שליטה, נגיעה, מסירה. סקולס

פול סקולס פורש

lordcolus. cc license

זה היה באוקטובר 1997, כמה חודשים לאחר פרישת קנטונה, משחק גביע אלופות מול פיינורד. עדיין בעידן בו קבוצות הולנדיות הן חלק מהתחרות. פול סקולס, חלוץ מחליף בשנותיו הראשונות, לא חלק אמיתי מהכיתה של 1992, לא מהבולטים שבין הילדים של אלן האנסן, לא דור זהב אמיתי, מוסט לאחור.

המשחק הסתיים 1-2 אבל זה היה אחד המשחקים הטובים ביותר של יונייטד באירופה בשנות התשעים. כי פתאום, את כל מה שאריק קנטונה לימד, פול סקולס ידע. הם גם ידע איך מנצחים אירופאים. ידע איך מפעילים קבוצת כדורגל ואיך חושבים עבורה. איך מיישמים החלטה התקפית בתוך ההיררכיה השטוחה של משחק כדורגל. הוא גם ידע איך עושים את זה בבית המטבחיים של כדורגל אנגלי. נמוך קומה, אסמטי, צוות האימון בקבוצת הנוער פעם הצביע 3-2 והחליט לתת לו להמשיך למרות מגבלותיו. ב-2006 כמעט פרש בגלל בעיה בראיה.

*

הכותרת הבוקר היא לא פול סקולס פרש. אלא פול סקולס פרש, מצטרף לצוות האימון. עכשיו לאופי ולמזג שלו יש משמעות. ואין מה להסיק מהתנהגותו הכמעט סגפנית בשנותיו כשחקן. הוא מחזיק את הידע. הוא המתאמן מספר אחד. הוא המבין מספר אחד. מי יודע מה עוד ייתן?

אני אוהב את הכותרת של הוידאו:

שליטה, נגיעה, מסירה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מחשבות על שני מרוצים מיותרים (ועוד שניים מעולים)
מה זאת מורשת?

92 Comments

הוא זידאן המקורי 31 במאי 2011

גארי נוויל פרש, מצטרף לצוות העידוד.
בשבת שאחרי הפרישה, נצפה נוויל קופץ על הגדרות בטריבונה.

לדעתי היו צריכים לתת גם לנוויל תפקיד בסגל.

דורפן 31 במאי 2011

תפקיד בסגל האימון הוא לא פרס על קריירה או אהדה לקבוצה

הוא זידאן המקורי 31 במאי 2011

יש ויש.

מנחם לס 31 במאי 2011

כנראה שהפוסט החדש CROOSED WAYS עם התגובות שלי בסוף, אז הנה הן (לגבי פוסט אתמול המצויין, בקיצור נמרץ):

1. המשחק של ברצלונה הוא לא בדיוק ההגדרה המקורית של 'טוטאל סוקר', אבל כן יש בזה משהו מהחזרה לאז.

2. אני מנבא גם שיום אחד איזה מאמן ישחק שוב עם 'סוויפר', ינצח משחק גדול, והסוויפר יחזור לכדורגל, כי יותר מדי שערים נכבשים מניבדל שלא נישרק כשההגנה משחקת FLAT.

3. בקשר לשיאי העולם, הם נשברים בתדירות פוחתת והולכת גם בגלל ביקורות הסמים, אבל יותר (במקצועות הדורשים מהירות וכוח, במילים אחרות פאוור- הספק) בגלל שמהירות היא משתנה אקספוננטיאלי (EXPONENTIAL) לאנרגיה:

E=1/2 X MASS X VELOCITY SQUARE

דורפן 31 במאי 2011

אני מסכים שבשיאי יכולת טהורים – כמו אתלטיקה – הפיזיקה משחקת תפקיד יותר חשוב מהתרבות. דווקא נסיגה בענפים של טכניקה וקואורדינציה היא יותר מעניינת

ברור שברצלונה היא לא בדיוק כדורגל הולנדי – אבל במקרה הזה זו אפילו לא "השראה" זו השפעה ישירה של קרויף.

אני מקווה שהסוויפר יחזור

מנחם לס 31 במאי 2011

הסיבה שאני מאמין שהסוויפר יחזור (ואני מתפלא שזה עדיין לא קרה) היא השינוי בחוקה. פעם נבדל היה נבדל היה נבדל. היום שחקן יכול לפרוץ עם המסירה. אף שופט לא יכול במבט אחד לראות שני דברים בדיוק מחלט. זאת הסיבה לכל כך הרבה שגיאות שיפוט, ואם אני מאמן, אני שם סוויפר, וכמובן שאני מודע למגרעות של לשחק איתו. אבל המגרעות (הכנסת הירחב לניבדל) הן הבעיות!

יובל, אחר, כאב 31 במאי 2011

זה לא אקספוננציאלי, זה פולינומיאלי. יחי ההבדל

יריב 31 במאי 2011

ריבועי, אם לדייק. כואב לי כשאנשים משתמשים ב"אקספוננציאלי" לכל דבר על-ליניארי (ולפעמים, גם לדברים ליניארים בתנאי שהעליה חדה).

סימנטוב 31 במאי 2011

עצוב, כמה ריגושים אני חייב לו. איזה שחקן איזה אגדה וכמעט לא שמעתי אותו מדבר.
באסה.

אדם 31 במאי 2011

ומה שרואים בסרטון זה מבחר מסירות מול 5 קבוצות בלבד, בסרטון אחר Paul Scholes, Control touches, passes #1 רואים מבחר מסירות מול 3 יריבות בלבד. כמות מסירות ארוכות מדוייקות כאלה לא רואים בליגות אחרות בעונה שלמה. באמת שאין הרבה מה להגיד על פול סקולס, חוץ מזה שהוא הקשר הכי טוב שהיה ב-20 השנים האחרונות (זיזו, צ'אבי, פברגס, ויירה, דווידס ועוד ועוד חולקים את אותה הדעה) הוא היה השחקן הכי אהוב עליי מאז ומעולם, במשך שנים ראיתי את עצמי כאחד שצופה במשחקים של פול סקולס, לא של יונייטד, היה לי תחביב להסתכל רק עליו במשך 90 דקות.. פשוט תענוג, אני אתגעגע נורא.

אריק 31 במאי 2011

בדיוק כמו שהייתי מסכל רק על זידאן בריאל או צ'אבי בבארסה. הנאה צרופה , גאונות, שלמות.

אביעד 31 במאי 2011

אין בוידאו הזה יותר מדי עקבים. אין שם יותר מדי דריבלים. אין שם מהלכים "מרהיבים". יש שם מהלכים שמראים איך משחקים כדורגל. הוידאו המושלם לתאר את פול סקולס, השחקן האהוב עליי ביונייטד.

אוסטרלי 31 במאי 2011

צנוע, איש עבודה, מוסרי ו graceful (התרגום לעברית מחליש את המילה הזו).
סוריאליסטי משהו התזמון אחרי שבדיוק קראתי את הפוסט של לוינטל על באלוטלי.

יום עצוב.

יואב 31 במאי 2011

Edgar Davids : "I'm not the best, Paul Scholes is."

Zinedine Zidane : "Scholes is undoubtedly the best midfielder of his generation."

קראתי איפשהוא מזמן, שמרטין אדוארדס שאל את בריאן קיד איזה פרוספקטים מעניינים עולים מהאקדמיה והוא ענה:"יש לנו את דלגליש הבא".

דורפן 31 במאי 2011

אני מציע לאנשים לראות דברים אחרת. החל משבת סקולס נחוץ יותר בצוות האימון מאשר על ספסל המחליפים

אבישי 31 במאי 2011

מסכים בהחלט, במיוחד בהתחשב בעובדה שאם לוקחים שלושה סקולסים צעירים בכמה שנים בתור שלושת הקשרים המרכזיים של יונייטד אפשר לקרוא תגר על ברצלונה ושכמותה גם בלי לוותר לחלוטין על משחק האגפים האהוב והמפורסם.

אבי 31 במאי 2011

היה צפוי, אבל עדיין לא הייתי ממש מוכן.

מרגיש שלא ראיתי מספיק ממנו (או שלא מספיק התמקדתי בו לפני 10 שנים).

אבי 31 במאי 2011

עד עכשיו זה היה אימון מתוך דוגמא אישית: הוא כבר הספיק להטמיע ברוני את המסירות המדוייקות מאגף לאגף.

תומאס נוימן 31 במאי 2011

עם כל ההערכה עליו, עדיין מדובר בשחקן הכי פחות מוערך (יחסית לערכו אמיתי) בעשרים השנים האחרונות.

הדרך היחידה לעמוד באמת על יכולותיו היא להסתכל רק עליו, במשך משחק שלם (זה לא חייב להיות במשחק בו "כיכב"; זה יכול להיות בכל משחק)

דורפן 31 במאי 2011

תומאס – אני חושב שאם זידאן וצ'אבי ודווידס אומרים שאתה הטוב ביותר בדור שלך, גם אם זה בקורטוב של צניעות, זה שווה קצת יותר מאשר לסיים גבוה במשאל קוראים באינטרנט.

תומאס נוימן 31 במאי 2011

לזה בדיוק התכוונתי. רק הקולגות שלו, שחקנים בתפקידו ששיחקו מולו ומבינים את גדולתו, באמת עמדו על ערכו האמיתי.

אוהד הכדורגל הממוצע (למעט אוהדי יונייטד) ולצערי גם חלק מהפרשנים – לא.

אפי 31 במאי 2011

שחקן שהוא אוברייטד ואנדרייטד ביחד.
אנדרייטד, כי מעולם הוא לא ניצל את מלוא יכולתו ותמיד ייזכר כפועל אפור ליד כוכבים גדולים ביונייטד שזכו לתהילת המונים.
אוברייטד, כי במקביל לאפרוריותו, תמיד היה חביב הפרשנים שדיברו עליו גדולות ונצורות, לא תמיד עם כיסוי.

לא זידאן, ולא צ'אבי ולא פירלו. בגדול – הוא גחמה של פרגי.

חוויאר ה. 31 במאי 2011

טובקיסט "אחד שיודע": אפי הוא הטוקבקיסט הכי אנדרייטד. לא רק בעברית, או בוואן בעולם. טוקבקיסטים אחרים צריכים לחפור שנים כדי שיראו כמה אין להם מושג. הוא יכול לבוא, לתת טוקבק אחד, וכבר אתה יודע שהוא אדיוט מהרמה הגבוהה ביותר.

אפי 31 במאי 2011

אחלה טוקבק, אהבתי.
ואגב, סליחה שאני לא חושב כמו כולם. לא ידעתי שזה אסור כאן.

אדם 31 במאי 2011

אחרי שקראתי מה אתה באמת חושב על סקולס אני לא בטוח שיש לך יכולת לחשוב.

אפי 31 במאי 2011

תעשה משאל מיהם עשרת הפליימייקרים הטובים ביותר בכדורגל – הוא לא נכלל שם. עמיתיו למקצוע אמנם מהללים ומשבחים אבל עובדה שהוא לעולם לא היה שחקן השנה באירופה, גם לא באנגליה, לעולם לא היה גיבור ניצחון של קבוצתו, אין לו אף גול זכור או רגע הסטורי, ונבחרת אנגליה, שהייתה אמורה לזהור אם הוא כזה גדול – הייתה חלשה להחריד בכל הקריירה הארוכה שלו, בכל המונדיאלים והיורו.
נדמה לי שאפילו קפטן הוא לא היה, לא של מנצ'סטר ולא של הנבחרת.

אביעד 31 במאי 2011

אפי, הביקורת שלך לגיטימית, גם אם לטעמי לא מוצדקת. אבל הטיעון שלך שגוי עובדתית.
"תעשה משאל מיהם עשרת הפליימייקרים הטובים ביותר בכדורגל – הוא לא נכלל שם" – משאל בקרב מי? כי לפי הציטוטים שהביאו כאן, ע"פ שחקנים ומאמנים הוא דווקא כן שם. משאל בקרב הצופים? בטח תגלה את ברקוביץ' שם.
אזז כל מי שלא היה שחקן השנה באירופה הוא אוברייטד?
אף גול זכור? לעולם לא היה גיבור הניצחון? חצי גמר הצ'מפיונס 2008 נגד ברצלונה די נכנס לשתי הקטגוריות הללו.
נבחרת אנגליה – נראתה יותר טוב איתו מאשר קצת לפניו ומאשר אחריו.
מעמד הקפטן – רצו. הוא סרב. פול סקולס סרב באופן עקבי ללבוש את סרט הקפטן.

אדם 31 במאי 2011

לצורך העניין הנרי אמר שזו תעלומה בכלל שסקולס לא היה אף פעם שחקן השנה באירופה.
אם קאפלו מתחנן אליו בגיל 36 לשחק במונדיאל זה אומר משהו על הערך של סקולס.
אריקסון אמר הלוואי והיו לי 11 פול סקולס בנבחרת.
רגעים מכריעים ? רק בלדבר על שלבי הנוקאאוט ב-2008 : השער שלו מול בארסה בחצי הגמר, השער של רונאלדו בגמר התחיל ממהלך שלו, הבישול שלו לרונאלדו ברבע הגמר באולימפקו ברומא. שלושה שלבי נוקאאוט, שלושה רגעים של סקולס.
אבל בחיאת דינאק- רואים את האיכויות של השחקן הזה בכל מסירה ובכל מהלך שהוא עושה. אז הוא לא לקח מונדיאל עם אנגליה, מה לעשות כשיש לך חבורת נגרים מסביב ודייויד סימן אחד בשער? ואני אוהד אנגליה, אני יודע באמת באיזו נבחרת חד מימדית מדובר.

אדם 31 במאי 2011

אפי- והייתי מוסיף רגע אחד מהעונה, בעונה הכי גרועה שלו בשנים האחרונות.. המספרת של ויין רוני, אני בטוח שאתה יכול למצוא את הסרטון הזה, תסתכל על המהלך שקדם לשער. 4 שחקני סיטי רצים בטירוף על סקולס, ומאותו מרווח של חצי מטר, בין 4 שחקנים הוא מחליק מסירה לנאני בדיוק של מילימטרים ומשם ההגבהה והכל היסטוריה.. רק מי שצופה בסקולס בכל המשחק יכול להעריך את הרגעים האלה :).. אני מאלה שהרווחתי.. תורך לחזור לארכיונים וללמוד.

אריק 31 במאי 2011

ביי ביי ג'ינג'ר פרינס. אם יורשה לי הנה כמה ציטוטים:
Xavi: "Paul Scholes is the best midfield player of the last 20 years… He would have been valued more if he was Spanish" ‘He can play the final pass, he can score, he is strong, he never gets knocked off the ball and he doesn’t give possession away. If he had been Spanish then maybe he would have been valued more.’

Micah Richards : "He's always in the right position, always seems to be at the end of the box when the ball drops in. The complete midfielder – when he's fit, he's the best. Some go missing but he's in the right place at the right time. He's my favourite player of all-time, unbelievable. If you give him a chance it's a goal, isn't it?"

Glenn Hoddle : "There isn’t a player of his mould anywhere else in the world."

Terry Venables : "He’s the best one- or two-touch passer in the country. He sees the game unlike any other player."

Alan Shearer : "If you ask footballers to pick out the player they most admire, so many of them will pick Paul Scholes. He can tackle, and his passing and shooting is of the highest level. He’s the most consistent and naturally gifted player we’ve had for a long, long time."

Eidur Gudjohnsen : "I'm more an admirer of Paul Scholes than I am of Ronaldo. Ronaldo is a fantastic player, but he has 10 other great players around him every week…Scholes is one of the most complete footballers I've ever seen. His one-touch play is phenomenal. Whenever I have played against him, I never felt I could get close to him."

Edgar Davids : ""Every one of us (midfielders) is just trying to become as good as him. Everyone can learn from Paul Scholes."

Edgar Davids : "I'm not the best, Paul Scholes is."

Tony Adams : "I really rate Paul Scholes, because he hasn't got the high profile of many of the Manchester United players, he doesn't get too much attention, but he is one very good player. He is an intelligent player, he works hard and he scores some great goals. He is not flamboyant and is a quiet lad off the pitch but he is a tremendous asset to Manchester United and to England. He has already got my vote as player of the year."

Cesc Fabregas : "He is the one whose level I aspire to. He is the best player in the Premier League."

Patrick Vieira : "The player in the Premiership I admire most? Easy – Scholes."

Thierry Henry : "I can't understand why Scholes has never won the player of the year award. He should have won it long ago. Maybe it's because he doesn't seek the limelight like some of the other 'stars'." "Without any doubt the best player in the Premiership has to be Paul Scholes. He knows how to do everything, and he is the one who directs the way his team plays. On top of all that he has that indestructible mental strength, and he is a genuine competitor."

Zinedine Zidane : "My toughest opponent? Scholes of Manchester. He is the complete midfielder."

Zinedine Zidane : "Scholes is undoubtedly the best midfielder of his generation."

Sam Allardyce : "There is not a better midfield player in the world."

Kevin Keegan : "What United have got that Chelsea haven't is Paul Scholes. I think he is different to anything else in English football."

Marcello Lippi : "Paul Scholes would have been one of my first choices for putting together a great team – that goes to show how highly I have always rated him. Scholes is a player I have always liked, because he combines great talent and technical ability with mobility, determination and a superb shot. He is an all-round midfielder who possesses character and quality in abundance. In my opinion, he's been one of the most important players for United under Sir Alex."

Ray Wilkins : "I'm saddened because I think we as spectators, not only in this country but right through out Europe and the rest of the World, will be missing one hell of a footballer."

Gordon Strachan : "Paul Scholes has been the best England midfield player for 30-odd years. You'd probably have to go back to Bobby Charlton to find someone who could do as much as Scholes. When the ball arrives at his feet he could tell you where every player on that pitch is at that moment. His awareness is superb."

Veron while at Chelsea being asked in an interview who's the best english player : "Paul Scholes."

Peter Schmeichel : "People say he is a great player, but you have to define what a great player is, For me, it is a player who has a bottom level that means his worst performance is not noticed.If he is having a bad game, a team-mate might feel Paul Scholes is not quite on his game, but a spectator wouldn't notice. Scholes, of all the players I have played with, has the highest bottom level. His reading of the game is unsurpassed.He has an eye for a pass, for what the play or the game needs at that precise moment, that I have never seen anyone else have. He controls and distributes the play and the game better than anyone I have ever seen."

Laurent Blanc : "Scholes is the best English player. Intelligence, technique, strength… all the attributes are there. At Manchester United I saw what he could do on the training field. Phew!"

David Beckham said that, among his teammates at Real Madrid, which included Zinedine Zidane, Raúl, Ronaldo, Luís Figo and Roberto Carlos, Scholes was the most admired opponent : "He's always one of those people others talk about. Even playing at Real Madrid, the players always say to me 'what's he like'? They respect him as a footballer……

Rio Ferdinand: "He'll do ridiculous things in training like say, "You see that tree over there?" – it'll be 40 yards away – "I'm going to hit it". And he'll do it. Everyone at the club considers him the best

תומאס נוימן 31 במאי 2011

Schmeichel sums it up best

יוסי מזרחי 31 במאי 2011

עצב משולב בהקלה.
עצוב כי לא יהיה שחקן שלם כמותו. יהיו יותר טובים בהיבטים שונים,ויהיו כאלה ויהיו אחרים, אבל עוד אחד כמו השחקן הזה לא יהיה.
.
למה הקלה? מפני שאני לא רוצה לראות את השחקן האהוב ביותר עלי מתבזה ונדחק הצידה.
ירידה מהבמה ברגע שהוא בחר והשתלבות בצוות שאולי יצמיח שחקנים טובים כמותו, היא מהלך נכון של השחקן מהיר המחשבה מכל אלה שראיתי.
.
אלה שיהיו לידו, ילמדו ממי שהביא את המשחק הפשוט לכדי אומנות על, וממי שהוגדר על ידי שחקנים ששיחקו איתו ומולו כקשר הגדול בדורו.
לא וויכוחי אוהדים מוטים מכל עבר.שחקנים ומאממנים שראו כמעט הכל .
.
"שליטה, נגיעה, מסירה, סקולס".
זו אמירה פשוטה אבל חובקת עולם וכזו שמתארת בשלמות ובלי פראפרזות את האיש הזה, הג'ינג'י האחד והיחיד.
שמורה אצלי תמונה אחת של סקולס כשהוא יושב על הספסל וכשהוא מחובק מאחור על ידי סיר אלכס כמעט לחי אל לחי.
מין רגע אינטימי כזה שהסביר מצוין מה חושב הסקוטי על ילד טיפוחיו ומה הוא מרגיש כלפיו.
.
עד כמה הוא יחסר לנו? נדע רק בהמשך הדרך כשתחלוף אצלנו שוש ושוב המחשבה, 'כמה הייתי רוצה עכשיו את סקולס לעשר עשרים דקות'.

יואב 31 במאי 2011

יוסי,
התמונה המרגשת ביותר של העשרים שנה האחרונות. לא מוצא אותה, קיימת רק בוידאו כנראה.אינטימיות נדירה של אב ובן…

avigol 31 במאי 2011

לא מזמן שאלו את ורון,אחד שעבר הרבה קבוצות והתאמן עם הרבה שחקנים בקריירה מאוד עשירה,מי השחקן הכי טוב איתו שיחק,בלי לחשוב אפילו שנייה אמר el colorado,הג'ינג'י,מכונת כדורגל עם מוסר עבודה שאין שני לו.
אז אם ורון אמר,אני אאלץ להסכים איתו(:

ראול 31 במאי 2011

הציטוט של שמייכל הכי מעניין: "השחקן עם נקודת התחתית הגבוהה ביותר".

אריק 31 במאי 2011

זה פשוט היום הכי עצוב כאוהד יותר מהפרישה של קאנטונה, אז זה היה נורא אבל אני זוכר בעיקר את השוק שמייד העלה לי חיוך. לא רוצה לחשוב על היום הבא היותר עצוב עוד 3 שנים…

כוכב עליון 31 במאי 2011

השוק הראשוני הייתה עזיבת קאנטונה,זה פשוט בא משום מקום,אצלי לא היה שום חיוך, אני רק זוכר פרשן בסקיי ניוז אומר שהיחידי שיכול לתפוס את מקומו זה סקולסי. אחר כך העזיבה של בקהאם, בכל זאת בן דורי, עכשיו סקולסי. בתום העונה הבאה יפרוש האחרון מקלאס 92 שעלה לפני כולם להרכב,ונשאר אחרי כולם, זה יהיה יום עצוב במיוחד, פרישת גיגסי תעיד בעיניי יותר מכל שהזדקנתי,אחרון השחקנים שבגילי פורש, יהיה קשה לשאת את זה, על פרישת פרגי אני בכלל לא רוצה לחשוב…

אריק 31 במאי 2011

רונן סליחה אבל אני חייב עוד אחד אולי הכי חשוב:
"Many great players have worn the shirt of Manchester United. Players I worshipped, then lost with my youth in Munich. Players like Denis Law and George Best who I enjoyed so much as team-mates and now, finally, players I have watched closely in the Alex Ferguson era. And in so many ways Scholes is my favourite." Sir Bobby Charlton

דורפן 31 במאי 2011

גארי נוויל נשאל לפני כמה שבועות מי השחקן הטוב ביותר ששיחק איתו והוא אמר סקולס. הוא אפילו לא התלבט.

אבישי 31 במאי 2011

זה מצחיק להשוות את הכל הציטוטים האלו לטוקבקיסטים שטוענים שסקולס שחקן טוב ולא יותר. זה אירוני שדווקא בעידן בו הכדורגל הפך לציני כל כך דווקא השחקנים הם אלו שיודעים להעריך שחקן על איכויותיו מבלי לשפוט את הישגיו ואת הישגי הקבוצה שלו.

כסיפוביץ 31 במאי 2011

שחקן מרגש. לא סתם זידאן אמר עליו את מה שאמר.
רק פוסט אחד אחורה אנשים העיזו לזלזל בשחקן הנהדר הזה שבשיאו היה אחד הקשרים הטובים בעולם.
אני בטוח שזידאן ונוויל מבינים כדורגל קצת, אבל קצת יותר טוב ממגיבי הבלוג הזה שהשמיצו את פול סקולס.

יוסי מזרחי 31 במאי 2011

כסיפוביץ.
ההשוואות שנעשו בפוסט הקודם היו למעשה וויכוח בין אוהדים מוטים שלא ממש מקשיבים או מתיחסים אחד לשני. הייתי רוצה לא להכניס דמויות כמו סקולס לויכוחי סרק כאלה אבל מה לעשות שזה קורה.

כסיפוביץ 31 במאי 2011

ולנושא אחר- ידיעה לא פחות מעציבה היא ההחלטה של גווארדיולה לצאת לקאטאר לאחר העונה הבאה.
אם אמת בדבר זו אחת ההחלטות העלובות והפחדניות שפגשתי ממאמן כה צעיר ומצליח.

אביעד 31 במאי 2011

לדעתי זה אמיתי כמו הידיעה שאטו הולך לשחק באוזבקיסטן. בקיצור, זה לא. :)

ייספר אולסן 31 במאי 2011

מצחיק שהזכרת את המשחק ההוא מול פיינורד. אני חושב שאחריו, כשסקולס הוצב באופן תדיר בקישור מישהו (לא זוכר מי) כתב בספורט העיר (בתקופה המזהירה שלו בשנות התשעים איתך עם פולמן, רוגל וביבי) ש"סקולס הוא קשר בינוני וחלוץ גדול" ושהוא חייב לחזור לחוד. מצד שני זו גם התקופה שבה אברהמי כתב שאדי ג'ונס הולך להיות יותר גדול מקובי (וזה לא לגנותו, חלילה, גם אני חשבתי כך).

גלעד בלום 31 במאי 2011

נאמר פה הכל עליו,לפי הסופרלטיבים הוא בכלל לא אנדר רייטד,יש קונזנצוס,לדעתי השחקן היחיד ביונייטד חוץ מרוני שהיה יכול להשתלב בברסה,בקטעים שהראו בווידיאו ניתן לראות איך הוא יודע לקרוא את הפעולה הבאה ובגלל המסירה החכמה שלו(והפשוטה) המשחק נפתח לכיוון חיובי עבור יונייטד והמסירה הבאה זורמת לתוך המשחק,הוא בפרוש עושה את החברים שלו יותר טובים,זה פשוט נפלא,זה ניואנס שרק שחקן קישור אמיתי מבין,יש מתי מעט בעולם שקוראים משחק כמוהו וכולם בגן עדן של המשחק(דייגו,זידאן,קנטונה,קרויף).לא פעם מסירה של סקולס תתחיל מהלך לגול ,המהלך יגיע 3-4 מסירות אחרי שסקולס נגע בכדור אבל הגול לא היה נכבש בלי המסירה החכמה של סקולסי,שיהיה בריא,ספורטאי למופת גם באישיות,אותה קבוצה כל הקריירה,בלי שערוריות,עבר לצוות האימון,זה כמעט יותר מידי מושלם. 

אבישי 31 במאי 2011

גלעד, הכוונה לאנדר רייטד היא בקרב צופה הספורט הממוצע, לא בקרב משתתפי דה באזר. כאן מקומו של פול סקולס בהיכל התהילה מובטח.
לגבי ההשתלבות בברצלונה, לדעתי סקולס הוא השחקן היחיד ביונייטד שכבר שנים משחק את השיטה של ברצלונה, ולדעתי, גם עושה את זה יותר טוב מכל הקטלנים. ההבדל הוא שבברצלונה יש עשרה שחקני שדה שמשחקים בשיטה הזו יחדיו מה שהופך אותה ליעילה מאד וכשאחד מהם הוא לאו מסי זה ממש הופך אותה לדורסנית.

כוכב עליון 31 במאי 2011

הופתעתי, זה לקח 24 תגובות,אבל ברסה שוב הוזכרה,הייתי בטוח שלפני..רק לסקולס ולרוני יש מקום בברסה? אני חושב שגם לוידיץ' ולאברה ובטח לגיגסי בשיאו. למרות מה שמנסים לשדר ולהטיף לנו,מכאן אני חושב גם השנאה לברסה, הכדורגל לא הומצא לפני 3 ימים, ברסה אדירה, נפלאה,פנומנלית, אבל היא קבוצת כדורגל ותו לא

אבישי 31 במאי 2011

מסכים עם מה שאתה אומר. הסיבה שברסה מוזכרת בפוסט שעוסק בפרישתו של פול סקולס היא משום שבימינו ברסה היא קנה המידה לגדולה. והקריירה של פול סקולס בהחלט נמדדת באותו קנה המידה.

עצמות עצלות 31 במאי 2011

אבישי, אתה מוזמן להיכנס לכתבה עליו בוטאו ולהיווכח שאתה טועה. הוא מוערך גם בקרב הצופה הממוצע. קשה לפספס איכויות כאלו!

דוד מירושלים 31 במאי 2011

שחקן גדול.

גיל מזימבבואה 31 במאי 2011

כל המילים הטובות שנאמרות על סקולס עדיין קטנות לידו, לכן כל מה שנישאר זה רק לעמוד ולמחוא כפיים.

אבישי 31 במאי 2011

יחסית לגובהו וליכולת שלו לשלוח את הכדור עם הרגל לכל נקודה שהוא בוחר בה, הוא גם הבקיע לא מעט שערים עם הראש.
אגב, הקליפ מצטיין בהתאמה המוסיקלית שלו, אני לא רואה כזה שיר מתלבש על ביצועיהם של רונאלדו, רוני, מסי, זידאן ואחרים. אולי גיגס.

אריק 31 במאי 2011

מה שקצת מאיר את היום זה החדשות שאשלי יאנג קרוב לליברפול, הוא ממש מתאים להם. לא הייתי מתפשר על פחות מבייל או סנצ'ס לצד שמאל. אם זה לא מסתדר לתת שנה הבאה צ'אנס למוריסון וקלרבלי. אני בטוח שהעובדה ששלושת השערים של בארסה הובקעו בגלל חוסר בקשר אחורי נורמלי תגרום לסר לא להתפשר על רודוול. דרוש יאן מ'ויה או או מישהו בסגנוון הנ"ל. וגם כאן הייתי רוצה לראות את פוגבה (לא קשר אחורי, קשר מרכזי אבל נראה מאוד מבטיח.) וטוניצ'יף

איש 31 במאי 2011

יש לו כמעט 3 חודשים לאמן את קלברלי כדי להכין אותו לעונה הבאה. אפשר להתחיל בבעיטה מרחוק על עצים או על דרון גיבסון.

נעל קרועה 31 במאי 2011

1-למה במשך השנים הסקוטי זרק את כל הכוכבים שלו חוץ מסקולס וגיגס
מה מיוחד בהם,שאין לוואן ניסטרוי ובאקהם?
2- למה סקולס כמעט ולא שיחק השנה
בגלל שנגמר לו הכוח ,או בגלל שהפך לקסחן בגלל שניגמר לו הכוח?

אדם 31 במאי 2011

נעל
סקולס פתח במרבית המשחקים בתחילת העונה, נפצע במפשעה ונעדר חודשיים. יחסית לבן 36, הוא פתח בהרכב בהרבה משחקים, עד הפציעה.

אבישי 31 במאי 2011

ובתשובה לשאלה הראשונה, כמה שאני יודע, הם אף פעם לא רצו לעזוב.

גמל (סתם גמל) 1 ביוני 2011

גם ואן ניסטלרוי לא רצה לעזוב. פרגוסון זרק אותו

כוכב עליון 1 ביוני 2011

לנעל קרועה:
1. פרגי זרק כל מי שחשב שיפריע לרוח המועדון. ואן ניסטלרוי נזרק כי ראה את טובתו האישית על פני הקבוצה באופן בולט וריב מתוקשר עם רונאלדו הצעיר. בקס נזרק כי למרות שהיה איש עבודה משכמו ומעלה,אשתו ורוח הדוגמנות ששרתה עליו הזיקה (לטענת פרגי) על הקבוצה

2. סקולסי היה טוב אפילו טוב מאד בחצי השנה הראשונה, תחזור אתה מפציעה בגיל 36 ותעדכן אותנו איך זה משפיע על הכללתך או אי הכללתך בהרכב

ג'וס 31 במאי 2011

ע"פ הוידאו הוא משחק בדיוק כמו ברסה.
מדהים.

אריק 31 במאי 2011

אפי. "תעשה משאל" זה אחד הדברים המטומטים שאפשר להגיד. אני ראיתי רק שניים שעולים עליו, זידאן וצ'אבי וגם זה רק בנקודות דלגליש הוא און פאר. אז כן את קרויף לא ראיתי, אבל ברור שסקולס אחד הגדולים. משאלים זה דבר מטומם זה תלוי במערכות של יחסי ציבור. ראית פעם קשר אחורי טוב מדידייה דשאן? אני בטוח שאם תעשה "משאל" הוא לא יהיה בין עשרת הגדולים. לי זה ברור שהוא לפחות בין השלושה, אז מה אכפת לי ממשאלים.

צור שפי 31 במאי 2011

משאלים זה כמו מערכות בחירות, תראה מי נבחר :-)

צור שפי 31 במאי 2011

או אולי בעצם :-(

אפי 1 ביוני 2011

נכון, בין שאר הדברים שאפשר להגיד על סקולס זה שהוא לא פופולארי ובגלל הוא לא יהיה אף פעם ברשימות "הגדולים ביותר".

יואב 31 במאי 2011

אפי,
מהזיכרון,
שער שהעלה את יונייטד לגמר ב2008.
שער חוץ בסן סירו מול אינטר שהעלה את יונייטד לחצי הגמר ב-99.
שער ובישול בגמר הגביע ב-99 .
150 שערים כקשר ביונייטד(אינספור שערי ליגה מכריעים מול כל היריבות).
הכובש האנגלי הבכיר(או השני)בליגת האלופות(26).
במשאל שלי הוא בוודאי בטופ טן של הפליימקרים שראיתי וגם אחד מהכובשים הפוריים והמחוננים מביניהם.
אבל כמו שכתבו כאן לפני, אין טוב ממראה עיניים.
איש,
גדול.

דורפן 31 במאי 2011

נו זה ממש מיותר לדון כשנקודת המוצא היא משאל. צריך לעשות משאל. חשוב שתהיה הצבעה באמצעות SMS כדי שלא רק זידאן וצ'אבי יוכלו להצביע אלא כולם.

יוסי מזרחי 31 במאי 2011

בכוכב נולד מותר להצביע 10 פעמים מכל פלאפון.

אפי 1 ביוני 2011

תודה, יואב. סוף סוף מישהו שנותן לי נתונים ולא סתם משמיץ.
150 שערים, אה? זה הרבה או קצת ביחס לקריירה הארוכה שלו?

דורפן 1 ביוני 2011

אפי – ברמה הגבוהה (ליגה עליונה, נבחרת, גביע אירופה) יש לסקולס 164 שערים ב735 משחקים.

לזידאן 159 ב-789.

לצ'אבי 71 ב-739.

אפי 2 ביוני 2011

תודה דורפן. אכן נתונים יפים יש לבחור.

שניר 31 במאי 2011

אף פעם לא סבלתי את הג'ינג'י הארור הזה.
הלוואי והיה משחק בקבוצה אותה אני אוהד.

יואב 31 במאי 2011

א כל יום סקולסי פורש, עוד כמה קטנים….
Figo

“I’m star-struck when I see Paul Scholes because you never see him. On the pitch you can’t catch him. Off the pitch he disappears.”

Alonso

“Fans in Spain rate him very highly and I admire him a huge amount. To me Paul is a role model. He is the best midfielder I’ve seen in the last 15 or 20 years.”

Pele

“If he was playing with me, I would score so many more.”

Nasri

“Sad to hear Paul Scholes is retiring, great player, world class player, the English Zizou.”

Maradonna

“His technique is unique.”

Ronaldinho

“I want to pass like him. Who taught him how to do that?”

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 31 במאי 2011

פעם פרגי הגדיר את קין – השחקן הכי משמעותי ביונייטד (או משפיע, אני לא זוכר בדיוק).
אני חושב שההגדרה הזו שייכת בלעדית לגאון הכדורגל הג'ינג'י נמוך הקומה.
בשנים האחרונות הפריחה המאוחרת של גיגסי מעט העימה את זוהרו – אבל לאורך כל הקריירה שלו הוא היה הלב, הנשמה והמוח של שלוש או ארבע קבוצות שונות שפורקו ונבנו מחדש – והוא בשלו.
אנטון צ'כוב, אחד שהבין דבר או שניים, אמר פעם ש"אמנות הספרות היא אמנות הצמצום" (יש סיכוי שזה נאמר עליו ולא הוא אמר, לא להתנפל אם התבלבלתי). גם אמנות הכדורגל – היופי שבחסכנות, הגאונות שבפשטות. או במלים אחרות – הכדורגל של פול סקולס.
יום עצוב שמואר באורם של זכרונות יפים אין ספור.
Paul Scholes – he scores goals!

יואב 31 במאי 2011

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר )
נהדר.

Yair 31 במאי 2011

לפני כל זכרונות הכדורגל, אחד הדברים הראשונים שאני תמיד זוכר על פול סקולס זה התמונה שלו בראש עובר ומנחם את שחקני צ'לסי במוסקבה אחרי הפנדלים בזמן שכל השאר חוגגים, נסיך.

שמח שהוא נשאר בסגל הקבוצה.

Nir 31 במאי 2011

wow, Paul Scholes gave me so much enjoyment. To watch him control games. One of the few Utd players who knew, what he's going to do with the ball, even before he got the ball. His long passes were amazing.
we will miss him so much as a player
I hope he will get the chance to pass his football knowledge and skills to the next generation of Utd

Nir 31 במאי 2011

Rio Ferdinand talked about the changing of Scholes's function on the field:
Scholes had gone "from a scoring midfielder to a dictator of the game" and "changed his game while still at top of the game
".
I loved him in both rolls, but mostly the second one: "dictator of the game"

עומרי 1 ביוני 2011

המחווה של פרגי, שהכניס אותו לעשר דקות בגמר בידיעה שאלו דקותיו האחרונות ביונייטד הייתה מרגשת.

לגבי גדולתו- פול סקולס הוא הקשר הטוב בדורו כמו שואן ניסטלרוי החלוץ. וכמו שואן ניסטלרוי נחשב פחות גדול משבצ'נקו או הנרי כך גם סקולס מול זידאן.

אפי 1 ביוני 2011

הרגע שבו ראית את פול סקולס נכנס למגרש בגמר הצ'מפיונס, כשיונייטד בפיגור, זה היה הרגע הכי פחות מרענן שיש. רק הוכיח איך לפרגסון אין שום נשק קטלני על ספסל. אני לא מזלזל לרגע בסקולס, כבודו במקומו, אבל הוא לא שחקן שיכול להפוך משחק, הוא לא מנהיג, ואין לו השפעה…

אביעד 1 ביוני 2011

שטויות. כמה שסקולס עצמו לא יודה בכך מעולם, הוא כן מנהיג. ויש לו השפעה עצומה על המשחק. אבל לא בכל מצב הוא יכול לשנות משחק, מה לעשות.
אגב רגעים מרעננים ולא מרעננים: ראית מי היה על הספסל של ברצלונה בגמר? אם היא הייתה בפיגור, האופציות היו אפלאיי או בוז'אן.

ליאב 1 ביוני 2011

אם יש משהו מדהים בשחקן הזה הוא שיכולתו הכל כך מופלאה שולבה בצניעות. אני זוכר שלפני כשבוע, במשחק ההוקרה לגארי נוויל (עוד אחד מדור הנפילים של יונייטד) המצלמה התמקדה בסקולסי תוך כדי נאום הפרידה של נוויל. השמועות במהלך השבוע שעבר היו כי סקולס גם קרוב לפרישה וזה ניכר על פניו, אבל מבטו היה ממוקד בחברו לשנתון, תוך מתן כבוד רב. אותה תחושת שליחות לוחמנית היא זו שגם אפיינה אותו בשבת – הוא ידע שהוא נכנס לשחק את הדקות האחרונות של כדורגל מקצועי בחייו והמבט היחיד שהיה לו זה אותו מבט של כל דור הנפילים של יונייטד והוא – "יש עוד רבע שעה למשחק, בואו ננצח אותו".

סקולס (למרות היותו אוהד אולדהאם) בצוותא עם גיגסי, ניצבים בשורה אחת עם סיר בובי צ'רלטון, דאנקן אדוארדס, דניס לאו וג'ורג' בסט – גדולי השחקנים בתולדות יונייטד.

גדול שחקני אנגליה בדורו וגיבור ילדותי. תודה על רגשי אושר!

עידן ש. 1 ביוני 2011

איזה שחקן ענק. אבל קשה לי עם הפרישה שלו. שלא כמו עם גארי, אני מרגיש שיש לו עוד מה לתת! במיוחד לאור סיום העונה הקודמת, הזימון לנבחרות וההופעות הטובות בתחילת העונה – לפני הפציעה. אין עוד שחקן כדוגמתו ביונייטד, ובכלל בכדורגל האנגלי. אנחנו באמת זקוקים לו.

האירוניה עם סקולס היא שיונייטד תמיד הייתה ותהיה קבוצה שיהיה קשה לו יותר להתבלט בה. כי בניגוד לקבוצות כמו ארסנל, ריאל מדריד, איטלקיות בשנים עברו וברצלונה, יונייטד מבוססת על משחק אגפים משובח ופחות על משחק אמצע והנעת כדור-כי ככה פשוט משחקים על אדמת אנגליה. למעט קינו, מי שהובילו אותנו תמיד היו קיצוניים ובד"כ חלוץ אחד דומיננטי. מצד אחד אני שמח שזכינו לשחקן כזה – מצד שני אני תמיד אחשוב על כך שלא מיצה את מלוא הפוטנציאל שלו אצלנו..

x 1 ביוני 2011

אבל תחשבו רגע.. האם יכול להיות, שבגלל שלא היה לנו שחקן קצת יותר טוב מסקולס – זידאן, נדבד, קאקא – יונייטד לא הייתה הרבה שנים בטופ של הכדורגל האירופאי (בין 99 ל-2006)?

אביעד 1 ביוני 2011

גם זידאן וגם קאקא (בניגוד לסקולס בשנים 1999-2006) היו שחקנים שפחות או יותר חייבו את קבוצתם להחזיק מאחוריהם 2 קשרים אחוריים. סקולס לא. נדבד היה בכלל קשר שמאלי. אז לא, זו לא הסיבה.
אגב, שני דברים:
1. בשנים הללו יונייטד הייתה בטופ האירופאי, פשוט לא זכתה.
2. בין 2002-2004 היה ליונייטד את ורון, שחקן שנחשב בתקופתו באיטליה (שהייתה מקבילה לתקופה שזידאן למשל היה שם) לקשר מרכזי ברמה עולמית. וואלה, לא שדרג את היונייטד.

x 1 ביוני 2011

ורון במקרה הטוב היה קשר 50-50, ובמקרה הפחות טוב, קשר הורס כלומר אחורי קלאסי (מי אמר גטוסו?).
וכן, בנוסף לפורלאן, היווה את אחת הנפילות של יונייטד.

אני דיברתי על שחקן יותר קדמי, כזה שמשחק מאחורי החלוצים, יכול להניע את הקיצוניים, ומהווה בעצמו סיכון לשער.
שוב, סקולס היה ברמה עולמית, אבל עדיין, לא ברמה של אלה שציינתי, שהובילו את הקבוצות שלהם ללא עוררין בכלל, והיו בסופו של דבר יותר "קילרים" ממנו.

אגב, לגבי אירופה:
1. טעיתי, 2006, לא סימנה שום חזרה לטופ. 2007-08 כן.
2. מבחן התוצאה:
בשנים האלה היה שלב בתים שני, כששתיים עולות מכל בית, ישר לרבע גמר:
2000 – רבע גמר (הפסד לריאל)
01 – רבע (באיירן)
02 – חצי (לברקוזן)
03 – רבע (ריאל)

מכאן, אנחנו במתכונת הנוכחית של שמינית גמר:
04 – שמינית (פורטו)
05 – שמינית (מילאן)
06 – לא עוברים את שלב הבתים
07 – חצי (מילאן)

כלומר סה"כ, ב-8 שנים (שבהן שן לקחנו 4 אליפויות אנגליה), יש לנו:
– פעם אחת שלא עברנו את שלב הבתים
– פעמיים שמינית גמר
– 3 פעמים רבעי גמר
– פעמיים חצאי גמר

ללא אף גמר, וכמובן שללא זכיה. אולי לא נורא ממש, אבל ללא ספק לא מרשים במיוחד, לקבוצה בסדר גודל של יונייטד (ביג-8 באירופה).

3. יותר מזה – מבחן האופי:
בתקופה הזו באירופה, במשחקים נגד ריאל, ולאחר מכן במשחקים נגד מילאן, פשוט הרגשת את חוסר היכולת של יונייטד מולן (בערך כמו במשחק מול ברצלונה השבוע, רק באופן מופחת). הן שיתקו את יונייטד ופשוט הרגשת חוסר אונים מולן. זו החולשה שדיברתי עליה.

אביעד 1 ביוני 2011

עם כל הכבוד, הזכרת את נדבד, זידאן וקאקא. לאיפה הם הובילו את קבוצותיהם באותו זמן במסגרת כפולה?
כלומר, אכן 3 הקבוצות שהצליחו יותר מיונייטד באירופה באותן 7-8 שנים הן יובנטוס, מילאן וריאל. בכמה אליפויות הן זכו בליגה המקומית שלהן? כי היונייטד לקחה 4. אגב, באחת העונות הללו סקולס לא ממש שיחק בגלל הפגיעה בעין. נדמה לי שהיונייטד לא לקחה אף תואר רציני באותה שנה ועפה בשלב הבתים.
ולגבי החולשה שציינת? לא זוכר שהיא קשורה לסקולס בשום צורה שהיא.

אדם 2 ביוני 2011

זה היה בעונת 2005-06, לא עלינו משלב הבתים באותה עונה כשלסקולסי הייתה בעייה בעין.
סקולס זה הקשר הכי טוב ב-20 השנים האחרונות. נקודה. אני לא מבין למה אנשים מתווכחים על זה אם כל הקשרים הכי בולטים בשנים האחרונות אומרים את זה.

Comments closed