הטלפון מצלצל. פוצצו לנשיא הכבוד את האוטו (יערה צרי)

בדקות בהן נודע שהרכב של נשיא (הכבוד של) מכבי קביליו יפו עלה לשמיים, יערה צרי מצוות "דה באזר" היתה בפגישת היכרות עם הצוות של קביליו. היה גועש

התיעצויות קדחתניות. הדובר שלומי אלעזר (משמאל) והמקורב נסים פרנסיס

שמונה וחצי בבוקר ואני פוגשת ביפו את שלומי אלעזר, אוהד, חבר הנהלה והדובר המסור של קבוצת מכבי "קביליו" יפו. הפגישה נקבעה לפני כשבוע, אבל שוב מכבי יפו שיחקה אותה: סטויצ'קוב מגיע לאירוע התרמה למען הקהילה של הקבוצה וכולם כבר טרחו לדבר על זה בתקשורת. "אפילו מגיא פינס יגיעו לאירוע", אלעזר מעדכן אותי, "כי ערוץ האופנה בבעלותו של אחד מהספונסרים שלנו". טל משיח, המנכ"ל של קביליו, כבר התראיין אתמול על הענין לתוכניות הספורט ברדיו. מתוקתקים שם.

בינתיים מגיע דרור בקרמן (אין קשר לאיתן מ"דה באזר"), אוהד שרוף, ואלעזר הדובר מדברר: "בכל פעם שמתעוררות מחלוקות בפורום שלנו באינטרנט לגבי העתיד של הקבוצה, והרוחות קצת מתלהטות, כולם מחכים לדרור, המרגיע הלאומי, שיכתוב משהו על הדברים".

בקרמן יודע לשווק את הסחורה. "בפעם הראשונה שלקחתי את הילד שלי למשחק של מכבי תל אביב הוא סבל נורא. המשחק התחיל בשעה מאוד מאוחרת, אחרי כמה דקות הילד כבר הניח את הראש עלי ושאל מתי הולכים. במשחקים של מכבי יפו זה פשוט לא ככה.

"יש הרבה קבוצות בארץ לאהוד, ואני מאוד מאמין במודל האמריקאי: למכור לאנשים את חווית הכדורגל, להתייחס לאוהדים כלקוחות, לא סתם לדפוק אותם עם מחירים לאוכל ולשתייה כמו עם שאר הקבוצות.

"יש קצת קללות, נכון, אבל אני יודע שאני יכול לבוא עם עשרה ילדים למשחק של מכבי יפו ושערה מראשם לא תיפול, ואני מבטיח לך שכשהילד שלי הגיע לכיתה והילדים האחרים צחקו עליו שהוא אוהד של קבוצה מליגה ב', הוא שאל אותם שאלה פשוטה שהשתיקה אותם: אתם הולכים למשחקים של הקבוצה שלכם? אז איזה מין אוהדים אתם?" 

קביליו מציגה תשתית ניהולית שלא מביישת גם קבוצות בליגת העל. אלעזר דואג להדגיש שהקבוצה ברמה של ליגה לאומית, "לפחות", אבל שמח שיצא להם להתחרות גם בליגות ג' וב'. מבחינתו, אם הקבוצה צריכה להישאר העונה בליגה א' (מחוז דרום), אליה העפילה בקיץ, אז עדיף מאשר שמשיך לשעוט מהר מדי קדימה, תקרוס ותהפוך לקוריוז.

ואז הטלפון של אלעזר מצלצל. על הקו קטי פיאסצקי, אשת השיווק. ברור שמשהו קרה, אבל אלעזר שומר על איפוק. ממשיך לשבת, מנסה להקשיב. מיד עוד טלפון. ועוד אחד. ארבעה אתרי אינטרנט בזה אחרי זה. במהלך המהומה מתקשר משיח, המנכ"ל,  "אתה מבין?", אלעזר אומר למשיח והפנים שלו נופלות,  "אני יושב עם 'דה באזר' על הפעילות של מכבי יפו, כתבה טובה, מפרגנת, ועכשיו זה".

עכשיו זה, וצריך לתכנן תגובה ראויה לתקשורת. אולי בכלל לא להגיב. אולי להסביר שיניב כהן כבר לא נשיא הקבוצה בפועל, אלא נשיא הכבוד. הרי אין לו ממש קשר לכהן, הוא לא מדבר איתו מחוץ למגרש, ואת המידע הוא צורך כרגע מהתקשורת. הוא שמח שכהן לא נפגע, בעזרת השם, ומודאג מאוד מהתופעה הכללת של פצצות שמוטמנות במכוניות ויכולות להרוג חפים מפשע. "הכי פשוט שתגיד את האמת", מייעץ לו בקרמן.

אלעזר חוזר לכתבים ומודיע, בשם הקבוצה, כי הוא דואג לשלומו ולבריאותו של כהן. הוא מסרב לראיון בגל"צ. אייטם של שתי דקות סתם יקשר את מכבי יפו לאירוע שהוא לא רוצה לקשור אותה אליו. צודק.

אחרי כחצי שעה שעה סוערת, הטלפון מפסיק לצלצל. גם השקט תמוה. "מוזר לי שסיון כהן (ערוץ 10) ובן מיטלמן (ערוץ 2) לא צלצלו. הם מתקשרים בדרך כלל על אירועים יותר קטנים. אולי זה כי הבינו מהאינטרנט שאני לא מוסר תגובה?". במחשבה שניה הוא קונה את ההשערה שהאירוע יכסו דווקא כתבי הפלילים.

בקביליו מתפללים עכשיו שנתניהו יעשה משהו עם אבו מאזן, שאובמה יתקוף באירן, שמשהו מטלטל יתרחש וידחוק את הסיפור של הפיצוץ למעמקי מהדורות החדשות. "חבל שהביקור של סטויצ'קוב לא התחלף בימים עם האירוע הזה" , אומר אלעזר. "מה? שסטויצ'קוב היה מתפוצץ?", מנסה בקרמן את מה שהוא יודע לעשות טוב כל כך בפורום. אלעזר, בקושי רחב, סוחב איזה חיוך.   

 http://www.mako.co.il/news-law/crime/Article-bfc466a78e33b21004.htm&sCh=31750a2610f26110&pId=786102762

התופעה העגולה 3: כל המסביב (הקהל)
הפגנה

15 Comments

ירון 21 בספטמבר 2010

מכבי יפו באמת קבוצה מקסימה וחבל על האירוע הזה שבו ברור שאין לקבוצה קשר

שחר 21 בספטמבר 2010

כתבה מעניינת. נחמד קצת לצאת מכל הפוליטיקות של בית"ר, מכבי והפועל ולהתמקד גם בקבוצות בליגות נמוכות יותר. יש לקביליו מתחרים די רציניים העונה כמו השקמה והפועל ירושליים. יהיה מעניין לראות אם היא תעלה

תומר חרוב 21 בספטמבר 2010

יופי של כתבה, עיתונאות ספורט במיטבה.
סטויצ'קוב עצבני מפחיד אותי יותרמעשר מכוניות תופת.

אנונימוס 21 בספטמבר 2010

ליפו עצמה אולי אין קשר לאירוע. אבל כשהולכים לישון עם כלבים, אי אפשר להתפלא כשמתעוררים עם פשפשים.
כשממנים איש כזה לנשיא כבוד (בלי מתנגד אחד), והספונסר הראשי גם הוא משיג את כספו ממקורות מפוקפקים – אי אפשר באמת להתפלא שהשם של הקבוצה נקשר אחר כך אליהם, והתדמית נפגעת.
חבל

יוסף בן עיון 21 בספטמבר 2010

ממתי הסיפור הזה של קשרים בין פשע לכדורגל?

DI 21 בספטמבר 2010

כתבה נהדרת
ברוכה הבאה

הופ 21 בספטמבר 2010

(הלינק בגוף הכתבה שבור)
איזה יופי של כתיבה. מינימליסטי ותמציתי. מספרת סיפור בלי לדחוף את עצמה לתוכו.
יותר ויותר אני מגלה כמה כותבי ספורט מצוינים יש כאן, וכמה One (לצורך העניין ולא רק) היה יכול לשפר את תרבות הספורט בארץ אם רק היה מתאמץ קצת יותר עם הכותבים שלו.

יונתן 21 בספטמבר 2010

תפסת רגע נדיר, והוצאת ממנו כתבה מעניינת וטובה – דרושים לכך כישרון וחושים חדים, איזה יופי!
הרווחנו פעמיים

דורפן 21 בספטמבר 2010

אני מרגיש איזה טרנד בבלוגיה. בכל פעם שאנחנו עוסקים בבולגריה יוצא משהו טוב

יוסף בן עיון 21 בספטמבר 2010

חחחחח גדורפן אמרו לך פעם שאתה איש מצחיק?

כרמל 21 בספטמבר 2010

אני אוהד מכבי יפו. מהכרותי עם שלומי מדובר באדם ישר ובזכות אנשים כמוהו מצאתי את עצמי נשאב בשנית לכדורגל הישראלי.

נועם 21 בספטמבר 2010

אני בעד שיביאו את ברבטוב. המניות שלו עלו מאז המשחק בראשון. זה יפה לקרוא שקביליו מתגייסים ככה לקהילה. הלוואי וימשיכו כך גם לאחר העלייה לליגות הגבוהות יותר.

ויכסלפיש 21 בספטמבר 2010

קטי פיאסצקי היא המתעמלת המוכרת?

Comments closed