ככה זה. לא ביג דיל

עצוב. גרוע. אבל האם מישהו עומד נדהם לנוכח חקירת שחיתות בכדורגל הישראלי?

אני מחפש מה לומר על השערוריה החדשה בכדורגל הישראלי וזה מה שחשבתי.

בתחילת שנות השבעים כשהתגלו שחיתויות בכדורגל הישראלי זה הצדיק הקמת וועדת חקירה ממלכתית. שני חברי כנסת – יוסי שריד ואהוד אולמרט – הובילו את הדרישה לחקירה.

אני קורא עכשיו בוויקיפדיה שגם יוחנן וולך מהפועל חיפה הצטרף לדרישות לחקירה. וולך שיחק במונדיאל 1970.

מדינה עניה, בסיכון בטחוני בכל זאת גדול מהיום, והעניין הזה שחיתויות במשחקים קטנים מאד – הפועל חדרה, בית"ר קרית עקרון, הפועל חולון ומכבי רמת עמידר היו הקבוצות המעורבות – זעזעו את המערכת.

מישהו יכול לראות היום פוליטיקאי עם שאיפות גדולות נכנס לעניין? מישהו יכול בכלל לדמיין כדורגלן נבחרת בין דורשי החקירה? מישהו יעסיק היום שופט עליון בעניין שכזה?

אנחנו היום בעידן ה"ככה זה" ובעידן "הלא ביג דיל". זה לא שאפשר להגיד על הדמויות המעורבות "מי היה מאמין?" זה לא שלמישהו נדמה שהעסק נקי. זה סיפור מאד עצוב. זה מצב מאד גרוע. אבל זה רחוק מלזעזע.

אשלי יאנג
ספיישל אולימפיקס: מיוחד בלי מרכאות

39 Comments

אנונימוס 23 ביוני 2011

עידן ה"ככה זה". הגדרה מדוייקת.
לא רק בספורט. בהכל. "ככה זה".
"ככה זה כשיש כסף"
"ככה זה כשמעורבים בעלי הון"
"ככה זה בפוליטיקה"
ככה זה, ככה זה, ככה זה. מרוב "ככה זה" ואף אחד לא זוכר אפילו, שפעם "זה" לא היה "ככה"

רפאל 24 ביוני 2011

אומרים ככה זה כי רוצים לפטור את עצמנו מהשיחה וגם כך איננו יודעים להיפטר מהבעיות או לפתור אותם.

בני תבורי 24 ביוני 2011

נכון מאוד.

תומר חרוב 24 ביוני 2011

זה נורא מעניין אבל אולי לעומת מה שאנונימוס אומר, זה בעצם תמיד היה ככה בצורה כזו או אחרת, רק שהנראות של זה היא שונה.
הרי מכרו פה משחקי אליפות לפני חמש עשרה ושלושים שנה (המקרים שעולים לי זה בית שאן-בית"ר ושמשון ת"א-כפ"ס), אולי לא על כסף אבל לעולם לא נדע. פשוט שכמו כל דבר, נראה לנו שאנחנו כרגע בתקופה הגדולה בכל הזמנים (כך בארסה היא הגדולה בכל הזמנים, פדרר, טייגר ואולימפיאדת בייג'ין), אז זה לא שונה גם בעניין השחיתות. כמו שמוכרים לנו מוצרי ספורט בתור אגדות (או להיפך) כך גם את זה.

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 24 ביוני 2011

אחרי נשיא שהורשע באונס, ובזמן שמשפטו הפלילי של ראש ממשלתנו הקודם מתנהל, אחרי שאריה דרעי מודיע על חזרתו לחיים הציבוריים וכו' וכו': אז כן, באמת לא ביג דיל

אלי(המקורי) 24 ביוני 2011

קודם שיהיה כאן כדורגל, אחרי זה ניתן יהיה לדבר על שחיתויות בכדורגל.

קורא 24 ביוני 2011

מצחיק שדווקא אולמרט רצה אז ועדת חקירה, מה שקרה לכדורגל הישראלי הוא בדיוק מה שקרה לאולמרט בין השנים האלה.

יורם אהרוני 24 ביוני 2011

תומר חרוב, מספיק כבר עם בית שאן כדוגמה לשחיתות, כי שחיתות לא הייתה שם.טמטום של ההתאחדות דווקא כן. חוסר ספורטיביות ופחד של כמה שחקנים כן. להלן העובדות: מחזור 29 (לפני אחרון) 16 קבוצות. אשקלון כבר ירדה. בני יהודה ובאר שבע במקומות 14 – 15 עם מספר נקודות שווה. בית שאן 4 נקודות מעליהם.המשחקים אמורים להתחיל בשעה אחידה אך המשחק של בית שאן עם ביתר מתחיל 8 דקות יותר מאוחר מאחר שהיה הסכם של פורסם כי המשחק שמשודר ישירות בערוץ 2 מתחיל 8 דקות יותר מאוחר. ב – 8 דקות האלה ערוץ 2 משדר פרסומות. גם המחצית השנייה נפתחת בהפרש של 8 דקות. דקה 82 בקרית אליעזר. ביתר מובילה 2 :1 ומסתיימים המשחקים של בני יהודה ובאר שבע בהפסד שלהן. בית שאן נשארת בליגה. כמה דקות אחר כך בית שאן משווה.ביתר מתחילה לתקוף עם כל הכלים כולל השוער. היא לא משווה מיד. מאיר כהן מזנק ומוציא כדור אחרי כדור עד שבתוספת הזמן ביתר מבקיעה שער נצחון ומיד האוהדים פורצים למגרש ולא מאפשרים לשופט לסיים אותו. הוא אמנם מחזיר את השחקנים מחדר ההלבשה לאקט פורמלי של חידוש משחק אבל אין לזה ערך ספורטיבי. אחד האוהדים של ביתר שפרץ למגרש שאל אותי: מי זה מספר 7 הזה שהעז להשוות? (אלמוג חזן). כמה שנים אחרי זה הבינו שצריך להוריד נקודות לקבוצה שהאוהדים שלה פורצים למגרש ושצריך לעשות תיאום שעונים בין השופטים במגרשים השונים.

תומר חרוב 24 ביוני 2011

יורם, כתבתי שלא מדובר בשחיתות של קניית משחק בכסף (אם כי לעולם לא נדע) ואני גם מכיר את כל העובדות היבשות וכמובן שגם ראיתי את המשחק בשידור חי. אלמוג חזן ומאיר כהן עוד יצאו נקיים שם(והתלבשה לילד ההוא וואחד בעיטה) אבל הנקודה היא שמנטלית לא הייתה בעיה לשחקנים לזרוק את המשחק ברגע שזה לא שינה מבחינתם, זה בסיס לשחיתות של מכירת משחק. הם ספציפית גם לא היחידים, זו פשוט דוגמא זכורה יותר משום שזה משחק אליפות, הזכרתי גם את שמשון וכפר סבא שקרה חצי שנה לפני שנולדתי ויש בטח עוד אינספור דוגמאות שלא נגעו ישירות לאליפות. בודאי שמבחינת העובדות היבשות זה לא אותו דבר כמו מה שקורה עכשיו אבל מנטלית הדברים האלו תמיד היו (וכנראה שגם פרקטית, היה שופטים באדום אם אתה זוכר), אני חושב שיש פה עניין של נראות ודרך.
אני מציע שנפסיק לעסוק במשחק הזה ספציפית משום שכמו שאני מכיר את הדיונים על כדורגל ישראלי זה יהפוך לויכוח בין אוהדי הפועל לאוהדי ביתר ומכבי ולא זו המטרה

S&M 24 ביוני 2011

מעניין שמזכירים את ביתר – בית שאן, ואף אחד לא מזכיר את קניית העליה של הפועל תל אביב מעמידר. זה אפילו לא משהו שצריך להוכיח, המעורבים כבר הודו בזה.

יוסי מזרחי 24 ביוני 2011

הגמל לא רואה את הדבשת שלו.
מה ש"מותר" למכלול הקרוי הפועל תל אביב, אסור לאחרים, לדוגמא, מותר לשיר שירים עם ניחוח של גרמניה של שנות השלושים אבל אסור לקרא מוות לערבים.
כאן המקום להבהיר שאלה פושעים ואלה פושעים, ואין ולא תהיה הנחה לפורעים של המחנה שממנו אני בא.ושוב אין עבורם סליחה ומחילה (כמו שאין משטרה ורשויות חוק),
באשר לפורעים של הקבוצה ההיא,להם יש מסננת של עיתונאים אוהדים, אנשי תקשורת וסלבריטאים שאומנים בלהפנות את המבט לצד השני.

יואב 24 ביוני 2011

תומר,
בעונת 71/72 אז נדחתה הליגה ב3 חודשים והוקמה ועדת חקירה ממלכתית בענין השחיתות בכדורגל
שחקני הפועל דאז קסטרו בורבה ורחמינוביץ היו בין הנחקרים בחשד שמכרו משחק לבני יהודה.
בשנות החמישים, מכבי איחרה בכוונה(זאת הפשרה שהשיגו מול השחקנים שלא היו מוכנים לתת משחק) להגיע למשחק מכריע בנתניה והפסידה טכנית על מנת שנתניה תינצל,כי מרכז מכבי הבין שקבוצת הפועל תמכור לקבוצת הפועל אחרת(ראשון אם אני לא טועה) כדי שהיא לא תרד. מכבי באה באיחור, נתניה ניצחה טכני ומכבי ניצחה 5-0 במשחק הראווה שנערך מול מגרש מלא.
אז-אלו היו מרכזים.
היום זה אולי הימורים לא חוקיים.
ביתר-בית שאן בכלל לא קשור לזה(לא הימורים ולא כסף).ישראל השלישית(כמו שהיא תופסת את עצמה ובלי הצדקה שלי לעניין)נקמה את נקמתה הספורטיבית(בחלון העשר דקות שהיה לה בעצם)בישראל שהיא מתעבת.זה חמור לא פחות אבל לא רלוונטי בכלל לשחיתות מובנית.הכל קרה שם אונליין מתוך רצון של שחקנים.

זה לא מה שמדברים עליו עכשיו.לא דומה.

תומר חרוב 24 ביוני 2011

יואב, תראה את תגובתי ליורם בנוגע לענין עם בית שאן, העניין עם הישראליות זה תירוץ יפה לשחקנים שמוכנים להפסיד משחק בשביל תועלת אישית (כספית או לא)…
זה לא פעם ראשונה שמוצאים מכירות של משחקים(וזה בודאי חמור, שלא תחשבו שאני ממעיט בערך של זה) אבל הדיון הוא לא על כך, הוא נסוב על הדרך שבו אנו רואים את הפרשה. בוא נגיד את זה ככה- מה שיותר בולט בפרשה הנוכחית, לעומת פרשות קודמות שקיבלו פחות רעש תקשורתי ופחות צעקות של "לסגור את הכדורגל"(קריאה טיפשית לטעמי) כמו למשל שופטים באדם שהייתה לא פחות חמורה, זו הנראות של הדברים גם בגלל הסיקור התקשורתי שהוא אגרסיבי יותר בזכות מדיום האינטרנט, גם בגלל הרצון לנפח כל דבר טוב או רע לדרגה פאתוסית וגם בגלל אותו ראיון מבחיל של תומר סיני (כל עוד רימו בשקט זה מילא אבל גם לקלל עיתונאים על הדרך?).

יואב 24 ביוני 2011

תוסיף את מאיר מליקה לרשימת אלמוג חזן ומאיר כהן.
הישראליות שבעטיה שחקני בית שאן נתנו לביתר לשים את הגול(שהדגשתי בהודעתי הקודמת-לא מצדיקה את זה כמובן)היא ספונטנית, אונליין, לא תלוייה בהימור או במכירה מוקדמת.
היא בוודאי חמורה לא פחות. אני כצהוב בזמן אמת אמרתי לאבא שלי-מה זה החרא הזה.שיקחו האדומים אם מגיע להם אבל לא כך.
רק אומר-זאת לא דוגמה לשחיתות ממסדית אלא לשחיתות ספציפית של שחקנים על כר הדשא.
כפר סבא-שמשון היה מחריד. בוודאי בעונה בה נתניה היתה אולי הגדולה והראויה ביותר(ניצחה את כפר סבא 5-2 במשחק העונה רק שלושה שבועות קודם, זאת עונת השישיות אגב).כפסר סבא לא היתה מפסידה את המשחק הזה סביר להניח אבל זה צרם.
אגב, אוסטריה-גרמניה בשלב הבתים במודיאל 82 נראה אותו דבר. תיקו העלה את שתיהן וככה זה נראה.
מסכים עם השאר.

דורפן 24 ביוני 2011

זה לא היה תיקו אלא 0-1 לגרמניה. המצבים הללו קצת שונים – כשהתוצאה טובה לשתי הקבוצות רואים את זה בכל רמות הכדורגל.

תומר חרוב 24 ביוני 2011

והכי חשוב, לגבי העניין עם נתניה ומכבי.
אתם חכמים לנצח במשחק ראווה, אם זה היה משחק על נקודות כבר הייתם מפסידים בוינגייט.

יואב 24 ביוני 2011

(: מרכזים זה רע, אני אומר לך.

צור שפי 24 ביוני 2011

יש כאן הרבה ערבוב בין אישים מקרים וארועים שאין ביניהם מכנה משותף. כך למשל להכניס במשפט אחד את קצב, אולמרט ודרעי זה לעשות עוול לשניים האחרונים. לאולמרט עומדת חזקת החפות ודרעי ריצה עונש שלדעת רבים היה חסר פרופורציה בחומרתו על עבירות שלא הכניסו פרוטה לכיסו הפרטי. הוא גם הורחק לזמן אבסורדי באורכו מהעיסוק בפוליטיקה.

אותו הדבר גם ביחס למשחקים שונים. היו מכירות משחקים תמורת כסף והיו הפסדים לא ספורטיביים שלא היו מכירות (בית שאן) והיו משחקי תיקו כמו שמשון-כפ"ס, גרמניה-אוסטריה וברזיל-פורטוגל במונדיאל האחרון ששירתו את שתי הקבוצות ואני לא בטוח שיש בכך חוסר ספורטיביות, גם שחמטאים מסכימים על תיקו הרבה פעמים בלי להתאמץ ואף אחד לא רואה בכך חוסר ספורטיביות. האליפות ההיא של כפ"ס היתה הכי לגיטימית בעולם אפילו שהיא הפסידה לנתניה, נדמה לי שגם מכבי ת"א לקחה אליפות בעונה שבה הובסה על ידי מכבי חיפה שבעצמה היתה אלופה ראויה השנה למרות שניגפה 4-1 מול הפועל.

מה שאני בעצם רוצה להגיד הוא שיש שחיתות וצריך להילחם בה אבל חייבים לתחום את גבולות הוויכוח, להבחין בין תופעות שונות ולהימנע מהכללות גורפות, לא צודקות ומזיקות.

גיא זהר 24 ביוני 2011

דרעי הורשע על עבירות שבוודאי הכניסו כסף לכיסו האישי. על העבירות הציבוריות הוא בסופו של דבר לא נשפט. עוד דוגמא לתוצאה מסודרת בעולם "הנאור" היא ה2-2 בין שבדיה לדנמרק שהעלה את שתיהן לשלב הבא.לא נעים להתקל בטיפוסים הדוחים הללו אבל כרגיל יוצאים מפרופורציות. טיפוסים דזוחים מסתובבים סביב הכדורגל כבר המון שנים: מגברי לוי ושלמה סופר מקרית מלאכי שהיה החלובה של אז ועד זינו שמתגעגע לכדורגל. הדג העולמי והישראלי מסריח מהראש והמחוקים המובנים כשהיום אפילו העבריינים לא צריכים לפעול בעקיפין. חבל לי רק על האוהדים הוותיקים של פ"ת שצריכים לחזות בטיפוסים הללו.

צור שפי 24 ביוני 2011

יכול להיות שאתה צודק וזכרוני בוגד בי. מכל מקום דרעי נענש, ריצה עונש מאסר בכלא והורחק מהפוליטיקה לשבע שנים. מאוד יתכן שעונשו הולם את עברותיו. אני רק חושב שבנסיבות האלה הודעתו על חזרה לחיים הציבוריים היא לגיטימית, שמוטעה לפסול אותו לכל החיים, ושממילא אין בהודעה הזו משום אינדיקציה לאקלים של שחיתות. הרבה יותר חמור מוסרית מבחינתי שאדריכל לבנון 2006 דן חלוץ חוזר לפוליטיקה כאילו כלום.

צור שפי 24 ביוני 2011

נ.ב. מהזיכרון: דרעי נשפט לבסוף בהליך מזורז גם על התיק הציבורי, זוכה ממרבית האישומים, הורשע באחד ונדון למאסר על תנאי.

יוסי מזרחי 24 ביוני 2011

בלי שמאלצים ופראפרזות.
תודה על דברים שקולים. ניכרים דברי אמת.

אנונימוס 24 ביוני 2011

אין ספק שפעם כל התופעות האלו גם היו.
ההבדל הוא שאז לא אמרו "זה ככה", אלא הבינו שיש להיאבק בזה ולנסות למגר. גם אם זה לא מצליח באופן מוחלט ולתמיד.
אין ברירה, כי האפשרות האחרת היא נצחון השחיתות והפיכתה מחריג שעושים במחשכים, למה שקורה היום – נורמה שעושים בגלוי.
אז פעם הקימו ועדות חקירה, והשעו אנשים, וניסו לחשוב על פתרונות כמו תקנוני שכר, והענישו טכנית ומה לא. התמודדו.
היום לא עושים כבר כלום. פשוט כלום. רק אומרים "זה ככה" ופוטרים את עצמנו מאחריות.

לא רק בספורט כאמור, בכל תחום. נעלמה ההבנה והתובנה שעצם קיום תופעה לאורך חיי האנושות אינו הופך אותה למשהו ראוי שאפשר להשלים איתו כחברה חפצת חיים ושואפת למינימום צדק ושיוויון.

מי שרוצה לדעת כיצד, אז כך בדיוק בדרך הזאת מתפוררת חברה נורמטיבית.

אשך טמיר המקורי 24 ביוני 2011

צודק.
ובדיוק ככה התפתח האופי הישראלי הבהמי, החצוף והוולגרי.
מה"חוצפה הישראלית" המפורסמת, תוך כדי עצימת עין והתייחסות מבודחת לתופעות כאלה, שהלכו והתעצמו ותפסו תאוצה, הפכו לגיטימיות יותר ויותר, והיום אנו חיים בחברה חסרת תרבות שמנופפת בגאון בחוסר התרבות שלה.

תומר חרוב 24 ביוני 2011

יש צדק בדברים שלך אבל מי בעצם אומר "ככה זה"? אני מבטיח לך שאם זה קורה בקבוצה שלי אני יוצא להפגין ולמחות וכבר עשיתי את זה בעבר כשהיה צורך. אוהדי הפועל מפגינים כנגד הבעלים שלהם, אוהדי הפועל פ"ת פעילים במאבקי מחאה כבר שנים. אז מי בעצם מפקיר את המרחב לשחיתות? מעמד הביניים של הכדורגל הישראלי, מי שזה לא נוגע בו באופן ישיר כי הוא גם ככה ויתר.
ושאני אומר שתמיד היו את הדברים האלו אני לא מתכוון רק עובדתית אלא גם מבחינה תפיסתית, מה שהשתנה זה הנראות של הדברים ואלו שינויים שקרו בעולם לא רק בחמישים השנים האחרונות אלא כבר מתקופת הרנסנס (במקרה היה לי היום מבחן על ספרות הרנסנס והיא עוסקת בזה לא מעט). האבולוציה היא לא התנהגותית, הסטים של ההתנהגויות נשארים פחות או יותר אותו דבר בבסיסם, הדבר החשוב הוא הנראות של הדברים, איך אתה מציג את עצמך בעולם ואיך העולם רואה את ההצגה הזו. בגלל זה גם מה שכתבתי לגבי מופע האימים של תומר סיני, הבעיתיות לא נבעה מעצם זה שהוא השחית אלא בחוסר המידתיות של ההתנהגות הקלוקלת. וחוסר המידתיות הזה בא לידי ביטוי גם מהצד השני של הסקאלה, אם פעם קמו וקראו לועדות חקירה (שבוא נאמר את האמת, לא עזרו ופה שורש הבעיה) אז היום עוברים הלאה (למרות שלפחות חוקרים ומפרסמים, לפחות על זה אפשר לתת את הקרדיט).

אנונימוס 24 ביוני 2011

נאה דרשת עזי

תומר חרוב 24 ביוני 2011

עזי, מאוד מאוד מדויק מה שאתה כותב במיוחד לגבי העניין של ההימורים שהוא לחלוטין נזנח בסיפור הזה. כתבתי אצל לוינטל שזה ממש ממש לא מפתיע משום שהספורט בישראל הרי מבוסס כולו על ההימורים והמדינה מעודדת להמר על ספורט. למעשה אין הצדקה לספורט בישראל אם לא ההימורים ופה מתחילה הבעיה.

יורם אהרוני 24 ביוני 2011

יואב, על סמך מה אתה קובע שבית שאן נתנה לביתר להבקיע גול ומי בדיוק נתן? ג'מיל חאדר? גלה פנצ'ולדזה? פרימוז גליהה? (את חזן, מליקה וכהן כבר אתה הוצאת מהרשימה…). נמשיך הלאה: שי אלקסלסי? הוא עלה לשחק אחרי תקופה ארוכה שהיה מחוץ להרכב רק מאחר שעמי אזולאי ויהודה עמר לא היו יכולים לשחק. כאשר שיחק פעולות שלו עלו לבית שאן בנקודות במשחקים אחרים (נגד מכבי חיפה בבית, למשל). צולקוביץ'?, מוטי בן חמו? (הוא בכלל לא בית שאני), קובי גנון? נשארנו עם תעלומה אחת גדולה ששמה איתן טייב. אין לי כמעט ספק, למרות שאין לי שום עובדות, כי יש סיכוי כלשהו שגורמים המקורבים לביתר היו עשויים אולי לפנות אליו לפני המשחק. מה שאני יכול להגיד על השחקן הזה שגם במהלך העונה במשחקים אחרים הוא עשה פעולות מוזרות שאיש לא טען שהן מושחתות. לדוגמה: במשחק בחוץ נגד אשקלון שהתקיים באשדוד (עונש רדיוס) והסתיים בתיקו מאופס, הוא רץ לספסל באמצע התקפה של אשקלון כדי להחליף נעליים. החלוץ הגיאורגי של אשקלון עמד לבד מול השער וכנראה שכמו בשכונה לפעמים גלגל החוצה כאומר: זה לא פייר שאני אבקיע כאשר הבלם האחורי שלכם מחוץ למגרש מחליף נעליים…

תומר חרוב 24 ביוני 2011

יורם, צפיתי עכשיו בדקות האחרונות של המשחק ואני לא מצליח להגיע למסקנה שלא מדובר בכדורגל תחרותי בדקות הללו וגם אם זה היה רק טייב זה מספיק אבל זה לא היה רק הוא. אני לא יודע מה היו הסיבות והכול בסופו של דבר ספקולציות, אני גם מבין ככה בין השורות ומהיכרות מתגובותיך בבלוג שיש לך מעורבות אישית בעניין. לא שאני זוקף את זה נגדך או מנסה לעוות את דבריך כמונעים מאינטרס אבל כשיש מעורבות אישית ובודאי גם ריגשית, במיוחד בכדורגל שהוא משחק שמונע מרגשות, קשה לנתק את אותה מעורבות. זה לא שקרו שם דברים שלא קורים בלי קשר (איבודי כדור מוזרים, החמצה מזעזעת שנבעה מזילזול, שליחת רגל ברחבה שיכלה להוביל לפנדל) זה שכול הדברים הללו קרו בשש וחצי דקות, אחד אחרי השני.

http://www.youtube.com/watch?v=aQ-R9e2ugMg

שאק 24 ביוני 2011

אתה רציני ?

שאק 24 ביוני 2011

מכוון ליורם

יורם אהרוני 24 ביוני 2011

תומר, הייתי על הספסל של בית שאן במשחק כי הייתי מאמן הכושר של הקבוצה. אתה יכול לראות אותי ביו טיוב. זה שמחבק ראשון את אלמוג. אין לי כל ספק כי שחקני בית שאן לא התאבדו כדי לשמור על התיקו. דיברתי עם כמה שחקנים אחרי המשחק. מאיר מליקה וקובי גנון אמרו שחשו פחד עצום. הם אמרו לי שאני לא מבין בכלל באיזו סיטואציה היינו. הוא סיפר על ניצחון של מכבי תל אביב בטדי שאחריו השחקנים לא היו יכולים לרדת שעה ארוכה מהמגרש מפחד אוהדי ביתר. עוד הוא אמר מה עבר לו בראש. הוא אמר שעם הכדור היה מגיע אליו הוא היה מכדרר אל דגל הקרן הקרוב לחדר ההלבשה בו השתמשה בית שאן (לא החדר המרכזי, המשחק של בית שאן היה הצגה שניה אחרי משחק של מכבי חיפה.) ולמה לכדרר אל הדגל ליד השער שלך? כדי שאם תשמע שריקת הסיום במצב של תיקו הוא יוכל להספיק לברוח לחדר ההלבשה לפני שאוהדי ביתר יתפסו אותו… גם קובי גנון אמר שהוא מאד מפוחד.

תומר חרוב 24 ביוני 2011

יכול להיות, אני לא מבטל את הטיעון הזה כי לא עמדתי במקומם ואני לא יכול להכריע האם באמת היה פחד כזה או אחר. אבל מה שכן, זה לא מה שהם אמרו אחרי זה, יכלו השחקנים ביחד עם ההנהלה לבוא ולהגיד שבגלל התנאים נוצר מצב של חוסר ספורטיביות, אבל זה לא קרה. שוב, אין בי שום רצון לפתוח ועדת חקירה על מקרה בית שאן אבל גם ההערה שלך על איתן טייב מספיקה כדי להנכיח את מה שאמרתי בתחילה (ואת המקרה הזה אני פשוט זוכר טוב), זה תמיד חוזר על עצמו בוריאציות שונות והנכונות של לקבל חוסר ספורטיביות כבר הוטמעה בנו.
זה כמו שנהיה נורא מאוכזבים אבל ממש לא מזועזעים אם נגלה שיוסיין בולט השתמש בסמים.

יורם אהרוני 24 ביוני 2011

כל פשעם של שחקני בית שאן הוא שהם לא התאבדו עבור הפועל תל אביב… חוסר הספורטיביות נגרם מאחר שמישהו בהתאחדות אישר לשופט בחיפה להתחיל את המשחק וגם את המחצית השנייה, 8 דקות אחרי המשחקים של באר שבע ובני יהודה. למה הפועל ירושלים נלחמה כדי לנצח את באר שבע? כי תיאורטית גם היא עדיין לא יצאה מסכנת ירידה! הייתי המום כאשר רציתי להוציא את שחקני בית שאן למגרש (היה אז מקובל שמאמן הכושר הוא זה שמוביל את השחקנים למגרש) ועצר אותי נציג של ערוץ 2 ואמר שהוא יגיד לי מתי להוציא את השחקנים.

יואב 24 ביוני 2011

יורם,
לא היה לי ספק שהשער יובקע לאחר שביתר הגיעה לאיזה שלושה מצבי אחד על אחד בחמש דקות.זה היה קל מידי.
גם איווניר או אבי'לה ז"ל (אחד מהם פירשן את זה)אמר את זה בשידור.
אולי זה היה הפחד אבל אם בית שאן היתה זקוקה לתוצאה בשלב הזה אז לפחד היתה פחות משמעות בעיניהם.

יורם אהרוני 24 ביוני 2011

בודאי יואב. בית שאן הייתה במצב שיש לה רק מה להפסיד. זה מצב לא ספורטיבי. מי שאחראי לכך קודם כל זה ערוץ 2 וההתאחדות לכדורגל. החולשה הבולטת של שיטת הליגה היא שקימים מצבים בהם לקבוצה אחת יש מה להרויח ולקבוצה האחרת אין מה להרויח ואולי יש לה גם מה להפסיד. קל להיות "ספורטאי למופת" כאשר אין עליך איום. כאשר אתה חושש לשלומך ואין לך מה להרויח, זה הרבה יותר קשה. אני זוכר את אליאס לוי, עוזר המאמן והאח של אלישע אומר אחרי אחת ההתקפות של ביתר שהסתיימה בלא כלום אומר: לא יעזור שום דבר, הפועל תל אביב תהיה האלופה. מצד שני אני זוכר גם חברי הנהלה שעוזבים את המגרש במצב של 2:2 שמחים וטובי לב והולכים כבר להתחלק עם מכבי חיפה בהכנסות המשחק. אני זוכר גם את מנהל הקבוצה, אבי לוי, כיום חבר הנהלת ההתאחדות גוער בפרימוז גליהה שלא יכנס חזק מדי בשחקני ביתר מחשש שיספוג אדום. הוא לא היה עושה את זה כנראה אם לבית שאן היה עדיין סיכוי תיאורטי לרדת.

יואב 24 ביוני 2011

יורם,
מקבל את דעתך כאחד שהיה שם.

יורם אהרוני 24 ביוני 2011

תומר, אתה יכול לקחת מצדי את יוסיין בולט אבל תעשה לי טובה בבקשה: אל תנפץ לי את האשלייה שאדוין מוזס ודיילי תומפסון היו נקיים…

Comments closed