פוסט יום אחרי

לקחים ושאר עניינים מההפסד המכריע בגמר כולל התייחסות לכמה נקודות מהדיון בו

לא הייתי מדוכא מהתוצאה, לא בגלל "שראיתי תצוגת כדורגל נפלאה". כשיונייטד במשחק גמר זה מעניין אותי כקליפת שום שהיריבה נפלאה. אלא בגלל שידעתי את התוצאה  (ואמרתי אותה ללוינטל אתמול בצהריים) של המשחק הזה מהרגע שיונייטד הבקיעה בשאלקה. סליחה, אז ברצלונה עוד לא הייתה בגמר, אז מהרגע שמסי הבקיע את השער השני בברנבאו. ידעתי שיונייטד לא מוכנה לברצלונה. וגם הייתה לי תחושה שזה לא יגרום לפרגוסון להפוך את כל העולם ולשחק עם ג'ון אושיי חלוץ שני.

הערת אגב: גם ידעתי שאין סיכוי שברצלונה שבעה, בטוחה בעצמה או יהירה. אם תשימו לב לברצלונה היה מספיק כבוד ליונייטד בכדי לבצע שינוי. אני לא חושב שאבידל שיחק ולא פויול, מסיבות רגשיות. גווארדיולה חשש מהאיטיות של פויול.

יונייטד לא הייתה מוכנה לבארסה כי הלקחים של "מה מוריניו היה עושה" הם מאד לא רלוונטים.  מוריניו שיחק עם ברצלונה תשע פעמים בשתי העונות האחרונות. פרגוסון פעם אחת, אתמול.  זו הייתה הסיבה שלי למשפט שאני בעד ליגה אירופית. אני רוצה שיונייטד תשחק הרבה יותר עם בארסה.  כדורגל זה לא משחק של "תראה לפארק בוידאו מה די מאריה עשה."

יונייטד לא הייתה מוכנה לברצלונה כי ההכנה לברצלונה איננה כרוכה בהסתכלות בסרטי וידאו. צריך סגל שחקנים מתאים להתמודד איתה. וזה לא היה בשום מקום בסדר העדיפויות של יונייטד העונה סדר העדיפויות היה מדוייק בצורה שאין מדוייקת ממנה: להחזיר את אליפות אנגליה ולהתחיל לחדש את הסגל ולהתחיל להנחיל שיטת משחק חדשה. אה.. ובלי רכש גדול.

זה נעשה כל כך טוב שקבוצה חצי מבושלת של יונייטד הגיעה לגמר האירופי.

קבוצה יותר מבושלת תהיה בהרכבה הראשון: דה חיאה (אני מניח), וידיץ, בלם חדש/סמולינג/פרדיננד, פאביו, רפאל, ואלנסיה/נאני, קשר מרכזי חדש ברמה מאד מאד גבוהה, פלטשר/אנדרסון/קשר מרכזי דפניסיבי חדש, פארק/שחקן חדש, רוני, צי'צ'ריטו כשעל הספסל חלוצים חדשים. משאני אומר את זה זה בכלל לא פשוט. המחשבה שהקישור המרכזי ישתקם מכמה קניות היא בעייתית. הוא צריך גם להתגבש. הוא צריך להתאים. קישור מרכזי הוא צוות.

שיטת המשחק של יונייטד, בלי קשר לאתמול, היא נכונה. ההתאמות מהשיטה הקודמת – שמטרתה הייתה לצור שטחים ליונייטד הן גדולות ביותר. יונייטד עשתה לשאלקה ובמידה מסויימת לצ'לסי קצת ממה שברצלונה עשתה לה. השתלטה על הכדור והגיעה לעדיפות עצומה במצבים. כאמור זה פשוט חצי מבושל. זה לא עבד גם בעוד הזדמנויות השנה – ליברפול, ארסנל חוץ.

אין קשר קלוש – מלבד היריבה והתוצאה – למשחק הגמר הקודם. אז הגיעה למשחק אלופת אירופה המכהנת, אלופת אנגליה עם 90 נקודות, עם השחקן הטוב בעולם בעונה האירופית הכי טובה שלו. יונייטד בנתה את המשחק מנקודת המוצא ההיא. הסיבה שפרגוסון דבק בשיטה שהעלתה אותו בכל הסיבובים עד הגמר – למרות שבליגה הוא דווקא באמת אמן ההתאמות משבת לשבת – היא כי באמת אי אפשר היה לדעת מה הפערים בין הקבוצות בתצורה הבסיסית של המשחק הרגיל של שתי הקבוצות. ובנסיבות הללו הוא החליט להעלות את ההרכב שמשחק הכי טוב.

אם הייתי יכול לשחק מחר את המשחק שוב הייתי עושה את הדברים הבאים: אולי משנה את  הצוות במרכז. אבל בעיקר פותח גם עם פאביו וגם עם רפאל.

והמשחק כולו, כולל הפתיחה הטובה וכולל ההמשך בעמדת נחיתות, מציבה את יונייטד בנקודה טובה בהרבה לעתיד.

*

שתי הערות בלתי קשורות:

השיפוט של ההונגרי היה מעולה. כאמור אין צילומים לאי-החלטת הנבדל בשער של יונייטד. דעתי על נבדל היא תמיד כזו שמי שמשחק נבדל צריך לדעת שזה עובד ב-80 אחוז. הייתה קונסיסטנטיות בכל ההחלטות האחרות. נגיעות יד, צהובים, הכל נשפט בכלים שווים. אבל הכי חשוב: שופט בן 35. כל עוד ממשיכים בשיטת השיפוט הפרימיטיבית הנוכחית, אז לפחות להצעיר מאד את השופטים.

הקלוז אפ על הרעד ביד של פרגוסון שבר שיא של אתיקה קלוקלת שמזמן לא ראיתי בטלוויזיה רצינית (אני רואה רק ספורט וחדשות ולא רואה ריאליטי).

ליגת שוקי ההון העולמית: רק לפתוח את העיניים
הבארסה-מאניה מחליאה אותי (נדב לפיד)

172 Comments

אדם 29 במאי 2011

הרעד ביד של פרגי ממש ביאס לי את הלילה יותר מההפסד.. זה גרם לי לחשוב כמה אנחנו חסרי ערך בלעדיו.

דורפן 29 במאי 2011

הרעד של פרגי ביד זה משהו שבכלל לא צריך לדעת עליו

אלי 29 במאי 2011

אני לא חושב שהיה חוסר כבוד בקלוז אפ על פרגוסון, הוא לא רעד מזקנה אלא מלחץ. הוא לא רועד כל משחק, אבל כן- טעם רע.

בני תבורי 29 במאי 2011

אלי,
זו היתה פורנוגרפיה. אקט צהוב.

nafrisparsa 29 במאי 2011

זה שידור חי, והצלם תפס רגע שנראה לו כמו שוט יפה של מאמן ותיק ומנוסה שאפילו הוא מתרגש ולחוץ באחד מרגעי השיא בקריירה שלו.
אין הבדל בין השוט הזה לבין שוט של שחקן בוכה על הספסל אחרי פציעה או של אוהד צעיר מייבב ביציע אחרי הפסד.
הטלביזיה היום מנסה להעביר רגש מתי שרק אפשר.
כל המשמעויות הנסתרות של הצילום הזה נמצאות בראש לשכם, לא של הבמאי.

תןמר 30 במאי 2011

בי-די-וק!!

ראול 29 במאי 2011

מסכים כמעט עם הכל חוץ מהמשפט:
"אי אפשר היה לדעת מה הפערים בין הקבוצות בתצורה הבסיסית של המשחק הרגיל של שתי הקבוצות".
אני חושב שניתן היה לדעת (כמו שאתה בעצמך ידעת) שבצורת המשחק הרגילה של שתי הקבוצות יהיה יתרון ברור לבארסה.
ולא צריך 9 מפגשים מוקדמים לשם כך.

דורפן 29 במאי 2011

ראול – זה לא נכון. אפשר לדעת שבארסה טובה יותר. אי אפשר לדעת איך כל שחקן בכל עמדה מתמודד עם העניין. מאמן זה לא מהמר על התוצאה. זה מישהו שצריך ללמוד את המערכת.

ראול 29 במאי 2011

אתה לא יכול להגיד לפארק – 'תסתכל בוידאו מה די מריה עשה ותעשה כמוהו'.
אבל אתה יכול ללמוד ששחקן מהיר וטכני שתוקף את האגף של אלבס מונע ממנו להיות פעיל התקפית. ויש ליונייטד שחקנים שיכולים להיכנס לתפקיד הזה.

המסר העיקרי שאני מצליח להוציא מהפוסט שלך, זה חבל שזה היה הגמר. לפחות מנקודת המבט של יונייטד, כי לא היו לא כלים לתת פייט אמיתי לבארסה.

שלו 29 במאי 2011

מילה על הנבדל, היה או לא היה.
לדעתי בארסה נהגה כמו שצריך, פשוט המשיכה לשחק כדורגל, כמו שקבוצה צריכה לעשות.
שהרי אם אתה יותר טוב מהיריב, זה בא לידי ביטוי בסוף, גם אם השופט טעה.

סם בלאק 29 במאי 2011

אכן ברצלונה נאדרת ושגיבה, אבל העובדה שיוניטד העלימו אותה ל10-15 דקות, הותירה טעם של החמצה. אם הם יכולים, למה לא 90 דקות?

הופ 29 במאי 2011

כוח הוא משאב מוגבל?

דורפן 29 במאי 2011

סם בלאק – קבל זאת ברוח טובה, כי זו בדיחה שחשבתי עליה מוקדם יותר, והיא על חשבון הקוראים כולם.

יש שני סוגי מגיבים נפוצים

1. מגיבי פרמיירשיפ מנג'ר: "צריך למכור את ברבטוב לקנות קשר מרכזי וגיבוי למגן ימני"
2. מגיבי סוני פלייסטיישן שלא מבינים שהשחקנים במשחק הם מכונות פיסיות מוגבלות. יונייטד פתחה בלחץ בנסיון להשיג יתרון מוקדם. זה לא הצליח.

אלי 29 במאי 2011

ויש גם סוג שלישי:
לפטר את פרגוסון, למכור את גיגס.

סם בלאק 29 במאי 2011

רונן, אני מקבל זאת ברוח טובה (רואים שלא שחקת בwii, מעייף לאללה). אבל ההסבר של הכושר לא נראה לי. האם בתכנון המשחק של פרגי היה לגנוב גול ולהחנות את האוטובוס? גם אם התעייפו קצת, היו יכולים אחרי עוד 10, 20 או 30 דקות להפעיל בליץ דומה. לא ברור לי העניין…

אייל 29 במאי 2011

חלק מהשינוי שהתרחש אחרי אותן 10 דקות קשור גם במה שעשתה ברצלונה, לא רק במגבלות של יונייטד. למשל, זה שצ'אבי ירד אחורה והתחיל לעזור יותר בהנעת הכדור בחלק המגרש של ברצלונה. ואני מניח שלשחקני ברצלונה באופן כללי לקח קצת זמן להתעשת.

אלי 29 במאי 2011

השאלה היא אם יש טעם לבנות סגל שחקנים מותאם לברצלונה, וזה בגלל הסיכוי הבינוני שנפגש איתם.
איזה שחקן שח מפורסם אמר פעם שלא צריך להיות הכי טוב שיש אלא יותר טוב מהיריבים שלך.

דורפן 29 במאי 2011

ברור שלא צריך לבנות סגל לברצלונה. צריך ליישם חלק ממה שהיא עושה, שחלק ממנו עשו ביונייטד בעבר

אבישי 29 במאי 2011

אני חושב שיונייטד התחילה את התהליך הזה, של ליישם את הגישה של ברצלונה, כבר אחרי הגמר ההוא ברומא כי יונייטד קיבלה כבר אז חומר למחשבה (כמו שמוריניו אתגר אותה בזמנו עם צ'לסי). העונה היא כבר התחילה לשחק יותר פשוט, יותר על הקרקע ויותר מסירות.
זה עדיין לא בא לידי ביטוי ולא יכול לבוא כל כך מהר לידי ביטוי בגלל אילוצים נוספים של סגל שחקנים שכבר היה קיים ומתאים לסגנון שונה וגם בגלל מטרה זניחה לקחת אליפות בליגה המקומית, אבל סביר שיונייטד תהיה בין הראשונות להגיב בשינויים האבולוציונים שברצלונה תכפה על המשחק בשנים הקרובות.

אלי 29 במאי 2011

האם קישור של פלטשרקאריקאנדרסון לא מספיק לכל העולם פרט לבארסה? או במילים אחרות מה הטעם להשתפר עוד? לתקן דבר שאינו שבור? הרי גם אתה מסכים ששילוב של קשר אמצע חדש זה חתיכת פרויקט.
אגב בסאן שבוע שעבר ציטטו מסניידר שהוא החליט להשאר באינטר.

עמיר 29 במאי 2011

אתה מתכנן גם פוסט ״יומיים אחרי״? ״שבוע אחרי״? ״חודשיים אחרי״?
כפי שאמר איזה רוסי שמן עם מבט מיוסר ״נאמר כבר הכל״
אפילו אבי רצון ה***** **** השתתף באורגיית המילים וזה אומר הכל.

אלי 29 במאי 2011

מעיון קצר בתחום שנקרא peak performance עולה שהדרך היעילה לשמר יכולת שיא היא להתאמן עליה בקביעות.
היונייטד לא רגילה לשחק מול ברצלונה, בארסה מאומנת בסגנון שלה. זו הסיבה שהיונייטד התקשתה להמשיך ביכולת השיא שלה.

הופ 29 במאי 2011

אני כן חושב שבארסה קצת שבעה, ולדעתי גם רואים את זה עליה. אבל היא עדיין מצוינת. ברצלונה קצת שבעה בינתיים מנצחת יונייטד רעבה.
בנוסף השובע היחסי שלה פוגע ביכולת שלה מעט מאוד ופחות משהוא פוגע בקבוצות אחרות. זה עוד יתרון של מחויבות מוחלטת לשיטה – היא מעלימה פגמים אינדיבידואליים כמו מוטיבציה מופחתת של יחידים.
והשיטה הספציפית הזו גם היא משרתת היטב את המטרה הזו – הכדור מונע ומונע ובסוף הוא מגיע למישהו שגם נמצא בפוזיציה טובה וגם מוכן ורוצה כרגע לתקוף את השער. היו כמה פעמים שהכדור הגיע למישהו בעמדה טובה ובכל זאת הוא מסר אותו אחורה או לשחקן אחר. בקבוצות אחרות כשהכדור מגיע ל"כוכב" הוא יודע שגם אם הוא עייף או לא מפוקס כרגע אין לו ברירה והוא חייב לתקוף.
אני מסכים עם הטענה (שממשיכה את דברי גלן בפוסט הקודם) שהמשחק של יונייטד, וזה כולל את הדרך בה ניגשה למשחק ואת הדרך בה סיימה אותו, מציבים אותה בנקודה טובה לעתיד.
הרעד של פרגוסון הוא אולי לא יפה לעין אבל הוא אומר שגם אנשים זקנים יכולים להיות חדים מספיק כדי להגיע לרמות הגבוהות ביותר. אם אני רואה את פרגוסון רועד וממשיך לנהל את מנצ'סטר ביד רמה, אולי גם האיש הזקן הרועד שאני רואה ברחוב ראוי לקצת כבוד.

אביעד 29 במאי 2011

כמה מחשבות משלי:
1. לא רואה סיבה למה ולנסיה ונאני לא יכולים לשחק יחדיו ביונייטד עתידית. למעשה, מה שחייבים בוודאות להרכב חדש זה שוער וקשר מרכזי + 2-3 שחקני סגל כגיבוי/השקעה לעתיד.
2. השופט היה נפלא גם אם היה נבדל של 200%. ברגע שהקוון מרים/לא מרים דגל, אין לשופט הרבה מה לעשות.
3. הלקחים של מוריניו מחצי הגמר לא רלבנטיים מסיבה נוספת – מה שעבד באיצטדיון ביתי, למשך 60 דקות, עם עין אחת לגומלין והאפקט של שערי חוץ בראש לא קשור בהכרח למשחק גמר באיצטדיון נייטרלי.

דני 29 במאי 2011

לצלם את הידיים של פרגוסון זו היתה ממש פורנוגרפיה זולה.
פול וילסון כתב בגארדיין פחות או יותר את אותם הדברים:
http://www.guardian.co.uk/football/blog/2011/may/29/sir-alex-ferguson-champions-league
ואם מדברים על עריכה, רק לראות כמה הערכה יש לפרגוסון בעיתונות הבריטית ואיזו קלאסה של כותרת.

ירון ב. 29 במאי 2011

זה פשוט היה דוחה, דוחה, דוחה. באמת.

B. Goren 29 במאי 2011

הרבה יותר מזה. ולחזור ולשדר את הקטע הזה היום זו זנות לשמה.

IDO 29 במאי 2011

המחשבה שלי ליום שאחרי היא:

כיוון שהשיטה של בארסה (אחוז בכדור ככל יכולתך, במצב של איבוד כדור הפעל לחץ מיידי עך מנת לזכות בכדור בחזרה + מסירות קצרות עד מציאת החור בהגנה.) עובדת כל כך טוב בשביל בארסה.

אני צופה מצב שיהיו עוד קבוצות שירצו מהטיקי טאקה הזה. למעשה כבר יש כמה (נבחרת ספרד, בריסביין רואר) אז מן הסתם יהיה יותר צ'אנס להתכונן למפגש הבא ברמה התאורתית של שיטה מול שיטה.

ולאחר המהפכה של מיכלס, וסאקי הכדורגל צפוי ללכת לכיוון של גווארדיולה (לפחות עד שמישהו יפצח את השיטה).

אלי 29 במאי 2011

מסכים.
ע"פ ההתפתחות האבוליציונית של המשחק לכל סגנון משחק יבוא הסגנון שמנטרל אותו וכן הלאה. בארסה לא תוכל להמשיך לנצח.

Z 29 במאי 2011

פרגסון טעה בהרכב אתמול והרעידת יד שלו לדעתי נבעה מזעם על עצמו ולא מלחץ ולא מזיקנה.
תסריט חוזר של מהלכים הזויים באירופה, בדיוק כמו ההחלטה להשאיר את בקהאם על הספסל בחצי גמר דאז מול ריאל, בדיוק כמו ההחלטה להוציא את רוני מול באיירן מינכן, קח גם אתמול הוחלט שלא לכלול את ברבטוב בסגל. טעות פאתלית ותסריט שחוזר על עצמו כמעט בכל משחק קריטי באירופה. הניצחונות מול באיירן ומול צ'לסי באו די במקריות. זה לא שאני אומר שעם ברבטוב היינו לוקחים, ומכבד כמובן את ההישג של ברצלונה, אבל ראבאק – גאון כדורגל, מלך שערים ובעל יכולת פוטנציאלית לסובב את פיקה ואבידל יחדיו – לא בפאקינג סגל אפילו.

כוכב עליון 29 במאי 2011

כמה תיקונים. המשחק שבקהאם הושאר בחוץ היה רבע גמר, ההחלטה להוציא את רוני נגד באיירן לא ברורה,אם כבר שיחק עם רוני פצוע או שאתה מתכוון למשחק הראשון שהוציא קשר והכניס דווקא את ברבטוב במצב של 1-0?,לקחת 25 שנה ולנסות לאתר אי אילו טעויות שבחלקן אתה אפילו טועה..נו שיהיה, פרגי טועה כמו כולם, אני לא חושב שדווקא ברבטוב שלא נכלל בסגל הוא הבעיה, אני בטוח שאתה מאלה שברבטוב לא פגע שנה שעברה שאלו למה בכלל פרגי קנה אותו, פרשן בדיעבד זה המקצוע הכי קל בעולם, מרוויחים בו טוב?

Z 29 במאי 2011

תלוי עד כמה הפרשנות מדויקת, מה גם שהתחום הזה נורא תחרותי.
אמנם באותו הקיץ לפני שברבטוב הגיע טענתי שאולי היה צריך ללכת על הונטלאר, אבל מהמשחקים הראשונים הבנתי שמדובר בגאון ברמה הכי גאונית של המילה, כי הפעולות שהוא ביצע עוד במשחקים הראשונים שלו הותירו אותי פעור פה (למשל הבישול מול הסיטי אם אני לא טועה או הבישול לטבז כשהשתלט על כדור חוץ). הוכחות אתה מוזמן לחפש בפוסטים הקודמים, כנראה שלא תעשה זאת, אבל סמוך עליי. אז כאן אתה לא צודק –
אני דווקא מהמעריצים ותמיד תהיתי האם כל המשמיצים למיניהם אכן צפו באותם המשחקים. הייתי בטוח שיהפוך למלך. והוא אכן היה בדרך להפוך למלך עד אותו המשחק באנפילד (שגם שם היה היחיד שאיים על השער בניסיון יפיפה עם החיצונית).

בקהאם, רבע הגמר ולא חצי גמר – צודק. לטעמי זה מה שדפק את המשחק ההוא. זוכר את הפורפרה שבקהאם דפק כשנכנס כמחליף במצב של 3-1?

מול באיירן, במשחק השני אחרי ההרחקה – נשארנו בלי חלוץ!! בלי קשר בכלל אם השחקן שיצא היה פצוע או לא.

אני לא מחפש טעויות של 25 שנה, ותאמין לי שההערצה שלי לפרגסון היא אף הרבה מעבר לכדורגל. אני פשוט לא מבין את ההחלטות שלו במשחקים קריטיים באירופה דווקא. למילאן ולברצלונה ב-2009, למשל, הפסדנו כי הם היו יותר טובים. לפורטו הפסדנו גם בגלל כדורגל נטו.

אבל היו כמה החלטות הזויות במהלך השנים. מדגיש וחוזר – אני לא אומר שאם לא ההחלטות הללו היינו בוודאות מנצחים. ממש ממש לא. יותר זה תחושה שלא ירינו בכל התותחים שהיו לנו.
נכון, כולנו טועים ובמצב אחר המלים האלו לא היו נכתבות.

כוכב עליון 30 במאי 2011

אם שלשום לא הפסדנו מכדורגל נטו,אז אני לא יודע מה זה כדורגל נטו, ברצלונה קבוצה טובה יותר ולא בושה להודות בזה, אני לא חושב שברבה בסגל כן או לא היה משנה משהו. זה שברבטוב גאון אין ויכוח, עד כמה הוא מתאים ליונייטד יש מחלוקת.ולמרות היותו מלך שערים,הוא די חונק את רוני שהתאהב מחדש בתפקיד של החלוץ הנסוג. ובכלל, גם אם אני הייתי קובע הרכב אחר (נאני לדוגמא), קשה לבוא בטענות לסר על הרכב כזה או אחר, כי אני זוכר מה היה בטרם, אני חושש מהיום שאחרי, כי בוא נהיה הוגנים, אם סגל כמו של יונייטד, בתאוריה אנחנו לא שווים אלופי אנגליה וסגני אלופי אירופה

טל 29 במאי 2011

הסיבה העירית להפסד של יונייטד היא ריאל מדריד. בשני מובנים.

במאקרו, בכך שתהליך ההתחמשות הבלתי נגמר שלה, היא מנעה מהקבוצה הנוכחית של ברצלונה את התהליך הטבעי של שובע. לא בטוח שבלי הגעתו של מוריניו העונה, אפשר היה להוציא מהסגל הזה של ברצלונה (אחרי זכיה בגביע העולם של רוב השחקנים) עונה כזו. זה לא ענין של גיל (ברצלונה קבוצה די צעירה) אלא של תהליך שעוברות קבוצות אחרי הצלחה. תראו מה קרה לקבוצה של רונאלדניו שמבחינת גיל שחקני המפתח שלה, אפשר היה לחשוב שתשלוט שנים בכדורגל האירופאי.

במיקרו, בכך שהכישילון של ריאל להיצמד לברצלונה, גזל מיונייטד את היתרון היחידי שלה- עומק הסגל.
כל העונה פרגוסון, כמו שחקן שח, משחק עם הסגל שלו, כדי להגיע ברעננות מקסימלית לשלבים המכריעים. האפשרות של ברצלונה לתת לשחקנים שלה שבועיים וחצי-שלושה שבועות מנוחה לפני הגמר, חיסלה את היתרון שהוא יצר במשך עונה שלמה לקבוצה שלו. ומנע אפשרות של פציעות לשחקני מפתח שבגלל איכות 11 הפותחים וחוסר העומק היחסי, הרבה יותר משמעותיים אצל ברצלונה בהשוואה לכל קבוצה אחרת בצמרת האירופאית (אם אינייסטה היה בריא בעונה שעברה במשחקים מול אינטר ברצלונה הייתה זוכה אתמול באליפות השלישית ברציפות שלה).

אגב, אחת האכזבות העיקריות אצל יונייטד אתמול הייתה הקהל. לא יודע, אני הייתי בטוח שזה יהיה כמו משחק ביתי של יונייטד. בפועל (לפחות בטלוויזיה), זה ממש לא הרגיש ככה.

טל 29 במאי 2011

לגבי יונייטד:

כל עוד פרגוסון מאמן, יונייטד הייתה ותישאר קבוצה תחרותית. רוצה לומר, תהיה תמיד איום לזכיה בכל מפעל שבו היא תשחק.

חלק מאוהדי יונייטד רואים בזה עלבון, אבל מה שפרגוסון עשה השנה עם הסגל של יונייטד (תחשבו שרוני למעשה לא שיחק בחצי העונה הראשדונה וולנסיה היה מושבת) זהו אחת מתצוגות האימון המדהימות שנראו. בעולם המציאות, רוב השחקנים של יונייטד מהקישור ומעלה הם לא שחקנים שאם תשים היום בולנסיה או נאפולי תרגיש שקרה משהו מיוחד. ודווקא חלק מאלו נחשבו לשחקנים מאד איכותיים (רוני רוב העונה, אברה כל העונה, נאני בסוף העונה) לא הבריקו.

ליונייטד יש הרבה שחקנים צעירים, אבל רובם הם צוות מסייע. הרננדז למשל, הוא גולר אדיר, אבל התרומה שלו למשחק באספקטים אחרים, נמועה מאד.

יונייטד צריכה שני שחקנים:

1. קשר אחורי פיזי ואתלטי שיתן לה את המימד שנתן פפה לריאל במשחקים מול ברצלונה או אסיין לצ'לסי בשנים הטובות שלו.

2. קשר מרכזי ברמה גבוהה באמת. לחילופין היא יכולה לקנות חלוץ ברמה (עמדה שההיצע בה גבוה יותר) ולנסות את רוני כקשר מרכזי ממש.

אגוורו מחפש קבוצה חדשה. בלי טיפת ציניות, במקום יונייטד הייתי הולך עליו ומעביר את רוני אחורה. אגוורו תחת פרגוסון הוא שחקן טופ 5 בכדורגל העולמי.

ראול 29 במאי 2011

לגבי הקשר האחורי – מעניין אם זה בסוף יהיה לאס.
ידוע שהוא רוצה לעזוב וידוע שפרגי מחבב אותו.

טל 29 במאי 2011

רק שהוא ממש לא יותר טוב ממה שיש ליונייטד היום.

ראול 29 במאי 2011

לדעתי כן.
לאס רוצה לעזוב כי לא מובטח לו מקום קבוע בהרכב (הביאו את שאהין שאמור לקזז את הדקות שלו).
הוא חושב שיש לו מקום בהרכב של מועדון גדול.
מוריניו כנראה לא חושב כך, השאלה אם פרגוסון חושב שכן.

אלי 29 במאי 2011

קשר אחורי הורס- רצוי שחקן רחב כמו פפה או אפילו הייתי מסיט לשם את ריו פרדיננד- תחשבו על זה, זה לא מופרך.

טל 29 במאי 2011

פרדיננד כבר לא בשלב בקריירה שבו הוא יכול לעשות מעבר כזה. אולי סמולינג (הוא אתלט גדול?).

ניב שטנדל 29 במאי 2011

חבל על הדיון. ברור שזה יהיה בירם כיאל.

מנחם לס 29 במאי 2011

השאלה הבסיסית היא מה היא מטרת המשחק. אם זה משחק לדורות בין מספר 1 ל-2 בעולם, ולתת הצגה שכל העולם יראה, יהנה, והטוב מהשניים ינצח, פרגוסון עשה (אולי!) מה שהוא יכול היה לעשות. השאלה היחידה שהייתי רוצה לשאול את שחקניו היא למה רק רוני ופארק המשיכו לנסות ללחוץ על היריב, בעוד האחרים ויתרו. חוסר כושר גופני? לא נאמר להם "ללחוץ, ללחוץ, ושוב פעם ללחוץ"? או מה היתה הסיבה שהם לחצו רק 10 דקות, העבירו את המשחק לחצי של ברצלונה, הגיעו ראשונים לכל כדור, וברצלונה נראתה ממש מבולבלת?

אבל אם מטרת המשחק היתה לנסות לנצח בכל מחיר (נניח, הקבוצה המפסידה – כל שחקניה ניכנסים ל-5 שנות מאסר!), ורק התוצאה חשובה וקיבינימאט 90,000 צופים באיצטדיון, קיבינימאט מיליארד וחצי צופים בטלוויזיה, וקיבינימאט הבטחון העצמי של פרגוסון, הייתי עושה מה שהצעתי כבר בפוסט הקודם: שם שני 'ציפרים', אחד על מסי והשני על צ'בי. ציפר זה מה שלפני 40 שנה כינינו "שומר ראש": אתה מוותר על שחקן, אבל הוא מנטרל שחקן יריב. אתה שם את רוני על מסי ואומר לו: "אתה לא סתם מונע ממנו לכדרר. אתה מונע ממנו לקבל כדור, ומונע ממנו אפילו לנשום. לבית שימוש אתה הולך איתו. 50 ס"מ מקסימום ממנו כל ה-90 דקות. התפקיד שלך הוא למחוק אותו מהמשחק!". ואתה מביא מתרגם קוריאני שיגיד אותו דבר לפארק, שהאיש שלו הוא צ'אבי.
המשחק ייהרס. אבל אז יש לך 9 נגד 9, ואתה יוצר משחק חדש לגמרי, שבו יש לך סכוי לנצח.

אבל פרגוסון כל כך "מודרני" שהוא שכח, או לא יודע, או לא רוצה לשמוע על "ציפרים". זה מתחת לכבודו הסקוטי.

זה בדיוק מה שאני הייתי עושה לו נתנו לי לאמן את יונייטד אתמול.

הופ 29 במאי 2011

ואולי בגלל זה לא אימנת את יונייטד אתמול, ופרגוסון כן?

מנחם לס 29 במאי 2011

לכן הם הפסידו 1-3 במקום לנצח 1-0.

הופ 29 במאי 2011

אני מעריך את העקשנות, ומודה בהכנעה שהדיונים יותר משעשעים ומעניינים כשאתה מעורב בהם

דניאל אחר 29 במאי 2011

מעולה :)

דודו 29 במאי 2011

או שאולי היית חוטף את הגול (מכדור נייח, דריבל של מסי, משהו..) ונשאר חסר רעיונות התקפיים, כי יש לך 2 שתפקידם זה לשמש נערי ליווי ועם קבוצה שעלתה עם דיסק אחד": הגנה .

אלי 29 במאי 2011

והמצ' אפ המתבקש: אדלפי יוניברסיטי VS ברצלונה

מנחם לס 29 במאי 2011

לא הייתי מתנגד.

אביעד 29 במאי 2011

מנחם, אם אתה שם שומר אישי על מסי אז באחד על אחד הוא עובר אותו. ואז או שהוא נשאר לבד, או שמישהו בא לסגור אותו ואז יש שחקן אחר חופשי של ברצלונה ופס אחרי פס, הדומינו יתמוטט.
עכשיו 2 שאלות:
1. מדוע אתה מזלזל כ"כ באנשים שניסיונם בתחום רב משלך? הרי אם מישהו היה מגיב תגובה דומה בעניין מיאמי היט היית חוטף שבץ מרוב זעם. אני רק מתאר לעצמי את התגובה שלך במידה וקרמר היה קוטל את בוש בהתבסס על נסיונו כפורוורד בליגת העל ומתחיל לצחוק.
2. כמעט אף אחד בכדורגל העולמי כיום לא משחק עם שמירה אישית או עם ליברו, אתה לעומת זאת תומך נלהב בשני הרעיונות הטקטיים הללו. האם ייתכן שרוב מכריע של מאמני העולם לא משתמש בשיטות הללו ולמעשה חולק על דעתך, לא בגלל שזה "לא לכבודם" אלא בגלל שהפגיעות הטקטית שנוצרת כתוצאה משתי השיטות הללו לא שווה את הרווח האפשרי שהן נותנות?

מנחם לס 29 במאי 2011

אתה כנראה לא יודע מה זאת שמירה אישית צמודה כשהשומר מקבל הוראה לא לגעת אפילו בכדור, רק למנוע כדור מזה שהוא שומר עליו, כי לא ראית אף פעם דבר כזה. אני מדבר על הידבקות צמודה כמעט גוף לגוף. מסי לא ישתחרר מזה כל כך מהר, ובעיקר לא עם כדור כי הכדור לא יהיה אף פעם כמעט בשליטתו.

ובקשר ל-1:

מדוע כשאני כותב את דעתי זה נחשב לזלזול? באיזה זעם אתה חושב שהייתי מגיב אם מישהו כותב משהו הגיוני הנוגד לדעתי על מיאמי? ואם הייתי מגיב בזעם, אז מה? מה זה פה? אני כותב לחבורה של קריסטלים מזכוכית שנפגעים ונעלבים מכל ביקורת? ובכלל, ממתי פרגוסון קורא עברית? אני לא מזלזל בו כשאני כותב שאני הייתי משחק אחרת לו נתנו לי לאמן את יונייטד. אני פשוט כותב את דעתי. מותר לך לקבל אותה, או לא. אבל מאחר ואף אחד לא נותן לי לאמן את יונייטד, כל מה שאני כותב זה במקרה הטוב פנטזיה. אז תירגע אלעד, בסדר? או שתכתוב שאני פוגע בנימי נפשך, ובנימי נפשות עדינות אחרות בארץ הקודש, ואז אפסיק להגיב בכלל, כי אני לא רוצה לגרום לאף אחד התקפת עצבים.

2. אתה כותב "אף אחד לא משחק עם שמירה אישית או ליברו", זה לא עושה לי שום דבר. אולי משך השנים הוכח שבאופן כללי, ליברו הוא פחות יעיל מקו הגנה אחד (ולכן כל הגולים מניבדלים!), אבל ליברו עבד מצויין עשרות שנים, ז"א שיש בשיטה הרבה יעילות, ולכן מי שלא משתמש בה למקרים מיוחדים (אגב, לא נגד ברצלונה;1 ההתקפה שלהם היא התקפת פריצות לכן ליברו מיותר נגדם) הוא OLD FASHION שפוחד מה-OLD. אני הייתי מנטרל את מסי עם רוני, ומנטרל את צ'אבי עם פארק. ואם זה לא היה עובד, הייתי רואה זאת תוך עשר דקות.

אביעד 29 במאי 2011

מנחם, כשאתה קורא למאמן לפרוש ומייד כי "אין לו את זה" זה זלזול. לכתוב את דעתך זה דבר אחד, להפריש את המאמן הכי מעוטר בעולם כי לא התנהג כמו שאתה חושב זה זלזול.
שמירה אישית של הידבקות גוף לגוף שלא תאפשר לשחקן לגעת בכדור היא לא רק בלתי אפשרית עם שחקן כ"כ זריז כמו מסי, אלא גם תגרום להרחקה בערך אחרי 20 דקות כי היא מצריכה ביצוע פאולים די עקבי.
יש הרבה ליקויים בטיעונים שלך וזה נורמלי, רק שאתה זה שמתנהג בביטחון עצמי כ"כ גדול כאילו כל מי שלא מסכים איתך הוא טיפש.
למשל, אני חושב שלשים את וויין רוני כשומר אישי של מסי זה לא רק לא יעיל הגנתית אלא גם בזבוז של השחקן הכי טוב התקפית ביונייטד.
אני גם לא מבין מה הכוונה בטיעון "זה לא עושה לי שום דבר". באופן כללי, יש לי בעיה עם לומר למישהו "אבל כולם חושבים אחרת" כי זה שכולם חושבים אחרת לא אומר שהם צודקים. העניין הוא שהטקטיקות שאתה מציע הן לא רק כאלו שאף אחד לא משתמש בהן, אלא גם שהסיבות שאתה מציע מדוע איש לא משתמש בהן נראות מוזרות. מה, קמו כל מאמני העולם, התאחדו לגוף אחד והחליטו שטקטיקות מסוימות הן לא לכבודם?
שמירות אישיות למשל "יצאו מהאופנה" כי ההתקפות מצאו את הדרך להשתמש בהן לטובתן – יתכבד נא השחקן הנשמר וינוע לאגפים, מה שיותיר ליתר 9 השחקנים יותר שטח לפעולות אישיות שפותחות את ההגנה. הרי מול שחקנים טכניים וזריזים עדיף לצופף את ההגנה ולא לרווח אותה.
חוץ מזה, מה זאת אומרת "ואם זה לא היה עובד, הייתי רואה זאת תוך עשר דקות"? רוב הסיכויים שאם הטקטיקה הזאת לא תעבוד, הדרך בה תגלה את זה היא אחרי כדור או שניים ברשת. היית מגלה שהטקטיקה שלך לא עובדת בפיגור 2:0. איך זה עוזר לך?

מנחם לס 29 במאי 2011

תראה לי היכן כתבתי "אין לו את זה".

מנחם לס 29 במאי 2011

אלעד,
בפעם הבאה שכאילו תצטט אותי, אבל תכתוב דברים שלא כתבתי, אמחק אותך לאלתר, ולא אתייחס יותר אף פעם לתגובותיך. נמאס לי מגולשים שמשנים דברים כאילו כתבתי אותם, לתת יותר קרדנציה לדבריהם. אני מקווה שאתה קורא את דברי בעיון.

אביעד 29 במאי 2011

מנחם, קודם כל, קוראים לי אביעד ולא אלעד, אז אני מקווה שאתה קורא את תגובותיי בעיון. דבר שני, השתדלתי בכל תגובה שלי להראות את הכבוד שיש לי כלפייך אז אשמח אם תנהג בצורה דומה ושלישית, אמנם לא כתבת על פרגוסון ש"אין לו את זה" אבל לא בחלת במבחר התבטאויות מזלזלות – "נמאס ממנו. צריך דם חדש" (מה ההבדל בין זה לבין "אין לו את זה"?), "אם הוא מאמן כזה גדול, איך זה שקבוצתו נראתה כמו מכבי ת"א אתמול?", "אם פרגוסון היה כזה חכם" וכו' וכו'.

מנחם לס 29 במאי 2011

אביעד, תן לי לקבוע אם זה אותו דבר או לא. ברגע שאתה שם מרכאות על דבר שלא אמרתי, אתה קובע עבורי מה שאתה חושב שהתכוונתי לכתוב, ולא מה שכתבתי. זה הכל. מרכאות זה דבר מקודש בציטטות, ואין לך רשות לשים מרכאות אלא מילה במילה במה שכתבתי. אני מקווה שזה ברור לך עכשיו.

אביעד 29 במאי 2011

מנחם, מרכאות אינן רק לציטוטים.
מעבר לכך, אתה כתבת "נמאס ממנו. צריך דם חדש". לא נראה לי שהמשפט הזה פחות מזלזל ממשפט כמו "אין לו את זה". באופן כללי, אני לא יודע ולא יכול לדעת מה הכוונה האמיתית שלך,אבל מכל מה שכתבת לפני ואחרי המשחק הזה השתמעה יהירות לא קטנה על כל מי שחושב או עושה אחרת ממך, כולל המאמן המעוטר בדורו. כמו שאמרתי מקודם, חבל לי על כך.

IDO 30 במאי 2011

שווה לנסות!

שום דבר אחר לא עובד מולם.

מנחם לס 29 במאי 2011

סליחה. לא "קיבינימאט הבטחון העצמי של פורגסון", אלא "קיבינימאט הכבוד העצמי של פורגסון".

דורפן 29 במאי 2011

פרגוסון תמיד הוגה באפשרות הזו של קשר מרכזי זר – סנה, דיארה – אבל לא קופץ למים. הדבר היחיד שהלך עליו – החלטה נכונה מאד – היה אואן הארגריבס אלא שהיה חוסר מזל. אבל עכשיו כבר הגיע לנקודת אין ברירה. לא בגלל אתמול אלא כי סקולס כבר בקושי הולך.

טל 29 במאי 2011

הבדל ענק בין שתי הדוגמאות. מרכוס סנה בשיאו, היה אולי השחקן הטוב באירופה בתפקיד שלו (הוא לא קיבל את הכבוד כי הוא שיחק בויאריאל). דיארה לא עדיף בכלום על מה שיש ליונייטד היום. אם הוא היה כזה, מוריניו לא היה מביא בקיץ שני שחקנים על העמדה שלו, עוד לפני שנתפח חלון ההעברות וזה עוד במצב שהוא לא היה שחקן הרכב בעונה שעברה.

זאת בדיוק הנקודה: יונייטד לא צריכה עוד שחקן סגל. באליפות אירופה להרכב שני, חוץ מריאל מדריד, היא כבר פייבוריטית. היא צריכה שחקן שירים את רמת ההרכב הראשון. דיארה לא שחקן כזה.

אביעד 29 במאי 2011

עד הבדל ענק בין סנה לדיארה – למיטב ידיעתי, מנצ'סטר כבר נכנסה למו"מ רשמי על סנה אלא שלבסוף לא הייתה הסכמה על המחיר, אצל דיארה זה רק שמועות.

ראול 29 במאי 2011

טל – אתה לא מדייק.
לא הגיע אף שחקן בעמדה של לאס.
הגיעו: אלטינטופ, שאהין וקאייחון.
אף אחד מהם אינו קשר אחורי קלאסי.
אבל לאס רואה זאת כפגיעה במעמדו, וגם כך הוא מאוכזב מזה שקדירה מועדף בדרך כלל על פניו.
פלורנטינו פרז ומוריניו נפגשו איתו אישית ע"מ לשכנעו להישאר, אך הוא נחוש ברצונו לעזוב כי הוא משוכנע שהוא שווה הרכב במועדון גדול.

גיל 29 במאי 2011

כמה מחשבות:

אני מסכים שהשיפוט היה אדיר ולא מדברים על זה מספיק. פתאום כשנותנים לשחק חזק אז אין התפתלויות.

פרגוסון אמר שבסופו של דבר הוא נאלץ להכריע בין ברבטוב ואואן והלך על אואן. על זה נאמר WTF?

חבל מאוד שפרגי שמרן. אני חושב שאם היה מכניס את אנדרסון, נאני וברבטוב במקום צ'צ'יריטו, גיגס וקאריק בתחילת המחצית השנייה או לפחות אחרי הגול השני אז היה סיכוי (במידה שברבטוב היה במגרש בכלל).

כשברצלונה נכנסת לקצב שלה בלתי אפשר להכניס לה באג למערכת. היא הפכה את המשחק אחרי 10 דקות אבל משהו הפוך לא יכל לקרות. בעצם, אחרי הגול של רוני הם נראו קצת המומים ואם מנצ'סטר הייתה מכניסה עוד אחד לפני המחצית נראה לי שדברים היו עובדים אחרת.

ראול 29 במאי 2011

אני לא יודע מה האופציות הקיימות כיום בשוק – אבל אני די בטוח שאין אופציה עדיפה על דיארה.
בטח שלאור ההתפתחויות לגביו במדריד.

טל – אם יש לך ספק ליכולת שלו להתמודד עם קישור כמו של בארסה, אני מציע לך לצפות שוב בגומלין חצי הגמר בקאמפ נואו. הייתה שם הגנה של איש אחד.

אביעד 29 במאי 2011

הגנה של איש אחד שבסיומה המון מצבים ושוער אחד שעמד בפרץ.
קשרים אחוריים/מרכזיים שעדיפים על דיארה – דה רוסי, סניידר.
יש עוד לא מעט שכרגע נחותים ממנו (חלקם בהרבה) אבל התקרה שלהם גבוהה משלו – דפור, רודוול.

טל 29 במאי 2011

במה דיארה עדיף על סונג מארסנל למשל?

אף פעם לא הבנתי את סוד ההייפ סביב השחקן הזה.

הוא שחקן טוב, חיזוק מצוין לקבוצה שרוצה לקפוץ מדרגה (מאלגה או ניוקאסל למשל), לא לרמה של יונייטד.

קוביכאבלמייקר (אורי המקורי) 29 במאי 2011

מי הם השחקנים ביונייטד הנוכחית ש"ברמה של יונייטד" ? לדעתי, פרדיננד, וידיץ' רוני ונאני. אולי ולנסיה. שני הראשונים למרות מחצית ראשונה מצויינת אשמים בשלושת הגולים והרביעי בכלל לא מקבל קרדיט מהמאמן. התחלה טובה לכל הדיעות. אבל יש מספיק מקום לשחקנים חדשים שהם באמת ברמה של יונייטד. פרגי תמיד ידע להפוך שחקנים בינוניים לטובים. זה טוב ויפה לליגה האנגלית. אני מעדיף אותו כשהוא הופך שחקנים טובים למעולים.

אביעד 29 במאי 2011

ראול, משחר הימים לסאנה דיארה ראה עצמו בצדק או לא כשחקן ששווה מקום בהרכב במועדון גדול.
בסופו של דבר, הוא שיחק ב-4 מועדונים ב-5 השנים האחרונות. המועדונים הגדולים בהם עבר (צ'לסי, רחאל ואסנל) לא נתנו לו מקום בהרכב, רק פורטסמות' כן. זה לדעתי אומר משהו על כישוריו.

ראול 29 במאי 2011

אני ממש לא מנסה לשכנע אתכם לגבי לאס.
באופן אישי, אני אשמח מאוד אם יישאר בריאל.
אבל יש לי תחושה חזקה שמועדון גדול אחר ייקח אותו.
כרגע מדובר על יובנטוס, אבל יש לי הרגשה חזקה שפרגוסון ירצה אותו.

גלעד בלום 29 במאי 2011

ברגע ששמעתי שברבטוב לא בסגל עברתי להיות אוהד ברסה,מעבר לזה שברבטוב הוכיח שמקומו בסגל וגם היחיד בסגל חוץ מנאני,גיגס ורוני שיש לו יכולת לראות מהלך אחד קדימה ויכולת טכנית לבצע מהלכים מדויקים על שטח קטן.העובדה שהוא לא הלביש את המבקיע הראשי שלו העונה,שסתם את הפה כמו ילד טוב כשהפך למחליף,בידיעה שזהו המשחק הכי חשוב בקריירה שלו מעידה על אטימות רגשית,הרי אואן היה לוקח את זה בטבעיות אם לא היה מתלבש,הוא גם ככה בקושי התלבש העונה אבל ההחלטה שלא להלביש את הבולגרי למעשה אומרת שברבה לא ילבש יותר את המדים האדומים אפילו באימון,וזה מלך השערים של הליגה(שאם היה עולה כל משחק היה מגיע ל 30 ),פשוט בושה,זה הוציא לי קצת את החשק מהמשחק אבל התצוגה של ברסה ושל מסי החזירה את החשק,אולי הוא גאון אבל אין לו לב,הוא אפילו לא שיתף את אואן כי אואן כבר לא מסוגל לעבור עמוד אבל אם היה לו את ברבה על הספסל אז ב-1-1 במחצית זה נשק בכלל לא רע,שחקן שיכול להחזיק כדור ולתת כמה שניות של מנוחה להגנה שקרסה תחת הנטל,לקחת לברסה את הכדור זה משהו אחד אבל גם כשמנצ'סטר כבר החזיקה בכדור אז היא לא ידעה מה לעשות כי הקצב היה גבוה מידי וכאין אוויר בריאות אז גם אין קבלת החלטות,זה היה לא נעים פשוט.

גיל 29 במאי 2011

אני מסכים לגמרי. מעבר לעניין המקצועי הכל כך ברור, יש כאן מסר רע מאוד. כאילו, מה עוד ברבטוב צריך לעשות בשביל להוכיח את עצמו? וזה עוד הגיע אחרי שהוא הביע נאמנות למועדון ושהוא מעוניין להשאר.

צור שפי 29 במאי 2011

מסכים לצערי. אני מת על הסר, למרות מגרעותיו (אף אחד לא מושלם וכו') אבל הוא התגלה כאן, כמו שכתבת, במופע של אטימות ריגשית שזה הרבה יותר גרוע מבעיה מקצועית.

טל 29 במאי 2011

למה מאמן בגמר ליגת אלופות צריך לעשות חשבונות כאלה?

הוא צריך להעמיד את הסגל שנותן (לדעתו) את הסיכויי הגדול ביותר לנצח. אפשר להתוכח אם הבחירה שלו נכונה ברמה המקצועית, אבל בוודאי שהשיקול שלו אמור להיות מקצועי בלבד.

טל 29 במאי 2011

ברבטוב לא מתאים למשחק מול ברצלונה- משחק שבו אתה 70 אחוז מהזמן בלי הכדור: הוא לא עושה מספיק עבודה והרבה פחות יעיל במשחק של מתפרצות. בנוסף, פרגוסון כנראה לא חושב ש"יש לו את זה", כלומר מאמין בסיכוי שלו להבקיע את ההזדמנות אחת שהוא יקבל.

והאמת? כאוהד יונייטד, אם הייתי צריך לבחור בין אואן וברבטוב, למצב של אחד על אחד מול השוער בגמר אלופות, הייתי בוחר באואן בלי לחשוב פעמיים.

יוסי מזרחי 29 במאי 2011

רונן.
קראתי זה עתה את הפוסט החדש, ולפני התיחסות עמוקה יותר, אני רוצה להתיחס להערה השניה בסיום הדברים.
הצילום החטוף יש לומר, של הרעד בידיים של פרגוסון, סיר אלכס בשבילנו,האיש שמגדיר בדמותו את מנצ'סטר יונייטד היה עבורי רגע של בור תחתיות, השפלה וכעס כמעט בלתי נשלט.
אני אומר לך ומתחייב בכבודי, שעמדו לי דמעות בעיניים ואני כמו שאתה יודע די רחוק מבר המצוה.
אני בטוח שחלק מהתגובות שלי וממה שעבר עלי (ועל אחרים)נגזר מאותן שתי שניות.

גיל 29 במאי 2011

לא יודע מה עושים עניין מהרעד. לי זה נראה יותר כמו רעד רצוני של מישהו שהוא פשוט עצבני. מה השלב הבא? ניתוח קצב לעיסות המסטיק?

ראול 29 במאי 2011

אם כבר העלת את זה, אז קצב לעיסות המסטיק גם היה חריג.

טל 29 במאי 2011

אלא אם פרגוסון חולה ויש פה סוד שאולי ידוע לאנשים מסויימים, רק שלא מדברים עליו (הבמאי היה אנגלי אני מניח), אז אתם עושים מזה ענין הרבה יותר מידי גדול.

התקשורת אוהבת להתרכז בתוגת / לחץ / עצבנות הצד המפסיד. אם זה היה הפוך היה מוצאים אימצ'ים של ברצלונה. אם היו מצלמים תמונה כזו של מאמן בן 50, אף אחד לא היה מתייחס לזה.

אגב, פרגוסון מבוגר יחסית למאמן כדורגל, ביחס לאוכלוסיה בעולם המערבי במאה ה21 הוא רחוק מאד מלהיות איזה קשיש בערוב ימיו. בישראל אנשים בגילו רצים לראשות ממשלה ואפילו לא נחשבים לזקנים מידי.

יניב 29 במאי 2011

אני מסכים עם גיל. זה לא נראה כמו רעד לא רצוני של פרגוסון אלא יותר קימוץ חוזר של אגרופיו, דבר שנבע כנראה מלחץ כמו לעיסת המסטיק שלו וכמו התגובה הדרמטית של פפ לאחר כל החמצה:
http://www.youtube.com/watch?v=iH9wNmI-PIE
אין צורך להתרגש.

ליאורלה 29 במאי 2011

לדעתי זה היה סממן של רעד פסיכולוגי ולא פיסיולוגי ולכן לא צריך להתרגש מזה יתר על המידה. כמו כן אני חושב שיש כאן תהליך הבניה מתחום החיברות שבא לחנך לאיפוק הבריטי המפורסם.

גיל מזימבבואה 29 במאי 2011

כבר לפני שבוע היה צריך להחתים את צ'ארלי אדם מבלקפול. יש לו ערך מוסף יותר גבוה מכל שחקן מהיבשת שיוניטד תחתים.
הרעד של פרגסון – זהו יום הכיפורים של הבמאי.

טל 29 במאי 2011

אין לי ספק שכל יום לפני השינה צ'אבי ואינייסטה חוששים מהרגע שבו הם יצטרכו להתמוד עם צ'רלי אדם מבלקפול.

בשוק מסתובבים שחקנים (הכוונה רק לצעירים) כמו אגוורו, עדן האזרד, גאנסו, ניימר ורבים אחרים. עדיף ליונייטד להתרכז בכיוון הזה. לא כל מה שמספיק טוב להוביל את בלקפול ל..לאן בעצם? מספיק טוב ליונייטד.

אביעד 29 במאי 2011

קודם כל, אדם לא קשור לאף אחד מהשמות שהזכרת ולו רק בגלל שהוא קשר אמצע/אחורי והשאר חלוצים/קשרים התקפיים.
שנית, לא הייתי מרחיק עד להצהיר שאף אחד ביבשת לא ייתן ליונייטד את העדך המוסף שלו, אבל הוא בהחלט שחקן יעיל שלדעתי יעזור ליונייטד.
ולפחות בהקשר אחד, צ'אבי ואינייסטה צריכים לחשוש מלשחק מול צ'רלי אדם – אנחנו מדברים כאן על אחד מצוברי הכרטיסים הצהובים הכי גדולים בליגה האנגלית, אם לא הגדול שבהם, והוא עוד סקוטי. יש מצב שהוא ייקח לאחד מהם רגל ועוד יתעצבן שהם נופלים.

טל 29 במאי 2011

הנקודה היא כמותית, לא חסרים ליונייטד שחקנים באף עמדה. יונייטד צריכה שחקנים שיכולים לעשות את ההבדל ברמת ההרכב הראשון. צ'רלי אדם הוא לא שחקן כזה. יש הבדל ענק בין לבלוט בקבוצה כמו בלקפול לבין לתרום תרומה משמעותית בקבוצה כמו יונייטד. מה עוד שאדם הוא לא ששחקן צעיר עם איזה אפ סייד מטורף.

שוב, שחקן כמו אגוורו עומד למכירה. נכון, העלות שלו היא 45 מיליון יורו, אבל זה סביר מאד לשחקן בגילו ועם הפוטנציאל שלו (אולי החלוץ המוכשר בכדורגל העולמי אחרי רונאלדו ומסי). התחרות עליו (אלא אם ריאל יפתיעו) היא עם קבוצות אנגליות אחרות וקבוצה במצב איום כמו יובה. בלי קשר לתפקיד, זה סוג השחקן שיעלה את יונייטד מדרגה, לא צ'רלי אדם.

עומרי 29 במאי 2011

אגווארו האוברייטד הגדול של דורו. הוא צריך להישאר באתלטיקו כי אין לו תקומה במועדון-על

טל 29 במאי 2011

הפוך גוטה. שאגוורו יצא מאתלטיקו מדריד, בדיוק כפי שקרה לטורס רק ברמה אפילו יותר מוקצנת, הוא יראה איזה שחקן עצום הוא. שחקן ברמה של טופ 5 בכדורגל העולמי.

אני מאחל ליונייטד מכל הלב שהוא לא יגיע לסיטי.

גיל מזימבבואה 29 במאי 2011

טל כניראה שלא ראית מספיק את אדם. קודם כל הוא עדיף על פני כל דיארה לליגה האנגלית. איך פרגסון אמר עליו: רק על הכדורים הנייחים שלו הוא שווה 10 מיליון פאונד.
צריך ליזכור שיוניטד לא משחקת כל הזמן נגד בארסה ועיקר ההתמודדויות שלה זה באנגליה.
קצת הומור – הוא גם יבין יותר בקלות את ה"סקוטית" של פרגסון.

טל 29 במאי 2011

אני פשוט לא מבין איך אפשר להסיק מהצלחה בבלקפול להצלחה ביונייטד.

ברמה המקצועית הטהורה, בלקפול יותר קרובה להפועל תל אביב מאשר ליונייטד (ואני כותב את זה ברצינות מוחלטת). אולי כדאי ליונייטד להביא את ורמוט או שכטר?

אדם הוא לא שחקן בן 19. הוא שחקן בשיא הקריירה שלו שעד העונה לא עשה שום דבר משמעותי ברמות הגבוהות.

אביעד 29 במאי 2011

במלוא הרצינות – אדם הוא שחקן פיזי, קשוח עם מספרים דו ספרתיים בכיבושים ובבישולים אשתקד.
הוא לא צריך להסתגל לכדורגל האנגלי והוא כן נותן ליונייטד ממד שאין לה – בעיטות ממרחק. הוא לא מפחד לבעוט וזה חיסרון די גדול בכוח האדם שמאייש כרגע את העמדה שלו ביונייטד.

אלי 29 במאי 2011

שווה לתת לצ'ארלי אדם הרצה, אם זה נכשל הלכו 10 מליון פאונד, אבל אם הוא יצליח יהיה לנו אנטי כוכב סקוטי- ווין רוני שני בקבוצה!

נעל קרועה 29 במאי 2011

מי שאשם בתוצאה אתמול הם משפחת גליזר
השחקנים שיוניטד צריכה נמצאים במנצ"נסטר
יאיא טורה,דוד סילבה,וגארט בארי
בסכום העצום שמכרו את רונאלדו יכלו להביא את שלושתם

דורפן 29 במאי 2011

אני שותף לתחושתך – ואתה בהחלט ממגיבי צ'מפיונשיפ מנג'ר ולא סוני פלייסטיישן

שלו 29 במאי 2011

מזל שלא צילמו איך אני רעדתי,
ואני אפילו לא מקבל בשביל זה כסף.

Danny 29 במאי 2011

So much talk here about the same stuff! Yes, we need new center midfield and we must let the twins play together all the time. Beyond that, we got # 19! Did we all forgot

מנחם לס 29 במאי 2011

הרעד בידו של פרגוסון לא היה רעד של התרגשות או פחד. לי זה נראה כרעד בלתי נשלט. זה יכול להיות הרבה דברים: זיקנה, התחלת פרקינסון, לך תדע. זה היה רעד ביד אחת, לא בשתי הידיים, מה שעושה מזה דבר יותר קליני מהתנהגותי.

Danny 29 במאי 2011

it was both hands and it looks like anger, u would shake more watching your team taking a beating

דורפן 29 במאי 2011

טל – אתה צודק שהשינוי חייב לבוא בהרכב הראשון. אבל סיכוי טוב שאתה טועה באדם. שחקן עם שיניים. מסוכן מאד בעונשין וגם פיסי מאד. הוא שדרוג ענק על מייקל קאריק בלי חשש להסתגלות לקויה באנגליה.

טל 29 במאי 2011

על סמך מה הקביעה שהוא שדרוג על קאריק?

קאריק נתן משחקים מצוינים ביונייטד, מול הקבוצות הכי חזקות בכדורגל העולמי. ה7-1 על רומא הוא ה-דוגמה הקלאסית, אבל היו עוד משחקים. גם העונה. נכון, לא תמיד, אבל הוא בהחלט שחקן מוכח.

מה אדם עשה חוץ מלהיות השחקן הבולט בקבוצה שירדה ליגה?

דורפן 29 במאי 2011

אם קאריק היה קאריק ההוא הסיפור היה אחר. הוא שדרוג מקאריק הנוכחי.

אמיר 29 במאי 2011

ואני נדהמתי לפני כחודש + כשהסר נתן לו חוזה חדש לשלוש עד ארבע שנים קדימה! מה זה זה???

אביעד 29 במאי 2011

רונן, יש לך טעות בדבר אחד. אדם הוא סקוטי וככזה הוא לא "שחקן עם שיניים" אלא שחקן עם שן.

גיל מזימבבואה 29 במאי 2011

אדם לא חייב לשחק על המשבצת של קאריק הם יכולים לשחק ביחד. קאריק יותר מקדימה. דבר אחד בטוח, הוא התחליף הקלאסי לסקולס.

תומר חרוב 29 במאי 2011

דווקא כשראיתי את הקלוז אפ על פרגוסון לא חשבתי שיש איזושהי בעיה עם זה, לא העליתי בדעתי שמדובר באיזה משהו בריאותי ודי התרגשתי מזה. היה בזה אנושיות.
עכשיו אני אולי משנה קצת את דעתי בגלל שאם הדיון מתפתח להאם מדובר בהפרעה קלינית או התנהגותית אז זה אולי לא במקום.
אגב, גם לסבא שלי רועדות הידיים ובשבוע שעבר הוא לא יכל להגיש את נינו הטרי למוהל בטכס הברית שלו בגלל זה, אבל אני מאמין שהוא יכול היה להיות המנג'ר של מאן יונייטד.

הופ 29 במאי 2011

לייק. אפשר לחשוב, כולה ידיים רועדות. זה אנושי לגמרי, בין אם זה מתח ובין אם זה סממן של הגיל.
ברור שזה מצער לראות מישהו שהוא לא יפה וצעיר כמו מוריניו אבל היי, את מוריניו בכלל לא ראינו אתמול. רעד או לא רעד, בראש הכל עובד מצוין וזה מה שחשוב.

יואב דובינסקי 29 במאי 2011

דה חיאה עומד להיות פלופ. גול ראשון שיחטוף באשמתו יגרום לו לפיק ברכיים וחוסר ביטחון. הוא לא רגיל לרמת הציפיות של יונייטד.
אני הייתי הולך על שטקלנבורג מאיאקס. מזכיר מאוד את ואן דר סאר בסגנון, היה חלק מאוד מרכזי בהגעה של הולנד לגמר המונדיאל.

עומרי 29 במאי 2011

אני מצטער, יכול להיות שאני פשוט לא מסונכרן, אבל אולי מישהו יכול להסביר לי- למה ברבאטוב לא ישב אתמול על הספסל?
לדעתי הוא מחזיק הכדור הטוב בקבוצה אחרי רוני והיה לו מקום אתמול

תומר חרוב 29 במאי 2011

כי הוא לא היה בסגל. מי שלא בסגל, אין לו מקום על הספסל :)

אדם 29 במאי 2011

רונן- בהיותי מגיב צ'מפיונשיפ מנג'ר, אני חייב להסתכל על ההגבלות שיש לבניית הסגל לעונה הבאה בפרמיירליג. אז כך :
8 שחקני HOME GROWN- ליונייטד יש בתקן הזה את (רוני, גיבסון, ריו, גיגס, סקולס (?), אושה, אבאנס, סמולינג, קאריק, ופלטשר).
האחים דה סלבה לא עברו את גיל 21, כך גם מאקדה וולבק ובבה. כך שאין עליהם הגבלת רישום.
יש לרשום 15 שחקנים נוספים : (פארק, אברה, וידיץ', הרננדז, נאני, אנדרסון, לנדגארד, דה חאה (?), וברבטוב).
הבעיה כרגע שנותרו רק 4 מקומות בסגל הקבוצה לעונה הבאה (בהנחה שמייקל אואן, הרגריבס ווס בראון וקוז'אק סיימו את דרכם בקבוצה).
זה מעמיד בסימן שאלה גדול את חזרתו של קלברלי ליונייטד, שלא לדבר על מיראם דיוף.
ליונייטד יש מרחב פעולה מאד מצומצם ברכש לעונה הבאה. ואני לא רואה איך באמת נוכל להדביק את ברצלונה עם הגבלות הסגל האלה, עוד עונה נצטרך לרשום את האחים דה סלבה, מה שאומר שכבר בקיץ העזיבה תהיה מסיבית יותר ממה שחשבנו תחילה..

אדם 29 במאי 2011

שכחתי גם את אוברטאן שגם הוא צריך להיות רשום.
השורה התחתונה היא שמינימום 7 שחקנים צריכים לעזוב את היונייטד,(אוברטאן, בראון, אואן, קוז'אק, הרגריבס, דיוף וקלברלי). כדי שנוכל לרשום בסגל 2 שחקנים חדשים. (יש לקחת בחשבון שבעונת 2012/2013) האחים דה סלבה צריכים להיות כבר רשומים בסגל הקבוצה.

אביעד 29 במאי 2011

ציינת 10 HOMEGROWN ומקסימום 9 נוספים שצריך לרשום. בנוסף לאוברטאן, דיוף וקלברלי זה מותיר עוד 3 מקומות לפני עזיבות, כשהארגריבס וקוז'אק בוודאות בחוץ. כלומר גם אם דה חאה יבוא, קלברלי ודיוף יחזרו ואואן ובראון יישארו, נותר עוד מקום אחד לפחות.

אדם 29 במאי 2011

הכוונה במה שאני אומר היא איזה רכש משמעותי יוכל לאייש את המקום האחד הזה ולהפוך את יונייטד לקבוצה שיכולה לתת פייט ראוי לברסה ? אני לא חושב שקיים רכש כזה. קח בחשבון שעוד שנה גם האחים דה סלבה צריכים להיות רשומים.
הכוונה שלי היא שיונייטד צריכה לוותר על אואן, קלברלי ודיוף כי הם בהחלק לא השחקנים שיכולים להקפיץ אותה מדרגה.. אם ברצונה של יונייטד לתת פייט לברסה היא צריכה להביא 3-4 שחקנים שהם ממש אבל ממש וורלד קלאס. והוכח הגבלות הרישום בסגל, קלברלי, אואן ודיוף הם לא חלק מאותה יונייטד שאמורה להתחרות בברסה

אדם 29 במאי 2011

שגיאות כתיב- בהחלט*. נוכח*

אביעד 29 במאי 2011

כרגע בסגל הנוכחי יש 4 חלוצים. וולבק ודיוף חוזרים מהשאלה אז יהיו 6. פרגוסון ע"פ הצהרותיו שלו מעדיף להחזיק לא יותר מארבעה. בהנחה שרוני, הרננדז ו-וולבק בטוחים בפנים יש מקום רק לעוד אחד מבין אואן, ברבאטוב ודיוף – הנה מתפנים 2 שחקנים נוספים וכבר מדובר ב-3 שחקנים. אלו 3 שחקנים חדשים לא כולל קלברלי. וזה רק למרכז הקישור וההגנה. כל ווינגר שיבוא יגיע כמעט בוודאות על חשבון אוברטן. בקיצור, לא נראה לי שתהיה עזיבה המונית מעבר למה שאנחנו מעריכים כרגע. דיוף, בראון, הארגריבס, קושצ'אק, אואן ו/או ברבאטוב, אוברטן ואולי גם גיבסון.

פרננדס 29 במאי 2011

המשפט על כך ש"בתור אוהד יונייטד התצוגה של בארסה מעניינת אותך כמו קליפת השום"- בהחלט משקף את רגשותיהם של לא מעט אוהדי ספורט . בתור אוהד הפועל י-ם מאוד קשה לי להתרכז בלחץ של פארגו ופרקינסון או בפיק נ רול המושלם בין שאראס לוויציץ וכו וכו.
אני צריך לצפות 3-4 פעמיים נוספות במשחק ע"מ לנתח את את ההתרחשויות באופן רציונאלי.

דורפן 29 במאי 2011

אדם – האחים דה סילבה מרגע שירשמו יהיו homegorwn. אז אין פה בעיה כפולה. אבל אני חושב שתהיה עזיבה רצינית בקיץ. יעזבו הארבעה שאמרת וכרגע נראה שברבטוב. זו תהיה טעות לצרף יותר מארבעה-חמישה שחקנים בכל מקרה. שוער. חלוץ במקום ברבטוב. שני שחקני קישור. זה מה שנראה לי שיקרה. אנשים כמו קלברלי יוכלו לחזור על חשבון עוד קשרים שישוחררו

אדם 29 במאי 2011

זאת לא הבעיה שהם יהיו HOMEGROWN, הבעיה שיהיה פחות אנשים לרשום בסגל של 25.
כמו שאתה אומר, כל חיזוק נוסף יהיה שחקן תמורת שחקן. לצורך העניין נגיד והאחים דה סלבה היום הם בני 21, וארבעת השחקנים שהזכרתי עוזבים אז יהיה לך סגל של 23 שחקנים בכירים, כשנשאר מרחב רכישה מצומצם של 2 שחקנים.
אם יונייטד תרצה להתחרות בברסה חלק מהסגל הבכיר יצטרך לשלם את המחיר, ואני לא חושב שזה יהיה רק ברבטוב.

דורפן 29 במאי 2011

אני חושב שמקומם של גיבסון, קאריק ואנדרסון גם פתוח לדיון. לא כולם אבל מישהו מהם יעזוב. אתה שוכח דבר נוסף – דויד דה חאה פטור בעונה הראשונה. הוא רק בן 21 בנומבר

אריק 29 במאי 2011

רונן כל השנה נמנעת מלהסחף אחרי טירוף ברצלונה ולדעתי בצדק ועשין הנחשול סחף קצת גם אותך. ברסה היא קבוצה נפלאה ואחת הקבוצות הגדולות של הזמן האחרון, אין ספק כוחה ביציבותה המושלמת היא פשוט טובה יותר תמיד מהקבוצה שמולה. אבל היא נהנית משלושה גורמים נוספים אחד זה התצהבות המדיה שמשתמשת, כמו שמישהו כתב כאן נהדר, בסטרואידים מילוליים כמו "הכי גדול" ו"בכל הזמנים" והדבר השני – הקלצ'יופולי. העובדה שיריבה איטלקית ניצחה אותה 3-1 במשחק בו היא שלטה והיתה טובה יותר, לפני שנה, לא מיקרית . הנפילה של האיטלקיות פינתה לברסה את השטח. האם באמת נגד מילאן של רבעיית קישור של פירלו גטוסו סידורף וקאקא כולם בשיאם עם קאפו וסרג'ניו כמגנים תוקפים מלדיני ונסטה בשיאו בלמים ושבשנקו חלוץ ברסה תהיה כ"כ דומיננטית? אני לא בטוח, וזאת קבוצה מלפני חמש שנים והנה כבר כולם שכחו. הדבר השלישי הוא חולשת הליגה הספרדית ברסה נחה כל השנה למעט כמה משחקים גדולים וזה יותר יתרון מבעיה. חוץ מזה הם באמת קבוצה נדירה.

אריק 29 במאי 2011

ועכשיו

קוביכאבלמייקר (אורי המקורי) 29 במאי 2011

תגובה שמזכירה את הטור ההזוי שפרסם היום אבי רצון. מומלץ לכל מי שנתקל איכשהו בגיליון נדיר של "מעריב" וזקוק ל-5 דקות מבדרות בשירותים.

טל 29 במאי 2011

אתה אמיתי?

1. הליגה האיטלקית בירדה כבר עשר שנים. בין בין 2000 ל2004 , רק בעונה אחת קבוצות איטלקיות כבר הגיעו לחצי הגמר (2003). במילים אחרות, קבוצות ספרדיות ניגבו עם האטילקיות את הריצפה כבר בתחילת העשור. ואני לא מתכוון לברצלונה, אלא ללה קורוניה.

מה שיפה, שאחרי שכבר מיצינו את הויכוח על חוסר היכולת של ברצלונה להתמודד עם קבוצות אנגליות מהתקופה הנוכחית, עברנו לטענות על חוסר היכולת שלה להתמודד עם קבוצות איטלקיות מלפני חמש ועשר שנים. מה השלב הבא? טענות על אי היכולת לה להתמודד עם הונגריה 54?

2. הליגה הספרדית היא הליגה הקשה ביותר לזכיה באירופה. מעבר לזה שאני ממשיך לא להבין על מתבססת הטענות על "חושלתה" ועל עדיפותן לכאורה של קבוצות התחתית בפרמיירליג, כאשר העובדות מראות שברצלונה וריאל מנגבות את הריצפה עם כל קבוצה מהיבשת שהן פוגשות, הנקודה המרכזית שבספרד ישד עוד סופר קבוצה להתחרות איתה. באנגליה (כיום) אין. שים את ברצלונה במקום יונייטד בפרמיירליג והיא סוגרת את האליפות בכריסמס ועושה רוטציות עד סוף העונה. שים את יונייטד בספרד במקום ברצלונה והיא לא תוכל לחלום לעשות את הרוטציות שהיא עושה היום כי היא תצטרך 95 נקודות כדי לזכות אלופות (אין סיכוי שהיא תעשה זה, אגב).

3. מילאן שהזכרת לא הייתה אפילו אלופת איטליה. סתם שתדע. למעשה, אחת הסיבות להצלחה שלה באירופה נבעה מכך שהיא לא הייתה כמעט אף פעם במאבק בשתי חזיתות.

אדם 29 במאי 2011

טל- קל מאד לטעון את מה שאתה אומר אחרי שברסה ניצחה את יונייטד אתמול. אבל ברצינות עכשיו- עם הסגל הקצר של ברסה, חוסר הפגרה באנגליה, עוד גביע ליגה על הראש, אתה באמת מאמין שברסה לוקחת אליפות עוד בכריסמס?
רק לפני כמה תגובות אמרת שליונייטד יש את ההרכב השני הכי חזק להוציא את ריאל. אני לא מאמין שההרכב השני של ברסה היא מוציא את מס' הנקודות שההרכב השני שיונייטד הייתה מוציאה.
יונייטד יכולה לנצח את ארסנל בלי רוני, נאני, ולנסיה וגיגס. אני לא חושב שברסה יכולה לעשות אותו הדבר בלי מסי, צ'אבי ואינייסטה. אני אפילו לא יודע כמה מדהימה ברסה יכולה להיות בלי שלושת השחקנים האלה.

דורפן 29 במאי 2011

הכי קשה לזכיה היא תמיד הליגה עם הקבוצה הכי טובה. אבל היא לא הכי קשה למשחק מבחינת שחיקה.

אדם 29 במאי 2011

בנוסף.. מבלי לזלזל בליגה הספרדית.
ולנסיה מקום 3 בספרד עפה מול שאלקה מקום 10 בגרמניה, שההרכב השני של יונייטד הכניס לה רביעייה.
ויאריאל מקום 4 בספרד, חטפה חמישייה מפורטו.
מהליגה הקשה ביותר באירופה לטענתך הייתי מצפה ליותר איכות.
הירידה של דפורטיבו לה קורוניה מספרת בעצם את הסיפור של הליגה הספרדית. אין שם ליגה, נקודה. ושום עליונות ברסאית-מדרידית לא יכולה להפריך את זה.

אריק 29 במאי 2011

אדם זה יותר מזה. זה לא רק שהם לא איכותיות הם גם לא פיזיות או קשוחות. משחק מול סטוק וילה אברטון ספרס ליברפול סיטי ארסנל בחוץ ואפשר אפילו להוסיף את ברמינגהאם פולהם ובולטון הוא קשה אם לא מבחינת האיכות אז מבחינת הבומבות שאתה חוטף ברגליים והמרפקים בצלעות. אין כמעט משחקי חוץ קלים מהבחינה הזאת. אני משוכנע שבארסה היתה מנצחת בבירטניה סטדיום אבל היא היתה חוזרת משם הרבה יותר מותשת מאשר טיול ללבנטה.

טל 29 במאי 2011

אנחנו ממחזרים את הדיון הזה שוב.

סבילה הדיחה את אלופת גרמניה (ועפה רק על שערי חוץ מול פורטו). ויאריאל הדיחה את הקבוצה מספר 3 באיטליה והקבוצה מספר 2 בגרמניה. אתלטיקו מדריד ניצחה את אינטר קאפ. להזכיר לך מה עשתה סיטי (מקום שלישי באנגליה) באירופה? או שזה לא נחשב?

הליגה הספרדית היא הליגה הטובה באירופה מבחינת איכות הכדורגל שלה. שים את ריאל וברצלונה בפרמיירליג והן היו דומיננטיות באותה מידה בדיוק.

כל השנה זה ככה. מדהים שלמרות שכל עובדה בשטח מוכיחה את הטענה הזו, אתם ממשיכים עם הקלישאות שלכם. כיפ שכתבתי מיליון פעמים- זה דיון שהעובדות לא מהוות בו אפילו נקודת התייחסות.

לא יודע, ההגיון שלי אומר שאולי העובדה שהקבוצות הכי גדולות באנגליה לא נראו יותר טוב במפגשים שלהן מול ההענקיות הספרדיות, מעלה מקום למחשבה שאולי, רק אולי,זו לא חולשה של הליגה אלא העוצמה המדהימה של שתי הקבוצות הללו?

אם המשחק אתמול לא שכנע אתכם, שום דבר כבר לא ישכנע. יודע מה? עזבו אותי ותקשיבו למה שאמר פרגוסון על ברצלונה- "הקבוצה הטובה ביותר שאי פעם פגשתי". אבל מה הוא מבין בכדורגל ואיזה ניסיון כבר יש לו במפגשים מול קבוצות גדולות.

אדם 29 במאי 2011

ואני לא חולק על זה.. אבל אתה בעצמך אמרת, שברסה מינוס אינייסטה הפסידה לאינטר. אז איך זה לשחק בליגה שגובה ממך 3-4 שחקני הרכב פצועים כל הזמן ? ברסה לא תהיה כזו ענקית נכון? אם כבר לריאל מדריד בגלל הסגל העמוק יותר יהיה לה סיכוי טוב יותר להצליח בליגה שגובה יותר פציעות.

אריק 29 במאי 2011

אני מניח שבגמר בין יובה למילאו ניצחה לה קורוניה בין מילאו ליברפול ויאריאל ושוב בין ליברפול ומילאן כנראה סיביליה מה אתה חושב שכולנו נולדנו אתמול ורואים כתבות מטומטמות בחדשות הספורט

טל 29 במאי 2011

אני חוזר שוב- עונת 2003 הייתה העונה היחידה בחצי הראשון של אותו עשור שבו קבוצה איטלקית הגיעה לחצי גמר.

בשביל אנשים כמוך בדיוק המציאו את ויקיפדיה. אתה מוזמן לבדוק.

טל 29 במאי 2011

יותר נכון בין 2000 ל2004.

אריק 29 במאי 2011

אני גיברתי על קבוצה שהגיע לשלושה גמרים וניצחה בשניים ואתה מוצא לי חור של ארבע שנים בו היא הגיע רק פעם אחת לחצי גמר. וזה גלגול קודם של הקבוצה שהזכרתי. בשביל אנשים כמוך יש שגיא כהן וערוץ 5. משחק עם העובדות כדי שיתאימו לתיאויה

טל 29 במאי 2011

יונייטד הנוכחית הגיעה לשלושה גמרים בארבע שנים. ריאל מדריד בסוף שנות ה90 תחילת שנות ה2000 זכתה שלוש פעמים בחמש שנים. רוצה לומר, לא הבנתי מה הפואנטה שלך.

אם הפואנטה שלך היא שבמקרה שבו היית מרכז את כל הקבוצות הגדולות מכל התקופות לעונה אחת של ליגת אלופות, אז היה קשה לזכות, אני מניח שאתה צודק. מכוון שאף אחד (עדיין) לא המציא מכונת זמן, ברצלונה (כמו כל קבוצה לפניה) תאלץ להתמודד רק עם הקבוצות שקיימות בתקופה שלה.

ואין פה שום משחק עם העובדות. הירידה של הליגה האיטלקית התחילה לפני עשר שנים. גם בתקופה שציינת, הליגה הספרדית הייתה טובה ומצליחה יותר.

טל 29 במאי 2011

או במספרים: שחקן מרכזי ממוצע בברצלונה שיחק העונה באזור ה50 משחקים (מסי יותר). שחקן ממוצע ביונייטד באזור ה40.

עבור ברצלונה בספרד (עד הבטחת האליפות) כל משחק הוא גמר גביע, אי אפשר לבוא לא מרוכז, אי אפשר לעשות רוטציות, כי כל נקודה יכולה להכריע. בתחרות מול ריאל של מוריניו ורונאלדו, אתה לא יכול לבנות על הפסד נקודות של היריב אף פעם. זו לא ארסנל.

במשחקים שברצלונה עשתה רוטציות משמעותיות יחסית, היא הפסידה להרקולס בבית, עשתה תיקו ביתי עם מאיורקה, הפסידה לסוסידאד, עשתה תיקו עם גיחון, עשתה תיקו עם לבנטה. ואלו משחקים עדיין עם הרכבים יחסית מלאים, לא הרכב שני מוחלט (מה שקרה אחרי הבטחת האליפות).

אדם 29 במאי 2011

קודם כל באנגליה שחקנים משחקים פחות כי קצב המשחק שם, חוסר הפגרה, ותוספת טורניר גביע הליגה גורמים לשני דברים – שחיקה ופציעות.
אתה טועה ומטעה, הליגה כביכול יותר קשה לזכייה מכיוון שאין בה תחרות, זה ריאל וברסה מתמודדות ביניהם מי מנצחת יותר. בגלל חוסר התחרות, יש פחות איבוד נקודות.
בלא מעט מקרים השנה יונייטד הפסידה נקודות בגלל פציעות (6 שחקנים חסרים מול ליברפול למשל), אל תשכח שיונייטד שיחקה חצי עונה בלי ולנסיה, חודשיים בלי פארק, אנדרסון וסקולס, וזו בעצם רוטציה כפוייה.. שלא לדבר על פרדיננד והפציעות שלו.
ברסה לא משחקת בליגה פיזית שגובה ממנה פציעות ורוטציות כפויות, היא שיחקה מינוס 8 שחקני הרכב מול הרקולס כי זלזלה ולכן הפסידה. ההרכב הראשון של ברסה ללא ספק הכי טוב בעולם ואולי בהיסטוריה, מי יודע. אבל בליגה שגובה ממך 3-4 שחקני הרכב פצועים במעט כל שבוע לאורך 90% מהעונה, אני לא חושב שברסה הייתה עושה שמות כמו שאתה טוען.
אם דרוגבה או רוני משחקים 40 משחקים בעונה ומדובר בחיות פיזיות, ומסי משחק 50 בליגה הספרדית, זה אומר הכל.

טל 29 במאי 2011

לא הבנתי מה הקשר בין להיות "חיה פיזית" (אני מניח שאתה מתכוון למימדים פיזיים) לבין להיות עמיד בפני פציעות. יש שחקנים מאד חזקים עם נטיה גדולה לפציעות (אסיין למשל), יש שחקנים הרבה פחות חזקים על הנייר עם פחות נטיה להיפצע.

אתה מבלבל בין תחרות ורמה. ריאל ברצלונה מנצחות כל הזמן כי הן קבוצות סופר חזקות, הרבה יותר חזקות מכל מה שקיים באנגליה (ובאירופה) היום. אם יונייטד הייתה משחקת בספרד היא לא הייתה מנצחת כל הזמן (ויוניטד היא ללא ספק הקבוצה מספר שלוש באירופה העונה).

ואתה כמובן טועה ביחס לפציעות שהליגה גובה. קבוצה דוגמת סביליה שיחקה מול ריאל (ב6-2) בלי שישה או שבעה שחקנים פצועים. הכוכב הגדול שלה (נאבס) שיחק העונה 15 משחקים מתוך 38. סתם דוגמה. לברצלונה עצמה היו לא מעט פציעות העונה, רק שלמזלה הן לא היו לשלושת השחקנים המשמעותיים באמת.

דורפן 29 במאי 2011

טל – זה לא נכון. נתונים (מלפני שנתיים) הן שקבוצה אנגלית משתפת 24 שחקנים בעונה וספרדית 21. אני חושב שזה קשור בעיקר לשיפוט וקצת פחות לקצב משחק.

אדם 29 במאי 2011

נגיד שאתה צודק. אז באופן מדהים וממש במקרה, שחקני ברצלונה וריאל מדריד הם שחקנים הרבה יותר עמידים מפציעות יותר משחקני היונייטד? בכמה מגינים ימניים השתמשה השנה ברסה? ביונייטד איישו את העמדה הזו לא פחות מ-5 שחקנים (ניוויל, פאביו, רפאל, בראון ואושה), וזה לא נובע מרוטציה כי כיף לנו.
נאני, פלטשר, ולנסיה, בבה גיבסון ורפאל שיחקו כל אחד בתורו כקשר ימני, ולא בגלל שפרגי סתם התחשק לו.
מ-27 שחקני שדה של היונייטד, רק שלושה שחקנים שרדו מעל 30 משחקים העונה בפרמיירליג – אברה, וידיץ' ונאני.
פרדיננד שיחק רק 19 משחקי ליגה, קאריק ופלטשר 23 ו 24, רוני 25 ופארק 13…
אתה מדמיין את ברסה משחקת באנגליה עם אינייסטה וצ'אבי רק ב-24 מחזורים מ-38 ובאמת משוכנע שהיא מוציאה משהו?

טל 29 במאי 2011

רונן,

אני מניח שזה קשור בעיקר לתקופת הכריסמס ולכך שבאנגליה יש עוד גביע.

בכל מקרה, המיתוס הזה לפיו בספרד לא נפצעים שחקנים הוא מגוחך. יש כל כך הרבה שחקנים טובים בספרד שפציעות חיסלו להם את הקריירה (ויסנטה הוא ה-דוגמה) ולא מעט קבוצות שפציעות פגעו בהן אנושות העונה.

דורפן 29 במאי 2011

ברור שיש פציעות. גם היו מקרי מוות… אבל סטטיסטית יש יותר באנגליה. כי יש פחות צהובים ופחות שריקות לעבירות על קצת יותר זמן משחק.

ומה עושה ליגה לקשה עבור הקבוצה הגדולה?

עד כמה קשה לנצח את האחרונה? מה יהיה ההפרש? מה הסיכוי לקחת את האליפות?

זה בוודאי לא קשור לשאלה כמה ייגמר משחק בין ווסט-האם לאלמיירה.

לדעתי שני דברים:

מספר היריבות שבאות לשבור רגליים. וזה יש יותר באנגליה.

שיתוף הפעולה של הנהלת הליגה על הקבוצות הגדולות בכל מיני עניינים לוגיסטים. באנגליה הן לא מקבלות שום הנחות. היה מקרה הזוי שהפרמייר ליג כפה ב-2009 על יונייטד לשחק ביום ראשון כשהיה לה רבע גמר גביע אירופה ביום שלישי. בספרד הן משחקות מתי שהן רוצות בגלל שחוזה הטלוויזיה שייך להן.

טל 29 במאי 2011

ממ..פארק נפצע באליפות אסיה, לא? ולנסיה, בוודאות, נפצע באירופה. מה הקשר לסגנון המשחק האנגלי?

הרוטציות של יונייטד הן מכוונות בחלק גדול מהזמן כי פרגוסון יודע שהוא יכול לקחת אליפות עם 80 נקודות.

ולא הבנתי. אתה טוען שברצלונה לא הייתה לוקחת אליפות באנגליה?

כל כך מצחיחקה ההתעלמות מ"היסטוריה" בת שנתיים-שלוש במקרה הטוב וחמש-שש שנים במקרה הרע. קבוצות פחות טובות מברצלונה לקחו אליפות באנגליה עם 90 נקודות ויותר. עובדה גם שיש קורולציה ברורה בין ירידה בכמות הנקודות של קבוצות הצמרת בפרמיירליג לירידה בהצלחות האנגליות בליגת האלופות.

אדם 29 במאי 2011

טל- פארק נפצע באימון ביונייטד.
ולנסיה נפצע מול גלזגו, לצורך העניין גם קבוצה בריטית.
נאני חפרו לו ברגל בליברפול.
אנדרסון הפסיד את המונדיאל בעונה שעברה בגלל פציעה בגביע הליגה.
והפסיד גם חודשיים העונה בגלל פציעה שהייתה בגביע הליגה.
רפאל עולה על אלונקה בכל משחק מול צ'לסי.
ג'וני אבאנס בעצמו שבר קרסול לשחקן סטוק נדמה לי העונה.
בטח הפציעות החוזרות של פרדיננד קשורות לאיזה משחק זניח בליגת האלופות מול בשיקטאש ולא בגלל העימותים מול בולדוזרים כמו דרוגבה.

אדם 29 במאי 2011

ונקודה קטנה למחשבה- פרגסון יכול לפני איזה משחק ליגה לעשות רוטציה ולשים במקום וידיץ' את סמולינג, ובמקום קאריק את פלטשר למשל..
אבל בלא מעט מקרים בשתי העונות האחרונות יונייטד פשוט אילתרה שחקנים בהגנה, זכור לי משחק מול אסטון וילה שבוא קאריק ופלטשר היו בלמים !! כי מה לעשות היו לנו 5 בלמים פצועים באותה שבת ! יש מצב שאתה יודע מי הבלם החמישי בברסה?
מול ארסנל ברבע גמר הגביע שיחקנו עם קישור של אושה, גיבסון והאחים דה סלבה, הסיבה הייתה בגלל שאנדרסון, פלטשר, סקולס, וולנסיה ופארק היו פצועים, קאריק, גיגס ונאני היו שחוקים ממשחק ליגת האלופות ביום רביעי. זה לא שפרגי עושה רוטציות כי כיף לו.. הליגה הזו גובה כל כך הרבה פציעות שזה מדהים..
אני לא חושב שלסגל של ברסה יש את היכולת לשרוד עונה באנגליה.. הוא קצר מדי בשביל זה.

Drazick 29 במאי 2011

כואב הלב על ההפסד.
לא כאל הפסד, ברור שבארסה קבוצה טובה יותר.
אלא כי הגולים שקיבלנו הם לא גולים טיפוסיים לקבוצה אנגלית.
טעויות כיסוי פשוטות, לך תדע מה היה קורה אם לא היו קורות?

פרגוסון מאז ומתמיד לא אהב קונספט של שחקן "מבריק" במרכז במגרש.
גם כשיש לו כאלה פוטנציאלים הוא מעדיף אותם באגפים.

זה עובד מעולה בליגה האנגלית, עם מזל מסויים זה גם הביא הישגים במקום אחר.
אבל אל כל מי שפותר משוואות מסדר שני מושלם הוא מתמטיקאי גאון.

במקרה של פרגוסון אין ספק שהוא מאמן ענק, כך שהמשפט בא להפריך את הצדק בטיעון של ההישגים בליגה האנגלית לכך שהוא תמיד צודק.

לא יעזור, להיות קבוצה שגורלה תמיד שלה מול כל קבוצה צריכה ברק במרכז.
אולי שנה הבאה…

אבל בכל אופן, מנצ'סטר נתנה שנה הירואית וכל אוהד צריך לשמוח.
קבוצה טובה יותר מאיתנו ניצחה אותנו, זה רק צריך לגרום לנו לבוא טובים יותר פעם הבאה.

אריק 29 במאי 2011

עוד עניין אחרון. כשראיתי את כמות הילדים עם החולצות של בארסה היום קצת שמחתי שהפסדנו, לא הייתי רוצה לראות אותם עם "רוני" על הגב לא אוהב שמשהו שלי הופך לנחלת רוב הציבור. השנים שלא חרי הטרבל היו שנים שהתרחקתי בהן מהקבוצה ומאוד שמחתי כשהעדר עבר הלאה לזיזו וריאל.

יובל (אחר) 29 במאי 2011

כן… יונייטד ממש מועדון קטן ואזוטרי. בקושי שמעו עליו מחוץ לצפון מערב אנגליה. מה אני אגיד לך, אתה בדיוק כמו האנשים שאוהדים את האדרספילד או סקאנתורפ. אני מלא הערכה.

דורפן 29 במאי 2011

טל – אבל גם אתה ממחזר. להגיד שמי שבראש הפירמידה קובע את חוזק הליגה זה כמו לומר שהליגה הישראלית בכדורסל טובה מהספרדית. ותפקידה העיקרית של הליגה הוא לדאוג למכבי חזקה באירופה (שזו בעצם טענת הדו-אופול הספרדי). אני מסייג את זה בעובדה שיש בספרד שתי קבוצות.

באותה מידה אפשר לטעון – אנגליה שלחה מ-2002 4 קבוצות שונות לגמר (ועשתה את זה שמונה פעמים). ספרד שלחה אחת – שלוש פעמים.

דורפן 29 במאי 2011

סליחה, נדמה לי שזה שבע גמרים אנגלים. אבל זה בעצם שבע בשבע עונות. זה די דומה לשליטה האיטלקית של פעם, מלבד העובדה שיש קבוצה אחת חיצונית יותר חזקה.

אבל אריק – אתה גם עושה מהסגל הקצר של בארסה יותר מדי. אם היא הייתה בליגה האנגלית – שאלה חסרת משמעות – היא הייתה קונה עוד כמה שחקנים. מה הביג דיל בזה?

טל 29 במאי 2011

ההבדל הוא שאני ממחזר טיעונים נכונים.

הטיעון שלי הוא כזה:

מלבד הקבוצה מספר 3 (אגב, אני מחשיב את ארסנל / צ'לסי לקבוצה מספר 3, לא את סיטי), אין יתרון איכותי לאנגליה על ספרד. כמו כן, לאף ליגה אחרת, באף עמדה, אין יתרון על ספרד. ההבדל ב"תחרותיות" נובע מכך, שבספרד יש שתי סופר קבוצות (לא ניכנס לויכוח איך הן השיגו את הכוח שלהן, אני פשוט מתייחס ליכולת המקצועית שלהן נכון להיום) שמקדימות בשנות אור כל קבוצה אחרת באירופה כרגע.

המפגשים הישירים שלהן מול קבוצות מליגות אחרות, כמו גם מפגשים של הספרדיות האחרות מול קבוצות צמרת מליגות אחרות, מוכיחות את הטענה שלי.

לעומת זאת, מה בסיס הטיעון לפיו קבוצות התחתית באנגליה עדיפות על קבוצות תחתית בספרד? השחקן הספרדי פחות טוב מהאנגלי? אברהם גרנט מאמן יותר טוב מפלגריני או חבייר אגירה? אגב, אפילו ברמת הזרים (בניגוד למיתוס) אין הבדל אם כי יש יותר זרים באנגליה).

טל 29 במאי 2011

הכוונה כמובן למוכיחים את הטענה שלי.

אדם 30 במאי 2011

חואנדה רמוס היה שם ענק בספרד וכישלון קולוסאלי בטוטנהאם… אם למלאגה לא היה כזה כוח כלכלי העונה תהיה בטוח שפלגריני לא היה מגיע לשם.. רוברטו מרטינז הוא מאמן ספרדי לכל דבר, וויגן היא קבוצה שמנסה לשחק בסגנון ספרדי ורואים שזה לא כל כך מצליח באנגליה.
ולגבי הזרים, אנחנו שוב ממחזרים את אותו ויכוח, באלמריה למשל היו 13 זרים בסגל ו-8 ספרדים. בווסטהאם המקבילה האנגלית במקום האחרון היו בה 11 אנגלים (מבלי להזכיר עוד 2 וולשים) ו-17 זרים. ברמינגהאם בכלל בנויה על סגל כל-בריטי (15 אנגלים מבלי להזכיר עוד כמה אירים וסקוטים, עם 7 שחקנים מחוץ לאי הבריטי), בלקפול כנ"ל.
לדפור והרקולס היו יותר ספרדים מאשר זרים בסגל, אבל נוה פאמארו בהרקולס, שהיה פליט של פורטסמות', לא באמת יכול להיחשב כחיזוק. קח בחשבון שדרנטה בהרקולס הגיע אליה על תקן מושאל, היכולת הכלכלית של הקבוצות באנגליה מאפשרת להן לרכוש שחקנים ולבנות שלד יציב, אברטון היא דוגמא קלאסית לכך.

טל 30 במאי 2011

שאתה כותב על "יותר זרים" אני מתכוון בהכללה, לא לקבוצה ספציפית.

והדוגמאות שלך רק מחזקות את הטענה שלי. הרי אם אין פער במספר הזרים לטעון שהקבוצות הקטנות באנגליה עדיפות על הקבוצות הקטנות בספרד, זה בעצם לטעון שהשחקן האנגלי יותר טוב מהספרדי. נו באמת.

להרקולס היו גם זרים כמו טרזגה, נלסון ואלדס, אגילר, דרנטה (שהזכרת). זה לא פחות מרמת הזרים של אף קבוצת תחתית באנגליה. וזו קבוצה שירדה ליגה עם 33 נקודות, מספר שבועות לפני סיום העונה.

זה לא שהרקולס תנצח את בלקפול 4-0 בכל משחק. רק שההנחה שלקבוצות הקטנות באנגליה יש יתרון מובנה היא פשוט הזויה. אנשים צריכים להבין שאי אפשר להסיק מסקנות על כוחן של קבוצות ממשחקים מול ברצלונה וריאל. שלא לדבר על זה ששתי קבוצות תחתית בספרד ניצחו קבוצה של מוריניו בחוץ, דבר בליגות אחרות לא עשו במשך תשע שנים.

ניב שטנדל 29 במאי 2011

גם אני לא שותף לזעזוע מהקלוז אפ. אני לא חשבתי אפילו לרגע שזה מזקנה ולא מעצבנות. שוטים כאלה הם עניין מקובל בשידורי ספורט (החמסה של קשטן?), ולטעמי גם רצוי. אני אוהב את הרגעים האנושיים במשחק. תמיד מתבאס כשחותכים בסוף המשחק ולא נותנים לי לראות את הדינמיקות בין השחקנים והמאמנים.
אני מסכים שהמשחק מציב את יונייטד בעמדה טובה לעתיד. אני רק קצת חושש מהתודעה של השחקנים בעקבות משחק שכזה. ברסה הנוכחית יכולה לשבור את רוחו של כל מתחרה. מצד שני, אני סומך על פרגי שלא יתן לאף אחד לשבור את רוחם של הסוסים שלו.

אוצר בלום 29 במאי 2011

טל עזוב שטויות

כנס ללינק תראה ב LIVE את החגיגות של ברסה בקמפ נואו

http://www.fcbarcelona.cat/web/catala/locucio/btv_en_directe.html

אוצר בלום 29 במאי 2011

La celebració de la Champions 2010-11 – en directe a BarçaTV – | FC Barcelona

אביאל 29 במאי 2011

רונן – אני לא מסכים לגבי מספר המשחקים של מוריניו לעומת פרגסון, מוריניו פגש את ברצלונה של גווראדיולה, בשנה שעברה, במשחק הראשון הוא ניצח 3-1 בשני הוא עושה בונקר ועלה שלב.

דורפן 29 במאי 2011

תבדוק אם הם נפגשו בשלב הבתים

א.א. 29 במאי 2011

תמיד חשבתי שאתה נגד ליגה אירופית – האם שינית את דעתך לאחרונה?

דורפן 29 במאי 2011

כן – -3-4 השנים האחרונות. כשהגמר האירופי הפך מועדון סגור לחלוטין. בהסתייגות אחת – כתבתי פה לא מזמן על דעתי על איך אפשר לחלק את הכסף בכדורגל האירופי. זה הפתרון המועדף עלי אבל אני מודע לכך שהוא לא יתרחש. מבין מה שיותר ריאלי – ליגה אירופאית או לפחות מבנה של אלופות שמסתיים בשיטת ליגה. ל-6-10 הגדולות.

המצב הנוכחי הוא פארסה ספורטיבית.

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 29 במאי 2011

אני שב וחוזר (על עצמי ועל אחרים) – לא משתחרר מהתחושה הקשה בענין ברבה. גם מקצועית זו טעות בעיני (מה עם צ'יצ'ריטו היה נפצע בדקה החמישית, כשכבר אחד לבארסה. הגופה של אואן היתה נכנסת לשחק גמר שלם? מכניסים את נאני ועוברים לחלוץ אחד בפיגור) זה לא נורמלי להגיע לגמר בלי חלוץ אמיתי על הספסל. מעבר לזה זה תחושה של פגיעה בפייר פליי. אני אוהב את ברבטוב וחושב שהוא הרויח את המקום הזה ביושר ובהרבה עבודה קשה (למרות החזות הנונשלנטית), והרבה קלאסה בסיטואציה לא פשוטה – אובדן המקום בהרכב וכמעט תואר מלך השערים.
לצערי, במקרים רבים זו דרכו של פרגי להיפטר משחקנים (ע"ע בקהאם וקין). אולי זה הצד השני של הנאמנות הטוטלית למועדון – היעדר סנטימנטים קיצוני, גם כלפי פנים.

ארנון 29 במאי 2011

רונן, באמת אין סיבה להיות מדוכא מהתוצאה. נהפוך הוא, אוהדי יונייטד צריכים להיות מאד מרוצים שזה לא נגמר בתבוסה כואבת, מין 5-1 כזה שהיה נכנס להיסטוריה כמו ה 3-7 של ריאל על פרנקפורט.
ותראו את התגובה הבאה שמתארת איך חוגגים אוהדי ברצלונה במגזר הערבי:
כל הלילה רקדנו בכפר וזרקנו אבנים על תמונת רונאלדו (לת)
ווליד אל חמאר
(29.05.11)

דורפן 30 במאי 2011

ארנון. כמי שאמר ללוינטל שנפסיד בשני שערים לא חששתי גם מתבוסה גבוהה בתוצאה. כי גם ליונייטד יש צדדים גדולים. היא לא ריאל מדריד שאם היא רואה שהיא בנחיתות היא נעלבת וקורסת. יונייטד לא קורסת. אם היא אמורה לקרוס, היא מפסידה בשני שערים. ואם היא אמורה להפסיד בשני שערים. היא יוצאת בתיקו. ואם הכוחות שקולים היא מנצחת.

ארנון 30 במאי 2011

בדרך כלל זה אכן המצב, ויונייטד לא תקרוס. אבל חוששתני שהפעם זה פשוט לא היה תלוי בה. אם בארסה היתה רוצה והיתה ממשיכה עם הרגל על הגז בעשרים הדקות האחרונות זה היה מסתיים בצורה כואבת מאד.

ראול 30 במאי 2011

רונן – זה נכון שלריאל יש נטייה לקרוס.
למשל, ה0:5 וה2:6 הן יותר תוצאה של קריסה מאשר פער אמיתי בין היריבות. גם ה0:2 במשחק הראשון של חצי הגמר השנה הוא סוג של קריסה (האדום מוטט לגמרי את ריאל מבחינה פסיכולוגית).

אתה טוען שיונייטד לא קרסה וזה מצביע על צד גדול שקיים אצלה. אני חושב שבקלות הגמר יכל להיגמר בתוצאה גבוהה יותר לטובת בארסה.
אחרי השלישי הם די הפסיקו במאמצי הכיבוש והסתפקו בלשמור על התוצאה. כמו שארנון רשם, זה היה תלוי יותר בהם מאשר ביונייטד.

אביעד 30 במאי 2011

סתם מחשבה, אבל אולי לקחת בחשבון שברצלונה לא שמה רגל על הגז כי חששה מהיונייטד? כי לא רצתה להשאיר פתח למתפרצות וקאמבק?

ראול 30 במאי 2011

ברור שהיה לה חשש מסויים. עובדה שהיא הכניסה את קייטה והוציאה את וייה.
אבל עדיין, לייחס את התוצאה הסופית שהיא רק 1:3 לגדולה של יונייטד אשר אינה קורסת לעומת ריאל שנעלבת ומובסת לא נראה לי נכון.

זיזו 30 במאי 2011

גווארדיולה הכניס את קייטה כמחוות כבוד לפרגסון "כאליו" שהוא חושש ומגן על התוצאה.

למעשה הוא לא חשש לשנייה.

זה היה אחד המשחקים הקלים של ברצלונה העונה.

השחצנות שבא מסי שיחק הייתה בולטת, ניסיונות הבקעה עם העקב ועוד התחכמויות שהוא לא היה מעלה על דעתו במשחק תחרותי.

אלי 30 במאי 2011

חמשה (!) שחקנים ניסו להחליף חולצה עם פול סקולס אתמול. בסוף אינייסטה זכה בכבוד.

סימנטוב 30 במאי 2011

באיחור… (פוסטים ודיונים נהדרים, לא כ"כ הספקתי לקרוא את הפוסט הקודם). לגבי הרעד בידיים זה ישראליזציה של השידור (האנגלית התאימו את עצמם לברקוביץ).
המפסיד הגדול של הגמר הוא קאריק, מסכים שחבל שפרגוסון היה שמרן (לא רגיל לעשות התאמות כ"כ נוקשות במהלך המשחק?) חבל על נאני חבל שלא פתח אין לנו שחקן שיכול לאלתר ולהפתיע כמו נאני.
בהתחשב ביריבה ובתסריטים זה לא כזה מפתיע שאואן היה על הסםסל ולא ברבטוב.
לא לשכוח זאת היתה עונה מדהימה, העונה הבא קריטית לחילופי הדורות.

גיל מזימבבואה 30 במאי 2011

אמרתי את זה כבר בפוסט הקודם. משהוא קרה ליוניטד בתחילת המחצית השנייה ולדעתי זה לא קשור לברצלונה. להיפך אני בטוח שגם הם הופתעו. יוניטד לא עברה את החצי 7 דקות, חטפה גול ושתי קרנות. וכל זה ללא איזשהיא איכות או לחץ גבוה של ברצלונה. אחרי זה הם הציגו משהוא שלא מהעולם הזה.

שלו 30 במאי 2011

טל – הליגה האיטלקית נמצאת בבעיה מקיץ 2006.
לפני כן היא בעייתית בגלל שלא חקרו את נושאי השחיתות, אבל ייצרה קבוצות תחרותיות לאירופה.
לקחת את מי שהגיע לגמר כדוגמה לעליונות ליגה היא בעייתית כי היא נותנת תמונה חלקית. נכון הוא שהליגה הספרדית (קבוצותיה) שלטו בתחילת המילניום ורוב הטענות על הידרדרות הליגה הספרדית (שלי) הם בעיקר על רקע השנים ההן.
אני חושב שזה לא הכי הגון להשוות ליגות בין ארצות.
מי שאוהב כדורגל ספרדי עוצמת טוטנהאם לא תשנה את דעתו.
השאלה על הליגה הספרדית צריכה להיות בהשוואה לזאת של שנת 2000.
ביחס לעצמה רמת התחרותיות יורדת.
ועוד עניין בקשר לאירופה, מה יקרה בספרד את במשך שתי עונות אחת מהשתיים (בארסה או ריאל) לא תשחקנה בליגת האלופות אלא תורד לליגה השנייה. ואילו הקבוצה השנייה תצטרך להתחיל את העונה בחיסרון של נקודות. אני מניח שאם ריאל יורדת לליגה השנייה היא מאבדת 70% משחקניה, וגם בארסה תאבד מספר שחקנים ובעיקר שנתיים של משחק חשובות לשחקנים כמו מסי או שאבי.
הדירוג של ספרד גם כנראה יפגע מזה, בעיקר בגלל שהן צוברות הנקודות העיקריות שלה.
בנוסף לזה בליגת האלופות תשחקנה קבוצות ללא ניסיון.
גם ספונסרים יקטינו את תמיכתם, בקיצור גם אובדן כסף לא קטן.
פרשת הקלצ'ופולי פגעה בכדורגל האיטלקי באופן חמור, עדיין לא רואים את הסוף.

גלן 30 במאי 2011

שלו אתה צודק. בכלל כשיש משבר בליגה בולטת זה מאפשר ביתר קלות צמיחה של שושלות גדולות ממקום אחר. השתיים האחרונות שראינו היו כאלו. מילאן עקב ההרחקה של האנגליות ובארסה עקב המכה לאיטלקיות.

Comments closed