אלטרנטיבה – ארם אבירם

למשועממים - ראגבי לסוף שבוע

"אני רואה שהבאת את הטווס" אמר לי אחי בעוד שהוא מוצא מקום פנוי בתא המטען העמוס לעייפה עבור הקופסא שהגשתי לו. "טווס"? שאלתי, "כן, תסתכל" אמר תוך שהוא מצביע על קופסת הפח ועליה מעין ציור עם תבליט בצבעים עזים של טווס שפורש את זנבו.

פעם בשנה, בחורף, אנחנו יורדים לטיול ג'יפים במדבר ואני ואחי תמיד מביאים איתנו בקבוקים של פטרון. לפעמים הבקבוקים מגיעים בתוך קופסת פח מעוצבת ויפה ולציור של טווס על קופסא כזו התייחס אחי עכשיו.

"יפה לך" הוא אמר, "אבל אני הבאתי אריה". נשבע לכם שיכולתי לראות את הגו שלו מזדקף ואת החזה שלו מתרחב בגאווה תוך שהוא אמר את זה. "אריה"? השבתי, "לא ידעתי שיש אריה". "כן, גם אני לא ידעתי, אבל כשבאתי לקנות בקבוק, המוכר הצביע על מדף שחציו עם ציור של אריה על הקופסא וחציו של טווס ושאל אותי מה אני מעדיף. אני בחרתי באריה! הנה תראה" הוא הצביע על קופסא דומה בזמן שהוא ממשיך לתופף לי על הלב בהתנשאות.

"זה משנה?" שאלתי? "נראה לי שאריה לוקח טווס" הוא ענה בטון של אח גדול שיודע. נכנסנו אל הג'יפ והתחלנו לנסוע. "לא נורא, טוב שיש אלטרנטיבה" אמרתי לו. ביני לביני גם ציינתי שזה בכלל ציור של יגואר אבל החלטתי שזה לא קלף מספיק חזק לשלוף בזה הרגע.

מאוחר יותר בערב כשישבנו מסביב למדורה כשנתח האנטריקוט המי יודע כמה יושב במרחק נעים מהאש והמודעות שלנו גם היא כבר קצת מבושלת, החזקתי את קופסת הפטרון בידיים והפכתי בה מצד לצד.לפתע היתה לי הארה. "תגיד אחי, אתה הבאת אריה נכון?", חלק מהחבורה זקף את אוזניו והיה מי ששאל במה מדובר. "לא, תבינו, פשוט אחי פה הביא קופסת פטרון עם אריה בזמן שאני הבאתי טווס" אמרתי והראתי לכולם את ציור הטווס. "שיחק אותה" אמרתי, "אלא ש…" המשכתי תוך שאני מסובב את הקופסא וחושף את צידה השני עליו התנוסס בגאווה ציור צבעוני ויפה של יגואר. כולם פרצו בצחוק. "לא נורא" אמרתי, "העיקר שיש אלטרנטיבה.למי למזוג טווס ולמי אריה?".

***

מחר (שבת, 16 ביוני) במונדיאל יערכו המשחקים הבאים:

צרפת – אוסטרליה

ארגנטינה – איסלנד

פרו  – דנמרק

קרואטיה – ניגריה

 

נשבע לכם שקראתי את לוח המשחקים הזה עשר פעמים בקול רם ומהר ועדיין לא עלה לי דופק המנוחה ולו בפעימה אחת. מצ'עמם. לא נורא, העיקר שיש אלטרנטיבה.

נבחרות הראגבי של חצי הכדור הצפוני נסעו דרומה כדי לבחון את יכלתן בסדרת טסט מאצ'ז מול הענקיות הדרומיות. המשחקים הראשונים נערכו כבר בשבוע שעבר והיו מרתקים (תקצירים למטה). מחר ממשיכות הסדרות (כדאי לוודא את השעות ולא לסמוך עליי).

10:35 ניו זילנד – צרפת: בשבוע שעבר הצרפתים הפתיעו עם יתרון 11:8 במחצית אבל במחצית השניה האול בלאקס לחצו על הדוושה תוך שהם מנצלים כרטיס צהוב לשחקן צרפתי. ניצחון מוחץ 52:11 בסיום.

https://youtu.be/wK7LNid9e9A

13:00 אוסטרליה אירלנד: האוסטרלים השיגו ניצחון יפה מאוד בשבוע שעבר 18:9 על אירלנד החזקה. ניתן להניח שאלופת שש האומות הגאה תבוא להילחם על הכבוד והסידרה. יהיה מעניין.

https://youtu.be/FoONWTXrWWY

18:05 דרום אפריקה – אנגליה: הפתעה גדולה בשבוע שעבר. האנגלים הובילו בבטחה וכצפוי 24:3 בשלב מוקדם של המשחק אבל הדרום אפריקאים חזרו באומץ למשחק בהובלת הקפטן השחור הראשון בהיסטוריה של הספרינגבוקס. 42:39 מפתיע מאוד למארחים והפסד רביעי רצוף לאנגלים בהמשך לכישלון בשש האומות.

https://youtu.be/HU_CsZSuANU

22:40 ארגנטינה – ווילס: 23:10 לוולשים לפני שבוע.

ערכים שמרכים
אורוגוואי-מצרים. קלאץ׳ פוטבול

13 Comments

דורפן 15 ביוני 2018

האול בלאקס זה גולדן סטייט של הראגבי. המשחק נראה שקול. כל קבוצה שולטת 20 דקות. רק שבעשרים דקות שלהם הם מעמיסים 35 נקודות.

ארם אבירם 15 ביוני 2018

לגמרי

תבורי 15 ביוני 2018

חצוף, אתה לא תדמה את האול בלאקס הנשגבים לפרויקט הציני מעמק הסיליקון

דורפן 15 ביוני 2018

בני – אחרי כל השיקולים המטא-ספורטיבים של ״אני אוהב את לברון״ או ״נמאס מהאדרת ג׳ורדן״ או ״כולם אוהדים את גולדן סטייט״ יש את הכדורסל עצמו. הוא נשגב.

Gil - Zimbabwe 15 ביוני 2018

אבירם, אני חושב שזה היה המשחק הכי טוב של דרא"פ בשלוש שנים האחרונות (מישהו אמר מאמן…) כשדה – קלארק משחק הכל זורם ומהר. אני רק מקווה שהוא יהיה כשיר למחר.
אני הייתי במשחק, זה לא להאמין איזה שינוי יש בניבחרת מאז שהחליפו מאמן. ואגב הזימונים שלו של הצעירים השחורים היו בינגו.
ניראה מה יהיה מעכשיו עם ההחלטה לאפליה מתקנת (השנה 30% שחורים בהרכב, שנה הבאה 50%, ולגביע העולמי 70%).
היום 30% זה בהחלט נכון מבחינת האיכות, הם פשוט טובים מאד ה – 30% האלה.

נבות 15 ביוני 2018

דה קלארק היה מעולה.

Matipool 15 ביוני 2018

אחלה סיפור וארגנטינה – איסלנד זה המשחק שאני מחכה לו מחר.

ויכסלפיש 16 ביוני 2018

ארם, תודה על הסקירה. האם הטסטים האלה לא נחשבים לחוויה מייגעת כאשר מדי שנה יש לחצי כדור צפוני 6 אומות ולדרומי 4 אומות? רואים קרחות באיצטדיונים? חוץ מהשפעה על הדירוג העולמי מה התועלת שלהם?

Kirma der faux 16 ביוני 2018

להבנתי התועלת בתחרות ספורט היא לבחון איזו משתי הקבוצות טובה יותר

ויכסלפיש 16 ביוני 2018

להבנתי מעמד הטסטים האלה נהיה לא רחוק ממשחקי ידידות בכדורגל

ארם אבירם 17 ביוני 2018

היתה התייחסות לנושא הטסט מאצז בטור ובתגובות כאן:
http://debuzzer.com/buzz/78190/

מסורתית הטסטים עדיין נחשבים מאוד ובראגבי עדיין יש המון עניין של כבוד ותחרותיות סביב המשחקים האלה. כמובן שככל שיש יותר כסף בראגבי מקצועני במועדונים יש סיכוי שהקונפליקט בין מועדונים לנבחרות יתקע טריז בין השחקנים והנבחרות והחשיבות של הטסטים תרד בחשיבותה.

ארם אבירם 16 ביוני 2018

מה תגידו על דרום אפריקה? איזה ניצחון יפה. אולי מתפתח שם משהו סוף סוף או שזו אנגליה שפשוט מאבדת את זה?

Gil - Zimbabwe 17 ביוני 2018

האמת אין מילים, נקודת המיפנה הייתה שהחליפו את המאמן. כולם ידעו שהמאמן הקודם היה מינוי פוליטי מובהק. היום כבר כולם מאוחדים מאחורי הניבחרת למרות האפליה המתקנת, פשוט אוירה אחרת. רק חבל שהם הפסידו את אירוח אליפות העולם.
אגב אני חושב שבעקבות התוצאות אתמול הם עלו למקום ה – 3.
ניראה מה יהיה בשבת בקייפטאון, לנצח את אנגליה 3 מ – 3, זה כבר מעיד על שינוי מהותי.

Comments closed