זה שעולה וזה שיורד – איתי ליבוביץ'

מי שלא ראה את האירוע בשבת האחרונה פספס תצוגת כמעט-מקסימום מול תצוגת כמעט-מינימום.
הקרב המרכזי על איחוד חגורות האליפות במשקל כבד, בין האלוף קיין וולסקז לאלוף הזמני פבריסיו וורדום, הזכיר לי קצת את גמר ה-NBA שאנחנו רואים היום. מצד אחד אנחנו רואים לוחם שאנחנו יודעים שהוא לוחם טוב ושלם יותר (וולסקז) עם נשקים רבים ואחד מרכזי ועיקרי – הסיבולת שלו.
מהצד השני אנחנו רואים לוחם לא רע, עם יכולות טובות מאד אבל עם נשק אחד עיקרי (במיוחד מול היריב הספציפי הזה) – הג'יו ג'יטסו שלו. עד כאן הכל ברור והשאלה הייתה האם וולסקז יהמם את וורדום עם הקצב והתפוקה המדהימים שלו או שוורדום יצליח לגנוב את הקרב על הקרקע. לגנוב זו המילה היחידה כי לפי סוכנויות ההימורים ואנשי המקצוע השונים, וולסקז הוא הפייבוריט הברור ביחס של 1:4.

וולסקז

אז נקפוץ לסוף כן? UPSET! מהפך! יש לנו אלוף בלתי מעורער חדש כשוורדום מכניע את וולסקז בחניקת גליוטינה באמצע הסיבוב השלישי. וורדום הכריע את הקרב בעזרת ג'יו ג'יטסו עילאי אבל את הקרב הוא ניצח בעמידה. זה לא שוורדום ניצל פירצה קטנה וגנב את הניצחון, הוא עמד עם וולסקז, חטף והחטיף וגרם לאלוף להראות רע. לא שזה התחיל ככה, ההתחלה הייתה מבטיחה עבור וולסקז שהפיל את וורדום לקרשים מהר מאד. וורדום חיכה על הקרקע אבל וולסקז לוחם חכם ולא שש לקפוץ לבור בו נבלעו ביג נוג, אליסטר אוברים ופידור אמליאננקו.

*

רבים יטענו (ובצדק) שג'וניור דוס סאנטוס הוא אחד הסטרייקרים הטובים במחלקה, אם לא הטוב שבהם, ו-וולסקז הראה לו מאיפה משתין הטייסון בעמידה. פעמיים. מינוטארו נוגיירה גם סטרייקר לא רע בעצמו, אם כי במצבו היום איטי מאד, וחטף נוקאאוט יפיפה מוולסקז בסיבוב הראשון. בסך הכל ניצח וולסקז 11 קרבות מתוך 13 הניצחונות שלו בנוקאאוט. וורדום לעומתו ניצח בנוקאאוט 6 פעמים מתוך 20 ניצחונות בלבד.

וורדום עבד המון על עמידה בשנים האחרונות ואחד הדברים הניכרים ביותר הוא הקלינץ והברכיות שהוא מצליח לייצר ממרומי ה-1.94 שלו, כמו זו שסיימה את מארק האנט בסיבוב השני כדי לזכות באליפות הזמנית. קלינץ צמוד וברכיות חזקות הצליחו לעייף את וולסקז וזה כבר נראה מוזר מאד. הרי מדובר במכונת סיבולת שנותנת תפוקת אגרופים שמתאימה למשקלים הנמוכים ושומרת על רמות גבוהות של טכניקות עמידה וקרקע, גם לתוך הדקה ה-25 בקרב.

UFC 188: Cain Velasquez vs Fabricio Werdum

אז נכון שוורדום נראה טוב יחסית אבל אני אצטט חבר קרוב שאמר לי "וולסקז נראה כאילו הוא חזר משבץ ולא מסתם פציעה". אולי זוהי הנקודה החשובה בקרב… הקרב האחרון של וולסקז היה לפני 20 חודשים. קיין לוחם טוב יותר אך החלודה הייתה כנראה יותר מדי בשילוב של הגובה בו הם נלחמו. האלוף (לשעבר) התנשף כבר בסוף הסיבוב הראשון וזה דבר שמעולם לא ראינו ממנו. מלוחם שחובט בך ללא הפסקה קיבלנו לוחם שחובט ללא הפסקה בסיבוב הראשון (58 מכות מול 22 של וורדום) ואז קיבלנו לוחם שחובט עם קצת יותר הפסקות (44 לעומת 66 של וורדום) ולבסוף קיבלנו לוחם עם כל כך מעט חמצן שכשהוא לקח את הקרב לקרקע הוא השאיר את הצוואר חשוף לחלוטין… כל מה שוורדום צריך כדי לנעוץ את החניקה.

 

וורדום יודע שזה נגמר
וורדום יודע שזה נגמר

וורדום חבט וחבט והפינה של וולסקז ביקשה ממנו לקחת את הקרב לקרקע אך כמובן שלא להתנהל מולו בהחלפות שליטה והכנעות, רק לחבוט ולקום. אז וורדום חבט וחבט עד שוולסקז לקח לקרקע ו-וורדום לקח צוואר ואת האליפות FAIR AND SQUARE!

זו הייתה דרך חתחתים עבור וורדום שהחל את דרכו (ברמות הגבוהות) בפרייד שם ניצח והפסיד לסירוגין. ב-UFC הוא הספיק להפסיד לאנדרי ארלובסקי (מישהו אמר קרב חוזר?) בקרב הבכורה שלו, להפסיד לג'וניור דוס סאנטוס בקרב הבכורה של האחרון (מישהו אמר קרב חוזר?) ולהיחתך מה-UFC. בסטרייקפורס זכה לשעתו הגדולה דאז עם 3 ניצחונות רצופים (והכנעה של פידור) והפסד בהחלטה לאליסטר אוברים בגרנד פרי של הליגה. כל העבר המפואר הזה יכול עתה להימחק, מאז חזרתו ל-UFC בפברואר 2012 הוא מחזיק בשישה ניצחונות רצופים.

כשהוא ניצח את מארק האנט על התואר הזמני, רבים חשבו שזה יהיה מאד זמני, ושוולסקז פשוט ידרוס אותו עם הסיבולת והאגרוף שלו בסיבובים המאוחרים. אז חשבו. אחרי יום שבת יהיו הרבה שעדיין יחשבו שהוא לא הלוחם הטוב ב-HW (ואני ביניהם) אך מה שאיש לא יוכל לקחת ממנו זה את מקומו בהיסטוריה כאלוף עולם, אמיתי ולגיטימי וכאחד מלוחמי ה-HW הטובים שהיו.
בצמרת המחלקה נמצאים וולסקז, שלאור הניצחון החד משמעי כנראה ולא יקבל קרב חוזר מהר כל כך. סטיפה מיוצי'ץ, שצריך עוד קרב לפני שיקבל קרב על התואר. ג'וניור דוס סאנטוס, שארבעה מתוך שישה הקרבות האחרונים שלו היו על התואר, ואנדריי ארלובסקי. האחרון עם שלושה ניצחונות ברציפות וכנראה יקבל את הקרב הבא על התואר.

גם ארלובסקי וגם דוס סאנטוס ניצחו את וורדום אבל; ארלובסקי מנצח למרות הרמה הנמוכה (יחסית) שלו ו-וורדום יתמודד איתו בקלות. דוס סאנטוס רואה מול עיניו את ההזדמנות האחרונה לזכות בתואר, עכשיו שוולסקז לא בתמונה. זה יכול להיות קרב מעניין מאד.

וולסקז? וולסקז ישמיד כל מה שעומד מולו עד שיקבל הזדמנות נוספת לזכות בחגורה. אם הוא יחזור לכושר שהיה לפני הפציעה אין מישהו במחלקה שמסוגל לנצח אותו.

***

אתם מוזמנים לבקר באתר שלי

 

 

איבדנו עניין - שראל קדוש
אבות אכלו בוסר - סיכום עונה של משחקי הכס

13 Comments

הקורא בפוסטים 15 ביוני 2015

נהדר. תודה.

childish 15 ביוני 2015

צריך גם לתת התחשבות בגובה שבו נערך הקרב והעובדה שוורדום בילה יותר זמן והתרגל לתנאים בניגוד לקיין שהגיע הרבה יותר מאוחר

איתי ליבוביץ 16 ביוני 2015

נכון. וורדום התאמן שם חודש וולסקז "רק" שבועיים אבל אני לא חושב שאפשר לייחס את
העייפות שלו לגובה בלבד. אם הוא צעד וחצי לפני כולם מבחינת סיבולת אז קושי אמור להשאיר
לו את היתרון היחסי (כי גם היריב נמצא באותם התנאים) או לכל הפחות להיות אותו הדבר.
העייפות שראינו היא הרבה יותר מדילול החמצן בגובה.

איתן 15 ביוני 2015

לוורדום הגיע ללא ספק,הוא מאוד הפתיע עם הג'ב כולם חשבו שבגלל הBJJ העילאי שלו הוא מייד יקח את קיין לקרקע… קיין בהחלט יחזיר לעצמו את התואר אני מאמין.
בהתחשב ש וורדום בן 35 לא יודע כמה עוד דלק יישאר לו בטנק מול לוחמים יותר צעירים שיופיעו או במקרה שג'ון ג'ונס יפסיק לשחק GTA עם החיים שלו, להסניף קוקאין ולדרוס נשים הרות…. ויחליט לעלות לקטגוריה של HW

וגם הפתעה בתוצאה שבקרב של מלנדז אלוורז- אבל אני לא יהיה פארטי פופר למי שלא ראה

למי שפיספס את הפרלים PRELIM קרב מעולה בין רוסה לבין יאיר רודריגז—טאקוונדו נהדר של רודריגז מזכיר את אנטוני פטיס…לא אתן כאן ספויילר מומלץ לראות- לא יודע אם מותר לפרסם לינקים כאן?

עידו 16 ביוני 2015

אתה לא באמת חושב שלג'ונס יש סיכוי מול ולסקז או דוס סנטוס נכון?

דני 16 ביוני 2015

ורדום בן 37.
אני אשמח לראות אותו מול מיוצ'יץ',
לדעתי הוא יכול לעשות לו צרות.

ובנימה אחרת, קיין ממש אכזב בכל הקשור לכושר גופני.
ממש נראה כאילו הוא מתאבד לתוך הגיליוטינה של ורדום.
יש לו שחורה בג'יוג'יטסו, זו טעות של מתחילים שכנראה נבעה מעייפות.

איתי ליבוביץ 16 ביוני 2015

קרב מול מיוציץ יכול להיות נחמד אבל זה לא יקרה בקרוב.
ארלובסקי ודוס סאנטוס מחכים בתור.

קיין אכזב ללא ספק ונותר רק לקוות שהוא יחזור לפורמה הקודמת.
נכון שיש לו שחורה אבל במקור הוא מתאבק וזה מהלך אהבקות מובהק.
כשאתה נואש ואין לך חמצן אתה חוזר ליסודות שלך ודיי מחפף בפרטים… זה בדיוק מה שראית ממנו.
מוח נטול חמצן שהלך על דאבל לג אוטומטית ולא שמר צוואר.

עם כל הכבוד לשחורה שלו…. יש שחוה ויש שחורה.

אילון 17 ביוני 2015

יצאה לך טעות מצחיקה-
כתבת "אהבקות" (: ואני גם הייתי מחליף אות כדי לקבל "אהבלות".

איתי ליבוביץ 18 ביוני 2015

ה-א' וה-ה' התחלפנו להן ללא רשותי

יהודה 16 ביוני 2015

רק לי זה נראה ככה או שבאמת החיוך של וורדום הוא אחד השטניים אמנם לקח את האליפות והכל אבל איזה חיוך סדיסטי

יהודה 16 ביוני 2015

פוסט מעולה ממש כיף לקרוא

מיכאל בןניעקב 19 ביוני 2015

אהבתי.

משיח 1 ביולי 2015

באיחור – מעולה, הפתעה גדולה מבחינתי

Comments closed