המשקולת. מנצ'סטר סיטי סוף סוף בליגת האלופות

תודה לאל שהם באירופה. המאמצים, ההוצאות, היזע, זה כבר הפך מראה קשה מנשוא

ובכן, השכן הרעשן באירופה! מחיאות כפיים לבחורי מנצ'יני – שלפי דעתי הם עם סיכוי מצויין להשתלט על המקום השלישי לאור היכולת של ארסנל. הייתי ממליץ להם לעשות זאת לפני שתנחת עליהם איזשהי באיירן בסיבוב המוקדם של האלופות.

הניצחון בשער עצמי של קראוץ' – שלפני שנה באותו מעמד בין אותן יריבות כבש לשער הנכון – מסמל את כל המסע של סיטי לליגת האלופות. מסורבל, איטי, צולע, חסר כוון אמיתי. גם כשקראוצ'י החביב מבקיע לשער הנכון זה לרוב חסר חן – אז שער עצמי?

גם כרגע קשה לומר משהו קוהרנטי לגבי סיטי. מישהו יודע מה סגנון המשחק שלהם למשל? מישהו מתעניין במה שהם עושים? הם קנו שחקנים בהמון כסף ובמקרה הטוב קיבלו תמורה ראויה (טבז). תמורה סבירה אבל מאד ביוקר (יאיא טורה, סילבה, בארי) ועד מבוכות – רוביניו, זדקו, ג'ו, אדבאיור. בנוסף לכל מיני בעיות כמו השעיית הסמים של קולו טורה וההתנהגות של בלוטלי במתחם האימונים.

ואחרי שנרכשו כשישה חלוצים בעשרים מליון או יותר, אין להם שום שחקן עם יותר משישה שערים בעונה מלבד טבז. וגם כך הם בקושי משיגים טוטנהאם מקרטעת ופצועה שמסע מוצלח באלופות התברר כמעייף מדי עבורה. ומנצחים אותה ללא גארת' בייל משער עצמי. כשבאיצטדיון, ביומם החגיגי כל כך, כסאות ריקים. בעיר בה הם טוענים בפתטיות שהם הקבוצה האהודה.

*

ועדיין, אני מוצא מקום לשמוח עבור רוברטו מנצ'יני ואלו משחקני קבוצתו שאחראים להישג. כי אני מתחיל להבין שמחירים של שחקנים הם יותר מכשול ומשקולת מאשר ערך אמיתי. גם בריאל מדריד, שבוודאי אין לה את המסורת הלוזרית ותדמית הפפסי-קולה של סיטי, רוב שחקני הרכש בסכומי שיא נכשלים. גם טורס, שחקן עצום נכשל. גם קאקה.

בליברפול למשל, כמעט כל השחקנים עשו קפיצה עם קני דלגליש. חוץ מאנדי קרול עם המשקולת של השלושים ומשהו מליון פאונד על הצוואר או על הרגל. ויכול מאד להיות שזה במידה רבה זה גם היה המצב עם ברבטוב בעונות קודמות. השנה ראינו שהוא כן שחקן עם איכויות מיוחדות וגם שחקן שעובד קשה. אני חושב שזה פשטני לומר "שהוא לקח עצמו בידיים". כי המשקולת הזו של סכום ההעברה היא אכזרית. יחידי סגולה ממש – טבז ורונאלדו – עומדים בה. ואתם יודעים מה? גם אצלם זה יותר בעונה השניה מאשר בראשונה.

אז זה לא שצ'יצ'ריטו הוא גאון (הוא כן, אבל זה לא קשור) שנקנה בשישה מליון פאונד וכמעט כל החלוצים של סיטי הם טמבלים. זה עניין כזה: צ'יצ'ריטו אומר תודה שהוא במנצ'סטר יונייטד. המחיר שלו אומר שהוא צריך להזיע באימונים ולשמוח על כל דקה שנותנים לו לשחק. מאד קל לעבוד עם שחקן כזה. בנוסף הוא גם עבר ממועדון אלמוני, למרות שברור שעושים בו עבודה מקצועית טובה, למועדון ברמה שונה לגמרי. הוא מן הסתם מקבל כל דבר שאומרים לו בלי יותר מדי השגות.

לעומת זאת הרבה משחקני סיטי קיבלו תוספת כספית משמעותית עבור הטובה הגדולה שהם עושים לסיטי בכך שהסכימו לעבור אליה מקבוצה גדולה. ואז הם עוזבים קבוצות ברמה הרבה יותר גבוהה – ברצלונה, אינטר, מנצ'סטר יונייטד, ריאל מדריד או ארסנל – ואפילו  אברטון או אסטון וילה מבחינת ניהול ורוח הקבוצה – ומוצאים את עצמם במערכת לחוצה, ללא מסורת של הצלחות עם תג מחיר בו מצפים מהם מיד לנצח קבוצות גדולות. אתם חושבים שזה קל ליאיא טורה לשחק ולהוכיח את ערכו כשפתאום אין צ'אבי? אתם חושבים שקל לבלוטלי או סילבה לבוא מליגה אחרת ולקחת קבוצה על הכתפיים?

אז אם מנצ'יני הצליח לגרום לחבורה הזו לפול ראשונים על קו הגמר לאלופות, עם הרבה מזל בכך שקני דלגליש לא מונה מוקדם יותר בליברפול, מגיעים לו שבחים. זה לא הכי קל בעולם לאמן קבוצת שחקנים שהיא אמנם לא רעה, אבל אוברייטד בטירוף בערך כספי וכמובן כקבוצה ומועדון.

סיטי נראית לי כמו האסירים הללו עם המשקולות על הרגליים. אין לך הרבה סימפטיה אליהם כי אתה יודע שהם שם מאיזשהי סיבה. אבל בסוף היום כשהצליחו לעבור את הכביש ולהעמיס את כל האבנים הכבדות שביקשו מהם. אתה אומר תודה לאל שזה נגמר. זה כבר היה מראה קשה מנשוא.

*

ולכן וידאו חגיגי:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ביקור החותנת - חודש (וקצת) של בייסבול
גם זה ספורט!

74 Comments

עופר 11 במאי 2011

קפיצה לישראל…
תיאוריית הכסף מתאימה בינתיים לאלרואי כהן, שעבר להפועל תמורת סכום מופרך ומאז לא עשה מהלך כדורגל אחד ראוי לציון.

טל 11 במאי 2011

הקטע הוא, שסיטי היא הקבוצה היחידה באירופה בערך (אולי גם זניט) שהכח הכלכלי שעומד מאחריה הוא כל כך גדול וחזק, שלאי העפלה לאלופות אין כמעט שום משמעות עבורה במישור הזה. לעומת זאת, אי הפעלה לאלופות כמעט גומרת סופית את הפרוייקט של טוטנהאם.

ברור שסיטי הייתה מעפילה לאלופות בסופו של דבר, אבל אם טוטנהאם הייתה מצליחה להחזיק במקום הזה שנתיים-שלוש היא הייתה יכולה לעשות קפיצת מדרגה. במצב הנוכחי, סביר שכבר בקיץ היא תתפרק מרוב נכסיה ולמרות שהיא קבוצה עמידה יחסית עם שם ולוקיישן אטקרטיבי היא לא יכולה להציע לשחקנים (ולקבוצות שמשחזיקות בהם) סכומים מספיק גדולים כדי למשוך שמות בסדר גודל שבאמת יקפיצו אותה מדרגה. בשורה התחתונה, זה סיפור אסטון וילה או אברטון עם קצת יותר שיק ויחסי ציבור. וזה חיכת פיספוס מבחינתם, כי עם כל הכסף, סיטי היא לא קבוצה ברמה של ליברפול של ימי בניטס, הם בהחלט היו יכולים להקדים אותה. אפילו בשני המשחקים הישירים בין הקבוצות הם היו עדיפים ויצאו רק עם נקודה (מי שזוכר את המשחק הראשון, זה היה אחד המשחקים החד צדדיים של העונה שהסתיים ב0-0).

רדנאפ עשה שם הרבה דברים טובים, אבל כנראה יש גבול לאן אתה יכול להגיע איתו. גם הויתור הפומבי שלו על המקום בליגה האירופית מוזר בעיני. מה טוטנהאם השיגה ב..מממ..50 שנים האחרונות, שהיא יכולה לזלזל ככה בתואר אירופי?

דורפן 11 במאי 2011

למה אתה חושב שהוא ויתר?

טל 11 במאי 2011

הוא אמר את זה.

דורפן 11 במאי 2011

הממ. לא מכובד. למרות שאחד הדברים שהם כן זכו בהם הוא גביע אופ"א. אני אפילו זוכר את הגמר.

טל 11 במאי 2011

לגבי הכסף:

האלה האם הסיבות לכשלונות הן מנטליות (הנטל שהסכום מהווה) או לחלופין מקצועיות נטו כלומר השחקן לא ווה את הסכום).

קח את קאקא וטורס כדוגמה. טורס היה איום כבר במונדיאל והמשיך הכושר הזוועתי שלו גם לליברפול. אני לא טוען שהוא בהכרח שחקן גמור, אבל היכולת שלו בצ'לסי לא הייתה שונה מהותית מהיכולת שהוא הציג לפני ההעברה. בשנתיים שלו בריאל קאקא סבל מהרבה פציעות וכבר בשנתיים האחרונות מילאן לא הציג את היכולת שלו מ2005-2007. שוב, אי אפשר לפסול את האפשרות שבעונה הבאה (אולי בסיטי) הוא יציג שוב יכולת נפלאה, אבל גם במקרה שלו אני לא חושב שההסבר לכישלון (היחסי) הוא מנטלי.

עוד דוגמאות: ברמה המקצועית הטהורה, בלוטלי, מילנר וזדקו פשוט לא היו שווים את הסכום שבו הם נקנו. טבז, טורה וסילבה כן היו שווים. זו הסיבה היחידה לכישלון היחידי של השלושה הראשונים לעומת ההצלחה של שלושת האחרונים. לעניות דעתי, לענין המנטלי אין שום משמעות.

בשורה התחונה, בשוק חופשי ונטול הגבלות, כסף גדול שמושקע נכון, מבטיח הצלחה.

דורפן 11 במאי 2011

אני לא יודע מה זה שחקן "ששווה את הכסף" – מלבד ערך מסחרי. אני לא חושב שיש איזשהו שחקן שנקנה ב-סכום של חמישים מליון שאי אפשר למצוא לו תחליף הולם בחצי מחיר מבחינת יכולת. כולל השלושה הללו. טבז התקרב להיות משהו מיוחד לתקופה – אבל זה מתחיל להתקזז עם הבלגן שהוא עושה. סילבה ב-30 מליון? טורה ב-24 מליון? זה מטורף.

סביסאביץ' 11 במאי 2011

מה שמטורף זאת לא הקנייה, כי מדובר בסכומים די סבירים. מה שכן מטורף אלה המשכורות המטורפות שלהם, טורה מקבל, כמדומני, 240 אלף ליש"ט לשבוע!!!! זה מטורף!! אבל ככה זה כשאין ערך לכסף.

גיל 11 במאי 2011

אני חושב שהכל עניין של המשכיות. נראה אם יצליחו בליגה כשהם בליגת האלופות.

יואב 11 במאי 2011

אני חושב שטוטנהאם תשמור על נכסייה ותחזק את הראוי חיזוק.
יותר מזה, אני חושב שיונייטד וטוטנהאם הן הקבוצות שזקוקות לרכש הכי נקודתי. הן הכי מסודרות לעומת הכאוס והירייה באפלה של השאר.

טל 11 במאי 2011

רונן, מה עם התייחסות ללייקרס, לקריירה של פיל ג'קסון?

דורפן 11 במאי 2011

צריך לחשוב

דורפן 11 במאי 2011

טל – אגב, בעניין אי העליה לאלופות – זה נכון במושגי הכסף בכללי, אבל אם הפייר פליי הפיננסי ייושם תהיה לזה משמעות גם לסיטי. הם כל כך רחוקים מלעמוד בתנאים – השכר לבדו עולה על ההכנסות עוד לפני הרכש, שאני לא רואה איך הם עומדים בתנאים. ליגת האלופות תיתן להם קצת יותר מרווח לנשימה.

אני גם מאמין שמחפשים את סיטי בעניין כזה. פלטיני תמיד מדבר עליהם כדוגמא ודי ברור שאם יבחרו קבוצה לדוגמא להעניש אותה היא תהיה באנגליה.

אבי 11 במאי 2011

השתתפות באלופות גם תעזור למשוך שחקנים. כאלה שמתחת לכבודם לשחק בקבוצה שלא שייכת למועדון הזה. טורסים כאלה.

יואב 11 במאי 2011

רונן,
הם צריכים לקנות גדול כדי להתחיל משהו.
זה מסורבל, חסר חן אבל צריך להתחיל איפשהוא.
זה יכול להשתנות(ברמת העשייה והאמנות) אם הם יעשו את הדברים הנכונים.
אני מקווה שלא אבל הם צריכים להציב את נקודת הפתיחה איפשהוא.
לפרגי זה לקח שש שנים ….. 

אבי 11 במאי 2011

נורא חבל לי על טוטנהאם. לפרקים הם נראו כמו אחת הקבוצות הטובות ביבשת, וגם הסגנון היה לרוחי (משחק אגפים). הנצחון על מילאן – אלופת איטליה החדשה – היה קליל ובכלל לא מפתיע; שם הם גם הפגינו ריכוז וקשיחות, והוא הושג בלי בייל. הייתי בטוח אז שיגמרו את הליגה במקום שני/שלישי.

כל העסק לא מובן. הנקודות שהפסידו מאז מול הקבוצות שמתחילות ב-W יכלו לבדן להספיק לאלופות, והיה גם ההפסד לבלקפול הצונחת. חבל.

בני תבורי 11 במאי 2011

למען ההגינות צריך לציין שלמרות המשקולת של 35 מליון פאונד על הגב של קרול, יש לו כבר שני שערים ב68 דקות שזה יפה מאוד. למזלו הוא הגיע לקבוצה בבניה ולא לקונטנדרית במשהו ויש לו זמן להבריא ולהתאפס. אני מאמין שבעונה הבאה הוא יתחיל להתזיר את ההשקעה. בעניין צ'יצ'יריטו, מדובר בהצלחה פנומנלית גם ביחס לסכום ששולם עבורו, אבל בכדי לשמור על השפיות צריך להזכיר גם את לואיס סהה שהיה פלופ רציני.

דורפן 11 במאי 2011

בני – כרגיל אתה רואה את התמונה הקטנה. את הפרטים ולא את האסטרטגיה. זה לא שצ'יצ'ריטו הצלחה וסהה פלופ. גם פוסטר וגם אוברטן וגם בבה אולי. ואז יש לך עוד שחקנים במחיר צ'יצ'ריטו – אברה, וידיץ', ואן דר סאר, פארק – שגם שווים היום עשרות מליונים במחירי השוק. התמונה האמיתית היא כזו: אתה קונה שחקנים רבים במחיר שפוי ועובד איתם אז רובם (לא כולם מצליחים). צ'יצ'ריטו-פארק-אברה-וידיץ'-ואן דר סאר עלו במצטבר 25 מליון. שני שליש מדויד סילבה. אז אתה יכול לחשב שביחד עם הפלופים הם עלו 35-40 מליון (בעצם פחות – כי גם על הפלופים מקבלים כסף חזרה).

יוסי מזרחי 11 במאי 2011

אנדי קרול- נכון שהגיע פצוע. אני מעריך שבעונה הבאה הוא יפרח,אולי עד כדי משיכת ליברפול לסגנות.
ציציריטו-זה סיפור אחר לגמרי, וההסבר המוצע של רונן הוא ההבדל המשמעותי.בעיסקה הזו משתתפים שתי קוסמים.השני הוא ציציריטו.
סהה- הפציעות שהוא עבר, לא עלינו.ובכל זאת משהו מכר אותו בכ- 9 מליון פאונד.

סיטי? דרכם של כוכבי שביט היא להופיע ולהעלם באותה הדרך.
הזמן יגיד את שלו. ואולי הפיכה בכווית.

יוסי מזרחי 11 במאי 2011

לא שתי קוסמים אלה שני (קוסמים).

צור שפי 11 במאי 2011

לא אלה אלא אלא.

אבי 11 במאי 2011

ולא כווית.

צור שפי 11 במאי 2011

"המשקולת" היא אבחנה יפה. כנראה שגם מוריניו חושב ככה – נורי שאהין ב-10 מיליון אירו נראה דיל מהסוג הזה.

איציק אלפסי 11 במאי 2011

"פפסי קולה" – לא יכולתי לחשוב על דימו מוצלח יותר לקבוצה הזו!

גלן בדרך לוומבלי 11 במאי 2011

שטויות לגבי הקהל- כמעט אין טווח להכיל יותר (בערך 300 כרטיסים לסיטי) וספרס לא מילאו את שלהם. אנחנו,טוב לנו עם עצמנו. וגם אתה יודע שבחצי הגמר עם אותה כמות אוהדים היה פי שניים דציבל בכחול. פשוט אסייתים לא קיבלו שעור פיתוח קול.

הסגנון והכדורגל השנה- אמת , גרוע משנה שעברה. הנה הפרדוקס- רצוי היה שמנציני ילך כי הוא מיצה את יכולתו והגיע לראות את הארץ. הצלחה בשבת והוא עוד יחתום שוב.

ואחרי הכל, וכמו שאומר האוהד הנפלא שלנו בסדרת הטלביזיה ה-ג-ד-ו-ל-ה והגאונית של אנגליה מה שחשוב זאת השבת. כל השאר, אני משאיר לכם לדוש בו עד אין סוף.
דייב במדים התכולים היפים מ The Royle Family:
איטס ד'ה גולדו אגג קאפ, דה גולדן אג קאפ……

שלו 11 במאי 2011

אני לא כל כך מבין את החגיגות סביב טבז,
הוא כדורגלן טוב לא הרבה יותר מזה, יש לא מעט כמותו.
אני בספק אם יישאר עוד עונה בסיטי.
לגבי הסיטי אני מסכים עם התפיסה שבאופן בסיסי הם צריכיגשר על פערים בעזרת כסף, אבל צריך גם שכל.
ברור שכל שחקן יעלה לסיטי יותר, אבל צריך לבחור אותם עפ"י אופי.
יש תחושה של פאניקה ורצון ליצור יש מאין בין רגע.
לדעתי, הם היו צריכים קודם כל לדאוג לקודקוד רציני ולתשתיות, רק אחר-כך להתחיל לבנות את הפאזל של הקבוצה.
ולא כל שנה להתחיל לבנות מאפס.

סביסאביץ' 11 במאי 2011

סיטי מאוד מפחידים אותי, כי כל מה שהם צריכים זה מאמן גדול שיבנה את הקבוצה איך שהוא רוצה. אני מפחד שמישהו שם יתעורר ויגיד שהוא רוצה משחק אטרקטיבי ולא הגועל שאנחנו רואים ממנצ'יני ויביא את ראייקארד או אנצ'לוטי.

ניינר 11 במאי 2011

הפראיירים הגדולים בכל הסיפור הם התרנגולים שלי. במקום לסיים במקום השלישי שהיה בהחלט בהשג יד, או ברביעי, הגיעה קריסה מול קבוצות תחתית שהיינו חייבים לנצח וחלון ההזדמנויות שלנו להפוך לקבוצת צמרת אמיתית עם נוכחות קבועה בליגת האלופות נסגר. היתה עונה נהדרת בחלקה הראשון, נוראית בחלקה השני ועכשיו נחזור למצב הרגיל שלנו שהוא מקום 5-7 . כמה חבל שלא השכלנו לנצל את ההזדמנות, לפחות הצגנו כמה משחקים נהדרים.

דביר 11 במאי 2011

יהודים או לא יהודים?…

אביעד 11 במאי 2011

נקודת המבחן של טוטנהאם היא מודריץ' ובייל. טוטנהאם יכולה למכור כל שחקן סגל אחר בשביל לגייס עוד קצת כסף (במיוחד ואן דר וארט שעדיף להיפטר ממנו עכשיו כשהמניות שלו בעלייה) מלבד מודריץ' ובייל. עזיבה של אחד משניים עלולה להיות הסימן שטוטנהאם עדיין במעמד של "feeder" למועדונים הגדולים.
סיטי? הם עשו לפני שנתיים מסע רכש בכדי "לבנות קבוצה". בשנה שעברה זה היה מסע רכש בכדי "להתקדם לליגת האלופות" ובקיץ הקרוב זה יהיה מסע רכש בכדי "לבנות קבוצה שתתמודד בשני מפעלים". זה כמעט נראה כאילו הקבוצה היא תירוץ להפגנת כוח מצד הש'ייחים.
אגב, "קבוצת פפסי קולה" – דימוי מעולה!
הדבר היחיד שקצת מפריע לי זה התיוג של אדין דז'קו כנפילה. תג המחיר שלו כנראה גם משחק תפקיד, אבל בסופו של יום מדובר בשחקן שהגיע באמצע העונה, מליגה שונה לחלוטין שצריך להתרגל לקבוצה חדשה, לפיזיות, מזג האויר, מקום המגורים, האוכל וכו' וכו', כל זאת במועדון שהוא לא בדיוק מופת ודוגמא לניהול נכון. מגיע לדז'קו זמן התאקלמות לפני שידברו על נפילה ברכש או שהוא לא שווה את מה ששילמו עליו.

גלן בדרך לוומבלי 11 במאי 2011

מסכים לגבי זדקו עם אביעד.
מעבר לזה יש איזה גישה כאן שאני מכנה אותה גישת גיידאמק שאומרת שתוך לא-זמן משתלטים על הליגה. זה נכון לליגות חלשות יחסית ולא לחזקות. גם צלסי לא התחילה עם אברמוביץ. גביע, גביע אירופא, סגנות, ואז מוריניו. יכול להיות שזה יכשל ויכול להיות שלא אבל זמן זה דורש. העובדה שמנציני קיבל זמן (וגם יוז לא ראה את הדלת מייד) היא דווקא סימן חיובי ומעודד. אבל כמובן שמבחינתי רצוי שיעזוב עם גביע.

אגב הדימוי של פפסי באמת חביב עלי מכמה סיבות: 1. אני מעדיף מאז ומעולם פפסי. 2. הזיקה של פפסי לעולם הערבי והעולם השלישי (פקיסטן נניח).

דורפן 11 במאי 2011

בואו אספר לכם סוד. אסור לגעת בחלוצי בונדסליגה. אפשר לקחת משם קשרים – כי הם חכמים. ושוערים – כי הם ריאקציה להגנות החלשות. סקוררים ובלמים צריך להיות חשדן מאד. לא ראיתי כל הגנה גרמנית השנה – אבל ראיתי את דורטמונד, לברקוזן ושאלקה. האלופה, סגניתה והנציגה הבכירה באלופות. ההגנות איטיות וחלושות פיזית בסדר גודל לעומת אנגליה.

כמובן שיש סיכוי ששחקן בונדסליגה יצליח באנגליה כי ששחקן ממקסיקו או בלגיה או פנמה או אקוואדור יכול. אבל אסור להתייחס למספרים שלו שם כאיזשהי אינדיקציה למחיר.

גלן בדרך לוומבלי 11 במאי 2011

נקודה מעניינת ובכ"ז תן לו זמן.

טל 11 במאי 2011

קומפני הגיע מהבונדסליגה והוא בלם מספר 2 בפרמיירליג העונה.

בעיקרון אני מסכים איתך, אבל צריך לבדוק כל מקרה לגופו. סוארס הוא דוגמה מצוינת שחקן שהיה סביבו הייפ גדול, למרות שהוא שיחק בהולנד שזו דוגמה מוקצנת מאד של הבונדסליגה מבחינת סגנון. והעובדה שאותו הייפ התברר כמוצדק.

אחת המסקנות היא לגבי סגנון השחקנים שמתאימים לליגה האנגלית. הקלישאה אומרת שלפרמיירליג צריך שחקנים גדולים בפיזיים בעוד לשחקנים קטנים פיזית שהמשחק שלהם מבוסס על טכניקה יהיה קשה להשתלב. האמת היא כנראה הפוכה: לשחקן שמתבסס על גודל בליגות אחרות, יהיה קשה לממש את אותם יתרונות בליגה שהתמודדות עם שחקנים מסוגו היא ה-התמחות של הבלמים שלה. לעומת זאת, הרבה יותר קשה לבלמים הבריטים/סקנדינבים להתמודד עם שחקנים קטנים, זריזים וטכנים (סוארס והרננדז הם דוגמאות טריות) כי זה פשוט לא סוג השחקנים שהם רגילים להתמודד איתם.

ניקח דוגמה משני שחקנים מדברים עליהם כמועמדים לקבוצות בכירות באנגליה: יורנטה ואגוורו. לכאורה, יורנטה מתאים לפרמירליג בעוד אגוורו לא. במציאות, אני די בטוח שאגוורו בפרמיירליג יתגלה כדגם משופר מאד של סוארס בעוד יורנטה יתקשה הרבה יותר מבספרד מול בלמים שנולדו לשמור על שחקנים מסוגו.

אגב, בניון וברקוביץ' הם עוד שתי דוגמאות לשחקנים שלכאורה לא מתאימים לפרמיירליג שעשו שם קריירה טובה בהרבה מהציפיות המוקדמות.

אריק 11 במאי 2011

ברבאטוב… לא חלוץ רע…

גלן בדרך לוומבלי 11 במאי 2011

אביעד- השנה דווקא אני חושב שהיה ניהול נפלא ונכון. בוא נאמר שניהול פחות מוצלח והכל היה מתפרק. קודם כל בסבלנות עם מנציני. אח"כ בגיבוי מול טבז ו3 בשיפור ההבנה עם האוהדים שרבים מהם חשים אי-נוחות מההשתלטות לפני שנתיים. אתה שופט את סיטי בכלים של קבוצות פאר. סיטי היא לא. אולי כן תהיה או אולי לא אבל הצד הניהולי השנה הוא טוב.

אביעד 11 במאי 2011

גלן, אני דווקא חושב שהניהול לא כזה מבריק.
1. העובדה שבאלוטלי מתחמק מיותר מדי תקריות ללא עונש
2. התעלמות מכל תקרית פומבית במגרש האימונים – או שיענישו כאלו שמסתבכים בקטטות באימונים, או שיצהירו חד משמעית שאלו דברים שקורים אצל כל קבוצה ואצל הסיטי מבליטים את זה כי הם מטרה קלה (בגלל הש'ייחים) ובגלל שאצלם אפשר לצלם מהכביש את מה שקורה באימונים. חוץ מזה, שידאגו לסגור את האימונים כך שלא ניתן יהיה לצלם אותם מהכביש…
3. לא יכול להיות שאחרי הצגת ה"רוצה לעזוב" ואחרי הריב המתוקשר שלו עם מאנצ'יני על הטקטיקה של הקבוצה, קרלוס טבז הוא עדיין הקפטן.
4. היעדר כל תגובה אמיתית לתקרית קולו טורה. לא היה גינוי חד משמעי וגם לא גיבוי חד משמעי.
כל אלו הם כמובן נושאים שניתן לייחס גם למאמן, אבל בקבוצה בה המאמן לא מרכז הרבה כוח בידיו, ההנהלה נושאת בחלק הארי של האשמה.
ברור שסיטי לא קבוצת פאר עדיין, אבל לשם הם שואפים להגיע וצריך למדוד אותם בקריטריונים של המקום בו הם רוצים להיות.
לטעון שלא צריך לשפוט אותם בכלים של קבוצות פאר זה כמו לומר שהעפלה לליגת האלופות היא "הישג ענק, כי אשתקד הם היו מקום חמישי ולמעשה מעולם לא היו בצ'מפיונס ליג והם חלפו על פני טוטנהאם וליברפול בדרך לשם" וזאת בהתעלמות מוחלטת מכך שהם הוציאו מאות מליונים על רכש בשנתיים האחרונות…
רונן, דז'קו יכול להתברר עוד כנפילה מטורפת. אבל לא הוגן לקטלג אותו ככזה עכשיו. חובת ההוכחה עליו, אבל גם הספק עוד לצידו.

גלן בדרך לוומבלי 11 במאי 2011

למעשה בלוטלי הוא הדוגמא הרעה. זה נראה לי איזה פטיש של מנציני. אבל גם זה ייגמר.

זיזו 11 במאי 2011

קבוצה עלובה.

מאמן עלוב.

תפקיד המועדון לתת לשחקן את ההרגשה שאין לו משקולות על הרגליים.

גלן בדרך לוומבלי 11 במאי 2011

זיזו – מה שמעניין שמשפט כזה אפשר להגיד לאחרונה על לא מעט מועדונים. נניח לייקרס, נניח ריאל מדריד. אבל אני חושב שאתה עושה להן עוול. שני אלו, מועדונים ללא הישגים או מסורת הן בעוד שסיטי על שלל 30 האליפויות ואין סוף הופעות בצמפיונס באמת הגדישה את

גלן בדרך לוומבלי 11 במאי 2011

הגדישה את הסאה.

גיל שלי 11 במאי 2011

דרך אגב פפסי קולה כחברה עולה פי כמה על קוקה קולה. אם סיטי ימצאו דרכים להתמודד למרות הנחיתות כמו שפפסי מצאו, אז כל הליגה האנגלית בצרות

גודיונסן 11 במאי 2011

לגבי דאלגליש – אני לא בטוח שאם היה ממונה מוקדם יותר המצב של ליברפול היה טוב בהרבה.
הוא פעל ללא כל לחץ, ולא ברור מה הוא הביא מלבד יציבות. כאוהד צ'לסי, אני מקווה שליברפול תהווה פקטור בליגה תחת הדרכתו אם ישאר לעונה הבאה, אבל אל תבנו על זה.

נאור 11 במאי 2011

וזה לא משנה את העובדה שצריך להביא את גארת' בייל גם תמורת 90 מיליון לישט.

דורפן 11 במאי 2011

אני לא יודע לאיזו קבוצה אתה מתכוון שצריך להביא אותו. אבל באמיתי – כדורים שנכנסים לתוך השער כתוצאה מבישול או בעיטה שלו – הוא נותן פחות מחצי מנאני. והוא הביא לטוטנהאם תואר – תואר שחקן השנה שלו.

אביעד 11 במאי 2011

נראה לי ש"פחות מחצי מנאני" זה קצת אובר סטייטמנט, יש מצב שזה בכלל פחות משליש :)

תושב חוזר 11 במאי 2011

אל תשכח רונן שהוא גם סחף את הקבוצה למקום הששי או השביעי או מה שזה לא יהיה (לצערי כאוהד יונייטד מסמפט תרנגולים)

D! במולדת 11 במאי 2011

פוסט מצויין רונן,
למשקולת הזו כפי שאתה מכנה אותה יש חשיבות עצומה.
חשיבות לא פחותה יש לקבוצה עצמה, במובן הרחב שלה.
ל(כמעט) כל שחקן יש קשיי התאקלמות בקבוצה שהיא אוסף לא מאורגן של שחקנים, שלא רצה מספיק זמן לפי שיטת משחק מסויית או שסובלת ממחסור בבטחון עצמי או תחת לחץ להשגים (שלא באמת נמצאים שם).
זו אחת הגדולות של מנצ'סטר הנוכחית; קבוצה שרצה המון שנים תחת מנג'ר אחד, בטוח בעצמו ובנטח ע"י אוהדים, הנהלה ושחקנים כאחד. לדעתי, זו אחת הסיבות שהיחס בין הצלחות, הפתעות וכשלונות ביונייטד הוא חיובי לאורך שנים כבר. הוא גם מאפשר לפרגוסון לתייג את הכשלונות היחסיים כשוליים.

אסף 11 במאי 2011

אין לי זמן לקרוא את התגובות ואולי כבר אמרו את זה אבל תודה רונן על הזוויות המקוריות שאתה מביא. עיתונאות במיטבה ובלי קמצוץ ציניות

גלן בדרך לוומבלי 11 במאי 2011

אביעד- הכל יחסי בחיים. לפני 10-20 שנים רונלדו, פברגאס ווין רוני לא היו מרשים לעצמם להתנהג אוף דה פיץ כמו שהם עשו ביונייטד וארסנל. לשפוט את ארוע טבז אחרת מהם נראה לי סתם זוטות. כלומר האם אתה חושב שנטילת הקפטן ממנו הייתה צעד מחנך למיליונרים האחרים? אני חושב שצעד יותר חשוב יקרה אם ביום שבת הוא לא יראה מגרש מסיבות אלו או אחרות.

אביעד 11 במאי 2011

אם רוני היה קפטן היונייטד ביום בו ביקש לעזוב, גם ממנו היה צריך לקחת את הסרט. אבל הוא לא היה. וטבז כן היה הקפטן ביום בו תקף את הטקטיקה של מאנצ'יני. וכן היה הקפטן ביום בו ביקש לעזוב. ונשאר הקפטן גם אחרי שני אלו.וזו לטעמי פאשלה.
ופברגאס? היה ונשאר הקפטן של ארסנל. וגם זו שגיאה. וכך גם העובדה שטרי הקפטן של צ'לסי או שאשלי קול עדיין משחק שם.

ניינר 11 במאי 2011

דווקא אין לי בעייה למכור את בייל תמורת 50 מיליון פאונד שישמשו לרכש. שחקן נהדר אבל קצת אוברייטד, נוטה להפצע ובסכום כזה אפשר להביא חיזוק טוב בעמדות שצריכות חיזוק (בלם נורמלי וחלוץ. על הדרך אפשר למכור את קראוץ ופבליוצ'נקו). אבל מודריץ' חייב חייב להישאר. אם הוא הולך נגמר הסיפור.

אביעד 11 במאי 2011

אני מסכים שמקצועית טוטנהאם יכולה להסתדר יופי גם בלי בייל. היא עשתה את השנה בצורה סבירה ולתקופות לא מועטות ובלי שהיה לה את הכסף שהיא יכולה לקבל עליו. אבל כרגע בייל הוא עבור טוטנהאם לא פחות תדמית משחקן מועיל – בצדק או לא, הוא שחקן השנה באנגליה ונתפס כשחקן הכי יקר ערך של טוטנהאם. למכור אותו זה מהלך שעלול לשלוח מסר לשחקנים שטוטנהאם רוצה בהם. מסר לפיו טוטנהאם היא רק תחנת מעבר בדרך לקבוצה גדולה ולא קבוצה גדולה בפני עצמה. זה עלול להרתיע שחקנים. למה למשל לג'וזפה רוסי לעבור לטוטנהאם אם זה מצב העניינים? הוא כבר נמצא במועדון בסדר גודל בינוני. הוא יכול מבחינתו להעביר עוד שנה בויאריאל לפני המעבר למועדון גדול…

טל 11 במאי 2011

רוסי באמת לא רצה לעבור לטוטנהאם. ובלי יכולת לשיפור כלכלי מאד משמעותי במשכורת (סיטי סטייל) אני לא רואה שחקנים בסדר הגודל שלו באים לשם. בטח היום שאפילו ליגת אלופות הם לא יכולים להציע.

טל 11 במאי 2011

הייפ סביב בייל מוצדק לדעתי. הענין שזה הייפ מוצדק ביחס לשחק שהוא יכול להיות, לא ביחס לשחקן שהוא היום.

לבייל שתי תכונות שיכולות להפוך אותו לשחקן גדול:

א. שילוב של כוח ומהירות שמלבד רונאלדו, אין לו מתחרים בכדורגל העולמי היום.

ב. יכולת הכנסת כדור מצוינת מהאגף.

אלו שתי תכונות קטלניות אבל מעבר להן בייל שחקן די מוגבל. בקבוצה כמו טוטנהאם הקבוצות יריבות רואות בו את האיום העיקרי ואחרי שהן גם למדו אותו, קשה לו לנצל את היתרונות שלו כפי שהוא עשה בעונת הפריצה בעונה שעברה. בקבוצה יותר בכירה לא יכולו להתמקד בו והפרודקטיביות שלו תעלה מאד.

עומרי 11 במאי 2011

אוקיי, הכל נכון. פוסט מדויק.
ועדיין- סיטי אלופים באחת משלוש העונות הבאות. אני משוכנע בזה. סכומים כאלה של כסף הם כמו הדרך בה אנדי תיאר גאולוגיה בחומות של תקווה, A MATTER OF TIME AND PRESURE
עכשיו כשהם באלופות זה יאפשר להם למשוך עוד יותר שחקנים איכותיים, בסכומים מופרזים פחות. לדעתי גם הסגל הנוכחי טוב לאליפות אם יתנו לו את הזמן להתחבר, כאשר ההנהלה שם דווקא מוכיחה סבלנות יחסית.

אני אומר את כל זה כאוהד יונייטד. אבל אני די משוכנע שאני צודק.

נעל קרועה 11 במאי 2011

טבז הצלחה
סילבן הצלחה
יאיה הצלחה
ברי הצלחה
ג"ונסון הצלחה
הכישלונות הם -רוביניו, זדקו, ג'ו, אדבאיור,מילנר
כל ההגנה היא הצלחה
הכישלון הכי גדול הוא מנ"ציני שיורד לבונקר אחרי כל הבקעת שער
סיטי היא עדיין לא קבוצה ,מענין מאוד איך היא תיראה עם רייקרד

צור שפי 11 במאי 2011

אני מניח שסילבן זה סילבה, בלי קשר לג'ודי מוזס (גם היא חושבת שסילבן הצלחה).

פרנקו 11 במאי 2011

אוף טופיק לחלוטין:

רונן, האתר עולה נוראאאא לאאטטט…
בתור אתר שרובו ככולו הוא טקסט, זה נורא מבאס שצריך לחכות כל כך הרבה זמן (אפילו יחסית לאתרים בחו"ל) עד שיש תגובה.

יש מה לעשות?

פרנקו 11 במאי 2011

אגב, שליחת התגובה הנ"ל לקחה מעל 20 שניות (מרגע הלחיצה על כפתור)

:-(

דורפן 11 במאי 2011

אנשים אחרים רואים את הבעיה?

D! במולדת 11 במאי 2011

yes. but only because my connection is shit and lewinthal is uploading too many videos

גיל 11 במאי 2011

לא אצלי, אם כי קרה לי שהאתר כולו לא עלה כמה פעמים.

ניצן נ. 12 במאי 2011

במקרים המעטים שכתבתי תגובה היא עלתה די מהר.

חצי גולדסטאר 12 במאי 2011

הדפים באתר באמת עולים לאט יחסית, התגובות בד"כ בסדר. אבל קח בחשבון שאני בארה"ב.

הופ 12 במאי 2011

קורה לא מעט שלוקח לתגובה הרבה זמן לעלות.
ולפעמים האתר כולו לא נטען אבל לאחרונה הרבה פחות.

ברסלוניסטה 12 במאי 2011

לדורפן,

הכל טוב ויפה. אבל מתי כבר מתחילים לדבר על גמר הצ'מפיונס?

שלו 12 במאי 2011

יש עוד יותר משבועיים, וכבר לא ישנים בלילה.
היונייטד הגיעו לגמר הקודם (לצערי) עם עודף ביטחון עצמי,
נתנו 10 דקות מהסרטים וחטפו גול, מהרגע הזה ברצלונה הראתה כמה היא התכוננה למשחק.
היום אני מקווה ומאמין שמאן-יו כבר לומדת ומפצחת את ברצלונה מכל הצדדים ומחפשת את הסדקים.
משחק האגפים שלה השתפר מאוד, (מה שגמר לה את המשחק ב 2009) ואני חושב שהיא צריכה לנצל יתרון גובהה משמעותי של הסגל שלה.
עברתי עכשיו על הסגלים, וקפץ לי ישר לעיניים שהסגל של היונייטד הרבה יותר ארוך בערך בשבעה שחקנים.
מעניין איך זה, אם בכלל, ישפיעה על המשחק.
וכמה השחקנים מגיעים עייפים לשלב זה של העונה.

דורפן 12 במאי 2011

שלו – אין לי ספק שבמשחק ליגות המילואים יש ליונייטד סיכוי מצויין לנצח את ברצלונה. רק שזה לא רלוונטי. במשחק כמעט מושלם ייתכן שתפתיע. זה הכל

יוסי מזרחי 12 במאי 2011

אתה קטן אמונה.
אולי זה נכון לבוא קטנים, אבל אני חושב שנחזור גדולים.
עוד שבועיים ויומיים.

צור שפי 12 במאי 2011

אני מעריך שהסיכויים די שקולים, יתרון קל לברצלונה.

שלו 12 במאי 2011

רונן, אתה מספיק זמן רואה כדורגל, כדי לא להיסחף אחרי הפרסומת של ברצלונה "קבוצת הנצח".
יש לה קבוצה מצוינת ולעומת אלו המפרקים אותה לגורמים כדי להסביר את גדולתה אני חושב שזה דווקא הקבוצה שמבליטה את הפרטים.
אבל מי כאן ולהסיק מי ינצח קטונתי.
אני רק זוכר את אושה עושה חפיפה עם רוני באגף בגמר הקודם, ולא מצליח להרים כדור אחד מדויק (ואני ידוע כחסיד של אושה), עכשיו עם משחק אגפים הרבה יותר טוב אני לא יודע איך ברצלונה תפתור את זה.
יש ליונייטד את היתרונות שלה, שבמשחק הקודם לא באו לידי ביטוי, גם בגלל שלהרגשתי ברצלונה הפתיעה אותם והם לא כל כך התכוננו.
אבל להגיד שבמשחק כמעט מושלם ייתכן ונפתיע זה נראה לי ניסיון להנמיך ציפיות, ולגרום לשאננות לצד השני…

Comments closed