יצואנית מצטיינת

איך הפכה ברזיל מכר גידול של כוכבי על לייצור תעשייתי של שחקנים

In כללי
carf. cc license

לפני בערך תשע שנים, שבוע אחרי שברזיל זכה באליפות העולם האחרונה שלה, ערכתי פרוייקט בספורט הארץ שהוקדש כולו לכדורגל בברזיל ברמת השטח. והופיע שם סיפור מתוך ספרו של אלכס בלוס על הכדורגל הברזילאי שעסק באקדמיית כדורגל של ויטוריה דה בהיאה בצפון ברזיל בה הושקע כסף של קרן ההשקעות הגדולה אקסל. הם עשו זאת כמין פרוייקט חצי-עסקי-חצי-קהילתי בגלל ההשקעות שלה באזור.

הילדים שם גודלו לייצוא. בין היתר קיבלו טיפולי שיניים ושיעורי אנגלית וכל הקבוצות הצעירות נלקחו מדי שנה למסע באירופה בכדי לעניין קבוצות אירופאיות בשחקנים. השחקנים גם הוחתמו על חוזים בגיל 12, מה שלא ייתכן באירופה, אבל בתמורה משפחתם כבר קיבלה כסף נחוץ מאד לקיומן.

עניין מעניין שצויין שם: כל הקבוצות במועדון שיחקו 4-3-3 כי במועדון הגיעו למסקנה כי מקבלים יותר כסף על שחקני התקפה ויותר כסף על שחקני כנף.

חשבתי על כך אתמול כשהתפרסם עוד סגל אפור של ברזיל. הוא בעיקר אפור במרכז הקישור. אמנם קאקה כנראה נעדר מסיבות לא מקצועיות אבל די מביך לראות שאין לברזיל עושי משחקי אלטרנטיבים גדולים.

מה יש במאסות? מגינים תוקפים. מייקון ודני אלבש בראש ההיררכיה אבל שימו לב על מה ברזיל יכולה לוותר. למשל על מרסלו. למשל על רפאל ופאביו ממנצ'סטר יונייטד אפילו כמחליפים.

זוהי בדיוק התוצאה של אותה החלטה הכלכלית במקום כמו ויטוריה דה בהיאה. ציינתי פה לפני שבוע שהמגן התוקף הוא התפקיד הכי נחוץ בכדורגל. כי הוא קריטי לכל שיטת משחק – מברצלונה, דרך מוריניו, דרך אברטון, דרך נבחרת ברזיל. וההחלטה שמגדלים שחקנים לייצוא, ולא בכדי לייצג את המועדון שמגדל אותם, היא החלטה של חוסר איזון.
שלא מגדלים מה שבאמת צריך אלא מה שאפשר למכור.

וכך הפכה הגדולה באומות הכדורגל שידע העולם לבית חרושת.

48 Comments

IDO 9 ביוני 2011

הסמנטיקה מתחילה מקרן אקסל ש"משקיעה" בצפון ברזיל.
רוצה לומר מבארת את יערות הגשם ושותלת במקום סויה קפה וקקאו על מנת לייצא לשאר העולם.

דורפן, מצאת קו מקשר בין המגן התוקף לבין התחממות כדור הארץ!

לירן שבתאי 9 ביוני 2011

אני חושב שבשנים האחרונות הכדורגל הברזילאי הפך להיות יותר אירופאי ואם פעם היריבות הגדולה על מקום בהרכב הייתה בעמדת החלוצים, היום השאלה הגדולה איזה מגן יפתח, מייקון או דני אלבס. נדמה שבשנים האחרונות צמחו או ליתר דיוק, ניקנו יותר שחקני הגנה ברזילאים מאשר שחקני התקפה. אני גם חושב שאחת הסיבות היא העובדה שהיום בכדורגל האירופאי הדרישות מבלמים ושחקני הגנה זה גם להשתתף במשחק הקבוצתי והנעת הכדור והברזילאים טובים בזה.

טל 9 ביוני 2011

קראתי את הטור בעיתון ושם, כמו פה, רוח הדברים די מוזרה לי. גם אם העובדות נכונות ברמת סוג השחקנים שברזיל מייצרת, הברזילאים לא נוצלו על ידי האירופאיים. הברזילאים הם לא פראיירים של אף אחד ועושים מה שטוב להם. הרי מי שנפגע באמת מהמגמה שציינת הם כל מיני מגינים אירים / אנגלים/ סקוטים שהילדים הברזילאים תופסים להם את מקום העובדה. וזה חד צצדי, הרי ברזילאים יכול באנגליה, אבל אנגלי לא באמת יכול לשחק בברזיל. רק אתמול פורסם על כך שסנדרלנד הגישה הצעה עלל אותם מגינים בריטים שהפכו להיות מיותרים ביונייטד הנוכחית.

יש פה סוג של קוליאנליזם מחשבתי / רעיוני. עיתונאי ספורט מהמערב מחליטים עבור הברזילאים מה סוג הכדורגל שהם צריכים לשחק.

שים לב שארגנטינה ממשיכה לייצר את אותם קוסמים ואפילו בכמות גדולה מבעבר. זה לא רק איכות השחקנים, אלא המהות שלהם. כל האגוורים למיניהם זה שחקנים שבמדינות אחרות הפסיקו לייצר עוד בשנות ה80. למה במקרה הארגנטינאי ייצור השחקנים לא תואם את דרישות המערב?

אגב, זו לא מגמה חדשה, כי ברזיל כבר 20 שנה מייצרת שחקני הגנה וקישור אחורים מעולים. הנבחרת של 94 הייתה נבחרת של מארו סילבה, דונגה ומאזיניו, לא פחות משל רומאריו ובבטו. אלאדיר, קאפו, רוברטו קארלוס, דונגה, כולם שחקני הגנה ששיחקו ברמות הגבוהות בכדורגל האירופאי כבר לפני הרבה שנים. ההבדל הוא שבנבחרות קודמות היו לברזיל שניים-שלושה שחקנים שכיסו על האפרוריות (רומאריו ואחריו רונאלדו, ריבלדו ורונאלדיניו). היום השחקנים הללו, מסיבות כאלה ואחרות, לא נמצאים ממש או לא נמצאים ברמה שציפו מהם.

דורפן 9 ביוני 2011

טל – אתה מתהדר כאן בהגנה על זכותם של הברזילאים לעשות מה שהם רוצים. למעשה אתה מגן על זכותה של קרן אקסל לעשות כרצונה (כמשל). אני חושב שרצונם שלך הברזילאים ברחוב די ברור. הם רוצים גארינצ'ה והם רוצים רונאלדיניו. המציאות מכתיבה משהו אחר.

טל 9 ביוני 2011

אבל הברזילאים הם לא גוף אורגני שיש לו רצון אחיד. עם כל הכבוד לרצון הרחוב, השחקנים הצעירים רוצים לשחק באירופה ולקדם את הקריירה שלהם. מה עדיף, שימותו בגיל 50 חסרי כל כמו גארניצ'ה?

עוד נקודה- לא מעט מכוכבים הגדולים בחלק הקידמי של ברזיל (רונאלדיניו הוא הדוגמה הבולטת) נפלו דווקא לא נכנעו תכתיבי המקצוענות האירופאיים. הרי אם רונאלדיניו היה חנון מקצוען כמו צ'אבי ואינייסטה, הוא היה עדיין בשיאו (או לפחות קרוב אליו) ומוזכר בנשימה אחת עם הגדולים בהסטוריה.

טל 9 ביוני 2011

ושים לב לעוד נקודה מענינת- כל אותם קשרים אחורים (לוקאס, סנדרו, רמירז, אנדרסון) משחקים בפרמיירליג, דבר שבעבר היה דמיוני עבור ברזילאים ונשאר די דמיוני בעמדות יותר קידמיות. אז מי מנצל את מי?

ונילה גורילה 9 ביוני 2011

ומה בארץ؟כל דרדק הוא פליימייקר אין מגינים חלוצים שוערים ובלמים אבל כל ערס עם דריבל הוא פליימייקר

בני תבורי 9 ביוני 2011

בואנ'ה, החכמתי. תודה.

אריק 9 ביוני 2011

לא מסכים לחלוטין! יש היום יותר בלמים ברזילאים באירופה ושוערים ברזילאים. דווקא מגנים תמיד היו (תשאל את קאפו ורוברטו קארלוס או אולי את קרלוס אלברטו) יש מחסור דווקא בחלוצים וקשרים התקפיים שלפי הפוסט הם ייצוא מועדף, ככה שטתה סותר את עצמך. סתם עניין של דור. או שאולי ניימר, גנסו ופאטו עוד יוכיחו לכולם שטעינו

אריק 9 ביוני 2011

שאתה

דורפן 9 ביוני 2011

אריק – כנראה שפספסת. זה שאולי בסלבדור טעו בהערכה של הדרישה לתפקידים לא משנה את הגישה הבסיסית. הם בחרו איך לשחק על פי המחשבה של איך לבחור שחקנים – ולא להיפך.

יואב ר 9 ביוני 2011

ומי נפגע מזה? הילדים שאולי ישחקו בעתיד בארופה? המשפחות שעכשיו יותר מסודרות? או הצופים שרוצים בידור יותר איכותי פעם ב 4 שנים (במהלך המונדיאל), כי דווקא לבידור השנתי (ליגת האלופות) הסידור הזה מתאים.

אריק 9 ביוני 2011

יונייטד התחילו את הקיץ מצויין אני מת על ג'ונס ודה חאה, פחות על יאנג אבל הוא בהחלט שחקן טוב. אני גם שמח לראות את הגב של בראון וגיבסון פחות את הגב של אושה. נראה שיש עדיין כסף לקשר מרכזי והתחושה שלי שגם סנצ'ס יגיע

אדם 9 ביוני 2011

סנצ'ז ונסרי זה כבר ממש יהיה רכש חלומי, אני מתאפק לא לפנטז על זה יותר מדי.

אריק 9 ביוני 2011

נסרי שהה זמן רב מדי בחברה מפסידנית… סנצ'ס הוא מבחינתי מבחינת כישרון התקפי השחקן הטוב בעולם שלא קוראים לא לאונל או כריסטיאנו. הוא מהיר חזק ויש לו ראיית משחק פנטסטית ומפתיעה לשחקן שאוהב כדור. הוא פשוט מפלצת הוא יכול להגיע ביונניטד לרמות של רונאלדו והוא יותר קבוצתי

אריק 9 ביוני 2011

לו

ניקו 9 ביוני 2011

סנצ'ס לא יקרה. נסרי לא יקרה בריבוע. סניידר יתכן.
בסך הכל פרגי רצה מחליף לגיגס והוא קיבל אותו בדמות יאנג שיהווה גם תחרות לכנפייה. נסרי כי ארסנל לא יתנו לו ללכת אלינו וכי פרגי מקסימום רק יפזול. לעומת זאת סניידר זאת אופציה כי התקציב לקיץ הוא בערך 75 מיליון+ כסף על עזיבות צפויות ועד עכשיו לפי שמועות יאנג וג'ונס כ- 32 מיליון ביחד.
בכלל זה בעיה לדעתי עם כל הווינגרים שאתה מפנטז כי כבר הרבה זמן אנו צריכים מרכז יצרתי ואם כבר אז שני קשרים כמו סניידר ועוד מישהו…

אדם 9 ביוני 2011

בהנחה שהרכישות של יאנג, דה חאה וג'ונס כבר בוצעו אני חושב שאפשר לצפות לעוד כמה רכישות. פרגוסון אמר שהוא מחפש 2-3 רכישות ש- "will boost the quality of the squad". דה חאה בא במקום ון דר סר, ג'ונס הוא יותר רכש לעתיד, יאנג כמחליף עתידי לגיגס. אלה לא שלושת הרכישות שיצמצמו את הפער מברסה, לכן אני חושב שהרכש הטוב באמת עוד בדרך..

ניקו 9 ביוני 2011

כמו שנאמר פה בדיונים וצויין גם על ידי רונן, השאלה היא האם המטרה שלנו זה המשחק האחד או השניים בשנה שהם בהכרח בארסה? ואני חושב שלא שהם פקטור של אולי 10 אחוז ברכישות וחיזוקים.
אם כל הכבוד נגד בארסה היה מספיק את מה שהצגנו במחצית הראשונה. המכריע צריך להיות האקס פאקטור סגנון מסי רונאלדו קאקה. ולא רוני ניהיה כבר מנהל משחק לאט לאט ולא הג'וקר.
אם זה היה תלוי בי ובהתאם ליכולת התקציב הייתי מוריד או משאיר את רוני בתפקיד קשר שהוא פורווארד מצרף אליו את סניידר
ולתפקיד שלו קונה חלוץ מתחת לצ'יצ'ה. הבעיה היחידה היא שאחד כזה שמתאים לזה פרט לרוני הוא אגוארו.

Tal 9 ביוני 2011

נקודה מעניינת למחשבה:

בעשור וחצי האחרון השיפור בסקאוטינג ובמחלקות הנוער האירופאית היה מרקיע שחקים, ובמקביל השחקן האפריקאי זרח (במיוחד בהתקפה) לעומת הברזילאי, שקצת דעך.
השחקן האירופאי, שלו הגישה הכי קלה וטבעית למחלקות הנוער האלו, לא איבד או הוסיף למעמדו במיוחד.

לדעתי, הסיבה לכך היא שהצורך לקנות מוצר מוכן ירד פלאים מאז שהאירופאים סיגלו לעצמם היכולת לרכוש חומר גלם איכותי לשחקנים (ילדים בני 12 ואפילו פחות) ולעצב אותו כראות עינהם ולפי מקצועיותם.
באופן כמעט אירוני, הנפגע העיקרי הוא הכדורגלן שאינו אירופאי אך בעל גאווה לאומית ו(כמעט) היחיד שאינו רואה פחיתות כבוד בלשחק בליגה המקומית שלו-הכדורגלן הברזילאי (וקצת הארגנטינאי, למרות שהמנטליות הארגנטינאית קצת יותר קרובה לאירופאית ויותר מעודדת ילדים מוכשרים לצאת מוקדם לאירופה ואף לסיים שם את הקריירה).

עם זאת, הכלכלה (והמנטליות) הברזילאית בתנופה אדירה ואולי היוצרות יתהפכו בקרוב, ולמחלקות נוער ברזילאיות יהיו אותם הכלים להכשרה (ולאיתור? חרף הגאווה הברזילאית) כמו לאירופאיות.

אולי דווקא התפו"א הברזילאי הלוהט ביותר כיום, ניימאר, שהוא חלוץ/קשר התקפי ועדיין משחק בברזיל, הוא סנונית ראשונה לדור הזה.

דורפן 9 ביוני 2011

צמיחת הכלכלה הברזילאית היא בהחלט התפתחות מבטיחה. אם לאנשי הכדורגל שם יהיה חזון הם ייסדו ליגת אלופות עם דרום אמריקה, ארצות הברית ומקסיקו – וזו בהחלט תוכל להשאיר הרבה מהשחקנים בבית.

אלון 9 ביוני 2011

מדינה של 180 מליון אנשים שכל היום משחקים כדורגל יכולה וצריכה להוציא כמה פליימקרים טובים למרות הדגש על משחק האגפים.

גיל מזימבבואה 9 ביוני 2011

צריך להבין שמי עושה את הנבחרת אפורה זה המאמן. תביא מאמן אחר והוא ירכיב סגל של 6 לפחות שחקנים ברמה של קאקה או רונאלדיניו שאף אחד לא שמע עליהם.
רציתי לומר שלמרות כל הניתוחים על ניבחרת ברזיל את אופי הניבחרת יקבע המאמן בלבד, ואין קשר למה ברזיל מייצרת. אנחנו מכירים את מי שבאירופה אבל בליגה הברזילאית יש שחקני מרכז שדה והתקפה מעולים שרק צריכים סוכן טוב (וכן קצת אופי כי זה ידוע שהמוכשרים בברזיל קשה להם לקבל משמעת, מלבד קאקא כמובן).
אני בטוח שעזי יכול לתת רשימת שחקנים ברמה שווה לפחות לאלו שהוזמנו אם לא רמה יותר גבוהה.

גיל 9 ביוני 2011

ומה עם שחקנים מקומיים מהליגה בברזיל? בטח אפשר למצוא שם כמה עם שמות פחות נוצצים שיעשו את העבודה לא?

דביר 9 ביוני 2011

אהבתי! מי שמאבד את האמצע מאבד את הדרך להניע את השאר.. ולראיה בארסמניה

אריאל 9 ביוני 2011

אני חושב שזה ניתוח פשטני משהו. כלומר, אין ספק של"יצוא" לאירופה של שחקנים יש השפעה על כיוון ההתפתחות של שחקנים בברזיל, אבל אני בספק אם זה המרכיב היחיד או אפילו העיקרי. יש לי הרגשה שלהאשים כל דבר בקולנליאליזם נהיה סוג של בונטון, כמו שכל דבר רע שקורה לנשים הוא באשמת ה"פטריארכיה הגברית".
אפשר לראות ב-20 השנים האחרונות מגמה, למשל, של שוערים ברזילאים בטופ העולמי – תופעה שלא ראינו עד שנות התשעים – והיא תוצאה ישירה של אובדן אליפות העולם ב-82 ו-86. אני חושב שהתפתחות בלמים ושחקני מרכז שדה ברזילאיים באיכות עולמית גם היא תוצאה של אותן אליפויות.
אני חושב שצריך לשים לב גם שהחסרון העיקרי של ברזיל הוא לא רק בשחקני מרכז שדה יצירתיים אלא גם (ואולי בעיקר) חוסר בחלוצי ענק. אם יש משהו שתמיד היה לנבחרת הברזילאית – מימי פלה, דרך זיקו, ממשיך ברומאריו ורונאלדו – זה חלוצי ענק ברמה הכי גבוהה. היום אין להם כאלו ואלו שהיו אמורים להיות – רוביניו, אדריאנו – התאדו להם לאיתם. וזה לא יכול להיות קשור לנושא החברה שמנסה לגדל שחקנים לאירופה, כי לחלוצים טובים תמיד יש דרישה.
בקיצור, יש מגוון גורמים לתופעה הזאת. יכול להיות גם שזה סתם חוסר מזל, של תקופה חלשה (היו כאלו גם לברזיל, נניח בנבחרת הנוראה של 90). יכול להיות שזה ההתאמות שנעשו למשחק העולמי וגבו עמלה יקרה. יכול להיות גם שברזיל היא פשוט לא מה שהיתה פעם – אולי פחות ילדים רוקדים סמבה, יכול להיות שילדים מאותרים כבר בגיל צעיר לפני שהם יכולים לגדול ולפתח את היצירתיות שלהם בפאבלות. יש פה הרבה גורמים שמשפיעים.

ואחרי שאמרתי את כל זה, כברזילאי (טוב, חצי), המחשבה על נבחרת ברזיל פותחת עם לוקאס בהרכב עושה לי רע. זאת לא נבחרת רעה בכלל – לדעתי היא יכולה לשתק כל נבחרת יריבה ביום נתון. אבל זאת לא נבחרת ברזיל. כמובן, אם הם יביאו גביע ב-2014 בריו לאף אחד לא יהיה אכפת איך הם שיחקו

דורפן 9 ביוני 2011

אריאל – פלה ובני דורו שיחקו כל משחק בקריירה בברזיל, ריבאלדו ובני דורו חצי, אנדרסון חמישה משחקים ושחקנים כמו דני אלבש מעט מאד. פאביו ורפאל ועוד הרבה "שחקני אקדמיה" אפס. להגיד שזה "בונטון להאשים את הקולוניאליזם" (אגב – זה קולוניאליזם – זו גלובליזציה) זה להתעלם מעובדות כשהן זועקות מול העיניים

אריאל 9 ביוני 2011

אתה לוקח שתי עובדות וקושר בינהן, למרות שהן ממש לא מחויבות המציאות. יש עוד הרבה עובדות אחרות ולהתעלם מעשרות פרמטרים אחרים ולהתרכז רק באחד – זה פשטני מדי, מצטער.
ודרך אגב, סוקרטס וזיקו, שלא לדבר על רומאריו ורונאלדו שיחק הרבה יותר מחצי קריירה שלהם באירופה – איך זה שעליהם זה לא השפיע?

שלו 10 ביוני 2011

זיקו וסוקרטס שיחקו מעט מאוד באירופה.
סוקרטס בקושי עונה בפיורנטינה, זיקו שנתיים באודינזה.
שניהם לא הבריקו באופן יוצא דופן ולא הפכו להצלחה מרשימה.
פלקאו לעומתם נתן חמש עונות מרהיבות ברומא, הביא אליפות שני גביעים וגמר גביע אירופה לאלופות אחד שהפסידו בו בפנדלים.

טל 9 ביוני 2011

ראשית, גם אתה צודק, השימוש במילה "אשמה" מוטעה פה כי השחקנים עצמם מרוויחים מזה. גארינצ'ה הוא סיפור רומנטי נפלא לבלוג, אבל בן אדם עם חיים טראגיים מאד במבחן המציאות. אף אחד לא לקח את פביו ורפאל על אוניה בכפיה ומכר אותם כעבדים. הם קיבלו החלטה מושכלת שטובה לשני הצדדים ובעיקר למשפחה שלהם.

ושנית, איך אתה מסביר את העובדה שזה לא קרה במדינות אחרות? למשל ארגנטינה. וביחס לגודל האוכלוסיה, ארגנטינה היא יצאנית שחקנים גדולה אפילו מברזיל.

אולי הזכיה במונדיאל ב94 (לעומת הכשלונות ב82 ו86) היא הגורם המרכזי לשינוי?

D! במולדת 9 ביוני 2011

אני חושב שזה הרבה יותר בוסמן מאשר קולוניאליזם.

כשצריך לחפש שלושה, ועדיף לא ליפול, הולכים על שחקן התקפי. במקרה כזה, של רק שלושה, גם נותנים לו גב ואפשרות להתפתח ולעשות התאמות למשחק באירופה.
כשמותר 100 אז מגלים שגם המגן ההוא, שפעם חשבנו שלא כדאי להמר עליו, עושה עבודה נהדרת, ואולי יש לו ערך מוסף שבעמדת החלוץ דווקא אנחנו לא צריכים, יש בבית.
בעצם אולי גם לרוברטו קארלוס יש חלק במגמה הזו.

אלעד 9 ביוני 2011

אוף טופיק, דורפן – ביל סימונס השיק את המקבילה האמריקאית ל"דה-באזר". הוא אפילו פתח את האתר שלו בפוסט על לברון באותה רוח של רוב הכותבים באתר הזה.

יאיר אלון 9 ביוני 2011

כתובת…

אלעד 9 ביוני 2011

כנס לאתר של ESPN, יש משם קישור

mirage 9 ביוני 2011

התביעה המשפטית על כחיקוי עלוב של דה באזר כבר מוכן? ועוד להקים אתר על שם אברם גרנט?!
http://www.grantland.com/

mirage 9 ביוני 2011

מוכנה כמובן.

אלעד 9 ביוני 2011

הוא דאג לציין שם שהרעיון עלה לו בראש לפני שנים. לא יודע אם זה קביל בבימ"ש, אני לא משפטן…

נעל קרועה 9 ביוני 2011

אין תהליך כזה שככול שמדינה נהית יותר עשירה,יש בה הרבה פחות שחקני כדורגל מצטינים?
כנראה שבעוד 10 שנים רק אפריקה תייצר שחקנים מצטינים בכמויות

אביאל 9 ביוני 2011

רונן – גם לי קשה עם הזימונים של דונגה ועכשיו של מנזס, אבל ברזיל היא עדיין למרות הכל אחת מהגדולות, גם במונדיאל האחרון היא היתה עוצמתית מלבד מחצית אחת מול הולנד (בעוד שהמחצית הקודמת היתה צריכה להיגמר ביתרון של שלושה שערים) ואני עדיין חושב שהיא מספיק טובה כדי לנצח כל נבחרת וגם העתיד נראה מעולה עם ניימאר, גאנסו, פונזון ועוד. אני מאמין שקו הייצור ימשיך וכמובן שצריך מאמן קצת יותר מחובר לקרקע מכזה שמשאיר בבית את קאקא ואת הבלם של צ׳לסי.

דורפן 9 ביוני 2011

טל – ראשית, אני לא יודע מה המצב בארגנטינה. מוזר באיזשהו מקום שאין להם שחקני הגנה טובים. אבל ארגנטינה היא כמו המדינות האירופאיות מבחינת סדר גודל של שחקנים. אז יכול להיות דור טוב ודור לא טוב. לברזיל בגלל המאסות זה לא אמור לקרות.

טל 9 ביוני 2011

ארגגטינה דומה למדינות האירופאיות מבחינת גודל האוכלוסיה, מבחינת כמות השחקנים שהיא מייצרת (מהקישור ומעלה) היא לא נופלת מברזיל. תחשוב על זה ששחקנים כמו ליסנדרו לופז או דייגו מילטו העבירו קריירה כמעט בלי להיות בנבחרת. בכל נבחרת אחרת כמעט, הם היו בטוחים בהרכב.

הנקודה לגבי ארגנטינה היא לא שהם לא מייצרים שחקני הגנה טובים (ובעבר הם ייצרו- פאסרלה, אז'אלה, זאנטי ואחרים), זה באמת ענין של דור, אלא שהם לא מפסיקים לייצר שחקנים שהם אנטי המגמה שציינת- טכנים, נמוכים, אינדבידואלים.

השאלה היא למה אותה גלובליזציה כן משפיעה על ברזיל ולא על ארגנטינה.

שלו 10 ביוני 2011

טל 5000 ברזילאים משחקים מחוץ לברזיל, ואלו נתונים מתחילת המילניום.
5000 זה 200 סגלים של 25 שחקנים.
זה עשר ליגות שלמות.
ארגנטינה היא יצואנית מכובדת של שחקנים היא לא קרובה במספרים.
זאת פרמידה שלמה של הענף שלא קיימת בברזיל.
יש נטייה על כל דבר שכותבים על ברזיל לחפש את המקבילה שלו בארגנטינה.
ברזיל היא גדולה ומגוונת מארגנטינה היא עשירה יותר ועם משאבים הרבה יותר גדולים.
יש לה פי חמש תושבים.
היא יכולה להעמיד שלוש נבחרות שיעלו מהבית הדרום אמריקאי למונדיאל.
היא יכולה לעשות ליגה סגורה הכי איכותית בעולם (אם כל הברזילאים ישחקו בה.
בתקופה שבה לא שיחקו כמעט ברזילאים מחוץ לגבולות ברזיל זה גם היה כך.

טל 10 ביוני 2011

אני יודע על 1,000 לא 5,000. בכל מקרה, אני לא חושב שיש פער גדול מבחינת מספרים יבשים של שחקנים שמשחקים בחוץ ושלוקחים בחשבון שברזיל גדולה פי 5 באוכלוסיה, אפשר להבין כמה מדהימה יכולת גידול השחקנים של ארגנטינה. והכי חשוב, לפחות כרגע לארגנטינאים יש יתרון מבחינת איכות השחקנים בטופ בכל העמדות מהקישור ומעלה. זה לא רק מסי. גם מאסצ'ראנו ובנגה עולים על כל קשר אחורי שיש לברזיל היום, טבס, היגואין ואגוורו עולים על החלוצים הברזליאים ואין לברזיל שחקן כנף ברמה של די מאריה. אגב, היום גם לספרד יש יתרון על ברזיל כמעט בכל עמדה מלבד עמדות המגינים. תחשוב על זה ששחקנים כמו פאברגאס או סילבה לא עולים שם בהרכב בזמן שלוקאס עולה בהרכב ברזיל.

לברזילאים יש היום פשוט דור פחות טוב. זה קורה.

קורא אדוק 9 ביוני 2011

רונן,עכשיו שרונאלדו פרש רשמית,אשמח מאוד לפוסט לגביו במסגרת סדרת הפוסטים המצויינת שלך לגבי השחקנים "הגדויילים".

טל 9 ביוני 2011

נבחרת הברזילאים שלא זומנו (אני מגביל את זה רק לשחקנים שמשחקים באירופה):

שוער: דייגו אלבס (ולנסיה).

הגנה: רפאל / פביו (מי עדיף?- יונייטד), אלכס (צ'לסי), חואן (רומא), מרסלו (ריאל מדריד).

קישור: פילפה מלו (יובנטוס), אנדרסון (מנצ'סטר יונייטד), קאקה (ריאל מדריד), הרננס (לאציו).

התקפה: האלק (פורטו), נילמר (ויאריאל).

אפשר לשים את שני האחים דה סילבה בהגנה ולעלות את מרסלו לקישור במקום אחד הקשרים האחוריים. בכל מקרה, הרכב מצוין שיכול בשקט לאיים על זכיה בקופה ובכלל לא בטוח שנופל מהרכב הנבחרת שכן זומנה.

גפן 10 ביוני 2011

קוראים לו הולק והוא משחק יותר כקיצוני מאשר כחלוץ.

אחד השחקנים הכי אנדרייטד בעולם.רק העונה הוא אחראי ל 36 שערים ו 21 בישולים בכל המסגרות במדי פורטו,ועדיין הוא בגדר אלמוני עבור הצופה הממוצע.

להולק יש את כל הארסנל -בעיטה,מהירות,כוח פיזי,טכניקה,משחק ראש . בקיצור שחקן פירסט קלאס שלא ברור ( לי לפחות ) מה הוא עושה עדיין בפורטו ולא באחת הגדולות בספרד-אנגליה-איטליה

אביאל 10 ביוני 2011

טל – שכחתי לגמרי מהרננס שנתן עונה טובה מאוד בלאציו, באמת שמנזס לא מובן.

עזי 10 ביוני 2011

ייסלחו לי חלק ממי שמגיבים בלי להיות מעורים בכדורגל הברזילאי. דעתי, הרומנטית יש אומרים, על איך ברזיל צריכה להיראות ולשחק ידועה, כמו גם דעתי על המנוול דונגה. אבל הסגל של מנזס בסדר גמור, הוא בונה נבחרת למונדיאל, כל שחקני הקישור ההתקפי וההתקפה הם צעירים, גג גיל 27 (רוביניו), מה לעשות שלקאקה כרגע אין מקום בהרכב והוא יהיה בין 32 ב-2014. גם רונאלדיניו זמנו עבר. חציים של שחקני הקישור ההתקפי וההתקפה בא מהליגה בברזיל, ומה שהקהל בברזיל רצה זה לראות את ניימאר ואת הנריקה גאנסו והוא קיבל את זה, והם ברזיל של פעם, כמה שזה אפשרי היום. וכשמדברים על לוקאס, זה לא לוקאס לייבה מליוורפול (שהוא גם בסגל) אלא קשר התקפי מחונן מסאו פאולו, בן 18, עם עתיד גדול.
אם שמים בצד את רוביניו לשבעת השחקנים ההתקפיים האחרים בסגל יש יחד 42 הופעות, פחות מלוסיאו אחד. חמישה מהם בני 18-22. כשאני רואה את סנדרו, הנריקה גאנסו, לוקאס, פאטו וניימאר בנבחרת אני רואה את חצי הכוס המלאה. מנזס זה לא דונגה, הוא הרבה יותר התקפי. ברזיל תשחק עם שלושה חלוצים (ניימאר, פרד, רוביניו כנראה) והנריקה גאנסו כפליימייקר מאחוריהם. תנו למנזס צ'אנס.

Comments closed