לבוגרת. עכשיו – יואב בורוביץ'

זקוקים להסברים?

איגוד הכדורסל צריך לקבל החלטה מאוד פשוטה גם אם היא ממש לא סטנדרטית: נבחרת העתודה של ישראל צריכה להפוך as is לנבחרת הלאומית. כן כן. מי שחושב שזה מוזר מדי או לא ראוי, הוא אידיוט. כן כן. אידיוט גדול וגם פורע צדק. כן כן. לנבחרת הזו מגיעה הכבוד הכי הכי גדול שיש. כפי שהיא – להפוך אותה לנבחרת הלאומית הבוגרת. כן כן.

מדוע? באמת זקוקים להסבר?

רק אומר שבגילי המתקדם, כמעט 45, לא ראיתי נבחרת ישראל מרשימה מזו.

אז תנו להם להמשיך לרוץ ביחד, לגדול ביחד, ובתקווה להמשיך להצליח ביחד. אם יהיו שחקנים בעתיד שלא יצדיקו את מקומם בנבחרת הלאומית, תחליפו אותם בטובים יותר.

אבל בינתיים – קחו את כולם לנבחרת הלאומית. זה מגיע לכולם.

*

בלי קשר בכלל נבחרת ישראל המופלאה, כל משחק שראיתי באליפות הזו היה מלא בשחקנים גרועים במדי היריבה. אז נכון שישראל גם גרמה ליריבות להיראות רע. אבל אלוהים, כמה מעט איכות אישית ראינו בכל הנבחרות באליפות הזו. לא בכדי כמעט אף אחד מעשרות, אם לא מאות השחקנים באליפות הזו, לא מסומן חזק על הרדאר של ה-NBA. כמעט ולא היו כאן שחקנים מספיק טובים.

גם נבחרות ששיחקו מאומן ביותר, ואפילו בשני צידי המגרש, לקו כולן ביכולת אישית איומה למדי של כמעט כל השחקנים שלהן. הכדורסל האירופי לא נמצא במקום טוב.

ועוד מילה על השיפוט. האוברקולינג הוא ממש מחלה ממארת.

ועוד מילה על החוקה. ההחלטה לשלוח לקו אחרי עבירה רביעית בכל רבע היא זוועה, בוודאי לנוכח האוברקולינג.

אלה לא דברים שייחודיים לאליפות הזו. אבל אלוהים, כמה שהם היו תחת זכוכית מגדלת במשחקי ההכרעה באליפות הזו.

*

אבל שלא יובן חלילה שאני לוקח משהו מההישג של נבחרת ישראל. היא הכי טובה שראיתי בחיי.

כולם ללא יוצא מן הכלל – לנבחרת הבוגרת.

 

 

 

למרות הלחץ
אליפות עם חצ׳קונים

22 Comments

matipool 22 ביולי 2019

יואב – תחליט. או שהנבחרת הזו הופכת לנבחרת הלאומית AS IS או שמעלים אותם לבוגרת כמו בחלק השני של הפוסט ובמקרה כזה מה עושים עם הח'ברה של שנה שעברה? הח'ברה של של לפני שנתיים? להם לא מגיע גם?
קצת פופוליסטי. אתה בטוח שאתה רוצה לראות אותם חוטפים חזק בראש מהנבחרות הלאומיות של מדינות אחרות?

יואב בורוביץ' 22 ביולי 2019

סורי אם לא הובן כהלכה.. הכוונה היא לקחת את העתודה as is ולהפוך אותה לבוגרת.. וכן, זה אומר ששחקני הבוגרת מפנים מקומם לנבחרת החד פעמית והמצויינת הזו.

no propaganda 22 ביולי 2019

כלומר אף שחקן מהנבחרת שזכתה בשנה שעברה באליפות לא יכלל בנבחרת הבוגרת?

דובינסקי 22 ביולי 2019

אז למשל לא לזמן את זוסמן?

יואב בורוביץ' 22 ביולי 2019

לא לזמן אף אחד שאינו בעתודה הזו. לתת להם לרוץ זמן מה ביחד.. אם יהיו שחקנים שלא יצדיקו עצמם בבוגרת, להחליפם באחרים (כולל זוסמן).

דור 22 ביולי 2019

טרול. כן כן.

גיא זהר 22 ביולי 2019

די, נו. אתה לא מבין את ההבדל בין כדורסל אנדר 20 לכדורסל בוגרים? דווקא קטש ושות הצעירו את הנבחרת והנתנו את המפתחות לבלאט (שבן 22). אבדיה ומדר צריכים לעלות לבוגרת. יש אחלה שלד צעיר (זוסמן, בלאט, גינת, דוסון, זלמנסון, נמרוד לוי). יכול להיות שאלבר וחנוכי יהיו שחקני נבחרת, כרגע הם מגרדים את ליגת העל. לא הכל סקנדל או פסטיבל.

איציק 22 ביולי 2019

על סמך מה אתה קובע שזו נבחרת כל כך טובה. מה היא כבר עשתה? ניצחה נבחרת ספרדית שכבר מזמן לא שולחת שחקנים לליגה הטובה בעולם לעומת דור הגאסולים, רוביו ויול; ניצחה נבחרת צרפתית של מחליפים כי הטובים באמת לא באו; ניצחה נבחרת ליטא שהשחקן הכי טוב שלה אפילו לא עולה לבוגרת של שארס; ועל הנבחרות האחרות חבל להכביר מילים. אתה זלזלת בכול שאר הנבחרות, אז עכשיו יש לנו גוליבר מול גמדים וגוליבר ניצח. לא מראה על איכות. רוח לחימה, קצת אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד, אבל כמו שהיא לנבחרת הבוגרת. אז ניצחנו כמה ליצנים, כבר ככה. לא מתאים לך יואב.

אורן השני 22 ביולי 2019

לא שאני מסכים עם יואב אבל ניצחנו כמה ליצנים? וואלה אתה הליצן הראשי כאן.

איציק 22 ביולי 2019

עכשיו כך את המילים שלך בחזרה או תוכל את הקובע לבחירתך: http://debuzzer.com/buzz/96394/

אורן השני 22 ביולי 2019

אוקיי, לוקח בחזרה.

אלעדכ 22 ביולי 2019

איזה מצחיק אתה. יד אחת שלך קובעת שהם מדהימים וגדולים ואדירים, ויד אחת מבטלת את היריבות ואת השחקנים "הגרועים" ששיחקו אצלם.
אז תחליט – ישראל כזו טובה או סתם יריבות גרועה?
בלי קשר, ההצעה שלך לא רצינית…

אלון3131 22 ביולי 2019

מעניין מה שאתה אומר, או.. here me out, שהשחקינם הישראלים הטובים ביותר יהיו בנבחרת ישראל.
בתוך סגל של 12, זה כבר עכשיו כולל את אבדיה, בלאט וזוסמן ומהר מאוד זה יכלול גם את ים מדר ואחרים.

אריאל 22 ביולי 2019

עפת קצת

משה 22 ביולי 2019

יואב לא מתאים לך
אתה יודע שהשנה התקיימה אליפות העולם U19? אתה מודע לזה שחוץ מישראל וספרד כל הנבחרות (כולן!) באו עם הסגלים החלשים שלהם ולא עם ההרכב הראשון?
ואתה באמת רוצה לתת לשחקנים בני 19-20 לשחק נגד מבוגרים בגילאי 25-30?? אתה יודע כמה בנוער כל שנה וכל שנתון משנה ואתה רוצה לתת להם לשחק נגד בוגרים?!
הצעה לא רצינית. ממך ציפיתי ליותר יואב.

יואב 22 ביולי 2019

מסכן הmvp של הטורניר הקודם. בורוביץ לא מצא לו מקום): איך יתמודד עם הבשורה?

אלון 22 ביולי 2019

כל שנתון מכניס בערך 40 שחקנים לנבא, רובם אמריקאים. אני לא יודע כמה מהם אמורים לשחק באליפות אירופה מתחת לגיל 20. 2 או 3 מקסימום. קצת קשה לי להבין את הציפיות שלך.

קורא בין השורות 22 ביולי 2019

רעיון מעניין בסך הכל.
אם הבנתי נכון, אתה מציע לקחת את הנבחרת הזאת שפרט ליכולת מרשימה באליםות גם הפגינו יופי של כימיה קבוצתית ואופי נהדר ולתת להם להמשיך לרוץ ביחד מתוך מחשבה שלמרות שתחילת הדרך תהיה לא מוצלחת ככל הנראה זה ישתלם בהישגים שהנבחרת הזאת מסוגלת להגיע אליהם (בהינתן הפוטנציאל הנוכחי + גרף השתפרות טבעי + הניסיון שיצברו).
שתי שאלות לי אליך-
האם אתה מאמין שההימור על זה עשוי להביא נבחרת שתיקח מדליה באליפות אירופה, תעפיל לאליפות העולם ולפחות תאיים על השתתפות במשחקים האולמפיים?
האם את לא חושב שתחילת הדרך של נבחרת כזאת עשויה לייצר חוויות שיפגעו בלכידות הקבוצתית, באופי וכו' בצורה שתפגע בסיכויים שהם יקצרו את ההישגים הנ"ל?

יואב בורוביץ' 22 ביולי 2019

השאלות שאתה מעלה מעניינות. תראה, הנבחרת הבוגרת שלנו לא עושה שום דבר מרשים כבר זמן רב. גם הרמה של מרבית השחקנים לא גבוהה. נבחרת העתודה גם לא מורכבת כולה מכוכבי על. אבל יש בה כשרון, יש בה לכידות (וזה אולי הכי חשוב) ויש לה רקורד של הצלחת ענק. בהינתן המצב המאוד לא מעודד בבוגרת, צריך פשוט לקחת את הנבחרת הזו as is ולאפשר לה להמשיך לרוץ. אס אולי בעתיד שחקנים כמו גינת, זוסמן או בלאט יצטרפו אליהם. אבל בינתיים הם יכולים להישאר בחוץ למען אחידות הנבחרת הקודמת, בעיני המרשימה שהייתה כאן אי פעם. נכון שזה ניסוי. אבל בהינתן המצב הנוכחי – גם בבוגרת ובדוואי בעתודה ובהינתן השוני הכל כל גדול בין השתיים לטוב העתודה – הייתי הולך על הניסוי הזה.

יואב בורוביץ' 22 ביולי 2019

הקיימת (לא הקודמת)

נביא בעירו 23 ביולי 2019

איזה סבבה לתומר לוינסון. נראה כמו שום דבר כל הטורניר, לא מסוגל לשמור על עציץ, כנראה שכרגע לא משחק ברמה מספיקה בשביל להיות שחקן ממוצע בליגה הלאומית, אבל המקום שלו בנבחרת הבוגרת של בורוביץ׳ מובטח בגלל ש״מגיע לנבחרת הזו״ ובגלל ש״לכידות״. oh boy…

S&M 26 ביולי 2019

בזכות פוסטים אחרים שלך, מגיע לך שנתעלם מהפוסט האחד הזה.
אופוריה וזה.
לא היה, שכחנו.

Comments closed