מגן הקהילה. מתי הליגה?

שני שחקני בית צעירים בחלק ההתקפי. זמנים טובים ידידי! זמנים טובים!

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

במחצית התכוונתי לספר איך המשחק הזה בעצם לא משנה כל כך – והאמת שזה עדיין כך. אני לוקח מהמשחק הזה כמה דברים.

אם זו אינדיקציה לסגנון המשחק השנה, אז זה מוצא חן בעיני בהרבה. ולראות שני שחקני בית צעירים – תום קלברלי ודני וולבק- בחלק ההתקפי זה משהו שחיכינו לו תקופה ארוכה-ארוכה.

בהקשר הזה פרגוסון קיבל החלטה אחת ממש מצויינת בהשאלות השנה שעברה. קלברלי הושאל לוויגן, שם רוברטו מרטינז משחק סגנון הרבה יותר ספרדי – שגורם לו לספוג שמיניות ותשיעיות אבל משאיר אותו בליגה.

נדמה לי שהתכנון המקורי היה לתת לכל שוער מחצית, אבל בהתחשב בשני השערים שדה חיאה ספג טוב שהושאר במגרש.

נאני הוא באמת השחקן היחיד בעולם שחטאו היחיד הוא שאינו כריסטיאנו רונאלדו.

ושער נפלא כמובן.

וזה מה שנכתב לפני המשחק, והתברר כקצת אפוקליפטי כלפי דה חיאה:


אני די שמח שמנצ'סטר סיטי, פאריס סן ז'רמן, מלגה – כולן מגחכות על הפיננשל פייר פליי של מישל פלטיני. האמת שלא שמעתי על הרבה רעיונות כל כך חסרי שחר: מישל פלטיני יישלח פקידים בלגים לפקח על ההוצאות של שייחים ואוליגרכים. הוא ימנע מהם לשלם מתחת לשולחן או לנפח הכנסות? בטח.

אבל טוב שזה נכשל, כי הפייננשל פייר פלייר הוא רעיון גרוע ממילא. אם הייתה אפשרות אמיתית ליישם אותו ולפקח עליו הוא היה מביא ליתרון בלתי הפיך של כמה קבוצות גדולות בכל מדינה. כל הרעיון בתכנית הזו הוא להגן על הגדולות והשבעות מפני תחרות – וזה לא פחות גרוע משייחים בזבזנים. אז פייר פליי ממילא לא היה שם מלכתחילה. לא הייתי רוצה שהתכנית שלו תצליח.

יש הרבה פתרונות אפשריים לחוסר השוויון הכלכלי בכדורגל: ליגה אירופית, חובת חלוקת הכנסות שוויונית בכל ליגה, איחוד ליגות קטנות, חובת בעלות חלקית של אוהדים בכל מועדון – לכל אחד יתרונות וחסרונות. הבעיה שעכשיו יתעסקו כמה שנים ברעיון המטומטם הזה במקום בעניינים רציניים. במקום זה יהיו כל מיני רכילויות על אוליגרכים שקנו לשחקן האהוב עליהם יאכטה.

ככל שהדבר הזה ייזרק לפח הזבל של ההיסטוריה מוקדם יותר, כן ייטב.

הנה הרעיונות שלי במרוכז.

*

קשה לדעת כמה חשיבות מייחסות הקבוצות למשחק היום, סביר שהן לא כל כך מתלהבות לפגוש זו את זו כרגע, אבל זה דווקא יכול להביא למשחק טוב. אני אתייחס בקצרה לתמונה הגדולה יותר.

זה נכון שבאליפות זוכים במאי – ומעשית במארס-אפריל – אבל תשעת המחזורים הראשונים של העונה כוללים משחקים מול טוטנהאם, ארסנל, צ'לסי, ליברפול וסיטי. כלומר אין ליונייטד הרבה ברירות אלא להגיע במהירות לכושר. וכבר יש תקלה קטנה – הפציעה של צ'יצ'ריטו.

אבל מה שהביא ליונייטד את האליפות בשנה שעברה היה משחק האגפים במשחקי הבית. הקיצונים הביאו את 55 הנקודות הביתיות שהביאו את האליפות – וארבעה מחמשת המשחקים הגדולים הללו הם באמת בבית (רק ליברפול בחוץ). ויונייטד תבקיע בהם.

כך שנראה לי שאיש השעה במנצ'סטר יונייטד, האיש בו הקבוצה תלויה כרגע יותר מכל אחד אחר הוא אחד: דויד דה חיאה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

דה באזר בפייסבוק (ולמען נבחרת החירשים)

ליגת שוקי ההון: דירוג (וזה הזמן לצעדים קטנים ומדודים)
שגריר ישראל בבריטניה ו-ערבות הדדית

71 Comments

אריק 7 באוגוסט 2011

דה חאה? לדעתי דווקא אנדרסון… אגפים יש, גם הגנה, החלוצים יבקיעו (וולבק נראה מעולה). הבעיה כרגיל היא במרכז והאיש החשוב של העונה, בעיקר כשפלטשר נאבק בוירוסים וקלברלי צעיר, לא מנוסה, ועדיין צריך להוכיח, הוא אנדרסון. אם זה טוב או רע נדע בקרוב, אני כמי שפונק עד חורמה בידי הסר, אופטימי.

דורפן 7 באוגוסט 2011

אריק – אם אנדרסון לא יפגע, יהיה את פארק או קלברלי. אפילו כשרוני לא פגע ברבטוב ונאני סחבו. אבל בלגן בעמדת השוער לא ייתכן עכשיו

Shukrman 7 באוגוסט 2011

לפי מה שהבנתי הוא לא דובר אנגלית ,שזה קצת בעייתי. מקווה שהוא מבין כדורגלית לפחות..

גמאני 7 באוגוסט 2011

בשביל להבין את הבעות הפנים של ריו לא צריך שפה

טל 7 באוגוסט 2011

נקודה נכונה לגבי הפיירפליי הפיננסי. הרי גדולה ועוצמה של מועדונים, זו לא זכות שניתנה עם הקמת המועדון, אלא תוצאה התפתחות שנוצרה ועוצבה במשך הזמן. הכדורגל האנגלי קיים 130 שנה? ליברפול (סתם דוגמא) לא הייתה אחד משני המועדונים הגדולים, יותר ממחצית הזמן הזה. היא זכתה ברוב מוחלט של התארים שלה, ב20 שנה מתוך היסטוריה של 130 שנה של כדורגל אנגלי.

ההבדל מהמצב בעבר הוא שהיום כמעט בלתי אפשרי למועדון להפוך לגדול באמת תוך התפתחות טבעית (מה שקרה לליברפול או יונייטד). תראו את טוטנהאם. קבוצה גדולה, אמידה יחסית, מנוהלת בשיקול דעת. בעבר היא הייתה יכולה להמשיך במסלול טבעי של התקדמות לאיום על תואר תוך שנתיים-שלוש. במציאות הנוכחית, היא צריכה להגיד תודה אם היא תצליח לשמור על הכוכבים שלה (לפחות באנגליה אין חובה להכניס לחוזה סעיף שחרור כמו בספרד, מה שקצת מגדיל את הכוח של המועדון מול כוכב שרוצה לעזוב), כלומר לדרוך במקום.

ושזה המצב, כדי לתת למועדונים היותר קטנים (או במקרה של PSG, מליגות קטנות יותר) סיכוי להאבק ולטפס בסולם המעמדות, הכסף החיצוני הוא חיוני.

ברור שאוהד יונייטד לא יבין את זה, אבל יש משהו רומנטי במצב של סיטי. זו קבוצה שהאוהדים שלה שסבלו במשך 35 שנה, שלמעשה נידונו לא רק לחוסר ההצלחה של הקבוצה שלהם אלא לחיים ניצחיים בצילה של היריבה העירונית, ולמרות זאת נשארו נאמנים בכל מצב (30 אלף צופים ממוצע למשחק בליגה שלישית). ויום אחד, משום מקום, קיבלו את הזכות לחלום ולהאבק שווה בשווה מולה. אז נכון שהפטרו דולרים של השייחים הם סיפור פחות רומנטי מהאוהד שקונה את קבוצת ילדותו ומעלה אותה לגדולה (רובי שפירא כזה). ועדיין..אם זה היה קורה לאספניול הייתם מסתכלים על זה אחרת.

טל 7 באוגוסט 2011

לגבי עמדת השוער, שימו לב לנקודה מענית: גם השוער השני של יונייטד הוא חסר ניסיון (מבחינת מה שהוא עבר בקריירה, אפילו יותר מדה חאה).

ניתן היה לצפות שלפחות עמדת השוער השני, יונייטד יביאו פרידל כזה: שוער לקראת סיום הקריירה שהנוכחות שלו לא תהווה איום על מעמדו של השוער הראשון, אבל יכול ללמד אותו על המשחק באנגליה ובמקרה הכי קיצוני, להיכנס לעמדת השוער הראשון בלי בעיה.

כל שוער יכול לתת משחק יותר טוב או פחות טוב, לדעתי השאלה לגבי דה חאה תהיה יותר במשחקים מול סטוק ולא כמו היום. מול שחקנים דוגמת אלה שיש לסיטי הוא שיחק בספרד (לפעמים עם ומול אותם שחקנים ממש), הוא לא שיחק מעולם מול קבוצות שמגביהות כדורים לרחבה 90 דקות. אתה רואה את זה אצל אוואט בנבחרת: הוא שוט סטופר מצוין שמאבד לחלוטין את הראש מול כדורי גובה.

אריק 7 באוגוסט 2011

כמי שהלך עם חברים אוהדי סיטי למשחק ליגה שלישית במיין רואד יש לי חולשה לסיטי. גם כאוהד נתניה (האמת אפשר להוסיף לשעבר, איבדתי עניין) יש לי חולשה לסיפור של קבוצה כמו סיטי. הבעיה שלי איתם זה רק אובססית יונייטד שלהם

דורפן 7 באוגוסט 2011

טל – זה נכון. אבל בגלל זה ההצעה שלי היא חובת חלוקת הכנסות. כדי לאפשר מצב של משקיע חיצוני ולא תורם חיצוני. בסך הכל ככה פועל הספורט האמריקאי – אתה צריך הרבה כסף אבל יש סכום גג לכסף הזה.

חיים 7 באוגוסט 2011

רונן אני לא מבין מדוע אתה שולל כ"כ את הפייר פליי הפיננסי לדעתי אין בילתו,עד כמה שאני מבין היישום שלו הוא בלתי אפשרי לדעתך
אם כך חל על זה אותו הכלל כמו על ההצעה שלך ל"שים גג להשקעה".פעם הציג מישהו לאקדמיה המלכותית של לונדון את תופעת החשמל :מרשים אך לא ניתן לישום אמר אחד הלורדים,אני בטוח שתמצאו דרך להטיל על זה מס היתה התשובה.כשם שתיאריה מדעית אינה נפסלת בשל סיכויי יישום כך חוק אינו נפסל משיקולי אכיפה יש רק צודק או לא צודק.

דורפן 7 באוגוסט 2011

חיים – אני אוהב את התגובה שלך כי הוא מנוגד מאד מאד רעיונית להשקפה שלי על משפט. לדעתי כל חוק בלתי אכיף אסור שיחוקק משום שזה מביא באופן כללי לזילות החוק.

חיים 7 באוגוסט 2011

גם אם החוק צודק והכרחי?צריך להניח מקום לאבולוציה של האכיפה.בעיקרון נראה שכל חוק שיגביל הוצאה יהיה בילתי אכיף.

דורפן 7 באוגוסט 2011

בארצות הברית הוא אכיף. כי הספרים פתוחים.

אבל בארצות הברית זו לא תקרת הוצאות צמודה להכנסות. היא תקרת שכר. החוק הזה לא שוויוני גם אם מיישמים אותו

חיים 7 באוגוסט 2011

שלא לשמה בא בשמה.מסכים לגבי די חיאה מאוד הרשים אותי הווידוי של הסר על הטעות שעשה בזמנו עם צ'אך .

Ilan NYC 7 באוגוסט 2011

dorfan was righ, the keeper is the most important position on the pitch

דני - Long Island 7 באוגוסט 2011

בעיות שוער

Ilan NYC 7 באוגוסט 2011

Big time

גפן 7 באוגוסט 2011

תוצאת מחצית מעניינת

עדיין זה רק מגן הקהילה.לאוהדי יונייטד אין צורך להתרגש מהתוצאה

אני אקדים תרופה למכה ואכתוב שלדעתי בשער הראשון ריו פרדיננד אשם יותר מהשוער.בכלל יש ירידה משמעותית ביכולת של ריו בעונות האחרונות.
השער השני הוא בלתי עציר.פצצה לפינה.

דורפן 7 באוגוסט 2011

כמי שזוכר היטב את הבית ספר שעשינו לליברפול במגן הצדקה של 1984 – רובסון וארתור גרהאם כבשו – אני לא מתרגש.

דני - Long Island 7 באוגוסט 2011

לדעתי טעות שוער

אביעד 7 באוגוסט 2011

השער הראשון הוא גם של אברה. לא צריך לחפש חסדי הקוון במצב כזה ובטח שלא לחפש "כפרה" מהירה. במקום להעיף ליציע ולתת להם חוץ, הוא נתן להם בעיטה חופשית.
אבל בואו לא נחפש אשמים :)

LOL 7 באוגוסט 2011

massimo taibi is now trending on twitter

דניאל 7 באוגוסט 2011

גול פשוט יפהפה.

גפן 7 באוגוסט 2011

ח

שער ברסאי ליונייטד והנה כבר 2 – 2

הסיטי האלה פאתטים. 15 דקות לא עברו את החצי במחצית השניה.

דני - Long Island 7 באוגוסט 2011

Tiki taka

oz 7 באוגוסט 2011

למה שיונייטד לא תקנה את קאקה? ריאל מדריד רוצה למכור אותו בגרושים והוא יכול למלא את החלל במרכז

אביעד 7 באוגוסט 2011

כי נראה לי שאת "החלל" הזה מאכלס וויין רוני.

גפן 7 באוגוסט 2011

מי זה קלברלי?ומהיכן הוא צץ?

אוי סיטי סיטי..כמה פעמים הם כבר הפסידו בזמן פציעות ליונייטד בשנתיים האחרונות?

רכש במאות מיליוני פאונד ובסוף קומפני משחק בלם בהרכב הראשון.

גמל (סתם גמל) 7 באוגוסט 2011

מה הבעיה עם קומפני?
לפי דעתי אחד הבלמים הטובים באנגליה

טל 7 באוגוסט 2011

קומפני הבלם השני בטיבו בפרמיירליג.

גפן 7 באוגוסט 2011

איך שני אם יש את טרי + וידיץ' ?

קומפני אפילו לא בטופ 5 של הבלמים באנגליה.אבל עזוב אין טעם להתווכח על טעם וריח.

גיל 7 באוגוסט 2011

המסקנות שלי מהמשחק:

מנצ'סטר נראית מוכנה לליגה.

הולכת להיות למנצ'סטר עונה מאוד מיוחדת. אני לא זוכר מתי הייתה להם כמות כל כל גדולה של שחקנים יצירתיים.

סיטי קבוצה מגעילה וכסחנית שהייתה צריכה לסיים עם שני אדומים לפחות.

כמה אצילות יש בשחקן הזה ברבטוב אחרי הזובור של גמר האלופות שנה שעברה.

Mr. Kate 7 באוגוסט 2011

רשמים מהמשחק(ובעיקר מהמחצית השנייה):
אנדרסון ונאני פשוט נראים מעולה, אני חושב שאין סיבה להביא את סניידר, כי יש כל כך הרבה כשרון בקישור. אני רוצה לראות את כולם משחקים-את פארק,את אנדרסון,את נאני, את ואלנסיה ואת יאנג…
לפי דעתי צריכה להיות החלטה מה עושים עם ברבטוב, המצב הזה שהוא על הגדר לא טוב ליונייטד ולא טוב בשבילו.

אביעד 7 באוגוסט 2011

אני די מרוצה מדה חאה. הגול הראשון לא שלו, השני כנראה שכן, אבל הדבר הכי קל לשוער צעיר במצב הזה זה "להתקפל". דה חאה הגיב נפלא.
שני שחקני בית צעירים בחלק ההתקפי? זה הרבה יותר מזה. ההרכב שעלה למחצית השניה היה הרכב נבחרות צעירות מחוזק. שיתפנו 16 שחקנים, כמעט מחציתם היו כשירים לטורנירים של עד גיל 21, בוודאי לאולימפיאדה. והם שיחקו בלי פחד. לא מהמעמד (בכל זאת וומבלי) לא מהתוצאה (בכ"ז פיגור 2:0) ובטח שלא מהיריבה. מרגש :)

טל 7 באוגוסט 2011

הגול הראשון הוא חיקוי של הגול שקיבל ואן דר סאר ממסי בגמר. אף אחד מהגולים שהוא חטף לא היה טעות שוער קשה, רק שהבעיה של שוער צעיר שנכנס לנעליים כל כך גדולות, שהוא יבחן בזכוכית מגדלת.

מצד שני, זה לא שהוא עמד תחת לחץ רציף במחצית השניה (הודות להגנה של יונייטד). לי ברור שהבעיה של דה חאה לא תהיה בעצירת כדורים אלא בכדורי גובה.

טל 7 באוגוסט 2011

הגול השני כמובן.

גפן 7 באוגוסט 2011

אני (שוב) מצטער להרוס את החגיגה

מה שיספיק ליונייטד באנגליה (אליפות בהליכה) לא יספיק לה בצ'מפיונס מול בארסה וריאל.

והצעירים של אנגליה הם אוברייטד עד שלא יוכיחו אחרת.
אותם צעירים שיחקו בנבחרת אנגליה עד גיל 21 ועפו כבר בסיבוב הראשון באליפות אירופה האחרונה שנערכה ביוני 2011.כרגיל,כמו בנבחרת הבוגרת,הספרדים לקחו את האליפות.

אריק 7 באוגוסט 2011

ZZZZZZZZZZZZ

כוכב עליון 7 באוגוסט 2011

גפן, אם לא הבנת עדיין לא איחדו בין הליגה האנגלית והספרדית, אין לי עניין בטיעוני סרק אם הקבוצה טובה מספיק להתמודד עם ריאל או ברסה או לא,במקרה הטוב משחקים נגד הקבוצות האלה 2 משחקים בעונה, לרוב גם זה לא, הקבוצה הזאת אמורה לקחת אליפות אנגליה, אם על הדרך נשחק נגד הקבוצות שהזכרת מה טוב.

טל 7 באוגוסט 2011

1. המשחק של יונייטד הזכיר מאד הקבוצה של 99 (לטוב ולרע) ברוח, בהתקפיות, במשחק הצירופים וקצת גם בטעויות בהגנה. מוקדם לדעת האם זה שינוי אמיתי או פונקציה של משחק נתון במסגרת פחות מחייבת. מה עוד שסיטי יכולה לגרום לכל קבוצה להיראות יצירתית ומלאת חיים כמו ברזיל 82.

2. אפשר לדבר על ה"חזרה של יונייטד למשחק", אבל האמת היא שהמחצית הראשונה הייתה די דומה, פשוט סיטי הבקיעו שני גולים משתי התקפות. גם במחצית הזו ספק אם הצליחו לספק שתי דקות של דומיננטיות ויונייטד הייתה טובה בהרבה.

3. דויד סילבה 3 דרגות מעל החברים שלו ויא יא טורה, כמו בלא מעט משחקים בעונה שעברה, די מאכזב. יש לו הכל על הנייר ואיכשהו, ביותר מידי משחקים, זה בא לידי בטוי (לזכותו יאמר שהוא היה שם שזה היה חשוב).

4. המזל בלוטלי הוא שהוא כל כך דפוק שאף אחד לא מתרכז בזה שהוא שחקן כדורגל מאד בינוני ורחוק מאד מהכישרון שנהוג לייחס לו. דזקו אותו דבר, רק בלי הקטע של הדפוק. בשורה התחתונה, עם כל הרעש וכל המאות המיליונים שנשפכו שם, לסיטי יש בסך הכל (כולל טבז) שלושה שחקנים איכותיים באמת בחלק הקידמי: סילבה, אגוורו וטבז כאשר אחד מהם בדרך החוצה ובכל מקרה, ספק גדול אם טבז ואגוורו יכולים לשחק ביחד.

5. בעיקר, סיטי הייתה ונשארה קבוצה חסרת השראה, חיקוי של המאמן שלה.

אביעד 7 באוגוסט 2011

בעניין נקודה 5 – התחושה שלי היא שאולי מאנצ'יני "חסר השראה" אבל יותר מזה הוא פחדן שמתמקד בעיקר בהגנה על הג'וב במקום להגן על האינטרס של הקבוצה שלו.
כשנאני השווה והלך ה 2:0, מאנצ'יני בחר בחילוף שכל כולו משדר לקבוצה שלו "תיקו זה טוב" – בארי במקום באלוטלי. כאילו שהוא מתמקד בשורה התחתונה – האפשרות לומר "סיימנו בתיקו מול היונייטד שהיא קבוצה טובה יותר". קיבלתי את אותה תחושה בשנה שעברה ולפני שנתיים כאשר בשורה של משחקים בהם סיטי הייתה חייבת לנצח, הוא עלה במערך מתגונן שמטרתו לחלץ תיקו.

טל 7 באוגוסט 2011

לזה בדיוק התכוונתי.

מאנצ'יני הוא לא מאמן גרוע. הוא יודע להעמיד קבוצה מבחינה הגנתית ועושה רושם שיש לו גם יחסי אנוש לא רעים (וברוך השם, לא חסר לו פסיכים בקבוצה). מצד שני, כפי שציינת, הוא יעשה תמיד את המהלך הפחדני והקבוצה שלו משחקת כדורגל חסר השראה. אנשים קצת שכחו את זה אחרי הזכיה בגביע והסיום במקום השלישי, אבל סיטי הציגה גרוע למדי בעונה שעברה שנפל משמעותית באיכות שלו גם מהכדורגל שהציגה ארסנל.

לסיטי יש סגל טוב. לתחושתי, אין לה סגל עד כדי כך טוב, כדי שהפערים בסגלים יספיקו לחפות על הפערים בין שני המנג'רים בעונה של 38 משחקים.

אפריים 7 באוגוסט 2011

מחצית שנייה, כדורגל מהספרים של יונייטד.

ברוח ימים אלו, רוצים צדק, רוצים גם צדקה.

בוריס 7 באוגוסט 2011

דווקא עם הגול השני אין לי יותר מידי בעיות, חרא של גול לספוג אבל פאשלה מובנת ולא הכדור הכי קל בעולם.
הגול הראשון הוא יותר בעייתי כי לפי דעתי אין סיבה שיונייטד לא תקבל אותו פעם אחר פעם, דה חאה על כל הכשרון שלו בנוי מספיק טוב בשביל להדרס על ידי חצי מהחלוצים בליגה האנגלית וזה די מדאיג.

ליאור 7 באוגוסט 2011

נקודה מענינת לגבי דה חאה:הוא ספג 11 שערים מחוץ לרחבה שנה שעברה-זה היה הכי הרבה בלה ליגה

Shukrman 7 באוגוסט 2011

מילה טובה: קלברלי!!
היצור הזה יכול להיות הסניידר /אוזיל /צ'אבי של יונייטד.
אנדרסון היה מצוין!

דורפן 7 באוגוסט 2011

מה גרם לך לעצור בצ'אבי ולא להמשיך לזידאן או לקרויף?

Shukrman 7 באוגוסט 2011

כי רק מלחשוב על זה אני מקבל צמרמורת!

טל 7 באוגוסט 2011

* הקורא זיזו מתבקש לקחת נשימה ארוכה.

רונן, לא מתאים לך. זידאן וקרויף באותה נשימה? קרויף > צ'אבי > זידאן.

אגב, קלברלי מזכיר יותר את סקולס או סניידר בסגנון הישיר שלו. הוא לא שחקן 120 נגיעות בכדור במשחק כמו צ'אבי.

דורפן 7 באוגוסט 2011

לא לא. שמרתי על הסדר ההיררכי העולה – מצ'אבי אל זידאן ומשם אל קרויף.

בשנת 2001 עבדתי בחברת סטטיסטיקה באנגליה – ורשמנו שם משחקים לסקולס וקין לא עם 100 מסירות אבל לפעמים 70-80. היה משחק אחד נגד ווסט-האם שיונייטד הגיעה ל-700 מסירות. היה אז לקבוצה פיבוט שלישי – דוויט יורק – שגם הגיע למספרים מאד גבוהים

mnm 7 באוגוסט 2011

באמת שלא ראוי להזכיר את צ'אבי עם קרויף וזידאן שתי גאוני כדורגל שידעו לעשות הכל על המגרש לצ'אבי שחקן די חד גוני למרות שיכול להיות שהוא הטוב בהסטוריה בחד גוניות שלו ובטח שלא לשים אותו מעל זידאן

טל 7 באוגוסט 2011

אני לא רוצה לפתוח את הדיון ולאפטק את הנושא, אבל בגדול, לזידאן יש יתרון אחד על צ'אבי: הוא כבר פרש, מה שאוטומטית מעצים מאד את המיתוס שלו. לזכותו יאמר שהוא פרש בקול תרועה רמה (שעמדה בניגוד לשנתיים-שלוש האחרונות הלא מרשימות שלו).

גמאני 7 באוגוסט 2011

אני לא נוהג לחזור על עצמי אבל אני אחרוג הפעם……
גמאני מרגיש טוב לגבי קלברלי

יואב 7 באוגוסט 2011

שמח בעיקר בשביל דה חיאה כי ניצחון נוטה להמתיק את הדברים.
קלברלי ווולבק הם תוספת איכותית לא פחות(ובוודאי לא פחות מרגשת) מ״הקניות הרישמיות״ ועל הנייר, זה אחד הסגלים העמוקים והאיכותיים ביותר שפרגי יצר.

אריק 7 באוגוסט 2011

כמו בפרסומת של לאומי קארד, מה עשינו שמגיע לנו כל הטוב הזה? יונייטד סיימה את המשחק עם שישה שחקנים U-21 ורוני המבוגר ביותר, שיחקה כדורגל תוסס ושמח מה עוד נבקש ואין ואין עדיין

לירן שבתאי 7 באוגוסט 2011

מדהים איך פרגי מייצר כל שנה רעב אדיר מחדש. הפעם זה בעזרת שחקנים צעירים שרוצים להוכיח את עצמם (כולל יאנג שהיה נפלא).
קלברלי וולבק ואנדרסון ובכלל כול החלק הקדמי במחצית השנייה שיחקו משחק מסירות קצרות ומהירות, אולי כחלק מהברצלוניזציה שהבוס מתכנן.

אין ספק שאחרי רוני, נאני הוא הנשק ההתקפי הכי טוב וורסטילי שלנו.
דווקא אחרי החילופים ההגנה נראתה נהדר ואגרסיבית, מה שמעלה חיוך לגבי העתיד.

דבר אחרון וחשוב! רונן, האם גם העונה דה באזר יעמדו בצד ולא יפתחו ליגת פנטזי של הפרמיירליג?!

צור שפי 7 באוגוסט 2011

אני אוהד אתלטיקו ולכן לא אובייקטיבי לגבי דה-חיאה, אני מת עליו. ראיתי אותו לא מעט בשנים האחרונות מאז שהוא קיבל את צ'אנס חייו אצל הקולצ'ונרוס ולקח אותו ביג טיים. הוא לא חסר ניסיון אלא לכל היותר חסר ניסיון בכדורגל האנגלי. הוא עוד יעשה טעויות אבל אם כלום לא ישתבש יונייטד הרוויחו שוער ל-15 שנים ואולי יותר. ההצטרפות שלו מקשה עלי עוד יותר להיות אנטי-יונייטד.

יוסי מזרחי 7 באוגוסט 2011

סימני נפט בגזרת אנדרסון, מאגר גז מוכח בשדות וולבק וקלברלי.
אח, כמה יפים החיים.

יואב 7 באוגוסט 2011

(:
נהדר יוסי.

גמאני 7 באוגוסט 2011

הכותרת של הפוסט הקודם מתאימה לנאני היום.מלבד 2 הגולים הוא גם ירד לכמה גליצ'ים מרשימים ביותר-רוני לקישור ונאני להגנה?

אמיר 7 באוגוסט 2011

חברים – הולכת להיות שנה מהנה!תענוג לראות את המשחק התוסס והשמח.
העונה יש לנו סגל עמוק ביותר וצעירים כשרוניים שיזרימו דם חדש.
הולכת להיות תחרות אמיתית על ההרכב ורק לבודדים תהיה חזקה מובטחת.
היונייטד ללא ספק הינה הקבוצה המהירה ביותר בליגה ועוד נראה שערים רבים שיהיו תולדה של המהירות הזו.
אין ספק שהסר עשה זאת שוב והשלים פחות או יותר את הבניה של היונייטד העתידית לשימור ההגמוניה בפרמייר.
ימים יגידו אבל גם הפעם זה כנראה לא יהיה מספיק טוב לזכיה בליגת האלופות עבורה צריך עוד שחקן שניים ברמה עולמית גבוהה.

כוכב עליון 7 באוגוסט 2011

ההופעה של קלברלי היום הייתה סנסציונית כמו הבכורה של רונאלדו נגד בולטון (בסגנון אחר כמובן), כדורגל אמור לרגש, לא יודע אם הוא יהיה סקולסי (לא כך כך מהר גדל סקולסי חדש), אבל מקווה שיקבל הרבה הזדמנויות.לא משנה אם הגולים באשמת דה חאה או לא,שחקן חדש במועדון, במיוחד שוער ראוי ליותר ממשחק גביע צדקה של חסד. יאללה שיתחיל כבר…

אבי 7 באוגוסט 2011

אני לא מבין איך אף אחד כאן לא שם לב כמה טוב היה קלברלי!

דורפן 7 באוגוסט 2011

אבי – כולם שמו לב. אבל כולם לא רוצים להסחף אחרי משחק אחד (חוץ ממגיב אחד שהשווה אותו לצ'אבי וסניידר). כולם גם נבוכים מכך שהוא הסתובב בוויגן ובווטפורד בעוד אנו צופים בפלטשר וקאריק בשנתיים האחרונות

אבי 8 באוגוסט 2011

זה לא היה לגמרי ברצינות: קראתי את כל התגובות וניסיתי להתחכם :)

אבי 8 באוגוסט 2011

…ועל הדרך גם להביע התלהבות טרייה מהבחור המוכשר.

יוסי מזרחי 8 באוגוסט 2011

רונן, ככל הנראה, המבוכה לא במקום.
הטיולים שלו וגם של וולבק בשדות זרים, נתנו להם דקות משחק שלא היו מקבלים עם או בלי קשר לקאריק ופלטשר(אני מזהה אצלך סימני פקפוק בפלטשר??).
מה לעשות, הטבח הסקוטי ידע גם הפעם, מתי להוסיף את התבלינים לארוחה שממנה נאכל כולנו השנה.
שיהיה בתיאבון.

אבי 8 באוגוסט 2011

נאני השחקן הכי מבריק שלנו (זה לא חדש), והשערים שלו היו יפים ועם הרבה טאץ', אבל הכי אהבתי את הספרינט שהוביל לשער הנצחון.

זה היה המהלך המכריע בשער. אם סתם היה רץ קדימה בקלילות אף אחד לא היה שם לב. הכל היה מוכן לפנדלים. הספרינט המטורף הזה מראה שמדובר בשחקן יונייטד אמיתי.

אריק 8 באוגוסט 2011

איך סטיוארט פירס הוציא כלום מג'ונס סמאלינג קלברלי וולבק וסטאריג'???

k_700 8 באוגוסט 2011

התשובה בשאלה:
מאמן גרוע.

אבישי 8 באוגוסט 2011

ערכים מוספים:

1. אשלי יאנג – מנהיגות
2. קלברלי – משחק בנגיעה אחת
3. וולבק – אקספלוסיביות, הגנה
4. פיל ג'ונס – בגרות
5. אנדרסון, נאני – התבגרות

פראליה 8 באוגוסט 2011

קשה לי להגיד את זה אבל זה מחייב –
הגול השני של יונייטד זו הסיבה למה כדורגל זו האומנות הקולקטיבית הכי קיצונית שקיימת,
פשוט גול פנטיאוני.

Comments closed