פוטבול מכללות (7) – שחר דלאל

הדירוג האחרון של וועדת הפלייאוף החזיר אותנו לויכוחים שהוא נועד למנוע. הויכוח נסוב סביב מיסיסיפי סטייט, הקבוצה השנייה של ה-SEC עפ"י הוועדה, אשר דורגה במקום הרביעי – לפני המובילות של הביג 10 והביג 12 – שתי אלופות ליגות ביג 5 שלא יזכו להתמודד על האליפות.

אבל הבעיה היא מובנת, בכל מקרה לפחות אלופה אחת נשארת בחוץ, ובשיטה הנוכחית אין למכללות מחוץ לביג 5 כל סיכוי להתמודד על האליפות.

הסכם הפלייאוף שנחתם עם כל הקבוצות ברמה העליונה (FBS) מחייב הזמנה של הקבוצה הטובה ביותר מחוץ למכללות הביג 5 לאחד מהבולים של ראש השנה. הבעיה היא שעפ"י הדירוג האחרון לא תוזמן אחת משום שהוועדה לא דירגה קבוצה כזאת בדוח שפרסמה ביום שלישי. נשיא הוועדה ג'ף לונג ציין כי "מרשל היתה קרובה מאד" אך לא ציין כמה.

יהיה קל לפסול את הלו"ז של העדר הרועם, אך יהיה קשה מאד לעשות את זה לגבי הקבוצות של בוייזי סטייט וקולורדו סטייט. נכון, אף אחת מהן לא ניצחה קבוצה מדורגת, אך סוסי הפרא התמודדו מול מיסיסיפי ושיחקו טוב יותר מקבוצות מדורגות כמו מיזורי וג'ורג'יה. האיילים ניצחו את בוסטון קולג', אותה קבוצה שניצחה את USC  שעדיין מתמודדת על אליפות הפאק 12. אבל אלה בעיות מינוריות, הבעיה המרכזית תצוץ כאשר שתי אלופות "גדולות" לא יצליחו להעפיל לפלייאוף.

הבעייתיות הזאת הביאה את אחד האנשים המשפיעים בפוטבול המכללות, ג'ון סוופורד נשיא ה-ACC, להצהיר שהוא מעדיף לעבור לשיטה של פלייאוף בן שמונה קבוצות: "אני לא חושב שהבעייתיות נעלמה. נכון, הכפלנו את מספר המשתתפות אבל הדירוג האחרון הוכיח שגם הקבוצה החמישית והשישית זכאיות להיות שם ובכל מקרה ליגה אחת לא תשלח את הנציגה שלה".

ההצהרה הזאת לא הגיעה משום מקום. ה-ACC מציגה עונה חלשה ביותר כשרק פלורידה סטייט רלוונטית לדיבורי הפלייאוף, ובמידה שתפסיד משחק אחד עד לסיום העונה היא ככל הנראה תמצא את עצמה מחוץ לארבע הגדולות. אם התמונה הנוכחית תישאר זהה אל תתפלאו אם תשמעו בקרוב מנשיאי ליגות הביג 10 ו-12 דברים ברוח דומה, ואז אולי סוף סוף נזכה בפלייאוף אמיתי.

*

משחק השבוע:

(19) USC אצל (9) UCLA (ראשון 03:00)   – הקרב על לוס אנג'לס. הברויינס היו לא יציבים לאורך השנה אך הם עדיין הקבוצה היחידה בבית הדרום שמחזיקה את גורלה בידה. ברט הנדלי יבחן במהלך המשחק את הסקנדרי של הטרויאנים שהוכיח לאורך העונה חוסר יציבות. קודי קסלר ינסה לשאיר את קבוצתו עוד שבוע מעל המים ולקוות להפסד נוסף של אריזונה סטייט.

 

יתר המשחקים:

אינדיאנה אצל (6) אוהיו סטייט (שבת 19:00)  – ההוזרס הם קבוצה אחרת לגמרי מזאת שניצחה את מיזורי בתחילת העונה. אחרי שרשרת פציעות בעמדת הק"ב הם נותרו עם הרץ טווין קולמן כאופציה היחידה שלהם בהתקפה. זה אמור להיות ניצחון קליל לטי ג'יי בארט והחברים שלו.

וושינגטון סטייט אצל (13) אריזונה סטייט (שבת 20:00)  – שדי השמש רוצים לחזור לתמונת אליפות הבית הדרומי בפאק 12 לאחר ההפסד המפתיע בשבוע שעבר לאורגון סטייט והם לא יכול לבקש יריבה נוחה יותר. לפומות יש את אחת ההגנות הגרועות ב-FBS והיא איבדה כל רלוונטיות כאשר הק"ב הפותח שלה, קונור האלידי, סיים את העונה. אריזונה סטייט תקווה לסיים את זה מהר וללכת לצפות במשחק המרכזי שם תחזיק אצבעות ל-USC.

בוסטון קולג' אצל (3) פלורידה סטייט (שבת 22:30)  – הנשרים כבר הבטיחו לעצמם השתתפות בבול אבל רוצצים לשפר את הרזומה עם ניצחון על האלופה. הסמינולס נכנסו למלכוד בשבועיים האחרונים לאחר שהוועדה הורידה אותם בדירוג למרות שהמשיכה לנצח והיא הקבוצה היחידה שעדיין לא נוצחה (מלבד מרשל קטנה). ווינסטון והחברים חייבים לנצח לסגור את המשחק הזה מהר אם הם רוצים להחזיר את האהבה של חברי הוועדה.

(8) מיסיסיפי אצל ארקנסו (שבת 22:30)  – חזירי הבר הצליחו לנצח בשבוע שעבר את LSU, ניצחון ראשון על חברותיה לבית המערב ולשים את עצמה במרחק ניצחון אחד מהזמנה לבול שנראה רחוק מאד רק לפני שבוע. מהצד השני נמצאים המורדים שלמרות שני ההפסדים הרצופים שלהם (LSU ואובורן) עדיין נמצאים בתמונת הפלייאוף במידה וינצחו עד הסוף ואובורן ינצחו את אלאבמה באיירון בול. יש סיכוי שזה יהפוך למשחק טוב ביותר השבוע.

מערב קרוליינה אצל (1) אלאבמה (שבת 23:00)  – קבוצת הכדורסל של הפילים התקשתה מוקדם יותר השבוע מול היריבה המקבילה ממערב קרוליינה. כנראה שלקבוצת הכדורסל חתולי הפרא יש סיכוי טוב יותר נגד המדורגת ראשונה. שבוע מנוחה לאלאבמה לפני האיירון בול שיקבע את עתידה של העולה מבית המערב ב-SEC.

קולורדו אצל (2) אורגון (שבת 23:30)  – משחק בין הראשונה בליגה לאחרונה. כן, הבאפאלוס גרועים, אבל הם הצליחו לקחת את UCLA וקליפורניה להארכה וזה לא יהיה משחק חד צדדי כמו שהמאזן מראה לנו, הברווזים צריכים רק לא למעוד.

וונדרבילט אצל (4) מיסיסיפי סטייט (ראשון 02:30)  – הבולדוגים היו הקבוצה המנצחת של הדירוג האחרון לאחר שנשארה בארבע הגדולות למרות ההפסד לאלאבמה. כדי שהיא תוכל להישאר לפני קבוצות כמו TCU, ביילור ואוהיו סטייט היא חייבת להמשיך ולנצח בגדול. הקומודור יהוו רק הכנה לקראת הדרבי הגדול של מיסיסיפי.

אוקלהומה סטייט אצל ביילור (ראשון 02:30)  – הבוקרים הם כנראה הקבוצה המאכזבת של השנה  לאחר שהפסידה את ארבעת משחקיה האחרונים למרות שדורגה במרבית שלבי העונה. מהצד השני הדובים המשיכו לנצח אבל ראו איך עוד קבוצה (אוהיו סטייט) עוברת אותם בדירוג והיא ממשיכה להתרחק מהזימון לפלייאוף. אם הם עדיין רוצים לשמור על סיכוי, זה יהיה עוד משחק שברייס פטי חייב להפוך לבלואאוט.

*
צפי בולים:

השבוע אתחיל פינה חדשה שתסקור את כל המועמדות לפלייאוף ולבולים של ראש השנה (שכמובן תצטמצם בכל שבוע). אני לא אנסה לצפות לאיזה בולים יזומנו אלא רק להציג את הצפי לזימון.

פלייאוף: אלאבמה, אורגון, פלורידה סטייט, מיסיסיפי סטייט

בולים:

ביג 10 – בטוחה: אוהיו סטייט.  מתנדנדות: משיגן סטייט, וויסקונסין/ נברסקה.

ביג 12 – בטוחות: TCU, ביילור  מתנדנדת: קנזס סטייט

פאק 12 – בטוחות: UCLA/ USC/ אריזונה סטייט (אלופת בית הדרום תבטיח השתתפות)

ACC – בטוחה: ג'ורג'יה טק (תוזמן לאורג' בול).  מתנדנדות: דיוק קלמזון

SEC – בטוחה: מיזורי/ ג'ורג'יה (אלופת בית המזרח).  מתנדנדות: מיסיסיפי

קבוצות קטנות – בטוחה: אין.    מתנדנדות: מרשל, בוייזי סטייט/ קולרדו סטייט

*

שידורים:

שבת 12:30 – שידור מוקלט משישי בלילה: UTEP נגד רייס (FOX)

שבת 19:00 – קנזס נגד אוקלהומה (FOX)

ראשון 23:30 – מישיגן סטייט נגד ראטגרס (יורוספורט 2)

ראשון 02:30 – אוקלהומה סטייט נגד ביילור (FOX)

 

הנחות אמצע עונה
אחרי ווסט ברום (עונש קולקטיבי)

15 Comments

אודי 22 בנובמבר 2014

אגב ג'יי טי בארט, הוא בדרך לעונה של 3000 יארד מסירה, 1000 יארד ריצה ו-50 טאצ'דאונס, משהו שאף אחד לא עשה אף פעם. ברקסטון מילר הודיע שהוא כמעט בטוח חוזר שנה הבאה. הסיכוי היחיד שלו לשחק זה להחליף תפקיד כמו שזה נראה עכשיו.

למרות שאני משונאי הSEC, לא מפריע לי שמיס' סטייט עדיין בטופ 4. יש לי תחושה שדברים ישתנו ברגע שיהיו אלופות לבתים. אוהיו סטייט חייבים שמישהי מעליהם תפסיד, אבל יש מצב שהם יקפצו מעל טי סי וי גם בלי הפסד של הצפרדעים. אני מקווה שג'ורג'יה טק תצליח להפתיע את הסמינולס בגמר האיי.סי.סי. פלורידה ס' עם הפסד אחד לא נכנסת לפלייאוף.

שחר ד. 22 בנובמבר 2014

מילר "יגלה" עד האביב שהוא רוצה ללמוד תואר שני בקולג' אחר. אין שום סיכוי שהוא חוזר להרכב הפותח וכלן גם לא יישאר.

גיל 22 בנובמבר 2014

אוהיו סטייט צריכה להיות לדעתי בפלייאוף ואני מקווה שפלורידה סטייט או מיסיסיפי סטייט יפסידו כדי שאולי יכנסו. ופלייאוף של 8 יהיה כנראה מושלם ויגיע בסופו של דבר אחרי שהחוזה הזה יסתיים.

אודי 22 בנובמבר 2014

קראתי תיאורית קונספירציה שטוענת שהועדה ממשיכה לשמור את מינסוטה מדורגת רק כדי שהניצחון של אוהיו סטייט עליהם יהיה בעל ערך כדי שהם יכניסו אותם לפלייאוף

דודי 22 בנובמבר 2014

כרגיל כותב הפוסט האנטי-מורמוני מתעלם מיוטה, אבל אנחנו כבר רגילים מהימים של ג'וזף סמית הקוורטרבק הגדול שלא סופרים אותנו ואז אנחנו מפתיעים וכובשים ! סתם, אחלה כתבה
בפאק 12 הכל פתוח לגמרי, ואפילו לנו יש סיכוי כלשהו לקחת את הבית (אגב, בול כבר הבטחנו אחרי הנצחון על סטנפורד). השבוע אני מהמר שאוקלה ינצחו את הקואלות, אריזונה סטייט לא יפלו שוב ויהיה משחק קשה לצפיה באריזונה אבל אני חייב להאמין בהגנה שלנו שתוביל לנצחון חוץ.

לגבי הפלייאוף, עד כמה שאני זוכר הדיבורים מההתחלה היו על 8 קבוצות וההחלטה ללכת על 4 היתה סוג של פשרה, גם בגלל המחוייבות למשחקי הבולים הגדולים עד 2018 וגם כי לא רצו להוסיף עוד משחקים לעונה. זה עדיין יקשה על המעבר אבל גם אני מאמין שבסוף הפלייאוף יגדל ל 8

גיל 22 בנובמבר 2014

היו טענות שזה יצור עומס גדול מדי או יפגע בלימודים שזה בולשיט. מקסימום יכולים לבטל את אחד המשחקים נגד הקבוצות החלשות שעושים רק משיקולים כספיים. משחק פלייאוף יכניס הרבה יותר.

אודי 22 בנובמבר 2014

חלק אומרים שאם יעברו לפלייאוף של שמונה אז יבטלו את משחקי האליפות של הקונפרנס

גיל 22 בנובמבר 2014

יש בזה הגיון כי זה דופק למעשה הרבה קבוצות. כל עוד לא כל הקונפרנס משחקים משחק אליפות זה מצב שבלי משחק כזה יש לקבוצה יתרון כי הן לא מפסידות עוד משחק. מה שכן, הועדה שמה דגש על כל המשחקים והצורה שבה משחקים ולא רק אם יש לקבוצה הפסד או לא כך שזה לפחות צעד בכיוון הנכון.

שחר ד. 22 בנובמבר 2014

פלייאוף של שמונה קבוצות יכול לבטל את השבוע של חג ההודיה ולכן כרגע רוב הקבוצות מתנגדות לזה. אבל אני מאמין שזה בלתי נמנע.

גיל 22 בנובמבר 2014

למה שיבטל דווקא אותו? מה שאני מציע זה שאת שלושת סיבובי הפלייאוף יתחילו בינואר כשהגמר יהיה שבוע לפני הסופרבול. זה ישבור את כל השיאים. גם ככה השבוע הזה מת.

שחר ד. 22 בנובמבר 2014

הם טוענים שזה בלתי אפשרי בגלל מועדי בחינות וכו'. לדעתי זה אחלה רעיון, מה שאומר שאין סיכוי שהוא יקרה…

גיל 22 בנובמבר 2014

זה שטוית כי בחינות סוף הסמסטר מתקיימות לרוב בשבוע השני או השלישי של דצמבר. אז בשבוע הזה שלא ישחקו ובאמת לא משחקים. אפשר גם לחשוב כמה השחקנים משקיעים בלימודים. הרי יש להם בחינות גם במהלך הסמסטר.

אלון 22 בנובמבר 2014

העונה נגמרה בהשפלה גדולה ביום חמישי. החדשות הטובות זה שאם יש אכזבה ודיכאון מעונה של 8-10 ניצחונות אז הכיוון נכון.
החדשות היותר טובות הם שג'ליל אוקפור מפלצת.

שחר ד. 22 בנובמבר 2014

כן, הםסדתם את הזימון לאורנג' בולץ באמת חבל, אבל אם תשחזרו את הבול מהשנה שעברה אז הכל בסדר.

אלון 22 בנובמבר 2014

קשה לי להאמין. שנה שעברה הם היו הקבוצה השלישית בחטיבה והיום החמישית.

Comments closed