ספורטנ'רול (כ"א) – רן עצמון

סטילי דן, הלהקה הנוצצת שלא התחילה בגאראז' של אבא של מישהוהטרילוגייה המופתית של סטילי דן – לזכרו של וולטר בקר

מותו המצער, בגיל 67 בלבד של וולטר בקר, מחייב התייחסות בבלוג זה (ואני מקווה שהבלוג לא יהפוך לטורי הספדים). וולטר בקר, יחד עם עמיתו דונלד פייגן ,עמד מאחורי אחד ההרכבים הכי נפלאים של שנות השבעים – סטילי דן. הצמד היהודי מניו יורק שנפגש בקולג' יצר תחת השם סטילי דן מספר אלבומים אדירים כשבראשם עומדת טרילוגיית המופת THE ROYAL SCAM , AJA ו- GAUCHO.

בקר ופייגן  הצעירים ניסו את מזלם במספר הרכבים ואף ככותבי שירים לזמרים אחרים אך ללא הצלחה גדולה. נקודת המפנה בקריירה שלהם קרתה כשהמפיק ואיש הרפרטואר של חברת התקליטים ABC , גארי כץ, התרשם מכישרונם של השניים והציע להם להקים להקה. אל פייגן, הזמר והקלידן, ובקר שעל הגיטרות ולעיתים בבאס, הצטרפו מספר נגנים שהיוו את עמוד השדרה של שלושת האלבומים הראשונים. אלבום הבכורה CANT BUY A THRILL הניב שני להיטים (DO IT AGAIN, REELIN IN THE YEARS) והלהקה החלה לצבור פופולאריות מסויימת. האלבום השני היה פחות מוצלח מקודמו,אבל הלהיט RIKKY DON’TLOSE THAT NUMBER מהאלבום השלישי PRETZEL LOGIC החזיר את הלהקה למסלול.

*

בשלב זה החלו חיכוכים בין פייגן ובקר לשאר החברים בלהקה בעיקר בשל סירובם של הצמד לצאת לסיבובי הופעות על מנת לקדם את האלבומים. פייגן ובקר גילו שהמקום בו הם מרגישים הכי טוב הוא אולפן ההקלטות והחליטו שסטילי דן תהיה להקת אלבומים בלבד ולא תופיע יותר. החלטה זו גרמה לפרישת רוב חברי ההרכב המקורי והובילה לדפוס שיאפיין את אלבומי סטילי דן מעתה ואילך-שיתוף גלקסיות של נגני האולפן הכי טובים והכי יקרים בביזנס על מנת להגיע לסאונד הרצוי עליו חלמו פייגן ובקר.

האלבום הרביעי משנת 1975 KATTY LIED כבר כלל השפעות ג'אזיות ניכרות, שירים מורכבים וחבורת נגני אולפן מובחרת העניקה לאלבום את הסאונד המלוטש שלו.

לקראת הקלטת האלבום הבא עברו פייגן ובקר ללוס אנג'לס, התמקמו באולפני ההקלטות הטובים בעיר וגייסו לעזרתם את הקצפת של נגני האולפן בעיר. התוצאה היא האלבום המעולה THE ROYAL SCAM ששכלל את הנוסחה שתאפיין את היצירות הבאות של הצמד – שירים ארוכים ומורכבים, השפעות כבדות של ג'אז ושילובן בשירי רוק, טקסטים מחוכמים ומתחכמים סרקאסטיים ברובם, נגינה עילאית, עיבודים מורכבים ומלאי דמיון וסאונד נקי ומלוטש. פייגן לקח על עצמו את תפקידי השירה ועושה זאת בצורה מצוינת ובקר הוסיף את נגיעות הגיטרה הייחודית שלו ומדי פעם ניגן על גיטרה באס.

*

בין הנגנים הבולטים באלבום אפשר למנות את המתופפים ריק מארוטה וברנרד פרדי האגדי, נגני הקלידים פול גריפין וויקטור פלדמן, הבאסיסט צ'ק רייני וחבורת גיטריסטים שבראשה הנגן הכי מבוקש והכי יקר בביזנס, גיטריסט העל לארי קרלטון. הנגינה המופלאה של קרלטון הפכה לאחד האלמנטים הבולטים במוזיקה של סטילי דן והוסיפה רבות לסאונד הייחודי שיצרו פייגן ובקר.

כבר משיר הפתיחה של האלבום KID CHARLEMAGNE אפשר להבין איזה אלבום אדיר הוא THE ROYAL SCAM . פראזת הפסנתר החשמלי הסוחפת והפאנקית עם התיפוף העילאי של ברנרד פרדי בונה את הפתיחה לכניסת השירה של פייגן. קלאווינט מקפיץ מצטרף אף הוא וביחד עם הפסנתר החשמלי יוצר רקע גרובי מדויק ומתוחכם לשיר. את שירתו של פייגן מלוות הרמוניות קוליות יפהפיות המדגישות את המלודיה האדירה של השיר. לארי קרלטון מתפרץ בסולו נהדר, אחד מיני רבים, ולאחר הסולו מצטרף גם לליווי השיר והפזמון בעיטורי גיטרה מרהיבים עד לסולו הגיטרה האלגנטי הנועל את השיר.

השיר הבא THE CAVES OF ALTAMIRA נהנה מעוד אלמנט שיהפוך למרכזי במוזיקה של סטילי דן-עיבוד עשיר ומרהיב לכלי נשיפה בתוספת סולו סקסופון נהדר של ג'ון קלמר. לארי קרלטון לוקח פיקוד מלא בשיר הבא DON’TTAKE ME ALIVE והליווי שלו לאורך השיר הוא מלאכת מחשבת מוזיקלית. השילוב בין הגיטרה לפסנתר החשמלי הוא הבסיס לשיר הפנטסטי הזה שפייגן מתבלט בו בשירה מלאת רגש.

*

ככלל, בכל שיר ושיר באלבום יש אלמנט הייחודי לו שמשתלב באופן נפלא בסאונד הכללי. למשל נגיעות הרגאיי בשיר HAITIAN DIVORCE בתוספת לגיטרת טוק בוקס המולווה את השיר לכל אורכו באופן המעיד על חשיבה מוזיקלית נדירה ויוצאת דופן.  הפאנק המהיר ב-GREEN EARINGS עם נגיעות הגיטרה החדות כתער של קרלטון. קטע הסיום הנושא את שם האלבום הוא בכלל מסטרפיס.בניית המתח ההדרגתית, הפסנתר הכבד,נגיעות של גיטרה, אורגן וכלי נשיפה ושיר שהולך ומטפס עד שהוא מגיע לקטע מוזיקלי כמעט מופשט שנועל את האלבום העצום הזה.

ההצלחה היחסית של האלבום אפשרה לצמד לקבל תקציב גדול להקלטת הפרוייקט הבא ויחד עם זאת חופש והעזה להביא נגני על, לא רק מתחום נגני הסשנים, אלא נגני ג'אז אגדיים עליהם גדלו השניים. גם חברת התקליטים לא האיצה בפייגן ובקר, נתנה להם זמן ומרחב פעולה והצמד דגר באולפני היוקרה של לוס אנג'לס עד אשר בשנת 1977 השלים את מיטב יצירתם-אלבום המופת AJA.

תשעה שירים מופלאים, עטופים בצילום יפהפה ומסתורי מרכיבים את האלבום. הפעם נבחרו הנגנים בפינצטה לכל שיר ושיר בהתאם לאופיו. הסאונד היה שמימי, מדויק ומלוטש ולא פלא שהיה  זה האלבום הפופולארי ביותר בחנויות הסטריאו לבדיקת איכות המערכת. מיטב טכנאי הסאונד של לוס אנג'לס היו מעורבים בהקלטת האלבום והנגנים המופלאים השתלבו באופן מושלם בהפקה הכבירה של הצמד (למרות שגארי כץ מקבל קרדיט כמפיק בכל אלבומי הלהקה ברור לחלוטין מיהם המפיקים בפועל). הטקסטים היו ציניים ומסתוריים כדרכם וקבלו מימד נוסף עם השירה הקרה של פייגן. זהו אכן אלבום קר, נטול רגש אבל הרגש מגיע ממקומות אחרים. מהמלודיות המורכבות והיפות להפליא, מעיבודי כלי הנשיפה העשירים, מקטעי הסולו השונים, ממפגן התיפוף של נבחרת מתופפים מהאגדות, מהסאונד הלא ייאמן ומההברקות השזורות בכל אחד מהשירים.

BLACK COW פותח את האלבום עם פראזה פשוטה ביותר המנוגנת על ידי קלאווינט אליה מצטרפת גיטרת הבאס. ככל שהשיר מתפתח מצטרפים עוד כלים כמו פסנתר חשמלי, סקסופון  והגיטרה של קרלטון. ויקטור פלדמן הוותיק מנגן את סולו הפסנתר החשמלי הג'אזי, טום סקוט הסקסופוניסט מגיש סולו נהדר שנועל את השיר וגם ההרמוניות הקוליות המלוות את שירתו של פייגן הן מלאכת מחשבת. זהו שיר פשוט יחסית אך שיר הנושא הבא אחריו הוא יצירה כבר מורכבת בת כמעט שמונה דקות. החלק הראשון של השיר הוא רך, כמעט חלומי, עם נגינת פסנתר יפה המלווה את שירתו של פייגן. ואז מגיע הברייק הראשון המורכב מפראזת כלי הקשה מלווה בגיטרות ומתוך הקטע הזה ממריא לארי קרלטון לסולו גיטרה מסחרר מלווה במשרוקיות. קטע אינסטרומנטלימבריק שלכאורה לא שייך לשיר אך משתלב בו באופן פלאי ואז מתוך האווירה החלומית, מבקיע באופן בלתי צפוי הסקסופון המפלצתי של אגדת הג'אז ויין שורטר. כמה נהימות פתיחה מחממות את הנגנים לקראת סולו סקסופון סוחף ובעיקר מאפשרלמתופף סטיב גאד (האגדי!) לבצע מעברי תופים עוצרי נשימה כרקע לסולו של שורטר. רק סטילי דן יכולים לבצע מעבר חד מהקטע הג'אזי, הלכאורה לא קשור חזרה לבית והפזמון המקוריים של השיר באופן שיישמע טבעי וזורם. לקראת הסיום סטיב גאד נתן לנו עוד טעימה מיכולותיו המופלאות ואל תפספסו את עבודת המצילות הכבירה הנועלת את השיר הגאוני הזה.

DEACON BLUES הנועל את הצד הראשון של התקליט הוא עוד יצירת מופת ארוכה ומורכבת. הלחן נהדר, הפזמון תופס אותך בשנייה, כלי הנשיפה מלווים את פייגן ברכות וחטיבת הקצב של וולטר בקר בבאס וברנרד פרדי עוטפות הכל בגרוב קליל וזורם. את נגיעות הגיטרה היפות מוסיף לי ריטנאואר הנודע וסולו הסקסופון המוחץ מנוגן לעילא על ידי פיט כריסטליב, נגן ג'אז ותיק שגם סוגר את השיר בסולו אלגנטי על רקע הגרוב הנהדר.

*

הצד השני כולל ארבעה שירים קצרים יותר. PEG הפאנקי והמהיר עם עיבוד כלי נשיפה מרהיב, נגיעות גיטרה פאנקיות של סטיב קאן וסולו גיטרה מפואר של ג'יי גריידון (שהאגדה אומרת ששמונה נגני על ניסו להקליט אותו לפניו ונפסלו). HOME AT LAST שהוא שיר במקצב מיד טמפו הנשען על תיפוף עצום של ברנרד פרדי. לארי קרלטון מלווה את השיר באופן יפהפה ומלא דמיון ועל סולו הגיטרה אחראי וולטר בקר. ההרמוניות הקוליות היפות מושרות על ידי פייגן וטים שמידט מהאיגלס וגם מקומם של כלי הנשיפה בעיבוד ג'אזי לא נפקד. I GOT THE NEWS  הוא עוד שיר פאנקי מהיר בו בולטים הבאסיסט צ'אק רייני וויקטור פלדמן בנגינת פסנתר ג'אזית לחלוטין. השיר הנועל את התקליט JOSIE היה להיט לא קטן ואפשר להבין מדוע. שיר קליט, גרוב מדבק מבוסס גיטרות, תיפוף רוקיסטי של ג'ים קלטנר (עוד נגן בכיר בסצנה), סולו גיטרה פשוט ויפה של בקר אבל העיקר הוא הגרוב הפנטסטי של השיר.

ההשקעה העצומה ב-AJA השתלמה. היו אלו שנות שיא בעולם המוזיקה ואלבומים של פליטווד מק, האיגלס, פיטר פראמפטון, הבי ג'יז ואחרים נמכרו בכמויות דמיוניות. גם האלבום הלא מסחרי, הג'אזי, המתוחכם והמעט מתנשא של סטילי דן הצטרף לחגיגה ונמכר במיליוני עותקים. חלק מהמבקרים הסתייגו מהיומרנות, מהאינטלקטואליות שבאה על חשבון הרגש, מהסטריליות אבל היום ברור שמדובר בקלאסיקת רוק. אלבום מושלם בו הביאו פייגן ובקר את כל כישרונותיהם ככותבים, מפיקים, מעבדים ונגנים לשיא.

*

הצלחת האלבום הבטיחה לצמד עוד תקציבי עתק וזמן בלתי מוגבל להפקת אלבומם הבא. ההקלטות היו ארוכות, רוויות בתקלות ובעיות, נמשכו זמן רב מהמתוכנן וכמובן חרגו מהתקציב. בעיות פרסונליות של בקר גרמו אף הן לעיכובים בהקלטת האלבום ובנוסף לכך חברת התקליטים הקטנה בה היו חתומים השניים נקלעה למאבק משפטי עם תאגיד העל MCA שרכש אותה. לאחר כל התלאות יצא סופסוף בשנת 1980, לאחר שלוש שנות עבודה, האלבום השלישי בטרילוגייה – גאוצ'ו.

גם אלבום זה כולל שבעה קטעים אבל מצב הרוח שונה מקודמו. השירים פחות מורכבים, יותר מבוססי גרוב רך ומבנה מסורתי ומוגשים כרגיל בהפקה וסאונד ללא רבב. רוב הטקסטים עוסקים בחיים בלןס אנג'לס והנינוחות של החוף המערבי משפיעה על האווירה באלבום.

שיר הפתיחה הנינוח והזורם BABYLON SISTERSמכניס אותנו לאווירת האלבום. נגינת הפסנתר והגיטרה מדויקות , ברנרד פרדי מנגן את השאפל המפורסם שלו והשיר זורם לכל אורכו ללא שיאים מיוחדים. השיר הבא, שהיה גם סינגל מצליח,HEY NINETEEN  הוא יותר גרובי באופיו בטמפו מהיר יותר אך עדיין הנינוחות נשמרת. הפזמון הקליט המושר בהרמוניה קולית יפהפייה הוא אחד הגורמים להצלחת השיר.GLAMOUR PROFESSION הסוגר את הראשון של התקליט הוא שיר מורכב יותר עם טקסט המלא אזכורים לעיר מלאכים ומתבלטים בו סטיב קאן בנגינת גיטרה מלאת רגש ורוב מאונסי בסולו פסנתר ג'אזי על רקע עיבודי כלי נשיפה אלגנטיים וביג באנדיים באופיים.

*

שיר הנושא, גאוצ'ו, סיבך את פייגן ובקר בתביעה משפטית מול פסנתרן הג'אז הענק קית' ג'ארט. אין ויכוח שפתיחת השיר, פראזת הפסנתר והסקסופון שעליה ,מועתקת מהיצירה של ג'ארט BELONGING ולמעשה כל השיר מבוסס על שני המוטיבים הללו בתוספת התיפוף הסבלני של ג'ף פורקארו (עוד מתופף על). להגנתם טען הצמד שהדבר מהווה מחווה לג'ארט הנערץ עליהם אבל הפסנתרן הנודע לא התרשם. פייגן ובייקר נאלצו לשלם לג'ארט תמלוגים בגין השיר וכן לתת לו קרדיט כאחד הכותבים. כל זה לא מונע מהשיר להיות עוד יצירת מופת המשלבת באופן מושלם רוק וג'אז. טום סקוט בסקסופון ורוב מאונסי בפסנתר מגישים כאן נגיעה עילאית כך שבאמת אין לקית ג'ארט סיבה לכעוס.

היהלום בשיר TIME OUT OF MIND הוא סולו הגיטרה הנפלא כרגיל של מארק קנופלר הצעיר. פייגן ובייקר כל כך התרשמו מהגיטריסט שרק עתה התפרסם והוא אכן לא אכזב בנגינה מלאת טעם ואיפוק שמתלבשת נפלא על השיר.MY RIVAL הפאנקי עם הגיטרות החדות של ריק דרינג'ר, התיפוף הקלאסי של סטיב גאד וקלידים מעודנים הוא עוד שיר זורם ועצל שתואם את האווירה בתקליט אבל השיר המסיים את גאוצ'ו הוא כבר משהו אחר לגמרי. THIRD WORLD MAN הוא השיר הכי עצוב ואולי הכי יפה של סטילי דן, שיר שסוגר באופן מושלם את האלבום שלאחריו התפרק ההרכב.

פסנתרן הג'אז הגדול ג'ו סמפל בנגינה מלאת יופי והשראה בונה את הבסיס לשיר. הליווי לשירתו של פייגן הוא מינימאלי למדי עם מעט נגיעות סינתסייזר אבל הליווי הכמעט עירום הזה (במונחים של סטילי דן כמובן) הולם את השיר המלנכולי הזה ששיאו הוא סולו גיטרה מופלא ומלא השראה, יופי ועצב של לארי קרלטון בהופעתו היחידה בתקליט.

גאוצ'ו הצליח היטב במכירות אך תהליך הקלטתו והתלאות שסבבו אותו גרמו לפירוק החבילה ופייגן ובקר הלכו כל אחד לדרכו. אלבום הסולו הראשון של פייגן THE NIGHTFLY היה מעולה אבל אלבומי ההמשך לא היו מוצלחים. בקר הפך להיות מפיק עסוק ועבודתו הטובה ביותר היא האלבום העצום של הלהקה הבריטית צ'יינה קרייסיס FLAUNT THE IMPERFECTION.

פייגן ובקר עצמם חזרו לשתף פעולה עם שני אלבומים לא רעים של סטילי דן בשנות התשעים ואף מספר סיבובי הופעות אך לא הצליחו לשחזר את ההצלחה והקסם של פעם וזה מובן. הטרילוגיה שהקליט הצמד בין השנים 1976-1980 היא שלישיית אלבומים עילאיים שעומדים היטב במבחן הזמן ובראש השלישייה הזו נוצצת AJA , מופת של שלמות מוזיקלית חד פעמית באיכותה.

 

 

דרך לשום מקום
ראגבי צ'מפיונשיפ (3) - ארם אבירם

40 Comments

Amir A 7 בספטמבר 2017

איפה במוזיקה היום יש מישהו שמסוגל לעשות כאלו דברים? חברות תקליטים שיתנו ליוצרים יד חופשית וארנק פתוח כדי שהסאונד יהיה מושלם? מנהלים שיעריכו את המוזיקה ולא רק את השורה התחתונה?

אמיתי 7 בספטמבר 2017

יש בזה משו אבל אל תשכח שהכל יותר זול היום מבחינת הפקה וסאונד. כל אחד בימינו יכול להוציא את המוזיקה שלו. מחיר הדמוקרטיה

ניינר / ווריור 7 בספטמבר 2017

זה נכון אמיתי אבל אף אחד לא יכול לנגן כמו לארי קרלטון או לתופף כמו ברנרד פרדי ולכן כבר לא עושים תקליטים כאלו היום. פעם היו בחברות התקליטים אנשי a& r עם הבנה מוזיקלית וחזון. היום ממלאים את התפקיד החשוב הזה פקידים חסרי מושג וככה גם נשמעת המוזיקה

Amir A 7 בספטמבר 2017

בוושינגטון פוסט היתה כתבה לא מזמן שדיברה על מותה של הגיטרה החשמלית. המכירות השנתיות נפלו ממיליון וחצי יחידות לאזור המיליון יחידות. אנשים כבר לא מחפשים להתמקצע בנגינה. מספיק ללחוץ על שני כפתורים במחשב כדי להרגיש שאתה מוזיקאי מחונן.

אמיתי 7 בספטמבר 2017

הקטע עם שיתופי הפעולה עדיין קיים ואף ביתר שאת. גם בג׳אז וגם בהיפהופ וגם ברוק. גם פה בארץ כולם מנגנים עם כולם כי לכולם יש אולפנים. היום מוזיקאים הם גם היחצנים וגם המפיקים של עצמם. יש בזה גם הרבה יתרונות. בקשר לנגינה אז זו בעיה כללית אך עוד יותר חמורה בגיטרה. קרלטון לא למד מטאבים. וגם לא מסירטוני יוטיוב. הוא למד מוזיקה.
אמיר לא הייתי מסיק משנה אחת מסקנות

אמיתי 7 בספטמבר 2017

שאפו. איזו השקעה. לי באמת הכי זכורים הסולואים של לארי קרלטון

ניינר / ווריור 7 בספטמבר 2017

ועוד קיצצתי את הטקסט בחצי. יכולתי לזבל עליהם בלי סוף. יש עוד כל כך הרבה מה לספר…

Amir A 7 בספטמבר 2017

הסיפור שאני הכי אוהב הוא על דני דיאז, שניגן עם להקה בלונג איילנד ופרסם מודעה שאמרה:
"Looking for keyboardist and bassist. Must have jazz chops! Assholes need not apply"
בייקר ופייגן ענו למודעה וכשהגיעו לחזרה הראשונה התחילו מיד לנגן חומרים שלהם. לקח לדיאז שתי שניות להבין מה קורה והוא פיטר את שאר חברי הלהקה שלו ועבר לעבוד עם בייקר ופייגן.

Matipool 7 בספטמבר 2017

מדהים הידע שלך.
אני מכיר אותם רק בקטנה. כמה שירים פה ושם אבל נהניתי לקרוא וכמובן בדרך הביתה, נכנסתי ליוטיוב להכיר אותם יותר.

ניינר / ווריור 7 בספטמבר 2017

תודה מתי. סטילי דן זו להקת אלבומים ואני ממליץ לך להקשיב לאלבומים במלואם ולא שיר פה שיר שיר שם. יש לתקליטים המלאים שלהם ערך מוסף עצום

Amir A 7 בספטמבר 2017

משום מה השיר שלהם שהכי תפס אותי זה PRETZEL LOGIC. החל מהמילים וכלה בסולו הגיטרה הנפלא שעד היום יש וויכוח אם ניגן אותו בהקלטה ג'ף בקסטר או שהיה זה וולטר בייקר.

ניינר / ווריור 7 בספטמבר 2017

זה היה כנראה וולטר בקר אבל עדיין הנושא פתוח. אגב ג'ף בקסטר המכונה סקאנק על שם זן מריחואנה מובחר הוא היום יועץ בטחוני בכיר בפנטגון. לא רע בשביל גיטריסט סטלן

אסף the kop 7 בספטמבר 2017

יופי של טור
למדתי המון.

אפרופו הספדים…גם הולגר שוקאי מת לפני כמה ימים..

בובו 7 בספטמבר 2017

אחת הלהקות האהובות עלי. עדיין מקשיב ל tago mago. מבחינתי יצירת מופת.

אסף the kop 7 בספטמבר 2017

אכן יצירת מופת, למרות שלא הקשבתי לה כבר 20 שנה בערך…

בובו 7 בספטמבר 2017

זה הזמן להזכר כנראה

אסף the kop 7 בספטמבר 2017

אתה צודק…
ארכוש באמאזון

יואב 7 בספטמבר 2017

Can עצומים. ביג לייק אסי

בובו 7 בספטמבר 2017

אגב אסף תודה על Human Sexual Response ובלי קשר הקשבת פעם ל moondog ? במקרה ואתה חובב מוזיקה קלאסית.

אסף the kop 7 בספטמבר 2017

תודה
אני מאוד אוהב את הסצנה הזאת מבוסטון של סוף 70 תחילת 80…
אני לא מכיר את moondog. במה מדובר ?
נ.ב
היום לקחתי את הקטנה שלי לראשונה לקונסבטריון פה בגבעתיים כי היא רוצה לנגן על גיטרה… גיטרה לא ראינו, רק מיליון פסנתרים.
היה מרגש.

בובו 7 בספטמבר 2017

מדובר באיש מיוחד שהיה סוג של חסר בית עיוור ברחובות ניו יורק במשך שלושים שנה והלחין מוסיקה עצומה לדעתי והמציא כמה כלים מוסיקליים עפ"י ויקיפדיה.

אגב אם אתה חובב בוסטון אתה חייב להקשיב ל karate שילוב מנצח של ג'ז ורוק

בובו 7 בספטמבר 2017

אני לוקח את הילד גם לחוג מוזיקה בשבוע הבא , מקווה שלא קיבל את החוסר כשרון שלי

אסף the kop 7 בספטמבר 2017

בהצלחה לילד.
תודה על ההמלצות, אנסה להקשיב בסופ"ש.
למיטב זכרוני אתה אוהב פאנק, אז אפרופו בוסטון של תחילת ה 80, אני אוהב את la peste…להקה של אלבום אחד, אבל איזה יופי של אלבום.

בובו 7 בספטמבר 2017

תודה. נעשה עכשיו סרט על moondog, בטריילר פה https://www.thevikingof6thavenue.com אתה יכול לראות מה פיליפ גלאס חושב על המוזיקה שלו (וגם את הקשר לביג ליבובסקי)

היסטוריה לעניים 7 בספטמבר 2017

באמת עצוב . סופר מוכשרים. וגם צוקי הינ כזה.
אבל לנחמה כבר כמעט שבוע חי דיי לבד עם american dream וכל סופרלטיב מוצדק. איזה דבר!

kirma der faux 9 בספטמבר 2017

אמריקן דרים בריפיט בכל הזדמנות מיום חמישי

yaron 7 בספטמבר 2017

תודה רן, הזכרת נשכחות :-)
בשבילי סטילי דן היא להקה של אלבום אחד – GAUCHO
לא כי אין אחרים או כי הוא "הכי טוב", סתם בגלל שזה כל מה שהכרתי מהם וזה פשוט הספיק לי.
מצחיק, אבל שכחתי מהם ושכחתי מהאלבום הזה לגמרי והפוסט שלך החזיר אותי פתאום לאיזה תקופה נעלמת בחיים שהקשבתי לאלבום הזה המון ואני אפילו לא מצליח להיזכר מתי בדיוק זה היה…
יש משהו מכשף באלבום הזה, משהו מדיטאטיבי. Cool במובן החיובי של המילה, Cool של נגני ג'אז :-)

ביצוע יפה שלהם ל – I.G.Y
https://youtu.be/Zz5_ypad0HM

אמיתי 7 בספטמבר 2017

זה ממש קרוב ירון. תתחיל לשנות ניקים חביבי

צור שפי 8 בספטמבר 2017

פוסט נהדר על מוסיקאים יוצאי דופן, כמה חבל ועצוב שאלה הנסיבות לכתיבתו. תודה.

יואב מקטמון 8 בספטמבר 2017

להקה גדולה שאהבתי מאד.
האהבה שלי אליה גררה ויכוחים ארוכים עם חברי הטוב, שהיה שותף מלא להתפתחותי המוסיקלית. הוא טען שהם רכים מדי, ג'אזיים מדי, ועוד כינויי גנאי..
בעיני הם היו נפלאים. כל כך הרבה קלאסיקות, כל כך הרבה רגש ונשמה, דווקא תחת מעטה ההפקה הסטרילית כביכול.
שאלה: מי מנגן את סולו הגיטרה ב rikki don't lose…? אחד הסולואים האהובים עלי!
והמלצה: השיר מקסין מתוך הנייטפליי, תקליט הסולו הראשון של פייגן. שיר מדהים ובו סולו הסקסופון הכי יפה שאני מכיר של מייקל ברקר.

Amir A 8 בספטמבר 2017

תקליט הסולו הראשון של פייגן הוא אדיר. הרבה פעמים כשחושבים על תקליט סולו של יוצר שיצא מלהקה גדולה ועדיין הציג יצירת מופת חושבים על סטינג וחלומם של הצבים הכחולים. אז נכון שסטינג הלך לכיוון הפוך לגמרי מפוליס ואילו האלבום של פייגן יכל בקלות להיות אלבום של סטילי דן, אבל עדיין משתווה (מבחינת התעלות של סולן) לאלבום של סטינג ואפילו עולה עליו. כמובן שבקונטקסט הזה ג'ורג' האריסון עם All Things Must Pass משאיר אבק לכולם. לא רק בגלל האיכות של האלבום אלא גם בגלל הצל שממנו הוא היה צריך להשתחרר. האלבום הטוב ביותר שאיזה יוצא ביטלס הוציא אי פעם.

Amir A 8 בספטמבר 2017

(זו תגובה ליואב מקטמון)

Matipool 9 בספטמבר 2017

חלומם של הצבים הכחולים הוא מאסטרפיס.
סטינג היה אז אדיר.

ניינר / ווריור 8 בספטמבר 2017

יואב הסולו הוא של היועץ בטחוני הבכיר ג'ף סקאנק בקסטר.
אכן נייטפליי הוא אלבום מושלם, אני מת על גרין פלאוור סטריט

באבא ימים 8 בספטמבר 2017

מת עליהם

גלעד בלום 9 בספטמבר 2017

אחלה להקה, ראיתי אותם לפני שנה בביקון והם היו מעולים , עשו סבוב הופעות שבו הם עושים תקליטים שלמים מהתחלה עד הסוף, עשו את רויאל סקאם בערב שהייתי, מקצוענים אמיתיים וגם די פירגנו אחד לשני, הביאו נגנים מעולים, היה ענק, יהי זכרו ברוך וולטר בקר, איזו גיטרה נקיה!תודה תמשיך עם הכתבות

אסף THE KOP 9 בספטמבר 2017

יש לנו אתכם בשלישי הקרוב.
מקווה שנהרוס לכם את המאזן.

גלעד בלום 9 בספטמבר 2017

בית׳ר תל אביב זו קבוצה שתמיד חיבבתי עוד מהימים של נסים כהן הגדול, הקבוצה עם הכי מעט אוהדים שהגיעה לרמה די גבוהה בזמנו( זוכר מקום שני אחד), גדלתי על המפגשים הכפולים בבלומפילד, ביתר תמיד שיחקו משחק מוקדם ואוהדי הפועל תמיד עודדו אותם, הנקודות יישארו אדומות אבל לפחות תעשו קופה ממכירת כרטיסים, וחבל על מה שקורה ליברפול ברגעים אלו, מזל רע למאנה( אבל אדום מוצדק )

אביב 9 בספטמבר 2017

השוואת ציוד בחנויות סטריאו עם האלבומים של סטילי דן ובמיוחד נייטפליי היתה בעייתית משהו כי החומר הזה מייפה ציוד בינוני. כלומר – מה שתקנה בחנות יישמע בבית רע עם אלבומים שאינם סטילי דן ;-)

Comments closed