וולבס. כשהזאבים נהמו

הבלוג חושף כשלים במערכת גיוס השחקנים של וולבס במזרח אירופה. חושף שחקן עבר ירושלמי אגדי. ממליץ ללמוד מהשאננות של הונבד ב-1954. וממליץ למסור לברבטוב

כשוולבס השוותה ואפילו עלתה ליתרון לא הייתי בלחץ גדול מדי.  כי יונייטד שיחקה טוב למדי עד אותו רגע והגיעה כמעט בכל התקפה לאיזשהו מצב.  הרבה יותר טוב מאשר שיחקה כשפיגרה באסטון וילה או בבלקפול. אבל איכשהו מה שקרה מאותו רגע היה שהמצבים פחתו והכדורגל הפך לכבוי. גם החילופים לא שינו דבר. בבלקפול פרגוסון הימר על רוני כחלוץ שייצא לטובת צ'יצ'ריטו. הפעם השאיר אותו במגרש – כנראה בעקבות הצמד שלו מול וילה. זה עוד רגע בו לא קרה משהו טוב בעונה הזו של ווין רוני.

יש רק דבר אחד חיובי מההפסד הזה – שסיפור "העונה בלי הפסד" יורד מסדר היום. הסטטיסטיקה המוצקה ביותר של הליגה האנגלית היא שאסור להפסיד שש פעמים. הפסד במשחק ה-25 הוא בטח לא אסון. אבל ברור שהאליפות עוד לא הוכרעה. משאמרתי את זה הנה האבסורד: ארסנל צימקה את ההפרש לארבע נקודות ביום בו שידרה לעולם שהיא קבוצה בלי אופי לאליפות. יונייטד הפסידה במשחק שנראה כרגע לא יותר מתקלה רגילה ולא היסטרית.

הקישור המרכזי צריך שחקן. מישהו עם משהו חדש להציע.

אגב, הליגה האנגלית מטורפת.

וזה מה שנכתב לפני המשחק תחת הכותרת: לקראת וולבס. כשהזאבים נהמו באון! (זה היה ב-1954)

נתחיל באחד מאותם סוגי הסקופים שאתם מקבלים רק בדה באזר דוט קום ורק בגלל הפרישה הייחודית של דה באזר ברחבי הגלובוס. לפני כמה שבועות אני צופה במשחק של יונייטד בטלוויזיה ההונגרית ובזמן המחצית – כנהוג בכל מקום – דיון. ובין המתדיינים דמות שנראתה לי מוכרת. סטפן שאלוי – בעבר מכוכבי הקבוצה שהבלוג של אלפסי עוסק בה לא פעם.

מתחת לשאלוי הטיפה מקריח מופיעה כתובית ובה כתוב "סקאוט של וולבס". אחרי בירור עם חבר עיתונאי התברר כי שאלוי הוא האחראי על גיוס שחקנים במזרח אירופה עבור וולבס. מיד הלכתי לוויקיפדיה לבדוק כמה שחקנים הונגרים יש בוולבס. ובכן, המספר הוא אפס. יש שחקן אחד מסרביה והוא היחיד שאפשר, גם כן בהגדרה גאוגרפית רחבה, לתאר כשחקן מזרח אירופאי בוולבס.

אני כבר מדמיין את השיחות האסטרטגיות:

מיק מקארתי: "ראיתי בטלוויזיה שחקן ממזרח אירופה. נראה לי מתאים לנו. רגל שמאל טובה. זה חסר אצלנו."

שאלוי: "אתה יודע במקרה את השם? לפחות את הקבוצה?"

מקארתי: "רגע, דווקא רשמתי.. הנה זה. מסי, ליונל מסי. מוכר לך?"

שאלוי: "הוא לא ממזרח אירופה. הוא מארגנטינה."

מקארתי: "זה לא במזרח אירופה?"

שאלוי: "לא".

מקארתי: "בקיצור, אתה אומר שפספסת אותו. אני לא מבין באמת למה יש לנו שם סקאוט באורוגוואי אם שחקנים כאלו אנחנו מפספסים".

שאלוי: "אני לא באורוגוואי. אני בהונגריה!"

מקארתי: "אהה!… אז איך אתה מסביר את סיפור ברבטוב?"

אבל לא תמיד מעמדה של וולבס היה נמוך ונידח במזרח אירופה. ולא תמיד היה מעמדה של הונגריה לא גבוה באנגליה. הנה וידאו מרגש. בשנים שלפני היות גביע אירופה, קצת לפני הבאזבי בייבס, שתיים מהקבוצות הטובות בעולם היו הונבד, הבסיס לנבחרת הפלא ההונגרית, ווולבס של בילי רייט. הניצחון של וולבס על הונבד במשחק ידידות – בתקופה שהייתה למשחק בינלאומי כזה חשיבות גדולה – היה אירוע גדול ביותר. וולבס נקמה במשחק הזה את הפסד נבחרת אנגליה להונגרים.

הנה וידאו:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

*
ולמשחק היום:

משהו קרה במחצית השניה של המשחק של יונייטד בבלקפול לפני עשרה ימים. בפעם הראשונה העונה יונייטד הייתה דומיננטית על יריבה קטנה במשחק חוץ. זו פשוט כפתה את עצמה על היריב בכדורגל עדיף בהרבה. אבל יש לציין שזה קרה בפיגור 0-2 וכנראה קרה רק בגלל הפיגור הזה. ההמשכיות פה היא לא איזה לוקסוס. האליפות, למרות הפער בטבלה לא בכיס כשנשארו משחקי חוץ בארסנל, צ'לסי וליברפול וגם משחקי גביע אירופה מתחדשים.

להבדיל מב-1954, וולבס מגיעה למשחק בתקופה הרסנית. נורות הליגה השניה מהבהבות. זה קרה כך: וולבס נראתה במצב סביר. היא ניצחה את צ'לסי ואחר כך נתנה קרב גבורה והפסד 3-4 במנצ'סטר סיטי. זה נראה טוב. ואחר כך בא הפסד לליברפול שהיה הניצחון הראשון של דלגליש. ואז הפסדים לסטוק ובולטון. בדיוק הקבוצות להן אסור מבחינת וולבס להפסיד. יש כאן איזשהי דינמיות לא טובה של התעלות במשחקים הלא נכונים. רגע, אז אולי זה דווקא לא טוב ליונייטד?

יש איזשהי ציפיה שווין רוני יתחיל עכשיו להבקיע. פרגוסון אמר שככה זה עם חלוצים. הם שמים גול והנצרה משתחררת. ועדיין הבלוג יוצא בקריאה לשחקני הקישור והאגפים: אל תשכחו למסור גם לברבטוב!

אקדמיה זה לחכמים. כמו ג'קי
הייאוש נעשה יותר נוח

74 Comments

רן 5 בפברואר 2011

מעניין יהיה לראות האם גם רוני, גם ברבטוב וגם הקשרים התוקפים-נאניגיגס יוכלו להיות יחד בכושר טוב גם בהבקעה. זה עשוי להיות מפחיד מאוד לשאר הקבוצות בליגה.
כשאני חושב על זה, גם שילוב של רוני-ברבטוב בכושר הבקעה, וכושר הבישול המדהים של נאני-את-גיגס יכול להיות דורסני ביותר.

הלוואי ונזכה לראות את זה. זה יכול להיות יפהפה!

מנחם לס 5 בפברואר 2011

רונן,
לידיעתך, בקרוב יהיה לך שכן. רובי יאנג (אולי אתה צעיר מדי לדעת מי הוא; הפועל חיפה וקפטן הנבחרת של מנדי) ואשתו יהודית (בת בודפשט; עלתה ארצה כילדה אבל הוריה היו הונגרים בני הונגרים, והכל אצלהם היה 'בודפשט ובודפשט', והיא עדיין מדברת עברית במבטא הונגרי, והונגרית שוטפת) עומדים לחלק את חייהם בין לונג איילנד ובודפשט. הם החליטו שאת הקולטורה יקבלו בששה חודשים בבודפשט, ואת הספורט – ובעיקר כדורגל – הם יקבלו בניו-יורק. כשיגיע היום (בקרוב) אצור ביניכם קשר.

מיכאל 5 בפברואר 2011

תודה על הוידאו. מזכיר לי נשכחות. כילד, הייתי רואה עם אבי, שהיה הונגרי, את משחקי הליגה האנגלית בשידורי הטלוויזיה הירדנית, ביום שישי בצהריים. תמיד היה מזכיר לי שהכדורגל שהוא ראה בהונגריה, הונבד, פרנצווארוש ועוד שמות שהיה הוגה אותם בהונגרית מצחיקה, היה בשתי דרגות יותר טוב ממה שרואים פה בטלוויזיה.

ניינר 5 בפברואר 2011

מה שזכור לי מוולבס בתור ילד זה שפעם ראשונה ראיתי שחקן שחום עור. קלייד בסט האגדי!

גיל 5 בפברואר 2011

רגע, באותה תקופה לא החליפו צדדים במחצית, או שהצילום נעשה משני הצדדים?

Yair 5 בפברואר 2011

לא ולא, פשוט החליפו חולצות כבר במחצית…

אלמוני 5 בפברואר 2011

לאון בסט עוזר לניוקאסל לחזור לתיקו ארבע מפיגור 0-4.
אני מניח שפרגוסון התחיל להפעיל אי אילו קשרים בפמליה של מעלה.

תומר ש 5 בפברואר 2011

אחד המחזורים המשוגעים שאני זוכר מאנגליה, ומה מראים לנו צ'רלטון? הפועל באר שבע נגד מ.ס אשדוד ומכבי חיפה נגד סכנין. ביזיון

נעל קרועה 5 בפברואר 2011

מחצית עכשיו חברים
משחק ענק ללא ספק
יש לי שאלה למי שמתמצה בכדורגל אנגלי פה
יש מאמן אנגלי שלא משחק בסיגנון התרים-תנגח?

נעל קרועה 5 בפברואר 2011

ספרתי במחצית הזו 26 הרמות לרחבה. בכל המשחק של ריאל מדריד באמצע השבוע היו רק 21 הרמות לרחבה. ככה שברור שהשיטה הזו לטווח הארוך לא אפקטיבית.

נעל קרועה 5 בפברואר 2011

תפסיק כבר להתחזות. תמצא לך חיים יא מניאק

איש 5 בפברואר 2011

אין ספק שריאל מדריד הוא הדוגמא לחשיבה לטווח ארוך…

פרנק לאמפרד 5 בפברואר 2011

תגיד יא נעל… אתה לא מכין לנו רשימה של הערך של שחקני וולבס? העולם מחכה לזה

שלו 5 בפברואר 2011

נעל – אני לא יודע בן כמה אתה, או כמה שנים אתה רואה כדורגל אנגלי,
לכן אסביר.
תסתכל טוב על המגרש, הוא נראה כמו דרום לבנון אחרי מלחמת לבנון השנייה, בעבר מגרשים אנגלים נראו אף יותר גרוע מאוקטובר בערך עד אפריל, בתנאים כאלה קצת קשה לשחק כדורגל טכני, על מגרשים כאלה גדלו שחקני הגנה והתקפה שהיו חזקים מאוד פיזית וכמו טרקטורים רצים בבוץ. על רקע זה צמח, מה שאתה קורה, "תרים-תנגח".
אתה מזלזל בזה כי כנראה אתה חושב שכדורגל הוא משחק שצריך להיות משוחק בדרך אחת, זה בסדר, אבל יש בעולם מספר אנשים שחושבים אחרת, שכדורגל הגנתי (בסגנון האיטלקי הישן) הוא גם צורה לגיטימית, שכדורגל אנגלי הוא גם ראוי. בשביל אחדים מאיתנו, זאת פיסת זיכרון מהילדות כשהיינו מחכים כל השבוע לאיזה שידור מטושטש מהממלכה השכנה, וותיקים יותר יכולים לספר על שידורי BBC, עכשיו אתה בא ודורס את זה בביטול.
אהבה לכדורגל האנגלי היא לא אוטומטית נגד כל שיטה אחרת, בעצם ארחיב ואומר, יכול אדם לאהוב כדורגל אנגלי, ליהנות מקאטנאצ'ו טוב ולראות את ברסה ולחייך כי הוא אוהב כדורגל.
מצד שני ישנם אנשים מרירים.

אביעד 5 בפברואר 2011

טוב, יש גם ימים כאלו. הייתה ריצה פנטסטית ועכשיו זה נגמר. השלב הבא – סיטי.

נעל קרועה 5 בפברואר 2011

לשלו הלא כל כך שלו
1-לגבי תנאי המגרש,נקודה טובה,לא חשבתי על זה
2-אני לא מבין,עם שחקנים כמו רוני,בארבטוב,נאני,גיגס
למה צריך להרים כל כדור לרחבה למרות התנאים,ממש טירוף לא מובן
הרי מדובר בשחקנים שמשחקים מצוין על הרצפה,אפילו דאבל פס אחד לא ראינו כל המשחק

שלו 5 בפברואר 2011

אתה כותב על מסורת של משחק ואז בורח לתקופה ספציפית,
אתה לועג לשיטת משחק (שאם היא נכונה או לא זה כבר ויכוח אחר), ואז בא בטענות לגבי שחקנים כאלה או אחרים.
לכדורגל יש מסורת, זה שם המשחק, כמו שלא תראה אחד-עשר שחקנים איטלקים בהרכב של אינטר, ולא תראה את בארסה משחקים בונקר (כשיטה), לעולם הכדורגל האנגלי יהיה כזה שמשוחק דרך האגפים.
אפילו אוהדי ארסנל לא ממש התרגלו לקבוצה של וונגר ויזכרו לנצח את "בורינג ארסנל" גם שזה כבר המון שנים לא נכון. ליברפול יכולה להיות שנים מחוץ לדיון ועדיין היא תהיה ליברפול האימתנית.
זהו כוחה של מסורת.
בגלל זה הליגה האנגלית יכולה לסבול שנים קשות, בגלל זה לא משנה אם בארסה ייקחו גם חמש אליפות עדיין ריאל תחזור מתי שהוא.
אנשים אוהדים קבוצות לא בגלל שאיפה לאליפות, בגלל הזדהות עם סיפור. אחרת לבארי לא היו אוהדים.
מותר ליונייטד לשחק רע, מותר לה להחזיק מנג'ר כושל שלקח אותה אחרי תקופת "זוהר" וריסק אותה עם 11 אליפויות ושני גביעי אליפות ועוד איזה גביע מחזיקות זניח וכמה גביעים מקומיים שונים ומשונים.
אתה יודע מה הוא גם חלק מהאתוס.
וכן מותר לה גם להפסיד מטעות שיפוט בדקה ה90 כשלא נתנו לה פנדל, זה גם בסדר, אבל אסור להתבלבל בעובדות.

יואב 5 בפברואר 2011

בעיטה בשיניים.כל חטאי משחקי החוץ העונה רדפו אותנו היום ודווקא מול קבוצה ששיחקה פתוח במחצית הראשונה ולאחר שער יתרון מוקדם.
היתה תחושה במחצית הראשונה שיונייטד תגיע לשש עשרה של הזאבים מתי שהיא רק תחפוץ-היא כנראה לא חפצה בזה כל כך.
רשלנות אול אובר דה פלייס,משחק נוראי של כולם וקצת חוסר תעוזה של פרגי(בארבטוב היה צריך להישאר על המגרש ואולי לעבור לשחק עם בלם אחד או הסטה של פלטש לעמדת המגן הימני).
רוני ממשיך להיראות רע בחוץ ואליו הצטרפו כולם.
אני כותב את זה כל הזמן-סיכויי האליפות עומדים על כושרם וכשירותם של אדווין, וידיץ, ריו. אנחנו זקוקים לריו, ללא ספק.

יוסי מזרחי 5 בפברואר 2011

יואב.
לצערי, מה שאנחנו רואים העונה מפרדיננד,בתחום של כשירות הוא איתות משמעותי לעונות הבאות. אני חושב שהוא גורר בעיה בגב שלא תעלם ושהמצב הזה ישפיע על השאלה אם להסתמך עליו לאורך זמן.

אמיר 5 בפברואר 2011

יוסי – תרשה לי לתקן אותך אבל לגביי ריו זו כבר העונה השנייה במלואה שלא ניתן לסמוך על כשירותו,אני מסכים שזה רק ילך ויחמיר….אפשר להבחין שהיכן שהסר רואה שאפשר לוותר עליו הוא מאפשר לו מנוחה גם כשהוא כשיר.

יוסי מזרחי 5 בפברואר 2011

אמיר ידידי.
היום קיבלנו שני גולים מנגיחות. היינו יכולים להעזר בריו פרדיננד היום? ודאי שכן,אבל הוא נח במשחק שהיינו (?) יכולים לוותר עליו.
ריו כשיר בכל זמן נתון, הוא הדבר שחסר לנו.
אני שוב מקווה שאתבדה, אבל אני עומד בדעתי.בהנחה שזו בעיה שתלך ותגדל, המשמעות ברורה.
ואני מת על השחקן הזה.

אביעד 5 בפברואר 2011

נעל, שמת לב לכמות הפעמים בהם הטיעונים שלך לא נתמכים בעובדות? לא עולים לך שום דגלים אדומים?
כמו למשל העובדה שעקב גשמים מטורפים באזור, המגרש היה די מוצף. לא התנאים הכי טובים למשחק על הקרקע. אז משחקים עם מה שיש והיום לא הלך. קורה.

נעל קרועה 5 בפברואר 2011

יוניטד גם במגרש יבש כמו הנגב,מרימים לרחבה 90 % מהכדורים שמגיעים,לאברה,גיגס ,נאני
היום זה היה 100%

אביעד 5 בפברואר 2011

כיוון שאתה יודע את כל המספרים בע"פ, מה % השערים שיונייטד כבשה בראש העונה בליגה?

נעל קרועה 5 בפברואר 2011

מה זה משנה,מדובר בסגנון

אביעד 5 בפברואר 2011

אז מה שאתה אומר בעצם זה "לעזאזל העובדות"? הרי אם הסגנון הוא תרים תנגח, מס' השערים בראש אמור להמחיש את זה, לא? או שאתה מעדיף שהמציאות לא תפריע לך?

נעל קרועה 5 בפברואר 2011

נו,מה מספר השערים שהובקעו בנגיחה?

אביעד 5 בפברואר 2011

14 מ-55. בערך רבע. נראה לי שיחסית לקבוצה שמבלה 90% מהזמן בהגבהות, היונייטד מבקיעה די מעט בראש. ועדיין מבקיעה הכי הרבה בליגה. כמה מוזר…

יוסי מזרחי 5 בפברואר 2011

מה שמטריד בתופעה של משחקי החוץ, היא העובדה שבחלק גדול מהמקרים, אנחנו מפסידים בקרב על מרכז השדה.
במקרים כאלה בא לביטוי המבחר שיש לנו בקישור המרכזי.והאמת היא שזה המבחר שאין לנו בעמדת הקשר המרכזי, אחד כזה שמצליח לשלוט במשחק.
מה שיש היום יספיק כנראה לאליפות על הקצה אבל בודאי שלא באירופה, שם לכל המתמודדות המרכזיות יש יתרון ברור עלינו.
מחיר החיסרון בעמדה הזו יכל להיות קטסטרופלי, והלואי שאתבדה.

דורפן 5 בפברואר 2011

יוסי מזרחי – ידוע לך מי המתחרות שלנו באירופה? אני די בטוח שמבחינת סגל יש לנו מה למכור מול מארסיי. לא ידוע לי על יריבות נוספות.
הבעיה היא שהקישור המרכזי לא מזהיר בליגה. לרוב זה לא מורגש כי האגפים כל כך חזקים.

אולי ווין רוני הוא הפתרון. הזמני

אמיר 5 בפברואר 2011

רונן – זו סתם התחכמות…אתה בוודאי שהבנת למי יוסי מכוון והוא צודק!!

יוסי מזרחי 5 בפברואר 2011

דורפן,
ידוע לי שהייתי רוצה שתהיינה יריבות באירופה שאחרי מארסיי.
.
אני מניח שתסכים איתי, שלא תהיה בעיה לקשרים מרכזיים מתוכן להשתלב אצלנו בעוד,הדרך בכוון ההפוך, נראית לי קצת קשה יותר.
וזה לא אומר, שבנקודות זמן נתונות, לא נהיה טובים ממרבית היריבות הפוטנציאליות (למעט אולי בארסה), אבל לאורך זמן ,תהיה לנו בעיה בעמדה ההיא.
.
ווין רוני? הייתי מנסה את זה ולו רק כדי להוריד אותו קצת אחורה ולראות עוד חלוץ למעלה.

אמיר 5 בפברואר 2011

יוסי – כתבתי כבר לפני תקופה באחד הפוסטים שלרוני יש את כל הכישורים להיות שחקן קישור דומיננטי…
מסירה מעולה,אחזקת כדור,מהירות,אגרסיביות,מוסר עבודה מדהים.
מהעמדה הזו נרוויח אותו ועוד חלוץ בשפיץ,מהעמדה הזו יהיה לו יותר קל למצוא מסדרונות פתוחים לגישה אל השער.

דורפן 5 בפברואר 2011

אמיר- נניח שהוא מתכוון אפילו לברצלונה. יש לך מושג כמה משחקים נערכו בין ברצלונה למנצ'סטר יונייטד בשלושים השנים האחרונות? בעשור האחרון? היריבויות האירופאיות קיימות רק בטוקבקים.

צריך לתת חשיבות גבוהה למפעל – כי הוא חשוב. אבל בבניית הסגל לא הייתי מתייחס אליו כלל. קבוצות שהתאימו עצמן יותר למפעלים האירופים – ארסנל, ליברפול של בניטז, לא ראו ברכה בגישה הזו.

אמיר 5 בפברואר 2011

רונן – אין אוהד יונייטד אלא רק עם הוא חי בהכחשה שלא מבין וזה לא מהיום שחוליית הקישור שלנו לא מספיק טובה לאירופה וממש בקושי גם לליגה.
זה שהסר מוציא מים מהסלע מהחולייה הזו ומהסגל כולו עדיין לא אומר שזה מספק.

יוסי מזרחי 5 בפברואר 2011

כדי להסיר ספק:
אמרתי שלליגה, מה שיש כנראה יספיק.
הייתי רוצה לראות בניית סגל שתתאים גם לליגה (בראש וראשונה) וגם לאירופה,שאם לא כן, זו הצהרת כוונות שלילית.

אביעד 5 בפברואר 2011

צ'לסי, ברצלונה, ריאל, באיירן, אינטר, מילאן, טוטנהאם, ארסנל, רומא, ולנסיה.אם אני זוכר נכון, אלו הקבוצות הבכירות (חלק יותר, חלק פחות) שנשארו בצ'מפיונס ליג.
מלבד ברצלונה (שהיא סיפור טקטי שונה לחלוטין), אילו מהקבוצות הללו לוקחות בוודאות את מרכז הקישור של היונייטד, בהנחה שמול קבוצות עם מרכז קישור מעובה, יונייטד תעלה גם היא עם 3 קשרים אמצע?

נעל קרועה 5 בפברואר 2011

למה אתה מפליג רחוק
תשווה את הקישור של יוניטד לזה של סיטי חבוב

אביעד 5 בפברואר 2011

אתה מתכוון לאותו קישור של הסיטי שלא היה דומיננטי במיוחד נגד היונייטד באיסטלנדס?

תומר ש 5 בפברואר 2011

אני לא זוכר את גיגס מחרב כך משחק בעשר הדקות האחרונות. כנראה שגם הוא אנושי אחרי הכל.

אבנס בירידה חדה, צריך לתפוס את עצמו בידיים כי בדומה לגיבסון הוא מפספס את הרכבת. גם פלטשר וקאריק נחלשו מעונות עברו. אנדרסון חייב לפתוח בהרכב.

תומר ש 5 בפברואר 2011

אה, ועוד משהו. טוב שירדנו מהפרק של עונת בלתי מנוצחים. כי נמאס כבר מהגישה שתיקו זו תוצאה טובה.

שלו 5 בפברואר 2011

רונן, שמעתי שיש אחד על הספסל מס' 18 שהוא לא רע,
הוא חוזר מפציעה וצריך לתת לו זמן, אבל אם ייתנו לו צ'אנס (וייתנו), יכול להיות שהקבוצה תשתפר.

דורפן 5 בפברואר 2011

שלו – בניגוד לגיגס, אולי סקולס לא בעונתו האחרונה. אבל הוא רחוק מאד מהשחקן שהיה. עדיין לגיטימי. אבל רחוק ממה שהיה. גיגס לא רחוק בכלל.

אופיר המקורי 5 בפברואר 2011

לא יכול להנות אפילו מההפסד של היונייטד כמו שצריך, בעוד יום מביש לאוהד ארסנל.

אמיר 5 בפברואר 2011

משחק של החלטות גרועות במיוחד:

1.החלטות גרועות של מרבית השחקנים בכל חלקי המגרש…
2.החלטות גרועות של הסר,קאריק מבחינתי כב מזמן לא שחקן הרכב לגטימי,רוני לא מתאים למשחק עצבני בו רק קור הרוח יכול להציל אותך.
ברבאטוב היה חייב להמשיך עם האפונה הקטנה ביחוד לאור ההצלחה מול בלקפול…
3.החלטות גרועות מאוד של שופט ילד בן 25 שבא כנראה להראות שהוא לא חושש מהיונייטד ולקח זאת לכיוונים של סתם שריקות גרועות שהועילו בעיקר לזאבים.

דורפן 5 בפברואר 2011

אמיר – יש משהו מוזר שאני רואה בקאריק. אם תשאל אותי מי יותר טוב- אני אגיד לך שאנדרסון, פלטשר וסקולס כולם טובים ממנו. אבל כל אחד מהם לחוד איכשהו מתפקד יותר טוב לצידו. הצמדים האחרים לא מתחברים. בעיקר לא אנדרסון עם סקולס.

אמיר 5 בפברואר 2011

רונן – אני מניח שזו העונה האחרונה של קאריק,יש כבר ידיעות על כך…
לגביי סקולסי ברור שבשנה הבאה הוא יישחק עוד פחות אם בכלל..
אז עם מי נשארנו שיבנה לנו את המשחק.?פלטשאר שנסוג העונה או אנדרסון לטעמי תמיד יהיה שחקן משלים ולא מוביל…
תוסיף את זה שגיגסי לקראת הסוף,ולנסיה לא ברור כיצד חוזר מפציעה כל כך קשה והוא גם לא בונה משחק,גי סו כנ"ל לא בונה משחק ואנו בבעיה רצינית…
העמדה הזו תהפוף הקייץ לכאב הראש הגדול של הסר והוא יצטרך לקחת החלטות.
חייבים שם שני שחקנים ורצוי אחד עיצירתי ם קבלות מוכחות…

תושב חוזר 5 בפברואר 2011

לאור כל האמור לעיל – לא מבין איך פספסנו בקיץ את פרינס בואטנג…היה יכול להיות אחלה רכש עם פוטנציאל להרבה שנים יפות

סאביסביץ' 5 בפברואר 2011

משחק גרוע של יותר מדי שחקנים, קורה ליונייטד פעם ב- 20 משחקים. גיגס צריך לשחק רק כמחליף 30 דק' לסיום, הוא מעולה כשהוא עולה מהספסל כשהקבוצה השנייה כבר מתה לסיים את המשחק. קאריק ופלטשר בעונה איומה ולא יציבה וסקולס זה כבר לא אותו סקולס. פרגי היה צריך לעשות מהלך בחלון ההעברות ולהביא קשר אמצעי דומיננטי. מפחיד אותי לחשוב מה יהיה מול הקבוצות הגדולות של אירופה.

אביעד 5 בפברואר 2011

מבחינת הקישור – אנדרסון וסקולס הם פחות או יותר אותו סוג שחקן – קשר שמועיל יותר להתקפה, שפורח כשיש קשר דפנסיבי שמוריד את רוב העול ההגנתי ממנו. לכן הם לא מסתדרים טוב יחד. פלטשר או קאריק – לפחות אחד מהם חייב לפתוח כל משחק.
אמיר, לגבי פרדיננד – ברור שמצב כשירותו הוא בעיה וברור שהעונה זו לא העונה הראשונה. הרשה לי רק לומר שאני מקווה שאתה צודק ושכמות המשחקים המוגבלת שלו נובעת גם מכך שהסר בוחר לתת לו לנוח גם כשהוא כשיר. אני מעדיף את זה על פני האפשרות השנייה…

דורפן 5 בפברואר 2011

אמיר – אולי אני הוזה. אבל נדמה לי שראיתי את הקישור הזה רומס לפני כמה שבועות את ארסנל במשחק הכי גדול שהיה לנו בליגה השנה.

הכל טוב ויפה לבוא ולהגיד "להחליף". או לקחת שחקן במחזור ה-25 ולעשות לו הסבת תפקיד. אלו בדיוק ההחלטות ההיסטריות שגורמות למשברים בקבוצות אחרות להתארך ולאוהדי יונייטד לחוש אחרי הפסד אחד שהם בעיצומו של משבר…

הצטערתי במידה מסויימת שיונייטד לא רכשה את צ'רלי אדם ולא החזירה את טום קלברלי מהשאלה. אבל אין שום סיבה לאבד תקווה. יש פתרונות – כמו פארק.

בסך הכל סגנון המשחק והאיום העיקרי של הקבוצה הם צמד מגן-קיצוני בכל אגף. הקישור המרכזי צריך להיות בעיקר הגנתי ומניע כדור ולא מנהל משחק.

אמיר 5 בפברואר 2011

רונן,

1.לא מסכים,מאמין שבחוליית הקישור חייב להיות שחקן יצירתי!
2.לא מאמין שמישהו אחר מלבד הסר היה מצליח להוציא מהחולייה הזו כל כך הרבה יחסית לכשרונה הדיי מוגבל.
3.לגביי המגן-קיצוני הריי שלאור הנסיגה של אברה,אי היכולת של רפאל לשמור על המשכיות בגילו הצעיר,היעדר קיצוני שמאלי דומיננטי נשארת רק עם שחקן גדול אחד לעמדות האלו(נאני) וזה לא מספיק 1 מתוך 4…

דורפן 5 בפברואר 2011

אמיר –
שני דברים:
להגיד שיש לנו שחקן אגף אחד גדול זה פינוק שאין כדוגמתו. הרי אם האמצע לא מייצר שערים אז מישהו מייצר אותם. וזה הכי הרבה שערים באנגליה בהפרש די ניכר.

שחקן וורלד קלאס בכל עמדה זו קונספציה מצויינת. יש קבוצות שאם המגן השמאלי המחליף אינו וורלד קלאס רצים לקנות אחד.

במלים אחרות: אולי במקום להתעסק בשאלה האם יש באגפים שחקני וורלד קלאס, תשים לב לכמות העצומה של השערים שבאה מהאגפים. כלומר תשים לב איך הם בעצם משחקים במציאות ולא "האם אני רוצה את השחקנים האלו בקבוצת הפנטזי שלי". אני זוכר איך הפחידו אותנו בגארת בייל. ורפאל הלא יציב עשה לו בית ספר.

נעל קרועה 5 בפברואר 2011

עשיתי רשימה של השחקנים של סיטי והערך שלהם. כדאי לכם לחשוש מהם לדרבי.

גיבן 10 מליון אירו
ריצ'ארדס 12 מליון
קומפני 4 מליון
זבלטה 19 מליון
מיקל ג'ונסון 6 מליוון
מילנר 30 מליון
שון רייט פיליפס 12 מליון
דזקו – 37 מליון
אדם ג'ונסון 14 מליון
קולרוב 14 מליון
בואטנג 11 מליון
גארת' בארי 14 מליון – אפילו שהוא שחקן אנגלי של תרים תנגח
לסקוט 13 מליון
סילבה 31 מליון
ויירה – כבר זקן – 5 מליון
ג'ו הארט – שוער מחליף
ג'ו – 6 מליון
קולו טורה 11 מליון
קרלוס טבז 65 מליון
נייג'ל יונג 8 מליון
יאיא טורה 34 מליון

סך הכל הגעתי ל356 מליון. ועוד הם ירכשו בקיץ

רועי 5 בפברואר 2011

זה רציני הדבר הזה?!? מה הולך פה?

דורפן 5 בפברואר 2011

רועי – יש לנו כל מיני מגיבים. פלורליזם

נעל קרועה 5 בפברואר 2011

למתחזה ,אני מוריד את הכובע
אתה מגיב,ואחרי זה אתה תוקף את התגובה שלך
תכלס בתור מתחזה אתה הרבה יותר אפקטבי ממני האורגינל
אתה תותח בשמות,מספרים,אתרי ספורט,חיסלת אותי

מושיקו 5 בפברואר 2011

יונייטד השנה במשחקי חוץ מציגה יכולת כמו של הפועל אשקלון..

גיל 5 בפברואר 2011

הבעייה של יונייטד היא חוסר האחידות במשחק שלה כשהתוצאה משתנה. במשחקים קודמים הם הפסיקו לשחק כשהם הובילו, ועכשיו נראה כאילו הם בהלם מסוים אחרי שספגו שני גולים לא מחויבים. אני גם לא מבין למה להתעקש על רוני. היה צריך לשים את צ'יצ'יריטו לצד ברבטוב. קורה שיש משחקים חלשים אבל הנרפות לא נראתה טוב בכלל. נקווה שישתפר במשחק הבא.

נעל קרועה 5 בפברואר 2011

אביעד
אם יוניטד הבקיעה 14 מ-55.בראש
מה המסקנה,שכל ההגבאות לרחבה הם לא אפקטיביות?
כמה שערים הובקעו בפנדלים?
כמה שערים הובקעו ברגל כתוצאה מהגבאה לרחבה?

אביעד 5 בפברואר 2011

בפנדלים – שער אחד (רוני נגד ווסטהאם).
אם השער הובקע ברגל, אז הוא לא הובקע כתוצאה מ"הגבהה", לא?
המסקנה מהמספר הזה הוא שמנצ'סטר מבקיעה את רוב שעריה שלא כתוצאה מהגבהות. כלומר המשחק שלה לא מבוסס על תרים תנגח. אבל אני לא רוצה להפריע לתיאוריה שלך עם עובדות. זה לא מנומס.
אלא אם כן הכוונה שלך היא שכל מסירה לתוך הרחבה שבאה מהצד היא "הרמה" וככזאת אסורה בתכלית האסור כסגנון משחק נחות. שערים חייבים לבוא כתוצאה ממינימום דאבל פאס אחד ומהמרכז!

אבי 5 בפברואר 2011

רציתי להגיב, אבל רונן אמר כבר את כל מה שאני חושב, ולא בפעם הראשונה.

אולי רק זה: החולשה של יונייטד השנה היא לאו דווקא במשחקי החוץ, אלא במשחקים בהם לא משחק הצמד וידיץ'-פרדיננד; טוב, בעיקר במשחקי חוץ כאלה. היום זה נורא הורגש.

(אנסה מחר – על חשבון זמן עבודה ולא על חשבון זמן שינה – לאסוף סטטיסטיקה התומכת בתחושה)

גיל מזימבבואה 5 בפברואר 2011

לפני 25 שנה היה יותר גרוע, לא קרה כלום. נהיה אלופים!! המוזר הוא שהיום הכל קרה הפוך. לא היתה מסירה של יוניטד שלא פגשה בדרך שחקן יריב, רפאל רץ שובר את האצבע, כל קרן של גיגס פוגעת בשחקן יריב, וולבס מרימים כדור וכמו בכדורת פוגע בכתף וראש ונכנס, פארק לא שיחק… מזלינו שהשופט לא הוציא לסקולס אדום על היד המכוונת. זה מאותם משחקים שהכל הולך הפוך.
וחוץ מזה אני חושב שבמחצית השנייה שיחקו לא יותר מ – 10 דקות.
שבוע הבא טבז והסיטי מגיעים לעיר – "נפרק אותם".

אביעד 5 בפברואר 2011

דרך אגב, על פי סר אלכס, ריו פרדיננד נפצע בחימום וייעדר בשבועיים הקרובים. מה שאומר שהוא לא ישחק בדרבי בשבת…

אבי 6 בפברואר 2011

שיט! אז לפחות עדיף סמולינג על אוונס.

קורא 6 בפברואר 2011

אני מהמר כבר עכשיו, צ'לסי לא מנצחת את המשחק מחר, ולתחושתי האליפות הזו סגורה לא בגלל היכולת של היונייטד אלא בגלל שהקבוצות האחרותה שנה פשוט איומות.

קסנופון אוונגלופולוס 6 בפברואר 2011

רק הפסדים מאז שנוויל פרש…

נאני מוכשר המון פוטנציאל פעם הוא יהיה פחות סוציומט אם ירצה הגורל/ נאני מאחר, נאני לא מוסר, כבר עדיף שחקן אחר

כאב לי על גיגס וסקולס, ראו עליהם את התיסכול וכמה שהם לא רצו להפסיד.

אני נקרע מצחוק מ"נעל קרועה".

בני תבורי 6 בפברואר 2011

במקרה אחד לפחות הייתם ראויים לפנדל, השופט עמד קרוב ולא ברור לי למה לא שרק. לא שאכפת לי שהפסדתם, אבל התופעה הזאת ששופטים בעצם קובעים את תוצאת המשחק, מרתיחה אותי. במקרה הזה שופט רחבה היה יכול לעזור לשופט לפסוק נכון.

פרנקו 6 בפברואר 2011

חברים, אפשר בבקשה להפסיק להאכיל את הטרול?

לירן שבתאי 6 בפברואר 2011

רונן, זה המחזור הפורה בתולדות הפרמיירליג?

דורפן 6 בפברואר 2011

לירן – המחזור עוד לא הסתיים. אני לא חושב שהוא כבר הכי פורה והוא בטוח לא הכי פורה בהיסטוריה האנגלית. אבל מעניין לדעת אם בעידן הפרמייר ליג הוא יהיה.

שחר 6 בפברואר 2011

בני- השופט הגיע עם אג'נדה מהבית,אני לא מפחד מיונייטד.
הוא הייה במיקום מצוין לראות שזה יד ופנדל.
למרות זאת לא בגלל זה הפסדנו,יש ימים שהכל הולך הפוך.
אבל עדיין אני לא מצליח להבין את הפער הענק בין יונייטד בבית לחוץ.

גלן 6 בפברואר 2011

הכל כמעט מוכן. צריך עוד לסיים עם הרוטב. מתכון רוטב BBQ מהמעדניה המקומית הנחשבת. אם כבר, אני צופה לביקורות על הבירה. BLUE MOON מקולורדו. לפני שכלם קופצים, לא אני קניתי וזאת ממש לא הבירה החביבה עלי למרות השם המרגש. יהיה גם סיידר חם.
5 משפחות. שתיים עם עבר בויסקונסין כך שאני צופה לאן הדברים ילכו. שלג בחוץ. אולי עוד 2 אינצים לקראת המשחק. סטילרס-פאקרס. נפלא על הנייר. אתמול בבוקר ראיתי פה שני צבאים בגינה. אני גר בתוך העיר כך שזה קצת נדיר. אני יודע מה רוברט דה-נירו וגון קאזלה הענק (זצ"ל) היו עושים בימי הבחרות- יורים בהם ב"צייד הצבאים". וככה זה מרגיש, כמו כפר רוסי במטרופולין פיטסברג בשנות ה60. איזה יום נפלא! איזה מטצ'-אפ!
וגם יש לנו HOF חדשים. האמת כבר לא נעים לי מכריס קרטר. האם מגיעה לו ההתעללות? מצד אחד הייתה לו חוצפה לחשוב שהוא בחירת סבוב ראשון. והאטיטיוד של "מגיע לי אחרי 34 שנים" גם כן מאוס. מצד שני הוא רסיבר ענק וראוי להיכל (וריד, רסיבר קצת פחות לטעמי, נחתך עוד אחריו!). ולשנייה אחת אני חש כלפיו עצב. אבל אז אני נזכר מה הוא בעצם. הוא באקיי. בקיצור, צריך להכניס אותו ברגע האחרון ולהוציא לו את המיץ עד אז.

אדם 6 בפברואר 2011

חסרה לי ההתייחסות של טל הספרדי למחזור הזה.. במיוחד העובדה שהוא תמיד משמיץ את השחקן האנגלי הקיר, הלא טכני, הלא אינטליגנט וחסר ההבנה. ארסנל, קבוצה שרבים מדברים עליה כמלכת היופי 2 אחרי בארסה מקבלת 4 גולים מקבוצה שכולה נגרים. כנראה שלא הכל רע בכדורגל האנגלי. יש מימד בולט בקבוצות האנגליות – הלב, אני מקווה שניוקאסל האירה את פניו של טל במשחק אתמול, למה רבים מתאהבים בפרמיירליג למרות היעדר הטכניקה בקבוצות כמו וולבס וניוקאסל.
אגב קווין נולאן וג'ואי ברטון, שחקנים עם לב ענק, ברטון הוא הכוכב האלמוני השנה של ניוקאסל, כל המשחק שלהם עובר דרכו.
וולבס שיחקו יפה, הייתה להם תשובה לכל חילוף, הם שיחקו נסוג כשצ'יצ'ריטו ונכנס וזה ביטל את המהירות שלו, ג'ימי אוהרה הוחלף אחרי שספג צהוב, מקארתי היה עירני לכל ההתרחשויות ומגיע להם קרדיט ענק.
שני ההפסדים של יונייטד העונה הגיעו באשמתו של שחקן אחד בלבד – ג'וני אוואנס.

Comments closed