ובינתיים באמריקה – רובי גלודאן

כולם מדברים על היורו וה NBA, אף אחד לא מדבר על הקופה.

הלילה מתחיל שלב רבע הגמר של הקופה אמריקה. נכון, זה טורניר שהוגדר כמיותר, זה טורניר שבא בהפרש של שנה במקום ארבע, רק בגלל שזה חגיגות המאה שלו. זאת גם הפעם הראשונה שהטורניר נערך מחוץ לדרום אמריקה והוא מכיל 16 נבחרות במקום 12 כמו בדרך כלל.

האלופה המכהנת צ'ילה לא באמת בסכנה של איבוד התואר שלה כי מדובר במהדורה מיוחדת של הטורניר. עוד הוכחה לכך שהטורניר לא ממש מהווה בעל עניין רב בחלק מהמדינות היא ההדחה של אורגוואי ושל ברזיל, אשר הכוכבים הגדולים שלהן לא שיחקו (סוארז וניימאר). או שאולי הן כן רצו ופשוט לא הצליחו?

*

נתתי מבט זריז על יחסי ההימורים לקראת תחילת הרבע. הניתוח של משחקי רבע הגמר ייעשה לפי יחסי ההימורים הכוללים לזכייה (לא של כל משחק בנפרד, אלה של הזכייה בכל הטורניר), מה הנבחרות עשו עד כה בטורניר ומה ההיסטוריה אומרת.

ארה"ב נגד אקוואדור, 17.6

המארחת מגיעה עם מומנטום טוב של שני ניצחונות רצופים ועם עידוד של הקהל הביתי. יש לה יחס טוב יותר לזכייה כוללת מאשר לאקוואדור. תצוגת השיא של ארה"ב הייתה ב 1995 שם הגיעה לחצי גמר וההופעה האחרונה שלה בקופה הייתה ב2007, שם הודחה בשלב הבתים. עדיין, יש תחושה באוויר שהפעם יכולים לשחזר את הישג השיא של חצי הגמר ואולי אפילו להגיע לגמר.

אקוואדור הגיעה לשיאה ב 1993, כמו ארה"ב שבשיאה הגיעה לחצי גמר. מאז היא מעפילה קבוע אבל מודחת לרוב בשלב הבתים. היא מגיעה אחרי 2 תיקו וניצחון ומבחינתה זה הישג לעלות שלב אחרי הדחות בשלב הבתים בטורנירים האחרונים. בכל זאת, עשו תיקו מול ברזיל ועלו מהבית שלהם.

האם המארחת תמשיך הלאה או שאקוואדור תפתיע ותתקדם עוד שלב?

פרו נגד קולומביה, 18.6

פרו נמצאת כאן על חשבון ברזיל רק בזכות שער שנוי במחלוקת שנכבש עם היד במחזור האחרון. מבחינת ההימורים, הם במקום הלפני אחרון לזכייה בתואר, למרות אפס הפסדים עד כה ולכן עדיין לא הייתי ממהר לקבור אותם. מדובר בנבחרת שסיימה במקום השלישי בשני הטורנירים האחרונים (ב2011 ובשנה שעברה). רוב הסגל שלהם משחק בעיקר בפרו ובדרום אמריקה, אבל יש להם ייצוג מועט באירופה.

קולומביה, לעומתם, נחשבת הפייבוריטית לניצחון כאן. אלופת הקופה ב2001 אשר הגיעה פעמיים רצוף לשלב רבע הגמר והודחה (ב2011 ובשנה שעברה) רוצה להתקדם על חשבון פרו. יש לה את חאמס רודריגז שינסה לקחת אותם שלב אחד יותר משנה שעברה ואולי אפילו עד לזכייה.

האם קולומביה תצדיק את הציפיות או שאולי פרו תמשיך להעיף נבחרות עדיפות ממנה?

ארגנטינה נגד ונצואלה, 19.6

האליפות היא של ארגנטינה להפסיד. ארגנטינה היא הפייבוריטית של סוכניות ההימורים והיא היחידה שלא הפסידה נקודות עדיין בטורניר. תוסיפו לזה תצוגת תכלית מרשימות ושלשוער של מסי בחצי שעה מול פנמה והדרך שלה לגמר נראית בטוחה. מסי ירצה להוכיח שהוא כן יכול לזכות בתארים עם הנבחרת ואם ארגנטינה תזכה, זאת תהיה הזכייה הראשונה שלה בקופה אמריקה מאז 1993! היא הקבוצה שכבשה הכי הרבה הטורניר (10 גולים) וספגה הכי קצת (רק שער אחד, במשחק הראשון מול צ'ילה).

בכלל, בטורניר הזה יש רק עוד נבחרת אחת שספגה שער אחד. מי היא, אתם שואלים? ונצואלה. ההבדל הוא שוונצואלה הייתה בביתה עם אורגוואי ומקסיקו וספגה שער במשחק בו היא כבר הייתה בטוח ברבע הגמר. לא רק זה – ונצואלה עדיין לא הפסידה בטורניר. למרות כל זה – ונצואלה נמצאת במקום האחרון בסוכנויות ההימורים לזכות בתואר, אולי נוכח העובדה שהיא עברה את שלב הבתים רק פעמיים מתוך 16 הפעמים שהשתתפה. הפעם האחרונה שזה קרה הייתה ב2011, שם סיימה במקום הרביעי.

האם תהיה לנו הפתעה ברבע או שהפייבוריטית תעפיל הלאה?

מקסיקו נגד צ'ילה, 19.6

המפגש הכי שקול מבחינת ההימורים הוא גם המשחק האחרון ברבע הגמר. מקסיקו נחשבת לקצת יותר פייבוריטית והיא טרם הפסידה בטורניר. מקסיקו הגיעה פעמיים לגמר הקופה (ב93 וב2001) ולרוב עוברת את שלב הבתים, אבל דווקא ב2011 ובשנה שעברה הודחה בשלב הבתים. הפעם הם משחקים כדורגל טוב והתקפי ומאמינים שיכולים להגיע רחוק.

מנגד יש את צ'ילה, האלופה המכהנת שזכתה לראשונה בהיסטוריה שלה בקופה שנה שעברה. וידאל וסאנצ'ז (שכבר עם שני שערים) באו להילחם ולהוכיח ששנה שעברה לא היה מקרי ושיש להם עדיין מה למכור ולצידם וארגאס שגם הוא כבש צמד. אם יש להם סיבה לדאגה זה יותר בחלק האחורי, כי צ'ילה היא הנבחרת היחידה בשמינית הגמר שספגה בכל אחד משלושת משחקי הבתים.

האם האלופה המכהנת תעשה שלב נוסף קדימה או שאולי מקסיקו הקצבית תחגוג על חשבונה?

 

משכורות צריך לשלם
בולט 3 - מחשבות על עבודה

17 Comments

אריאל גרייזס 16 ביוני 2016

יופי של סקירה. הדבר החשוב באמת שהטורניר הזה עשה זה לשלוח את דונגה החמור הביתה

רומן 16 ביוני 2016

עד הפעם הבאה

אריאל גרייזס 16 ביוני 2016

כן, הא, התאחדות מושחתת ומגעילה

red sox 16 ביוני 2016

במהרה בימינו.

גיל 16 ביוני 2016

ממה שראיתי המשחקים יותר מעניינים מהיורו. רבאק, לא היה עדיין משחק עם יותר משלושה גולים ביורו.

אמיתי 16 ביוני 2016

לגמרי. בקופה נראה שהמשחקים יותר זורמים והרבה הרבה פחות טקטיים. ביורו רוחו של סימאונה נושבת מעל הרבה מהקבוצות. עדיין איכשהו אני מרגיש יותר מתח ועניין מהיורו.. כמו שנכתב הקופה פחות מעניינת גם את חלק מהמשתתפות..

holden 16 ביוני 2016

ריבוי גולים לא מהווה מדד לכדורגל איכותי, רק אתמול היה אחלה משחק בין שוויץ לרומניה, היורו מפתיע לטובה עד כה.

אמיתי 16 ביוני 2016

מסכים

udi 16 ביוני 2016

לגמרי מסכים, אחלה יורו עד עכשיו. גם במשחק שלי באמצע שבוע בגולטיים יש הרבה גולים, לא הייתי אומר שהרמה שם גבוהה…

גיל 16 ביוני 2016

אני מסכים ולכן לא כתבתי איכותיים אלא מעניינים.

משה 16 ביוני 2016

הקופה לא ברמה של היורו, אפילו לא קרוב. ביורו רמה לא רעה בכלל, המדד של השערים הוא לא המדד הקובע.

קלבדוס 16 ביוני 2016

כל עוד גרמניה לא נמצאת בדרך, ארגנטינה זוכה בכל.

omer 16 ביוני 2016

לא זכור לי שגרמניה השתתפה בקופה אמריקה ב25 שנים האחרונות…

אמיתי 16 ביוני 2016

כל עוד ארגנטינה לא נמצאת בדרך אנגליה זוכה בהכל

Duncan 17 ביוני 2016

איזו אוירה בסיאטל. מגרש מדהים.
1-0 לאמריקנים על אקוודור.דמפסי עם עוד שער.

ColoColo 17 ביוני 2016

רבים מכם מכריזים שבקופה אין רמה ואני די בטוח שאת רוב המשחקים לא ראיתם…יש בעיות, בעיקר רמת השיפוט…אבל הכדורגל לא פחות טוב מהיורו, מצטער לאכזב.

טימבר מרק (בלינדר) 17 ביוני 2016

בינתיים, האמריקאים בחצי הגמר כשכל שלושת השערים שספגו בטורניר מגיעים ממצבים נייחים.

בסיבוב הבא יחסרו להם 3 שחקנים מההרכב הפותח (ג'ונס, ווד ובאדויה) אבל הנבחרת די עמוקה ויש עתודות. מזל שקלינסמן הרכיב נבחרת די קשוחה כי חצי ממה שקורה על הדשא בקופה שייך לתחום אומנויות הלחימה.

יהיה מעניין לראות את מי קלינסמן יעדיף בקישור (בהנחה שזו תהיה ארגנטינה), את המנוסים – בקרמן את זוסי, את הכשרונות הצעירים נאגבה ופוליסיץ'.

Comments closed