טור דה פראנס 2017 – דן ברקאי

מדיסלדורף לפריס, למעלה משלושת אלפים וחמש מאות ק"מ, המלך של הגרנדים: הטור דה פראנס. ביום ראשון זה מתחיל

חודש בדיוק עבר מאז סיום הג'ירו ד'איטליה מהדרמטיים והצמודים בהיסטוריה, ונראה שאנחנו הולכים לקבל סשן לא פחות טוב בטור (בתקווה כמובן).

המסלול השנה רק עם 36.5 קילומטרים של נג"ש במצטבר, רק חמשה קטעים הררים (ברמה הקשה) ובעיקר – רק שלושה מהם עם סיום בפסגה.

*

המאבק נראה צמוד מתמיד. כריס פרום עדיין לא זכה בקטע באחד המרוצים מתחילת העונה, לא פרופיל שמותאם למידותיו (כך בראיון אתו), לא נראה חזק כמו פעם כשמתחריו ובעיקר ריצ'י פורט נראים טוב העונה, ולחובבי האמונות הטפלות – הוא לא זכה בדופינה, מה שהוא עשה בשלושת הזכיות הקודמות שלו. ועדיין הוא מגיע כפייבוריט עם קבוצה הכוללת מטפסים מהשורה הראשונה כמו גראיינט תומאס, סרג'יו הנאו, מיקל לנדה ומיקלניאבה, וגם שלישיית קטרים שיובילו במישורים – לוק רואו, מייקל קוויטקובסקי וקריינקה הבלתי נגמר. זו קבוצה עמוקה ועשירה ממש כמו ילד שבנה קבוצת חלומות בפיפ"א עם כל הכוכבים.

ריצ'י פורט הרבה יותר צנוע, הוא לא ניצח גראנד טור מעולם ועיקר הפריצה שלו באה כשעבר שנה שעברה מלהיות עובד אצל פרום וסקיי למוביל ב BMC. הוא בניגוד לקינטאנה יודע לרכוב נג"ש מעולה והוא המאיים הראשי על הכתר של הבריטי. קרוזו ורוש הם בערך הצוות המסייע כך שפורט יהיה חייב להיות בשיאו. קינטאנה מגיע עייף ומאוכזב מהג'ירו כשהחלום של דאבל מתקרב יותר כדאבל פודיום אך לא מעבר. המסלול טוב בשבילו כשאין הרבה נג"ש, אך מאידך גם אין הרבה הרים. היכולת שלו לבוא כאנדרדוג לטעמי תיטיב אתו כשפרום בעצמו רואה בפורט יריב ולא בקינטאנה. והאמת, במוביסטאר הכל יכול להיות כשלקבוצה יש יותר מטרות מרוכבים…

אלברטו קונטאדור גדול רוכבי הגראנדטורס בדורות האחרונים מעבר לשיאו, רומיין בארדה הדיח את טיבו פינו מעמדת 'הצרפתי שיש לו את זה לנצח את הטור' עד שגם הוא יאכזב ויחפשו מושיע אחר, דן מרטין זה עוף מאוד נחמד אך בעיניי ההגדרה האמיתית שלו 'לא באמת', פאביוארו הוכיח שהוא מטפס מעולה אבל נג"שניק גרוע – מין גרסה חיוורת לקינטאנה, וגם אסטבן צ'אבז רוצה כבר את קפיצת המדרגה.

*

הפן הטקטי והמעניין השנה, הרבה קבוצות מגיעות עם צמד מובילים. ארו ופוגלסן באסטנה, קונטאדור ומולמה בטרק, צ'אבז וסיימון ייטס באוריקה וכמובן הצמד של מוביסטאר. בגלל מיעוט הקטעים ההרריים יהיו התקפות רבות וסקיי או BMC לא יוכלו להגיב לכולם. הנג"ש בתחילה קצר מדי כדי לפתוח פער בלתי מחיק, והשני מגיע רק בקטע 20 אחרי כל סבב ההרים. יהיה מעניין.

בקטע של הספרינטרים תהיה הצגה. הרבה קטעים שטוחים והבמה הגדולה בשביל מארק קוואנדיש הספרינטר המופלא הרחוק ארבעה ניצחונות בטור ממחזיק השיא אדי מרקס הגדול עם שלושים וארבעה כאלו. יהיו ספרינטרים שירצו לקלקל לו כקיטל, דגנקולב, ארנו דמאר, גרייפל, קריסטוף, ואחד מיוחד 'פטר סאגאן' – האיש הכי שמח בדבוקה – הרוצה לסגור עונה שישית ברציפות עם חולצת הנקודות/המאיצים ולהשוות את שיאו של אריק זאבל 1996-2001.

ורק בגלל שאני ג'נטלמן, אז בטור צרפתי אני מזכיר צמד רוכבים צרפתיים שיתחרו גם הפעם; תומאו וקלר בפעם החמש עשרה ברציפות וסילביאן שאבנל בפעם השבע עשרה ברצף. שניהם התאחדו כששאבנל חתם בדיירקטאנרג'י קבוצתו של ווקלר אחרי ש  IAMהתפרקה. אם יש לצרפתים במה להתגאות זה בשני אלו.

*

הקטעים שאסור לפספס:

יום שבת 1/7 – קטע 1 נג"ש בדיסדורף בגרמניה.

יום רביעי 5/7 – קטע 5 הטיפוס לפלאש דה בל בהרי הווז'. קטע שיתחיל לחלק בין רוכבי ה GC לאלו שלא. אגב, זו הפסגה בה ניצח כריס פרום את ניצחונו הראשון בטור ב 2012.

יום ראשון 9/7 – קטע 9 יום מפרך. שלושה טיפוסים קשים עם הגראנד קולמביה, ומונט דה צ'אט עם שיפוע רצחני מעל 10.5% ממוצע!! סיום הקטע בגלישה עד לשאמברי. אגב, הטיפוס האחרון היה בדופינה בקטע 6.

יום חמישי 13/7 – קטע 12 פתיחה חזקה לפירנאים. בסוף מחכה הפורט דה בייל ואחריו עוד טיפוס.

יום שישי 14/7 – קטע 13 עם שלושה טיפוסים ברמת קושי 1. הסיום רחוק מאוד מההר האחרון ותמיד מובטחת הצגה ביום הבסטיליה.

יום רביעי 19/7 – קטע 17 הקטע עם הכי הרבה היסטוריה בטור. טיפוס בקול דה לה קרואה מהוותיקים בטור, ואח"כ טיפוס למעבר גאליבייה אחד ההרים הכי מזוהים עם הטור. השיפוע מגיע בגאליבייה ל14% בשיא, וזו תהיה גם הפסגה הגבוהה ביותר שיעברו הרוכבים השנה.

יום חמישי 20/7 – קטע 18 הטיפוסים האחרונים בטור 2017. סיום בעלייה של הטיפוס בקול ד'יזואר ב14 קילומטרים של סבל.

יום שבת 22/7 – קטע 20 עם נג"ש מכריע של 22.5 קילומטרים במרסיי. מסלול לא קל וסופר מעניין.

*

אני לא סדיסט או משהו, אבל אני לא יכול לחכות לראות את הסבל של הרוכבים על הפנים כשהארבע ראשי שלהם משדר "לא יכול יותר" או "שופך לאגר" או כל אנלוגיה ודימוי שיתאימו לכם.

לא יכול לחכות, שיתחיל כבר!!!

בינתיים הנה לכם קטעים מהטור הקודם. בתיאבון:

את, אני והנסיעה הבאה
אלף ואחת אמריקות

61 Comments

אלעד כץ 29 ביוני 2017

תודה על הסיקור, ושאלה.
מה גורם לרוכב א' להיות טוב בנג"ש ולרוכב ב' פחות טוב?
יכולות הרכיבה הרי לא משתנות אם אתה לבד או בקבוצה. מה אני לא מבין?

אביב בן צבי 29 ביוני 2017

זו התמחות רכיבה בפני עצמה, מתאימה למדדי משקל, אחוזי שומן, סיבולת והפקת וואטים מסוימים. כל זה תוך אימון ספציפי ביותר לרכיבת נג״ש מבחינת התכנון רכיבה וחלוקת העומס. חוץ מזה זה בערך כמו שמרתוניסט לא טוב בריצת 400 או שחיין ספרינטים לא טוב במשחים הארוכים. יש רוכבים שמומחים לסגנון הזה.

אלעד כץ 29 ביוני 2017

הדוגמאות שנתת הן כמו ההבדלים בין ספרינטר לבין מטפס. את זה אני מבין.
קשה לי להבין איך רוכב יכול להיות טוב, ולהתמודד על זכיה בטור, אך כשהוא רוכב לבד הוא הרבה פחות מוצלח גם מרוכבים פחות טובין ממנו.
מהן היכולות הספציפיות שצריך נגשניק טוב.

רן הנרגן 29 ביוני 2017

ההסבר פשוט. ישנם אנשים שיודעים לדרוש מעצמם ולסחוט מעצמם כל וואט של יכול גופנית. זה קשה. זו עוצמה נפשית שלרוב האנשים אין. לכן הרוב צריכים את הקבוצה ואת הדירבון ההדדי שרכיבה עם אחרים יוצרת.

עידו ג. 30 ביוני 2017

לא רק, זה גם עניין ל מבנה גוף ונתונים פיזיים.

עידו ג. 30 ביוני 2017

לא רק. לרוכבים שהם מטפסים טובים יש בדרך כלל מבנה גוף קטן – ראה קינטנה. זה מאד מקשה עליהם לייצר הספק גבוה ברכיבה לבד ולא בדבוקה.

אלעד כץ 30 ביוני 2017

תודה, זה קצת עזר לי להבין את העניין.

דניאל אדן 5 ביולי 2017

שרירים דורשים מנוחה ואת זה מאפשרת קבוצה. קבוצה גם מאפשרת נקודת התייחסות לשמירת קצב. קבוצה מאםשרת הסחת דעת שגם היא סוג של מנוחה מנטאלית. אבל לדעתי קבוצה מאפשרת לנוח ולאגור פוטנציאל בשרירים.

מאשקה 29 ביוני 2017

מזה שנים אני פריקית של הטור דה פראנס, צופה במשך חודש בטלוויזיה במרוץ הזה, מכירה את הקבוצות ושמות של רוכבי אופניים,
לצפות בנופים המרהיבים של צרפת ועוד מדינות באירופה, להיות המתח מי ילבש את החולצה הצהובה, או המנוקדת,
מחכה בכליות עיניים לצפות במרוץ הזה. מרנין פי אלף מכדורגל !!!!!
דן, תודה על הפוסט

אלכס דוקורסקי 29 ביוני 2017

דן, סקירה מעולה. תודה רבה.
חסרים לי שני טיפוסים (אולי לחלק מהרוכבים הם חסרים מעט פחות) לאלפ דואז ולמון ואנטו חסר הצמחייה.
מניח שהשלבים ההרריים שציינת קשים לא פחות וכמובן שצריך גם לגוון במסלול.
מצד שני, התרגלתי לשלבים הללו בשנים האחרונות ונהניתי לצפות ברוכבים נאבקים בעליות הללו.
יהיה קצת מוזר בלי.

דן ברקאי 29 ביוני 2017

קטע 17 ממש באזור וצמד הטיפוסים נמצאים תדירות בטור יחד עם האלפ דואז'. אי אפשר כל הזמן רק אותו….

באשר למון ונטו, מוכרח לציין שבעקבות קיצור המסלול שנה שעברה עקב הרוחות, רוב הפאנץ' של רוכבים בהר ערום מעצים הלך בעיניי (קצת היה לי את אותו הרגש בטיפוס על האטנה בג'ירו השנה). מקווה שבטור הבא יהיה פיצוי.

מתן גילור 29 ביוני 2017

אלפ דואז לא היה בשנה שעברה וונטו לא היה ב-2014-2015.
וונטו, לטעמי, הוא הטיפוס הקשה בטור בפני עצמו.
עם זאת, ב-2015 הקטע האחרון הסתיים באלפ דואז, אחרי שהפסגה לפניו היתה צלב הברזל! שתיים מהקשות שבפסגות הטור בזו אחר זו.
וכמו שדן ציין לגבי השנה שעברה וונטו זה הימור. בהינתן רוח אי אפשר לטפס עד למעלה. כנראה שלא לחינם הוא נקרא הר הרוחות…
קטע 9 הוא ה-קטע לדעתי. אולי דן זוכר מתי היה קטע קשה יותר בטור או בגראנד טור אחר בכלל. פשוט התעללות לשמה. היתרון של פרום בקטע לנוכח העובדה שהוא מסתיים בירידה קשה וטכנית (ובסופה מישור קטן).

אלכס דוקורסקי 29 ביוני 2017

תודה רבה לכם על המידע.
מעניין!

דן ברקאי 29 ביוני 2017

מתן גילור,
אם אני הולך קצת לאחור אז קטע 9 בטור 2016 בו ניצח טום דומולן, קטע 17 בטור 2014 בו ניצח ראפא מייקה, וקטע 9 בטור 2013 בו ניצח דן מרטין.

מתן גילור 30 ביוני 2017

תודה. פחות קשים לטעמי. לא לחינם רק פה מדובר על 3 פסגות בקטגורית העל. טיפוסים ארוכים בשיפוע רצחני בזה אחר זה.

יואב 30 ביוני 2017

גם מזכיר את השלב באנדורה בוואלטה ב2015, אותו תכנן פוריטו רודריגז והפרופיל נראה כמו שיני כריש(ביום שפרום נפצע ולנדה ניצח את השלב)

חייב לציין שבד״כ בימים ככ קשים לא רואים תזוזות משמעותיות בgc, ובאמת אפשר לראות שהמנצחים שדן ציין לא היו השחקנים המרכזיים באותן שנים.

לדעתי השלב החמישי יהיה קריטי- אם פרום יצליח לנפק ביום ההרים המשמעותי הראשון פער, בעיניי שם הטור גם יגמר- בדיוק כמו ב2013 ו2015

דן ברקאי 30 ביוני 2017

היופי בכאלה קטעים שיש כל כך הרבה מקומות לברוח שרוכבי הGC וקבוצתיהם מניחים להם ושומרים אנרגיה. מעבר לזה, יש פערים קטנים בין 30 שניות עד דקותיים בהגעה ובדר"כ אין סיום משותף.

האם פרום יפרק בקטע החמישי? לא נראה לי… זו עלייה אמנם משופעת אבל קצרה (6 קילומטרים בלבד). זה לא מספיק כדי לתת טמפו ולברוח. לדעתי כמובן.

תומר 29 ביוני 2017

לצערי אני לא מאד אופטימי לגבי טור איכותי במיוחד לאחר הגירו המטורף שחווינו
המסלול לא מאד אטרקטיבי ובנוסף אין איזה כוכב חדש. אני לא רואה מישהו מאתגר את פרום. אמנם רחוק מאד משיאו עד כה העונה אבל נראה לי שהוא תיכנן זאת כך כדי שישארו לו רזרוות לחצי השני של העונה ובנוסף הקבוצה שלו היא מפלצת בשלוש רמות מעל כל השאר.
לא מאמין בריצי פורט, רוכב די אפור לדעתי שכבר היו לו הזדמניות גדולות לקחת גרנד טור והוא היה רחוק מלנצל אותן.
קונטדור גמר את הסוס, ברדה לא עוקבי מספיק וקינטנה עייף.
אולי פוגלסן יהיה מושיענו
אבל למרות זאת, איזה כיף שהוא כאן.. רק לראות את הנופים משרה איזו אווירה של רוגע, של חופש, של קיץ…

איציק 29 ביוני 2017

שאלה, איך סמיכות של חודש בין הג'ירו לטור אמורה להשפיע על משתתפי הג'ירו שרוכבים גם בטור? במרתונים חודש לא נחשב למספיק בשביל מחזור ראוי של התאוששות והכנה. הג'ירו נראה לי דורש לא פחות מאמץ ממרתון. איך הם מספיקים להיות מוכנים לטור?

miranda vera cruz de la hoya cardenal 30 ביוני 2017

כאילו דה… בשיטות ארמסטרונג.

red sox 30 ביוני 2017

שיטת ארמסטורנג היא לא להשתתף בג'ירו.

ארם אבירם 30 ביוני 2017

"הג'ירו נראה לי דורש לא פחות מאמץ ממרתון" מועמד לאנדרסטייטמנט של השנה :)

פאקו 30 ביוני 2017

יש לא מעט שמנסים את הדאבל הזה (ג'ירו-טור או טור-וואלטה), אבל אף אחד כמעט לא מצליח, כי המאמץ פה הוא כמעט על אנושי. האחרון שעשה את זה היה מארקו פנטאני המנוח ב-1998, וזה בתקופה אחרת לגמרי מבחינת הענף. כריס פרום היה קרוב קרוב לעשות את זה בשנה שעברה עם דאבל ג'ירו-וואלטה, אבל גם אם היה עושה את זה, זה היה כי היריב העיקרי שלו קינטאנה (שבסוף זכה בוואלטה) עשה גם הוא את הטור.

יואב 30 ביוני 2017

עם זאת, פרום השתתף בריו בזמן שקינטנה התכונן לוואלטה

איציק 30 ביוני 2017

אני מאמין שריו מבחינת פרום היה סוג של הכנה לוואלטה. זה לא עומס רציני יחסית לטורים הגדולים. ודאי שרצה לנצח אבל כנראה הכניס את זה ללו"ז כעליה קטנה במוכנות ולא כמשהו מאז'ורי.

יואב 30 ביוני 2017

אל תשכח שמדובר ביבשת שונה. קינטנה למשל השנה נשאר באירופה בין הג׳ירו לטור כדי שההכנה שלו תהיה אידיאלית

עידו ג. 30 ביוני 2017

מצויין דן, טוב לראות שמתפתח כיסוי רציף גם לספורט האופניים באתר.
המסלול של הטור השנה מאד לא שגרתי ואני אישית מאד מאוכזב מהדילול של הפירנאים, וגם המשך המגמה של ביטול הנג"ש די מעצבנת אבל זה מה יש.
לגבי ווקלר ושאבנל לא רק שהם רוכבים את הטור כל כך הרבה פעמים הם גם לרוב מסיימים אותו. ווקלר סיים את כל המהדורות בהם השתתף ושאבנל לא סיים רק שתיים. זה ממש לא טריביאלי כשמדובר בשני רוכבים מאד אגרסיביים שנכנסים המולן לקבוצות בריחה ומשקיעים הרבה מאד אנרגיה.
לסיום בקשה – מכיוון שמדובר בענף עם קהילת עוקבים קטנה יחסית ואנחנו מאד מנסים לדחוף אותו גם במקומות אחרים האם זה בסדר מבחינתך לעשות כאן יח"צ?

דן ברקאי 30 ביוני 2017

לעשות יח"צ? בשמחה. האמת היא שאני עוקב אדוק אחר יאיר בן עמי בדף הפייסבוק של YBA's – POV. הפריע לי שאין באתר כאן שהוא בעיניי 'פינת יקרת'. רק אחרי שכתבתי כאן גיליתי ש"פאקו" עושה אחלה של עבודה באתר הופס. ועל כך יבורך!

מעבר לזה יש מדי פעם כתבות נחמדות בbikepanel אך לא עקביות…

זה מה שאני יודע. מוזמנים להוסיף עוד.

עידו ג. 30 ביוני 2017

כן אז אני עם פאקו ומתן בהופס. יש לנו כבר מדור שרץ שנה שנייה ברצף לאורך כל עונת התחרויות.
אז מי שמתעניין מוזמן :
http://www.hoops.co.il/?tag=bike

פאקו 30 ביוני 2017

תודה רבה על הפירגון, ותודה על הטורים המצויינים כאן.

שיר 30 ביוני 2017

תודה לכם על תענוג של טורים וכיסוי..
אני עוקב עוד מימי ארמסטרונג, אבל רק אחרי הכתבות שלכם מבין את היופי של הספורט הזה

ארם אבירם 30 ביוני 2017

תודה רבה דן! טור מצוין!

miranda vera cruz de la hoya cardenal 30 ביוני 2017

מה זה נג"ש?

עידו ג. 30 ביוני 2017

נגד השעון – מדובר בקטעים בהם כל רוכב מוזנק לבד ורוכב לבד את כל הקטע (מן הסתם מדובר בקטעים קצרים בהרבה מהקטעים של ההזנקה המשותפת).

miranda vera cruz de la hoya cardenal 30 ביוני 2017

תודה

GP 30 ביוני 2017

שאלה – למה משנים מסלול כל שנה?

גיא זהר 30 ביוני 2017

למיטב הבנתי גם לאפשר לכל צרפת (והשכנות) להשתתף בחוויה וגם מסיבות מסחריות (הכנסת אתרים נוספים מכניסה חסויות וכדומה).

איציק 30 ביוני 2017

רוכב שקבר ביקר במקומות או בטח לא ירצה לבוא שוב, אז משנים כדי לעודד הרשמה.

איציק 30 ביוני 2017

שכבר…

אריאל גרייזס 30 ביוני 2017

לרוכבים לא ממש משנה אם זה חוזר על עצמו. לשחקן ביונייטד נמאס לשחק כל הזמן באולד טראפורד? הם באים בשביל התחרות והכסף.
זה לנו הצופים שחשוב גיוון

איציק 30 ביוני 2017

אריאל, הרבה זמן אני ממתין לך, סוף סוף זה הצליח לי :-)

עידו ג. 30 ביוני 2017

אשכרה. מכולם הוא כמעט האחרון שהייתי מהמר שיפול למלכודת .

ישי 30 ביוני 2017

לא נראה לי שזו הייתה מלכודת.
זה היה אידיוטי במיוחד. נראה לי שאיציק אפילו לא העלה בדעתו שזה יכול להפיל מישהו.

איציק 30 ביוני 2017

ישי, טעות חמורה בידך.
אם אתה הייתה צודק, אז זה אומר שהדעה שלך לגבי אפילו שלילית יותר מהדעה שלי לגבי.

אדם 30 ביוני 2017

ועוד מלכודת כל כך ברורה. אולי בגלל זה זה הצליח.

יאיר בן עמי 30 ביוני 2017

כתבה נהדרת דן.

דן ברקאי 30 ביוני 2017

תודה!

אבי גלברט 30 ביוני 2017

ממליץ מאד על אילן אולמן בפייסבוק Ilan Ulman שכותב ב We : ride
מעבר לפרשנות מקצועית מצוינת כותב בצורה מעניינת ומאד מיוחדת מטובל בהומור משובח.
אולמן להזכירכם עד לפני יומיים מאמן הנבחרת .
גילוי נאות ,אולמן עד לפני שנה היה מאמן שלי ב500 וואט אז אני משוחד …..
חוץ מזה אין מה להוסיף על הטור של דן .יש תמימות דעים בין הפרשנים שהטור נבנה בצורה שתנסה לייצר שיווין בין הרוכבים ולבטל את היתרון היחסי של פרום בנג"ש וטיפוסים .הימור לא פרוע שלי ,פרום בכל זאת . במסלול כמו שנבנה השנה תהיה משמעות גדולה לתקלות ,פנצרים ,התרסקויות וכו
לקבוצה חזקה (מושלמת) כמו סקי יהיה יתרון בטור כזה .
בכול מקרה ,נשב ,נהנה מהנוף המדהים ,נכון אין אלפ דואז ,וונטו ,טורמולה וכו אבל יש מספיק ליד וזה יהיה יפה מותח ומעניין . גם השנה ערוץ 5 ישדר בלייב ולמי שאין כוח לחפירות של פקץ' מרגליות ושות שיראה וישמע ביורו ספורט . גם השדר וגם הפרשן הם רוכבי על לשעבר (פלצ'ה ואת השדר שכחתי) ככה שיהיה מעניין תמיד .

פאקו 30 ביוני 2017

השדרים ביורוספורט הם קרלטון קירבי ואגדת הרכיבה שון קלי. חואן אנטוניו "החץ" פלצ'ה הוא סוג של כתב שטח שלהם – אני די אוהב את זה שהם נותנים לו לרכב את המסלול של קטע היום עם מצלמת גו פרו, די חינני בעיניי.
לעניין מה שאמרת, בהפוך על הפוך יצא שהם נתנו לפרום יתרון, בגלל העובדה שהוא פתאום הפך לדסנדר על.

עידו ג. 30 ביוני 2017

למונד לא בצוות של הטור השנה?

פאקו 30 ביוני 2017

היה בשנים קודמות, לא הצלחתי להבין אם גם השנה.

יואב 30 ביוני 2017

גם חייבים להודות שהאנגלית שלו השתפרה פלאים עם השנים(:

אבי גלברט 30 ביוני 2017

אכן כן ,תודה .
למונד עושה מאין פרומואים וכתבות צבע .
לעיניין פרום, יותר נכון להגיד שבמקום יתרון כדול השאירו לו יתרון קטן .
אמר פעם משהו חכם ,טורים לא מנצחים בירידות ,אבל אפשר להפסיד אותם שם ברגע…

אמוץ כהן-פז 30 ביוני 2017

תומא ווקלר איבד את החולצה הצהובה והפסיד את רבע ההזדמנות שלו לניצחון בטור בירידה כזו לפני כמה שנים.

מתן גילור 30 ביוני 2017

2011. הוא איבד את ההזדמנות (שתכלס לא באמת היתה קיימת) בטיפוס האחרון לאלפ דואז. זה היה די ברור שאין לו סיכוי לסחוב אותו עם השלקים ואוונס. הוא גם נג"שיסט לא מספיק טוב.

red sox 30 ביוני 2017

תומא ווקלר הוא אגדת טור ואליל צרפתי. שום דבר שקרה או יקרה לא ייקח לו את המעמד הזה.
לעשות את מה שעשה בזריחה הראשונה שלו בטור… צרפת פשוט השתגעה אז. לחזור על זה בפעם השניה שם אותו במדרגה שמאז לורן פיניון לא עמד בה רוכב צרפתי. לתארים אין שום קשר לזה, ואם רציתם דוגמא למה הטור הוא ברבה יותר ממאבק על הפודיום בשאנז אליזה, קיבלתם.

רומן 2 ביולי 2017

איך הוא זרק אז את קסדה בעצבים, אחד הרגעים המרגשים זה היה

דן ברקאי 1 ביולי 2017

אז גראיינט תומאס מנצח היום ומקבל את החולצה הצהובה. וואלוורדה ואיזגירה מבחריין כבר בחוץ לצערם וצערנו. הנה עוד משמעות לטבע שמשחק ברוכבים כשחק איש בילדו הקט.

לא אסכם כל יום את הטור כאן, אני לא חושב שזה אתר חדשותי כלשהו – יש מספיק כאלה. מקווה לעלות מדי כמה ימים בנקודות פוסט, על מה שנראה עכשיו שלושה שבועות.

שבוע טוב.

אחד העם 1 ביולי 2017

נראה שהטור הוכרע כבר ביום הראשון. פרום, אם לא יחווה תאונה קשה.

רומן 2 ביולי 2017

הטור רציף? או שיש ימים שבהם הם מסיימים בנקודה מסוימת, נוסעים באוטו ולמחרת מתחילים בנקודה אחרת?

אבי גלברט 2 ביולי 2017

לא רציף יש "הקפצות " מצורף המסלול לפי סטידג'ים .
http://www.letour.com/le-tour/2017/us/
יש גם יומים הפסקה מתוכננת למנוחה .

Comments closed