בשביל מה הם בכלל קנו אותו?

ברצלונה מזהה את בעיות לפני שהן התרחשו. הקיץ הזה בסימן הורדת התלות במסי

האם ברצלונה צריכה את פברגאס?

אני לא מבין בעתיד שאחרי צ'אבי ואני לא מבין בהזדהות קטלונית אז בואו נניח את הדברים הללו בצד. אני מתרכז בעונת 2011-2012.

ואני חושב כן. קל מאד למקם אותו מתחת לצ'אבי ואיניאסטה כשחקני כדורגל כי הוא השיג פחות מהם. אבל הם היו ביחד ובקבוצה יותר טובה. העובדה שהועדפו אוטומטית על פניו בנבחרת היא ברורה מאליה במצב כזה. אבל עכשיו כשהם באותה קבוצה אני חושב שנגלה שיש גם אספקטים של המשחק שהוא עולה עליהם. כי הכבוד על מה שהם השיגו אכן רשום בספרי ההיסטוריה אבל הוא הוביל בצורה מעוררת כבוד קבוצה מצויינת. ולהיות השחקן מספר 1 בקבוצה זה סיפור אחר. כשאתה זה שמקבל את הדאבל-טים.

ויש לו עוד כמה תכונות טובות מהקיים בברצלונה. למשל הכדור הנייח הבלתי ישיר (סטטיסטית, מבחינת מספרי שערים, זה הדבר הכי חשוב בכדורגל) ןבעיטה מרחוק וגישה ישירה יותר. אם נלך לנבחרת הוא היה זה שלבסוף פתר את הבעיה עם הולנד. אבל בעיקר יש לו אגו של מבקיע. אם יש לברצלונה חולשה היא ההטיה הסטטיסטית העצומה לכווני של מסי בנתוני ההבקעה והבישולים. ניתן כמובן לטעון שאם מסי ייפצע אחרים יבקיעו יותר. אבל אנחנו בליגה של 100 נקודות לאליפות בספרד. מספיקה מצוקת הבקעה של שבועיים-שלושה לאבד את התואר. ברצלונה כאסטרטגיה חייבת לחלק את הגולים יותר.

בכלל שתי הרכישות של ברצלונה – גם אלכסיס סנצ'ז שהוא יותר אינדוודואליסט – לדעתי מדוייקות מאד. חולשה ב-1-11 הבריאים אין כמעט והנטיה הטבעית היא אולי לחשוב שהיא צריכה לגבות קצת השורות בהגנה. אבל גווארדיולה מבחין בבעיה יותר מרכזית – התלות במסי – גם כאשר היא עדיין יתרון.

הסיפור הארוך והבלתי סביר של שחקן הכדורגל דן רומן (חלק 2)
על סף אסון: פוסט חי פלייאוף האלופות (ארסנל - אודינזה)

86 Comments

הופ 16 באוגוסט 2011

סנצ'ז מאוד הרשים אותי אבל חבל לי על פדרו, שחקן מצוין שנדחק לספסל.
אין לי ספק שפברגאס יכול לעזור לפפ לחלק עומסים. בשנה שעברה הם כבר היו מותשים לקראת הסוף.

קורא 16 באוגוסט 2011

בתור אוהד ברצלונה – כל סאגת המעבר היתה די מגעילה משני הצדדים ועשה רושם של חזירות האופיינית יותר ליריבה הלבנה.
מבחינה מקצועית – אני מסכים עם הניתוח שלך – רק שלשחקן שיתחרה עם תיאגו, שנראה שיכול לעשות התקדמות משמעותית, על להיות מחליף ראשון לצ'אבי-אינייסטה-בוסקטס, לא תהיה כל כך אפשרות להטות את פיזור השערים מכתפיו של מסי.
מה שכן, החסרון של ברסה שנה שעברה, לעומת ריאל, היה בהעדר עומק וספסל ברמה דומה להרכב שהוא מעולה.לא היו פציעות משמעותיות מלבד של פויול שהראו זאת. נראה שהשנה נתנו על זה את הדעת ולטווח הארוך תהיה תועלת.

דורפן 16 באוגוסט 2011

בעיית פיזור השערים כשמסי משחק היא לא באמת בעיה. השאלה היא מה יקרה כשהוא לא משחק

קורא 16 באוגוסט 2011

למצב זה הרכישה של סנצ'ז יותר רלוונטית משל הנכד האובד. באמת שנה שעברה בוז'אן היה רמה מתחת למסיפדרויה וכשאינייסטה עבר לעמדה קדמית ירדה היצירתיות באמצע (צ'אבי-קייטה לעומת צ'אבינייסטה).

יואב 16 באוגוסט 2011

קניה אדירה של ברצלונה שתשמר את הדומיננטיות העתידית שלה(בעיני, שחקן טוב יותר מאיניאסטה והמחליף הטוב ביותר שיש לצ'אבי).
הוא השחקן שהייתי שובר את הבנק בשבילו ליונייטד.ואני אומר את זה כבר מעל שלוש שנים.

אבי 16 באוגוסט 2011

מסכים. הרכישה הזאת (והשנייה) טובות מאד לברצלונה.

לא יודע להסביר, אבל, למה המעבר הזה כל-כך מגעיל אותי. יותר ממעברים קודמים בעולם הכדורגל של ימינו, אני מתכוון. לא הרגשתי ככה עם הדילוג של רונאלדו למדריד; ורונאלדו שחקן גדול יותר, והוא היה שלנו.

הבחישה הזו בעניינים של קבוצה אחרת, הבוגדנות של שחקן שבנו קבוצה סביבו – האם זה לא נראה בעבר?

רונן, עזור לי לשים את האצבע על הנקודה הנכונה.

דורפן 16 באוגוסט 2011

הכדורגל היום יותר מגעיל משהיה בשבוע שעבר ופחות מגעיל משהוא יהיה בשבוע הבא. כל הסאגות הללו נובעות כולן היא מכך שהמועדונים הגדולים מנסים לבנות סביב עצמם אתוסים לאומיים וחברתיים אבל כמובן שזה לא מתיישב עם השיטות העסקיות שלהם. אז אולי באמת היה עדיף שפברגאס היה מופיע כמו לברון בטלוויזיה ואומר למנחה באיזו קבוצה הוא בחר – כשהציבור גם יודע בדיוק כמה הרוויח בקבוצה הקודמת וכמה בנוכחית.

אבי 16 באוגוסט 2011

בינתיים, טונטנהאם מצליחה להחזיק במודריץ', שצ'לסי סינוורה את עיניו וסחררה את ראשו. עד מתי? האם הוא ישחק העונה בחוסר חשק מופגן כמו קודמו ססק? חבל. הוא היה מצויין עד עכשיו, וגם חתם על חוזה לשנים. כנראה שכבר אין לזה (לחוזה) משמעות מי יודע מה.

ריקי רומא 16 באוגוסט 2011

המעבר של ססק צורם יותר לעין מאשר של כ.רונאלדו למדריד מפני שכריסטיאנו בשנה האחרונה שלו ביונייטד נתן עונה מדהימה (כרגיל) ואילו פברגאס לפרקים נראה שבכלל לא נותן את מה שהוא יכול (בלי להחשיב בכלל את תצוגות הנפל שלו מול ברסה בצ'מפיונס )

אבי 16 באוגוסט 2011

מסכים. זו לבטח אחת הסיבות. בנוסף, לא ראינו את המסטיק הזה; ההעברה הייתה קצרה וכואבת; הצדדים שמרו על איזשהו כבוד.

טוב לראות שקם יורש לשלו ברומא! בהצלחה! אתה נכנס לנעליים גדולות.

ריקי רומא 16 באוגוסט 2011

LOL :_)

תודה על הפרגון אבי אבל שלו יש רק אחד וגם אני מאד נהנה מהתגובות שלו כאן בדה באזר

אביעד 16 באוגוסט 2011

רונן, אם נלך עם הניתוח שלך לרגע, אז מה שאני מבין זה שלטעמך פברגאס יהיה משמעותי במיוחד במצב בו מסי לא משחק או שיש לו משחק לא טוב. אז הוא וסאנצ'ס יכולים להיות האסים. או לחליפין, להסיר קצת עול מכתפיו של הגאון הקטן.
זוהי מחשבה הגיונית, רק מבחינתי זה מהווה פתח לשאלה אחרת: פברגאס יודע מה זה להיות מס' 1, להיות זה שמקבל את תשומת הלב ההגנתית, עד כמה מהר (אם בכלל) הוא יסתגל למעמד של מחליף ראשון בקישור?
שים אותו על הספסל כמחליף 2-3 משחקים ואז הוא אמור לזנק להרכב או להיכנס כמחליף ולהביא את השינוי. זה mind set שונה לחלוטין מלהיות האלפא דוג.
גמר המונדיאל מבשר טובות בהקשר הזה, אבל אסור לשכוח שהגול בגמר בא אחרי שהייטינחה הורחק ולא בהכרח שפברגאס מצא פתרונות שהאחרים לא מצאו.

יואב 16 באוגוסט 2011

אביעד,
אני בכלל לא בטוח שהוא לא שחקן הרכב מהיום הראשון.

טל 16 באוגוסט 2011

הוא יכול לעלות בהרכב כחלק מהרוטציה במשחק נתון או בגלל העדרות של מישהו, אבל להיכנס מיד להרכב כבחירה ראשונה למשחק גדול? אין מצב.

פאברגאס בכדורגל הספרדי הוא שם גדול, אבל בכלל לא באזור חיוג של שחקנים כמו צ'אבי, אינייסטה או ווייה.

אגב, מפה מגיעה חוסר ההבנה לגבי הסכום שברצלונה הייתה מוכנה לשלם עליו. 35-40 מיליון יורו זה נשמע מעט עבור שחקן כזה ביקום הפרמיירליג, בספרד שחקנים יותר מוערכים מפאברגאס (וייה, אגוורו) עוברים קבוצות בסכומים בסדר הגודל הזה. דויד סילבה עלה 30 מיליון יורו לסיטי והוא לא הרבה פחות בכיר מפאברגאס בהיררכיה של הכדורגל הספרדי.

אביעד 16 באוגוסט 2011

אני מסכים לגבי ההרכב. אין מצב שפברגאס לפני צ'אבי ואינייסטה.
לגבי המחיר זה סיפור אחר.
וייה וסילבה למשל מעולם לא התנסו בהובלה של מועדון על, פברגאס כן. עזוב הובלה, הם מעולם לא התנסו בלשחק במועדון על (מבחינת ציפיות).
וייה לדוגמא היה בעת מעברו שחקן הרכב בנבחרת, מה שהקנה לו הבנה בסגנון של ברצלונה והיכרות עם שחקניה. תמורת הבונוס הזה ברצלונה שילמה 40 מליון על שחקן בן 28.5. אתה רוצה להגיד לי שפברגאס לא שווה 5-10 מליון יותר לאור העובדה שהוא מורגל בלחץ של מועדון על, רגיל לשיטה של ברצלונה (ולשחקנים) והוא בן 24.

טל 16 באוגוסט 2011

הפערים בין ארסנל לולנסיה, מבחינת לחץ וגודל מועדון, קטנים בהרבה מהפערים בין ברצלונה וארסנל. אלו פערים זניחים.

אין מחירון שקובע מחיר של שחקן על פי מדדים קבועים. ברור שכאשר שחקן רוצה לעזוב ורק לקבוצה אחת, זה משפיע על המחיר שלו. ציינתי שבהיררכיה של הכדורגל הספרדי, וייה או אגוורו מקדימים את פאברגאס, כך שבקונטקטס הזה, המחיר ששולם עליו הוא סביר.

היו מקרים הרבה יותר קיצוניים של תשלום שנמוך משמעותית מערך של שחקן בשנתיים האחרונות (אוזיל, שאהין).

אביעד 16 באוגוסט 2011

מחירו של אוזיל הושפע משמעותית מהחוזה הנגמר שלו.
ומבחינת לחץ, יש פער עצום בין ארסנל לולנסיה. גדול בהרבה מהפער בין ארסנל לברצלונה. האם זה פער מוצדק זה כבר שאלה אחרת…

עזי 16 באוגוסט 2011

הכל נכון, אבל הם קודם כל קנו אותו בגלל אובססיית שחקני הבית ו'פעם לה מאסיה – תמיד ברצלונה'. כתבתי על כך היום בעיתון כתבה ארוכה שבינתיים לא עלתה ברשת.
בכל מקום אחר ויתור על משהו שהיה לך ביד וקנייתו אחר כך בסכום עתק היתה גוררת שאלות על ניהול, אבל לא בברצלונה.

דודו 16 באוגוסט 2011

בעניין המשפט האחרון: אבסולוטית במשפט הזה יש המון מן הצדק. מלבד העובדה שברצלונה לא ויתרה על פברגאס. הוא הלך כיוון שבאנגליה מותר להחתים על חוזה מקצועני בגיל 16 ובספרד לא.

דורפן 16 באוגוסט 2011

דודו- מפריזים לחלוטין בדבר הזה. הדבר הזה נכנס לפעולה כשהשחקן רוצה לעזוב. מועדוני ענק יודעים לדאוג למשפחתו של שחקן גם בשנה הזו בין גיל 16 ו-17. הוא עזב מהסיבה בגללה חזר – ארסנל הייתה אז מועדון שנראה עם עתיד גדול משל ברצלונה. זו הייתה התקדמות עבורו. והוא גם עשה את הדבר הנכון. הוא באמת עשה קפיצת קריירה עצומה.

שיפופי 16 באוגוסט 2011

שטויות, תמיד אפשר להחתים על טרום חוזה ולהציע מענק חתימה בגיל 18 שיכסה את החוזה הנגדי…

שיפופי 16 באוגוסט 2011

שטויות, תמיד אפשר להחתים על טרום חוזה או להציע מענק חתימה בגיל 18 שיכסה את החוזה הנגדי…

קורא 16 באוגוסט 2011

מה זה רגשות הקיפוח האלה? כאילו ריאל מדריד הם קורבן תקשורתי לאורך ההיסטוריה… מסתבר שמוריניו כן השפיע על רוח האוהדים…

גפן 16 באוגוסט 2011

אני כבר מזמן הפסקתי להתרגש מהסאגה של עוזי דן ובארסה.

האיש אוהד את ריאל מדריד ומכבי תל אביב ומדבר על קיפוח .

epic fail

אבי 16 באוגוסט 2011

למה אתה נוקט תמיד בכזו אלימות?!

ועוד כנגד עזי דן, השקול והכל כך מנומס (והידען – אחד מטובי עיתונאינו).

גפן 16 באוגוסט 2011

איזו אלימות בדיוק כתבתי נגדו בתגובה שלי?

אבי 16 באוגוסט 2011

אתה אפילו לא שם לב.

גפן 16 באוגוסט 2011

תאיר את עיני

אני אשאל שוב.. במה הייתה התגובה שלי אלימה כלפי עוזי דן?

S&M 16 באוגוסט 2011

אולי "אלימה" היא לא המילה שאני הייתי בוחר, אבל כן – התגובה שלך לא ראויה משום שהיא עוסקת בגופו של אדם ולא בדברים שהוא אומר.

לא מעניין אותי לשמוע מה אתה חושב על עזי דן ועל מניעיו הפסיכולוגיים או רגשות הקיפוח שהוא נושא עמו כאוהד מכבי/ריאל, או לא. כי גם אם תוכיח איזושהי תזה, ותטען שכאוהד מכבי הוא צריך לסתום את הפה – למה זה צריך לעניין אותי כמי שכן רוצה לשמוע מה יש לו להגיד גם אם הוא דפוק על כל הראש ואוהד של לידס?

ואם תטען שזה כן צריך לעניין אותי, פירוש הדבר הוא רק אחד – שאתה רוצה להסית אותי נגד עזי דן. כלומר, אלימות. בכל זאת אלימות.

ואחרי שסיכמנו שאתה אלים, בכל זאת מעניין אותי לשמוע למה אתה חושב שהוא טועה. ובתחום הזה לא אמרת דבר לדיון. לך תדע, אולי גם אני ארצה לתת לו סטירה בסופו של דבר.

הופ 16 באוגוסט 2011

גם לי יש לפעמים ביקורת על הכתיבה של עזי דן (עיתונאי מצוין שכתיבתו תמיד חכמה ומעשירה) על ברצלונה. אבל במקרה הזה הכתבה דווקא מאוזנת (ומעניינת):
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1238279.html
הדבר הכי ביקורתי הכתבה הוא הכותרת שלה – אבל אותה סביר שנתן העורך ולא דן עצמו.
ולגבי "אובססיית שחקני הבית" עליה מעיר רועי בתגובה 7 – לפי הכתבה זה דווקא ניסוח של כתבת "אל מונדו דפורטיבו" ולא של דן. אני לא חושב שאפשר לחשוד בה בהעדפת ריאל.

רועי 16 באוגוסט 2011

"אובססיית שחקני הבית"? נשמע כמו משהו ממש נוראי, סוג של פתולוגיה נפשית. מקווה שזה לא מדבק.

שיפוד רץ 16 באוגוסט 2011

Like!

אסף 16 באוגוסט 2011

אני לא מוצא את הצד השלילי ב"אובססית שחקני הבית" של ברצלונה. כלומר, אם אני לא מסתכל מהצד של ריאל מדריד.
השאלה שצריכה להישאל היא האם פברגאס שווה היום את הסכום ששולם עבורו, ולא אם בגיל 16 הוא היה שווה אותו. למיטב הבנתי, הסכום סביר בהחלט.

דן 16 באוגוסט 2011

האמת שכשקראתי את הכותרת חשבתי שהיא צינית ועוסקת באגוארו וסיטי. אבל שם ברור מאוד למה הם קנו אותו

ארז (דא יונג) 16 באוגוסט 2011

משעשע שהכיתוב בתמונה אומר "מה מוריניו רוצה הקיץ? או את ססק, או את ססק, או את ססק". לא בטוח שבמארקה התכוונו שמוריניו יפגוש את ססק דווקא (אולי) בקאמפ נואו וכבר באוגוסט :)

גפן 16 באוגוסט 2011

פוסט של 240 מילים בהקשר של בארסה וססק ואתה לא מזכיר את טיאגו אלקנטרה? אותו טיאגו שיש לו כיום מקום בהרכב הפותח של כל קבוצה בעולם למעט ריאל מדריד,אותו טיאגו שיסבול הכי הרבה מהבאתו של ססק.

כמו שכבר כתבו לפני,הרכישות של ססק וסאנצ'ז ישפרו משמעותית את הספסל של בארסה ויתנו לפפ אפשרויות נרחבות יותר לעשות רוטציה.

לססק יש את ה DNA של בארסה והשילוב שלו יהיה מיידי.בנוסף הוא המחליף האולטימטיבי של צ'אבי לעתיד הלא כ"כ רחוק.

אני בהחלט רואה אופצייה שבחלק ניכר מהמשחקים בארסה תעלה במערך חדש שיכלול רק 3 שחקני הגנה,שססק יפתח ב 11 במקום בלם.כלומר בהרבה משחקים בארסה תעלה במערך של 3-4-3 במקום המערך הקבוע עד עתה של 3-3-4

דורפן 16 באוגוסט 2011

גפן – זה כמובן ההבדל בין "מי שיש לו מקום בכל קבוצה בעולם" למי שכבר כוכב באיזשהי קבוצה בעולם. כלומר העביר את זה משלב הפוטנציאל לשלב המימוש וראה ג'ובאני דוס סנטוס

טל 16 באוגוסט 2011

תיאגו חייב להיות מושאל. זה נכון שהוא נחשב לכישרון הגדול ביותר כדור האירופאי בשכבת הגיל שלו (ברמת נבחרות גילאים, לא בגלל היכולת שלו במדי ברצלונה), אבל שחקן, מוכשר ככל שיהיה, חייב לשחק והרבה כדי להתקדם. שחקנים בני גילו כמו גצה או ווילשר הם כבר שחקני מפתח בקבוצות שלהם וברצלונה לא יכולה להרשות לעצמה שהכישרון כמוהו לא יתפתח בגלל מחסור בדקות.

מצד שני ברצלונה כן צריכה שחקן לסגל בתפקיד שלו (מה עוד שפאברגאס הוא פצוע כרוני), כך שיש פה בעיה לא פשוטה. אולי ניתן לעשות טרייד עם קבוצה שתוכל לתת לברצלונה שחקן יותר מנוסה שיכול למלא תפקיד של שחקן סגל בתמורה להשאלה של אלקנטרה.

גפן 16 באוגוסט 2011

כתבתי על זה כבר לפני חודש – http://debuzzer.com/lewinthal/3908

תגובה מספר 12

טיאגו ישאר בבארסה העונה ( למרות שמילאן ועוד בערך חצי מקבוצות הצ'מפיונס ליג משגעות את בארסה שתשאיל להן אותו לעונה הנוכחית).
מצפים לבארסה בערך 70 משחקים העונה,כך שבטוח שטיאגו ישחק השנה…השאלה כמה.

טל 16 באוגוסט 2011

בליגה שבה צריך 95 נקודות כדי לקחת אליפות, היכולת לעשות רוטציות היא מאד, מאד מוגבלת. בעונה שעברה פאברגאס לא היה ועדיין תיאגו כמעט ולא קיבל דקות. מה עוד שהעונה לוח המשחקים של ברצלונה בפתיחה הרבה יותר קשה משל ריאל, כך שיש סיכוי סביר מאד שהם יצטרכו לרדוף מעמדת פיגור משלב מוקדם מאד בעונה מה שיקטין עוד יותר את האפשרות לעושת רוטציות.

אין ספק שלעונה הנוכחית הוא ימלא תפקיד חשוב לצרכים הנוכחיים של הקבוצה כשחקן ספסל, אבל בהסתכלות קדימה, הוא בשלב בקריירה שבו חייב להיות שחקן הרכב שמשחק כמעט בכל משחק.

גפן 16 באוגוסט 2011

אני לא מבין למה אתה מנסה לשכנע אותי במשהו שאני כבר מסכים,ובעניין שכתבתי עליו לפני חודש?

טיאגו חייב לשחק 90 דקות העונה,בכל משחק.לא משנה באיזו קבוצה.חבל שזה לא יקרה.

אמיר 16 באוגוסט 2011

ברור שיש משהו במה שאתה אומר אבל צריך לזכור שגם איניאסטה היה שחקן ספסל עד גיל מאוחר יותר מזה של תיאגו ובכל זאת הוא התפתח… כך או כך שוה היה להשאיל אותו למילאן תמורת איזה בלם שיהווה מחליף לחולית ההגנה

זיזו 16 באוגוסט 2011

צדקנות מגעילה יותר מחזירות ולכן המהלך הזה מגעיל כל כך.

למעשה זה מה שמגעיל בכל התופעה הזאת של ברצלונה.

פיחס.

ההיבריס נשפך להם מהאוזניים והגיע השעה לשלם על כך.

הלאה מדריד!

אבי 16 באוגוסט 2011

התכוונת ל"יאללה".

זיזו 16 באוגוסט 2011

התכוונתי ל¡¡Hala Madrid!!

אבי 17 באוגוסט 2011

לא מבין ספרדית :)

טל 16 באוגוסט 2011

פאברגאס נקנה בעיקר בגלל אובססיית שחקני הבית שבמקרה שלו מועצמת בגלל שהוא גם קטאלני במוצאו. זה לא שלא יהיה לו שימוש, אבל לפני שנה ברצלונה יכלו לקנות את מסוט אוזיל (שחקן יותר מוכשר לדעתי ובוודאי יותר מגוון ועם פחות אגו) ב10 מיליון יורו וויתרה על האפשרות.

ברור שחקן כזה אמור להיות נכס, אבל מעבר לחסימת ההתקדמות של תיאגו שהוא כישרון יותר גדול, קבוצת כדורגל זה לא משחק מחשב וקעולה התהיה האם להביא שחקן כמו פאברגאס לא שובר קצת האיזון וההירכייה בתוך הקבוצה.
מקצועית הוא ישחק הרבה, אבל- כל עוד הסגל בריא- בעיקר במשחקים נגד הקבוצות הקטנות, כדי לשמור את צ'אבי למשחקים הגדולים ופה באמת הערך המקצועי הגדול ברכישה שלו.

אחת הבעיות של פאברגאס היא שאין לו שליטה בכדור ברמה של שחקנים כמו צ'אבי ואינייסטה, אולי שני השחקנים שהכי קשה להוציא להם כדור מהרגל בכדורגל העולמי (לצ'אבי אין דריבל במובן לעבור שחקנים בפריצה לשער, אבל תנסו להיזכר מתי ראיתם מישהו חוטף לו כדור מהרגל). הרבה אוהדים יריבים לא מבינים את זה עד שהם משחקים מול ברצלונה ונתקלים בשחקנים אי אפשר להוציא להם כדור מהרגל ולכן גם אי אפשר ללחוץ אותם. ובגלל השליטה הזו בכדור, עבור שניהם, לשחק מול יונייטד או גיחון זה כמעט אותו דבר. עבור פאברגאס יש הבדל עצום בין משחקים נגד קבוצות חזקות בהשוואה לקבוצות הקטנות.

טל 16 באוגוסט 2011

מה שכן, הרכישה שלו ושל אלכסיס סנצ'ז מבורכת לפחות במובן אחד: נוכל לגלות פעם אחת ולתמיד מה הקטע של פפ עם קייטה. אם גם העונה במצב של העדרות אחד השחקנים בקישור או החלק הקידמי, גווארדיולה עולה עם החייזר ממאלי כאופציה ראשונה מהספסל, התיאוריה שלי שיש לו חומר מרשיע על גוורדיולה תהפוך להרבה יותר אמינה.

נעל 16 באוגוסט 2011

לקבוע שטיאגו טוב מפריגז זה הזוי

טל 16 באוגוסט 2011

לא יותר טוב, יותר מוכשר.

נעל 16 באוגוסט 2011

כבר בסוף השנה שעברה בכל פעם שהיה אפשר שאבי עלה רק מחצית,גם ביום ראשון,הבעיה פה היא שטיאגו נדפק מהעסק הזה
אני היתי משאיל את טיאגו לשנה או שנתים לארסנל(כן)
שישתבח שם,עם חוזה שיחרור של 200 מיליון יורו
ובא שלום על ישראל

אריק 16 באוגוסט 2011

שחקן פחדן בא להתחבא מאחורי צ'אבי. מקווה שיביא משהו מהמנטליות של ארסנל לברצלונה. פתיחת העונה מעייפת אותי. סיטי קונים הצלחות והאצטדיון לא מלא (הוא היה מלא לא פעם בליגה 3). הקרב בין ריאל לברסה מעניין אותי כמו הסרט הגדול הבא בתלת מימד. הדבר היחיד שהכניס לי קצת שמחה בלב (מלבד שער הנצחון של OG) במחזור הפתיחה היו ההופעות של סטוק (יותר) וסנדרלנד. מה יהיה עם הספורט הזה? אגב ברצלונה צרעכה את ססק הרבה פחות משהיא צריכה שחקני הגנה. ואיפה אפלאי?

אסף רביץ 16 באוגוסט 2011

מהתגובות כאן ובמקומות אחרים אני יכול להכריז על פברגאס בתור השחקן הכי אנדרייטד בכדורגל העולמי כרגע. זה שחקן שבגיל 21 היה אחד מעשרת השחקנים הטובים בעולם והוא יותר טוב ממה שצ'אבי היה בגילו. לדעתי בארסה לא הביאה את פברגאס עם מחשבה על ההווה אלא מהשיקול שאומר שלא מוותרים על שחקן מצוין בן 24 כי כבר יש שחקן ממש מצוין בן 32 בעמדה שלו. השנתיים הקרובות יהיו סוג של חפיפה בין שניהם.

כרגע זה יאפשר לצ'אבי ואינייסטה הרבה יותר מנוחה וגם לשחקני ההתקפה כי אפשר להסיט את אינייסטה לאגף בלי לשלם מחיר באמצע. גם לתיאגו אני לא דואג מהסיבה הזאת, הולכת להיות רוטציה רחבה יותר השנה. אם קייטה יישאר זה כדי להיות הקשר הדפנסיבי המחליף נטו, כנראה כי מצ'ראנו בדרך להסבה לבלם מחליף במשרה מלאה.

גמאני 16 באוגוסט 2011

מהתגובות כאן ובמקומות אחרים אני יכול להכריז על פברגאס בתור השחקן הכי אוברייטד בכדורגל העולמי כרגע.זה שחקן שלפני 3 שנים נחשב ע"י רוב האנשים לפוטנציאל להיות בין 10 הטובים בעולם ולא מימש אותו.שלדעת חלק מהאנשים יכול להיות טוב מצ'אבי אך ספק אם באמת יהיה.

זה שחקן שיאט את ההתקדמות של טיאגו אם לא יגרום להיפרדות שלו מברצלונה.שחקן שיש שטוענים שהוביל קבוצה מצויינת אך בקבוצה שיחקו גם שחקנים אלמוניים כמו נסרי,ארשבין,ואן פרסי ואדביור.והוא הוביל אותה למספר עגול של תארים כאשר כל שנה היא הולכת עוד ועוד אחורנית(יותר באשמת המאמן כמובן אבל עדיין) שחקן שהוכיח אפס נאמנות לקבוצה שיצרה אותו.שמהרגע שקיבל את סרט הקפטן רק תרם להורדת המוראל בחדר ההלבשה.

אסף 16 באוגוסט 2011

אם אפשר לומר על שחקן ש"ספק אם יהיה יותר טוב מצ'אבי" אז הוא לא אוברייטד.

גמאני 16 באוגוסט 2011

"לדעת חלק מהאנשים"-לא רציתי לפגוע באף אחד
לי אגב אין ספק-הוא אפילו לא ידגדג את אינייסטה

גמאני 16 באוגוסט 2011

שמע-אסף רביץ(אתם אותו אסף) קבע שהוא טוב ממה שצ'אבי היה בגילו.אין לזה ביסוס.צ'אבי בגילו פשוט לא קיבל את הבמה שהוא קיבל.זה כמו להגיד עכשיו שטיאגו טוב ממה שססק היה בגיל.מי יודע?אבל אני חושב שאם הוא בא מעל טיאגו ברוטציה(והוא בא מעל טיאגו ברוטציה) זאת טעות.טיאגו זה האדם היחיד עלי אדמות שאני מאחל לו כרגע שיעקוב בוזגלו יהיה אבא שלו

יוסי מזרחי 16 באוגוסט 2011

גמאני. באתר הזה לא מקללים, אז מה אתה מאחל לטיאגו אבא כמו בוזגלו??
תתנצל.

גפן 16 באוגוסט 2011

קצת מספרים שיחזקו את הפוסט של דורפן (התלות של בארסה במספרים הלא אנושיים של מסי)

ססק בארסנל – 57 שערים + 100 בישולים ב 292 משחקים
צ'אבי – 58 שערים ב 578 משחקים
אינייסטה – 33 שערים ב 354 משחקים
מסי – 182 שערים + 75 בישולים ב 270 משחקים

הנתונים לפי barcastuff בטוויטר

אפי 16 באוגוסט 2011

פברגאס – א ו ב ר י י ט ד !

עומרי 16 באוגוסט 2011

ססק לא הוביל את ארסנל בצורה 'מעוררת כבוד'. הוא היה לכל היותר סביר בשנים האחרונות והקבוצה לא לקחה איתו שום תואר משמעותי, למעשה היא אפילו לא התקרבה לכך.
במחיר שבארסה הביאו אותו הוא קניה בסדר גמור, עם אופק הקריירה שנותר לצ'אבי ברמה בה שיחק בשנים האחרונות והסגל הקצר יחסית של הקבוצה.
סנצ'ז רכישה הרבה יותר מעניינת לדעתי. הוא יכול להתפתח בבארסה לשחקן הטוב בעולם.

ניינר 16 באוגוסט 2011

כאוהד ברצלונה אני ממש לא מאושר מהמהלך עצמו ובודאי לא מהאופן בוא הוא התנהל. בעיני יותר חשוב להביא בלם איכותי במקום האגו מניאק ססק שנפצע כל שני וחמישי ויבלום את ההתקדמות של תיאגו הנהדר. כל החרא הזה של "הבן האובד שב הביתה" לא עושה עלי רושם. רכישה מיותרת של שחקן מיותר.
אני מקווה מאד שמודריץ' אכן יישאר בספרס כי אם הוא הולך, הלך על התרנגולים.

אבי 16 באוגוסט 2011

גם אני מקווה.

(אבל אם כבר יתעקש לעזוב, תשלחו אותו בבקשה לכוון מנצ'סטר… למה לחזק יריבה עירונית?)

טל 16 באוגוסט 2011

אגב בלם, חבל שברצלונה לא הלכה על ווס בראון או אושה. שני שחקנים מנוסים מאד במעמדים הכי גדולים שיש ברמת בכדורגל המועדונים, רגילים לשבת על הספסל, חסרי אגו, לוחמים. אני מניח שהם גם לא יקרים במיוחד. זה בטח פיתרון עדיף על לשחק עם קשרים אחוריים כבלמים.

המינוס היחידי בפיתרון הזה הוא החלק של הצגת השחקנים בקמפ נואו (המחזה של אושה מנסה לבדר אוהדים ספרדים בטריקים עם הכדור הוא די מעורר רחמים..), אבל מעבר לכך, זה היה פיתרון מושלם.

ניינר 16 באוגוסט 2011

טל, רעיון מעולה! אני הייתי הולך על זה אבל בטוח שזה לא עלה בדעתו של איש בברצלונה. זה מועדון גאה מדי כדי להחתים נגר אנגלי, מהלך שמנוגד לכל התדמית של המועדון.אבל זה באמת הפיתרון המושלם.

דורפן 16 באוגוסט 2011

ברצלונה חייבת לבריטים – וונבלס, רובסון, ליניקר, ארצ'יבלד – הרבה יותר משלאנשים נדמה

טל 16 באוגוסט 2011

זה נכון (לפחות לגבי ארצ'יבלד וונבלס). אם הם היו מנצחים את הרומנים בגמר ההוא בסביליה, יתכן שונבלס היה נזכר בתולדות המועדון במעמד קרוב לזה של קרויף היום. צריך לזכור שהודות לשניהם, ברצלונה זכתה באליפות היחידה שלה בין 1975 ל1990.

נינו 16 באוגוסט 2011

וכמובן גם מארקי ספארקי יוז

צור שפי 16 באוגוסט 2011

אם הם החתימו את מסצ'רנו הם יכלו לעכל גם את בראון ואושה.

יואב 16 באוגוסט 2011

לגמרי.

יוסי מזרחי 16 באוגוסט 2011

אף מילה על הסופר קלאסיקו משלשום?
אם זה לא מקרי (המשחק) וזה לא, יש כאן אולי פתרון ל"בעית" השליטה של ברצלונה בכדור וזה אומר משהו.

טל 16 באוגוסט 2011

צודק. הפיתרון לבעיית השליטה בכדור של ברצלונה זה שהיא עולה לשחק בלי חמישה שחקני הרכב (שהם בעצם שישה, כאשר אבידאל משחק בלם ולא בתפקיד הרגיל שלו) ובעיקר עם קישור שכולל את קייטה וטיאגו במקום צ'אבי ובוסקטס, מול הרב מלא של ריאל במשחק חוץ. וזה מבלי להזכיר את הפערים מבחינת מוכנות ומוטיבציה.

ריאל מדריד קבוצה מעולה שיכולה לנצח את ברצלונה, אבל משחקי הסופר קופה באופן באופן כללי ובטח שלוקחים בחשבון את ההבדלים ברמת ההכנה שעשו הקבוצות, לא אומרים כלום.

גמאני 16 באוגוסט 2011

ב6 שחקני הרכב שלא עלו אתה מחשיב את פדרו?

טל 16 באוגוסט 2011

כן, בטח אם אתה לוקח בחשבון שזה היה המשחק הראשון אי פעם של סאנצז' במדי ברצלונה (כולל משחקי אימון), אחרי שבוע הכנה עם הקבוצה.

גפן 16 באוגוסט 2011

טל

נתוני Ball position למשחק האחרון : בארסה 52% – ריאל 48%

בארסה יצאה בנס מהמשחק הלא רלוונטי/זניח.
למרות שלמוריניו המשחק/המפעל הנ"ל היה נראה חשוב..

גפן 16 באוגוסט 2011

^^ Ball possession

יוסי מזרחי 16 באוגוסט 2011

טל יקירי,
אני נשבע, שידעתי שזו תהיה התגובה שלך.

טל 16 באוגוסט 2011

אם ידעת שזו תהיה התגובה שלי, סימן שידעת שברצלונה שיחקו בהרכב טלאים, מה שמעלה את התהיה למה בכלל העלת את התגובה הזו.

או שאולי אתה חולק על הקביעה שזה הרכב טלאים?

יוסי מזרחי 16 באוגוסט 2011

רציתי להעלות קצת חיוכים.
זמן לריב יהיה לנו מספיק והותר במהלך העונה.

איתן 16 באוגוסט 2011

לבארסה הולכת להיות בעייה עיקרית אחת בעונה הקרובה (להוציא פציעות, ואת המכונה המפלצתית שהמיוחד בונה בריאל…) – רעב!

וזה הדבר העיקרי שססק פברגאס, שכבר כמה שנים צפה מלונדון בחבריו לקבוצות הילדים כובשים את פסגות עולם הכדורגל ובוודאי אמר לעצמו שזה יכל להיות הוא שם, יביא איתו לברצלונה.

כמובן, יש גם את העניין של הגיל של צ'אבי, והגולריות, ורגל שמאל, וזה שהוא באמת שחקן מצוין שאמור להשתלב בצורה חלקה בקבוצה – מקצועית וחברתית.

לדעתי ססק הולך להיות ההבדל בין עוד עונה של תארים לבארסה לעונה של נפילת מתח, והפסד התארים, שאמורה להגיע.

ניק 16 באוגוסט 2011

סס הולך לשחק יותר מצאבי בשנים שנשארו לאחרון לשחק… זה כל הרעיון… הבעיה שסס ישחק נגד אוססונה וגיחון וצאבי נגד ריאל וצלסי…

אביאל 16 באוגוסט 2011

מהלך מצוין של ברצלונה ושל גווראדיולה, תמיד טוב שיש שחקן כמו פאבראגס, בכל קבוצה בעולם.
בקשר לבחור, מצד אחד אני יכול להבין אותו ואת הרצון שלו לחזור לברצלונה, אבל הוא מציג את זה כחזרה ל"בית" אבל אני מוכן להתערב שאם היה מדובר אפילו בסביליה או ולנסיה הוא לא היה חולם לחזור, ככה שתירוץ הבית לא נכנס כאן למשוואה, הוא רוצה לבוא לקבוצה שמתמודדת ברצינות על תארים. בכל מקרה, נראה איך הוא יתמודד עם תסמונת היום שאחרי ונגר, היתר בינתיים נכשלו כולם, אבל במחשבה שניה קל הרבה יותר להצליח בברצלונה.

ועוד הערה, הכותרת של הכתב לענייני ברצלונה בישראל היום עוררה בי גיחוך, וזה מתקשר למה שקורא ורועי כתבו כאן, לצאת בכותרת שמתאימה להחזרת שבויי מלחמה "ושבו בנים לגבולם" היא מעוררת גיחוך, אפשר לחשוב שארסנל חטפה את הבחור וברצלונה המשחררת הגדולה באה להציל אותו מהצרפתי המרושע, זה מסביר בדיוק את מה שעזי מדבר עליו, ההתחסדות הלא מובנת הזאת של ברצלונה, לגחך על ריאל מדריד ולפעול בצורה יותר גרועה ממנה, בפעם האחרונה שבדקתי יקירי קטלוניה, פיקה ופאברגאס עשו את הופעות הבכורה שלהם באנגליה ומרצונם החופשי.

S&M 16 באוגוסט 2011

אני לא מסכים שהנרי נכשל בברצלונה אחרי ונגר.

מדברים על זה שפברגס ישתלב בקלות בגלל שהוא גדל בברצלונה ומכיר את ה"דנא" שלה. קצת מצחיק לדבר על מה שפברגס למד בברצלונה מגיל 10 עד 16, כשמאז, שליש מהחיים שלו הוא העביר בארסנל שמשחקת כמעט באותה שיטה כמו ברצלונה. מבחינה זו ארסנל היא המקום הראשון לחפש בו שחקנים שישתלבו בברצלונה כמעט בלי צורך בחפיפה.

אמיר 16 באוגוסט 2011

רונן – יכול להיות שהרכישות מדויקות אבל לטעמי אם יש לברסה בעיה היא בחוליית ההגנה שם החיזוק נחוץ יותר.

אביאל 17 באוגוסט 2011

S&M – הנרי הוא לא תוצר של ארסנל, בניגוד ליתר השחקנים והוא גם עדיין רמה אחת מעל כולם, שבא נתן עונה אחת וחצי טובות ועזב ככה שהוא לא פרמטר, אני מדבר על פלאמיני שהיה נהדר כקשר אחורי בארסנל והיום הוא מחמם טוב טוב את הספסל של מילאן, אני מדבר על חלב שנראה היה שהוא מתאים בצורה מושלמת למשחק הנגיעה של ברצלונה וכבר הפסקתי לעקוב איפה הוא היום, על סנדרוס ועל יתר הנוטשים. כמו שכתבתי לפאבראגס במחשבה שניה יהיה קל יותר בברצלונה, כי הוא גם שיחק עם רוב השחקנים בנבחרת, הוא גם גדל שם וגם זו ברצלונה, אם קייטה הצליח שם אני מניח שגם פאבראגס יצליח.

Comments closed