הקרב על תהילת עולם – דן ברקאי

וואלטה 2017 - על שני רוכבים היסטוריים ועוד כמה

כמו בפוטבול, עונת הגראנד טורס קצרה ואינטנסיבית. במאי מתחיל הג'ירו, יולי יש את הטור, והוואלטה סוגר בסוף אוגוסט. חמשה חודשים אינטנסיביים של רכיבה, עומדים להסתיים אחריהם יכנסו הרוכבים (יש עוד את הג'ירו דה לומברדיה ואליפות העולם, אך אלו רוכבים מסוימים ומוכנות שונה) לשנת חורף עד בואו של האביב ורכיבת הקלאסיקות המפורסמות. (אח"כ ג'ירו בישראל!!! בספטמבר יתפרסמו הפרטים המלאים לגבי תוואי המסלול)

הוואלטה השנה מביאה בכנפיה משב רוח של היסטוריה. פרום הרוצה לקחת דאבל (טור – וואלטה) משהו שלא עשה רוכב מאז 1995, קונטאדור ירכב גראנד טור בפעם האחרונה כשבאמתחתו שבעה גראנד טורס (ניצח תשעה ונשללו שניים עקב סיפר הבשר המקולקל), ואולי יעשה את הבלתי יאומן וינצח בפעם הרביעית את הוואלטה מה שלא עשה רוכב מעולם.

כמו כן, הפארסה עם לוטו סאודל שהחליטו בצעד מעורר מחלוקת לא לאפשר לאדם האנסן לרכב בוואלטה. את מי זה מעניין? שוב, היסטוריה!! אדם האנסן התחיל בוואלטה 2011 רצף מופלא של 18 גראנד טורס ברצף. במשך ששת השנים האחרונות האנסן השתתף בכל שלושת הגראנד טורס וסיים את כולם!! אך סוף טוב, אחד מתשעת הנבחרים של לוטו נפצע והאנסן נקרא למלא את מקומו. גראנד טור 19 ברצף!! וזה חברים שיא להיסטוריה.

*

אף אחד לא הולך לעשות את החגיגה קלה בשביל אי מי מהמועמדים לנצח. תוואי הוואלטה השנה הררי מאוד עם שמונה סיומות בעלייה!! כמות גדולה של טיפוסים ארבעים ושש עליות מדורגות!!) חלקם בשיפועים לא הגיוניים – המסורת בוואלטה, נג"ש אחד קבוצתי בתחילה של שלושה עשר קילומטרים, ועוד אחד קטלני של ארבעים + קילומטרים מלוס ארקוס ללוגרוניו בצפון ספרד, ועוד.

פרום מכריז על ניבאלי שלא השתתף בטור דה פראנס כמתמודד החזק ביותר לזכייה בוואלטה. פרום היה קרוב פעמיים לקחת דאבל ובניגוד לכל השנים בנה את הכושר שלו לשבוע השלישי בטור כדי לשרוד את הוואלטה בכושר גבוה יותר. הנג"ש בגלל אורכו משמעותי מול ארו, בארדה ועוד מתמודדים, קצת פחות לניבאלי שבא רענן וטרי.

מאידך, פרום הוכיח שהטיפוסים כבר לא לחם חוקו, ושם מחכים צעירים כמו ברגיל הרוצים להוכיח ולהצדיק את החוזה הגדול בפורטונאו-אוסקרו שתעלה לדירוג העולמי שנה הבאה. קינטאנה ינוח ויעשה חושבים איך מחלום דאבל הוא נשאר בלי כלום (מקום שני בג'ירו. לא מספיק ביחס לציפיות) ומיקל לנדה הספרדי של סקיי עוד בא להוביל גם. מוביסטאר עדיין בטוחה שתצליח להחתימו על חוזה חדש בשנה הבאה אבל בהחלט בנתה לעצמה כקבוצה ספרדית על רוכב הגראנד טור הבא של ספרד אחרי קונטאדור. אולי הגיעה שעת פרידה שתחיה לקולומביאני קטן הקומה את תהילת העולם לה הוא מייחל זמן רב.

קינטאנה, ברמבילה וקונטאדור קטע 15 וואלטה 2016
קינטאנה, ברמבילה וקונטאדור קטע 15 וואלטה 2016

הוואלטה שנה שעברה הוכרעה על מהלך נהדר של קונטאדור בקטע 15. קינטאנה היה בר מזל לגנוב לפרום חסר החברים יותר משתי דקות כדי להבטיח פער מניח את הדעת לפני ביצוע הנג"ש. הפעם, סקיי באו מוכנים עם קבוצת חלומות. זו קבוצה היכולה להוביל כל מתחרה בטור דה פראנס, והפעם יהיה קשה יותר לתפוס אותו עם המכנסיים למטה. פולס, דייגו רוזה וניאבה (יעבור לאוריקה לחנוך צעירים) יסייעו בטיפוסים וסטאנרד ומוסקון הצעיר במישורים. מדהים מה שהם בונים עם שאריות של סוף עונה.

אוריקה תביא הרכב מעניין שיכלול סופסוף את האחים ייטס יחד בנוסף לאסטבן צ'אבז. כל כך הרבה כלים טקטיים כדי לטרוף את הקלפים. ראפא מייקה יוביל בבורה אחרי האכזבה בטור כשלא סיימו עקב תאונה, אילנור זכארין הסוס השחור של התחרות מקטושה, כמו גם דויד דה לה קרוז מקוויק-סטפ (חתם בסקיי יחד עם קרסטביחו ממוביסטאר) יחד עם ינגלס ואלפיליפ עלולים לפתע למצוא עצמם במעלה הדירוג, הם בנוסף לכל המתחרים הבאים אחר צליחת הטור כדוגמת בארדה, ארו, מיינטס ועוד.

*

חשבתי לכתוב פירוט קצר על הקטעים, אך כמעט כל קטע טריקי ובעייתי. הניצחון ייפול או יקום על הדברים הקטנים. אבל אם בכל זאת מעוניינים לסמן את הקטעים המסומנים הנה חמישה כאלו של  .Cyclingnews

קטע 3, יום שני 21/8 – קטע שיחל בצרפת, ימשיך לספרד ויסתיים באנדורה עם שלושה טיפוסים שניים בדרגה 1. קטע קשה ביחס לכושר הרוכבים בתחילת התחרות לפני שהספיקו לעשות חימום.

קטע 11, יום רביעי 30/8 – מלורקה לקאלר אלטו עם צמד טיפוסים קצרים אך תלולים בדרום ספרד.

קטע 15, יום ראשון 3/9 – קטע שנברא בגיהינום. 30 הקילומטרים האחרונים כוללים צמד עליות, הראשונה בשיפוע ממוצע של 8%, והאחרונה – ההוייה דה לה מורא – של 20 קילומטר אורך בשיפוע ממוצע של 6%. זה יהיה מפרך.

קטע  16, יום שלישי 5/9 – קטע הנג"ש בן ה40 קילומטרים. סדר הטבלה ישתנה ביום הזה, השאלה מי ירד ומי יעלה.

קטע 20, יום שבת 9/9 – קטע האחרון בצפון פסרד (למטה מחיחון) עם שלושה טיפוסים קשים. האחרון קיר של 12 קילומטרים עם שיפוע ממצוע של 9.8%, כאן ב'אלטו דה לאנילירו' יקבע המנצח של וואלטה 2017.

*

עונת פוטבול וקצת מפרידה בין הוואלטה לג'ירו הבא (ישראל כן? אהה.. הזכרתי את זה יותר מדי פעמים, אני באמת מתרגש). מבחינת צריכת ספורט אני מסודר נהדר.

שיבוא כבר!!

 

לקראת מחזור 2 בפנטזי פרימיירליג
יומן האליפות של מכבי (6) - clean sheet

24 Comments

מתן גילור 17 באוגוסט 2017

תודה רבה. יפה מאד.
סקיי חזקים, אבל פחות מהסגל לטור. מצד שני כל השדה חלש יותר.
אוריקה עם דאבל ייטס, צ'אבז ונייבה תהיה חבורת מטפסים שלא נופלת משום קבוצה כולל כולם.
וואלורדה, קינטנה ולנדה, להערכתי, זה תפסת מרובה לא תפסת.
פרום הוא איש של עליות ארוכות בקצב גבוה שמוציאות את הנשמה ופחות של קירות. מהבחינה הזו פרופיל הטור תמיד יותר התאים לו מאשר הלוואלטה. מצד שני זה פרופיל פחות קשה מהטור, ולכן הסיכוי לעקוץ נמוך יותר.
הנג"ש האישי מאד משמעותי. רוכבים כארו וברדה יוכו שם סביב 3 שניות לק"מ, קרי כ-2 דק' הפרש מפרום. אבל הקירות תפורים עליהם.
הוואלטה נופל גם על הפלשינג מדו, אך לשמחתנו לא באותן השעות. רק מדי פעם צריך לוותר על איזה קטע בגלל נסיעה למשחק של מכבי.
למעוניינים, כמו בכל מירוץ וורלד טור, פאקו יכתוב כל יום קדימון וסיקור באתר HOOPS ויהיה בלוג חי.
ועוד אחת בקטנה – נכון שהקלאסיקות יותר נחשבות, אבל בתחילת העונה המירוץ האהוב עלי הוא הטור של קטלוניה. :)

דן ברקאי 18 באוגוסט 2017

יש לי קצת בעייה עם אוריקה. 'היררכיה' לא ברורה. האחים ייטס וצ'אבז דורכים אחד לשני על הרגליים והחזק הוא המוביל. זה לא בריא. מאמין שעניין של זמן שאחד מהאחים ייטס יעבור לסקיי. הם צריכים עוד איזה אנגלי…

הפלשינג מדו מקביל, כמו גם הרולאן גארוס. אז מה? גם מזה ומזה אל תנך ידך. זה לא קל שעות הצפייה בספורט בכמות מוגברת, אבל איך אפשר לוותר??

מתן גילור 18 באוגוסט 2017

ר"ג אותן שעות שזה מבאס. גם ווימבלדון. פה אין את הבעיה הזו וזה נהדר.
לגבי ייטס לסקיי – כתבתי על זה כבר לפני למעלה משנה. זה מתבקש.

בובו 18 באוגוסט 2017

לא לגמרי אותן שעות. אפשר להנות מסוף הקטע ואז לראות עוד לפחות 3-4 טניס.

בובו 17 באוגוסט 2017

אני צופה טור הרבה יותר מעניין מבצרפת ואולי אפילו יותר מבאיטליה. ארו וניבאלי יכולים לעבוד טוב ביחד במיוחד בצורה לא ספורטיבית. אני חושש שפרום יצבור פודיום רביעי אבל לא על המדרגה הגבוהה, מקווה להתבדות. חוצמזה אני בעד כל קבוצה שהיא לא אסטנה.

פאקו 18 באוגוסט 2017

תודה דן, אחלה טור.
משהו קטנוני – כתבת שבארגי עובר לפורטונאו אוסקרו, שעולה לדירוג העולמי בשנה הבאה. אז הוא אכן עובר, אבל הקבוצה לא עולה לוורלד טור. בכלל, החל מסוף השנה הבאה מקצצים שתי קבוצות בדרג הזה, אז הסיכוי שלהם לעלות דרג בעתיד אף יורדת.

נדב 18 באוגוסט 2017

למה לו לעבור אם כך?
האם המשמעות היא שהוא לא יוכל להשתתף בגראנד טורס עם קבוצה?

פאקו 18 באוגוסט 2017

המשמעות היא שזה לא מובטח לו. הקבוצות האלה משתתפות לפעמים בגראנד טורים או במירוצי וורלד טור אחרים, על פי החלטת המארגנים. רוכב בפרופיל גבוה כמו בארגי עוזר לשכנע מארגני מירוץ לכלול את הקבוצה, ובטור הבא די ברור שהוא ישתתף (אם לא ייפצע או משהו כזה). עדיין, זה לא מבטיח לו השתתפות במירוצים אחרים גם אם ירצה, והוא אכן ספג לא מעט ביקורת על זה שבחר להיות "ראש לשועלים".

דן ברקאי 18 באוגוסט 2017

חן חן פאקו על התיקון.

אם כאן היא לא עולה לעולמי, זו החלטה אידיוטית. גם מי יודע איזה תמיכה יכולה להביא לו הקבוצה עכשיו. בטח לא טובה יותר מסאנוואב על אף דומולן התופס את תשומת הלב. השאלה שלי, למה לא אסטנה? הרי ארויעבור ככל הנראה לאמירויות יחד עם דן מרטין, ובאסטנה מחפשים מנהיג.

דן ברקאי 18 באוגוסט 2017

אם כן*

פאקו 18 באוגוסט 2017

ארו עוד לא סגור באמירויות וכך גם מרטין (למרות שאלה אכן השמועות). אסטנה קבוצה חזקה ועשירה ואולי מחפשת מוביל בפרופיל גבוה יותר מבארגי. לדעתי אחרי הוואלטה הדברים יתבהרו.

פאקו 18 באוגוסט 2017

ואגב אסטנה החתימה את עומאר פראילה, רוכב בפרופיל מאד דומה לבארגי.

דן ברקאי 18 באוגוסט 2017

עומר פריילה באמת רוכב טוב, אבל לא נתן הופעה ברמת הברגיל טור 2017.

ואגב אסטנה, אולי…. קינטאנה??

פאקו 18 באוגוסט 2017

קינטאנה הודיע שסגר במוביסטאר לעוד שנתיים.

איאן ראש 18 באוגוסט 2017

תודה על הפוסט והתגובות המעשירות. מדוע הטורים לא מתקיימים במרווחי זמן גדולים יותר שיאפשרו מנוחה והשתתפות לכל רוכב בכל טור?

פאקו 18 באוגוסט 2017

זה עוד שיפור לעומת העבר, שבו הוואלטה התקיימה באביב פחות או יותר במקביל לג׳ירו. צריך להבין שלוח השנה עמוס בהמון מירוצים שהם לא רק הגרנד טורים. יש 37 מירוצי וורלד טור (המירוצים בדרג הגבוה ביותר בענף) ועוד מירוצים פופולריים שלא נחשבים בדירוג הזה. וזה בלי אליפות העולם באוקטובר. אז מנסים להתחשב בכל אלו ביחד, וזה קשה.

דן ברקאי 18 באוגוסט 2017

ובמיוחד כשהחורף האירופאי גוזל כמות חודשים בהם אין אפשרות להריץ סיורים באירופה. לעשות בחצי השני של העולם החוגג קיץ אז, לא כל כך מיוחד…

אודי 19 באוגוסט 2017

בקשה קטנה לדן

אם אפשר להתאים קצת את הסקירות לאנשים שפחות מבינים בתחום אשמח.
מאוד שמחתי לראות שיש כאן בלוג על אופניים אבל אני קצת מתקשה להכיר את התחום.
למשל – סקירה קצרה על המועמדים הראשיים, נקודות חוזק וחולשה שלהם, היסטוריה בקצרה וכו׳
אין לי ספק שזה יהיה משעמם קצת למביני העניין אבל יקל על עוד אנשים להיכנס לתחום.
לדוגמא – בזכות הבלוג של נחשון שוחט הפכתי להיות מבין עניין במרתונים וריצות ארוכות.

כמובן שמדובר בהחלטה עקרונית שלך למי אתה מכוון את הבלוג.

אודי 19 באוגוסט 2017

עוד נקודה/בקשה.
טור סקירה כללי על התחום – המירוצים הגדולים, סוגי קטעים בגרנד טור, החולצות, האם יש דירוג כללי מצטבר, מה המשמעות של הקבוצה ואיך היא בנויה (כמה אנשים, שיקולים בבניית הקבוצה…).

פאקו 19 באוגוסט 2017

יסלח לי דן אם אנצל"ש פה בצורה חסרת בושה לטור מורה נבוכים שלי בהופס על הענף (מלפני הטור של שנה שעברה). מאמין שתמצא פה תשובות לרוב השאלות שלך.
http://www.hoops.co.il/?p=69026

דן ברקאי 19 באוגוסט 2017

פאקו, חלילה וחס! הכל טוב.

הנה גם מדריך שכתבתי כאן טרם הטור דה פראנס.

אודי 20 באוגוסט 2017

אלופים. תודה רבה לשניכם. אקרא את זה בעניין רב.

אודי 20 באוגוסט 2017

דן ופאקו תודה רבה.
בדיוק מה שחיפשתי.
מרגיש מוכן להצטרף ולעקוב אחרי המירוץ והבלוג.

Comments closed