סופר ראגבי 2019 – ארם אבירם

לקראת חצי הגמר - ארם אבירם מנתח אך לא מתנבא

הסופר ראגבי מגיע לשלב חצי הגמר בשבת. מאוד מפתה להסתכל על מה שקורה שם ולנסות ולהשליך מכך לגבי אליפות העולם שתכף מגיעה (ספטמבר ביפן). אם לשפוט על פי מה שראינו בסופר ראגבי, לדרום אפריקאים יש המון סיבות לדאגה. חצי הגמר לא כולל אפילו נציגה אחת מדרום אפריקה. הבולז הפסידו להוריקאנס בוולינגטון לאחר קרב אמיץ וזה הפסד סביר בהחלט. השארקס הובסו בקנבארה על ידי הבראמביז במשחק שעשוי לעודד מאוד את האוסטרלים לקראת אליפות העולם. כמה חבל שיש לוולאביז מאמן שלדעתי כבר לא יוליך אותם לשום מקום. במשחק הדרבי של האי הדרומי בניו זילנד ניצחו הקרוסיידרס מקריסטצ'רץ' את ההיילנדרז מדונידין כשהם ממשיכים להציג את השליטה שלהם בטורניר. אבל כל המשחקים האלו מתגמדים אל מול המשחק שהעלה את היגוארים לחצי הגמר מול הבראמביז. מה זה אומר עבור הארגנטינאים באלפיות העולם? יש למה לצפות?

*

האגוארז – בראמביז (שבת, 02:05): התוצאה החשובה, המשמחת והמרגשת ביותר של משחקי רבע הגמר הייתה הניצחון הביתי של ההגוארז (היגוארים) מארגנטינה על הצ'יפס מניו זילנד. זו הפעם הראשונה שהקבוצה הארגנטינאית מגיעה לחצי הגמר והיא תארח את הבראמביז מאוסטרליה בשבת לפנות בוקר. לא הייתי ממהר להמר נגדם בחצי הגמר על אף המשחק הטוב שהבראמביז הציגו ברבע הגמר. היגוארים סיימו במקום הראשון בבית הדרום אפריקני ובטבלה הכללית הם מופעים במקום השלישי עם 51 נקודות, אחרי שתי הניו זילנדיות הבכירות שיפגשו בניהן בחצי הגמר השני. כשהם משחקים מול הקהל הביתי,היגוארים יסתכלו ללא חשש ישר בלבן של העיניים של הבראמביז והם בהחלט מסוגלים לנצח ולעלות לגמר. קל זה כמובן לא יהיה. הבראמביז מצידם, שיחקו מצוין מול השארקס. הם יכולים להיות מעודדים ממשחק מאוזן של פורוורדס ובאקס עם תרגילים יפים של הבאקס. למרות זאת, אני מניח שהיגוארים לא יפלו שלוש פעמים לאותו תרגיל, של הוצאת כדור לבאקס והחזרה פנימה לווינג מצטרף או פלאנקר. שלושה טרייז הגיעו ככה מול ההגנה הלא מאורגנת של הדרום אפריקאים והארגנטינאים ללא ספק יתנו על כך את הדעת בהכנות לקראת משחק חצי הגמר. צפוי משחק מרתק, שהבעיה היחידה לגביו היא שהוא יהיה ב- 02:05 לפנות בוקר בשבת.

 

קרוסיידרס – הוריקאנס (שבת, 10:35): ריצ'י מואנגה נבחר לשחקן המצטיין של מחזור רבע הגמר בסופר ראגבי, עם שני טרייז, מסירה לטריי ועוד המון פעולות מצוינות. למואנגה יש שאיפות להיות הפליי האלף הפותח של אלופת העולם באליפות הקרובה ואין ספק שהוא מגבה את הרצון הזה ביכולת מצויינת. בשבת תהיה לו הזדמנות מצויינת לחזק את מעמדו, כשהוא והקרוסיידרס יארחו את ההוריקנס ובאודן בארט בחצי הגמר. באודן, למי שלא יודע, הוא הפליי האלף הפותח של האול בלאקס, שחקן השנה בעולם לפני שנתיים ואחד הכוכבים הגדולים ביותר של הראגבי העולמי.

אם יש לקרוסיידרס ממה לחשוש במשחק מול היריבה המקומית הגדולה, אלו הם הצמד המקשר של ההוריקאנס עם טי ג'יי פיראנארה במספר 9 ובאודן בארט ב-10. הצמד הזה השלים בשבת האחרונה 100 משחקים כצוות בשתי העמדות הכל כך קריטיות האלו וזה נראה טוב כמו תמיד. מי שקרא טורים שלי במהלך הראגבי צ'מיונשיפ של הקיץ הקודם, אולי זוכר כמה טחנתי על כך שלטעמי ניו זילנד לא תיפקדה מספיק טוב בכל פעם שארון סמית' שיחק את מספר 9 בנבחרת ובכל פעם שפיראנארה נכנס כמחליף האול בלאקס התחילו לתקתק בסנכרון. נכון שלבארט לא הייתה תקופה טובה בקיץ שעבר אבל ניתן גם לראות שמאוד נוח לו ולקבוצה עם ניהול הקצב של פיראנארה. אל תבינו אותי לא נכון, ארון סמית' הוא סקראם האלף נפלא. הוא פשוט לא היה בתקופה טובה אחרי פציעות בזמן שהסנכרון בין בארט לפיראנארה רק הולך ומשתפר. בניצחון על הבולז מדרום אפריקה בשבת האחרונה, בארט נראה חד למדי ויחד עם פיראנארה הם שלטו בקצב המשחק והובילו לניצחון מוצדק.

מצד הקרוסיידרס, הכל ידוע. היא הקבוצה העדיפה על הנייר עם ההנהגה של קיירון ריד. אני מניח שגם הם, כמו הבולז, יתקפו הרבה מאוד את באודן בארט ישירות אחרי ליין אאוטס, אבל גם אחרי סקראמס, כדי לגרום לו לעבוד קשה הגנתית ולהתעייף. בארט שחקן מסוכן מאוד עם הכדור ביד, הקרוסיידרס ירצו שזה יקרה כמה שפחות על ידי ניהול קצב משחק ושליטה בכדור וכן ירצו שכשבאודן כבר יהיה עם הכדור הוא יהיה יחסית מותש ממשימות הגנתיות. לבולז זה לא ממש הצליח ברבע הגמר אבל הקרוסיידרס עדיפים בהרבה על הבולז. לא כדאי לפספס את המשחק הזה. יכל בשקט להיות הגמר.

ההבדלים הפיזיים בין גברים לנשים
סקירת הגרלת הנשים בווימבלדון -אמיתי סיידל

17 Comments

רון 28 ביוני 2019

מוכן לקחת הימור זהיר שהניו זילנדית שתעלה מחצי הגמר תהיה זו שתנצח את הגמר

ארם אבירם 28 ביוני 2019

בגלל זה כתבתי שזה יכל להיות הגמר.

Gil - Zimbabwe 28 ביוני 2019

לא יודע איך להסביר את זה אבל משהו לא טוב עובר על הקבוצות בדרא"פ, פחות קהל מגיע למשחקים ההתרגשות פחותה. אין באזז סביב משחקים….
פעם שהשארקס (למרות שכבר כמה שנים הם לא דומיננטים) היו מגיעים ליוהנסבורג אי אפשר היה להשיג כרטיס למשחק, היום כל ההוי (משפחות הברבקיו) לפני המשחק מסביב לאיצטדיון בכמות מצומצמת.
אפילו השארקס אצלם בבית (דרבן) כבר לא. עד לפני 4 שנים כל השד"ת היה רק דמויות שלהם בגודל טיבעי מקרטון, היום נאדה.
חבל….

רון 28 ביוני 2019

וגם יש את הקטע הזה ששתי דרום אפריקאיות יצאו מהסופר רוגבי ועברו לליגה של וויילס-אירלנד-סקוטלנד-איטליה. ובמשחקים שלהן קרחות ביציעים חבל על הזמן.

Smiley 29 ביוני 2019

גם בסופר-ראגבי בניו זילנד ואוסטרליה אפשר לראות הרבה קרחות ביציעים (אולי למעט במשחקי הבית של הקרוסיידרס).
לדעתי הם פשוט צריכים להוריד מחירים על מנת שיהיה אצטדיון מלא

Smiley 29 ביוני 2019

הגמר האמיתי הוא מה שהולך להיות בקרייסצ'רץ' – הקרוסיידרס פשוט רמה מעל כולם בשנתיים האחרונות (שהשנה לדעתי הם הרבה יותר טובים משנה שעברה). אם יש קבוצה אחת שמסוגלת לתת להם פייט, אלה ההוריקנס (הלא יציבים…).
ההוריקנס צריכים משחק מושלם כדי לנצח כי הקרוסיידרס פשוט כותשים וכותשים את הקבוצה שמולם.
ריצ'י מואנה – שחקן נפלא. אבל מאמן האול-בלאקס כבר הצהיר מספר פעמים שהוא הולך עם בארט באש ובמים בנבחרת (ואולי בצדק, בגלל הניסיון והיכולת שבארט מביא בשיאו).
בכלל היתרון של הקרוסיידרס הוא בספסל, כל אחד שעולה שם יכול בקלות להיות שחקן הרכב בכל קבוצה אחרת.
באודן בארט – אולי משחק אחרון במדי ההוריקנס. הוא ואשתו עוברים לגור באוקלנד. יתכן ששנה הבאה יקח שנת שבתון מהראגבי. או שינוח עד שתתחיל העונה ביפן ואז יחזור לסופר ראגבי (משחק רצוף של שנה ככה). באדן יכול בקלות להיות שחקן הראגבי עם החוזה הגבוה בעולם (כבר יש מועדונים בצרפת שמוכנים לתת לו 2-3 מיליון אירו לעונה).
ההוריקנס סובלים כבר מהכרטיס הצהוב של ויוה פיפטה, שהגוף הגדול שלו יחסר מאוד. הם יכולים לקוות שארדי סבאה ימשיך ביכולת הפנטסטית שלו העונה ויגרום להרבה ברדק בהגנת הקרוסיידרס.
בנוסף, לדעתי Salesi Rayasi הצעיר שנתן משחק מצויין בחצי הגמר אחרי שעלה מהספסל עם הפציעה של ווס גוסן, פותח.
הייתי במשחק של ההוריקנס מול הבולס. הילד הכניס אנרגיה רצינית שנכנס עם כמה מהלכים גדולים. בכלל ההוריקנס עשו את מה שהיו צריכים כדי לנצח ולא נתנו משחק יוצא דופן, אם כי עבור הקהל, קיבלנו משחק עם הרבה נקודות על הלוח

יגוארס – בראביס – המשחק נערך בארגנטינה וזה יתרון ביתיות משמעותי מאוד ליגוארים. הבראמביס לא פראיירים ולמרות משחק החוץ לדעתי ינצחו (ניסיון אוסטרלי עדיף)

Smiley 29 ביוני 2019

תיקון, אני רואה ש-Vaea Fifita על הספסל במשחק

ארם אבירם 29 ביוני 2019

כרגע היגוארס מפרקים. הבראמביז הגיעו מאוד מבולבלים.
לגבי רייאסי, הוא היה מעולה אבל גם כמעט עלה להוריקאנס במשחק עם הצהוב והפנלטי טריי המטופש שספג. נכון שהוא לא התכוון אבל זה מחיר חוסר הניסיון. נראה כמו פרוספקט ענק.

Smiley 29 ביוני 2019

מה שיתרון ביתיות יודע לעשות… היסטוריה של הארגנטינאים!!!

גיא זהר 29 ביוני 2019

מעניין אם יש תקציר עם שדר ארגנטיני

Smiley 29 ביוני 2019

הילד הזה בעל נתונים פיזיים מרשימים. אני מרוד מקווה עבורו ועבור הניו זילנדים שהוא יתפתך נכון ויהפוך לכוח משמעותי בקבוצה ובנבחרת שלהם. בכל פעם שיצא לי לראות אותו הוא מראה פוטנציאל עצום.

ניפגש יותר מאוחר לחצי הגמר השני :)

ארם אבירם 29 ביוני 2019

מחצית בקצב, טריטוריה ושליטה של הקרוסיידרס אבל בדקה האחרונה הכישרון שיש להוריקאנס פותח את המשחק מחדש. 13:7 במחצית והכל עוד יכול להיות.

ארם אבירם 29 ביוני 2019

איזה משחק מדהים!
לדעתי השופט קיבל החלטה שגויה מאוד נגד ההוריקאמס דקה לסוף. לא היה נוק און ואפילו היה נגד הקרוסיידרס. החלטה שהכריע משחק. היו לו עוד כמה החלטות די קשות נגד ההוריקאנס.

Smiley 29 ביוני 2019

איזו תמונה לראות את טי ג'יי צורח "Bad callllll"

Smiley 29 ביוני 2019

איזה משחק בניו זילנד…
ההוריקנס מאבדים כדור במהלך אחרון… מדהים חוסר ניצול המצבים של הקבוצה הזו. כמו שהכישרון שלהם, ככה הם לפעמים עושים שטויות שאפשר למות מהם.
לא בכל יום תופסים את הקרוסיידרס במשחק כזה. ההוריקנס יכולים לאכול את עצמם על זה.
ריצ'י מואנה פשוט אדיר!!! היה שם בכל פעם שהקרוסיידרס היו צריכים אותו. שחקן על

Smiley 29 ביוני 2019

ההוריקנס יכולים לבוא בטענות רק לעצמם. כל פעם עשו טעות אכזרית במקום להכניס את הקרוסיידרס לבור… מחצית שנייה גדולה שלהם, אבל כמה אכזרי ההפסד הזה בסוף.
הקרוסיידרס היו עקביים כמו תמיד, וריצ'י מואנה אחד ענק יחד עם סאבו ריסה.

Comments closed