הניצחון על צ'לסי. בינתיים הכי טובים מחוץ לספרד

יונייטד פירקה את צ'לסי בדמיון די גדול למשחק הראשון

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

המשחק הזה הבהיר דבר אחד. יונייטד לא בדרך לאליפות הליגה הקשה באירופה בגלל משבר בצ'לסי. האמת נמאס לי לשמוע את זה. היא לא בנויה פחות טוב ממנה לשום מפעל ובשום צורה ולא בכדורגל נטו ולא בברוטו ולא מבחינת המרכיבים ולא משום בחינה. היא כרגע יותר טובה ממנה. וכנראה יותר טובה מכל קבוצה מחוץ לספרד. השער של פארק היה שער ניצחון ואמירה. שעכשיו אפריל ומי שמתכוון לנצח את יונייטד במשחק גדול כדאי שיכין קבוצת כדורגל ממש מעולה.

אפשר פשוט לחזור על הסופרלטיבים לכל שחקן מהמשחק הראשון. אחד לאחד – קאריק, פארק, רוני, צ'יצ'ריטו, גיגס, פרדיננד, ואן דר-סאר, וידיץ', אברה – כולם חזרו ועבדו מדוייק ופירקו את צ'לסי בדיוק לפי התכנית שעבדה במשחק הראשון. כלום לא היה מקרי אז וכלום לא היה מקרי היום.

אבל אני רוצה לציין דווקא את נאני ששיחק רק חלק מהמשחק בלונדון. אולי על פניו לא היה השחקן הטוב ביותר של יונייטד. נאני הבין ששורקים לעבירות ומוציאים צהובים. ולמרות ששחקני האוליגרכיה יודעים בדיוק אילו תיקולים גורמים לפציעות הוא פשוט תקף אותם שוב ושוב והוציא מהם הצהובים שנטרלו אותם וגם את האדום שהיה אמור לשבור אותם. בעניין הזה, האומץ לחטוף וההבנה שאתה מכלה בכך את היריב, לדעת שלפעמים דווקא השחקן הוירטואוז הוא מי שצריך לחפור, הוא דמה לרונאלדו.

אנצ'לוטי מאמן רב זכויות. אבל לא לשלוח את דידיה דרוגבה למגרש למשחק כדורגל מכריע זו סוג של בעיה באינטילגנציה רגשית.

וזה מה שנכתב לפני המשחק:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

התייחסתי היום בעיתון לאיזשהו עניין טקטי במנצ'סטר יונייטד שאני מזהה בשבועות האחרונים. וזה מתקשר לעקרון הצמדים שאני חושב שמתקיים ביונייטד – בכוונה או שלא בכוונה. נראה שפרגוסון שבר את האבחנה בין קיצוני מגן לקיצוני חלוץ. אין לו בעיה לשים את אברה ופאביו באגף אחד מול ארסנל או את ואלנסיה ונאני באגף אחד מול צ'לסי.

כמו כל עניין טקטי ביונייטד צריך לקחת את זה בערבון מוגבל. יונייטד איננה מועדון שאומר "זו שיטת המשחק ועכשיו מתחילים לחנך את כולם לשחק לפי השיטה ומי שלא מתאים לו שלא יהיה כאן". זה מה שיש כרגע – שורה של שחקני כנף מעולים – אז זה מתאים.

הנה שער מעניין של יונייטד מלפני די הרבה שנים שקשה לדמיין אחד כזה בימינו:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ג'י סונג פארק אפילו אמר השבוע "שהחזקת כדור היא סטטיסטיקה מיותרת. מה שקובע הוא כמה בועטים לשער". ג'י סונג פארק צודק. לא בגלל שהוא צודק. בגלל ששחקן רציני מאמין במה שהקבוצה שלו עושה ולא עסוק בלחשוב אם אולי צריך לעשות אותם אחרת.

בגלל נסיבות המשחק הראשון, המשחק הערב הוא היחיד שיעניין היום ברחבי העולם. מלבדו כל סיבוב הגומליון מיותר. ולכן יש לשחקני יונייטד אחריות מיוחדת. לא רק לנצח, אלא להבהיר שהיא קבוצה מפחידה שלא חושבת על שום דבר מלבד ניצחון. שעונת חלוקת התארים בשער, ולא אכפת לה דבר מלבד התוצאה הסופית.

*

המשחק היום הוא פרשת דרכים לליריבה. הוא יכול לסיים עבורה את העונה ואולי גם עידן. פרנצ'סקו טוטי כבר דיבר השבוע על קרלו אנצ'לוטי כמי שכבר נמצא ברומא בעונה הבאה. פרנק ארנסן, שבתואר שלו הוא מנהל מקצועי ומעשית מין ג'נרל מנג'ר שאחראי על גיוס שחקנים, עוזב.

לא כל כך ברור לי מה השיג. כמעט כל שחקן מרכזי היה שם בעידן מוריניו או אפילו לפני כן. בכדי לרכוש את אנלקה או טורס או רמירז שהוא שחקן נבחרת ברזיל אני לא בטוח שצריך דמות נפרדת מהמנג'ר. אחראי על רכש נחוץ אולי דווקא בקבוצות עניות שצריכות לאתר מציאות. אבל סביר שצ'לסי תמשיך במודל הזה של מנג'ר לחוד ומנהל מקצועי לחוד. למה? כי אחד המאפיינים של אוליגרכיה היא שלא נותנים לאיש לצבור יותר מדי כוח.

מה אומרת תחושת סוף העידן לגבי הערב?

אני לא חושב שיש ליונייטד איזשהי תקווה שצ'לסי תראה כמו קבוצה שבורה נפשית. צפוי לדעתי קרב גבורה של האוליגרכיה. כי אם הייתי שחקן מרכזי – נניח לאמפרד, דרוגבה, אסיין, טרי או קול – הייתי חושב כך:

לשתי הקבוצות יש שלוש אליפויות בשש השנים האחרונות. הגמר האירופי ביניהן הוכרע על כלום. וזה עוד במצב שאצלנו יש בעל בית שכל הזמן מפטר מאמנים ועושה נסיונות מצחיקים בתפקיד הזה. ואנחנו השחקנים הוותיקים לא רק שהבאנו את התארים אלא גם די הצלחנו לגרש יריבים על המקום בהרכב כמו באלאק ושבצ'נקו. שילמו עלי הרבה כי אני שווה את זה.

אז מה שנראה היום הוא מערבון קלאסי. יחידת קומנדו מאורגנת מכתרת חווה בה יש כינוס של רוצחים שכירים. בין הרוצחים היו עימותים פנימיים וכמה נרצחו. אבל עכשיו הם נערכים לקרב באיום החיצוני.

לא חושב שאיזשהי קבוצה תגרש את יריבתה מהדשא. אני חושב שיהיה כאן גיבור אינדוודואלי.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

"מדינת היהודים" והספורט המוטורי הישראלי
ותודה לנטשה הנפלאה שלימדה אותי להחליק

123 Comments

גיל 12 באפריל 2011

אני חושב שאת השער שהראית לא היה אפשרי לראות היום כי סקולס היה בועט את הכדור לשמיים.

גיל שלי 12 באפריל 2011

שלמה שרף כנביא. הגאונות של אבי נמני כמגן שמאלי רק הקדימה את זמנה.

אזי 12 באפריל 2011

אפילו מוריניו (שהפך את אטו למגן) לא היה יכול לגרום לנמני לרדוף אחרי קשרים

פרלה 12 באפריל 2011

בקרוב מסיללה וטוואטחה יחד על הקו השמאלי

הופ 12 באפריל 2011

במשחקים כמו אלה נחשף הצד הפטריוטי שלי. ממש לא אכפת לי מי ינצח אבל אם בניון יכריע את המשחק לא יהיה מאושר ממני.

יוני 12 באפריל 2011

גול עצמי של יוסי?

הופ 12 באפריל 2011

:) כל אחד שיפרש את המשפט איך שהוא מעדיף

אביאל 12 באפריל 2011

אני דווקא הייתי מדמה ההפך, הרבה רוצחים שכירים "שׁעברו קצת בחיים המקצועיים" מגיעים למבצר של כוח קומנדו עם מפקד שראה כבר דבר או שניים.

אני צופה החזקת כדור ולחץ של צ'לסי עם מתפרצות של יונייטד, במיוחד עם רוני והרננדז.

מקווה לנצחון של צ'לסי, בכל תוצאה ואם אפשר מגול של טורס, סתם כדי להרגיש טוב.

דרך אגב, יודעים כבר מי יהיה השופט ?

אלי 12 באפריל 2011

השופט הוא הפורטוגלי ששפט את אנגליה-וולס. פרח לי שמו.
אני מסכים לגבי השליטה במרכז, נכה אותכם בקאונטר- חבל שדויד לואיז לא משחק, הוא היה עולה למעלה ומחלק מתנות. טוב לפחות יש את קאשלי :)

נעל קרועה 12 באפריל 2011

1-יוניטד-צ"לסי משחק ענק
לא יכלנו לדרוש יותר מזה כמשחק חימום לקראת הקלאסיקו
2-לא זוכר משחק של יוניטד השנה בבית שבו היא לא הבקיעה
3-גול מוקדם של היוניטד יהרוג את המשחק
4-אין מצב שאנג"לוטי חוזר על הטעות שטורס פותח
5-אין מצב שמאלודה לא פותח
6-ראיתי את שחקני ההגנה של יוניטד (חוץ מווידי"ץ )עושים טעוית מסמרות שיער,בלי שוער ברמה של ואן דאסר זה היה נגמר רע,אם ריו ווידי"ץ משחקים קשה לי לראות את צ"לסי מבקיעה
7-אם זה אותו שופט מהמשחק הקודם,הוא חיב לצ"לסי פנדל

ליבר 12 באפריל 2011

אני חייב להסכים שהמשחק עם צ'לסי היום מפחיד מתמיד.
אין לי ספק שהיום אנצ'לוטי יהיה מפוקס הרבה יותר.
אני לא רואה מצב שבו רמירז וז'ירקוב יהיו שחקני האגף גם היום.
מלודה צריך להיות באנקר בהרכב שלהם, כמו כן אני לא יודע מה המצב עם סלומון קאלו אבל היה לי די מוזר שהוא לא שיחק במפגש הקודם.
בכל מקרה הסיכוי היחיד של בניון לשחק זה רק אם טורס ישחק, אחרת אנצ'לוטי יעדיף את אנלקה דרוגבה וקאלו בחוד שלו.
בנוסף אני חייב לציין שאחרי כמה שנים טובות שאני רואה את ג'ון אובי מיקאל משחק אין לי ספק שזאת העיסקה הכי טובה שמנצ'סטר עשו אי פעם. השחקן לא שיחק אצלנו משחק אחד וקיבלנו עליו (אם אני לא טועה) בערך 16 מיליון!!! מחיר לא יאמן על שחקן מוגבל מאוד!
UNITED WILL NEVER DIE

שלו 12 באפריל 2011

כשאני מסתכל על הקבוצות מבחינת נתונים יבשים, אני בהחלט חושב שצ'לסי בעלת מרכיבים טובים יותר מאשר היונייטד.
אני חושב שבמשחק אחד כל תוצאה יכולה להיות בעיקר בגלל שברמות האלו, יום טוב מצד אחד ורע מצד שני יכול להגיע גם לתוצאות חד-צדדיות.
את מה שאברמוביץ' עשה השנה בצ'לסי צריך ללמוד בבי"ס לפסיכו-אנליזה, בקורס "יצר הרס עצמי – איך לעזאזל אוליגרכים רומסים הכל, רק בגלל שהם יכולים".
אם לא היה מתערב בנעשה כנראה כבר הייתה אלופה באנגליה שהייתה יכולה להתמקד בליגת האלופות. אבל הצורך האין סופי להחריב כנראה גדול מהרצון להצליח.
אנצ'לוטי שהוא גדול המאמנים תחת רודנים, שמצליח איך שהוא לשלוט בקבוצה שהבעלים קובע לה את ההרכב, הטקטיקה והחילופים.
גם הוא נכשל.
וכן אני מאוד אהיה מופתע עם אנצ'לוטי לא יחזור בקיץ הביתה לרומא,
שם הוא עדיין סמל ובן בית, ואחרי החלפת הבעלים הוא גם יקבל תקציב לרכש שחקנים, והוא גם יודע לטפל בכוכבים מזדקנים קלות.

רונן, מורן רעייתי מוסרת ד"ש וכשאתה בסביבת כרכור תקפוץ לקפה איטלקי אמיתי…

כסיפוביץ 12 באפריל 2011

לגבי אברמוביץ זה החטא ועונשו. זו הקרמה שלו.
אני מסכים שצלסי עולה על מנצסטר מבחינת הנתונים היבשים. חסר לה דבר אחד קטן וזה פרגסון.
אני רק חושב איך פרגסון היה מתמודד עם המשבר הגדול ביותר שראינו השנה מקבוצה באירופה.
מישהו זוכר את הדריסה הגדולה שלהם בתחילת השנה?
הנפילה המנטלית הזו ממש לא ברורה לי עד היום.
פרגסון לא היה נותן לזה לקרות אלא שומר את המומנטום הזה למרץ אפריל.

אלי 12 באפריל 2011

אני מקווה רק שהמשחק לא יקלע להארכה ואז נצפה בדו קרב יריות מקסיקני.
מסקרן האם הרננדז יפתח- אין לו מה למכור בכדורי גובה מול טרי, אבל הוא יכול ליצור שטחים לרוני. אם הוא לא פותח אני מאמין שנראה את נאני, ולנסיה הוא בגדר טאבו.
ומי היה מאמין שהשחקן היחיד שמקומו מובטח בקישור הוא מייקל קאריק הגאון!

יוסי מזרחי 12 באפריל 2011

אכן משחק "מקצר חיים".
צלסי הנוכחית מצויה על פי תהום, ואני מקווה שהם יעשו הלילה צעד גדול קדימה.

אריק 12 באפריל 2011

רונן תודה. לי אישית יש תחושה לא טובה. יותר מדי דיבורים על טרבל. צ'לסי היא קבוצה שאני מאוד מעריך אותה ואת היריבות גם על המגרש השחקנים מראים כבוד אחד לשני וגם ביציע הברידג' בחוויה שלי זה מקום של עקיצות הדדיות ולא איחולי מוות כמו אנפילד או אלנד רואד. צלסי קבוצה נהדרת עם הרבה אופי, אני בונה על OT ומקווה לטוב, הגמר יוצא ביומולדת שלי ואני רוצה סיבה טובה לטוס ללונדון. אגב אוף טופיק קראתי היום בכל מיני מקומות על המשחק ותהיתי האם תמיד עיתונות הספורט היתה כל כך שטחית וכל כך מלאה שגיאות עובדתיות או שזה תופעה של השנים האחרונות (לא הייתי פה כמה שנים)?. שבוע שעבר איציק זוהר הסביר שגלאס הוא קשר אחורי טוב אבל לא ברמה של מקללה וויירה ולא מתאים לקבוצה גדולה יותר מטוטנהההההם כמו שהם הוגים את זה, חשבתי שאני לא שומע טוב אבל אז הופיע באנר עם נתונים על גלאס…

אביאל 12 באפריל 2011

הרכבים !

צ'לסי : צ'ך, קול, טרי, אלכס, איבנוביץ', רמירז, אסיין, לאמפרד, אנלקה, מאלודה וטורס.

יונייטד : ואן דר סאר, אוש'ה, פרדיננד, וידיץ', אברה, קאריק, פארק, גיגס, נאני, רוני והרננדז.

כרגיל, לא ברור למה אנצ'לוטי לא פותח עם דרוגבה…

אלי – לואיז מחלק מתנות ? הוא עשה את ההבדל במשחק הליגה האחרון והוא בהחלט היה חסר במשחק הקודם ואני מניח שגם היום (למרות שאלכס חוזר).

יוסי מזרחי – אחרי הרכישות בינואר, ככל הנראה הגעתו של הידניק והרענון שהסגל יעבור בקיץ, לא הייתי ממהר להכריז על תהום, אלא אם כבר ההפך וכמובן שנצחון של צ'לסי היום יהיה מעולה !

אריק 12 באפריל 2011

לא טוב לי בלי ולנסיה

אלי 12 באפריל 2011

נגד מי הוא איבד כדור על החצי וחטף גול? סטוק?
שלא תבין אותי לא נכון- לואיז שחקן נהדר אבל ברזילאי עם נטיה לעלות קדימה ובמשחקים של מתפרצות אתם עלולים לשלם על זה.
ופרגי מפתיע כרגיל כשהוא מוציא את וולנסיה מההרכב, בשבת הוא יצא מוקדם והיתה תחושה שהוא נעול על המשחק, אבל אני מקווה שנאני יבריק היום עם כמה שניות של קור רוח.

יוסי מזרחי 12 באפריל 2011

אביאל, התכוונתי רק למשחק של היום.
אתם לא ליברפול ולא האוסף התכול.

כסיפוביץ 12 באפריל 2011

הריעו לאיש הקשיש!!

זיגי 12 באפריל 2011

נו, הארכה כבר לא תהיה פה…

כסיפוביץ 12 באפריל 2011

לדעתי בגלל זה רוני היה כל כך שמח. הוא יספיק לראות House

גפן 12 באפריל 2011

שחטאר 0 – ברצלונה 1 תוצאת מחצית. נחשו מי הבקיע לברצלונה ?

אזי 12 באפריל 2011

צ'יצ'ריטו כל פעם מפתיע אותי מחדש.
הוא יודע רק לכבוש.
מדהים

לדעתי הוא לא יצליח לעשות דאבל פס עם קיר אלא אם בסוף יש הזדמנות כיבוש

יואב 12 באפריל 2011

וזאת המיומנות הגבוהה, הקשה והמתגמלת ביותר בכדורגל.

שלו 12 באפריל 2011

סופית, שגיא כהן טיפש ובלתי נסבל.

אורן 12 באפריל 2011

בהתחלה חשבתי, שכולם נהיו נביאים, שעון התגובות עדיין בשינת החורף.

אורי המקורי 12 באפריל 2011

הוא הרבה דברים כולל בלתי נסבל אבל בטח לא טיפש. הוא חכם שמנסה להראות שהוא כזה. אני גם חושב שהוא מבקר המסעדות לא רע בכלל אם כי גם שם הוא כותב הרבה שטויות.
מצד שני, בהחלט הגיע זמן לרענון הסגל של ערוץ ברצלונה. במיוחד אבי מלר. הוא חסר מודעות עצמית ברמה שדורשת טיפול אצל מומחה. נמאס לי גם להנמיך כל פעם שהוא מדבר. טכנאי הסאונד אמור לדעת לעשות את זה.
אני באמת לא מבין את המחסור בפרשני ספורט בארץ. כל כך קשה למצוא גיק ספורט עם קצת חוש הומור ?

אריאל ש 13 באפריל 2011

אתה עדין איתו.

אורן 12 באפריל 2011

ואיך מרגיש עכשיו טורס, ואנצ'לוטי, ואברמו וכו'

מקורי האורגינלי 12 באפריל 2011

גיגס ורוני זה האינייסטה וצ'אבי החדשים.
(ופארק בתפקיד מסי)

Yair 12 באפריל 2011

אבא שלי נוהג להזכיר לי מדי פעם שהוא ראה את ג'ורג'י בסט משחק, בזמן אמת.
אני כבר לא יכול לחכות ליום שבו אוכל להגיד לילדים שלי שראיתי את ראיין גיגס.

שלו 12 באפריל 2011

בקצב הזה גם הם יוכלו להגיד…

יוסי מזרחי 12 באפריל 2011

יפה.

גמל (סתם גמל) 12 באפריל 2011

גדול!

שרבל 13 באפריל 2011

חופשי חחחחחח

שלו 12 באפריל 2011

מספר שאלות שעלו במהלך המשחק,
כמה רץ ג'.ס.פארק.
כמה זמן יעבור עד שאיבנוביץ' יוריד את נאני.
מתי אנצ'לוטי יודע שהוא יאמן את רומא בעונה הבאה.
למה דרוגבה מסכים לסבול את העובדה שגם אנלקה וגם טורס עולים לפניו.
כמה טוב שיש את אושה, כשנגמרים המגנים האחרים.
כמה מעליב שפרגסון אפילו לא החליף את פרדיננד,
ואת מי זה צריך יותר להעליב את המחליפים שלו או את החלוצים של צ'לסי.
כמה שטויות יכול להגיד שגיא כהן ברצף.

ניקו 12 באפריל 2011

תשמע רונן, " יחידת קומנדו מאורגנת מכתרת חווה בה יש כינוס של רוצחים שכירים", זה לפנתיאון התיאורים!

יואב 12 באפריל 2011

צלסי קבוצה אדירה ושיחקה היום עם המון גאווה(וניכר שיונייטד מכבדת אותה מאד).
רק הם וברצלונה יכלו לגרום לי למתח כזה לאורך כל המשחק.הם פשוט לא הורידו את הראש. אנצ׳לוטי בהחלט לא תרם לסיכויים שלהם. הם כנראה הקבוצה השניה בטיבה באנגליה, קבוצה של גלאדיאטורים מפחידים.
יונייטד שיחקה עם משקולת היתרון על הגב(לא משנה שפרגי בוודאי אמר את כל המילים הנכונות, זה עדיין יושב בראש) ונדרש פלא של מסירה דווקא מאושה כדי לחדור לעומק.
גיגסי, זה כבר מעבר לסופרלטיבים. שלושה בישולים מופתיים של האדם שכבר ראה הכל. הקרח בוריד והיכולת לייצר בישול כזה לפארק, שניות לאחר הבומבה, היא ההגדרה המדוייקת לקילינג אינסטינקט.
רוני ושלושת הריאות- ניידים, עושים את הפעולה הנכונה.
האפונה הקטנה כבר צובר לו חוויות חיים של חמש שנים בעונתו הראשונה. צריך קצת להתחזק פיזית.
אוףףףףףף, זה הרגיש כמו לידה.

אבי 12 באפריל 2011

כנראה שהיית מתוח בגלל ההיסטוריה הקרובה, ולא בגלל ההתרחשויות המשחק של היום.

יוני 12 באפריל 2011

חצוף דרוגבה הזה. בדקות האחרונות אני מחכה ומחכה. אולי יבוא עם איזו בעיטה או נגיחה טובה. כדי לקבל את האדום המסורתי עם הדחה מאירופה. הוא מזדקן.

ייספר אולסן 12 באפריל 2011

רונן, הסצינה שתיארת מזכירה לי את סצינת הסיום של "חבורת הפראיים" של סם פקינפה. איזה סרט. גם המשחק היה סבבה.

אביעד 12 באפריל 2011

180 דקות וצ'לסי הגיעה ל-4 מצבים בתוך הרחבה של יונייטד, 3 מתוכם פרי עבודתו של האיש שאנצ'לוטי לא חשב שצריך לפתוח. אירוני שצ'לסי ספסלה את השחקן הכי מסוכן שלה בשביל טורס, רק בשביל לחטוף מחלוץ שעלה עשירית ממנו.
קאריק עכשיו בבעיה. אחרי 2 הופעות כ"כ דומיננטיות, הוא לא יכול לחזור לתצוגות הסמי אפטיות של תחילת העונה וסיום העונה שעברה.
ג'י סון פארק – זה הפך להיות כ"כ ברור שהוא בהרכב במשחקים "גדולים" עד שחשבתי לעצמי לפני המשחק שמעניין אם נאני יפתח או ולנסיה. וכמעט תמיד פארק מצדיק את המעמד הזה.
ראיין גיגס. מישהו פה כתב שגיגס ורוני הם צ'אבי ואינייסטה החדשים. אני לא מסכים עם ההגדרה, אבל זו מחמאה ענקית (ומוצדקת) לגיגס שהוא בגיל 37 מוגדר כ"חדש".

אלי 12 באפריל 2011

לא אוהב להיות משבית השמחות אבל עם הגנה כזו אין לנו סיכוי מול בארסה. אם למפארד ואנלקה מפוקסים במחצית הראשונה הם מבקיעים שלישיה. יש לנו הגנה טובה להגיע לגמר, אבל לצערי אין לנו הגנה טובה מספיק כדי לעצור את בארסה. פלטשר הוא תקוותי האחרונה.

יוסי מזרחי 12 באפריל 2011

ברצלונה כבר בגמר ??

ארנון 12 באפריל 2011

ויונייטד??

אלי 12 באפריל 2011

הלוואי שריאל תגיע לגמר, זה יהיה גמר מהסרטים. אבל צריך להיות מוכנים ל"Worst case secnairo"
לא מזלזל בשאלקה, אבל מותר להסתכל קצת קדימה.

נעל קרועה 12 באפריל 2011

1-פעם ראיתי סרט של מל גיבסון,שבתוך חודשים הוא הזדקן בעשרות שנים,הזכיר לי את לאמפרד,אסיין,טרי,ודרוגבה העונה
2-מה למדנו מהמשחק הזה?
שהליגה האנגלית ליגה של 2 קבוצות , הפכה לליגה של קבוצה אחת
כמו שזה נראה אנג"לוטי ומנצ"יני הולכים הביתה בסוף העונה
לארסן וונגר אני נותן מקסימום עד סוף עונה הבאה
והסקוטי כרגיל מלך הביצה,כשדגליש מתחיל לקרקר מהצד
יהיה מענין בשנה הבאה באנגליה

יוסי מזרחי 12 באפריל 2011

נעל,
הכדורים עבר משפיעים לטובה.

יוסי מזרחי 12 באפריל 2011

עבר = כבר

פרנק לאמפרד 13 באפריל 2011

נעל –
אולי הגיע הזמן לבדוק קצת את הצהרותיך במהלך העונה.

יונייטד על סף קריסה.

סיטי המועמדת שלך לאליפות אנגליה.

יואב רשפון 12 באפריל 2011

לגמרי אנצ'לוטי-מעבר לפיאסקו עם דרוגבה,כשהכדור מגיע לגיגס ופפה דוהר אליו באמוק,ובעצם מפריע ללאמפרד לסגור אותו,טרי נשאר כמו שמוק עם צ'יצ'ריטו,ופארק מטייל באגף שמאל ומבקיע בקלות. מה זה זה?
ברדק בהגנה בעיני זה הסימפטום הראשון לקבוצה חסרת בטחון בצוות המקצועי שלה.תאמינו לי,אני מכביסט.

יואב רשפון 12 באפריל 2011

איבנוביץ' נשאר עם צ'יציריטו,טרי כרגיל בשמאל מחפש את רוני.

בוריס 12 באפריל 2011

איך פרדיננד לא הוחלף?
סמולינג לא באמת כשיר?
איזו סיבה יכולה להיות לזה שפרדיננד נשאר על המגרש?

אלי 12 באפריל 2011

שפרדיננד גם עם רגל אחת שבורה הוא אחד הבלמים הטובים בתבל.

אבי 12 באפריל 2011

לא היה קרב גבורה של האוליגרכיה, וחבורת הרוצחים לא יצאה ממש לקרב מול אויביה.

זו לא טעות של דורפן, זו טעות של אנצ'לוטי. (…או הוראה של ראש הכנופיה)

צ'לסי הייתה יחידת סער שבנוייה על כח ומהירות ושוב פעם כח, ודרוגבה היה הפאנצר.

הוא חוד החנית אם צ'לסי חנית, ואם צ'לסי פטיש – הוא ראש הפטיש. הכל נבע ממנו, וזה כולל את כל השערים של מאלודה וקאלו: כדורים שהוא החזיר אחורה, שטחים שהוא שיטח ופילס.

תמוה תמוה תמוה הוויתור עליו.

אבל מה אכפת לנו?

אביאל 12 באפריל 2011

כמו שכבר כתבתי, בשנה שעברה אנצ'לוטי הביא דאבל, הרבה פחות בזכותו והרבה יותר בזכות דרוגבה שכבש אם אני לא טועה עשרה שערים שהביאו עשרה נצחונות.
היום עם דרוגבה זה באמת עובר כל גבול, אנלקה הוא בדיוק השחקן שלא צריך לשחק במשחקים כאלה.
לאמפרד אחרי פציעה קשה ואני בהחלט מקווה שהמנוחה בקיץ תעשה לו טוב, כי הוא היה יכול להכריע את ההתמודדות הזאת, שתי החמצות ענקיות במשחק הראשון וגם היום.

אני מקווה שהידניק יגיע בשנה הבאה ויעשה סדר כמו שהוא יודע.

הגדולה של יונייטד בא לידי ביטוי ברגע אחד, דקה 77, דרוגבה כובש, כל קבוצה במעמד נרתעת והולכת לאחור אבל אז גיגס מוסר לפארק והוא כובש בדיוק בין איבנוביץ' לצ'ך והורג את המשחק.

אביאל 12 באפריל 2011

ושלא נדבר על זה שפאולו פריירה עולה לשחק במעמדים כאלה עדיין.

דורפן 13 באפריל 2011

גם ג'ון אושיי עולה לשחק במעמדים כאלו. הבעיה של צ'לסי היא לא מחסור בשחקנים.

יוסי מזרחי 13 באפריל 2011

רונן,
על איזה בסיס אתה משווה בין השניים?

אבי 12 באפריל 2011

כבר כתבתי שתענוג להיות אוהד יונייטד?

גפן 12 באפריל 2011

מסי כובש את שערו ה 48 העונה (ב46 משחקים) ומנפץ את שיאו מעונה שעברה שעמד על 47 .כעת מסי רחוק שאר אחד מהלשוות את השיא של פושקאש שהבקיע 49 גולים בעונת 59/60 …
לברצלונה ומסי נשארו לפחות 10 משחקים,11 אם יגיעו לגמר הצפיונס,ככה שיותר מסביר שמסי לא רק ישווה את שיאו של פושקאש אלא גם ינפץ אותו

עכשיו מתפנים ל 4 משחקי סופר קלאסיקו ב17 ימים.יהיה חם אש !
המשחק הראשון שיערך בשבת הוא הכי פחות חשוב לשתי הקבוצות ומעניין אם פפ ומוריניו יעלו עם ההרכבים החזקים או ישמרו כוחות לגמר שיערך ביום רביעי הבא ולחצי גמר הצמפיונס

שרבל 13 באפריל 2011

זה כבר לא מעניין אף אחד מסי וברסה למען האמת

השלונגובונג האחרון 13 באפריל 2011

גדול!
ונכון!

דורפן 12 באפריל 2011

גפן. יפה שהזכרת את פושקש. בשנת 57 היה מורחק מכדורגל בגלל שברח מהמשטר הפרו-סובייטי של הונגריה והם לא אפשרו לו לשחק. הוא חלה בקיבה ונאלץ לחיות כמעט חצי שנה רחוק מאשתו והבת הקטנה שלו שהיו בוינה וחיכו לכך שהאבא, שבינתיים התרושש כי לא היה אז כסף בכדורגל בהונגריה, ימצא עבודה. ההתאוששות שלו בעונת 58-59 אחרי שנה וחצי בחוץ – במהלכם גם חלה בקיבה – היא אחת המסעירות בתולדות הכדורגל.

אבל לפי וויקפדיה הוא כבש באותה עונה 52 שערים. אז יש כנראה גירסאות לספירה. מסי יחכה כמה שבועות.

אלי 13 באפריל 2011

גם למסי יש חיים קשים עם המשפחה. הוא לא מפונק!

גפן 13 באפריל 2011

רונן

בכיף : )

במטותא,שתי שאלות יש לי אליך

1)
היום מנצסטר הבקיעה שער חצי דקה אחרי שהסתבכה וספגה מצלסי,ביום שבת ברצלונה הבקיעה דקה אחרי שנכנסה לפיגור מול אלמאריה וכמה ימים לפני,היא כבשה דקה אחרי שספגה שער חוץ משחטאר.
זה נראה כאילו הן מסוגלות לשים שער מתי שבא להן,אז למה לחכות כל פעם מחדש? ברור שיש עניין פסיכולוגי ומנטלי אבל בכל זאת זה קצת תמןה בעיני..

2) כמה חשיבות יש לעובדה שהגמר יערך השנה בוומבלי (משחק ביתי למנצסטר) ?

דורפן 13 באפריל 2011

אני מעדיף לא לדבר על הגמר בוומבלי. אבל… אם זו יונייטד באמת יהיה לה יתרון בקהל. החסרון הוא שהיא עשויה לבקר באיצטדיון הזה פעמיים לפני כן – חצי גמר אנגלי ואולי גמר, וכל משחק בוומבלי נגמר בפציעות, כי הדשא כל כך גרוע. אבל הדשא, שהוא כל כך איום ונורא, ישחק לטובת הספרדיות. כי הוא פשוט אסון לכל מרדף אחרי הכדור. הוא במיוחד גרוע למשחק מהיר.

אני לא חושב שהקבוצות הללו יכולות להבקיע מתי שהן רוצות. העניין הוא אחר. הן מאד מנוסות ומסוגלות לאתר רגע של רפיון פסיכולוגי ואופוריה לאחר כיבוש שער.

matipool 13 באפריל 2011

מה הסיפור עם הדשא בוומבלי ? מה בדיוק הבעיה שם ?
איך מומחים ואנשי כדורגל עם כל כך הרבה נסיון מגיעים למצב כזה ?

אריק 13 באפריל 2011

להבנתי עניין הדשא טופל, ולראיה לא היו פציעות קומיוניטי שילד בגמר גביע הליגה ובמשחקי הנבחרת. דיברו על זה אחרי השילד שהעניין נפתר

תושב חוזר 13 באפריל 2011

איזה משחק מצויין. עכשיו הפנים לגביע ואחר כך שוב לליגה ואני בלחץ בלתי נסבל. טראומת העונה שעברה צפה כל הזמן מחדש. אבל קצת להתענג על היום מותר – על גיגסי ופארק כולם כבר כתבו, אבל היום היה משהו במשחק של רוני שהיה – סליחה על חילול הקודש – קנטונאי כמעט. משהו בהתנהלות שלו, כולל הנסיון לגול מחצי מגרש בשניות הסיום, הזכיר את המלך. היינו כחולמים. נצחון ענק ודומיננטי על יריב קשוח וחזק, שלצערי עוד נפגוש בליגה במשחק סופר חשוב.

אילן 13 באפריל 2011

פארק, רוני, קאריק והכי מדהים – גיגס – רצו היום 11 קילומטר.
הוא אנושי בכלל?

ארנון 13 באפריל 2011

מה שאותי הרשים, שרוני עשה את הקילומטרים שלו בהליכה. בעשר הדקות האחרונות, כשקיבל כדור, עצר, הלך איתו קצת, ואז שחרר מסירה של 30 מטר. ככה חמש או שש פעמים.לטעמי זה היה על הגבול בין קלאסה ליהירות. או שאולי הוא פשוט התחשב בעשרה שחקנים של צ'לסי…
בכל מקרה, עוד משחק מלא עוצמה של יונייטד.

ליבר 13 באפריל 2011

אפשר לשים לינק לאתר שבו רואים את הקילומטראז' של השחקנים במשחק?

גפן 13 באפריל 2011

משום מה שולח לא למיקום המדוייק

1- תלחץ על המשחק מנצסטר – צלסי
2-תלחץ על לשונית – STATS
3-תלחץ על הלשונית הכי ימנית בשם – DISTANCE COVERED

למפארד רץ 12094 מטר
גיגס רץ 11754 מטר

cookie-monster 13 באפריל 2011

נחמד תודה

יואב 13 באפריל 2011

אם היו אומרים לי שנעבור את צלסי בנוק אאוט ללא דקות משחק בכלל של סקולסי, פלטשר ואנדרסון, הייתי שולח אותם לטיפול או לשיחה עם פרגי(איקון של כתר).
תושב חוזר,
בקשר לרוני-מסכים ומוסיף, זאת היתה גם הופעה סקולסית.האיש פשוט ניהל לנו את המשחק.

תבורי 13 באפריל 2011

למה לא שאלת אותי?

יואב 13 באפריל 2011

(:

אביאל 13 באפריל 2011

דורפן – זאת לא הכוונה, הוא הועדף על פני בוסניגווה על הספסל, בחשבון הטוויטר של צ'לסי היתה הודעה בצהריים או אפילו אתמול שבוסניגווה כשיר למשחק, אבל אנצ'לוטי שהרס לדעתי לבוסינגווה את הבטחון לאורך כל העונה בחר בפאולו פריירה, עכשיו לגבי אושיי, הבחור לפחות יודע לעשות הגנה, גם את זה פריירה לא יודע לעשות ואני אפילו לא זוכר את כמות המשחקים שהוא חירבן לצ'לסי בעונות האחרונות, אין לי תלונה אליו היום, פשוט העובדה שהוא על המגרש היא זו שמרגיזה אותי אצל אנצ'לוטי ולא חסכתי את התלונות גם שהלך טוב בצ'לסי, כי היתה הרבה פחות דרך והרבה יותר יכולת אישית.

טל המנצ'סטרי 13 באפריל 2011

עם קאריק זה מרגיש כמו שחקן רכש חדש.
נשאר לחשוב באיזה מרחק היינו מהמקום השני לו פארק וולנסיה לא היו נעדרים יותר מדי זמן העונה בגלל פציעות/משחקי נבחרת.
אושיי עושה דווקא,גורם לך לתלוש שערות מהראש בעצבים על טיפול לקוי בכדור ומסירות שמסבכות את האחרים ואז הוא נותן מסירה בטאצ' של אמן ובחוכמה(גיגס עזר לו עם התנועה שעשה).
על גיגס באמת שנגמרו כל הסופרלטיבים.
רוני,אומנם חלוץ במקור והיום שיחק יותר כקשר,ידע לשלוט ולהשליט את קצב המשחק של יונייטד,הוא עושה זאת טוב יותר מכל קשר אנגלי אחר שנמצא בנבחרת אנגליה.
יונייטד עברה את ההגרלה הקשה ביותר של רבע הגמר בעונה באלופות.
ועכשיו עם הפנים לשבת.

רונן דורפן 13 באפריל 2011

מה האובססיה הזו לנבחרת אנגליה?

טל המנצ'סטרי 13 באפריל 2011

שום אובססיה,רק מציין עובדה בכלליות.

Danny 13 באפריל 2011

As Avi said before me? How wonderful is it to be a Man United fan? Not today but everyday

עידן ש. 13 באפריל 2011

גם אני חשבתי על זה שהצורה בה רוני משחק במשחקים האחרונים מזכירה מאוד את אריק

עידן ש. 13 באפריל 2011

ואיך לעזאזאל ואן דר סאר רץ 5 ק"מ?

סימנטוב 13 באפריל 2011

ברבטוב מסופסל יותר בשביל רוני מאשר צ'יצ'ריטו לא צריך לשנות את העמדה של רוני יותר. וחוץ מ'זה אפשר לראות בשפת הגוף של רוני והרננדז אחרי הגול כימיה אישית בריאה (יותר מהשמחה לגול במשחק גדול)
לצערי לא ראיתי את המשחק

matipool 13 באפריל 2011

התובנות והמחשבות שלי מהמשחק :
1. גיגס הוא תופעת טבע . אי אפשר שלא לסמפט אותו גם אם אתה אוהד של היריבה השנואה . נכס אמיתי .
2. מה אמור להרגיש הבלם המחליף של יונייטד כשמעדיפים את פרדיננד מדדה על רגל אחת כמעט משחק שלם ומה זה יעשה לביטחון העצמי שלו ?
3. שאלה אישית לטורס – היה שווה ?
4. האם צ'יצ'ירטו יגדל להיות איאן ראש מודרני ?
5. הקבוצה הנוכחית של יונייטד היא ההגדרה המושלמת למושג " השלם עולה בהרבה על סך כל החלקים " . המחמאות לפרגוסון .

גיל 13 באפריל 2011

צ'צ'יריטו דווקא מזכיר לי שילוב של ליניקר וואן ניסטלרוי. רוב הגולים שלו הם עניין של מיקום ולא אסתטיים במיוחד, והוא עושה קליניקה להגנות עם מלכודת נבדל.

השלונגובונג האחרון 13 באפריל 2011

אחחח… אני כל כך שמח שאף אחד (כמעט) בכלל לא הזכיר את השיעמומון של בארסה.
ראיתי את המשחק אתמול של מנצ'סטר-צ'ילסי, ומדי פעם ניסיתי לזפזפ למשחק השני. אבל השעמום בחזיר אותי למשחק הראשון, תוך שניות ספורות.

תהרגו אותי, אבל באמת שאני לא מצליח להבין מה ההנאה בלראות את בארסה משחקת, ומתמסרת עם עצמה בעיקר.
אין ספק, השיטה עובדת. השיטה יעילה. השיטה מפרקת קבוצות (בעיקר ספרדיות חלשות).
אז נכון, כש70% מהזמן, הכדור אצלך, כי אתה מתמסר מסירות רוחב במרכז המגרש כ90% מאותו הזמן, אז אתה בקושי צריך הגנה, כי הרי גם ככה הכדור בקושי מגיע ליריב.
ולכן בארסה מרשה לעצמם לשחק עם מגן, שרוב הזמן משמש כחלוץ.
וגם כשהוא מגיע, הוא תופס אותו כל כך בהפתעה ולא מוכן, שהסיכוי שיצא מזה גול, הוא כמעט אפסי.
אבל מעבר ליעילות, והצלחה סטטיסטית של השיטה הזו, אין בה שום דבר מהנה (כצופה).
ומה איברהים אפלי הזה בכלל מרשה לעצמו לגעת בכדור יותר משתי נגיעות, מבלי למסור את הכדור הלאה, לפי השיטה… חצוף! בקצב הזה, ימיו בבארסה פחות מספורים… רק למסי מותר להפגין יכולת אישית. כל השאר, הם מכונות מסירת רוחב.

בקיצור, בארסה פיתחו שיטת הגנה חדשה. היא אמנם יותר אלגנטית מבונקר הגנתי אמיתי, אבל תפקידה הטקטי זהה לחלוטין.

נ.ב.
אפילו בתור לא אוהד של יונייטד, אני נעלב מעצם ההשוואה של גיגס לצ'אבי.
צ'אבי שחקן אדיר, ולדעתי היה צריך לקבל את הנעל השנה. אבל מה שגיגס עושה ביונייטד, בכלל לא דומה למה שצ'אבי עושה בבארסה.
א. ארסנל המהלכים של גיגס, גדול פי כמה מאות משל צ'אבי.
ב. אני בספק אם צ'אבי בכל קבוצה אחרת (שהיא לא בארסה א' או בארסה ב' – קרי, נבחרת ספרד) היה מצליח להיות יעיל באותה מידה. בעוד שאני רואה את גיגס מתאים כמעט לכל קבוצה אחרת…

השלונגובונג האחרון 13 באפריל 2011

קפצה לי שורה לאמצע פיסקה, הינה תיקון:

אז נכון, כש70% מהזמן, הכדור אצלך, כי אתה מתמסר מסירות רוחב במרכז המגרש כ90% מאותו הזמן, אז אתה בקושי צריך הגנה, כי הרי גם ככה הכדור בקושי מגיע ליריב.
וגם כשהוא מגיע, הוא תופס אותו כל כך בהפתעה ולא מוכן, שהסיכוי שיצא מזה גול, הוא כמעט אפסי.
ולכן בארסה מרשה לעצמם לשחק עם מגן, שרוב הזמן משמש כחלוץ.

כסיפוביץ 13 באפריל 2011

אך, כמה שאני מסכים. שיטת הבונקר ההתקפי של ברסה היא פשוט שיעממון אחד גדול.
ברסה צריכה קבוצה גדולה מולה כדי להפיק משהו אחר מהמשחק המונוטוני שלה.
זה לא אומר שאני לא מעריך את היכולת האדירה שלה למצות את השיטה עד תום אבל מתי לעזאזל ראית מישהו בברסה נותן בישול מהאגף כמו גיגס.
ההערכה העצומה שלי ליונייטד היא היכולת שלה לשחק בכל מיני וריאציות
ולשנות סגנון תוך כדי משחק.
לברסה אין את זה

גפן 13 באפריל 2011

הנעת הכדור של ברצלונה=שיטת הבונקר ההתקפי

אני אעתיק את DE

אוי הבטן : )

S&M 13 באפריל 2011

גיגס קיבל את תואר שחקן העונה שנה אחת מוקדם מדי. השנה הוא אפילו יותר טוב מבשנה שעברה, ואז הוא קיבל את התואר כי רצו להספיק לתת לו משהו לפני שיפרוש.

זה מזכיר לי שלפני כמה שבועות קראתי בדיחה: פרגוסון קורא לגיגס ואומר לו שצריך לדבר על חוזה לעונה הבאה. גיגס חושב קצת, ואומר לו – בוס, ניראה לי שהם ישאירו אותך לעוד עונה.

יואב 13 באפריל 2011

זה סיפור אמיתי שסיפר מאמן הכושר של יונייטד בביקורו בישראל.

פראליה 13 באפריל 2011

ממש לא מסכים שיונייטד היתה הקבוצה הטובה ב-180 דקות.
לפני המפגש הראשון שאל כאן מישהו למה לא נותנים לשופט אנגלי לשפוט משחק בין שתי אנגליות ואני חושב שהוא קיבל תשובה כפולה למרות שהשיפוט לא הכריע את הההתמודדות.
כבר כתבתי מיד אחרי הקניה של טורס שהעונה של צ'לסי תוכרע ע"פ יכלתו של קרלו לעשות את הרוטציה על המגרש בין טורס לדרוגבה כאשר אחד משחק עם הפנים לשער והשני בא מבחוץ וברגע שהשאלה הזו הנפכה ללא רלוונטית, קיבלתם תשובה מוחצת לאן הלכה העונה הזו, מנג'ר (או בעלים) שמעלה במשחקים מסוג זה "שחקן" כמו אנלקה חייב להיענש במזומן.

קורא 13 באפריל 2011

צ'יצ'יריטו הוא סוג של מוטי קקון (סליחה תבורי על השימוש) או אינזאגי במושגים עולמיים. ממוצע מרחקי ההבקעות שלו קטן רק מזה של קאוט מול יונייטד ב-1-3 השנה

קורא 13 באפריל 2011

תיקון- רק ממוצע מרחקי ההבקעות של קאוט במשחק ההוא קטן משלו, כמובן

דורפן 13 באפריל 2011

פראליה – יונייטד הייתה טובה בהרבה ואסביר לך למה. משחקים כאלו, נדיר שהם מוכרעים על שליטה ויוזמה, הם מוכרעים על הריכוז של השחקנים בפעולות מכריעות גדולות או קטנות. למשל אתמול – היציאה של ואן דר סאר לתקל את אנלקה. למשל ההתאוששות של צ'יצ'ריטו מכך שנפסל לו שער. למשל הבישולים של גיגס. אבל מעל הכל. ההתקפה האחת של יונייטד אחרי שספגה את השער. פשוט עליונות בריכוז ובמחוייבות ובבטחון.

תמיד אפשר להסתכל על מספרי בעיטות. צ'לסי בעטה מרחוק כי לא היה לה שחקן אחד עם רעיון איך חותכים את הרחבה. היא הייתה שקולה ליונייטד בתנועה, בהנעת כדור, ביוזמה. היא הייתה נחותה לה דרמטית בפעולות מכריעות.

הספסול של דרוגבה – השחקן המוביל את צ'לסי ארבע שנים במשחק שבו תלויה העונה – הוא שערוריה.

cookie-monster 13 באפריל 2011

הלועגים אומרים שבטח יש סעיף בחוזה של טורס שהוא חייב לפתוח אם הוא כשיר

פראליה 13 באפריל 2011

דורפן, אין לי בעיה עם בעיה עם הניתוח שלך למעט עניין קטן – זו דוגמא מובהקת של ניתוח הפוך – החולה הבריא ולכן הניתוח הצליח או במלים אחרות – ניתוח מהסוף להתחלה. ברור שעם הקרב השקול הזה (בו צ'לסי היתה רחוקה ממיטבה, גם העונה כשהיא לא במיטבה) היה מוכרע אחרת הייתי יכול לתת כמה אספקטים מנצחים אחרים.
בדקות רבות במשחק השני תפסתי את הראש ולא הבנתי איך לעזאזל הצלחנו להפסיד לקבוצה הזו, אם צ'לסי היתה מראה חצי כח של השנה שעברה לא היה כאן קרב בכלל.
לגבי היציאה של ואן-דר-סאר – זה מהלך שמראה במיוחד על הטמטום של אנלקה מאשר על חוסר היכולת שלו, הרי ברור לך שכל שחקן עם טיפה יותר שכל ועם הרבה פחות יכולת היה חותך לאמצע במקום לסגור לעצמו את כל האופציות גם במקרה שהוא עובר את השוער.

יואב 13 באפריל 2011

פראליה,
גם אני תפסתי את הראש לאחר ההפסד הלא ברור בגשר, בליגה.
לא הרבה מפריד בין הקבוצות אבל מלבד עליונות פיזית,יונייטד משחקת כדורגל קצת טוב ובטוח יותר כרגע.

רונן דורפן 13 באפריל 2011

פראליה – הצד השני הוא הניתוח מההתחלה לסוף. כלומר למי יש סגל יותר טוב, למי יש טקטיקה יותר נכונה. בזה לוקות הרבה מהפרשנויות בכדורגל. הן לוקוחות בשלושה מושגים – מורל, מוטיבציה, ריכוז. לצ'לסי אין אף אחד מכל אלו כרגע. אוסיף גם אחדות מטרה: יש תחושה שטורס שיחק כדי להצדיק את המחיר שלו ולא משקולי כדורגל.

כשמתעלמים מריכוז, מוטיבציה ומורל מגיעים לשאלה כמו שלך "איך לעזאזל הפסדנו לקבוצה כזו".

פראליה 13 באפריל 2011

לגבי טורס אני מסכים איתך, הוא נכנס/הוכנס לסיטואציה בעייתית מאד שההשפעה שלה על הקבוצה גדולה אפילו מההשפעה שלה על עצמו.
מה שכן, יונייטד הרבה יותר קבוצה מצ'לסי השנה ויש לה מנג'ר עצמאי.
כמובן שהייתי לוקח עשרים אחוז מהחשיבה לטווח-ארוך שלכם במחיר של עשרים אחוז מהביד על טורס.

שלו 13 באפריל 2011

השאלה שלי היא איזה מסר עובר מיונייטד לשאר יריבותיה לצמרת,
מאנ-יו עוד צריכה לבקר את ארסנל בבית וצ'לסי עוד צריכה לבקר פעם אחת בתאטרון החלומות ויש חצי גמר נגד האזרחים של מנצ'סטר.
לי נראה שזה מסר מפחיד,
אחרי כל זה יש לנו את ואלנסיה, ברבטוב וסקואלס על הספסל.

מעניין מה חושבים בברצלונה ובריאל,
הרי בגמר עם היה משהו שבלט מעל הכל הוא שליונייטד לא היה משחק אגפים.
עכשיו יש בעיקר משחק אגפים.

כסיפוביץ 13 באפריל 2011

משחק האגפים של יונייטד הוא הדבר שהכי מטריד את גווארדיולה חוץ מהקלאסיקו4X. הרי לברסה אין משחק אגפים בכלל.
יהיה מעניין לראות את ברצלונה מנסה לסגור את האגפים מול יונייטד.
לדעתי הם יהיו חייבים להתמסר ב- 98% אחוז מהזמן ולקוות לטוב.

DE 13 באפריל 2011

"הרי לברסה אין משחק אגפים בכלל".
אוי הבטן.

דורפן 13 באפריל 2011

נדמה לי שזה נכתב באירוניה. לבארסה אין אגפים, חלוץ טבעי, קשר הורס, בלם תוקף… יש לה רק את הכדור

גפן 13 באפריל 2011

זה ממש לא נכתב באירונייה…

תעלה תקרא את תגובה 46 ..

DE הגיב בקטנה..מבחינתי זה כזה תלוש מהמציאות שלא מצאתי אפילו מקום להגיב

ברסה=כדורגל משמים : )

כסיפוביץ 13 באפריל 2011

זה אכן נכתב באירוניה.
וידעתי שאנשי ברסה יקפצו משנתם.
גפן- אם תקרא בין השורות תבין שהביקורת על ברסה היא לא ביקורת רעה.
רק שנהיה מתואמים ברסה היא הטובה בתבל ובהיסטוריה בשיטת המשחק שלה. עד כאן אנחנו סגורים.
עכשיו תגיד לי מתי ראית משחק אגפים כמו מנצסטר אצל ברסה.
זה שאלבס חותך מן האגף למרכז זה לא משחק אגפים.
ה"ביקורת" על ברסה היא שהיא לא קבוצה שמשנה סגנון כמו מנצסטר. יש לה את הכדור והיא רוצחת את המשחק בהחזקת כדור שלה.
למי שלא אוהד ברסה קצת קשה לראות את זה ושוב אין עוררין על השליטה שלה בשיטה הזו. היא הטובה מכולם.
אבל יש אנשים אוהבי כדורגל שיעדיפו לראות משחק כדורגל בין שתי קבוצות ולא משחק כדורגל שבו קבוצה אחת רודפת אחרי ברצלונה 88 דקות.
ולגבי ה"בונקר ההתקפי" לא נראה לי שהבנת את המושג.

גפן 13 באפריל 2011

לייק

האנגלופילים האלה מצחיקים

כסיפוביץ 13 באפריל 2011

"ההגנה הכי טובה – היא ההתקפה"
עכשיו הבנת?

שלו 13 באפריל 2011

אם לא עם…

אסף 13 באפריל 2011

כסיפוביץ' – ועדיין, העולם מלא באנשים שנהנים לראות את בארסה משחקת, ואתה בטח לא תקרא להם אוהדים.
הייתי מנסח את זה אחרת: מי שסולד מבארסה לא נהנה לראות אותה משחקת את המשחק שלה. אבל זה לא שונה מכל שנאה ספורטיבית אחרת.

כסיפוביץ 13 באפריל 2011

שוב. אני לא סולד מברסה!!! גם לא כתבתי את זה.
אני פשוט מתקשה לראות משחקים של ברסה שהם לא נגד ריאל, ארסנל או קבוצה גדולה.
ותאמין לי אני לא היחיד.
לראות את מנצסטר נגד בולטון יותר מעניין מלראות את ברסה נגד אלמריה.
וזה כאוהב כדורגל ולא כאוהד ברסה.
אני הכי אובייקטיבי ולאוהד ברסה קשה לשמוע שאנשים משתעממים מהמשחקים שלה. גם את זה אני מבין.

אסף 13 באפריל 2011

תראה, אני לא אוהב את הנסיון לסווג את שיטת המשחק של בארסה כבעלת עליונות מוסרית על שיטות אחרות. אבל גם הצד השני לא נכון.
למיטב הבנתי, הסיבה שבארסה מעוררת אנטגוניזם גדול באיזורים האלה של הבלוגוספירה היא דווקא הפופולריות הגדולה שלה בין האוהדים הנייטרלים ו"אוהדי ההצלחות" (כמה שאני שונא את הביטוי המתנשא הזה).
לכן, לטעון שבאופן אובייקטיבי , כאוהד כדורגל, אתה מוצא את המשחק שלה משעמם – זה קצת מוגזם.
אם באמת אוהדי כדורגל נייטרליים לא היו אוהבים לראות את החבורה של גווארדיולה, לא היינו מנהלים את הדיון הזה בפוסט על משחק בין צ'לסי ליונייטד.

כסיפוביץ 13 באפריל 2011

המשחק של ברסה לא משעמם. 70% מהמשחקים שלה כן. ושוב אני לא מנסה לשחוט פרות קדושות אבל אני כן ראוה כדורגל כבר מעל 30 שנה.
אני גם כתבתי שאני יודע להעריך את המשחק של ברסה והיא הטובה בעולם. צאבי אצלי שחקן השנה בייי פאר, אבל רוב השנה אני מנסה להנות גם מהמשחק עצמו שנקרא כדורגל.
כמה אנשים השתעממו מנבחרת ברסה//ספרד במונדיאל? אז הם לא אוהבי כדורגל?
עכשיו אם אני רואה עשרות תמונות של רמברנט שנראות אותו הדבר בסוף אני אגיד לעצמי: פאק, אתה אומן אז בוא תראה לי עוד סגנון אחר. וזו לפעמים ההרגשה מברסה ולכן זה גם מתאים לפוסט הזה.
יונייטד משנה סגנון. גיגס מתקיף מהאמצע ואז מהאגף. ברסה נאמנה לשליטה בכדור.
בפעם האחרונה שברסה נתקלה בקבוצה שהכריחה אותה לעשות משהו אחר היא התנפצה לחתיכות-מוריניו ואינטר.
וזו הסיבה שאני רוצה את מנצסטר נגד ברסה בגמר.

אסף 13 באפריל 2011

גם אני :)

הופ 13 באפריל 2011

מזל שלא פגשת את רמברנדט

כסיפוביץ 13 באפריל 2011

הופ
אני מבין שגם אתה לא…

עידן ש. 14 באפריל 2011

רונן, אהבתי את ההסבר שנתת לפראליה על המשחק. העניין של מורל וריכוז הוא משהו שעד לא מזמן לא לקחתי בדיוק בחשבון כשצפיתי במשחקים. תמיד ייחסתי את זה לעניין של מזל והסתברות – יש לי את ואן דר סאר שכמעט תמיד מרוכז ומבצע החלטות נכונות. מה שהופך את הסיכוי שייצא לא טוב אל עבר אנלקה לנמוך. ואם צ'לסי תעבור את יונייטד בהתמודדות בגלל גול של אנלקה בעקבות יציאה רעה של ואן דר סאר – הרי שצ'לסי לא הייתה טובה יותר, אלא שפשוט הייתה בעלת מזל רב יותר – כי הסיכוי שואן דר סאר יטעה קלוש. ואז בעצם בחשיבה כזו אין מי יותר טובה במשחק ספיציפי, יש מי יותר טובה על הנייר לפני המשחק – ויש מזל.

בכל מקרה, עדיין קורה לעיתים שקבוצה אחת משתלטת על המשחק ודומיננטית בהרבה מהיריבה שעל הנייר שקולה לה. למשל המשחק שלנו בעונה שעברה בסטמפורד ברידג' ו2 המשחקים שקדמו לו מול צ'לסי(מול סקולארי). או הניצחון על ארסנל העונה, אפילו שנגמר רק ב1-0(התוצאה בסה"כ לא תמיד משקפת – למשל ה4-1 של ליברפול נגדנו לפני שנתיים).

Comments closed