מאי נפקא מינו – יוחאי פורת שושני

בזמנים בהם מועדונים משפחתיים הופכים לקונצרנים עסקיים, מינו ראיולה הוא קרן שמש

ואז, כשהוויכוחים על המחיר של אלכסיס, מידת התאמתו ליונייטד, ומי יפגע עם יגיע, וגם האם מוריניו שוחח איתו והסביר לו לאיזה עמדה יגיע, האם יקבל את מספר 7, האם הוא מוסר ב78% אחוז כשהוא משחק בשמאל ואם הוא יעזור לרווח את המגרש או יקטין אותו יותר וכיו"ב.

פתאום, נהיה סדר.

*

הסוכן של מחטריאן, אחד מינו ריאולה הסביר שהכל ייסגר כשהשחקן שהוא מייצג והסוכן של אותו שחקן, אחד מינו ריאולה, יסכימו למעבר לארסנל. העסקה היא לא חלק מעסקת סנצ'ס, ראיולה לא עובד ככה, עסקת סנצ'ס היא חלק מעסקת מחטריאן, כמובן, הרמז פה מאוד ברור. אם אתם רוצים את אלכסיס, נא ליצור קשר, אני בוילה של קאפון במיאמי.

וזה ממלא אותי אושר.

*

ראיולה הוא מבחינתי, הדמות הכי רומנטית בכדורגל העולמי. בזמנים בהם מועדונים משפחתיים הופכים לקונצרנים עסקיים קרים ומנוהלים על ידי חליפות מטונפות כמו וודוורד – מינו ראיולה הוא קרן שמש.

הוא האח הגדול במשפחה נפוליטנית, והשם שלו לקוח מספר של פרנטה.

הוא יכול להיות דמות בסופרנוס או בסנדק ויכול לעשות עסקים עם האחים סולארה בפיצריה המשפחתית בסטרדונה ובאותו זמן לטלפן לוודוורד ולקבל בדיוק את מה שהוא רוצה.

*

שום אלגוריתם בפוטבול מנג'ר לא יכול לשקלל את ההשפעה שלו על המחיר ועל השחקן.

כל הופעה שלו בעיקר עם טי שירט ומכנסיים קצרים וזקן לא מגולח היא סטירה לחליפות לפרשנים, סטירה לכל הסטטיסטיקאים שמנסים לשכנע את עצמם שכדורגל זה בייסבול.

היא סטירה לדיוני הטיקי טאקה הגגאן פרסינג.

בסוף זה הרבה יותר דומה לפיצריה. תנוחו.

 

הניסוי הגדול בהיסטוריה
רונאלדיניו

85 Comments

אהוד 17 בינואר 2018

סוכני על עם השפעה על עסקאות יש גם בארה"ב בכל ענפי הספורט המרכזיים, רק ששם עם הם חליפות. אני חושב שבאנ.אפ.אל ובאנ.בי.איי יש גם תיקרה על כמה עמלה מותר לסוכן להרוויח.

ארם אבירם 17 בינואר 2018

זה טור מעניין שמיצר מחשבה אבל… אני לא ממש בטוח שהבנתי מה אתה מנסה להגיד ועם מה אם בכלל אני אמור להתווכח כאן?
אני אומר דבר אחד, לא אוהב את סוכני העל. לא חושב שהם משרתים את האינטרס של הלקוחות שלהם אלא את האינטרס של עצמם (שזה הגיוני). האם יש מתאם בין האינטרסים? בכלל לא בטוח.

matipool 17 בינואר 2018

לגמרי. כל מילה.

טל המנצ'סטרי 17 בינואר 2018

זה לא שהכל היה מושלם, נכון או צודק כשהכוח היה בעיקר בידיים של המועדונים, גם הם התייחסו לא פעם אל שחקנים כמו אל גושי בשר, ועדיין אני מעדיף שהכוח יהיה שלהם ולא של סוכנים, עם חליפות או מכנסיים קצרים.

הכדורגל קיבל לא מעט פגיעות לאורך השנים, עולם הסוכנים, הכוח של הסוכנים זה אחד מהם, ריאולה לא שונה.

זה שהוא מעקם את היד של וודוורד או לארסנל, זה לא מרשים אותי, הוא בסך הכל עוד עסקן וגם אם השם או דמות יכולים להתאים גם לספורנוס.

מיקי צריך קודם כל להחליט אם רוצה לעבור לארסנל בהקשר המקצועי, לא לפי האם הוא יסכימו לתנאים הכלכליים שהסוכן שלו הציב.

אוהד 17 בינואר 2018

הבעיה היא שגם אם מיקי החליט שהוא רוצה לעבור עדיין הסוכן שלו מנהל את המשא ומתן ומחכה שיסכימו לתנאים הכלכליים שלו ולא של מיקי.

אמיתי 17 בינואר 2018

בסוף גם הסופרנוס וגם נארקוס (שאני מאד אוהב. הסופרנוס תמיד תהיה הטופ בשבילי) עושות רומנטיזציה לאנשים שהם מפלצות (אני עדיין חושב לעצמי לפעמים מה טוני היה אומר/עושה בסיטואציה כזו או אחרת). אין שום דבר טוב בראיולה חוץ מבשביל ראיולה. ייתכן שהוא גם קצת פגע בקריירות של לקוחותיו. אז הוא שכונה (כמו טביב למשל) לכן זה בסדר? ממש עממיקו נגד כוחות הרשע רק ששכחת שהוא מיליונר לא קטן בעצמו

אופיר ממן 17 בינואר 2018

העניין עם פבלו אסקובר הוא שהמציאות עשתה לו רומנטיזציה. הוא באמת היה אדם אפל ומורכב מאוד, איש משפחה מדהים ופילנתרופ גדול שעד היום נחשב קדוש במדיין והבית שלו הוא מוקד עליה לרגל ומצד שני פסיכופת ומחסל קר רוח להחריד.
אני לא חושב שנרקוס עושה לו רומנטיזציה כמו שווגנר מורה פשוט נותן הופעה בלתי נשכחת.

אמיתי 17 בינואר 2018

עושה. וזה איפהשהו לגיטימי למרות שזה מבוסס על סיפור אמיתי בשונה מהסופרנוס או שובר שורות.
הרי יש האנשה מוחלטת של המפלצת- היא אוהבת כדורגל ונפגעת כשהיא נדחית עי האליטה בקולומביה. וכמובן הדגש על יחסיו עם משפחתו.
אגב מורה הוא ברזילאי והספרדית שלו בעייתית כך שלמרות הופעה מדהימה הרבה לטיניים לא ככ אהבו אותו בתפקיד.
אין ספק שהוא גיבור עממי במדיין אבל גם אין ספק שהיה טרוריסט- ופעל בראש ובראשונה נגד עמו שלו.
הרבה קולומביאנים גם מבינים את זה גם אם באיחור

אופיר ממן 17 בינואר 2018

הכל נכון אבל הוא באמת אהב כדורגל ובנה מגרשים וחילק מיליונים (והרבה מזה מתוך מניעים מפוקפקים אבל לא בטוח שרק) ואהב את משפחתו באמת. זה לספר סיפור… 'הוא מפלצת' לא רק שלא עושה טלוויזיה אלא לא מספרת את כל הסיפור

אמיתי 17 בינואר 2018

פה נכנס העניין הזה של מוסר. אין סיפור (אמת) אחת. לכן הניואנסים וההחלטות האלו כן חשובות ולכן לבחור להציג את ראיולה/אסקובר כמי שהכדורגל היה בראש מעייניו זה לא רק חוטא לאמת (מה שזה לא אומר) אלא גם לא מוסרי.
יש את הסרט על זלאטן (ההתחלה שלו) ובאמת ראיולה יוצא שם כסוג של אבא שדואג לילד המיוחד שלו (נניח). נראה לי מאז הכוח השחית אותו

אופיר ממן 17 בינואר 2018

אגב, צריך להבין גם את המסגרת שהוא פעל בה. בניגוד לעולם המערבי, בדרום אמריקה עדיין יש זיקה גבוהה מאוד למשפחה ולקודים הפנימיים גם על חשבון 'המדינה' שהיא מושג מנוכר יותר יחסית. ע"ע מקסיקו שם המצב חמור בהרבה.

אמיתי 17 בינואר 2018

מזכיר את ההנחות שנותנים לבני דודינו ויחסם לנשים למשל. לכל דבר יש קונטקסט אבל בסוף עלינו לעשות הכרעות ולהבחין בין טוב לרע. כמה שזה נישמע (וזה נחשמע) פלצני

אופיר ממן 17 בינואר 2018

זו טעות נפוצה שאנשים עושים – מחיקת הפער בין "להבין" ל"להצדיק". אתה יכול לסיים להגדיר דברים כטוב ורע (של מי?
על פי ערכי מי?) מבלי לרצות לרדת לשורש העניין, רק שבגישה הזו לא תוכל להתמודד באמת עם תופעות.

אנשים חוקרים להבדיל גם את ההיסטוריה של גרמניה בתחילת-אמצע המאה הקודמת, ערוץ ההיסטוריה מקרין המון סרטים דוקומנטריים ומחקריים על ההיסטוריה הנאצית, אני לא חושד בהם באנטישמיות בגלל זה.

אופיר ממן 17 בינואר 2018

אגב, אסקובר ממש לא הוצג בנרקוס כמי שהכדורגל בראש מעייניו.

אדם 17 בינואר 2018

אופיר, מה זה המציאות עושה לו רומטיזציה? בוא נסתכל על קסטרו וצ'ה גאוורה. אם תתבונן בקובה ורק תשתמש בעיניים אתה תהיה בטוח שהאבה אל השניים היא טהורה ונקייה. אם תפתח אזניים אתה תשמע את התעמולה היומיומית ברדיו ואת העובדה שדואגים לשמר את המעמד שלהם למרות שבדיעבד מתחילים להבין לאט לאט שהם גם לא היו צדיקים.

אופיר ממן 17 בינואר 2018

אדם,
הכוונה במשפט הזה היא שהוא היה אדם מורכב. מורכב מצדדים פסיכופטיים וגם מצדדים אנושיים, מה לעשות. בסופו של דבר הוא היה רוצח המונים וסוחר סמים נורא וההכרעה היא לשם במובהק. רק הדעה שלי היא שבדרך להכרעה הזו מותר להביט לצדדים כדי לבדוק מה עוד קרה שם.

אמיתי 17 בינואר 2018

אופיר. זוהי ראציונליזציה אקדמאית. אין בין זה לבין ערכים דבר. אולי אפילו זה ניגודי.
יש סצינה יפה בסופראנוס שכרמלה הולכת לפסיכולוג (יהודי..) והוא מסביר לה שבקצה של כל סנט שבעלה מרוויח יש פשע ודם. רק צריך להיות מודע לזה ולהכריע. אין צורך לחקור (מחקר כשלעצמו הוא מצויין רק שהוא לא תחליף למצפון) רק להבין את ההבדל בין הכרעה ערכית- מוסרית לבין הכרעה תועלתנית (הן הפוכות)

אופיר ממן 17 בינואר 2018

בעולם שלי זה לא ניגודי ושתי הגישות מתיישבות על אותו מישור ואף משלימות אחת את השניה. אני לא מבין מדוע ערכיות במילון שלך = הסתכלות דרך פריזמה אחת בלבד.
אני יכול להבין מדוע אנשים באופן כללי עושים זאת – כשאנו משחיתים את פני הרשע יותר קל לנו לחשוב שהוא חד פעמי ושאנו מוגנים מפניו. מעין 'פלנטת אאושוויץ'.
חוץ מזה, לעיתים גם כדי להגיע להכרעה ערכית יש צורך לחקור.

אמיתי 17 בינואר 2018

ערכיות איננה פריזמה אחת. היא מורכבת ולכן לא ראציונלית במהותה. רע יש בכולנו כמו שגם יש טוב באוהד בארסה שחסם אותי על לא עוול בכפי (;
הכרעה ערכית היא ניגודית ולו מהסיבה שעלינו לוותר על משהו בשביל ערכים- אנו מוכנים ״לשלם״ בשביל להגשימם. דוגמא קלאסית היא שמירת השבת. הכרעה תועלתנית היא מושכלת ובכן יש בה תועלת (חומרית) שניתנת למדידה.
ייתכן שיש ״טוב״ בקיומם של אנשים כמו ראיולה אך הוא מתגמד מול ה״רע״- לדעתי הסובייקטיבית כמובן. כבר אמרו חכמים- על ערכים אין טעם להתווכח. רק להילחם

אופיר ממן 17 בינואר 2018

לא חסם. האופציה איננה ניתנת בדה באזר (או שאינני יודע) ;)

אם תדייק בדברי תראה שכתבתי ש"בסופו של דבר הוא היה רוצח המונים וסוחר סמים נורא וההכרעה היא לשם במובהק. רק הדעה שלי היא שבדרך להכרעה הזו מותר להביט לצדדים כדי לבדוק מה עוד קרה שם". כלומר בערך הסופי הוא אכן רע, אבל אפשר להגיע לזה מבלי להתעלם מן המכלול שלו. אגב הכרעה תועלתנית היא לא בהכרח חומרית. אפשר לשמור שבת גם מתוך הכרעה מושכלת שאמונה מעניקה לי שקט נפשי וביטחון.

אמיתי 17 בינואר 2018

מסכים שהכרעה תועלתנית איננה רק חומרית. זה איננו סכום אפס וכמובן שאיננו בינארי. אך הנקודה היא לא התוצאה הסופית אלא המוטיבציה הראשונית. הכרעה ערכית יכולה להיות מועילה גם חומרית וגם חומר (כסף לדוגמא) יכול להיות ערך. אבל אז כמובן שדברים אחרים נהיים מישניים. כמו אנשים אחרים. ומי ששם כסף לפני אנשים הוא אכן בעל ערכים אך לא מוסר

אמיתי 17 בינואר 2018

שתי דוגמאות לכוונתי-
"לשם שמים"- אחד הכללים הגדולים בהגות היהודית
"התנועה היא הכל המטרה היא לא כלום"- אמירה סוציאליסטית-פילוסופית.
גם במוסר התוצאה של מעשה איננה אמורה להשפיע על שאלת מוסריותו של העניין מלכתחילה

אסף the kop 18 בינואר 2018

אופיר
מי שמבין הוא גם מצדיק.
אין פה שום טעות.

אופיר מ 18 בינואר 2018

אסף. לא.

אופיר מ 18 בינואר 2018

אגב אמיתי, היהדות דווקא לא מנתקת מוסר מהשלכות סופיות, ראה "ענוותנותו של זכריה בן אביקלס" או לחילופין סיפור יעל וסיסרא.

אמיתי 18 בינואר 2018

אופיר. יש הרבה גישות ביהדות. אני מבין שני דברים:
מוסר הוא קטגוריה אתאיסטית
היהדות איננה דת של שכר ועונש- שכר מצווה מצווה

אסף the kop 18 בינואר 2018

ודאי שכן אופיר, בעיקר לאור העובדה שרבים אחרים עם רקע דומה לא הופכים למרצחים.

כחול 17 בינואר 2018

בול אמיתי

ארם אבירם 17 בינואר 2018

+1

יוחאי 17 בינואר 2018

אם העולם היה מתנהל לפי אמות המידה והמוסר שלך הוא היה משעמם יותר מקבוצה של ון חאל.
החיים לא עובדים ככה, תודה לאל.
אחר כך תספר לי במי מהלקוחות שלו הוא פגע.

אדם 17 בינואר 2018

אז אתה גם אומר שמזל שיש את אסאד ונסראללה?

יוחאי 17 בינואר 2018

לא משעמם לכם כל השחור/לבן הזה?

אדם 17 בינואר 2018

שאלה – אתה רוצה מישהו שיעשה לך בלאגן בחיים כדי שלא יהיה ״משעמם״ או שאתה מעדיף את החיים האישיים שלך בלעדיו?
יש לי הרגשה שהעניין שאתה כותב בעדו הוא טוב כל עוד הוא רחוק ממך.

יוחאי 17 בינואר 2018

אתם לא מכירים טת הבחור העובדה היא שמי שאצלו לא עוזב אותו. זלאטן אומר שהוא חייב לו אץ ההצלחה שלו כי הוא מי שאיפס אותו. השחקנים יותר נאמנים אליו מלקבוצות לא בלי סיבה. הוא כנראה יותר נאמן מהוודוורדים. אנח באופן אישי מעדיף "טיפוסים" על חיילים של ארגונים קפטילסיטיים.

אמיתי 17 בינואר 2018

יוחאי. כתבתי על הסרט של זלאטן. אין ספק שיש בו טוב. ותתפלא אינני אוהב או מרגיש חייב לבעלים של יונייטד. הם רע הכרחי. לא דואג להם..
בקולומביה (לפחות כשאני הייתי שם, ולא רק שם) אתה צריך להיזהר מהגרילה והפארק שלא יחטפו אותך ומהמשטרה והצבא שלא יסחטו אותך (בקשיש). מבחינתי הם כולם מאפיה

אביאל 17 בינואר 2018

יוחאי – תמיד נחמד לדחוף ככה לקפיטליסטיים, אז תדע שהסוכנים הכי גדולים בהיסטוריה של הקפיטליזם הם לא התאגידים אלא האנשים העצמאיים, הם אלה שהקפיטליזם שיחרר, תאגידים, בצורות כאלו ואחרות היו תמיד, היזמים הם התשובה של הקפיטליזם.

אדם 17 בינואר 2018

לדעתי יוחאי, הוא ההגדרה של ארגון קפיטלסטי. ממקסם רווחים לעצמו ויתכן שגם למי שהוא מייצג וזו בעצם המטרה היחידה שלו, שורת רווח.

אסף the kop 18 בינואר 2018

יוחאי
האם אתה גם מעדיף שפחות של האנטיפה על פני חיילים של תאגידים קפיטליסטים ?
רק בכדי שאדע איפה למקם אותך על הספקטרום.

אמיתי 17 בינואר 2018

אין לי עניין באיך העולם מתנהל. רק איך אני מתנהל בו.
כבר נתנו את הדוגמא של דונדרמה. נראה איך מיקי ייצא מזה. אישית מאחל לו לעבור למקום שיעשה לו טוב..

קירקגור 17 בינואר 2018

גם לאונרד כהן היה במצב מעולה עד שגילה שבמשך שנים המנהלת שלו בזבזה לו את כל הכסף.

ובינתיים אני לא רואה שההתנהלות המפולפלת של ראיולה גורמת ליונייטד לשחק באופן מעורר התפעלות.

אמוץ כהן-פז 17 בינואר 2018

בעניין לאונרד, איפה שהוא למזלנו… אחרת מי יודע אם הוא היה יוצא לסיבובי ההופעות האחרונים.

קירקגור 17 בינואר 2018

גם הוא היה מסתכל על זה ככה, אולי. לפי הביוגרפיה של סילבי סימונס, זאת הייתה הפעם הראשונה שהוא לא סבל מלהופיע.

D! כאן ועכשיו 17 בינואר 2018

כל מה שאמרת, אמיתי

טימי 17 בינואר 2018

אגב, באחד הפרקים האחרונים בעונה 2 (הנהדרת) של אל צ׳אפו יש את הזווית של הצד האחר, זה שנפגע. פעם ראשונה בסדרה שמקבלים קווצ׳ בלב והרומנטיזציה מקבלת מימד אחר

אבי 2 17 בינואר 2018

עוד גנגסטר רודף בצע. המינו ראיולות הן אסון ותופעה בהחלט מדאיגה.
רק הסיפור הזה בקיץ עם דונארומה ומילאן – הילד רק רצה לשחק ולהפוך ל"בופון" של מילאן, אבל המו"מ המאפיונרי והסחטני שלו גרם לילד להיות מוקצה מחמת מיאוס בקרב הקהל המילאנזי וגם בקרב ההנהלה. היום כבר אף אחד לא יזיל דמעה אם דונארומה יילך ביחד עם הפטרון שלו לכל הרוחות.

אורי 17 בינואר 2018

1+ לתגובה
10- לטור

אופיר ממן 17 בינואר 2018

אין לי שום סנטימנטים לסוכנים תאבי בצע, אבל אתה יודע מה קורה במילאן? הקבוצה מתפרקת ובחובות אדירים, הקונה שלה התברר כשרלטן והיא צריכה למחזר הלוואות שאין לה מאיפה. 'להפוך לבופון של מילאן' – בדיחה טובה. שומר נפשו ירחק ובמקרה הזה כדאי מאוד לדונארומה לברוח ויפות 90 דקות קודם.

איטלקי 17 בינואר 2018

הוא יכול לברוח אבל סמלים (מה שכבר אין היום) נשארים בקבוצות שלהם גם אם הם לא בדיוק קבוצות צמרת.
גם בופון שהוא המודל לחיקוי נשאר ביובה בסרייה ב ובכמה עונות הגרועות כשהם חזרו לליגה הבכירה

אופיר ממן 17 בינואר 2018

לא דיברתי על הדשדוש של מילאן בתחתית אלא על ההתנהלות השערורייתית כמועדון. לא מבין למה 'סמל' צריך להקריב את עצמו ולהישאר במקום לא בריא בעליל.

אייב 17 בינואר 2018

כל הבלגן עם דנוארומה קרה לפני שמישהו ידע שהבעלים של מילאן שרלטן. זה קרה בקיץ כשכולם ראו השקעה אדירה ודיברו על איך שמילאן הולכת לחזור לעצמה. אין לזה שום קשר להתנהלות ההנהלה של מילאן, אלא אך ורק לתאבת בצע של הסוכן.
הקורבה סוד הוציאו הודעה רשמית בקיץ בה אמרו שאם דונארומה יעזוב את ראיולה, הכל ייסלח לו. דבר כזה לא קרה מעולם למיטב ידיעתי. יש בעייתיות עם הסוכן הזה, ואי אפשר להתעלם ממנה.

אבי 2 17 בינואר 2018

אייב, חסכת לי את התגובה לאופיר, תודה.
אוסיף שזו פאיקנג "גראנדה מילאן", אתה לא בורח משם כאילו זו הפועל תל אביב של כבירי.

אופיר ממן 17 בינואר 2018

אם כבר חוסכים, גם אתה עזרת לי פה. השוואה טובה להפועל ת"א האמת, בטח בהתנהלות השנים האחרונות. מילאן של הקיץ ממש הייתה אימפריה שכל הסמלים של העולם רוצים לשחק בה. אתם תולים תקוות/צרות של מועדון על כתפיים של ילד בן 18, יופי.

אריק 17 בינואר 2018

הוא נאמן לראיולה לא לקבוצה כמו כל השחקנין שלו. זה אומר עליו ובעיקר על הקבוצות.

יואב 17 בינואר 2018

אחלה פוסט אריק

אסף 17 בינואר 2018

כל מילה.

7even 17 בינואר 2018

הכדורגל העולמי הוא כבר מזמן משחק בין סוכנים ולא בין קבוצות.
נשאר רק שהם יעלו על הדשא.

סימנטוב 17 בינואר 2018

טוני זה בקטנה מזל שלו שתומס שלבי עדיין לא בעניין…
כל העסק מריח רע, הקופון של סוחר הבשר צריך להיות סמלי. המספרים שהוא מקבל הם פתח לגלגול מתחת לשולחן.

אמיתי 17 בינואר 2018

הגזמת. תומי שלבי לא שורד בג׳רסי דקה. היו עושים ממנו פאסטה צנון

יואב 17 בינואר 2018

אמיתי,
עד תומי(:

אמיתי 17 בינואר 2018

סליחה..מודה שעבר לי בראש לשים בקאסקט סכין גילוח..
לא יודע איבדו אותי בעונה השלישית ועכשיו הרביעית לא מתרוממת גם כן. אתה עוד בעניינים?

סימנטוב 17 בינואר 2018

סדרה גדולה. שמעתי לא מזמן ציטוט שהיא כאילו שקורוסאווה יוצר את הסמויה

אמיתי 17 בינואר 2018

וואחד הצהרה. חסר לי בה קצת עומק. או בי..
מה שכן המוזיקה והאקשן בה יחד עם התקופתיות מצויינים

יואב 17 בינואר 2018

כן, סיימתי את הרביעית ונהנתי ממש. יש לה לוק אנד פיל כל כך טוב.

סימנטוב 17 בינואר 2018

קטן עליו… המלך, צ'רצ'יל, ברמינהאם, ולונדון כבר בכיס, בסיבוב הבא כנראה קפונה (?)

משה 17 בינואר 2018

תומי יאכל את האיטלקים של ג׳רזי בלי מלח כולל הפארודיה של אדריאן ברודי על הסנדק.

תומר חרוב 17 בינואר 2018

האיזכור לאחים סולארה של פרנטה נהדר.

יוחאי 17 בינואר 2018

הוא האח השלישי.

דני איל 17 בינואר 2018

אסקובר הוא רשע אמיתי, אין ספק, העסקים שלו הרגו אלפים, וגרמו נזק לעשרות אלפים.
ובנתיים, הסחר החוקי באופיאטים הרג מאות אלפים וגרם נזק למיליונים.
אם הבנתי את המאמר, וכל אחד מבין בדרכו, אנחנו נוטים לתת הנחות למי שקרוב אלינו, או במקרה הזה לבוש בחליפה, ומתנהג לפי קודים תרבותיים שאנחנו מזדהים איתם.
אם נהרגו מליונים כחלק מסחר חוקי בסמים, אתה מכוסה, וחלק מהעניין זאת חזות נקיה ומהוגנת.
שלא תשכחו לרגע איך היו לבושים ומאיזו תרבות הגיעו הרוצחים הגדולים של המאה ה- 20.
ודרך אגב, לא מדובר ביחידים, מדובר בחברות הטבק, האנרגיה, הנשק והסמים (תרופות בעברית). ותבדקו את המספרים אם אתם סקפטיים …

קירקגור 17 בינואר 2018

יוחאי, הוצאת לי את המחשבות מהראש. כתוב לעניין. לצערי כל מה שאתה כותב נכון – אבל משפיע כרגע אך ורק על מנצ׳סטר יונייטד. בנקאים נכלוליים וסמי-מאפיונרים תמיד הלכו
טוב יחדיו. לטיקי טקה של סיטי זה לא מפריע כהוא זה כרגע.

יוחאי 17 בינואר 2018

מה שלא יונייטד פחות מעניין אותי.
הטיקי טאקה עובד בסיטי רק כי המון כסף מאוד מלוכלך, נדמה לי שחיפוש קצר בגוגל וביוטיוב יביא אותך לדברים מחרידים, אבל באמת מחרידים, לא של פיצרייה, שבעלי הסיטי עושים.
ככה שזה אפילו מקרה קיצון. אבל יש את כל התוכים שיסבירו שהכל זה פפ הגאון וטקטיקות וסטטיסטיקה. זה לא. זה כסף מלוכלך מאוד.

קירקגור 17 בינואר 2018

לחלוטין. לא כיוונתי לנקיןו כפיהם. אין ספק שאצל סיטי זה הרבה יותר והרבה הרבה יותר מפוקפק. אני מתכוון שנדמה שהוא לא משפיע על כל עולם הכדורגל אלא דווקא על המיקרוקוסמוס היונייטדי.
ולדעתי, עם כל רומנטיקת המוצרלה, ההשפעה היא לרעה. ולסימוכין אביא את דברי הרבי פרגוסון שיבדל״א, שאך לא מזמן כינה אותו שק של קקי.

רומן 18 בינואר 2018

מה הקשר בין סיטי לטיקי טקה? למה סתם לדבר בקלישאות, אין שום קשר.
דוגמא קטנה תראה כמה גולים סיטי נותנת בראש, וכמה הגמדים של פפ נתנו בזמנו.

קירקגור 18 בינואר 2018

רומן יקירי, למי אכפת? זה היה בסך הכל רפרנס לשימוש שלו בטיקי טאקה בפוסט. מצדי תקרא להתקפה שלהם אבוקדו, הפואנטה בעינה נשארת.

Gil - Zimbabwe 17 בינואר 2018

כל "שוק הבשר" הזה הוא גועל נפש אחד גדול. אין שום דבר מקצועי ושום דבר לא לטובת הכדורגל ולא לטובת חובבי המשחק. קבוצות משלמות מחירים לא הגיוניים על שחקנים ומקפיצות את כל שרשרת המזון. בסופו של דבר מי שניפגע זה אוהבי המשחק שכבר לא יכולים לקנות כרטיסים ונאלצים לשלם הון על מנת לקנות משחק בטלויזיה.

7even 17 בינואר 2018

שיפסיקו לצרוך ואז נראה איך זה מתגלגל למעלה חזרה

עירן 17 בינואר 2018

טור מצויין.

עירן 17 בינואר 2018

ואיכשהו נראה לי שהמסר בטור לא היה ברור כאן לחלק מהמגיבים, שדנים בשאלות של מוסר וכעו"ב ולא על זה היה, להבנתי, הפוסט. מבט מעניין על איך העסק (באמת) מתנהל. יש קצת גוונים כאן חוץ מהטוב ןהרע, כביכול.

רומן 17 בינואר 2018

מעולה!!!

אריק 18 בינואר 2018

רומן נשמה, אתה יודע של מי הוא סוכן, כן?

אסף 17 בינואר 2018

גם אני מתעייף מחפירות גגאן-פרסינג, ובאופן כללי לא מחבב את המאניבוליזציה של הכדורגל.
אבל מפה ועד להציג את המינו ראיולות, הז'וז'ה מנדסים והיעקב בוזגלואים של העולם כדמויות רומנטיות שמחזירות את הקסם למשחק? שטויות. אלו אנשים תאבי בצע ופרסום, שמנצלים לרעה את הרצון הטוב והנכון שמאחורי חוק בוסמן. אם הכדורגל כבר הולך 'להיהרס', אני מעדיף שזה יהיה באמצעות עוד טירחון על חשיבות המגנים למשחק הלחץ המודרני ולא ע"י מאכעריות מהסוג הגרוע ביותר.

Ollie Williams 18 בינואר 2018

אתה יכול לקרוא לראיולה ומנדס רומנטיים כשבפועל הם פשוט עסקנים מהסוד הבזוי ביותר. זה כמו לקרוא לאופירה וברקו טוק שואו דוגרי ונשכני כשבפועל זה שתי בהמות שצועקות על כל העולם

אמיתי 18 בינואר 2018

היי. עד פירה וברקו. תתבייש לך. ביזיון של תגובה מתנשאת. הוא קוסם. איפה רומן שיגן על כבודו

Ollie Williams 18 בינואר 2018

חחח

וברצינות, העליה של התכנית הזו גרמה לי לאבד תקווה סופית. זה גרם לי להבין כמה כל מיני ערכים בסיסיים של נימוס ואדיבות נדחקו תחת מטריית ה"פוליטיקלי קורקט" כדי שאפשר יהיה להצדיק זריקה שלהם לפח ולהיות חארות, פשוטו כמשמעו.

למרות שאני לא חושב שיש דבר יותר פוליטיקלי קורקט עקום מלקחת בנאדם שמדבר ומתנהל כמו בהמה, ולמתג אותו כ"אחד שהולך עם האמת שלו"

אמיתי 18 בינואר 2018

אה. זה טלויזיה מיסחרית. פעם היה דודו טופז..
אין חדש תחת השמש רק השמות לפעמים מתחלפים

Comments closed