ובינתיים בלבנט – עדי אבני

יופי של אקשן יש לנו באופ-סיזן השנה. גמר הנ.ב.א. היה השנה מרתק במיוחד, כשלברון הנבל (הכוכב המרגש) לקח אליפות מהקבוצה ההיסטורית (חחח, איפה הם ואיפה הקבוצה של ג'ורדן) של הפנומן העולה (צ'וקר שלא מופיע לסדרות הגמר) סטף קארי. מארי המרגש (הצנון הסקוטי בכלל איננו אנגלי) לוקח ווימבלדון שני בקריירה, ביורו ראינו המון נבחרות שוות ברמתן (הגרועה פחחח. תראו את ממוצע השערים למשחק), כשבסופו ראינו שוב את מי שנחשב לנבל (השחקן האותנטי של דורו) לוקח תואר על חשבון קבוצה טובה יותר על הנייר (שהתישו בהרגלה מכורה). ולפנינו עוד גולת הכותרת- האולימפיאדה.

אבל אנחנו- אנחנו פה בשביל השכונה. בשביל הרכילות. בשביל הפרימו-בלרינה שנקראת ליגת העל. זה משתקף אצלנו גם בדיבור על כל הנושאים שסקרתי, גם אם אנחנו מתנשאים תוך כדי על הלא-מתוחכמים מנושאי הדגל התקשורתי של העניין, AKA אופירה ופרימו. כי זאת המהות האמיתית של בטטת הכורסא הספורטיבית. בטח אצלנו בלבנט- לדרג. למצוא פרוטגוניסט ואנטגוניסט , להסביר למומחים מה היו צריכים לעשות אחרת, ובהסתכלות אחרת- להיות מעורבים רגשית בספורט. לאהוב ולשנוא, לזלזל ולהאדיר, להתאכזב ולקוות. ובדיוק בגלל זה עונת המלפפונים היא הדובדבן בקצפת של אוהדי הכדורגל הישראלים.

וכך, למרות הטור הבאמת יפה של גיל שלי בו הוא הסביר את האמת שבספורט וכמה שהדירוגים הללו לא משנים בראיה אחורה, הרשו לי לקחת את תפקיד הרז זהבי של החבורה ולתת סקירה קצרה ובינונית מאוד לא אינטלקטואלית של עונת המלפפונים הישראלית (או לפחות הקבוצות המתוקשרות בו), כולל ציונים והימורים. עצה שלי- אל תלכו עם זה לווינר:

הפועל באר שבע:

באו: גיא חיימוב, מיגלויטור (בלם פורטוגלי), יובל שבתאי, לוסיו (חלוץ ברזילאי)

עזבו: אין

מתנדנדים: מהראןראדי, סוארז, דן ביטון.

הרכב מסתמן (4:2:3:1): גורש. ביטון, ויטור, צדק, דוידזדה. אוגו, הובאן. בוזגלו, מליקסון, וואקמה. ברדה (שהר, לוסיו)

בכותרת: המלך מת, יחי המלך החדש

הפועל ב"ש הפכה בלי משים לב לקבוצה הרגועה והמסודרת של הליגה. השלד בנוי כבר לחלוטין לקראת העונה הבאה, ומלבד כמה שמות שאולי עוד יפלטו ממנה, לא צפויים עוד שנויים רבים. זה גם היתרון הגדול שנותן ברק בכר לחניכים שלו: פתרון מחושב מראש לרוב הסיטואציות, וסגל מאוזן שלא נשען על כוכב אחד אלא על עומק ויכולת להשתמש בעומק הזה בכדי לשנות מערכים ולמקסם יתרונות.

מנגד, שני חסרונות עיקריים יש לסגל של באר שבע: ראשית, הוא נשען על עוגנים ותיקים מאוד: ברדה יהיה השנה בן 36, מליקסון בן 32, הובאן בן 34. להם ניתן להוסיף גם את גורש שימלאו לו השנה 37 וראדי בן ה34. אפילו מאור "הילד ענק" כבר איננו ילד ויגיע לגיל 29 השנה וכמוהו גם אוגו. זה הופך את הקבוצה למנוסה מאוד אבל גם לכזאת שפגיעה מאוד למהירות של היריבים ומועדת לפציעות.

שנית, ההתעקשות של בכר לסגל גדול יכולה להיות בעוכריו, בטח אם לא יהיה שלב בתים אירופאי לתת בו דקות: זה דבר שיכול לעבור בשלום בעונה היסטורית שבה כולם עובדים בשביל אליפות ראשונה מזה 40 שנה. זה יעבוד פחות טוב בקבוצה אלופה שמחזיקה לפחות בחלק הקדמי בישראלים מהבכירים שיש, ושרובם יכולים למצוא קבוצה ישראלית אחרת שתשלם להם סכום דומה. לא רואה את שהר, גאדיר, ראדי ובוודאי בוזגלו נלחמים על שאריות לזמן ממושך בלי שנשמע משהו מהם (או, ליתר דיוק, ממקורביהם). וזה בהחלט יכול להוביל למחלה ממנה סבלה מכבי יפה בשנים האחרונות: עודף שחקנים ששווים ביכולתם וכולם חושבים שמגיע להם לשחק, ושיוצרים חדר הלבשה רווי אינטריגות ולחשושים.

תחזית: מקום 1-2. עדיין, ואולי אפילו בצורה מובהקת יותר, הקבוצה הטובה בליגה. אם יצליחו באירופה בצורה שתיתן דקות מספקות לסגל הרחב שלה, וימנעו מיותר מדי פציעות, אמורים לשחזר את האליפות של השנה שעברה.

מכבי תל אביב:

בכותרת: מבוכה וזעם בקרית שלום

באו: איגור פיליפנקו (בלם מתאזרח), יוסי בניון, אייל גולסה

עזבו: ערן זהבי, גרסיה

על הכוונת: ארון שוינפלד, רועי קהת, עומר אצילי, חלוץ זר

מתנדנדים: יואב זיו, שלומי אזולאי, אורלנדו סה, עדן בן בסט.

הרכב מסתמן (4:3:3): ראיקוביץ'. דסה, טיבי, פיליפנקו, בן הרוש (ריקן). אלברמן, מדוניאנין, איגבור. מיכה (אצילי), בן חיים, סה (זר).

אם ב"ש הפכה בלי משים לב לקבוצה אירופאית ומסודרת, מכבי חזרה בשקט (או ברעש) ללבנט המהביל. אני לא רוצה לפלוש לדומיין של גיל שלי, שדמי וטל בן-יהודה, אבל בהחלט נראה שמשב הרוח המקצועי שהביא אתו קרויף הבן התחלף באוויר עומד תל-אביב טיפוסי, וזה נראה שמכבי פשוט לא יודעת מה יהיה הצעד הבא שלה, בטח אחרי עזיבת האווזה המניבה ערן זהבי. מצד שני, הם עדיין נהנים מהתקציב הגבוה בליגת העל (ללא מתחרים), מאורך הרוח של מיטש גולדהאר, ממאמן אירופאי מהשורה הראשונה ומקהל עצום בגודלו שתומך מאחורה, כך שמוקדם להספיד אותם. צירוף של חלוץ זר על חשבון סה המאכזב ואצילי או קשר התקפי זר דומיננטי יכולים בהחלט להחזיר אותם למירוץ האליפות.

תחזית: מקום 2-4. הרבה תלוי במה שעדיין לא נעשה. בכל מקרה, נראה שהם נחלשו לעומת העונה שעברה וישתמשו בעונה הזאת כעונה לבניית העתיד. מידת ההצלחה תהיה כמידת ההשתלבות של הרכש הלא ידוע, אבל בכל מקרה תעשה מספיק בכדי להמשיך להיות קבוצת צמרת.

מכבי חיפה:

בכותרת: מעודף למחסור, סיפורו של תכנון לקוי

באו: אבו עביד, קגלמאכר (קשר/בלם זר), פיראס מוגרבי, ניקיטהרוקאביצה

עזבו: חן עזרא, יוסי בניון, טאלב טוואטחה, שחר הירש, אופיר קריאף, קובי מויאל

על הכוונת: רועי קהת, שלומי אזולאי, מגן שמאלי זר, קשר אחורי זר, קשר קדמי זר, עומר אצילי

מתנדנדים: סטויקוביץ', אוראל דגני, עאיד חבשי, אביחי ידין, מגן שמאלי זר,

הרכב מסתמן (4:3:3):לויטה. משומר, קינן, וליאנטה, זר מגן שמאלי. נטע לביא, קגלמאכר (זר), אורבניאק. רוקאביצה, עטר, פלט.

במכבי חיפה מסתמן משהו שהוא אולי הפוך באופיו לבעיות שאפיינו אותם בשנים האחרונות: מצד אחד שחררו המון שרכים עודפים והבעיה של שחקנים באותה הרמה שדורכים אחד לשני על הרגליים לא תחזור. מנגד, נראה שמישהו נרדם שם בעמידה: טוואטחה, אולי הישראלי היחידי בארץ אחרי זהבי ללא תחליף מקומי ראוי בעמדתו, עזב אחרי שכבר שנה מראש הייתה עזיבתו ידועה, אבל לא רק שחיפה מוצאת עצמה בתחילת הקמפיין האירופאי רק עם סאן מנחם בעמדה, היא גם דאגה לשחרר שנה מראש את המחליף שלו (שמואל שיימן) ולא להביא שום תחליף, ישראלי או זר. מנגד, היא הביאה את קגלמאכר כרכש זר ראשון, לכאורה לעמדת הקשר האחורי. אלא שמכין הקוגל מעולם לא שיחק כקשר אחורי ונראה שאינו מתאים לתפקיד, והוא למעשה בלם או מגן ימני הגנתי, כשלחיפה יש כבר זר בתפקיד הבלם, ושלושת המגנים הימניים בסגל- כולם מגנים עם אופי הגנתי (משומר, אבו עביד ודגני שכנראה עוזב). ונוסיף חטא על פשע- נראה שבהבאתו כזר הם סתמו את מצבת הזרים שלהם, כשגם במקרה של עזיבת השוער הסרבי (שגם היא לא לגמרי מובנת בהתחשב בתחליף), היא תהיה תקועה עם אפשרות להביא זר אחד על שתים, אם לא 3 משבצות נדרשות (מגן שמאלי, קשר אחורי וקשר התקפי). בקיצור- העבודה שם עוד רבה לפני שיצליחו לאזן את הסגל ולהביא את כל השחקנים שהם זקוקים להם.

תחזית: 1-6. קבוצה מוזרה תהיה לחיפה השנה. בדומה למכבי תל- אביב היא תהיה מאוד תלויה ברכש שעדיין לא הגיע, אבל במקרה של חיפה, הרכש הזה קריטי יותר: הצלחה בו תוכל להפוך אותה לקונטנדריתאמתית על האליפות. כישלון- והם עלולים לצאת מחבורת הצמרת.

 בית"ר ירושלים:

בכותרת: מברזיל 82 לברזיל 2002

באו: דן מורי, עוז ראלי, הייסטר (מגן שמאלי זר), טל בנש, קובי מויאל, סאבו (קשר זר), עידן ורד, יעקב בריהון, אבוחצירא.

עזבו: אלעד גבאי, דושאןמאטוביץ, דובב גבאי, ניקיטהרוקאביצה.

מתנדנדים: עומר אצילי

על הכוונת:

הרכב משוער (4:3:3): קליימן: בנש (ראלי), רואדה, כחילה (מורי),הייסטר. מויאל (קלטינס), אייבינדר, קלאודמיר. אצילי (ורד, סאבו), שכטר, אבוחצירא.

לא פחות מתשעה שחקני רכש הביאה בית"ר עד כה. לא אופייני לקבוצה של אלי טביב לגבש בסיס כזה רחב לסגל בשלב מוקדם כזה של העונה (קרי: לפני היום האחרון של ההעברות). בטח ובטח כשזה קשור למצבת הזרים שעומדת היום על חמישייה מושלמת. הדבר קשור כנראה לנעלם הגדול של בית"ר השנה- עומר אצילי, כן או לא, או מדויק יותר: אצילי- מתי ובכמה?. נראה שטביב למד משהו מהשנים האחרונות, ובמיוחד מהקהל הבית"רי שפשוט לא קונה כרטיסים כשהקבוצה לא טובה, והוא ניסה להקדים תרופה למכה בבניית סגל מאוד לא בית"רי (אבל מאוד רב"שי) שמציג מרכז שדה מאוד חזק, מגנים תוקפים, אבל חולייה קדמית שבכל מקרה תהיה נחותה מזאת של השנה שעברה ללא רקוביצה ואצילי, ושתסתמך על האנרגיות של שחקנים רעבים: ורד ואבוחצירא אחרי שנה מאוד לא פשוטה (כל אחד וסיבותיו הוא), ושכטר שהוא שכטר ומאוד ניזון מהאנרגיות שסביבו.

תחזית: מקומות 4-8. במקרה הטוב, בית"ר תצליח לשחזר את קצב צבירת הנקודות של שנה שעברה, אבל היא תעשה זאת בכדורגל מחושב ו"הפועל תל-אביבי". מעניין עם הקהל יקבל את זה. אם לא יקבל, בן שמעון יפנה את מקומו בסביבות ינואר למאמן אלמוני, ונראה את טביב מנסה לקצץ בבשר החי בשביל לא להפסיד כסף בדרך לפלייאוף התחתון.

הפועל תל אביב:

בכותרת: המהפכה נכשלה, תחי המהפכה!

באו: מרקו סימיץ' (בלם זר), גורובסוב (קשר אחורי זר), חן עזרא

הלכו: לוקאס וינטרה, אבו עביד, גיא אסולין, חמזה בארי, לינגנה, סיראז' נסאר, אלון תורג'מן

מתנדנדים: בומבה, אנטל, ספורי, זגורי, דודו ביטון

על הכוונת: אוראל דגני, ידין, עומר דמארי

הרכב משוער (4:3:3): הרוש. ורטה, דגני, סימיץ', שיימן. ידין, גורבסוב, ניקוליץ'. יחזקאל (זר), עזרא, שוינפלד

על חוסר הסדרים הכספיים בהפועל דובר הרבה וכנראה עוד ידובר (או לא, תלוי את מי שואלים). מה שכן, נראה שהפועל חוזרת לדפוסים שאפיינו אותה ברוב שנותיה: כאוס בתחילת חלון ההעברות, ובסופו הבנה שבעצם נבנתה קבוצה בכלל לא רעה. במידה וההעברות של דגני וידין אכן יסגרו בסוף, כשלשני הצדדים (חיפה ותל אביב) ברור שאין הרבה אופציות טובות יותר, הרי שכבר עכשיו היא מציגה קבוצה מאוזנת יותר מאשר בשנה שעברה, עם עוגנים סבירים בשדרה המרכזית, מאמן שדרכו ברורה והרבה פחות וולקאמים. במידה שדמארי אכן יגיע ושוינפלד אכן יישאר, היא אפילו הופכת למועמדת למקום באירופה. לא רע לקבוצה שהייתה מועמדת לירידה בינואר.

מה שכן, הפועל תלויה מאוד באיכות הזרים שלה: אחרי הנפילות בעמדת הבלם הזר בשנים האחרונות, היא חייבת להצליח עם סימיץ' השנה, והיכולת להיפטר לפחות מאחד משני הרומנים (ובוודאי אם תיפטר משניהם) פותחת לה אפשרויות מאוחרות לחיזוק זר, בשיטת אלי טביב. הרבה תלוי גם ביכולת של עזרא להביא מספרים מהקישור ההתקפי, שהיה החוליה החלשה ביותר בהפועל של השנה שעברה.

תחזית: מקומות 3-6. להפועל קבוצה שהיא טובה מספיק כבר עכשיו בכדי להיות קבוצת פלייאוף עליון. עם דמארי וקשר התקפי זר אפילו ליותר.

זהו בינתיים. מוזמנים להסביר לי למה אין לי מושג, עד כמה אני פח ובדיוק איפה טעיתי. ואם תרצו- אמשיך גם עם יתר הקבוצות בליגה (תחזית בכמה מילים: רעננה תמשיך להיות סוס שחור, בני יהודה תפתיע לטובה, סכנין ומכבי פ"ת לרעה).

 

דברים שמותר לעשות כשאסור לקלל ביציע
האם ארבלדזה רוצה את מה שבוס רצה?

29 Comments

יואב 20 ביולי 2016

על הנייר, מכבי עשתה היום רכש נהדר. ויהיו עוד לפחות שניים (באיכות הנדרשת על הנייר).
מוסר שחיפה היא 1-6 ומכבי היא 2. מוסר.
להפועל אין הגנה ושוער ל3-6.

יואב 20 ביולי 2016

מוזר.

יניב פרנקו 21 ביולי 2016

הפועל צריכה לכוון ל4-7.
ובגלל שהפועל תלויה בעיקר בזרים שאת רובם לא ראינו אז מוקדם לדבר.

כח הגברה 21 ביולי 2016

הפועל צריכה לרדת ליגה (כלומר שהמנהלת\התאחדות יורידו אותה ליגה לפני פתיחת העונה) על מוסר התשלומים שלה.
אם אחר כך היא תתמודד על מקומות 4-7 בליגה הלאומית – בהצלחה.

עדי אבני 21 ביולי 2016

לדעתי, בכל קונסטולציה, מכבי נחלשה לעומת העונה שעברה. הרכש החדש, גם אם יצליח, לא יביא בגיל 31 לראשונה בחייו מספרים של זהבי, ואני בכלל לא מדבר על משבר המנהיגות שהיעדרו של המוזהב יביא. לכן אני לא חטשב שמכבי תביא אליפות השנה, בהתחשב בכך שבאר שבע לא נחלשה.
ייתכן שהייתי צריך לכתוב על חיפה 2-6 ללא המקום הראשון.
לגבי הפועל- אני לא חושב שההגנה שלה היתה הבעיה בשנה שעברה, אלא דווקא הקישור ההתקפי והחלוצים, למעט שוינפלד.
וכשאני משווה את חוליית ההגנה במסתמנת בבלומפילד לעומת המתחרות על 3-6, רק חיפה מציגה חוליה טובה יותר, בטח אם וכאשר יגיע דגני

בלייק 21 ביולי 2016

זה אולי נכון כשמשווים סגל מול סגל, וזה קשה עכשיו כשיש עוד כל כך הרבה זמן לשינויים בסגל.
הניתוח המקצועי הזה מתעלם (ואולי בצדק כי אלו דברים שקשה לכמת) ממצבים מנטליים שהשפיעו על רמת הכדורגל בעונה שעברה: מכבי שבעה אחרי 3 אליפויות רצוף, ב"ש בטירוף לקראת אליפות ראשונה אחרי 0 שנים. העונה המצב מתהפך באופן חלקי בין שתי הקבוצות האלה. זה לא אומר שבהכרח המצב המנטלי של מכבי יהיה טוב יותר, אבל הוא בהחלט יהווה גורם חשוב בקביעת האלופה בעיני.

בלייק 21 ביולי 2016

0=40 (אני ממציא כאן מתמטיקה חדשה. זה בטח יעבוד כמו הפוליטיקה החדשה).

yaron 20 ביולי 2016

סחתיין,
מכבי ת"א 2-4
מכבי חיפה 1-6
יש לך את זה ביותר הזוי?
אבל בזמן שכתבת החתימו קשר התקפי עם יכולת כיבוש מרשימה.
בקיצור, אם ג'ורדי לא מדליף כנראה שהוא לא עושה כלום…

גורביץ' 21 ביולי 2016

בוא נראה קודם שהקשר ההתקפי עם היכולת כיבוש באמת כובש. אמרו אותו הדבר על סה.
לא מוזר בכלל ד"א שלאוהד נייטרלי חיפה 1-6 ומכבי ת"א 2-4: זה ההבדל הקטן בין ד.נ.א של ווינרים לכאלה לוזרים. השפיץ של הנעל. ז"א הרבה תקציב ו-0 תארים אם אתה מבין למה אני מתכוון

yaron 21 ביולי 2016

לא אמרתי מוזר, אמרתי הזוי.

יואב 21 ביולי 2016

86, 95, 96, 03, 2010, גביע ראשון לאחר 18 שנה. דנא של ווינרים בהחלט(ועם התקציב הגבוה ביותר אז) שלא יבעטו בדלי במשחק האחרון((((((((((:
והוא לא אוהד ניטראלי, הוא אוהד הפועל. וככזה הוא גם כתב. זכותו.
נראה מה יהיה.

ארז 21 ביולי 2016

המספרים של הקשר הזה מדהימים.
הדבר היחיד שמפליא לאור הרזומה שלו זה שבגיל 31 עדיין לא שיחק אפילו במועדון דרג שני באירופה. אלא אם יש פציעה או עניין חריג אחר, אלו נתונים של שחקן שיכול וצריך לחגוג כאן.

אלכס דוקורסקי 20 ביולי 2016

אחלה סקירה. אני לא אוהד בית"ר אבל השער של אבוחצירא שימח אותי מאוד.

מתן גילור 21 ביולי 2016

תודה עדי. לא שיש בעיה עם הטור, אבל זה עוד הרבה יותר מדי מוקדם למסקנות (לניתוחים נקודתיים תמיד יש מקום).
אסור לשכוח שיש תמורות משמעותיות אחרי סיום שלבי המוקדמות. בכל הדרג השני של אירופה ומטה.
הב"ש ומת"א יסיימו במקומות 1-2, כשאם אחד תעפיל לשלב בתים והשניה לאו, יהיה יתרון גדול לזו שלא העפילה, במאבק המקומי.

ירוק 21 ביולי 2016

עדי, כרגיל אתה כותב נהדר. הגיע הזמן שמישהו יכתוב קצת על עונת המלפפונים…
חייב לתהות גם אני על התחזית לקבוצה בירוק. 1-6? אתה רציני? כרגע יש לנו סגל להאבק על מקום רביעי. בבירור נחלשנו משנה קודמת. וגניבות הדעת (בנתיים זה של ההנהלה, אבל רוני לוי כרגיל מוסיף קצת מידי פעם) ממשיכות – עושים קולות של רכש אבל בפועל לא קורה כלום. העיקר שקיבלו את הכסף על טאלב. זה מה שחשוב.
בשורה התחתונה: עובדים עלינו בעיניים. מזל שיש אוהדים כמו מתן שלא נותנים לזה לדכא אותם בדרך למגרש…

גורביץ' 21 ביולי 2016

מסכים ש 3-6 יותר ריאלי, אבל בהנחה שהליגה השנה תהיה פח כמו שקורה פעם בכמה שנים, ומכבי ת"א / ב"ש יתרסקו מנטלית מסיבה כלשהיא, ב"ש אם היא בסיכוי קלוש תעפיל לאלופות, ומכבי ת"א אם ג'ורדי יעזוב, אז בתסריט כזה לגנוב אליפות זה לא כזה תלוש.

מתן גילור 21 ביולי 2016

בתסריט שמסי, נוייר, קייליני ופוגבה יחתמו, זה באמת לא כזה תלוש.

ירוק 21 ביולי 2016

great minds..
נראה לי שרשמנו ביחד פחות או יותר את אותה התגובה, בניסוח אחר. גורביץ' – צא מהסרט :)

ירוק 21 ביולי 2016

אם הכוכבים יסתדרו, יכול להיות שאני אזכה בלוטו החודש. אם לא, כנראה שאני עדיין אעבוד ואתלונן על יוקר המחיה בסיליקון וואלי.
די נו, גורביץ'. זה נראה רע מאד. נראינו זוועה שנה שעברה (למרות הסיום הסביר) ובנתיים נחלשנו לעניות דעתי. עדיין יש לנו מאמן בינוני (אני במצב רוח טוב). לא רואה שום סיכוי למאבק כלשהו בצמרת הממש גבוהה.

חיים הצהוב 21 ביולי 2016

לא מסכים בעליל עם מה שרשמת, לא מבין על סמך מה רשמת את מה שרשמת.
אני גם רשמתי תחזית, אני הסתכלתי בעיקר על היכולת של הקבוצות לעומת עונה שעברה בנקודת זמן הנוכחית ועל האפשרויות שלה להתחזק.

מכבי חיפה- לא נראה טוב כרגע, אפילו יותר גרוע משנה שעברה אבל לחיפה יש המון מקום להתחזק ויש לה שחקנים פצועים שיכולים לתת עונה טובה, חיפה תהיה תלויה בחשק של אלירן עטר ובזרים שיגיעו (במיוחד בהגנה) אבל אחרי שראיתי את המשחק שלהם באירופה אז אני חושב שיש שם בעיה אחרת שכמעט ולא מדברים עליה, יש שם בעיית אופי, אין לחיפה שחקנים עם אופי חזק שיכול להנהיג קבוצה (אני ממליץ לראות את ההרצאה של פופוביץ בשביל להבין את החשיבות של שחקנים עם אופי חזק), אני נשבע שראיתי את משומר קפטן במשחק האחרון.
שורה תחתונה- חיפה לא נראים טוב כרגע אבל יש שם הרבה אפשרויות לשיפור ככה שמוקדם לדעת.
תחזית- 1-8

מכבי תל אביב- למרות שאיבדנו את זהבי, הרכש מגיע לאט לאט ובלי החתמות לחוצות, לדעתי מכבי נראים יותר טוב בנקודת זמן הזו משנה שעברה וגם יש למכבי הרבה אפשרויות להתקדם במיוחד אם יגיע הבלם היהודי ויהיה לנו מקום לעוד זר.
תחזית 1-4

ב"ש- לא נראה שיש הרבה שינוי מעונה שעברה, גם ביכולת וגם בשחקנים וגם אין שם יותר מדי מקום לשינויים, לדעתי זו תהיה שנה של הסתגלות לאירופה וקפיצת מדרגה בתור מועדון אבל יהיה לב"ש מאוד קשה להתקדם באירופה ובליגה לכן אני חושב שעלייה לאירופה תחסל את הסיכוי של ב"ש לזכות שוב
תחזית- בלי אירופה -1-3 עם אירופה 2-5

ביתר- ביתר נראים הרבה יותר טוב בנקודת זמן הזאת מעונה שעברה וגם נראה שהחוסר וודאות שיש כל קיץ בביתר לא היה השנה.
ביתר לדעתי התחזקו כמעט בכל העמדות, ההשתלבות של שחקנים שהגיעו בעונה שעברה מתחילה להראות קבלות וללא ספק נראה העונה את ביתר הכי חזקה מאז תקופת גאידמק, הסגל די סגור וכולם מחכים לראות מה יהיה עם אצילי
תחזית- עם אצילי 1-5 בלי אצילי 2-6

הפועל- לא עשו יותר מדי בקיץ, הייתה התאוששות קטנה בסוף עונה שעברה אבל היא גם באה בעיקר בגלל היריבות הנחותות בפלייאוף התחתון, קשה לדעת מה היכולת שלה כרגע אבל לאור הרכש הדל הבעיות שממשיכות לבוא וההתחזקות של בני יהודה, רעננה, ק"ש ומכבי פ"ת הפועל בסכנה גדולה לסיים שוב מחוץ לפלייאוף העליון

תחזית 4-8

Gil - Zimbabwe 21 ביולי 2016

לדעתי השנה ב"ש מהצד התחתון של ה – 4 הראשונות.
הערה לעדי – אם אתה רוצה לכתוב בצורה אובייקטיבית אז תראה את זה, אם אתה רוצה לכתוב בתור שונא מכבי אל תסתיר את זה ותציין את זה בתור "גילוי נאות".

עדי אבני 21 ביולי 2016

גיל- כיוונתי לכתוב את הפוסט הזה בצורה האובייקטיבית ביותר שאני רואה אותה, ואני באמת לא חושב שעירבתי שיקולים מודעים אחרים בניתוח שלי. אבל כן, אני אוהד הפועל, ולא הסתרתי זאת במהלך ארבעת השנים שאני מגיב וכותב לעתים בדה באזר.
אם רוצים גילוי נאות מלא של שיח זהויות אז אני גם בת-ימי במקור ותל אביבי בהווה, אשכנזי, אתאיסט, סטרייט, שמאלני, מרוויח מתחת לממוצע ומתחת לחציון.

Gil - Zimbabwe 21 ביולי 2016

תודה.

צור שפי 21 ביולי 2016

עברית: סרח (עודף) ולא שרך. זה שתי שגיאות כתיב במילה של שלוש אותיות. מזל שאין אות נרדפת ל-ר. רק אומר.
וכאוהד הפועל – מהפה שלך לאוזן של הוועדה המסדרת….

עדי אבני 21 ביולי 2016

צור, חייב להגיד שלהפתעתי אתה צודק. תמיד חשבתי שהכוונה היא לשרך- משהו שמשתרך כמו בדי ענפים. גיגול בעקבות ההערה שלך הבהיר לי שהצדק איתך והמקור הוא מחז"ל

צור שפי 21 ביולי 2016

אז אני חידשתי לך ואתה חידשת לי, לא ידעתי שהמקור הוא חז״ל. תיקו (והפסד בפנדלים…).

ירוק 21 ביולי 2016

עדי – אתה רוצה לשנות את ההערכה שלך בנוגע למכבי חיפה בעקבות היום? עדיין לא מאוחר להתחרט! :)

אורי 21 ביולי 2016

חיפה 1-6?
אולי בליגה האסטונית

טל 12 22 ביולי 2016

נזכרתי כמה אהבתי בשנות ה80 לקרוא את המוסף המיוחד לפתיחת הליגה (בעיקר לאחר שהיו בצבע)לפני תחילת כל עונה חדשה בליגה הלאומית (והארצית) בכדורגל.נראה לי שמגיע קרדיט לעיתון חדשות,נדמה לי שהם היו הראשונים שהדפיסו עיתונים בצבע.ואחריהם גם מעריב,ידיעות. אהבתי יותר את המוסף של מעריב,אבל גם של ידיעות היה טוב לדעתי.לכל קבוצה בלאומית היה עמוד בו היו כותבים את שמות כל השחקנים עם פרוט על אלו שהגיעו ועזבו לפני פתיחת העונה,תחזית קצרה לעונה והכי חשוב תמונה קבוצתית.

Comments closed