ברצלונה. יריבה טובה (בהרבה) ומשחק (קצת) טוב יותר

הגמר הזה הוא דרמה מזוקקת. המבחן העליון ליכולתה של הקבוצה האחת ולרוחה של הקבוצה האחרת

הגמר הזה היה שיפור גדול לגמר של לפני שנתיים. בעיקר מצד המנצחת. היא עלתה מדרגה מהבחינה ההיסטורית למקום גבוה מאד. העליית מדרגה היא לא סטטיסטית. היא שיפרה מאד את רמתה בשנה הזו. לפני שנתיים חשתי שהנעת הכדור של ברצלונה הייתה יותר בעלת אלמנט מנטרל ולעתים במשחקים גדולים היא נתקעה. גם בשנה שעברה. הסיבות שגרמו לחצאי הגמר הרעים שלה בשנתיים הקודמות נעלמו.

השנה לא נתקעה בשום משחק משמעותי. היא ניפתה את השחקנים שהרגישה שהם נטע זר בתוך שיטת המשחק שלה. ויכולתה מעלה שאלות לגבי מבנה הכדורגל האירופי. היא צריכה לשחק יותר מול יריבות שיוציאו ממנה את המיטב. וגם יונייטד צריכה יותר משחקים מול ברצלונה. כי כפי שהדברים בנויים כרגע אולי לא תתקל בה שוב חמש שנים, ומי יודע מי ומה יהיה אז ומה יהיה רלוונטי מאיזשהו שיעור של היום?

משהו ששמתי לב אליו. יכול מאד להיות שכדורי הקרן של יונייטד מהווים סכנה אמיתית להגנה הנמוכה של ברצלונה. אבל המשמעת האישית של שחקניה היא כזו שהם לא נתנו אפילו כדור קרן אחד.

*

שמחתי עבור מסי שמחק את סימני השאלה לגביו. ניפחו בצורה קיצונית את העובדה שנכשל במונדיאל בעוד חבריו לקבוצה הצליחו. כפי שכתבתי אתמול – אפילו סימני שאלה מהצד הקטלוני. אנשים – במונדיאל הוא היה בנאדם אחד והם היו שמונה שפועלים כקבוצה!

השאלה לגביו כיום היא כמה שנים ימשוך את היכולת הזו. זה העניין שיגדיר אותו. הוא השחקן הטוב ביותר בברצלונה והפער הוא משמעותי ביותר. וזה לא שהאחרים לא טובים! האם הוא הטוב בעולם בפער משמעותי- כלומר לעומת כריסטיאנו רונאלדו? אגיד ככה: כריסטיאנו רונאלדו הוא לא חלק ממכונה משומנת ולכן הוא הרבה פחות רלוונטי.

*

גם מבחינת יונייטד היה שיפור מלפני שנתיים גם אם אין מה להיות מרוצה מהמשחק. השיפור היה בעיקר קונצפטואלי בתועלת שיכולה לצמוח מהמשחק הזה. לפני שנתיים היא הופיעה למשחק כחיקוי לא טוב של קבוצה שהיא לא. היא לא צ'לסי והיא לא קבוצה של מוריניו. והערב היא שיחקה בשיטת המשחק בה תשחק בשנים הקרובות עם קבוצה בבניה. הבניה כוללת לא רק שילוב שחקנים חדשים אלא הבנה שחלק מהשחקנים צריכים לעבור לתפקידים משניים יותר.

המשחק יכול ללמד את יונייטד הרבה. למשל שמרכז הקישור פשוט לא שם. הוא צריך חיזוק בכוח אדם – כי האלתור גיגס וקאריק זה באמת הטוב ביותר כרגע. זה טוב מאד שפאביו וצ'יצ'ריטו שיחקו וחשבתי שפאביו היה לא רע. רוני הופיע למשחק בצורה מעוררת הערכה. הוא היה אחד השחקנים הטובים במגרש. אבל חלקים בקבוצה היו מאכזבים. בעיקר שלושת שחקני ההגנה הוותיקים יותר בקו שללפני ואן דר סאר שציפיתי ממנו ליותר. אבל אולי גם הם נפגעו מקישור מרכזי שלא סייע להם בדבר.

אבל אין שחקן במנצ'סטר יונייטד שצריך להתבייש בעונה הזו. אליפות אנגליה וגמר גביע אירופה זה באמת כל מה שהיו יכולים להשיג. אני אופטימי לגבי השנים הקרובות.

*
והערה אחרונה לגבי דברים שכתבתי לפני כמה ימים – שהמשחק יגדיר את עונת הרכש. אני חושב שווסלי סניידר, שתמיד עשה בעיות לסגל הזה של ברצלונה (גם בנבחרת), הוא מי שיבוא. אבל זו רק תחושת בטן.

וזה מה שנכתב לפני המשחק:

המשחק הזה יפיק היסטוריה. או שברצלונה תצא ממנו עם המוניטין שבזכות היכולת שלה היא בלתי מנוצחת בדור הזה. או שיונייטד תצא ממנו עם המוניטין שרוח הקרב שלה תגרוס בסופו של דבר כל מכשול. אולי יש כאן הולנד-גרמניה מודרני.

מבחינת הדרמה נקודת המוצא של המשחק נכונה יותר מלפני שנתיים. אז לא הייתה פייבוריטית ברורה. אז היה אלמנט של מסי נגד רונאלדו. עכשיו נקודת המוצא היא שקבוצה אחת יותר טובה, ועוד יותר טובה משהייתה לפני שנתיים. והקבוצה שגאוותה ברוח הקרב שלה זכתה באליפות אנגליה הגיעה לגמר האירופי למרות שכל העולם פקפק ביכולת שלה.

מלבד לניצחון של יונייטד אני מקווה ששום עניין חיצוני – טעות שיפוט (תמיד יכולה לקרות) או הדרדרות הרוח הספורטיבית (אני בספק) לא תתערב כאן בדרמה. בסוף היום שחקנים כמו מסי, ואן דר סאר, גיגס, צ'אבי, פויול, רוני יראו את העולם רץ לכתוב את הפרק הבא בהיסטוריה שלהם.

2:03 דק' מושלמות
מילה טובה לפני

288 Comments

שרון רזניק 28 במאי 2011

C-O-M-E O-N U-N-I-T-E-D!!!!!!!

אייל 28 במאי 2011

הנה לינקים למאמר די מעניין על לקחים טקטיים אפשריים ששתי הקבוצות יכולות להפיק מהגמר לפני שנתיים (והשוואה בין מערכי הקבוצות אז והיום):

http://www.zonalmarking.net/2011/05/25/champions-league-final-2009
http://www.zonalmarking.net/2011/05/26/uefa-champions-league-final-2009

מנחם לס 28 במאי 2011

אני לא מחפש לינקים לטקטיקה. לי יש את המחשבה שלי. הכל, כמובן, בתנאי שליונייטד יש כושר גופני כפי שהיה פעם לשחקנים שלי באדלפי כששיחקנו נגד נבחרת העולם ונגד הקוסמוס, שמבחינת יכולת אישית היו צריכים לנצח 0-10, ובאופן מעשי הפסדנו משחק אחד עם שער לפני הסוף והשני יצאנו תיקו:

לתקוף את בארסה בשצף-קצף ולהעביר את המשחק לחצי שלה, וכשמפסידים את הכדור, באותה שנייה, כ-ל שחקן, ללא יוצא מין הכלל, תופש שחקן בארסה, נידבק אליו חצי מטר באישית לוחצת על כל המגרש. צריך עבור זאת כושר גופני אופטימלי, ולהכניס לראש של השחקנים שברגע שאין לפניהם שחקן בארסה, הם עושים שגיאה ופוגעים בכל המערך.

דבר שני: לבארסה 7 שחקנים בגובה 9'5 או פחות. הם קבוצה נמוכה וקטנה. צריכים לשחק נגדה בהרבה כדורים חופשיים לגובה, אל תוך הרחבה. ז"א כמה שיותר קרנות, ובכל בעיטה חופשית, 6-7 שחקני יונייטד ברחבה.

בארסה קבוצה יותר כשרונית במסירות קצרות ובשליטה בכדור. הצורה לגבור עליה היא ע"י דריסתה, כמו עם בולדוזר, בכוח כזה שהם לא יבינו מה נפל עליהם.

זה לא חלום בדיוני. זאת אפשרות ריאלית. אבל פרגוסון יותר מדי שמרן וסנוב מעונב מכדי לעמוד על הקו ולצרוח "ללחוץ!, ללחוץ!"

מנחם לס 28 במאי 2011

אגב, אני לא משלה את עצמי שיונייטד תשחק ככה. הכדורגל האירופאי הוא פשוט שמרני מדי.

Ilan 28 במאי 2011

Just like in basketball, you are clueless in football as well.

Pressing Barca high up the pitch will only create spaces in defence for Barca to exploit. Utd can't possibly tight mark Barca's players as their brilliant movement is just too much to handle and they'll get overrun.
Utd tried to do just that 2 years ago, and they failed horribly.
Utd's best chance to win the game is by standing off, looking to keep the team's shape and giving Barca the ball while playing on the counter: Carrick or Rooney will hoof long balls for Valencia who will cross the ball for Hernandez in the far post.

And Ferguson is anything but a conservative snob.
He's a hot headed scot who is famous for his mythical "hair dryer treatment".

אייל 28 במאי 2011

אגב, לחץ מתואם ואגרסיבי על הנעת הכדור של היריבה בחלק העליון של המגרש הוא מאפיין מרכזי בסגנון המשחק של בארסה עצמה. זו אחת הסיבות המרכזיות לאחוזי החזקת הכדור האסטרונומיים, לצד יכולת הנעת הכדור – היא כמעט ולא נותנת ליריבות שלה לפתח משחק מסודר. המשחק השני בשמינית הגמר נגד ארסנל הוא אחת הדוגמאות המרשימות ביותר.

מנחם לס 28 במאי 2011

זה בגלל שאף אחד לא מעז לשמור עליהם אישית לוחצת. אף מאמן לא מעז לעשות את הדבר הפשוט ביותר, אבל, שוב, יכול מאד להיות ששחקני יונייטד לא בכושר גופני מספיק לעשות זאת.

Mr. Kate 28 במאי 2011

אני חושב שדווקא אתה טועה מעט בניתוח שלך.
ההצעה שלך בעצם תבודד את השחקנים של ברסה ל1 מול 1. עכשיו, יש שחקן בברצלונה ושמו לאו מסי. במהלך השנים הבחור התברך ביכולות לעבור שחקנים בצורה פנומנאלית, לפי דעתי הגנת ריאל מדריד עוד זוכרת שלא מספיקים לא 2 ולא 3 ולא 4 שחקנים בשביל לעצור אותו. אם היונייטד באמת ישמרו אישית לוחצת, כל מה ששחקני ברסה יצטרכו זה לרווח את האמצע ולהעניק למסי את ה"סטירווי טו הייבן" שלו.
בנוגע למיתוס הפיזיות(והקרנות). אני לא חושב שברסה פחות "פיזית", אולי רק פחות שרירית. מה, מסי לא משחק מלוכלך. צ'אבי הרננדז פחות פיסי מצ'אבי אלונסו, דויד וייה פחות פיזי מצי'צי'ריטו? ולעניין הקרנות, זה לא תמיד קשור לגובה. קנאברו הוא נוגח בחסד עליון, ואפשר לשאול את הגנת גרמניה איך הם הסתדרו עם השחקנים הנמוכים של ברסה במונדיאל.

בני תבורי 28 במאי 2011

מנחם,
אחזקת הכדור של ברצלונה היא אמנות שהוכחה כמעט לכל אורך השנתיים שלוש האחרונות ואם הייתי מאמן יונייטד, אני חושב שלא הייתי מתחיל בלחץ פרוע על ברצלונה בשטח שלהם. שנית, ההגנה שלהם (פיקה, פויול, אבידל), גבוהה מספיק בכדי להתמודד גם בגובה עם החלוצים של יונייטד. ולגבי פרגוסון, אפילו כאוהד ליברפול, אני זז קצת בחוסר נוחות כשמכתירים אותו כשמרן. למרות גילו והעובדה שהחל לשחק ולאמן כדורגל כשבכדור היה עוד חור, הוא חד ובקי בניואנסים הזעירים ביותר של הכדורגל המודרני ואין לאף מאמן צעיר באירופה יתרון עליו בנקודה זו.

מנחם לס 28 במאי 2011

בני, אולי 'שמרן' היא לא המילה הנכונה. המילה שחיפשתי היא מאמן קצת מטורף כמו מאמני המכללות בכדורסל שיעמוד על הקווים ויצרח על שחקניו ללחוץ, ללחוץ, וללחוץ. כתבו כאן שזה נוסה ולא הצליח. איפה נוסה? אתם חושבים שאתם מדברים אל אמריקאי שלא רואה כדורגל? מראים אצלנו הכל. ראיתי את כל המשחקים שאתם מדברים עליהם. לא ראיתי אף פעם לחץ ושמירה כמו אלה שאני מתכוון אליהם.
אבל כדי שזה יקרה יונייטד צריכה להודות קודם לעצמה שהיא נחותה מבארסה וזאת הדרך היחידה לטפל בהם. זה לא פשוט אם אתה מאמין שאתה טוב כמוהם, ו-"למה שאני אלחץ אותו? שהוא ילחץ אותי!".

S&M 28 במאי 2011

מנחם, שום לחץ מהסוג שאתה מציע לא יתגבר על החזקת הכדור של ברצלונה. הם מתאמנים בדיוק על זה כל הזמן, אחד באמצע ו-21 מסירות. כל שחקן שתשלח למעלה, יהיה חסר למטה.
הדבר היחיד שיכול לנצח זה מה שמוריניו עשה – אגרסיביות גבוהה והגנתיות עם מתפרצות. הוא נתן להם להחזיק כדור כמה שהם רוצים עד 40 מטר מהשער. שם הם לא מעניינים אף אחד.
אבל היום מה שינצח ליונייטד את המשחק יהיה אינטנסיביות בפתיחה, שער מוקדם, ואח"כ עוד מתפרצת. זה כמובן ניחוש, סתם כדי להוסיף צבע ועניין לעצמי בזמן שאצפה במשחק. ;-)

חכם בדיעבד 28 במאי 2011

and may the best man win

איזו התרגשות, המדינה עומדת מלכת….

מנחם לס 28 במאי 2011

אני חושב שדג'וביץ' מנצח את המשחק. מוביל 1-2 במערכות, וזה עתה שבר את דל פוטרו במערכה הרביעית

אמנון 28 במאי 2011

מאז 2001 – חוץ מהזכיה של ליברפול בפנדלים אחרי 3-3 נגד מילאן , אני מצליח לנחש את הזוכה בכל גמר. זה לא עניין של ניתוח מקצועי/טקטי וכו' אלא הרגשה פנימית של מצב הדינמיקה הקבוצתית ובאיזה מצב מנטלי הקבוצות מגיעות.
הרגשתי הפעם – ברצלונה.

פולדש 28 במאי 2011

מאז 2001 הקבוצה הפייבוריטית לפי סוכנויות ההימורים זכתה. חוץ מב-2005, שזה הגמר שלא ניחשת… וגם היום, אתה מרגיש את מה שסוכנויות ההימורים מרגישות :-)

matipool 29 במאי 2011

טוב , זה כי ב-2005 אלוהים היה מעורב ישירות במה שקרה שם .
אין שום הסבר אחר להחמצה הכפולה של שבצ'נקו מול דודק , 3 דקות לסיום ההארכה .

x 28 במאי 2011

שאלה – איך זה שבעונה הטובה ביותר שלו, ובאופן אובייקטיבי עונה טובה מאד לקיצוני – נאני מגיע לחודש וחצי האחרונים של העונה, כשהוא שחקן ספסל בלבד, ומי שמחליף אותו בהרכב הם – שחקן שעוד לא ממש הוכיח את עצמו לגמרי ורק חזר מפציעה של כמה חודשים (ולנסיה) או שחקן שלא מתקרב ליצירתיות שלו והוא הגנתי בהרבה (פארק)?

תןמר 28 במאי 2011

התשובה בגוף השאלה. ולנסיה ופארק הגנתיים יותר ובגלל זה הם מועדפים. לפרגוסון יש מנטליות הגנתית במשחקים חשובים.

נשנש 28 במאי 2011

Que sera, sera,
Whatever will be, will be,
We're going to Wembley,
Que sera sera…Que sera sera
We've won it three times before
In Wembley we'll make it four
Que sera sera…!

x 28 במאי 2011

ואגב, רונן – השווית את יונייטד לגרמניה בהקבלה הזו? לאן הגענו?? :)

צור שפי 28 במאי 2011

ידועים כבר ההרכבים?

אריק 28 במאי 2011

אין מה לעשות קו ההגנה חייב להיות קרוב לשוער. אני פשוט המום שבליגה הסקוטית, אופס סליחה הספרדית אף אחד כמעט לא מחנה את האוטובוס על קו השער מול בארסה. אני לא אוהב את זה אבל זאת הדרך לנצח. הכדור יהיה אצל בארסה 60-65% מהזמן. צריך לודא שזה קורה רחוק מהרחבה. ככל שפיקה פויול/מסצרנו יהיו רחוקים יותר מולדס יהיה יותר שטח להרננדז לעבוד. צריך להשתדל שמספר ההזדמנויות יהיה דומה. לשחק לחץ רחוק מהשער זה הדבר הטיפשי ביותר, מנחם. מה לעשות כדורגל זה משחק כזה כשאתה לוחץ אתה חשוף כשאתה קומפקטי קשה לחדור. בארסה קבוצה טובה יותר זה ברור לאחרון האוהדים בסטרפורד אנד אבל היא פגיעה מול קרנות ופגיעה מול התקפות מהירות. והיא בניגוד למה שמקובל לחשוב לא יוצרת המון מצבים כתוצאה מאחזקת הכדור שלה. נקודה אחרונה מי שהכריעו את המשחק הקודם היו סמואל אטו ולברסה אין שחקן דומה היום ורונאלדו האנוכי שכל המשחק סבב סביבו היום יונייטד פחות מבריקה אבל יותר מסוכנת ביום נתון, לכן יש לנו סיכוי.

דורפן 28 במאי 2011

אגב- בגמר הקודם בארסה החזיקה בכדור רק 51% מזמן המשחק.

תןמר 28 במאי 2011

מה?? פשוט לא!

אריק 28 במאי 2011

רונן אני חושב שהיום זה יהיה יותר. זה מתאים לשני הצדדים, פארק כבר דיבר על זה העונה שהעיקר זה כמות המצבים ולא הפוזשן.

נעל קרועה 28 במאי 2011

בחיים צריך להמר לפעמים
1-תוצאה 1-0 לבארסה משער של וויה
2-השחקן המצטין במגרש ,אניסטה
3-יש 25% סיכוי שווידי"ץ עושה פנדל או מורחק
4-יש 15% סיכוי שרוני מורחק

מר.יונייטד 28 במאי 2011

נעל קרועה יש לך 0 מתוך 4

מנחם לס 28 במאי 2011

מנצ'סטר מנצחת 0-2, אפילו שהיא לא שומעת להצעתי כיצד לשחק.

שלו 28 במאי 2011

שעתיים וחצי לפני והחולצה היחידה של מאן יו שיש לי היא מהגמר הקודם,
אסתפק כנראה באחת מהחמש עשרה של טוטי….

עמיר 28 במאי 2011

0-0 אחרי 120 דקות
מנצ׳סטר בפנדלים לאחר החמצות מזעזעות של מסי ואינייסטה.
גיגס מפיל את הגביע מהאוטובוס שנרמס תחת הגלגלים (הגביע, לא גיגס)
פרגוסון מודיע שבשנה הבא הוא עוזר לפועל פתח תקווה להגיע לאירופה
פפ מסתפק במשרה מכובדת בצוות המקצועי של בני סכנין 

יוסי מזרחי 28 במאי 2011

שכחת את הכי חשוב:
קונסוליום של רופאים מ-מזרע, שלוותה, גהה, ואיתנים הסכימו שנעל קרועה :
1. קיים עצם כזה
2. לא צריך לאשפזו.

יו 28 במאי 2011

3-0 2 רוני 1 וידיץ'

אוסטרלי (שהלך לג'ים, זה לא עזר ועישן קופסא) 28 במאי 2011

1-2 ליונייטד, צ'יצ'ריטו ראשון, ברסה משווה לפני המחצית(עוד לא ברור לי מי), פארק מנצח דקה 65.

החיים באוז… מעבירים את הלילה, וב5 בבוקר יוצאים לפאב להתחיל לשתות (שריקת פתיחה).

ניינר 28 במאי 2011

2-0 בארסה, שוב. פדרו ואינייסטה

אריק 28 במאי 2011

איפה אני יכול לראות את המשחק לא בערוץ קטלוני???????????

אריק 28 במאי 2011

Nick Coppack (@nickcoppack) tweets: 'Rumours around the Wembley press box that Sir Alex has "sprung a major surprise" in his team selection. Something that would make you gasp.'

עמיר 28 במאי 2011

ניקי אג׳וסה פותח בחוד לצד ג׳ושוע קינג
רוני בשער 

אריק 28 במאי 2011

בבה ואוברטן באגפים

אבישי 28 במאי 2011

גארי נוויל מגן ימני

S&M 28 במאי 2011

20:35 – ההימור שלי הוא מנצ'סטר יונייטד. גם קצת כי נמאס לי מההילה שרובצת כענן מעל ברצלונה.

ערן קאלימי 28 במאי 2011

מנצ'סטר, ודי בקלות. היא קבוצה טובה יותר. זה לא התחיל ככה השנה, אבל זה המצב החל משלב הבתים השני.

רן 28 במאי 2011

רוצה קצת מלח לכובע ?

אילן 28 במאי 2011

ואן דר סאר, פאביו, פרדיננד, וידיץ', אברה, ולנסיה, קאריק, גיגס, פארק, רוני, הרננדז.

ואלדז, אלבס, פיקה, מסצ'ראנו, אבידאל, בוסקטס, צ'אבי, אינייסטה, פדרו, וייה, מסי.

אריק 28 במאי 2011

ברבא לא בסגל!!!

Tal 28 במאי 2011

מה?! איפה פויול??

אני מאוכזב שפפ לא עלה עם פויול וקייטה במקום מסצ'ראנו ובוסקטס..

אבי 28 במאי 2011

ארבל-ברקוביץ' :(

רועי מ 28 במאי 2011

כל עוד פרגי הל הקווים מנצ'סטר לעולם לא יהיו אנדרדוג.
אני אומר יאללה תחזר לסקוטלנד. אבל מצד שני אני "מת" לנצח אותו בפרמייר ליג(כוונה לאליפות).
יש לי חששות שהקבוצה של הסקוטי שוב יעשו את זה. מקווה שמסי יזרח הלילה בהיכל הכדורגל הזה.

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 28 במאי 2011

ובשעת לחץ חוזרים אל הישן והטוב: ההימור שלי: נפרק אותם ! (אולי אחת אפס, אולי בפנדלים, אבל נפרק אותם ! )

גלורי גלורי מאן יונייטד

תןמר 28 במאי 2011

ברקו עם הברקה ראשונה: אבידל במקום פויול ולא מסצ'ארנו

פאקו 28 במאי 2011

היה באוויר הרבה זמן השער הזה.

תןמר 28 במאי 2011

ככה נראית ברצלונה מול אלופת אנגליה. ואח"כ מצחיק אותי שאנשים אומרים "בוא ניראה אותה מול אברטון, בוא ניראה אותה מול אסטון וילה.."
יאללה יאללה

ברי 28 במאי 2011

אתה דמגוג. אתה משווה לי משחק גמר, שבו השחקנים מחויבים למעמד, אל מול משחק ליגה באנגליה, שם הכניסות והקשיחות בולטים פי כמה וכמה?

חוץ מזה אם ברסה מבטלת לגמרי את אלופת אנגליה והיא ב-1-1 (גם אם זמני) אולי תחכה עם המסקנות?

תןמר 28 במאי 2011

פחחח.. אתה בעצם אומר ששחקנים נותנים יותר במשחק ליגה..
מה זה משנה אם היה 1-1, את המשחק ראית?

גל ד 28 במאי 2011

לו רק כל משחקי הכדורגל היו יכולים להיראות ככה.

עופר 28 במאי 2011

מחצית נהדרת של ברצלונה
היה לדעתי נבדל בשער של היונייטד, אבל כ'כ קטן שאי אפשר לבוא בטענות לשופטים.

דביר 28 במאי 2011

זה פשוט אבל מה שברקוביץ עושה לנו!!!

זה אנטי הכל בחיים!! די! ולפחות בתור מישהו ששיחק בסיטי אל תגיד בשידור שאתה מת על היונייטד…

כל דקה אי זוגית מבחינתו נגמר המשחק. לא רוצה אל תישב שם. אפילו תישב שם רק סתום!

נעל קרועה 28 במאי 2011

מחצית ענקית
1-מישהו מבין איך בארסה לא הבקיעה שלישיה?
2-בפעם הראשונה בהיסטורה אין צילום של שער שהובקע בספק נבדל מהצד,היה נבדל בשער?
3-תוציא כבר את דני אלבס האפס,תכניס את פיול
4 -בבארסה 10 שחקנים משחקים נהדר , רוני ופארק הטובים ביוניטד השאר בהלם קרב

אוהד 28 במאי 2011

ולטובת אלו שלא צופים בערוץ 10 (אם אני סובל שכולם יסבלו) הפנינה החדשה של ברקוביץ- גוואדיוליה זה פיקציה ברצלונה זה כישרון נטו לא צריך מאמן

פאקו 28 במאי 2011

פשוט כדורגל שמימי של ברצלונה. אפילו ברקו לא יכול להרוס.

תןמר 28 במאי 2011

סקולס יכנס וישבור רגל. ואני אומר את זה בצער גדול

גל ד 28 במאי 2011

בשורה התחתונה הגיעו לגמר הזה קבוצה מצויינת וקבוצה מופלאה.

אוצר בלום 28 במאי 2011

אולי הגמר הכי חד צדדי שראיתי אי פעם
פפ עשה לסיר אלכס בית ספר

מסי זה שחקן היסטורי
ברסה זו קבוצה היסטורית

ויסקה ברסה !

שלו 29 במאי 2011

כנראה לא ראית מילאן-בארסה, ריאל-ולנסיה, פורטו-מונקו.

אוצר בלום 29 במאי 2011

ראיתי גם ראיתי את כל המשחקים שציינת

התוצאה אתמול בוומבלי ממש לא משקפת את הפערים במגרש

19 – 4 בבעיטות לשער לטובת ברסה
12 – 1 בבעיטות למסגרת לטובת ברסה
63 – 37 אחוזי החזקה בכדור לטובת ברסה
ברסה 658 מסירות מדויקות מתוך 762
יונייטד 295 מסירות מתוך 411

חוץ מ 10 הדקות הראשונות,זה היה משחק חד צדדי לחלוטין

בהחלט אחד המשחקים הכי חד צדדים שראיתי אי פעם,ואני רואה ליגת האלופות מאמצע שנות ה 80 (אז היו משדרים בערוץ הירדני…)

תןמר 28 במאי 2011

ולפני שאנשים יזכירו רק שנגע לאלבס ביד ברחבה אני אזכיר שלאברה הייתה יד ברחבה וגיגס בישל את השער מנבדל. זה הכל

Tal 28 במאי 2011

1. יש הרגשה של רגע גדול מהחיים. אולי בגלל הפרישות הצפויות במנצ'סטר יונייטד וזו הפעם האחרונה שכמה ענקים רצים על המגרש (ועל הקווים), אולי זה בגלל משק כנפי ההיסטוריה שליווי את הכדורגל של בארסה, ואולי זה פשוט מסי.

2. ברקוביץ' בלתי נסבל.

תןמר 28 במאי 2011

ברקוביץ עדיף על שגיא כהן!!!!!1

קובי 28 במאי 2011

ברגע שפרגסון הסתנוור מהמשחקים נגד צלסי ועלה עם 2 קשרים בלבד המשחק הוכרע.רק 3 קשרים עם רוני לבד בהתקפה יכלו להפריע לברסה ואולי לגנוב גול.

אביעד 28 במאי 2011

כשהוא עלה עם 3 קשרים באמצע אמרו ש"זה לא הדרך של יונייטד", כשהוא עולה עם 2 אז פתאום "הוא הסתנוור מצ'לסי". בסדר, פרגוסון אשם.

פרנקו 28 במאי 2011

לעמוד ולמחוא כפיים לקבוצה שלנו, האמיצה והלוחמת שהגיעה להישגים נהדרים השנה בעזרת משחק קבוצתי והרבה כוח רצון!
זכינו באליפות היסטורית, 19 במספר, והגענו לגמר ליגת האלופות בלתי מנוצחים.
הפסדנו היום לקבוצה הטובה ביותר בעולם, ובצדק, אבל נצא מכאן מחוזקים וטובים יותר לשנה הבאה!

GLORY GLORY MAN UNITED!

אלי 28 במאי 2011

+1

אביעד 28 במאי 2011

בסופו של יום, ברצלונה הייתה יותר טובה וראויה לניצחון, זה הכל.
מנצ'סטר יונייטד, תלמד ובתקווה תשתפר ותחזור חזקה יותר.
הייתה עונה גדולה, מצער שהיא נגמרה עבורנו ככה, אבל זה לא ימחק את כל העונה.

שחר 28 במאי 2011

פרנקו – מצטרף לתגובה שלך,בכל מילה.

אלי 28 במאי 2011

הקבוצה הטובה נצחה ומגיע לה כל הכבוד והתשואות.
אנחנו בין 3 הקבוצות הטובות בעולם ואני לא חושב שצריך שינוי מהותי.
נותר רק לחכות שכדרכם של אימפריות גם זו של ברצלונה תפול.

תןמר 28 במאי 2011

אני אשאל את זה פשוט: למה פרגוסון טען שהוא "מצא את הדרך לעצור את מסי?

אביעד 28 במאי 2011

אגב, את כל השטויות על סמים אפשר למחוק. רגע אחד במשחק, בשביבות הדקה ה-20 הסביר את זה הכי טוב – הכדור אצל ברצלונה באיזור קו החצי וכמעט כל השחקנים על המגרש פשוט עומדים. שחקני היונייטד בעמדות מוצא ושחקני ברצלונה מחכים שמישהו יבוא ללחוץ שניים על אחד בכדי ששטח יתפנה. העיקרון פשוט: הכדור זז מהר יותר מהשחקן וברגע שיבוא הלחץ, יתפנה שטח והשחקן הלוחץ לא יספיק לחזור לעמדת מוצא לפני שהכדור יגיע ליעד. בשביל לממש שיטת משחק כזו לא צריך כושר עילאי וסמים לא יתרמו שום דבר לכך. צריך ריכוז, תיאום, כישרון ומנטליות מתאימה ואת זה יש לברצלונה בשפע. וכמובן, שזה נשראה פשוט על הנייר, אבל הביצוע של זה כ"כ קשה וצריך לתת לברצלונה תשבוחות מקיר לקיר על הביצוע. הסגנון לא הטעם שלי, אבל הביצוע והיכולת ברורים לעין כל וראויים לקרדיט.

גלן 28 במאי 2011

2 הקבוצות הטובות באירופא ביי פאר שיחקו היום. ראינו את הפער בינהן. והפער הזה, לא יעזור כלום, הוא היסטורי. לא למילנזים שהתכתשו עם דרום צרפת, לא לסקאוזרים בשנותיהם היפות, לא לאייקס ולא לביירן. עכשיו, כל אחד שיעשה עם הפער הזה מה שהוא רוצה.

ראול 28 במאי 2011

קצת מוזר לי הצורה בה אתם משלימים בקלות עם ההפסד.
נכון, הקבוצה היותר טובה ניצחה היום.
אבל אני באופו אישי ציפיתי שמנצ'סטר תפריע הרבה יותר לבארסה לפתח את המשחק הרגיל שלה.
זה לא קרה. נהפוך הוא.
ואני חושב שמהבחינה הזו מנצ'סטר איכזבה היום.

Yair 28 במאי 2011

מה זאת אמרת משלימים עם ההפסד? מה תרצה שנעשה? ערעור לאופ"א? שנקלל את השחקנים?
תודיע לאיזה כיוון אתה רוצה שניקח את זה ונראה מה אפשר לעשות.

אייל 28 במאי 2011

ב-10 הדקות הראשונות מנצ'סטר דווקא הצליחה להפריע מאוד לברצלונה, אבל כנראה שזה המקסימום שאפשר לעשות כשאין מאמן כמו מנחם שיעמוד על הקו ויצרח "ללחוץ! ללחוץ!"…

מנחם לס 29 במאי 2011

אתה צודק בהחלט. בעשר הדקות הראשונות מנצ'סטר הראתה כיצד צריך לשחק נגד ברצלונה. ואז או שהם שכחו להמשיך, או שהם קבוצה ללא כושר גופני רציני להמשיך, כמו כל הקבוצות המקצועניות. בעשר הדקות הראשונות המשחק היה בחצי של ברצלונה, וזאת היתה צריכה להיות המטרה של יונייטד. רק היפאני (קוריאני?) ורוני, המשיכו ללחוץ. השאר ניכנעו.

Yair 28 במאי 2011

מזל טוב לברצלונה, לא שהיה ספק קודם אבל הקבוצה הטובה בעולם. (בגלקסיה, אי פעם, מאז המצאת הנבדל, מאז הוספת השופט הרביעי, עד שיגיע המשיח וכו').
אי אפשר לשחק כדורגל נגדם, זה או לחסום את מרכז המגרש, להתגונן עם כל מה שיש ולצאת למתפרצות או לנסות לעשות מה שיונייטד עשתה היום ולקוות לשער מהיר והרבה מזל.
אחרי 5-10 דקות יצאנו מהמשחק ולא חזרנו אליו, ולא באשמתנו, זאת אשמתם, אפילו אחרי ה1-1 ישבתי מול הטלויזיה בהרגשה שהגמר הזה הוא כבר שלהם, אנחנו רק באנו להפריע.
אני מניח שאוהדי ברסה נהנים מזה, הלוואי שהייתי יכול גם, אותי זה פשוט מדכא, אני שונא לשחק נגדם ואני לא ממש נהנה לראות אותם משחקים נגד קבוצות אחרות, מסיבות שנובעות מחוסר עניין ועד קנאה וחוסר אובייקטיביות מאהדת היונייטד.
ומה שהורס, לדעתי, את היופי הזה של ברצלונה הוא קרקס הסחבות שמגיע יחד איתה לכל מקום, דברים כמו שגיא כהן שמכריז שזהו יותר ממועדון כדורגל בגלל שצ'אבי חייך לילד שמחזיק לו את היד לפני המשחק, או בגלל שהוא העביר את סרט הקפטן (שימו לב, לא כליה) לפויול כשזה נכנס כאילו זה לא היה הדבר הברור לעשות.

אתם אוהבים כדורגל, אנחנו אוהבים את מנצ'סטר יונייטד, ולעולם לא נמות.

ראול 28 במאי 2011

על זה בדיוק רשמתי בתגובה הקודמת.
מה זאת אומרת 'אשמתם'?
אתה למעשה אומר: 'הם כל כך טובים, לא יכולנו לעשות מעבר למה שניסינו'.
זה נשמע לי קצת תבוסתני.
ניתן לעצור את בארסה.
זה הוכח לא מעט פעמים ב-3 השנים האחרונות.
'אנחנו רק באנו להפריע' – גם את זה אני לא מבין. לא ממש הפרעתם…

Yair 28 במאי 2011

אתחיל מהסוף – זה שבאנו להפריע לא אומר שהצלחנו.

כן, בסגל הנוכחי שלנו אני לא חושב שאנחנו יכולים לעשות מעבר למה שניסינו לעשות היום, כשברסה כלכך מפוקסת ובהרכב מלא, יש להם עליונות מוחלטת עלינו, הסגל הזה הוציא מעצמו הרבה יותר ממה שהוא שווה העונה, כנראה שזה היה משחק אחד יותר מדי.
ניתן לעצור את ברסה? רק בהסתגרות הרמטית והתקפות מתפרצות בחוכמה, מי חוץ ממוריניו, בטקטיקה הזאת, עצר את ברצלונה בשנתיים האחרונות? ריאל מדריד? בשורה התחתונה ריאל עצרה את ברצלונה במשחק אחד בלבד, בהאבקות בבוץ, משער בודד של אחד מ-2 השחקנים הטובים בעולם, בשאר המשחקים ברסה קיבלה את מבוקשה.
מתי בפעם האחרונה קבוצה אחרת עצרה את ברצלונה במשחק כזה, קובע כשהיא רוצה לנצח בכל מחיר ובהרכב מלא?

הופ 29 במאי 2011

LOL על "שימו לב, לא כליה"

סאביסביץ' 28 במאי 2011

אין מה לעשות, זה מאוד מתסכל, אבל הפסדנו לקבוצה הכי טובה ב- 20 השנים האחרונות, מאז מילאן הגדולה לא ראיתי קבוצה כ"כ דומיננטית והרבה יותר חזקה במשחק נתון מכל קבוצה שהיא משחקת נגדה. הדבר הטוב ביחיד שאני לוקח מהמשחק, היא הפרגמטיות של פרגי, שלומד הרבה מקבוצות שעושות לו בית ספר וסביר להניח שהוא יבנה קבוצה חדשה שתתחרה על התארים בשנים הקרובות.

גלן 28 במאי 2011

אוי סביסביץ. אולי אתה והחברה שלך הייתם מצליחים להיות יותר במשחק….

אזי 28 במאי 2011

אני חושב שקצת קיבלתי מושג היום מה זה לשחק נגד מכבי-סל בארץ.
זה לא פשוט ולא כיף לבוא לשחק נגד קבוצה שהמשחק שייך לה ואתה בא לגנוב.
מנצ'סטר נתנה משחק כדורגל נפלא, אבל ברסה לא משחקת כדורגל.
ברסה משחקת את המשחק שהיא המציאה. והיא הכי טובה בו ביקום.
אני לא מאוהדי ברסה, כמעט אף פעם לא הייתי. אבל מה שהיא עשתה היום היה נפלא.
ברסה לא רק קבוצה מתואמת ומוכשרת, היא גם חיה על אינהרציה, ביטחון ומומנטום. אתה רואה שגם כשהם עושים טעויות בהתקפה, לא הם ולא היריבים מאמנים שהם יכולים לטעות, אז הם פשוט ממשיכים. הם לא מאבדים כדורים אלא אם כן חוטפים להם אותם בכח.
גיגס נראה היום על המגרש כמו שחקן של ברסה.
לא מתרוצץ יותר מדי. מקבל כדור – מוסר כדור. שקט מדהים.
עוד נתון מעניין לגביו הוא היחס של רוני אליו.
שמתי לב שבכל פעם שרוני מקבל מסירה לא טובה, או מוסר לא טוב, הוא צעוק על השחקן שמסר לו או שלא הבין את המסירה שלו.
אם מסירה של גיגס לא הגיעה לרוני, או של רוני לא הגיעה לגיגס. רוני מתנצל.
חבל לי על ואן דר סאר.
סחטיין לאבידל.
ומסי.. אוי מסי…

לא נשאר, אלא לשבת בצד ולחכות שזה יגמר….

עמיר 28 במאי 2011

מנצ׳סטר לא נתנה היום משחק כדורגל נפלא, חלאס עם זה
מנצ׳סטר לא הגיעה לוומבלי, הרבה כמובן באשמת היריבה אך לא פחות באשמתה הבלעדית.

יוסי מזרחי 29 במאי 2011

אמת ונכון ויציב וקיים.

אלי 28 במאי 2011

וכל הכבוד לחברים בLions שבסיום המשחק שרו: "Glory glory man utd", רציתי לשיר אתכם, לא יכולתי. מצטער.

יוסי מזרחי 28 במאי 2011

מעולם לא הרגשתי מבויש כמו היום,ואני מלוה את היונייטד כמעט ארבעים שנה (40).
נכון הוא שסיר אלכס הוציא מסגל טוב ,תפוקה של סגל מצוין,אבל מול ברצלונה של היום, אין לנו מה למכור ואפילו שיש כמה שחקנים מהטובים בעולם ,אצלנו בסגל. הענין המרגיז הוא שהכתובת היתה על הקיר. עם מרכז שדה כזה, אין מה למכור.
במהלך הזמן מתנהלים כאן ויכוחים שונים.
לגבי מרכז השדה ומה שיש לנו להציע,כל מילה מיותרת. פחות ממהפכה מוחלטת שתכלול שחרור נרחב ובמקומם רכש של שחקנים מרמה אחרת לגמרי,אין על מה לדבר. השער השני וגם השלישי של בארסה באו מעמדה של 20-25 מטר מהשער,מאמצע הרחבה,שם בדרך כלל מתופקדים קשרים אחוריים,מה שבעצם אין לנו כבר כמה שנים. במקום הזה יש אילתורים לעיתים מוצלחים ומבריקים אבל עד גבול מסוים. וכאשר החשבון מוגש לתשלום, כמו היום, אז המילה המתאימה לדעתי היא עלבון.

ויכוח נוסף שהתקיים בכמה מקרים, הוא לגבי טקטיקות וניהול משחקים, והיכולת להשפיע על שינוי המגמה (אני מתכוון למשחקים מול האריות בצמפיונס), נפגעת מאחר ואין אצלנו עוזר מאמן ברמה ובמעמד רציני שיכולים להשפיע.

החילוף של נאני היה בגלל פציעה(?) של פאביו ולא כי היה צריך לשנות מגמה, סקולס במקום קאריק 20 דקות לסיום ובפיגור של 2 שערים, היה בעדינות מאוחר מאוד מאוד מאוד מאוד.

העלבון קשה יותר מההפסד.מותר להפסיד לברצלונה אסור להראות כמו שניראינו היום. והגיע הזמן לחשבון נפש אמיתי.

גלן 28 במאי 2011

יוסי, הגזמת. זה הפער בין הקבוצות. כל אחד ביונייטד רץ 200% ונתן הכל. הטקטיקה הייתה סבירה וישבה טוב במחצית הראשונה ולא רק בגלל התוצאה. ברסה השתכללה בשנתים האחרונות. אף אחד לא קרוב אליה כשמדובר בכדורגל. יונייטד ניסו לשחק היום כדורגל ובתור מי שלא נוטה לפרגן לכם מגיע שאפו על זה. זה הם, לא אתם הפעם.

יוסי מזרחי 28 במאי 2011

גלן,
לא רק שלא הגזמתי, אלא שהייתי עדין מאוד. ואין בכך להפחית בהערכה לברצלונה. הם בדרגה שלמה מעל הבאים אחריהם.

דורפן 29 במאי 2011

יוסי – אני יודע שאתה אוהד משנים אבל זו תגובה של אוהד מאתמול. הקבוצה הזו היא קבוצה שעברה העונה את צ'לסי, החזירה את האליפות וחזרה לגמר גביע אירופה. ושם הפסידה לקבוצה שהיא בלשון המעטה מאד חזקה. היא עשתה את המקסימום. אוהד שדורש מהקבוצה שלו יותר מהמקסימום זה דבר שאני לא מבין.

אתה בוודאי היית מעדיף מאמן כמו בארסנל שרק מתכונן לברצלונה כל העונה, ומפסיד את כל התארים שלו בבירמינגהאם וסטוק.

אתה בוודאי סבור שאם לברצלונה יקחו את מסי ואת פדרו למשל (נניח המקבילה של של רונאלדו וטבז) היא בקלות תחזור בתוך שנתיים למעמדה הקודם. אני חושב שאתה טועה. לפרגוסון יש שחקנים והוא עובד איתם. אין לו כרגע כסף כמו חול לקנות בתחילת כל עונה את שלושת השחקנים המצטיינים בבונדסליגה בעונה הקודמות.

ואני מעדיף את מה שנעשה על מצב שבו היו לוקחים את אושיי, פלטשר במקום צי'צ'ריטו וגיגס, ומעמיסים את הקישור ומכסחים כל דבר שזז. כן – היית מפסיד ככה 0-1 או 0-2 עם הרחקה ותחושה של "אם היו נותנים לי לשחק 11נגד 11"

באבא ימים 29 במאי 2011

יוסי:

"מעולם לא הרגשתי מבויש כמו היום,ואני מלוה את היונייטד כמעט ארבעים שנה (40)."

ארבעים שנה אמור לכלול גם את יונייטד בליגה שניה, את ה 6:0 מול איפסוויץ' גלונים של אלכוהול, סקס, שקרים, נורמן ווייטסייד ותהומות של פתטיות. מעולם לא הרגשת מבוייש כמו היום? באמת?

יוסי מזרחי 29 במאי 2011

רונן.
אני מציע שתקרא שוב את הדברים שלי ותנסה לזכור כמה מהוויכוחים שהיו לנו על מה שיש לנו במרכז השדה.
שיחקנו מול הטובים בעולם ולא בושה להפסיד מולם מה שלא בסדר הוא שלא מסתכלים במראה גם כשצריך.
שני הגולים האחרונים שקיבלנו באו אחרי חמש בעיטות לשער מאותה עמדה. חמש רצופות תוך שלוש-ארבע דקות.
באותם רגעים שאלתי את עצמי, אם ברצלונה היתה בועטת פעמיים כשבעמדה ההיא היה רוי קין.
ברור גם לך שלא.
עכשיו, נכון שאין רוי קין, אבל ברמה האירופאית הגבוהה אין שם אף אחד שקרוב אליו ומה שיכול להספיק בליגה לא מספיק תמיד ומול כל יריב.
לא טענתי שהקבוצה לא עשתה את המקסימום. אני לא טוען שיש אצלנו בטלנים, אבל מה שראיתי גרם לי לתחושת עלבון ואני לא מסתכל לצד השני.
נכון שאין כסף "כמו חול".אבל יש והיה כסף סביר לטיפול בנקודה הזו.
באשר להערכות מה הייתי מעדיף, או מה אני סבור, נשאיר לזמנים אחרים.
זכור את הוויכוח שהיה לנו על הצורך במישהו שיעזור
ליד סיר אלכס (ליד, מצד שמאל או מימין, לא במקום).

אחד הרגעים שבהם החסרתי פעימת לב היתה כשהמצלמה התמקדה על הידיים של סיר אלכס.

דורפן 29 במאי 2011

יוסי מזרחי – בויכוחים הללו טענת שפארק לא מתאים ליונייטד. ההפסד היחיד לצ'לסי היה כשלא שיחק ואתמול היינו צריכים ארבעה כמותו

ראול 28 במאי 2011

מסכים עם יוסי

אביעד 28 במאי 2011

והנה הסכינים נשלפות. זה בסדר לרצות את הכל. זה נראה לי קצת מוזר כשמשהו פחות מהכל מוביל לדרישה לשידוד מערכות.

דורפן 29 במאי 2011

כן – ההרכב המביך הזה רק ניצח את צ'לסי שלוש פעמים בתוך חודש. בטלנים.

סביסאביץ' 29 במאי 2011

לצערי רונן צודק, לא חושב שמישהו ציפה לעונה כזאת בתחילת העונה עם הרכב ש- 70% ממנו עבר את שיאו לפני שנתיים – שלוש(אליפות, גמר ליגת אלופות, חצי גמר גביע).

אבישי 28 במאי 2011

עם כל הכבוד לברצלונה, זה הכל בגלל התלבושת הלבנה הארורה הזו..
תמיד יונייטד עפה מאירופה בלבן.
וכמובן שאופ"א לא יתנו להם לשחק גמר בכתום או בצבע השני הזה שהם המציאו.

אבישי 28 במאי 2011

להם=לברצלונה

Yair 28 במאי 2011

הייתה הגרלה והם זכו להיות הקבוצה "המארחת", לא נתנו להם כלום.

שרבל 29 במאי 2011

תאמין לי אתה גאון ינעל רבא התלבושת הזאת אני החסרתי נשימה כשנודע לי על התלבושת וחשכו עיניי כשראיתי את זה. אני בעד להעיף את התלבושת לכל הרוחות

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 28 במאי 2011

יכולת מאכזבת מאד של יונייטד. חסר היה רוע וקשיחות. כל הכבוד לברצלונה אבל התחושה שאפשר וצריך היה לעשות מולם יותר, ודאי לא לספוג גולים "רכים" שכאלה.
אברה חור הגנתי לאורך כל העונה, קל וחומר הערב.
אף פעם לא אהבתי את העדיפות של ולנסיה על נאני. נאני שזה שחקן בדרגת כישרון אחרת שצריך ללכת איתו אוטומטית כמו שהולכים עם רוני. גם ברבא היה יכול לעשות משהו היום וחבל שבחודשיים האחרונים הפך לשחקן לא כל כך רלוונטי אצלנו.
כבוד לאלופת אירופה, תודה לשדים האדומים שלנו על עונה מצויינת ואליפות מופלאה

זיזו 28 במאי 2011

פרגסון לא נתן לקבוצה שלו את הסיכוי הטוב ביותר לנצח.

הוא חייב ללכת בכל הכח על לסאנה דיארה.

ראול 28 במאי 2011

זיזו תרגיע.
לאס לא הולך לשום מקום…

זיזו 28 במאי 2011

בעזרת השם!

אלי 28 במאי 2011

לכל מי שמתלונן על מרכז הקישור, הוא מספיק נגד צ'לסי ובעצם כל קבוצה מלבד ברצלונה.
אני לא חושב שאפשרי כרגע לבנות מרכז קישור שיתחרה עם זה שלהם.

ראול 28 במאי 2011

מה עם מרכז קישור שמורכב מ: פפה-לאס-אלונסו?

אלי 28 במאי 2011

זה כבר קישור טקטי, שמתחרה בברצלונה ברמה ההגנתית. וזה יותר ענין של מאמן משחקנים, הלקח מהגמר הזה שנגד בארסה חייבים שלשה קצבים במרכז.

אביעד 28 במאי 2011

אולי יתמודד עם ברצלונה. בטוח יעקר כל ניסיון התקפה שלא מבוסס על כדורים ארוכים.

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 28 במאי 2011

כואב לי הלב על ברבאטוב. אני מניח שהסיפר שלו ביונייטד נגמר וחבל, ובדרך לא יאה. מלך השערים של הקבוצה והליגה הרויח ביושר לפחות מקום בסגל, עם כל הכבוד למייקל אואן. אני מקווה שמדובר בפציעה או משהו

גלן 28 במאי 2011

יש שמועות שהוא עזב את האיצטדיון לפני הפתיחה.

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 28 במאי 2011

אני לא מתפלא…באסה. משאיר טעם רע לעונה יפה

אלי 28 במאי 2011

פרגוסון הכחיש ואמר שהוא בחדר ההלבשה.

יואב 28 במאי 2011

ברכות לברצלונה. הטובים ביותר שיש והיחידה שיכולה לגרום ליונייטד להיות סקנד בסט באופן כל כך בולט, בכל רגע נתון.
אקח את הגול הנפלא של רוני הנפלא כסובנייר קטן לעתיד. הוא הצדיק את המעמד ואני מקווה שהוא יחזור אליו. רוני הוא פשוט נפלא.
תמיד טענתי שדייגו הוא הגדול ביותר שראיתי. אני מודה, מסי גורם לי לפקפק בזה גם אם אני לוקח בחשבון שקוסמים כמו צ׳אבי ואיינסטה עוזרים לו מאד. עצם ההתלבטות כבר משחקת לטובתו של הפרעוש.
אני אוהב אותך יונייטד עד כאב ממש. בטח אחרי היום.
 

ניינר 28 במאי 2011

נסגר סופית הויכוח המטופש אם מסי מגיע למשחקים גדולים?

בני תבורי 29 במאי 2011

כן.

יואב 28 במאי 2011

אבישי,
יונייטד לקחה את גביע המחזיקות גביע מול ברצלונה ברוטרדם בחולצה…… לבנה.
יש לי את המקורית בבית.

אביאל 28 במאי 2011

כמה דברים, קודם כל באמת היה שיפור גדול מהגמר הקודם.

אם ברצלונה היתה משחקת ככה כל העונה, אני לא מדבר על רמת הכדורגל אלא על כל המסביב, היא היתה משתיקה את כל שונאיה ומבקריה (ואני בתוכם), לא ברור לי למה צריך התחזויות, בכיינות ושאר העניינים, העניין עם אבידל בסוף מדהים.

שוב פעם הוכח, שעם כבוד לוקחים רק את המדליה, ליונייטד, עם פלטשר במרכז, עם משחק יותר מבוקר ועם מתפרצות של נאני, רוני והרננדס היה יותר סיכוי, זה מה שקורה שמשחקים ככה מול ברצלונה, נשארים עם המחמאות, מקווה שכולם מבינים עכשיו את מוריניו והידניק וזו כבר הפעם השניה עם אותן קבוצות.

הגול של גיגס, לדעתי היה מנבדל ובדקתי באינטרנט, הקטע שצריך יותר לעורר את תשומת הלב, היא מדוע לא הראו שהיה גול מנבדל, האם אותו מקרה של נבחרת ספרד במונדיאל חוזר על עצמו ? האם מישהו מגבוה לא רוצה להראות טעויות שיפוט ? זה כבר עניין הרבה יותר חמור מטעויות של שופטים.

אביאל 28 במאי 2011

ועוד משהו, שבלט במיוחד בגול של מסי, עדיין לא הבנתי למה לא הצמידו לו שומר אישי, אחרי הכל המחיר שווה את זה, הוא פשוט היה פנוי כל הזמן לקבל את הכדור. תראו לדוגמא את ההתנהגות של ברצלונה מול נאני מהרגע שהוא נכנס, על פעם שהוא קיבל כדור שניים-שלושה קפצו עליו, לא נתנו לו לנשום בצורה מאוד בולטת, הרבה יותר ממה שהם עושים לשחקנים אחרים, ככה צריך לעשות לשחקן עם דריבל ברמה שלהם כדי לנטרל אותו.

הוא היה היום הרבה יותר מדי פנוי, הידניק הסביר בסופ"שׁ איך צ'לסי עצרה את מסי ופרגסון היה צריך ליישם את זה.

גיל 28 במאי 2011

ברצלונה ניצחה כי פערי הרמות באו לידי ביטוי היום אבל אין מה להרכין ראש. בעונת מעבר שבו עדיין יש כמה חורים בהרכב וניסיונות למצוא הרכב אופטימלי אי אפשר לקבל הכל. עם זאת, חייבים לומר שהמאכזבים הגדולים בעיניי היו גיגס וצ'צ'יריטו. צ'יצ'יריטו אולי לא כל כך אשם אבל פרגוסון היה צריך להחליף אותו בברבטוב. בכלל, הוא הגיב מאוחר מאוד. הכניס את נאני כשמשחק כבר היה גמור כמעט.

יואב 29 במאי 2011

ברבה לא התלבש בכלל

גיל 29 במאי 2011

אני מדבר ברמה העקרונית. בעיניי זה ביזיון ששחקן כמוהו לא היה אפילו אופציה כמחליף.

יואב 29 במאי 2011

מסכים.

יוסי מזרחי 29 במאי 2011

אנחנו לא יודעים למה. אם הוא כשיר ולא נבחר לסגל זה יותר ממוזר, ואולי, הכסף שיבוא ממנו, ילך לסתימת חור הקישור… אני סתם מריר וכעוס.

גלן 28 במאי 2011

אביאל אני נשאר עם ????
באמת לא ברור לי איך לא התייעצו. אמרתי להם, ראסל לא מפוקס. בטח סטוקטון האפס הזה מנסה לקלוע מרחוק בשנייה האחרונה. הם לא מבינים שיחה אחת עם צאק דיילי, טיפים מהזמן שרייגן ובוש האב עוד היו נשיאים ואין סיכוי שהוא היה קובר אותם במשחק 6.

ניינר 28 במאי 2011

האם בארסה היא הנמסיס החדש של יונייטד?

גלן 29 במאי 2011

ניינר- לך תדע מתי הם יפגשו שוב. כמות שחזורי הגמרים היא לא מי יודע מה
נמסיס זה רק באנגליה.

עופר 29 במאי 2011

יונייטד נראתה היום בדיוק כמו שקבוצת אמצע טבלה ספרדית נראית כשהיא באה לביקור בקאמפ נואו.
ויונייטד היא, כמובן, טובה יותר מאותה קבוצה ספרדית עלומה.
אז מה בעצם קורה פה?

יו 29 במאי 2011

לא משנה אם אתה מרמורק או יובנטוס. כולן נראות אותו דבר מולם.

יואב רשפון 29 במאי 2011

באמת לא ברור למה ברבאטוב ונאני לא הושלכו לקלחת מוקדם יותר,מה כבר היה להפסיד.
אבל כמו שידידי האמריקאי אוהד היונייטד הפליא לבטא:"shit man,this barcelona dudes,are too damn good!"

ניב שטנדל 29 במאי 2011

נקודות להתנחם בהן:
א. פרגי ישאר, כי האתגר נותר בעינו. ופפ כבר ניצח אותו פעמיים.
ב. הצורך בחיזוק ברור, ולכן אני מניח שגם יענה. קשר אחורי וקשר מרכזי/יוצר בדחיפות גבוהה. גם חלוץ מחליף ברמה גבוהה.
ג. הפסדנו לקבוצה טובה מאיתנו בכמה דרגות. לפחות יש צדק בכדורגל.
בעיני המשחק הזה גם מעמיד שוב בפרופורציות הנכונות את ההתמודדות של ריאל מול ברסה. טקטית, מוריניו נאבק בברסה בתבונה ויכל לה כל עוד היה ב-11 שחקנים. יונייטד (אמנם עם סגל חלש בהרבה משל ריאל) ניסתה לשחק קצת יותר פתוח, ונדרסה.
לגבי מסי – אני לא בטוח ששיניתי את דעתי. המבחן שלו הוא עדיין במשחקים בהם הקבוצה שלו לא מתפקדת. אנחנו פשוט כמעט לא רואים את זה קורה בברסה, רק בארגנטינה, ושם הוא נכשל באופן קונסיסטנטי.

דורפן 29 במאי 2011

פרגי היה נשאר בכל מקרה. אם היה רוצה "לפרוש בשיא" היה פורש ב-99. הוא לא רוצה לפרוש. הוא רוצה לעבוד.

ניב שטנדל 29 במאי 2011

וטוב שכך. אבל הבנאדם חי מאתגרים, אז טוב שנשארים אתגרים.

גלן 29 במאי 2011

אני מבולבל- חלק מהאנשים פה קוטלים כדורגל נבחרות. אז מה זה אומר? אבל בלי קשר אני חושב שיש פה איזה באג בהבנה. אולי עזי ימצא לנו את המספרים- כמה משחקים שיחקה נאפולי ב85/86 ? כמה בארסה ב2009/10 או אולי יונייטד ב08 (לגבי רונלדו). עניין הנבחרות מאד מוסיף לאפיל אבל היום עם כל העומס במהלך השנה הוא פחות משמעותי וקצת לא אנושי. תראו איזה ניר פרפטיון היה היום. הדלתא של היום מהמומדיאל זה מסי. זה דלתא ענק .

גלן 29 במאי 2011

זה לגבי המונדיאל. הבזיון הגדול שלו עם ארגנטינה היה במוקדמות אבל האמת, היום אפשר להתייחס לזה בסלחנות בגלל הנקודה שרונן העלה. האיש משתכלל.

ליאורלה 29 במאי 2011

מסי בדרך להיות מרדונה ואולי למעלה ממנו אך יש לזכור כמה דברים:
ראשית בגיל 24 מרדונה עזב את ברצלונה ורק הגיע לנאפולי בה הציג את יכולתו המופלאה עד סוף שנות השמונים. מסי רק בחודש הבא יהיה בן 24 ואת מה שהוא עשה עד כה כולכם זוכרים וראיתם בחמש שנים האחרונות. שנית,למונדיאל 86 מרדונה הגיע אחרי 31 משחקים (ליגה וגביע) ואילו מסי הגיע למונדיאל האחרון אחרי עונה מתישה של 53 משחקים (ליגה גביע וליגת אלופות), מה שיכול להסביר אולי שאפילו פעם אחת לא נראתה פריצה סוחפת של מסי בכל משחקי המונדיאל האחרון. בקיצור עוד עשר שנים נוכל להשוות ואולי להגיע למסקנה מי גדול יותר.

נעל קרועה 29 במאי 2011

מה נקבע הערב
1-בדירוג השחקנים הטובים אי פעם,אחרי פלה,מרדונה,קרויף,מסי נצמד לזידאן ועקף את רונלדיניו
2-מצד אחד מעריץ את הסקוטי שלא עשה מוריניו,כי זה מבזה בוומבלי,מצד שני אם היתי אוהד יוניטד היתי זועם
3-הקבוצה הזו טובה בהיסטוריה,גם מול מילאן של חוליט אייקרד ואן באסטן,זה לא רק השחקנים זו השיטה

ראול 29 במאי 2011

טוב שעשית לנו סדר בעובדות

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 29 במאי 2011

צריך גם להודות ביושר שיצאנו די בזול. נשגב מבינתי כמה חופש היה לשחקני בארסה שלושים מטר מהשער פעם אחר פעם

שלו 29 במאי 2011

אבו צ'יצ'ריטו, הייתה בעיה אחת שנגמר לשחקנים האוויר כי זה לא שהשאירו רק את מסצ'רנו או פיקה כשעלו, השאירו את מסי עשרים מטר מהשער.
לא רציתי לכתוב את זה קודם אבל ידוע שקבוצה שמתגוננת רצה הרבה יותר מזאת שמחזיקה בכדור.
התנועה הבלתי פוסקת בלי כדור של בארסה קצת מעקמת את הסטטיסטיקה הזאת אבל בתור מגן זה פשוט בלתי אפשרי כל הזמן לרוץ אחרי הכדור.

YB 29 במאי 2011

לא הבנתי בדיוק מה יש ביונייטד מעבר לרוני.

יואב 29 במאי 2011

נו שויין, לא הבנת. עוד נתקלתי במשהו שהבנת.

דורפן 29 במאי 2011

YB – אין שום דבר. ההרכב הזה סתם ניצח את צ'לסי שלוש פעמים בחודש אחד. אבל הוא הפסיד לבארסה. בושה

קירקגור 29 במאי 2011

אבל הטעם החמצמץ הזה, לעזאזל…

נו שוין.

(מרקס, אגב, טען שהיה נבדל)

אביאל 29 במאי 2011

גלן – לא ממש הבנתי למה אתה מתכוון, בכל מקרה אם קלעתי לנקודה שלך, אז כן, גם לפרגסון יש מה ללמוד מאחרים, הוא כבר הפסיד שני גמרים לברצלונה ונשאר רק עם המחמאות, בכדורגל מבוקר יותר מצד יונייטד התוצאה יכלה להיות שונה.

גלן 29 במאי 2011

אביעד- מורינין, הידינק- זה עולם ישן. זה בארסה של לפני שנתיים ושנה. בארסה השתכללה מאד השנה. גם מסי. Wרי סלואן היה אחלה מאמן. מה לעשות הוא הגיע לגמר נגד מישהו שסגר דיל עם האלים. היום זה קרה לפרגסון.

מורינו כשל השנה במאני טיים. גם הובס פעם, גם איבד אליפות וגם הוכרע על חרבו (חרב ההרחקות) . הגביע-טוב ויפה אבל ניצחון קטן במערכה הגדולה. לכן לחזור על הידינק/מוריניו נראה לא רלבנטי. אני חושב עבור אוהדי יונייטד שטוב כי נחסכה להם בושה זאת. גם היו מובסים וגם בוגדים בדנא של עצמם.

דורפן 29 במאי 2011

בדיוק. יונייטד באה עם הכדורגל שלה. היא יודעת עכשיו מי יכול לשחק נגד בארסה ומי לא יכול.

ראול 29 במאי 2011

גלן – ראשית, מוריניו לא כשל השנה במאני טיים.
נכון, הוא לא העפיל לגמר, אבל הוא ביטל לחלוטין את בארסה ב-4 מפגשים רצופים.
רונן – אני לא מבין מה זה 'יונייטד באה עם הכדורגל שלה'? מה, היא לא שואפת לנצח?
למה מה שריאל עשתה זה הכדורגל של ריאל? ממש לא. אבל זה עדיף בהרבה על לחטוף 0:5. באופן אישי, אני מעדיף שכל העולם יבקר את הקבוצה שלי על צורת המשחק ועל התבכיינות ואלימות מאשר להודות בצורה מוחלטת שהקבוצה שלי נחותה.
אתה רוצה להגיד לי ש-0:0 מביש בסופו יונייטד מנצחת בפנדלים היה גורם לך הרגשת אי נוחות?

קורא 29 במאי 2011

אני בתחושה שרוני היה השחקן הטוב במגרש, וזה מתסכל, כי הוא היה היחיד שבאמת הופיע למשחק ביונייטד. באשר לקישור, אתה צודק, והלוואי שסניידר באמת יגיע, ולא משנה באיזה מחיר. אם אפשר היה להביא ביחד איתו את ואן דר וארט זה בכלל היה חלום.

הופ 29 במאי 2011

משחק נהדר, שליטה מוחלטת, אין מה להוסיף למה שכבר נאמר.
מסי ענק אבל השחקן של המשחק היה בעיני בוסקטס. חיסל לבדו את מרכז השדה של יונייטד, היה הבורג המרכזי של בארסה במכונת הטיקי טאקה באמצע המגרש ולקינוח בישל גול (נניח שההגשה לוויה היתה בישול). אפילו הצגות הוא כמעט לא עשה היום (אחת-שתיים מקסימום. מעניין אם פפ דיבר איתם על זה).
אהבתי את ההתנהגות של שחקני יונייטד בסיום. היכולת להפסיד במשחק כל כך חשוב לכל שחקן ובכל זאת לדעת לתת את כל הכבוד ליריבה יותר מרגשת אותי מהמחוות הצפויות כמו ההזמנה של אבידל להרים את הגביע.
האם ברצלונה מסוגלת להעמיד קבוצה באותה רמה בשנה הבאה? הם יצטרכו לחשוב איך לשמור על הרעב של השחקנים, ובעיקר איך לשמור על פפ.
אולי זו סתם פסימיות, אבל אני מתקשה להאמין שדבר כל כך טוב יכול להימשך עוד.

IDO 29 במאי 2011

למה לשנות מה שלא מקולקל? בארסה לא צריכה לשנות כלום.

יואב 29 במאי 2011

אני חושב שזה פחות פפ(בלי לזלזל בו כמובן) כמו האיכויות של השילוש הזה.האיכויות של ברצלונה נגזרות מזה. יש לי תחושה ששלושה אחרים ונפלאים במקומם היו גורמים לזה להיראות כמו ארסנל. האיכות עושה את ההבדל, לא השיטה.

הופ 29 במאי 2011

IDO – למה לשנות? כתבתי לשמור. בינתיים קראתי שפפ נשאר.
יואב – כל כך קשה לי להפריד בין המרכיבים של ברצלונה. אני לא יודע אם זה יותר המאמן או השיטה או השחקנים, אבל נדמה לי שפפ על אישיותו הצנועה וחסרת האגו גורם לכל השחקנים לשחק אחד בשביל השני ולהיות מחויבים לשיטה בצורה מלאה. ואני לא מדבר על היכולות המקצועיות שלו (שנובעות גם מההיכרות העמוקה שלו עצמו עם השיטה), שוב כי הכל נע כל כך מוצלח ביחד שאני פשוט לא יודע להפריד.
עוד שני דברים:
זה נראה כאילו VDS ראה הרבה קלטות של מסי לפני המשחק, אבל במקום לגרום לו להגיע מוכן זה רק גרם לו להגיע מפוחד. ההפסד לא באשמתו אבל דרך קצת מבאסת לפרוש.
לערוץ הספורט כבר יש HD ואפילו 3D ומי יודע מה ה-D הבא, אבל הם עדיין לא יכולים לעכב טיפה את השידור של רמי וייץ כדי שהוא יהיה מסונכרן עם המשחק. אם היה משהו אחד שגרם להנאה שלי היום לא להיות מושלמת, זה הספוילרים של וייץ עוד לפני שהשחקן בעט לשער.

דורפן 29 במאי 2011

מי שחושב שזה לא פפ הוא מטורף. לרייקארד היה את צ'אבי ברמה של היום, את מסי ברמה טובה מאד, את איניאסטה כמעט ברמה של היום ועוד את רונאלדיניו ואטו – והקבוצה הייתה הרבה פחות טובה.

דורפן 29 במאי 2011

ואם אייל ברקוביץ אמר שצוות כזה לא צריך מאמן אסור לתת לו להתקרב לנבחרת.

יואב 29 במאי 2011

רונן,
זה בדיוק מה שאתה מפספס.
זה לא היה דומה בכלל אצל רייקארד כי הם היו בנויים אחרת. הם שיחקו שונה לגמרי.הפוזשיין היה הגיוני והכוכבים עשו את ההבדל.לא לוקח מפפ שום דבר וגם מאד מעריך אבל הטיקי טקה הזאת יכולה להתבצע רק עם השחקנים הספציפים האלה.
פפ מבין ויודע את זה.

יואב 29 במאי 2011

רונן, אל תקרא לאחרים מטורפים.לא קראתי אותך מהלל את מאמני ספרד וברצלונה עד היום.
הדומיננטיות המוחלטת הזאת נגזרת מהשחקנים. פפ לא מפריע וגם משכלל, כמו גם מאמן ספרד האחרון.בשורה התחתונה זאת רק האיכות שם.
תבין-היכולות הספציפיות שלהם מגדירות את הצורה והשיטה.
פפ מאמן נהדר שעבד עד עכשיו עם טובי השחקנים שיש.
אתה באמת חושב שאם החומר הזה אפשר לשחק אחרת? זה מכתיב את העניין וקרדיט לו שהוא הולך עם זה ומשכלל את זה.
גם ספרד הוכיחה את זה.
הויכוחים האינסופיים על גדולת הנצח הסתיימו היום.
ופפ לא יהיה הדמות המרכזית בדיון, כמה מטורף שזה נשמע לך….

יואב 29 במאי 2011

פפ נהדר, שלא יובן אחרת.
אגב,לא חושב שמסי התלבש בכלל בגמר של 06 והשאר היו בעיקר נושאי כלים לרונאלדיניו.

יואב 29 במאי 2011

הופ,
אתה לא יכול להפריד וזה סבבה.כל אחד ומה שהוא מבין.
פפ עוד לא היה במקום אחר, ושחקני ברצלונה וספרד כן.
אם אתה חושב שפפ קובע לשילוש הקדוש את עמדות המוצא(שהיו שם לפניו)ואת הרגלי התנועה והמסירה, סבבה.קצת סרט אבל סבבה.אני חושב שתפקידו העיקרי הוא אלמנט הלחץ על קישור היריב ועבודה על ההגנה שלו.וזה נהדר בפני עצמו אבל לא גאוניות צרופה.סאקי וקאפלו עשו את זה הרבה לפניו.

IDO 29 במאי 2011

יואב,
פפ הוא לא רק מאמן הקבוצה הבוגרת של בארסה.
הוא המנהל המקצועי של בארסה. (רוצה לומר: אחראי על תוכנית האימונים, העברות בן הקבוצות השונות בתוך המועדון, והמוציא לפועל של הטיקי טאקה).

סביר להניח שעשרות קבוצות בעולם מסתכלות מה הוא עושה נכון, ובעשר שנים הקרובות כבר יהיה לנו רפליקות של השיטה שלו.

אני יכול לחשוב כבר על וויאגאן והבריסביין רוארס שעושים הכל כמו בארסה (עם החומר הקיים אצלהם).

קורא 29 במאי 2011

יואב, פפ השנה, הזיז את מסי מהאגף לעמדה וורסטילית שנעה בין החלוץ באמצע למרכז המגרש – כך הוא הביא את הדומיננטיות שלו והבנת המשחק לרמות אחרות. נתן לו חופש לעזור איפה שצריך.
לדעתי, זה אחד השדרוגים של ברסה השנה. משהו כמו קרויף, השחקן החופשי בטוטאל פוטבול המקורי.
לפי הטענה שלך כל מאמן שיאמן שחקן גדול שעושה את ההבדל לקבוצה גדולה (סתם דוגמה, פיל ג'קסון) ערכו מועט.
אולי שיהיה מאמן אחר תוכל להעריך את זה יותר

הופ 29 במאי 2011

יואב – שקלתי לרגע להתעצבן על ההודעה המתנשאת שלך אבל אז ראיתי שהצעת למנחם לס לפרוש, הבנתי שאני בחברה טובה וויתרתי. אני אזקוף את ההודעות שלך לחובת השעות בהן כתבת אותן.

יואב דובינסקי 29 במאי 2011

אני חושב שזאת היתה טעות ענקית לעלות בלי ברבטוב. המעמד היה גדול על צ'יצ'וריטו.

אריק 29 במאי 2011

כולנו חכמים בדיעבד

חכם בדיעבד 29 במאי 2011

בפורום הזה, רק אני.

עידן ש. 29 במאי 2011

רונן, יש משהו שלא הבנתי לגבי הפוסט הקודם. אני מסכים שהאיניווידואליזם מת בכדורגל המועדונים, אך בכדורגל הנבחרות הוא עדיין קיים. זאת אומרת קיימת סביבה אחת בה מסי נמצא שהייתה כמעט זהה גם בתקופת פלה ודייגו.
הרי אוהדי ארגנטינה – מדובר עדיין במעמד העני, הסוגד למסי ולא יפקפק בהחלטותיו במהלך המשחק כך שחופש בלתי מוגבל יש לו. וארגנטינה לא קוטפת תארים כמו ברצלונה, כך שהיא מהווה בסיס טוב בו מסי יכול להוכיח את עצמו. ואפילו אף מאמן של ארגנטינה לא יהיה גדול ממסי באימונים, בחדר ההלבשה ועל המגרש.
ועדיין מסי לא לוקח את הנבחרת שלו, שהיא אגב בעלת פוטנציאל(בניגוד לראיין גיגס בויילס למשל) על הכתפיים. זה לא חייב להיות לזכות במונדיאל. גרמניה למשל הייתה נבחרת מצויינת אף שלא זכתה בתואר. אך ארגנטינה לא הייתה מצויינת במונדיאל ולא במוקדמות. למעשה, האקס פקטור של מסי בנבחרתו, באופן יחסי, הוא אפילו קטן מהאקס פקטור של יוסי בניון בנבחרתנו.

כך שעד שמסי לא יהווה את ההבדל בין נבחרת ארגנטינה בינונית או טובה, לנבחרת ארגנטינה טובה או מצויינת, לא אוכל להחשיבו כגדול השחקנים. מסי הוא אולי השחקן הכשרוני בהיסטוריה, אך הוא עוד לא הוכיח גדולה אמיתית – לעומת זידאן שסחב את נבחרת צרפת על הגב לאורך שנים רבות, ובגיל 36 הביא אותה לגמר המונדיאל כמעט לבדו.

ליאורלה 29 במאי 2011

מסי יחגוג 35 אביבים ביוני 2022 לקראת המונדיאל החמישי שלו כשחקן. אז נוכל לקבל נקודת מבט טובה יותר לגבי חברות במועדון הגדולים מכולם.

מנחם לס 29 במאי 2011

במנצ'סטר שיחקו רק היפאני-סיני-קוריאני (לא יודע מי הוא) ורוני. בעשר הדקות הראשונות הם הובילו על לחץ רציני שברצלונה היתה מבולבת לחלוטין. אבל אחרי 10 דקות לכולם נגמר האוויר – או הרצון – מלבד לעיניים המלןכסנות ורוני.
בארה"ב זה היה הזמן הנכון עבור פרגוסון לפרוש (או לפטר אותו).

יואב 29 במאי 2011

גם הזמן שלך לפרוש מנחם.

מנחם לס 29 במאי 2011

אני חושב על זה!

אוצר בלום 29 במאי 2011

אוי מנחם מנחם..מה יהיה הסוף איתך..

ברור שצריך לפטר את פרגוסון!
הרי מה הוא עשה ב 5 העונות האחרונות?
מאמן שהביא 4 אליפויות ב 5 שנים
מאמן שלקח את יונייטד ל 3 גמר צ'מפיונס ב 4 העונות האחרונות..

אז הוא הפסיד שני גמרים לברסה בשלוש העונות האחרונות,סו וואט?
מדובר בברסה היסטורית,ברסה שהיא BY FAR טובה מכל יתר הקבוצות ובפער ענק.אה כן,יש לברסה גם איזה שחקן נחמד אחד,מספר 10 שלה.

תחזור לטריטוריה שלך בכדורסל.לא ששם אתה מבין גדול,כן.

ויסקה ברסה !

יואב 29 במאי 2011

לייק!

מנחם לס 29 במאי 2011

נמאס ממנו. צריך דם חדש. אתמול יונייטד שיחקה 10 דקות.

אביעד 29 במאי 2011

מנחם, חוסר הכבוד שלך למאמן כ"כ מוערך בתחום שהוא לא תחום המומחיות שלך קצת מעציב אותי. בטח כשזה מתבסס על טיעון לפיו הטקטיקה הכי טובה היא מה שהתאים חלקית לליגת המכללות בארה"ב בשנות ה-70. זה ממש לא מוסיף לך כבוד וחבל.

מנחם לס 29 במאי 2011

אם אני לא מבין גדול בכדורסל איך זה שאני היחיד שנבאתי אליפות למיאמי כבר 6-7 חודשים, ואתם כל הזמן עם "הלייקרס!, הלייקרס!", ואח"כ "הסלטיקס! הסלטיקס!"???

דורפן 29 במאי 2011

אבל גם פיטרת את המאמן ואמרת לזרוק את כריס בוש ואחרי משחק אחד מול הבולס אמרת שאין להם סיכוי. אני עדיין בתקווה שיפסידו

קורא 29 במאי 2011

וגם אמרת לדאלאס אחרי ה-1:1 לנטוש כל תקווה

פארק, הכדורגלן האסייתי הגדול בהיסטוריה 29 במאי 2011

ככ הרבה שנים במדינה ככ מולטי תרבותית, ועדיין נשארת ישראלי קטן וגזען

מנחם לס 29 במאי 2011

למה גזען? כי אני לא יודע את השם שלו? לא כתבתי שהוא ורוני היו היחידים ביונייטד שבאו לשחק?

שלו 29 במאי 2011

מנחם, אנחנו קצת פרימיטיביים ביבשת הישנה, אצלנו לא מפטרים כל כך מהר.
אצלנו זמן זה לא כסף, סולם הערכים הוא שונה.
אצלנו לא תמיד חשוב כאן ועכשיו,
לא הכל פלסטיק וחד פעמי, מקדונלד והוליווד.
אנחנו אוהבים סרטים איטלקיים ארוכים עם עלילה סבוכה, לא סדרות משטרה.
בצהרים אצלנו יוצאים לסייסטה,
וכמו שאמרה לי מורתי לאיטלקית ברומא, "אני עובדת שיהיה לי מספיק כסף לעוזרת, למנוי לרומא, ולחופשה באוגוסט".
צריך לדעת להצדיע למי שטוב ממך, לקבל על עצמך את האתגר ולנסות להכניע אותו בפעם הבאה.
בשביל זה הסר הוא האיש הכי נכון, מה שהוא שכח בכדורגל כולם כולל פפ ומוריניו עדיין לא למדו.
הניצחון במקרה שלי הוא לא הדבר הכי חשוב ובטח לא היחידי שחשוב,
הוא תוצאה של דרך.
איפה היינו בלי הסר, גם את זה צריך לזכור.

מנחם לס 29 במאי 2011

אבל את ה-F-35 אתם אוהבים כי אחרת לא היתה לנו מדינה.

שלו 29 במאי 2011

את ה F-35

שלו 29 במאי 2011

אוהבים אנשים שצריכים השלייה של תחושת ביטחון.
אני אוהב באמריקה הרבה דברים אבל לא מזלזל באף תרבות או תת-תרבות אחרת.
יש דברים שמתאימים למעצמה, ויש דברים שמתאימים לאימפריות.
לפעמים אימפריות מתעוררות ומגלות שהן לשעבר, והן צריכות לקבל את מצבן או ללמוד להתמודד עם העולם החדש.
לא תמיד עוד כוח הוא הפתרון, לפעמים תחושות בטן מטעות.
יש גם אמריקה אחרת.
ויום אחד גם הם יזרקו אותנו לכלבים, צריך לזכור שמה שיש לנו כאן זה לא איזה ניסוי בפרס נובל לשלום, ואם ייכשל נפיק לקחים.
אין מרחב טעות.
בכדורגל יש.

יוסי מזרחי 29 במאי 2011

אני קצת פרימיטיבי,ולכן לא הבנתי את ההקשר. נסה נא להסביר לי.
תודה.

יוסי מזרחי 29 במאי 2011

מנחם, היונייטד משחקת באנגליה ולא בארצות הברית. את פרגוסון לא מפטרים.הוא האיש היחיד בעולם הספורטיבי שאני מכיר ,שעומד מעל לחוקים ולכללים "סטנדרטים".
מותר לבקר אותו ואני עושה את זה לפעמים .
אני מניח שהוא יפרוש בטווח של עשר שנים מהיום,כשהוא יחליט שהגיע הזמן ואגב, אני מבקר לעיתים מזומנות נם את אלוהים.הדגש הוא על גם.

אוצר בלום 29 במאי 2011

בהחלט מותר לבקר אותו..אבל זה אירוני על גבול ההזוי שכל ארחי פרחי (כאן או בכל מדיה אחרת בעולם)שאין לו מושג באימון כדורגל או בפיסכולגיה של המשחק מעז לחשוב שהוא מבין טוב ממנו איך לעצור את ברסה..

פרגי הוציא ומוציא מים מסלע עם היונייטד,בטח ובטח בעידן שאחרי רונלדו.אולי תשאלו את עצמכם כמה שחקנים מההרכב של יונייטד היו נכנסים להרכב הראשון של ברסה?

ההרכב ששיחק אתמול ביונייטד פירק כל קבוצה שניצבה מול יונייטד העונה הן בצ'מפיונס והן בליגה האנגלית.אותו הרכב לא הפסיד כל העונה אפילו לא משחק אחד בצ'מפיונס עד אתמול,אותו הרכב ספג כל העונה ב 12 משחקים 4 שערים ואתמול במשחק אחד הוא ספג 3. אותו הרכב ניצח רק בחודש האחרון 3 פעמים את צ'לסי..

אני חושב שחלק מאוהדי יונייטד כאן עלו על עץ גבוה מדי..

מנחם לס 29 במאי 2011

פרגוסון הוא מאמן כל כך מודרני, שמבין כל כך הרבה בפסיכולוגיה של השחקנים (לא כמוני), שהוא לא ידע למצוא פתרון קל שבקלים לשבש את כל ברצלונה אחרי ה-10 הדקות הראשונות כשרק לרוני ולקוריאני נשאר אוויר ללחוץ: שים "ציפר" (פעם קראנו לשומר ראש 'ציפר') על מסי, וציפר על צ'אבי. לא שרק לא יאפשרו להם לכדרר. שלא יאפשרו להם לקבל כדור, ואפילו לנשום לא יתנו להם. הם לא מסתכלים אפילו על המשחק, רק זזים 30 ס"מ מהאיש שלהם ללא הפסק.
ככה היו עושים זאת לפני 30, 40, ו-50 שנה. אבל היום 'המודרנים' כמו פרגוסון לא יעשו זאת כי הם מתביישים. לא רוצים לקלקל משחק ל-90,000 צופים. אבל ככה מנצחים.
אוי כמה שהייתי רוצה לאמן את יונייטד אתמול! הכל היה ניגמר אחרת.

הופ 29 במאי 2011

מנחם, בארה"ב הניצחון הוא חזות הכל אבל זה לא ככה בכל מקום. גם עם שבירת רגליים וסימומים במחצית אפשר לנצח אבל כל קבוצה שמה את הגבול שלה. הגבול של יונייטד היה לא לחזור לצורת המשחק של לפני 30, 40 ו-50 שנה וזה נראה לי די הגיוני ואפילו מכובד.

דורפן 29 במאי 2011

מה שמנחם כתב גם לא נכון בשום רמה עובדתית. בארצות הברית יש נאמנות עצומה למאמנים והיא המקום היחיד בו מכהנים מאמנים קדנציות דומות באורכן לפרגוסון

מנחם לס 29 במאי 2011

שמעת על מאמן בשם ג'ו טורי? אתה רוצה עוד מאה דוגמאות מבייסבול? מה השטויות שאתה מדבר על "נאמנות"? בארה"ב מפטרים סתם כדי לשנות את האווירה, והם היחידים שיודעים להביא ACTION לספורט.

דורפן 29 במאי 2011

מנחם – אני חושב שלא עקבת אחרי תוצאות הכדורגל השנה. יונייטד היא האלופה בליגה בה היא משחקת שהיא הליגה המקומית הקשה בעולם. תזכיר לי מתי באמריקה פיטרו מאמן שהביא אליפות?

קורא 29 במאי 2011

פרובוקטור מס אחד בבלוג ביי פאר. לדעתי הוא עשה את זה כדי להדליק את כולכם והוא עושה זאת במיומנות על. ברגע ששלח את התגובה, חייך חיוך רחב וספר לאחור מעשר למבול התגובות. אחלה טראש-טוקר

מנחם לס 29 במאי 2011

מה הם מבינים?

גפן 29 במאי 2011

אמרתי לכם שבארסה הטובה בהיסטוריה,צחקתם.אמרתי לכם שמסי השחקן הטוב בהיסטוריה,צחקתם. מי צוחק עכשיו ? : ) פרגי מאמן ענק,יונייטד קבוצה ענקית והיסטורית.זה רק מעצים את גודל ההישג של בארסה מודל פפ. שתהיה פגרה מהנה לכולנו.

יואב 29 במאי 2011

פרגי כנה,

“I think it is the best team we have ever played. They are at a tremendous peak in the cycle of their team and you get teams who elevate themselves to that status and I think Barcelona are that team.

“We were well beaten. There is no other way to address the situation. We were beaten by the better team, a fantastic team of course, but I expected to do better. We expected to do better, it’s as simple as that

פרגי יגיב…לא בהקשר של ברצלונה(שאפשר לא לפגוש אותה בעשור הקרוב) אלא בהקשר של שיפור והתקדמות.

matipool 29 במאי 2011

גפן – לגבי מסי , מציע שתקרא את תגובתו של עידן ש. שמעליך .
עד שהוא לא יעשה משהו עם נבחרת ארגנטינה ( לאו דווקא זכיה במונדיאל ), הוא לא יוכל להיות "הטוב בהיסטוריה" .

מנחם לס 29 במאי 2011

זאת היתה בדיוק התגובה שלי, מספר 1 בפוסט הזה. מסי חייב לזכות במונדיאל, AS SIMPLE AS THAT.

גפן 29 במאי 2011

יואב – פרגי מאמן אגדי.לדידי הוא גם המאמן הכי גדול בהיסטוריה ובכל הענפים.הוא יונייטד,הוא השיטה.השחקנים של יונייטד הם רק פיונים של פרגי.כל עוד פרגי הבוס יונייטד תזלזל תארים באנגליה. איתרע מזלו של פרגי והוא נתקל בבארסה מודל פפ ובעילוי כמו מסי … מזכיר קצת את יריבי שיקגו וגורדן בשנות התשעים.

יואב 29 במאי 2011

מסכים לגמרי גפן.

מנחם לס 29 במאי 2011

אם הוא מאמן כזה גדול, איך זה שקבוצתו נראתה כמו מכבי ת"א אתמול?

כסיפוביץ 29 במאי 2011

"היא צריכה לשחק יותר מול יריבות שיוציאו ממנה את המיטב"
לטעמי זה המשפט שמסכם את כל ענין ברצלונה העונה.
חבל שיש לה רק 10-15 משחקים כאלה בשנה ובשאר העונה היא פשוט מתעלעלת בגופות.
יופי של משחק
קבוצה היסטורית

יואב 29 במאי 2011

יוסי מזרחי,
זה לא נעים להיות מובל באף על ידי קבוצה טובה ממך אבל זה מה שקרה.
זה תלוי בעיקר בה! וזה המצב. מאחד שמלווה את יונייטד ארבעים שנה אני מצפה לפרספקטיבה.כן, זה לא הקישור החלומי(הקישור החלומי שיחק מולך היום ואין ממש קישור חלומי אלטרנטיבי שיכול להתמודד מול זה) אבל דווקא המשחק הזה מוציא את העוקץ מהטענה הזאת.זה הקישור הטוב בעולם ביי פאר, גם אם סניידר ואסיין ירכשו…זאת המציאות.
"אריות הצמפיונס"- דווקא עם זה אין בעיה(ראה את המאזן שלנו בחמש השנים האחרונות) אבל גורלה של כל קבוצה שתפגוש את ברצלונה הנוכחית הוא להרגיש נחות ואנדרדוג.הקרדיט הוא שלה וצריך להכיר בזה.
הבחורים נתנו הכל היום, גם כשזה היה גמור.
נחכה ונראה מה פרגי יעשה בקיץ.

אריק 29 במאי 2011

רונן לטעמי המשחק דווקא הוכיח שצאבי חשוב אולי יותר ממסי ואיש המשחק היה בכלל בוסקטס. רציתי לראות יותר מאבק ותגובה מהירה יותר של פרגי. אנדרסון במקום פארק למשל, אבל הם באמת פשוט הרבה יותר טובים.

S&M 29 במאי 2011

משחק מביך ליונייטד. ואני לא מקבל את זה שברצלונה קבוצה היסטורית וזה כל מה שאפשר לעשות נגדה. עם כל הסלידה שלי ממנו וממה שהוא מייצג, מוריניו כבר הוכיח שזה לא נכון.

זה לא שברצלונה כזו חזקה (או "הסטורית"). היונייטד חלשה, מה שמלמד אולי שהכדורגל באנגליה טיפש, כמו שהיה בעבר כששם דגש רק על כוח ומהירות. אין ליונייטד שחקן-על שיכול לעשות שינוי בזכות יכולת אישית. אולי כדאי להחזיר את רונאלדו. אין ליונייטד חוכמה במרכז השדה. אפילו לא קרוב לזה. קבוצה טיפשה (בלי להעליב) שמבוססת על כוח ומהירות ועל שחקנים מעבר לשיא.

יונייטד שיחקה רע גם בחלקים שהיא יודעת לשחק ושלא דורשים כישרון מיוחד – אגרסיביות הגנתית למשל. הם נתנו מרחב פעולה בלתי נגמר לקישור של ברצלונה. מסי הסתובב במגרש בלי שומר קרוב, נתנו לו לעשות מה שרצה, וזו התוצאה.

מצחיק לומר את זה, אבל ברצלונה היא הקבוצה ההגנתית בהיסטוריה. בזכות החזקת הכדור שלה, ליריב אין כדור והוא לא יכול לתקוף ולסכן את השער. גאוני, גם אם לא מקורי. זה עובד בכדורסל ולכן המציאו את שעון ה-30 ואח"כ 24 ו-14. אם זה יתפשט יותר (מעבר לארסנל), יהיה צורך בשעון התקפה בכדורגל כמו בכדורסל.

יואב 29 במאי 2011

אני חושב שברצלונה פגשה היום את אחת מחמשת הקבוצות הטובות בעולם היום מלבדה(והאנגליות לא רלוונטית בכלל).
אני חושב שאיך שזה נראה-זה קרדיט מוחלט בשבילה.
לא ראיתי את רונאלדו לוקח מברצלונה את שני התארים החשובים באמת.
מוריניו לא הוכיח שום דבר בראייה היסטורית אלא נקודתית(כי גם בעונה שעברה לא היה ספק לאף אחד מי הקבוצה הגדולה בעולם וזה כולל את יונייטד מהשנה).
שחקנים מעבר לשיא=19.אותי זה הכי מעניין….

מנחם לס 29 במאי 2011

יונייטד היתה ממש גרועה אמש אחרי 10 דקות טובות. אם ארסנל הכל היה אחרת.

שלו 29 במאי 2011

מזל טוב לאלופת אירופה החדשה,
ראשית אני מסכים עם כל מי שכתב ששתי הקבוצות שיחקו הרבה יותר טוב מלפני שנתיים.
לגבי בארסה הייתי אומר ששלושה שחקנים מייצגים את ההתקדמות של הקבוצה.
ואלדס, אם בעבר הלא רחוק נראה היה שהוא בהרכב של בארסה במקרה, אתמול ראיתי לראשונה איך מנצלים חסרונות של שוער ליתרונות.
ואלדס הוא קצת היפראקטיבי בתור שוער, וככזה בד"כ זה משרה חוסר ביטחון על ההגנה.
במקום זה הוטל עליו להיות הבלם האחורי עם אפשרות לשחק ביד ברחבה.
קבוצה כמו בארסה נתקלת לא יותר מחמש שש פעמים באיום על שערה במשחק, איום כזה שמצריך שוער טוב.
ואלדס מנע אתמול בשתי יציאות שתי הזדמנויות כאלה.
זה המקום גם להצדיע למשחק ההגנה של ברצלונה, חוליית ההגנה שלה לטעמי, אינה הכי טובה בעולם, אז במקום שהשען אליה, צורת המשחק היא שהחל מהשחקן הכי קיצוני משחקים הגנה, כולם כולל כולם.
מסי, השחקן הטוב ביותר היום, ראוי להזכיר לצד זה, שברצלונה מדגישה ומבליטה את היכולות הרבות שלו, ונותנת לו לתת לה מהתחומים בו הוא איכותי. ובנוסף הוא שחקן קבוצתי. זה נראה, שאחת "הבעיות" שלו היא שהוא לא שם עצמו מעל כולם.
הוא חף משחצנות (ואולי העובדה שהוא משחק ליד שחקנים ותיקים שמפרגנים לו אבל לא נותנים לו להיכנע לאגו הרסני, תורמת מאוד לו ולקריירה שלו), הוא מודע לכך שלכל אחד תפקיד במערכת, והוא לא מתנהג כפרימדונה.
אחרון לדעתי הוא שאבי, שבאמת נראה כמו השחקן הכי חשוב במערכת.
הוא מנווט, הוא מוסר, הוא מחזיק כדור.

באשר ליונייטד, זאת הייתה עונה שאנשים הימרו שהיא אולי תישאר מחוץ לרבעיה באנגליה.
היא הוציא מים מהסלע, בנוסף סחטה לדעתי מברצלונה את המשחק הכי טוב שלה השנה (וההתעללות בגופה של ריאל ב 0-5, היה משחק גדול אבל לא הכי טוב בעייני).
אני לא יודע כמה קבוצות היו יכולות לנצח את היונייטד אתמול, אבל אתה לא יכול או צריך לבנות קבוצה למשחק שאולי יקרה.
לגבי השנה הבאה, ישנן מספר שאלות פתוחות.
כמה משחקים יכול פרדיננד לתת בעונה.
איך מוצאים שחקן שיחזיק את הכדור קצת במרכז המגרש וייתן להגנה לנוח, בעיקר נגד קבוצות כמו צ'לסי, ליברפול, ריאל, בארסה וכו'.
האם הגיע הזמןלהחליט "ישחקו הנערים לפננו" ולתת לתאומים לצבור דקות, זה רק אני או שעוד משהו שם לב שהם לא מצליחים לגמור משחק בלי פציעה.
גם איזה שהוא חידוש טקטי יתקבל בברכה.

שלו 29 במאי 2011

מילה על פפ,
לנהל צוות כל צוות, עוד לפני שנכנסים למקצועיות דורש כל-כך הרבה מנהיגות ושכל ישר.
רייקרד שגם הוא הצליח להביא את ברצלונה לשיא גבוה מאוד, לא הצליח לשמר את הצוות שלו ובסוף איבד אותו לגמרי.
הוא נראה כאיש מקצוע רציני ביותר, אני לא מבין את הרמזים שהוא לא ימשיך או רוצה להמשיך בברצלונה.

ברקוביץ' שיהיה בריא, שימשיך להסתובב עם יורם ארבל ולהרביץ למאמנים בנשר, כזה קטן הוא.
כן, אפילו השידור אתמול לא הצליח להרוס את המשחק.
אני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל להסביר, אבל הגיע הזמן לאפשר לערוצים זרים לשדר בארץ.

שרבל 29 במאי 2011

איי אני לא יודע מה אני מרגיש, לא ישנתי טוב בלילה וכנראה עוד כמה לילות לפני המשחק ביומיים חלמתי שהפסדנו 3:1 אבל לא העזתי לספר על כך לאיש ואת האמת ההרגשה שלי הייתה הפוכה שננצח בתוצאה זאת. מצד אחד אני מרגיש מושפל אבל מצד שני אני יודע שאסור לי להרגיש ככה כי מנצ׳סטר לא ביישה אותנו אלא סיפקה שנה מרגשת שהוציאה מסגל שחוק עונה קשה מלוות ברבה התקפי לב וחרדה אבל מרגשת.רונן חיזקת אותי בתגובה שלך ליוסי כאשר דיבר כמו אוהד נעלב מאוד ואפשר להבין אותו.
לסיום לעולם לא אשכח את התמונה של הסר במדרגות לקבלת המדליה עם ראש מושפל שלא ראיתי אותו ככה מאז שאני אוהד את מנצ׳סטר ( למרות שאני רק בן 29), לא נשכח ולא נסלח על כך שבן ז… אחד עם כל הכבוד אליו ולקבוצה שלו ( שבלי שום קשר ליונייטד אני לא אוהב את הכדורגל שלה ונמאס ממנה ומהאוהדים העכשווים שלה) לתת לסר שלנו להרגיש ככה
We will never die  

גיא זהר 29 במאי 2011

אני מוכרח לומר שבתור אחד שלא אוהב את מנצ'סטר התאכזבתי מהם. וכן, אפשר להשוות לשני משחקים גדולים של קבוצות נגד בארסה אחד המשחק הראשון של אינטר בשנה שעברה (למען האמת אינייסטה לא שיחק – חסרון גדול) והמשחק השני של צ'לסי לפני שנתיים. בשניהם הקבוצות ניצחו (לולא השופט צ'לסי היתה מנצחת) בכדורגל עם מתפרצות קטלניות ולחץ בלתי פוסק כמו שמנצ'סטר עשו בעשר הדקות הראשונות. אז אומנם בארסה השתפרה, במיוחד בוסקס שהיה אתמול מדהים אבל עדיין החופש שמסי קיבל ליד השער היה מעליב בלי כל קשר לגדולתו (שצ'אבי ואלבס ינצחו אותך מבעיטות מהטווחים האלו על חשבון עזרה על מסי) ראינו כמה לחץ על ההגנה של בארסה אפקטיבי בשטח קטן כמו בהוצאות חוץ בשטח שלהם. היה צריך לעשות את זה יותר (למרות שהגול היה מאופסייד).

ארז 29 במאי 2011

דורפן, אתה חייב לתת את האחרי בפוסט נפרד, בתור אחד שקורא את הבלוג שלך בRSS, אני מקבל חיווי אחד על הפוסט. לפוסט חי זה סבבה (לא מקבלים ספאם של עדכונים), אבל פה מדובר בשני פוסטים.

עידן 29 במאי 2011

זה כל כך כל כך משמח אותי שעונת הכדורגל נגמרה. מאז אינדיאנה ג'ונס לא נראו חפירות כאלה ברחבי הרשת. בסדר, ברצלונה ענקית, הכי גדולה, בכל הזמנים, מסי אליל, צ'אבי גאון. הכל נכון ואני לא מתווכח. אבל אם הם ישחקו אותו כדורגל בשנה הבאה, תרשמו צופה אחד פחות במשחקים שלהם (על ריאל ויתרתי מזמן).

כח הגברה 29 במאי 2011

כמה נקודות לסיכום משחק מצויין:
1. היה משחק ברמה גבוהה מאד, שהתגבר על הרבה מהבעיות של הכדורגל בשנים האחרונות – התחזויות, צלילות, פציעות מבוימות וטעויות שיפוט. מגיע קרדיט גדול לשתי הקבוצות, בעיקר ליונייטד, שלמרות שרדפו כמעט כל המשחק עשו את זה בצורה נקייה, ולמרות מיעוט ההזדמנויות, לא ניסו לסחוט פנדל או עבירה באזור מסוכן על ידי התחזויות. מה שמוסיף לקרדיט של היונייטד היא העובדה שראינו כבר (במפגשים נגד ריאל), שברצלונה בהחלט מסוגלת למשחק שכולל הצגות והתבכיינויות לשופט… כך שניתן להגיד שיונייטנד גררה אותה למשחק הוגן (ואולי ריאל של מוריניו ופפה גוררת אותה למשחק מלוכלך…).
2. בניגוד לאמירה הנחרצת של אייל ברקוביץ' בשידור, יונייטד היא הרבה יותר מ"רוני ועוד עשרה" – יש לה שחקנים ברמה עולמית בלא מעט עמדות (חלקם פרשו אתמול או על סף פרישה), וההבדל התהומי בין הקבוצות הוא בקישור. בכל מקרה, לצערי כאוהד ליברפול, יונייטד לא הולכת לשום מקום – אני חושש שהיא תשקיף עלינו מלמעלה גם בשנים הקרובות…
3. שתי הקבוצות שיחקו בסגנון ובשיטה שלהן לאורך כל המשחק. השיטה של יונייטד הספיקה לעשר דקות. השיטה של ברצלונה – לשאר השמונים… ברור שיש כאן גם עניין של סגל והתאמה לשיטה (יונייטד לא יכולה להתחיל לשחק מחר בסגנון של ברצלונה) אבל זו בהחלט הכרעה ברורה כרגע בין הסגנונות – עד השינוי הבא.
3. מה שהפתיע אותי לרעה אצל יונייטד זו פתיחת המחצית השנייה. ציפיתי שהיא תסתער לפחות כמו בתחילת במשחק, אם לא יותר – אחרי שחזרה מפיגור, ואחרי מנוחה ודרבון של פרגוסון. היה שם איזשהו ויתור שהוא הדבר שהכי לא מאפיין את יונייטד.

YB 29 במאי 2011

דורפן- ההרכב הזה ניצח את צ'לסי אבל כיום נדמה כי כל הניצחונות אינם כה רלוונטים לאחר ההפסד לבארסה בגמר. אני יודע שזה קיצוני, חריף, אולי אפילו נשמע מטופש. אבל באמת, הפרשים כאלה בין בארסה ליונייטד מראים שכל מה שקורה בעולם הכדורגל (שאינו בארסה) אינו ממש נכנס לתחום האיכות. כי בתחום האיכות הגבוהה, האנינה, ההיסטורית, אין ליונייטד דבר וחצי מלבד וויין רוני*

ושחלילה לא יישמע שאני מזלזל בגיגס הנפלא שהיה פעם כדורגלן היסטורי. היום הוא סתם נהדר אבל כל כך רחוק מרמת בארסה. ורמת בארסה- היא הרלוונטית כיום בעולם. כל היתר זה בוש-ליג, סקנד או ת'ירד רייט פוטבול. ואני בטוח שלא לרמות הללו שואפת יונייטד.

דורפן 29 במאי 2011

זה לא רק נשמע מטופש אלא גם מטופש. אם לא ידעת – מרבית משחקי יונייטד מתקיימים במסגרת הליגה האנגלית. ולהגיד שזה לא רלוונטי לזכות באליפות זה כמו לתמוך באייל ברקוביץ למאמן נבחרת ישראל.

שלו 29 במאי 2011

YB – לזלזל בכל מה שמסביב היא בעצם העונש שלהם.
מרירות, חוסר פירגון, חוסר היכולת להינות.
אבל היי אתה קם עם עצמך בבוקר, והולך לישון בלילה.
הכל זבל, לבריאות.
אתה לא מזלזל אבל…
יש קבוצת תמיכה שמשתתף בה ש.מזרחי וחבורתו, שחייבים לזכות באליפות.
וכל ניצחון הוא אנחת רווחה.
כנראה מי שאף פעם לא שיחק את המשחק (כל סוג של משחק), לא מבין כמה כבוד צריך לתת למנצחים, אבל גם למפסידים.

אייל 29 במאי 2011

מסכים עם כל אלה ששיבחו את בוסקטס, שגם בעיני הוא מועמד רציני לאיש המשחק. אחת ההופעות היותר מרשימות שראיתי מקשר אחורי – גם בחילוצי כדור וגם בהנעת כדור. המהלך שהוביל לשער השלישי, שבו הוא מחלץ כדור (שמסי איבד לאחר דריבל) מההגנה של יונייטד ומעביר אותו לוייה הפנוי שבועט לשער, ממש סיכם את ההופעה שלו במשחק. אני חושב שבאופן כללי לא נוהגים להעריך מספיק עד כמה הוא חשוב לתפקוד המערך הקבוצתי של בארסה, למרות שהוא לא עושה דברים ספקטקולריים. חבל רק על הנטייה המעצבנת מאוד שלו לצלילות והתחזויות, אבל אתמול גם זה כמעט לא קרה…

אביאל 29 במאי 2011

גלן ורונן – אז מעולה, יונייטד באה, שיחקה כמו שהיא משחקת ורגילה לשחק וכבר הפסידה פעמיים גמר ליגת האלופות לאותה קבוצה בגלל זה, זאת אמנם נחמה לשמור על הכבוד העצמי שלך אבל עדיין יותר טוב לקחת את הגביע ובמיוחד במעמד הזה.

גלן – מוריניו והידניק זה לא כל כך מזמן, מוריניו הצליח השנה לעצור את ברצלונה, עם קבוצה שהגנתית נחותה בכל עמדה (אולי חוץ מהמגן הימני) מול ההגנה של יונייטד, אתמול יונייטד ספגה שלישיה שזו הכמות שהיא ספגה לאורך כל הקמפיין. לפרגסון היתה את הברירה לשחק בזהירות, בדיוק כמו שהוא שיחק לפני שלוש שנים בחצי הגמר מול ברצלונה.

דורפן 29 במאי 2011

אין ליונייטד שחקנים לזה. זה לא שעל הספסל של יונייטד שבעה קשרים מרכזיים שאפשר היה לגייס למשחק הזה.

ראול 29 במאי 2011

רונן – גם לריאל ולאינטר לא ממש היו כלים אידאלים. הרי חוץ במפגשים מול בארסה סגנון המשחק שלהן היה שונה.
אבל בוצעו התאמות.
למשל:
השימוש בדי מריה כמנטרל אלבס (כשרוב העונה הוא בכלל בצד ימין).
הוספה של פפה לקישור האחורי (כשכל העונה הוא משחק בלם).
ויתור על חלוץ לטובת עוד קשר.
השימוש באטו הגומלין אשתקד.
ויש עוד.

אתה בטוח יודע הרבה יותר ממני על האפשרויות שהיו לפרגוסון, אבל לדעתי יתכן שהוא לא בחר במערך ובהרכב המתאימים ביותר למשחק הזה.

יוסי מזרחי 29 במאי 2011

מה באמת?

דודו 29 במאי 2011

מסי גדול, אדיר, מופלא, אולי הכי טוב בעולם. אולי הכי טוב בעולם אי פעם. אבל לבארסה הזו יש להערכתי אולי עוד שנה, אולי שנתיים לא הרבה יותר וזה כיוון שזו הבארסה של צאבי.
צאבי הוא השחקן הכי חשוב של בארסה, הוא השיטה, הוא הנעת הכדור, הוא הזרימה.
בתוך הזרימה של הכדור ושל השיטה האינדבואליזם הקבוצתי של מסי יכול לבוא לידי ביטוי.
מסי יכול להעלם ללא מעט דקות והמשחק של בארסה לא יפגע כיון שיהיה שם את צאבי שיעשה 13 ק"מ, ייתן 100 מסירות וידייק ב 92 מהן. לפחות 3 מהן יהיו כדורים שישאירו שחקן במצב לגול או כמעט לגול.

מי שמשאיר את צאבי לעמוד לבדו על החצי, לעשות 20 מטר עם הכדור במגרש פתוח יקבל בראש.
לתת לצאבי ואנייסטה כזה חופש זו בכלל התאבדות.

קורא 29 במאי 2011

אמת – באמת מס אחד אתמול עם מסי. מדקה 13 השתלט על המשחק. 12 ק"מ (הכי הרבה במגרש), מסירות – 141 מדוייקות מ-148, בישול גאוני עם החיצון לפדרו.

אביאל 29 במאי 2011

וחברים לא צריך להוציא את כל עצביי ההפסד על מנחם.

YB 29 במאי 2011

שלו- אני שונא יונייטד אבל מכבד גדול שלה כבר הרבה מאוד שנים. אני מכבד אותה כי היא משחקת כדורגל יפה כמעט תמיד. לכן אתמול התביישתי בשבילה (כפי שהתביישתי בשבילה לפני שנתיים). היא כל כך מרוחקת מרמת ברצלונה. יש ליונייטד רק שחקן אחד שהוא טרו וורלד-קלאס. לבארסה יש את מסי, צ'אבי, אינייסטה, וייה ואולי גם אלבס. זו הסיבה הבלעדית לכך שיונייטד לא מסוגלת להתחרות בבארסה. עצוב מאוד שהקבוצה השניה בטיבה בעולם הכדורגל מרוקחת שנות אור מהראשונה. ועצוב שליונייטד יש רק שחקן וורלד-קלאס אחד. לכן אני חושב שהיא צריכה להוסיף את פאטו. ואולי אפילו עוד מגה סטאר (דורפן הציע את סניידר, אולי, אבל אני לא בטוח שהוא האיש. עדיין יש לי ספקות לגבי גדולתו).

דורפן 29 במאי 2011

yb- ידוע לי שאתה מוביל קו שמאמנים לא משנים כלום. רק שחקנים. יש ענייני מיס מץ'. ברצלונה מעבר לכך שהיא מעולה היא מיס מץ' היסטרי עבור יונייטד. את מוריניו למשל פרגוסון ניצח בגביע אירופה בפעם האחרונה שנפגשו. והשיג אותו בליגה בפעם האחרונה שהתחרו.

אביעד 29 במאי 2011

כמובן, אין שום ספק שאם נוסיף את פאטו במקום הרננדז או גיגס אז היונייטד תהפוך לטובה יותר מברצלונה. ההגנות של ריאל מדריד וטוטנהאם נוכחו בזאת על בשרן.

איש 29 במאי 2011

אתה יכול להתבייש בשביל כל הקבוצות באירופה. גם הן כל כך מרוחקות מרמת ברצלונה. גם כל הליגה הספרדית (ולריאל מדריד יש לפחות 5 שחקנים שהם וורלד קלאס- לאן זה הביא אותה?).

לגבי פאטו- מה הוא קשור? הוא חלוץ ובשביל להבקיע הוא צריך לקבל את הכדור. או שאולי הוא יוסיף להתקפה שהבקיעה הכי הרבה שערים בליגה (אל תשכח את החלוצים הצעירים שחוזרים מהשאלה והשתפשפו העונה בליגה האנגלית).

אביאל 29 במאי 2011

רונן – לדעתי אפשר, פרגסון הוא המומחה מספר אחד להציב שחקנים בעמדות לא שלהם. פלטשר קאריק ופארק במרכז הוא כלי לנטרול של כל קישור מרכזי בעולם. אפשר להשתמש באושה גם כשחקן בין הבלמים לקאריק. אני בטוח שפרגסון היה יכול למצוא משהו.
שלא תטעה אני מבין מאוד את הגישה של פרגסון וגם של אוהדי יונייטד כאן, אבל עדיין לדעתי, מדובר בגביע האלופות ופרגסון לא מפסיק לדבר על כך שהוא מצטער על כך שלא זכה ביותר בקריירה שלו, הוא היה צריך לעשות מה שצריך לעשות כדי לעצור את ברצלונה, אם מוריניו והידניק עשו את זה אני בטוח שגם פרגסון ויונייטד ניו יכולים לעשות את זה.

דודו – צ'אבי אמנם בן 30, אבל תראה את גיגס בגיל 37 ולא נראה שצ'אבי מאבד את זה, הייתי נותן לו עוד כמה עונות וזה הדבר המפחיד בברצלונה, בכל מקרה, לגווראדיולה יש המון עבודה בקיץ, כי שני גביעי אירופה בשלוש שנים יכולים לגרום לשחקנים לעשות הרבה שטויות.

אביעד 29 במאי 2011

קאריק ופארק שיחקו במרכז הקישור במחצית השניה וזה לא עבד. דארן פלטשר שישב על הספסל אתמול הוא לא דארן פלטשר "הרגיל". הוירוס עשה בו שמות.

ראול 29 במאי 2011

מסכים עם אביאל.

דורפן 29 במאי 2011

פלטשר לא בריא. סקולס היה מורחק אם היה פותח. אין את הארגריבס. אושיי זה לא רציני. אין מה לעשות – ספציפית הקישור של בארסה הוא מיס מץ' מטורף למה שיש ליונייטד.

ראול 29 במאי 2011

רונן – אז אתה בעצם אומר: 'אין מה לעשות, בארסה קבוצה עדיפה ואין ליונייטד דרך להתמודד מולה'.
כלומר, המשחק היה חסר סיכוי מלכתחילה.
השאלה היא אם לא ניתן היה למזער את הפערים ע"י מערך שונה שינטרל את המשחק של בארסה.
אני לא הבחנתי בשום התאמה מיוחדת לשם כך.

דורפן 29 במאי 2011

מכל השמות הרלוונטים היה שחקן אחד שאפשר היה לשקול – אנדרסון – בכדי למנוע את חופש התנועה של הקישוק של בארסה על סף הרחבה. זה היה בא על חשבון גיגס. גיגס לקח את יונייטד לגמר. אז הוא פתח בו

אביעד 29 במאי 2011

שמירה אישית (יחסית) על צ'אבי ואינייסטה, לחץ של פארק באגף על אלבס שלא אפשר לברצלונה לרווח ימינה כמו שהיא רוצה במחצית הראשונה.
בסביבות אמצע המחצית הראשונה גם ראית ששחקני היונייטד נמנעים יחסית מלחץ על צ'אבי ואינייסטה בכדי שלא לאפשר מרווחים בין השחקנים שניתן יהיה לפרוץ את ההגנה באמצעותם. היתה שיטה, היו התאמות. אבל בסגל הנוכחי, לא יכלנו למשוך את זה ל-90 דקות.
לצערנו הרב, יש חור יצירתי במרכז הקישור שלנו שכרגע גיגס הוא האיש הכי טוב לסתום, רק שראיין בגיל 37 לא יכול ללחוץ על הקישור של ברצלונה 90 דקות.

דודו 29 במאי 2011

לכיוון ה 31.
גיגס הוא שחקן אדיר ותופעה פנומנלית, כזו שהופכת אותו ליוצא מן הכלל שמעיד על הכלל ועדיין אני לא בטוח שהוא מסוגל לרוץ 13 ק"מ במשחק.
השאלה היא כמה עונות בכזו רמה יש לצ'אבי בטח בהתייחב לעומס שיש עליו.
את אותות הגיל,העומס והפציעות אפשר לראות על פויול למשל.

אגב, כשבארסה הודיעה שפפ משוחרר מהקבוצה הייתי בבעסה גדולנ, שמעתי ברצף את ים של דמעות, בחלוף השנים התברר שצ'אבי הפך את שנות פפ למדרגה בדרך לשדרוגה של העמדה. אני לא מאמין שזה יתכן עם טיאגו או אפילו פאברגס, אבל הלוואי ואני טועה.

אביעד 29 במאי 2011

האמת, כשהלכתי לישון, כבר די ניחשתי מה אראה כאן בבוקר. "פרגוסון תפרוש", "למכור את שחקנים א', ב', ג' ד', ה' ו' ו-ז'", "יונייטד לא קבוצה והשחקנים שלה לא משהו" וכהנה וכהנה.
רק ביקורת אחת חשבתי שתהיה ולא ממש ראיתי אותה "קאריק לא שחקן".
מה שקרה אתמול זה שמנצ'סטר יונייטד, אלופת אנגליה, עלתה למשחק גמר בהרכב שניצח את צ'לסי 3 פעמים בחודש וחלף בקלילות על מעמד חצי הגמר (תגידו מה שתגידו על שאלקה, אוהדי אינטר יחשבו אחרת), שיחקה לא מספיק טוב והפסידה לאלופת ספרד שהיא קבוצה טובה ממנה. אנחנו עדיין אלופי אנגליה והמנג'ר עדיין הוציא מהקבוצה הרבה יותר ממה שחשבו שיש בה ואני לא מתבייש, לא מושפל ולא נעלב מהם. אני גאה בהם.
הדבר היחידי שמצער אותי בקשר לאתמול זה שברבאטוב לא היה על הספסל. אין לי אשליה אפילו לרגע אחד שברבאטוב היה משנה הכל, אבל לטעמי הוא הרוויח את הזכות להיות בסגל אתמול וזה לא שמי שתפס את מקומו הראה גדולות ונצורות בחודש האחרון.
בקיץ הקרוב נצטרך לעשות שיפורים בסגל כי אנחנו רחוקים משלמות, אבל המשחק אתמול כמעט ולא שינה את דעתי בעניין. רוב השינויים הם עניין של החלפת הפורשים/עוזבים ועיבוי הסגל.
מעבר לשוער, צריך שחקן הגנה נוסף כגיבוי, צריך קשר אגף נוסף (גם בעיקר כגיבוי).
החיזוק במרכז הקישור תלוי בכמה דברים – מה סקולס יחליט ומה הולך להיות המעמד של קלברלי. אני שנצטרך 2 קשרי אמצע, כאשר אם סניידר יגיע אז נצטרך 3 כי יש סיכוי די נמוך לכך שהוא שורד עונה שלמה באנגליה בלי פציעה משמעותית אחת לפחות.
בקשר לחלוצים – תלוי מה המעמד של 3 החוזרים מהשאלה, מה יוחלט לגבי אואן ומה יהיה עם ברבאטוב אחרי אתמול. כרגע לא נראה שצריך שם משהו מיוחד.

YB 29 במאי 2011

דורפן- ממש לא נכון. מאמנים מאוד חשובים בעיקר אם הם אלכס פרגוסון (הגדול בכל הזמנים). בגללו יונייטד משחקת כפי שהיא משחקת כל כך הרבה שנים. כי הוא סאקר של טכניקה (וכמובן גם של דברים נוספים). אבל בקבוצה הנוכחית אין לו מספיק שחקנים טכניים מעולים כדי להתחרות עם בארסה. זה מספיק לזכות בפרמייר ליג. אבל נראה לי שיונייטד של העידן הזה לא יכולה להסתפק בכך. היא חייבת לשאוף להיות הטובה בעולם. וכיום היא כל כך מרוחקת מכך. לכן פרגוסון חייב להוסיף כמה שחקני וורלד קלאס.

אביאל 29 במאי 2011

אביעד – צ'לסי לצערי לא היתה פרמטר או יריבה שקולה ליונייטד, אנצ'לוטי סירס את צ'לסי העונה, בעיקר בחלון ההעברות בקיץ ולא הצליח לגרום לטורס להשתלב. צ'לסי ביכולת של העונות הקודמות (לא רק עונת האליפות) היתה נותנת פייט גדול הרבה יותר ליונייטד מאשר הכדורגל שהיא הציגה.

אני דווקא לא רואה כאן יותר מדי קריאות לשרוף את המועדון וכו' ודווקא הרבה הערכה למאמן ולשחקנים מצד האוהדים והבנה שברצלונה גדולה על יונייטד בשיטת המשחק הזו, מכאן גם באה הביקורת שלי (ולא בתור אוהד יונייטד) של שיטת המשחק של פרגסון שהפסידה לו פעמיים גמרים מול אותה קבוצה, אפילו זה מעבר לשיטת משחק, זו תפיסה כזו ששמה את הכבוד לפני התואר, אפשר לפרגן לזה אבל אחרי הכל זה מאוד מבאס לאוהד.

ראול 29 במאי 2011

אני גם לא ממש מבין מה חוסר הכבוד בלזכות בדרך דומה לזו שאינטר זכתה בה אשתקד.

דורפן 29 במאי 2011

אין בכך שום חוסר כבוד. הלקח היחיד שאני מצליח לקחת מהדברים שנכתבים פה הוא שעדיף לא לעלות לגמר גביע אירופה בשנים בהן הקבוצה לא כל כך טובה.

אביעד 29 במאי 2011

אתה סגור על זה שאנצ'לוטי הוא הבעיה? שהוא זה שלא הביא שחקנים בקיץ? שהוא זה שדפק את ההשתלבות של טורס? לא נראה לי.
השטות הזאת שכתבת של "פרגוסון שם את הכבוד לפני התואר" די מפליאה אותי.
זה אותו פרגוסון שהחנה את האוטובוס ברחבה בחצי גמר בקאמפ נואו לפני שנתיים, כן? כשהוא חושב שהתגוננות מאסיבית היא התשובה, זה מה שהוא עושה. אתמול הוא לא חשב ככה.
ננסח את זה אחרת: ב-2009, מנצ'סטר יונייטד טובה ועמוקה יותר מהיום באה לשחק הגנתי מול ברצלונה טובה פחות מאשר היום. היא הפסידה, חטפה ביקורת רצחניות על הדרך בה שיחקה והרמה אותה הפגינה.
אתמול היא באה לנסות משהו אחר. זה לא עבד. ועכשיו אתה וראול מבקרים אותה שלא שיחקה כמו ב-2009.
אני מאמין שמנצ'סטר יונייטד יכולה לנצח את ברצלונה. אבל אני לא חושב שהיא יכולה לנצח את המבקרים.

YB 29 במאי 2011

אביעד- המניות של פאטו כיום למטה לכן לקנות אותו זה רעיון אפילו יותר טוב (כי אפשר להביא אותו יחסית בזול. דגש של "יחסית"). אבל הנקודה היא שרוני והרננדס לא מספיקים בחוד. ברבה לא שיחק בכל המאני טיים של יונייטד העונה מה שמוכיח שפרגוסון, ככל הנראה בצדק, לא מספיק מחזיק ממנו. לדעתי מלכתחילה השחקן הזה לא היה מתאים וראוי ליונייטד. חייבים לשפר את החוד ועוד יותר את מרכז השדה. ביום יומיים הקרובים אחשוב על שחקנים שיכולים להתאים ליונייטד ואכתוב את הרשימה. כיום מדובר בקבוצה טובה, טובה מאוד לפרקים, אבל רחוקה מאוד ממעולה.

איש 29 במאי 2011

כשתשלח לפרגוסון את הרשימה אל תשכח להוסיף פתק לגלייזרים שיאשרו את הקנייה.

אביאל 29 במאי 2011

רונן – אני ילך איתך מעבר, אפשר לשמור אישית את מסי לדוגמא, אני הייתי המום מאיך שמסי צ'אבי ואנייסטה משחקים בחופשיות ולא נדבקים אליהם, אולי פרגסון פחד מהרחקה, אבל עדייו, כל כך הרבה חופש.
וזה פשוט בא לידי ביטוי בכל השערים שיונייטד ספגה, הראשון, משום מקום, אברה עוזב את העמדה שלו וצ'אבי פנוי לגמרי הולך לו עם הכדור ונותן מסירה שחותכת את ההגנה, בלי שום הפרעה. גם בגול של מסי, הוא פשוט היה לבד בין הקישור לבלמים ואנייסטה שמסר לו עמד בחופשיות. בשלישי, וייה הגיע גם כן לא שמור בכלל והוציא בעיטה. הייתי בהלם מזה.

ראול 29 במאי 2011

רונן – נניח שאת גיגס לא מוציאים ואתה רוצה להוסיף את אנדרסון.
למה לא ניתן להכניס אותו במקום צ'יצ'ריטו?
אפשר גם את פארק להוסיף למרכז.
בכלל, אני חושב שרוני וצ'יצ'ריטו ביחד זה פריווילגיה גדולה מדי מול הקישור של בארסה.

אביעד 29 במאי 2011

השחקן הכי טוב של היונייטד אתמול היה רוני בתפקיד חצי קשר חצי חלוץ. אז עכשיו אתה אומר שזה לא בסדר שהוא שיחק שם בכלל כי הוא היה צריך להיות בחוד.
פארק היה במרכז במחצית השניה וזה לא עבד.

ראול 29 במאי 2011

אביעד – קטונתי מלתת עצות לפרגוסון.
אני רק נותן דוגמאות להתאמות שיכלו להיות מבוצעות ולא בוצעו. כי הרושם הוא שיונייטד באה עם המשחק הרגיל שלה ולה התייחסה במערך שלה לכך שהיריבה היא בארסה.
הרעיונות שהבאתי דומות למערך בו עלה מוריניו – ללא חלוצים כלל.

אביעד 29 במאי 2011

היו התאמות ועבדו לטעמי במשך המחצית הראשונה. אם כבר אז אולי היה מקום להוציא את גיגס במחצית אם אכן תש כוחו, בשביל לשמור על הלחץ על מסי, צ'אבי ואינייסטה, אבל גם לשמור על שחקן כמו גיגס במגרש בגלל שהוא יכול לייצר לך גול מכלום זה הגיוני.
מנצ'סטר בחרה בטקטיקה אחרת – לא לחץ אגרסיבי על הקישור של ברצלונה אלא מול כל שחקן שומר בכדי למנוע מברצלונה מרווחים לפתוח את ההגנה. במחצית הראשונה ברצלונה הגיעו לשני מצבים וזה כולל הגול שנבע ממיני מתפרצת. במחצית השניה הייתה טעות בכיסוי בגול של מסי ומכאן והלאה הכל משתנה כי אין טעם לשמור על מערך מכווץ כשאתה חייב להבקיע.

IDO 29 במאי 2011

ראול,

למוריניו יש את כריסטיאנו. שחקן שאפשר לרשום ליד השם שלו 2-3 מצבים לגול, וגם גול כל משחק שהוא משחק. ואת זה הוא מסדר לעצמו.
לכן אני חושב שמוריניו משחק בונקר משופר (השיפור זה שיש לו את רונלדו שיכול לבד, לקבל כדור בחצי ולהוציא מזה גול).
לכן העבודה של מוריניו היא לא לספוג שערים.

ויינר 29 במאי 2011

אני מעריך מאוד את ברצלונה וחושב שהיא ללא ספק הקבוצה הטובה בעולם, דהיום, ובפער גדול. ובכל זאת, הייתי מצפה מהקבוצה השניה (לטעמי השלישית) בטיבה לשחק טוב יותר. יתרה מכך, הייתי מצפה מפרגוסון ללמוד את הלקחים מהגמר הקודם בין שתי הקבוצות, ואני יודע שהוא לא למד, כי אז הרגשתי בדיוק אותו דבר. הרגשתי שזו קבוצה שנותנת לברצלונה לשחק בחופשיות רבה מדי.
ודאי שיש לברצלונה יתרון איכותי גדול, אבל זה לא אומר שצריך להשאיר שחקנים פנויים לעשות ככל העולה על רוחם. מבחינתי צורת המשחק של יונייטד משולה לכניעה מראש, ולפתע במהלך המשחק באמת קיוויתי שמנחם לס ידריך את השדים.
ובאופן כללי זה מוכיח שפרגוסון הוא מאמן של דרך, ולא של משחקים בודדים- דבר מאוד לא רע לכשעצמו- אולם במשחק אחד נגד בארסה, אני מעדיף שמורינו (או לס) יהיה על הקווים.

אביעד 29 במאי 2011

נכון, כי מאמן עם ניסיון של כמה שנים בכדורגל מכללות בטוח יודע יותר טוב מפרגוסון כי הוא מתבטא בצורה בטוחה מאוד בעצמו וכי שיחק שני משחקים נגד נבחרת העולם בשנות ה-70 (מנחם, אין כוונה להעליב ואם נעלבת, אני מתנצל).
נכון, כי מוריניו הצליח להדיח את ברצלונה פעם אחת במפגש נוק אאוט והוכה נגדם שוק על ירך לא מעט פעמים.

ויינר 29 במאי 2011

אני לא חושב שאמרתי משהו לגנאי פרגוסון. הוא מאמן של 20 שנים, לא של 20 דקות.
ומורינו הצליח להקשות על ברצלונה במרבית המפגשים, הרבה יותר ממנצ'סטר. אבל עזוב את מורינו. מבחינתי כל מאמן שלא היה פותח את המשחק ככה, ולא היה נותן לבארסה לטייל ברחבה, היה מקשה עליה יותר מפרגוסון.

אביעד 29 במאי 2011

מוריניו הצליח להקשות על ברצלונה רק במפגשי נוק אאוט כשיש עין אחת למפגש הבא. כך למשל, כשמסי העלה ל-2:1, ליונייטד נותרו רק 35 דקות בהן היא הייתה חייבת להבקיע ולכן היא נאלצה לפתוח את המערך מעט יותר, במפגש נוקאאוט שער בשלב כזה מותיר 125 דקות לתקן וזה קצת שונה.

ראול 29 במאי 2011

לא מדוייק: הוא הקשה על בארסה גם במשחק גמר גביע, וגם חזר מפיגור ב-10 שחקנים במשחק ליגה.

אביעד 29 במאי 2011

שניהם לא המשחקים הכי חשובים בעולם לברצלונה. וגם החזרה מפיגור לא הייתה מה שעושים ממנה.
לטעמי, לא משתווה למעמד גמר במקום נייטרלי אליו ברצלונה מגיעה בהרכב מלא ויחסית רעננה…

ראול 29 במאי 2011

אז אם כך, למעשה אין עוד אף התמודדות בין מוריניו לבארסה שלא במסגרת נוקאאוט.
אולי חוץ מה-0:5 ששם ברור שמוריניו טעה במערך שלו, והוא הודה בכך בעצמו בזה ששינה לחלוטין את המערך במפגשים הבאים.

דורפן 29 במאי 2011

YB -מוזר שאתה מספר לנו מה פרגוסון "סאקר של טכניקה" – לפעמים אני תוהה מאיפה אתה מביא את ההגדרות הללו? פרגוסון מצד שני הגדיר את המטרות שלו "to knock liverpool of their fucking perch". תאורטית הוא יכול להגדיר את ברצלונה כמטרה כזו, רק שמכיוון שהן לא באותו מפעל זה קצת מיותר.

הארכיון 29 במאי 2011

גביע מכור+ משחק מכור= גביע פח.
את העוול שעשו לארסנל וריאל לא אשכח לעולם.
קצה נפשי במשחק הכדורגל.
להתראות במונדיאל 2014

ויינר 29 במאי 2011

בתור שונא בארסה, עליי להודות שהפעם הם זכו בצדק.
אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן.
בניגוד לגביע הקודם, שבאמת לא הגיע להם, את ריאל וארסנל הם היו מנצחים בכל מקרה. קצה נפשי במשחק הכדורגל כמה פעמים בשנים האחרונות – אחרי צ'לסי-בארסה, אחרי אנגליה- גרמניה, אבל כמה שחשבתי שאפסיק לראות, זה לא קרה. ודווקא במקרה שקצה נפשי בכדורסל הישראלי (אחרי הרחקת טפירו בגמר ההוא) כן התמדתי יחסית.

גיל מזימבבואה 29 במאי 2011

אין מה להגיד שכולנו התעוררנו לבוקר עצוב. אין מה לעשות וגם לא היה מה לעשות נגד ברצלונה אתמול.
אני בטוח בדבר אחד שהבדלי הרמות בין הקבוצות הם לא כמו שניראו אתמול במחצית השנייה (משהוא לא מובן שבכלל לא תלוי בברצלונה קרה ליוניטד בתחילת המחצית השנייה).
לגבי אלו שטוענים שהידינק ומוריניו עצרו את ברצלונה, זה נכון אבל זה היה במשחקי בית שלהם. אם המשחק היה אתמול באולד טרפורד אני בטוח שהיינו רואים יוניטד אחרת.

ויינר 29 במאי 2011

יתכן, אבל אתה מסכים בעצמך שמנצ'סטר הייתה כבויה. וזו הבעיה. לא שהפסידו, כי נגד בארסה אין מה לעשות. אבל הם נכנעו, באופן מאוד לא מנצ'סטרי. חוץ מרוני שקנה אותי מחדש אמש

גלן 29 במאי 2011

אביאל: מה זה מוריניו עצר? אני כמעט בטוח שלא ראיתי אתמול את קסיאס בשער. אני מחזיק עד מאד ממורינו. אני גם מחזיק מארוין רומל. אז מה? אותו דבר- נתן טקטיקה אדירה בכל מקום. אפילו בסוף על החופים הוא דיי צדק. אבל באיזהשהו שלב צריך להביט במראה ולהבין שיש כח חזק ממך ובשיאו ושהטקטיקה שעבדה קודם כבר לא רלבנטית. מורינו של השנה הוא הערת שוליים ובסופו של דבר גרוע מזה.
גרוע, כי אני זוכר את ראול – השחקן, לא המגיב כאן, אומר פעם לפני משחק בצמפיונס- נדמה לי בסדרה נגד יונייטד או באיירן ב2000 כשריאל במשבר גדול בספרד ש"אנחנו ריאל מדריד ואנחנו לא מפחדים מאף אחד". כל מילי-שנייה באפריל הריחה מפחד. לפרקים זה ריגש כי גם אני דיי אנטי-בארסה אבל בסוף זה עצוב מדי. ככה מפרקים לרסיסים דנא של מועדון.
ניחא אינטר-שם זה בדנא שלהם. ניחא צלסי שמדנא של יצור חד תאי עברה gene therapy . אבל ריאל?
לצערי יונייטד ופרגסון מתעקשים לא באמת להתפרק. לא באמת לפחד. הם פשוט יותר משוכללים באבולוציה. ככה הם גם יישרדו יותר מדי ואולי יאפשרו לכם לבקר עוד ועוד את צורת המשחק שלהם בגמר גביע האלופות.

ראול 29 במאי 2011

גלן – כפי שאביאל רשם באחת התגובות למעלה, פרגוסון בעצמו התבטא שמספר הזכיות של מנצ'סטר בתקופתו היא נמוכה מדי.
הוא הגיע פעמים לגמר מול אותה קבוצה והפסיד. אז מה זה שווה כל ההצהרות של 'אנחנו יונייטד', 'אנחנו לא מפחדים'.
כמו שנאמר כאן כבר זה לשים את הכבוד לפני התואר.
לטווח הארוך – אתה באמת חושב שהתדמית של ריאל נפגעה בגלל אירועי הקלאסיקו השנה?
אתה באמת חושב שאם מנצ'סטר הייתה משחקת בצורה 'לא מקובלת' זה היה פוגע בתדמית שלה לאורך זמן?

גלן 29 במאי 2011

ראול- לא מפחדים כי עם פחד הוא היה חוטף אתמול חמישיה ועוד כועס על קאריק על ההרחקה בדקה ה20. לא מפחד בגלל שבהתייחסות שלו יונייטד תשאר בטופ. תיקח אליפויות ותגיע לעוד לגמרים. לא לעולם חוסן ותורה של ברסה ליפול יגיע. ואז, מי שלא פחדן יקח גביעים. זה הכל. וריאל- מה גרם לה יותר נזק השנה- אתה אולי חושב ה 5:0. אני חושב שלא, כשברסה-בלי ספסל מרוטה הם נחתו תבוסה גדולה בחודש אפריל וכל דיוני הניטרול של מוריניו ו"ההצלחות" הם מגוחכים. ,עם כל הטקטיקה סופר דופר ו"מוריניו" היחידי שמבין, הם נשארו עם מלכות שערים ושנה זניחה. בעצם עם גביע שהוא סוג של אושר צרוף למנצסטר סיטי. סוג של אקססורי זניח לקבוצות כמו ריאל.

הופ 29 במאי 2011

גלן אני מאוד אוהב את התגובה שלך. אני מסכים לגמרי שהדרך של פרגוסון היא כזו שלוקחת בחשבון את העתיד, משדרת לקבוצה ביטחון בכוחה וברוח המועדון ותשתלם לו בעתיד. אתוס של קבוצה יותר חשובים מניצחון בשנה זו או אחרת, וזה ההבדל בין מאמן שחי את המועדון למאמן, גאון ככל שיהיה, שמגיע לקבוצה בשביל לקחת תארים ולא כל כך אכפת לו מה יישאר שם אחריו.
את הדרך הזו אפשר היה לראות גם בתגובות – "הם פשוט היו טובים יותר, נשתפר וננסה בפעם הבאה". פיכחון והשלמה עם כך שבספורט לא תמיד אתה הכי טוב השנה, אבל אם לא תמכור בזול את הרוח שלך, אתה תהיה כזה בעוד שנה או שנתיים.

שלו 29 במאי 2011

הופ למכור בזול?
נראה לי שקרן האמירויות דווקא שילמה הרבה כסף בשביל הנשמה של בארסה.

הופ 29 במאי 2011

זה אם אתה מסכים עם הטענות ש"הנשמה של בארסה" היא המוסריות שלה מחוץ למגרש. אני לא.

גלן 29 במאי 2011

גיל מזימבאבוואה- אני חושב שאתה טועה. אין קשר ליונייטד.

גלן 29 במאי 2011

אני חייב להודות- אינטר-בארסה השני היה אחד ממשחקי הכדורגל שמחזירים לי את ההנאה שכבר מקטעת. חוויה ענוגה-שנים לא הייתה לי כזאת. כשריאל ניסתה- זה היה בסופו של דבר עצוב. ואתמול? גם הבנה שזה חד-פעמי. וכן, אני גם סוג של אנטי-בארסה מתון.

שרבל 29 במאי 2011

YB אתה מזלזל בהשג של יונייטד על צ'לסי אותה צ'לסי שבגלל מתנות שיפוט רבות לא הגיעה לגמר של 2009 ובמקומה הגיעה ברצלונה. אתה בעצם לא סופר את האליפות של יונייטד השנה בליגה הקשה ביותר ביבשת, בליגה שבה אני נותן לברסה 10 משחקים לא יותר וכל התותחיםקוקסינלים שלה דמות מסי, פרדו, שמדרו, ביסקווית(בכוונה רשמתי)וכו' לגמור את העונה עם פציעות.

מנחם לס 29 במאי 2011

אם פרגוסון היה כזה חכם, ואם הוא יודע שבארסה כל כך טובה, ואם אין לו קבוצה עם כושר גופני ללחוץ את בארסה יותר מעשר דקות ראשונות, שים שני "ציפרים": אחד שלא יזוז יותר מחצי מטר ממסי (ולא שרק לא יאפשר לו לכדרר; שלט יאפשר לו לקבל כדור, ולא יאפשר לו לנשום. שפשוט ימחק אותו מהמשחק!) ואחד על צ'אבי, וחיסלת את בארסה. לפני 30-40 שנה היו עושים זאת כל הזמן. עכשיו "בכדורגל המודרני" עלאק זאת "בושה" לעשות זאת. וואללה אם היו נותנים לי לאמן את יונייטד אתמול, הכל היה אחרת. היה משחק מכוער, אבל לא היינו מפסידים.

נתי 29 במאי 2011

לא בכוונת הקנטה, ולא מתוך חוסר הערכה, כי ברור שהסקוטי האדמדם בנאי שאין כמותו, יודע לכוון את הספינה, להציב מטרות ועוד ועוד.
אבל משזה נאמר:
ההרגשה הזו חוזרת אצלי כל פעם:
האם באמת זה המקסימום שניתן היה להוציא מהסיטואציה הנוכחית? הרי על עוצמתה של בארסה הוא ידע לפני? באמת לא ניתן היה להעז יותר? לנסות משהו אחר?
אני חושב שעל זה דיבר המגיב יוסי מזרחי כשאמר שהוא מתבייש, וטוען זה זמן מה שנחוץ איש מקצוע נוסף לצד הסר.
אני יכול להרחיב אבל מעדיף שלא, אז אומר כך:
לא חסר לכם עדיין משחק גדול במעמד כזה? אפילו 99' הרי היה קרוב להיות אחרת? ברור שהיו משחקי אליפות כמו צ'לסי השנה, ועוד מעמדים כאלה ואחרים, וניתן לומר שזה עניין של פינוק אבל באמת לא נראה לכם קצת עקבי היכולת הדלה בגמרים האירופאים של הסר?
שוב, זה לא הקנטה. ברור שלפני העונה לא היו צפויים כאלה הישגים. אבל אני מתעקש: האם בנתונים הקיימים זה המקסימום? האם ההכנה הטקטית הייתה כמו שצריך?
בכל זאת-בקבוצה שבאה בשם מסורת ורוח לא ניתן לצפות ליותר?
ואם התשובה היא לא – האם יש בכך כדי לתרום לכל הפחות לדיון על גדולת הקבוצה הספרדית?

גלן 29 במאי 2011

לפתע פתאום הבנתי את אחד הפוסטים המסובכים ל רונן באור אחר לגמרי. אני מתכוון לאותו פוסט עם כותרת ארוכה שאיני זוכר בעל פה. אבל את הטקסט באותו פוסט אני זוכר במלואו.
רונן כתב שם:

לא.
אני חושב שזאת ההבנה העיקרית שלי מחלק מהתגובות כאן. נחה דעתי. אני משוכנע שמורינו ביונייטד יהיה באמת דבר טוב לי ורע מאד להם. אולי לא בטווח הקצר אבל בטח בהמשך

גלן 29 במאי 2011

נתי- זה כל הויכוח כאן. לא היו גדולים בכלח הגמרים שלהם. לקחו שניים איתו כי היו קרובים בראשון ו+ מינוס שווים מול צלסי. אני חושב שזאת בהחלט גדולתה של בארסה. בכל צורת משחק אחרת עם הקאדר הקיים יונייטד הייתה חוטפת תבוסה. אממה, יש כאלו שלא מסכימים.

nir 29 במאי 2011

Too bad we couldn't play Fletcher for the second time in a row against Barca, maybe the most suitable midfield player to try and stop barcas magical trio.

I dont say we would have won, but it could give us a better chance.

Thank u Utd for a great season

Yair N 29 במאי 2011

Four words: Hands off Modric motherfuckers.

ניינר 29 במאי 2011

FUCK YEAH, DON"T YOU DARE TOUCHING HIM!!!

אבי 29 במאי 2011

אוהדי יונייטד בבלוג חייבים בחשבון נפש:

איך זה שדווקא אוהד של הסיטי הוא קול התבונה פה?!

אביאל 29 במאי 2011

גלן – ואן דאר סאר הוא לא פחות מקאסיס, אתה רוצה השוואות ? אז אתה משווה לי את אברה-פרדיננד-וידיץ' למרסלו-קראבליו-אלביול ? הבדל שמיים וארץ. ריאל עצרה את ברצלונה השנה שלוש פעמים, אחרי שחטפה תבוסות במשך כמה שנים, אני בתור אוהד ריאל מעודד מאוד ממה שראיתי השנה.

אני מסכים איתך לגבי כוחה של ברצלונה, אבל אם מגיעים בגישה של "אבל באיזהשהו שלב צריך להביט במראה ולהבין שיש כח חזק ממך ובשיאו ושהטקטיקה שעבדה קודם כבר לא רלבנטית"- אז מה הטעם בכלל בכדורגל ? בוא נסגור הכל וניתן לברצלונה שהיא הכי טובה את התארים.

מוריניו בעינך הוא הערת שוליים, בעיני בתור אוהד ריאל הוא כרגע המשיח, הוא סוף סוף גרם לריאל אחרי שש עונות לעבור את שמינית הגמר בליגת האלופות, הוא עצר את ברצלונה אחרי דומיננטיות מוחלטת, טעות שיפוט הכריעה את המפגש הקריטי, הוא לקח תואר מברצלונה הנוכחית והוא היחיד גם שעשה את זה בינתיים.

בקשר לריאל מדריד, תסתכל על ההיסטוריה, לריאל מדריד יש DNA מיוחד במינו, עובדה שהוא עדיין המועדון העשיר בעולם, עם הכי הרבה אוהדים בעולם, שהשחקנים הטובים ביותר בעולם רוצים לבוא אליו, אפילו שבמשך שש שנים היא לא הצליחה לעבור שלב במפעל החשוב ביותר, שלב שקבוצות נחותות ממנה הרבה יותר עוברות בקלות, ריאל לא תינזק ממה שמוריניו עשה השנה. האוהדים השתנו, את קאפלו הם העיפו אחרי אליפות מדהימה כי לא עמד בסטנדרטים של האוהדים, אבל אחרי התבוסות והדומיננטיות של ברצלונה, ריאל ואוהדים מוכנים לעשות הכל. בכלל כל עניין הכדורגל ההתקפי, למעט במפגשים מול ברצלונה העונה, ריאל שיקחה כדורגל סופר התקפי, כבשה מעל ל100 שערים בליגה והציגה משחקים מרהיבים, לא רק בליגת האשפתות הספרדית אלא גם בליגת האלופות, מול מילאן, טוטנהאם וליון.

אביאל 29 במאי 2011

שרבל – אתה לא יכול להשוות בין צ'לסי של השנה לזו של לפני שנה, שנתיים ושלוש. לצערי המרחק, בעיקר המנטלי הוא שונה. צ'לסי באותה עונה אחרי שהידניק הגיע, שיחקה מעולה, אולי הכי טוב שראיתי מאז העונה השניה של מוריניו בקבוצה, במשחק השני, היא שחטה את ברצלונה, עזוב את הפנדלים שלא נשרקו, הרבה הזדמנויות של שחקני צ'לסי ומשחק מעולה של ואלאדס הצילו את ברצלונה (וגם השופט כידוע).

Comments closed