עוד חוזר הניגון – ארם אבירם

סיכום שני המחזורים הראשונים של הראגבי צ'מפיונשיפ לקראת המחזור השלישי

דרום אפריקה – ארגנטינה

כל עוד עולה הבוקר

כל עוד שרים הבוייקיז על שנה חדשה

כל עוד זה רק נגמר בעוד תבוסה 34:21 לספרינגבוקס בדרום אפריקה במשחק הראשון, 32:19 לארגנטינה בארגנטינה במשחק השני.

כמו חצבים בסתיו, כמו מכבי חיפה לים בספטמבר, הנה מגיע לו מבשר הסתיו החדש. הספרינגבוקס מגיעים עם שירים על התחלה חדשה רק כדי להתנפץ אל מול סלעי המציאות תוך שבועות ספורים. הסדרה, המצויינת כשלעצמה, מול אנגליה הביאה את הדרום אפריקאים לטורניר עם ביטחון שהפעם הם עלו על דרך חדשה.

כבר במשחק הראשון בדרום אפריקה התגלעו סדקים במשחק הדרום אפריקאי. הארנטינאים הפעילו לחץ הגנתי חזק שגרם לטעויות של הבוקס שתורגמו ליתרון של הפומאז 14:10במחצית. במחצית השניה חזרו הבוקס עם נחישות ונראה היה שהכושר של הפומאז לא עומד להם להמשיך בתצוגה ההגנתית של החצי הראשון. הדרום אפריקאים חזרו עם משחק יותר פשוט וישיר כשהם מסתערים שוב ושוב על ההגנה ושוברים את האדבנטג' ליין בכמה מטרים וכך גלים גלים שוחקים את ההגנה הארגנטינאית. הסגנון הזה של כתישה הוא לטעמי מה שהביא להם את ההצלחה מול אנגליה ושוב במשחק הזה (ונדמה לי מהמעט שראיתי מהליונס גם אצלם) אבל זה גם שורש המפלה שלהם במשחק הבא יחד עם הנטיה שלהם להיקלע לפיגור מוקדם יחסית.

במשחק החוזר בארגנטינה, הבוקס שבו לסגנון הכתישה אך הפעם הם מצאו הגנה הירואית של הפומאז. מה שהקל על הפומאז היה החד גוניות של הסגנון הזה. זה אמנם דורש מההגנה קשיחות אבל בסופו של דבר, כשאתה יודע מה השחקן הולך לעשות, וזה להיכנס בכל הכוח ולמחזר את הכדור, אז יותר קל להתגונן. כשהדרום אפריקאים גיוונו את המשחק לכיוון הקו, כולל בעיטות קרוס לעבר הווינג, הם החלו למצוא פתרונות להגנה הארגנטינאית אלא שזה היה מאוחר מדי כדי לחזור. כדאי לראות מה עושה ניו זילנד כששחקן שלה שובר את האדבנטג' ליין. מיד יש הצטרפות של שחקנים כאופציות מסירה ואז לך תגן מול זה, אבל על כך בהמשך.

הארגנטינאים יכולים להיות מרוצים, הם היו אמיצים בהגנה ובהתקפה, לא נתנו לבוקס זמן לחשוב יותר מדי וניצחו בצדק את המשחק. כבר אמרתי שלדעתי המטרות שלהם לטורניר זה ניצחונות בית על אוסטרליה ודרום אפריקה. התחלה מצויינת מבחינתם.

ארגנטינה מראה שאי אפשר לזלזל בה:

https://youtu.be/TMtYtpvfQlU

 

אוסטרליה – ניו זילנד

לכל זמן ועת לכל חפץ ואתא באודן בארט ושחט לוואלאביז 38:13 לאול בלאקס באוסטרליה במשחק הראשון 40:12 לאול בלאקס בניו זילנד במשחק השני.

השורה התחתונה היא שהוולוביז שוב הובסו על ידי הנמסיס שלהם. השורה השנייה היא שבמשחק השני האול בלאקס בהובלתו של באודן בארט (4 טרייז!) שחטו את חיות הכיס התמימות כמו דינגו בבית מטבחיים. אז מה נשאר? נשאר לטעמי לדבר קודם כל על המחצית הראשונה הטובה מאוד של הוולוביז במשחק הראשון.

הוולוביז פחות טובים מהאול בלאקס. בוא נכיר בזה מהתחלה. בכל זאת, הוולוביז פתחו את המשחק הראשון עם הגנה תוקפנית ומצוינת שגרמה לניו זילנדים להרבה שגיאות לא מחויבות. יתכן שלניו זילנדים גם היתה קצת חלודה להסיר שגרמה לטעויות האלה אבל אי אפשר לקחת מהאוסטרלים את הקרדיט על הלחץ שהם הפעילו. במחצית הזאת לטעמי נעשה עוול לאוסטרלים על ידי השופט בכמה מקרים. החלטות קצת שונות וכל הדינמיקה של המשחק ואולי גם המשחק השני היו עשויים להשתנות. בתחילה ביתרון 3:0 האוסטרלים חטפו כדור ויצאו להתקפה מסוכנת מאוד אלא שהשופט עצר את ההתקפה בטענה למסירה קדימה. ההילוכים החוזרים הראו שמסירה קדימה לא הייתה. אני לא יודע אם על פי החוקה הוא יכל למשוך את היתרון עוד זמן ואז להשתמש בשופט הטלוויזיה אבל בספורט שלמד כל כך יפה לנצל את הטלוויזיה כדי לאפשר למהלך למצות את עצמו ואז לבדוק מה באמת קרה, זו היתה החלטה מאכזבת מאוד. לא הרבה אחרי זה, האוסטרלים לחצו מטר מהקו הניו זילנדי כששחקן ניו זילנדי (ליאם סקוויר?) מנע את מיחזור הכדור בעבירה. השופט שרק לפנדל ועצר את המומונטום של אוסטרליה מטר מהקו. כרטיב צהוב? כלום. פנלטי טריי? נאדה. מייקל קופר, הקפטן האוסטרלי, מחא בקולניות בפני השופט אבל המשרוקית של השופט לא הוציא מנגינה של וולסינג מתילדה. לא הבנתי את זה בכלל. יכל השופט לא לשרוק ולתת לוולוביז למצות את המצב המצוין. החליט לשרוק? חייב להיות לזה תמורה עבור הקבוצה שנפגעה. הרי זו כל מהות השינוי שעבר הראגבי למשחק שוטף ומהנה יותר בעשורים האחרונים. כל הרעיון הוא שלא ישתלם לבצע עברות מקצועיות, אבל כנראה שכשאתה האול בלאקס החוקים הם אחרים. האוסטרלים נאלצו להסתפק בשלוש נקודות והובילו 6:0 עד השניות האחרונות של המחצית הראשונה אז יצאו האול בלאקס להתקפה והצליחו להבקיע טריי שגם בדרך אליו היתה מסירה שנראתה קצת קדימה. כמובן שאף אחד לא הלך לבדוק את זה עם שופט הטלוויזיה.

במחצית השניה האול בלאקס כבר חזרו מפוקסים והרגו את המשחק. במחזור הבא הם המשיכו באותה המגמה ופירקו את האוסטרלים. המחצית הראשונה הגרועה של האול בלאקס אל מול יתר השלוש המצויינות שלהם, דווקא מראה לדעתי את ההבדל בינם לבין שאר הנבחרות. כבר ציינתי למעלה את החד מימדיות במשחק הדרום אפריקאי. הניו זילנדים גם הם תוקפים מאוד חזק את האדוונטג' ליין אבל ההבדל הוא שברגע שהם עושים את זה הם מחפשים מסירה בראש ובראשונה. הם תמיד מחפשים תמיכה. הם תמיד מחפשים את השחקן הפנוי וכל הקבוצה עובדת מאוד קשה כדי לספק אופציות לשחק עם הכדור. ראו את הטריי הנפלא של ברודי ריטליק, לוק עצום מימדים, כדוגמה. האול בלאקס משחקים "טוטאל ראגבי" כולם משתתפים במשחק הפתוח.הבדל נוסף וחשוב לטעמי הוא שהניו זילנדים משחקים באומץ ואני לא מדבר על אומץ לתאקל אלא על האומץ לקחת סיכונים במשחק. לכן הם תמיד מחפשים את האופציה להמשיך למחזר את הכדור עם עוד מסירה. כשדברים לא הולכים אז זה נראה כמו המחצית הראשונה מול הוולוביז עם המון טעויות. העניין הוא שהם לא מפחדים לטעות. הם בטוחים בעצמם וביכולות שלהם וכשזה מתחבר אחנו מקבלים את יתר שלוש המחציות. אז למה נבחרות אחרות לא עושות את זה? האם אין להן את היכולת ולכן הן מסרבות לקחת סיכונים או שמא אין להן את האומץ כדי לקטוף את הפירות?

ברודי ריטליק מטעה את ההגנה האוסטרלית וגם את הצלם:

https://youtu.be/TU94vyFibmc

באודן בארט מפרק:

https://youtu.be/Br3qYZD2s4A

***

בשבת:

10:35 ניו זילנד – ארגנטינה

13:05 אוסטרליה – דרום אפריקה

 

 

קדם עונה ג'איינטס
תינוקות באזבי -ניצחון על ברנלי

26 Comments

Gil - Zimbabwe 6 בספטמבר 2018

שהתחילה האליפות אחד הדרא"פ שעובד איתי אמר לי, יש לנו שני הפסדים בטוחים בארגנטינה ובניו – זילנד. את כל כל שאר המשחקים אפשר לנצח.
אני עדיין חושב שאפשר לזכות באליפות (מקום 2), המשחק בשבת קריטי לגבי המיקום.
אגב, איך אפשר לראות המשחקים בארץ? חוץ מאשר לנסוע לרעננה…

נבות 6 בספטמבר 2018

לנסוע למולי בלומס בתל אביב ;-).
מעבר לזה יש את האינטרנט.

ארם אבירם 6 בספטמבר 2018

אני לרוב צופה באינטרנט כמו שנבות אמר.

Gil - Zimbabwe 6 בספטמבר 2018

איזה אתר אינטרנט מומלץ?

ארם אבירם 6 בספטמבר 2018

זה משתנה. לפעמים אתר מסויים טוב ולפעמים לא. אפשר לנסות:
Feed2all.eu
Batmanstreams
FbStreams
Thefirstrow

צריך סבלנות וכדאי מאוד לצפות בכרום אחרי התקנה של add blocker

אלון 7 בספטמבר 2018

ארם יש עוד שני אתרים מצויינים
Olympicstreams
Vipbox

ארם אבירם 8 בספטמבר 2018

תודה אלון

אורן 7 בספטמבר 2018

איפה רואים ברעננה?

עידן 6 בספטמבר 2018

10:35 זמן ישראל?

ארם אבירם 6 בספטמבר 2018

כן

עידן 7 בספטמבר 2018

תודה!

D! פה ועכשיו 6 בספטמבר 2018

ארם, הלוואי והייתי מצליח להבין
כי לקרוא אותך כיף

ארם אבירם 6 בספטמבר 2018

תודה!

אורן השני 6 בספטמבר 2018

מה הכוונה ב"מיחזור"? או המילה באנגלית?

ארם אבירם 7 בספטמבר 2018

באנגלית "Recycle" כמו שזה בעברית. הכוונה היא להוציא את הכדור שוב להתקפה לאחר שהשחקן שנשא אותו נעצר בתאקל. במצב הזה, שחקני הקבוצה שלה יש שליטה בכדור מנסים לשחרר אותו למצב שבו אפשר למסור לשחקן שמחוץ לראק/מול (ערמת ילדים על הריצפה או בעמידה בהתאמה). מי שלרוב נמצא במקום כדי למסור את הכדור הוא הסקראם האלף (מספר 9). לשחקני היריבה אסור לגעת בכדור עם הידיים אם הם לא עומדים על הרגליים והם יכולים להגיע לכדור רק עלי ידי דחיפת היריב מעבר לקו הכדור. הם לא יכולים לבוא מסביב או מהצד כי זה נבדל. במקרה המדובר, ליאם סקוויאר היה על הריצפה מטר מהקו הניו זילנדי והושיט יד לכדור כדי למנוע שחרור מהיר שלו ולאפשר לחברים שלו בהגנה להתארגן.
מקווה שזה איכשהו הגיוני.

אורן השני 7 בספטמבר 2018

כן תודה על ההסבר!

Gil - Zimbabwe 7 בספטמבר 2018

אצל אחד הדרא"פ שמחובר לכבלים של דרא"פ.
אין לי מושג עך מקום מסוים שמשדר אם כי אני כמעט בטוח שיש, סה"כ הדרום אפריקאים מאד אוהבים לראות משחקים כאלו ביחד.

רון 7 בספטמבר 2018

צריך שמישהו סטייל דורפן יביא לנו מידע לגבי הפעם האחרונה שבה שחקן עם הסיפרה 10 על הגב הניח 4 טרייז במשחק. מטורף.

בינתיים הודעה מאוסטרליה שדייוויד פוקוק פצוע ולא ישחק נגד הספרינגבוקס…

ארם אבירם 7 בספטמבר 2018

כן, ראיתי שפוקוק לא משחק. באסה.

Gil - Zimbabwe 7 בספטמבר 2018

גם איתו הם היו מפסידים…. :)

ארם אבירם 8 בספטמבר 2018

או שלא :)
* וזה היה הרכב טלאים של הוולוביז…

Gil - Zimbabwe 8 בספטמבר 2018

וניו זילנד בשלהם…
מאגר השחקנים שלהם מדהים, כל שחקן בהופעת בכורה יכול להיות כוכב בכל ניבחרת אחרת.

ארם אבירם 8 בספטמבר 2018

למרות שהארגנטינאים נתנו להם קרב מדהים. התוצאה לא מספרת את כל הסיפור.

Gil - Zimbabwe 8 בספטמבר 2018

בשני המשחקים האחרונים דרא"פ חזרו שנה לאחור.
אף נקודה בכל המחצית השניה…אלוהים ישמור.
וחוץ מזה השופט היה יכול לתת טריי במהלך האחרון…

רון 8 בספטמבר 2018

בגביע העולם 2015, כשכל 4 נבחרות חצי הכדור הדרומי הגיעו לחצי הגמר, דובר על כך שהרוגבי בחצי כדור הדרומי מתקדם הרבה יותר, מהיר זורם ושוטף. היום אוסטרליה ודרום אפריקה נתנו קרב חפירות שנראה כמו משחק טיפוסי בין קבוצה אפורה וולשית (נגיד ניופורט) לבין קבוצה אפורה אירית (נגיד קונאכט, או איך שלא אומרים את השם שלהם) ביום גשום ואפרורי.

Comments closed