קשה זה הכי – עומר תבורי

אילו רציתי חיים שלווים הייתי אוהד את ברצלונה

גדלתי בבית חולה כדורגל, הפועל פתח תקווה וליברפול מהיום שנולדתי. אבא בני שכולכם מכירים דאג לזה. כילד הייתי חזק בתוך זה, משחקים באורווה הי"ד וכמובן ליברפול בטלוויזיה. לפני הצבא  יצאתי מכל הסיפור של כדורגל ועברתי למסיבות טראנס.
שתבינו, ברגע הכי גדול של ליברפול בשנים האחרונות, 2005 ליתר דיוק, לא הייתי נוכח. כלומר, אני זוכר את היום. אני זוכר שגילי שידר לאבא מהחלון בקומה השנייה את ההארכה והפנדלים, כי אבא, שהיה על סף התמוטטות עצבים, פחד לראות וישב בחוץ. אבל אותי העסיקו דברים אחרים והמשחק היה הדבר האחרון שחשבתי עליו.

*
לפני שבע שנים בערך, זה חזר בבום. אהדה מטורפת לליברפול שאני לא יכול להסביר. אני חי את הקבוצה, מתעדכן כל יום וכל היום באינטרנט, רואה סרטונים, קורא כתבות, מתווכח עם אבא וגילי על גרסאות פרשנות. הפסדים או ניצחונות בשבת אשכרה משפיעים לי על יום ראשון.
חשובה לי ההקדמה הזו כדי להבהיר: מכיוון שאני אוהד חדש יחסית, שנהנה מליברפול בתהליך שיפור מתמיד ולא ממש זוכר את השנים הקשות, הפחד שהכול ייהרס ברגע האחרון – בעיטה בדלי מישהו אמר, המאפיין רבים מאוהדי ליברפול כמו אבא שלי לדוגמא, לא דבק בי.
אני עדיין אופטימי וכנראה גם אוהב לסבול.

*

טענה הנשמעת אצל רבים מאוהדים גורסת כי כל פתיחת העונה המטורפת שלנו, מקורה במזל נטו שתכף ייגמר. טענה שכמובן אינה מקובלת עלי. אי אפשר לטעון כי הניצחונות הם תולדה של מזל משופר שעלול להסתיים בכל רגע, ולעומתם הפסדים, הינם תוצאה של יכולת גרועה. הפוך, אני טוען, הניצחונות הם תוצאה מסתברת של הליכי בנייה וייצוב עקביים, במיוחד מאז הגיע יורגן, וההפסדים הם הנגועים לעתים בנסיבות הקשורות במזל מחורבן. להזכירכם, את הגמר נגד ריאל מדריד התחלנו מעולה, עד שעננה של מזל רע עטפה את הקבוצה ומשם הכול התדרדר.
טענות נוספות, אני שומע, גורסות כי הקבוצה לא נותנת הצגות כמו בשנה שעברה. עם טענה זו אינני  יכול להתווכח, אך אנסה להציג זווית ראייה שונה:

כמו כולם גם אני אוהב לשבת עם חיוך דבילי על הפרצוף כשאנחנו מובילים  3:0 כבר מדקה 30' וכל מה שנותר זה להמתין בסבלנות עד שהמשחק ייגמר. סליחה, זה חביב אך משעמם ובאופן אישי אין לי בכך עניין ואפילו לא קורטוב של המתח האהוב עלי. אני נהנה הרבה יותר ממשחק קשה, כשהכול הולך נגדנו ושום דבר ממה שעושים על המגרש לא ממש מצליח, ואז, בדקה ה 96',  פתאום יש גול. תחושת האושר הממלאת אותי אז, גדולה הרבה יותר מכל הצגה של 4:0 או 5:0.

*

שני משחקים מהתקופה האחרונה אני זוכר לטובה: הניצחון של לוברן על דורטמונד בדקה האחרונה, שבגללו כמעט גרמתי לאשתי שהייתה בהריון מתקדם ללדת מוקדם מהצפוי, והדרבי של יום ראשון האחרון. כבר הייתי מיואש לגמרי ואחרי הבעיטה של אוריגי לקורה השלמתי עם תיקו וסיטי בפער חמש נקודות, שלאור היכולת שלהם נראה כבלתי ניתן למחיקה, ואיך אצטרך לשמוע מכל האוהדים כי שוב בעטו בדלי, ואז הגיע המהלך האחרון שבו וירג׳יל בועט לשמיים ואיך שהוא הכדור יורד למקום הנכון ופיקפורד מסתבך ואוריגי שם, ממתין בדיוק לטעות הזו.
מרוב שמחה רצתי בבית וגלשתי על הברכיים סטיבי סטייל, למרבה המזל לא נפצעתי ואפילו הצלחתי לקום, ורצתי לבת הקטנה שלי שראתה סרטון, קפצתי עליה והתחלתי לצרוח מאושר, כל זה כשהשכנים בבית מאחור יושבים שבעה.

*

אני לא מעביר ביקורת, כמובן, על איש מהאוהדים או חושב שאני יותר טוב או משהו בסגנון. אני יכול להבין את כל מי שחושב ומרגיש אחרת, אני בהחלט יכול להזדהות עם כל מי שמחכה שלושים שנה לאליפות ואין לו סבלנות לתהליכים. אשמח מאוד אם ליברפול תיקח אליפות, אך גם אם לא, לא ייפלו לי השמיים ותמיד אאמין שבשנה הבאה זה שלנו. בינתיים אמשיך ליהנות מהדרך, בעיקר אם תהיה מלאה במהמורות. אילו רציתי חיים שלווים הייתי אוהד את ברצלונה.
אל הרקיע המוזהב!!

אולד סקול לוקה
נו האדל - מי היה מאמין

44 Comments

ארם אבירם 4 בדצמבר 2018

מצוין עומר!
כולם חיכו לי להדלקת נרות כשפתאום פרצתי בצרחות מלוות בצחוק מטורף וקראתי לילדים לראות. אמרתי להם שזה הגול הכי מצחיק שהם ראו בחיים.

ארם אבירם 5 בדצמבר 2018

אגב, במידה רבה מאוד מתחבר למה שכתבתי כאן לפני שנה וקצת:
http://debuzzer.com/buzz/84122/

אוהד נחמני 4 בדצמבר 2018

מי שאוהד את ברצלונה לא מעכשיו, היו לו הרבה יותר שנים שחונות של כלום…

ארז 5 בדצמבר 2018

מתי הייתה לברצלונה בצורת של יותר מחצי יובל?

אוהד 4 בדצמבר 2018

במקרה של תיקו הפער מסיטי היה 4 נקודות ולא 5.

רובי פאולר 5 בדצמבר 2018

מצוין!
בעונת הסוארס הייתי רואה את המשחקים במחשב בחדר העבודה, וכל גול הייתי פורץ לסלון, מדלג מעל שתי המדרגות ונוחת על הברכיים סויבי סטייל כמו שאמרת…
וככה לפחות פעם בשבוע אשתי היקרה הייתה עסוקה בענייניה כשלפתע קיפץ וגלש בצעקות בעלה בן ה 34….
לך תסביר למי שלא מבין :-)

רובי פאולר 5 בדצמבר 2018

סויבי = סטיבי כמובן

miranda veracruz de la jolla cardinal 5 בדצמבר 2018

אני מאוד נהנה מהקבוצה בשנות הקלופ, כמו גם בעונת סוארז וכמו ב2-3 שנים הראשונות של בניטז.
אולי זה סממן מדאיג שהגעתי כבר לשלב שהשלמתי שאליפות לא לוקחים אז אפשר להנות מהדרך גם בלי להגיע ליעד. (למרות שאחרי אובדן האליפות ב 2014 לקחתי פסק זמן של שנה מהקבוצה כי זאת הייתה חתיכת טראומה ספורטיבית).

פלה קוטי 5 בדצמבר 2018

YNWA!!!

גרייזס 5 בדצמבר 2018

חמותי היתה אצלנו בבית להדלקת נרות, המבט שהיה לה על הפנים כשצרחתי בגול. כמה תיעוב. "לדבר הזה נתתי לבת שלי להתחתן? זה הגנים שהנכדים שלי קיבלו?"
ו-וואלה, אני כל כך מרחם על אנשים שלא מסוגלים להבין, שלא לדבר על להנות, מסוג האושר הזה של גול בדקה התשעים וחמש מכלום ושום דבר. השלמתי עם זה שהשנה לא ניקח אליפות, הסיטי האלו זה פשוט מכונה מטורפת. מה נשאר אם לא להנות?

ארם אבירם 5 בדצמבר 2018

לגמרי. אישתי מבית שלא היו צופים בכדורגל ותמיד אצלם בבית כשהייתי צופה וצועק היו מסתכלים עלי במין זלזול כזה ואומרים "נו, אף פעם לא היה לנו כזה אחד. אצלנו לא התעניינו בכדורגל".

משה 5 בדצמבר 2018

הם אתמול נראו פגיעים בדקות האחרונות וניצחו בקושי במגרש שהבסנו. בוא נדבר אחרי שבת.

matipool 5 בדצמבר 2018

משה – נכון שהם נראו פגיעים בדקות האחרונות אבל הם גם יכלו לגמור את המשחק במחצית הראשונה עם מלא החמצות.
הלוואי שבאמת נדבר אחרי שבת ושלא נאבד נקודות הלילה ובשבת.

משה 5 בדצמבר 2018

לגמרי

בני תבורי 5 בדצמבר 2018

מסכים לגמרי גרייזס, אנשים שלא מסוגלים להתחבר אלי בקטעים האלה לא יזכו ממני ליותר מבוז עמוק

סער 5 בדצמבר 2018

מתחבר מאוד למה שכתבת. רק הערה אחת, הכל עניין של טיימינג, כשאבא שלך היה בערך בגילך היום, הוא אהד את ברצלונה של אז. ליברפול בסוף שנות ה70 וכל שנות ה80 היתה ברצלונה של היום.

עומר תבורי 5 בדצמבר 2018

ברור שזה טיימיניג, אבל הכוונה היא שזה יכול להיות קצת משעמם לאהוד את הקבוצה הכי טובה שרק נותנת הצגות ואין שום טיפה של מתח.

בני תבורי 5 בדצמבר 2018

נכון סער, בהבדל משמעותי: אז הנגישות שלנו לראות את ליברפול כללה שלוש דקות שבועיות בשחור לבן במסגרת מבט לספורט…

ארם אבירם 6 בדצמבר 2018

*משחק השבוע

S&M 5 בדצמבר 2018

אני רק מסיים את התגובה, ומרים טלפון לשמשי שיעשה משהו. לא ייאמן מה שהורים עושים לילדים שלהם, איך מעבירים להם אהדת קבוצה בכפייה. מילא ליברפול, אבל פתח תקוה?! היו צריכים להתערב מהרווחה ולעצור את ההתעללות בזמן. הבעיה היא שהקיבוצניקים במועצה עושים מה שהם רוצים.

עומר תבורי 5 בדצמבר 2018

זה לא היה בכפייה, פשוט נתנו לנו לבחור, או הפועל פתח תקווה או לישון בחוץ. אז בחרנו.

בני תבורי 5 בדצמבר 2018

אה אה… הפועל פתח תקווה זה עוד מהלינה המשותפת

בני תבורי 5 בדצמבר 2018

S&M,
נולדתי וגדלתי במשפחה מפא"יניקית – אחדות העבודה בפתח תקווה בשנות האליפות, הבחירה לא הייתה תוצאה של כפייה. לגבי הבנים, ובכן, זה לא שהכרחתי אותם להיות אוהדי הפועל, רק אמרתי שאם הם רוצים שאקח אותם לראות משחק כדורגל זה יהיה בפתח תקווה. לבלומפילד או קרית אליעזר שיסעו לבד.

איציק מהקיבוץ 5 בדצמבר 2018

הילדים שלי יודעים שאוהדים רק את מכבי-נתניה וליברפול!
אין כניסה הביתה לשום קבוצה אחרת.
הילד הפנים ושם תמונה של עודד מכנס בחדר!

matipool 5 בדצמבר 2018

אשכרה גילי שידר לאבא בני את ההארכה והפנדלים דרך החלון? ענק. מעניין איך מתארים את העצירה ההיא של דודק מול שבצ'נקו (לא הפנדל. הבעיטה בדקה ה-117 אם אני זוכר נכון) עזרה של כוח עליון כלשהו?
פוסט יפה, עומר. אני מאלו שרוצים את האליפות אתמול ושתבוא בכל צורה שהיא כולל עונש הפחתת נקודות לסיטי ושמלך השערים שלנו יהיה "שער עצמי" אם זה מה שיעזור. העיקר שתגיע במהרה. אנחנו חייבים את הקפיצה הזו של תואר גדול שלא הושג הרבה זמן (לכן כל כך חבל על הגמר מול ריאל) כדי לשים חותמת רשמית שחזרנו בגדול, כדי להיות מוקד משיכה לשחקנים הכי טובים שיש, כדי שהשחקנים שלנו לא ירצו לעבור למועדונים אחרים בשביל לזכות בתארים, כדי למשוך אוהדים צעירים חדשים וגם כי מגיע לנו לשמוח עם תואר. אחרי האליפות הזו, אני איתך ועם ארם לגמרי בנושא של כדורגל שמח, כייפי, מהנה והעיקר זה הרומנטיקה.
נ.ב. – אוהד משנת 74', כיתה א'.

עומר תבורי 5 בדצמבר 2018

מבין אותך לגמרי, יכול להיות שבגלל שאני עדיין אוהד טרי ולא סבלתי כל כך הרבה זמן אז אני לא לחוץ כמוך. יכול להיות שאם המצב יימשך עוד 10-20 שנה כבר אדבר אחרת.
לגבי משיכת השחקנים אלינו, בנתיים יורגן מוכיח שהרבה שחקנים מעדיפים לשחק עבורו מאשר עבור מאמנים אחרים. עיין ערך אוקס, וירג׳יל, קייטה ובטוח יש עוד כמה.
אני טוען ששחקן מחפש מועדון, אז כמובן שהוא רוצה את המשכורת שהוא חושב שהוא שווה, וכמובן שהוא רוצה תארים. אבל נראה לי שהוא שם דגש גדול על מי יהיה הבוס שלו.
דוגמא, לא נראה לי שאלכסיס סנאנצ׳ז מבסוט על הבחירה שלו במוריניו שיהיה הבוס שלו. למרות שהוא השחקן שמקבל את המשכורת הכי גבוהה ועל הנייר הוא בחר בקבוצה שהפוטנציאל שלה לזכות בתארים היה מאוד גבוה.

בני תבורי 5 בדצמבר 2018

מעשה שהיה כך היה: סיימתי עבודה בת"א ממש קרוב לפתיחת המשחק ולכן עצרתי באוונגרד בהרצליה לאכול ולראות את המשחק. במחצית הבנתי שאפשר לוותר על ההמשך ונסעתי הביתה. הגעתי הביתה ממש עם שער השוויון והחלטתי שאם החברים מסתדרים בלעדי, כדאי שלא אשנה את זרימת האנרגיות ונותרתי בחוץ. גילי עדכן אותי ברמה שלא הייתה מביישת שדר מקצועי ובפנדלים לדעתי הוא דיבר לגופה שלי.

גילי תבורי 6 בדצמבר 2018

אני מבין שבצד הזקן יותר של משפחת תבורי יש בעיות זיכרון קשות.
זה לא שהבנת שהם מסתדרים בלעדייך, פשוט הודעתי לך שאתה לא נכנס הביתה עד שהמשחק נגמר, כי בלעדיך אנחנו מנצחים.

דונאדוני 5 בדצמבר 2018

כנראה שהקבוצות באנגליה צריכות לחכות שפפ ילך, או שמשהו אחר בלתי צפוי יקרה.
הוא משחק כדורגל שלטווח ארוך לא משאיר סיכוי לקטנות מולו.
ליברפול במשחק מול סיטי לדעתי זה 50-50, אבל הסיכויים של סיטי לנצח את ווטפורד/פאלאס/ניוקאסל/אחר גדול יותר מאשר ליברפול.
מדהים שליברפול רחוקה רק 2 נק' מסיטי. אבל כמו ב-2014, כנראה ישארו רק עם המחמאות.

אסף the kop 5 בדצמבר 2018

אני מניח שהעובדה שפפ עובד בקבוצות ללא בעיות תקציב היא גם בעלת השפעה.

בני תבורי 5 בדצמבר 2018

אוי דונאדוניצ'יק, בעונה שעברה ליברפול מעכה את פפ והמיליארדרים שלו פעמיים בתוצאות מטורפות במאני של המאני טיים, כשהיא בלי שוער ועם הגנה צולעת. סליחה, במחזור הראשון סיטי ריסקה את ליברפול שהייתה בעשרה שחקנים. אתה באמת מאמין שרק היכולות של פפ שמות את סיטי היכן שהיא? בכלל אני ממליץ לפפ לעשות משהו שקלופ כבר עשה, לקחת פעמיים אליפות על הראש של הקבוצה הכי עשירה שבדרך אגב גם שותה לו את הכוכבים כל שנה ואז נוכל לשפוט כראוי. שייקח לעונה אחת את הקבוצה לא הכי עשירה בליגה שלו, משהו כמו רניירי בלסטר נניח, ושיעשה קסמים.

אדם 5 בדצמבר 2018

הטיעון הזה הוא בעיקר ילדותי. הכדורגל שפפ אוהב ורוצה לשחק לא מאפשר לו לקחת קבוצות עם שחקנים בינוניים וזה בסדר, זו זכותו. הוא מצליח להביא לרמה הכי גבוהה קבוצות שחקנים טובות, טוב יותר מרוב המאמנים בעולם, ואת זה אני אומר שעד לסיטי שנאתי את הכדורגל שלו.
זו זכותו להיות פרפקציוניסט ואידיאליסט וללכת עם זה, אין כל טעם לדרוש ממנו לאמן את לסטר כי זה פשוט לא הסגנון שלו.

בני תבורי 5 בדצמבר 2018

סליחה אבל אני לא דורש ממנו כלום. בדיון המתנהל לגבי יכולותיו והדרישה החד-משמעית להכיר בגאונותו אני שומר לעצמי את הזכות לבחון אותו גם בקבוצות שאינן העשירות ביותר בליגה.

אסף the kop 5 בדצמבר 2018

אבל אתה ילדותי תבין…

אדם 6 בדצמבר 2018

הדיון הזה הוא ילדותי – פפ לא גאון, פפ הוא כנראה המאמן הכי טוב בעולם לקבוצות עתירות כסף. זה ממש לא מעט. גאון? אין אף גאון בכדורגל העולמי.
ואני מעדיף את קלופ על פפ לקבוצה שלי בכל יום אבל לטעון שהוא מאמן יותר טוב בגלל שהוא לקח אליפות עם דורטמונד? אז רנייארי הוא המאמן הכי טוב בהיסטוריה…

משה 5 בדצמבר 2018

אני לא רואה את האידאל בלקחת את הקבוצה הכי עשירה ולגרום לה לשחק מצויין. זה כמו לפרגן לטראמפ שהצליח למצוא אישה צעירה משמעותית ויפה.

ק. 6 בדצמבר 2018

בני, אדם, אפשר להדביק לו את הכוכבית של הקבוצות העשירות, אבל בסופו של דבר בהגנה שלו אין אף אחד שטוב מואן דייק (ווקר ומנדי למרות העלות גם לא טובים כרגע מרוברטסון וטאא), השוער מחליף של אליסון בברזיל, אפשר בקלות למנות רשימה של קשרים אחוריים עדיפים וטכנים מפרננדיניו ולהוציא מסטרלינג מה שהוא מוציא עוד לא הצליחו מאמנים אחרים. אתם חושבים שברנרדו סילבה לדוגמה (שהוא טוב אבל בטוח לא עילוי) היה מוציא יותר ממאטה אצל מוריניו או בכל קבוצה שעולה להתקפה עם פחות שחקנים, פחות מרווחת ופחות פותחת מספר אופציות מסירה בו זמנית.
אפשר להגיד שהוא עושה עבודה מעולה שם (אחרי שדי כשל בעונה הראשונה) ואפשר להגיד שעוד לא הוכיח את עצמו בלהביא תואר לווסטהאם (כמו כדורגלנים אחרים שלא שיחקו בקבוצה אחרת בבוגרים)

אדם 6 בדצמבר 2018

פפ עושה עבודה מדהימה, גם עם שחקנים עם פוטנציאל בתקרה (כמו סטרלינג). השאלה אם פפ מסוגל ליצר שיטה וסגנון לקבוצה שאין בה עילוי בקישור כמו צ'אבי\אלונסו\דה ברויינה\סילבה\אינייסטה. בבאיירן הוא העביר את אלאבה לקישור בדיוק בגלל שלשיטה שהוא דורש היה חסר את השחקן הזה.
בנוגע להגנה, השיטה של פפ בנויה על היכולת המוחלטת שלו לשלוט במשחק עם הכדור ברגל, ההגנה הזו הייתה סופגת הרבה אם לא היה את הקישור המרהיב של סיטי לשמור עליה (ולא סתם פרננדיניו גם שם).

דונאדוני 6 בדצמבר 2018

אתה כמובן לא קורא מה אני רושם אלא סתם תוקף. רשמתי שבמפגש ישיר זה 50-50.
לא אמרתי שום מילה על קלופ שלדעתי הוא מאמן אדיר.
לעומת זאת, אם פפ לא היה מאמן את סיטי, לדעתי ליברפול היו פייבוריטים.

אגב, גם כריסטיאנו ומסי לא לקחו עם קבוצה קטנה אליפות/אלופות/מונדיאל, כנראה שהם עדיין לא ברמה של גצה ורויס.

בכל מקרה, בכל שנה יש קבוצה עם תקציב הכי גבוה בליגה, אבל אין ולא קבוצה אחת בהיסטוריה של הפרמייר ליג ששיחקה כמו סיטי והייתה משכנעת כמו סיטי. פפ פשוט מאמן אדיר, גם קלופ, אבל הכדורגל של פפ כרגע יותר טוב.

אגב, פפ עושה את זה בלי דה בריינה… מישהו שם לב שדה בריינה חסר? אתה טוען שברנרדו סילבה (שלרוב הוא המחליף) טוב כמו דה בריינה או שאתה מסוגל לתת מחמאה למאמן שהשחקן הטוב שלו חסר ואף אחד לא זוכר את זה אפילו?

קורדל סטיוארט 5 בדצמבר 2018

חנוכה שמח,אני מודה שלי זה הזכיר את הכוכב האדום ואין מצב שכדור כלשהו שלנו ייכנס אז פרשתי למקלחת.הילד דופק לי על הדלת שלא לומר שובר,אומר אתה חייב לראות מה שקרה,הייתי בהלם.
אחלה פוסט,לא נופל מרבו..
לדעתי השנה צריך לחלק שתי צלחות סיטי ומקווה שהשניה תיהיה ליברפול כי מה שהם עושים זה לא אנושי ולא נראה שהם מתכוונים לאבד נק,מקווה שנעבור בשלום תחגים

איציק מהקיבוץ 6 בדצמבר 2018

עומר
בקשת קבלת!
3-1 קשה ומרגש בחוץ

עומר תבורי 6 בדצמבר 2018

בהחלט

יעקב נקש 6 בדצמבר 2018

פוסט נהדר, מצחיקה הדינמיקה של התבורי'ס…
ממישהו שפעם הכיר את עומר :) בום עלייך ;)

עומר תבורי 6 בדצמבר 2018

בום עליך ועל כל בני ישראל.. מאיפה אנחנו מכירים?

Comments closed