ובמקום השני – ארם אבירם

ראגבי צ'מפיונשיפ 2018 - משלוש תצא אחת

חיכינו שנה והנה הוא כאן, טורניר הראגבי הטוב והמלהיב של השנה, הראגבי צ'מפיונשיפ של חצי הכדור הדרומי. אמנם האלופה כמעט ידועה מראש אבל הראגבי פשוט נפלא. הכינו את הלינקים. הנה לכם סקירה קצרה על ארבע הנבחרות לקראת הטורניר שמתחיל היום.

*

ניו זילנד תזכה כי האול בלאקס פשוט טובים מדי עבור האחרים ולא בכדי הם מדורגים במקום הראשון בעולם. דמיאן מקנזי משחק ראגבי התקפי מדהים וזכה בתואר שחקן השנה בסופר ראגבי. נכון שהוא אולי פחות חזק הגנתית אבל הוא שווה לקבוצה שלו כמה טרייז במשחק ולכן הוא אחד השמות הראשונים בהרכב כיום. נכון, האול בלאקס נראו פגיעים בתחילת המשחקים בסדרה מול צרפת אבל בסופו של דבר, הם ניצחו את הסדרה די בקלות ונראה שבכל רגע נתון הם מסוגלים להפוך הגנה להתקפה ולנקודות. לא הייתי מהמר נגדם. האם יש להם חולשות? קראתי שאולי השחקנים שהגיעו מהקרוסיידרס יהיו עייפים לאחר עונה ארוכה. לא קונה את זה. החשש הכי גדול של האול בלאקס זו זחיחות בקרב השחקנים ולרוב הם מתמודדים עם זה בצורה טובה.

*

שלוש הנבחרות האחרות מתחרות על המקומות האחרים והצלחה בטורניר מבחינתן תהיה להקשות על ניו זילנד כדי לזכות בכבוד ולזכות בתואר המנצחת שאינה ניו זילנד:

דרום אפריקה – הדרום אפריקאים מגיעים לתחרות בהרגשה טובה שהם סוף סוף יצאו לדרך חדשה. זה רק אני או שהם תמיד מגיעים בתחושת ביטחון לטורניר רק כדי ליפול על האף? אז האם דרום אפריקה יכולה לזכות (במקום השני כן?)?

כן, כי היא מגיעה אחרי ניצחון בסדרת הטסטים מול אנגליה הגדולה. רוח חדשה נושבת אחרי החלפת המאמן ומינויו של קוליסי כקפטן השחור הראשון אי פעם של הספרינגבוקס. הבוקס נראו טוב מאוד בחלקים של המשחקים מול אנגליה. הם היו אגרסיביים, יוזמים, חדורי אמונה והכי חשוב לטעמי, וזו לא עובדה אלא תחושה שלי בלבד, הם באו לסדרה אם קצת פחות שחצנות אופיינית. הם לא הגיעו לסדרה מול אנגליה כשליחי אלת הראגבי עליי אדמות, שפשוט כרגע קצת בקשיים. אלא כקבוצה שמבינה שכדי להצליח צריך לבוא לעבוד קשה. קשה לי להודות בזה אבל הם ממש גרמו לי לחבב אותם במקצת אחרי שנים רבות. אולי גם לעובדה שהם שיחקו מול האנגלים המעצבנים היה חלק בזה. בנוסף, השלד של הנבחרת יתבסס על שחקני הליונס שהגיעו לגמר הסופר ראגבי ונראו טוב מאוד כך שיש מקום לאופטימיות זהירה.

לא, כי כל שנה הבוקס מגיעים לטורניר עם תקוות גדולות. בשנה שעברה זה היה אחרי הסדרה מול צרפת (3:0) והם סיפרו לכל מי שהיה מוכן להקשיב שהם מוכנים לאתגר את ניו זילנד. זה הסתיים בתבוסה הגדולה ביותר שלהם אי פעם מול האול בלאקס (57:0).צריך לזכור שמול אנגליה הם נקלעו שלוש פעמים לפיגור דו סיפרתי גדול בתחילת המשחק. פעמיים הם חזרו בצורה הרואית לניצחון. זה אומר המון על רוח הקרב שלהם ועל כך שהם לא מוותרים אבל אולי זה גם מראה שאנגליה ממשיכה בנפילה שהתחילה בשש האומות. אנגליה של לפני שנה הייתה הולכת ישר לעורק הצוואר ומסיימת את הסיפור מהר מאוד.

אז מי את דרום אפריקה של 2018? אישית אני די מצפה לראות אותם בטורניר הזה. מקווה שהם ימשיכו לשחק ראגבי חיובי. התחזית שלי: מקום שני.

 

ארגנטינה – הארגנטינאים הם חידה. הנבחרת לא הרשימה במהלך משחקי הנבחרות ביוני והמאמן התפטר ובמקומו מונה לדסמה שהוביל את היגוארס לטורניר סופר ראגבי מצוין עם מקום שישי ועליה לרבע הגמר. יזכו?

כן, כי עם המאמן החדש יש תקווה חדשה לראגבי התקפי ואם הסופר ראגבי הוא אינדיקציה אז יש למה לצפות.

לא, כי בוא נהיה כנים, הפומז לא שם. הצלחה מבחינתם תהיה לנצח את אוסטרליה ודרום אפריקה בבית. למאמן החדש לא היה מספיק זמן להנחיל את הסגנון שלו כך שהאפקט של החלפת המאמן תבוא אולי בצורה של רוח קבוצתית חדשה. ברמה הזאת זה לא מספיק.

התחזית שלי: מקום רביעי. מקום שלישי יהיה הצלחה כבירה והסיכוי לכך קיים אך קלוש.

 

אוסטרליה – אוסטרליה מגיעה לטורניר אחרי סדרה טובה מול אלופת שש האומות אירלנד שהסתיימה בהפסד (2:1) כשהמשחק הקובע מסתיים בתוצאה צמודה קרוב לקו האירי ולאחר החלטת שופט הטלוויזיה שיכלה ללכת לכאן או לכאן.הוולביז לא זכו בבלדיסלאו קאפ, שהוא סדרת המשחקים מול האול בלאקס,כבר לא מעט שנים וירצו יותר מכל לדפוק את השכנים שמעבר לים הטזמני. יזכו?

כן, כי מול האירים האוסטרלים שיחקו מצוין עם הגנה חזקה ונסיון לשחק ראגבי יצירתי בקו האחורי. הם סיימו את הסדרה בשווין מבחינת הנקודות מול האירים כך שהם רואים את עצמם כמוכנים לאתגר. דיוויד פוקוק חזר לנבחרת ויחד עם הקפטן מייקל קופר הם מהווים אתגר לכל קבוצה באזור התאקל.

לא, כי סליחה, אבל הם פשוט לא מספיק טובים, ועם כל הסיפורים על הסדרה מול אירלנד, האוסטרלים עדיין הפסידו אותה והאול בלאקס מהווים אתגר קשה אף יותר. למרות הרצון הגדול, אני חושב שאם הם ינצחו במפגש אחד מתוך השלושה (מפגש נוסף כחלק מהבלדיסלאו קאפ מחוץ לראגבי צ'אמפיונשיפ) מול ניו זילנד זה יהיה הישג מבחינתם.

התחזית שלי: מקום שלישי (לצערי)

*

משחקים היום, שבת 18 אוגוסט 2018:

13:05 אוסטרליה – ניו זילנד

18:05 דרום אפריקה – ארגנטינה

 

בנתיים, קבלו קצת דמיאן מקנזי

https://youtu.be/f8rkw0diamo

 

 

 

 

נצחון על פיוניק
בואו נעשה סדר

12 Comments

אריק האדום 18 באוגוסט 2018

נשמע כמו כותרת למאמר על הליגה:
האנגלית
הספרדית
הגרמנית
האיטלקית
הצרפתית

אורן השני 18 באוגוסט 2018

וה-NBA

דורפן 20 באוגוסט 2018

נכון – אבל גדול מאד.

ניו זילנד עושה את זה בלי שום יתרון כספי. הכבוד והתהילה להם

אורן 18 באוגוסט 2018

מקנזי הוא באמת כישרון מתפרץ, שזה נדיר לניו זילנד שמתמחה בייצור סופרסטארים אתלטים קרי רוח שמעל הכל מסוגלים לביצוע מדוייק במצבי לחץ ולאחר מאמצים קיצוניים

אורן 18 באוגוסט 2018

מקנזי מזכיר יותר סופרסטאר אוסטראלי מאשר ניוזילנדי

ארם אבירם 18 באוגוסט 2018

וואלה יש בזה משהו. לא חשבתי על זה. תענוג לראות אותו משחק.

Gil - Zimbabwe 18 באוגוסט 2018

בינתיים מה שצריך לקרות קורה.
משהו בארגנטינה היום לא מזכיר את הסיבה שאוהבים אותם.
אולי הגיע הזמן יעברו להיות מקצוענים לגמר.

ארם אבירם 18 באוגוסט 2018

במחצית הראשונה הם יצרו לכם די הרבה בעיות. לא כל כך התרשמתי מהבוקס היום. היו מאוד מרושלים.

Gil - Zimbabwe 18 באוגוסט 2018

לשחק בדרבן אתה יודע לוקח זמן… :)
כל עוד דה קלארק משחק…הוא מעלה את הרמה של כולם. אני רגוע.
ד"א, אני חושב שאם ה – beast לא היה מזימבבואה הוא היה הקפטן. אבל אני לא בטוח.

Mnm 18 באוגוסט 2018

מחצית ראשונה מאוד טובה של האוסטרלים ופשורת של נאוח בחאקס שהתעוררו בדקות האחרונות של המחצית…במחצית השנייה כבר לאוסטרלים לא היה אויר והקיויס רק הגבירו והגבירו…ניו זיחנד כמה רמות מעל כולם כרגע

רון 18 באוגוסט 2018

כמו תמיד, נראה כאילו לניו זילנד לא נעים לגמור את הסיפור בהתחלה אז במחצית הראשונה הם רגועים, שיהיה קצת מתח…
ברגע שהם לוחצים טיפה על הגז הם לא רואים אף נבחרת ממטר. וגם כנראה שיש להם כושר גופני עדיף בהרבה מאשר כל נבחרת אחרת, מה שמהווה פקטור קריטי בדקות האחרונות.
וכמובן, מהלך השנה – ההטעיה של ברודי ריטליק.

Comments closed