דו"ח אוגוסט. ווין רוני

סיכום אוגוסט. רוני הוא איש השעה אבל האם לא נבנית פה קבוצה קצת תלותית?

אני אסכם את הפאזה הראשונה של העונה – עד ההפסקה הבינלאומית – בעיסוק בווין רוני. ולמעשה אחנוך פה מוסד של סיכום החודש במנצ'סטר יונייטד. אם אשכח נא להזכיר לי!

זה הניתוח שלי למצבו כרגע: הוא לא המתקל הטוב בעולם הוא לא המוסר הטוב בעולם, הוא לא הסקורר הכי טוב בעולם, לא שחקן האוויר הכי טוב, לא הכי טוב באחד על אחד והוא לא בועט העונשין הטוב בעולם (המממ… בסדר, הוא לא). אבל בהשראת אליפות העולם בדאגו – הוא הדקתלט של הכדורגל. ממש טוב בכל דבר.

ריבוי היכולות הזה הוא יותר שכונתי מאשר מודרני והעניין הוא כזה: בפעם הראשונה אני מרגיש שפרגוסון באמת מצא את הנוסחה עבורו. וזה לא בדיוק מנהל משחק. זה מישהו שעומד באמצע ומשדרג את כל מה שמסביב.

את אנדרסון-קלברלי הוא משדרג מפרוייקט לסוג של וואו. הם בטח לא נראים כמו קומבינציה של שחקן מחליף ושחקן בוויגן שהיו לפני חצי שנה. יאנג ונאני הם כן וורלד קלאס בתפקידם אבל בחילופי המקומות איתם הוא נותן להם חופש הרבה יותר גדול להתבטא. לוולבק, שהוא בטח לא וורלד קלאס כרגע, הוא פותח אזורים ומשלים יחד איתו לחץ אפקטיבי מאד בעומק. אפילו מנטליות הכנופיה של רביעיית הרוקיז בהגנה קצת קשורה אליו.

וכך הוא משדרג את כל מחלקות הקבוצה ברמה או שתיים. וגם טוב שעשה השתלת שיער. טאץ' הומוריסטי נחמד.

אז אגיד עליו כך – בנקודת הזמן הזו: הוא לא ברמתם של מסי או רונאלדו, אבל הוא עושה יותר מהם. הם מומחים עצומים בתפקידם, הוא קריטי לכל דבר שמתרחש. תוסיפו לזה שסקולס פרש וברבטוב סופסל וריו ווידיץ' נפצעו והוא גם המנהיג. במידה רבה הוא מצדיק את המשכורת שלו: הוא פשוט עושה עבודה של שלושה שחקנים.

יש בעניין הזה גם סכנה וככה לא בונים קבוצות כבר שנים. אני רוצה להזכיר לחבר פרגוסון שהוא כידוע וותיק ובוודאי זוכר, שעם בריאן רובסון האול-אראונדריות די נכשלה. אבל אסייג גם את ההסתייגות. השיפור בבעיטות העונשין הוא סימן לשחקן שמבין שאפשר לחסוך הרבה מאמץ עם קצת שכל ומומחיות. מעניין אותי מי הגיבוי שלו. נראה לי שבאופן מוזר זה דווקא ברבטוב שמסוגל קצת לנהל וקצת להבקיע ומבין קצת בקצב של משחק ועם השכל שלו יכול לשפר את חיי האחרים. אבל בלי האנרגיות והמנהיגות. זו עלולה בהחלט להיות החולשה של יונייטד במרוץ אליפות. אם הייתי פרשן ולא אוהד הייתי רוצה לראות את הקבוצה בלעדיו. יכול להיות שהרבה יותר מדי בנוי עליו.

אבל בינתיים, שמונה שתיים.

דה באזר בפייסבוק

ארסנל. המעט שאפשר להגיד ב-2-8
ונגר לא אשם!

102 Comments

גיל 29 באוגוסט 2011

בקשר לבעיטות עונשין הוא הבקיע פעמיים באותו תרגיל ששבוע שעבר כמעט הביא גול. אני מניח שקבוצות ילמדו לשים שחקן על קו השער ואז אולי נראה איזה שינוי בתרגיל. מעניין באמת אם בנו תרגיל כזה שיעבור אבולוציה וקבוצות יצטרכו למצוא פתרון אליו.

אלי(המקורי) 29 באוגוסט 2011

הקרדיט המלא לבעיטות העונשין שייך לאנדרסון, רק בזכות הפרצופים והריקודים שהוא עושה מול השוער השערים נכנסו!

אלי(המקורי) 29 באוגוסט 2011

והמסירה שלו היא קופי-פאסט של סקולס נגד מילאן.

יואב 29 באוגוסט 2011

זה מה שפרגי אמר עליו היום,
“Fantastic,” said the Boss, of Rooney. “He’s thriving in his role of leader of the front players. Welbeck’s young, Hernandez is young, Ashley Young has just joined and Wayne’s thriving in the responsibility and I think that’s important.”

מנהיג הקו הקידמי.
רוני הוא תופעה(הוא יכול להיות גם מגן ימני נהדר)כי לכל התכונות הנהדרות שלו צריך להוסיף מוח כדורגל משוכלל.לא זכור לי שראיתי קומבינציה כזאת יחודית.
וכדאי לזכור שיונייטד לקחה אליפות בעונה שעברה למרות חצי עונה מאד מגומגמת שלו.שחקנים מתקדמים לצידו ויוכלו גם לשחק בלעדיו(עם הביטחון הנרכש).
היום, הוא ממש נהנה(חוץ מהרגעים שנאני לא הוציא רוחב) וזה כל כך חשוב.
והוא גם יפה כמו אלן דלון.הבלורית…
נ.ב
"אפילו מנטליות הכנופיה של רביעיית הרוקיז בהגנה קצת קשורה אליו".
נהדר.וכל כך נכון.

יואב 29 באוגוסט 2011

נ.ב 2
בגול השני הוא ידע שהשוער יעשה צעד לפינה הקרובה(לקח מהגול הראשון).נפלא פשוט.

אלי(המקורי) 29 באוגוסט 2011

ואחר כך (בבעיטה שלא נכנcה) הוא ויתר לגמרי על התרגיל, הוא יודע להשאיר את הקלפים קרוב לחזה.

אביאל 29 באוגוסט 2011

מדויק, אבל הערה בקשר לקישור של יונייטד, לדעתי הוא קצת רך מדי וחסר קשר אחורי דומיננטי, במיוחד שהקבוצות לאט לאט ילמדו את השיטה של היונייטד, אני עדיין חושב שמול הגדולות (בליגה או באירופה) יהיה קשר לעצור את ריאל, צ'לסי, סיטי, ברצלונה ואפילו את באיירן או בכלל קבוצות שעולות עם 4-5 שחקנים התקפה עם אנדרסון וקלברלי ואפילו עם העזרה של רוני.

יואב 29 באוגוסט 2011

הקישור הזה(מינוס קלברלי) התמודד נהדר מול צלסי וסיטי בשנה שעברה.
מול ההקבוצות האלה פרגי עולה בדרך כלל עם שלושה קשרי אמצע ועד כמה שזכור לי הוא לקח אליפות והגיע לגמר.
אני חושב שיהיה קשה גם ליריבות. תחושה כזאת.

יוסי מזרחי 29 באוגוסט 2011

תחושה מדביקת יש לציין.

גפן 29 באוגוסט 2011

רונן,מה לקחת הפעם? : )

"רוני -בנקודת הזמן הזו: הוא לא ברמתם של מסי או רונאלדו, אבל הוא עושה יותר מהם"

שאני אזכיר לך מה מסי עשה עד עכשיו העונה?בשני משחקים מול ריאל בסופר קאפ הספרדי ובמשחק אחד מול פורטו בסופר קאפ האירופי? 4 שערים + 3 בישולים (אחראי לכל 7 השערים של בארסה),עוד 2 תארים שרשומים כמעט בלעדית על מסי,ודה באזר שותק.
רוני מול רונאלדו?אתה רציני?

עכשיו שאני חושב על זה,למה להיות מופתע בכלל? היתה כאן התעלמות קולקטיבית מהמשחק בארסה VS פורטו,והתעלמות מבחירת שחקן השנה באירופה,אזי..

דורפן 29 באוגוסט 2011

גפן – הפעם לא אעיר הערות על הרגישות שלך כדי שלא נגיע שוב לשואה… (-:

אבל פשוט לא הבנת את הכתוב. מסי לא מסתובב במגרש ופותר לכל השחקנים את הבעיות שלהם.

אתה פשוט צריך להיות פחות רגיש. גם כשיונייטד שיחקה בטורנירי אלוף האלופים, אליפות העולם ואליפות הגלקסיה והאליפות הבין גלקטית של 2009 התעלמתי מכל זה. כי זה פשוט מפעלי סתם ושום דבר וקישוט על העונה האירופית.

גפן 29 באוגוסט 2011

איזה רגישות?

אתה יותר ממוזמן,אפילו רצוי,שתעיר (גם תאיר יתאים) מה בא לך,אני לוקח הכל בקלילות.

הבנתי בדיוק את הכתוב.זה חילול השם להשוות בכל צורה שהיא את רוני לרונאלדו,בטח למסי.

דורפן 29 באוגוסט 2011

so i will break the news to you

מסי לא משפר את השחקנים סביבו. למרות שהוא מוסיף להם מדליות – שזה הרבה.

וגילוי נאות – לא ראיתי את בארסה פורטו ולא ראיתי את יונייטד נגד מי שזה לא היה ב-2009 (הפסדנו כמדומני) כי אני לא רואה כל חתיכת דרעק שאופ"א ממציאה במקום ההרס שהיא גורמת לכדורגל מקומי.

דורפן 29 באוגוסט 2011

אבל כן ראיתי את ריאל-בארסה כי בכל זאת נראה לי שהיריבות הגיעה למימדים שמשחק ידידותי לא ייתכן

גפן 29 באוגוסט 2011

הכי חשוב שראית את יונייטד מול בארסה

שי בריק 29 באוגוסט 2011

"מסי לא מסתובב במגרש ופותר לכל השחקנים את הבעיות שלהם".
בהחלט נכון, כי מסי פותר את הבעיות של הקבוצה.

לשים את רוני באותה שורה כתובה עם רונאלדו ומסי זוהי כפירה באלוהי הכדורגל!
ואז עוד להוסיף חטא על פשע ולכתוב שרוני עושה יותר מהם… נו שויין.

שיגעון גדלות.

דורפן 29 באוגוסט 2011

שר החינוך צריך להתפטר על תוצאות הבנת הנקרא

שי בריק 29 באוגוסט 2011

א. אני שמח שאתה ער לבעיות פדגוגיות.

ב. "אז אגיד עליו כך – בנקודת הזמן הזו: הוא לא ברמתם של מסי או רונאלדו, אבל הוא עושה יותר מהם. הם מומחים עצומים בתפקידם, הוא קריטי לכל דבר שמתרחש".
– אבל הוא עושה יותר מהם (וואלה?), הוא קריטי לכל דבר שמתרחש (הם לא?! הרבה יותר ממנו).

ג. הכתבת וגם רצחת.
– אתה באמת מאמין למה שכתבת? אתה באמת חושב שהשפעתם של רונאלדו ומסי על חבריהם לקבוצה פחותה מזו של רוני במניו?

ד. גם שר הבריאות צריך להתפתר אחרי כזה פוסט.
(אופס, אין שר בריאות).

שי בריק 29 באוגוסט 2011

*להתפתר – להתפטר

דורפן 29 באוגוסט 2011

שי – טוב… נתפשר על זה שכל הממשלה תתפטר ותלך לעזאזל. אחרי המלים "שלא ברמתם" לא היה צריך להבין "כן ברמתם".

ולשאלתך לא… מסי, גם אם הוא טוב מרוני, לא תורם להגנת בארסה את מה שרוני מוסיף להגנת יונייטד. ולא.. הוא לא נאלץ להנהיג קבוצת בני עשרים. והוא לא מסייע לצ'אבי ואיניאסטה להתגבר על חוסר נסיונם. לא בקשו ממנו, ולא עושה. הוא מומחה, הכי מומחה, ורוני אול אראונדר.

ואגב, טוב עושה בארסה שלא מבקשת ממנו דברים כאלו. הוא רץ כמעט שני קילומטרים פחות למשחק מכל שחקן בקבוצה. היא ממש ממש אומרת לו להתרכז באזור קטן ובהבקעת ובישול שערים.

אזי 29 באוגוסט 2011

נתחיל מהקל יותר
אני לא חושב שיש מישהו שיטען שרונאלדו עובד בשביל הקבוצה

בקשר למסי – לו יש תפקיד מאוד מוגדר במערך של ברסה. לקחת את הכדור 20-25 מטר מהשער, להתחיל לרוץ, לעשות דאבל פס על מטר ולכבוש.
הוא לא רץ באגף, הוא לא יורד להגנה והוא בטח שלא שומר אישית. בברסה בנו לו תפקיד מאוד מוגדר ומאוד מושלם ולראייה נבחרת ארגנטינה.

אז כן, רוני תורם יותר קבוצתית

אריק ג 29 באוגוסט 2011

דורפן,
אני מתחיל לחשוב שציינת את מסי ורונלדו בפוסט הזה בכוונה רק כדי שילדים קטנים (בלי קשר לגילם) יתעצבנו ויבכו על חילול השם. אתה יושב לך בבית וצוחק בזמן שהפנים של גפן מאדימות והוא מכה בידיו על השולחן.

יואב 29 באוגוסט 2011

רונן,לגמרי.
אבל זה גם קצת רוני עצמו.הוא חיה נדירה ולא קלה לפיענוח.
קומבינציה מוזרה.
אגב, הוא מעל עשרים גולים לעונה כבר שבע שנים, בערך מגיל 18(147 שערים לפני העונה הזאת).
מספרים נהדרים ויציבות נדירה מגיל מאד צעיר.

יוסי מזרחי 29 באוגוסט 2011

הבעיה קשה יותר, כנראה שבזמנם לא היה שר חינוך.

גפן 29 באוגוסט 2011

ועוד משהו

שיונייטד זכתה בצ'מפיונס,פרגי פרש מהגביע האנגלי בגלל גביע העולם לקבוצות בדצמבר,רק מראה שזה תואר הרבה יותר חשוב מהגביע האנגלי.שבארסה לוקחת את התואר הזה ב2009 ואולי ב 2011 זה תואר שולי.

אתה לא עיקבי.אתה כותב לי חדשות לבקרים שעבורך אליפות אנגליה חשובה מהצ'מפיונס ליג ורגע אחרי מצדד בליגה אירופית,תוך כדי נטישת יונייטד את הליגה האנגלית.

לילה טוב.

דורפן 29 באוגוסט 2011

גפן – זה יהיה קצת טפשי אם מפעל שאיננו קיים יהיה חשוב לי יותר ממפעל שקיים. במצב הנוכחי הליגה האנגלית היא החשובה. יחד עם זאת חוסר השוויוניות של הליגות מחייב כנראה הקמת ליגה אירופית (ליגה אירופית אינה הצ'מפיונס ליג. היא ליגה אמיתית משבת לשבת)

גפן 29 באוגוסט 2011

רונן זה בסדר

בנובמבר/דצמבר שפיפ"א ו Ballon d'Or יבקשו לבחור את שחקן השנה בעולם, תצביע לרוני לפני מסי-רונאלדו-צ'אבי-אינייסטה.

דורפן 29 באוגוסט 2011

אצביע מסי-רונאלדו-צ'אבי או אולי צ'אבי לפני רונאלדו. אבל לא לזה התכוון הפוסט. יש "מי עושה יותר טוב" ויש "מי עושה יותר דברים". וכל הפוסט כתוב כך.

מודגש מלכתחילה שאינו עושה שום דבר הכי טוב אלא עושה דברים רבים לעזור באזורים רבים בכדי לשפר דברים שונים.

ניק 29 באוגוסט 2011

דורפן אני בהחלט מסכים איתך!! הטענה שלך נכונה רק בגלל כמות ההגנה שרוני עושה, מה שמסי ורונלדו לא עושים אפילו בחלום. רוני גם יותר מגוון ממסי- ההגנה, היכולת להגביה, משחק הראש, הלחץ שהוא מפעיל. זה הופך אותו ליותר טוב ממנו? לא…
רוני גם יכול להסתגל לכל תפקיד גם מבחינה טקטית וגם מבחינת אגו.. כשמסי צריך להנהיג ולקחת הכל על עצמו בארגנטינה אז הוא לא מצליח, וכשרוני עשה הכל אבל הכל ביונייטד לפני שנתיים זה אבד מצויין, ואם הוא לא היה נפצע רוב הסיכויים שיונייטד הייתה זוכה באליפות ומגיעה לגמר האלופות.
מבחינת האגו לא הייתה לרוני בעיה להפוך לשחק אגף ולהשאיר את הזרקורים לרונלדו וטבס ב07, מה שהאגו של רונלדו לא היה נותן לו לעשות בחיים.

אביאל 29 באוגוסט 2011

יואב – אני חושב שהגול השני הוא יותר טעות של השוער מאשר פעולה של רוני.

יואב 29 באוגוסט 2011

אביאל,
נכון אבל היא נבעה מהגול הראשון לפינה הקרובה.ורוני ידע את זה.זה כל היופי.

אבי 29 באוגוסט 2011

שתי הערות רציניות:

1) השתלת השיער היא בגידה, ולא תיסלח; שיגלח כמוני!

2) יש מועמד מעולה לגבות את רוני מהספסל – צריך לקנות את סניידר! (הוא גם דומה לו במשכורת…)

דורפן 29 באוגוסט 2011

את סניידר לא יקנו. אני לא חושב שהשמועות היו חסרות בסוס אבל נראה שזה ירד מהפרק. עכשיו כולם נוסעים לנבחרות וכשיחזרו חלון ההעברות יהיה סגור.

אבי 29 באוגוסט 2011

זו הייתה הערה "רצינית".

אבי 29 באוגוסט 2011

…ואני חושב שאתה צודק.

אביאל 29 באוגוסט 2011

יואב – זה בדיוק ההבדל, במקום קלברלי היה את קאריק או את פלטשר שהם הרבה יותר קשרים אחוריים מאשר קלברלי, לאנדרסון לדעתי יהיה הרבה יותר קשה להתמודד מול קבוצות עם קישור דומיננטי.

אביאל 29 באוגוסט 2011

גפן – פרש מהגביע האנגלי ? אתה יכול להרחיב ? לא זכור לי משהו כזה, אולי גביע הליגה ?

וסתם הערה לגבי גביע העולם לקבוצות, ממבט היסטורי, ניתן לראות שהרבה שנים הנציגה האירופית לא זכתה במפעל, מה שבהחלט מעיד על הרמה שלו, כי הרי ברור לכל שבשלוש-ארבע עשורים האחרונים הכדורגל האירופי הוא כמה דרגות מעל מה שמחוץ ליבשת (מבחינת כדורגל קבוצות כמובן), ככה שקבוצה אירופית ממש ממש רוצה את התואר היא גם לרוב מקבלת אותו.

דורפן 29 באוגוסט 2011

פרש מהגביע האנגלי בהחלטה אומללה מאד.

אליפות העולם לקבוצות בפורמט הנוכחי קיימת 5-6 שנים בנוסף לפעם אחת שעשו אותו ב-2000 ואז זנחו אותו לתקופה – וזה גם היה מפעל ארוך יחסית – שבגללו פרגי פרש מהגביע האנגלי. היום הוא לא היה עושה זאת אלא פשוט מעלה הרכב ג' באחד המפעלים.

לפני אליפות העולם היה משחק בין אלופת דרום אמריקה לאלופת אירופה ולפחות עד חוק בוסמן הפערים לא היו גדולים כל כך. משהו כמו עשרים שנה. כשפלמנגו עם זיקו וג'וניור הביסה את ליברפול איש לא התייחס לזה כהפתעה

גפן 29 באוגוסט 2011

כן,בוודאות, יונייטד פרשה מהגביע האנגלי פעם אחת לטובת אליפות העולם לקבוצות.
לא זוכר בדיוק מה היה שם,בטח דורפן יעזור לך כאן.

גם בארסה ב 2009 השוותה רק בדקה ה90,וניצחה בהארכה.זה הלך לה סופר קשה.

והזוכות בצ'מפיונס תמיד מתייחסות למפעל הזה (וגם לסופר קאפ האירופי) בשיא הרצינות,ההצלחה שלהן,יותר נכון לרוב אי הצלחה,קשורה כבר ביכולת ובאלילת המזל.

דורפן 29 באוגוסט 2011

היחס של קבוצות הצמרת לכל הגביעים הללו הוא שהם רוצים לזכות בהם כי זה מוסיף להן יוקרה. אבל לא יסכנו שחקנים פצועים וכו'.

אבל בגביע העולם לקבוצות – מאז שאוסטרליה עברה לאסיה, משתתפת באופן כמעט אוטומטי כאחת משש הקבוצות אלופת ניו זילנד. והיא אפילו לא הקבוצה הניו זילנדית הכי טובה כי לניו זילנד יש קבוצה בליגה האוסטרלית. אלופות צפון אמריקה, אסיה ואפריקה לרוב גם אינן קבוצות אדירות במיוחד.

אז גם השנה נוותר על סיקור המפעל המסקרן הזה. אני נוטה לראות במחזיקת גביע האלופות כקבוצה החזקה בעולם, בתנאי שזכתה באליפות ארצה.

יואב 29 באוגוסט 2011

אביאל,
פלטשר וקאריק עדיין בסגל של יונייטד ואני מאמין שישחקו והרבה.
אגב, בקישור של יונייטד מול צלסי שיחק גם גיגסי והיה נהדר.
את כל שלושת השערים ברבע גמר האלופות מול צלסי הוא בישל פלוס בישול נוסף בניצחון הליגה.

טל 29 באוגוסט 2011

רונן, עצם האיזכור של רוני בהקשר של מסי ורונאלדו הוא בעייתי מאד. עם כל הכבוד, רוני לא שם ולא קרוב אפילו, אפילו כאיזכור אגב זה שהוא לא ברמה שלהם עדיין, אבל בכל זאת יותר טוב מהם בפרמטר כזה או אחר (מה שרומז שהוא בכל זאת קרוב).

אחד הדברים שמפריעים לי ביחס של אוהדי כדורגל אנגלי אדוקים לרוני הוא כמה מעט הוא צריך לעשות כדי לקבל איזכור כאחד השחקנים הגדולים בעולם. הוא לא צריך להוביל קבוצה או נבחרת לתארים. הוא לא צריך לעשות ססטיסטיקות מדהימות על פני עונה. הוא לא צריך להצטיין במשחקים גדולים. כפי שהדגימה העונה שעברה, הוא אפילו לא צריך לשחקן טוב ביחס לשאר השחקנים בקבוצה שלו. כלום. הוא בסך הכל צריך להצטיין במשחק ליגה רגיל (ומול ארסנל במצבה זה משחק ליגה רגיל) ולוינטל כבר יציין ש"אולי רק מסי עדיף עליו". הרי מי זה רונאלדו? מי זה צ'אבי? מי זה אינייסטה? מה הם כל התארים בעולם? מה שווה הצטיינות במעמדים גדולים או עונות היסטוריות? רוני פירק את מחליפי ארסנל!

מבחינת מה שהוא עשה בקריירה שלו והיכולת רוני הוא שחקן בדרג של דויד וייה ואטו (בעיקרון גם אגוורו, אבל גם הוא צריך להוביל קבוצה לתואר). אפשר להתווכח מי יותר טוב או מי פחות טוב, אבל כפי שמשחק גדול של וויה לא הופך אותו לשחקן השני בטיבו בעולם, כך המצב גם לגבי רוני.

בעידן האינטרנט שבו משחק ליגה רגיל מנותח למוות, משחק ליגה מקבל מימד חשיבות דומה לגמר ליגת אלופות או גמר מונדיאל או אפילו את העונה קודמת בשלמותה ולו מתוקף זה שהוא הדבר האחרון שקרה, כלומר זה שעליו דנים עכשיו.

שלושה משחקים טובים של רוני לא מוחקים עונה איומה, צר לי. משחק ליגה (מול מחליפי ארסנל) הוא לא בר השוואה לגמר ליגת האלופות בבחינת גודלו של שחקן. אם זה היה המצב, אדין דזקו היה השחקן הטוב בעולם.

דורפן 29 באוגוסט 2011

סליחה – מסי זוכה בתארים בקבוצה. בנבחרת, כמו רוני, כלום – וגם עם נבחרת יותר טובה. וגם אם הטורניר בבית.

רונאלדו מאז שעזב את רוני זכה באליפות אחת פחות והשתתף בגמר אירופי אחד פחות וכתוצאה מכך גם הבקיע פחות ממנו בגמרים אירופים ובחצאי גמר.

הוא לא ברמתם אבל זה ממש לא בגלל שהם זוכים בכל דבר שהם נוגעים בו ללא צורך בקבוצה. שניהם ממחישים באופן גורף את הצורך שלהם בקבוצה.

ורוני זכה עד היום באליפות אירופה וארבע אליפויות אנגליה. אתה אומר שהוא לא היה השחקן מספר אחד ביונייטד בכל האליפויות הללו? גם צ'אבי ואיניאסטה לא היו השחקן מספר אחד – או אם תתעקש להחליף את הסדר בבארסה.

אני פה כתבתי על אוגוסט 2011. לקחו את הרב-יכולות שלו ופיזרו אותן במגרש. את הדבר הספציפי הזה קשה לבקש מהרבה שחקנים בעולם.

עידן שמש 29 באוגוסט 2011

הפתרון נגד הקבוצות הגדןלןת, עם הקישור החזק, הוא אולי להציב את רוני בעמדת הקשר. אינפלציית החלוצים אצלנו כרגע מאפשרת את זה. השאלה אם ברבאטוב יוכל להיכנס לנעליים שלו בחוד

אביאל 29 באוגוסט 2011

אני באמת לא מבין כמה תגובות כאן, איפה בדיוק כתוב בטקסט שרוני יותר טוב מרונאלדו או מסי ? כתוב ובצדק שרוני פשוט טוב בהרבה דברים ולא רק זה, הוא גם מנצל את היכולות האלה ויש לו מוטיבציה גבוהה ולעיתים נראה שהוא מניע את הקצב של היונייטד. רונאלדו לדעתי לא נופל מרוני בשום פרטמר, אבל הוא שחקן שקשה מאוד לראות אותו נותן ספרינט לעזור לצ'אבי אלונסו מול סראגוסה ואת רוני תראה נותן ספרינט גם נגד האחרונה בטבלה (אם כי ניתן לראות רונאלדו עושה פעולות דומות בכמה מהמפגשים האחרונים מול ברצלונה, שוב כי שם יש לו מוטיבציה גבוהה יותר), למה שוב צריך להיגרר לויכוחי למי יש יותר גדול ?

אריק ג 29 באוגוסט 2011

רונאלדו כנראה גם לא יהיה מנהיג לפחות בעתיד הנראה לעין ולא יהיה כנראה שחקן שתוכל לסמוך עליו "לגדל צעירים". רונאלדו יודע לשחק כדורגל, בצורה מדהימה, אבל לבנות "קבוצה בדמותו" נראה לי כמו התאבדות.

ד"א, גם מסי לא ניחן ביכולות האלה בצורה מיוחדת. שניהם שחקנים שיודעים לקבל כדור, להסתובב לכיוון השער ולגרום לגברים לקרות, זה דבר די חשוב בכדורגל, אולי הכי חשוב, אבל לא היחיד.

יואב 29 באוגוסט 2011

טל,
הנתונים שלו מצויינים.
152-326 ביונייטד.
26-70 בנבחרת.
סחב את יונייטד על הגב בגיל 18 כשרונאלדו רק התאקלם.את אליפות 2007הוא סיים עם אותה כמות שערים כמו רונאלדו ולא פחות תרומה.
לקח ארבעה אליפויות והיה שחקן מפתח.
34 שערים בעונת 2010 היא סטטיסטיקה נפלאה.ועוד לא מעט תארים אישים מקומים.גם אם יפרוש עכשיו, היתה לו קאריירה נפלאה והישגית.
אני אישית לא מחליף אותו באף אחד כי הוא השחקן שהכי מהנה לי לראות וזה סובייקטיבי לגמרי.
על היכולות מעבר למספרים אין טעם להרחיב.זה בעיני המתבונן.
מותר לאנגלופילים(וגם לכאלה שלא) להתרגש ממנו ולהעריך אותו.
אם לרונאלדו וטבז מותר להגיד להגיד שהוא השחקן הטוב ביותר שהם שיחקו איתו(לא שזה מדד למשהו)אז מותר גם לרונן להזכיר אותו באותו משפט עם השניים האחרים.לא אסון גדול.

טל 29 באוגוסט 2011

המספרים של וויה ואטו טובים משל רוני. גם ההישגים שלהם. מישהו מזכיר אותם בנשימה אחת עם מסי, רונאלדו או אפילו צ'אבי?

אתה לא מחליף אותו כי הוא משחק אצלך בקבוצה. אם וייה או אטו היו משחקים שם, גם אותם לא היית מחליף.

יואב 29 באוגוסט 2011

אני לא מחליף אותו כי הוא הכי מהנה והכי מרגש לי לראות אותו. רונאלדו גם שיחק בקבוצה שלי. אז?
לא בדקתי את זה אבל נראה לי שאטו ווייה לא סיפקו מספרים טובים כבר בגיל 18. אולי אני טועה.
הייתי מעדיף את רוני על רוד(שהוא שחקן בקליבר של שניהם) בכל שעה נתונה כך שזה בכלל לא אישיו לדיון.
גם לגבי פרגי זה כלל לא היה אישיו ואתה לא באמת רוצה להתווכח איתו על עיניני כדורגל, אני מתאר לעצמי.

טל 29 באוגוסט 2011

כי טיבעי שאתה מעדיף שחקן שמשחק אצלך בקבוצה היום על שחקן שעזב או שחקן שפרש.

כאוהד מכבי, אני לא צריך לספר לך על היחס של אוהדים מסוימים לנמני. לא חלילה שאני טוען שזה היחס שלך, אבל דיון כזה צריך להתקיים ברמה המקצועית / עובדתית ולא הריגשית.

הדיון סביב רוני מזכיר לי סוג של מתיחה או תוכנית ריאלטי. יש פה במקרה של שחקן טוב מאד, ללא ספק מהחלוצים הטובים בעולם שהוא בכושר, שבשיח הפנימי של חובבי כדורגל אנגלי מיוחסות לו תכונות ונקשרו לו כתרים חסרי קשר ליכולת שלו על המגרש או לקבלות שהוא מציג לאורך זמן. שחקן שההאדרה חסרת הפורפרציה שלו נובעת בעיקר מהצורך האנגלי באיזה כוכב גדול שיהווה אלטרנטיבה לכל שחקני העל הלטינים, יותר מאשר ביכולות שלו ככדורגלן.

אני נתלה באילנות גבוהים, אבל בדיון מהסוג הזה אני מרגיש לפעמים כמו הילד ב"בגדי המלך החדשים".

יואב 29 באוגוסט 2011

אני פשוט לא מסכים איתך.
רונאלדו, רוד , בקהאם וקינו היו מאד אהובים עלי(עד היום). בוודאי קאנטונה.
ואני סבור שרוני הוא אחד הגדולים ביותר שראיתי וכבר היום נכלל באחד עשרה של יונייטד בכל הזמנים.
אגב, ברשימת האהובים עלי ביותר תמצא את פאולו רוסי, באג׳יו וקאנטונה. אף אחד מהם לא אנגלי.
לא מעניין אותי איזה גיבורים מקומיים התקשורת האנגלית מחפשת. באמת שלא. זאת דעתי המבוססת על מראה עיניים, יכולת, מספרים, תרומה. אני בכלל חושב שזאת טעות להתייחס לרוני כחלוץ בלבד כי הוא אחר ומרגיש נוח בכל איזור במגרש.
בכל מקרה טל, לא מתאים לך להשתמש בביטויים של ״יכול לצחצח לאיניאסטה את הנעליים״. גם הספרדי עצמו לא יסכים איתך. אין עניין בלגמד שחקן אחד כדי להאדיר את האחר. בסופו של יום, אנחנו מדברים על הקצפת. ולתחושתי, מוקדם לסכם קאריירה של שחקן כל כך מגוון בגיל 25. יש לא מעט פסגות שהוא עוד יכול להגיע אליהן. מיקצועית ומספרים.

טל 29 באוגוסט 2011

בעיקרון אתה צודק ואולי לא הייתי צריך להשתמש בשפה כל כך בוטה (ובלי ציניות, ובלי קשר לאי הסכמה בינינו בנושאים מסוימים, אתה אחד האנשים הכי מנומסים ונחמדים שפגשתי רשת), אבל מדהים אותי בכל פעם מחדש כמה מעט רוני צריך לעשות כדי לזכות בשוואות הללו.

בעידן האינטרנט, שבו כל משחק ליגה מנותח למוות, היטשטשו עד נעלמו ההבדלים בין סתם משחק והמשחקים הגדולים ביותר. בין עונה שלמה חלשה לבין הצטיינות בשלושה משחקי ליגה. זה פשוט שיח הזו שבמסגרתו משחק נגד מחליפי ארסנל מלמד על גדולתו של רוני יותר מאשר עונה שלמה שבה הוא לא תיפקד.

ההבדל ביחס לשינהם (לפחות פה) הוא שאינייסטה, לא משנה מה הוא השיג, וכמה גדול הוא היה על הבמות החשובות ביותר שיש, צריך כל הזמן להוכיח את עצמו מחדש. אצל רוני מתקיימת ההנחה שהוא שם, לא משנה מה שהוא יעשה. ולכן, אצלו שלושה טובים ודי חסרי חשיבות מוחקים עונה שלמה איומה.

יואב 29 באוגוסט 2011

טל,
תודה !

אביאל 29 באוגוסט 2011

יואב – הכל אמת ומתחבר בדיוק למה שכתבתי, שמול קבוצות גדולות אני אישית חושב שאנדרסון וקלברלי לא יספיקו ויש צורך בקאריק ופלטשר, כן גם גיגס עושה עבודה מעולה, אבל שוב אני מדבר על קישור אחורי, גיגס כאשר הוא משחק בקישור הוא משחק ליד אחד כזה, אנדרסון הוא קשר 50-50 יותר ופלטשר וקאריק משחקים יותר מאחור ומתמחים יותר בצד ההגנתי לכן טענתי שזה אכן נראה נפלא ובמיוחד מול טוטנהאם וארסנל כרגע, אבל מול קבוצות חזקות יותר בקישור יהיה צריך לשנות מערך.

יוסי מזרחי 29 באוגוסט 2011

יש מידה מסוימת של יאוש מהוויכוח התפל על גיזרת רוני -מסי-רונאלדו.
אני לא זוכר שנטען כאן שרוני יותר טוב או שווה למסי. היום הוא לא,וזאת עובדה.
ביו מסי לרונאלדו, אני מעדיף את רונאלדו. אז מה ? דעתי הלא אוביקטיבית לא מושפעת מהיכן שהוא שיחק? ולא הייתי רוצה את מסי אצלי? אני רואה את מכלול התכונות ומרכיבי המשחק וזו דעתי.
הוויכוחים ה"מלומדים" האלה הם חסרי ערך במקרה הטוב ומטופשים עד ילדותיים במקרה האחר.
יש במסי יכולות שאין ולא יהיו לרוני,ויש ברוני,תכונות כדורגל ומנהיגות שאין ולא יהיו למסי לעולם. יכולות מול תכונות.
מה זה אומר? שהניתוח האוביקטיבי(…) שלי הוא שמסי טוב יותר אבל רוני מתאים יותר לקבוצה שלי בשל מה שהוא נותן לה וקריאה חוזרת של הכתבה אולי תעזור למי שלא הבין.
וגם על גזרת מסי – רונאלדו יש וויכוח והוא חי ונושם.

טל 29 באוגוסט 2011

השאלה פה היא לא על תוכן הויכוח מסי- רוני- רונאלדו אלא על עצם הלגטימיות שלו. כלומר במציאות ויכוח כזה לא אמור להתקיים, בדיוק כפי שלא קיים ויכוח של ווייה- רונאלדו- מסי. טו מייק אה לונג סטורי שורט, אם רוני לא היה אנגלי, ויכוח כזה, לא רק שלא היה מתקיים, אף אחד לא היה מכיר בלגטימיות שלו. אבל זו דרכו של עולם הכדורגל. רוני נתן עונה איומה? לא חשוב, שלושה משחקים טובים מספיקים להחזיר את השוואות עם מסי.

אגב, אין ברוני שום תכונה שאין למסי. מסי עולה עליו בהכל, אולי חוץ מבעיטות חופשיות.

בני תבורי 29 באוגוסט 2011

אה, הוא השתיל שיער? חשבתי שהוא מגדל חמוס על הראש…

אסף רביץ 29 באוגוסט 2011

השקל וחצי שלי בנושא דירוגי השחקנים הגדולים- אני רוצה להביע התנגדות לצימוד הכמעט אוטומטי של צ'אבי ואינייסטה בדירוגים מהסוג הזה. כי צ'אבי הרבה יותר דומיננטי וחשוב מאינייסטה. לטעמי, הרביעייה הגדולה של הכדורגל העולמי כרגע היא מסי, רונאלדו, צ'אבי ורוני. רוני מאחורי השלישייה כי הם משחקים כדורגל מושלם כבר כמה שנים ברצף והוא רק בחלק מהזמן, אבל מבחינתי ביכולת הנוכחית שלו זה עולם התוכן הרלוונטי עבורו.

עומרי 29 באוגוסט 2011

אני חושב שהשנה וחצי האחרונה הדגימה שהדירוג שלך הוא בהחלט באזור, רק עם דרך הקראה שונה. זה צריך להיות ככה:

מסי.

רונאלדו, זלאטן איברהימוביץ, צ'אבי

רוני

טל 29 באוגוסט 2011

רוני, ביום טוב, יכול לצחצח לאינייסטה את הנעליים. עצם ההשוואה בינהם היא עלבון. מי זה רוני בכלל? מה הוא עשה בקריירה שלו בהשוואה לאינייסטה?

רוני אנגלי ומשחק במנצ'סטר יונייטד. פה זה נגמר. אם הוא היה ספרדי, ספק אם הוא היה עולה בהרכב של הנבחרת (בדיוק כמו כוכבי פרמיירליג אחרים).

טל המנצ'סטרי 29 באוגוסט 2011

טל

עונה מסתיימת ועונה מתחילה,עכשיו קיץ עוד מעט סתיו אחרי זה חורף ואז אביב, דברים משתנים ורק אתה ממשיך לסבול מרגשי נחיתות ולהיות אכול קנאה כלפי כל משהו שהוא אנגלי וטוב.

רוני הוא אנגלי וקאפלו האיטלקי בכל הזדמנות שהיתה לו רק חיפש לספר לעולם על השחקן הענק שיש לו את העונג לאמן.
אלכס פרגוסון ובשבילך סר. אלכס פרגוסון, גדול המנג'רים בכל הזמנים בלע את הרוק והלך הכי רחוק שאפשר בכדי שזה ימשיך להוביל את הקבוצה שלו ופרגוסון כמו גם קאפלו מבינים כדורגל, בטח יותר ממך ועבורם הוא אחד הגדולים שיש כיום בעולם הכדורגל.

לצחצח את הנעליים לאנייסטה…טיעון ילדותי ומפגר שאומר עליך המון, בעצם אומר הכל.

טל 29 באוגוסט 2011

הפוך גוטה.

עצם זה שרוני אנגלי זה המניע למחמאות חסרות הפורפורציה שהוא מקבל.

אם אני אטען עכשיו שצ'אבי הוא היסטורית שחקן גדול מבובי צ'רלטון אתה תתפלץ, נכון? אבל העובדות (לפחות ברמה של הישגים) תומכות בטענה הזו. יותר מכך, בדיוק כפי שצ'רלטון הוא אולי השחקן האנגלי הגדול בהיסטוריה, כך צ'אבי הוא כנראה הספרדי הגדול ביותר. אז למה זו טענה לא לגטימית?

מה הפואנטה? שאתה מפרש את הפרו אנגליות שלך כמציאות ואת מי שחולק על הנחות בסיס שלה, כפרובקטור או קנאי. בדיוק שכפי לפני הגמר, שציינתי שמקצועית אין ליונייטד מה למכור מול ברצלונה מלבד הרוח המיוחדת של הקבוצה, פירשת את זה כזלזול ועלבון, למרות שזה היה ניתוח מקצועי קר ואמיתי של יחסי הכוחות.

רוני הוא שחקן מצוין ואחד החלוצים הטובים בעולם. בדיוק כמו ווייה או אטו. ואחרי העונה הזוועתית שהוא נתן בעונה שעברה, הייתי מחכה יותר משלושה משחקים טובים כדי להשוות אותו לשחקנים שהעונה הכי פחות טובה שלהם מבין שלוש העונות האחרונות, טובה בהרבה מכל עונה שרוני נתן אי פעם.

טל המנצ'סטרי 29 באוגוסט 2011

טל

המחמאות שרוני מקבל הן אך ורק בגלל הכדורגל שהוא מציג, לא בגלל הדרכון שלו וכל מחמאה בזכות.

אתה יכול לטעון מה שאתה רוצה, אני לא אתפלץ ולא נעליים.
יש דעה וכל דעה היא לגיטימית וכל עוד היא לא ילדותית כמו שאתה מציג את הדברים ברוב הפעמים(צחצוח נעליים ושאר ירקות)

בובי צארלטון הוא אחד הגדולים שהיו ומתלווה לזה גם סיפור אנושי מרגש, צ'אבי אחד הגדולים שנראו בשנים האחרונות ואני לא רואה שמישהו,גם לא אנגלופיל מושבע כמוני שמחפש להקטין אותו,
זה אתה שבכל הודעה פרו אנגלית זועק גוועלד.

אני לא זוכר ספציפית מה כתבתי לפני הגמר ויונייטד יכולה היתה לנצח מקצועית את ברצלונה ולמרות שיחסי הכוחות ובמיוחד בגלל העליונות בקישור הפכו את ברצלונה לפייבוריטית,
מהיציע בוומבלי ידעתי למחוא כפיים גם לברצלונה בסיום המשחק,
משהו שאני בספק גדול שאתה היית עושה לו הדברים היו הפוכים.

רוני לא רק חלוץ, רוני לא נמצא במשוואה של וויה או אטו והדומים להם,
זה משהו שאתה עדיין לא מצליח לקלוט.
היתה לו עונה שעברה חצי עונה רעה ויש לזה נסיבות ידועות(פציעה,מחלוקת עם יונייטד)ולאחר מכן היתה לו חצי עונה נהדרת ובמיוחד לקראת סופה אבל שוב,אתה אוהב לעוות את המציאות או לראות רק מה שנוח לך ורק בכדי שזה יתאים לחלון הצר שממנו אתה רואה כדורגל.

לא אני עשיתי את ההשוואה הזו, אני לא רץ לעשות השוואות, אני בטח לא משתגע כמו שאתה עושה, אני רואה כדורגל ומה שרוני מראה לאורך שנים וגם אתמול זו שירה מהלכת ותוך כדי משחק.

אפרופו שירה מהלכת,היה פה באתר לפני כמה ימים איזה טור שקישר בין כדורגל למוזיקה, אז רוני על הדשא הוא שילוב של ג'ורג האריסון עם הגיטרה, אהרלה קמינסקי על התופים, ריצ'ארד קליידרמן ליד הפסנתר ואיאן בראון עם המיקרופון ביד.

אדום עתיק 29 באוגוסט 2011

טל, טוב שיש מי שחושב אחרת ממך (וכנראה גם ראה יותר משחקי יונייטד ממך, תקן אותי אם אני טועה) – אחרת זה לא היה כל כך מעניין :) העניין הוא שאתה מציג את עמדתך (לדעתי) בצורה ממש מתלהמת, בלי לקחת בחשבון שיכול להיות שדווקא אתה – איך לומר בלי לפגוע – טועה, ולכן התוכן קצת מתפספס. בעניין מסי, אני חושב שהגדולה שלו היא בצניעות היחסית שלו (בניגוד לרונאלדו כמובן) ולכן מי שמתייחס להשוואות אליו (או אל צ'אבי) במונחים של חילול קודש וצחצוחי נעליים, מעכיר את שמם ולא מאדיר אותו.

תומר חרוב 29 באוגוסט 2011

עזבו אותכם מרוני,רונאלדו ומסי. לואיס סוארס הוא הגדול מכולם.

YB 29 באוגוסט 2011

מי שלא מבין שרוני הוא כדורגלן בקליבר של מסי ורונאלדו לא ממש מבין בכדורגל. ברור שמסי הוא הטוב בעולם. אולי גם רונאלדו טיפה טוב מרוני. אבל הכוכב של היונייטד בהחלט שם. וכן- הוא עושה יותר דברים משניהם. כי הוא מצטיין ביותר אספקטים משניהם ולכן התרומה שלו שלמה יותר.
דורפן, לכתוב על רוני "לא המוסר הטוב בעולם" זה לא כל כך בטוח. חוץ מצ'אבי לדעתי הוא המוסר הטוב בעולם. ואגב, המסירות שלו מרהיבות מאלו של צ'אבי אך הקשר של בארסה הוא כנראה עדיין המוסר הטוב בעולם (מבחינת יעילות).
לדעתי זה בסדר שיונייטד מסתמכת כל כך הרבה על רוני כי פשוט אין לה עוד שחקנים ברמתו או ברמה שמתקרבת אליו. זה כורח מציאות. ברור כי אם העילוי ייפצע (או לפתע יירד דרמטית בכושרו, מאוד לא סביר) הקבוצה תיפגע.
אבל בינתיים צריך לשבת לאחור ולהתמוגג מאחד הכדורגלנים הגדולים שראינו בימי חיינו. שחקן שכל רגע שלו על המגרש הוא אושר צרוף. האיש נולד לשחק כדורגל (כפי שלארי בירד נולד לשחק כדורסל).

תומר חרוב 29 באוגוסט 2011

ממש דורון מזר של הכדורגל.

YB 29 באוגוסט 2011

הוא ה-NATURAL של מלמוד.

חלפס 29 באוגוסט 2011

אני מסכים שבאוגוסט הוא אחד הטובים. מחכה לדוח מאי.

תושב חוזר (אבו צ'יצ'ריטה) 29 באוגוסט 2011

רונן – כשאתה מכנה את רוני "אול אראונדר" אתה לא מתכוון לשיער, נכון?
פוסט מצוין. רוני במיטבו הוא השחקן שאני הכי ניהנה לראות. רק שישאר בריא

ניינר 29 באוגוסט 2011

אני רק רוצה לציין שמבין שתי הנבואות שנתנו פה, אחת של לוינטל ואחת של מנחם, אני שמח שרק זו של לוינטל התגשמה (ובמלואה!)

יואב 29 באוגוסט 2011

אם נבחן את הדברים מהזווית של פרגי(שהוא האורים והתומים שלי הכדורגל, ביקום הזה ובאחרים) הרי שרוני הוא אולי הכדורגלן היחידי שבשבילו פרגי מחל על עלבון איומי הפרישה ואף צ'יפר אותו בחוזה חלומי.הוא כנראה מבין מצויין את מה שרונן כתב.
רוד, בקהאם, קינו לא שרדו על פחות מזה.

יואב 29 באוגוסט 2011

אביאל,
פרגי מזגזג בין שני שחקני קישור לשלושה(תלוי ביריבה) כבר כמה עונות טובות. אין בכך חדש.

קורא 29 באוגוסט 2011

אני קצת לא סכים. רוני עושה את כל מה שהוא צריך בשביל הקבוצה. אם לרגע אחד הוא יצטרך להיות גולר, הוא יהיה הגולר הכי טוב, ברגע אחר הוא צריך להיות מוסר מעולה אז הוא נהיה המוסר הכי טוב בעולם. והדבר הכי חשוב, מבחינת הבנת משחק לדעתי הוא עולה גם על רונאלדו וגם על מסי, ובטח ביכולת מנהיגות.

אביעד 29 באוגוסט 2011

במשחקים בהם רוני לא ישחק, נראה לי שגיגס או יאנג הם אופציה לא פחות טובה מברבאטוב לתפקיד החלוץ "השני".
מעבר לכך, במשחקים בהם רוני לא ישחק, אני מניח שפשוט לא נראה כ"כ הרבה שחקנים צעירים על המגרש. כן נראה את גיגס ולפחות אחד מבין קאריק ופלטשר וכן נראה את ריו. את התרומה הנוכחית של רוני נחליף בניסיון ונקווה לטוב.
המשחק של אתמול כנראה לא מרמז הרבה על היכולת האמיתית של מנצ'סטר יונייטד, אבל הוא כן ייתן בוסט עצום לביטחון של השחקנים הצעירים. אתמול בדקה ה-80 ניתן היה לראות את קלברלי עומד 5 מ' מגיגס ודורש בצעקות את הכדור. מגיגס. זה מה שהביטחון נותן לצעירים וזה יכול להיות מאוד חשוב בעתיד.
ובמנצ'סטר יונייטד יש רק בנאדם אחד שהרבה יותר מדי בנוי עליו וזה אלכס פרגוסון. אבל נגד זה אין תרופה.

טל המנצ'סטרי 29 באוגוסט 2011

בשנת 2000 יונייטד פרשה מהגביע האנגלי כי לא השאירו לה הרבה ברירות.
ההתאחדות האנגלית לחצה אותה לפינה וכשבאנגליה נאבקו על אירוח גביע העולם ולא רצו להכנס למלחמות מיותרות עם פיפ"א ואי הופעה של אלופת אירופה במפעל שפיפ"א ניסתה לקדם היה בדמות יריקה לפרצוף.
יונייטד מצידה התחננה בפני ההתאחדות האנגלית שתדחה את מועד המשחק הגביע שלה בסיבוב שלישי אבל המטומטמים שם סירבו.
יונייטד לא רצתה לבזות את המפעל ולהעלות אליו קבוצת נוער וכשכל הסגל הבכיר נסע לברזיל לאליפות העולם לקבוצות.

לגבי רוני, זה מצחיק אותי לראות כל פעם מחדש שכשכותבים עליו מחמאות אז כל מיני חוכמולוגים מספרים לנו שהוא לא הוביל קבוצה לשום מקום ושהוא לא מגיע למשחקים גדולים. כל מה שצריך זה זוג עיניים ואפשר אפילו לעצום אחת ופשוט להסתכל על המספרים ומעבר לסטטיסטיקה יבשה, מי שרואה כדורגל בשנים האחרונות יודע שרוני ניגן כינור ראשון בהצלחות הגדולות ביותר של יונייטד בליגה ובאירופה. מי שגם ראה את הגמר בוומבלי בעונה שעברה בוודאי לא יכול היה לפספס שהיחיד שהגיע למשחק ותיפקד כמו שצריך ביונייטד היה רוני.

רוני נמצא כל הזמן במגמת עלייה,כל עונה הוא משתפר ומשתדרג.
פתאום הוא לא חם מזג ומאבד את הדעת אלא הרבה יותר רגוע ומיושב ומבלי שזה יפגע בלהט שלו למשחק.
פתאום הוא לא חי רק על האינסטינקט אלא חכם ויעיל.
אם לפני שנתיים הוא עבד קשה ושיפר את משחק הראש והנגיחות שלו אז פתאום אנחנו רואים גם התקדמות וניצול בעיטות חופשיות(זה החל עוד בעונה שעברה כשהחל לקחת אותם,זכור לי גם גול מצויין בבעיטה חופשית נגד ווסטהאם במהך 4-2)
הוא רק בן 25 והשיא עוד לפניו.

כשמשחקים שח-מט יש את המלכה,היא יכולה לעשות הכל, למסור בחסד לכל מרחק, להיות עם כוח פריצה של טנק, שתהיה לה בעיטה קטלנית, היא יכולה לנגוח כמו דוד לביא, היא מסובבת כדורים כמו מלמיליאן,
רוני זה המלכה של הכדורגל,הוא עושה הכל,גם הגנה וכאילו היה חייל פשוט שמקריב את עצמו למען הרץ,הצריח והסוסים.

k_700 29 באוגוסט 2011

LIKE.

אין דימוי טוב יותר, מלכה בשמחט!

גמאני 29 באוגוסט 2011

מצטרף לרוצח המקקים-מלכה בשחמט דימוי מעולה,שוקל לבנות מסביבו את הסטטוס הבא שלי בפייסבוק

אבנר 29 באוגוסט 2011

תתפלאו אבל דווקא דארן פלטשר צריך להיות המנהיג של יונייטד, בהיותו שחקן הבית המשמעותי הותיק בסגל. מסתבר שיש לו גם איכויות בלתי רגילות.

ניתן לשלב אותו בהרכב בעתיד בסגנון 4-3-3 סטייל בארסה: פלטץ' אחורי, קלברלי ואנדרסון 50/50, נאני ויאנג באגפים (אפילו חלוצים נסוגים) ורוני בחוד. זה הרכב קטלני.

באשר להגנה, גם ג'וני אוואנס היה מצויין אתמול. איזה כיף לראות את יונייטד ככה .

חואניטו 29 באוגוסט 2011

למה כולם חושבים שצריך לשחק כמו בארסה?
זו שיטת משחק מעולה, אבל היא לא מתאימה לכל קבוצה, בטח ובטח לא לקבוצה כמו מנצ'סטר.

יואב 29 באוגוסט 2011

טל המנצ׳סטרי,
אהבתי מאד את דימוי המלכה. מאד.

נתי 29 באוגוסט 2011

דורפן,
בעניין הליגה האירופאית (אני לא בטוח איפה יותר טוב לכתוב את זה, כאן בפוסט הקודם, אם יש לבלוג חוקים בנושא אשמח לקבל את המידע…), אני לא מבין עד הסוף מהו תוכן הליגה הזו:
1. בשביל ליגה של ממש צריך מספר מינימאלי של קבוצות. 10-12 קבוצות על ליצירת ליגה טובה פשוט לא מספיק. ולו מהסיבה שיותר מדי משחקים בין קבוצות על (מצב הכרחי מן הסתם בליגה של 3 סיבובים) זה גם לא מצב בריא. לא כלכלית ולא מקצועית.
2. בסופו של דבר, אם לא תהיה רגולציה נורמאלית גם בליגה הזו יהיו פערים בלתי נסבלים. ואם תהיה רגולציה (תקרת שכר, דראפט וכד') אז למה לא לעשות רגולציה כבר ברמת הליגות המקומיות?
3. נדמה לי שההצעה הזו, שבסיסה הוא המודל של הליגות האמריקאיות, לא מביא בחשבון הבדלים מהותיים בבסיס המבנה, כמו:
– בליגות האמריקאיות תקופות של בניה והצערה, תוך שנים מספר בהם יש פחות התמודדות על תארים, היא דבר ידוע שמתקבל בדרך כלל גם ע"י בעלי הקבוצות. בליגה שכולה מורכבת מקבוצות על זה לא ייתכן.
-בהמשך לקודם, המצב היום הוא שקבוצה יונייטד יכולה לבנות את עצמה תוך כדי תנועה בדיוק משום שיש 2 מסגרות מקבילות. היא לא תוכל לעשות זאת עם ליגה אחת.
-גם מושגים של דראפט ותקרת שכר לא ברורים לי כל צורכם, בהיעדר בסיס התייחסות אחיד (שוק אחד ואחיד המהווה את המאגר ממנו לוקחים כולם). יותר מזה, לבוגר מכללות כדורסל או פוטבול, אין אלטרנטיבות של ממש למה שנבחר בדראפט. כאן, אם אכן יהיה שגשוג ושפיות כלכלית, בליגות המקומיות, הן יכולות ליצור אלטרנטיבה של ממש לדרג הביניים של השחקנים מה שדווקא יכול לגרור העמקת הפער בתוך הליגה הזו.
4. ליגה סגורה כזו, עם כזו פריסה עולמית רק תעודד השתלטות של כסף חיצוני (שייחים, אוליגרכים או ווטאבר), לא?
5. אני רוצה גם לשאול על היתכנות מהלך שכזה מהעיניים הפחות אהובות אך היותר קריטיות לתהליך כזה: ראשי מועדוני העל. היום המצב הוא שהשוק המזרחי אסייתי, רלוונטי ומנוצל על ידיהם בלבד. ליגה שכזו, יכולה לתת סיכוי ליותר קבוצות (מספיק תוספת של שניים שלושה) לחדור לשווקים כאלה, ובהתחשב ברמת ההכנסות שמייצרים שם למה להם לעשות כזה דבר?
6. אמנם הערת בפוסט אתמול שהיית גם אתה מעדיף "חזרה למקורות" כמו שהגדיר שלו אבל לא נראה לך שזה אפשרי. ללא כל קשר אם זה אפשרי ועד כמה המצב הנוכחי בעייתי: האם היית באמת מוכן לוותר על הקונטקסט האנגלי של יונייטד או הספרדי של ברצלונה? הרי אחרי לא יותר מ-10 שנים של ליגה לא מקומית סגורה, הסגנון יהיה תלוי שיטת אימון ושחקנים בלבד ללא כל קונטקסט שנובע מהעבר. רוצה לומר, שהצגה של ניצחון אינטר על ברצלונה בקונטקסט של בונקר איטלקי (גם אם הוא מורכב כולו משחקנים לא איטלקיים ולא ממאמן איטלקי), וכמבחן לקבוצה שחושבת במונחים היסטוריים תהיה בלתי אפשרית בעתיד אם תהיה ליגה כזו?

תשאל מה האלטרנטיבה?
אז אני חושב שהבסיס לכל הוא רגולציה, אולי אחידה אבל על הליגות המקומיות. כלומר כל ליגה תהיה תחת חוקי שוויוניות. אני חושב שלא מזמן הצעת כמה מרכזיים שבהם (למה חזרת בך?). חלוקה של הכספים המחולקים (לא הכל אבל סכומים מרכזיים) לליגות המקומיות ולא רק לקבוצות הזוכות וכד'.
בצירוף הצעה אחרת שלך, לגמור את הליגות המקומיות מוקדם יותר, ואז המפעל האירופי הוא עוד באותה שנה, לפני שקבוצה מאבדת מומנטום, שחקנים וכד', נראה לי יכול להספיק.
בסופו של דבר שאלת ההיתכנות היא אחת: האם הגדולות מוכנות לקבל על עצמם רגולציה שתיפגע בהן בטווח הקצר אך תועיל בטווח הארוך או לא. והיא אינה תלויה בשאלה ליגה אירופית.
כמובן שלדעתי התשובה היא לא, אבל במובן הזה, דווקא הכסף הקטרי יכול לעזור: אם סיטי תפרח, ויצוצו כמותה עוד אחת שתיים באנגליה, ודבר דומה יקרום עור וגידים בספרד (לא יודע מה הולך לקרות בעתיד במלגה, אבל זה לא מזכיר את אותם סדרי גודל) אולי הם יבינו שזה כדאי.

דורפן 29 באוגוסט 2011

תחת חוקי אילו מדינות תאכוף את הרגולציה. אני בעד תקרת שכר ודראפט – רק שאלו בקושי חוקיים על פי חוקי מדינה אחת – ארצות הברית – ואין סיכוי שיחולו בענף עולמי.

נתי 29 באוגוסט 2011

עזוב רגע דראפט, אבל איזה חוק בדיוק סותרת תקרת שכר?
יותר מזה מה זה שונה למשל מהחוק הישראלי (לא זוכר אם כבר התקבל או לא) על הגבלת שכר בחברות ציבוריות?
בנוסף גיגלתי קצת, וראיתי שבראגבי האנגלי (ואני מניח שאם טעיתי תתקן אותי) נהוגה תקרת שכר!!!

דורפן 29 באוגוסט 2011

תקרת שכר היא סוג של קרטל מצד המעסיקים. אז יש פה לכאורה עבירה על חוקי מונופולים או הגבלים עסקיים וכיוצא באלו. בארצות הברית האיגוד המקצועי חתם על הסכם עבודה שמוותר על הזכות הזו. בגלל זה במאבק הנוכחי פירוק האיגוד היה נשק מצד השחקנים.

בחוקי מדינה אפשר להעביר תקרות שכר – בחלקן זה יהיה מנוגד לחוקה (למה לכדורגלן אסור להרויח תאורטית כמו איש עסקים?) – אבל אתה תצטרך להעביר את זה בכל המדינות. פיפ"א בכלל לא נותנת למדינות להתערב בענייני כדורגל – אז זה מסובך מאד.

תקרות שכר ודראפטים קיימים בכמה מקומות מחוץ לארצות הברית כמו בראגבי ליג האנגלי (גם בפוטבול האוסטרלי). אבל זה בדרך כלל בענף קטן עם יחסי עובד-מעביד טובים (למשל קבוצות הראגבי אינם קונגלומרטים גדולים המכניסים מאות מליוני דולרים). השחקנים לרוב מסכימים לזה בכדי לשמר את הענף. בכדורגל תצטרך איגוד מקצועי כלל עולמי שיוותר על זכויות – וגם זו תהיה בעיה. כי יש מקומות בהם כדורגלנים מרוויחים מעט מאד.

יש תאוריה שאומרת שאחד החסמים של האן.בי.איי מלבוא לאירופה הוא שהחוקים לא יחולו שם.

בכל מקרה יש עניין מהמודל האמריקאי שכן אפשר לקחת: חלוקה שוויוניות או שוויונית יותר של הכנסות טלוויזיה בין כל הקבוצות באותו מפעל. זה צעד ראשון נחוץ.

דורפן 29 באוגוסט 2011

טל – יש לי שאלה. אם איניאסטה היה במנצ'סטר יונייטד ורוני בברצלונה – האם גמר גביע אירופה היה שונה מהותית? אני אישית די בטוח לגבי ה-3, אני לא כל כך בטוח לגבי ה-1. האם מסי בארגנטינה מצליח יותר מרוני באנגליה? קשה לומר כך. האם לרונאלדו אין תנאים – שחקני רכש, מנג'ר – להשיג תארים? האם הרכש לצד רוני מרשים מזה שליד רונאלדו או אפילו לעומת הרכש של ברצלונה. :

כמובן שכל ההשוואות ביניהן לגיטימיות ומותר להעדיף ואגב אני חושב שרוני חושב שאיניאסטה טוב ממנו – הוא מעריץ גדול שלו (אבל גם צ'אבי חושב שסקולס היה הקשר הכי טוב שראה). אבל עניין התארים – אם אתה לא מוכן לטעון טענה כמו "עם איניאסטה מנצ'סטר יונייטד הייתה מנצחת את ברצלונה" או "איניאסטה היה מביא לאנגליה אליפות עולם או אירופה או חצי גמר" די מתעקר.

יש נתונים לכאן ולכאן. בעקבות אתמול יש לרוני כמות שערי מועדון כפולה מאיניאסטה וצ'אבי ביחד – למרות שיש להם פי שלושה משחקים. כמובן – זה לא התפקיד שלהם להבקיע. אבל בחמש שנים מתוך שבע זה גם לא היה התפקיד המרכזי שלו ביונייטד. וזו בדיוק הקונטקסט של הטקסט – הוא עושה הרבה יותר דברים שונים עבור הקבוצה שלו.

טל 29 באוגוסט 2011

בוא נשאל שאלה אחרת. נניח שוויה או אטו היו משחקים ביונייטד במקום רוני לאורך השנים האחרונות. האם הישגי הקבוצה היו נפגעים? נניח שהיום היה משחק שם אגוורו. הקבוצה באמת הייתה נפגעת (הייתה נפגעת בפרמטרים מסוימם- למשל מסירות ארכות, אבל מרוויחה בתחומים אחרים).

לשאלתך- התשובה היא כן. כי במצב כזה השליטה של ברצלונה במגרש לא הייתה כל כך מוחלטת ויונייטד הייתה יכולה לנצל יותר טוב את היתרונות שלה. צ'אבי ואינייסטה הם לא רק שחקני ההתקפה החשובים של ברצלונה (לצד מסי כמובן), הם גם שחקני ההגנה החשובים שלה.

לתפיסתי, יונייטד היא בראש ובראשונה פרגוסון. כל שאר הרכיבים חלופיים לחלוטין. אתה רואה היום שחקנים ששיחקו בעונה שעברה בקבוצות תחתית, שרק בקיץ הציגו יכולת מזוויעה במדי אנגליה הצעירה, משחקים בביטחון אדיר מול קבוצות כמו טוטנהאם וארסנל. זה הכל פרגוסון. להבדיל, ברצלונה היא בראש ובראשונה צ'אבי ואינייסטה כדי להשיג את אותה שליטה חסרת תקדים במשחק, ומסי בשביל להנחית את המכה הסופית. גווארדיולה חשוב, אבל בלי פורפורציה לפרגוסון.

הליגה האנגלית הייתה תמיד ליגה של מנג'רים בעוד הליגה הספרדית הייתה תמיד ליגה של שחקנים. זו אחת הסיבות ששחקנים הגדולים רוצים לשחק בספרד ומאמנים הגגולים לאמן באנגליה. שאתה חושב על הכדורגל האנגלי אתה חושב בראש ובראשונה על פרגוסון, שנקלי, קלאף, בזבי, פייזלי, וונגר (כן, כן) ועוד, בעוד בספרד אתה חושב על די סאפנו, פושקאש, קרויף, רונאלדיניו, ריבאלדו, מסי ורונאלדו. אז נכון שנקודתית היום לברצלונה וריאל יש מאמנים מצוינים (זו אחת הסיבות לדומיננטיות יוצאת הדופן שלהן), אבל בגדול התלות של יונייטד היא במנג'ר בראש ובראשונה ואצל ברצלונה היא בשחקנים. רוני הוא בסך הכל פיון, הוא לא הסיבה להצלחה של יונייטד.

טל המנצ'סטרי 29 באוגוסט 2011

ועוד איך התוצאות של יונייטד היו נפגעות לו רוני לא היה שם!
מי היה נותן את החופש לרונאלדו לפעול?אטו הוא כזה?אגאורו?
מי החזיק את הקבוצה עם הראש מעל למים כשזו היתה בתקופת מעבר?
על וויה אפשר להפיל תיק כזה?

מסירות ארוכות,זה כל מה שרוני נותן מעבר,כאקסטרה לקבוצה?
אנחנו רואים את אותה יונייטד ואותו הרוני?

יונייטד הפסידה את הגמר בגלל מערך מרכז שדה שנבנה ביונייטד תוך כדי תנועה בחודשיים האחרונים של העונה,גיגס,פארק וקאריק
ולעומת קישור מעובדה וסגנון משחק ברור שמתאים ואותו מכירים על עיוור כמו האחד את השני בברצלונה,לא אנייסטה לבדו היה משנה את זה.

לא חסרים שחקנים גדולים שרצו ורוצים לעבור לשחק באנגליה,
גם לכסף או מיסוי כזה או אחר משחק תפקיד(ספרד)
אנגליה זו ליגה של מנג'רים וספרד זו ליגה של מאמנים…פעם ראשונה שאני שומע על הדבר הזה,סוג ההמצאות של שגיא כהן.
עד כמה שאני יודע,הפיון הזה רוני כמו פיונים אחרים, הם אלה שמשחקים על הדשא,פרגוסון שאותו אני מעריך ואוהב יותר מכולם, הוא עדיין לא זה שבועט בכדור,הם מנצחים בשבילו את המשחקים.

טל 29 באוגוסט 2011

אטו / וויה/ אגוורו היו מחזיקים אותה מעל המים, בדיוק כפי שהיא נשארה מעל המים בעונה שעברה בהעדרו המעשי של רוני.

ואתה באמת רוצה להשוות את רמת הזרים ששיחקו בליגה הספרדית לאורך ההיסטוריה לרמת הזרים ששיחקו באנגליה?

דה סאטפנו, פושקאש, קרוייף, גינטר נצר, מאריו קמפס, מראדונה, הוגו סנצ'ז, ברנד שוסטר, בריאן לאודרופ, קומאן, סטויצ'קוב, רומאריו, רונאלדו, פיגו, זידאן, רדונדו, ריבלדו, רונאלדיניו. רשימה חלקית מאד. להמשיך?

רק לשם הפורפורציה, שחקן כמו ברקאמפ, שנחשב לשחקן הגדול בתולדות ארסנל, לא היה מתקרב לטופ 10 של קבוצות כמו ברצלונה או ריאל.

ואגב, זו הייתה מחמאה לליגה האנגלית. עצם זה שיונייטד היא קבוצה כל כך חזקה זה בעיקר הודות לכוח שמקבל המנג'ר, כוח שבחיים הוא לא היה מקבל בקבוצה ספרדית או איטלקית. זו הסיבה שיונייטד, עם רכש מבלקבורן, אסטון וילה ושחקן שחזר מוויגן, היא קבוצה שמתחרה שווה, אם לא עדיפה לסיטי (שהיא דוגמה לקבוצה של שחקנים יותר ממאמן).

טל המנצ'סטרי 29 באוגוסט 2011

טל

כמו שיונייטד נראתה מבחינה מקצועית, עם פיל נוויל,קווניטון פורטצ'ן ואלן סמית בקישור כשסקולס בחוץ עם בעיות בעיניים,עם רוי קין מעבר לשיא,עם רונאלדו בוסר לגמרי ומסוסכך עם ואן ניסטלרוי, לא אטו ולא אגווארו היו משאירים אותה מעל למים.

בעונה שעברה ובחצי העונה שרוני לא היה שם,זה הלך קשה,מאוד קשה, לראייה גם אחוז הניצחונות ובעיקר היכולת במשחקי החוץ,
דבר שהשתנה במחצית השנייה של העונה,גם כשהפסדנו למשל לצ'לסי וגם במשחקים באירופה.

אתה מודע לזה שבמשך שנים הליגה האנגלית היתה באחוז מטורף של מקומיים ועד לתחילת שנות ה 90? כלומר בימים של הזרים בכל מדינת כדורגל אחרת באנגליה תנאי המשחק היו שונים.

ומאז,לעשות לך רשימה של שמות גדולים שעבור באנגליה?

ברקהאמפ לא היה מתקרב לטופ 10 של קבוצות כמו ריאל מדריד וברצלונה…הנה,לקח לך הודעה ושוב דוגמאות ברמה של גנון.

אם הקלאסה של ברקהאמפ לא ממש נראית לך כמספיק איכותית באמת שאין לי מה להוסיף ובעצם זה לא מפתיע, אתה עדיין לא הצלחת להבין שרוני הוא הרבה מעבר לרק חלוץ.

יונייטד עם רכש מבלקבורן שהיא לא שם גדול אבל השחקן עצמו כישרון גדול מאוד,אז מה זה משנה מאיפה הוא בא?
כנ"ל לגבי אשלי יאנג שהגיע מוילה, האם השמות משחקים תפקיד או היכולת?
כנ"ל קלברלי שגדל במועדון ויצא להשתפשף כבר בווטפורד ולאחר מכן וויגאן וזה הולך יד ביד עם פרגוסון להצלחה.

דורפן 29 באוגוסט 2011

טל – במצב הנוכחי של יונייטד רוני עדיף לה בהרבה על אטו או על אגוארו (למרות שראיתי מעט ממנו). בגלל מה שכתבתי: כל החלקים במגרש בתהליך בניה והיכולת שלו לסייע בכל מקום היא חשובה. בלעדיו הקישור היה חדש לחלוטין. החלוץ המרכזי רוקי והרביעיה האחורית חסרת נסיון.

החלפה בין איניאסטה לרוני בגמר האחרון לא הייתה משנה מהותית את יחסי הכוחות. אלא אם רוני היה בכושר הבקעה טוב – והוא בעצם הבקיע את החצי מצב שהיה לו.

לגבי אנגליה: ראה מקרה סקולס. לנבחרת אנגליה אין עניין בכדורגל כזה.

טל 29 באוגוסט 2011

שוב, בעונה שעברה רוני כמעט לא היה פקטור (בלי מחליף ישיר בשיעור קומה) ועדיין יונייטד זכתה באליפות.

לעניות דעתי אתה לא מעריך נכון את המשמעות של החזקת הכדור ולכן גם את משמעותו של אינייסטה כשחקן שחסר בברצלונה ומשחק ביונייטד. אפילו ביחס של 57-43 לרעתה בהחזקת כדור, כל המשחק היה נראה אחרת מבחינת יונייטד.

הקושי לשחק מול ברצלונה לא נובע רק באיכות ההתקפית השחקנים שלה, אלא בכך שהיכולת שלה להחזיק בכדור 70 אחוז מהזמן כופה על היריבה סגנון משחק שונה לחלוטין (שלא לדבר הקושי המנטלי שכרוך בלרדוף משחק שלם אחרי הכדור). תחשוב על זה שקבוצה שמשחקת נגד ברצלונה למעשה מתקיפה חצי מהזמן התתקפה במשחק נגד קבוצת צמרת אחרת ושליש מהזמן ההתקפה נגד קבוצת תחתית. זה כמו לשחק משחק של 4 דקות למחצית בפלייסטשיין לעומת 8 דקות.

מצד אחד, לנצל את ההזדמנות נקודתית בהתקפה יכולים גם וולבק או אואן, מצד שני, אם אין לך את הכדור, מה זה משנה אם בהתקפה משחקים רוני והרננדז או ברק בדש ועמית בן שושן? אפשר לעשות פחות משעשה הרננדז בגמר האחרון?

טו מייק אה לונג סטורי שורט, אם אינייסטה היה משחק ביונייטד, היה לה את הכדור וכל של המשחק היה משתנה מקצה לקצה.

אבישי 30 באוגוסט 2011

טל, אתה קצת מגזים, וכותב כאילו חסרות לך גם שעות צפייה בברצלונה ולא רק ביונייטד.

אין ספק שאינייסטה הוא אחד הטובים, לדעתי החשוב בברצלונה (כשהיא מתמודדת נגד קבוצות רציניות, ולא כמו בחמישים אחוז מהמשחקים שלה שלה), אבל אתה עושה עוול גדול לברצלונה כשאתה תולה בו את כל החזקת הכדור שלה. זו שיטה, שהיא מעל השחקנים. כמובן שאינייסטה מוסיף ליטוש וברק, אבל דווקא רוני עם ראיית המשחק שלו ועם החוסן הפיזי שלו ייכנס לתפקיד וימלא אותו בהצלחה. עם החלפה שכזו, אינייסטה בשביל רוני, התוצאה הייתה יותר קרובה למה שארסנל קיבלה מיונייטד מאשר למה שיונייטד קיבלה מברצלונה.

דורפן 29 באוגוסט 2011

טל – רוני הביא שינוי דרמטי ממשחק הליגה בצ'לסי ועד סיום העונה. והטעות שלך שאתה שופט אותו בסכמטיות כחלוץ. אטו סקורר יותר טוב. התרומה ההגנתית שלו לא משהו _לפחות עד שמוריניו מציב אותו מגן ימני. בשביל סקורר שני הוא מבקיע המון. ובשביל קשר נוסף הוא מנהל מעולה את המשחק. הוא באמת בתפקיד של ברגקאמפ יותר – ואפקטיבי בהרבה.

טל 31 באוגוסט 2011

רונן, לכתוב על חלוץ שהוא "יותר טוב בהגנה", זה כמו להגיד לבחורה ש"יש לך אופי נהדר".

חואניטו 29 באוגוסט 2011

לי זה נראה כאילו טל לא רואה משחקים של מנצ'סטר.
הוא לא מבין כמה רוני חשוב ליונייטד, איך הוא נמצא בכל מקום על המגרש, איך הוא יורד עד החצי כדי לחלץ כדור שהוא איבד בכל פעם ופעם, איך הוא מנהל את המשחק של מנצ'סטר מעמדת החלוץ השני.

יניב 29 באוגוסט 2011

הויכוח הזה לא ייגמר לעלם, אבל אם הייתי יכול לבחור בין רוני לבין מסי או רונאלדו – הייתי בוחר ברוני, רונאלדו שהוא כנראה החבילה שלמה הוא פשוט לא הטיפוס שהייתי רוצה בקבוצה שלי ומסי פשוט דורש סוג מסוים של שיטה וקבוצה סביבו – רוני לעומתם בא לעבוד .
ואישית יש לי תחושה שאם רוני היה משחק עם סקולס וגיגס בתקופה היותר צעירה שלהם היינו מדברים עליו במונחים של הגמד הארגנטאי המקורי .

פרנקו 29 באוגוסט 2011

בדיוק!

אם תשאלו 10 אוהדי יונייטד, את מי הם היו מעדיפים, רוני או רונאלדו, אני מאמין שבין שמונה לעשרה היו אומרים רוני. הוא פשוט עושה יותר ורוצה יותר ועובד קשה יותר.

נגבי מצוי 30 באוגוסט 2011

טל, מתוך הרשימה החלקית מאוד של זרים ששיחקו בספרד, כמה מהם לא שיחקו בריאל מדריד או ברצלונה? וכמה מהם הובאו אל המלכה הלבנה של פרנקו על ידי אותו פרנקו עצמו במימון בלתי מוגבל כיאה לקבוצה של מלך?

כמה מהכוכבים הגדולים האלה שיחקו בליגה הספרדית ולא באנגלית( או כל ליגה אירופאית אחרת לצורך העניין) בגלל הבדלי תרבות ושפה שגרמו להעדפתם של שחקנים אלו את הליגה הספרדית?

וחוצמזה, אני הרבה יותר מתרשם מקבוצה מלאה שחקנים אלמונים עם שיניים שבורות, לעומת קבוצה מפוצצת כוכבי על שלא בטוחים אם הם דוגמנים או שחקני כדורגל ( ראה ערך -סלטיק נגד אינטר 1966/67 )

טל 31 באוגוסט 2011

הכל נכון, רק שלא ציינתי את הסיבות, ציינתי את השורה התחתונה. חלק מהגורמים לכך הן באמת הסיבות שציינת.

אדם 30 באוגוסט 2011

טל-סטטיסטית הוכח שבעונת 2007-2008 שהיא עונת השיק של רונאלדו ביונייטד דווקא במשחקים שבהם רוני נעדר יונייטד זכתה בפחות אחוזי הצלחה מאשר במשחקים שבהם רונאלדו נעדר.
ויין רוני הוא החלוץ הכי כולבויניק שיש, אני די משוכנע שאתה לא רואה את כל המשחקים של יונייטד. דווקא במשחקים מול בולטון או ברומיץ' בחוץ אפשר לראות עד כמה האנרגיות שלו הם ערך מוסף שאין לאף חלוץ אחר בעולם.
הבן אדם יכול פתאום להיות מגן שמאלי ממש צמוד לדגל הקרן ואחרי דקה תמצא אותו ברחבת היריב ואחרי שתי דקות בתור קשר אחורי. אטו עושה את זה? וייה?
זה מה שהכי מייחד את ויין רוני. הגיע הזמן שתפנים שגם מעבר לאיבריה יש קלאסה..

אדם 30 באוגוסט 2011

שיא*

Comments closed