אותה מהפכה – קובי וויצמן

המהפכה החלה ואת תוצאותיה רואים בבאר שבע ובירושלים

האליפות בכדורגל בישראל, אדומה. השבוע תסתיים לה ליגת הכדורסל גם, כנראה בקרב צמוד בין הצהובים מתל אביב, לאדומים מהבירה. למה חשוב שירושלים יזכו באליפות? קבלו, השוואה על ספורט וחברה, על בעלים ועל דרך.

בבאר שבע וגם בירושלים שני בעלי הבתים הם אנשי היי-טק עם חזון ברור להפוך את העולם למקום טוב יותר. שניהם אדומים, ושניהם לקחו קבוצות שבורות מנטאלית כדי למנף פעילות חברתית ענפה. אורי אלון- ואלונה ברקת אמרו לא פעם שהקו החברתי מוביל אותם ושזה הזמן להחזיר לחברה שממנה הם באו ללא אינטרס ממשי. אימוץ של מועדוניות לנוער בסיכון, ושיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים מצד אחד, וזיכרון מתמשך של חיילים שנפלו בקרב, שתמיד נמצאים בלבבות האוהדים ובאירועי זיכרון מצד שני. הדברים האלה אינם נשמעים ונראים  ממסדרונות המשרדים הצהובים בכדורגל ובכדורסל בתל אביב. שם המגמה ברורה: עסקי, עסקי, עסקי.

*

הסיכוי היחיד של אוהד כדורסל בתל אביב להיכנס למשחק של מכבי במקום טוב, הוא רק אם הוא מוכר כליה במקרה הרע, ובמקרה הטוב אם אראלה ממפעל הפיס מתקשרת אליו. המקומות הטובים שמורים לאנשי האליטה והממון,המקורבים. הם למטה, הכי קרוב, מתחככים האחד בשני. והעם? אלה שאוהבים את הקבוצה באמת, שמקעקעים על זרועותיהם את סמל הקבוצה; תקועים איפשהו בקצה קצהו של האולם, לא רואים כלום. באדומה הירושלמית הדעה והתפיסה היא שהכדורסל הוא לכולם/ן. משפחות שלמות, ילדים, חילונים ודתיים יחדיו מעודדים במגרש, בכל חלקיו ובמחיר שווה לכל נפש. ככה יוצרים קהל. ככה יוצרים חברתיות. זאת הדרך. בדיוק כמו שקורה בהפועל באר שבע.

*

״יש בהם אהבה – והיא תנצח״. אלונה ברקת אמרה פעם: ״את הפועל באר שבע-מעניינת רק הפועל באר שבע״. גם אורי אלון, בפעילותו הקבוצתית, מראה לנו שרק הפועל ירושלים מעניינת אותו. תמיד כששואלים אותו על הקבוצה היריבה מתל אביב, הוא מחזיר את הדיון לירושלים. אי אפשר לומר אותו הדבר על הקבוצות הצהובות של תל אביב. בכדורגל התייחסו באובססיביות לב״ש. בכדורסל, באופן קבע מנסים לגנוב לאדומים שחקנים (ע״ע דגן יבזורי). מי שמתעסק באחר לא אוהב את עצמו. מי שאוהב את עצמו מסתכל רק על הקבוצה שלו, מטפח את הקן שלו ויוצר משהו חזק, אינטימי, ומקורב לקהילה – ובעיקר עושה דברים מאהבה לעצמו ולא משנאה לאחר. כמו המכביות.

*

כשאני רואה את שחקני באר שבע ושחקני ירושלים עולים למגרש כל אחד בתחומו, אני מזהה אהבה גדולה, כיף ומחויבות ענקית לקבוצה, הבעלים והעיר. אי אפשר לומר את זה על שכירי החרב התל אביביים. הם עוד מספר בטבלת האקסל. כשהצוות המקצועי מחובר לקהילה, הוא יצליח. כשהוא לא, הוא יתקשה, או פשוט ישקיע הרבה כסף בכדי לזכות בתארים. האדומות של בירת המדינה ובירת הנגב, רואים חיבור בהכול. בבעלים, בשחקנים,במגרש. ככה זה שאתה מייצג משהו ישראלי, שלנו.

*

ישראלי זה הכי הכי: הכי קל  ״לתקוף״, את אוהדי הפועל תל אביב על כך שהם אומרים שאינם מייצגים את ישראל, אלא את הפועל. צריך רק לחצות את הכביש לצד הצהוב של העיר בכדי לראות ששתי הקבוצות הבכירות של תל אביב לא מייצגות את ישראל בכדורסל, עם לגיון זרים מנותק, ומאמן עוד יותר מנותק ובכדורגל, עם צוות ניהול ואימון זר – כי הישראלי לא מספיק טוב. אז הם מייצגים את ישראל? ממש לא. באר שבע וירושלים כן. בהחלט. לכן, הקבוצות שמייצגות את המדינה שבה הו מתמודדות חייבות לזכות. ככה זה.

 

ההגנה הכושלת על התואר (6) – העליה למשחק האליפות
מוכר הנעליים - דני אייל

101 Comments

the bird 6 ביוני 2016

יש לך את זה ביותר שנאת מכבי?
כאילו להתלונן על משהו ואחרי זה לעשות בדיוק אותו דבר…
לא ממש תופס

ערן (המקורי) 6 ביוני 2016

בול

אריק 6 ביוני 2016

גולדהאר ממש עסקי בשנים האחרונות במכבי. ממש הרוויח מליונים!

dk 6 ביוני 2016

בלי שום קשר למה שנכתב בבלוג, גולדהאר משקיע לטווח הארוך במת"א כדי להרוויח בעתיד, הקו המוביל הוא עיסקי ולא אהבת הספורט או אהדת הקבוצה

רינוס מיכלס 6 ביוני 2016

ממה ואיך בדיוק הוא ירוויח בעתיד ?

אתה מזכיר לי את הישראלים שרואים אנשים טובים בחוץ לארץ עושים איזה מחווה התנהגותית יפה בקטע ידידותי , וישר חושבים ואומרים עליהם ( על הזרים שמתנהגים כך ) שהם צבועים / מתייפיפים / משחקים אותה / שיש להם כוונה נסתרת שעומדת מאחורי המחווה ההתנהגותית הזו

הקו המוביל של הקנדי התמים הזה , הוא נסיון להתחבר לשורשים היהודיים שלו

אם כדורעגל פחים ישראלי היה מקור לרווח , היית רואה כמה יהודים / ישראלים שחיים בארץ הקודש ( ושדרך אגב יש לאחדים מהם לא פחות כסף ממנו ואף יותר ) היו קופצים עליו

dk 6 ביוני 2016

אם מכבי תל אביב תצליח להשתלט על הליגה הישראלית (כמו שקורה/קרה בכמה ליגות לא בכירות באירופה) ולשחק באירופה כל שנה (אלופות או אופא) גולדהאר בתור בעלים יכול להרוויח ממנה.

יש בדיחה (לא מצחיקה במיוחד) על שני כלכלנים שהולכים ביחד ברחוב וכלכלן א' מוצא 20 שקל ברחוב ואומר לכלכלן ב' "תראה… כל מה שצריך לעשות זה להתכופף ולהרים את השטר והרווחתי 20 שקל", כלכלן ב' עונה לו "עזוב אותך אם זה היה אפשרי מישהו אחר כבר היה עושה את זה קודם" – או במילים אחרות, כל איש עסקים מחפש להרוויח את הכסף שלו איפה שהוא מזהה יותר רווח מסיכון ואיפה שהוא מרגיש בנוח להתעסק בתחום… כמובן שהחוכמה הכי קטנה זה להזכיר את טביב כבעלים שמרוויח מהכדורגל הישראלי אבל זה כי הוא ממיר את הנשמה של הקבוצה שבבעלותו לכסף

חיים הצהוב 6 ביוני 2016

תספר את זה לשחר ששליטה בכדורגל הישראלי יכולה להביא רווחים והוא יתפוצץ מצחוק

dk 6 ביוני 2016

לא אמרתי שכולם מרוויחים, אמרתי שאפשר להרוויח

ודווקא בקטע הזה איגביני היה הברכה והקללה של מכבי, מאז שמכר אותו שחר לא הפסיק לחפש שחקנים בזול שיוכל למכור לאירופה

רינוס מיכלס 6 ביוני 2016

אני רואה שאתה מבין על מה אתה מדבר …

תראה לי בבקשה את המשוואה הנתונית המדוייקת של איך מועדון כדורעגל פחים בישראל יכול להרוויח

סומך עליך שתדע להביא את הנתונים

ולגבי אנשי עסקים , יש אימרה ידועה – " אם אתה לא הולך קדימה , אתה הולך אחורה "

משמע אין לעמוד במקום ,
משמע אין להסתפק במה שיש ,
משמע תמיד מחפשים אפיק נוסף של רווח , ואם רואים את האפיק הזה , והרי רואים אותו – כי הוא הרי שם , נמצא אל מול עיני כולם – ממש הושט היד וגע בו , הולכים אליו – כי הוא " רווחי " , ולא משאירים למישהו אחר להתעסק בו

וזה בסך הכל כדורגל , לא ענף של חדשנות עילית בדיוק …

לגבי טביב ( או כל אחד אחר בסגנון שלו ) , הבנת יפה למה הוא כביכול " מרוויח "

לא לשכוח להביא את המשוואה הנתונית המדוייקת של איך מועדון כדורעגל פחים בישראל יכול להרוויח

מחכה בקוצר רוח …

dk 6 ביוני 2016

היחס שאתה נותן והזילזול שאתה מפגין בגאווה כל כך לא ברורה מרמזים לי שהדיון הענייני הגיע לסופו…

רינוס מיכלס 6 ביוני 2016

טיפוס על העץ זה כיף , לזמן מסוים …

בסופו של דבר הרבה יותר נוח כשיורדים ממנו

פעם הבאה תכתוב בקצת פחות ביטחון על נושא שאתה לא כל כך מבין בו

יניב 6 ביוני 2016

אני מסכים איתך,הקו שמנחה את גולדהר באיזשהו שלב זה למקסם הכנסות,לא יודע אם להרוויח אבל כן להביא כמה שפחות כסף מהכיס הפרטי.זה לדעתי השאיפה שלו אם הוא יצליח או לא העתיד יגיד.
מה שכן אנחנו בהחלט רואים צעדים בכיוון אם זה המרצ'נדייז,אם זה אצטדיון חדש שהוא רוצה

רינוס מיכלס 6 ביוני 2016

ברור שהוא רוצה כמה שפחות להפסיד כסף , מי לא ירצה ? אולי רק חולה נפשית בדמות אגאייאר ( מקרה כואב )

וכמו שכתבת , להביא כמה שפחות כסף מהכיס הפרטי , זאת השאיפה שלו

וגם אחרי שיהיה למועדון מכבי תל אביב היכל של 35 אלף ( שלא לדבר על בלומפילד המשופץ שיהיה רק 24 ) הוא לא יוכל להיות רווחי כמועדון

וההכנסות ממכירות הפריטים ( גם אם המועדון יקח עוד 7 אליפויות בארץ וישתתף עוד כמה פעמים בליגת האלופות ) הם ממש כמעט כלום ושום דבר , כך שעניין מכירות הפריטים מהווה בעיקר כיצירת זהות עם המועדון וכדי להקנות לו נופח של תרבות לעצמו ולסביבתו ( לאוהדים )

אבל הקו המנחה שלו לקניית מכבי תל אביב הוא לא להפסיד כמה שפחות כסף , אלא כמו שכתבתי – הוא בא כדי להתחבר לשורשים היהודיים שלו , בדרך של נתינה והשפעה על ה – " תרבות "

תעיד על זה גם הקרן החדשה שהוא הקים – כמה תום יש בו לגבי האנשים והמערכות במדינה

מכביסט שמאלני 6 ביוני 2016

חחחחחחחחחחח מי אתה קובי וויצמן??? ואו בלוג ברמת טוקבק בוואן .

עודד 6 ביוני 2016

אני גם לא אוהב את מכבי תל אביב אבל אני נאלץ להסכים ):
רמה נמוכה מאד.

תולעת 6 ביוני 2016

מצחיק!

yaron 6 ביוני 2016

חחח… הרגת אותי :-)

-גיסנו- 6 ביוני 2016

איזה כיף זה שכנוע עצמי שאתה מיוחד

רועי 6 ביוני 2016

שמישהו יגיד לי שהפוסט הזה הוא בציניות ואני פשוט לא הבנתי טוב.

yaron 6 ביוני 2016

אבל אז זה לא היה מצחיק… דווקא זה שזה ברצינות הופך את הפוסט למאסטרפיס.

תני 6 ביוני 2016

בחיי שחשבתי שנכנסתי בטעות ל- one

ניב 6 ביוני 2016

אני מזהה אצלך כתיבה מתוך אהבה אמיתית.

מכביסט שמאלני 6 ביוני 2016

דרך אגב, מכבי ת"א בכדורגל נותנת חסות ליוניצ'ף ישראל כבר שנתיים, ובכל ערב גאלה אוספת תרומות במאות אלפי שקלים.

רועי 6 ביוני 2016

מה אתה עונה לדבר הזה ברצינות ?
תן לו להיות מאושר מזה שדאנטה יביא אליפות ל"הכי ישראלים שיש"

Lord Anthony 6 ביוני 2016

יש לך את זה ביותר גזעני?

יניב פרנקו 6 ביוני 2016

הבעיה של אוהדי באר שבע היא שהם רואים את האליפות הזאת כמקבילה של לסטר כשבפועל זה לגמרי מנצסטר סיטי.

רועי 6 ביוני 2016

לא רק אוהדי ב"ש, התקשורת גם.
האמת שלטובתם כדאי להם שזה לא יהיה לסטר.
חד פעמי.

גורביץ' 6 ביוני 2016

אם כבר אז מכבי ת"א זה מנצ'סטר סיטי, כשמיץ' על תקן השייח מהאמירויות

גיא זהר 6 ביוני 2016

יניב, בש בטח לא לסטר ואוהד שטוען את זה לא מחובר למציאות. מצד שני, התקציב של בש היה שלישי/רביעי ולא ראשון כמו של הסיטי שיותר מקבילה לביתר של גאידמק. בש יותר נכנסת למשבצת של טוטנאהם בלי, לא יאמן, הלוזריות.

אריק י. 7 ביוני 2016

אף אוהד ב"ש לא רואה את האליפות האחרונה כמקבילה לאליפות של לסטר. לעניות דעתי זו התקשורת התל אביבית בלבד-שרואה את הדברים בצורה הזאת (אולי זאת משאלת לב, מי יודע).

עידן. 6 ביוני 2016

יש לי תחושה שהופסט הזה הוא חלק מעבודת דוקטורט בפסיכולוגיה או סוציולוגיה, כחלק מניסוי הבודק את האופן בו הקהל האינטרנטי מגיב לטענות מופרכת במובהק. אולי תחת הכותרת "אפקט הטרול".

מכביסט שמאלני 6 ביוני 2016

זה פוסט מביך למקום כמו דה באזר.

בלייק 6 ביוני 2016

זה פוסט מביך למקום כמו "גליצ'ים".

גיסנו 6 ביוני 2016

ברור, אין מספיק תמונות של שיר אלמליח בביקיני

גורביץ' 6 ביוני 2016

לך תגיש תלונה בהנהלה

רועי 6 ביוני 2016

לגמרי, חשבתי על זה גם, ניסוי בבני אדם.

בלייק 6 ביוני 2016

יש כאן התלבטות – ליפול למלכודת ולבקר את הכתוב או פשוט להתעלם ממישהו ש"מנתח" את ההצלחה של הפועל ב"ש וכותב שאלונה ברקת אשת היטק (?), אדומה (??) וחסר את היכולת להסתכל על המציאות ולקרוא לה בשמה ("אורי אלון- ואלונה ברקת אמרו לא פעם שהקו החברתי מוביל אותם ושזה הזמן להחזיר לחברה שממנה הם באו ללא אינטרס ממשי"…. די! אני השוק הטוטאלי של כל אוהד ספורט ממוצע. יש בעל בית בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי שלא אמר את זה? מישהו ידע מי זאת אלונה ברקת לפני הפועל ב"ש?).
אני עוד מתלבט.

ניב 6 ביוני 2016

בטח שידעו, היא כמעט קנתה את מכבי (מאהבה כמובן).
שתהיה לכולנו שנת אהבה שמחה.
מי שבא מאהבה לא טועה (כה אמר אל בגדדי)

עשר 6 ביוני 2016

מניפסט שנאה של ה"בא מאהבה".
קורע..

אריאל ש 6 ביוני 2016

תענוג. המכביסטים הפסידו אליפות במגרש ובאו לבכות בדה-באזר. היה שווה (חוץ מהקטע שהם באים לדה-באזר). אפשר לשמוע שוב תלונה על זה שסכנין לא התאמצו מספיק?

גורביץ' 6 ביוני 2016

או לקרוא אלף תגובות על זה שטח הוא בעצם שחקן הוגן

גורביץ' 6 ביוני 2016

טבח

בלייק 6 ביוני 2016

המכביסטים באו לבכות בדה באזר הרבה לפני שאיבדנו את האליפות במגרש.

יכול להיות שהתבוגה שלך נכתבה לפוסט אחר ובטעות נשלחה לפה? איפה קראת כאן משהו על סכנין או טב"ח? איך זה קשור?
ואם כבר סכנין, קראתי קודם שגם מכבי חיפה לא באה להם בטוב יותר. מעניין. דורסנים שלא עומדים במילה שלהם ולא סופרים את סכנין… יכול להיות שזאת מכבי חיפה? חביבת המגזר? שחר מתנהל בדורסנות?? יכולתי להישבע שזה רק גולדהאר.

אריאל ש 6 ביוני 2016

בלייק, מישהו כתב יפה בפייס שתמצית המכביזם זה לפרק את מכבי חיפה 6:0 במחזור הסיום ואז להתלונן שסכנין לא התאמצה נגד באר שבע. חוץ מזה, המאמר של קובי מצויין. זה לא קשור לכספים שהיו חייבים להוציא כדי לקחת אליפות, זה נתון שבלי קשר לקטע החברתי חייבים להוציא כסף. זה קשור לשיטה ולכך שמנסים לבנות תרבות אחרת ולא להפוך למכבי 2.

בלייק 6 ביוני 2016

יכולת להיכנס לפוסטים שנכתבו אחרי (או לפני) מחזור הסיום ולטעון את זה, אבל בחרת לעשות את זה עכשיו מבלי שאף אוהד מכבי כאן יתייחס לזה בכלל. אגב, אם היית מגיב כך בזמן מחזורי הסיום היית מתאכזב לראות מעט מאוד אוהדי מכבי כאן שמתלוננים על חוסר המאמץ של סכנין, והרבה אחרים שלא מתיחסים לזה בכלל.
המאמר של קובי מצוין? באמת לא ראית עיוותים, פרשנות מוטית אהדה וסתם ורומנטיקה בשקל?

מספיק לקרוא את הפסקה הראשונה:

"בבאר שבע וגם בירושלים שני בעלי הבתים הם אנשי היי-טק עם חזון ברור להפוך את העולם למקום טוב יותר. שניהם אדומים, ושניהם לקחו קבוצות שבורות מנטאלית כדי למנף פעילות חברתית ענפה. אורי אלון- ואלונה ברקת אמרו לא פעם שהקו החברתי מוביל אותם ושזה הזמן להחזיר לחברה שממנה הם באו ללא אינטרס ממשי. אימוץ של מועדוניות לנוער בסיכון, ושיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים מצד אחד, וזיכרון מתמשך של חיילים שנפלו בקרב, שתמיד נמצאים בלבבות האוהדים ובאירועי זיכרון מצד שני. הדברים האלה אינם נשמעים ונראים ממסדרונות המשרדים הצהובים בכדורגל ובכדורסל בתל אביב. שם המגמה ברורה: עסקי, עסקי, עסקי."

ובכן, בב"ש הבעלים היא אלונה ברקת, שאולי נהנת מכספי בעלה, איש ההי טק, אבל היא בטח לא אשת הי טק. היא גם לא ממש אדומה, ובכלל רצתה להיכנס כבעלים במכבי תל אביב, הרבה לפני שרכשה לבסוף את הפועל ב"ש, שהיתה הזדמנות עסקית טובה. שניהם לקחו קבוצות כדי למנף פעילות חברתית? מי אמר את זה? הם בעצמם? אז תרשה לי לגחך, כי (כמעט) כל בעל בית שנכנס לכדורגל הישראלי עטף את זה במילים של תרומה לקהילה. מה ההבדל בדיוק? לא שהוא הראשון, אבל אורי אלון אוהד הקבוצה ורצה לקדם אותה. נו, אז? שמעון מזרחי לא אוהד את הקבוצה? לא רוצה לקדם אותה? לא מתיחס לשיטות, אלא רק למטרות כפי שהכותב המשונה מתייחס אליהן. ברקת אפילו לא אוהדת של ב"ש, אז מה ההבדל בינה לבין גולדהאר?
לגבי אימוץ של כל מיני עמותות ופעליויות למען הקהילה, כולל זיכרון חיילים שנפלו בקרב. זה כבר ממש סילוף. אם הייתי יודע מי הכותב ומה האינטרס, היה קל. מכיוון שלא, פשוט כדאי לציין שזה שקר מוחלט. מכבי מפעילה עמותות, עושה פעילויות למען הקהילה, מארחת פצועי צה"ל ועורכת טקסים לזכר נופלים בהרבה ממשחקי הבית שלה. הרבה לפני שעושים את זה (ואם תרצה, אז מחקים את זה) בב"ש או בירושלים. לטענה האווילית של הכותב, הוא גם מציע הסבר – המגמה במכבי היא עסקי,עסקי, עסקי. דווקא לארגון של פעילויות כאלה ולחיבור לקהילה יש ערך עסקי גדול. אז הטענה שגויה והמסקנה הפוכה.

אני יכול להמשיך ככה על כל פסקה. יש מעט מאוד משפטים נכונים בפוסט, ככה שזה קל מאוד.
אני אשמח אם תסביר לי מה מצוין במאמר הזה, חוץ מזה שהוא תוקף את מכבי תל אביב על בסיס שקרים, בדיות ופרשנות מוטת דעות קודמות.

גיסנו 6 ביוני 2016

תגיד לי מי לעזאזל התלונן שסכנין לא התאמצו? איזה ילד תחת שכתב טור בקיק, האתר עם הכי מעט סינון תוכן ברשת? או כי צנציפר ויניב טוכמן המציאו ציטוט בעילום שם של מקורב למקורב לאפסנאי?

רינוס מיכלס 6 ביוני 2016

דה באזר קנה את בובה של לילה ?

נולי 6 ביוני 2016

הציפורים מצייצות והכבשים מבייצות והשיירה עוברת היישר לכוסילמלם

רינוס מיכלס 6 ביוני 2016

אחחח נולי יא נולי …

מה שלום בץ ?

נולי 6 ביוני 2016

בץ עבר לב"ש. אוהד הצלחות

רינוס מיכלס 6 ביוני 2016

הייתה לי הרגשה

אומנם צהוב , אבל אף פעם לא ראו אצלו את המכביזם כמו אצל כותבי המאמרים המכביסטים של דה באזר …

זינק 6 ביוני 2016

האם מחירי המנויים ליציעים המרכזיים בב״ש וים, זהים למחירי המנויים בשערים האחוריים?
אני מבין שחוק ההיצע והביקוש עוד לא יצא מגבולות ת״א…

גיא זהר 6 ביוני 2016

מאחורי השערים 660. באמצע 910/970

נביא בעירו 7 ביוני 2016

אני אוהד הפועל ירושלים בכדורסל, ומשוכנע שהמועדון שלי נעלה מוסרית על מכבי בעשרות דרכים שונות, אבל אין לי ספק שאם היה בארנה ביקוש למנויים בעשרת אלפים שקל בכמויות שיש ביד אליהו, הפועל היתה מוכרת ככה את כל האולם ומשאירה את הגלריות לסטודנטים/חיילים/נוער…

יוני 6 ביוני 2016

הפועל י-ם והפועל ב"ש הצליחו בדיוק בגלל שהן הצליחו להידמות למכבי ת"א יותר מהשאר
על הכשלונות של הפועל ת"א והפועל י-ם בכדורסל כשהיא ניסתה להיות אידיאולוגית אפשר לכתוב טרילוגיה לפחות :)

גורביץ' 6 ביוני 2016

יש הבדל בין האידיאל של מכבי ת"א רגל של גולדהאר לאידיאל של בית"ר של גאידמק ? שניהם דגלו / דוגלים בלקחת אליפות ולעזאזל הכסף. אז מהבחינה הזאת יש דימיון לב"ש והפועל ים

MOBY 6 ביוני 2016

איזה כיף………
בריכת הבוץ כבר כאן

גיא זהר 6 ביוני 2016

קובי, אני אתייחס גם לפוסט הקודם שלך אותו ראיתי באיחור. אני לא יודע עד כמה אתה מכיר לעומק את מה שקורה בבאר שבע בכלל ובהפועל באר שבע בפרט לעומק, אבל ובלי להשתמש בלשון המזלזלת שקצת מבאסת אותי של הרבה מהמגיבים נראה שאתה ניזון טיפה מתדמית שרוביק ואלונה מנסים ליצור בהתאמה. על זה שדברים זזים בבאר שבע אין ויכוח, הבעיה שמעבר לעניין הנראות בהרבה מובנים העיר נשארה במקום. מספר התושבים לא גדל לפחות עשור. מצב השכונות הוותיקות זוועה מכל הבחינות. מערכת החינוך והרווחה בכי רע שלא לדבר על הנקיון. אז יש מתנס חדש, כמובן בשכונה חזקה, ואצטדיון והיכל ספורט ואמפי. לא מזלזל אבל רחוק מהתדמית שמנסים ליצור. לגבי הפועל באר שבע תשכח מענייני הפילנטרופיה. תנסה לקבל הנחה על ילד שמגיע לבית הספר לכדורגל. המערכת נשענת על כל כך מעט אנשים שפשוט פלא שזה מצליח. מעבר למעטפת סביב הקבוצה הבוגרת שהיא סבירה ולאט לאט מתעבה ורמת האנשים ברובה עולה, הרבה מהדברים, במיוחד במחלקת הנוער ובשיווק, על גבול השכונה. סליחה על התגובה הארוכה אבל הגיע הזמן להשתחרר מהרומנטיזציה

בלייק 6 ביוני 2016

גיא, את רוב המגיבים אתה כבר בטח מכיר מתגובות קודמות כאן. התווכחנו, כן הסכמנו – לא הסכמנו, אבל בסך הכל הגבולות היו ברורים. יש כמה עובדות ויש פרשנות. מה שנכתב כאן, ובניגוד לפוסט הקודם של אותו קובי וויצמן, מזכיר את הפרוטוקולים של זקני מכבי. פירטתי לגבי הפסקה הראשונה למעלה, אבל באמת שעל כזה בליל של דיעות קדומות, בורות והתנשאות קשה להגיב באופן ענייני.
עוד אף אחד מהמגיבים שתמכו במה שנכתב לא הסביר איך הקשקוש הזה מסתדר למשנה סדורה מבוססת מציאות. אני אשמח לקרוא.
אי אפשר לשמוח ולפאר את ירושלים או ב"ש בלי להכניס למכבי על כל סטריאוטיפ שחוק ותלוש מהמציאות? אני יודע שאפשר, מקריאה של תגובות שלך, של גדי, איציק או מאשקה (ולא מעט אחרים מחוץ לדה באזר). אם אני אנקה את מילות החיבה לב"ש וירושלים, אז הפוסט הזה הוא שיר קטנה נגד מכבי תל אביב. וככזה, הוא הרוויח כל תגובה מזלזלת בכבוד.

צור שפי 6 ביוני 2016

בכדורסל קוראים לזה "לואו פוסט" נכון?

רינוס מיכלס 6 ביוני 2016

" בפורום " ?

צור שפי 6 ביוני 2016

איי, איזה כאב לב, איך הלכת יא אריק.

אמיתי 6 ביוני 2016

חחח

גדי 6 ביוני 2016

הפוסט מצייר תמונה לא אובייקטיבית.
יש פה הטיה ללא ספק.
את כל אוהדי מכבי הכואבים אני שואל:
איך זה מרגיש להיות בצד השני?

יואב 6 ביוני 2016

1- לא כואב בכלל, אם כבר משעשע.
2-לא יודע מה המשמעות של צד שני(:

בלייק 6 ביוני 2016

צד שני של מה? כמה שקרים והמצאות קראת בדה באזר על ב"ש? זה לא עניין של ביקורת או סתם שנאת חינם, לזה התרגלנו.

גדי 6 ביוני 2016

די מעט. זכור לי פוסט שיקרי וניבזי של בורוביץ על אלונה לאחר החתמת בכר. ניסינו גיא ואני לתקן את העובדות אבל היינו טיפה בים.

דווקא גיל שלי ידע לפני כמה חודשים להזכיר את הביקורת אז ואת הפרספקטיבה עכשיו.

מעבר לזה אני שוב מדגיש שאני לא מסכים עם רוח הפוסט במיוחד על הנסיון לצייר סיפור רומנטי.

גיסנו 6 ביוני 2016

אל תתרגש מזה גדי, הוא כתב מספיק כאלה גם על מכבי. ועל כל דבר בכדורגל הישראלי. והכדורגל העולמי בכלל

סמובר 6 ביוני 2016

לא יודע מה יותר גרוע, הפוסט הזה או כל פוסט אחר של ערן קאלימי

אלון 6 ביוני 2016

די דומה לפוסטים של טל בן יהודה

7even 6 ביוני 2016

להההה. זה פוסט בורוביצ'י קלאסי

משיח 6 ביוני 2016

חבר קובי, המחירים בארנה ביציעם המרכזיים לא זולים בכלל

7even 6 ביוני 2016

הנקודה שלך טובה, רק שניסחת אותה כ"כ גרוע…

שלומי 6 ביוני 2016

חחחחחחחחח
איך פוסט כזה עלה כאן?
מילא הדעות. יש פה כל כך הרבה טעויות בעובדות בסיסיות.

אלכס 6 ביוני 2016

תמיד רציתי להיות חלק מילדי המהפכה.
כיוון שאני מזהה בעצמי רוח נעורים, ובעקבות השלמת המהפכה – הגשמת לי חלום בפוסט הלא מנומק שלך.

השמן 6 ביוני 2016

לכל המגיבים פה שמפחדים כל כך שהפוסט הזה ידרדר את האתר לרמה של one יש לי טיפ שיעזור לנו למנוע את האסון.
כשאתם נתקלים בפוסט שמישהו טרח לחשוב עליו, לנסח אותו, לערוך אותו ולהגיה אותו, ושמה לעשות, אינכם מסכימים איתו כלל, נסו להגיב במשפטים בסגנון הבא:
– אינני מסכים עם הפוסט
– שגית בטענה א/ב/ג שלך
– אינני מסכים כי מתוך טענה x ניתן להסיק את מסקנה y
וכהנה וכהנה
התגובות פה מקרבות אותנו לone הרבה יותר מהפוסט עצמו

Oded 6 ביוני 2016

אינני מסכים עם הטענה שהעלית בתגובה

ארז 6 ביוני 2016

תגובה יפה, עצמות כבדות :)

השמן 6 ביוני 2016

חחחחח

ארנון 6 ביוני 2016

+1

פאקו 7 ביוני 2016

יש הבדל גדול בין פוסט שעם הדיעות המוצגות בו איננו מסכימים, לבין פוסט שכתוב ברמה שאינה מתאימה לאכסניה בה הוא מפורסם. התגובות שאותן אתה מעודד מתאימות לפוסטים שמוצגים כאן לעיתים. התגובות מהסוג שלהם אתה מתנגד מתאימות לפוסט זה (ולא ממש זוכר כאן באתר הרבה פוסטים אחרים הראויים לתגובות מהסוג הזה).

השמן 7 ביוני 2016

לגבי העובדה שתגובות מסוג זה הן נדירות באתר אני נוטה להסכים. בגלל זה הרגשתי צורך להעיר על הנושא.
בעיני תגובות לגופו של הכותב ולא לגופו של הנכתב הן מיותרות ופוגעניות, למעט מקרים של אלימות מילולית, גזענות וכו'

פאקו 7 ביוני 2016

למעשה הכוונה שלי הייתה שפוסטים מסוג זה נדירים באתר, ומכאן גם התגובות אליהם.

עומר 6 ביוני 2016

מה

דור 6 ביוני 2016

אנחנו נשמע עוד הרבה על אליפות הבונקרים מהדרום? אכלתם תמח

גדי 7 ביוני 2016

מקווה שלא.
עברנו כבר את הגבול בלהפריע

אורן 6 ביוני 2016

בקיצור,
אין בעולם אנשים נעלים יותר מאשר בבאר שבע או בירושלים.
מכבי היא זונה.
איזה טור מעניין ומכובד.
לתפארת דהבאזר.

גיא 7 ביוני 2016

מה רע בצוות זר? הם זכו באליפות בזכות הצוות הזר הזה, כי התקשורת בארץ רק מפריעה. בכנות, דעה מביכה של בחור שלא באמת מבין בכדורגל
מאוהד מכבי חיפה

גיא זהר 7 ביוני 2016

קשור או שאולי לא. פורסמו מחירי המינויים של ב"ש לעונה הבאה: יציע אולטרס 745 במקום 660 (עלייה של כ13 אחוז), יציע מכובדים 3000 (למיטב זכרוני ללא שינוי). יציעים מרכזיים 1150-1250 במקום 910/970 בהתאמה עלייה של למעלה מ20 אחוז. יש לציין שבנה שעברה מחיר המנוי כלל 50 אחוז הנחה לגמר הגביע ז"א עוד הטבה של 45 שקל (וכעשרת אלפים איש רובם המכריע של המינויים עדו את ההסדר הזה) וכרטיס כניסה למשחק הראשון באירופה (שלמען ההגינות נערך בטדי). עלייה מינורית של מחירי המנוי לגיטימית בעיניי, אבל שימו לב מי נדפק. פילנטרופית אלק.

גיא זהר 7 ביוני 2016

למיטב ידיעתי במכבי לא העלו את מחירי המינויים (שלמען ההגינות גבוהים ממחירי מינויי ב"ש על תנאים פחות טובים) כבר כמה שנים. אני טועה?

גדי 7 ביוני 2016

אני שילמתי 690 הדרומי. מחיר אבסורדי. מברך על העליות במחיר. אי אפשר לצפות שרק הבעלים ישו במחיר ההצלחות כגון מיליונים מעניין אליפות.
שנה שעברה היו מחירים נמוכים בשביל למשוך קהל. השנה חוזרים למחיר ריאלי.
וכן אלונה פילינטרופית בהגדרה. בלי קשר להוצאות על הקבוצה מציע לך לבדוק לעומק את כל הפעילויות בקהילה. היא הציגה אותן לנו באינטל. הייתי גאה כל כך בקבוצה שלי.

גיא זהר 7 ביוני 2016

אין לי בעיה עם העליה במחיר. יש לי בעיה שלעשירים לא מעלים ושמעמד הביניים נדפק הכי הרבה, כרגיל.

גדי 7 ביוני 2016

נלקח להם תו החנייה שאי אפשר לתת בגלל כל עניין הנגישות לאיצטדיון.

גיא זהר 7 ביוני 2016

בחייך. יש ליד האצטדיון כארבעת אלפים מקומות חנייה. כמו שנכנסים עיתונאים ועוד אוכלי חינם כאלו ואחרים יכולים להיכנס עוד 300 תא כבוד

תומר 7 ביוני 2016

אולי תספר לנו מה יושב לך על הלב כשזה נוגע לקבוצות של מכבי תל אביב בכדורסל ובכדורגל ?
כן אני יודע שאנחנו הכי מצליחים שיש אבל האליפויות שלנו היו מרגשות לא פחות. והכאב שלכם היה עוצמתי הרבה יותר.
את הדמעות של האריס לא תראה לא בבש ולא בירושלים סל.
הנה תראה עשיתי כמוך.

צהוב כחול 47 7 ביוני 2016

משה פרימו ברוך הבא לדה באזר
טור מופתי
בקרוב טורי מופת ודעה של מיטב הכותבים האוביקטיבים
שלמה שרף,מלניאק וכו

מושיקו 7 ביוני 2016

דודו גורש עולה עולה :)

-גיסנו- 8 ביוני 2016

אני תוהה איך היו נראות הכתבות, התגובות, הטוקבקים, ואפילו הפוסטים בדה באזר, במקרה ומכבי ת"א הייתה מחתימה שוער בכיר בליגה כדי שיישב על הספסל.

עופר כהן 8 ביוני 2016

אני מסכים עם כותב הטור, מה שמסביר את זה:
https://www.maccabi-tlv.co.il/2016/06/התרמת-דם-בקרית-שלום/

Comments closed