על הזקנה ועל הפחד

כשמנג'ר כמעט בן 70 מחתים שוער כמעט בן 21 אתה משתאה. פרגוסון לא עסוק בלתכנן את הביוגרפיה שלו. הוא נשאר עם אותם ערכים ישנים

טוב, גם דויד דה חיאה עשה אישור רפואי באחד הקייצים העמוסים באולד טראפורד. שלושה שחקנים לפני יולי באולד טראפורד זה יותר מהצטיידות. אני מעריך שיהיה עוד אחד שיהיה שחקן ברמה עולמית מאחרי רוני וצ'יצ'ריטו.

הזכרתי פה לפני כמה שבועות משהו שאמר גארי נוויל כשנשאל אם הוא חושב שאלכס פרגוסון יפרוש אם ינצח את ברצלונה בגמר. מה שלא קרה כמובן. נוויל אמר שאם פרגוסון היה חושב ככה היה יכול לעזוב ב-1993 או 1996 או 1999 או 2001 או 2008 או אפילו עם האליפות ה-19 עכשיו.

וגם אריק קנטונה אמר משהו על פרגוסון העונה. הוא אמר שהוא נדהם מהיכולת שלו לתקשר עם שחקנים שכיום הם כבר 40-50 שנה צעירים ממנו. אתם יודעים מה? אולי פער הדורות הוא אוברייטד. אולי יש דברים שלא משתנים?

אני משתאה לראות מנג'ר בן 70 מחתים שוער שהוא עוד לא בן 21. הרי במקרה הטוב השוער הזה יבשיל בתוך 3-4 שנים. פרגוסון אמר פעם שהוא אוהב לעבוד עם צעירים כי הם לא מפחדים. הזקן גם כן לא ממש מפחד.

נשיכה צרפתית / ארנון בן-דרור
תתרגלו. ואולי כבר התרגלתם / מיכל אנגל

54 Comments

רובי 28 ביוני 2011

צעירים לא מפחדים ממה?

דורפן 28 ביוני 2011

המשפט היה לא מפחדים סתם. כנראה הוא התכוון לכך שצעירים לא מקיימים חיי מין מופקרים

איתן בקרמן 28 ביוני 2011

רק סקס בראש שלך… לדעתי הם פשוט הרבה פחות מפחדים, בכלל, אפשר אפילו לתת לזה הסברים דרוויניסטים. שים שחקן בן 18 בגמר מונדיאל ושחקן בן 27, לרוב 18 ישקשק פחות (פלה למשל :)

אפי 28 ביוני 2011

לא הבנתי למה בן 18 חסר ניסיון ומבוהל ישקשק פחות מבן 27 מנוסה ובוגר? זה נוגד כל היגיון.

הופ 28 ביוני 2011

בגיל 22 עשיתי דברים נועזים/ שטותיים שהיום לא אעשה. חשבתי אז ששום דבר לא יכול לקרות לי, וגם אם יקרה החיים במילא נגמרים בגיל 30. היום אני יודע אחרת.

איתן בקרמן 28 ביוני 2011

הנה הופ הסביר יפה. דבר עם שחקנים ותראה. אולי זה כי הוא לא חושש שאלה הזדמנויות אחרונות.

תם 29 ביוני 2011

שדה הקרב – ממלכת אי הוודאות

כשאתה צעיר במשחק אתה לא באמת יודע למה לצפות ולכן לא יודע ממה לפחד. במקרה שלי לאליפות אירופה השניה שלי או לעונות המתקדמות כששחקתי כבר היה לי איזשהו פחד מפציעות או ממגע. אפילו בבק-מיינד. זה קורה גם מהבנה טובה יותר של המשחק יודעים ממה להזהר ומה עלול להיות בעייתי או כואב ומפסיקים להיות מתאבדים שיעיים.
רואים את זה הרבה גם על שחקנים שחזרו מפציעה (בורשטיין למשל) אבל לא רק. לדעתי זה חלק מתהליך התבגרות של שחקן שיש לו יתרונות וחסרונות.

אלי 28 ביוני 2011

בעבר הגבתי בבלוג של רונן בצורה בוטה. מאז החיים לימדו אותי צניעות. היום אני מצטער מאוד על הסגנון ועל חלק מהתוכן של תגובותי כלפי רונן, ומבקש את סליחת רונן ויתר הגולשים באתר.

אריק 28 ביוני 2011

אוחנה?

פאקו 28 ביוני 2011

טביב.

אבי 28 ביוני 2011

מקוייסט

יניר 28 ביוני 2011

מאנינג

רועי 28 ביוני 2011

סהר

יונתן 28 ביוני 2011

קופטר

יוסי מזרחי 28 ביוני 2011

אריק פאקו ואבי:
לא צריך ציניות תמידית.
האיש אמר את דברו.
מכבדים ועוברים הלאה.

איתן בקרמן 28 ביוני 2011

אלי אין לך מה להצטער (ואני מדבר בשמי ולא בשם רונן) – "במקום שחוזרים בתשובה עומדים, צדיקים גמורים אינם עומדים". שכל היה להם לחז"ל האלה, חבל שהיהדות התקלקלה מאז.

טל 28 ביוני 2011

לדעתי הסיכון הוא בשלושה פרמטרים:

א. הניסיון. לדעתי הגיל פחות משמעותי מבחינת ניסיון כדורגל, הרי דה חאה שיחק גמרים עם הנבחרות הצעירות, שיחק בגמר גביע מול 100 אלף צופים בקמ נואו וגמר הליגה האירופית (שעבור אתלטיקו זה כמו גמר ליגת אלופות עבור יונייטד), ומשחקים גדולים בליגה מול קהלים עצומים. ענין הגיל יותר משמעותי ברמת היכולת של בחור בן 21 להתמודד עם משברים בהשוואה לשוערים יותר וותיקים.

ב. סגנון הכדורגל. לדעתי הענין הזה הרבה יותר משמעותי עבור שוערים, מאשר שחקני שדה. שחקן שדה מספיק טוב יכול לכפות את הסגנון שלו על המשחק וכך החיסרון (זה שהוא לא רגיל לסגנון אנגלי) הופך ליתרון, בגלל הקושי הגדול של שחקני הגנה אנגלים להתמודד עם שחקנים מאד טכניים. זה לא מקרי ששחקן כמו יוסי בניון הצליח יותר באנגליה מאשר בספרד.

אצל שוערים זה סיפור שונה לחלוטין, כי הם לא יכולים לכפות את הסגנון שלהם על המשחק אלא צריכים להגיב לדרך שבה היריבה משחקת. תופעות כמו סטוק לא קיימות בספרד וקשה לדעת איך שוער שהגיע מתרבות כדורגל אחרת יסתגל לזה.

ג. ראיתי תמונה של חברה של דה חאה והבנתי שהיא מגיעה איתו למנצ'סטר.
בוא נאמר בעדינות שלא הייתי נותן לה להתקרב למרחק קילומטר ומטה ממתחם האימונים.

אריק 28 ביוני 2011

מצד שני לא הייתי ממליץ לה להשאיר אותו לבד עם רוני וגיגסי

דורפן 28 ביוני 2011

פשוט שלא יגלה להם שהיא חברה שלו. נראה שהם מגלים מעט מאד עניין בבחורות שלא בקשר עם מישהו אחר

ניר 28 ביוני 2011

כל זמן שאין לה נכדים רוני לא בתמונה

זיזו 28 ביוני 2011

אולי לפעמים צעירים מפחדים פחות כי אין להם מה להפסיד.

לי נראה שפחדנות של שחקנים זה אופי ואין קשר לגיל.

לפרגסון אין פחד כי הוא כבר במעמד שהוא לא יכול להפסיד.

חוץ מאת ההזדמנות לרכוש את לאס!

טל 28 ביוני 2011

יש פה עוד נקודה מענינת: ההחתמה של שחקנים צעירים בסכומים גדולים מאד (כלומר כאלו שהיו מאפשרים להביא שחקנים גדולים בשיא הקריירה), בחלק מהמקרים לא להרכב הראשון, מעידה שפרגוסון מבחינתו רוצה להמשיך עוד לא מעט שנים.

ברור שהמועדון ישאר חשוב לו גם אחרי הפרישה, אבל איכשהו קשה להאמין שהוא יחתים שחקנים שהוא לא חושב שהו יספיק להנות מהם.

לגבי מטרות: הוא עדיין לא שבר את השיא של פייזלי של זכיות באליפות אירופה. יכול להיות שלזה הוא מכוון.

אביעד 28 ביוני 2011

מלבד ווין רוני, אני לא חושב שהיונייטד הביאו יותר מדי צעירים בסכומים "שהיו מאפשרים להביא שחקנים גדולים בשיא הקריירה". כלומר, הסכומים שהיונייטד שמה על צעירים גדלו, אבל כך גם הסכומים בשוק באופן כללי. בהערכה גסה, היונייטד רכשה עד כה הקיץ שלושה שחקנים בשווי 50 מליון פאונד. זה סכום שבשוק של היום, מאפשר להביא מקס' שחקן גדול אחד בשיא הקריירה (ואולי קצת עודף).
לגבי החברה שלו – מצויין. שיביא אותה. ככה הוא יהיה הכי בטוח. כשהוא באימון הוא משגיח על חבריו לקבוצה, כשהוא בבית הוא משגיח עליה :)

שחר 28 ביוני 2011

יש לו משימה קשה,להיכנס לנעליים גדולות,העובדה שהוא לא מדבר אנגלית יכולה להקשות לפחות בהתחלה.הרבה תלוי בבטחון שההגנה מלפניו תיתן לו,אין ספק הפרישות של שחקנים וותיקים נותן הזדמנות טובה לשחקנים חדשים,ולתחרות קשה על ההרכב הראשון.

מנחם לס 28 ביוני 2011

פלורידה מרלינס, קבוצת הבייסבול שלנו ב-MLB שכרה אתמול את ג'ק מקיון למנג'ר החדש של הקבוצה (אותו תפקיד של פרגוסון). הוא בן 81.

סביסאביץ' 28 ביוני 2011

הדבר היחיד שהפחיד אותי בבלוג הזה שפרגי בן 70.

דרך אגב, לא בטוח שיונייטד לא הייתה זוכה ביותר תארים ממה שיש לה עד עתה אם פרגי היה קונה שחקנים ברמה עולמית ולא שחקנים שצריך לחכות שנתיים-שלוש עד שיבשילו. הצעירים זכו בהרבה, אך גם הפסידו לא מעט.

מנחם לס 28 ביוני 2011

ג'ו פטרנו, מאמנה האגדי של פן סטייט בפוטבול (שנה-שנה בין ה-10 הטובות, ומינימום ה-20) יהיה בקרוב בן 86, והוא חתום על 3 שנים, עם יכולת להאריך כרצונו. והוא מאמן, ולא סתם FIGUREHEAD.

גיל 28 ביוני 2011

פטרנו, עם כל הכבוד כבר מזמן היה צריך לפרוש. הוא בקושי מתפקד כבר כמה שנים.

מנחם לס 28 ביוני 2011

כן? ראית את פן סטייט העונה?

תום 28 ביוני 2011

7-6 עם הפסד לקבוצה בינונית להחריד של פלורידה (מקום שביעי בקונפרנס שלה). כמו שאמרתי, הם לא מה שהם היו לפני הביג-10.

תום 28 ביוני 2011

לפי דיווחים שונים הוא כבר לא ממש מעורב בפליי-קולינג. ופן-סטייט היא ממש לא שנה-שנה בטופ 10 או 20 מאז שהם הצטרפו לביג-10. בפעם האחרונה שהם נסעו לפסדינה הם חטפו בראש מ-USC.

מנחם לס 28 ביוני 2011

לצעירים בכדורגל כולם סולחים ומבינים את השטויות שהם עושים בגלל גילם הצעיר. אבל על לברון שהיה בן 25 כשהודיע שהוא עובד לסאות' ביץ' להביא לשם את כשרונו, הרבה מכם פוני'ס עליתם עליו כפי שלא עליתם על אף צעיר אחר בגילו מעולם.

k_700 28 ביוני 2011

לא נמאס לך לכל דיון להכניס את לברון ג'יימס שלך?

מנחם לס 29 ביוני 2011

לא

גיל 28 ביוני 2011

מישהו פעם אמר, שאם מגיעים לפנדלים בטורניר גביע אז הוא מעדיף שהכי צעירים יבעטו כי אין להם פחד. לשחקנים מבוגרים ומנוסים נכנסות כל מיני מחשבות לראש כמו שזו אולי הפעם האחרונה שיש להם הזדמנות לזכות במונדיאל ואז הם בועטים פחות טוב.

הוא זידאן המקורי 28 ביוני 2011

בצילומי סרט "ימי רעם" טום קרוז נסע במהירות של נהגי מירוץ מקצוענים. כאשר אנשי ההפקה השתהו למראה ההישג, אנשי המקצוע הגיבו שהוא עוד לא התהפך במהירויות האלו.

גמל (סתם גמל) 28 ביוני 2011

אחרי שראיתי אותו נוהג בטופ גיר ושובר את השיא של "מפורסמים במכונית במחיר סביר" כשהוא מסיים את המסלול על שני גלגלים אני יכול לומר בבטחון שהוא פשוט מוכשר בכל מה שקשור לספורט מוטורי

אריק ג 29 ביוני 2011

מצד שני, דקה לפניו קמרון דיאז שברה את השיא, מה שגורם לי לחשוב שהשאר פשוט ממש לא מוכשרים.

אבל ברצינות, הסיומת של קרוז על שני גלגלים בהחלט הייתה מרשימה ביותר – אחד מרגעי טופ גיר שיזכרו.

כסיפוביץ 29 ביוני 2011

הוא גם מחזיק דגם ייחודי של דוקאטי מה-GP.
זה הדבר היחידי שאני מעריך אצלו…
סליחה, וגם את התפקיד הבלתי נשכח שלו ברעם טרופי

אד הורטון 28 ביוני 2011

אין שום סיכוי שפרגסון יפחד. תראו מה האליל הנערץ שלומי מלדיני הביא לו (מתוך ראיון היום במעריב):
"בחזרה למנצ'סטר. מלדיני מציג תמונות עם וויין רוני, דארן פלטשר וסיר אלכס פרגוסון. "פרגי אמר לי 'אתה צריך להודות לג'ון גרגורי. בלעדיו לא היית נכנס לכאן'. בין הקלטה להקלטה (של ברכות לבר מצווה של בנו- אד הורטון) מכרתי לשחקני יונייטד בגדים. רוני, פרדיננד, אואן, נאני. כולם קנו. אגלה לכם סקופ: פרגוסון לא זז בלי הקמע של הרב מאמו שנתתי לו. תסתכלו במשחקים ותראו אותו מנשק משהו. זה הקמע". רק ישראלי יכול לעשות מפרגוסון קשטן. "
לי אין מילה להוסיף לזה, אשמח לשמוע אותך רונן… (אולי תתרגם ותשלח לפרגסון ואולי הוא יתבע את מלדיני?)

איתן בקרמן 28 ביוני 2011

איך יתבע אותו? אם יש דבר אחד שפרגי כן פוחד ממנו זה ששלומי מלדיני ילך אצל רב קבלי בנתיבות ויביא על היונייטד את הקללה.

יניר 28 ביוני 2011

עכשיו הכל ברור, מדהים שפפ הצליח בלי קמע ממלדיני.
אולי הוא עוקף את מלדיני ומתקשר ישירות עם הרנטגן

אד הורטון 28 ביוני 2011

נראה לי שגם רונן מפחד מזה (:

cookie-monster 29 ביוני 2011

EW indeed

שרון רזניק 28 ביוני 2011

1

YB 28 ביוני 2011

לדעתי צעירים לא פוחדים פחות מוותיקים. כל מקרה כמובן לגופו אך בהכללה לדעתי הם מפחדים יותר.

יואב 28 ביוני 2011

"אולי פער הדורות הוא אוברייטד. אולי יש דברים שלא משתנים?"
אני מאמין שהערכים הבסיסים לא משתנים.אין תחליף למחוייבות ועבודה קשה,אין תחליף לאומץ ויוזמה, אין תחליף ליכולת שלו לזהות ולקרוא אנשים ולהוציא מהם את המיטב.
כמובן שהוא איתר את חוסר הפחד בצעירים שלהם הוא נתן את ההזדמנות.אני חושב שזה הסינון הראשוני והחשוב ביותר שלו…

יוני 29 ביוני 2011

מזל טוב רונן. הגיל שמור במערכת (או בפוסטים ממש ישנים).

חיים 29 ביוני 2011

מה שאתה לא יודע רונן הוא שפרגוסון שייך לגזע סקוטים בני אלמוות הוא "היילנדר" בן 1450 שנה (שון קונרי גילם אותו בסרט והוא עצמו שייך לגזע )פרגוסון ימשיך לאמן הרבה אחרי שדה חאה יפרוש בגיל 40.

נועם 29 ביוני 2011

מעניין מי יגלם את פרגוסון בסרט שיעשו עליו פעם. האם הם יצליחו למצוא מישהו שגם מסוגל לשחק דמות אגדית כזו וגם יהיה מסוגל לדבר במבטא הנורא הזה?

אפריים 29 ביוני 2011

מזל-טוב. עד מאה כעשרים.

בהמשך לדברי מנחם על ג'ק מקיון-
דבר ראשון, זה לא באמת צריך להפתיע. בחינה קצרה של שם המשפחה מסבירה כי השורשים הסקוטים הם חזקים מהכל ולא יתנו לשום בלאי של גיל לבלבל אותם או לעצור את אהבתם.
דבר שני, שמעתי את מקיון מודה כי היה שמח אם היו נותנים לו כבר לצאת ממדי הבייסבול אותם הוא מחויב ללבוש גם בגילו.
ואני אומר, תניחו להם לנפשם! בגילם, המינימום שמגיע להם זה את הזכות לשבת על הספסל עם טרנינג ונעלי בית.

אבי 29 ביוני 2011

לא אוהב את התספורת והזקן של דה-חאה!

זיגפריד 29 ביוני 2011

יומולדת שמח, רונן. תודה על האתר הנהדר הזה.

ירון ב. 29 ביוני 2011

דורפן, מזל טוב! מי יתן ואף תעבור את גילו של מנחם.

Comments closed