ארבע הערות על ליל אלופות לא כל כך גרוע

משחק משמעותי מאד בהיסטוריה של כל ארבעת הקבוצות

1. כזכור לכם בבלוג זה ממש הוכרז שאינטר עשויה להתחבר ולזכות באלופות. מזל שלא הספקתי להשיק ברקט לאלופות אבל זכרו איפה קראתם את זה ראשונים! לפחות אינטר קיבלה היום תשובה אם היא בשנה הפסקה או זקוקה לבניה מחדש. גם זה משהו. וגם איטליה קיבלה תשובה לגבי מצב הליגה שלה.

ואגב, עניין שאני לרוב לא מתייחס אליו. בעקבות המשחק יש לי תחושה שווסלי סניידר יעבור למנצ'סטר יונייטד. לרוב אני לא אוהב רכישות מסדר גודל כזה, אבל אם הבחור מצהיר שהוא אוהד יונייטד ובא לשם כדי לשחק את שאר הקריירה אז אני לא נוקשה!

2. שאלקה כמובן בסיטואציה המדהימה שהמשחק הגדול בתולדותיה הגיע אחרי החלפת מאמנים. אני זוכר לפני שנתיים הייתי במשחק של הופנהיים מול בוכום וממש נפעמתי מהכדורגל ששיחקה הופנהיים, ומהכדורגל ששיחקה תחת רלף רנגניק. גם שוחחתי איתו והאיש הוא אינטלקטואל כדורגל אמיתי.

זה מוזר – מגאת' הנוקשה היה מי שכביכול התאים "ככפפה ליד" לשאלקה. ככה תמיד אמרו לי חברי אוהדי שאלקה. אולי לא תמיד צריך לחשוב במוסכמות הללו. אולי המועדון הזה צריך להיות להפסיק לחשוב כמו מכרה פחם. היום הוא לא נראה כזה!

3. לריאל מדריד זה משחק משמעותי טוב ראשון באירופה מאז אותו שלושער של רונאלדו הקודם באולד טראפורד. בשבת היא איבדה סופית את האליפות והתגובה שלה היא שינוי אמיתי לתגובה שלה בעבר למצבים דומים. אני מקווה שצ'לסי לא תגיב בצורה דומה לכך שגם היא כנראה איבדה את האליפות. כמובן סייעה לריאל העובדה שהאוויר היה דליל באזור הראש של פיטר קראוץ'. שחלוץ מרכזי יורחק אחרי רבע שעה אחרי שקיצץ שני שחקני הגנה? חשבתי שכבר ראיתי הכל.

דבר אחד שההנהלה של ריאל צריכה לתת עליו את הדעת. אבדאיור הוא שחקן קלאסי של מוריניו, מפעיל לחץ על היריב. עם מוריניו שם צריך לתת לו לנקות אורוות ולעשות מה שהוא מבין.

4. טוטנהאם נראית לי על פרשת דרכים. לא בגלל ההפסד היום – כי כמובן שלא הייתה מועמדת לזכייה באליפות אירופה. אלא בעקבות ההתפוררות בליגה בשבועות האחרונים. עלייה לליגת האלופות זה יופי. עונת אלופות יפה כמו שעשתה זה גם יופי. אבל העניין האמיתי היא היכולת לנהל שני מפעלים במקביל.

שוק השחקנים לא הביע בה אמון בינואר ושחקנים מרכזיים לא רצו להגיע אליה. אפשר להעריך שליברפול תחזור בשנה הבאה להתמודדות על כרטיסי האלופות אז טוטנהאם, אם לא תתאושש מהר העונה, עושה צעד לאחור אל תוך תחרות קשה ביותר.

זה מזכיר לי במידה רבה את מצבה של לידס כשזו סיימה מסע מופלא באירופה בהפסד חצי גמר מול ואלנסיה. המסע הזה עלה לה בכרטיס האלופות. אוקיי. טוטנהאם לא מנוהלת בצורה פושעת ולא תתמוטט כלכלית. אבל לאן היא הולכת מכאן בלי איצטדיון גדול יותר? שאלה גדולה.

8 סיבות שבגללן מכבי תל אביב לא תשחק בערב יום הזיכרון
וָאנְזִין!

112 Comments

גלעד 5 באפריל 2011

קיבו הוא נראה לי הראשון בהיסטוריה שמצליח להיות מורחק בשתי משחקים ברציפות…
לגבי מצב הליגה האיטלקית, קשה להסיק מהמשחק הזה, צריך לזכור שבסיבוב הקודם אותה אינטר העיפה את באיירן… אינטר היא קבוצה ללא ההגנה, ברגע שהיריבה מבינה את זה, נגמר הסיפור של אינטר, לפי התקציר שראיתי, שאלקה יכלה להבקיע גם 7 ו8. לאונרדו פשוט לא יודע מה זה הגנה, איך מעמידים הגנה, השערים שהם קיבלו היום הם מצחיקים..
לגבי טוטנאהם, קראוצ' אידיוט.

אביעד 5 באפריל 2011

אני זוכר שעד לא מזמן היה בליגה האנגלית קטע כזה שלשחקן שקיבל אדום ההשעיה מתחילה 10 ימים לאחר מכן (או שזה עם צבירת צהובים?) ורוי קין קיבל אדום בתקופת ההמתנה שלו להשעיה…

רם 5 באפריל 2011

אני לא חושב שאינטר הייתה זקוקה למשחק הזה כהוכחה לכך שהיא צריכה לרענן את הסגל, וגם זה בלשון המעטה.
הסגל שלה רווי בשחקנים שבעים, שחלקם גם רצה לעזוב בקיץ שעבר. בעיה נוספת היא שיש להם סגל דליל מדי, ואין תחרות אמיתית על ההרכב.
לגבי סניידר – לי דווקא יש תחושה שקאקה יהיה זה שיעשה את הדרך לאולד טראפורד.

לא הייתי מסתנוור יתר על המידה מהצמד של אדביור. מדובר על חלוץ שלרב צריך יותר מדי מצבים כדי להקביע מעט מדי שערים, וזה עוד לפני שנאמרה מילה אחת על האופי המזעזע שלו.
מוריניו יחפש בקיץ חלוץ שלאוו דווקא יהיה "שם" אבל יהיה מישהו שהוא יוכל לסמוך עליו כמו שהוא סמך על מיליטו.

אני מסכים לחלוטין שטוטנהאם נמצאת במלכוד מסוים. השנתיים האחרונות מהוות התקדמות עצומה, אבל כדי שזו תהיה התקדמות ולא הבלחה, כמו לידס, הם באמת יהיו חייבים להתעשת ולסיים מקום 4.
לא הייתי מכתיר את ליברפול למועמדת למקום 4 לעונה הבאה, אבל בכל המקרה התחרות על המקום הזה צפופה מאוד.

גפן 5 באפריל 2011

על הכדורגל האיטלקי חבל להרחיב במילים !

הזכייה של אינטר בעונה שעברה הייתה מקרית לחלוטין,והנבחרת האיטלקית לא עברה אפילו סיבוב ראשון במונדיאל.

הגיע הזמן לומר את האמת…לא רק הליגה הספרדית היא ליגה של שתי קבוצות אלא גם הליגה האנגלית!!

ליברפול לא לקחה אליפות כבר 20 שנה !! ובשני העשורים האחרונים פרגי קטף כבר מעל 10 אליפויות שאת היתר לקחו צלסי בגלל המיליארדר וארסנל בתקופת הנרי…

ברצלונה רמה אחת מעל כולם באירופה ,אבל בצמד משחקים גם ריאל או מנצסטר/צלסי יכולות לנצח אותה.

הולך להיות גמר ספרדי – אנגלי .

יאללה בארסה רוצים עוד עונת טראבל ! ( אבל אסתפק גם באליפות שכבר הוכרעה,ובצמפיונס )

אביעד 5 באפריל 2011

אין שום קשר בין אינטר לבין נבחרת איטליה. לגבי הליגה האיטלקית? אינטר קיבלה אשתקד עונות שיא מחמישה שחקנים (מייקון, מיליטו, סניידר, לוסיו וסזאר) שלפחות שלושה מהם (סניידר, מיליטו ומייקון. לא יודע לגבי סזאר) רוצים היום רק לברוח מאיטליה והחמישי (לוסיו) בכלל לא היה מגיע היום לאיטליה אם היה קרוב יותר לשיאו.

גפן 5 באפריל 2011

צודק אין קשר,ועדיין הקבוצות האיטלקיות והנבחרת האיטלקית שוות לתחת !

להישגים של בארסה צריך להוסיף גם זכייה במונדיאל 2010 … כי בהרכב הפותח של ספרד שיחקו 8 שחקנים מההרכב של בארסה !

הנקודה שלי היא שטוחנים שהליגה הספרדית היא ליגה של שתי קבוצות.ובינתיים באיטליה אינטר כבר עם 5 אליפויות רצופות,ובאנגליה כפי שכבר כתבתי ליברפול 20 שנה בלי אליפות,וצלסי וארסנל לקחו כמה פירורים שפרגי השאיר להם ..

הקיצר,גם הליגה האנגלית היא ליגה של שתי קבוצות..

אדם 6 באפריל 2011

1. העניין הוא ברמה ובתחרותיות, לאנשים יש זיכרון של דג לפעמים.
שכחת שבמשך 5 שנים הייתה תמיד נציגה אנגלית בגמר בליגת האלופות ? שבאותן שנים שיונייטד לקחה 3 אליפויות רצופות היו גם 3 קבוצות אנגליות בחצי גמר ליגת האלופות?
אז נכון שמבחינת האליפויות הפרמיירליג היא ליגה של שתי קבוצות בשנים האחרונות, אבל ההצלחה של האנגליות באירופה מראה כי הפרמיירליג בכלל היתה רמה מעל אירופה.
הבעיה היא שבספרד ריאל וברסה נמצאים בגלקציה אחרת משאר הקבוצות – ויאריאל בעונה יפה במקום השלישי רחוקה כרגע 24 נקודות מבארסה.. המרחק של יונייטד מבולטון שבמקום השמיני הוא 26 נקודות.
2. בטח הוספת את וייה כשחקן של בארסה מאותם "8 שחקני הרכב" של הקבוצה האגדתית מקטלוניה בהרכב נבחרת ספרד…
3. ברצלונה עם כל הכבוד, לא עשתה שום דבר שמצדיק אותה להיחשב כקבוצה היסטורית, לבטח בליגת האלופות, הגיע הזמן שאנשים יגידו את האמת.
יונייטד השיגה 12 נצחונות בית רצופים בליגת האלופות, 25 משחקים רצופים ללא הפסד – שיאים שברסה לא השיגה, זאת בנוסף לשני גמרים רצופים ו- 9 נצחונות חוץ במפעל מ-12 האחרונים.
לברסה תחת גורדיולה יש 0 נצחונות חוץ בנוקאאוט, וכמדומני 3 נצחונות חוץ בלבד ב-3 שנים .. לא בדיוק קבוצה אגדית…

אדם 6 באפריל 2011

בנוסף, כבר 4 שנים שהאליפות באנגליה מוכרעת בפוטו פיניש, בספרד זה לא ממש כך.
בדיחה נוספת שתומכת בטיעון שברסה קבוצה היסטורית היא בגלל 99 הנקודות שהיא השיגה בעונה שעברה בליגה הספרדית. לפי ההיגיון הזה, ריאל מדריד של העונה שעברה היא הקבוצה השניה הכי טובה בהיסטוריה של הלה-ליגה בגלל שהיא השיגה 96 נקודות…
ברסה היא לא יותר מטרנד… כולן באות והולכות, וכמו שאמרת כבר 20 שנה שיונייטד בטופ.. :).

גפן 6 באפריל 2011

1 – איזו תחורתיות אם ליברפול לא לוקחת 20 שנה אליפות? מנצסטר עם 12 אליפויות ב20 שנה האחרונות..

2 – סליחה שהוספתי את וייה באמת… מה אני אגיד לך 7 שחקני בית (!) לא מספיק

תראה לי עוד קבוצה בעולם עם כ'כ הרבה שחקני בית בהרכב הראשון ,ובנבחרת.

3 – ברצלונה הנוכחית היא הקבוצה הטובה בהיסטוריה. מספיק לראות אותה משחקת. אגב,אתה נשמע אוהד אנגלי אדוק,תקרא קצת בעיתונות האנגלית מה כותבים עליה

4 – ברצלונה לא צריכה לנצח בחוץ כי היא גומרת את העבודה כבר במשחק הביתי

ד"ש מאטו ומסי שנת 2009 , אקווה לפגוש אתכם גם השנה.

Mr. Kate 6 באפריל 2011

3)באופן כללי הדיון איזו קבוצה היא "הטובה בהיסטוריה" הוא ממש אבל ממש מפגר, בגלל שהכדורגל השתנה ומשתנה כל הזמן אז זה בלתי אפשרי באמת להשוות בין קבוצה של פעם לקבוצה של היום. הדיון הופך לעוד יותר מוזר כאשר אומרים "פשוט תראה אותה". אני מניח שכולנו ראינו משחק של ברסה ועדיין יש כאלו שחלוקים אם היא הקבוצה הטובה ביותר בכל ההיסטוריה הגלאקטית.
2)בקשר לשחקני הבית-זה נכון ויפה מאוד שברסה משתפת הרבה מאוד שחקני בית(בלי קשר זה לא מה שהופך אותה לטובה או גרועה), אבל למשל את פדרו הם קנו בגיל 17 מקבוצת נוער אחרת ופיקה בכלל היה בנוער אבל הגיע אליהם אחרי עונות ביונייטד ובסרגוסה. חוץ מזה, מה אכפת לך אם הם משחקים עם שחקני בית? זאנטי הוא לא שחקן נוער של אינטר אבל הוא עדיין סמל אדיר שם, כנ"ל קאקה אצל מילאן ותראה את החיבור של הקהל של שאלקה לראול, והוא שם רק שנה אחת. ואם תגיד ששחקני בית נאמנים יותר למועדון, אני אגיד שזה בולשיט כי הם נאמנים לו כשהוא משלם להם בוכטות כסף וכשהוא מצליח. כשלברסה היו שנים קשות מי שהרים אותה מהקרשים היו רונאלדיניו,אטו,דקו,ואן בומל, ג'ולי… לא ממש שחקני בית בזמן שפיקה ופברגאס "ברחו" לליגה האנגלית הגרועה הזו.
4)את מי בדיוק ברצלונה "גמרה" בבית? את באיירן מינכן. אבל חוץ ממנה אתה מוזמן להתסכל במאזן החוץ של ברסה בשנים האחרונות(מול ארסנל,צ'לסי,שטוטגארט..). הוא לא מאזן גרוע, הוא פשוט לא מזהיר או מיוחד. "סתם" מאזן של קבוצה גדולה.
1)ובקשר לתחרותיות, היא לא נמדדת רק בתוצאה הסופית. היא נמדדת גם בצורה רוחבית כלפי האיכות של קבוצות הביניים הליגה. עם ריאל מדריד של שנה שעברה, שמודחת בבושת פנים מול ליון משיגה 96 נקודות בלה ליגה כנראה שמשהו שם רקוב. והוא לא היה רקוב תמיד, בתחילת אמצע העשור זאת הייתה הליגה החזקה בעולם. גם ההישגים של ברסה הם בסך הכל לא היסטוריים. היא זכתה ב-6 תארים, ושנה אחריה אינטר עושה את אותו הדבר(אבל כמובן עם הרבה פחות טררם מהתקשורת). עומד להיות לה רצף 3 אליפויות בספרד, משהו שהיונייטד כבר עשתה באנגליה. בקיצור ברסה היא קבוצה מעולה, לפרקים הטובה בעולם, אבל זהו. היא בסך הכל עוד אחת מהקבוצות המעולות שעידן הכדורגל המודרני מביא לנו, ולא רציך לעשות סיפור גדול מכל דבר.(היא אפילו לא הקבוצה הטובה ביותר בעשור, זאת מילאן!! אבל אני משוחד).

דורפן 5 באפריל 2011

גם ויירה וגם קנטונה חטפו אדומים רצופים.

ניינר 5 באפריל 2011

טוטנהאם בפירוש בפרשת דרכים וקשה לי להאמין שנסיים במקום הרביעי. אני חושש שזו היתה הבלחה חד פעמית ושעכשיו נחזור למה שאנחנו רגילים:התחלת עונה זוועתית, מקום שש , שבע בסיומה, רבע גמר גביע והדחה בשלב הנוק אאוט הראשון של הליגה האירופית. וזה חבל כי יש לנו קבוצה מלהיבה עם יופי של שחקנים, אבל עדיין לא עשינו את קפיצת המדרגה לטופ האמיתי.

Tal 5 באפריל 2011

ב-2007 בארסה ניצחה במפגש הראשון של חצי גמר גביע המלך את חטאפה 5-2 (נדמה לי שהגול המדהים של מסי בסגנון מראדונה היה במשחק הזה) והכל ניראה סגור וגמור. בארסה עלו זחוחים ובהרכב חסר לגומלין, חטפו 4-0 ועפו.
לא יודע אם התוצאה או סדר גודל המועדונים הזכיר לי את המקרה הזה, אבל מה שבטוח:
It's not over until the fat lady sings

גפן 5 באפריל 2011

לה קורוניה VS מילאן בצמפיונס היא דוגמה יותר טובה לנקודה שהעלת אבל לא משנה

הפעם המשחק בבית של שאלקה,בניגוד לחטאפה,ולה קורוניה,ולכן אין לדעתי מצב שאינטר נותנת להם רביעיה בחוץ,פשוט אין .

אלי 5 באפריל 2011

יותר נכון אין מצב שהיא מבקיע רביעיה ושומרת על שער נקי…

דורפן 5 באפריל 2011

טל – זה לא יקרה ולו מהסיבה הבאה: גם לשאלקה וגם לריאל אין שום עניין בליגה כרגע. מלבד העובדה שהיריבות לא חזקות מספיק

Tal 6 באפריל 2011

זה נכון.

אולי עדיף לבארסה להפסיד את משחק הליגה הבא לנמושה התורנית, להכניס את ריאל חזרה למירוץ וכמובן חזרה לסיר הלחץ :)

YB 6 באפריל 2011

טוטנהאם לא באה משום מקום ולא הולכת לשום מקום. זה מועדון לא רלוונטי כל כך הרבה שנים שאין צורך להתייחס אליו ברצינות בדיונים מקצועיים.

פולדש 6 באפריל 2011

איי איי קפטן

קורא 6 באפריל 2011

אני אשמח מאוד לראות את סניידר ביונייטד, הוא אחד השחקנים האהובים עלי, ואני חשבתי שהוא היה צריך להגיע ליונייטד עוד לפני שהוא עבר באינטר.

דורפן 6 באפריל 2011

גפן – יש לי שאלה: ראית את אייאקס של קרויף? ששם זה היה שחקני בית בלי רכש יקר בתוספת. ראית את באיירן הגדולה. את ליברפול? את מילאן? את ריאל הגדולה?

נראה לך הגיוני להכתיר קבוצה כגדולה בהיסטוריה בלי לגבות זאת בתארים אירופאים? על סמך ההישגים בספרד? בתקופה בה ריאל.

על כך שאלופת עולם התבססה עליה? הגמר העולמי של 74, בטורניר שנחשב גדול מאד, היה בין שתי נבחרות מבוססות על קבוצה. לפחות עוד אלופת עולם אחת התבססה על קבוצה (איטליה 82) ועוד נבחרת שנחשבה לטובה בעולם ללא ערעור (הונגריה) גם הייתה מבוססת קבוצה.

ברצלונה קבוצה מאד חשובה היסטורית כי היא החזירה (לא המציאה) סגנון משחק מאד חשוב שמתחיל מאייאקס ועובר דרך ליברפול ועכשיו ברצלונה מחזירה אותו עם טאץ' לטיני. אבל בלי עוד מספר זכיות באירופה אין שום הגיון להכתיר אותה לגדולה בהיסטוריה. אלא אם אתה שייך למקהלה שלדעתה פדרר הכי גדול ובראיינט הכי גדול ורוסי הכי ופלפס הכי גדול כלומר כל מה שכרגע הכי גדול.

אתן לך סיפור מצחיק. בשנה שעברה ישבתי עם עיתונאי וניגש אלינו עיתונאי אחר והחל לשאול שאלות. הוא שאל בכמה מונדיאלים שיחק פושקש, ובכמה זיקו זכה ובכמה שיחק קרויף.

וכעבור כמה ימים קראתי מאותו עיתונאי שמסי הגדול בהיסטוריה. כלומר אדם שלא יודע דבר על קרויף ופושקש וזיקו מחליט שמסי הכי גדול. זה פתטי…

גפן 6 באפריל 2011

רונן אתה חושב שאתה היחיד שרואה כדורגל כבר עשרות שנים?!?

כן ראיתי את הקבוצות שאתה מדבר עליהן,קבוצות גדולות אחת אחת אבל ברצלונה טובה מכולן,וללא תחרות.

פעם היה יותר קל לזכות בליגת האלופות.הייתה רק נציגה אחת מכל מדינה,לא היו בתים,והדרך הייתה קלה יותר.

היא החזירה את הטוטאל פוטבול,לא המציאה זה נכון,אבל היא מבצעת אותו בדרך הטובה ביותר.

לגבי הויכוח של הגדול או הגדולה ביותר…
הספורטאים והקבוצות של היום טובים יותר מפעם.זה בולט ביותר בספורט יחידני כי שם רצת במאית יותר מהר,אתה הטוב ביותר.

מי טוב יותר קרל לואיס או בולט ,ספיץ או פלפס?
השער האגדי של מארדונה ? את מי הוא עבר שם? את פיטר ריד הסילון ? COME ON

בטח תשווה לי את מכבי תל אביב כדורסל שנת 77 למכבי שנת 2005?

בכדורגל וכדורסל עד אמצע שנות ה 80 לא היו הגנות ,ולא הייתה טקטיקה,אין מה להשוות לימינו.

וכן מסי הוא הכדורגלן הטוב בהיסטוריה,ןברצלונה היא הטובה בהיסטוריה,אבל בעוד עשור או שניים יהיו גם טובים ממסי ומברצלונה.

ולסיום,אל תתנשא כי אתה בלוגר שכותב על ספורט… יש מספיק עכברי ספורט שמבינים לא פחות ממך :)

פולדש 6 באפריל 2011

אני חושב שהפילוספיות של השאלה שאתה חושב שיש לך תשובה אליה, עוברת לך מעל הראש.

S&M 6 באפריל 2011

פולדש, לקחת לי את המילים.
לא מבין איך שחקן שעוד לא סיים את הקריירה יכול להיחשב "לגדול בהיסטוריה". אנשים לא מבינים שאת הכסף סופרים במדרגות.

לירן שבתאי 6 באפריל 2011

נכון, התארים הם גושפנקה לכמה הקבוצה באמת גדולה.
לכן על פדרר באמת אפשר להגיד שהוא הגדול בכל הזמנים.

יריב 6 באפריל 2011

יש בסיס יפה לטיעון לפיב לייבר הוא הגדול אי פעם, ואילו העידן הפתוח היה מתחיל עשור קודם, סביר שהיו לו הרבה יותר זכיות בטורנירי גראנד סלאם (זכה בסלאם ב 62, הפך למקצוען, וזכה בסלאם שוב ב 69 בתחילת העידן הפתוח).

בכל זאת, אני חושב שהנסיונות לקבוע שמישהו הו "הגדול מכולם" הם עקרים.

matipool 6 באפריל 2011

דורפן – תודה תודה תודה . חושב בדיוק כמוך ואני מבקש אישור לצטט את התגובה שלך בכל ויכוח / דיון שיהיה לי עם אחרים בנושא הזה .
גפן – התגובה שלך מעליבה את ההיסטוריה .

אדם 6 באפריל 2011

גפן- כמו שאמרתי, אתם לא יותר מטרנד..
אז יצא לכם פוקס של כמה שחקנים טובים שמופיעים פעם בדור… ברסה לא תמיד הייתה כך, רק בגמר של 2006 הייתם עם 8 זרים בהרכב..
כאילו שלא בזבזתם מיליארד יורו בעשור הזה על רכש.
ולפי התשובה שלך (דש מאטו ומסי) רואים שאתה ממש בוגר…
סטטיסטיקה מעניינת – מסי שיחק בממוצע בשנתיים האחרונות 52 משחקים במדי ברסה, חיות פיזיות כמו דרוגבה (42 משחקים) ורוני (47) משחקים פחות משחקים במפרמיירליג, שלא לדבר על שחקנים קצת פחות פיזיים כמו ואן פרסי (32). ולא לשכוח שבאנגליה יש טורניר נוסף (גביע הליגה) ואין פגרת חורף.
הייתי רוצה לראות את בארסה עם הסגל הקצר שלה משחקת עונה באנגליה ומגיעה למחזורי חג המולד באיזה יום חורפי בבריטניה סטדיום מול סטוק אחרי שני משחקים באותו שבוע…

גפן 6 באפריל 2011

אדם ,ראשית תרגע…

ההבדל שאני יודע לפרגן למנצסטר ולפרגי ( המאמן הטוב בהיסטוריה , מוציא מים מסלע)

פוקס? חחחח

למה בארסה טרנד? לא הייתה כבר דרים טים עם קרוייף כמאמן ואגדות כמו רומריו,סטויצקוב וקומאן?

זה רק ספורט,תרגע :)

אסף 6 באפריל 2011

"פוקס של כמה שחקנים טובים שמופיעים פעם בדור" – אני חושב שככה מגדירים קבוצה היסטורית.

דורפן 6 באפריל 2011

גפן – כלומר הקריטריון שלך הוא הכי גדולה כי היא הכי גדולה ואנשים לא מפרגנים מקנאה כי היא הכי גדולה.

העלית טיעון אחד נכון. כל קבוצה יותר טובה מהעבר כי המשחק מתקדם וברור שגם אייאקס הגדולה אולי הייתה קבוצת מרכז טבלה בפרמייר ליג בגלל שהמשחק מתקדם.

ולכן תארים הם הקריטריון העיקרי. ולכן לא מדברים על הקבוצה הכי טובה אי פעם – כי זו כנראה תמיד אחת הקבוצות מהשנים האחרונות, אלא על הכי גדולה. וגדולה זו גם קשיחות וגם המשכיות באירופה. לברצלונה יש כמה שנים כדי לעשות זאת. אבל אם לא תעשה זאת – אז היא לא עשתה זאת.

גפן 6 באפריל 2011

רונן למה אתה מכניס לי מילים לפה?

ראית שכתבתי משהו על קנאה או פירגון?

דעתי היא שמסי הוא הכדורגלן הטוב בהיסטוריה
דעתי היא שברצלונה הנוכחית היא הטובה בהיסטוריה
דעתי היא שפרגי הוא המאמן הטוב בהיסטוריה

תארים הם הקריטריון העיקרי ( אך לא רק ) ואני לא רואה איפה זה סותר את הדיעה שלי

כמה תארים יש למארדונה ? :)

DE 6 באפריל 2011

רונן,

אני חושב שבארצלונה עשתה 'קצת' יותר מ"להחזיר סגנון משחק מאוד חשוב". היא שידרגה אותו ללא הכר עם המשחק הלחץ על כל המגרש (הן בהולנד של מייכלס והן בליברפול לא ראינו כזה משחק לחץ או משהו שמתקרב אליו מבחינת כיסוי השטחים, היחידה שמתקרבת לכך היא מילאן).
בנוסף, היא משחקת ללא חלוץ מטרה, מה שלא ניתן כמובן להגיד על הולנד ועל אייקס בזמנו.
משחק העומק של הקבוצה הוא משהו שמייכלס (הגאון) ושאר הקבוצות שמנית מעלה, יכולים רק לחלום עליו.
אין אף קבוצה (שוב, מהקבוצות שרשמת) שמתקרבת מבחינת היצרתיות (של השחקנים) לבארסה הנוכחית.

קטונתי מלהגיד מי היא הקבוצה הגדולה בהסטוריה (אני גם לא אוהב באופן אישי את כל ההשוואות הללו "למי יש יותר גדול"), אך רק יכול לומר, שבארצלונה הנוכחית אינה נופלת מבחינה מקצועית מאף קבוצה אחרת שנמצאת תחת הקטגוריה של "הגדולה מעולם".

האם עוד תואר ארופאי אחד לחיקה, ישכנע אותך שמדובר בקבוצה הסטורית?!

דורפן 6 באפריל 2011

גפן – איך אתה משווה בין מסי למראדונה.

מראדונה – היכולת שלו בקבוצה ממש חלשה, שמעולם לא השיגה דבר בלעדיו, ובליגה שהייתה החזקה והצמודה בעולם (אולי בהיסטוריה – כליגה שלמה) הגיע למעמד די מוסכם שהוא אחד משני הטובים בהיסטוריה.

מסי – בנבחרת ארגנטינית מאד חזקה נעלם. כלומר אם הוא לא משחק בקבוצה חזקה בהרבה מיריבותיה הוא נעלם. מעבר לזה, כמו שציינת את הצלחת הנבחרת הספרדית – חבריו לקבוצה די מצליחים גם בלעדיו.

זה לא קצת מחשיד שהוא לא הכי גדול בהיסטוריה? לא היית מצפה משחקן שאתה מגדיר כטוב בהיסטוריה לא להעלם בהפסד 0-4 לנבחרת גרמנית חביבה. או לא למצוא את עצמו מול בונקר של עשרה שחקנים.

שלא תטעה – שחקן מופלא. אבל האם אין לך קצת יותר קריטריונים "לגדול בהיסטוריה"?

קח למשל את זידאן – שאני חושב שפחות טוב ממסי ולא בין העשרה בהיסטוריה. גמר אחרי גמר, חצי גמר אחרי חצי גמר, הוא הבריק.

גפן 6 באפריל 2011

רונן אני לא היחיד שחושב שמסי הגדול בהיסטורייה

מספיק שחקני הווה ומאמני הווה,גם מהאי הבריטי,חושבים כמוני.. גם לטענתם הוא הכי טוב שהם ראו… את ארסן וונגר גם היית שואל הצעקתה?

נאפולי לא הייתה חלשה,שיחקו איתו שם עוד כוכבים מנבחרת ברזיל וארגנטינה,והוא לקח אליפות אחת בסך הכל…

מה שעשה את מארדונה זה חודש אחד טוב ביוני שנת 86 . מארדונה היה ענק אבל כל מה שהוא עשה מסי עושה טוב ממנו.

לארגנטינה לא היה סיכוי במונדיאל האחרון עם מארדונה הנרקומן כמאמן..הוא השאיר מחוץ לסגל שני קצבים כמו זאנטי וקמביאסו רק בגלל אגו,וסירס למעשה את ארגנטינה .

ואם אתה כבר מזכיר מונדיאל כבסיס לגדולה של שחקן או קבוצה אתה זוכר מאז שהכדורגל הפך למודרני וטקטי,קבוצה (ברצלונה) שלוקחת מונדיאל ?
איך זה בתור טיעון לתארים שיתנו לה מעמד היסטורי ?

אדם 6 באפריל 2011

קבוצה היסטורית לא משיגה רק 3 נצחונות חוץ בשלוש שנים בליגת האלופות לא כששניים מהם הם על אימפריות כמו פנתינייקוס ובאזל, זה א.
ב. סטטיסטית בארבע השנים האחרונות יונייטד הביאה 3 אליפויות כמו בארסה, זכתה בליגת האלופות כמו בארסה, הגיעה לגמר אחד יותר.
כך שאני ממש לא מבין את הטענות על הגדולה בהיסטוריה. אמרו? אז אמרו.. תבסס את זה בבקשה.. השיאים שנקבעו בשנים האחרונות הם ע"י יונייטד ולא ברסה. הילדה הכי יפה בגן היא לא הכי איכותית… ולא ענית לי על אף טענה שאני העליתי, מה עם ליגת הפח שלכם שעוזרת לבארסה להישאר רעננה כל השנה?
מסי הכי גדולה (לא טעות) בהיסטוריה? רונאלדו הברזילאי עם הכרס היה לו ממוצע הבקעות לא פחות טוב ממסי בליגה הספרדית ועוד בגיל צעיר יותר.
אני להבדיל מרונן, דעתי שזידאן דווקא כן בין שלושת הגדולים בהיסטוריה, בגלל הווינריות הבלתי נגמרת שלו. אבל בכלל גדולה על פי הישגים בנבחרת היא בכלל קטע לא פיירי, תחשוב שפלה היה נולד בסן מרינו ולא בברזיל..
נחזור לברסה יונייטד.. תביא לי טיעון אחד מוצדק על זה שהיא הגדולה בהיסטוריה – לא "אמרו" תביא לי טיעון אחד..
6 תארים בשנה? אינטר הביאו 5, ואם לא בניטז היו זוכים גם בסופרקאפ.
99 נקודות? ריאל שעפה בשמינית ליגית האלופות הגיעו ל-96 כך שהליגה היא יותר בדיחה מאשר שברסה כזאת היסטורית.
משחקים יפה? מסכים, אבל האם זה מספיק להכתיר אותם לגדולים בהיסטוריה? לא.

עזי 6 באפריל 2011

גפן, אני לא אכנס שוב לוויכוח האופנתי איך שלקן בן 23 שמשחק בקבוצה הגדולה בעולם יותר טוב מדייגו ארמנו מראדונה (שלטעמי רק בין ארבעת-חמשת הגדולים בהיסטוריה אבל עולה על מסי לאין שיעור). אני רק אגלה לך דבר אחד – מראדונה זכה עם נאפולי בשתי אליפויות והיה מאוד קרוב לנוספת, הוא זכה עם נאפולי בגביע אופ"א בתקופה ששיחקו בו הסגניות והקבוצות במקום השלישי מהליגות הגדולות זאת אומרת חזק הרבה יותר מהיום. לפחות דייק בעובדות.

עזי 6 באפריל 2011

רק עוד הערה על עובדות. לא שמונה בהרכב, לא שבעה ובדרך כלל גם לא שישה. ברוב משחקי ספרד היו חמישה שחקני ברסה בהרכב ובכולם היו שלושה מריאל. בהתחשב בזה שמדובר בנבחרת הכי הגנתית מכל אלופת העולם, איקר קאסיאס, סרחיו ראמוס וצ'אבי אלונסו לא חשובים פחות מפויול, פיקה ובוסקטס. וייה, מוולנסיה, לפני שדרכה רגלו בברסה, הבקיע 62.5 אחוז מהשערים של אותה ספרד, שמאמנה כידוע מזוהה עם ריאל.

זיזו 6 באפריל 2011

רונן,

אל תתחיל איתי :)

דורפן 6 באפריל 2011

גפן – מכל מה שעושה ברצלונה זה הכי פחות מרשים. כי אנחנו בעידן בו רמת הכדורגל במונדיאל נמוכה בהרבה מליגת האלופות. כלומר – מי מיריבות ספרד בדרך לתואר חזקה מריאל מדריד או מנצ'סטר יונייטד. אנחנו בעידן בו לקבוצות גדולות יש שחקני ברזיל וארגנטינה על הספסל. עובדה – שברצלונה בלי מסי זכתה במונדיאל ומראדונה בלי מסי לא זכתה באלופות.

כל אחד רשאי לדיעה שמסי הטוב בהיסטוריה. חכה שיפרוש ומה יגידו עשר שנים אחריו. אני זוכר המון אנשים אומרים על זידאן שהוא מה3-4 הגדולים אי פעם. וגם על ואן באסטן. 5-6 שנים אחרי שפרשו לא שומעים את זה. ואיכשהו על מראדונה איש לא משנה את דעתו. כי הפרפספקטיבה משחקת תפקיד. ומראדונה שורד את השיפוט ההיסטורי.

אתה אומר שראית את מראדונה ואני מאמין לך. אבל אם אתה רואה את הקריירה שלו "כחודש טוב" הדיעה שלך די נדירה, לשון המעטה. וזכאי כמובן לדעתך.

אבל נחזור לברצלונה יחסית, למשל לאייאקס.

אייאקס באמת המציאה את השיטה – והמציאה אותה די מתוך כלום.

אייאקס התבססה על שחקני בית באמת – קבוצת נוער. לא מצב כמו היום בו קבוצות מחזיקות 1000 ילדים מכל העולם באקדמיה. אייאקס הייתה כמה שנתונים שהפכה לאלופת אירופה כמעט בלי רכש (היה את ווסוביץ היוגוסלבי)

אייאקס באמת זכתה בתארים שאולי ברצלונה תזכה בהם. ואגב – לא בליגה הולנדית חלשה, אלא ליגה הולנדית שהוציאה גם אלופת אירופה אחרת.

אז ברור שאם תטיס את אייאקס במכונת זמן, היא תפסיד גם לאלמיירה של היום. אבל גדולה וחשיבות היסטורית – ברצלונה לא הגיעה אליה עדיין.

פולדש 6 באפריל 2011

אתה באמת חושב שאייאקס של אז תפסיד לאלמריה של היום? אני סקפטי…

דורפן 6 באפריל 2011

פולדש – בטוח לחלוטין. השינוי הפיזי במשחק גדול מדי. אולי לא בכל משחק, אבל נראה לי שברוב המשחקים כן.

פולדש 6 באפריל 2011

הטענה הזו מובילה לשאלה יותר מעניינת:

מה היא נקודת המפנה המשמעותית ביותר לדעתך? כלומר, איזו קבוצת-פאר אירופית, מן העבר הרחוק, הייתה מנצחת קבוצת תחתית בליגה הספרדית של היום?

דורפן 6 באפריל 2011

ברמה הבודדת אולי מילאן. ברמה הכללית אני חושב שחוק בוסמן מאד משנה. עד החוק הזה שחקנים זרים היו בדרך כלל רק מתקיפים. כך שקיבלת התקפות בינלאומיות חזקות מול הגנות שכללו במקרה הטוב מספר שחקנים של נבחרת אחת.

עם חוק בוסמן הגנות מתחזקות מאד ועוד עניין חשוב. ברזיל מתחילה לייצא כמויות של שחקני הגנה – מה שלא היה קודם. אז פתאום יש לך מפלצות כמו אלבש ומייקון. ואפילו ביונייטד תשווה את החבילה הכוללת – טכניקה וכושר – של פאביו ורפאל לעומת האחים נוויל. השיפור הדרמטי הוא בפיסיות של ההגנות.

פולדש 6 באפריל 2011

רונן, מסיבה לא ברורה אני לא יכול להגיב לך, תסלח לי.

התשובה שלך מרתקת בעיניי ואני בהחלט יכול למצוא את החוט המקשר. אני תוהה – האם יש מחקרים אקדמיים בנושא?

ואם כבר אנחנו כאן – האם כשעוברים לפרקט במקום דשא, וסלים במקום שערים, דעתך משתנה? פילדלפיה של מוזס מאלון מול רומא של היום, אותה פגשה מכבי לפני שבועות ספורים?

דורפן 6 באפריל 2011

פולדש – בכדורסל אין שינוי מנהלי דרמטי כמו חוק בוסמן. כניסת האירופאים די התקזזה עם התרבות הקבוצות. והיה שינוי גדול (התקצרות קריירות המכללות) שדווקא עבד לרעה.

התופעה המרכזית בעיני… הוא מייקל ג'ורדן. ההגנה בשנות השמונים – כולל הסלטיקס והלייקרס זה בולשיט.

אבל בגלל ג'ורדן נבנו כמה קבוצות הגנה – הפיסטונס (נכון שהם היו שם קצת לפניו), הניקס ועוד כמה קבוצות שיצרו סטנדרטים חדשים להגנה. מסיבות שונות הן דווקא קצת ירדו, אבל לא יותר מדי.

עוד שינוי שג'ורדן הביא. הוא היה המקרה הראשון בו השחקן ההתקפי הטוב בעולם התעקש על כך שהוא גם יהיה הכי טוב בהגנה.

לגבי קבוצה אירופית מול אמריקאית מהעבר. יש עליה ברמה האירופית – אבל היא מתקזזת עם כך שטובי האירופים נלקחים לאמריקה. אז אני חושב שאפילו אלופות מהאייטיז בארצות הברית היו פיזיות וטובות מקבוצות אירופאיות היום.

גפן 6 באפריל 2011

רונן

אבל מונדיאל יש רק פעם ב 4 שנים ,לכן חלון ההזדמנות קטן יותר,ולכן ההישג של ספרד,יותר נכון ברצלונה,הוא היסטורי. בצמפיונס יש לך כל שנה צאנס,מונדיאל פעם ב4 שנים.

על אותו משקל אני כבר קורא שמסי לא יהיה הכי גדול בלי זכייה במונדיאל וזו שטות.לשחקן טוב יש במקס' 3 מונדיאלים לתת. את האחרון מארדונה חירב במו ידיו,בברזיל 2014 אני לא רואה שום קבוצה או שופט שיצא משם חי אם ברזיל לא לוקחת ועד רוסיה 2018 מי יודע אם מסי עוד ישחק בכלל כדורגל..?

מארדונה נחשב לאגדה בזכות,ואני ממש לא ממעיט מיכולתו ולא אומר שהיה לו רק חודש אחד טוב,אבל הוא הומלך בגלל אותו חודש ומונדיאל ,צמד המשחקים מול אנגליה ובלגיה,ומשם כבר זו היסטורייה.היום צעירים בני 20 יגידו מארדונה הכי טוב מבלי שראו אותו בכלל,זה דרכו של העולם

אתה חוזר לאייאקס שוב ואני אחזור שוב על דברי . בתקופת אייאקס בשנות ה 70 כמעט כל הקבוצות התבססו רק על שחקני בית.היו שחקני חיזוק מבחוץ אבל זה היה בקטנה. היום רוב הקבוצות מתבססות אך ורק כמעט על רכש.. אינטר לקחה צמפיונס בלי איטלקי אחד בהרכב,וונגר שיחק שנים בארסנל בלי אנגלי אחד בהרכב, ריאל היום משחקת רק עם קסיאס כשחקן בית אחד ויחיד.ולכן ברצלונה הנוכחית מתבלטת עוד יותר כי יש לה 7 שחקני בית בהרכב הראשון, וחצי שחקני הספסל גם הם שחקני בית.
אז כמובן שזה דור נדיר,אבל זו גם דרך.לא סתם בארסה כבר שנים היא הקבוצה שמשקיעה הכי הרבה מיליונים באקדמיה שלה .תאמין לי תיאגו אלקנטרה לא פחות טוב מססק,חבל על המיליונים…

ולסיום,זו רק דעתי…אני לא פוסל דיעות של אחרים,להיפך.

אוסטרלי 6 באפריל 2011

כקורא כרוני וכמתבונן מהצד שממעט להגיב על עינינים שאינני מבין בהם מספיק אוכל להגיד במלוא הכבוד הראוי שהטיעונים שלך חלשים ונחלשים.

אגב מה חתך גילך? 15-20
20-30
30-40
40+
?

יש לי הימור ואשמח לדעת אם פגעתי.

S&M 6 באפריל 2011

זה לא נכון שמסי לא יהיה הכי גדול בהיסטוריה בלי זכיה במונדיאל. לדעתי הוא לא יהיה הכי גדול בהיסטוריה גם אם כן יזכה במונדיאל.
כדי להיות הכי גדול בהיסטוריה צריך להיות לו ערך מוסף. הוא צריך להרים משהו. הוא צריך לעשות משהו שלא נעשה. הוא צריך לשנות.
מסי הוא דריבלר טוב, מבקיע טוב, אבל היו ויהיו כמוהו לפניו ואחריו.
גם ברמת הרגש אני לא מרגיש ממנו משהו שהרגשת ממרדונה או פלה. הם היו חייבים לנצח. התשוקה שלהם הייתה אדירה. ווינרים בנשמה, כמו ג'ורדן, מג'יק ובירד בכדורסל. אצל מסי אני לא מרגיש הבדל בין ניצחון להפסד. זה לא מקרי שהוא נעלם במשחקים רבים, שלא לומר "גדולים".
לדעתי, ורונן אומר שכל אחד זכאי לדעה, אז לדעתי אין לו את "זה", את מה שהופך שחקנים טובים לגדולים.

אבי 6 באפריל 2011

ליבי ליבי על טוטנהאם. היו רגעים העונה בהם נראתה כאחת הקבוצות ביבשת. קבוצה מלהיבה ואמיצה. החודש האחרון מסכן את כל מה שהשיגו, בדיוק כמו שכתב רונן: הפסד לבלקפול, ואז שלוש תוצאות תיקו מול קבוצות שמתחילות ב- W (!). חבל.

עכשיו הם צריכים שוב סיום מסחרר כמו בעונה שעברה כדי לחזור לאלופות: נצחונות על ארסנל צ'לסי והסיטי. בהצלחה (באמת באמת – בשמיים הטילו עליהם משימה קדושה: חסימת הסיטי בשערי אירופה!).

גם לי הייתה את אותה התחושה לגבי סניידר.

שאלה מטרידה: האם התחושות שלי הן באמת שלי, והאם אני חווה אותן בזמן אמת, או שזה שכתוב הזיכרון בדיעבד, שטיפת מוח בהשפעת הכתיבה הכריזמטית והסוגסטיבית של רונן?

דורפן 6 באפריל 2011

DE – כמובן שעוד תואר יוסיף. זה לא ברור? ג'ון מקנרו היה נפלא ב-1984 ודומיננטי כמו כל שחקן בהיסטוריה. האם אין משמעות לכך שפדרר היה דומיננטי באותה רמה 4-5 שנים.

זה ספורט ולא אמנות! הכי טובים בהיסטוריה מנצחים המון ובמשך שנים. זה תנאי בסיסי!

ויש את הצד ההפוך. אם ברצלונה, נניח, לא תצליח לזכות בעוד תואר אירופי, האם קשיחות ויציבות הם לא חלק מגדולה? שלא תבין לא נכון: אינני אומר שאין להם את זה. אבל הם עוד צריכים להראות זאת. אני למשל רואה את היכולת של יונייטד לחזור לגמר האירופי אחרי שזכתה בו כהישג די נדיר. נדיר אובייקטיבית – הוא לא קרה 15 שנים לפני זה.

תיאור משחק הלחץ שלך נכון – אבל הוא פשוט נובע מכושר ותקופות. מילאן יותר קרובה לתקופתנו אז יותר קרובה ביכולות הפיזית. אבל במושגים של אז אייאקס לחצה בעומק כל הזמן. וגם ליברפול. וגם מילאן. כמובן שבכל תקופה זה יותר אינטנסטיבי.

גם בקבוצות הקאונטר-פנץ' – האם לא ברור לך שמתפרצת של צ'לסי הרבה יותר מהירה משל גרנדה-אינטר?

דורפן 6 באפריל 2011

גפן וDE -אבל בואו נניח לזה לפחות עד מחר. כי ייתכנו שני דברים:

1. עוד הוכחות שמסי הטוב אי פעם.
2. טיעונים לכך שאולי שחטאר היא אחת הקבוצות האלמותיות.

פולדש – להגיד שזידאן בין שלושת הגדולים בהיסטוריה זו אותה טעות כמו להגיד שמסי. זה לקחת אספקט אחד – לקחת את הווינריות – ולעשות מזה את העיקר.

אבל מכיוון שכדורגל הוא ספורט כל כך גדול שחקן גדול בהיסטוריה הוא גם וגם וגם וגם. גם יציב בטירוף בליגה שנה אחרי שנה ומשחק אחרי משחק, גם מתעלה במשחקים חשובים, גם בליגה, גם בנבחרת, גם הרבה שנים. זה כדורגל – יש הרבה תחרות על הגדול אי פעם. זה לא תואר שהולך סתם ככה.

פולדש 6 באפריל 2011

רונן, אני לא זוכר שאמרתי בדיון הזה שזידאן ה וא בין שלושת הגדולים בהיסטוריה.

יש שתי אפשרויות:

1. דמיינת את זה.
2. יש לך זיכרון באמת פנומנאלי ואתה זוכר שאני מדי פעם מציין שלדעתי זידאן הוא בטופ 5 של הכדורגלים אי-פעם. זה יהיה מאוד קריפי, אבל בו במידה מוערך.

ודרך אגב, הגבתי לך למעלה, אבל הגבתי בתגובה לתגובה שלי, כי המערכת לא מאפשרת להגיב לתגובה שלך, מסיבה שאני לא מבין.

דורפן 6 באפריל 2011

בדיון הזה באמת אדם אמר את זה.

המערכת מאפשר שרשור עד שלוש תגובות. אני יכול לשנות את זה, אבל דווקא לא אוהב שנוצרים הרבה תת-דיונים.

פולדש 6 באפריל 2011

ועדיין לא פסלת את האפשרות הטלפאתית.

ותודה על התשובה, אני בהחלט מסכים שההשפעה היחידנית של ג'ורדן היא יוצאת-דופן בראי השינוים באופי המשחק. גם אם מכניסים למשוואה ענפי ספורט אחרים.

אבל מייקל ראוי לדיון משלו. אני כבר מדמיין פוסט בסגנון של "מייקל ג'ורדן – דיון היסטורי מזווית קצת שונה".

דורפן 6 באפריל 2011

גפן – זכיה במונדיאל היא בוודאי לא קריטית. כי צריך מזל וגם צריך להשתייך לנבחרת גדולה.

אבל יש משהו מטריד במה שקרה למסי (ובחרתי אותו לשחקן השנה). התגובה שלו לפיגור מול גרמניה הייתה דומה מאד לתגובה שלו לפיגור מול אינטר. התאיידות. וזה בעייתי.

לא שולל את העובדה שהוא ענק. אבל כמו שכתבתי – "הכי גדול בהיסטוריה" – מי שאתה חושב שהוא האחד והיחיד צריך חוץ מיכולת אדירה גם להראות שהוא ווינר במצבים קשים.

אגב – לעולם אל תתייחס למה שאומרים במסיבות עיתונאים לפי משחקים. גם גארת בייל הוכתר כטוב באירופה באחת מאלו. כולם מאד מנומסים. פרגוסון פעם הכתיר את ראול ורונאלדו כטובים בעולם בתוך שבועיים. כשארסן וונגר יכתוב ספר ושם יכתוב שמסי הטוב בהיסטוריה – זה יהיה יותר רציני.

קורא 6 באפריל 2011

אני מסכים איתך שהוא צריך עוד כמה שנים של השפעה, דומיננטיות ותארים בקריירה (רק בן 23) כדי להכנס לרשימה המצומצמת. להגיד שהוא מתאייד, זה קצת לחטוא לעובדות כי במספיק מצבים שברסה הייתה במצב הדחה (לדוגמה, פיגור מול ארסנל שנה שעברה, 0-0 לקראת סוף המחצית השנה, ויש עוד..) הוא השיב בהופעות גדולות ששוכחים כי לפעמים זה נגמר בתבוסה. גם מול גרמניה הוא לקח עליו את המשחק, אבל היה רחוק מהשער ועם הרכב ומערך שהיה קשה לתפעל. מול אינטר באמת מנעו ממנו לייצר כל דבר, למרות שהוא ניסה.

אריאל ש 6 באפריל 2011

אני רוצה להציע מדד מסוים, סובייקטיבי להחריד, לגדולה של שחקנים. המדד הוא תחושת הפחד שנוחתת עליך כשהם מקבלים את הכדור מול הקבוצה שאתה אוהד, ותחושת הציפיה כשהם מקבלים את הכדור בקבוצה שאתה אוהב. אתה רואה את תחושת הפחדציפיה הזו גם בעיני המגינים שצריכים לשמור על אותו שחקן, אפרופו הזדהות עם המשחק.

לפי המדד הזה, מרדונה לוקח בגדול. אם הוא שיחק נגד הקבוצה שלך, בכל פעם שהכדור היה מגיע אליו הלב היה צונח לתחתונים מהפחד מוחשי שאתה חוטף גול. הדור הראשון שראיתי בלייב היו שחקני שנות השבעים בסוף דרכם (קרויף, בקנבאור, קיגן) ולשני הראשונים בהחלט היה את הוייב הזה.

אפשר לנהל דיון שלם למי יש ולמי אין את זה (ולמי היה ואיבד את זה בדרך). על רגל אחת – לואן-באסטן היה את זה, לחוליט ולרייקארד לא. לזידאן ולרונלדו (הראשון) היה את זה בגדול כמו גם לרונלדיניו. כיום אני מזהה את ההרגשה הזו אצל רוני, רונלדו, סניידר, אצל רובן (כשהוא בריא). גם לאינייסטה ולמסי יש את זה, אבל איכשהו פחות כי הרושם הוא שהם תלויים בהנעת הכדור של ברצלונה כדי לקבל את הכדור במקום נוח עבורם.

גפן 6 באפריל 2011

רונן

אתה באמת חושב שמשחק טוב או חלש מחר של מסי יחזק או יחליש טענה של אחד משנינו ?

מסי כבר 6 שנים מככב בברצלונה. הוא מבקיע גולים בכמויות של פלה רק בשנות ה2000 .
מדברים על הגנות חלשות בספרד,אבל אני נזכר בהגנות של שנות ה 70 וה 80 ואני בכלל צוחק… לראות את מונדיאל שנת 70…ידעו מה זו הגנה בכלל ? לראות את פיטר ריד רודף אחרי מארדונה ב 86 ?היום הכדורגל כזה טקטי,מהיר וחזק,שזה בכלל לא באותה סקאלה עם מה שראינו פעם.

מסי רק בן 23,זה בלתי נתפס בכלל מה שהוא עושה כבר 6 שנים.

טוב אני חושב שמיציתי להיום,אני רק יכול לומר תודה על הזכות שיש לי לראות את מסי וברצלונה כל שבוע משחקים. מאז קרוייף ואייאקס לא התרגשתי ככה מכדורגל : )

אגב רונן , אני לא קורא אדוק כאן,אבל יודע שאתה לא גר בישראל.אפשר לשאול היכן? ואם כבר אז עוד אחת … זה מקרי שרוב הכותבים כאן הם תושבי חוץ ?

שיהיה לילה טוב לכולם : )

דורפן 6 באפריל 2011

גפן – זה נאמר בצחוק. על המקום בהיסטוריה משפיעים בעיקר משחקי גמר וטורנירים גדולים ומשחקים שמביאים תארים.

מקום המגורים של הכותבים הוא מקרי. אולי לא… אולי בחוץ לארץ יש קצת יותר זמן פנוי לכתוב בלוג.

אריאל 6 באפריל 2011

I hate to say I told you so, but I told you so. אינטר לא קבוצה לכלום השנה, עם הגנה שלא שווה גרוש. כדורגל התקפי זה יפה, אבל לא כשהוא לא מגובה בכלום מאחור.

Mr. Kate 6 באפריל 2011

אם אפשר להסית את הדיון על ברסה. אני חושב טוטנהאם היא סוג של מקרה מבחן עבור פלאטיני. הוא חייב למצוא דרך "לשכנע" קבוצות מהסוג שלה, של אודינזה, אולי של ולנסיה, שלא תמיד יכולות להגיע לאלופות שגם אם הן מגיעות לליגה האירופית זה לא "כשלון". שיש מה לרוויח ממשחקים שם. מעניין איך הוא יעשה את זה.

אשך טמיר המקורי 6 באפריל 2011

הערה אחת על רנגניק –

מעולם לא שמעתי עליו אבל היום קראתי ציטוט שלו לאחר המשחק, שבו הוא אמר שהוא החליט ללכת על התקפה. בחוץ.

כבר שנים אני מחכה שיבוא מאמן שלא יפחד לשחק על היתרון הגדול שנותנים שערי חוץ.
אף פעם לא הבנתי את הקטע של להתגונן בחוץ ולתקוף בבית.
ההיגיון הפשוט אומר שכדאי יותר לתקוף בחוץ ולהגן בבית!
כל הכבוד לו ששבר את המוסכמות האלה, שנובעות מפחדנות טהורה.

שלו 6 באפריל 2011

קצת הגנה על אינטר (וזה לא שממש אכפת לי מהם), אבל בכל זאת ההגנה של אינטר סובלת מפציעות של שני הבלמים הראשונים שלה, סמואל בחוץ כבר יותר מחצי שנה (ולא בטוח בכלל שיחזור) ולוסיו לא מצליח לשחק חמישה משחקים רצוף. יש בזה מן החוסר מזל אבל בעיקר הכנה לקויה לעונה. טעות נוספת היא שעדיין קורדובה ומטרצי בסגל הם שחקנים מאוד מוערכים באינטר, אבל כמו הרבה שחקני עבר היו צריכים למצוא להם מחליפים כבר לפני שנתיים.

כנראה שאין תחליף למאמן רציני, לאונרדו הובא לדעתי כדי לגמור את העונה ולחכות שישתחרר משהו רציני בשוק.

הסרייה א' נמצאת בתקופה של החלפת כוחות, זה התחיל בפרשת הקלצ'ופולי ונמשך עד היום, היא סובלת מהרבה תחלואים, שבריחת הזרים ממנה דווקא יכולה לעזור בריפוי.

שחטאר לדעתי תמשוך את מרב העניין הערב, האם היא באמת קבוצה של הרמות הגבוהות או שתתפרק.

בארסה בהחלת ראויה, מסי שחקן ענק (שזה מצחיק להגיד על משהו שהוא 1.6 מ') אבל אפילו בתקופתו יש החולקים על העובדה האם הוא השחקן הכי טוב, אצל מרדונה זה לא קרה (ובתקופתו שיחק משהו שנהיה מזכ"ל אופ"א, שנדמה לי היה לא רע ועוד מספר שחקנים "היסטוריים").

למי שטוען שפעם לא שיחקו נגד הגנות קשוחות, שיסתכל על המונדיאל של 66 ו 62 מסי לא שורד עברה אחת שעשו שם על פלה (שגם הוא בסוף לא שרד את המשחק נגד פורטוגל). מארדונה שיחק באיטליה בתקופה שהכדורגל היה שם הכי הגנתי וקשוח אולי, ולקח אליפות עם קבוצה שמקבילה אולי להפועל כפר-סבא, שמשון ת"א או מכבי יפו.

גם לטעון שמסי מככב כבר שש שנים בבארסה זה שכתוב ההיסטוריה, הוא עושה את זה שלוש שנים בוודאות אולי ארבע.

ברזיל למרות מה שחושבים, מעולם לא לקחה גביע עולמי בבית, נהפוך הוא היא הפסידה בגמר לנבחרת אורוגואי כשתיקו היה מספיק לה.

Glen in Spain 6 באפריל 2011

I have to defend a bit Gefen. I don't think that Barca is the greatest yet. The same and more for Messy. However, I think that after 20 years or so they are the first to merit the discussion and a title this year will strengthen the point. I also think that titles are a strong argument but far than what is described by Ronen and others (and not just because of the Tenis or the dead-ball era of Kobb until Ruth). Football is not what it used to be. The great Milan that we all cherish had the biggest advantage that English football was banned at the peak of its dominance. So more titles or less should be put in the prespective of times. I still think that Milan was the strongest of them all but lately I tend to see the years of Liverpool as the most impressive.
And yes, the world-cup does help in the myth of Barca. That is fair. The bottom line is of that we need prespective but this Barca is not so far from the consideration.

and as for yesterday,and my Spanish week. I am depressed with European football. On Saturday I got a free ticket (I know it cost my hosts at least 150 Euros for a nice seat). Yesterday I paid 275 Euros to sit no so far from the corner (the side of the first goal of Real). This is insane and in all aspects wrong.

דורפן 6 באפריל 2011

גלן – לזכות ליברפול עומדת עובדה אחת. באותן שנים ליגות בכירות היו 34 משחקים וזו של אנגליה 42.

Glen in Spain 6 באפריל 2011

Ronen more than that- In the Liverpool era another 2 teams won the cup and it stayed another 3 years in the UK. In the Milan era none of the other Italian teams won the prize. In my book it is strong because that clearly says about the strength of the league and the strength of the strongest

אביעד 6 באפריל 2011

גפן, הטענה שלך שפעם היה "קל יותר" לזכות בליגת האלופות כי הדרך הייתה קלה יותר, היא מאוד מאוד בעייתית.
נעזוב שניה את הנקודה הברורה מאליה (לקבוצה עם 0 נצחונות חוץ בנוק אאוט במשך 3 שנים, לזכות במפעל גביע שכולו משחקי נוק אאוט זה מאוד קשה).
גם אם אכן היה קל יותר לזכות בעבר בגביע האלופות, היה קשה יותר להגיע אליו. בארסה מודל 2009 בחיים לא הייתה זוכה בגביע האלופות של פעם. שום סיכוי שבעולם. למה? כי היא סיימה שלישית בעונה לפני כן ולא הייתה משתתפת בכלל בגביע האלופות.
הקבוצות הגדולות של פעם היו צריכות לתפקד בשני מפעלים במקביל, ברמה גבוהה ובתנאים סביבתיים להערכתי פחות טובים מהיום. זה יותר ממחפה על השינוי הפיזי במשחק.
מסי הגדול בהסטוריה? קח את היכולת המופלאה שלו בברצלונה ושים אותה שניה בצד. תשאל שאלה אחרת: מה היכולת שלו בסיטואציה משתנה? כלומר, כמה מסי באמת טוב במצב בו הוא לא משחק בשיטה שהוא מכיר מגיל 12 כשהקבוצה עובדת עבורו? מה הרמה של מסי בתנאים פחות מאופטימליים? במקרה הטוב ביותר, התשובה תהיה שאנחנו לא יודעים כי משחקי הנבחרת מעטים ומפוזרים. במקרה הפחות טוב אפשר לומר בדיוק מה שרונן אמר. מסי עד כה התאייד במצבים לא אופטימליים.
איך שחקן יכול להיות "הכי טוב בהסטוריה" אם אתה לא יודע איך הוא מתפקד בתנאים פחות ממושלמים? אתה יודע איך מראדונה תפקד כי הוא שיחק בבנבחרת ובכמה קבוצות שונות. כפי שציינת, מסי עוד צעיר והעתיד לפניו. נכון לנקודת זמן זו, הוא לא רלבנטי לדיון של "הטוב בהסטוריה".

Glen in Spain 6 באפריל 2011

Shalev- right now and with all due respect thinking that someone is better than Messy is so 2008. And once in a while when he is alone you might catch Uzi and some Brazilian astronouts whispering to thenselves that Zico was better than Maradona.

דודו 6 באפריל 2011

גפן – אתה נסחף פה בטרנד, כמו שדורפן אומר. זה בסדר וזה מותר אבל זה מוגזם מאוד. ברצלונה אכן קבוצה גדולה ורבים כיום טוענים שהיא הגדולה בהיסטוריה, אך כדי להיכנס לרשימת הגדולות בהיסטוריה (היא קרובה, אבל עדיין לא שם) היא צריכה כמה זכיות רצופות (כמו ריאל הגדולה של שנות החמישים, אייאקס של קרויף, באיירן של בקבנבאואר ומילאן של ההולנדים) או 3-4 זכיות בטווח שנים קצר (כמו ליברפול הגדולה או ריאל של סוף שנות ה- 90). ברצלונה זכו בשתי אליפויות אירופה בשנים האחרונות (לא ברצף, כבר מוריד להם נקודות), כאשר אחת לא הגיעה להם (כולם זוכרים את השופט בחצי הגמר בסטמפורד ברידג' שהעלה בכוח את בארסה). עוד זכייה או שניים בשנתיים הקרובות יקפיצו אותם בדירוג.
לגבי מסי, זה פשוט בדיחה. איפה הוא ואיפה מראדונה. מסי משחק בקבוצה עם כמה מהשחקנים הטובים בעולם בתפקידם (צ'אבי, אינייסטה, פויול, פיקה, ואלדז). הוא עושה את זה גם בתקופה שהליגה הספרדית הפכה לבדיחה (מלבד שתי הראשונות). עם איזה שחקן מהטופ העולמי שיחק מראדונה בנפולי? קארקה היה הכי קרוב לזה (וגם הוא הגיע רק אחרי הזכייה הראשונה בדאבל), אבל הוא ממש לא היה אפילו בין 10 החלוצים הכי טובים בעולם באותה תקופה, אפילו לא בין 5 הטובים בליגה האיטלקית, שהיתה אז ליגה אדירה, בה שיחקו מיטב הכדורגלנים בעולם ולקח שתי אליפויות, לא אחת. בליגה אז שיחקו מילאן הגדולה של ההולנדים, אינטר הגדולה של הגרמנים ויובנטוס של פלאטיני. נפולי לפני מראדונה היתה קבוצת מרכז טבלה במקרה הטוב. נראה את מסי הולך לליגה הכי איכותית ותחרותית, כלומר אנגליה, לוקח קבוצה ממרכז הטבלה, נגיד בולטון או סטוק ולוקח איתה דאבל ואחרי זה עוד אליפות. כשתבין לעומק מה מראדונה עשה, אז תוכל להשוות ביניהם. מראדונה שיחק נגד ההגנות הטובות בעולם ולא נגד ההגנות המצחיקות של הלה-ליגה. אותו הדבר בנבחרת. למסי יש סביבו שחקנים מהטופ העולמי (טבס, אגוארו, די-מאריה, היגואין, מסצ'ראנו). מה הוא עשה איתם? אפס שערים וקקי במכנסיים במונדיאל. תפסיקו להאשים את מראדונה. סגל כזה אמור לקחת בהליכה על הנייר. לפני מראדונה היה יותר טוב? מה היה בקופה אמריקה הקודם? עשה במכנסיים מול ברזיל. מראדונה לקח מונדיאל והגיע עוד פעם לגמר כמעט לבדו, בלי אף שחקן מהטופ העולמי לידו. כנס קצת לפרופורציות. להעביר שחקנים כמו בפלייסטיישן עוד לא עושה אותך הכי גדול בהיסטוריה.

Glen in Spain 6 באפריל 2011

Here is one thing for sure. Barca is the biggest thing in this blog. Almost every post is >200 responses and this post was not about Barca anyway. Barca is catching the imagination and attention of us all (love and hate). Nobody since Ajax did it (and if you think that everyone liked Ajax you are dead wrong). Nobody since Maradona (not even Zidan) got so much anticipations as Messy once he touch the ball. That put them in the contest. It might be too early (it is in my opinion) but unlike Kobe or the dude from Miami this is already not an absurd

דורפן 6 באפריל 2011

גלן – אז הנה בעיה. אם בארסה כל כך גדולה ואני מחפש כבר חודשים בלוגר רציני שיעסוק בא ולא מוצא – מה זה אומר עליה?

לגבי מסי מראדונה. שחקן שמצטיין בדרך כלל רק בעדיפות קיצונית של קבוצתו זה בעייתי. נכון, הוא יוצר הרבה מהעדיפות. אבל היו כמה וכמה מקרים בהן ברצלונה או ארגנטינה היו בצרות והוא נעלם. שים לב לברצלונה אפילו במצבי הדחה (נניח נגד ארסנל או צ'לסי) – זה לא מסי שמחלץ אותה.

אם זה לא ישתנה – הוא יישאר אך ורק וונדרפול.

Gilad 6 באפריל 2011

ronen, go to sportenter to the forum of barca (isralian site), you can find there the blogger that u r looking for

Glen in Spain 6 באפריל 2011

Dudu- again I think that your argument (need for consecutive titles) is valid but far from everything. Barca in my mind does not need 3 consecutive titles or even a total three in this era. One aspiring title and they will be in the contest of the greatest in my book.

שלו 6 באפריל 2011

גלן – כנראה אני לא מבין כל כך, אבל הרבה פעמים בחיים יש עניין של מקום וזמן.
אז נכון שמסי משחק בקבוצה הנכונה בזמן הנכון, אבל אולי גם לקבוצה יש חלק במה שמכונה פולחן מסי.
אני מעריך שיש היום לפחות חמישה שישה שחקנים שבאותו מקום של מסי היו עושים לא פחות.
יש כל כך הרבה אספקים של משחק שרונלדו עדיף עליו מבלי לפגוע בדברים שמסי חזק בהם שאני לא בטוח שרונלדו נופל ממנו.

ישנם שחקנים שבחרו בחירה של משחק בקבוצה מסוימת, ועקב כך לא יזכו לעולם להכרה שלה היו זוכים אם היו משחקים בקבוצה הכי חמה באותה עת.

כסיפוביץ 6 באפריל 2011

כאחד שצפה באדיקות בליגה האיטלקית של שנות ה-90 אני לא רואה איך אפשר להשוות את הליגה הספרדית של היום לליגה הכי חזקה שאני זוכר [בזה מסכים עם רונן].
להגיד שהליגה האנגלית היא ליגה של 2 קבוצות זו עוול גדול לעוצמה של מנצסטר יונייטד ושל פרגסון
להגיד שמסי הוא הגדול בהיסטוריה זה עוול גדול לשחקן שבאמת מניע את המכונה הקאטאלונית. קוראים לו צ'אבי למי שלא מכיר.
מסי עוד לא מדגדג את מאראדונה גם אם הוא יבקיע עוד 200 גולים.
יש לו כבר כמה שנים את הקישור הכי כישרוני בכדורגל שנותן לו את החופש לעשות מה שהוא רוצה.
צ'אבי הוא המעבד של המחשב ומסי אחראי לביצועים הגרפים אם תרצו לראות את זה כך…
בלי המעבד שום כרטיס גרפי לא יחזיק מעמד

ניסים ק. 6 באפריל 2011

סתם שתדע שהיום לכרטיסים הגרפיים יש מעבד משלהם :)
ואם כבר אז צאבי הוא לוח האם.

כסיפוביץ 6 באפריל 2011

לוח האם זה גווארדיולה (-;

אבי 6 באפריל 2011

אחלה דימוי!

ניסים ק. 6 באפריל 2011

איזה ויכוחים טיפשיים…למי יש יותר גדול? מי קבוצה היסטורית או לא?
אני נהנה לראות משחק של ברצלונה בגלל הטכניקה והטקטיקה. ובגלל אחד מסי שהוא שחקן שובב, ערמומי ומהנה.
אני נהנה לראות משחק של ריאל מדריד בגלל הדורסנות. בגלל האטרף. ולמרות אחד רונאלדו (לא המקורי) שהוא שחקן מעולה אבל עושה חשק להקיא כל פעם שרואים אותו.
אני נהנה לפעמים לראות משחק של צלסי. אני בדרך כלל לא נהנה לראות משחק של יונייטד כי אני לא אוהב את הדרך שבה הם משחקים.
אבל זה רק אני. וזו דעתי. וזה לא אומר שדעתם של אחרים לא לגיטימית.
כל ויכוחי מי הקבוצה הגדולה ביותר הם ויכוחי סרק. כנל השוואות בין מסי למרדונה. כנל "מה היה קורה אילו ברצלונה היתה משחקת באנגליה" וכו'.
לפעמים נדמה לי שמרבית הקוראים כאן (וגם הכותבים) שכחו מזמן למה הם אוהבים כדורגל. למה שיחקו בשכונה. נהיו עסוקים בהשוואות ובאהדה פנאטית המעוורת אותם ומונעת מהם להינות מהמשחק הזה. העובדה שרוב הקוראים כאן עסוקים בלשנוא את ברצלונה כי כולם אוהבים אותה ו"פרשני" ערוץ הספורט מרוממים אותה מזכירה לי מישהו שאמר לי – "אז מה אם כולם אוהבים את נירוונה ומשמיעים אותם כל הזמן ברדיו. זה אומר שהמוזיקה שלהם לא טובה?"…

אביעד 6 באפריל 2011

אגב, בעניין סניידר. אולי יעבור ליונייטד ואולי לא. אבל מה שקצת נשכח זו השאלה אם הוא בכלל יכול להסתדר בליגה האנגלית. מבחינת יכולת אין שאלה, הבעיה היא פיזית, בסיבולת הפציעות שלו. גם באייאקס, גם בריאל וגם באינטר, סניידר סבל מלא מעט פציעות ואני מקבל את התחושה שהוא קצת כמו רובן או ואן פרסי. שחקן נפלא שלא יכול לשחק יותר מ-30 משחקים בעונה בעומס ובקור האנגלי.

Glen in Spain 6 באפריל 2011

Look, I am not saying that Barca is there yet. But you got to ask yourself why people so freely describe them as the "biggest". Is it a fashionable trend? It may well be but it is too simple as an answer.
Ans as to consecutive and number issue- the axis of Real–Ajax-Bayren-Liverpool-Milan was relatively short.

After that almost 20 years with nothing close (for sure not Real- not in the dominance of the game and even not in this aspect of national title+cup for the same year. Why is that? because the game and the contest changed so much.

Barca is then different. It is controling the game. Favorites by all accounts in each game. Juve was the closest after Milan but that was still before the massive affect of the Bosman ruling. Just comparing numberts is wrong.

Shalev- you might be right but all the ifs ofhe world are less importnat in this case.

Glen in Spain 6 באפריל 2011

sorry for the spelling with the spanish keyboards

הופ 6 באפריל 2011

ברצלונה גדולה כי היא עושה משהו שונה מכל השאר (גם אם עשו אותו פעם, כבר הרבה זמן לא), עושה אותו בצורה כמעט מושלמת וגם זוכה בתארים הכי חשובים.
הכי טובה/ לא הכי טובה/ מסי/ מראדונה צ'אבי/לוח אם – סרק סרק סרק

DE 6 באפריל 2011

רונן,

לא טענתי שברצלונה הנוכחית היא הגדולה בהסיטוריה (כמו שכתבתי כבר, אני מתרחק מההשוואות הללו), כל שאמרתי שלדעתי היא 'קצת יותר מ"קבוצה שהחזירה סגנון משחק", כי ברמה הטקטית הבסיס אולי דומה, אך קיימים עוד המון רבדים אחרים שהופכים את הסגנון משחק הזה לחדשני שאינו בר השוואה עם מייכלס ואייקס הגדולה.
ככה שהנסיון שלך לנסות להפוך את סגנון הכדורגל של בארסה ל'טוטאל פוטבול 2.0' עושה (לדעתי האישית) עוול עם המציאות והעובדות.

גם המשחק לחץ של ברצלונה הוא לא רק תוצאה של של "פיתוח הכושר הגופני". מתגובתך ניתן לחשוב ששחקני ברצלונה רצים כמו עדר ללא רועה אחרי הכדור והדבר שמחזיק אותם בחיים הוא הכושר הגופני.
למעשה משחק הלחץ של ברצלונה מושתת על קריאת שטחים וסגירתם, כך שפרט לעיניין הכושר הגופני הגופני, נכנס פה גם הצורך בשחקנים נבונים שיודעים לקרוא משחק הייטב.

בכלל, אני חושב שברצלונה הנוכחית (ברמה הטקטית) מצטיינת בלהפוך את מגרש הכדורגל ל'גריד'מיתווה. הם מעצבים את הגאומטריה של המגרש (בדיוק כשם גרפיקאי מעצב את הגאומטריה של הדף – היכן ממוקמות כותרות, מספרי עמוד, גוף הטקסט, מיקום הקיפול, מיקומי שטנץ, גבולות נטו וברוטו וכמובן צלבי החיתוך). כך גם המשחק של ברצלונה. מסודר כמו בית-מרקחת, כאשר הכל מובסס על תפיסת עליונות בשטחים קטנים ופנויים (הן בהגנה והן בהתקפה), עם ניצול מקסימלי של השטח.

מהקבוצות הגדולות שראיתי (אייקס, ליברפול, מילאן, שוב פעם אייאקס), אני חושב שב'מבחן ההנאה' ברצלונה הנוכחית גוברת עליהם.
דהיינו, סביר להניח שהיא לא הגדולה ביותר לדעתך ולדעת רבים אחרים, אך לדעתי האישית (וקטונתי) – היא המענגת ביותר. בימינו ובחיי גם זה משהו :-)

דורפן 6 באפריל 2011

DE – מבחן ההנאה הוא גם תלוי תקופה. הכל תלוי במה שהיה שם לפני כן. ברור שלא ניתן להנות מסרט ישן של אייאקס אחרי שרואים את ברצלונה, כי הכל איטי להחריד. ואיפה אמרתי שהם רצים כעדר ללא רועה. כל שאמרתי שברור שהלחץ היום אינטנסיבי יותר.

אבל בדבר אחד אני חולק עליך. שאתה חושב שהומצא כאן משהו מהותי. שחקני אייאקס קראו היטב את המגרש ולמדו אותו. והקפיצה האינטלקטואלית שהם עשו במשחק, יותר גדולה מזו של בארסה. אין מה לעשות: להמציא משהו כמעט מכלום זה לא כמו לשפר אותו. ואייאקס הייתה הראשונה להגיד "אנחנו מגינים בשטח היריב" (למרות שהיה משהו גם בפיינורד). זו הקפיצה וזו ההמצאה והיא נעשתה באייאקס.

כל מה שאתה מתאר בגאומטריה, נעשה באייאקס. לא במקרה אלא במודע. ממש חשבו על זה. אם זה מעניין אותך קרא ספר בשם brilliant orange של דייויד ווינר. הוא מתאר את זה בצורה נפלאה. אייאקס לא "לחצה בעומק" אלא הגתה שיטה בה היא מגדילה ומקטינה את שטח המשחק כרצונה.

אז כן. זה כן טוטאל פוטבול 2.0. שזה משהו שכל הקרדיט על יצירתו שייך לאייאקס (וקצת דברים מוקדמים יותר). וזה הרי גם ברור כשמש מאיפה זה הגיע. זה לא ש"אייאקס היוותה השראה". זה לא "שבחנו מה קורה בעולם" בא ממש מישהו ספציפי מאייאקס, יוהאן קרויף, עם כל המחברות והתרשימים והמידע והביא את זה לברצלונה! גם צ'אבי דיבר לאחרונה על כך שהשיטה היא הולנדית. זה עניין שאפילו ברצלונה לא מתיימרת להגיד שהוא המצאה שלה. למרות שאינני מתחייב שבערוץ הספורט מסכימים לכך…

אבל להחזרת הכדורגל הזה יש חשיבות כשלעצמה. כי טוטאל פוטבול הוא לא ההתפתחות היחידה בכדורגל. והוא גם לא תמיד השיטה המנצחת. וכאן היא עומדת במבחן הגדול שלה. אם לא תנצח – ההשפעה שלה והנכונות של קבוצות ללכת בעקבותיה תהיה קטנה. אנחנו לא רואים למשל קבוצות באנגליה שרצות לחקות את ארסנל – כי הן רואות שהדבר הזה בינתיים לא מנצח.

דורפן 6 באפריל 2011

סליחה – לא 2.0 – באמצע אולי הייתה מילאן

ברסלוניסטה 6 באפריל 2011

שאלה לדורפן:

לו פרגוסון היה פורש מחר, במי היית בוחר כמחליפו?

דורפן 6 באפריל 2011

שאלה טובה… גווארדיולה נראה בחירה טובה אבל הוא לא ממש מחזיק באותו תפקיד של פרגוסון. פרגוסון מטפל בכל העניינים כולל רכש, אקדמיה וכו'. אבל מצד שני הוא ללא ספק אינטליגנטי מספיק בכדי לגדול אל תוך תפקיד כזה. יש לו את המזג הנכון. יש לו חזון ברור. ויש לו גם גמישות – אני לא חושש ממצב דומה לארסן וונגר בו נניח שיטת המשחק לא תביא לתוצאות הרצויות, והוא ייצמד אליה בצורה פנאטית. אז באינטיליגנציה-מזג-חזון הוא נראה בחירה טובה.

את מוריניו לא הייתי רוצה. אני כן חושב שהוא המנג'ר הטוב ביותר כרגע אבל אין לי כוח אליו.

פרגוסון משבח תמידית את דייויד מוייס. הוא מחזיק בכל התכונות שציינתי אבל כמובן לא אימן ברמות הללו. האידיאלי היה שהוא היה מוכן לבוא לשנה כעוזר לפני כן, אבל קשה לי לראות את זה קורה במציאות מודרנית.

אבל בדברים הללו לעולם אין לדעת. מייקל פילן הוא כרגע העוזר. הוא נראה כסתם מישהו שנמצא שם. אבל כך נראה פייזלי (ושאנקלי אפילו חשב שהוא לא מתאים). וגווארדיולה קודם מהנוער. אז אין ממש צורך להגיד שאתה מביא מישהו בכיר ממקום אחר.

יוני 6 באפריל 2011

ההשוואה למרדונה לא הוגנת מסיבה אחת. בעולם שלנו לא יהיה שחקן מהגדולים בעולם שיחליט שהוא עובר לקבוצה שאינה אחת מהטופ 10. אין חיה כזו. אז כל המשפטים כמו "חכה ש…" הם יפים, אבל זה אומר לחכות למשהו שלא יקרה, ולא בגלל שחקן כלשהו, אלא כי זו השיטה.

לגבי איטליה של סוף האייטיז, זה דבר שלא ברור אם יחזור לאור המגמה של צמצום קבוצות הצמרת בכל ליגה וקניית כוכבים מקבוצות טובות לקבוצות נפלאות. אגב הצלחה אירופית, סמפדוריה לקחו גביע מחזיקות והגיעו לגמר האלופות והפסידו 1_0 לקבוצה מיני-הסטורית רק בהארכה. גם נאפולי לקחו גביע אופ"א. אמנם לא היו זכיות אחרות באלופות, אבל איטלקיות עשו משהו בשנים שהגביעים המשניים היו חשובים עם קבוצות חזקות.

פראליה 6 באפריל 2011

לא ממש נכון עובדתית, מילאן וסיטי משכו לא מזמן את זלאטן וטבז להזכירך. ישנם שיקולי התאמה לקבוצה, שכר ושלב בקריירה שגורמים לטובים ביותר לעבור לקבוצות שאינן בכירות

אביעד 6 באפריל 2011

הנה משהו שסקרן אותי אתמול. מעניין למה במפגשים בין 2 קבוצות מאותה מדינה, עדיין קיימת מדיניות אופ"א שלא לשלוח שופט מאותה מדינה. היום מנצ'סטר נגד צ'לסי, אבל עם שופט ספרדי, מה שאומר שיש סיכוי לא רע שהמשחק שנראה לא יהיה בדיוק כמו בליגה האנגלית.

תומר חרוב 6 באפריל 2011

אינטר ושאלקה שיחקו אתמול, ריאל והנציגה הכי פחות בכירה מאנגליה, מה קשורה לפה ברצלונה?

אביעד 6 באפריל 2011

גרסא מוקטנת של חוק גודווין. בדיון שקשור לכדורגל (במיוחד אירופאי)מישהו תמיד יזכיר את ברצלונה (או כדבר נפרד או כנקודת התייחסות), מישהו תמיד יגיב תגובת נגד/הפרכה ומכאן והלאה הקרב מתחיל.

הופ 6 באפריל 2011

LOL
מעניין מה יקרה כשמישהו יזכיר את ברצלונה והשואה באותה תגובה

אביעד 6 באפריל 2011

לדעתי התנגשות כזאת תשמיד את היקום.

Glen in spain 6 באפריל 2011

And shimon mizrachi

דורון 6 באפריל 2011

לא שמעת שביום השואה שמעון מזרחי נוסע לברצלונה?

ברסלוניסטה 6 באפריל 2011

לדורפן:

א. תודה. הייתי שמח לראות את יונייטד הולכת על מאמן בעל אוריינטציה התקפית (גארידו, אמרי, פלגריני?)

ב. בהמשך לדיון שלך עם גפן לגבי מקומו של מסי בהיסטוריה של הכדורגל: רציתי רק להעיר שלא כדאי לראות במונדיאלים קריטריון של ממש להערכת יכולתם של השחקנים, שהרי בדרך זו גם רונאלדו ורוני עלולים (בטעות) להיראות כשחקנים לא-גדולים.

דורפן 6 באפריל 2011

לגבי ב. זה עוות של דברי. הם לא נאמרו בהקשר של שחקנים גדולים או אפילו גדולים מאד או אפילו אחלא שחקנים או שחקנים פיגוז. הם נאמרו בהקשר לטענה של "הכי גדול בהיסטוריה של הכדורגל". שזה כולל פלה, קרויף, גארינצ'ה, פושקש ומראדונה. אין שום טענה שרוני בין עשרת השחקנים הטובים בהיסטוריה. לרונאלדו יש סיכוי מסויים.

הכי גדול בהיסטוריה של הכדורגל – צריך להיות "גם וגם". לא "חלק מהדברים". גם ווינר, גם פייטר, גם כל שבוע בליגה, גם בנבחרת, גם בקבוצה, גם עם קבוצה טובה בהרבה מהיריב, גם עם קבוצה חלשה מהיריב, גם משחק מאד אטרטקיבי, גם יעיל להפליא, גם ביום שני בערב וגם בשבת בצהריים. גם כשמכסחים וגם נגד גרמניה. וכל זה בדרך כלל ובמשך הרבה שנים.

לא קל ידידי!

מסי, בינתיים, הוא חלק מהדברים הללו וחלק מהדברים לא.

ברסלוניסטה 6 באפריל 2011

ואם מסי יוביל את ברסה לזכיות בתארים רבים אך לעולם לא יזכה בגביע העולמי, כלום לא ניתן יהיה למנותו בין הגדולים ביותר אי-פעם?

דורפן 6 באפריל 2011

בוודאי שכן. פושקש וקרויף היו מעולים בכדורגל בינלאומי – אבל לא זכו בגביע. די סטפנו בגלל אילוצי תקופה לא זכה במונדיאל. מראדונה לא זכה באלופות.

"הבעיה" בהופעה של מסי במונדיאל ובמדי ארגנטינה היא לא שארגנטינה לא זכתה בתואר זה או אחר. אלא ירידה חדה מאד – מרמת "בלתי ניתן לעצירה" לרמת "שחקן נפלא בלי ספק" כשהוא בנבחרת. וגם לא רואים ממנו מנהיגות יוצאת דופן. את כל זה למשל ראו מצויין אצל זידאן. אבל לזידאן חסרים אלמנטים אחרים: הוא לא היה שחקן של כל שבוע. מה שמסי כן.

גיל מזימבבואה 6 באפריל 2011

הימור – שחטיאר מעיפים את ברצלונה!!!
7 ברזילאים בהרכב (בהנחה שכולם משחקים)!!!

שלו 6 באפריל 2011

גיל מזימבבואה, אל תגלה להם אני שומר את הגיחוך על ברסה לרגע הזה.
אני מאמין שאם יש מקום להפתעה הוא יבוא משאחטיר, כי הם פשוט קבוצה נהדרת.
אני לא יודע אם מספיק טובה כדי לעבור את בארסה, אבל אם כן זה יהיה משמח מאוד.

matipool 6 באפריל 2011

גיל – גם אני חושב כך או לפחות מקווה .
אני חושב שהסיכוי שלהם היה יותר טוב דווקא אם המשחק הראשון היה אצלם .

הוא זידאן המקורי 6 באפריל 2011

לאחר המפגש של טוטנהאם עם מילאן כתבתי באחת התגובות: "…כאשר נשלח כדור גובה לעברם, קראוץ' הרים את הזרוע וחיכך את מרפקו בתוך הפרצוף של גאטוסו." לדעתי הבחור מרגיש שעם כדורגל נטו אין לו מה לחפש ברמות האלה.

אביאל 6 באפריל 2011

שלו וגיל – עם כל הכבוד לשחטאר ולרומנטיקה שקבוצה ממזרח אירופה תעיף את ברצלונה הנוכחית, זו עדיין יותר פנטזיה מאשר משהו מציאותי, מספיק לראות את סיכויי חברות ההימורים.

בכל מקרה, אשמח מאוד לאכול כמה כובעים שצריך בעניין הזה.

דודו 6 באפריל 2011

1. בארסה של העונות הללו היא קבוצה היסטורית. היא כזו בגלל שהתקצבות כזו של כישרונות של פעם ב30 שנה (צאבי,אינייסטה,מסי) גדלו אצלה במחלקת נוער בפערי זמן אידאלים.
יש לבארסה מחלקת נוער אדירה. אבל כאלו כשרונות לא גדלים כל פעם באותה מחלקת נוער ולא חשוב כמה היא נהדרת ומוצלחת.

2. הבעיה של ריאל היא שעל מנת להתחרות בבארסה הזו בנו את נבחרת שאר העולם פחות או יותר והם עדיין לא לוקחים תארים.
אני חושב שנכון יותר להגיד לא לקחו. בכושר הנוכחי שלה ואולי אחרי שיורידו שם מעמסה ולחץ בליגה הם פיבוריטים לקחת 2 תארים.

3. אני מצטרף לקרוייף ומביע ספק גדול באשר לסיכוי לקלאסיקו בחצי הגמר. שאחטר היא בדיוק מהיריבות הטריקיות האלו שיכולות להדהים. ביחוד שהמשחק המכריע לתיקון טעויות הוא בחוץ.

4. לגבי הפערים בליגה הספרדית : שמישהו יראה את המשחקים של ולנסיה,סביליה ובעיקר ויאריאל בברנבאו ובקמפ נואו ויגיד שזה דומה לשטיחונים מלונדון.
אגב, דוגמא הפוכה: ולנסיה נגד מנצסטר יונייטד. אין ספק שולנסיה פחות טובים אבל הפערים הרבה יותר קטנים מאשר בין בין טוטנהם לריאל וארסנל נגד בארסה (בשנתיים האחרונות)

דורפן 6 באפריל 2011

אכן, רק בשחטאר-ברצלונה יכולה ליפול היום הפתעה. אבל זה בגלל שבמשחק השני שום תוצאה לא תהיה הפתעה.

זיזו 6 באפריל 2011

רונן

ההאחזות שלך בטענה של חוסר עקביות של זידאן בכדי למגר אותו המצמרת ההיסטורית מצחיקה.

בזה אתה מאוד עקבי.

אתה מעמיד קריטריונים וסטנדרטים שמסבירים לך למה השחקנים שאתה אוהב הם הגדולים מכולם.

ובוחן אספקטים מסויימים רק אצל השחקנים שאתה רוצה.

חדשנות, הנאה של הצופים? מה להם ולגדולה?

זידאן ניצח וניצח וניצח וניצח. זה ניראה לי קרטריון שאתה ממעיט מחשיבותו.

נ.ב. חוסר הרצון של מוריניו לעלות עם לאס בהרכב = עילה לפיטורין

Comments closed