לא שיווקת לא עשית – גיא זוהר

הפועל באר שבע אלופת המדינה משתרכת מאחור בכל הנוגע לשיווק

מבחינה מקצועית הפועל באר שבע היא הקבוצה הטובה בארץ, אבל מבחינה שיווקית היא מדשדשת במקרה הטוב במרכז הטבלה.

עכשיו, לאחר אחרי שחגיגות האליפות בהפועל באר שבע כמעט הסתיימו והעונה החדשה ממשמשת ובאה, הגיע הזמן לדון בנושא כאוב במועדון (במיוחד לכיס של אלונה ואלי ברקת) – השיווק.

בניגוד למעטפת המקצועית מסביב לקבוצה הבוגרת שבשלוש השנים האחרונות מנוהלת –  למרות הצוות המצומצם שאחראי לכך (אני מתכוון בעיקר לצוות הניהולי, הצוות המקצועי עובה), בצורה כמעט מופתית, נושא השיווק לוקה בחסר בלשון המעטה.

עד לפני שנתיים לא היה קיים כלל נושא השיווק במועדון. המינויים נמכרו בעיקר דרך ועדי עובדים, הכרטיסים דרך משרד נסיעות באופן פרונטאלי או באמצעות הטלפון בלבד ומרצ'יינדייז באופן פיראטי. לאחר שערוריית מכירת כרטיסים שהתרחשה לפני המשחק בסיבוב השני בין באר שבע למכבי תל אביב בעונת 2013/14 , אלונה, שמפנימה דברים, ובעיקר שונאת תקשורת שלילית, החליפה את משרד הכרטיסים לקראת תחילת עונת 2014/15 ומאז ניתן להזמין כרטיסים ומנויים גם דרך האינטרנט (לגבי כרטוס עצמי, אולי בימות המשיח!).

*

במקביל, ולראשונה מאז דרך אברהם אבינו בעיר, הוקמה חנות אוהדים שצמודה למשרד הכרטיסים ואפילו ניתן לקנות מרצ'נדיז דרך אתר האינטרנט שלה. דא עקא, צמידות החנות למשרד הכרטיסים הביאה לכך שכל פעם שיש לחץ על המשרד, במיוחד לפני משחקים, החנות נסגרת ובאופן פרדוקסלי במקום לנצל את המומנטום ולמכור מרצ'נדיז, האוהדים פונים למקומות אחרים.

בצעד שיווקי מבריק (ובגלל זה הציון 3 ולא 1) החליטו בבאר-שבע (בעצת יועץ חיצוני למיטב ידיעתי), לכרוך את קניית הכרטיסים לגמר המקולל במאי 14/15 (הוענקה הנחה של 50% על הכרטיס) בקניית מנוי לאצטדיון החדש שהיה אז בהליכי בנייה, מה שייצר מומנטום אדיר והביא בסופו של דבר ליותר מהכפלת כמות המנויים.

במסגרת הליכי הלמידה (האיטית) של אלונה הובא סמנכ"ל לענייני שיווק, אבל למיטב הבנתי לא חלו במהלך העונה האחרונה שינויים הן במכירת המרצנדייז והן בכמות הספונסרים וסדרי הגודל של הסכומים אותם הם משלמים, למרות שמשחקי הקבוצה שודרו השנה  במספר  חסר תקדים.

*

לאחר הזכייה באליפות הסתובבו השחקנים עם חולצות אליפות. פרט למכירה חד פעמית בחגיגות האליפות ("המאה אלף"), לא ניתן היה להשיג את החולצות (והצעיפים) בשבועיים הראשונים לאחר האליפות, ועד היום אי אפשר להשיג אותן באינטרנט ובכך המומנטום האדיר אבד. באתר של מכבי חיפה לדוגמא, היה אפשר להשיג את חולצות הגביע כבר למחרת הזכייה. מעבר לאיכות הירודה של החולצות הן במידות קטנות  ומישהו כמוני למשל לא יכול ליהנות מהן.

ואם בענייני חולצות עסקינן, חולצת המשחק של עונת 15/16 מוצאת במחיר מלא ולמרות שחולצת המשחק של 16/17 הושקה חגיגית לא ניתן עדיין להשיגה.

למעלה מחודש אחרי שהאליפות הובטחה, הופק דיסק/די.וי.די של רגעי השיא בעונה שחולק לשחקנים. מדוע הוא לא הוצע למכירה? הפתרונים לאנשי השיווק של המועדון.

למעשה, אלו רק חלק מהבעיות והליקויים של השיווק בהפועל באר שבע. הייתי מצפה לעקומת למידה הרבה יותר מהירה. לא צריך לשלוח אף אחד להשתלמות בארה"ב, מספיק לנסוע צפונה לתל אביב או חיפה. בעיניי מועדון נמדד במכלול הישגים, ובקטע השיווקי, באר שבע עוד מדשדשת.

על מה המהומה - יואב ויכסלפיש
עפו מהיורו

16 Comments

yaron 24 ביוני 2016

יופי של פוסט גיא.
אני בטוח שאלונה תשפר אבל במקרה הזה אתה צודק לדמרי, אלה דברים שכבר היו צריכים לקרות ולא מצריכים שלוש שנים של עבודה

גיא זהר 24 ביוני 2016

תודה. אני מאמין שיישתפר כי היא נפגעת כספית. יותר חורה לי היחס המועט/התעלמות מהקהל וחוסר הסולידריות שלו למרות כל המילים היפות.

yaron 24 ביוני 2016

מדהים כמה כסף פוטנציאלי מתאדה באוויר בגלל חוסר מקצעויות וכמה הנהלות יכולות להיות מנותקות מהצרכים של הקהל ב-2016

ארז 24 ביוני 2016

פוסט מצוין. תיאור עגום.

יואב 24 ביוני 2016

גם למיטש לקח זמן. לפעמים אתה לא רוצה לעשות שינוי גדול בטווח זמן קצר כי המערכת לא ערוכה לכך.
אבל האליפות היא מנוף טוב להתחלה כי אתה מתחיל למכור מועדון מנצח.
אלונה מין הסתם תפנים.
אני יודע ששלושת החנויות של מכבי עובדות יפה. וזה מגובה במחלקת שיווק טובה שהוקמה עוד לפני החנויות. צעד צעד.

גיא זהר 25 ביוני 2016

אני בטוח שהשיווק ישתפר. למרות שאלונה שונאת ביקורת אף אחד.לא אוהב להפסיד כסף, והכשלון של המרצ'נדיז עכשיו זועק לשמיים. יותר מפריע לי, ואני מקווה לגעת בזה בעתיד, זה היחס המזלזל כלפי הקהל (היא כמובן לא היחידה). עניין הכרטוס למשל לא תלוי רק בה, אבל לא נראה שאיכפת לה בכלל. שתי דוגמאות נוספות: פתיחת מכירת כרטיסים ליציע הצפוני בשעות מוזרות או לפני כניסת חג והעלאת מחירי כרטיסים לאותו יציע לפני הפלייאוף. ורובו הגדול של הקהל, שלא השתתף במחאת הכרטיסים, שותק.

עומר ה 24 ביוני 2016

השיר הזה היה השעון המעורר שלי איזה שנה.
עברו כבר 8 שנים מאז ואני עדיין שונא אותו :)

גדגדון 26 ביוני 2016

דיברת הרבה על מרצ'נדייז, ובצדק רב. אנחנו לא גרים בב"ש, וזוגתי רצתה לקנות לי חולצה דרך האתר ופשוט לא הצליחה להזמין משלוח. כאילו המועדון לא רוצה להכניס יותר כסף מהאוהדים שלו. אבל מעבר לזה, חשוב לציין ששיווק זה לא רק סמנכ"ל (שלדעתי התעסק עד כה בעיקר בספונסרים והצליח להגדיל את ההכנסות מהאגף הזה). במכבי ת"א יש מחלקה של מעל 10 עובדים שמתחזקים אתר אינטרנט מעולה, וחשבונות פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם ודף יוטיוב שמתעדכנים כל הזמן. באתר שלנו הייתה עד לפני שבוע מודעה על רכישת מנויים לעונת 2015-16, דף הפייסבוק משמש כמעין לוח מודעות עבש ומשעמם (כמות הלייקים עלובה לעומת הפוטנציאל), ואין מה לדבר על כל שאר הרשתות החברתיות. גם פה, אגב, הירוקים מקדימים אותנו בהמון.
דבר אחרון, לעומת לונה טורס, שפע הפקות אולי נראים כנותני שירות מדהימים, אבל בכל קנה מידה אובייקטיבי הם על הפנים.

גיא זהר 26 ביוני 2016

לגמרי. לגבי הרשתות החברתיות הפועל באר שבע לפחות 10 שנים אחורה. למכבי ת"א וחיפה יש גם אפליקציות. לגבי משרד הכרטיסים,אני האחרון שאגן עליו, אבל יש תלונות גם של אוהדי חיפה ותל אביב בהתאמה על משרדי הכרטיסים אז כנראה שצרת רבים נחמת טפשים. הקטע שאי אפשר לכרטס עצמאית בכלל במשרד הזה מטריף אותי.

אנונימוס 26 ביוני 2016

אני לא מתפלא על זה למען האמת. הרווח של קבוצה ישראלית לרוב משיווק הוא לא גבוה ולא מפתיע שזה נדחק למקום נמוך בסדר העדיפויות. לדעתי אלופות המרצנדייז הן מכבי תא וחיפה בכדורגל, וגם אצלהן אני אתפלא אם אחרי כל ההשקעה יש רווח של יותר מסדר גודל של כמה מאות אלפים בשנה.

גיא זהר 26 ביוני 2016

אלונה כבר הוכיחה שהיא לא מזלזלת גם ברווח של כמה מאות אלפים ע"ע העלאת מכירי הכרטיסים ליציע הצפוני בפלייאוף וגביית כסף במשחק גביע הטוטו נגד בית"ר גם מהמינויים למרות שאלו נאלצו לנסוע מספר פעמים לטדי בתחילת העונה עד שטרנר נחנך.

אנונימוס 26 ביוני 2016

דוגמה מצויינת. כל ההשקעה והבלגן סביב הקמת מערך מרצנדייז אפקטיבי ויעיל יועילו לשורה התחתונה של המועדון כמו הרווחים מההחלטה על כניסה בתשלום למשחק גביע טוטו מיותר אחד.
רז וואלה, למה להתאמץ? זאת הנקודה שלי.

גיא זהר 26 ביוני 2016

אני חושב שמכבי תא עושים כמה מליונים. בש אולי לא תעשה 4-5 אבל 2 יכולה. וחוץ מזה, מדובר גם בשרות לאוהדים ויש לזה ערך מוסף מעבר לכסף ישיר

גדי 26 ביוני 2016

עד לפני שנתיים באר שבע הייתה מאחור 20 שנה לפחות בכל האספקטים.
אובייקטיבית אתה צודק אבל המועדון פועל בטור בכל הנוגע לשיפורים.
נושא הממשק מול האוהדים עבר מהפכה. אפילו במכבי תל אביב אין את נושא מינויי החוץ.
התחום המקצועי עבר גם כן מהפך. צוות מתוגבר ומגוון שמוכיח עצמו. רק החודש נוסף פיזיולוג חדש.
התנהלות מול התקשורת עברה מהפכה. לפני שנתיים אלישע היה עולה יומיים לרדיו שח אופירה בזמן שחזר הבייתה בכביש 6. היום הכל מסודר. במקום השכונה שהייתה יש את גיל לבנוני שעושה סדר.
הבלם היווני ניהל משא ומתן בפרופיל נמוך ובזמן שכל האתרים דיווחו שהוא מתלבט אם להגיע הוא כבר היה בבאר שבע. רק כאשר אשתו העלתה תמונה באינסטגרם הבינו שהוא הגיע לחתום.

פגשתי את אלונה לפני 3 חודשים ושאלתי אותה לגבי השיווק. היא ענתה לי שהם ייצאו עם זה כאשר יהיו בשלים לתת פתרון מלא.

בין השורות יש לך ביקורת על כך שאלונה "חולבת" את האוהדים בכסף. זוהי בקורת לא הגונה. המחירים בבאר שבע נמוכים מאוד במיוחד לאור החוויה. אני שמח מאוד לשלם יותר מהמחיר המצחיק של שנה שעברה. אם כל הכבוד זה לא אני שהוצאתי עשרות מיליוני שקלים בשנים האחרונות מכיסי.
למה שתהיה כניסה חינם לרבע גמר גביע הטוטו?
גם כך הגיעו 10000 אנשים ששילמו 50 שח.

בוודאי שיש המון מה לעשות בכל התחומים כולל השיווק אבל ההתקדמות המערכתית בשנתיים האחרונות הביאה אותנו להיות מועדון מכובד.

גיא זהר 26 ביוני 2016

לגבי המעטפת מסביב לקבוצה הבוגרת, אין בינינו חילוקי דעות. מסיר את הכובע. לגבי יחס בעלים-הנהלה-אוהדים אני מצטער אבל אני מזהה תסמונת יענקלך. קח דוגמא: משחק גביע הטוטו בתחילת העונה בטדי נגד כפר סבא, מבחינת האוהדים שלהם סוג של משחק חגיגי. המחיר שבש דרשה מהם – 80 שקל. למה? אלוהים יודע. אני לא חושב שמנסים לחלוב אותנו (ולמיטב ידיעתי מחירי המנויים לא נמוכים מאלו של חיפה), אבל יש מידת ניתוק

גדי 27 ביוני 2016

ליגה ארופית משחק ראשון חינם למנויים שנה שעברה?
כנ"ל השנה במוקדמות?

רוצים לפנק מנויים. מרגיש שמתייחסים אליי כלקוח חשוב.
מה זה בכלל חשוב משחק גביע טוטו שנה שעברה בטדי? מניח שרצו למכור עוד מנויים.

כנראה שבחיפה משלמים מחיר דומה. יש להם היצע גדול ולכן יכולים למקסם הכנסה במחירים נמוכים.
אלונה השאירה שנה שעברה הרבה כסף על השולחן בגלל היצע מוגבל. יכלה לדרוש מחירים גבוהים יותר כמו שאני שילמתי 100 שח בבלומפילד מאחרי השער.

ובצד השני אוהדי מכבי תל אביב בוכים על "לאן" ועל ההנהלה שמשאירה לקהל הרחב 500 כרטיסים מתוך הקצאה של 1500 לדרבים ומשחק בבאר שבע.

Comments closed