ריאליטי צ'ק – משה יחזקאל

מומחה הבלוג לאולימפיאדה בא לעשות סדר בסיכויים של הישראליים לחזור עם מדליה

לעיתונות הספורט בארץ (ולא רק) יש איזשהו מחזור קבוע בכל פעם שמגיע זמן המשחקים האולימפיים: בשלב הראשון מספרים לנו על הספורטאים המצויינים שלנו שנוסעים לאולימפיאדה, חלקם בענפי ספורט שבקושי שומעים עליהם. אחר כך, כשנסגרות הרשימות והמישחקים מתקרבים מגיע שלב האופוריה – אני קורא לזה "שלב ספירת המדליות": מספרים לנו כמה הספורטאים שלנו טובים ככה שאנחנו בטוחים שהם יחזרו עם שקים מלאים מדליות. ואז מגיעים המשחקים עצמם ואיתם שלב הצליבה בכיכר העיר של כל אותם חצופים שהעזו לחזור בידיים ריקות ולאכזב את העם היושב בציון שגם ככה סובל.

מי שכבר ראה כמה אולימפיאדות כבר מכיר את המחזור הזה ועדיין, רוב חובבי הספורט לא מכירים את כל הענפים וניזונים מהתקשורת המקומית וככה נגררים שוב למעגל הציפיות והאכזבות. לכן החלטנו בעל הבלוג ואנוכי לספר לכם, קוראי דה באזר, למה באמת אתם יכולים לצפות ואיפה עומדים הספורטאים שלנו בכל ענף ביחס לשאר העולם (הערת בעל הבלוג – זה הכל יוזמה של משה. לי אין מושג).

כל ההערכות שתיראו כאן מבוססות אך ורק על טבלאות ודירוגים רשמיים של האיגוד העולמי באותו ענף – התעלמתי לחלוטין מהתקשורת המקומית.

לפני שאני מתחיל אני רוצה להגיד עוד משהו: להשיג קריטריון אולימפי ולהגיע לאולימפיאדה זה לא דבר של מה בכך. זה להיות בין נגיד, 100 הטובים בעולם. זה דורש כשרון, התמדה והמון המון עבודה קשה. הספורטאים שמייצגים את ישראל הם גם כאלו שהגיעו להשגים שלהם בתנאים הרבה פחות טובים מהמתחרים שלהם כי ישראל לא משקיעה בספורט, בטח שלא ברמת הילדים והנערים וברוב ענפי ספורט זה שלב קריטי בהתפתחות של ספורטאי. אם אתם חובבי ספורט אמיתיים אז תעריכו אותם ותחבקו אותם. תאמינו לי – אין ספורטאי אחד ברמה הזו שלא רוצה לנצח.

Rio-2016-olympics-medals-8

אופניים

שני רוכבי אופניים במשלחת הישראלית – שלומי חיימי באופני הרים ושני בלוך באופני כביש.

לפי האתר של UCI (ארגון האופניים העולמי) חיימי מדורג כרגע במקום ה 53 בעולם. על שני בלוך אתם יכולים לקרוא כאן. אני לא זוכר שאי פעם היו לישראל נציגים באופניים ועצם זה שהם יתחרו בריו זה כבר חשוב. מדליה כמובן שלא תהיה, מקום 30-40 יהיה השג נאה והמטרה העיקרית היא לייצר המשכיות, שגם באולימפיאדות הבאות יהיה לנו ייצוג באופניים.

בדמינגטון

מישה זילברמן מדורג איפושהו באיזור המקום ה 40-50 בעולם. עד כמה שאני יודע, בענף הזה שולטים הסינים המלזים והקוריאנים, כשהאירופאים בדרך כלל נעצרים מקסימום ברבע הגמר. תעשו את החשבון לבד.

גולף

אני חושב שכל ענף ספורט שבו התחרות החשובה והיוקרתית ביותר היא לא התחרות האולימפית – כמו כדורגל גברים או טניס – לא צריך להיות באולימפיאדה. אבל אף אחד לא שואל אותי וגולף הוכנס לתכנית האולימפית, ואת ישראל תייצג לטיסיה בק שנחשבת לכשרון גדול. גולף זה משחק שבו ה-X פקטור מאוד גדול ולך תדע איך זה יהיה בטורניר אולימפי שנערך בפעם הראשונה וכמו שאמרתי קודם, לטיסיה בק מאוד מוכשרת – אבל צריך לזכור שהיא נכנסה לטורניר האולימפי כשהיא מדורגת במקום ה- 42.

הרמת משקולות

פעם היינו לא רעים יחסית בהרמת משקולות, רק שהענף הזה נרצח במינכן ומאז לא ממש התאושש. מדי פעם הגיע עולה חדש (כמו אדוארד ווייץ) אבל הרמת משקולות היא לא ענף ספורט עם מסורת והמשכיות ששולח נבחרת לכל אולימפיאדה. לריו נוסע איגור אולשנצקי שהשיג קריטריון, עשה כמה תחרויות יפות ושיפר את השיא הישראלי, אבל לא היה נוסע אם נבחרות רוסיה וקזחסטן לא היו מושעות. מדליה כמובן, לא תהיה.

קליעה

בתחרויות הקליעה באולימפיאדה ובכלל משתמשים לרוע המזל ברובי אוויר ולא ב M16, מה שמוריד מאוד את הפוטנציאל שלנו למדליות. בכל מיקרה, סרגיי ריכטר היה אלוף אירופה ב 2013 ובמשחקים האירופיים בבאקו לפני שנה הוא סיים שלישי. בלונדון הוא כמעט עלה לגמר והוא בהחלט יכול היות בגמר בריו ובגמר בתחרות כזו הכל יכול לקרות, אבל אל תמשכנו את הבית בהימור על זה.

טניס

כמו שאמרתי קודם, עד שטניסאים לא יקבלו כפול נקודות ATP מווימבלדון על הטורניר האולימפי (כסף הם לא יכולים לקבל), טניס לא צריך להיות בתכנית האולימפית. המון טניסאים פרשו מהטורניר כי אין להם שום סיבה לבזבז כוחות על טורניר שהם לא מקבלים עליו כסף ולא נקודות ATP. ועדיין, יש מספיק טניסאים יותר טובים מדודי סלע שבאו בשביל הייצוג והסיכוי למדליה. דודי סלע הוא פייטר, הוא יתן 110% כל מישחק – למדליה זה לא יספיק.

טריאתלון

רון דרמון יהיה הישראלי הראשון שיתחרה בטריאתלון באולימפיאדה. מספר הנקודות שהוא צבר בתחרויות שהוא השתתף ממקמות אותו נכון להיום במקום ה- 52 בעולם. אני מאמין שהוא יהיה הרבה יותר טוב בעוד 4 שנים בטוקיו, אבל כרגע הוא צריך לעשות תחרות טובה שתיתן דחיפה לענף הזה – לדעתי יש בישראל פוטנציאל גדול לטריאתלון ונציג ישראלי ראשון באולימפיאדה זו התחלה.

טאקוואנדו

רון אטיאס הרוויח את הכרטיס לריו פייר אנד סקווייר אחרי שניצח בטורניר קדם-אולימפי. חשוב שיש המשכיות לענף אבל הסיכויים למדליה לא גדולים. לפי הדירוג של איגוד הטאקוואנדו העולמי, רון אטיאס מדורג נכון להיום במקום ה- 28 בקטגוריית המשקל שלו (63 ק"ג). עם קצת מזל והגרלה ממש טובה (יש מצרים ואיראנים שאולי לא יתייצבו אם יוגרלו נגדו) הוא יעבור שניים אולי אפילו שלושה סיבובים, אבל כמו שכבר אמרתי – אל תצפו למדליה.

שחייה צורנית

האמת, אין לי שמץ של מושג בענף הזה. אם בהאבקות או טאקוואנדו אני לפחות יכול לראות קרב ולהבין מי מנצח, כאן אני לא מבין כלום. אבל גם בלי להבין כלום צריך לתת כבוד לאנסטסיה גלושקוב – זה מספיק קשה להגיע לאולימפיאדה אחת, אז לעשות את זה 4 פעמים זה כבוד גדול. לפי האתר של FINA  (איגוד השחייה העולמי שמאגד את כל תחרויות המים: שחייה, קפיצות למים, שחייה במים פתוחים, כדורמים, וגם סינכרו או בעברית "שחייה צורנית") בתחרויות המבחן לריו גלושקוב והשותפה שלה יבגניה טייטלבאום סיימו במקום ה 12 מתוך 27 משתתפים. ההפרש בניקוד בין 7 הראשונות לשאר הוא מאוד גדול וזו תחרות שמוכרעת בניקוד שופטים ובתחרויות מהסוג הזה כמעט אין הפתעות גדולות ככה שגם כאן לא תהיה מדליה.

האבקות

אני לא מבין גדול בהאבקות, אבל כאן העיניינים קצת מתחממים. אילנה קרטיש היא מתאבקת ברמה מאוד גבוהה. רוב המתחרות החזקות בקטגוריית המשקל של אילנה קרטיש הן אירופאיות ככה שההצלחות שלה באליפות אירופה ובמישחקים האירופיים בבאקו בהחלט שמות אותה בצמרת העולמית, ולכן ביום טוב (והגרלה טובה, כמובן) יש מצב למדליה. למרבה הצער, איגוד ההאבקות העולמי החליט לא להשעות את הרוסים מה שהיה יכול לעזור קצת כי המתאבקת הרוסיה בקטגוריית המשקל של קרטיש היא אחת המועמדות לזהב.

התעמלות מכשירים

אלכס שטילוב נוסע לאולימפיאדה שלישית. הוא היה קרוב מאוד למדליה בבייג'ינג, ובלונדון הצליח אפילו להתברג בין 20 הראשונים בקרב-רב שזה הישג מרשים, בטח למתעמל בודד שמתחרה ללא קבוצה. שטילוב עדיין מתעמל טוב אבל בריו יהיו הרבה מתעמלים צעירים שנכון להיום יותר טובים. בקנה מידה ישראלי שטילוב הוא ספורטאי עצום, חבל שלא כל כך מבינים כמה ההישגים שלו מרשימים והלוואי שהוא יחזור עם מדליה, אבל למרבה הצער זה לא יקרה.

אתלטיקה

לישראל יש יצוג יפה מאוד בתחרויות האתלטיקה בריו, ואתלטיקה זה הלב של האולימפיאדה.

לא פחות מ 5 רצי מרתון: שתי רצות – מאור טיורי ולונה צ'מטאי ושלושה רצים – טסמה מוגס, מארו טפרי ודניאל גואדי. לאף אחד מהם אין סיכוי למדליה, אבל ראבאק, 5 ישראלים במרתון אולימפי! אני מאמין שעם הזמן עומק מביא איכות. אם לכל אולימפיאדה נישלח 5 רצי מרתון אז מתישהו מישהו יהיה מספיק טוב להכנס לאצטדיון בין הראשונים. בינתיים, אני מאחל לכולם שיעשו שיאים אישיים ואם טסמה מוגס יצליח לסיים איפושהו באיזור המקום ה 20 זה יהיה בונוס יפה.

מרגריטה דורוז'ון היתה יכולה להשיג גמר בהטלת כידון, רק שהיא פצועה ונכון לעכשיו זורקת את הכידון למרחקים שכשהיא בריאה היא מגיעה אליהם בישיבה, וכנראה שלא תיסע לריו.

דונלד סנפורד ירוץ ב 400 מטר, הוא בכושר טוב ואם הוא יוכל לחזור על השיא הישראלי שהוא קבע בשנה שעברה ואולי אפילו ישפר אותו טיפה וירד מתחת ל 45 שניות אז זה כנראה יספיק לו לעלות לחצי הגמר. אין מה לצפות ליותר מזה כי התחרות ב 400 מטר מאוד קשה. אני באופן אישי מאוד אשמח על שיא ישראלי מתחת ל 45 שניות.

דימה קרויטר, למי שלא יודע, בגיל 16 נחשב אחד הכשרונות הגדולים בעולם בקפיצה לגובה. ההתקדמות שלו נעצרה בגלל פציעה מאוד קשה, ולאט לאט הוא חוזר לעצמו. אם הוא יצליח לשחזר את השיא האישי שלו מהשנה שעברה – 2.29 – יש מצב לגמר. כדי להשיג מדליה הוא יצטרך לשפר את השיא שלו בלפחות 6-7 ס"מ וזה כבר לא ריאלי. מקום בגמר האולימפי יהיה הישג אדיר בשבילו, ונקווה שבעוד 4 שנים בטוקיו הוא יגיע יותר חזק ויוכל להתחרות על מדליה.

אחרונה ומאוד חביבה היא חנה קנייזבה-מיננקו, סגנית אלופת העולם בקפיצה משולשת. הבעייה היא שמיננקו סוחבת איזשהי פציעה וממש לא בטוח שהיא תוכל לשחזר את ה 14.78 מאליפות העולם – וזו תוצאה ששווה מדליה. היא קפצה השנה 14.51 ותוצאה כזו תספיק למשהו כמו מקום חמישי. בלילה בין ראשון לשני 14 לאוגוסט אני אשב מול הטלוויזיה ואתפלל חזק (למרות שאני לא דתי, לא מאמין והכי רחוק שאפשר מרוחניקיות מכל סוג) שתתלבש לה קפיצה אחת טובה שתביא מדליה אולימפית ראשונה באתלטיקה – הבחורה הזו היא כל כך קלאסה ואין ראוי ממנה להביא את המדליה הזו.

שייט

ענף השיט הביא את ההצלחות הגדולות ביותר של הספורט הישראלי – אליפויות עולם, 3 מדליות אולימפיות כולל מדלית הזהב היחידה עד היום ומה שלא כל כך זוכרים זה אינספור "כמעט מדליה". יחד עם זאת, השיט נמצא קצת בירידה בשנים האחרונות ובריו הסיכויים למדליה בשיט די נמוכים.

במפרשיות 470 גברים יתחרו איל לווין ודן פרויליך – לפי האתר של איגוד השיט בתחרות הטובה ביותר שלהם השנה הם הגיעו למקום 9. גם גיל כהן ונינה אמיר באותו דגם הגיעו למקום תשיעי בתחרות הטובה ביותר שלהן השנה, זו שהקנתה להם את הכרטיס לריו. שחר צוברי, זוכה המדליה האחרונה של ישראל הוא בעל הסיכויים הטובים ביותר – בשתי התחרויות שהוא השתתף השנה הוא סיים במקום 6 ו- 8. אם באתר השיט בריו יהיו תנאים שמתאימים לו – אולי. בתחרות הכי טובה שלה השנה מעיין דווידוביץ הגיעה למקום 6 ובשתי תחרויות נוספות היא סיימה 19 ו- 14. בכלל, בגלשני רוח נשים התחרות מתחילה מהמקום השני כי בריוני שואו הבריטית יותר טובה מכולן

שחייה

אחד משלושת הענפים המרכזיים של האולימפיאדה, ושם תמיד היה לישראל ייצוג מכובד וגם לריו נוסעים 7 שחיינים ושחייניות. בארץ יש יסודות טובים לשחייה, מועדונים מסודרים, מאמנים טובים. הבעייה היא שהבסיס בגילאים הצעירים צר מדי ולמרות שכל הזמן יש התקדמות והמשכיות אנחנו תמיד בפיגור אחרי שאר העולם. אבל זה דיון אחר, אז נחזור לעיניין המדליות:

4X100 חופשי נשים. זוהר שיקלר, קרן זיבנר, עמית עברי ואנדריאה מורז ישתתפו באחד המישחים היותר יוקרתיים בבריכה. בכלל, לקבל זימון כנבחרת זה כבר הישג יפה. העניין הוא שאת הזימון הזה ישראל קיבלה בעקבות הפרישה של בלארוס, ומן הסתם הנבחרת הישראלית מדורגת אחרונה ככה שכל מקום מעל המקום ה 16 והאחרון זה שיפור. על גמר כמובן שאין מה לדבר.

50 מטר חופשי, נשים – בדירוג של FINA זוהר שיקלר מדורגת במקום ה 54, רחוקה בערך חצי שניה מזמן שיכול להביא אותה לחצי הגמר. השיא של אנדריאה מורז, 25.12 שם אותה במקום ה- 46

50 מטר חופשי, גברים – זיו קלונטרוב שיפר את השיא הישראלי בשנה שעברה והוא בהחלט יכול לשפר אותו שוב בריו. השיא הישראלי שלו – 22.39 שווה למקום 81 בדירוג של FINA השנה.

100 מטר חופשי, נשים – השיא הישראלי של אנדריאה מורז שניקבע לפני שנה 54.40 שווה למקום 42 בעולם השנה. זה ניראה רחוק מה- 16 של חצי הגמר, אבל כשמורידים את כל האוסטרליות, האמריקאיות, הקנדיות ועוד כמה שעשו זמנים יותר טובים ולא משתתפות בגלל המיגבלה של 2 שחיינים לכל מדינה (אני ספרתי 19, ואולי פספסתי אחת או שתיים) זה כבר די קרוב, אבל היא תצטרך לשפר את השיא שלה כדי שיהיה לה סיכוי לחצי גמר.

100 מטר חזה, נשים – עמית עברי שחתה הרבה שנים פרפר והשיגה קריטריון אולימפי דווקא בחזה. השיא שלה שניקבע בשנה שעברה 1:07.74 שם אותה במקום ה- 43 וכמו אצל מורז, גם כאן יש פחות מתחרות בגלל חוק ה 2 שחיינים למדינה. עדיין אני לא חושב שיש לה סיכוי סביר לחצי גמר

200 מטר מעורב – שני שחיינים ישראלים ביחד עם מייקל פלפס וראיין לוכטה במישחה זה – יעקב טומרקין, השחיין הבכיר של ישראל כיום, וגל נבו הוותיק – לטומרקין זו אולימפיאדה שניה ולנבו שלישית. השיא של טומרקין יכניס אותו לחצי הגמר, אפילו בקלות (בניכוי האמריקאים, האוסטרלים והיפנים שלא משתתפים, אתם כבר יודעים למה) כשגם גל נבו יכול להיות שם עם קצת מזל. אבל הם יצטרכו לשחות הכי טוב שהם יכולים.

100 ו- 200 מטר גב – המישחה החזק ביותר של טומרקין הוא ה 200 גב, שבו הוא עלה לגמר היסטורי בלונדון וסיים במקום השביעי הכללי. הזמן שלו השנה מדרג אותו במקום ה 18 בעולם, ו 13 אם לא מחשיבים את אלו שלא ישתתפו. הזמן שלו – 1:56.97 שהיה שווה מדליית כסף באליפות אירופה יספיק לו לחצי גמר בריו, אבל נגד האמריקאים, האוסטרלים, היפנים והסינים זה לא יספיק לגמר (אגב, בלונדון 1:57.33 הספיק לו לגמר). ב 100 מטר הוא מדורג 33 בעולם השנה ו 23 בניכוי שליש. קצת רחוק מחצי גמר.

DSC00155

ג'ודו

המדליות הראשונות של ישראל הגיעו בג'ודו ומאז אריק זאבי בלונדון אנחנו מחכים למדליה בג'ודו. בריו תהיה נבחרת טובה בסך הכל, אבל באולימפיאדה אפשר להיות טובים ועדיין לא לזכות במדליה. אני לא ממש עוקב אחרי תחרויות ג'ודו אם זה לא אולימפיאדה או אליפות עולם ומהמעט שאני יודע על ג'ודו, יש הרבה חשיבות למאצ'אפ ואם היריב שהוגרלת מולו חלש דווקא נגד התרגיל החזק שלך אז יש לך סיכוי טוב אפילו אם הוא מדורג מעליך, אבל אני לא מבין מספיק בכדי להכנס לפרשנות מפורטת ואני מביא את הדירוג של איגוד הג'ודו העולמי כמו שהוא. אם יש בין הקוראים כאלו שמבינים אני אשמח לקבל עוד הסברים.

שירה ראשוני, 48 ק"ג – מדורגת 20 בעולם השנה.

גילי כהן , 52 ק"ג – מדורגת השנה שמינית בעולם, ושביעית בדירוג של הטורניר בריו בגלל שמדורגות מעליה שתי יפניות ורק אחת יכולה להשתתף.

ירדן ג'רבי, 63 ק"ג – אני לא רוצה לדבר בכלל על הסיפור עם אליס שלזינגר, זה שווה טור נפרד. ג'רבי היא אלופת העולם וכרגע מדורגת חמישית, אבל בשנה האחרונה יותר קשה לה (הבנתי שאסרו מתחילת השנה חניקה שהיא השתמשה בה הרבה. אם מישהו יודע יותר פרטים, אז בבקשה). בשורה התחתונה, יש סיכוי, אבל זה ממש לא פשוט ובניגוד למה שמספרים לכם, היא לא מגיעה כפייבוריטית.

לינדה בולדר, 70 ק"ג – מדורגת 11 בעולם השנה, תשיעית בטורניר בריו (לפניה שתי צרפתיות ושתי גרמניות).

גולן פולק, 66 ק"ג – מדורג שביעי בעולם השנה, ובגלל המיגבלה של ג'ודוקא אחד למדינה מתקדם מקום אחד.

שגיא מוקי, 73 ק"ג – מדורג השנה שביעי בעולם כשלפניו 3 יפנים ככה שלטורניר בריו הוא מדורג חמישי. לשגיא מוקי יש סגנון נהדר והוא מסוגל לתת קרבות מרהיבים ולנצח כל אחד במשקל שלו. אם הייתי צריך להמר על מדליה בג'ודו הייתי שם את הכסף עליו (הערת בעל הבלוג – שגיא מוקי סוחב פציעה, אז לא הייתי מפתח ציפיות גדולות).

אורי ששון, 100 ק"ג – מדורג חמישי בעולם. הבעייה בקטגוריית המישקל שלו היא צרפתי ענק בשם טדי ריינר שאף אחד לא יכול לנצח אותו, ככה שברגע שנתקלים בו ניגמר הסיפור. עדיין, אורי ששון בהחלט יכול ללהתמודד על כסף או ארד, תלוי באיזה צד של ההגרלה הוא יפול

התעמלות אומנותית

בתחרות האולימפית יש רק שתי מדליות – קרב-רב ליחידות והתחרות הקבוצתית. לא עושים את התחרויות על כל מכשיר בנפרד כמו באליפות העולם או בתחרויות בסבב – אם היו עושים, אז בטוח הבנות של אירה ויגדורצ'יק היו חוזרות עם לפחות מדליה אחת, סביר שיותר מאחת.

נטע ריבקין תהיה בגמר, ותסיים בין מקום שמיני לחמישי, זה המקום הריאלי שלה. בתחרות הכל יכול לקרות רק כשזה מוכרע על פסיקים עם ניקוד שופטים קשה מאוד להפתיע.

בתחרות הקבוצתית הסיכוי למדליה הרבה יותר טוב. יש את הרוסיות שיכולות לא להגיע בכלל וישלחו להן את הזהב בדואר. בלארוס בדרך כלל במקום השני אבל אם הן קצת יפשלו אפשר יהיה לעקוף אותן. אחריהן יש את בולגריה, ספרד וישראל. מדליית ארד בהחלט אפשרית, אולי אפילו כסף. ועדיין, אפשר גם ליפול למקום חמישי.

1640283-18

זהו. יש לכם את כל הנתונים עכשיו, בלי פנטזיות ובלי סיפורים. אלו הספורטאים שלנו בריו ואלו יחסי הכוחות מול המתחרים שלהם.

לסיום אני רוצה לאחל בהצלחה גדולה לכולם, אוהבים אתכם ומעריכים את העבודה הקשה שאתם עושים כדי להיות ספורטאים ברמה אולימפית. אני מאוד מקווה שתזכו במדליות, אבל לא בשביל עמישראל שאולימפיאדה בשבילו זה המאה מטר, לא בשביל העסקנים, הפוליטרוקים, קופצי הפודיומים והמטלפנים לברך – רק בשבילכם, ובשביל כל מי שעזר ותמך באימונים הקשים יום יום.

חידון מספר 511. אולימפיאדת סידני
נשים נשים - מיכאל ברוסובנסקי

86 Comments

ניינר / ווריור 31 ביולי 2016

לא יכול לדמיין אולימפיאדה בלי גיא סטריק, ההוא שכל אולימפיאדה מבטיח מדליה ומסיים בין האחרונים. איפה הוא הפעם?

אמיתי 31 ביולי 2016

נגמרה לו המחסנית

רומן 1 באוגוסט 2016

חחחחחחח

אריאל גרייזס 31 ביולי 2016

זה בסדר, אני לא יכול לדמיין אולימפיאדה בלי נציג משפחת חטואל

ניר 31 ביולי 2016

חכה, דלילה חטואל מערערת על ההחלטה לא לשלוח אותה, ייתכן שהאולימפיאדה תגמר עוד נגלה שהיה למשפחה נציגות (:

MOBY 31 ביולי 2016

לדעתי הוא בריו, מאמן את סרגיי ריכטר.
הוא פשוט פרש (לאחר שגילה שגם שמעון פרס כבר עושה לביתו…)

ניינר / ווריור 31 ביולי 2016

ידעתי שאין דבר כזה אולימפיאדה בלי סטריק, זה בניגוד לתקנון האולימפי

ד"ר רזי הופמן 31 ביולי 2016

מנמיך ציפיות אבל מקווה שההתעמלות האמנותית והגודו יביאו משהו.
סקפטי מאד לגבי הגלישה. הכל תלוי בעוצמת הרוח. עם רוחות בינוניות ומטה יש צאנס לגמר אצל צוברי ואולי אפילו ארד אבל אל תבנו על זה. המדליה בביגין היתה דיי במזל גם בגלל שבשיוט המדליות הרוח היתה חלשה יחסית. הייתרון של צוברי ברוחות החלשות הוא המשקל הנמוך שלו. ברוחות בינוניות עד חזקות אין לו סיכוי להגיע גם לגמר.
כל מדליה תהיה הפתעה גדולה ומשמחת מאד.

אמיתי 31 ביולי 2016

סקפטי לגבי מדליה בכלל אבל אם כבר אז נראה לי בגודו

אמיתי 31 ביולי 2016

לפי אתרי ההימורים לא נזכה במדליות. הכי קרובה ג׳רבי. מקום רביעי

פנדה 31 ביולי 2016

אין כזה דבר מקום 4 בג'ודו. יש שני 3 ושני 5.

אמיתי 31 ביולי 2016

אתה כמובן צודק..ככה זה הופיע בכתבה

ד"ר רזי הופמן 31 ביולי 2016

מקווה שמוקי יהיה כשיר. הבעייה שבקטגוריה שלו יש כבדים ממנו ואם יחבל בגב הלך עליו.
לגבי גרבי ושלזינגר אני עדיין מאמין שאחת מהן יכולה להגיע רחוק. אליס אמרה שמבחינתה היא ישראלית שמתחרה עבור בריטניה אבל בלב היא איתנו ולכן עם תהיה מדליה היא תהייה משותפת.

נחשון שוחט 31 ביולי 2016

היות ונושא הוא פרופורציה נכונה, אז מילה של צינון ההתלהבות מ"חמישה ישראלים במרתון אולימפי!".
הקריטריונים בריצת המרתון הם מאז ומתמיד פחות קשים, יחסית, מהקריטריונים בריצות המסלול (תוצאה של 2:15 איננה שקולה לתוצאה של 28:00 ל-10,000מ'). הפעם, לקראת ריו, הקריטריונים הוקלו עוד יותר. אף אחד מחמשת הרצים/רצות לא קבע (לא נדרש לקבוע) הקריטריון שחל לקראת לונדון, בייגי'ן, אתונה וכו' (2:15, 2:37 לפחות. הקריטריונים הפעם היו 2:18, 2:45). ב-2012 יוסף גזצ'או רץ 2:15:43 ו-2:15:07 תוך ארבעה שבועות ולא זכה בכרטיס למשחקים.
אני באופן אישי שמח מכך שהוחלט לשלוח את הרצים שקבעו את הקריטריון הבי"ל, כי אני לא חושב שנכון שישראל תחמיר ביחס לקריטריון הבי"ל, ואני שמח על ההזדמנות וחוויית ההישג האישי עבור הרצים עצמם.
יש בינם בעלי פוטנציאל לעשות קפיצה משמעותית נוספת קדימה. למאור טיורי סיכוי טוב לשפר את שיא ישראל למרתון בשנתיים הקרובות.

המסר של הפוסט מאוד נכון. ה"אכזבה" המתחלפת במהרה בשמחה לאיד כלפי הספורטאים הישראלים היא תופעה החוזרת על עצמה, מצערת, שטחית ומיותרת.

נחשון שוחט 31 ביולי 2016

תיקון: 2:19 לגברים.

austaldo 31 ביולי 2016

אני יודע שהורידו את הקריטריון הישראלי, ועדיין אני מתלהב מזה שיש 5 ישראלים במרתון אולימפי. אני חושב שזה יעשה רק טוב אם תהיה נציגות גדולה במרתון

מתן גילור 31 ביולי 2016

מדליה אחת של ששון/מיננקו.
אם באמנותית רוסיה לא תגיע, אז משדרג את ההימור לשתי מדליות.

איציק 31 ביולי 2016

כבר כתבו לך, רוסיה לא צריכה להגיע. שולחים לה את הזהב בדואר ;)

מתן גילור 31 ביולי 2016

ועוד דבר – למרות שאני מאחל הון בהצלחה לירדן ג'רבי (כמו כל הישראלים), אהיה מאד מבסוט ממדליה של אליס שלזינגר.

אלכס דוקורסקי 31 ביולי 2016

1+

יוחאי שטנצלר 31 ביולי 2016

ּ+1

נדבושקה 31 ביולי 2016

+100

זה יהיה צדק פואטי אם ירדן ואליס יחלקו יחד על הפודיום את המקום ה3…

פנדה 31 ביולי 2016

האמת היא, שאם כבר ג'רבי, לא נראה לי שהיא מגיעה לארד.
בשנה האחרונה יש לה נטיה להתפרק אחרי ההפסד הראשון. היו מס' פעמים שהיא הפסידה ברבע/חצי, ואז הגיע לקרב הבא עם תצוגה אנמית וחסרת אנרגיות והפסידה. בשנה האחרונה זה קרה יותר מאשר המקרה של התאוששות אחרי הפסד.
אולי המעמד של האולימפיאדה יתן לה מוטיבציה ואנרגיות אחרי הפסד, אבל באותה מידה אפשר להגיד ש"אולי המעמד של אולימפיאדה ראשונה ישתק אותה". אז אני לא מתייחס לזה.

בגלל זה אני חושב שאין הרבה סיכוי למדליה של ג'רבי. היא יכולה להגיע לחצי בסיכוי לא רע. אבל שם היא בסיכוי של בערך 95% מפסידה, ואם התופעה שהזכרתי ממשיכה, היא לא מנצחת את הקרב הבא, ומסיימת 5.

פנדה 31 ביולי 2016

רוצה להגיד: במקרה של ג'רבי, אם כבר מדליה אז הייתי מהמר על כסף. יותר סביר ש-5 לדעתי.

matipool 31 ביולי 2016

משה – יופי של פוסט .
ראוי לשלוח אותו לכל אתרי האינטרנט המובילים בישראל ולעיתונים היומיים .
יכניס את כולם לפרופורציות וייתן הבנה בסיסית למי שאין . הפסקה האחרונה כל כך נכונה .
אם היה לי כסף מיותר , הייתי שם אותו על שגיא מוקי ואורי ששון בג'ודו ( עם כוכבית על מצבו הבריאותי של מוקי ) ועל נבחרת ההתעמלות האומנותית . לא רואה את ג'רבי זוכה במדליה מכיוון שאסרו על שימוש בתרגיל החניקה שהביא לה המון הצלחות . אולי תבוא הפתעה מריכטר .

matipool 31 ביולי 2016

לסיכום – במקרה הטוב , 2 מדליות ארד .
50% לחזור בלי מדליות .

ד"ר רזי הופמן 31 ביולי 2016

55%? אתה עושה הנחה?

matipool 31 ביולי 2016

ד"ר – פרט , נמק והסבר . לא הבנתי .

Ivan Pedroso 3 באוגוסט 2016

+1

יופי של פוסט

אזי 31 ביולי 2016

בעצם כתבת 2500 מילה על זה שאין מה להתעורר בלילה.
יותר אהבתי לחשוב שאנחנו מועמדים לזהב בגלישה גברים ונשים, ג'ודו, והתעמלות מכל הסוגים.

נדבושקה 31 ביולי 2016

לגבי התרגיל של ג'רבי שאסרו- מדובר על חניקה שבמסגרתה נעשה שימוש בדש חליפת הג'ודו, אבל זה נפסל כבר לפני יותר משנתיים אאל"ט לכן היא כבר אמורה להיות רגילה להתחרות ללא תרגיל זה.
הסיכוי שלה לקחת מדליה תלוי בעיקר בהגרלה, למרות שהיא מדורגת. יש כמה יריבות שירדן מתקשה מולן מאד בשנתיים האחרונות, לצערנו זוהי לא ירדן של 2013-2014 ששלטה בקטגוריית המשקל שלה יחד עם הצרפתייה.

karim the dream 31 ביולי 2016

הייתי בטוח שטומרקין שוחה רק גב כי הוא רוצה לשמור כוח למשחים החזקים שלו.

פנדה 31 ביולי 2016

אני מגיב פה לגבי הג'ודו, כג'ודאי:
א. לגבי "חניקת ג'רבי" – מדובר על חניקה שבה החונק מוציא את החליפה מהחגורה וכורך את הדש של החליפה שלו סביב צוואר הנחנק. למעשה היא השתמשה בחניקה הזו בדיוק בתחרות משמעותית אחת – כשזכתה באליפות העולם, ומיד אחריה הוחלט שהחניקה לא חוקית כיוון שזו חניקה מסוכנת.

ב. לגבי סיכויים למדליה – אני די מסכים. מוקי וששון הם פוטנציאל, וגם ג'רבי.
מוקי – אם הגב לא יפריע לו יותר מדי, הוא בהחלט מסוגל להגיע למדליה, אבל לדעתי הסיכוי למדליה שם הוא קטן מ-50%.
ששון – קשה לדעת עד כמה היכולת שלו יציבה. בגדול אם הוא "תופס יום" אז יש לו סיכוי טוב לכסף/ארד – השאלה היא מתי הוא פוגש את אחד המתחרים הדומיננטיים.
לגבי ג'רבי – יש יותר מדי מתחרות שהיא פשוט לא מצליחה לעבור. זה אומר שבהנתן הגרלה מתאימה היא בהחלט יכולה להגיע למדליה, אבל העובדה שיש לה יותר מדי מתחרות "לא עבירות" – הסיכוי להגרלה כזו קטן.

בגדול היתה אצלינו הסכמה שצפי סביר הוא איפשהוא בין שני מקום 5 לשתי מדליות. הימור שלי הוא מדליה אחת לא זהב) ושני דירוג 5.
צריך לדעת שההבדל בין ארד לכסף בג'ודו הוא גם חמקמק, והרבה יותר קטן מזהב לכסף.

austaldo 31 ביולי 2016

תודה על התגובה. כמו שאמרתי, אני מבין בג'ודו ברמה מאוד בסיסית.
גם הדירוגים האלו של האיגוד לא תמיד משקפים כי הם ניקבעים לפי השתתפות ותוצאות בתחרויות ותמיד יכול להיות מישהו שמדורג יחסית נמוך כי הוא משתתף במינימום תחרויות כדי לשמור על עצמו לתחרות גדולה וזה מאוד סביר בשנה אולימפית

פנדה 31 ביולי 2016

כשדיברתי על דירוגים התכוונתי לתוצאה בתחרות.

אלון 31 ביולי 2016

תיקון קטן. טומרקין לא ישחה ב200 מעורב כי זה באותו יום של ה200 גב.
אגב תוצאץ השנה שלו אולי מדרגת אותו 13 אבל לדעתי שיא ישראלי מכניס אותו לגמר בוודאות.

ניר 31 ביולי 2016

פוסט חביב ונחמד, קצת לוקה בחסר, למשל ג'רבי היא לא אלופת עולם כרגע אלא הייתה אלופת עולם ואת תרגיל החניקה פסלו לשימוש לפני מספר שנים, ומאז נראה שהצרפתייה והיפנית יותר יציבות ממנה ויש גם את הסלובנית שהיא למעשה הפייבורטית כרגע בתחרות, סך הכול ירדן ג'רבי בטופ חמש אבל ממש לא מדליה בטוחה, והיא גם לא הרבתה להתחרות השנה כך שלא ברור מה הכושר הנוכחי שלה.

מצטרף לדבריו של שוחט לגבי המרתון, הקריטריון הנמוך יוצר מצג שווא לגבי מצב הענף בארץ, ובראיון עם מנכ"ל הועד האולימפי גילי לוסטיג הוא אמר שייתכן שלקראת טוקיו יקבעו קריטריון ישראלי מלבד הבינ"ל, אבל יש ברכה אחת בקריטריון המקל והוא ייצוג יפה לקהילה האתיופית וזה חשוב שעל הבמה הגדולה בעולם יהיה להם ייצוג במדי נבחרת ישראל.

הערה אחרונה – מחול השדים סביב המדליה מתודלק ע"י התקשורת אבל משום מה הספורטאים משתפים פעולה ובכל ראיון שקראתי בתקופה האחרונה עם ספורטאי המשלחת, הספורטאי/ת אומרים שיש סיכוי למדליה, אני לא יודע אם זאת דרישת התקשורת בשביל לנפח את הבלון ולהגדיל את הרייטינג, אבל זה צורם ומיותר בעיני.

אריאל גרייזס 31 ביולי 2016

משה כתב במפורש על ג'רבי שהיא לא מגיעה כפייבוריטית, אז לא נראה לי שהוא רואה אותה כמדליה בטוחה

ד"ר רזי הופמן 31 ביולי 2016

לדעתי זה לא קשור בתקשורת אלא יותר עבודה על ביטחון עצמי.

ניר 31 ביולי 2016

אריאל – לא רשמתי שהוא רואה בה כמדליה בטוחה, אלא עדכנתי לגבי העובדה שהיא לא אלופת עולם + ציון העובדה שתרגיל החניקה כבר שנים לא בשימוש, והוספתי סקירה אישית לצורך הרחבה.

רזי – ייתכן, אבל עדיין ספורטאי שהסיכוי שיזכה במדליה הוא קלוש בא ואומר יש לי סיכוי עושה לעצמו נזק לדעתי, למה לא לתת תמונה ריאלית?

ניר 31 ביולי 2016

הערה: לגבי רון אטיאס בטאקוואנדו רשמת "אל תצפו למדליה" וגם "יעבור שניים אולי שלושה סיבובים", כיוון שיש רק 16 מתחרים בשיטת נוק אאוט לעבור 3 סיבובים שווה גמר ומדליה, לכן למען הנראות כדאי לתקן זאת, הערכה שלי היא שאם יעבור סיבוב אחד זאת תהיה הצלחה מבחינתו.

austaldo 31 ביולי 2016

תודה על התיקון, לא ידעתי את זה משום מה הנחתי שיש יותר סיבובים
זה בהחלט משנה כי אם זה ככה, אז סיכוי גדול שהוא יקבל את אחד המתחרים החזקים כבר בסיבוב הראשון …

ד"ר רזי הופמן 31 ביולי 2016

ניר

לדעתי מי שאומר שאומר שבא בשביל ההשתתפות מקטין מראש את הסיכוי של עצמו ומוריד את הביטחון העצמי. ביטחון (לא מופרז) ביכולת אישית עדיף בעיני.

נדבושקה 31 ביולי 2016

אין כאן שחור ולבן.

אנשים צריכים להציב לעצמן מטרות ברות-הישג.

לטעמי, יהיה יותר נכון לספורטאי שאינו בצמרת העולמית להציב לעצמו למטרה את שיפור שיאו האישי

ניר 31 ביולי 2016

נדבושקה ורזי אין כאן עניין של הצבת מטרה או העלאת ביטחון, יש פה עניין של ריצוי התקשורת שרוצה לשמוע מכל ספורטאי שהוא יכול להביא מדליה ואז לעשות מזה כותרת, חבל שהספורטאים משתפים עם זה פעולה כי הם פוגעים בעצמם.

רומן 1 באוגוסט 2016

ג'רבי נפגעה כבר מזמן מזה שאסור ללכת לרגליים יותר, והתאוששה מזה יפה מאוד (עם אליפות עולם) , היא לוחמת גדולה הלוואי ותיקח, מגיע לה!

גיא זהר 31 ביולי 2016

אחלה פוסט. לגבי תומרקין זה שזו אולימפידה שנייה נותן לו יתרון של נסיון, והוא גם בדרך כלל מתעלבה בתחרויות גדולות. סיכוי לא קטן לגמר. לגבי רוכבי האופניים, זו לא הפעם הראשונה. ב68 למיטב זכרוני השתתפו הנרי אוחיון ועוד רוכב שברח לי השם, שרכבו נגד הכיוון או משהו כזה

גיא זהר 31 ביולי 2016

רוכבי האופניים היו הנרי אוחיון ויצחק בן דוד. השתתפו ב1960.

austaldo 31 ביולי 2016

תודה, לא ידעתי את זה.
בכל מיקרה, 50 שנה זה המון זמן מעשית זה מבחינתנו ענף חדש באולימפיאדה.
לגבי טומרקין, זה די גבולי. מאוד דומה למה שהיה בלונדון כשהוא התעלה ושחיין סיני אם אני זוכר נכון עם שיא אישי יותר טוב טיפה פישל וזה הספיק לגמר.

ירון ג 31 ביולי 2016

יופי של פוסט. מפורט, בהיר ומחכים.

מירון 31 ביולי 2016

אופ טופיק אבל אולי אקבל פה תשובה
לי קורזיץ – מה קורה איתה? לא במישור הספורטיבי כי שם זה ברור אלא בכלל בחיים: היא בריאה? מאמנת את דור ההמשך?

ד"ר רזי הופמן 31 ביולי 2016

גולשת להנאתה מידי פעם. השאלה היא האם הדרייב להשתתף בתחרויות יחזור לה?

ירוק 31 ביולי 2016

אחד הפספוסים הגדולים בהסטוריה של הספורטאים האולימפיים שלנו, נדמה לי. מקווה בשבילה שהיא התאוששה ממנו כמו שצריך.

Yavor 31 ביולי 2016

איפה בת אל גטרר?

היסטוריון של ספורט 31 ביולי 2016

הודחה בתחרות המיון .
כנראה שתפרוש.

Gilad 31 ביולי 2016

שאלה – אפשר כבר למצוא איפשהו פירוט של השעות בהן נערכות התחרויות?

ק. 31 ביולי 2016

http://olympics.walla.co.il/schedule

אם אני לא טועה זה כבר לפי שעון ישראל

אלון 31 ביולי 2016

אחלה לו"ז אם אתה בן אדם שלא מאמין בשינה, התחרויות מתחילות כל יום בצהריים אחה"צ ועד 5 לפנות בוקר, ואז שעתיים שינה ולעבודה :)

ק. 31 ביולי 2016

אנטישמיים

איציק 31 ביולי 2016

פוסט יפה. עדיין יש לציין שיכולות להיות אכזבות. למשל, אם חנה מיננקו לא תעבור 14 מטר, זו אכזבה ענקית אם היא בריאה. יש לה את הנטייה לעשות יותר פסילות מקפיצות טובות. אם טומרקין לא יעשה חצי גמר זו גם אכזבה, ואולי אפילו כישלון. אז נכון, כולם רוצים להצליח אך יש גם מדד לכישלון ולא רק להצלחה.
שתי הערות קטנות:
1. האם מי שמוציא מעצמו 110% מתאמץ פחות ממי שמוציא 200% או מיליון אחוז? אני חושב שליכתוב ייתן 100% זו דרישה לגיטימית וממש מספיקה.
2. נבחרת בלארוס לא פרשה משליחות 4X100, היא לא עמדה בקריטריון האולימפי. טוב שיו"ר (או מנכ"ל) איגוד השחיה עלה על זה ולכן אנחנו הינו מקום 17 ברשימה ונכנסנו במקומם.
הימור שלי: 0 – 70%; 1 – 30 מינוס אפסילון (קטן כרצונכם); מעל אחד – אפסילון.

austaldo 31 ביולי 2016

קודם כל, תודה על התיקון
שנית, למה להיות שלילי? יהיה הרבה זמן לנתח כשלונות (ויהיו) אחרי האולימפיאדה, וגם כשנעשה את זה אנחנו נעשה את זה בצורה קונסטרוקטיבית ונחשוב איך ללמוד מהכשלונות האלו ומה אפשר יהיה לתקן ולא נתעסק בביזוי והשפלה, נכון?
לגבי 110% – אני לפעמים חוטא ביבוא של מטבעות לשון. זה פשוט מטבע לשון אמריקאית.

איציק 31 ביולי 2016

אני ממש לא שלילי, אפילו מנסה להיות חיובי לפעמים ;) ואני מאחל הצלחה לכולם. רק ציינתי שיש ביצועים שבהחלט ניתן לציינם ככישלונות ולא צריך לטטא. זה לא אומר שצריך לשחוט כביזיון או השפלה (אלה אם זה משהו התנהגותי שלאו דוקא קשור לספורט).
לגבי 110%, נראה לי שזה חוצה יבשות ומשתמשים בזה בכול העולם וזה תמיד (כמעט) מפריע לי, פרט לפעמים בהם אני חוטא בעיניין.

Yavor 31 ביולי 2016

איציק: "אני ממש לא שלילי, אפילו מנסה להיות חיובי לפעמים"

זה אומר שרוב הזמן אתה אפס…

איציק 1 באוגוסט 2016

אני מסכים, אבל למה ככה לפנים, לפני כל האומה (אומת דה-באזר כמובן)…
תעשה כמו במערכון של הגששים – אופסייד סטורי, לא לפני כל הקהל…

גיא זהר 31 ביולי 2016

בחייאת הרי לפי איציק מכבי לקחה את האליפות בעונה שעברה בין חמש לעשר נקודות. הוא בגישת אשרי המפחד תמיד

איציק 31 ביולי 2016

גיא, למה ככה :-(

ירוק 31 ביולי 2016

איציק, לדעתי הסיכוי היחיד שלנו למדליה אם תתחיל לפמפם שיש לנו אפס בטוח..

איציק 1 באוגוסט 2016

אבל זה ברור שאפס כבר לקחנו, מפה אפשר רק להשתפר…

ירוק 1 באוגוסט 2016

אתה מבזבז זמן על התחכמויות איציק, המשלחת צריכה אותך :)

איציק 1 באוגוסט 2016

לא רק שלא נקבל מדליות, אנחנו נחוייב להחזיר את המדליות שכבר יש לנו!!!

ישי 31 ביולי 2016

מה המשמעות של הימור עם אחוזים?

איציק 31 ביולי 2016

1. באופן העשי, בולשיט ;)
2. אם להסתכל קצת אחרת על הכתוב, אז נאמר שלדעתי יש סיכוי של 30% למדליה, כלומר אם היו לי 100% להמר, היתי שם 70 ש"ח על אפש מדליות ו-30 ש"ח על מדליה אחת. אבל כאחד שלא מהמר, מציע לחזור לסעיף 1, הוא הרבה יותר אמין.

NoOne 31 ביולי 2016

איפה הטבלה של למי יש סיכוי לקבל דיזינטריה?
מי ישדד תחת איומי אקדח ומי ידבק ב HIV ?
איך עושים אולימפיאדה במקום נורא כמו ריו LOL
אני גם רוצה להודות לוועד האולימפי ששולח חצי מליון אנשים למדגרת וירוס הזיקה ויעזור להפיץ אותו בכל העולם.
כל מדינה נורמלית הייתה צריכה להחרים את האולימפיאדה הזאת ולהוציא הוראה שאסור לנסוע לריו.

אמיתי 31 ביולי 2016

נדמה לי שהזיקה מועבר עי יתושים לא בני אדם

NoOne 31 ביולי 2016

הזיקה מועבר גם על ידי קיום יחסי מין

אמיתי 31 ביולי 2016

וואלה. יש צדק בדברייך..כל הקונדומים שהם מחלקים שם

איציק 31 ביולי 2016

עם היתוש?

אמיתי 31 ביולי 2016

יתושה..זה אולימפידה לא מצעד גאווה

איציק 31 ביולי 2016

תלוי מי מקיים את הייחסים, הוא או היא…

ירוק 31 ביולי 2016

פוסט נהדר משה, תודה. הרוב היה חדש לי, זה יעזור (לי לפחות) לעקוב.
אם אני קורא בין השורות, זה כנראה ייגמר עם כמה "כמעטים", ובסופו של דבר יגיע ליום האחרון כשהכל על הכתפיים של ריבקין וחברותיה. לא אופטימי.

אגב, יש למישהו המלצה על דרך אידיאלית למצוא שידורים באינטרנט? מניח שכאן בארה"ב פחות יתמקדו בג'רבי וששון…

7even 1 באוגוסט 2016

שאפו לכל הספורטאים שבכלל הגיעו להישג.
הלוואי שנצליח שם כמה שיותר

bhr 1 באוגוסט 2016

אני שם כסף על קרטיש.
הו אילנה!

Zak 1 באוגוסט 2016

פוסט מצוין, סופסוף יודע מי זה מי :)

רומן 1 באוגוסט 2016

שגיא מוקי הוא אחד הג'ודוקות המרהיבים בעולם היום, מזכיר מאוד את המאמן האגדי שלו, הלוואי הלוואי ויקח מדליה.
אורי ששון גם פייבוריט חזק, ג'רבי בירידה רצינית, זה לא רק החניקה(כמה קרבות כבר נגמרים בחניקה? זניח לחלוטין), אבל היא היתה כבר בירידה רצינית ואז זכתה באליפות עולם, הלוואי…
מיננקו היא באמת קלאס טהור, אני שם כסף על מדליה.
כל השאר חסרי סיכוי, לא יודע אולי הבחורות עם הסרט, אבל זה לא באמת ספורט..

משיח 1 באוגוסט 2016

תודה רבה על הסקירה.

מצטרף לאיציק בתקווה שלא נצטרך להחזיר מדליות מאולימפיאדות קודמות

תומר 30 באוגוסט 2016

מקפיץ לטובת רטרוספקטיבה

בסה"כ תחזית אופטימית פה ושם אבל בגדול די מדויקת אני חושב, לרבות כמה קליעות במיקום המדויק (מיננקו)

Comments closed