למה בעצם לא להעתיק?

אולי הפתרון לעונת צ'מפיונס ליג ארוכה, מייגעת וגרבג' טיים שהגיע לכמויות קיצוניות, הוא לא המצאה גאונית. פשוט להעתיק מאמריקה?


הקולגה שלי אוריאל דסקל הוא צעקן גדול (ושיכור). היום הוא למשל מציע למשל שביתה בלה-ליגה בגלל שבארסה לקחה שבעה שחקני נוער מאספניול וריאל מדריד כהרגלה התעלתה עליה – תשעה שחקני נוער של ראיו ואיוקאנו. אני אדם מתון בהרבה. למה להשבית את הליגה למליוני צופים? אני בעד עונש שיאסור על כל קבוצה שהחתימה שחקן בן 16 של מועדון אחר בלי פיצוי כספי לדבר על "פילוסופיה של נוער" לשנה אחרי מקרה שכזה. נניח – ליונייטד אסור לדבר שנה על נוער אחרי קיקו מאקדה. ולברצלונה שבע שנים. ולריאל תשע שנים. זה לא יפסיק את התופעה, אבל אני רואה את גווארדיולה מתקשר לאחראים ואומר: "אין מצב שנוכל לקחת מהם רק שניים-שלושה?"

אבל בימים האחרונים דסקל המציא שיטה חדשה לליגת האלופות שאני מאד אוהב. עם כמה יתרונות עצומים. ולפני הכל ייתרון של ריאל-פוליטיק. לא צריך להפוך את העולם ולהוציא קבוצות מהליגות שלהן ולשריין קבוצות לסופר ליג וכך הלאה.

מה השיטה?

א. צמצום הליגות המקומיות ל-16 קבוצות כי בשיטה שהוא מציע אלופת אירופה תשחק 19-20 משחקים. אני כבר אוהב את הרעיון הזה כי למשל הוא ייתן לקבוצות כמו נאפולי או ארסנל ואולי אפילו ואלנסיה סיכוי הרבה יותר ריאלי להתמודד על האליפות בליגה המקומית.

ב. להעתיק כמעט בדיוק מהNFL!. תקציר: שמונה בתים של ארבע קבוצות. לפלייאוף עולות שמונה האלופות וארבע הבאות עם המאזן הטוב ביותר. המאזן הנחשב הוא לא רק מול היריבות בבית אלא המאזן הכללי.

לוח המשחקים הוא בית וחוץ מול היריבות בבית – שיהיו מאזור גאוגרפי יחסית קרוב (למרות שלא יותר משתיים ממדינה באותו בית). שאר 6 או 8 או 10 המשחקים יהיו משחק בודד מול יריבות באותו סדר גודל. כך שבלוח המשחקים של יונייטד יופיע רוב ראשי הבתים האחרים – כמו באיירן או ברצלונה או מילאן. ולמשחקים הללו תהיה משמעות עצומה בגלל שיטת הפלייאוף – משחק בודד בביתה של הקבוצה עם המאזן הטוב יותר.

מה לא צריך להעתיק מהפוטבול? את עניין הקונפרנס שמחלק את הליגה לשתיים. זה סתם מלאכותי ועדיפה שיטה בה תאורטית כל גמר הוא אפשרי.

מה הייתי מוסיף לשיטה (דסקל רצה לסגור את ההשתפפות לכמה שנים)?

שבכל שנה ישתתפו 12 העולות לפלייאוף מהעונה שעברה. עוד 4 שיעלו בהצלבה מבין הקבוצות במקומות 13-20. היתרון של הדבר הזה הוא שאם אפילו למקום ה-20 יש משמעות אז אין כמעט משחקים זניחים בעונה הרגילה. שאר ה-16 יעלו משלב מוקדמות כלשהו.

כמה בדיקות של עונת ליגת האלופות הנוכחית לפי מודל NFL נוכחי.

לוח משחקים: ברצלונה משחקים 30 משחקים בספרד מול 19 באירופה, במקום 38 בספרד ו-13 באירופה. חסכנו שני משחקים – אבל המשחקים שחסכנו הם מאיורקה ואלמיירה ודומותיהן. המשחקים שהוספנו הם מול ראשי בית במבנה האירופי — נניח יונייטד בעונה הרגילה, באיירן, אינטר וכו'.

יתרון אחר: בשיטה הזו היא משחקת מול 13 עד 16 יריבות בדרכה לאליפות. במקום המצב הנוכחי בו היא פוגשת רק שבע קבוצות וייתכן שאפילו פחות. בשנה שעברה אינטר וברצלונה היו גם בשלב הבתים – אז אלופת אירופה פגשה רק שש קבוצות. זה מצויין גם מבחינה כלכלית לברצלונה עצמה. יותר יריבות זה יותר חשיפה.

במצב הזה רוב הגדולות משוריינות לעונה נוספת – נניח כל מי שהיו בשלב הנוקאאוט השנה. אבל גדולה במשבר – יובנטוס או ליברפול – לא נהנית משריון.

אין לה כמעט שום משחק גרבג' טיים. באירופה היא נאבקת בכל משחק על הביתיות בפלייאוף. בליגה היא לא פתחה פער כמה מחזורים לסיום.

אבל הכי חשוב: האמריקאים בדקו את זה כבר. זה עובד.

הצעותיכם יתקבלו בברכה, הנוסח המוסכם יישלח לאופ"א וייזרק לפח שם.

כותרות אתרי הספורט ב2022
סיכום עונה 3: עם הפנים לעונת 2011-12

78 Comments

Tal 1 ביוני 2011

נשמע מצוין, אבל אם כבר להעתיק, אז למה לא את הדברים החשובים באמת?

מה עם תקרת שכר לליגת האלופות הזו (לדעתי זה מקור הכוח האמיתי של הספורט האמריקאי, פחות השיטה)?

על סוג של דראפט אין טעם לדבר כל עוד מחלקות הנוער נמצאות באחריותן הבלעדית של הקבוצות, אבל אם קבוצה תוכל להחזיק רק 3-4 שחקני על בגילאי 23 ומעלה, תהיה ליגה תחרותית להפליא.

דורפן 1 ביוני 2011

זה עניין של תהליך. גם הדראפט לא נוצר ביום אחד. היתרון בשיטה הזו הוא לדעתי שלגדולות אין שום סיבה להתנגד לה כרגע אחרי זה אפשר להתקדם למודל יותר שוויוני – שבכדורגל הוא פחות נחוץ מבפוטבול .

sui 1 ביוני 2011

השיטה הזאת עדיין לא פותרת את בעיית גניבת הכשרונות הצעירים
מכיוון שאין לי מושג איך פועלת שיטת הדראפט בארה"ב אני לא יודע אם היא יכולה להתאים לכדורגל האירופי..האם עושים אותו מקומי? או למשל דראפט מכל בריטניה (סקוטלנד וכו' )
גם אין כדורגל מכללות שם..בגיל 18 חבר'ה כבר שחקנים מקצועיים (אלו ברמות הגבוהות)
בכל מקרה זה מצריך קצת יותר התערבות של המדינה אני מניח… על מנת לחוקק חוקים שיאפשרו שליטה חוקית ברמה מסויימת גם בילדים ו או נערים צעירים
ויותר מזה – חוקים שיחולו על כולם ולא רק קבוצות מקומיות (ארסנל "גנבה" שני שחקנים בני 16 מברסה לאחרונה – למרות שאולי גם הם "גנובים" ממילא) כלומר אופ"א צריכה להתערב… האם הם יתערבו לריאל וברסה בביזנס? קשה לי להאמין

בכל אופן אני תומך בשיטת דורפן המבוססת על הNFL

יריב 1 ביוני 2011

אם מפרידים רשמית את האקדמיות ממועדוני בוגרים ניתן להכניס דראפט. אני חושב שרונן כבר העלה הצעה כזו פעם (או שאני זוכר את זה ממקור אחר), ובה האקדמיה מקבלת חלק משכר השחקן, במקום בעלות על הכרטיס.
דראפט: דראפט אירופי ודראפטים מקומיים (מדינתיים) במקביל נראה כמו אפשרות סבירה. זה קצת מחליש את הדראפט הראשי, האירופי, אבל לא סביר שקבוצה דנית תבחר שחקן קרואטי שלא רוצה לעזוב את קרואטיה, שלא לדבר על מדינות שמחוץ לאיחוד.
הבעיה האמיתית עם דראפט היא שזה לא משתלב טוב עם מעבר בין ליגות, אבל זה יכול להיות אחד הפרסים לקבוצות המעפילות, בדיוק כמו הכסף.

דורפן 1 ביוני 2011

זה פתרון מרחיק לכת אני חייב לומר – מאגר הכשרון בכדורגל כל כך הרבה יותר גדול מאשר בפוטבול שאין צורך בדראפט – רק בהגינות כלכלית. בנוסף, לא ניתן לכפות את הדראפט במצב בו קבוצות משחקות גם ליגות אחרות.

יריב 1 ביוני 2011

לא ניתן למנוע מקבוצה לשתף שחקן שלא העמיד עצמו בדראפט במסגרת אחרת, אבל כמו שלפרמייר ליג יש חוקי סגל מיוחדים יכולים להיות כאלו לכל ליגה, כולל המפעלים האירופיים. אני מסופק אם ההוגנות הכלכלית מספיקה, בגלל פערי ההכנסות העצומים. אם תהיה תקרת תקרת שכר מסדר הגודל של מה שמשלמת היום מנצ'סטר (שלא לדבר על ברצלונה) לשחקניה, לא תהיה לזה השפעה. תקרת שכר נמוכה יותר ללא שכר מקסימום לא תעבור את המועדונים הגדולים. תקרת שכר עם שכר מקסימום תגדיל את כוח המועדונים היוקרתיים עוד יותר…

cookie-monster 1 ביוני 2011

http://www.britishpathe.com/record.php?id=38996

סליחה על האופטופיק אבל נתקלתי באתר עם קטעי טלוויזיה בשחור לבן ענתיקות שבענתיקות.. ספורט אבל גם כל מני.
זה לינק לדרבי של מנצ'סטר בFACUP מ1954 :O

חלפס 1 ביוני 2011

במקביל לרעיון כזה, שהוא מעניין, צריך למצוא אלטרנטיווה לכל הקבוצות המקומיות שלא מתמודדות על השתתפות בליגה הארופית החדשה. כמו כן צמצום הליגה תגרום לאלפי אוהדים לרדת ליגה וגם להם צריך לדאוג.
נראה לי גם שבכדורגל הארופי פיתחו את גילוי הכשרונות הצעירים ברמה שעקפה את המקצוענות האמריקאית, לכן גם בשיטה שלהם אין את הפתרון.

דורפן 1 ביוני 2011

אני לא חושב שצריך לדאוג לאוהדים שירדו ליגה. להיפך – הקבוצות שלהם יהיו בצמרת של ליגה תחרותית במקום בשר תותחים חסר משמעות. באנגליה מוכח שליגה שניה יכולה להיות מלאת עניין.

איל 1 ביוני 2011

יש לי רעיון חשוב יותר, וקל יותר (אולי) ליישום.

למה שלא תוסיפו בשורה העליונה של הכותבים באתר גם את דסקל?

ללא ספק אחד הכותבים המוכשרים ביותר בתחום הספורט.

קדימה, דסקל לדה-באזר!

x 1 ביוני 2011

לדעתי, בתים של 4 הם קטנים מדי, ולא נותנים יותר מדי מרווח תמרון.
הייתי מציע חלוקה ל-4 בתים של שמונה..

לפני כמה שנים, חשבתי (גם, בעקבות ה-NFL) על ליגה אירופאית כללית (כלומר על חשבון הליגות המקומיות) במתכונת כזו:
צריכים כ-6 בתים איזוריים, שבכל אחד מהם כ-6 קבוצות.נניח:
1. בית בריטי, עם 4 הגדולות + 2 סקוטיות.
2. בית איברי עם 4 הגדולות הספרדיות + 2 פורטגליות.
3. בית גרמני/סקנדינבי
4. בית צרפתי/הולנדי/בלגי/שוויצרי
5. בית איטלקי (+יווני/טורקי ???)
6. בית מזרחי – רוסי/אוקראיני/רומני/ טורקי/יווני וכו' (כמובן שיש פה נחיתות גדולה, לעומת שאר הבתים, אבל מצד שני, זה נותן לקבוצה "קטנה" את האפשרות להגיע גבוה).

המשחקים הם במתכונת הבאה:
בתוך הבית – משחקי בית וחוץ (כלומר 10 משחקים סה"כ).
מול כל שאר הקבוצות – משחק בודד (כלומר עוד 30 משחקים)
סה"כ – 40 משחקים בעונה

6 הראשונות בכל בית עולות לפלייאוף, וכן ה-6 הבאות עם המאזן הטוב ביותר, ומשם פלייאוף במתכונת NFL (משחק בודד עם יתרון ביתיות, עד לגמר).

ניתן גם לחלק לשניים לפי צפון/דרום או מזרח/מערב.

אפשר לבצע את הליגה במתכונת ליגת האלופות (לא על חשבון ליגות מקומיות), שוב ע"י 10 משחקים בין היריבות בבית, ועוד 5 משחקים מול יריבות באותו סדר גודל (כמו ב-NFL, לפי המיקום בבית בשנה שעברה -לדוגמה, "כל מקומות-4 בבתים שלהן, יפגשו"), ושוב 12 עולות לפלייאוף

דורפן 1 ביוני 2011

X – אני מעדיף בתים של 4 על בתים של שמונה. משום שבבית של 4 יש הרבה פחות משחקים ללא עניין. ויותר חשוב: אולי ההצעה שלך טובה לעתיד רחוק יותר של אירופה מאוחדת. כרגע בלתי אפשרי להעביר אותה. לעומת את זאת שינוי פורמט כזה נוח בהרבה להחלה. אין הבדל גדול בין מספרי המשחקים באירופה ובמדינה לעומת הקיים.

ניצן נ. 1 ביוני 2011

אני חושב שצריך לציין באופן ברור באילו תקופות מותר לשנות סגלים או יותר נכון מהו התאריך האחרון לקניית שחקנים. אם אני מבין נכון את השיטה, ברצלונה ושאר הגדולות יכולות לחסל את הסגל של דורטמונד עוד לפני שליגת האלופות התחילה ובכך להוציא את העוקץ. השאלה היא האם למנוע לחלוטין קנייה של שחקנים בתקופה שבין הליגה המוקמית לליגת האלופות או להגביל אותה בדרך זו או אחרת.

איש 1 ביוני 2011

הבעיה היא שהסיכוי היחיד למימוש של משהו מזה הוא שארה"ב תחליט לפלוש לאירופה ואז תמנה גוף אמריקאי שינהל את הכדורגל האירופי.

גיל שלי 1 ביוני 2011

מי שבינתיים פולשת לאירופה זו גרמניה. יש סיכוי לא רע שארצות הברית ואירופה ייראו דומות בעוד כמה שנים

גפן 1 ביוני 2011

נשיאים ורוח,וגשם אין

טל 1 ביוני 2011

משום מה, שהקבוצה שלו "גונבת" שחקני נוער מברצלונה (ומכל שאר העולם פחות או יותר), זה פחות מפריע לדסקל. למעשה אני בטוח שזה חלק ממה שהוא מציג כ"ניהול הכלכלי הנבון" של ארסנל.

דורפן 1 ביוני 2011

טל – זה נראה לי פשוט מצויין כבר לציין שכל ביקורת נגד ברצלונה היא מגמתית ונגועה בחוסר תום לב. אבל לפחות הביקורת שלו נגד מדריד מוצדקת, אז נתנחם בזה.

אגב, מי שמוכר לארסנל שחקני נוער של ברצלונה הוא אח של גווארדיולה.

טל 1 ביוני 2011

לא, ביקורתית נגד ברצלונה במקרה הספציפי הזה היא מגמתית וצבועה. אני לא מוצא דרך אחרת להגדיר את זה, אשר אותו כותב בדיוק לא מוצא פגם (להפך) בשחקנים שקבוצתו האהודה, המוסרית ומנוהלת להפליא, גונבת מקבוצת הנוער של ברצלונה. ומכל קבוצה אחרת על הפלנטה בערך.

ואני מבין שאם יתברר שאח של פוצ'טינו הוא זה שסידר את מעבר השחקנים דסקל יבטל את ההשבתה?

אגב, לא טענתי נגד או בעד מעבר שחקנים. טענתי שמי שמהלל מעבר כזה כאשר הוא משרת את קבוצתו וקורא להשבית ליגה, כאשר המרוויחה ממנו היא הקבוצה הנואה עליו הוא צבוע. במקרה הטוב.

חכם בדיעבד 1 ביוני 2011

מצחיק איפה אתם מוצאים את האינפורמציה. ארסנל לא גונבת שחקנים מברצלונה. הם מחליטים לעבור לשם. במקרה האחרון שלו גון טוראל, אמו אנגליה והוא החליט שהוא מעדיף את ארסנל מכיוון שהוא רוצה לשחק בליגה האנגלית. זהו.

טל 1 ביוני 2011

אף אחד לא באמת גונב שחקנים. לא ארסנל מברצלונה ולא ברצלונה מאספניול. המושג גנבה צריך להיות במרכאות בהקשר הזה, הרי אף אחד לא יכול להכריח שחקן לעבור אם הוא לא רוצה.

הצביעות של הדסקלים של העולם היא בתיאור מצב שבו שחקן עובר מברצלונה לארסנל כמהלך לגטימי, שלא לומר מבורך ולעומת תיאור מצב שבו שחקן עובר מקבוצה אחרת לברצלונה כגנבה.

גפן 1 ביוני 2011

ואת השחקנים מקבוצת הנוער של אספניול גררו באזיקים וניידת משטרה לבארסה?

אותם 7 שחקנים של אספניול לא החליטו לעבור לבארסה? איימו עליהם עם אקדח לרכה?

אמא של ג'ון טוראל לא הייתה אנגליה שהוא התחיל לשחק במדי בארסה?

דורפן 1 ביוני 2011

גפן – זכויות ילדים הם הדבר הכי גבוה כמעט במדרג זכויות – אז אין פה שום דבר לא חוקי. הכל חוקי לגמרי. אבל שמועדון גדול ייקח שנתון שלם ממועדון שכן קטן בעיר שלו – כשבאמת יש לברצלונה כסף לקנות מאספניול את מי שהם רוצים – זה מכוער. זה להגיד להם: "אין לכם מה להתאמץ בכלל. כל דבר שיצליח לכם ניקח". הם הרי במצב נוח לקחת להם הכל – כי אפילו לא צריך להעביר את המשפחה.

חכם בדיעבד 3 ביוני 2011

השאלה המעניינת יותר היא מאין שואב עיתונאי ספורט את המידע שלו.
ראשית לא מדובר בשנתון שלם. שנית העניין בכלל עוד לא סגור.
ברוכים הבאים לעונת המלפפונים.

יניב 1 ביוני 2011

ישנה היסחפות לגבי שחקני הנוער בבארסה, רובם יתקשו בקבוצות אחרות.
ישנם מסי צ'אבי ופויול. ובמקרה של צ'אבי ופויול ההצלחה הגיעה מאוחר יחסית ואני בספק שאותה סבלנות היתה גם במועדונים אחרים, וגם בבארסה הסבלנות עמדה לפעמים במבחן.
למה פויול וצ'אבי (ומסי) ולא השאר? מכיוון שהתיאום בהגנה וכובד הקישור נופל עליהם. מה שנותר אלה תפקידים חד מימדיים יותר ששחקנים טובים-סבירים מבצעים בצורה טובה.
פדרו יתקשה מאוד בכל קבוצה אחרת. פיקה סובל ללא פויול (אבידל הוא מצוין, אבל הוא לא שחקן בית), בוסקטס יש לו ראיית משחק טובה אבל בכל היותר (כולל ספורטיביות) הוא נופל בענק, בויאן לא משתלב.
אינייסטה הוא שחקן טוב אך ההצלחה איתו גם הייתה מאוחרת ( ברוב שנותיו היה מחליף, עד הגיעו של פפ).
ללא פויול וצ'אבי אני לא חושב שהייתה ביקורת על "גניבת כשרונות ספרד", כי הקבוצה אולי הייתה מצליחה גם כן אבל לא על טהרת שחקני הבית. דוקא כאן ראוי לציין לטובה את השיטה של בארסה שיכולה ליצור תפקידים שדורשים יכולות ספציפיות. כמובן שזה דורש תפקידים "כבדים" כגון אלו של פויול וצ'אבי (שללא ניסיונם לא היו מצליחים להשתלט על השיטה).
מסי הוא סתם חריג :).

מולי 1 ביוני 2011

רונן, אני חושש שיש כעת בעולם כולו זוג מגמות מנוגדות המרימות ראש: מחד הגלובליזם ומאידך העלאת קרן התרבות המקומית.

אכן הלאומנות (כולנו כור היתוך) קצת ירדה לטובת "אין תרבות אחת אליה רצוי לשאוף ולכל תרבות יתרונותיה", אך מצד שני הריבוי הזה פחות מאפשר יציאה מהמסגרת המקומית ובאורח אבסורדי יוצרת שנאת זרים.

לאור זאת, אני חושש שמעט מאוד מדינות יקבלו בברכה את האמירה המובלעת בקביעה שיש ליגת על עולמית והליגה שלנו (כלומר אנחנו) פחות שווים…

(וכל זה מבלי להזכיר שפוליטיקאים הם מותני כוח, ולעולם לא יסכימו לקביעה המשתמעת שהממלכה המקומית שלהם היא השולית, בטח ובטח במקומות המאמינים שהליגה שלהם היא הששית בטיבה … ומטה).

דורפן 1 ביוני 2011

מולי – בתחומים עושי כסף כמו כדורגל אתה רואה את התרבות המקומית מרימה ראש?

מולי 1 ביוני 2011

כן, למרות הכסף הרי רוב היריבויות בכדורגל הן קודם כל על בסיס מקומי (דרבי עירוני/מחוזי), לאומני (ברצלונה-ריאל מדריד), דתי (סלטיק – ריינג'רס) או אידיאולוגי/ערכי/אנטי ממסדי…

אנו לא שונאים את קפריסין/צרפת/קולומביה/דנמרק על כך שהעיפו אותנו מהמונדיאלים לדורותיהם.

יש אמנם יריבויות שנבעו מאירועים היסטוריים, אך עדיין האם אתה באמת חושב שקבוצה כמו ברצלונה תתנתק מהליגה של קטלוניה/ספרד ותשחק רק ברמה הבינלאומית?

ולגבי הכסף, מכבי ת'א כדורסל ניסתה ללכת רק על כסף והצלחות ומצאה עצמה מתנתקת מאוהדיה. גילתה שזה לא משתלם כלכלית והנה דברים משתנים …

דורפן 1 ביוני 2011

מולי – אבל זה בדיוק מה שאמרתי… ברצלונה תשאר בליגה שלה – שרק תקטן ל-16 קבוצות ותשחק בליגה כזו – שהפורמט שלה ארוך בשישה משחקים מהנוכחי.

אריק 1 ביוני 2011

רונן מולי צודק. בוא נעשה משאל כמו שאפי אוהב ונשאל את כל אוהדי יונייטד/ליברפול/ארסנל איזה תואר הם רוצים יותר האלופות או הליגה. אני אישית לא הייתי מוותר על תואר מקומי בשביל שום דבר ונדמה לי שאני חלק מהרוב. היחידים שהיו עונים אחרת הם אוהדי ריאל/בארסה שמשחקות בליגת פארסה.

דורפן 1 ביוני 2011

אריק – אבל אני לא מבין את הביקורת. ההצעה הזו מדברת על כך שהליגות המקומיות ממשיכות להתקיים. הן מתקצרות טיפה וליגת האלופות מתארכת טיפה. במקום 38 משחקים במדינה ו-13 באלופות, 30 משחקים במדינה ו-19 באלופות.

גפן 1 ביוני 2011

LOL

זכיה באליפות אנגליה לעומת זכיה בליגת האלופות זה כמו זכיה בגביע הליגה האנגלי (ואל תתבלבל בין הגביע האנגלי לגביע הליגה האנגלי) לעומת זכיה באליפות אנגליה.

דורפן 1 ביוני 2011

גפן – זה לא נכון. זה נכון בעונה בה התוצאה היא לגיטימית. כלומר מגיעות לגמר אלופות של שתי מדינות גדולות, כשהן הדיחו בדרך אלופות של המדינות הגדולות האחרות. כפי שהיה לנו בארבע השנים האחרונות.

אבל היו גם עונות שקיבלנו בגמר קבוצות ממקומות 3-5 בליגות גדולות שהגיעו לגמר תוך כדי שהן מעלות הרכבי מילואים בליגה בחודשים האחרונים. בשנים כאלו יש זילות של התואר

גפן 1 ביוני 2011

רונן

ליגת האלופות זה התואר הכי חשוב שיש BY FAR על כל תואר אחר מקומי.זה לא משנה מי מגיעה לגמר ואיזה יריבות עברו בדרך,וזה לא משנה באיזה ליגה מקומית אתה משחק.

בגלל זה לפרגי יש ב ב 25 עונות ביונייטד 12 אליפויות ו 2 זכיות בצ'מפיונס ליג. אני בטוח שפרגי היה מוותר עכשיו על 6 אליפויות באנגליה תמורת עוד 2 זכיות בצ'מפיונס ליג.

בקיצור כל ניסיון להשוואה בין זכיה בתואר מקומי בליגה כלשהי לעומת זכיה בצ'מפיונס ליג הוא בגדר חלמאות..

גפן 1 ביוני 2011

רונן

עוד משהו
אני יודע שאתה לא אוהב שאלות תיאורטיות,כמו,איזה מקום יסיימו יונייטד בליגה הספרדית או בארסה בליגה האנגלית,ובצדק..זה חסר טעם

אבל באופן תיאורטי בלבד,מה היית בוחר לגבי יונייטד בשנה הבאה

1)אליפות של צ'לסי באנגליה וזכייה של יונייטד בצ'מפיונס
2)אליפות של ליברפול באנגליה וזכייה של יונייטד בצ'מפיונס
3)אליפות של סיטי באנגליה וזכייה של יונייטד בצ'מפיונס
4)אליפות של יונייטד באנגליה וזכייה של אחת מבין צ'לסי/סיטי/ליברפול(אני יודע שהם לא בצ'מפיונס שנה הבאה) בצ'מפיונס
5)אליפות של יונייטד באנגליה וזכייה של בארסה/ריאל/כל קבוצה אחרת שהיא לא אנגלית בצ'מפיונס

עבורי לפחות, אם לא תבחר באחת משלושת האופציות הראשונות אני אתחיל לחשוב שמשהו מוזר בך… : )

אני אישית נותן מעכשיו לריאל ומוריניו את 6 האליפויות הבאות בספרד תמורת 3 זכיות של בארסה בצ'מפיונס באותן 6 שנים.

אריק 1 ביוני 2011

תשובה חמש מה השאלה בכלל.
הליגה זה סיפור ארוך של 38 מחזורים שמתחיל באוגוסט ונגמר במאי. הצ'מפיונס מתחילה בעצם רק בפברואר וגם אז יש חמישה – בעה משחקים מעניינים במקרה הטוב. כשמאי מגיע אני רוצה קודם את הליגה. תעשה משאל בטימטוק או רדקפה ותראה שרוב האוהדים של יונייטד לפחות מסכימים איתיץ וכווווווווווווווול אוהדי ליברפול האנגלים היו מחליפים את 2005 בזכיה באליפות

אריק 1 ביוני 2011

אהה גפן אני רואה שאתה אוהד של בארסה אז לעולם תבין את כל הטיעונים שלי, ברור שבארסה וריאל רוצות צ'מפיונס זאת תחרות מגלומנית על שליטה ביקום אחרי שבדרך הם החריבו את לה ליגה ואיבדן בה עניין

D! במולדת 1 ביוני 2011

עוד הצעה מעניינת, אבל

הייתי מתחיל מהצעות קודמות שעלו פה: ליגת האלופות בסיום העונה הסדירה ככה שכולם פנויים למשחקים וכל הקבוצות משחקות בסגלים שזכו בתואר או בזכות לשחק בליגה.
אם יש שלב בתים, שישחקו בו ללא דירוגי קבוצות מה שיתן משחקים יותר מענינים ובכל מקרה ביטול שלב הבתים הראשון.
אם כבר ליגה אירופית, מבחינתי היא גם יכולה להחליף את הליגה המקומית ,שקבוצות הליגה האירופית יצטרפו לפלייאופים (איך כותבים את זה) בליגות המקומיות ושם מי שלא תזכה בתואר (או במיקום) תוחלף בזו שכן זכתה.

כמובן שהדבר החשוב יותר נוגע לתחומים כלכליים אבל אני פשוט לא רואה את זה קורה בקרוב, מלבד אולי שינוי מסויים בזכויות השידור של ספרד.

D! במולדת 1 ביוני 2011

גפן, אומנם יכול להיות שהסיבה היא שאני אוהד ליברפול
אבל אני מעדיף לזכות קודם בליגה.

אולי נדבר שוב אחרי שלוש ארבע אליפויות מקומיות רצופות. עד אז..

כסיפוביץ 1 ביוני 2011

א. אני בעד השיטה פשוט כי האמריקאים יודעים מה הם עושים והם עושים את זה הכי טוב בעולם.
ב. אני מסכים שהתואר המקומי חשוב יותר מליגת האלופות בהרבה מקומות.
הסיבה היא שרוב הליגה בכלל לא משתתפת בליגת האלופות ואם כן זו סיבה כלכלית בלבד ולא הילה כל שהיא.
כמובן שמדובר בקבוצות כמו טוטנהאם לדוגמא או פיורנטינה ולא הגדולות המאוסות והדורסות.
אם השיטה המוצעת אכן תעבוד ועוד כמה חברלייך יריחו אלופות עדיין תישאר עם 6-7 קבוצות שנלחמות בליגה שלהם והאוהדים שלהם יעדיפו ריח מאבק מקומי כל שבוע.
אנחנו הישראלים שלא ראינו ליגת כדורגל נורמלית 15 שנה ישר מביטים אל האלופות כאל עגל זהב. תשאל אנגלי והוא יגיד לך שאין על המאבק המקומי עם המסורת שלו ארוכת השנים.

גפן 1 ביוני 2011

אנגלופילים הם אנשים מוזרים : )

כסיפוביץ 1 ביוני 2011

ויש ישראלים לא פחות

גפן 1 ביוני 2011

Yap

דורפן 1 ביוני 2011

גפן – בשנה שיונייטד לא אלופת אנגליה, אליפות אנגליה היא הכי חשובה לה. כי שנתיים רצוף ללא האליפות זה גרוע מאד. אליפות לליברפול זה גרוע מאד מאד אז זה לא בא בחשבון. הכי עדיף פה זכיה של יונייטד באליפות וזכיה לא אנגלית באלופות, ואחר כך זכיה שלא יונייטד באלופות ואולי צ'לסי, שהיא לא ממש יריבה היסטורית, באליפות

גפן 1 ביוני 2011

אני בטוח במיליון אחוז שפרגי חושב אחרת ממך

אבל זו דעתך,לגיטימי מבחינתי (אבל עדיין אתה ויתר האנגלופילים מוזרים!)

דורפן 1 ביוני 2011

גפן – פרגוסון לא מסתיר לרוב את דעתו. בשנים בהן יונייטד לא אלופה הוא נוטה להגיד שחשוב להחזיר את האליפות. ובשנים שהקבוצה אלופה הוא נוטה להגיד שחשובה לו יותר אירופה.

אבל פרגוסון לא דוגמא. כי הוא תמיד מתאמץ בשניהם. אבל כשמילאן זוכה באלופות כשהיא משתפת בליגה את כוכביה עשרים משחקים – זו זילות

גפן 1 ביוני 2011

בליגה פרגי השנה ערך רוטציות עמוקות.בצ'מפיונס החל משמינית הגמר שיחק ההרכב הכי חזק שלו,ובצדק.המשחק היחיד בצ'מפיונס שהוא העז לעשות רוטציה די הזויה היתה בגומלין מול שאלקה,וגם זה אחרי שהיה ברור לכולם שגם ההרכב השלישי יתעלל בגרמנים (מה שקרה בפועל)

שהסתיים גמר הצ'מפיונס בשבת,החלו לצוץ כמו פטריות אחרי הגשם ידיעות בעיתונות והתקשורת האנגלית שהעונה של יונייטד די אכזבה/כישלון לאור תוצאת הגמר.כמובן שזו הגזמה מטורפת, אבל לאור האובססיה של התקשורת האנגלית והקבוצות האנגליות (מישהו אמר אברמוביץ? או פרגי?) לצ'מפיונס,זה די ברור מאיפה זה בא.

אני אחזור שוב.ב19 העונות האחרונות פרגי הביא 12 אליפויות ו 2 צ'מפיונס.זו משוואה מאוד ברורה.ליונייטד (כמו בארסה,ריאל,צלסי,באיירן,מילאן,אינטר) יותר קשה לקחת צ'מפיונס מאליפות מקומית.

שום תואר לא מתקרב אפילו לצ'מפיונס.פרגי יודע את זה,אתה יודע את זה,אני יודע את זה.

דורפן 1 ביוני 2011

גפן – מה שאתה אומר זה אבסורד סטטיסטי. ברור שיותר קל לקחת תואר מקומי. זה נכון לגבי כל מדינה – אלו שיש בהן שוויון ואלו שהן. כי לכל מדינה יש יותר אליפויות מקומיות (ממוצע של אחת לשנה!) מאליפויות אירופה ויש רק קבוצה אחת עם יותר אליפויות אירופה מאליפויות ארצה. שתיים לעומת אחת.

העובדה שיותר קשה לקחת את אירופה היא בעיקר כי אתה יותר חשוף להפתעות. כי מסתובבות כל מיני קבוצות חזקות שפתאום לא צריכות להתכונן לליגה "ומתרכזות באירופה". מילאן שהביסה את יוניטד ב-2007 פשוט זרקה זין על הליגה.

ואתה טועה לגבי יונייטד ואירופה השנה. ברוב השלבים המשחקים נערכו כשהיתרון בליגה הוא מבטיח. בנקודה אחת זה היה הפוך – הגומלין מול שאלקה – והועלה הרכב של מחליפים.

גפן 1 ביוני 2011

אין שום אבסורד סטטיסטי.יונייטד משחקת בשני המפעלים (ליגה מקומית,צ'מפיונס).

אני מאחל לך,לפרגי וליונייטד שתקחו עד 2020 את אליפות אנגליה אבל את הצ'מפיונס תשאירו לבארסה.

דורפן 1 ביוני 2011

טל – לא. לקחת שבעה שחקנים ממחזור אחד זה להרוס לקבוצה אחרת את האקדמיה. איזה מסר זה למאמן נוער שעובד קשה שנים ואת כל המחזור לוקחים לקבוצה אחרת. זה לא שאותר פה שחקן והם רוצים אותו. זו אדישות מוחלטת למאמצים של קבוצת נוער אחרת וזה מכוער. ואין דרך להעניש על זה כי זכויות ילדים הן מעל הגינות בכדורגל – אבל זה עדיין מכוער מאד.

גפן 1 ביוני 2011

חופשי מכוער

אבל גם להציע לססק ופיקה בגיל 16 חוזה מקצועני עם שכר (מה שלפי החוק אסור בספרד,ואסור לבארסה) זה לא פחות מכוער.

טל, בצדק,מדבר על מוסר כפול

גפן 1 ביוני 2011

צ"ל – חוזה מקצועי

טל 1 ביוני 2011

אתה קובע שכמות חשובה יותר מאיכות. מי אמר? הרי לקחת שחקן אחד דוגמת מסי יותר משפיע על העתיד המועדון מלגנוב שבעה אולגרים.

אי אפשר לטעון ששלושה זה בסדר ושבעה זה פויה.

שוב, אני לא נוקט עמדה. אני חושב שהמינימום שאפשר לבקש זו גישה עקבית לנושא.

טל 1 ביוני 2011

רונן, הנקודה המרכזית היא שקבוצות נכנסות להיסטוריה דרך ליגת האלופות. מילאן היא הדוגמה הקלאסית. הקבוצה הזו לא הייתה אלופת איטליה בשתי עונות הזכיה שלה- באחת העונות אפילו לא הייתה במאבק האליפות- ועדיין אנשים רבים (כולל אתה, תקן אותי אם אני טועה) מתיייחס אליה כקבוצה, אולי, הגדולה בתקופה המודרנית, בעיקר בגלל שהיא האחרונה שזכתה פעמיים ברציפות. ריאל מדריד של דה סטפנו לא זכתה באליפות ספרד בשלוש מתוך חמש שנות הזכינ שלה באלופות. מישהו זוכר את זה היום? באיירן לא הייתה אלופה בשתיים מבין שלוש שנות הזכיה הרצופות שלה (באחת העונות היא סיימה באזור המקום העשירי). את מי זוכרים יותר היום, אותה או את משנגלדבאך שהייתה חזקה ממנה בהרבה בליגה (לאור זה, כנראה גם קבוצה יותר טובה)?

ליברפול היום או יונייטד בתחילת שנות ה90 זה היוצא מהכלל (מועדונים גדולים שלא זכו עשרות שנים באליפות מקומית), ברוב המוחלט של המקרים תמיד יעדיפו זכיה באלופות.

טל 1 ביוני 2011

והדוגמה הכי רלבנטית: הזכיה של יונייטד באלופות ב68 שגימדה את הזכיה של הסיטי באליפות באותה שנה.

דורפן 1 ביוני 2011

גפן – אני נגד מה שקרה עם ססק (למרות שהוא רצה ללכת. הוא לא הלך בגלל כסף, היה איזה סיפור שהוא דרש שיעלו אותו לבוגרים כשמסי עוד לא עלה…) וגם ארסנל הייתה אז מועדון יותר מצליח מברצלונה. הדבר הבא בכדורגל. ססק ואבא שלו חכמים גדולים שעכשיו אוכלים את הדייסה שבישלו.

ספור כמו ססק מחייב שיהיה גיל חוזה דומה בכל אירופה – בכדי שכולם יוכלו לפחות להציע לשחקן להשאר.

דורפן 1 ביוני 2011

טל – קבוצות נכנסות להיסטוריה דרך האלופות זה נכון. אבל הייתה בעיה מסויימת בתקופה שבו קבוצות נכנסו לאלופות בלי להיות אלופות ארצן וזכו במפעל שוב בלי להתקרב לאליפות ארצן. לשמחת כולם זה פסק. אבל אם היינו מקבלים המון זכיות מהסוג של ליברפול ומילאן זה היה מביא לזילות המפעל.

סימנטוב 1 ביוני 2011

רק אומר שאוריאל דסקל בפייסבוק זה חובה (1874 חברים לא טועים)

יואב 1 ביוני 2011

אני מעדיף אליפות באנגליה שמתגמלת אותך על עבודה של עונה שלמה וגם מעניקה את הסיפוק האולטימטיבי של לגבור על היריבים המרים ביותר שלך.
אולי לאנגלופיל הכי איכפת מאנגליה. בהקשר הזה חשוב לזכור-זאת ליגה שמאכלסת כל כך הרבה יריבויות מקומיות וענקים רדומים כך שכמעט כל מחזור מכיל בתוכו מפגש עם ניצוצות. לי היא עדיין הכי עושה את זה.
רוב אוהדי יונייטד שאני מכיר יעדיפו אליפות מקומית.
למען האיזון אומר(כאחד שנכח בשתי הזכיות האחרונות של יונייטד)-השמחה המיידית בזכייה בליגת האלופות היתה לא יאומנת. באמת על גג העולם.  

כסיפוביץ 2 ביוני 2011

על פי הדיון שמתרחש כאן אפשר להבין עד כמה הליגה הספרדית רעועה לעומת הליגה האנגלית או הגרמנית[שהיא הליגה הטובה בעולם].
מי שטוען שתואר בצמפיונס היה יותר חשוב לפרגסון מאשר לעבור את מספר האליפויות של ליברפול פשוט חי לו בבועה שונה ממה שהאנגלים מכירים.
אבל הי, אוהדי ריאל וברסה יודעים הכי טוב מה טוב.
תואר בליגת העלובות הוא בונוס אדיר. דחיפה כלכלית אבל בסופו של דבר הוא משרת כיום 6-8 קבוצות באירופה. הבלחות כמו שאלקה הם תמונה נדירה במפעל.
השיטה המחורבנת של היום לא נותנת שום סיכוי ל75% מהמשתתפים במפעל ועל כן דרוש שינוי.
גם למוריניו עדיין חשוב יותר לשבור את ההגמוניה של ברצלונה בספרד. אח"כ תואר באלופות.

שלו 2 ביוני 2011

רעידת אדמה בכדורגל האיטלקי, סניורי במעצר, הסכר נפתח.
קבוצות רבות מעורבות בפרשת הימורי ספורט חדשה (שכנראה קשורה קשר הדוק כנראה לראשונה).
יהיה כנראה ענישה מחמירה בעיקר בגלל שמעט קבוצות "גדולות" קשורות לעניין (כנראה רק אינטר, ועדיין לא ברור כמה באמת).

כסיפוביץ 2 ביוני 2011

שלו
נשמח להרחבה בנושא בהיעדר התייחסות ראויה בעיתונות הספורט הרעועה כאן אצלנו.
עד כמה עמוק העניין הזה מגיע?
האם אפשר להעריך את ניקוי האורוות או שהשחיתות מגיעה גם לרשות השופטת באיטליה?

שלו 2 ביוני 2011

כסיפוביץ – השחיתות באיטליה בכלל, ובכדורגל בפרט היא נתון מובנה.
מכירת וקניית משחקים, תמריצים לקבוצות שאיבדו עניין, שוחד לקוונים, תשלום לשחקנים מתחת לשולחן, הימור על תוצאות.
יש מליון דוגמאות, כמובן ככל שיורדים בליגות הפוקוס יורד והבלגאן גדל.
בסרייה א' מדברים על משחק אינטר-לצ'ה שבו ההימורים היו (של העצורים בפרשה) על כך שאינטר תנצח בהפרש גדול או שווה לשלושה שערים, זאת דווקא תוצאה שלא התממשה (אינטר ניצחה 1-0) השאלה הנשאלת היא, מה הבעיה? כאן חוקרים האם היה מידע שהמשחק הומר על תוצאה ואינטר נמנעה מלהגיע לתוצאה. או שהיו מי שהימרו כנגד, ומי משחקני לצ'ה ניסה לעזור להגיע לתוצאה הרצויה.
ישנם משחקים של אטלנטה שההימור בהן היה על הפרש נמוך וברגע שהפרש זה היה בסכנה הוציאו את דוני החלוץ של אטלנטה והכניסו שחקן הגנה…
אסקולי פיצ'נו חשודים במערבות במספר תוצאות תיקו.

הבעיה המרכזית של הפרשה לעומת הקודמת, שכאן זה כל הבסיס של הפרמידה הקרויה כדורגל.
ולדעתי הוא תוצאה ישירה שבפרשה הקודמת המטרה הייתה לסגור את הפרשה כמה שיותר מהר, אם מינימום נזק.
לא באמת חקרו, מה שיצא החוצה נשפט (בעצם היו שתי פרשות שחיתות, יובנטוס וכל השאר), אבל לא התבצע חקירה אמתית של כל מי שמעורב לאורך ההיסטוריה ולא התבצעה חקירה רוחבית עד לאן מגיע השחיתות.
ברור היום לחלוטין למשל שלאינטר היה קשר עם משבץ השופטים לא פחות מיובנטוס.
ברור שכל הקבוצות משלמות לשחקנים מתחת לשולחן (פטור ממיסים) או שהסכמי העברת שחקנים בשוק האיטלקי מתבצעים בנטו בין הקבוצות, ואז חלק מהסכום הוא רשמי ומשלמים עליו תוספת מיסים וחלק מתחת לשולחן.
זאת חלק מהתרבות האיטלקית.

באיטליה למושג קבלה יש שתי מילים שונות, אחת לצורך ניהול תקין של הרישומים אבל לא קשור למדינה במובן המיסים, והשנייה לצורך תשלום כל המיסים (מע"מ וכו'). ישנן שתי רשויות שונות שבודקות את הספרים עם הפרדה מוחלטת בינן, כאשר אסור לאחת לתת מידע לשנייה, כלומר ספר מאזנים של חנות לדוגמה, הוא בעצם שני ספרים (אחד לצורך מיסים והשני למאזנים) ואין שום דרישה שיהיו זהים.

זה תקציר…
יש עוד הרבה.

כסיפוביץ 2 ביוני 2011

א. תודה על ההרחבה וכמובן אל תחסוך מאיתנו עוד פרטים. כמו שכתבתי אין עיתונות ספורט ראויה כאן והאיטלקית שלי רעועה מאוד.

ב. כשאתה אומר שזו התרבות האיטלקית האם רואים שם סימנים לצעדים דרסטיים כמו לדוגמה לסגור את הליגה [סתם אני מגזים] או שהעניין יטואטא מתחת לשטיח.

ג. כאיטלקי לא הייתי מרגיש רע עם העניין. לפחות יש להם את הביצים לחשוף את השחיתות הזאת שלא כמו ליגות אחרות שלא פחות מושחתות.

שלו 2 ביוני 2011

אני קורא פה הרבה על השוואות בין ליגות (בעיקר הספרדית והאנגלית),
מי שמכיר וראה קצת כדורגל, יודע שהיו שנים שהייתה באירופה גם ליגה איטלקית טובה תחרותית ומעניינת, בנוסף לגרמנית הן היו ארבע ליגות חזקות ותחרותיות גם אחת בשנייה.

הקריסה, של ליגה, היא לדעתי קוראת בשני שלבים עיקריים.
השלב הראשון כרסום איטי, שוחד פה ושם, ירידת איכות המתקנים, אלימות קהל ותחושה כללי של אין חוק וסדר, אין דין ואין דיין.

השלב השני הוא הקריסה המהירה, פרשת שחיתות גדולה, משהו (וסליחה על הדימוי) משתין מהמקפצה, אסון דוגמת אסון הילסבורו, שחושף את הליגה במערומיה.
זה קרה לאנגלית, זה קורה לאיטלקית.

הליגה האיטלקית חולה, השחיתות היא כל-כך עמוקה שהשאלה היותר גדולה היא איך האיטלקים רוצים לראות את הליגה שלהם.
הדברים הפשוטים כבר לא כל כך ברורים.
איכות מתקנים,
מי רשאי להחזיק קבוצה,
מה קבוצה יכולה לפרסם ומה לא,
בדיקות סמים,

סתם דוגמא, דה-רוסי הודח מסגל הנבחרת על כך שנתן מרפק לשחק שחטאר בליגת האלופות (ונענש על-כך בכרטיס אדום).
מילאן קנתה בפרשת הקלצ'ופולי משחקים, הורדו לה 30 נקודות כשהמשמעות של זה הייתה שהורדה מקום בטבלה (זה נעשה כדי שלא תוענק לה האליפות בעיקבות העונש של יובה) מעשית לא היה לזה משמעות, היא התחילה את העונה שאחרי בשמונה נקודות מינוס, מי שמכיר את הליגה האיטלקית מבין שגם זה לא ממש עונש אמיתי והיא סיימה רביעית כאלופת אירופה.

אני מאמין שהקבוצות במקרה הנוכחי ישלמו מחיר כבד, כי הן לא כל-כך חשובות, שחקנים שהשתתפו יורחקו (אולי אפילו לצמיתות).
אבל באמת, לא יעשו משהו שיגדיר את חוקי המשחק מחדש.

כסיפוביץ 2 ביוני 2011

אמת
עד היום אני חושב שהליגה האיטלקית של שנות התשעים היתה הליגה הטובה ביותר ב-20 שנה האחרונות.
הליגה האנגלית עשתה את השינוי המיוחל, הליגה הגרמנית נראית כליגה הכי בריאה ואיכותית מבחינת מגוון הקבוצות האלופות ומבנה כלכלי מצליח.
הליגה הספרדית אולי לא סובלת משחיתות עמוקה כמו האיטלקית של היום אבל היא ליגת פח האשפה של שתי הקבוצות הגדולות.
הספרדים והאיטלקים צריכים ללמוד מהגרמנים והאנגלים איך לנהל ליגה בריאה.
איך לרדת לשורש הבעיה ולא רק לטפל בסימפטומים הבעייתיים.
לא יודע מי יותר בסדר וגם זה לא חשוב אבל מה שבטוח שאני מתגעגע לשנות התשעים…

שלו 2 ביוני 2011

דרך-אגב חלק מהעניין הוא המרדף המטורף אחרי הכסף (בין השאר של ליגת האלופות וזכויות השידור), בליגות שלא עשו רגולציה למעבר מגביע אירופה לאלופות, לליגת האלופות.
הדיון הזה בבסיסו הוא על איך צריך להראות הכדורגל האירופאי,
לא השתתפתי, כי אני מאותם אנשים שחושבים שצריך לחזור לשיטת הגביע, שהמשתתפות בו צריכות להיות רק האלופות ואלופת אירופה המכהנת במטרה להגן על תוארה.
כיוון שזה לא ראלי, צריכה אופ"א לקבוע קריטריונים למי יכולה להשתתף, במובן של איזו ליגה.
למשל חלוקת זכויות שידור הוגנת (שווה לכל קבוצה ומענק דירוג למשל), שקיפות כלכלית, מאזנים הגיוניים, סגל בגודל הגיוני, מתקן ראוי, בדיקות סמים.
צריך לזכור שברגע שליגת האלופות הופכת להיות המפעל הראשי של קבוצה, האוהדים הופכים להיות אוהדי כורסא ולא יציע, המוצר הולך ומתרחק מהציבור והופך להיות של שכבה מאוד מסוימת בו.
כשהליגה היא מוצר משני לא יירחק היום שיראו קרחות גם באצטדיוני הבכירות.

כסיפוביץ 2 ביוני 2011

זו בדיוק הסיבה שכל אוהד גרמני או אנגלי יעדיף קודם כל את הליגה המקומית ואח"כ כבונוס את ליגת האלופות.
ליגת האלופות היא מוצר כושל במהותו.
מי שחווה קצת כדורגל בחייו יודע שהרמה היא במגמת ירידה.
אין עניין כמעט בליגת האלופות מעבר לוויכוח המפגר והאינפנטילי של מי יותר טוב. ברסה או מנצ'סטר.
זו גם הסיבה למה מנצ'סטר יונייטד תעדיף את הליגה המקומית ולברצלונה נשארה רק התחרות מול ריאל.
בנוסף לכל הקריטריונים שהזכרת חייבים תקרת שכר. כך יהיה יותר מגוון של שחקנים טובים ביותר קבוצות. הרמה של הליגות המקומיות והמתח יעלה וזה ישפיע ישירות על ליגת האלופות.
כיום המצב הוא הפוך ולכן הרמה יורדת והעניין במפעל יורד.
הקבוצות הגדולות מנפחות את הסגל שיעמוד בעומס ודורסות את כל מי שמתחתן.

רפאל 2 ביוני 2011

שלו, אני מבטיח לך דבר אחד.
התקצירים שלך הם פי אלף יותר מעניינים מכל מה שקורה בליגה האיטלקית. אולי למעט כמה שדרניות קווים חתיכות.

נתי 2 ביוני 2011

שלו-
אם תוציא מתישהוא ספר על איטליה-אתה כבר חכול לרשום לי הזמנה

שלו 2 ביוני 2011

:)

רפאל 2 ביוני 2011

בשורה התחתונה העיקרון המדובר של הארכת המפעל האירופי וקיצור הליגה המקומית הוא רעיון נכון ומתבקש.
ואם גם אפשר באמצעות כך לעורר קצת תחרות או לפחות לטעון שזה לא מזיק- אדרבה.

אם העניינים האלו היו פועלים לפי הגיון מזמן זה היה קורה.
בינתיים ראינו בבלגיה ליגה שהצמצמה ל 16 קבוצות מ 18 והוסיפו גם קיזוז. התוצאה היתה מדהימה- ליגה תחרותית ומעניינת ממחזור הפתיחה ועד הסיום עם הרבה מאוד משחקים מרתקים וחשובים לשני הצדדים ממש עד הרגע האחרון.
הבונדסליגה שבעיני רבים נחשבת לליגה התחרותית ביותר שיש לא עניינה העונה. למה? כי קבוצה אחת ברחה. במקרה זו היתה דורטמונד ולא באיירן. ברגע שאין סוג של פלייאוף בליגה תמיד המסגרת תהיה תלויה באחוזי ההצלחה של המוליכה. אם זו לא תאבד נקודות, העניין אבד לחלוטין. אם יהיו 2 או 3 שבורחות, אז העניין יתמקד בהם ואלו יכריעו את הסיפור מול קבוצות לא קשורות.
זה הכדורגל. מספיק טוב למי שלא יודע שאפשר אחרת.

אריק 2 ביוני 2011

כל פעם מאכזב אותי שמציעים לייבא רעיונות לספורט מאמריקה. האם באמת הספורט שם מעניין אותכם יותר נגיד מכדורגל אירופי? האם האינדי 500 האיום טוב מהפורמולה 1 או מהראלי? האם אתם מעדיפים בייסבול על קריקט? אז מה אם לימדן אותנו להעריץ את אמריקה, זאת ארץ רקובה. הייתי במשחק בכל אחד משלושת הספורטים המובילים וחזרתי מדוכא מהקהל הדפוק שיש שם. ישבתי בתא כבוד דרך קשר לבעלים של הג'איינטס (בביסבול) שזה מעל הדוגאאוט והם אוכלים שם כמו חזירים(השחקנים) זה פשוט נורא. אני מעדיף כדורגל אירופי בכל יום בשבוע. אני גם לא סובל את ESPN על אף המקצוענות השידור האמריקאי סובל מחוסר הומור (טוב בארקלי בסר) עודף פאטוס ותלי תילים של תאוריות, אבל אופס…רגע, אני חייב להפסיק צריך לעבור לפרסומות.

אריק 2 ביוני 2011

פאתוס

רפאל 2 ביוני 2011

אתה מעדיף קריקט על בייסבול?
אתה מוכן בבקשה לספר לנו למה?

רפאל 2 ביוני 2011

שמע, עם כל האמירות האלה של ארץ רקובה וכו', אני לא זוכר סיפורים על יהודים שהוציאו את הכריך שלהם עם המצה בחג הפסח ושרו להם או על הקבוצה שירים.
בליגה ההולנדית הנחמדה בכדורגל זה קורה כמעט בכל משחק של אייאקס. בבונדסליגה השחקנים שרים עם הקהל בסוף המשחק שהקבוצה השניה שייסה. אין סוף לאמירות גזעניות שנאמרות ברצינות במטרה ברורה לעודד קהל לאומני ואידיוטי.

אין מקום להשוות בייסבול לכדורגל. זה אווירה אחרת לגמרי.
גם לקריקט אין מה להשוות וברור מדוע.
אני מכיר לא מעט סיפורים על אנשים שידעו קריקט ואז כשהלכו לראות בייסבול מהר מאוד התקדמו.
לא מכיר סיפורים הפוכים, אין דברים כאלה.
פשוט לא קיים. זה קצת אומר משהו.

אריק 3 ביוני 2011

זה הבעיה עם אמריקאים ואמריקנולוגים: "התקדמו" למה מי זאת אמריקה בוש ומיט רומני?

Comments closed