בלאט II

אם זה הדבר היחיד שהוא הביא לכדורסל בארץ - שדיפנס יותר חשוב מאופנס - אז יש פה מועמד מצוין לפרס ישראל

וגם כמה מלים על בלאט ביומו הגדול ביותר כמאמן בקבוצה ישראלית. חלק מהייחוד המאד מיוחד של הכדורסל הישראלי – נגיד למשל בניגוד לאמריקה או הארצות שהיו יוגוסלביה – הוא שתמיד נתנו בו יותר כבוד לאופנס מדיפנס. מין שמחת חיים כזו. העדפה תרבותית. חס וחלילה שתפרשו את זה כביקורת.

כלומר הבינו את חשיבות הדיפנס ולכן תמיד הביאו איזה מומחה לדיפנס.  סילבר, ברלו, הנפלד. וגם רפי-מקרופון תמיד צעק די-פנס! ואילו בלאט הוא מי שמייתר את רפי גינת. אם אין לך דיפנס לא תשחק. אני מעריץ אותו, למשל, על ההגנה שנותן אליהו.

אני לא אומר שמאמנים ישראלים אחרים לא נתנו הגנה. אבל איכשהו ההתקפה הבריקה יותר. ודווקא העובדה שההתקפה של בלאט לא תמיד מבריקה ממחישה משהו. אם זה הדבר היחיד שהוא הביא לכדורסל בארץ – שדיפנס יותר חשוב מאופנס – אז הוא דווקא מועמד טוב לפרס ישראל.

גלויה מרומא
אאאאאוצ'

49 Comments

Tal 1 באפריל 2011

האיש מקצוען בכל רמ"ח אבריו.

כל פעם שאני שומע אותו מתראיין אחרי משחקים אני מתמוגג.

מדבר עניינית ומקצועית, צנוע, עניו ולא מרוצה (כמו שמאמן כדורסל צריך להיות!).

אפשר ללמוד מראיונות הרבה דברים על בנאדם, והד"ש למשפחה עם החיוך המבוייש אחרי הניצחון הענק הראשון על קאחה אומר הכל.

d-d 1 באפריל 2011

קצר ומעולה.

יואב 1 באפריל 2011

רונן,
אני חושב שהוא גם השתכלל קצת בשאר התחומים. ניהול משחק, חילופים מדוייקים וגם הדגשים מסויימים בהתקפה.
אין ספק שההגנה שלו מופתית והיא הבסיס. יחסי האנוש שלו- בוודאי!
לשמוע מאמן מכבי מתראיין לאחר עלייה לפיינל פור ולא להיות מובך קצת- זאת פריבילגיה.
וכל מה שטל כתב(בטח החיוך המבוייש).  

דורפן 1 באפריל 2011

יואב – הגנה ויחסי אנוש זה משהו שהולך ביחד. כי הגנה היא עניין הרבה יותר קבוצתי. ובלאט מקשה מאד על השנאה למכבי… למעשה מלבד מזרחי לא נשאר הרבה :-)

ארנון ד. 1 באפריל 2011

נשאר מספיק

תושב חוזר 1 באפריל 2011

עובדים עם מה שיש

ניר 1 באפריל 2011

אין ספק שבלאט השתכלל, אבל תמיד הוא נחשב לשר ההגנה ולפוליטקאי מדופלם (במובן החיובי), מה שהשתנה בעיקר הוא הטיימינג, אז הוא הגיע אחרי פיני אלוף אירופה – מלך ישראל והפעם הוא הגיע אחרי פיני הגזען המתנשא שרב עם כל מה שזז ושפספס בשלומיאליות את הפיינל פור, גם אז בלאט השיג פיינל פור עם קבוצה שהוא בנה ותקע את ויטוריה חזק בדרך לפיינל פור, אבל התזמון אוי התזמון…

גיא זהר 1 באפריל 2011

אז הוא השיג פיינל פור עם השרידי הקבוצה שלקחה את הסופרוליג פלוס הויתור על וויציץ' לעומת בשוק. הקבוצה אותה הוא בנה נשחקה בליגה האדריאטית ולא עלתה כשיד אליהו שרק לו בוז. מעניין שגם עכשיו פדרמן מדבר על האדריאטית. מראה על מידת המחויבות של הבוס האמיתי לליגה הישראלית בבחינת רצחת וגם ירשת. ועוד שתי הערות: שימו לב שבלאט שבסה"כ נתן עונת אימון מופתית עד עכשיו מוצא זמן להכניס קטנות בכל ראיון אחרי משחק: פעם לשופטים, פעם לקהל היריב והפעם לתקשורת. על תהפכו אותו לאם תרזה – תשאלו את שיבק שלא דיבבר איתו שנים ארוכות. ועוד דבר, הכדורסל היוגוסלבי שם תמיד דגש על התקפה: נכון שמליקוביץ שכלל את המאץ האפ זון בספליט אבל לא ידעתי שפטרוביץ וקוקוץ שמרו אי פעם שלא לדבר על הדור שלפניהם.

יואב 1 באפריל 2011

אין לי עניין לשאול את שיבק שום דבר.קטנוניות גדולה זה להיכנס למקומות האלה בכלל.יריבויות וסיכסוכים יש גם במשרד לביטוח לאומי. אז מה אמרת בעצם?
הפיינל פור הישראלי דוחק את מכבי מהליגה.יסתדרו מצויין בלי מכבי, לא? היא רק הרסה הכל כאן.אתה מעז להלין על כך? השטן הגדול ילך והכדורסל הצברי, נטול השחיתות, הדרכונים וסוחרי הנשק יפרח. טוב לכולם!!!
אני בטוח שספונסרים יעמדו בתור, וסכומי זכויות השידור ירקיעו שחקים. איך לא חשבנו על זה קודם?

גיא זהר 1 באפריל 2011

קטנוניות היא שמי השני, מה לעשות. מכבי יכולה לעשות כרצונה, אני רק מצביע על הצביעות והאיומים המרומזים וזה בלי שום קשר באשר לפיינל פור, שגם ביורוליג, הוא שערוריה. ובאשר לבלאט, תקרא עד הסוף. אין ספק שהוא שינוי מרענן לעומת הפנחס ושוב, עונת האימון שלו מופתית ועדיין יש עליו לא מעט כתמים שהחיוך המבויש והחינוך היהודי הטוב לא ימחקו (מי אמר הבנק של פנאן?).
ולהגיד שאליהו עושה הגנה זה כמו לומר ששארס עושה הגנה. אפשר להחביא אותו אבל אף חסימה לא תכסה על עבודת רגליים עצלנית וחוסר רצון להשקיע. חבל. מי שבאמת עשה שדרוג בהגנה הוא בלו, עוד בשנה שעברה למרות שהוא שומר מלוכלך (כנראה למד משארפ לשלוח ידיים. בלו בכלל גיוון את משחו, מה שמעורר הערכה בלי ציניות.

B. Goren 1 באפריל 2011

יש עליו כתמים? להזכירך: זו לא מערכת ציבורית ואין כל צורך באישור של טירקל.

יואב 1 באפריל 2011

גיא,
תגובתי אולי יצאה קצת תוקפנית(אולי בגלל השעה),זאת לא היתה כוונתי.

מנחם לס 1 באפריל 2011

מהטניס – – מה הפלא? הוא תרבותי כי הוא גדל בבית יהודי טוב. הוא פיקח ומסוגל לדבר בפקחות כי הוא בוגר פרינסטון. והוא יודע כדורסל כי הוא אמריקאי.

דורי 1 באפריל 2011

אין ספק שכל מי שלמד באוניברסיטה אליטיסטית בארה"ב הוא פיקח ומסוגל לדבר בפיקחות. וכל מי שגדל בבית יהודי הוא תרבותי.

מל, זה סוג של טוקבק 1 באפריל?

מנחם לס 1 באפריל 2011

דורי, מעניין שלא הזכרת בסגי נאור (או סגי נהור?) "וכל מי ששיחק הופס בארה"ב יודע כדורסל".

מנחם לס 1 באפריל 2011

אבל הדבר שהכי מטריד אותי זה שביום ראשון כשדג'קוביץ' יטלטל את המנצח בין פדרר ונדאל בשבת (אני אהיה שם שוב, ואני חושב שארצה שפדרר ינצח כי זאת אולי הפעם האחרונה שאראה אותו בגדולתו), אני אהיה בטיסה לישראל ואחמיץ. בקשתי מבתי שתקליט לי, אבל היא לא בטוחה אם משדרים זאת בארץ. אז אני צריך עזרה: יש שידור היכן שהוא?

רון מהכפר 1 באפריל 2011

ספורט1. (צ׳רלטון)

מנחם לס 2 באפריל 2011

הם שיחקו עכשיו ונדאל הרג את פדרר.רחמנות על רוג'ר. נראה DEFLATED לחלוטין.

B. Goren 1 באפריל 2011

בלאט עשה דרך ארוכה ומרשימה מאז נדחק אחורה לעמדת העוזר של פיני. גם אז כשהיה מס' 2, הוא היה שר ההגנה.

moby 1 באפריל 2011

בלאט עבר דרך ארוכה מאותה שיחת טלפון אומללה.
מאמן ענק, אלוף אירופה, אם יקח את הגביע (אם שמעון משנה את שעת/יום המשחק אז האיש קוסם) הוא המעוטר במאמני ישראל. איזה קבוצה מקסימה הוא בנה (ליבי עם פרקינס) איזה מזל כל הסיפור של פארגו. הנדריקס ומאצבאן וסופו מי חשב שיהפכו למפלצות שהפכו להיות.

ניר לוי 1 באפריל 2011

מובי, עכשיו שבארסה עפה אני לא רואה מצב שהגמר לא יזוז. למזרחי יש הרבה יותר כוח עכשיו, פיינל פור בלי בארסה ומכבי זה אומר הרבה יציעים ריקים. אני לא אומר שמכבי לא ישחקו אם זה לא יזוז, אבל למזרחי יש הרבה יותר כוח לאיים ככה

אנונימוס 1 באפריל 2011

אני מזכיר לכל המתפעלים, שהאדם המקצוען והתרבותי הזה ריגל בשביל פיני גרשון אחרי פסקי זמן של יריבה בטלביזיה כעוזר מאמן מכבי.
מעשה שרמת המגעילות וחוסר הקולגיאליות שלו גדולה פי 10 מכל האמירות המגעילות של פיני גרשון ביחד

מיכאל 1 באפריל 2011

ומה עשה פה צביקה הרס"ר שרף ? חשב התקפה ? דייויד, שאותו אני מעריך מאד ומסכים לכל המחמאות שנכתבו, אינו המאמן הראשון שדורש משחקניו קודם הגנה.

דורפן 1 באפריל 2011

מיכאל – אני לא יודע מה דרש הרסר. אבל היו אצלו פטורניקים. אי אפשר להגיד שבלי הגנה לא שיחקת. בתקופתו אמר קני ברלו שהוא השחקן היחיד באירופה ששומר שבוע אחד על גאליס ושבוע אחרי זה על סבוניס. מגי וג'מצ'י לא שמרו.

גיא זוהר – אתה זוכר את ההתקפה. דרזן פטרוביץ לא היה שומר גדול, אבל מרחק גדול מג'מצ'י ששיחק עם פטור מהגנה.

גיא זהר 1 באפריל 2011

דורפן, לא נעים לי להתקטנן אבל אני מצטט:"מקום בו נתנו תמיד כבוד יותר לאופנס מלדיפנס" ושוב יוגוסלביה של פעם היא דוגמא שיותר מתאימה למודל הישראלי ולא האמריקאי למרות שהסלטיקס והלייקרס של ה-80 לא הצטיינו דווקא בשמירה. ואם נביא כדוגמא את המודל היוגוסלבי למיטב הבנתי דליבסיץ מעולם לא שמר…

דורפן 1 באפריל 2011

גיא – ואני חושב – למרות שלא סגור על זה – שאולי זה מה שאנחנו ראינו כצופים מהחוץ. קראתי לא מסזמן על ניצחונה של ספליט הגדולה על מכבי בגמר גביע אירופה. והדגישו שם את השמירה של סאבין (נדמה לי) על קווין מגי.

דליבסיץ'…. מי זוכר אם שמר? אבל זה סבנטיז כשבאמת לא שמרו בשום מקום חוץ מהקולג'ים.

גיא זהר 1 באפריל 2011

דורפן, כתבתי בתקופה הראשונה, שיוצאת מן הכלל ואולי נקודת מפנה היא ספליט הגדולה ששיכללה את המאצאפ זון. עדיין אם נסתכל אפילו על הכדורסל הספרדי והיווני של אמצע שנות ה-80 הגנה היתה מילה גסה (מי אמר גאליס?) ובאשר אלינו, נכון שההתקפה תמיד היתה בראש אבל הנפלד וגם דניאל וארדיטי קיבלו אהדה על המלחמה שלהם בהגנה אם לא נחזור אחורה לארואסטי. יואב, בקטנה.

גיא זהר 1 באפריל 2011

תקופה = תגובה

ניינר 1 באפריל 2011

לא מתלהב ממנו ואני לא שונא את מכבי פחות בגללו. אבל עכשיו יש לי דילמה-מה אעשה אם שתי הקבוצות השנואות עלי בעולם, מכבי וריאל, תיפגשנה בפיינל פור?

Mr. Kate 1 באפריל 2011

אה האמת שקשה לראות את ריאל עוברת את סיינה/פנא(ועוד צריכה לנצח משחק אחד) בדרך אל הגמר. מה שכן, אם ריאל מדריד תזכה זה יהיה בבחינת ראש סוס מת במיטה של מסינה.

ניינר 1 באפריל 2011

זכייה של ריאל בפיינל פור ועוד בברצלונה זה עדר סוסים מתים במיטה של בארסה. אלוהים ישמור!

דורפן 1 באפריל 2011

ניינר – 15 זכיות רצופות בכדורסל לא שקולות לקלאסיקו בודד. אם בארסה תנצח אותם כרגיל במספר שערים במדריד – הכדורסל לא יהיה שום נחמה.

צור שפי 1 באפריל 2011

חצי אוף טופיק: נשיא בארסה רוסיי אמר אתמול שהוא מקווה שהם שוב יינצחו בקלאסיקו 5-0 כדי שההרגל יישמר. לא חכם. יש דברים שלאוהד רגיל מותר להגיד ולבעל תפקיד לא. לא שחסרה ללבנים ולמוריניו מוטיבציה אבל הוא העלה אותה בחזקה. זו הצהרה שהוא לא יכול לצאת ממנה טוב בשום מקרה (אלא אם הם באמת ינצחו שוב 5-0).

ניינר 1 באפריל 2011

זה נכון אבל גם אוהד בארסה כמוני יודע שאין מצב שנפרק אותם הפעם. אני מסתפק בתיקו

סרגיי 1 באפריל 2011

ריאל או ולנסיה יפגשו את מכבי בחצי והמנצחת את פנא/סיינה בגמר
כך שכל התחזית שלך לא רלוונטית.

בני תבורי 1 באפריל 2011

תבוא אלי ונשמע מוסיקה.

moby 1 באפריל 2011

החרמת הפיינל פור בשל יום הזכרון, תקבע את תדמיתה של מכבי כסמל אצל עמך ישראל. ותכשיר סופית את פרס ישראל למזרחי.
לעומת זאת…
הורדת היורוליג על בירכיים והזזת הגמר לשעה אחרת או יום אחר. תקבע את מזרחי ואירגון מכבי ת"א למועדון החזק ביבשת (או בין ה-3-4 תלוי את מי שואלים).
לצערי זה – win win situation
בכל מקרה הצהרות של בעלי המועדון מאוד נחרצות לא מתחכמות ונוקטות עמדה. בצפייה דרוכה מה יהיה. (וליבי ליבי עם פרקינס)

Mr. Kate 1 באפריל 2011

אין שום הבדל בין המחוייבות של מכבי ל"כדורסל" האירופאי" לבין המחוייבות שלה "לקהל הישראלי". משום שאותו קהל ישראלי הוא חלק מן הכדורסל האירופאי. זאת בושה ליורוליג לארגן גמר שבו אוהדי אחת הקבוצות לא יכולים לחזות. המחוייבות של כל ארגון ליגה היא קודם כל לאוהדים ורק אחכ כך לסופנסרים. כמו שלא הייתי רוצה לראות קבוצה יוגוסלבית צריכה לשחק בימי זכרון למען הרוגי המלחמות שם, ולא הייתי רוצה לראות את ברסה משחקת ביום הזכרון הקטלאוני(אם קיים אחד).

B. Goren 1 באפריל 2011

עם כמות האזרחים שפרנקו טבח בקטלוניה, יהיה מפליא אם אין להם יום זכרון.

רפאל 1 באפריל 2011

בעניין זה של מועד הפיינל פור- קראתי את טור הדעה של רונן בעיתון.
לא הסכמתי כלל שיש בשביל מי לשחק באירופה. כל אחד איכפת לו רק מהקבוצה שלו ולראייה חותכת: עצם קיום הפיינל פור במקום המשך בפורמט סדרות מעיד יותר מהכל על חוסר האמון המתמשך מצד המארגנים לייצר יריבות משמעותית שמייצגת איזה משהו מהותי בכדורסל האירופי.
פיינל פור הוא פגע וברח,חודש ימים מתכונן ליריבה אחת (שקרוב לוודאי לא פגשת פעם אחת במהלך העונה ואינך מכיר את שחקניהם ומבחינת האוהדים- גם לא שמעו על רובם) ואז אם הצלחת יש לך יום וחצי להתעשת ולעשות הכנות אחרונות למשחק בודד על הגביע, שוב, מול יריבה שכנראה אתה פוגש בפעם היחידה בעונה. תוסיפו לכך את הסבירות שהמארחת תעפיל למעמד זה וקיבלת פארסה ספורטיבית דה-לוקס.

אין אוהדי כדורסל באירופה שאיכפת להם מה הקבוצות האחרות עושות ביורוליג. כולם במקרה הטוב ביותר רואים את הקבוצה שלהם פעם בשבוע ואולי פה ושם עוקבים אחר ידיעות הקשורות בשמות האחרים- כמו בסרט מלך הסלים על דובי גל- 'כנראה שאותם אנחנו הולכים לפגוש בגמר'.

אוהדי כדורסל שאיכפת להם מהמסגרת מתעניינים או באן בי איי או בליגה המקומית שלהם. היורוליג הוא פספוס עצום בהקשר זה.
אין לך דרך לייצר יריבויות אמיתיות, מגיעים למומנטום יפה בסדרות רבע הגמר ואז חוזרים לימי הביניים עם השטויות שרק מיטב המנהלים הספורטיביים של אירופה יכולים לחשוב עליו ולהמשיך איתו בגאון בלי תחושה של בושה.

דורפן 1 באפריל 2011

רפאל – זה נכון שאין כמעט התעניינות נייטרלית ביורוליג (למרות שיש קצת בכמה מקומות). אבל עדיין הקבוצה שתזכה בגביע בפינל פור בלי מכבי – הישיגה ייפגע. ואם נניח מכבי לא תופיע לפינל פור ופתאום קאחה לבורל תזכה בגביע, הזכיה תהיה די ריקה מתוכן עבורם. ואם קבוצה תנצח את לבורל בנקודה או שתיים – תהיה תחושה שמול מכבי לא הייתה עוברת. אז לאוהדי הקבוצות המשתתפות תהיה כאן פגיעה.

דורפן 1 באפריל 2011

קייט – זו נקודה נכונה. היורוליג לא בסדר מלכתחילה. אבל כאן מכבי גם טעו. אם במפורש ההחלטה שלהם הוא לא להתייצב ביום הזכרון הם היו צריכים לא להתייצב כבר בתחילת המשחקים – ואז הבעיה הייתה נפתרת. יש לי תחושה שבגלל הציפיות הנמוכות שהיו ממכבי בתחילת העונה התחושה הייתה "שאין פה בעיה"

אסף 1 באפריל 2011

נכון, אבל הציפיות הנמוכות הן חלק מהעניין.
היית מצפה שהפועל תל אביב לא תשתתף בשלב הבתים בליגת האלופות אם היה ידוע מראש שרבע הגמר נופל על יום הזיכרון?
או לחילופין, האם כשקובעים את תאריך הגמר של מפעל כלשהו צריך להתחשב בכל המשתתפות בו, בלי קשר לסיכוי שיגיעו לגמר עצמו?
אין מה לעשות, העסק הזה מורכב.

Mr. Kate 1 באפריל 2011

אני יותר רואה את זה בתור "נחכה לגשר בשביל לעבור אותו". חוץ מזה, מכבי פנו בתחילת העונה ליורוליג, יש סיכוי סביר שהם קיבלו תשובה כמו "לא נשנה מועד של גמר בשביל קבוצה אחת מתוך 30", אז עכשיו זאת קבוצה אחת מתוך 4. ד"א, אני מאמין שבסופו של דבר הכל יסתדר. היורוליג רוצים וצריכים את מכבי, מכבי רוצה וצריכה את היורוליג. אף אחד לא רוצה לעצבן אף אחד.

אזי 1 באפריל 2011

אהבתי מאוד את התשובה שלו למאיה רונן על השאלה אם הוא הוכיח משהו לקהל של מכבי (שבכל זאת כבר זרק אותו פעם, ואולי בצדק)
"אני חושב שאחרי 7 השנים האחורות אני לא צריך להוכיח שום דבר"

בני תבורי 2 באפריל 2011

אזי,
גדול. אבל צריך להודות שבלאט יחסית בסדר בעברית לעומת ברודי שלא למד ולא ילמד ועושה בעברית מעשים מגונים על בסיסי יומי.

רמי מורנל 2 באפריל 2011

תארו לכם שהגמר יוקדם בסופו של דבר בכמה שעות ומכבי עולה מנצחת וזוכה בגביע,ושעה לאחר מכן ייכנס יום הזיכרון,זה יהיה קצת מוזר במידה כלשהי.

אורי ויספלנר 2 באפריל 2011

רונן- לא להתייצב בתחילת המשחקים זה לא ריאלי. האתוס של מכבי, רצון השחקנים והקהל שלה לא היה מאפשר זאת. היורוליג הפגין חוסר התחשבות משווע וחוסר גמישות מחשבתית.

רפאל- אני מסכים במאה אחוז עם רעיון הסדרות עד הסוף. ככה לוקחים אליפות (גם בארצו של קופל).

Comments closed