אחת הקבוצות החזקות. באירופה

טוב לראות את באיירן חוזרת לפרופורציות. ועדיף שליגת האלופות הייתה בשיטה שלא מתגמלת בינוניות בליגה

יש לי רעיון מצויין לשינוי השיטה בצ'מפיונס ליג (גם אם הוא לא ישים בדיוק ככה). לשחק באותה שיטה בדיוק אבל להגיד לכל המדינות לסיים את הליגות שלהן עד ה-1 באפריל ואז לערוך את ליגת האליפות ברציפות במשך חודשיים. רביעי-שבת חודשיים שלמים. וכך ייחסכו לנו הפרשנויות על כמה באיירן מינכן נראתה נהדר במילאנו לעומת הכביכול משבר בברצלונה או היכולת הלא מרשימה של יונייטד במארסיי.

יש הבדל תהומי בין קבוצה שמתחרה על אליפות בליגה שלה לקבוצה "שמתרכזת באירופה". ואני שמח שבאיירן מינכן הוחזרה היום לפרופורציות. ההפסד 1-3 לדורטמונד לא היה חד צדדי. אבל התנהל בדיוק על פי התכנית של דורטמונד. היא שלטה בכדור רק 30% מהזמן – אבל הובילה במצבי הבקעה ובעיטות למסגרת. ובמלים אחרות: התכנית שלה ניצחה בקלות את זו באיירן.

היו יותר מדי הצלחות אירופאיות בשנים האחרונות (למרות שלא האחרונות ממש) על בסיס השיטה הזו. למשל שני הגמרים של ליברפול. למשל הזכיה האחרונה של מילאן. למשל ההגעה של ברצלונה לחצי הגמר של 2008. זה לא בלתי הגון, אבל מעוות את התחרות.

וויגן. המקסיקיושנר
שליח "דה באזר" יצא לטורונטו והוא מדווח: הם אומללים

37 Comments

גלן 26 בפברואר 2011

כמו שאמרת בעצמך- בשנים האחרונות זה ממש לא ככה. אפילו לא בעניין של המשתתפות בגמר. הלוואי הלוואי שזאת הייתה הבעיה של הצ'מפיונס.

בני תבורי 26 בפברואר 2011

הכל נכון רק אם נזכור שהשופט שדד לבאיירן שיוויון 2.

Mr. Kate 26 בפברואר 2011

לא ממש מסכים. דווקא זה שיש קבוצות שמראש מאבדות עניין בליגה ומתרכזות יותר באירופה(ולהיפך) הופך את הזכייה או ההתחרות בשתי הרמות, המקומית והבינלאומית, יחדיו ליותר מרשימה.
ההישגים של אינטר ובאיירן שנה שעברה, או ברסה ויונייטד לפני שנתיים מתעצמים כי הן הצליחו בכל החזיתות בניגוד לאלופות אחרות שניצחו רק במערכה אחת.

דורפן 26 בפברואר 2011

גלן – זו כן בעיה. נכון, הקבוצות הגדולות למדו בדרך כלל להתמודד עם הבעיה, הן פשוט מצטיידות בעוד ועוד שחקנים למצבים הללו וזה פוגע עוד יותר בקבוצות בינוניות. אם בחודשים אוקטובר-אפריל לכל הקבוצות יהיה אותו מספר משחקים זה לא יצריך את הצטיידות היתר הזו.

גלן 26 בפברואר 2011

כאן אנחנו חלוקים אבל אני מוצא יתרון מסויים בהצעה שלך. בלי בכלל להשוות לספורט אחר שאני אוהב. אני חושב שנכון להיום הבעיה המרכזית היא שיש יותר מדי כדורגל אירופאי ביותר מדי שבועות. זה רע לכדורגן ולאוהד. לאלו שלא מגיעות לאירופא, לא יזיק לסיים את הטרררם ב1 ל אפריל.

YB 26 בפברואר 2011

הכל נכון, אבל אני לא אוהב את השימוש התדיר במושג "תוכנית" בהקשר של כדורגל. במקרים רבים הדטרמיניזם הזה הוא שרלטנות בניסיון להציג את המשחק, המאמן, וגם את מי שכותב על המשחק כחכמים ומתוחכמים. נדמה לעתים כי הפשטות הקמאית וכל כך חזקה של הכדורגל מרתיעה רבים. אז תרגעו חבר'ה, זה שהמשחק פשוט לא הופך אותו ואתכם לפשטנים.
אין בכך כדי לטעון כי דורמטומד לא התכוננה למשחק היטב ולמאמן שלה גם היו מן הסתם מטרות מסוימות. אבל אני לא חושב שאחת מהן הייתה להחזיק בכדור 30% ועדיין לבעוט יותר לשער.
מה דעתכם שדורטמונד ניצחה הערב אך ורק כי היא קבוצה שמציגה העונה כמעט לכל אורכה יכולת הרבה יותר גבוהה מבאיירן. אני יודע שזה פשוט. אבל לא בהכרח פשטני.

עמית פרוס 26 בפברואר 2011

הלוואי והקבוצה הנפלאה הזו תצליח לשמור על כל הסגל בעונה הבאה ותקבל סיכוי אמיתי להתחרות בליגת האלופות.

גיל 26 בפברואר 2011

העיוות העיקרי הוא בזה שיש ליגה ולא גביע. בשם עודף משחקים מקבלים שיעמומונים עד פברואר. אם הייתה שיטת גביע עיוורת הייתה יותר תחרותיות ויותר הפתעות שזה טוב.

geva gal 26 בפברואר 2011

מר דורפן היקר – אני מבין שאתה לא מפספס אף הזדמנות לעקוץ את ליברפול. לא נורא, בלי נדר ב6 למרץ נתקע לכם יתד רציני במירוץ לאליפות.
כדורגל זה משחק פשוט, כמו ששלמה שרף אמר פעם : השפיץ של הנעל.
ליברפול הגיעו לשני גמרים בשנים האחרונות, וזכו באחד בגמר בלתי נשכח כי מדובר במשחק של כישרון ורצון. ליברפול רצו יותר בכל גמר, פעם אחת זה הספיק לגביע ופעם שנייה להגעה לגמר.
בדיור כמו שאינטר העיפו שנה שעברה את ברצלונה בלי להחזיק כמעט בכדור בגומלין בספרד.
ובסופו של דבר, כל זמן שלא שוברים רגליים אז זה לגיטימי.

דורפן 27 בפברואר 2011

אני? לעקוץ את ליברפול? מאיפה הבאת את זה?

טל 12 26 בפברואר 2011

נראה לי רעיון טוב.צריך גם לשנות את השם של ליגת האלופות.אולי צריך ליגה אחת באירופה(כי יש את הליגה האירופית) בנוסף לליגות בכל מדינה ומדינה.ולגבי האלופות, להחזיר את הצ'מפיונס ליג לאלופות בלבד.רק אלופות משחקות.

אז זו תיהיה ליגת האלופת ולא ליגת העשירות.

matipool 27 בפברואר 2011

יש קצת דיסוננס בדבריך .
במרבית הפעמים , הקבוצה העשירה היא גם האלופה .
הזמנים ההם כבר לא רלוונטיים . הרבה יותר מעניין לראות את 3-4 הקבוצות החזקות באנגליה / ספרד / גרמניה וכו' מאשר עוד ועוד אלופות של מדינות "נידחות" ( כמו זו של הליגה השישית הטובה באירופה לדברי יו"ר ההתאחדות שלה .. ) .

טל 12 27 בפברואר 2011

אתה צודק שמחד,אני רוצה כדורגל טוב ומאידך הפתרון שלי אינו בהתאמה לרצון הזה,שכן חלק מהאלופת ברמה נמוכה יחסית לקבוצות עשירות.יחד-עם-זאת,אם בליגת האלופות ישחקו רק האלופות,זה יהיה יותר מכובד,לדעתי,וגם יותר שוויוני.הפתרון לאיכות יהיה לחילופין בליגה האירופית.למה לכנות ליגה, ליגת האלופת,כאשר לא כל הקבוצות באמת אלופות.

מתחילת אפריל,לאחר סיום הליגות במדינות השונות, ישחקו בליגה אירופית ובמקביל האלופות ישחקו גם במסגרת ליגת האלופות.

שומאכר 26 בפברואר 2011

איינטרכט בראונשוויג הקבוצה שדורפן מסמפט נמצאת בדרך לעלות ל- bundesliga 2

http://www.3-liga.com/

רפאל 26 בפברואר 2011

דורטמונד האלופה הנכנסת, אלופה ראויה בהחלט.
באיירן עדיין פייבוריטית לסיים במקום השני או לפחות השלישי שמבטיח כמעט בוודאות כרטיס לשלב הבתים בצ'מפיונס ליג, כך שבעצם שום דבר לא צפוי להשתנות במאזן הכוחות שהתרגלנו אליו.

דודו 26 בפברואר 2011

דורטמונד אכן נפלאה ותיקח בצדק את התואר בקלות. השאלה הגדולה, האם תצליח לשמור על הסגל כדי לרוץ שנה הבאה חזק גם באלופות. לצערנו, כנראה שלא. סיכויים רבים שקבוצות עשירות יותר כמו באיירן מינכן או קבוצות מחוץ לגרמניה יקנו 2-3 שחקני מפתח מדורטמונד ואז בשנה הבאה לא נזכה לראות את האלופה האמיתית על הבמה הגדולה של ליגת האלופות, אלא קבוצה מוחלשת. אני מקווה שדורטמונד יחליטו שאין שחקנים למכירה והם יבנו קבוצה לשנים קדימה, אך אם להיות ריאלי, הסיכוי אפסי.

דורפן 26 בפברואר 2011

דודו – עוד טיעון בעד ההצעה שלי. שהאלופה שממש זכתה באליפות תשתתף ולא איזשהי וורסיה עייפה שלה

טל 27 בפברואר 2011

א. רונן, יש לזה גם צד שני: באיירן שיחקה ביום רביעי משחק חוץ סופר קשה ומכריע, בעוד לדורטמונד היה שבוע שלם להתכונן למשחק הזה. אני מאחל ליונייטד שביום שלישי היא לא תויוח על בשרה כמה הענין הזה יכול להיות משמעותי.

אני מודה שאין לי הסבר ליכולת הבינונית של באיירן בגרמניה. יכול להיות שואן חאל, גאון כדורגל ככל שיהיה, הוא פשוט איש קשה לשחק תחתיו שבוע אחרי שבוע. מה שכן, לא יאומן איך בקבוצה בסדר גודל כזה, עולה קשר אחורי (בינוני) כבלם הפותח והקבוע.

ב. קלופ הוא בהחלט אחד המאמנים המענינים באירופה, לא רק במבחן התוצאה, אלא גם ואולי בעיקר, במבחן הדרך. בתור אוהד יונייטד זה אחד המאמנים שהייתי שם לב אליהם כמחילף אפשרי.

ג. עוד נקודה מענינת במשחק הזה: באיירן משחקת בסגנון ההולנדי הקלאסי (שהיום מזוהה עם ספרד)- הפוזשן פוטבול, בעוד דורטמונד משחקת בסגנון שהרבה יותר מזכיר את הנבחרת הגרמנית מהמונדיאל. במילים אחרות, שחקני הנבחרת של באיירן חטפו היום בדרך שבה הם החטיפו לקבוצות במונדיאל.

טל 27 בפברואר 2011

עוד הערה אחת: באיירן לא "מתרכזת באירופה", כלומר היא לא נותנת לשחקנים לנוח או עושה רוטציות מטורפות. היא מתעלה באירופה בהשוואה לליגה. זה משהו אחר. על פי הפורמט הישן, באיירן עדיין הייתה משחקת השנה באלופות.

אתה יודע, מילאן הגדולה, הקבוצה שבמאמר שלך בעיתון רק בסוף השבוע הזה, הכתרת לקבוצה הגדולה בעידן המודרני, זכתה בשתי האליפויות הרצופות שלה, כאשר היא לא זוכה באליפות המדינה שלה (באליפות הראשונה אפילו בלי להיות במרוץ). אולי גם היא זכתה באליפויות שלה דרך התרכזות באירופה (ואני לא כותב את זה בציניות)?
.

דורפן 27 בפברואר 2011

טל – אני לא חושב שאז הייתה אפשרות "להתרכז באירופה" במובן של היום. יכול להיות שנכשלת בליגה. אבל מכיוון שהסיכוי לשחק באלופות היה על בסיס אליפות או אליפות אירופה, זה לא היה סיכון שמישהו יכול לקחת. היום יש סיטואציות בהן לעתים אפשר להתנחל במקום 3-4 בלי בעיות מיוחדות (תלוי כמובן במצב בליגה).

אגב, הפורמט לא הקל על זכיה באליפות אירופה – עובדה שמעולם לא הגנו על הגביע בפורמט החדש ורק שלוש פעמים אלופה חזרה לגמר. ואני חושב שזה בדיוק מהסיבה הזו. שההגרלה מלאה קבוצות חזקות, מאיזשהי סיבה הן לא בתמונת האליפות בארצן, וגביע אירופה הופך למטרה מרכזית אצלן. כרגע המסוכנות באלו הן באיירן וצ'לסי.

טל 27 בפברואר 2011

זה נכון. בעבר היה יותר קשה להגיע לגביע האלופות, אבל אחרי שכבר הגעת, היה הרבה יותר קל לזכות. תזכור שבעבר הפורמט שיקף למעשה את היכולת של העונה שעברה, בעוד בפורמט הנוכחי אתה צריך להתמודד עם הקבוצות שנמצאו בכושר שיא היום. קבוצות זוכות טראבל כמו יונייטד של 99 או ברצלונה של 2009 בכלל לא היו משחקות באלופות בפורמט הישן.

דורפן 27 בפברואר 2011

אז זה מה שאני אומר – אם כבר ניקח את זה צעד קדימה. קצת כמו המכללות בכדורסל. לשחק כל העונה בליגה מקומית ולערוך את מפעל הפלייאוף מיד בסיום העונה שהביאה אותך לפלייאוף. כמו שאמרו פה – יש סיכוי טוב שקבוצה כמו דורטמונד פשוט תשדד מכל כוכביה בקיץ ואז ליגת האלופות פשוט פספספה אותה. ברור שכמה גדולות תמיד יהיו – אבל דווקא לקבוצות עם הצלחות יותר ספורדיות זה מקשה

נעל קרועה 27 בפברואר 2011

ועדיין באיירן אחת משלוש החזקות באירופה. אתם תראו

גיל 27 בפברואר 2011

רונן, אגב הטיעון הזה נכון גם לנבחרות. באליפויות עולם אנחנו רואים גירסאות חיורות במידה רבה של מי שעלה לאליפות.

גלן 27 בפברואר 2011

דרך אגב, נראה שהפרמייר ליג הופך לגירסת היורו-קור של הנבא. שחקנים מביאים רובים, שחקנים יורים ברובים. עכשיו לברון יכול לעבור ליונייטד בשקט….

גלן 27 בפברואר 2011

והוא לא יכל לחכות עם הרובה עוד 3 ימים?….:(-

אלי 27 בפברואר 2011

אתה מטורף? הוא היה מקבל כרטיס אדום!

אביעד 27 בפברואר 2011

באנגליה? רובה אוויר שווה מקסימום צהוב.

elad_itzhaki@ 27 בפברואר 2011

הכל בזכות עמוס סאסי.

אדם (ב"ש) 27 בפברואר 2011

אהבתי את הרעיון לאללה. בעד.

הוא זידאן המקורי 27 בפברואר 2011

ייייישששש!!!!!!! ארסנל הפסידו בגמר גביע הליגה.
מי שלא ראה את שמחת בית השואבה, לא ראה את שמחת בית השואבה מימיו.

גיל 27 בפברואר 2011

איזה הפסד אכזרי של ארסנל.

אלי 27 בפברואר 2011

כמה שחסמים פסיכולגים משפיעים. אני לא יהיה מופתע אם ליון גונבת 1-0 בברנבאו.

Z 27 בפברואר 2011

רונן, אני לא חושב שהתוכנית שהצעת תגרום לירידה בכמות המשחקים פר שבוע.

דורפן 27 בפברואר 2011

זה לא העניין. העניין הוא שבזמן הליגה יהיה לבכירות אותו מספר משחקים כמו יריבותיהן. וכך גם בזמן החלק "האירופי" של העונה. כמובן שבמקביל צריך לבצע הגבלת סגלים.

Z 28 בפברואר 2011

מעניין, וכנראה שאם השיטה הזאת הייתה קיימת הסגלים היו מצטמקים מעצמם בשניים-שלושה שחקנים כי עבור קבוצת צמרת העניין חוסך מתחים ונסיעות ארוכות. אבל כיצד תשפיע העובדה שכעת כל קבוצה שמשתתפת בליגת האלופות תנוח חודשיים פחות משאר עולם הכדורגל?

יואב 27 בפברואר 2011

פוסטר במשחק מופתי ובכלל תצוגת הקרבה מעוררת כבוד(עם כדורגל טוב מידי פעם) של בירמינגהם. ברכות.
״פוטבול בלאדי הל״.

Comments closed