בושה – יוחאי שטנצלר

לפני עשרים ושש שנים זייף שוער נבחרת צ'ילה, רוברטו רוחאס, פציעה במסגרת משחק מכריע במוקדמות מונדיאל 90' מול ברזיל כשפברק כאילו פגע בו חזיז. השוער הורחק לכל החיים, צ'ילה הושעתה מהטורניר וגם כן מהמוקדמות הבאות.

מבחינתי מה שעשה השבוע  גונזאלו חארה הצ'יליאני לאדינסון קבאני ברבע גמר הקופה לא פחות חמור. עבירה חמורה ופולשנית מתובלת בהתחזות ועוד מול שחקן שידוע לכולם שעובר רגעים לא קלים ברמה האישית, וכל זה בטורניר בינלאומי גדול בשלב נוקאאוט מתקדם.

הגיע הזמן שפיפ"א תתחיל להחמיר בענישה כלפי עבירות מכוערות, התחזויות למיניהן ואירועים אחרים שנעלמו מעיניי השופט במהלך המשחק עצמו. המשחק והחיים כנראה תמיד יהיו מושחתים ברמות הגבוהות בהן הכסף מדבר, אבל לפחות על המגרש נוכל לראות משחק קצת יותר הוגן.

ענישה מחמירה בדיעבד גרום לשחקנים לחשוב פעמיים לפני שהם עושים צעדים כאלו, חארה צריך להיות מושעה מעשרה משחקים ופיפ"א יכולה לשקול ולהגדיל בהמשך להוריד נקודות לקבוצות או להשעות על מקרים חמורים כאלה.

הפוסט הזה יצא קצר מהרגיל ברק כי העדפתי לחסוך מכם בערך עשרות בדיחות שאפשר לפתח רק ממשחקי לשון והתחכמויות הקשורות בשמו, אבל מה שאני כן יכול להגיד זה שאני מאוד מקווה שהפעם, החארה יעשה את הכיוון ההפוך.

ובינתיים, הגורם היחיד שעשה את הדבר הנכון היא קבוצתו של חארה, מיינץ הגרמנית (תמונת הכותרת), שהודיעה על מכירתו בעקבות המקרה. שם, כך נדמה, מעדיפים לא לחכות לגלגלי הצדק של פיפ"א.

 

ליגת שוקי ההון - גז, חשמל, עובדים, צביעות
סטוונגר: טופלוב זוכה

50 Comments

מכביסט שמאלני 28 ביוני 2015

מוזר שרק לנשיכה של סוארז מתייחסים כאל משהו חולני ולא נורמלי …. אבל דחיפת אצבעות לישבן של היריב זה בסדר ..

ניק 28 ביוני 2015

עזוב התייחסות, זאת פעולה הרבה יותר גרועה. אם סוארז קיבל חצי שנה בחוץ מכל פעילות אין שום סיבה שגם הוא לא יחטוף.

גיא 28 ביוני 2015

+1

יוסי 28 ביוני 2015

חארה דחף אצבע לתחת של ארבעה שחקנים!?!

אהד 28 ביוני 2015

מציע לקבאני לנסות ולתבוע אותו. זה חורג מכדורגל וגולש לאלימות מינית.
ובפיפא צריכים להרחיק אותו לשנה לפחות.

כסיפוביץ 28 ביוני 2015

לגמרי

איציק 28 ביוני 2015

עם העונש, יחליטו מתי שיחליטו, הרי אין להם את הקומישנר של ה-NBA כדי לסגור עיניינים מהר. השאלה היא למה לא מחזירים את קבאני כאשר ברור שהוא הצד הנפגע.

אריאל גרייזס 28 ביוני 2015

לאן יחזירו את קבאני? הקבוצה שלו עפה מהטורניר

אריק י. 28 ביוני 2015

חחח גרייזס הרגת

איציק 28 ביוני 2015

שלא יהיה מורחק ממשחק הבא מתי שלא יהיה.

Srtest - ארטסט 28 ביוני 2015

מעניין או יותר נכון גורם לרצות למות איך לא מתייחסים לזה כאל תקיפה מינית.

אדם בן דוד 28 ביוני 2015

הבעיה הלא פחות גדולה שהוא כבר עשה פעם את הטריק הזה להיגוואין ב2012.
השאלה המרכזית היא איפה הגבול? האם האקט המגעיל הזה שונה מהותית ממטרצי וזידאן? כי היה מגע פיזי? ואיפה זה יחסית לסימאונה ובקהאם?

או כדי להיות יותר ברור-
אני הייתי בעד צ'ילה בקופה (בגלל סאנצ'ז בגלל הצ'ילאנים כעם בגלל שעדיין לא זכו) אבל האקט המגעיל הזה (ודווקא נגד הנבחרת הכי מלוכלכת היסטורית) גורם לי להיות נגדם. זה היה גועל נפש. הלוואי שהשחקן הזה לא ישחק יותר משחק אחד בחייו.
אבל האם כל התחזות דורשת תגובה?
האם כל פרובקציה כנגד שחקן חמום מוח?
מהם הכללים אותם אתה מציע להחיל?

ColoColo 28 ביוני 2015

אוי הצביעות של כולכם! כן פיפ"א הייתה צריכה לקבוע נורמות ולהעניש אבל….הדברים האלו קורים כל הזמן באלפי משחקים בכל העולם אז תעשו לי טובה, פעם ראשונה שהאורוגואים אוכלים את הדייסה המסריחה שהם תמיד מבשלים ופתאום כולם נהיו צדיקים, הרחקה לכל החיים, למכור שחקן…אוי הצביעות אוי הצביעות.

חז 28 ביוני 2015

הבנתי אז זה לגיטימי מבחינתך.

המון אנשים נוסעים מהר בכביש או מסמסים בנהיגה- זה שכולם עושים את זה והרוב לא נתפסים לא אומר שצריך לותר למי שכן נתפס. זה לא נקרא צביעות.

ColoColo 28 ביוני 2015

לא, פשוט אין ענישה קבועה תמיד לכולם. עד אז כל אחד "בוחר" לצעוק רק שזה פוגע בו.

צור שפי 28 ביוני 2015

Colo Colo – אני אוהד La U אבל לא בגלל זה אני חושב שאתה טועה בגדול. זו עבירה חמורה מרבות אחרות שהוזכרו כאן בגלל הפגיעה המינית. מיינץ היו בסדר גמור, מעניין רק מי החליטה לקנות את החארה החלאה.

אדם 28 ביוני 2015

כל שחקן שתוקף מינית שחקן אחר צריך להיות מושעה עד לסיום ההליכים הפליליים נגדו. אין פה שום עניין של צביעות.

ColoColo 28 ביוני 2015

איזו הגזמה! כמו שתגיד שהטראש טוק זה בולינג ופוגע בנפש השחקן ובביטחון העצמי שלו. בחיאת , זה לא ספורטיבי, זה לא יפה אבל זה בדיוק כמו אלף ואחד דברים שעושים בכדורגל כל הזמן.

אדם 28 ביוני 2015

אני לא מבין, אתה טוען שזו לא הייתה תקיפה מינית? אז מותר לי ללכת ברחוב ולדחוף אצבע לכל מי שעובר על פני, גבר או אישה? אני באמת מקווה שאתה לא חושב ככה

ColoColo 28 ביוני 2015

בן אדם כאילו משחק כדורגל…דוחפים, צועקים, מקללים, יורקים, מציקים. בחיאת רבק ברור שברחוב זה לא לגיטימי בדיוק כמו שלקלל ברחוב זה גם לא בסדר אבל לקלל זה כן חלק מהמשחק.

יוסי מהאבטיחים 28 ביוני 2015

לא, זה לא.
זה רק משהו שאנשים מספרים לעצמם כדי להרגיש טיפה יותר טוב כשהם מרשים לעצמם דברים בהמיים.

ColoColo 28 ביוני 2015

אתה רוצה להגיד לי שלא מקללים, דוחפים, מציקים, מרביצים, מעליבים וכו' בכל משחק כדורגל ברחבי העולם? או שאין טראש טוק, צביטות, מרפקים, העלבות במשחקי NBA?

אדם 28 ביוני 2015

אתה רוצה לומר לי שאתה באמת לא רואה הבדל בין המקרים?
אז כמה שאלות:
1) אם יש שופטת ושחקן עושה לה את המעשה הזה, האם גם אז זו לא תקיפה מינית? ואם מאמנת?
2) אם חארה היה מוריד לקבאני את המכנסיים ותופס לו את החבילה זה גם לא היה תקיפה מינית?

אם באמת אתה לא מבין את ההבדל אז זה קצת מטריד. וגם הדוגמאות שהבאת לא עוזרות כי היו מקרים ששחקנים הואשמו בתקיפה ולא סתם קיבלו אדום, הכל תלוי במה עושים.

ColoColo 28 ביוני 2015

יש הבדל ברור אבל מה שחרה עשה קרה, קורה ויקרה במשחקי כדורגל כל הזמן וברוב המקרים אין ענישה על זה. אם היה חוק קבוע אז כן הוא צריך להיענש על פי החוק אבל…וכאן מפריע לי מאוד מה שאתם אומרים ומה שאומרת ההתאחדות האורוגואית, פתאום זו הטרדה מינית, תקיפה, העלבה, סיבה למכור אותו, להרחיק אותו לכל החיים, להפחית נקודות ועוד. אבל שאותם דברים נעשו ונעשים בעוד אלפי משחקים ונעשו לא פעם ולא פעמיים על ידי שחקני נבחרת אורוגואי אז זה בסדר…זה חלק מהאופי הלוחמני של הכדורגל האורוגואי חלק מהגאררה…זה מה שמפריע לי הצביעות. מה שונה הרמאות של חרה מהרמאות של לואיסיטו, מהברוטאליות של לוגאנו ומהג'ליצ'ים גומרי הקריירה של מקסי פרירה?

אדם 28 ביוני 2015

שונה מאוד.
יש רמאות, שהיא משהו אחד, יש כסאח, שיותר בעייתי להגדיר אותו באופן כללי, ויש זה. אני עד היום לא ראיתי אף פעם משהו כזה ואם זה קרה, אז צריך להעניש רטרואקטיבית. ד״א, שיהיה ברור, בכלל ניתן להעניש רק אם השחקן הנפגע מגיש תלונה כמובן.
ואם זה לא היה ברור, אני בכלל לא מדבר על ההצגה שהובילה לאדום. זה מגעיל אבל ממש לא יוצא דופן.

שורה תחתונה – אני לא רואה ספק בכלל שזו הטרדה מינית במידה ואכן קבאני יחליט לפעול. לא רואה איך חארה לא מקבל עונש רציני אם הם מחליטים ללכת על זה.

ערן (המקורי) 28 ביוני 2015

כל מילה

גיל 28 ביוני 2015

אני כבר שנים טוען את זה. אני חושב שקל להתייחס לנושא אחרי המקרה שארע אבל יש אלפי מקרים פחות חמורים של התחזויות או עבירות קטנות שלא נתפסות על ידי השופט שצריכים גם הם להיות מלווים בהרחקות וקנסות. רק ככה יוכלו לנקות את המשחק מכל המתחזים והברברים. הבעייה שאף פעם לא יעשו את זה.

ColoColo 28 ביוני 2015

מסכים לגמרי

אלעד 28 ביוני 2015

בכל מה שקשור להתחזויות, אני לא מצליח להבין את השופטים.
כשהילד שלי חוטף מכה ומתחיל לצרוח כאילו זה סוף העולם, אני קודם כל מחכה שיירגע, ואחרי דקה רואה שהוא חוזר לרוץ ולשחק כאילו כלום לא קרה. הסיבה שאני נוהג כך היא נסיון עבר – ב 99% מהמקרים באמת אין פגיעה שמצריכה טיפול מיידי.
אותו דבר כאן – הרי ידוע ששחקן שמתפתל על הדשא ותופס את הראש, ברגע שהמשחק ממשיך מתחיל לרוץ כמו פנתר. למה ההרחקה? למה לא לחכות ולראות מה מצב השחקן ה"פגוע" לפני שמגיעים להחלטה?

גיל 28 ביוני 2015

זה מה שמנסים לעשות עם זה שהמשחק לא נפסק עד שהשופט שורק אבל לצערנו הרבה שופטים שורקים מהר מדי, וגם יש לחץ מהקבוצה השנייה להפסיק את המשחק וגם מהקהל כך שהרבה פעמים המשחק נפסק דה פקטו.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 28 ביוני 2015

אנשים בוגרים וחסונים נופלים כמו ילדות ממשהו שכשקורה מחוץ למגרש אתה אפילו לא אמור להתייחס אליו
ואיכשהו זה נראה לכולם נורמלי

אלעד 29 ביוני 2015

בדיוק. איפה שיקול הדעת המינימלי של שופטים עם נסיון עבר של מאות משחקים?

אריק י. 28 ביוני 2015

מישהו במקרה זוכר מה היה העונש של ברקוביץ' עם איציק זוהר והתפיסה בביצים בזמנו?

יוסי 28 ביוני 2015

להיות מנהל מקצועי בהפועל

אריק י. 29 ביוני 2015

+1

כסיפוביץ 29 ביוני 2015

ענק!

תום 28 ביוני 2015

מה שאני לא מבין במקרים האלו זה למה השחקן הנפגע ו/או חברי קבוצתו סוגרים חשבון עם השחקן הפוגע בהמשך המשחק או אחרי המשחק במנהרה?

Yavor 28 ביוני 2015

פניני ומאריץ'. לא עשו כלום כמעט.

שם (חובה) 28 ביוני 2015

אני רק לא מבין את הקלישאה "כדורגל הוא משחק גברי".
מה גברי בלהתחזות, ליפול על הדשא, לילל, להראות מסכן ואומלל?
לא תראו דברים כאלה כמעט בראגבי, פוטבול, כדורגל אוסטרלי.
משחק לרמאים פחדנים ורכרוכיים.

אורליוס 29 ביוני 2015

יש לי ילד, אני רוצה שישחק כדורגל, אני רוצה שיהיה קשוח, אני לא רוצה שלעולם, לא משנה באיזו תחרות, יתנהג כמו חארה, זידאן, סוארס או ברקוביץ'.
לשני המגיבים המיתממים והמצדיקים קלות עונש במקרה זה אני מקווה שתחשבו שוב על דבריכם ואולי אפילו קצת תשנו את דעתכם.

שם (חובה) 29 ביוני 2015

הגיע הזמן שפיפ"א תתיר לשופטים להעזר במצלמות טלוויזיה במהלך המשחק.

משה 29 ביוני 2015

הבן שלי בן 4 וכל פעם שאני עובר אותו עם הכדור הוא נשכב על הרצפה וצועק שהיתה עבירה. ככה זה כשאתה מגדל אותו תוך צפייה במשחקים של סוארס…

רומן 29 ביוני 2015

תשמעו, איך אומר אוחנה "זה קרה זה קורה וזה יקרה" וזה חלק מהכדורגל.
כששיחקתי חלוץ מרכזי בליגות נמוכות כל פעם שאתה עם הגב לבלם אתה מקבל ברכית בירך/דריכה על הנעל/שפיץ בתאומים/… זה חלק מהמשחק.
לערבים לדוגמה תמיד אומרים באוזן משהו עסיסי על אמא שלהם, כי ידוע שיש סיכוי לא רע שהם יתחרפנו.
זה מגעיל/מעצבן אבל חלק מהמשחק, בסוף כולם לוחצים ידיים ומתחבקים.
לא קרה כלום, 3 משחקים זה די והותר, וזה גם היה צריך להיות העונש של סוארס.

אדם 29 ביוני 2015

אני נדהם מחוסר היכולת של אנשים פה להבדיל בין ״מכה קטנה״ ל״תקיפה מינית״. ואם זה גם פה ככה אז כנראה שבאמת הסטטיסטיקה של 1 מ-1 נשים הוטרדו מינית נכונה (וזה בלי להיכנס להאם לתת למישהו סתם ככה ברכיה זה בסדר או לא)

רומן 29 ביוני 2015

עזוב, תקיפה מינית? בחייך, בוא נסחף..
אתה יודע מה? 5 משחקים, אבל לא צריך להפוך אותו להיות עכשיו אנס..
לי הרבה יותר מפריע ההתחזות אחרי זה, זה באמת מקומם.

אלעד 29 ביוני 2015

ההתחזות אחרי זה היא בבחינת "הרצחת וגם ירשת" והגיע זמן שיהיו עונשים חמורים על הדברים האלו. קבאני סך הכל לא אכל את ההתגרות של הציליאני אבל ההוא עבד עליו עד הסוף וסידר שירחיקו אותו בלי שעשה דבר. רמאות נטו מהזן הנחות ביותר. איך בנאדם תחרותי יכול להרגיש בסדר עם ניצחון בתנאים כאלו?

אדם 29 ביוני 2015

שוב, אם גבר הולך ברחוב ודוחף למישהו אצבע, זו לא תקיפה מינית? ואם זו הייתה שופטת? אני באמת לא מצליח להבין איך זה עובר בכזו קלות. מדכא.

גל ד 29 ביוני 2015

תאר לעצמך רגע שהשחקן שזה נעשה לו הוא במקרה קרבן של תקיפה מינית בעברו. הדבר לא ידוע לא לציבור ולא לשחקן השני.

יפתיע אותך אם התגובה לא תהיה פרופורציונלית? תקבל את זה בהבנה מסויימת אחרי שאותה תקיפה מעברו תתגלה? אם התשובות הן לא וכן, אז גם אתה צריך להסכים שזו תקיפה מינית.

ערן לוי 29 ביוני 2015

נשבר ממשחקי המלים הרדודים והירודים, ולי יש הרגשה שאם שחקן בשם ראמירז או אספרנסה היה דוחף אצבע המקרה לא היה מקבל כותרות דוחות שכאלו בתקשורת הספורט (הישראלית, כן?). גונזאלו ח. קיבל עונש, מעשהו רחוק ממעשים חמורים בהרבה שנעשו בעבר, ואם זה חמור כל כך בעיני קבאני הוא יכול להגיש תלונה.

Comments closed