מהר וחזק וגבוה, רק יותר – ארם אבירם

טורניר ארבע המעצמות של הראגבי, אין לכם משהו טוב יותר לעשות

נהניתם משש האומות? ישבתם על קצה הכיסא בסדרה של הלייונס נגד האול בלאקס? חשבתם שגמר הסופר ראגבי בדרום אפריקה יביא ניצחון לקבוצה המקומית? עוד לא ראיתם כלום. הנה מגיע הטורניר הטוב מכולם, הראגבי צ'מפיונשיפ. הגרסא הדינמית, אגרסיבית ומלהיבה לשש האומות. טורניר בין שלוש המעצמות של חצי הכדור הדרומי בתוספת ארגנטינה שמתקדמת בצעדי ענק. בנוסף, בונוס של הבלדיסלואו קאפ בין ניו זילנד לאוסטרליה. חודשיים של כיף מצפים לנו.

ארם

  • ניו זילנד – הסידרה מול הבריטיש אנד אייריש לייונס הראתה שהאול בלאקס לא חסינים לגמרי ושאפשר לזעזע את הסירה שלהם. האם זה אומר שנבקעו בקיעים בחומה ובבטחון העצמי שלהם? האם נמצאה הטקטיקה שתוביל להפסדים שלהם? עצה שלי? אל תשימו על זה את מיטב החסכונות שלכם. כשסטיב האנסן המאמן הניו זילנדי נשאל על כך, הוא ענה שסדרת המשחקים מול הליונס בחנה אותם ולימדה אותם כמה דברים חדשים על עצמם ונתנה להם הזדמנות להתאמן ולשפר אספקטים מסויימים במשחק שלהם. במילים אחרות, "תיקנו את הליקויים ונבוא מחוזקים ועצבניים". ניו זילנד תחסר אמנם את ג'וליאן סביאה אבל מאגר הכשרונות שלהם בלתי נדלה ויש להם את קיירון ריד כקפטן שהוא מנהיג עצום וכנראה השחקן הטוב בעולם כרגע. בנוסף, בכלל לא ברור שמי מיריבותיה משתווה ברמתה לליונס בנקודת הזמן הנוכחית.
  • דרום אפריקה – הדרום אפריקאים מגיעים לטורניר עם המון ביטחון לאחר סידרה מוצלחת מול צרפת (3:0) והופעה מרשימה מאוד של הליונס (לא הבריטים) בטורניר הסופר ראגבי, למרות ההפסד בגמר לקרוסיידרס של קיירון ריד. מהמעט שראיתי, הדרום אפריקאים הוסיפו לעוצמה ולאגרסיביות שלהם גם משחק מאוד דינמי ומהיר. אם הם ימשיכו ככה הם עשויים להפתיע. בכל מקרה, רוחות של אופטימיות נרשמו מכיוון האוהדים הדרום אפריקאים לקראת הטורניר. כשהם באים בכזה ביטחון אפשר לצפות לתוצאה מרהיבה בין אם זו תהיה הצלחה גדולה או כישלון מפואר.
  • ארגנטינה – הארגנטינאים מפתיעים אותי שוב ושוב בקצב ההתקדמות שלהם. מי שיזלזל בהם יפסיד נקודות. כבר בשנה שעברה הפומות שינו סיגנון, בעצתו של מאמן האול בלאקס לשעבר גראהם הנרי ומשחקים ראגבי התקפי ודינמי. חוץ מזה, כמו שאמר המאמן הניו זילנדי הנוכחי, משחק מול ארגנטינה תמיד מבטיח הרבה סימנים כחולים על הגוף.
  • אוסטרליה – בתחילת הקדנציה של מייקל צ'ייקה כמאמן הייתי מאוד אופטימי. היה נראה שיש פה מישהו שיש לו תוכנית ושהוא יודע איך להוציא אותה לפועל. באליפות העולם האוסטרלים היו מאוד מרשימים כשהם נסמכים על היכולת של דיויד פוקוק ומייקל הופר להיות ראשונים לכל ברייק דאון ולזכות בהמון Turn overs. מאז נראה שהאוסטרלים קצת איבדו את הדרך ושקבוצות למדו איך לעצור אותם ולא להגיע למצב של שחקנים מבודדים ללא תמיכה מול הצמד המהיר הזה. ממקום של קבוצה שחסר לה עוד קצת ניסיון כדי לעמוד בכבוד מול האול בלאקס, הם כרגע נראים נחותים גם בהשוואה לספרינגבוקס. בסופר ראגבי שאך הסתיים, הובסו כל הקבוצות האוסטרליות מול היריבות מניו זילנד מה שלא יוסיף לביטחון של הוולוביז לקראת המשחק בשבת הקרובה מול האול בלאקס.

חלק מהחולשה האוסטרלית נובע אולי ממחסור במנהיגות. מהבחינה הזאת, האוסטרלים באים לטורניר עם שינוי מעניין כשמייקל הופר הוכרז כקפטן במקום סטיבן מור שהודיע על פרישה מראגבי בינלאומי בסוף העונה הזאת. השינוי הזה מעניין במיוחד מכיוון שמור עדיין בסגל לטורניר. קשה לי להאמין שבניו זילנד היינו רואים מצב בו יש קפטן חדש בזמן שהקודם עדיין בנבחרת. מעניין מאוד אם הודעת הפרישה של מור נעשתה עם דחיפה מצידו של צ'ייקה. בכל מקרה, הופר הוא מנהיג טבעי והשינוי הזה עשוי להתגלות כמשמעותי.

בונוס – שני המשחקים במסגרת הצ'מפיונשיפ בין הוולוביז לאול בלאקס הם חלק מהבלדיסלואו קאפ שחל כל שנה ושתי הקבוצות ישחקו את המשחק השלישי והאחרון של הגביע הזה באוסטרליה עם סיום הטורניר.

 

משחקים:

מתחילים בשבת הקרובה 19.8.2017

13:00 – אוסטרליה – ניו זילנד

18:05 – דרום אפריקה – ארגנטינה

כל הפרטים כאן:

http://www.sanzarrugby.com/therugbychampionship/fixtures/2017-trc/

 

 

 

אש קרח ומה שבינהם - יומן משחקי הכס (ע' 7 פרק 5) / מאת אזי
יומן האליפות של מכבי (5) - חלוקת גבולות גזרה

10 Comments

נבות 15 באוגוסט 2017

לא ידעתי למה לצפות מהליונס (הדרא"פ) לקראת חצי נגמר נגד ההוריקנס. אמנם הפסידו רק משחק אחד במהלך העונה, אבל לא פגשו את הניו זילנדיות וכמעט הודחו בבית ברבע גמר. בחצי גמר הקאמבק שהם ביצעו היה מאוד מרשים. גם בגמר הייתה תחושה שהם יכולים לסיים עם קאמבק מוצלח למרות שהיו עם שחקן אחד פחות. צריך לזכור שגם שנה שעברה הגיעו לגמר.
האול בלאקס מאוד חזקים ועמוקים אבל תוצאות המפגש עם הבריטים העלו הרבה ספקות, בעיקר לגבי הבועט שלהם. אבל בסופו של דבר צריך לזכור שהליונס הבריטים כנראה חזקים יותר מכל נבחרת שהיא לא האול בלאקס, והאול בלאקס לכל הפחות לא נפלו מהם.
בגלל הדברים האלה אני מאמין שהספרינגבוקס יכולים לנצח את האול בלאקס במשחק. עדיין לא רואה אותם לא לוקחים את הטורניר.
בימים אלה גם מתקיימת אליפות העולם לנשים באירלנד. בשלב הזה הפערים נורא גדולים בין הנבחרות, אולי בהמשך יהיה יותר מעניין (מעולם לא ראיתי ראגבי נשים, לא יודע למה לצפות).

ארם אבירם 15 באוגוסט 2017

גם אני לא רואה את הספרינגבוקס לוקחים.
הליונס מאוד הרשימו בקאמבק בחצי וגם בגמר אבל הקרוסיידרס פשוט קטלניים בניצול טעויות.

רונן דורפן 15 באוגוסט 2017

היה מקרה באנגליה – לורנס דלאליו המשיך הרבה שנים והיה משמעותי בזכיה בגביע העולם, אחרי שמרטין ג׳ונסון החליף אותו כקפטן. אבל אולי בגלל שג׳ונסון היה דמות כל כך גדולה.

נבות 15 באוגוסט 2017

האם זה משהו נדיר רק ברמת הנבחרות או שזה גם ברמת הקבוצות?
אני יודע שהקרוסיידרס עשו את זה השנה כאשר וייטלוק שימש כקפטן למרות שריד עדיין משחק.

דורפן 15 באוגוסט 2017

קפטן הנבחרת הוא הרבה פעמים לא קפטן הקבוצה – כי הוא נעדר הרבה משחקים

נבות 15 באוגוסט 2017

מאיזה סיבות הוא נעדר?
אני מסתכל על המקרה הזה של ריד ו-וייטלוק. בנבחרת זה לא שריד משחק יותר מוייטלוק, אולי וייטלוק משחק פחות דקות בגלל חילופים. לכן אני לא מבין מה הסיבה.
אם אני לא טועה ריד באמת החסיר משחקים בתחילת העונה, נראה לי שגם במשחק נגד סמואה (או שזאת הייתה פיג'י או טונגה) הוא לא שיחק אלא הביא מים, אז אני מנחש שההעדרות הייתה בגלל פציעה.

אלון גלר 19 באוגוסט 2017

הסיבה שריד לא הקפטן של הקבוצה למרות שהוא הקפטן של הנבחרת היא שהתפקיד של הקפטן של האול בלאקס הוא כל כך תובעני שהם פשוט החליטו להוריד אל הלחץ מהם בקבוצה. אותו הדבר היה גם עם ריצ'י מקאו בשנים האחרונות שלו. אין לזה קשר למשחקים שהקפטן מפסיד בקבוצה כי ממילא אין משחקי סופר ראגבי בניו זלנד בזמן שהאול בלאקס משחקים.

ארם אבירם 15 באוגוסט 2017

וואלה, לא זכרתי את דלאליו וג'ונסון. אולי צ'ייקה בונה על משהו דומה עם כושר המנהיגות של הופר.

Gil - Zimbabwe 15 באוגוסט 2017

הולך להיות מעניין מאד.
אם הדרום אפריקאים יצאו מהשטויות הפוליטיות שלהם לגבי ההרכב, אם ילכו עד הסוף. בינתיים יש כמה פצועים שצריכים להחלים, ארגנטיה זה המוקש של כל הניבחרות.
לשמור לך מקום למשחק נגד האול בלקס בקייפטאון?

ארם אבירם 16 באוגוסט 2017

הייתי מת להיות במשחק אבל אין כרגע נסיעה מתוכננת לקייפטאון.

Comments closed