לקראת אליפות צרפת הפתוחה – ארז אלגזי

היום תיפתח אליפות צרפת הפתוחה בטניס, המתקיימת מדי שנה במגרשי החימר האדום המרהיבים ברולאן גארוס שבפריז, ותהיה המקום היחיד אליו תהיינה נשואות עיני עולם הטניס בשבועיים הקרובים.
אם נתחיל מהסוף, הרי שמדובר ככל הנראה בגרנד סלאם המרתק ביותר שהתקיים בשנים האחרונות. לאחר שליטה בלתי מעורערת של רפאל נדאל בטורניר זה לאורך העשור החולף, השנה הוא איננו מגיע כפייבוריט בלשון המעטה, ויש תחושה חזקה מאד של "מהפך" באויר. אליפות צרפת חוזרת להיות פתוחה.
אז מי זה יהיה הפעם? האם נובאק דג'וקוביץ' בפעם הראשונה, לאחר שנים של מפחי נפש חוזרים ונשנים אל מול הנמסיס רפאל נדאל? האם רוג'ר פדרר יפתיע (אם אפשר לקרוא להצלחה של האיש המדהים הזה הפתעה) ויניף את הגרנד סלאם ה 18 שלו? האם אנדי מארי יחליט שסוף כל סוף בא לו להתבגר? האם רפא נדאל יניף את הגביע בפעם העשירית ויעשה היסטוריה בפעם המליון באצטדיון פיליפ שאטרייה האהוב עליו כל כך? ואולי זה בכלל יהיה מישהו אחר?
יש תחושה של היסטוריה באויר, והמאבק על התואר הפעם יהיה קשה ומרתק מתמיד. להלן סקירה קצרה על המועמדים הבולטים להניף את הגביע, בעוד שבועיים בדיוק.

נובאק דג'וקוביץ' (סרביה, 28)
רק לפני ארבעה חודשים כתבתי כאן פוסט על נולה, שעסק בעיקר בתת ההערכה לה הוא זוכה בעולם הטניס, למרות הישגיו המרהיבים, המעמידים אותו בשורה הראשונה בקרב הגדולים ביותר ששיחקו את המשחק.
ובכן, מאז אותו פוסט, נולה חווה את העונה הטובה ביותר בקריירה שלו (יותר מ 2011 בעיני), ואולי אחת הגדולות של טניסאי אי פעם. הוא כבר הספיק לזכות בג"ס באוסטרליה ובארבעה טורנירי המאסטרס בהם השתתף. הוא מציג טניס קרוב למושלם, והדבר המפחיד ביותר – אין לו שום נקודת תורפה. אין שום אלמנט במשחק שלו שהשחקן שמולו יכול לנסות ולתקוף. יש לו הכל מהכל. והכי חשוב – הוא הפך להיות מפלצת מנטאלית, שני אולי רק לרפאל נדאל בימיו הגדולים. כמה פעמים ראינו אותו מגיע למערכה מכרעת העונה, והוא ניצח את כולן, כמעט תמיד באופן מוחץ וחד צדדי.
רק דבר אחד חסר לו כעת – זכייה ברולאן גארוס, הג"ס היחיד שעדיין חסר לו, ואחד משלושת התארים הגדולים שעוד לא זכה בהם. השניים האחרים משניים לעומת הרולאן גארוס. אין שום ספק שזו מטרת העל של נולה העונה, להוסיף את התואר הזה לרפרטואר המדהים שלו, ולהפוך באופן סופי לאחד מהטניסאים הטובים אי פעם. כל מה שעשה עד כה העונה לא יהיה שווה כלום אם לא יזכה השנה סוף סוף בפריז. והשנה נראה כאילו התואר רשום על שמו. היחיד שיכול למנוע ממנו לזכות בתואר הוא נולה עצמו. הוא ינצח או יפסיד את הטורניר במו ידיו.
המכשול הכמעט יחיד העומד בפניו הוא אחד בשם רפאל נדאל, אותו אחד שניצח את נולה בשלוש השנים האחרונות בפריז (גמר, חצי גמר, גמר) ושבר את ליבו פעם אחר פעם. השנה, הם עתידים להיפגש כבר ברבע הגמר, בעקבות דירוגו הנמוך של נדאל.

רוג'ר פדרר(שוויץ, 33)
ובכן, יש שיאמרו שאני הוזה אם אני מדרג את פדרר כפייבוריט השני לזכיה בטורניר. יש משהו בדבריהם. אם הייתם שואלים אותי האם פדרר יזכה בג"ס נוסף עד סוף הקריירה, ואם כן באיזה מבין הארבעה, הרי שבפריז סיכויו הם הכי נמוכים. אך יחד עם זאת, פדרר כבר הוכיח אינספור פעמים בעבר שאצלו שום הפתעה היא לא באמת הפתעה. פדרר, בניגוד לפחות לשניים ברשימה זו, יודע איך לזכות בגרנד סלאם.
וחשוב מכל, ההגרלה השנה האירה לרוג'ר פנים. וזה בדיוק מה שהוא צריך כדי להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי. פדרר לא יצטרך לפגוש את נדאל, נולה ומארי עד הגמר. בזמן שהם יכתשו אחד את השני בחלק העליון של ההגרלה, הוא ישייט יחסית בנוחות לפחות עד חצי הגמר, שם צפוי לפגוש את נישיקורי או ברדיך.
הא לכם תסריט – נדאל מנצח את נולה ברבע הגמר. מארי מנצח את נדאל בחצי הגמר ועולה לגמר. פדרר, בעולם מקביל, משייט לחצי הגמר ומנצח שם את נישיקורי, ופוגש בגמר את מארי. פדרר מטאטא את החימר עם הסקוטי שמולו וזוכה בגרנד סלאם ה 18 שלו. אפשרי לא?

אנדי מארי(בריטניה, 28)
ובכן, אנדי מארי הוא תמיד חידה, לא משנה באיזה טורניר, על אחת כמה וכמה על חימר, עליו התחיל לספק קבלות רק השנה. אי אפשר לדעת באיזה רגל יקום בכל יום נתון, ואיזה שד ייכנס בו בתחילת כל משחק. יציבות היא ממנו והלאה. וכדי לזכות בגרנד סלאם צריך יציבות, וצריך יכולת מנטאלית מאד גבוהה. במיוחד על החימר בפריז שכל כך קשה לזכות בו, ובמיוחד כשאתה מתעתד לפגוש בחצי הגמר את אחת משתי המפלצות המנטאליות, נדאל או נולה.
אך יחד עם זאת, מארי זכה בטורניר המאסטרס במדריד לפני שבועיים, דרס את רפאל נדאל במגרשו הביתי (גם חימר, גם מדריד) במשחק הגמר, וצבר המון ביטחון. מארי מסוגל לזכות בטורניר. השאלה אם יש לו את הכוחות המנטאליים לעשות זאת. ואת זה רק הוא יודע. או שאפילו הוא לא. השדים יודעים. להם הפתרונות.

קאי נישיקורי(יפן, 25)
מה לעזאזל עושה היפני הצעיר כל כך גבוה ברשימה זו? ובכן, למעט הרשימה המאד מצומצמת הזו המוצגת כאן, אני פשוט לא מצליח לחשוב על אף אחד אחר שמסוגל בכלל לאיים על התואר. אם היינו בווימבלדון או בפלאשינג מדו, הסיפור היה אחר. אבל כדי לזכות על החימר בפריז צריך משהו אחר. משהו הרבה יותר קונסיסטנטי ומבושל היטב. לא סתם כמה משחקים שמתחברים טוב כפי שקרה לצ'יליץ' ביואס אופן האחרון, באופן מאד מקרי יש לציין.
אז נישיקורי, למרות הפסדו לנפיל הקרואטי באותו גמר, מראה טניס נפלא כבר למעלה משנה, וחשוב מכך, מראה יציבות. והוא קיבל הגרלה נוחה יחסית ושובץ בחצי הקל יותר של ההגרלה. אם יצליח להגיע לחצי הגמר, הוא בהחלט יכול ללכת עד הסוף. סיכוייו אינם גבוהים, אך קיימים.

רפאל נדאל(ספרד, 28, יחגוג 29 ביום בו עתיד לשחק את רבע הגמר מול…נובאק דג'וקוביץ'. יומולדת שמח)
והנה, הגענו לשחקן אליו יופנו כל העיניים בשבועיים הקרובים. כל חבטה וכל נקודה שלו תיבחן ותנותח מכל זוית וכל פרשן ינסה לחזות מה יקרה עם רפאל נדאל השנה בפריז.
ובכן, בהינתן השנה וחצי האחרונות של נדאל, ובפרט חמשת החודשים האחרונים מתחילת העונה, לנדאל אין מקום ברשימת פייבוריטים זו. אם מסתכלים רק על ביצועיו בחמשת חודשים אלו, אין לו כל סיכוי לזכות בטורניר. נדאל כבר הפסיד העונה חמישה משחקים על חימר, וזכה רק בתואר אחד, כמעט חסר חשיבות, בבואנוס איירס. הפעם האחרונה שזה קרה לו היתה ב 2003, כשהיה בן 17. נדאל משחק לא רע בכלל, אפילו טוב, אבל איבד לחלוטין את הקילר אינסטינקט שלו. משהו נסדק במפלצת המנטאלית שלו, ובעיקר בביטחון שלו. יריבים עולים מולו למשחק וכבר לא פוחדים ממנו כבעבר, ולשם שינוי מאמינים שהם יכולים לנצח, גם אם לא יתעלו על עצמם בצורה יוצאת דופן. בנוסף לכל זה, היא קיבל הגרלה רצחנית, עם משחק קשה בסיבוב השני, ועקב נפילתו בדירוג עתיד לפגוש את הטוען העיקרי לכתר כבר ברבע הגמר, את מארי בחצי הגמר, ופדרר\נישיקורי בגמר. השאלה הגדולה היא האם נדאל בכלל מאמין שהוא מסוגל לנצח שלושה קליברים כאלה אחד אחרי השני בשבוע השני והקובע של הטורניר.
אבל בבואנו לבחון את סיכוייו של רפא לזכות השנה בטורניר, צריך לזכור את שני המספרים הבאים – 89, ו 1. 89 משחקים ניצח נדאל במשחקים בפורמט של הטוב מ-5 מערכות על מגרשי חימר, והפסיד רק אחד. באחוזים זה 98.9%. מתוך 90 המשחקים הללו, 66 נצחונות הגיעו על החימר בפריז, שהובילו אותו ל 9 תארים חסרי תקדים ברולאן גארוס. לי אין כל צל של ספק שאף אחד לעולם לא יזכה תשע פעמים בפריז. אני בספק גדול אם מישהו יזכה אי פעם 9 פעמים בגרנד סלאם כלשהו. בפריז זה בוודאות לא יקרה. לו רק בגלל המספרים הבלתי נתפשים הללו, אסור להספיד את רפאל נדאל, בואך אצטדיון פיליפ שאטריה. רפאל נדאל הוא האלוף המכהן, חמש פעמים ברציפות (שיא נוסף), עד שמישהו יבוא ויוכיח אחרת.
ובנימה אישית –רפאל נדאל הוא הספורטאי הנערץ עלי אי פעם. אף אחד לא גורם לי להתרגש כמו שהוא גורם לי, ואף אחד לא מכווץ לי את הלב כמו שהוא מכווץ אותו. אני כבר מזמן נשבעתי שלעולם לא אאבד אמונה ברפא, לא משנה כמה קשה התקופה שעוברת עליו. לא משנה כמה אני מתאכזב כל פעם מחדש עם עוד הפסד כואב, אני עדיין מאמין ומחכה בשקיקה שרפא יחזור לעצמו, ואיתו יחזרו רגעי האושר המזוקקים שרק הוא מסב לי.
אז כן, אני עדיין מאמין ומצפה בכליון עיניים שנדאל יזכה השנה בפעם העשירית ברולאן גארוס. ואמוס!

למי עוד לשים לב
באופן אישי, קצת התייאשתי מכל המזנבים ברביעיה הגדולה. ברדיך, ואורינקה, דימיטרוב, כולם לא יציבים ומאכזבים. היחיד שעוד איכשהו מראה כיוון חיובי הוא ראוניץ', והוא לא משתתף בטורניר עקב פציעה. אז יהיה מעניין לראות מה הצעירים יצליחו לעשות הפעם.
קוקינאקיס האוסטרלי המבטיח יפגוש בסיבוב הראשון את באסילאשווילי, שזכה בצ'אלנג'ר שהתקיים ברעננה לפני כחודש.
ניק קיריוס, עוד אוסטרלי מבטיח, כבר הראה שהוא אוהב את הבמות הגדולות וניצח במדריד את פדרר.
והצעיר האהוב עלי, דומיניק טים האוסטרי, שלפני ארבע שנים עוד שיחק פיוצ'רים בהרצליה, ורק אתמול זכה בתואר ה ATP הראשון שלו. אני מאד נהנה לעקוב אחרי עמוד הפייסבוק שלו, בו הוא משתף עם עוקביו את חוויותיו ותובנותיו מהמשחקים ששיחק. אפשר ללמוד כך המון על עולמו של שחקן טניס בצמיחה. מעניין לראות איך יתמודד על הבמה הגדולה.
כך או כך, יהיה כיף!

קול הזמיר של דארת' ויידר
מה עושים איתו?

42 Comments

גילי פלג 24 במאי 2015

מה דעתי ? מה דעתי ?! דעתי היא שלראשונה בחיי אני הולך להיות ברולאן גארוס.. ולא סתם ברולאן גארוס, באיזה court number 17, אלא בפאקינג שמינית גמר ב- Suzanne Lenglen האגדי.. אין מאושר ממני וסליחה על ההתפרצות הטרחנית :-)
אחלה פוסט ארז, ואני רוצה לשתף בתהליך ספורטיבי-פסיכולוגי מוזר שעבר עלי בשנים האחרונות. אני מגדולי מעריצי פדרר, ראיתי שנים כל משחק באדיקות דתית, הצטרפתי לסופרלטיבים שהרעיפו עליו- שירה, שלמות, גאונות, וליבי נשבר לרסיסים לאחר ההפסדים מרי הטעם מול הנמסיס האכזר- רפאל נדאל. עם השנים, התחלתי לאהוב את נדאל, אגב, מבלי שהערצתי לפדרר ירדה מלוא הנימה, ולראשונה בחיי אני מוצא את עצמי בהתלבטות על סיפו של גראנד סלאם- מי אני רוצה שיזכה : פדרר או נדאל… מוזרות דרכי הנפש :-)

ארז א. 24 במאי 2015

גדול גילי, איזה כיף לך. אני ירוק מקנאה :)
תהנה תהנה תהנה! אגב שנה שעברה נדאל שיחק את השמינית בסוזן לאנגלן והשיבוץ שלו שם חולל סערה (ציפו שישובץ בפיליפ שאטרייה כמובן). אני לא אתפלא אם גם השנה הוא ישובץ שם לפחות למשחק אחד, ואם יתמזל מזלך, הרווחת בגדול (אולי יפגוש שם את דימיטרוב).

גילי פלג 24 במאי 2015

תודה! הלוואי שאראה את נדאל :-)

מתן גילור 24 במאי 2015

הגיהינום יקפא לפני שפדרר ינצח את מונפיס על חימר בגילו. בתור פדרריסט, אופתע אם ייקח יותר ממערכה אחת.

ארז א. 24 במאי 2015

העניין הוא שמונפיס לא בהכרח יגיע לשמינית…יציבות, יציבות, יציבות…

דן דן 24 במאי 2015

לא הגזמת בכלל…, אני מסכים שמונפיס הוא יריב לא פשוט, אבל גיהנום יקפא ?!?!?…, פדרר ניצח את מונפיס בצרפת כמה פעמים, ולא יפתיע בכלל אם ינצח שוב, כמו שלא יפתיע אם יפסיד בגילו.., גיהנום יקפא ?!?…, תגובה הזויה

מתן גילור 24 במאי 2015

לפני שאתה קופץ בראש, לך ובדוק את המפגשים האחרונים ביניהם. זה שהוא ניצח אותו בגיל 30 פשוט ל.ר. לעניין.

מתן גילור 24 במאי 2015

חשבתי על זה ש"קופץ בראש" עלול להישמע לא טוב, אז תחליף ב"חביבי, תקשיב רגע…"

דן דן 24 במאי 2015

אין לי בעיה גם עם קופץ בראש :)
אבל אתה חושב שהאופציה ששחקן, מקום 2 בעולם, שזכה ב 3 טורנירים השנה והגיע לעוד 2 גמרים, ינצח שחקן בטופ 20, שלא ניצח שום טורניר השנה, היא פחות הגיונית מזה שגיהנום יקפא?.., וכן, פדרר בן 33, אבל הוא עשה את כל הדברים האלה השנה,, מה מונפיס עשה השנה?

מתן גילור 24 במאי 2015

פירק את פדרר על חימר :)

דן דן 25 במאי 2015

צודק, ניצח 4:6, 6:7, ממש פירק אותו.., חיסול.., אז אתה אומר שכל שחקן שיש לו מאזן של 0:1 על שחקן אחר באותה עונה, גיהנום יקפא לפני שאותו שחקן ינצח את המשחק שניצח אותו? לא משנה הסיטואציה, זה ששחקן אחד ניצח כבר קרוב ל 250 (!) משחקי גראנדסלם, כולל את אותו שחקן 3 פעמים, ויש לו כבר 3 טורנירים השנה, כולל אחד על חימר.., מה מונפיס עשה השנה על חימר? חוץ מהתבוסה המטורפת שהוא הנחיל לפדרר

מתן גילור 25 במאי 2015

כמו שכתבתי לך מקודם, בדוק את כל המשחקים האחרונים ביניהם. לא רק את האחרון בלבד.

דן דן 1 ביוני 2015

אז, אתה קונה את הסנואבורד גילור? :) דמעתי שבגיהנום נחמד בימים אלו

אמרתי לך, הגזמת, אין ספק שמונפיס הוא אתגר, אבל ניצחון של פדרר זה ממש לא הפתעה, ואכן זה קרה

קצת צניעות :)

איציק 24 במאי 2015

מתן, יש הטוענים שהגיהנום הוא גהנום לא בגלל החום כי אם בגלל שהוא קפוא, אז אם הם צודקים, אתה בבעייה. ולעיניין מונפיס. אני לא חושב שפדרר צריך לנצח אותו, מספיק שהוא יתן למונפיס הזדמנות לנצח את עצמו. ובינינו, גם היום פדרר לפעמים מייצר משחקים של פעם, אז אם מונפיס בבכושר שיא, ופדרר ביום של פעם, על מי הית שם את הכסף???

מתן גילור 24 במאי 2015

איציק, אני די משוכנע שאני עוקב אחרי פדרר ברמה שלא רבים מהקוראים עוקבים, בטח בשנים האחרונות.
אני מכיר מאצ'-אפ שלו מול כל הטופ.
ברור שהכל יכול להיות, אבל אני אומר לך שעל חימר, אלא אם מונפיס יהיה פצוע או חולה או משהו בסגנון, זה ילך למונפיס ואפילו די חד צדדי.

איציק 24 במאי 2015

ראשית, אתה חסר אמונה.
שנית, אצל מונפיס הקופסא לא תמיד במצב ON, ולכן לא צריך להיות משהו יוצא דופן כמו פציעה או מחלה. סתם התעורר במצב מעורער. מבחינת יכולת משחק נטו מונפיס שווה דרוג גבוה מהדרוג בו גם הקופסא היא חלק מהעיניין.

גיל 24 במאי 2015

ההימור שלי: נדאל לא מגיע לרבע. פדרר מפסיד בחצי וג'וקוביץ' לוקח.

אגב, מה עם הנשים? לדעתי זה הסיפור היותר מעניין דווקא בטניס העולמי היום. האפשרות שסרינה תעבור את גראף במספר הגראנד סלאמים הכללי, מה שנראה מדע בידיוני עד לפני כמה שנים, בדרך להכתרה כטניסאית הגדולה בהיסטוריה.

ארז א. 24 במאי 2015

ידעתי שזה עניין של זמן עד שמישהו יעלה עלי בעניין הנשים.
בכנות? אין לי מושג. אני לא מבין ולא מתמצא כלל בסבב הנשים. אבל אני כלל וכלל לא מסכים עם הטענה שהנשים הן הסיפור היותר מעניין בטניס העולמי היום. רחוק מכך, לעניות דעתי כמובן.

גיל 24 במאי 2015

אני חושב שספורט הנשים לא מקבל מספיק תשומת לב כי אין כרגע יריבויות היסטוריות. אבל מה שסרינה עושה בגילה זה פשוט לא יאמן. היא קברה דורות של טניסאיות ועדיין ממשיכה להיות הכי טובה.

ארז א. 24 במאי 2015

מסכים שמה שסרינה עושה הוא מדהים. יחד עם זאת, הרבה יותר קל לבדל את עצמך בצורה כל כך בולטת בנשים מאשר בגברים. למעשה, בגברים זה בלתי אפשרי. התחרותיות בגברים היא כל כך חזקה, שלא ניתן לבדל את עצמך כך, גם אם אתה פנומן כמו נדאל, נולה או פדרר.

גיל 24 במאי 2015

אולי, אבל היא עושה את זה כבר 16 שנה ובדרך היו לה גם עיסוקים אחרים.

Matipool 24 במאי 2015

לצערי , לא רואה אפשרות אחרת מלבד זכייה של דג׳וקוביץ׳ ( רוצה מאד שנדאל יזכה ואם לא אז לפחות שמארי יזכה ) .

אלון 24 במאי 2015

למרות הכושר הלא רע שלו מאוד אופתע עם פדרר יגיע רחוק. הוא כבר לא בנוי למשחקים ארוכים ויש לו יותר מדי ירידות ועליות תוך כדי משחק(אבל איזה כיף לראו את העליות) גם מול ברדיץ וניקושרי או מונפייס הוא לא פייבוריט. אם יצליח להגיע לשמינית גמר בלי מאמץ גדול אולי יגיע רחוק.
הלוואי ואוכל את הכובא

יאיר 24 במאי 2015

להמר נגד נדאל ברולאן גארוס זה הזוי, אבל אני לא רואה סרט אחר מלבד זכיה של נולה. להערכתי הסרבי אפילו לא יזדקק ל-5 מערכות במשך כל הטורניר, עד כדי כך הוא עדיף.
אני לא חובב נדאל אבל אשמח אם נגזר עליו לעוף אז שיעשה זאת בצורה מכובדת במותחן ולא כמו שהמשחקים שלו על חימר נראים לאחרונה.

איציק 24 במאי 2015

אני לא בטוח מי יזכה, למרות שהלב הולך כמו תמיד עם פדרר והראש עם ג'וקוביץ'. אבל נראה לי שלהבדיל מהשנים הקודמות, יש רק שחקן צמרת אחד שנמצא בכושר. אין יריבות לשמה כי אף אחד לא בכושר ואין צעירים שבאמת יכולים לאיים. לכן אם לא תהייה סנסצייה נולה צריך לקחת ולא אתפלא אם יעשה זאת בלי לאבד מערכה.

יהויכין פנדלוביץ' 24 במאי 2015

הרבה תלוי במארי. אם הוא יפסיק לעשות במכנסיים הוא יכול לנצח גם את נולה וגם את נדאל. אבל זה חתיכת אם, ואם הוא לא יתפקס, הוא גם עלול לעוף מול פרר ברבע. בכל מקרה, מן הסתם הזוכה יגיע מהחצי הזה.
גם נדאל לא מלקק דבש- סיבוב שני קשה מאוד (יחסית לסיבוב שני כמובן) והשמינית הכי קשה (או הכי קלה…)- מול דימיטרוב.
לגבי פדרר: הוא צריך לא רק לנצח, אלא גם לעשות את זה ב3, 4 מקסימום, מערכות. מהסיבה שבשנים האחרונות לאחר כל ניצחון ב5 הוא מפסיד את המשחק הבא. ומן הסתם הכושר ישחק תפקיד עוד יותר מכריע על החימר האיטי והטכני. מה לעשות, כבר לא ילד.
מכאן נגיע למסקנה המתבקשת שרוב הסיכויים הם שיהיה פיינליסט חדש (ברולאן, אבל בעל גמר בסלאם אחר) מהחצי התחתון.

אלעד ב.א. 24 במאי 2015

חשבתי לכתוב טור, קצר, שיתרכז בעיקר בהגרלה ההזויה…אחת ההזויות בשנים האחרונות.
אבל שנייה לפני קול קטן לחש לי שאולי ארז כבר כתב אחד…
:-)
לגבי מארי-המאזן שלו על שנה הוא 9-0, בלתי מנוצח עם שני תארים, אחד במדריד כפי שציינת.
כך שאני לא פוסל אותו בכלל…מכיוון שהוא יפגוש או את נדאל או את נולה בחצי (אם וכאשר), זה לא בשמיים…

לגבי פדרר-צריך לזכור שגם שנה שעברה ניבאו לו טורניר טוב והייתה לו הגרלה יחסית נוחה אבל הוא הפסיד בשמינית לגולביס…אף פעם אי אפשר לדעת איך יתפתח משחק נתון ביום נתון.
אבל ללא ספק, הגרלה כזו טובה מבחינתו אני לא זוכר אף פעם.
לא נדאל, לא נולה, לא מארי, שום מפציץ אימתני (ראוניץ' בחוץ, איסנר וקירגיוס בצד השני), רק וורינקה וברדיץ' שאת שניהם הוא נפנף ברומא.
יש לי הרגשה שהוא יקבל תחושת "עכשיו או לעולם לא" ויעלה את הרמה ויגיע עד לגמר.
אם הוא יפגוש שם כל אחד אחר חוץ מנולה/נדאל, זה אפשרי בהחלט.

לגבי נולה-לא מסכים שהעונה הזו טובה יותר מ- 2011. לפחות לא בנקודת הזמן הזו.
ב- 2011 הוא הגיע לשלב הזה בלתי מנוצח עם רצף של 40 נצחונות…עכשיו הוא "רק" על 22 והפסיד כבר פעמיים העונה, אחת מהן לפדרר בגמר דובאי.
וצריך לזכור שדווקא באותה עונת שיא, הוא הפסיד בחצי לפדרר.
כך שבאמת הכל פתוח אם כי ברור שהוא הפייבוריט השנה למרות הכל.

אלכס דוקורסקי 25 במאי 2015

אחלה חצי גמר היה שם, ב-2011. אהבתי גם את חגיגת הניצחון של פדרר.
לפי ההתרחשויות אתמול בתום המשחק, יחגוג השנה אחרי הגמר עם איזה צילום עצמי ידידותי…

ארז א. 25 במאי 2015

תודה אלעד :)
באופן כללי תמיד הכל פתוח, אבל באופן ספציפי התחושה שלי היא שהשנה הוא הרבה יותר בשל לתואר, ובוודאות הרבה יותר רעב. גדולה של עונה לא נמדדת רק במספר נצחונות והפסדים, אלא בתחושה הכללית, ובעיקר ברמת הטניס המוצגת. אני לא זוכר טניסאי מציג טניס כל כך שלם ואיכותי כמו נולה השנה. הוא אמנם הפסיד פעמיים, פעם אחת בטורניר הראשון של העונה, הפסד כמעט חסר משמעות, ועוד פעם אחת ל….פדרר, בגמר דובאי. גם לא הפסד שמדיר שינה מעיניו…
לגבי פדרר אני מסכים וגם חושב שההגרלה תיתן לו אקסטרה מוטיבציה. לגמרי "עכשיו או לעולם לא", לפחות לא בפריז.

Yavor 25 במאי 2015

תודה על הפוסט. עושה רושם שהחלק העליון בהגרלה מקביל לקונפרנס המערבי ב-NBA, והתחתון שאין בו כלום מלבד שחקן ותיק וענק שנחשב לטוב בדורו – לקונפרנס המזרחי.

ארז א. 25 במאי 2015

בשמחה רבה. אנלוגיה נחמדה מאד :)

אלכס דוקורסקי 25 במאי 2015

ארז, נהניתי מאוד לקרוא. כמובן שפדרר שמח להימנע ממפגשים מוקדמים יחסית עם מארי, נובאק וראפא. עם זאת, מונפיס, ברדיך ונישיקורי הם לא משוכות קלות במיוחד, בלשון המעטה.

ארז א. 25 במאי 2015

תודה רבה אלכס.
מסכים איתך שקל זה מה לא יהיה לפדרר, אבל התחושה שלי היא שזה בידיים שלו, יותר מבעבר, בעיקר בזכות ההגרלה. אם יתעלה על עצמו יצליח להגיע עד הגמר. ושם… ובכן שם זה כבר יהיה סיפור אחר. אני מעריך שהסיכוי הכי טוב שלו יהיה אם מהצד העליון יגיע דווקא מארי לגמר. מול נולה או רפא הוא אנדרדוג מובהק.

אלכס דוקורסקי 25 במאי 2015

בוודאי שהוא יעדיף את מארי, למרות כושרו המעולה של האחרון, על פני נובאק וראפא.

אלכס דוקורסקי 25 במאי 2015

אולי מילה או שתיים לגבי טורניר הנשים. החימר אינו בדיוק המשטח המועדף של סרינה, אם בכלל אפשר להשתמש במילים אלה, היות והיא חגגה גם שם. בסך הכל מדובר בטורניר מאוד פתוח. שאראפובה, האלופה היוצאת, העלתה משמעותית את רמתה על החימר בשנים האחרונות. סגניתה, סימונה האלפ, היא שחקנית יציבה מאוד ותהיה מועמדת גם השנה. ישנן שחקניות צעירות טובות מאוד כמו מוגורוזה הספרדיה, אולי קמילה ג'ורג'י האיטלקיה (מבנות עמנו) וכמה נוספות.

אחלה הישג לסלע… יהיה מעניין מול צונגה (או שמעט פחות).

עובר אורח שקט 25 במאי 2015

לא רוצה לרתום את הסוסים לפני העגלה. אבל לפחות מבחינת הסתברות השאלה היותר מעניינת היא הגרנד סלאם הקלנדרי המסתמן של נולה. וכשמסתכלים במקרו חשוב – גם אם נניח היפותטית שרולאן גארו אצל נובאק בכיס – איך הצמרת והטופ טן נראים באופן כללי לפני ווימבלדון.
האם פדרר צובר ביטחון גם במשחקים יותר ארוכים של חמש מערכות? האם נדאל בכלל יהיה פקטור בווימבלדון? האם נישיקורי ידחף במקום ברדיך לטופ 4? האם סטן יצא מהשנה הבינונית שלו ויתחיל לשחק? האם דימיטרוב ישדר איזושהי המשכיות? האם מארי ימשיך את הרצף שלו ויבדל את עצמו כטופ-2 לגיטימי (פדרר מגן על לא מעט נקודות אחרי רולאן גארוס)? האם הצעירים -בעיקר ת'ים, קירגיוס וקוריס – מסוגלים להגיע לשלבים המאוחרים?
כל זה כמובן קריטי לשאלה האם יש שם מישהו שיכול לתת פייט לנובאק או שהוא ימשיך לגרד מאסטרים סלאמים (ועל הדרך ניצחונות מול מארי פדרר ונדאל ליתרון משולש במאזן ה-H2H של הביג פור) כשהוא מפלס את דרכו הנחושה אל עבר ה-GOAT

אלכס דוקורסקי 25 במאי 2015

לאור כושרו של דג'וקוביץ', הסיכוי לשחזר את הישגיו של רוד לייבר קיים בהחלט, אבל מתקשה מאוד להאמין שהוא יוכל לזכות בשלושת הסלאמים הנותרים. העשיריה הראשונה מאוד חזקה, ונראה לי שהוא לא יצליח (אם כי מספר המשחקים שנדרש כדי לנצח ומספר המערכות בהם מעניקים לו יתרון, בגלל כושרו הגופני המעולה, גם ביחס ליריביו).

אלכס דוקורסקי 25 במאי 2015

ועוד שני נושאים קטנים לדיון:
1. הגברים הצרפתים סופרים בדיוק 32 שנה, מאז המנצח האחרון (יאניק נואה). הדור של ילידי אמצע שנות השמונים הוא מעולה – סימון, צונגה, גאסקה ומונפיס. עם זאת, סביר להניח שיתקשו לזכות במייג'ור. עם שחקן זוגות מעולים כמו בנטו, עשויים להניף את גביע דייוויס השנה. אשמח מאוד אם זה יקרה (וגם אם יהיה מנצח צרפתי בפיליפ שארטייה).
2. נכון לעכשיו, לא זכה שחקן יליד 1990 בגראנד סלאם (קביטובה היא היחידה שעשתה זאת, פעמיים, בסבב הנשים). נתון זה מעיד אולי על חוזקם של כמה משחקני שנות השמונים, ששמותיהם הוזכרו בכתבה של ארז ובדיון שבעקבותיה.
אפשר לארגן איזה הימור על מי יהיה הראשון. המועמד שלי (לא בטורניר הנוכחי כמובן) הוא בכל זאת גריגור דימיטרוב.
3. בטוח שרבים מהקוראים פה ישמחו מאוד גם לניצחון של דויד פרר. אינני יוצא דופן…

אלכס דוקורסקי 25 במאי 2015

טוב, שלוש נקודות, בעצם…

אלעד ב.א. 25 במאי 2015

לגמרי דויד פרר…מוכן לראות אותו מניף את הגביע!

ארז א. 26 במאי 2015

ובכן, אני לא רואה שום שחקן צרפתי זוכה בפריז בחמש שנים הקרובות (או בכלל בגרנד סלאם כלשהו).
לגבי זוכה משנות התשעים. ובכן… אסתכן ואבנר על דומיניק טים. יכול להיות שזה סתם הימור שנובע מחיבה לבחור, אבל טניס הוא כבר הראה שהוא יודע לשחק. אגב אתמול עבר סיבוב ראשון מול בדנה הסלובני.
פרר, לצערי הרב, כנראה כבר לא יניף גרנד סלאם בקריירת הטניס המפוארת שלו. אין לו מספיק כלי נשק למשימה הכמעט בלתי אפשרית הזו.

אלכס דוקורסקי 26 במאי 2015

כן, לשם כך הוא יצטרך לעבור שלושה שחקני עשיריה ראשונה. הסבירות לכך לא גבוהה.

Comments closed