איבדנו עניין – שראל קדוש

הנבחרת? אפילו בבית הכנסת כבר לא דנים בה

פעמיים – שלוש בשנה נופלים משחקים חשובים במהלך יום השבת. הדגש הוא על משחקים חשובים. רעננה שמארחת את הפועל חיפה בשבת אחר הצהריים זה לא משחק חשוב, אבל פיינל פור או משחק נבחרת, כן.

ציבור חובבי הספורט הדתיים נחלק במקרה כזה לשניים: הסוג הראשון יתהלך באותה שבת כזומבי ויתנהל כמו אסטרונאוט, כדי שחלילה לא ישמע בטעות ברחוב, ולו ברמז, את תוצאת המשחק, אותו מתכנן הוא לראות בשידור חוזר מיד עם צאת השבת.

הסוג השני, עליו אני נמנה, ינסה לאתר בבית הכנסת את זה "שבמקרה" שמע את התוצאה, ומה שיותר מפורט, יותר טוב. לא אשכח כמה שמחתי כשחיילים במסגרת קורס גיור באו לבקר בבית הכנסת אצלנו בשכונה בשבת רבע גמר יורו 2014 ואחד מהם ידע לספר לי, תוך כדי קריאת פרשת השבוע, שאוזיל הוביל את גרמניה לניצחון על יוון.

בשבת כזו, בה מתקיים משחק חשוב, הנושא העיקרי בלחשושים בבתי הכנסת נשמע כמו יציע העיתונות כשהווליום מושתק – הערכות, טקטיקות והימורים. ובעיקר, כאמור, החרדה שמא לא נצליח לדעת את התוצאה.

*

והשבת האחרונה היא דוגמה למה שנהיה מנבחרת ישראל בכדורגל. לכאורה, מה יותר חשוב ממשחק חוץ של הנבחרת הלאומית נגד היריבה העיקרית שלה על העלייה ליורו? רק לכאורה. נבחרת ישראל הפכה כל כך לא מעניינת, כל כך משדרת אפרוריות שמורידה את העניין גם אצל אוהדים מושבעים.

נכון, דיוויד בלאט הפך לנשיא המדינה בימים האחרונים וקשה להתחרות עם ההצלחה שלו, ועדיין, שעה לפני תחילת המשחק תהינו בספסלים האחוריים של בית הכנסת אם השוער של הנבחרת זה עדיין ההוא שירד ליגה עם אשדוד או ההוא שהיה פעם בבית"ר, האם תומר חמד פצוע ומי זה לעזאזל רמי גרשון הזה?

*

אתם מבינים לאן אני חותר? מאז הגביע העולמי מקסיקו 1970 לא הגיעה נבחרת ישראל לאף הישג ראוי לציון, שלא לדבר על השתתפות בטורניר משמעותי רציני. אפשר להסיק מכך שכנראה הבעיה אינה דווקא בשחקנים או במאמן, אלא במשהו מערכתי ועמוק יותר. אבל לא פחות מכך, צריכה להטריד את עופר עיני וגוטמן האדישות שהצליחו להמיט נבחרות השנים האחרונות, שאינן מעוררות עניין אפילו בבתי הכנסת והופכות את מסי ולברון ג'יימס למעניינים יותר מערן זהבי ומהשוער ההוא שירד ליגה עם אשדוד.

 

 

 

תנו לנשים לנצח - עומר גלזר
זה שעולה וזה שיורד - איתי ליבוביץ'

12 Comments

רובי ג 15 ביוני 2015

אני זוכר את הפיינל פור של מכבי בשנה שעברה.
אני לא דתי ולא שומר שבת, אבל גרתי בשכונה דתית באותה תקופה.
החצי גמר היה ביום שישי, ב16.5. מכבי עשו את הלא ייאמן וניצחו את צסקא מוסקבה בנקודה. כל השכונה שלא שומרת שבת צרחה צרחת אושר אחידה ורועמת.

בשבת בבוקר, פגשתי את אחד השכנים הדתיים שלי בבניין. "מכבי ניצחו אתמול, נכון? לפי צרחות האושר" שאל/אמר לי.
עניתי שכן וחיוך של אושר על פני שנינו.

כתבת יפה והארת על חלק מהאוכלוסיה שלא תמיר מואר בקטעים האלה. שאפו.
וכן, הנבחרת כבר לא מעניינת אף אחד.

אסף המושבניק 15 ביוני 2015

בתור אדם שומר מצוות,
הוצאת לי את המילים מהפה.

(ואני בטוח שאם אינשאללה יהיה משחק 7 בסדרה, אני אשמע את התוצאה הרבה לפני שיצאו שלושה כוכבים…)

פאקו 15 ביוני 2015

נבחרת ישראל לא מעניינת אף אחד. כלב נשך אדם.

פורנוהוליק 15 ביוני 2015

שלושה טורים על ה NBA, אף טור על הפיינל פור בארץ אילת-מכבי.

גם הכדורסל הישראלי לא מעניין מי יודע כמה.

עדי אבני 15 ביוני 2015

1+

מאיר 15 ביוני 2015

תיקון קל: היורו היה ב2012…
הנבחרת ריגשה מאד אחרי בוסניה בארץ. זה הכל תלוי בסיכויים ובאיך שהנבחרת נראית

איתן 15 ביוני 2015

בגלל ההתבוללות הייתה שואה ,ובגלל ששיחקנו בשבת הפסדנו…הנה כמה תירוצים חדשים שלא חשבו עליהם -הגירסה הדתית…
אבל יש סתירה בנבחרת של שרף בפרשת נערות הליווי איך לא ניצחנו? הרי שחקני הנבחרת ביצעו מצוות פרו ורבו :)

דור 16 ביוני 2015

דברו בשם עצמכם. יש כאלה שמתעניינים בנבחרת על אף ההישגים המועטים, כנראה שחכנו מהר מאוד מה יכול לעשות לציבור חובבי הכדורגל ניצחון אחד איכותי של הנבחרת. הרי אם היינו מנצחים בבוסניה גם היית אומר שהנבחרת משעממת? מה ההבדל בינך לבין טורי הדעה תלויי התוצאות שבצהובונים השונים?

רפאל 16 ביוני 2015

רעננה נגד הפועל חיפה יכול לעניין את האוהדים שלהם אם הליגה תחליט שהיא מנוהלת בשביל להביא לנו ספורט ולא לערוך הומאז' לאלופה שבדרך.
לגבי העניין- מה לעשות, יותר מעניין אותנו לגמור את החודש עם קורת גג ולחם מאשר אם אופירה תהלל את גוטמן או תדרוש לפטר אותו.

יועד אהרוני 16 ביוני 2015

הרב אנסבכר בוכה בחדרי ליבו

אמא של יניב 18 ביוני 2015

חזק ביותר.

חכם חנוכה 10 בינואר 2016

כתבה מדויקת.

לשחקנים בנבחרת אין שום מחויבות. ההפקרות של מליקסון במשחק מול קפריסין תלמד לעד בבתי הספר ב"איך לתת ליריבה לנצח"

Comments closed