אלוף הוא אלוף הוא אלוף? איתי ליבוביץ'

בעולם הספורט יש פרדוקס, מצד אחד אנחנו אוהבים אלופים דומיננטיים, אנחנו אוהבים לאהוב ולאהוד אותם ואנחנו אוהבים לשנוא ולייחל לנפילתם. כך או כך הם מכניסים עניין וצבע לענף. מצד שני, אם הם דומיננטים מדי הם מסתכנים בהרדמת המחלקה או הענף כולו. שנות ה-90 של ה-NBAהתחלקו בין מייקל של 91-93 ומייקל של 96-98. בתקופה ההיא היו שסגדו למייקל והיו ששנאו (מעטים) אבל הרבה עניין בליגה לא היה. כל עונה הקבוצות נאבקו על הזכות להפסיד למייקל בגמר. כשמייקל פרש לעונה וחצי הכל היה פתוח והיו מתח ועניין רצינים סביב זהותה של האלופה הבאה, שבמקרה הזה הייתה יוסטון. מצד אחד אף אחד לא מתייחס ליוסטון כאלופה עם כוכבית אבל רבים מחזיקים בדעה שעם מייקל לא היה פורש הבולס היו זוכים ב-8 אליפויות במקום 6 בודדות ועלובות.

ב-UFC יש שלושה מקבילים שתקעו את המחלקה שלהם למשך שנים ארוכות: ג'ורג' סיינט פייר ב-WW, אנדרסון סילבה ב-MW וג'ון ג'ונס ב-LHW.שלושה לוחמים שהיו אלופים כל כך דומיננטים עד שהמחלקה שלהם הפכה משעממת ולא רלוונטית. לוחמים ללא עתיד (במחלקה) נלחמו ביניהם כדי לקבל הזדמנות לזכות בתואר רק כדי להפסיד בצורה חד משמעית בקרבות שלעיתים היו חד כיווניים לאלופים המכהנים. את סיינט פייר העריצו אבל שנאו את סגנון הקרב שלו. לסילבה סגדו והכתירו כטוב אי פעם אבל ההתנהגות שלו בזירה זכתה לביקורת. את ג'ונס שנאו כמעט מההתחלה והשנאה אליו גברה מניצחון לניצחון אבל אי אפשר היה להתעלם מהדומיננטיות שלו בכלוב. שלושת האלופים האלה הגיעו לרמה של אלים בספורט מבחינת ההכנסות שהביאו לארגון אך מצד שני הפכו את המחלקות שלהם למשעממות ולא רלוונטיות.

כמו ג'ורדן בשנת 93 כך גם הפרישה של סיינט פייט, הנפילה של סילבה וההשעיה של ג'ונס פתחו את המחלקות לגמרי והן מלהיבות מאי פעם. מאז פרישתו של סיינט פייר החגורה החליפה ידיים פעמיים מג'וני הנדריקס לרובי לולר כשבדלת מדפקים קרלוס קונדיט (אלוף לשעבר), הקטור לומברד, רורי מקדונלד, ניל מגני, דימיאן מאיה, אריק סילבה, טיירון וודלי ועוד. כולם יכולים לעשות צרות צרורות לרובי לולר ובעצם לכל אחד מהם שיחליף אותו.

מאז שסילבה חטף נוקאאוט מהאלוף המכהן כריס ווידמן קונטנדרים חזקים צפו ועלו כשבטופ הרלוונטי נמצאים טים קנדי, ג'אקרה סוזה, גרגארד מוסאסי, יואל רומרו, סי.אמ פאנק (פפחחחחחחח) ולוק רוקהולד (האלוף הבא). מתחתם יש בציר משובח של צעירים שילכו ויבשילו בשנים הקרובות.

אותו הדבר יקרה עכשיו ב-LHW עם השעייתו של ג'ון ג'ונס… תלוי כמה ארוכה תהיה. רשימה של לוחמים שהיו לא רלוונטים מול ג'ונס מקבלת רלוונטיות מחודשת כשהראשון שגזר את הקופון הוא האלוף החדש דניאל קורמייה. בשבת האחרונה ניצל קורמייה את ההזדמנות בשתי ידיים והכניע את הקונטנדר המפחיד אנטוני "ראמבל" ג'ונסון. די.סי הצליח להתאושש ממכות פראיות שנכנסו טוב וחזק בתחילת הקרב, והמשיך עד לשליטה מלאה בג'ונסון שהוכיח שנתונים פיזים מפחידים הם לא תחליף לחוכמת זירה.

מי מחכה לדי. סי עד לשובו של ג'ונס? רשאד אבנס (אלוף לשעבר שהפסיד לג'ונס), גוסטבסון (קונטנדר שהפסיד לג'ונס), גלובר טישירה (קונטנדר שהפסיד לג'ונס), ראיין ביידר (הפסיד קשות לג'ונס) ועוד. אני מאמין שקורמייה עדיף על כל הלוחמים הנ"ל ויכול להיות אלוף דומיננטי בעצמו עד לחזרתו של ג'ונס אבל מצד שני מדובר במחלקה הכי דינמית בהיסטוריה של הענף עם עשרה אלופים ב-12 שנים האחרונות. בין השנים 2007 ל-2011 כיהנו חמישה אלופים ששלושה איבדו את החגורה בקרב ההגנה הראשון והשניים האחרים הגנו פעם אחת והפסידו בשניה. מאז שג'ונס השתלט על המחלקה ב-2011 הוא ניצח 8 יריבים בהם 4 אלופים לשעבר והרדים את המחלקה.

מיד לאחר הקרב אמר קורמייה "ג'ון ג'ונס, תסדר את הקקי שלך ותחזור, אני מחכה לך!". כנראה שאנשים לא אוהבים לוחמים מוחצנים (אני לא חושב שקורמייה כזה) או דושים (ובצדק למרות שקורמייה לא כזה) וממהרים לפסול את האליפות של קורמייה ולשים עליה כוכבית כי הוא הפסיד לג'ונס. זה מצחיק כי… אף אחד לא פסל את האליפות של ג'וני הנדריקס לאחר שניצח את רובי לולר על החגורה שהתפנתה בעקבות עזיבתו של סיינט פייר. אותו סיינט פייר שבקרב האחרון שלו ניצח את הנדריקס. אז תגידו לי אתם, במה שונה קורמייה מהנדריקס?

לפי מסיבת העיתונאים שלאחר האירוע נראה שהקרב הבא כבר נקבע וחבל. לביידר אין מה להציע ברמות הגבוהות של המחלקה. הוא מתאבק טוב עם ידיים כבדות אבל הוא 5 רמות מתחת לקורמייה בכל פרמטר.

אז ויידמן ניצח את בלפורט… ביג דיל. בלפורט ללא TRT (טיפול טסטוסטרון) כמו סבא של בלפורט הסבא (כבר בן 38 ונלחם 20 שנה). אני מאד מחבב את ויידמן, באמת. אני חושב שהוא מתאבק מצויין, גרפלר בחסד, ידיים כבדות ואינסטינקטים מעולים. הוא בחור נחמד, אינטליגנט ומאד כריזמטי בראיונות אבל… משום מה אין לו את "זה" בזירה. הפרשנים יודעים את זה, הקהל יודע את זה ואפילו הוא יודע את זה. בשקילה שלפני הקרב הפרשנים אמרו "אנחנו לא יודעים למה לא מעריכים אותו". לאחר הקרב הוא צעק "תפסיקו לפקפק בי!". אז מה חסר לו בעצם? אני אגיד לכם.. חסרה לו סטאר קוולטי! הוא פשוט לא עושה את "זה" בזירה וזה מוזר כי יש לו אחלה כריזמה מחוץ לכלוב.
אתם יודעים למי יש עמידה מעולה, קרקע עילאית וימבה כריזמה מחוץ ובתוך הכלוב? לאלוף הבא… לוק רוקהולד!

ויטור לפני ואחרי TRT

לויידמן תמיד יזכרו שהוא לא זכה באליפות אלא אנדרסון סילבה הפסיד אותו עם מוקיינות בכלוב שעלתה לו בקרב. בקרב החוזר נשברה לסילבה הרגל אז… גם זה לא בדיוק ניצחון. אחר כך הוא ניצח ניצחון לגיטימי את ליוטו משידה אבל… כשאנשים חושבים "משידה" הם חושבים "הדרקון", "החמקמק", אלוף ה-LHW לשעבר. מה אני חושב? אני חושב שמאז שמשידה היה אלוף (הישג שאליו הוא הגיע בלתי מנוצח) המאזן שלו עומד על 6-6ומאז ירד קטגוריית משקל המאזן שלו עומד על 3-2 כולל הפסד/השמד מול רוקהולד בחניקה. סורי.. לא קונה את זה. הניצחון הנוכחי על בלפורט? כבר אמרתי מה שווה בלפורט בן ה-38 ללא טיפולי הורמונים ו/או סמים, לא הרבה.
אם וויידמן ינצח את ג'אקרה ו/או רוקהולד אני אודה שהוא אלוף לגיטימי ודומיננטי. עד אז יש לו בעיני יותר כוכביות מסימני קריאה.

ולסיום, מסתבר שגם פיטבול זקן יודע לנשוך. מי היה מאמין שלאנדריי ארלובסקי עדיין יש מה להציע? ארלובסקי היה אלוף ה-UFC  במשקל כבד בתקופה הגרועה ביותר של המחלקה בהיסטוריה.מאז שעזב את ה-UFC מחזיק ארלובסקי במאזן לא מרשים של שמונה ניצחונות על יריבים בינוניים לעומת חמישה הפסדים בהם ארבעה הפסדים רצופים. חזרתו ל-UFC לפני שנה הייתה קוריוז לא מצחיק אך מאז הוא ברצף של שלושה ניצחונות על ברנדון שאוב, ביגפוט סילבה ועכשיו גם על טרוויס בראון. וואו!

***

אתם מוזמנים לבקר באתר שלי

ליגת שוקי ההון - לנהל או להתנהל, זו השאלה
אחידות

44 Comments

איציק 25 במאי 2015

לא יודע מה עם החברה המרביצים עליהם אתה כותב, אבל ימי ג'ורדן העליזים לא תומכים בתאוריה שלך. יוטה או פיניקס לא ראו את עצמן סטטיסטיות בהצגת האליפות של שיקאגו והאמינו, כמו רבים אחרים, שיכולים לקחת את הטבעת. אני למשל חשבתי שפיניקס עם ראש העיר, רכבת המשא, מארלי, אנג', בהחלט יכולים וראוים להיות אלופים. המשחקים עם שיקאגו הם לפנתאון, ולא היה חסר הרבה שגם יהיו אלופים.

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

אולי משחקים כאלה ואחרים היו צמודים יחסית (כמו פניקס-בולס 93) אבל בשורה התחתונה אף קבוצה לא הגיעה עם הבולס למשחק מספר 7.

בשנה הראשונה שקארל מלון זכה ב-MVP הוא הודה למייקל שוויתר לו על הפרס הפעם.

זו דומיננטיות

איציק 26 במאי 2015

יש הבדל בין דומיננטיות לניצחונות בשישה משחקים שקולים. מה שעשו יוסטון לאורלנדו זו דומיננטיות. או SA לקליבלנד. שיקאגו פיניק ההפרש המקסימאל היה 10 נק' (לטובת פיניקס), היתה הערכה, במשחק השישי ניצחו בנקודה אחת. אז שיקאגו זכתה ובצדק, אבל דומיננטיות??? פיניקס הסתכלה בלבן ובשום רגע לא השפילה מבט. היתה כמעט שווה. באיגרוף זה משהו כמו ניצחון בנקודות ספפורות עם החלטת שופטים לא פה אחד.

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

אם זה היה נגמר 4-3 הייתי מסכים.
4-2 זה עוד 48 דקות שלמות שהבולס לא היו צריכים.

איציק 26 במאי 2015

כשזה ניגמר על חודה של נקודה זה ממש לא משנה שישה או שיבעה משחקים.
אומר יותר מכך, אם הבולס היו מנצחים 0-4, ואת כולם בהפרש נקודה, עדיין היתי אומר שזה לא דומיננטיות. ניצחון חלק, כן. דומיננטיות, לא.

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

אז אנחנו רואים דומיננטיות בצורה שונה :)

ואם הבולס היו מנצחים 4 משחקים בנקודה והסאנס 3 ב-20 הפרש?

בשורה התחתונה כשאתה בוחן את זה אף אחד לא איים על מייקל באמת.
משחק 7, להיות או לחדול זה איום. להצטרך 6 משחקים כדי לנצח 6 קבוצות גמר
מראה על דומיננטיות.
ההשוואה לניצחון בנקודות באיגרוף (או ב-MMA לצורך הדיון) נכונה אם זה היה נגמר ב-7 משחקים.
אם יש לי 5 סיבובים של 5 דקות בקרב אליפות ב-UFC ומרביצים לי 4 סיבובים מלאים ועוד 4:55 דקות ואז ב-5 השניות האחרונות אני נותן נוקאאוט או מכניע אז יש פייט. אז זה קורה במשך 6 קרבות אליפות ברציפות אז אני בר המזל הגדול בהיסטוריה.

אבל… אם אני והיריב שלי הולכים הלוך חזור, סיבוב או לוקח, סיבוב אני, סיבוב הוא ואז ברביעי אני מסיים את הקרב אז לא רק שסיימתי את הקרב (נוקאאוט, נוקאאוט טכני או הכנעה), גם עשיתי זאת בפחות זמן ממה שנתנו לי. אם עשיתי את זה במשך 6 הגנות על התואר אז אני ארשם בספרי ההסיטוריה כפינישר מהסרטים.
מייקל נזדקק ל-7 משחקים פעמיים בלבד מתוך 24 סדרות בשנים בהן לקח אליפות.
90-91: 3-0 על הניקס, 4-1 על פילדלפיה, 4-0 על דטרויט ו-4-1 על הלייקרס
91-92: 3-0 על מיאמי, 4-3 על הניקס (פעם ראשונה ואחרונה), 4-2 על קליבלנד ו-4-2 על פורטלנד
92-93: 3-0 על אטלנטה, 4-0 על קליבלנד, 4-2 על הניקס ו-4-2 על הסאנס

95-96: 3-0 על מיאמי, 4-1 על הניקס, 4-0 על אורלנדו ו-4-2 על סיאטל.
96-97: 3-0 על וושינגטון, 4-1 על אטלנטה, 4-1 על מיאמי ו-4-2 על יוטה
97-98: 3-0 על ניו ג'רזי, 4-1 על שרלוט, 4-3 על אינדיאנה ו-4-2 על יוטה.

כל משחק יכול היה להיגמר בהפרש נקודה וזה לא משנה… המספרים הנ"ל אומרים דבר אחד: דומיננטיות! וזה כמובן בלי להזכיר את המספרים והתארים האישיים של מייקל

איציק 26 במאי 2015

אתה מתבלבל, אתה מדבר על ראיה תקופתית. ודאי בתקופה זו הוא שלט. אני מדבר שהיו שנים שבהן הדומיננטיות היתה לא מובהקת. כמו השנה מול פיניקס. 92-93 הבולס לא היו דומיננטים בגמר, הם ניצחו בשיניים למרות שזה לקח "רק" שישה משחקים.
לגבי 4-3 על הניקס פעם ראשונה ואחרונה, כנראה יש לך טעות. 4-3 על אינדינה זו פעם נוספת (אבל זה בקטנה).

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

סתם לא שמתי לב… הרי כתבתי שזה קרה פעמיים מתוך 24 סדרות :)

איציק 26 במאי 2015

זה קרה לו פעמים הראשונות והאחרונות ;)

יהודה 25 במאי 2015

הגיע הזמן שגון גונס יעוף!!!! אם כי אני בטוח שהכל במטרה להחזיר אותו ולעשות ממנו אגדה בסטייל מייקל גורדן!!!

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

אני לא חושב שהוא הושעה במטרה להחזיר אותו אבל אין ספק שזה מה שיקרה וכסף גדול יגרף שם.

כתבתי על זה באחד הבלוגים הקודמיפ ואתה מוזמן לקרוא :)

משיח 25 במאי 2015

סקירה מעולה, תודה רבה ובבקשה תמשיך לכתוב

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

תודה רבה.

תמשיך להגיב :)

גל ד 26 במאי 2015

כמה דברים.

א. לא יודע אם לקרוא לקורמייה דוש, אבל הוא בהחלט יללן בלתי נסבל.
ב. ההבדל בינו לבין הנדריקס פשוט מאוד – ג'ונס עשה לקורמייה בי"ס בעוד הנדריקס נתן נגד סט פיירקרב שרוב הצופים (להערכתי, לא ערכתי סקר) חשבו שהוא ניצח.
ג. לווידמן יש שתי קרבות לנצח כדי לנקות את הצמרת של הדיוויזיה שלו (זה הולך לקרות, אתה שוגה באשליות לגבי רוקהולד.) ומי בדיוק נמצא בבציר המשובח הזה מתחתיהם?

והכי חשוב ד. וווידמן פירק לסילבה את הצורה. פעמיים. לא בגלל מוקיונות ולא בגלל מזל רע. אני משתגע מהעצלנות האינטלקטואלית של האנשים שטוענים את זה. בקרב הראשון ווידמן ניטרל את כל הארסנל ההתקפי של סילבה מלבד הבעיטות לרגל הקדמית, ובסופו של דבר תפס אותו עם וו שמאלי שהוא החביא מאחורי שינוי גובה, בעקבותיו סילבה התחיל לרקוד כאילו זה לא כאב, מה שלא שיכנע את ווידמן שסיים את העבודה מייד אח"כ. בקרב השני לווידמן כבר היה נוקדאון אחד בסיבוב הראשון, ושוב ניטרל את כל הארסנל ההתקפי של סילבה, רק שהפעם הוא היה מוכן לבעיטות.

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

א. למה יללן? איפה הוא ילל ועל מה? עד לג'ונס הוא שבר כל מה שזז והיה מאד צנוע וקלאסי. אחרי ההפסד לג'ונס הוא בכה וקיבל את ההפסד בכבוד.

ב. אני לא חושב שזה נכון להגיד שג'ונס עשה לקורמייה בית ספר. הוא הפיל יותר ופגע יותר אבל ניצח 49-46 ויש כאלה שאפילו נתנו 48-47 (פרשנים ואוהדים כמובן, לא שופטים).

ג. ואם ינקה אני אוריד את הכובע (ומחזיק אצבעות לרוקהולד). לגבי הצעירים: קלווין גאשטלום, ראיין לאפלייר, גאנר נלסון, אריק סילבה.

ד. סילבה התמודד עם סטרייקרים טובים, מתאבקים ואנשי ג'יו גי'טסו טובים בהרבה מויידמן והתמודד איתם בעמידה ובקרקע. אולי אם היה נלחם ברצינות התוצאה הייתה זהה (אני לא חושב ככה) אבל לעולם לא נדע.
סילבה כבר קיבל נוקדאונים מויטור וסונן וראינו איך זה נגמר. איפה שאתה רואה עצלות אינטלקטואלית אני רואה כמעט קונצנזוס… גם בקרב אנשים נמרצים אינטלקטואלית.

גל ד 26 במאי 2015

א. קח לדוגמה את התגובות לביידר. ביידר עומד על רצף של 5 ניצחונות, לפני ההזדמנות שנקרתה לפניו קורמייה עמד על 0. זה לא הפריע לו להודיע לביידר שלא ינסה "להידחף." וזה בלי עזרה מגוגל. אבל אני לא באמת רוצה להתחיל לנתח את האופי שלו, זה פחות מעניין.
ב. זה לא באמת היה קרוב. קורמייה הצליח להחדיר כמה סנוקרות בסיבובים המוקדמים, אבל ג'ונס מנע ממנו לשים את הגוף מאחוריהם ולא נגרם לו הרבה נזק, בסיבובים המאוחרים יותר ג'ונס כבר שלט בידיים שלו לגמרי. הקרב הלך לכיוון שבו לקורמייה כביכול היה ייתרון – היאבקות בקלינץ' – וג'ונס בכל זאת הראה עליונות.
ג. קטגוריית משקל לא נכונה, וגם אז היחיד שלא מיצה את הפוטנציאל שלו זה גסטלום. לפלייר וסילבה גם לא בדיוק צעירים.
ד. אני לא חושב שסילבה אי פעם התמודד עם לוחם MMA טוב יותר מויידמן. וההבדל בינו לבין ויטור וסונן הוא ביכולת ההגנתית שהוא הפגין בעמידה. הוא לא התפתה לרדוף אחרי סילבה (עד לאותו רגע שהוא זיהה שסילבה איבד את התנוחה שלו) הוא ידע לשמור על שיווי המשקל שלו, לשמור על קור רוח, וליצור לעצמו הזדמנויות. ושוב, וויידמן ניצח בשתי קרבות. אתה חושב שבסיבוב הראשון של הקרב השני סילבה לא היה רציני? כי ויידמן הוריד לו שם שנתיים מהחיים. ולגבי ה"קונצנזוס" פניה להמון במקום טיעון לגופו של עניין זו אחלה דוגמה לעצלות אינטלקטואלית.

גל ד 26 במאי 2015

טעות שלי, שכחתי שהכריחו את גסטלום לחזור ל185. צריך עוד לראות איך הוא מסתדר בקטגוריה הזו נגד אנשים שהם לא אוריה הול.

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

במסיבת העיתונאים הוא אמר חד משמעית שהבא שיקבל מכות זה ביידר. הוא התעצבן על זה שביידר כתב לו שטויות בטוויטר. אני לא רואה פה יללנות. להיפך.

לגבי הבציר, טעות שלי. כתבתי את זה ב-MW אבל התכוותי ל-WW. כשאני כותב צעירים אני מתכוון לצעירים בארגון ולא דווקא בגיל.

אני מסכים שרוב הלוחמים שסילבה התמודד מולם פחות טובים מויידמן.

לגבי הקונצנזוס… אל תהיה דוש P:
בלי המוקיונות של סילבה בקרב הראשון זה היה נגמר אחרת. סילבה טוב ממנו בעמידה שנות אור. עד הנוקאאוט ויידמן נראה איטי מאד ומתוסכל. סילבה עשה שטויות כי הוא הרגיש שויידמן יהיה כמו בונר וגריפין. תסתכל שוב על הקרב ועל הבעת הפנים של ויידמן… הוא היה מתוסכל.
בקרב השני הסיבוב הראשון לא משנה כי סילבה כבר היה מתחת סונן 4.8 סיבובים ואפילו פעם נוספת בקרב החוזר. אותו הכנ"ל נגד הנדו.
אם זה היה נגמר בטחינה על הקרקע הייתי מסכים אבל זה לא נגמר שם וביש מזל גדול מנע מאיתנו קרב גדול עודיותר.

אילון 26 במאי 2015

איתי, אתה פשוט מפשל.
אתה משווה את ה LNP של סונן לעומת ה GNP של וידמן?
אני ממש מתפלא עליך. סונן רק צבר נקודות, בלי לפגוע בכלל. אבל וידמן פשוט חיסל את בלפורט. וגם את סילבה בסיבוב הראשון (שבא אחרי נוק-דאון).

וגם בקרב הראשון- זה שסילבה בחר להיות מוקיון בכל הקרבות שלו, זו הבעיה שלו. זה כמו שתגיד שאם ג'ורדן היה בוחר להשיג נקודות על ידי הטחת הכדור בקרקע, ומפסיד, אז ההפסד לא תקף.

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

לא ירדתי לרזולוציה של טכניקה, דיברתי על המצב הכללי. מעבר לזה להגיד שסונן עשה רק LNP זה פשוט לא נכון. בקרב הראשון פגע 320 מכות מתוכן 89 מכות משמעותיות. זה שהן לא עשו נזק זה משהו אחר אבל אל תלכלך… פישלת (;

אם מייקל היה אומר לך במהלך המשחק "הנה, אני הולך לשחק נגדך ביד אחת ו\או לעצום את העיניים בהתקפה" והיה מפסיד אז הייתה כוכבית ענקית. כן, היית לוקח את ההזדמנות בשתי הידיים ומנצח אותו אבל לכולם היה ברור שבלי השטויות שלו זה היה נגמר אחרת.

אביב בן צבי 26 במאי 2015

לעומת ויידמן, בהנדריקס לא מפקפקים כי הוא הספיק לשלוט בסנט פייר לפני שהוא פרש. זאת הייתה אחת מההחלטות שופטים הכי מוזרות שראיתי ולדעתי השפיעה גם על הפרישה של סנט פייר, הוא ידע שהוא כבר לא הכי טוב ושאם יהיה ביניהם קרב חוזר הוא גם יפסיד באופן ראסמי.

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

אולי, למרות שמה שלולר עשה להנדריקס בקרב השני הוא בחיים לא היה עושה לסיינט פייר.
אולי יום אחד הוא יחזור ונקבל תשובות :)

jhkj 26 במאי 2015

קשה להאמין שלוק רוקהולד יקח את הקרב הראשון בינו ובין ויידמן, השאלה היא אם הוא יהיה מספיק טוב כדי שיהיה קרב שני. הם יחכולים להפוך להיות הנדריקס ולולר קרב צמוד שכל פעם אלוף אחר זוכה (אפילו שלדעתי החלטת השיפוט הייתה לא נכונה והנדריקס היה צריך לנצח) והם יכולים להפוך להיות גונס וגוסטבסון וויידמן ישלוט בו ובקטגוריה בשנים הבאות וזה תלוי מה יהיה בקרב הראשון

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

מסכים. אני חושב שרוקהולד טוב יותר אבל לא ב-10 רמות.
בעמידה הוא מאד מסוכן וווידמן יהיה חשוף לסכנות רבות. על הקרקע
שניהם מעולים אבל רוקהולד יצירתי ודינמי יותר.

מבחינתי שתהיה טרילוגיה… יהיה קרבות מעולים!

שמן בפליאו 26 במאי 2015

סקירה מצוינת!!! נהניתי לקרוא

רועי 26 במאי 2015

איתי אחלה סקירה

ויטור מול ווידמן היה צפוי לצערי ויטור ללא TRT לא באמת יכול להתמודד עם ווידמן ורוקהולד היום ,

הקרב שנהתני היה של אורלובסקי פשוט אחלה קרב והפיט בול נשך בהחלט !! עדין לא רואה אותו מגיע לזהב במיוחד שיש

לך את קיין ולאוזקס בקיצור אחלה אירוע

מתן 26 במאי 2015

למה הטירוף סביב רוקהולד?
לוחם מצויין, אבל… פאקינג ג'קארה סוזה.
לא חושב שווידמן ורוקהולד ברמה שלו, לטעמתי הוא יכול להיות אלוף דומיננטי.

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

אתה מתכוון לג'אקרה שהפסיד לרוקהולד?

רק אומר….

אנדרה 26 במאי 2015

מסכים עם מתן , לפי דעתי ג'אקרה ניצח את רוקהולד בקרב בינהם (איתי תראה את הקרב שוב) אבל לא משנה זה היה מזמן ושניהם השתנו והתפתחו מאותו קרב.
אני בטוח שהם יפגשו בשנית כשאחד מהם יהיה אלוף .
לדעתי הקרב על התואר מגיע לג'אקרה מהסיבה שהוא בלי מנוצח ב UFC .
רוקהולד מאוד דומה לאנטוני פטיס שניהם לוחמים מאוד מסוכנים בעמידה ובקרקע ….אבל הם לא נלחמים טוב כשלוחצים אותם לאחור , כך פטיס הפסיד לדוס אנגיוס ורוקהולד הפסיד לבלפורט (למרות שבלפורט היה על מיץ) איתי :) ושוב פעם גם מול ג'אקרה ,זה המפתח לנצח את רוקהולד ווידמן הוא לוחם ששולט במרכז הזירה ולוחץ קדימה במידה והוא יעשה את זה הקרב יהיה שלו ….
למרות שאני חושב שלרוקהולד יש סיכוי גבוה 50-50 .

Ohad Huber 26 במאי 2015

Oh…. And dont you mean Luke Rockhold ( who i actually think is a beast ) the same one that lost to Mr. TRT Vitor Belfort ? the same guy that got trashed by Weidman ?
I think everyone is still underestimating Chris…And i relly hope he proves everyone wrong again and again.

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

קרבות הם לא סימטרים. א מנצח את ב. ב מנצח את ג ו-ג יכול לנצח את א.

אנדרה 26 במאי 2015

איתי לא קיבלתי ממך תגובה … אז מה אתה חושב ?

איתי ליבוביץ 28 במאי 2015

סליחה פספסתי.

קודם כל אני חושב שזו המפלצת בעלת שלושת הראשים שמרכיבה את הטופ של המחלקה… ויידמן-רוקהולד-ג'אקרה.
לגבי הקרב רוקהולד-ג'אקרה, אין ספק שעם כמה שרוקהולד מעולה על הקרקע הוא לא ג'אקרה והקרב ביניהם יוכרע בעמידה (אם רוקהולד רוצה לנצח). ג'אקרה הצליח לקחת את רוקהולד לקרקע 5 פעמים לעומת אפס פעמים שרוקהולד לקח את הקרע לקרקע… והפער במכות היה כמעט באותו היחס.
רוקהולד פגע 104 מכות לעומת 63 של ג'אקרה ו-97 מכות משמעותיות לעומת 48 של הברזילאי.
אגב, גם 5 ההפלות של ג'אקרה היו מתוך 13 ניסיונות ככה שההגנה של רוקהולד דיי טובה.

דבר נוסף שאפשר לראות זה שג'אקרה דועך ככל שהקרב מתקדם בזמן שרוקהולד מתחזק.
בסיבוב הראשון פגע רוקהולד 17 מכות (מתוכן 15 משמעותיות) וג'אקרה 15 (11)
בסיבוב השני 21 (17) לרוקהולד ו-11 (9) לג'אקרה.
בשלישי 21 (20) לעומת 9 (7)
ברביעי 20 (20) לעומת 15 (13)
בחמישי 25 (25) לעומת 13 (9)

גם בהצלחה בהפלות רואים דעיכה.
בסיבוב הראשון ג'אקרה לקח לקרקע 3 פעמים מתוך 6 ניסיונות
בשני 0 מ-1
בשלישי 1 מ-2
ברביעי 0 מ-2
ובחמישי 1 מ-2.

עדייו חושב שג'אקרה ניצח? עדיין חושב שהוא ינצח?
לג'אקרה מרכז הזירה פחות חשוב ואני מניח שהוא אפילו יעדיף לשים את רוקהולד עם הגב לכלוב. מצד שני אם הוא ייקח את רוקהולד לקרקע במרכז הכלוב רוקהולד לא יוכל להשתמש בגדר כדי לקום.

כמו שאמרת.. 50-50

אנדרה 30 במאי 2015

איתי לפי המספרים הקרב היה שקול ושיטת הניקוד בעייתית .
ג'אקרה היה לוחם חד מימדי עם הרבה כח והיום הוא לוחם אחר שהתפתח המון בעמידה ומהווה סיכון גדול .
מאז ההפסד לרוקהולד לא ראיתי את ג'אקרה דועך גם בפרמטר הזה חל אצלו שיפור גדול .

בכל מקרה איתי התכוונתי דווקא לסיכויים בין רוקהולד לווידמן (50-50)
לגבי תפיסת מרכז זירה שליטה בקצב ובמרחק יתרון שיש לווידמן לעומת החסרונות של רוקהולד (ואדון פטיס לדעתי לוחמים מאוד דומים).

כמו שכבר אמרת הכל עניין של מאצ'אפ: א מנצח את ב. ב מנצח את ג ו-ג יכול לנצח את א.
ווידמן ינצח את רוקהולד .
רוקהולד יכול לנצח את ג'אקרה.
ג'אקרה ינצח את ווידמן .

ארז אלראי 26 במאי 2015

כתבה מצוינת !! תמשיך ככה!

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

תודה חבר (:

איתמר 26 במאי 2015

תן כבוד לפיטבול זה לא סתם נצחון, ברנדון שוואב לא רמה,ביגפוט סילבה בעיקר חזק פיזית אבל טרוויס בראון נחשב לאחד המפחידים והמבטיחים בקטגוריה. הנצחון הזה מחייב עוד קצת התייחסות לטעמי…אתה לא חושב??

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

בגלל זה כתבתי עליו.
זה עדיין ארלובסקי אז אני לוקח אותו בערבון מאד מוגבל. הוא התקשר ה(לסת) זכוכית שלו. אין לו הרבה לאן לטפס. כל אחד מכאן והלאה יתן לו נוקאאוט או יכניס אותו. ולסקז, דוס סנטוס, מיוציץ, וורדום… אפילו מיר.

Having said that… כל הכבוד לו

פז 26 במאי 2015

ההבדל בין קורמייה להנדריקס הוא שהנדריקס היה צריך להיות המנצח בקרב שלו מול סנט פייר וזה ברור לכולם עד היום שהוא היה דומיננטי הרבה יותר בקרב והשופטים פשוט החליטו לתת לסנט פייר את הניקוד הגבוה יותר אולי כי הוא עשה איזה טייק דאון שלא עזר לו בכלום ומפני שהם אוהבים אותו.. גוני הנדריקס ניצח את סנט פייר בקרב הזה והחגורה מגיעה לו

איתי ליבוביץ 26 במאי 2015

תגדיר |דומיננטי" ותגדיר "הרבה יותר".

אלו המספרים:
הנדריקס פגע 142 מכות וסיינט פייר 125 אבל…
סיינט פייר פגע 101 מכות משמעותיות והנדריקס 85
סיינט פייר הפיל 3 פעמים והנדריקס פעמיים
לסיינט פייר היה ניסיון הכנעה ולהנדריקס לא.

מעבר לזה, המספרים פר סיבוב מראים בבירור שסיינט פייר ניצח.
הסיבוב הראשון והחמישי היו של סיינט פייר.
השני והרביעי של הנדריקס.
המחלוקת היא סביב סיבוב 3 שם סיינט פייר פגע 31 לעומת 15 של הנדריקס
אבל הנדריקס הפיל פעם אחת מתוך שני ניסיונות. השאלה היא מה אתה מנקד גבוה יותר
ומה יצא להנדריקס מהטייקדאון הזה? הנדריקס הפיל את ג'ורג' ונכנס לו ישר לגארד, לא הצליח לעשות שם כלום
ואחרי 20 שניות סיינט פייר השתחרר ונעמד.

אז הנדריקס ממש אבל ממש לא דומיננטי יותר והשופטים לא פשוט החליטו לתת לסיינט פייר ניקוד גבוה יותר… זה מגובה במספרים

אלכס 26 במאי 2015

תשמע לכמה שניות גרמת לי לחשוב על כל הסיפור אם וויידמן ולשניה פקפקתי בו ,ואז חזרתי לעצמי
וויידמן הוא טכני ומחושב ,אין לו עוצמת נוקאוט של היימייקר אבל הוא מחשב את הקרב נכון
סילבה שחצן והוא השתמש בזה נגדו ,סילבה קוטל על Low kick וויידמן השתמש בזה נגדו
בלפורט מתפוצץ בסיבוב הראשון אם או בלי סטרואידים זה בכל הקרבות ככה (נגד וואנדרליי סילבה דרך מט לינדלנד ועד לרוקהולד) ,וויידמן ניצל את זה
הוא פשוט חכם ומי שחכם מנצח (לדוגמא מייוות'ר שהוא משעמם תחת אבל הוא חכם וטכני ,או קינן קורניליוס שהוא מעולם הגיוגיטסו) .
לגבי ג'ונס – אף אחד לא יודע באיזה מצב הוא ייחזור ,נראה
מה שכן קורמייה לא יחזיק הרבה זמן שם ,יש את גוסטפנסון וגלובר שיטחנו אותו
ולגבי משקל בינוני – תודה לאל שסנט פייר המושך קרבות נעלם ,קיבינמט סוף סוף יש מצב שהקרב לא יגמר בהחלטת שופטים
ומשקל כבד -הכל טוב ויפה אבל הבעיה העיקרית זה קיין ,מאז התעללות בדוס סנטוס אין מי שיכול עליו מ2 סיבות
-הוא ניצח את הלוחמים הרלוונטים ביותר
-הוא יותר פצוע מאשר נלחם
אם הוא יגמור את מיר סבבה אז הוא באמת היה הקיר שאי אפשר לעבור אבל הוא יותר פצוע מאשר בריא
אז או שישעו אותו מהאליפות עד שהוא יתאפס על עצמו (מה לעשות זאת עבודה ולעבודה צריך להגיע) או שהוא יפסיק להיפגע וישאר אלוף סטייל סילבה
לכמה שנים טובות
או שיימצאו קרב בינו לבין נגמ"ש ,אורלובסקי ובראון לא ממש רלוונטים לקרבות אלופים

חוץ מכל זה ,אחלה כתיבה ! ואני לחלוטין מסכים אם רוב הדברים שכתבת

יהודה 27 במאי 2015

מתי הקרב הבא של ווידמן? ושל קורמייה? כשאתה אלוף כל כמה זמן אתה צריך להגן על התואר? יש חוקים בענין או שזה לפי מה שמתחשק לufc?

איתי ליבוביץ 28 במאי 2015

אין חוקים וזה תלוי בבריאות האלוף, במצב הקונטנדר (מתי היה הקרב האחרון שלו, מה המצב הבריאותי שלו וכו)
ותלוי גם במקום בו רוצים שהקרב יערך (ג'ורג' סיינט פייר מביא הרבה קהל עם הקרב נערך בקנדה).

ג'ון ג'ונס הגן על התואר 3-4 פעמים בשנה ויש שמגינים רק 1-2 פעמים.
בקיצור…. מה שמתחשק ל-UFC.

ליאור 2 ביוני 2015

כבוד…מסכים עם הכל!
ההבדל בין קורמייה להנדריקס:
הנדריקס נלחם על ראש הדיויז'ן לאחר שהאלוף פרש מרצונו והכריז על סיום הקריירה (לפחות זמנית)
קורמייה ניצח אמנם (והוכיח שהוא לוחם חכם) אבל האלוף (לא רק שניצח אותו) נאלץ לעזוב זמנית על רקע התאונה בה היה מעורב ע"י דיינה ווייט! לא מרצונו! וכל זאת שהוא בלתי מנוצח ובשיאו.
לא קשור להשגיו, לא להמשך הקריירה שלו ולא לרמת הביצועים

Comments closed