חי בסרט אחר

הבלוג מציע את דייויד בקהאם כמועמד לפרס נובל לשלום

In כללי

אתמול התפרסם כי הסרט Bend it LIke Beckham יהיה הסרט המערבי הראשון שיוקרן בצפון קוריאה. וזה מזכיר לי סיפור.

ב-2004 אירע אירוע טרור קשה מאד במדריד, שבהמשך התברר שבוצע על ידי אל קעידה. אבל מיד לאחר האירוע האשימה הממשלה במדריד את המחתרת הבאסקית באחריות. כל האירוע הזה בו הבאסקים הואשמו שלא בצדק היה בסופו של הדברים מהגורמים לנפילת הממשלה וגם עורר מתח גדול בבילבאו.

עבדתי אז כפרי-לאנס עבור עיתון הארץ מלונדון והחלטתי לסוע למשחק שנועד לריאל מדריד בבילבאו כעבור כמה ימים במסגרת הליגה. ריאל כמובן מזוהה מאד בפריפריה עם השלטון המרכזי.

המתח באמת היה עצום. ביום לפני המשחק נערכה תהלוכה גדולה בבילבאו בה אנשים צעדו בשקט מופתי עם תמונות אסירים פוליטיים בידיהם לצלילי מוסיקה שקטה כשמספר גדול של מכוניות משטרה מסתובב ביניהם. התהלוכה התקיימה אז, ואולי עדיין, מדי סוף שבוע, אבל בגלל האירועים משכה אליה מספר גדול פי כמה של אנשים.

בשעות לפני המשחק המתינו ההמונים לאוטובוס של ריאל מדריד שהיה צריך לעבור בכביש הצר שמוביל מהעיר לסן מאמס. הם זרקו עליו עגבניות ואבנים  ואפילו היו שם מכשפות שקללו אותו. כשהגיע לפתח האיצטדיון המתח היה כל כך גדול שהמשוריין שנסע מאחרי האוטובוס אפילו התנגש בו קלות מאחור לקול צהלת הקהל.

דלת האוטובוס נפתחה וממנה ירד איש של ריאל. קצין המשטרה רץ אליו במהירות וכמעט באלימות דחף אותו חזרה אל האוטובוס, עד שיצליח לצור שטח סטרילי בין האוטובוס לפתח המנהרה. זידאן ורונאלדו היו מהשחקנים הראשונים לרדת מהאוטובוס והם היו לבנים. שנה קודם כשריאל הפסידה שם 0-3 זידאן אמר שבבילבאו קשה בהרבה לשחק מבברצלונה. גם הפעם כשריאל הפסידה 2-4 לא ייחסתי את זה להופעה גרועה. זו הייתה אווירה מפחידה כל כך לשחק בה שבאמת אי אפשר לבוא בטענות לשחקנים.

אחרי רונאלדו וזידאן ירד מהאוטובוס רוברטו קרלוס. האדיוט עשה תנועה מגונה לאוהדים הבאסקים ורק חימם את האווירה.

ואז בתוך המתח הזה ירד מהאוטובוס דיוויד בקהאם. שתי נערות באסקיות פרצו את חגורת השוטרים, צעקו "בקהאם ווי לאב יו" ורצו אליו לחבק אותו.

23 Comments

זיזו 31 בדצמבר 2010

ריאל כמובן מזוהה מאד עם הממשלה

זיו 31 בדצמבר 2010

חשבתי שאתה מתכוון לסרט שבקהאם נמצא בו שהוא חוזר לנבחרת הלאומית

ניינר 31 בדצמבר 2010

השמועות אומרות שבקהאם מצטרף לספרס. בעיני זה סרט רע!

גיל 31 בדצמבר 2010

מה קרה, ג'ינובילי כבר לא פוגע?

אהוד 31 בדצמבר 2010

נראה לי פארקר מת להביא עקיצה על עוד איזו WAG

יואב 31 בדצמבר 2010

מערכת השיווק על שם בקהאם יום אחד תהפוך לקורס חובה בתואר M.Ba , הסתובבתי לפני כמה שנים בכל מיני כפרים נידחים בסין, וההרגשה היתה שאני האדם הלבן השני שהם רואים, הראשון היה בקהאם.

ארז (דא יונג) 31 בדצמבר 2010

הפיגועים באטוצ'ה היו למיטב זכרוני ב11.3.2004, ממש מעט לפני הבחירות. אסנאר הטמבל ניסה לעשות מהם רווח פוליטי ואכל אותה בגלל זה.
האמת שממש באותם ימים גם החל להתמוטט פרוייקט הגלקטיקוס של פלורנטינו, עם הפסד לסראגוסה בגמר הגביע זמן קצר לאחר מכן.
ובקהאם, שכנראה שההערצה אליו חזקה אף יותר מהלאומנות הבאסקית, נאלץ לחכות עוד 3 שנים עד שסוף סוף זכה בתואר במדים הלבנים. מעניין אם הבחורות הבאסקיות שמחו.

צור שפי 2 בינואר 2011

מדוייק. הפיגוע היה ב-11 במרץ 2004 והבחירות שלושה ימים מאוחר יותר ב-14 בחודש. הימין בראשות מריאנו ראחוי, יורשו של אסנאר, הוביל בכל הסקרים אבל הפיגוע, בשילוב הנסיון השקרי של אסנאר להדביק אותו לבאסקים, הפך את המגמה והביא לנצחון השמאל. ניתן לומר שזו הפעם הראשונה (ועד עכשיו כנראה היחידה) שאל קעידה מצליחים להכתיב תוצאה של בחירות במדינה מערבית.

D! 31 בדצמבר 2010

ובהקשר הזה שם הסרט אפילו מוצלח יותר

אור שחולם להיות אלבס 31 בדצמבר 2010

בקהאם הצליח לשכנע אותי לפני 12 שנה לגדל פטריה על הראש, הבן אדם אליל

אבי 31 בדצמבר 2010

פוסט גדול.
ויפה לראות שכל משבר עולמי, גדול ככל שיהיה, מוביל אותך, רונן, למשחק כדורגל. כל הכבוד.

טל 31 בדצמבר 2010

רונן, מכל המשחקים שבהם היית אי פעם, מה האווירה הכי ביתית ועוינת שחווית?

מענין להשוות בין אנפילד (במשחק של יונייטד), בילבאו (במשחק של ריאל), בלגרד, דרום אמריקה וכו'.

דורפן 31 בדצמבר 2010

טל – בילבאו היה קרוב מאד ללהיות הכי עויין. הקהל הנאצי של נבחרת קרואטיה עם צעקות הז'אדום פרומני – שזה הזיג הייל שלהם – היה מפחיד. גם הקהל של פרנצווארוש כולל קבוצה נאצית מאד קיצונית שאחרי המשחק המאבקים בינם למשטרה הם מחזה די לא נעים.

אנגליה של הפרמייר ליג כיום לא יכול להכנס בכלל לתחומים האלו. הייתי במשחקים בין מילוול לווסט-האםומילוול לקרדיף שהגיעו לסיטואציה לא נעימה. כולל אוהדי קרדיף שהשמידו לגמרי קרון רכבת בעשר דקות. מה שכן -ראיתי מכות מחוץ לאיצטדיונים. לידס- מנצ'סטר יונייטד בתחנת רכבת ואפילו יונייטד ארסנל מחוץ לוילה פארק. אבל בתוך האיצטדיון כלום. אני לא ראיתי את יונייטד אי פעם נתקלת ביחס שהיה אמור להפחיד את השחקנים שמשחקים.

אבל צריך כנראה להפריד:

אני לא חושב שהקהל של בילבאו אלים כשלעצמו – וזה כנראה רק לכבוד ריאל. באופן רגיל אני אופתע מאד אם הסן מאמס הוא מגרש עם איזשהי אלימות. בכלל בספרד אין כמעט מסורת של קהל חוץ אז אין כמעט בעיות.

הקהל הקרואטי או ההונגרי זו לא אלימות שיסודה בכדורגל אלא בפשיזם. הקהל של מילוול או קרדיף זה חוליגניזם עירוני טהור. עוד כנופיה די מסוכנת שמסוגלת להתחיל להרביץ היא זו עם המדים האפורים או הכחולים בישראל. נדמה לי שקוראים להם שם המשטרה.

טל 31 בדצמבר 2010

יכול להיות שלא ניסחתי את הדברים שלי כמו שצריך. התכוונתי למגרש הכי ביתי שבו נתקלת, לא לקהל הכי אלים.

זה שהקהל באנפילד (נניח) לא אלים, לא הופך את המגרש, לפחות במשחק נגד יונייטד, ללא ביתי. מצד שני, זה שהקהל הוא נאצי / אוהב ללכת מכות, לא הופך אותו לקהל שיוצר בהכרח אווירה ביתית יוצאת דופן.
יש גם אלמנטים נוספים שיוצרים ביתיות. למשל, קרבת היצעים למגרש. לדוגמה: לפחות מצפיה בטלוויזיה התחושה היא שאולד טרפורד, על כל אוכלי הסושי שיש בו היום, יותר ביתי מהאולמפיקו, בגלל קרבת היצעים למגרש והעובדה שהוא תמיד מלא.

שלו 31 בדצמבר 2010

יצא לי להיות בדרבי בו לאציו מארחת,
תערובת רגשות של שמחה ופחד.
בעיקר אחרי המשחק.

אדום בדם 31 בדצמבר 2010

אני אדום בדם אני שונא יס"מ!

יוסי מזרחי 1 בינואר 2011

אתה גם חכם ואינטיליגנט.

אריאל 31 בדצמבר 2010

סיפור חביב. בחירה מאוד מענינת של סרט, אני מוכרח לומר, מבחינת הצפון קוראנים, זה לא סרט טריוויאלי בכלל מבחינתם – על השתלבות של הודים בחברה האנגלית וכאלה (בקהאם, אגב, בכלל לא רלוונטי לסרט. לדעתי דחפו את השם שלו לשם של הסרט בשביל למשוך קהל של בנות. מבילבאו, כמובן)

איש 31 בדצמבר 2010

אגב בקהאם, מזל טוב לקורא אלכס פרגוסון ליום הולדתך ה- 69. עד 100 כ- 20.

דורפן 31 בדצמבר 2010

אחד המגרשים הכי ביתיים שנתקלתי בהם היה זה של פרטיזן בלגרד בכדורסל – כשהם הדיחו את מכבי. פיורנטינה-אברטון נתן לי תחושה שהקהל לא ייתן לפיורנטינה להפסיד.

כנראה האווירה הביתית הלוהטת ביותר בה נתקלתי היה כשקוריאה אירחה את פולין במונדיאל 2002 – זה היה המשחק הראשון של קוריאה והיחיד בו הייתי.

גלעד בלום 1 בינואר 2011

בלומפילד אמנם לא גדול אבל ביתי מאד וגם קבוצות אירופאיות שהגיעו לפה ציינו את האווירה המיוחדת,הקהל יושב קרוב מאד ויש אקוסטיקה מעולה,בילדותי דרבי חוץ בשנים כשמכבי רצה חזק היה מפחיד מאד,חוץ משער 4-5 ושער 7 הכל צהוב,אני מניח שכך מרגישים קבוצות חוץ נגד הפועל.

קורא 1 בינואר 2011

הטרגדיה של בקהאם היא שכל מה שמסביב משכיח את זה שפעם הוא גם היה שחקן נהדר והוא יירשם בהיסטוריה כפעלול שיווקי ולא כשחקן הנהדר שהוא היה.

Comments closed