על האפשרות שמכבי תל אביב תאלץ לשחק ביום הזכרון

מכבי צריכה לשחק ביום הזכרון (אבל בלי שום חגיגות סביב המשחק כמובן) בדיוק מהסיבה ששמעון מזרחי לא צריך לקבל את פרס ישראל. מדובר בעסק פרטי שמחוייב לחוזים ולא לייצוג המדינה

אני רוצה להרחיב נקודה אליה התייחסתי היום בעיתון לגבי האפשרות שגמר היורוליג ייערך בערב יום הזכרון. כתבתי שאם אין אפשרות להזיז את שעת המשחק מכבי צריכה לשחק בו. הטקסט בעיתון כאן.

אבל אתחיל את הדיון דווקא מנושא שלא התייחסתי אליו עד עכשיו – והוא הענקת פרס ישראל לשמעון מזרחי. אני לא חושב שלשמעון מזרחי מגיע פרס ישראל מטעם פשוט אחד. אני לא רואה כאן שום דבר מעבר לניהול עסק פרטי מצליח בשם מכבי תל אביב כדורסל.

אין לה הצלחות מיוחדות ביצירת תשתית כדורסל לנוער. היא לא משווקת את המוצר שלה במחיר שווה לכל נפש – אלא במחיר יקר מאד – הן למשלם האגרה והן לקהל הצופים. מכבי תורמת לעתים לציבור, כמו כל קבוצת ספורט מצליחה בעולם, וגם ידעה לקבל מהציבור. עכשיו למשל טורח מזרחי להדגיש בכל ראיון "שצריך בית למכבי תל אביב". ועל כך אני אומר – תוותרו על חוזה אחד יקר לשחקן זר ותבנו בית למכבי.

במקביל להצלחה הזו של מזרחי היו דברים חיוביים יותר וחיוביים פחות בהתנהלות מכבי תל אביב. לא פעם מזרחי סייע לכדורסל הישראלי בעניינים פוליטיים. אבל היו גם צעדים דורסניים כלפי יריבות, אזרוחים וגיורים מפוקפקים, משאים ומתנים מפוקפקים (כן, כמו כולם) ופרשת מוני פנאן ועניינים אחרים. כולל הליך ההחלטה על הפרס.

כל אלו לא עושים את מזרחי למנוול. מגיעים לו פרסים מלוא הסל. למשל  פרס מפעל חיים מאיגוד הכדורסל, או מהועד האולימפי הישראלי, או ממשרד הספורט, או מפיב"א. גם התנועה האולימפית העניקה לו פעם עיטור וזה בהחלט מתקבל על הדעת. אם יחליט לפרוש צריך לערוך לו משחק חגיגי בין מכבי לנבחרת אירופה, ולהזמין את קובי בראיינט לחזק את נבחרת אירופה אם צריך.

אלא שבפרס ישראל נהוג שיש לזוכה תרומה ציבורית משמעותית לחיים במדינה. פיזיקאי לא יקבל את פרס ישראל על עבודה בשוק הפרטי. ולעניין ספורט, אתן כמה דוגמאות מזוכי פרס ישראל האחרים:

טל ברודי משמעותי באספקט של עידוד עליה, גם אם באופן בעיקר סמלי.

בזכות איאן פרומן יש תשתית הרבה יותר טובה לשחק טניס, אפשרות לילדים ללמוד את המשחק והתקדמות דרמטית ברמת השחקנים הישראלים (ותודה לאסף רביץ' שעדכן אותנו בפוסט הקודם ששחר פאר כמעט בוודאות תשיג השבוע את המקום העשירי).

יוסף יקותיאלי ייסד את המכביה.

רלף קליין הצליח עם קבוצות ונבחרות ישראל גם כשחקן וגם כמאמן, וכנער ששרד את השואה בבודפשט הסיפור שלו מעורר השראה.

אסתר רוט-שחמורוב היא סמל להתאוששות שלנו מאסון מינכן. ההופעה שלה במשחקים האולימפיים ב-1976 הייתה בעלת משמעות רגשית עצומה.

מזרחי לא בקטגוריה הזו. אני לא מזלזל בהצלחה כשלעצמה. הצלחה לפעמים מרימה ענף שלם. אבל האמת היא שהצלחה של מכבי כקבוצה מקצוענית מבוססת זרים לא מינפה את הכדורסל הישראלי באופן יוצא דופן.

עד כאן דעתי בעניין הזה.

*

אבל דווקא בגלל שמכבי תל אביב היא ארגון פרטי כתבתי היום שאין שום בעיה מבחינתי שתשחק ביום הזכרון ולמעשה אני חושב שהיא צריכה לשחק. היא חתומה על הסכם השתתפות ביורוליג. עדיף ששעת המשחק תוזז, אבל אם אי אפשר להזיז את שעת המשחק לדעתי לא יעלה על הדעת לחבל לכדורסל האירופי באירוע השיא הקבוצתי שלו. מכבי צריכה לשחק ולקיים את ההסכם המסחרי שלה עם היורוליג. הכדורסל האירופי תמיד התייחס יפה לישראל, מועד המשחק נקבע בתום לב, אין סיבה לגרום לו נזק.

כמובן שאין לקיים אירועי בידור בישראל בימי זכרון. ולכך יש הרבה מאד פתרונות. את המשחק לא צריך לשדר עד יציאת יום הזכרון. ראוי שמכבי לא תשווק כרטיסים לאוהדיה למשחקים.

אפשר כמובן לתת לשחקנים הישראלים את הזכות לא לשחק. גם בכך אינני בטוח – אלא אם לשחקן כלשהו יש חלילה קשר משפחתי ליום הזה ועליו להשתתף באזכרה. זהו משלח ידם ובאותו יום עליהם לספק שירות לכדורסל האירופי. זה הכל.

וגם האנטי-מכביסטים לא צריכים לעשות מזה עניין גדול.

פושע
גלויה מרומא

218 Comments

יו 31 במרץ 2011

מסכים איתך. אבל.
יום כיפור, אותו כנ"ל? ויום השואה?
האם קבוצת ספורט היא פרטית לכל דבר?

דורפן 31 במרץ 2011

יו – אני לא רואה את עניין הציבוריות כקריטי. אני רואה כקריטי את האינטרס שלא ייערך אירוע בידורי בישראל ביום הזכרון – אם פיסית ואם בטלוויזיה. הפתרון לזה הוא משחק שלא ישודר.

צור שפי 31 במרץ 2011

משחק ביום הזיכרון: תגובת הבטן הראשונה והאינטסטינקטיבית שלי היא לא להסכים אתך. אני צריך לחשוב לעצמי על זה קצת לפני ניסוח תגובה מנומקת. אין לי היום הרבה זמן לזה אז נראה, מן הסתם מישהו יקדים אותי.
פרס ישראל: מכבי כן תרמה ותורמת לדימוי הישראלי באירופה. אם לא היה כל צד השלילה של כפות המאזנים ניתן היה לתת על כך את הפרס למזרחי. אבל מה לעשות וצד השלילה גדול הוא וכבד?

אלעד 31 במרץ 2011

אני מסכים איתך בעניין יום הזיכרון. על עניין הפרס למזרחי כבר נשפכו הררי מילים ואין מה להוסיף. אבל כל קבוצה / ספורטאי ישראלי שמשתתף בתחרויות בינ"ל ייתקל מתישהו בצומת דרכים בלתי-נעימה כזו. והרי אי אפשר להאשים את מכבי שבכוונה תוכנן לה משחק על יום הזיכרון. קבוצה שבדרך קבע מגיעה לשלבים הגבוהים במפעל, כשבדרך קבע השלבים האלו משוחקים בסוף אפריל-תחילת מאי, תיתקל לא אחת במשוכה הזאת. אז נכון, אסור לקיים את המשחקים האלו בישראל ביום הזיכרון / כיפור / השואה, אבל בחו"ל בתחרויות בינ"ל אין ברירה. אני בטוח שגם לקבוצות מחו"ל יש דילמות דומות מדי פעם.

גיל 31 במרץ 2011

כל כך נכון מה שכתבת. יש כל כך הרבה צביעות בדרישה ממכבי לא לשחק שמלווה בהרבה שמחה לאיד מצד השונאים שלה. הם אוהבים לראות אותה מתפתלת וכל דבר שיקרה יגרום להם שמחה (משחק ביום הזיכרון או החרמה שלו למשל). רק שיש הרבה צביעות בדרישה הזו כי כמו שאמרת, כל הלא אוהדים תמיד טענו שמכבי לא מייצגים את המדינה אז פתאום כשנוח להם היא כן? אפשר לעשות דקת דומייה לפני המשחק וללבוש סרטים שחורים, זה צריך להספיק.

בעז 31 במרץ 2011

רונן אני לא מסכים עם דבריך.

מכבי צריכה להודיע להנהלת היורוליג לאחר שהיא תנצח ( אם תנצח) את הסידרה מול קאחה לבורל שהיא לא יכולה להשתתף בפיינל פור . ושקאחה יהנו מהמצב.

למכבי יש מיליוני אוהדים בישראל. רבים מאוד מאלו שמיחלים להפסד של מכבי בארץ עדיין אוהדים אותה במסגרת האירופית.

לצערנו רבבות אוהדי מכבי הם בני משפחות שכולות .

מגיע לאוהדים הללו שהקבוצה שהם אוהדים תכבד את האבל שלהם.

דורפן 31 במרץ 2011

בועז. אני לא מסכים אם דבריך, אבל מעדיף את הפתרון שלך על מצב בו ישחקו את חצי הגמר. אם הם לא יכולים לשחק בגמר עד שיפרשו עכשיו.

גיל 31 במרץ 2011

במה היא לא מכבדת את האבל שלהם בזה שהיא משחקת? מה זה קשור בכלל לכיבוד לא מובן לי.

בעז 31 במרץ 2011

גיל

חלק מצורת האבל במדינת ישראל הוא אי קיומם של מופעי תרבות, סגירת בתי עינוגם וכן אי קיומם של ארועי ספורט.

קיום משחק כדורסל ( ובעיקר בעל פרופיל חדשותי וריגשי בסדר גודל גדול) הוא התעלמות מקיומו של האבל.

זו הפגיעה.

אני רק מדמיין את המצב הבא. מכבי מנצחת את המשחק וזוכה בגביע אירופה. מאות אוהדי מכבי בעלי רגישות חברתית גבוהה יוצאים למסע חגיגות ברחבי תל אביב, בערב יום הזכרון( אני מודע לכך שמדובר יהיה בקומץ וכד מה זה חשוב).

יש דברים שגדולים מכדורסל. יש מקרים שבהם הכבוד לזןלת עומד מעל האינטרס האישי. זה אחד מהם.

מה גם שמכבי תתאבד מבחינת תדמית אם היא תשחק ביום הזיכרון.

גיל שלי 31 במרץ 2011

כמי שלצערו כבר לא זוכר יום זכרון ללא אזכרה, אני מסכים. רוב האנשים עובדים ביום הזכרון. אולי לא צריך לשדר בישראל מאחר ואכן השידורים מוקדשים ליום, אבל בהחלט ניתן לשחק ביום הזה.

הבעיה היא יותר של מכבי, מאחר והיא קוראת לעצמה נכס לאומי. אם אכן מדובר בנכס לאומי, אין סיבה לפגוע ביום חשוב ללאום. אני לא כל כך מבין למה מכבי לא דאגה לעניין הזה מראש. האם לא ניתן היה לסדר את הלוח בצורה אחרת, להקדים או לאחר את הפינל פור בשבוע?

דורפן 31 במרץ 2011

זה נכון. מי שבוודאי לא מסכים עם דברי הוא מזרחי עצמו. הוא הכניס את עצמו לפינה עם האמונה האישית שלו שהוא מייצג את המדינה

יואב 31 במרץ 2011

גיל,
היו ניסיונות לפני כמה חודשים שלא צלחו. אני חושש שלא ניתן לעשות דבר עם התאריך והשעה.  

גיל שלי 31 במרץ 2011

אני מבין, היו צריכים לדאוג לזה מראש, עוד לפני שקבעו את התאריך. שמעתי שלשמעון יש את הטלפון של ג'ורדי

שלו 31 במרץ 2011

רונן, בצער אני לא מסכים, כי למרות העניין העסקי, גם מכבי ת"א היא חלק מציבור. הציבור הזה שאוהד אותה הוא חלק מחברה עם מוסכמות מסוימות.
חלק מהציבור נפל במלחמות ישראל בהגנה על המולדת שמכבי ת"א היא חלק ממנו. וכדורסל הוא בסך הכל רק ספורט, אנשים איבדו חיים, סיכוי לחיים טובים ונורמאליים, מכבי יכולה לנצח את חצי הגמר ולהעדר מהגמר עצמו.
מי שלא יכול לכבד יום אחד את אלו שנפלו עבורו הוא לא ראוי להיות אלוף, אחדים איבדו יותר מתואר.

דורפן 31 במרץ 2011

שלו – לא יהיה בכך לדעתי שום אי-כבוד. אם מכבי תענוד סרטים ולא תיקח איתה אוהדים והמשחק לא ישודר – אז אין כאן חוסר כבוד. וישראל לא איבדה יותר חללים באופן יחסי מהרבה מדינות אחרות (שבוע שעבר הייתי באראס – נפלו שם 600 אלף בריטים בקרב אחד – זה לא נתפש). תרבות האבל שלהן היא אחרת (באוסטרליה דווקא מקיימים אירועי ספורט לזכר הנופלים). כשאתה משחק במישור הבינלאומי אתה מתגמש.

בריליאנט 31 במרץ 2011

דורפמן,אני מתנצל זה ממש אוף-טופיק, אבל אתה סגור על עניין ה-600 אלף בקרב באראס? נשמע לי קצת מוזר.

דורפן 31 במרץ 2011

זה דורפן. כשאני אומר נפלו באראס אני מתכוון ל"אופנסיבת 100 הימים" שנערכה בסביבה. על פי וויקפדיה 788 אלף חללים, 150 אלף באראס עצמה.

זיגפריד ששון 1 באפריל 2011

אתה טועה ומטעה. סך כל חללי האימפריה הבריטית במלחמה הוא מיליון חיילים. הינך מבלבל בין אבדות (casualities) ובין חללים. אבדות: הרוגים, פצועים, שבויים, נעדרים, מחלות. לדוגמא: במערכת הסום בת 4 החודשים איבדו הבריטים כ-400 אלף איש. ביום הנורא ביותר של הצבא הבריטי מאז שהינו קיים, 1 ביולי, היום הראשון במתקפה בסום, האבדות היו 60,000 ומתוכן 20000 הרוגים. אופנסיבת 100 הימים לא היתה ממוקדת סביב אראס אלא לאורך כל קוו החזית, כאשר מתקפת הנגד הראשונה החלה באזור אמיין.

המשך לקרוא וויקיפדיה.

את מכבי תל-אביב כדורסל בשנה שברודי הגיע, ראיתי לראשונה במשמר העמק. רק באזור זה נפלו כמה מאות חיילים ואזרחים במלחמת השחרור. דומה שמזרחי, שאינו אהוב עליך, בכל זאת נקרע בין מצפונו האומר לו שאין לשחק ביום הזכרון ובין הרצון לזכות בגביע. לך אין כל עכבות בסוגיה סבוכה זו.

דורפן 1 באפריל 2011

אני משער שאתה מבין לליבו הקרוע של מזרחי. הנה גם אתה נקרע: בין ההודעות החגיגיות שלך שאתה מחרים את האתר לרצונך להיות מטיף ומוכיח גס רוח בכל עניין שהוא בין האבל ביום הזכרון לשאלה מה זה ֿ"הסביבה" של מקום מסויים של איזו עיר צרפתית.

ולגבי חוסר העכבות שלי. אני זוכר ביום הזכרון את אלו היקרים, בלי שום עכבות, גם אם מתקיים משחק כדורסל בעיר ספרדית אני זוכר אותם. אין לי עכבות בעניין הזה.

זיגפריד ששון 1 באפריל 2011

הסגנון הוא האדם, אומרים הצרפתים.

לעולם לא הודעתי על החרמת האתר אלא שלא אגיב בו. אני נכנס לקרוא בו. לעיתים רבות אני מוצא עניין רב במידע שמעבירים המגיבים. חלקם יודעים על ספורט הרבה יותר ממני. כשם שאני יודע הרבה יותר ממך על מלחמת העולם הראשונה. כמובן שלא זכיתי לתגובה עניינית לגבי הטעויות המביכות שלך בענייני מספרים וחללים שנועדו להפחית במשקל החללים הישראליים, אלא למטר דברי גסות והבל רוח. (וכמובן ללא הבחנה השוואתית בין מספר החללים וגודל האוכלוסיה).
הפרתי את אמירתי שלא אגיב כאן כיוון שנושא יום הזכרון הינו חשוב וחריג מאד שדחף אותי לחרוג מדבר שממילא אינני רוצה לעשות. אל חשש לא אגיב יותר.

בריליאנט 1 באפריל 2011

תודה, מתנצל על שיבוש השם.

דורפן 1 באפריל 2011

לגבי הסגנון, הפוסל במומו וכו….
לגבי התשובות להערותיך הענייניות. ואם שמת לב הדיון הזה הוא לא לגבי מיקום חללים במלחמת העולם הראשונה. מישהו אמר משהו וציינתי שעברתי בשבוע שעבר בעיר צרפתית וראיתי שם חומר כתוב בנושא. אבל בנושא הדיון הספציפי הזה – זה ממש קריטי אם הסביבה של אראס היא עד חמישה קילומטרים מהעיר או כל צפון צרפת. אני משער לעצמי שבהקשר – אבל של מדינה על נופליה – זה מאד קריטי מבחינתך. ואולי הצרפתים מזייפים נתונים כדי להציג באור רע את נסיונה של קבוצת כדורסל ישראלית לא לשחק ביום מסויים.

מה שבאמת קורה – הוא שאתה לא מסכים עם עמדה והולך ומוצא טיעונים. הם נעים בין גסות רוח וצדקנות – כמו שמי שיש לו דיעה אחרת לא מכבד את יום הזכרון. להטפלות לשטויות, כמו איפה בדיוק בצפון צרפת זו הסביבה של אראס.

בנוסף – למשחק עם נתונים. אתה מיד משווה את מספר החללים לאימפריה הבריטית כולה. אבל מה לעשות שלמשל אוסטרליה איבדה בקרב אחד בגליפולי מספר מחריד של אנשים יחסית לאוכלוסייתה. והודו מן הסתם איבדה מספר נמוך מאד. אבל גם פה זה ויכוח שחבל להכנס אליו עם כשלכמותך – כל המסר היה "הרבה עמים סבלו קשה במלחמות" אבל לך חשוב לרוץ לסטטיסטיקה הספציפית.

בקיצור – די אופייני לעולם האקדמי.

אספר לך אנקדוטה נחמדה: בתקופה שעבדתי בעיתון העיר עבר חבר טוב שלי מתחום הספורט לכסות את תחום האוניברסיטה. יום אחד אמרתי לו בצחוק משהו כמו "בטח נחמד להפסיק לכסות את הבבונים מהכדורגל ולעבור לתחום תרבותי". תשובתו הייתה – "כשהפרופסורים מתווכחים ביניהם הם האנשים הכי גסי רוח בנמצא"

זיגפריד ששון 1 באפריל 2011

ואם תשים לב, תגובתי העניינית הייתה ממוקדת במספרי החללים והאבידות שלך ומשמעותם ולאוו דווקא לגבי מיקום מתקפת הנגד. הינך מנסה להטעות את הקוראים לגבי מהות תגובתי. ניסית לייצור מצג שווא, שמקורה כנראה במידע מוטעה ואי-הבנה, שהחברה הישראלית מגזימה בתגובתה התרבותית לגבי אבידותיה. ישפטו הקוראים.

אני יכול להתנחם בכך שגסות הרוח שלך מופיעה גם בתגובות לאחרים, אם כי דומה שאני זוכה לכמה קבין יותר. מטעמי נימוס לא אעלה מחשבותי על הסיבה לכך.

דורפן 1 באפריל 2011

זיגפריד – הנאמר כאן שאמרתי שהחברה הישראלית מגזימה בתגובתה התרבותית לשכול היא פשוט שקר. ובגלל נושא הדיון השקר הזה הוא מגעיל.

זיגפריד ששון 1 באפריל 2011

ראיתי שטרחת להוסיף לתגובתך וחשפת במעורבב דעות קדומות ודעות נכונות למהותה של גישה אקדמית והאקדמיה. לצערי הדעות הקדומות "ראשם" על העליונה.

הנני דוקטור ולא פרופסור, ואני האחרון שאגן על האקדמיה הישראלית. מן המימד הפרסונלי וכלה בהשפעת האקדמיה על החיים הפוליטיים בישראל. אינני יודע מדוע הינך כה מלין על האקדמיה, גדולי הצעקנים ורבי ההשפעה באקדמיה מחזיקים בדעות פוליטיות וערכים הדומים לשלך.

נדמה לך שהינך יודע משהו על אוסטרליה במלחמה, וגליפולי, (אה, משחק הקריקט המפורסם). וגם כאן הינך כותב דברים לא מדוייקים בלשון המעטה. למרבית האירוניה, משום מה הממסד הצבאי האוסטרלי והאקדמיה מתייחסים באהדה למחקרי לגבי מלחמה זו. כנראה אינם קוראים את הבלוג שלך.

דורפן 1 באפריל 2011

כנראה שלא הבנת את תגובתי הקודמת על השקר שלך. אז אסביר: מכיוון שאתה מסוגל לשקר ולומר על מישהו "שהוא טוען שהתגובה הישראלית ליום הזכרון מוגזמת" אין לי עניין לדון איתך בשום דבר. אני מתנצל שייחסתי זאת לתרבות באקדמיה או לאיזה עניין אחר. זו פשוט אלימות מילולית. ובזה סיימנו. כתוב עוד תגובה אלימה אחת – כדי שלא תצא בהרגשה שלא אמרת את המילה האחרונה. ותסתלק.

נתי 31 במרץ 2011

מסכים שישנה התחייבות, שמכבי קבוצה פרטית (אלוהים, כמה אני שונא את החולצה הנוכחית, עם הדגל מאחורה), וכאוהד הפועל ירושלים, תמיד הרגשתי שהגזימו עם הביקורת על המשחק ההוא נגד ברצלונה.
אבל
גם קבוצה פרטית, בסוף היום ניזונה ומשחקת עבור הקהילה שהיא מייצגת.
אני אמחיש זאת בדוגמא:
אם לצורך העניין הפועל ירושלים משחקת בגמר יול"ב או איך שלעזאזל הוא נקרא היום ביום הזיכרון. מה אני במקום רוני הירשנזון (אביהם של אמיר ואלעד על שמם קרואים יציעים במלחה) אמור להרגיש?
אני לא רוצה לדעת, וגם לא חושב שצריך להעמיד במבחן.
ואם לצורך הדיון מכבי זוכה – האם השחקנים יימנעו מלשמוח? אם כן, האם לא הוצאת את כל העניין מההתמודדות?
זו אכן דילמה לא פשוטה. כפי שציינת, כמעט כל החלטה פה היא לכן קשה ולגיטימית באחד.
לכן, לדעתי הפיתרון הראוי -אם מכבי תעלה- הוא ויתור בהסכמה על העלייה לפיינל פור (לצורכי דירוג וכד' למשל זה כן יוכר).
בדיוק, אם להמשיך את קו המחשבה שלך, שלפעמים, בשל קשיים טכניים, יש הפרת התחייבות חוזית בהסכמת שני הצדדים.

עופר פרוסנר 31 במרץ 2011

העניין העיקרי כאן הוא שמכבי מאז ומתמיד טענו שהם מייצגים את הכדורסל בארץ, ואף פעם לא טענו שהם קבוצה פרטית. זה קשור אגב לשמעון מזרחי ולקו שהוא התווה.
לי לא ממש אכפת אם הם ישחקו או לא ישחקו ביום הזיכרון (אני בטוח שהם ישחקו אגב), אבל ברגע שאתה מחליט שאתה ייצוגי, לך על זה. ולכן אגב מה שאמר שמעון מזרחי על כך שמכבי לא תשחק ביום הזיכרון זו אמירה יפה. נראה אם זה יתקיים.

גיל שלי 31 במרץ 2011

שלו – אם לא ישדרו את המשחק בארץ, איזה חוסר כבוד יש פה? כשחייתי בארה"ב לא עמדתי דום בשעת הצפירה בישראל. אפילו ראיתי משחק פליאוף בnba, למרות שאשתי לא כל כך הבינה אותי. לא רואה במשחק בחו"ל חוסר כבוד ליום הזכרון.

שלו 31 במרץ 2011

גיל מה שאדם פרטי עושה זה עניינו הפרטי, כל אחד מאתנו ודרכו הוא לזכור או לשכוח את הנופלים.
יותר מזה אם לא הייתה לי סימפתיה למה שקרוי מכבי תל-אביב, לא היה אכפת לי.
מכבי למרות מה שמזרחי חושב היא לא רק הקבוצה שלו, היא של הרבה אוהדים אחרים שלא רוצים את התואר הזה אם נלקח ביום הזיכרון, יש משהו אצילי בעיני להגיע לבאר ולא לשתות ממנה ולו רק בגלל ערכים, אמרתי את המילה האסור, ערכים.
מעטות הן ההזדמנויות לעמוד בפני דילמה אמתית ולבחור את הבחירה הקשה.
גדלותם של הנופלים ששמו עצמם מנגד, שידעו ברמה כזאת או אחרת של מודעות שיש דברים חשובים יותר מחיים, ערכים למשל, יכול להיות שאני טועה אבל גביע אירופה פחות חשוב משניהם.

גיל שלי 31 במרץ 2011

שלו – אל תבין אותי לא נכון. יום הזכרון קדוש לי. לצערי דוד שלי נפל במלחמת יום כיפור, וחבר לצוות בלבנון. מכיר בחשיבות של היום, ומאז שאני זוכר את עצמי אני שותף מלא לאירועים. עדין, אנשים עובדים ביום הזה, אי אפשר לשחק בישראל, אפשר בחו"ל לדעתי

נתי 31 במרץ 2011

באיטיותי, הקדימו אותי. ככה זה כשכותבים תגובה בעבודה, וצריך להפסיק באמצע.

דורפן 31 במרץ 2011

נתי – תכבד את הבלוג ואת הנוכחים ואת הספורט ואל תעסוק בשטויות כמו עבודה בזמן שאתה קורא על ספורט

תומאס נוימן 31 במרץ 2011

באותו הקשר – מאז השקת דה-באזר במתכונתו הנוכחית אני מקדיש יותר מידי זמן משעות העבודה במשרד לקריאת הפוסטים באתר. זה מתחיל להיות מורגש. הבוס שלי שם לב לירידה בתפוקה. אתם אשמים. התביעה בדרך.

נתי 31 במרץ 2011

אני מוכן לנצטרף ולהפוך זאת לייצוגית…

נתי 31 במרץ 2011

רק אם תבטיח לי שאתה לא קורה דברים שהקולגות שלך מפרסמים בעיתונים – בשירותים…

דותן 31 במרץ 2011

רונן, אולי פספסתי אבל אני לא זוכר טור שלך שעוסק בתואר סר שהוענק לאחד בשם אלכס פרגסון… – עושה לי רושם שהשיפוט האינטליגנטי שמאפיין אותך רוב הזמן אבד עקב השנאה לצבע הצהוב…

מהסתכלות זריזה על קטגורית פרס ישראל אני מוצא שם הרבה מאוד שמות בקטגוריות השונות … רובם המכריע לא השפיע על מדינת ישראל כמו שמעון מזרחי(שפעל עשרות שנים לקידום הספורט בישראל באיגוד הכדורסל ולא רק במכבי תל אביב). מענין שטיים מגזים בחר בו (יחד עם אותו סר שהוזכר קודם) לאחד מ50 מנהלי הספורט הטובים בעולם.

הדבר שהכי בולט בחוסר האוביקטיביות שלך הוא ההסבר לכל אחת מהדוגמאות שציינת, כלומר הובלת קבוצת כדורסל ישראלית במשך 40 שנה לטופ האירופאי לא מעוררת השראה? או גידול דורות של כוכבים ממיקי ברקוביץ ועד עומרי כספי זו לא תרומה לכדורסל הישראלי?

אני אשמח אם תסביר לי למה מנחם גולן כבמאי סרטי זבל ראוי לפרס יותר ממר מזרחי או נחום ברנע או חיים יבין או יהרם גאון ?

דורפן 31 במרץ 2011

דותן – המקביל לפרגוסון הוא רלף קליין. איש לא מעניק פרסים להנהלת מנצ'סטר יונייטד. תואר הסר כשלעצמו גם מעניין כקליפת השום והוא גם לא בדיוק פרס ישראל. עיטורים מוענקים באנגליה באלפים כל שנה.

עופר פרוסנר 31 במרץ 2011

דותן, אני אסביר לך את זה בפשטות.

שמעון מזרחי עשה עבודה מדהימה בקידום מועדון כדורסל מכבי ת"א.
שמעון מזרחי לא עשה עבודה מדהימה בקידום הכדורסל הישראלי.
לראיה: מצבה של ליגת הכדורסל הישראלית, מצבן של הנבחרות.

דותן 31 במרץ 2011

עופר – קח כמה דקות תקרא קצת על מר מזרחי (סתם לצורך הענין אני לא אוהד מכבי אני אוהד בני השרון) תראה כמה זמן הוא משמש כסגן יו"ר איגוד הכדורסל … תבדוק כמה שנים הוא מלווה את נבחרת ישראל … אני מבין שזה פופלרי לזרוק רפש על מכבי אבל משום מה נראה לי שאם היו מעניקים את הפרס לינקלה שחר (שגם לו מגיע לדעתי) היה הרבה פחות רעש…

דורפן 31 במרץ 2011

דותן – אתה פשוט לא מבין את הרף של פרס ישראל. לא נותנים פרס ישראל לפיזיקאי שממציא מצלמה לשוק הפרטי ומתעשר ממנה. הבאתי לך כדוגמא את כל זוכי הפרס האחרים והחשיבות שלהם למדינה ולציונות הייתה גדולה יותר.

עופר פרוסנר 31 במרץ 2011

דותן, אין שום סיבה להעניק את פרס ישראל ליעקב שחר. גם אם הוא היה חבר ההתאחדות, והוא לא, ובזמן שהוא כאן המועדון היחיד שהוא קידם (בעיני) זה מכבי חיפה. עשה עבודה יפה, אבל אם נניח הייתי בוחר לתת למישהו בכדורגל זה היה אולי לזאביק זלצר על העבודה שעשה עם הנבחרות הצעירות בזמנו.

עכשיו, בנוגע לשמעון. נכון, סגן יו"ר האיגוד, נכון מלווה את הנבחרות, השאלה היא אם הן התקדמו. האם אתה מרגיש שהכדורסל הישראלי התקדם ב10 שנים האחרונות? ב20 השנה האחרונות? האם אתה מרגיש שיש תשתית לענף? אתה מרוצה מאיך שהוא מנוהל? שמעון מזרחי הוא חלק מהדבר הזה, וגם אם הוא לא אשם (ובהרבה דברים אני מסכים שהוא לא אשם) יש לו אחריות, בתור בכיר באיגוד, ולכן אין סיבה שיקבל את פרס ישראל.

דותן 31 במרץ 2011

רונן אני אשמח אם תחזור לתגובה המקורית שלי ותקרא אותה עד הסוף יש שם כמה וכמה שמות של זוכי פרס ישראל – אני אשמח אם תתיחס…

דורפן 31 במרץ 2011

דותן – קשה לי להשוות עם תחומים אחרים. ציינתי בפוסט את המקבילים בתחום הספורט. שם תמיד היה קשר לתרומה חברתית רחבה יותר בדברים שנחשבים מטרות הציונות או מטרות המדינה.

הבדל מרכזי – גולן, גאון ברנע ויבין הם העושים ממש – אז זה אולי בר השוואה יותר לשחקנים ומאמנים.

עוד הבדל מרכזי – סביב נושא מכבי יש פרשיה מרכזית של נקיון כפיים – עם עניין פנאן. שתי האפשרויות – ידע ולא ידע – לא מוציאות אותו באור חיובי מהסיפור.

יואב 31 במרץ 2011

עופר,
לא נכנס לוויכוח בנושא הפרס(לא מעניין אותי במיוחד) אבל ללא 77( והמשך ההצלחה של מכבי) העניין, המשכורות, הכשרונות, הדיבור, הנפח בעיתון, לא היה עולה על הכדורעף או היד. מכבי (ללא כוונה אולי) מינפה את כל הענף הזה קדימה- וללא פורפורציות ביחס לחשיבותו ביבשת.
כן , אני יודע שהיה כדורסל לפני מזרחי. היה גם עף ויד והכל בווליום נמוך יותר.
77 זה המפץ הגדול של הספורט הישראלי.

אלעד 31 במרץ 2011

אתה יודע שעשור לפני זה, מכבי הייתה בגמר המחזיקות, כן? ושנבחרת ישראל, ללא מתאזרחים, הייתה חמישית באירופה בשנות ה-50?
מאין לך שהצלחה כמו ב-77 לא הייתה מגיעה גם ללא שמעון מזרחי?

אלעד 31 במרץ 2011

ואני שואל עוד פעם – למה לישראל אין 2 קבוצות מובטחות ביורוליג (ללא מוקדמות), למרות שיצאה משורותינו אלופת 3 פעמים בעשור האחרון, ושמעון מזרחי הוא מהחזקים באירופה? אתה חושב שחשוב לו להבטיח להפועל ירושלים או לגלבוע גליל את הבוסט הכלכלי הכרוך בהשתתפות דרך קבע ביורוליג?

יואב 31 במרץ 2011

אלעד,
בוודאי שאני יודע.
האם אתה יודע שאז, הכדורעף והיד משך יותר קהל מהיום ?
קשה להסביר למישהו שלא חווה את 77 מה היתה העוצמה.
כולם רצו להיות מיקי ומוטי. אולסי היה סופרסטאר גדול יותר מכמעט כל סופרסטאר נוכחי.
77 הביא את הכדורסל לטלוויזיה של כולם- הם היו גיבורים לאומים גם בעיני אנשים שלא ידעו את החוקים בכלל. 77 שינתה את התפיסה לגמרי.
אתה באמת חושב שהפליישרים היו מתפרנסים טוב מכדורסל ללא הבום הגדול?או לא היו צריכים להשלים הכנסה? יואב נאמן לא משחק בענף פחות פופולארי ביבשת.

 

יואב 31 במרץ 2011

אלעד,
מזרחי אשם שאין עוד נציגה?מסכים איתך שצריכה להיות.
וכשהיתה לירושלים ההזדמנות, האם היא ניצלה אותה?

אלעד 31 במרץ 2011

יואב, אני לא אומר שמזרחי אשם שאין עוד נציגה. אני אומר שאם הוא היה מנצל את כוחו בשביל לסדר לישראל עוד נציגה (כפי שמגיעה למדינה ממנה יצאה אלופת יורוליג) אז אפשר היה להתחיל לדון בפרס ישראל. זה נקרא קידום הספורט – יותר כספים, יותר תחרות, יותר חשיפה ישראלית לאירופה. אתה חושב שיש לו אינטרס בזה? הרי זה מערער את ההגמוניה של מכבי. ועוד פעם – לגיטימי – אבל אל תתנו לו פרס ישראל.
כרגע הוא מנצל את כוחו כך שמכבי תמיד תהיה ביורוליג, בעוד אלופת ישראל תצטרך לשרך דרכה במוקדמות.

יואב 31 במרץ 2011

אלעד,
כשהיתה לירושלים ההזדמנות, היא פסחה עליה. גם גליל התלבטה השנה אם לשחק במוקדמות.
אני לא יודע עם מזרחי מנסה או לא והאם קבוצות ישראליות פוטינציאליות בכלל בעניין ומתקשרות איתו בנושא זה. ואני לא נכנס לעניין הפרס. בגדול,מקובל עלי שפרס לספורט אמור ללכת לספורטאי.
למזרחי יש חוזה עם היורוליג(כך זה עובד שם) ואני בהחלט מסכים שאלופת ישראל שהיא לא מכבי, או הסגנית, צריכה להשתתף.
 

דורפן 31 במרץ 2011

יואב – ואכן מתוך שישה פרסי ישראל שהוענקו בספורט קיבלו הן מאמן והן קפטן הקבוצה את הפרס.

אלעד 31 במרץ 2011

בקשר לפליישרים – גם כיום מרבית שחקני הכדורסל הישראלים לא מתפרנסים מכדורסל, וגם לא המאמנים שלהם.

יואב 31 במרץ 2011

מצבם הוא גן עדן לעומת ענפים אחרים שאינם כדורגל. ראבק, הליגה הזאת מצולמת, משודרת, מנותחת, רדיו, טלוויזיה, עיתונות. גן עדן באופן יחסי.

אילן 31 במרץ 2011

הם לא מתפרנסים מכדורסל – הם מתפרנסים (התפרנסו) ממוני פנאן.
אבל שששששששש……שעו"ד שמעון מזרחי לא ישמע.

יואב 31 במרץ 2011

אילן,
דווקא דוגמת מוני מחזקת את הטיעון שלי.חלקם נתנו את משכורות העתק שלהם למוני.מוני הוא "לוקסוס" לאנשים עשירים.אל תתבלבל.
שחקני כדוריד שמרוויחים עשירית(במקרה הטוב)עובדים בעוד עבודה.גם קפטן נבחרת ישראל!

יואב 31 במרץ 2011

אגב,מצבה של נבחרת ישראל בכדורסל טוב הרבה יותר ממקבילות הכדור שלה.
לעובדה שרוב שחקני הנבחרת, משחקים ברמה היבשתית הגבוהה ביותר ביום יום-יש בוודאי משמעות.

אנונימוס 31 במרץ 2011

האמת היא שבעיתונים בשנים ההן, יש במדורי הספורט 3 ענפים – כדורגל (הרוב), כדורסל (קצת) וכל השאר.
בדיוק כמו היום

אלעד 31 במרץ 2011

אין מה להשוות מבחינת המדיה של אז לעומת היום. פעם מדורי הספורט בעיתון היו בעמודים האחוריים של 24 שעות…
אבל זה תמיד היה כדורגל, אח"כ כדורסל, אח"כ כל השאר. וקשה לי להגיד שזה בזכות מכבי. הרי גם הסיקור של הספורט בעולם הוא באותו הסדר. מה שייך שמעון מזרחי לכך שליגת ה-נ.ב.א. יותר מסוקרת בתקשורת מאשר הליגה העולמית בכדורעף?

יואב 31 במרץ 2011

כדורסל תמיד היה מישני לכדורגל, כמו היום, זה נכון.
אבל בניגוד לענפי הכדור האחרים,בסל נוצרו מודלים ארציים לחיקוי.עבור דור שלם מ.י.ק.י היה מלך ישראל.זה לא היה קורה ללא הצלחה יבשתית וזה גם לא קרה לענף אחר(מלבד הכדורגל שהוא חסר תחרות).
כדורסל פה עדיין מעורר יותר עניין "ודיבור" מענפי כדור אחרים ובחוסר פורפורציה לעניין שהוא מעורר ביבשת.קשה לי לראות את זה קורה ללא 77 ושאר התארים.
בוודאי ברמת משכורות וקהל…

אנונימוס 31 במרץ 2011

יואב בכל הענפים נוצרו דמויות לחיקוי. גם בכדוריד וכדורעף, ואתלטיקה. הן פשוט קיבלו פחות סיקור.
כמו שאתה מודה בעצמך, סדר העדיפויות והעדפות לא השתנה – כדורגל, אחרי זה קצת כדורסל, אחרי זה כל השאר.
לא משנה מה מכבי עשתה בדרך. כלומר – כן משנה. אבל בגלל שזה בעיקר אך ורק מכבי (ולא ניכנס כרגע למה), זה התקזז, ובשורה התחתונה הכדורסל נשאר באותו מקום מבחינה ציבורית.

יואב 31 במרץ 2011

אנונימוס,
הסיקור היה גם תלוי הישג(שאז נתפס כבלתי נתפס, קצת כמו רבע גמר בליגת האלופות היום) במדינה קטנה ופטריוטית יותר.
זה בוודאי נתן דרייב לקהל ומנהלים והיווה השראה לאלפי ילדים.
לדבר על הכדורסל הישראלי בלי להתייחס ברצינות ל-77 נראה לי לא נכון.וזה כלל לא בא ממקום של אהדה אלא של זיכרון.
ב-81 מתיחת ה1 באפריל היתה שהגביע נלקח ממכבי בגלל איזה ליקוי טכני. המדינה סערה לכמה שעות.
בהגרלה של משקה זיפ(תמצית משקה פופולארית אז) הפרס היה צילום עם הגביע המקורי.עשרות אלפים השתתפו(ואני הייתי בן הזוכים(:).אז,זה היה בוסט אדיר לענף.

אנונימוס 31 במרץ 2011

אם הסיקור הוא תלוי הישג, מה זה אומר לך על הענף, שאחרי 30 שנה של הצלחות של מכבי בלי שום מקבילה בכדורגל, עדיין רמת הסיקור והעניין בכדורסל נשארה באותה רמה ביחס לכדורגל?

יואב 31 במרץ 2011

אנונימוס,
לא הבנתי את השאלה.

אנונימוס 31 במרץ 2011

אני רק לא מבין מה הטענות למי שאינם מחובבי מכבי (כמוני).
אין לי שום בעיה שמכבי תשחק ביום הזכרון. ואין לי בעיה גם עם זה ששיחקה אז ב1991.
הבעיה היחידה היא היומרה להציג את עצמה כ"מאמר המשפט המפורסם "קבוצה שיש לה מדינה" כלומר משהו שהוא מעבר למה שאמרת – עסק פרטי מצליח.
היומרה הזאת היא אך ורק של מכבי, ואי העמידה בו (שמודגמת יפה כאמור באותו מקרה ב1991) גם היא רק שלה.
על כן היא מרוויחה את הטינה והשמחה לאיד בנושא המשחקים ביום הזיכרון לחלוטין ביושר

יואב 31 במרץ 2011

עופר,
כמכביסט, אף פעם לא הסכמתי עם הממלכתיות ויצוג המדינה כפי שמזרחי רואה את זה. בשביל מדינה, יש נבחרת. מצד שני, אני לא טרמפיסט או אוהד יד שלישית שצריך ״סיבות״ כדי לתרץ את אהדתי, כמו הרבה אחרים. לכן מכבי מייצגת רק את אוהדיה- נשמע לי טבעי ונכון. למזרחי לצערי, לא.
הוא ופדרמן התחייבו לא לשחק אם לא יהיה שינוי(ואם הם בכלל יעלו טפו טפו טפו ). יהיה להם קשה לסגת מזה.  

דורפן 31 במרץ 2011

לא התייחסתי לכך. אבל אתה צודק – הם עלו על עץ שלא היו צריכים לעלות עליו. אגב… ייתכן שפה מזרחי העדיף את האינטרס שלו על מכבי ובגלל קמפיין פרס ישראל הכריז שלא ישחק ביום הזכרון.

על פי שידוע לי אם ברצלונה תהיה בגמר אין סיכוי להזזת זמן המשחק. זה כבר לא בטוח – עם קבוצות אחרות זה אפשרי.

נתי 31 במרץ 2011

אתה יכול להסביר לי, למה לעזאזל, לפני המשחק שלשום, נעמדו האוהדים ושרו התקווה לפני המשחק?
אני יכול להבין מכאן שאתה במיעוט ביציעים, ביחס לנושא המלכתיות הזו?

יואב 31 במרץ 2011

נתי,
אם השאלה היתה אלי אז אין לי מושג ואני ממש לא מבין את זה. נראה לי שאני במיעוט כאן ומצד שני, אני גם לא איזה פטריוט ענק בחיי היום יום. ואולי זאת תגובת הנגד ליריבה מעבר לכביש(לא מייצגים את ישראל וזה). בעיני, זה מיותר.  

בני תבורי 31 במרץ 2011

נתי,
אם אני מבין נכון היתה כאן תגובה רגשית למופע הפלשתינאי בעת המשחק בויטוריה.

אנונימוס 31 במרץ 2011

ואני רק אוסיף, שאני מהמר שאם וכאשר – מכבי תשחק. ולא רק שתשחק, אלא שנשמע את אנשי מכבי כולל חתן פרס ישראל הטרי דורשים לתת להם לשחק ולנצח במיוחד ביום הזיכרון. כי דווקא ביום זה חשוב להביא כבוד למדינת ישראל, ולהאדיר את שמנו בעולם, והנופלים היו רוצים בזאת וכן הלאה.

הפר פרדיננד 31 במרץ 2011

מה זה משנה מי מקבל את פרס ישראל?
ולמה זלמן שושי לא קיבלה על תרומתה למדעי המגדר?
אין בישראל כמעט תהליך אחד המבוסס על ניקיון כפיים
אמר יפה פלאטו שרון "מי לא גנב לא מיליונר" ואידך זיל גמור

שלו 31 במרץ 2011

פרדיננד מגיע לך פרס ישראל לספרות רק על כך שהצלחת להכניס ציטוט של פלאטו שרון ואידך זיל גמור באותו משפט.

אלעד 31 במרץ 2011

ואץ זלמן שושי באותה פיסקה…

ברוך קרמר 31 במרץ 2011

יש משהו מקומם מאוד אך גם מעורר רחמים בכל תופעת הפוסט ציונות שמוצגת אצלך מר דורפן.
הרצון המגוחך ליהות כשאר העמים ולהעביר ביקורת באיצטלה של מבין על כל מה שישראלי ומאידך להעריץ ולשבח דברים שפה בישראל נתפסים פסולים בעיניך (הדוגמה של פרגסון מעלפת בנידון).
מדינת ישראל מושתת על ערכים והיסטוריה מעט שונות מיתר מדינות העולם, לעיתים זה טוב ולעיתים פחות, אבל ערכים שונים וזאת עובדה.
הניסיון להשוות לאוסטרליה הוא מוטעה ומטעה.
פרס ישראל מוענק על הישג יוצא דופן ולא בהכרח על תרומה למדינה ולכן אין ראוי משמעון מזרחי לכך.
ואין בליבי ספק שמכבי לא תשחק היום הזיכרון. לצערי גם היא לא תעפיל עליו אבל אם יקרה הנס…

גיל 31 במרץ 2011

יש לך מושג בכלל מה זה פוסט ציונות שאת מאשים בזה אחרים?

בני תבורי 31 במרץ 2011

פוסט ציונות זו מחלה או עבירה פלילית?

גיל 31 במרץ 2011

זה כינוי גנאי למי שלא מסכימים לדיעה שלו.

אלעד 31 במרץ 2011

אהה.. אתה קצת סותר את עצמך. העובדה שמדינת ישראל מושתתת על ערכים והיסטוריה שונים, היא בדיוק הסיבה ששמעון מזרחי לא צריך לקבל את פרס ישראל

YB 31 במרץ 2011

לא מבין מה הביג דיל עם יום הזכרון. מכבי זו לא נבחרת ישראל. יש תרבויות- נכון, לא ישראל- שמציינות יום זכרון דווקא בחגיגיות של ספורט עממי. מכבי צריכה לעשות את המירב על מנת לא לשחק ביום שחשוב לכל כך הרבה ישראלים אך אם היורוליג לא יכולה לשנות את שעת המשחק על מכבי לשחק. ולדעתי אין מה לצאת נגדה בהקשר זה. חבל רק שקברניטיה הכריזו כי "לא נשחק ביום הזכרון". הרי בעבר הם כבר שיחקו. וגם הפעם, אם השעה לא תשונה הם ככל הנראה ישחקו. בנוגע לטלוויזיה בישראל- אני דווקא חושב שהמשחק כן צריך להיות משודר ויחליט מי שיחליט אם הוא רואה אותו או לא. לאף אחד אין זכות להחליט מה ראוי ולא ראוי שישודר ביום הזכרון. אם גורמי השידור לא רוצים לשדר, זו כמובן זכותם. אך הדבר לא צריך להיות קבוע בחוק.
ובנוגע לשיווק כרטיסים לאוהדים- גי מי א ברייק. הרי ברור לך שאלפים ילוו את מכבי לפיינל פור גם אם הגמר ישוחק ביום הזכרון.

גיל 31 במרץ 2011

ההימור שלי אגב הוא שפשוט יקדימו את המשחק בכמה שעות וכך יחסכו את כל הדרמה.

בני תבורי 31 במרץ 2011

הנה תסריט: מכבי עולים לגמר שיתקיים ביום הזכרון וברצלונה לא. למשחק יתייצבו הפיינליסטית השנייה ועוד קבוצה שתזכה מן ההפקר במקום מכבי. על האליפות הזו לעולם תהיה כוכבית. ביציעים יהיו המון מקומות ריקים, בושה ליורוליג ופאדיחה לגורדי.
מכיוון שהתסריט אפשרי, מי מתערב שהגמר יוזז תוך יומיים מהיום?

דורפן 31 במרץ 2011

בני תבורי – זה כבר מוגזם. חשבתי שרק בכדורגל גמר הוא לא לגיטימי אם ברצלונה לא מגיעה אליו…

אזי 31 במרץ 2011

ביורוליג יש תקווה שכל שנה המארחת ומכבי יגיעו לגמר

משה שוורדי 31 במרץ 2011

הרבה אוהדי מכבי לא מסמפטים את שמעון מזרחי לאור היחס בפרישתם
של הנפלד וג'מצ'י ומשחקי הפרישה .לא כל מי שסוחב במקום אחד
40 שנה ראוי לפרס אם כך גם אבא שלי ראוי לפרס ישראל.מזרחי התנהל 40 שנה שטובת מכבי מעל הכל ויהי מה ולא טובת הכדורסל הישראלי כששחקן
שלו דיויד בלו ניסה להתנער מהנבחרת מזרחי לא נקף שפה בעניין.מזרחי
ראוי לפרס העובד המצטיין ולא לפרס ישראל.אה כן אני אוהד מכבי .

דותן 31 במרץ 2011

יש כ2500 ישראלים שקנו חבילות לברצלונה … אתם לא חושבים שקצת מוגזם השיפוט הזה… אם מדובר על קבוצה פרטית שלא מייצגת את המדינה למה יש כזה דיון? ואם מדובר על קבוצה שמיצגת את המדינה אז אולי כן מגיע פרס ישראל?

תגיד רונן – אם היה פיגוע בלונדון בבוקר משחק גמר ליגת האלופות בלונדון אתה חושב שיוניטד היו מודעים שהם לא משחקים בערב?

הופ 31 במרץ 2011

ראשית, כבר נעשים מגעים כדי להזיז לפחות את השעה
http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.1707.97237.html
שנית, לגבי פרס ישראל – על פי האתר "הזוכים הם אזרחי-ישראל – יחידים, קבוצה או תאגיד שגילו הצטיינות מיוחדת, מצוינות ופריצת דרך בתחומם או שתרמו תרומה מיוחדת לחברה בישראל". אני אישת לא מחבב בכלל את מזרחי אבל לדעתי הוא בהחלט עומד בקריטריון ההצטיינות.
לגבי הליך הבחירה (ברודי וכל זה), בג"צ יכריע ואני סומך על החלטתו. לגבי המעורבות לכאורה בעניינים פליליים, נראה לי לא הוגן למנוע ממישהו לקבל פרס בגלל חשדות לכאורה. הוא מואשם במשהו? הוא הורשע במשהו? חשדות אפשר להפריח לגבי כל אחד. בקיצור, אם ההליך היה תקין אין סיבה שהוא לא יקבל את הפרס.
לגבי המשחק – אני לא אוהב את תרבות האבל והייתי מעדיף שנקיים משחקים לזכר הנופלים כמו באוסטרליה. אבל אם אין לקיים בישראל אירועי בידור, אז אני מסכים עם דורפן שהמשחק צריך להיערך – מדובר בקבוצה פרטית והגיע הזמן שנפנים את זה – אבל לא צריך להיות משודר בטלוויזיה, ושכל אחד יבחר לעצמו אם הוא רוצה לראות אותו באינטרנט, כמו שכל אחד יכול לבחור לקחת סרט ביום הזה ולצפות בו בביתו.

מאשקה 31 במרץ 2011

דורפן, אני לא מצפה ממך ומאף אחד להבין אותי ואת רגשותיי,
אני כן מתפללת ומייחלת שאתה ולא אף אחד אחר יעמוד במקום בו אני עומדת 62.5 שנים.
אני באתי לאוויר העולם אחרי שאבא שלי משה ליטבק נהרג על הגנת נגבה ב – 1948, ונושאת את שמו.
לימים במלחמת ההתשה נהרג אחי ארנון ליטבק כקצין בסיירת שריון במילואים בתעלה, והוא היה נשוי + 2 ילדים קטנים.
שום קומבינה של שמעון מזרחי לא תזיז אותי מדעתי שאין לשחק בערב יום הזיכרון.
אני זוכרת היטב את משחקה של מכבי ת"א בחצי הגמר של היורוליג בפריס בערב יום הזיכרון אפריל 1993, מאירוע זה אני כעסתי, נעלבתי ובזה עד היום למועדון הכדורסל של מכבי ת"א.כאוהדת ספורט וכדורסל בפרט, אירוע שכזה לא יישכח ממני עד שעצום את עייני לנצח.
וכשדיברתי לפני שנה עם גיא גודס ששיחק אז, הוא אמר שהם השחקנים הישראלים הרגישו נורא במשחק הזה ( הוא היה בן 19 ), ובשל כך גם שיחקו רע מאוד ובסופו של דבר גם הפסידו.
מי שלא מכבד יום זיכרון ל – 23,000 חללי צה"ל, מערכות ישראל ופעלות האיבה, אין לי סיג ושיח איתו, ושלא ישיר את התקווה ויניף את דגל ישראל.
מאחלת לך דורפן, שלעולם, לעלום לא תעמוד איפה שאני עומדת ואיתי עוד 23,000 משפחות שכולות.

דורפן 31 במרץ 2011

מאשקה – אני מקווה שאת לא חושבת שדעתי נובעת מזלזול בשכול. איבדתי בן דוד מאד יקר לי בצבא. פשוט דעתי היא שאם קבוצה משחקת בלי כיסוי תקשורתי רחוק מהמדינה זה לא מעלה ולא מוריד.

מאשקה 31 במרץ 2011

אני יודעת שאתה לא מזלזל בשכול, אני קוראת את מאמריך בעיתונים הרבה שנים, ומאוד אוהבת אותם.
מועדון הכדורסל של מכבי ת"א נקרא כך כי הוא מועדון ספורט ישראלי. ושכזה חלים עליו חוקים, ועקרונות מוסריים גם שהוא בחו"ל ובלי תקשורת. ישראלית.
חשוב על השחקנים הישראליים בסיטואציה הזאת ? חשוב על הצוות המקצועי שכולו ישראלים בסיטואציה הזאת ?
למה להעמיד אותם בדילמה מוסרית עליונה ששמה שכול ישראלי ?
אם יגיעו לגמר ויוותרו על המשחק בגלל קדושת יום הזיכרון, שמעון מזרחי יצא גבר, גבר ועוד יקבל כמה מילוני של יורו לקבוצתו כפיצוי, ולמחרת יקבל גם את פרס ישראל.

יו 1 באפריל 2011

שאלתי בהתחלה. מה לגבי יום השואה, יום כיפור או תשעה באב?

Tal 31 במרץ 2011

תגובה שאומרת את הכל. שלא תדעי עוד צער.

אני גם חושב שקבוצה ישראלית לא צריכה לשחק במסגרת רישמית (ומן הסתם לא בשום מסגרת) בערב יום הזיכרון.

שלו 31 במרץ 2011

מאשקה, טענותיך חזקות אבל אסור שישענו על השכול, הצדק איתך גם מבלי להיות משפחה שכולה. דגל ישראל אומנם כחול לבן אבל ספוג בהרבה מאוד דם, מכבי צריכה להודות לאותם שהקריבו את חייהם כדי שתהיה להם מדינה להתחרות בשמה, מתוך כך הגעה לגמר ואי השתתפות הוא הדבר הסולידרי ביותר שמכבי יכולה לעשות, בעייני זה גם לא קורבן כל כך גדול.

יבור 31 במרץ 2011

הפתעה!

בהתחלה חשבתי שזה עוד פוסט דורפני שמטרתו העיקרית היא לעצבן, למשוך אש וטוקבקים. ואכן, כחכחתי בגרוני, חידדתי את המקלדת, והכנתי את עצמי לכתיבת תגובה מאשימה ומתלהמת.
אבל אז קראתי את התגובות, וגיליתי שלצערי, אתה לא לבד. יש עוד רבים (וטובים? אולי) שחושבים וכותבים כמוך, ובוחרים לעצום עיניים ולהיות "מקוריים" ו"חדשניים".

חברים, תתעוררו!
נתחיל בפרס ישראל – רבות דשו בזה לכן רק נזכיר שכמעט כל זוכה עשה לעצמו ולסביבתו הקרובה, אבל השפיע רבות גם על כלל הציבור. כך זה עם הורוביץ מ"טבע", ברנע מ"ידיעות", אפילו דורצ'ין ידידי שמקבל השנה את הפרס על פיסול ואמנות, וכן – גם אדון מזרחי נכנס לקטגוריה זו.
הוא בנה אימפריה (אמנם פרטית) שהאדירה את שם ישראל באירופה ובעולם. קבוצות NBA מגיעות לישראל, שחקנים מכל העולם רוצים לשחק בליגה זו (כמובן שיעדיפו לשחק במכבי, אבל היא בעקיפין גם תורמת למודעות לליגה שלנו), ואירועים בינלאומיים נוחתים כאן מדי פעם בזכות השם שמזרחי בנה לכדורסל כאן. וזה עוד בלי להזכיר את זקיפות הקומה והגאווה הלאומית (שחלקכם אולי מתעב) שמגיעות כתוצאה מנצחונות היסטוריים ומזכיות בגביעים שונים. מכבי גרמה לישראלים רבים לאהוב, לשחק ולעקוב אחר הכדורסל, והוציאה מתוכה לא מעט כוכבים בקנה מידה אירופי לפחות. ואל תנפנפו לי בזה שהם לא גדלו במועדון, ג'מצ'י למשל לא היה חצי ממה שהוא אילולי התחרה ברמות הכי גבוהות, ואת זה רק מכבי יכולה היתה לתת.

ובקשר למה שבאמת חשוב – יום הזיכרון אינו סתם עוד יום. באולימפיאדת סיאול התחרו השייטים רן ודן טורטן (נשמע כמו התחלה של בדיחה…) בשיוט ביום כיפור, וחטפו על כך על הראש ובצדק. הם טענו שהם מייצגים את עצמם וזה הסיכוי שלהם למדלייה, אבל יצאו קירחים מכאן ומכאן לאחר שלא זכו בכלום ונעלמו אחר (אי)כבוד לתהומות הנשייה של הזיכרון. באותו זמן, אגב, יואל סלע ואלדד אמיר בחרו לא לשוט, דבר שדירדר אותם למקום הרביעי בתחרות ולאובדן המדלייה הנכספת. למרות זאת – הם זכו להוקרה וכבוד על כך שלא ביישו את ארצם ולא פגעו ברגשותיהם של כל כך הרבה אזרחים.
אתם יכולים לצעוק עד מחר שמכבי היא גוף פרטי. כשהיא מתמודדת באירופה היא לא. בדיוק כפי שהחזקתם אצבעות לרמלה לפני שבוע, ושמחתם עם הבנות כשזכו והביאו כבוד וגאווה לא רק לרמלה, אלא גם לישראל.
כל קבוצה שמתמודדת במפעל בינלאומי מייצגת את מדינתה, ולו רק בגלל שהיא אלופת אותה מדינה (או מחזיקת תואר אחר). עובדה שבמשחקים בינלאומיים מושמעים הימנונים.
אי לכך ובהתאם לזאת – מכבי מייצגת את המדינה, ולכן לא יכולה לשחק ביום הזיכרון. גם הטיעון הקלוש שמדובר באירוע ספורט, ולא חגיגה או שמחה הוא בדיוק מה שהוא – קלוש. כי מי מאיתנו רואה או צורך ספורט בשביל לסבול?!? הרי אנחנו קונים כרטיס למשחק רק כדי לשבת בצד ולנתח מיקצועית את שרואות עינינו, נכון? אנחנו קמים באמצע הלילה לראות סופרבול רק כי אין ברירה, לא? פשוט שטויות. כולנו בעסק הזה כי הוא כיף לא נורמלי! לראות כדור צולל לסל בשנייה האחרונה; להתפעל מהצלה אדירה של אוואט; לקפוץ משמחה על טאצ'דאון מהייל מרי שמנצח משחק. זה מהות הספורט – הנאה!
אז אין מצב שאתה יכול לשחק (או לצפות/לאהוד במשחק) ולא להיות מאושר על ניצחון קבוצתך. או אפילו אם אתה לא אוהד את אחת הקבוצות – אתה עדיין תהנה ממשחק מצויין, כי זו הסיבה שאתה רואה אותו – הנאה.
וזה, רבותיי, לא מתחבר עם יום הזיכרון לחללי צה"ל. אתה לא יכול לבכות מאושר באותו זמן שאחיך/חברך (או אפילו אתה!) בוכה מעצב. זה לא עובד ככה במדינה שלנו, וזה מה שהופך אותה לכל כך מיוחדת.

אם מכבי מעפילה לגמר – עליה להודיע כי לא תופיע אלא אם תוזז השעה. תודה על הכבוד והיקר, אבל גם למועדון כדורסל יש דברים שחשובים יותר מזכייה בתארים. נתמודד בשנה הבאה, תודה ושלום.

** ובקשר לשינוי התאריך – זה חייב להיות ביום ראשון, ולכן גם הקדמה בשבוע היתה בעייתית (ערב יום השואה).

דורפן 31 במרץ 2011

יבור – קודם כל, עם כל הייחוד שלנו, אנחנו לא האנשים היחידים שסבלו במלחמות וגם לא הכי הרבה. אבל זה לא עניין סטטיסטי. האוסטרלים איבדו בקרב אחד יותר מכל מלחמות ישראל, אבל תרבות השכול שלהם אחרת וזה בסדר.

אבל רק להבהיר: אני מתנגד באופן מוחלט לשידור המשחק ואפילו ללקיחת אוהדים למשחק. אני בעד קיום החובה לשחק באופן המינימלי ביותר. בלי שידור ובלי אוהדים.

יבור 31 במרץ 2011

ותרבות השכול שלנו אומרת שאין מופעי בידור בימים כאלה.
למה אתה לא מסוגל לכבד את זה?
כשהאחים טורטן התחרו ביום כיפור הרגשת שזה בסדר?

לעיתים נדמה ששנאת מכבי היא כוח כל כך חזק, הגורם למושכים בעטים לכתוב בניגוד לכל היגיון.

דורפן 31 במרץ 2011

טוב. רק אתה כותב את דעתך באובייקטיביות. אחרים סתם מונעים משנאה.

אבל למה זה שנאת מכבי – ממש לא ברור לי. מכבי שיחקה ביום הזכרון כבר. עשתה בדיוק את ההיפך ממה שאתה אומר. טענה שבפאריס לא יום הזכרון אבל גרמה לזה שהיום הזה יחולל דווקא בישראל – שם הוא טיפה יותר חשוב מצרפת.

אז אם כבר אני אומר פה לרדת ממכבי. ייתכן שהם מחוייבים לשחק, ואם זה המצב פשוט צריך לחסום כל פומביות של המשחק במהלך יום האבל.

מה שמחזיר אותנו למשפט הראשון. האם אהדת מכבי לא גורמת לעתים להרגיש נרדף?

יבור 1 באפריל 2011

אני לא אוהד מכבי, אבל באירופה אני בעדם תמיד.
יש פשוט טרנד שכזה לשנוא את מי שחזק ומצליח בלי קשר לעובדות (כמו למשל, עם הרבה הבדלות, ישראל מול הפלסטינים), ומכבי נכנסת לקטגוריה הזו.

דביר 31 במרץ 2011

אני יכול לכתוב עמודים על עמודים אבל לפעמים נראה לי שאתם פשוט לא מנסים להבין. שמעון מבחינתו בנה מכבי לתפארת מדינת ישראל.
בשנה שעברה קטלו אותו מכל כיוון על אובדן הדרך ואיבוד הצביון. ועכשיו אתם מבקשים ממנו לעלות ולחרב פרה קדושה של מדינת ישראל. חבר'ה הבן אדם בן 70 אל תשגעו אותו!!!

תרצו או לא! אתם מרגישים ככה או לא!!! מכבי תל אביב מייצגת את ישראל בתחרות גם אם זה נעשה בגלל שהיא חתמה חוזה והיא בכלל לא האלופה.
אותי ממש מבאס שהפועל תל אביב ממייצגת אותי באירופה והאוהדים שלה מניפים שלט מייצגים את הפועל ולא את ישראל! אז השלט קיים אבל העובדה מנצחת- נציגת ישראל היא הפועל תל אביב או מכבי תל אביב ואם זה מה שגורם לאנשים מסויימים לא לאכול סוכריות עלית 20 שנה זה לאוו דווקא אומר ששמעון לא בנה קבוצה לתפארת. והצבר + המתאזרח + אפרו אמריקאים לא ניצחו את כל אירופה והביאו גביע לישראל!

תומר חרוב 31 במרץ 2011

בקיצור, הכי טוב שקאחה תעלה וכולם יהיו מרוצים.

אנונימוס 31 במרץ 2011

מישהו מסוגל להסביר בצורה ברורה אחת ולתמיד מה "מבייש את המדינה" בזה שמכבי תל אביב משחקת כדורסל בספרד ביום הזיכרון?
מה מבייש בזה יותר מזה שכולנו עובדים באותו יום?
מכבי היא לא חברה ממשלתית, וגם לא שליחת ציבור. למה היא צריכה לשבות מעבודה בזמן שכל נציגי חברה פרטית אחרת בחו"ל הולכים לעבודה כרגיל?

יבור 31 במרץ 2011

זה מאוד פשוט.
מדובר באירוע בידורי, שמח ומבדח מהמדרגה הראשונה. אתה יכול לקרוא את תגובתי הארוכה קודם לכן.
אתה לא יכול לצפות מאוהד לקפוץ משמחה על סל של אידסון ודקה אחר כך לעמוד בצפירה לזכר אחיו.
וכן, זה יהיה מבזה אם יהיו בכל זאת כמה פנאטים שהיום הזה לא מזיז להם, שייצאו לרחובות תל אביב/ברצלונה עם דגלי מכבי ויחגגו כל הלילה, בזמן שאנשים כאן יחכו לשנייה וחצי שבהם היקיר שלהם מופיע בערוץ 33.

דורפן 31 במרץ 2011

יבור. הפתרון האפשרי – הקדמת המשחק כדי שיסתיים כמה שעות לפני יום הזכרון, לא יפתור את הבעיה הזו. . למרות שאז אין כל בעיה לשדר אותו בטלוויזיה.

אנונימוס 1 באפריל 2011

שלא ישמח. מישהו מכריח אותו לראות את המשחק?
למה אסור לישראלים לקחת חלק בשום מופע בידור בעולם בשום צורה במהלך יום הזיכרון?
זה העבודה שלהם בדיוק כמו העבודה שלנו. זה לא שהם משחקים באמצע כיכר רבין. הם משחקים 2000 ק"מ מפה, איך זה בדיוק מפריע ליום הזיכרון פה?

יבור 1 באפריל 2011

כי להיות שחקן כדורסל זה לא סתם עבודה, זה להיות חלק ממופע בידור. והקהל של אותו מופע הוא זה שנמצא באבל, אפילו אם הוא קילומטרים משם.
אם היתה נקבעת הצגה בהבימה באותו יום, היית מצפה מהשחקנים לבוא ולהופיע?

דורפן 1 באפריל 2011

הבימה נמצאת בתחומי ישראל. ונכתב בפירוש – למנוע את זה שיהיה קהל ישראלי. כן – הקהל של מכבי ולא השחקנים הזרים – יצטרך להקריב את הגמר למען כיבוד יום הזכרון. לא תמיד זה קל. לא יוכלו לצבוע את ברצלונה בצהוב.

יבור 1 באפריל 2011

זה דמגוגי. הרי בימינו בכל מחשב תוכל לדעת מיד על כל אופנסיב שגיא פניני סחט…

דורפן 1 באפריל 2011

זה לא דמגוגי כי מה שעושה אדם בד' אמותיו לא פוגע באווירה במדינה. לדוגמא אנוכי גם מחכה לראות כמה שמות בערוץ 33, אבל אם מנצ'סטר יונייטד משחקת אני צופה באינטרנט.

אנונימוס 1 באפריל 2011

אתה יכול לדעת על כל דבר שקורה ביקום בעזרת האינטרנט.
לצפות שכל ישראלי בענף הבידור ביקום ישבות ממלאכתו באשר הוא כי אתה בדיוק עושה משהו 2000 ק"מ משם, זה יותר חצוף מכל כפייה דתית של החרדים אי פעם.

עזי 31 במרץ 2011

ניתנו הרבה יותר משישה פרסי ישראל בספורט ולמעשה יותר משני אנשים שמזוהים עם מכבי קיבלו אותו (יהושוע רוזין, שהכי הגיע לו). אני יכול לחשוב על יוסף יקותיאלי, יהושע אלוף, רוזין, איאן פרומן, שחמורוב, מכון ווינייט, רלף רליין, טל ברודי, יעקב חודורוב, ברוך חגאי ואולי יש מישהו שהחמצתי.
לעניין הפרס לשמעון אני חצוי. אבל בשנים האחרונות הבחירות, בייחוד ב'מפעלי חייפ' וארגונים הן תמוהות לעתים. דוגמא והערה לגבי 'ארגון פרטי'. המכון הישראלי לדמוקרטיה, בראשות אריק כרמון, ארגון לא רק פרטי אלא פוליטי, קיבל פרס ובחבר השופטים היו כאלו שהועסקו במכון וקיבלו שכר (אגב כרמון לוקח משכורת עתק, שמעון לפחות עובד בארגון הפרטי בהתנדבות).

red sox 31 במרץ 2011

רונן-מה הסיפור מאחורי ההתאבדות של קלודיה הייל?

דורפן 31 במרץ 2011

אין לי שום מושג… אני לא בוינה.

ניינר 31 במרץ 2011

אין מצב ששימון ישחק ביום הזיכרון ולמחרת ייתיצב אצל הנשיא לקבל את הפרס. אין מצב

דורפן 31 במרץ 2011

ניינר – אז פה נשאלת השאלה. ב-91 הוא חשב שבסדר לשחק ועכשיו לא. האם מועמדותו לפרס ישראל שינתה את דעתו?

עזי 31 במרץ 2011

הוא הבין אחרי המשחק ב-93' בגלל התגובות והסערה שזו היתה טעות.

ניינר 31 במרץ 2011

אני חושב שאפילו הוא מבין שלשחק ביום הזיכרון ולמחרת להתייצב לקבל את הפרס זו כבר חוצפה שלא תעבור בשתיקה. פשוט לא יעלה על הדעת. זו סטירת לחי לציבור גדול מאד וגם זכייה בגביע לא תנקה אותו.סמיכות הארועים מעמידה אותו במצנ בלתי אפשרי וזה השוני מ1991 . היות ועל הפרס הוא לא יוותר ייתכן וייאלץ לוותר על המשחק.

ניתאי 31 במרץ 2011

אני חושב שההצעה שלך, כמה שהיא נחמדה תיאורטית, פשוט לא ריאלית.
אי אפשר לצפות שהאוהדים לא יחגגו ביום כזה. לא בעולם הזה לפחות. ובטח אי אפשר לצפות מספורטאי לא לחגוג תואר כזה. זה פשוט לא יקרה.
גם טכנולוגית זה לא ריאלי. אז לא ישדרו בטלוויזיה. אז המוני ישראל לא ימצאו דרך לראות? לווין, אינטרנט, דיווחים מהדוד הספרדי. זה גם לא יקרה.
אז למה בכלל להיכנס לפינה הזו אם זה לא ריאלי.

ניר 31 במרץ 2011

כנראה שבסוף פרס ישראל הפך ל"סנדל" רציני ביותר לשמעון מזרחי, וכמו שדורפן כתב ייתכן ושמעון מזרחי יעדיף את טובתו האישית על פני טובת המועדון ועקב כך יעדיף שמכבי לא תשחק.

אבל לדעתי מי שהיום קובע במכבי אלה בעלי המאה פדרמן ורקנאטי, ולאור הרצון שלהם לשמור על המותג ולאור העובדה שאם מכבי תבחר לא לשחק הם ישאו בהפסדים ובנזקים הכספיים הגדולים, סביר להניח שהם יעשו כל שביכולתם להזיז את שעת המשחק (במיוחד רקנאטי שהוא מבעלי ערוץ הספורט לא ירצה לפסס כזה משחק בספורט 5 HD) ובמידה ולא יצליחו הם יצטרכו לשקול את הפגיעה במותג במידה ויופיעו מול ההפסדים הכספיים כתוצאה מאי הופעה.

אז עם כל הדיבורים היפים על ערכים, כרגיל בסוף העניין יקום ויפול על כסף, ודעתו של מזרחי היא לא הקובעת כאן. (הוא בכל מקרה דואג לעצמו קודם כל)

אזי 31 במרץ 2011

רונן, פעם ראשונה שאני שומע דברי טעם על למה שימון לא צריך לקבל את הפרס.

בנוגע ליום הזיכרון, אני לא מבין בשביל מה מכבי צריכה לשחק אם לא יהיו אוהדים במגרש ואף אחד לא יראה בארץ?
מה אני אמור לעשות? להתעדכן ביורוליג ולצאת לחגוג בכיכר?

אני בעד שאם זה לא יזוז שמכבי לא תשחק

אלעד 31 במרץ 2011

אזי, אני תמה על הפיסקה הראשונה שכתבת.
מה שדורפן כתב על שמעון, כבר נאמר אלפי פעמים בשבועות האחרים, בוריאציות כאלו ואחרות.

אזי 31 במרץ 2011

לא בדיוק. כל מה שנכתב, נכתב הקנאה, שנאה וקטנוניות.
אולי הטיעונים האלה נאמרו, אבל הם נאמרו בתוך גבב של שטויות כגון "מכבי הרסו את התחרותיות" ו"מכבי קונים כל ישראלי טוב"
שהם שני דברים שכל קבוצה שואפת להגיע אליהם.
זאת פעם ראשונה שאני רואה טקסט נגד שימון שלא מרגיש כאילו הוא נכתב עמוק בתוך שער 5

אלעד 31 במרץ 2011

תשמע, כבר יצא לי לדון איתך בפוסטים אחרים. בגדול, אתה קורא מה שאתה רוצה לקרוא, ומבין מה שאתה רוצה להבין.
אני את הנאמר מעלה כבר אמרתי, ומעולם לא ב"קנאה, שנאה וקטנוניות"

אזי 31 במרץ 2011

אבל העובדה היא שבדרך כלל אני מתעצבן והפעם הסכמתי
אז משהו כן שונה..

אגב, יכול להיות שלדוגמה הפוסט עצמו מאוד עצבן אותי אז בתגובות כבר הייתי קרבי

אלעד 31 במרץ 2011

אהבתי את הלוגיקה…
:)

מנחם לס 31 במרץ 2011

נכנסתי מאוחר לדיון ובכל מקרה לא הייתי מתערב בו כי "ממוריאל דיי" בארה"ב הוא יום הקניות השני בגודלו אחרי "חג ההודייה", אבל לא אתפלא אם האנטישמים המנהלים את היורוליג תכננו הכל מראש. אם עשו זאת כאן בארה:ב לפני איזה 50-60 שנה לסנדי קופאקס (שסרב לזרוק ביום כיפור ונענש על כך), למה שהאירופאים הללו לא יעשו אותו דבר?
עוד שלוש שעות נדאל ואחריו פדרר, כאן בקי ביסקיין. אני רואה את כריס אוורט ונברטילובה לא רחוק ממני.

סוס זקן 31 במרץ 2011

מכבי לא צריכה לשחק בערב יום הזיכרון. למה? כי זו תרבות האבל במדינת ישראל. אולי זה טוב, אולי זה רע – קטונתי מלקבוע. כל אחד יכול לשלוף כקלפי מיקוח את מתיו (בבחינת "כמה מחברי הטובים ביותר…") ולהרגיש נורא צודק, אבל זה לא ישנה את העובדות. בשביל מרבית הציבור במדינת ישראל, תרבות האבל דורשת להימנע מביטויי שמחה ופעילויות "עינוגים" ציבוריות.

השאלה האם זה "הגיוני" שמכבי לא תשחק היא פשוט לא רלבנטית. בנושא כזה החשיבה ההגיונית נסוגה מפני תחושת הבטן של רוב הציבור. קול המון כקול שדי.

ומה שמטריף את דעתי פעם אחר פעם היא היכולת שלך, דורפן, ושל רבים אחרים כאן, לקבל (בצדק!) בהבנה כל ביטוי תרבותי אוסטראלי / אמריקני / אוזבקי, יראה ביזארי כאשר יראה, ולפסול על הסף כל ביטוי תרבותי ישראלי.

יבור 31 במרץ 2011

מילים כדורבנות!
כל הכבוד סוס.

דורפן 31 במרץ 2011

יבור וגם סוס. אני חייב להגן על עצמי… ראשית לא אמרתי כלום על מנהגי האבל. אמרתי בפרוש שלא צריך לשדר ולקחת קהל וכו' אבל מילא. אבל הטענה שאני מקבל כל גחמה של תרבות אחרת. רק לפני שבועיים כתבתי פה על המורמונים את דעתי. אבל אולי זה בגלל שהם תומכי ישראל…

הופ 1 באפריל 2011

אני לא חושב שאתה צריך להגן על עצמך. מותר לחשוב שביטויים תרבותיים ישראליים מסוימים הם לא נכונים ולבקש או להציע לשנות אותם. ככה בדיוק משתנים דברים בתרבויות.
זה ש"סוס זקן" כתב "לפסול על הסף כל ביטוי ישראלי" לא אומר שבאמת פוסלים כאלה על הסף. מבינים את הביטוי הישראלי ולא מסכימים איתו, זה הכל. ככה זה בדמוקרטיה, לא חייבים לעמוד דום ולהצדיע לכל החלטה ממלכתית. וטוב שכך.

אלעד 31 במרץ 2011

ובינתיים גם אוהד הפועל ותיק כמוני, חייב להוריד את הכובע. פשוט תענוג המחצית השנייה שלהם מול ויטוריה

מקורי האורגינלי 31 במרץ 2011

האוהדים של מכבי שרים כבר שנים את התקווה לפני משחקים,
פשוט כי זה השיר היחיד שכולם מכירים את מילותיו..

לוינטל 31 במרץ 2011

מכבי לא תשחק ביום הזיכרון מסיבה אחת: יקדימו את המשחק בשבילה ואפילו יזיזו אותו בשבוע.
היא מכניסה 15 אחוז מהכנסות המפעל שיש בו 24 קבוצות. אז איש עסקים אחד ישחד את היורוליג בכמה מיליונים ויזיזו את הפיינל פור אפילו לראש השנה.
לוליוליג

בני תבורי באולפן 1 באפריל 2011

לוינטל,
התסריט שלי מתממש…

אלעד 1 באפריל 2011

תכל'ס איזה באסה זה לשחקנים. אליהו ופניני למשל יכולים לזכות לראשונה בתואר אירופי, בלי שתהיה להם אפשרות לחגוג את זה. הזרים שעבדו קשה כל השנה, לחלקם זה הטופ של הקריירה, יצטרכו לוותר.

אסף רביץ 31 במרץ 2011

מכיוון שהפכתי למעדכן דירוג שחר פאר הרשמי, אני נאלץ להודיע על אזעקת שווא נוספת- יצאתי מהנחה שהיא מקבלת נקודות של סיבוב שני במיאמי, אבל בגלל שהיא עלתה אליו אוטומטית והפסידה היא מקבלת נקודות של סיבוב ראשון. זה אומר שסרינה עוקפת אותה ב-5 נקודות (!) והיא תישאר 11.

אואן הגריבס המקורי 31 במרץ 2011

דורפן, היהודי הגלותי, האנגלופיל המיליטנטי, היצור שרק במקרה נולד פה או על כדור הארץ בכלל – מבטל בהינף קולמוס מטונף את חשיבותם של כל אלה שהקריבו את חייהם בשביל המדינה הזאת. וכן, מכבי היא קבוצה ישראלית שמייצגת בין השאר את המדינה, למי שתהה. ואני רחוק מלהיות ישראלי גאה ועוד יותר רחוק מלהיות מכביסט, אבל ההתעקשות של שמעון מזרחי השנוא לא לשחק בערב יום הזיכרון היא אחד הדברים הנאצלים בעיני. ודווקא דורפן, הלרלרן הכפייתי, הפרובוקטור בשקל, מציב את עצמו 10 אמות מתחת למזרחי השנוא. תתבייש, אתה וכל חבריך העיתונאים שעומדים על שתי רגליהם האחוריות כאן ומריעים לך בשם החברות הבזויה שלכם, אתם חבורה של נפוחים מחשיבות עצמית בעיני עצמם בלבד.

אלעד 31 במרץ 2011

התבלבלת בניווט – לאתר של ONE תמשיך עוד קצת קדימה, ואח"כ ימינה

דורפן 31 במרץ 2011

אבל למה אתה כל כך מפחד להזדהות בשם שלך כשאתה מקלל. אתה קצת מפחד?

אואן הגריבס המקורי 31 במרץ 2011

בניגוד ל-80 אחוז מהמגיבים פה שמזדהים בשמם אתה מתכוון?
אלעד, להמשך ליקוק לחברים שלך תרד במורד החלחולת ותמשיך ישר.

דורפן 31 במרץ 2011

אבל כשאתה נלחם למען הציונות? מה יותר נאצל מלעשות זאת בגאווה?

ואגב, אני לא יודע אם אלעד לא עיתונאי אבל אתה כן.

אלעד 31 במרץ 2011

אה, הוא עיתונאי? המקצוע שלכם בבעיה, חבר'ה

יבור 31 במרץ 2011

אז הוא אמר את זה בצורה מגעילה. לא נורא. העיקר נשמר – אתה סולד מכל סממן ישראלי-יהודי ושואף להידמות לעמים אחרים. לא תמיד צריך להעמיד את האינדיבידואל במרכז. לפעמים החברה והכלל חשובים יותר, גם במחיר ויתור אישי.

דורפן 31 במרץ 2011

נכון

עמית פרוס 31 במרץ 2011

שמע חביבי,בוא נוריד שנייה את הקללות ,ואת החזרה פעמיים או שלוש על קללה כדי להגביר את האפקט,יש משהו במה שאתה כותב.
אתה לא יכול לכתוב רק קצת בצורה יותר מנומסת ופחות בהמית?

עמית פרוס 31 במרץ 2011

ובאותה ההזדמנות בוא ספר לנו איפה אתה כותב כדי שנוכל לעשות מינוי…..

דורפן 31 במרץ 2011

יבור – אז בינתיים הפכת את מכבי, שכבר שיחקה ביום הזכרון, כמי שמגנה על היום הזה…. כלומר הגישה הגאה והאמיצה היא לא לשחק ביום הזכרון, ולברך את מכבי על עמידתה האיתנה בעניין, למרות שהיא כבר שיחקה ביום הזכרון. חזק מאד מבחינה לוגית.

יבור 1 באפריל 2011

אז תשפוט אותי על מה שעשיתי ב-91'. מאוד בוגר…
מה, אי אפשר כבר ללמוד מטעויות? הם הבינו שזו היתה טעות אז, ועכשיו זו תהיה טעות גדולה שבעתיים.
אני אולי תמים, אבל אני מאמין לפדרמן, בלאט ואפילו לשמעון שמבחינתם זו לא אופצייה, ולו בגלל הפגיעה באוהדים ובאזרחים.

בואנ'ה, אתם בתקשורת שם ממש טובים ברמיזות עוקצניות שמשאירות את הצד השני או דביל או שקרן. אני אף פעם לא הייתי כזה מוכשר…

אלעד 1 באפריל 2011

אי אפשר לאחוז את המקל משני קצותיו. מכבי אז יצאו צודקים כי הם שיחקו, והיום הם ייצאו צודקים כי הם לא משחקים, ולשמעון מגיע פרס ישראל כי זו הקבוצה של המדינה, אבל הוא לא חייב חשבון לאף אחד כי זה עסק פרטי, ואם אנחנו בעד שלא ישחקו אז אנחנו שונאי מכבי, ואם בעד שכן ישחקו אז אנחנו עוכרי ישראל, וכו' וכו' וכו'.

יבור 1 באפריל 2011

לא. גם אז זו היתה טעות. המקל ארוך מכדי שאחזיק אותו בשני קצותיו. גם ככה קשה להחזיק צד אחד כשאתם מושכים כל כך חזק מהצד השני…

דותן 1 באפריל 2011

אואן הגריבס המקורי- אתה קצת לא שייך – הדיון פה ברמה אחרת לגמרי!
גם אם יש פה חולקים על רונן (ויש לא מעט אני אחד מהם) המקום נקי מדי בשבילך!

אבי 1 באפריל 2011

כותבים את זה "הרגריבס".

אסף 31 במרץ 2011

אז לכל אחד שקורא עיתון קוראים היום עיתונאי? נו, מילא.
פתאום בלוגר נשמע הרבה יותר מכובד.

גיא זהר 31 במרץ 2011

מכבי שמשתתפת ביורוליג כנציגת ישראל לא צריכה לשחק ביום הזיכרון (פרטים כגרנט ובניון בזמנו יכולים לשחק ושיחקו בצדק)כי ככה נהוג כאן. גם תזוזה בכמה שעות בעייתית כי אנשים יכולים לרוץ לפארק. בכל מקרה ללכת עם ןלהרגיש בלי כמו שדורפן מציע בעייתי.

אנונימוס 1 באפריל 2011

מכבי לא משתתפת ביורוליג כנציגת ישראל.

גיא זהר 1 באפריל 2011

היא לא משתתפת כאלופת ישראל אבל ליד שמה מופיע המדינה ממנה הגיעה ואם נרצה או נרצה היא מייצגת לפחות לפי היורוליג את ישראל כמו שלספרד יש ארבע נציגות אפילו שברצלונה לא רואה עצמה כספרדית.

אנונימוס 1 באפריל 2011

אז כל חברה שכתוב ליד שמה בכנס שהיא משתתפת בו בחו"ל Israel צריכה לשבות ממלאכתה ביום הזיכרון?
תיאטרון האבסורד ממש

יואב 1 באפריל 2011

זאת קצת היתממות. מקומה משוריין גם כחלק מהסכמתה למופע החד שנתי של קופל. היא כנראה היתה אלופת ישראל אם היו כאן סדרות(למעט אולי האליפות של חולון).

יונתן ארבל 31 במרץ 2011

המקרה כאן הוא בהחלט עניין של 50-50 .
ישנם טיעונים חזקים לשני הצדדים ולא כל דבר בחיים הוא חד משמעי.
לפעמים יש יותר מדרך אחת נכונה.
זה לא מתמטיקה.

כל מה שקשור במדינה שלנו הוא ייחודי ובעייתי.
ישנם יתרונות בלהיות חלק מהסיפור כאן וישנם חסרונות.

התרבות כאן לא מאפשרת לדלג מעל יום הזכרון ואני ממש לא אחד שמת על הטקסיות במדינה וכל ימי התענית שאנו כופים על עצמנו.

אבל במקרה הזה, ומכבי היא כן הקבוצה של המדינה, זה לא אומר שכולם חייבים לשמוח בשמחתה. שכל אחד יעשה מה שבא לו ואם למישהו בא לשמוח על זה שאיזו קבוצה קיקיונית בישראל מנצחת את מכבי מדי פעם שיבושם לו.

מכבי זה עדיין התענוג הרשמי של ישראל, המועדון הכי חזק באירופה מבחינת מותג ומבחינת שם ומבחינת עוצמה.
נותנים הרבה כבוד. קבוצה שיכולה אולי להזיז תאריך של גמר זו קבוצה עם כבוד.
עזבו עניין של אינטרסים. גם בשביל להפעיל אינטרסים צריך שיהיה משהו מאחוריך.

גביע אירופה היה ויהיה. מכבי תישאר תמיד באיזור הזה, ויהיו תמיד הזדמנויות.
נכון שמשחקים בשביל להיות אלוף אבל יש גם דברים אחרים.

לקבוצה כמו מכבי זה חשוב יותר. לעבר להווה ולעתיד.
לא לקחת את מה שאני אומר בצורה פומפוזית.
זה ממש לא הטון שלי.
אני אומר את זה חצי בגאווה וחצי בכעס ( שאנחנו מדינה קצת דפוקה).

בליקי 1 באפריל 2011

ביליתי עכשיו זמן רב בקריאת כל התגובות כאן. רובן מחכימות.

אני ממש לא מחביבי מכבי ת"א, והייתי אדיש ביותר אם היו מפסידים לקאחה והיינו קוראים כאן פוסט אחר.

אבל…

ואני לא אנסה להסביר את זה יותר מדי, אבל אני פשוט מרגיש שמכבי צריכה לשחק בפיינל פור.

תומר חרוב 1 באפריל 2011

טוב, עכשיו שקאחה הפסידו וזה רלוונטי- מכבי לא יכולה לשחק ביום הזיכרון, תדמיתית זה פשוט לא יעבור בשום צורה שהיא.
רונן, אני חושב שאני די מסכים עם מה שאתה אומר והרעיון שלך הוא נכון בעיקרו אבל הוא מנותק מההוויה הישראלית, זה לא יקרה. אם מכבי תשחק היא תישחט פה ציבורית, נכון שהיא כבר עשתה את זה אבל היום פגיעה ברגשות האבל הלאומיים תקבל משקל הרבה יותר גדול בתודעה הציבורית. וזה לא קשור לפרס ישראל של שמעון מזרחי כי גם פדרמן לא יסכים לשחק ביום הזיכרון, אולי בגלל הערכים שלהם ואולי בגלל שזו תהיה פגיעה חזקה מידי במותג, לעולם לא נדע.
מה שכן, לפי מה שאומרים היורוליג יבקשו ממכבי להתחייב שבמידה והם מגיעים לפיינל פור הם מתייצבים לגמר אם וכאשר.

דורפן 1 באפריל 2011

אם זה המצב, אז הרע במיעוטו הוא לא לסוע לפינל פור. אפשר לקבל את זה שהם לא משחקים ביום הזכרון – אבל אז הם צריכים לכבד את המפעל ולאפשר את קיומו התקין.

תומר חרוב 1 באפריל 2011

כל מקרה מה שהיה חשוב מאוד לשמעון מזרחי להגיד מעבר לכל הזוטות הללו זה שבאמת בושה וחרפה שקבוצה עובדת שלושה סיבובים ואז באים ומוחקים לה את כל מה שהיא עשתה בפיינל פור הישראלי וזה עוד כשנפצע לה דורון פרקינס ו"כולנו זוכרים מה קרה כשלאזמה נפצע".
אגב, במכבי מדברים על מעבר לאדריאטית בגלל חוסר רצום מההתנהגות כלפיה בשיראל.

יבור 1 באפריל 2011

נראה לי שעכשיו, כשברצלונה בחוץ, יהיה יותר קל להזיז את שעת המשחק, ובסוף נקבל גמר של צהריים.

דורפן 1 באפריל 2011

זה נכון. ונקבל בדיוק את התסריט שלא רצית. מכבי תנצח (אני חושב שעכשיו היא הכי טובה שנשארה) וכמה שמוקים יחגגו ביום הזכרון. אבל הרוב יכבד את זה

מקורי האורגינלי 1 באפריל 2011

זו דילמת חייו של שמעון מזרחי, להכריע בין ההכרה הממלכתית שהוא כל כך חפץ בה לבין עוד התמודדות על תואר למכבי.
לדעתי, מאחר ואפשר לטעון שמדובר בבידור וקהל היעד של מכבי לא יוכל ליהנות ממנו, עליו להקריב את התואר הפוטנציאלי למען קדושת היום (ואני עוד ליברלי ביחס שלי ליום הזיכרון, יותר בעד המודל האמריקני) ובכך יעשה למען כלל הכדורסל הישראלי יותר משעשה למענו עד היום ואולי יצדיק במעט את פרס ישראל.
מצד שני, הקרבה כזו היא עוול לשחקנים שבאמת נתנו עונה מעל לצפיות ויאבדו את הזכות להלחם על התואר.

רן 1 באפריל 2011

רונן – בשני דברים אחלוק עלייך ואשמח לקבל התייחסותך.

אחד, אם הטיעון שלך נשען על הנימוק שמכבי מנועה מלהפר את התחייבותה החוזית לקחת חלק במשחקים, הרי שידוע לך ודאי שיש נסיבות בהן חוזה מסוכל, ואי קיומו אינו נחשב להפרתו.

הנקודה השניה רחבה יותר. אתה טוען וכל המגיבים עד כמה שראיתי מסכימים איתך, שמכבי היא גוף פרטי. אני לא סבור כך. נכון שהיא מתנהלת כחברה פרטית ולא עמותה או חברה לתועלת הציבור. ונכון שיש לה מחזור כספי נכבד והיא משתדלת להראות שורת רווח. אבל קודם לכל מכבי תל-אביב היא מועדון ספורט. וככזו היא שייכת לא רק לבעלי המניות בחברה אלא גם לאוהדיה, ואולי קודם כל לאוהדיה. במקרה של קבוצת הכדורסל הגבול מטשטש כי המנהל הוא גם האוהד מספר אחד מזה ארבעים שנים, אבל אם נסתכל על קבוצת הכדורגל יסכים כמעט כל אחד שאחרי ארבעים שות אהדה מידות ועד שאתה הולך עם נכדיך למשחק, נותנות לאוהד אוהדה איזו זכות חמקמקה וקשה להגדרה, שבעל הבית הקנדי המולטי מיליונר, עם כל עושרו והשקעתו הכספית, טרם הרוויח אותה. הטענה של אוהדי הפועל שהקבוצה שלהם והם הקבוצה, ולא טביב שאתמול בכ"ס היום בהפועל ומחר בבית"ר היא לא רק טענה במישור ה"מוסרי" אלא יש לה בסיס גם בשיח משפטי על זכויות קניין. השוואה חלקית אפשר לעשות עם זכויות עובדים במקום העבודה. לכאורה ברור שהעסק הוא של בעל הבית. אבל בית המשפט העליון בבג"ץ התעשיה האוירית קבע שזה לא כך, ושלעובדים יש זכות קניינית במקום עבודתם. במקרה של קבוצת הספורט אני סבור שהאוהדים הם לא רק "תומכים" או לקוחות אלא גם בעלי הקבוצה. מכבי, לכן, כמו כל קבוצת ספורט ולא משנה עם בעליה הוא שמעון או דיויד או ארקדי או טביב, אינה גוף פרטי אלא גוף ציבורי וצריכה לכבד נורמות התנהגות שמחייבות גופים ציבוריים ישראליים.

דורפן 1 באפריל 2011

רן – לגבי השאלה הראשונה אולי אתה צודק. אבל מכיוון שעניין התאריך היה ידוע מכבי הייתה יכולה לפרוש בתחילת השנה. אפשר לראות את העובדה ששיחקה כהסכמה לתאריך. זה לא ממש חוזה – זו פשוט התנהגות מקובלת. היורוליג ייראה מאד רע אם קבוצה פרשה פתאום. הנימוק שלי – שאירוע הפינל פור הוא גם עבור אוהדי הכדורסל באירופה בכלל – ואם ידעת מראש שתהרוס את הלגיטימיות הספורטיבית של המפעל אולי לא היית צריך לפרוש מראש. עכשיו, אם מכבי תפרוש, יכולה לזכות לבורל וזו תהיה בדיחה. מכבי עלולה להשתתף בחצי הגמר ולא להופיע לגמר – וזו תהיה פארסה. אז אם אתה צודק, מכבי הייתה צריכה למצוא פתרון מראש או לא לשחק.

לגבי הנקודה השניה. אוהדי מכבי כבר אמרו את דברם ואני מבין שקנו הרבה חבילות לברצלונה…אז כנראה שלפחות לחלקם העניין הזה לא שינה במיוחד. זה חוזר לנקודה הראשונה. אם זה המצב – וזו פגיעה שהציבור והמוסר לא יכולים לעמוד בה – אז לא משתתפים במפעל מראש.

יבור 1 באפריל 2011

רונן – עכשיו, אחרי 150 תגובות בערך, נכון שסתם כתבת את זה בשביל הדיון ולא כי אתה מאמין בזה…..?
:-)

דורפן 1 באפריל 2011

יבור – לא ולא. אולי תראה את הטור בעיתון. כתבתי בפירוש שהסיבה שמכבי יכולה להשתתף באופן מינימליסטי (בלי אוהדים וטלוויזיה) היא שהאירוע לא נערך בישראל. כי הרעיון ביום הזכרון הוא שתהיה אווירת אבל בארץ ואת אווירת האבל הזו צריך לכבד.

אלי 1 באפריל 2011

רונן, בשביל שתהיה כאן אוירה של אבל צריך לכבות את האינטרנט גם, אחרת זה יהיה אבל מדומה.

דותן 1 באפריל 2011

עכשיו אחרי 150 תגובות באו כולם נרים כוסית לשחר פאר שנכנסה הערב באופן רישמי לטופ 10 …. אני חושב שאם בג"צ ייקח את הפרס משמעון (אני מקווה שלא) נעניק אותו לשחר….

נינו 1 באפריל 2011

אני מהמר שברטולומיו יזיז את הגמר, ולו רק בכמה שעות. למה? מאותן סיבות שהוא חתם איתה חוזה פרטני ולא מעניק מקום לאלופת המדינה – קהל, הכנסות, אוהדים שיטוסו לפיינל פור, יוקרה (יחסית להרבה קבוצות פח שמסתובבות שם). הוא ייגן על הבייבי הזה, כי הוא מת מפחד מעוד פיצול כמו זה שהיה לפני עשור פלוס, שיחליש עוד יותר את הפן הכלכלי של הכדורסל האירופי. הוא כל כך מגן על הבייבי הזה שהוא לא מקצה עוד מקום לישראל…
והם לא ישחקו ביום הזיכרון כי מזרחי ופדרמן טיפסו על עץ גבוה, והסמיכות לפרס ישראל (והעובדה שעד היום לא שוכחים להם את 91) לא תאפשר להם לרדת ממנו

דורפן 1 באפריל 2011

אני גם מעריך שהם לא ישחקו ביום הזכרון.

דורפן 1 באפריל 2011

יבור – ואגב. אם מכבי מתייצבת למשחק. בלי שום אוהד. בלי טלוויזיה ובלי ראיונות ומבקשת לא להשתתף בטקס חלוקת הגביע אלא לקבל את המדליות שלה בחדר ההלבשה. ואומרת לעולם: "קיימנו את המשחק כי יש לנו כבוד למפעל שמתייחס אלינו יפה ולא רצינו להרוס ליריבות שלנו ולאוהדיהן, אבל לנו יש דברים יותר חשובים". זה עבורך לא לכבד?

בני תבורי באולפן 1 באפריל 2011

מתי מקבלים אוסקר על התסריט?

יונתן ארבל 1 באפריל 2011

חחחח..
(:

YB 1 באפריל 2011

דורפן- לא מבין מה הקטע של בלי אוהדים? נראה לך שאוהדים ישראלים לא יסעו בגלל שזה יום זכרון. הרי הם יסעו באלפים. ומה זה העניין של "לקחת אוהדים". מכבי לא לוקחת אף אחד. היא אמנם מוכרת חבילות לפיינל פור, והיא כמובן תמכור גם עכשיו אך אפשר לנסוע ולהשיג כרטיסים בדרכים אחרות, וכמעט כל מי שתמיד נסע ייסע גם עכשיו.
לוינטל- מסכים עם דעתך. גם אם היה צריך להזיז את הגמר בשבוע מכבי הייתה מצליחה לעשות זאת.

אנונימוס 1 באפריל 2011

אם הם יסעו באלפיהם אז זכותם.
עכשיו אסור לישראלים בגלל יום הזיכרון גם לראות מופע בידור בחו"ל?
מה זה הטירוף הזה?

בני תבורי באולפן 1 באפריל 2011

להזיז את הגמר זה עכשיו אינטרס של היורוליג יותר מאשר של מכבי אחרת הם יתבזו כהוגן וזה דווקא די מוצא חן בעיני.

קורא 1 באפריל 2011

רונן, אתה מתעלם מהעובדה שעל בעיית יום הזיכרון הודיעו להם כבר לפני חודשים והם בחרו לא להתחשב. בנוסף, הפיינל פור נדחה בשבוע אחרי קביעת התאריך המקורי שלו. אמנם מדובר כמובן ביד המקרה, אבל עדיין, אם אפשר היה לדחות אותו פעם אחת ניתן להזיז אותו קצת.

דורפן 1 באפריל 2011

בני תבורי – האפשרות היחידה למשחק היא שעת המשחק. הזזת תאריך המשחק תחשוף אותם להמון תביעות מצד אנשים שקנו טיסות וכרטיסים.

קורא – התאריך המקורי היה יום השואה. אותה בעיה בדיוק… בהבדל קטן. לצערנו יום הזכרון עלול לא לעשות על האירופאים רושם בעוד שלגבי יום השואה אולי נותרו בהם רגשות אשמה…

קירקגור 1 באפריל 2011

רונן, בהקשר לדברים על פרס ישראל – מעניין אותי אם למשל אתה רואה הקבלה בין פרס זה ותואר אבירות באנגליה, כמו סר אלכס (להבדיל אלפי הבדלות וסליחה על חילול השם)?

אם מתן הפרס לספורטאי יכול להיות הגיוני בגלל שהוא מתקשר לאתוס הלאומי (כמו חלק מהדוגמאות שנתת), אולי זה לא שמעון מזרחי שחריג, אלא האתוס הלאומי שהשתנה?..

מרקס היה מגדיר זאת כמצב קלאסי של נבדל.

בני תבורי באולפן 1 באפריל 2011

גם הזזה של כמה שעות תועיל, למרות שלא ברור למה מלכתחילה נקבעו התאריך והשעה. מישהו שם לא מדבר עם מכבי?

דורפן 1 באפריל 2011

קירקגור – יש הבדל אחד בסיסי והוא שתואר אצולה הוא הרבה יותר נפוץ. שים לב שבישראל הפרס לא ניתן בינתיים לא למדליסטית האולימפית הראשונה ולא לאלוף האולימפי הראשון. הרף הרבה יותר גבוה.

באנגליה אין הגיון אלא שיקולים פוליטיים של תקופה. פרגוסון קיבל על טרבל. אבל זוכי גביע אירופה אחרים לא קיבלו. ובובי רובסון קיבל על כך שהיה איש נחמד ומאמן לא רע אבל לא מצליח באופן יוצא דופן.

שי 1 באפריל 2011

ב8 במאי ברצלונה נגד ריאל סוסיאדד בקמפ נאו. יש לי הרגשה שיישמעו שם הרבה קריאות "מסי יא זבל!" ביציע

שי 1 באפריל 2011

סליחה, זה נגד אספניול

יואב 1 באפריל 2011

פניני עשה מייקל. פאקינג לג׳נד.
לשמוע את דייויד אחרי, ולא להרגיש קצת מובך כמו בימי פיני זה בונוס לא קטן.
פרטיזן חבטה במכבי כמו שמכבי חבטה היום באלופת ספרד! הלקח נלמד וזה החשוב ביותר.
מכבי יכולה לפרוש מהפיינל פור מבחינתי. העונה הזאת מרגשת ומהנה נקודה. וזה מה שחשוב לאוהד. 

Tal 1 באפריל 2011

חזרתי עכשיו מהיכל נוקיה, ואני מוכרח לציין שזו הייתה חוויה שלא זכורה לי כמוה שנים רבות. איזו אווירה מחשמלת, ללא ספק ההצגה הכי טובה בעיר.
רק הערה קטנה: ניראה לי שמי שהגה את רעיון הסטיקלייטים לא חשב על זה לגמרי עד הסוף.. :)

בכל מקרה, נטען כאן ששמעון מזרחי טיפס על עץ בתחילת העונה כשהצהיר כשמכבי לא תשחק ביום הזיכרון. אם זה נכון, אז היום הוא טיפס עד לצמרתו של אותו העץ, והמשיך לטעון בעקביות שמכבי לא תשחק ביום הזיכרון.
כל הכבוד לו. גם אם ישנם חולקים, אין ספק שהאיש רואה עצמו כמייצג את ישראל ולא רק את עצמו וקבוצתו.
עצם העובדה שברצלונה עצמה לא עלתה (המתנגדת העיקרית להזזת השעה למיטב הבנתי) תשחק לטובתו ולהערכתי היורוליג ימנעו מתקרית קולוסאלית ויעתרו להזזת המשחק במידה ומכבי יעלו.
לדאבוני הרב, אני חושב שללא פרקינס, מכבי תעצר בחצי מול ריאל.

דעתי האישית שכל קבוצה ישראלית מייצגת את מדינת ישראל באירופה, ועליה לכבד את העם בכלל ואת אוהדיה בפרט.
במידה ותביא את הגביע, ישכילו לעשות אם יפרסמו מראש שהחגיגות יתבצעו בתום יום הזיכרון וישולבו בחגיגות יום העצמאות. ככה גם ימנעו מחילול היום הקדוש (בעיניי) וגם יוכלו להביא את הקבוצה והגביע עצמם לחגוג.

לסיום, בשער 11 היו תלויים היום שלטים בנוסח 'לא נעודד את מכבי ביום הזיכרון'. התמונה הזו ביציע האוהדים הכי פנאטים של מכבי שווה אלף מילים.

דורפן 1 באפריל 2011

טל – בוא לא נצייר את מזרחי כמגן קנאי על יום הזכרון. אוהדי מכבי אולי כן – אבל לא הוא. כתבו לי פה שאני אנטי מכבי. ואני דווקא אמרתי שייתכן שצריך לחיות עם מורכבות ההחלטה. מזרחי עצמו כבר שיחק ביום הזכרון.

Tal 1 באפריל 2011

קשה לא להיות ציני לגבי נחרצות דבריו של מזרחי לאור העובדה שמכבי שיחקה בעבר ביום הזיכרון, אני מסכים איתך.

אבל ספק משיקולים עסקיים, ספק משיקולים רגשיים – מה שבטוח, האיש משעין את כל כובד משקלו כדי למנוע ממכבי לשחק ביום הזיכרון הנוכחי.
אנשים מתבגרים ולומדים, וגם סדרי עדיפויות משתנים במהלך 20 שנים. אני נותן לו ליהנות מהספק. בפנקס שלי יש לו הרבה זכויות.

יו"ר קבוצה שמתבטא באופן חד משמעי שלא ישחק ביום הזיכרון עוד בטרם נפלה החלטה כזו (כולם גיבורים בדיעבד) הוא לא מחזה נפוץ כ"כ. אני לא רוצה להכליל, אבל אני לא בטוח שרוב היו"ר ובעלי הקבוצות היו נוהגים כמוהו אם לקבוצתם היה משחק חשוב בחו"ל, שלא נדבר על גמר גביע אירופה.

ניר 1 באפריל 2011

אני לא אתפלא אם זה חלק מחושב ממשא ומתן ששמעון מזרחי כבר עורך עם ראשי היורוליג, אני מניח שהוא כרגע משחק את המשחק שמכבי לא יופיעו לגמר כדי להפעיל לחץ על ראשי היורוליג, הרי אם הוא כבר עכשיו היה רומז בקצה קצהו של רמז שיש סיכוי שמכבי תשחק ביום הזיכרון הוא היה מגיע למו"מ הזה בעמדת חולשה גדולה.

Tal 1 באפריל 2011

ניר, אני מסכים איתך, לפחות באופן חלקי.

אומרים אסטרטגיה כזו הובילה את שארל דה גול להישגים מדיניים גדולים בהרבה מכפי שעוצמתה המדינית של צרפת איפשרה לה בתום מלחמת העולם השנייה, משום שבכל מו"מ שהשתתף בו נקט את מדיניות my way or the highway.
אולם בעיניי, מבחינה טקטית בלבד, מדובר או באסטרטגיה של ייאוש ושל חלשים, ולא באסטרטגיה של צד חזק במו"מ, בטח כמו שמעון, או באסטרטגיה של צד שהוא חזק בהרבה מהצד שני ויכול לכפות את תנאיו במלואים, אך בבירור זה לא המצב כאן.

לכן, משום שלא מדובר באפשרות הכי רצויה למצב הנוכחי, והיותו של שמעון שועל ותיק ומנוסה, הייתי מעריך אחת משתי אפשרויות: או שהמהלך למעשה סגור מהרגע שבארסה עצמה לא עלתה, או שאכן ישנם שיקולים נוספים שמנחים אותו, כמו ממלכתיות ועקרונות (אולי גם בהשראת פרס ישראל המתקרב).

אני מאמין שהאמת נמצאת בדיוק באמצע- מתחילת השנה עשה ככל שביכולתו כדי שמכבי לא תשחק ביום הזיכרון, ולכשראה שהמצב אפשרי טקטית, בחר באסטרטגיה חד משמעית שהולמת את העקרונות שלו ומה שהוא מאמין שהמועדון מייצג.

אני 1 באפריל 2011

בחיים שלי לא שמעתי הצעה כל כך הזויה…

דורפן 1 באפריל 2011

אני – כנראה שאתה חדש. כי ההצעה שלי נורא לא מקורית – היא בדיוק מה שעשה שמעון מזרחי בפעם האחרונה כשהיה לו פינל פור ביום הזכרון

ד"ר א 1 באפריל 2011

רונן –

הבעת דעה מעניינת ומפתיעה (לפחות אותי).
דעתי האישית (שיש לה שותפים רבים, כפי שעולה מהדיון לעיל) היא שלא צריך לשׂחק.
לקראת התגובה ה-200 אין באמת טעם לשבור את הראש על עריכה סדורה של הנימוקים המרכזיים (כי מי כבר קורא בשלב זה של הדיון?), אבל הנקודה המרתקת ביותר בעיני היא דוקא הדיון המתנהל על מעמדו ההלכתי של יום הזכרון. בפעם הקודמת התייחס המועדון ליום הזכרון כסוג של שבת. עד היום טוענים בקבוצה שבצרפת (כמדומני) עוד לא "נכנס" יום הזכרון. אבל הנימוק הזה לא שכנע אף אחד אז. הפעם צוין מועד הצפירה "'בארץ"' כרגע הקובע. לי זה נוגע ללב, ומתחבר להחלטה הנכונה באופן כללי.

דורפן 1 באפריל 2011

דוקטור א'. זה נכון. אבל הטיעון ההוא של המועדון היה בושה לאינטליגנציה והתחמקות ותמונה אמיתית של הפטריוטיזם שלו. הרי ברור שההשפעה היחידה של יום הזכרון היא במדינת ישראל ואולי בכמה ריכוזי ישראלים ויהודים. עדיף, לדעתי, לנקוט בגישה שהיא "אם אין ברירה אז ממזערים את הנזק".

החמור ביותר בעמדה הנוכחית של מכבי היא לא ההחלטה לא לשחק – שהיא כמובן לגיטימית בעיני. אלא נסיון לשכתב את ההחלטה ההיא כאילו "המועדון לעולם לא משחק ביום הזכרון".

ד"ר א 1 באפריל 2011

רונן –

היתה טעות אז. בזמן אמת היא נבעה, לדעתי, מחוסר הבנה של אמצעי התקשורת. קצת כמו אי-ההבנה שהופגנה לאחרונה בארץ בשאלת צווי איסור הפרסום והאינטערנעט.

אבל זה היה לפני שנות דור. היום נוקטים במכבי את הגישה הנכונה והמכובדת. צריך להפעיל מכבש לחצים, ואם אפשר להקדים לצהריים אז מצויין (בכל זאת סוף שבוע, כן? בראנצ' דשן וגמר יורוליג: כמה המפרסמים כבר יפסידו מזה?).

אם אי-אפשר בשום פנים להזיז את המשׂחק, צריך להודות ליורוליג על עונה מקסימה ולוותר על הכרטיס לטובת קבוצה אחרת. אני מציע טורניר בסיבוב אחד בין שלוש המפסידות בשלב הקודם – כל קבוצה משׂחק חוץ אחד ואחד בבית, לפי הגרלה. במקרה של שיוויון במאזנים תעלה אוטומטית הקבוצה בעלת אחוזי העונשין הגבוהים ביותר.

ואם דוקא אפשר להזיז, ונגיע לשׂחק בחצי-הגמר, דיינו.
ואם ננצח בחצי הגמר, ונפסיד בגמר – דיינו.
ואם ננצח בגמר, די דיינו! ונדע לשמור על כבוד ואיפוק על ליום המחרת. אחרי הכל, מלידה תוכנתנו כולנו לעבור מאבל רשמי לעליצות נואשת כהרף עין.

ד"ר א 1 באפריל 2011

ועוד קטנה, על ההבדל בין תרבות האבל שלנו לזו של אומות מערביות שונות:
הציבור הישׂראלי עדיין מצוי בטראומת שואה היסטורית, ותחת שלל איומים ארציים בהווה. בתנאים כאלה האבל הרשמי עושׂה עבודה כפולה ומכופלת. הלואי שנזכה להדמות יותר לאומות אחרות במידת הבטחון העצמי.

צור שפי 1 באפריל 2011

טוב, לקח לי זמן (אני מצטער רונן, למרות ההערה הנכונה שלך לנתי לפעמים העבודה לא מתחשבת) והרוב באמת כבר נכתב ובכל זאת:

1. הויכוח מתנהל באופן מעגלי כי הוא לא מבוסס נסב על עובדות אלא על ערכים וקודים תרבותיים שאותם הרבה פעמים אי אפשר לנמק. אני מרגיש שתרבות הזיכרון והשכול בישראל לא מאפשרת לשחק ביום הזיכרון.
2. חכמינו אמרו "אל תדון אדם עד שתגיע למקומו". ניסיתי לחשוב על האפשרות המאוד מאוד (ועוד כמה מאודים) בידיונית שקבוצת הפועל תל אביב תגיע לחצי הגמר או לגמר של מפעל אירופאי חשוב שחל ביום הזיכרון. עם כל הזהירות אני אומר שהייתי מעדיף שהם לא ישחקו (ואתם רשאים כמובן לא להאמין לי).
3. יש פה מכביסטים עם יושרה שהודו שההחלטה לשחק ביום הזיכרון ב-91 היתה טעות. אחת הבעיות המהותיות שיש לי עם מזרחי היא שמעולם לא שמעתי אותו מודה בטעות בכלל ובנושא הזה בפרט. אם אני טועה אני מתנצל מראש.
4. אני מאחל לאוהדי מכבי שהמשחק יתקיים במועד אחר/שעה מוקדמת וכו'. אני מאחל גם ניצחון ליריבתה, תהא אשר תהיה.
5. אם זה לא יסתייע והמשחק אכן יבוטל בשל יום הזיכרון תהיה בכך לפחות הכרה משתמעת של מזרחי בטעות של 91. עדיף שתהיה הכרה מפורשת אבל גם המשתמעת תהיה ראויה להוקרה.

צור שפי 1 באפריל 2011

נו, כמה הגהות שאעשה בסוף תהיה טעות ואפילו שתיים:
1. מבוסס או נסב – אחד מהם מיותר.
2. הציטוט המדוייק הוא "אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו". וכן, אחדים מטובי ידידי הם מכביסטים.

אנונימוס 1 באפריל 2011

לא שאפשר להסיק מזה יותר מדי מסקנות (לא מפעל אירופאי חשוב אחרי הכל), אבל בשביל הפרוטוקול – זה קרה בכדורסל ביורופליג ב2004, ולבקשת הפועל הזיזו את המשחק.

דורפן 1 באפריל 2011

דוקטור א – אני לא משוכנע שההבדלים במנהגי האבלות הם בגלל רמת הבטחון העצמי. אני חושב שאלו פשוט הבדלים תרבותיים שהם פשוט קיימים. כפי שלוויה וחתונות הן שונות בין עמים ובין עדות. והכל לגיטימי.

אני מקווה שלא נגררת להתלהמות שהייתה פה למי שייחסו את הדיעה לפחות אכפתיות מהיום הזה. התלהמות וטפשות כי עליהם היה לחשוב שסטטיסטית יש סיכוי מצויין שלישראלי יהיה קשר משפחתי ליום הזה. אבל זו טיבה של ההתלהמות בזמננו. לוקח לו בנאדם שם בדוי באינטרנט ומתחיל לנבוח "בוגד" לכל עבר.

יש פה ויכוח אם השאלה הגדולה אם המשחק ממש לא יקויים. או שקיומו יוצנע עד אחר צאת יום הזכרון אבל ניתן לקיימו מבחינת "קיום התחיבות" או "עבודה"). לגיטימי שאנשים יראו את עצם קיום המשחק כעניין המשמעותי. לא לגיטימי שכל מיני בהמות יתחילו להטיח האשמות כמו "אתה פוסט ציוני לא אכפת לך מהמתים".

אני חוזר שוב – אם המשחק לא משודר בישראל ולא עוסקים בו אלא עד לאחר יום הזכרון אז לא מציק לי שהמשחק יתקיים. מה עוד שברור שזה לא נעשה מזדון ואי אכפתיות. גם ניגוח מכבי על העניין הזה הוא לא ראוי. הניגוח על 91 הוא ראוי – כי מכבי התחמקה. עדיף היה לה לספר את האמת ("אין ברירה") מסיפורי מעשיות על מועד כניסת יום הזכרון.

ד"ר א 1 באפריל 2011

התעלמתי מההתלהמות. החיים קצרים מידי.

לעניין הפתרון הטכני: צריך להזיז את המשׂחק. יום ראשון בצהריים זה לא זמן רע לכדורסל בטלוויזיא. גרתי 4 שנים בקליפורניא, האמן לי.

אזי 1 באפריל 2011

אגב,
תשובה של מישהו שכותב קצת יותר טוב ממני על למה לשימון כן מגיע הפרס (אני אגב הייתי נותן את הפרס ישר לפז חסדאי במקום)

http://sports.walla.co.il/?w=/3782/1811475

צור שפי 1 באפריל 2011

אולי כותב יותר טוב ממך אבל ממש לא משכנע. כל הנימוקים העקרוניים נגד מתן הפרס (בעיקר בסוגיות ההתנהלות האתית של מזרחי ואלמנט ברודי בהרכב ועדת הפרס) נשארו תקפים גם לאחר הניצחון אתמול ובמקום ההתפעלות של הכותב על "החזון" של מזרחי והתגייסותו להזזת שעת המשחק הייתי מתרכז בשאלה איך הוא לא מנע מלכתחילה את שיבוץ המשחק לערב יום הזיכרון.

אזי 2 באפריל 2011

כי ג'ורדי ברתומיאו הוא זה שמשבץ ולא שמעון?
אני לא חושב ששיבוץ המשחק ליום הזיכרון אמור לפגוע בצורה כזאת או אחרת בשימון
מה שמשנה זה אם נשחק או לא..
ואני לא רואה סיכוי שנשחק…

מה שהוא כן צודק בכתבה, זה איך מכבי תורמת לליגה ולא מבטלת אותה

פרננדס 1 באפריל 2011

אם מה שאני הולך לרשום פה כבר נאמר אז תסלחו לי, אבל בחלק מהתגובות שקראתי זה לא…
משחק חצי הגמר אמור להערך בערב שבת ויחד עם יוה"כ אלו בעצם הימים הקדושים ביהדות. למה על זה אף אחד לא מתרעם ? ואני לא צריך להזכיר לכם שזה לא פעם ראשונה ולא אחרונה שמכבי תחלל שבת ועל הדרך הם כבר שיחקו בעבר בפיינל פור גם בליל הסדר.
בקיצור, בכל הנושא הזה יש הרבה צביעות כי אני בטוח שיש לא מעט אנשים שמאוד נפגעים מחילול השבת של מכבי רק שאין להם שום קול בתקשורת. ומי יודע ייתכן ויש גם שחקני מכבי שומרי מסורת רחמנא לצילן…
האם תקשורת במקרה הזה משקפת/מתארת את המציאות ואת רחשי הציבור או יוצרת אותה יש מאין? לא יודע.מה שבטוח זה שהתקשורת היא יותר ישראלית מיהודית.
אגב מבחינה סוציולוגית יש כאן מאבק מרתק בין שתי פרות קדושות – צה"ל ומכבי ת"א, אבל זה כבר לפוסט אחר….לגופו של עניין אני מקווה שמכבי תשחק-ברגע שמכבי נכנסה למסגרת היורוליג היא ידעה שיש זכויות וחובות . שנים מכבי מרוויחה סכומי עתק מהשתתפות במפעל היורוליג על גלגלויו השונים, אז עכשיו שלא נוח הולכים לירוק לבאר. כן אני יודע שגם היורוליג נהנים ממכבי ובלי מכבי היורוליג יפשוט את הרגל וכו.
בתור שונא מכבי ואוהד הפועל י-ם אני אומר לכם שכן הייתי צופה/הולך למשחק אם קבוצתי היית מגיעה לשם. לחגוג את הניצחון – בטח שלא.
חוצמזה אני חושב שזה יהפוך אותנו למדינה קצת יותר נורמלית אם מכבי תשחק-יש משהו מעוות בחברה שמקדשת את הצבא שלה יותר מאזרחיה.

ניר 1 באפריל 2011

פרננדס – ההבדל הוא שלשחק בשבת זה נורמה בארץ.

דורפן 1 באפריל 2011

ניר, פרננדס – זו נקודה מצויינת.

כולנו מצפים עכשיו מהיורוליג להתחשב בישראל בגלל יום הזכרון. אבל ישראל בעצמה לא מתחשבת בכמות פוטנציאלית גדולה מאד של אוהדי ספורט שלא יכולים לצפות בספורט בשבת.

רפאל 3 באפריל 2011

היא גם לא מתחשבת באוהדים שמבקשים לראות תחרות נורמלית.

פרננדס 1 באפריל 2011

אתה צודק ניר אך מדובר כאן בנורמה פנים ישראלית שהשתרשה ואני בכלל לא בטוח אם ייעשה סקר/משאל ארצי אכן תהיה לנורמה הזאת הרוב….אגב,תחשוב כמה שחקנים,מאמנים ואוהדים שומרי מסורת בעצם הספורט הישראלי הפסיד בשל כך.
במקרה המדובר, זה לא עניין פנים ישראלי. כמו שדורפן ציין אנו פוגעים במאות אלפי אוהדי כדורסל ברחבי אירופה.

ניר 4 באפריל 2011

פרננדס, דורפן – אני רק ציינתי עובדה, סך הכל הויכוח פה הוא על הנורמה הרי אין חוקים ברורים בנדון. אם הנורמות שהושרשו הן נכונות או לא זה ויכוח מעניין בפני עצמו, אך כיוון שהנורמות קיימות והגמר בעוד חודש אז הנורמות המקובלות הן הקובעות. אולי עוד 3 או 5 או 10 שנים הנורמות ישתנו.

בהתחלה חשבתי שמכבי לא צרכים לשחק ביום הזכרון ויהי מה, אחרי שקראתי את הפוסט של דורפן היו לי מחשבות שניות וכמעט השתכנעתי, אך לאחר קריאת התגובות ומחשבה נוספת דעתי היא: מכבי לא צריכים לשחק בגלל 2 סיבות, אחת – כל השנים מכבי ניגנה על כך שהיא הקבוצה של המדינה נהנתה מכספי ציבור ומאהדה רבה בשל כך ולכן מן הראוי שתמשיך באותו קו גם כשזה לא נוח לה.
שתיים – נכון להיום הנורמה בישראל היא שכל העיסוקים הקשורים בתרבות הפנאי שובתים ממלאכה ביום הזכרון גם אם מדובר בעסקים פרטיים, לפיכך מן הראוי שגם מכבי ת"א לא תשחק אפילו אם המשחק בחו"ל וזאת כיוון שמדובר בארגון ישראלי אפילו אם הוא פרטי.

אביעד 1 באפריל 2011

טוב, אחרי יומיים נטולי מחשב ראיתי את הפוסט והתגובות המעניינות לכשעצמן, והרגשתי את הצורך לתרום את השני סנט שלי.
זה לא עניין של שחור ולבן. זה הדבר היחיד שברור כאן.
מכבי היא קבוצה פרטית שאינה שייכת למדינה, היא נמצאת במפעל הזה מכוח הסכם פרטי ולא כנציגת המדינה ולכן יש לה זכות מלאה להופיע למשחק הזה. לי לא יהיו טענות כנגדם אם יבחרו לשחק.
מצד שני, מכבי שייכת גם לאוהדיה והיו"ר שלה אמור לקבל עכשיו את פרס ישראל שמטבעו ניתן על קידום הספורט בישראל (את השגותיי הרבות על עצם קבלת הפרס נשמור לפעם אחרת).
אני אישית לא חושב שמכבי צריכה לשחק. יש דברים חשובים יותר וחשובים פחות. אמנם יש כאן אילוצים שעליהם רונן כתב, אבל בהנהלת היורוליג לא ייחסו חשיבות של ממש לאורך החודשים האחרונים לחשיבות היום הזה, אז אם צד אחד לא מתייחס לאילוצים, אין שום סיבה שהצד השני יתייחס אליהם. בכל מקרה, אם מכבי יבחרו לשחק, יהיה לי קשה מאוד לראות את שמעון מזרחי מקבל מהנשיא את פרס ישראל 24 שעות אח"כ. זה פשוט משהו שלא נתפס לי בראש כלגיטימי.

cookie-monster 2 באפריל 2011

רגע, מה ? 15 אחוז מהכנסות היורוליג ?
איך

ניר 4 באפריל 2011

דורפן – בהמשך לתגובה האחרונה שלי, הפתרון שהצעת שמכבי ישחקו אבל ללא שיווק לקהל ישראלי וללא שידור זאת כוונה טובה, אבל בפועל כיוון שברור שאחרי מכבי יגיעו אלפי אוהדים ובבית יצפו מאות אלפים גם אם יום הזכרון כבר ייכנס (שזה אגב לגיטימי, כל אחד יעשה כטוב בעיניו), הרי שפתרון כזה יוצר התחסדות מצד מכבי שבעיני לא יותר טובה מלהגיד כמו לפני 20 שנה "יום הזכרון עדיין לא נכנס בחו"ל" , כך שבפועל פתרון כזה בסופו של יום יצור שוב פתרון עקלקל וקלוקל, אולי בעולם אוטופי ניתן היה ליישם זאת.

vestidos evening baratos 26 במאי 2013

Highly energetic article, I liked that bit. Will there become a component 2?

Comments closed