יומן אליפות של הניינרס (או יום בלי ג'ו מונטנה). פרק ראשון*

הבלוג התייצב בתחושת התעלות למשחקו הראשון של ג'ים הארבאו כמאמן הניינרס


גדלתי, בפוטבול, על הניינרס. עניין של טיול לפני הצבא ב-1986 בצד ספר שרכשתי בחנות ספרים בבסן פרנסיסקו בשם "ההיסטוריה של הסן פרנסיסקו פורטי ניינרס". דברים מרתקים אני אומר לכם. איך נבנתה הקבוצה המדעית והמתוחכמת ביותר בהיסטוריה של הספורט. ולכן המשחק שבחרתי היום הוא של הניינרס מול סיאטל. משחק הבכורה של ג'ים הרבאו, שכמו ביל וולש בזמנו הגיע מסטנפורד כדי להפוך את הניינרס לקבוצה הטובה בעולם. והיום היה הפרק הראשון.

אני יודע שהפיכה לקבוצת על היא תהליך. כי באותו ספר על ההיסטוריה של הניינרס הודגש תמיד שבעונתו הראשונה הוא השיג מאזן 2-14. אז אני יודע שצריך סבלנות.

*

רק שיש לציין שאותה עונה ראשונה של וולש תוארה בפרק בבערך שתי פסקאות. בעיקר צויין כי זו הייתה עונת הרוקי של ג'ו מונטנה ורוני לוט. ובהחלט הרגשתי שאני די סבלני כשישבתי וקראתי את שתי הפסקאות הללו לפני שעברנו לפרק "הסופרבול הראשון" והניצחון על סינסינטי בדטרויט. היום הבנתי שהסבלנות הזו היא קצת בעייתית יותר.  לשבת עכשיו ולראות עונה שלמה של הניינרס ייקח כמעט חמישה חודשים.

דווקא ניצחו הניינרס את סיאטל אבל גיליתי כמה דברים. דברים שהיו ידועים לי יותר כשמועה. למשל  שיש בפוטבול ליגות נמוכות. וקוראים לליגה אחת כזו "NFC ווסט". ידעתי שזה גרוע אבל אם להיות הוגן לא ידעתי עד כמה. שנים ארוכות מאז הייתי בחוף המערבי בעונת הפוטבול. וכאנשים שלא גרים בארצות הברית הרשתות השונות תמיד בוחרות עבורנו 2-3 משחקים חזקים. אז אנחנו לא נחשפים כל כך לזבל הזה.

*

וכך במזג אוויר די אידיאלי קיבלנו רק 270 יארדים באוויר לעומת 170 בעבירות של שתי הקבוצות. הארוע הבאמת מרגש בשלושה וחצי הרבעים הראשונים היה פאנט של 77 יארד. אבל מכיוון שאני רואה כדורגל אנגלי באופן קבוע זה לא ממש הרשים אותי.

אבל אם היה משהו מכאיב לעין בכל הארוע הזה, זה היה היצור הקרוי אלכס סמית'.מכיוון שאתם באים לאתר הזה בציפיה לפרשנות מקצועית מהמעלה הראשונה, נטולת פניות ומבוססת על מידע נרחב והערכה אובייקטיבית, אז הנה לכם פרשנות כזו: אלכס סמית הוא לא ג'ו מונטנה מהספר "ההיסטוריה של הסן פרנסיסקו פורטי ניינרס".

זה לא הקצת יארדים שלו. והאמת שהוא אפילו הכניס טאצ'דאון אחד בריצה ולא מסר אינטרספשן. האיש פשוט משדר חוסר אונים מוחלט. 1 מ-12 לדאון שלישי והאחד המוצלח לא היה באוויר. והמון מהדאונים השלישיים הללו היו של יארד או שניים. אפילו מצב בו בגלל עבירה מטופשת על הבועט הניינרס קיבלו משהו כמו 6 הזדמנויות רצופות להבקיע מתוך החמישה יארד, וסיימו עם שער שדה.

*

ייתכן וחלקכם נתקלתם בתוצאה – 33-17 לסן פרנסיסקו – ותוהים לעצמכם "על מה הבלוגר הזה מדבר?", נשמע כמו משחק לא רע בכלל! זה בגלל שמחזיר הבעיטות של הניינרס טד גין החזיק בעיטה ל-102 יארד לטאצ'דאון ואחר כך עוד פאנט ל-55 לטאצ'דאון והכל בתוך שתי דקות ברבע הרביעי. האיש סיים עם 268 יארד! כל החבורה המכונה "אופנסיב יוניט" עמלה ועמלה על 209 יארד נגד מתנגד ממש לא מרשים.

*

וזה הסיכום שלי. הניינרס היא קבוצה מיוחדת!

אבל במובן הצר של המילה. לא התקפה, לא הגנה, אפילו לא כל הקבוצות המיוחדות. רק זו שמחזירה בעיטות היא קבוצה.

(* וכנראה אחרון)

דה באזר בפייסבוק

מכבי. פוטבול. עייפות, אלוהים, העייפות.
גיבורי מעמד הבית"רים / אבישי סלע

54 Comments

עמית לוינטל 12 בספטמבר 2011

דורפן, מי אינו ג'רי רייס?

דורפן 12 בספטמבר 2011

אם החמור הזה היה מוסר משהו דומה למסירה אפשר היה לחוות דיעה על הרסיברים. למרות שוורנון דייויס הוא טייט אנד שלדעתי יכול לעבור בעתיד לnfl

מנחם לס 12 בספטמבר 2011

רונן, בהזדמנות אולי תוכל להסביר לי את משפטך האחרון

"אבל במובן הצר של המילה. לא התקפה, לא הגנה, אפילו לא כל הקבוצות המיוחדות. רק זו שמחזירה בעיטות היא קבוצה!"

אבל לגופו של עניין, הניינרס היתה קבוצה מופלאה. קראו לביל וולש "GENIUS". למה? כי חשבו שהוא פיתח את ה-WEST COAST OFFENSE. כולם דיברו על ה-"ווסט קוסט אופנס" בלי שרוב אלה שהיללו אותו ידעו שבניינרס הוא כמעט לא השתמש בה, כי הוא לא צריך היה. למה לא צריך היה?

כי היה לו את ג'ו מונטנה וג'רי רייס. עם שניים כאלה ההתקפה שלך היא וורטיקלית (דרום-צפון) ולא הוריזונאלית (צדדית; מזרח-מערב). הוא פיתח את ה-ווסט קוסט אופנס יחד עם פאול בראון, זה שהיה הגאון האמיתי, בזמן שהיה עוזרו בסינסינטי בנגלס. הוא הודה שכל מה שהוא יודע בפוטבול הוא למד מפאול בראון. היה להם אז קוורטרבק די עלוב, והיו צריכים לפתח עבורו התקפה שלא תלך על זריקות ארוכות קדימה, אלא קצרות ימינה ושמאלה. יכול להיות שלביל יש זכות היוצרים עליה, אבל בניינרס הוא כמעט לא היה צריך להשתמש בה כי הכל היה "דרום-צפון" עם הבומבות של מונטנה, ועם הריצות של ג'רי רייס (ולא לשכוח את צ'רלי היילי!).

וולש היה מין פילוסופ מסטנפורד. הוא היה האקדמאי בין המאמנים.

ואז קרה לו עוד דבר שלדעתי היה יותר מזל משכל: הוא הביא את סטיב יאנג (שבסוף הסתבר שהוא לא נפל הרבה ממונטנה) עבור שתי בחירות דראפט של סיבוב שלישי ורביעי (או משהו כזה) ואז נפל לידיו עוד קוורטרבק שלדעתי הוא האנדרייטד מכולם.

עם כל הכבוד לביל וולש, אני מסופק אם היה מצליח היום. היום ההגנות כל כך חשובות, וביל וולש ידע דבר אחד: התקפה.

אבל עם ההישגים שלו עם הניינרס אין להתווכח.

כ"ל 12 בספטמבר 2011

אני מת על ההסברים האלה מנחם!

הוא זידאן המקורי 12 בספטמבר 2011

למה שיטה שפותחה בסינסינטי זוכה לכינוי "חוף מערבי"?

דורפן 12 בספטמבר 2011

it hasn't even got special teams in the plural

only one special team – the return team

מנחם לס 12 בספטמבר 2011

אני מבין. אבל התרגום שלך אומר דבר שונה. פרט קטן. לא משנה. הניינרס תמיד היו הקבוצה שלי אחרי הג'איינטס, הג'טס, והבראונס.

מנחם לס 12 בספטמבר 2011

שאלה טובה.

מנחם לס 12 בספטמבר 2011

ושכחתי את רוני לוט!

גיל 12 בספטמבר 2011

ענק, ענק, אני ממליץ על פינה קבועה כזו. בתור אחד שכל שבוע מקבל את המשחקים של הברונקוס, אני יכול לומר לך שטים טיבו הוא לא ג'ון אלוויי. שווה לעקוב אחרי באפלו והקווטרבק מהרווארד שיש להם, אחד הספורטאים הכי אינטליגנטיים שיש.

מנחם לס 12 בספטמבר 2011

יל, בשיטות החדשות של הפוטבול, קוורטרבק לא צריך להיות פיקח. הוא צריך להיות בעל זכרון. ב-ESPN MAGAZINE החדש יש דוגמאות על מה שקוורטרבק של היום צריך לדעת: מעט מאד. מאמן ההתקפה אומר לו תרגיל ישר לתוך האוזניות בקסדה; הוא קורא את התרגיל ב-HUDDLE, ויוצאים לדרך. אגב, לא רק הוא צריך לעדת עשרות תרגילים בע"פ – כל שחקני ההתקפה צריכים לדעת. הקוורטרבק הוא לא יותר מרובוט היום, ולא משנה אם הוא גאון או לא. מה שכן, כשההגנה משבשת את התרגיל וצריך אימפרוביזציות, אז אולי לשכל יש יתרון (אבל לדעתי זאת יותר אינטואיציה ו-PERCEPTION משכל).

גיל 12 בספטמבר 2011

בוא נגיד שלכל הפחות אינטליגנציה לא מזיקה. ברור שלא צריך להיות פרופסור בשביל לשחק אבל כן צריך זיכרון טוב למהלכים ולקבל החלטות נכונות במהירות. אם ראית משחקים היום יש לא מעט קווטרבקים לא חכמים במיוחד.

גיל 12 בספטמבר 2011

ורומו הוא לא אייקמן, אפשר להמשיך את זה כל הלילה. איזה ביזיון של קבוצה דאלאס.

אלעד 12 בספטמבר 2011

אני באמת מתקשה להבין את אוהדי הניינרס. גם אני אהדתי אותם בימי מונטנה, כי אז בדיוק התחלתי להתעניין בפוטבול והם היו הכי טובים. אבל עברו מאז איזה 15 שנה שהם מספיק זמן להתפכח ולעבור קבוצה. רק התקופה של ת'רל אוואנס הייתה אמורה לספק מניע מספיק טוב לעבור.

גפן 12 בספטמבר 2011

אההה?
מה זה לעבור קבוצה?!

קבוצה זה כמו משפחה
אי אפשר להחליף

אלעד 12 בספטמבר 2011

תראה, אני אוהד הסיקסרס מגיל 6, ואוהד הפועל מגיל 7, ואוהד היונייטד מגיל 8. ואותן לעולם לא אחליף בשום סיטואציה. ב-NFL לא נתפסתי לאף קבוצה בעיוורון מוחלט. יש קבוצות שאני שונא ולעולם לא אוכל לאהוד (פטריוטס, קאובויז) אבל זה סיפור אחר.
גם אם תחשוב על זה, הספורט האמריקאי מוכר לנו שחקנים יותר מקבוצות. מה, כשמונטנה עבר לקנזס לא עברו איתו חלק מאוהדי הניינרס? אני בטוח שכן. אני עברתי…

גיל 12 בספטמבר 2011

אני חושב שאם מתחילים לאהוד קבוצה בגיל מבוגר, או בספורט זר לך אז לא מעט אנשים יפסיקו לעקוב אחרי הקבוצה שלהם כשהיא תרד מגדולתה. זה לא אומר שהם בהכרח יחליפו קבוצה אבל ככה זה קורה. יש בארץ לא מעט אוהדי ניינרס וברונקוס בגלל שהם גדלו על הקבוצות הללו (נדמה לי שלדאלאס יש פחות אוהדים כי הם היו הרבה פחות מלהיבים). היום יש לך הרבה אוהדי פטס שהתחילו לאהוד אותם בעקבות ההצלחה שלהם. אוהדי בפאלו הכי מסכנים. לא רק שהם לא זכו בכלום אלא המצב רק הדרדר מאז, אם כי יש תקווה לאופטימיות זהירה היום.

אלעד 12 בספטמבר 2011

אני דווקא התחלתי לשנוא את הפטס עקב ההצלחה שלהם. בימי דרו בלדסו דווקא סימפטתי אותם. אבל גם את שיקגו של ג'ורדן התחלתי לשנוא כשהם התחילו להצליח. אוהד הפועל, מה לעשות…

עומר ב. 12 בספטמבר 2011

אני גם אוהד הפועל(גיל 6-האליפות של 81׳) יונייטד גיל 8+- וסיקסרס ! למרות שאחרי שסר צ׳רלס עזב כבר דיי ירד לי מהם…

יו 12 בספטמבר 2011

איזה קטע, גם אני אוהד השלוש האלה מאותה תקופה. (מודה על חוסר נאמנות ב NBA, עברתי לדטרויט, שיקגו ובוסטון – אוהד הצלחות.)

עומר ב. 14 בספטמבר 2011

הפועל זה ברור למה ,בגלל האליפות .הסיקסרס גם היו אלופים ובנוסף דר ג׳י שיחק שם .
השאלה היא למה יונייטד? לי יש תשובה מעניינת..מה שלכם?

אלעד 14 בספטמבר 2011

עומר ב. לא יודע לגביך, אבל אחרי שהתחלתי לאהוד את הפועל כדורסל, ובעקבותיהם את הפועל כדורגל, פשוט התחלתי לאהוד כל דבר אדום. וכן, אני גם קיבוצניק נוסף לכל. וזה לא אוהד של הצלחות – היונייטד בזמנו היו בעיצומו של רצף של כ-26 שנה ללא אליפות אנגליה. פשוט ידעתי לבחור טוב.
את הסיקסרס באמת התחלתי לאהוד בגלל אליפות 83' ודוקטור ג'יי, אבל אני נאמן להם עד היום, למרות שהייתי בפילדלפיה בדיוק יום אחד בחיי.

עומר ב. 14 בספטמבר 2011

אני התחלתי בכדורגל ואחרי כמה שנים עברתי לכדורסל מה שהסב הרבה כאב כי לגדול ביד אליהו כאוהד הפועל היחיד בבית ספר היה לא פשוט..אחרי כל הפסד בסידרת גמר בשנות השמונים הייתי מודיע לאמא שלי שאני חולה ולא הולך לבית ספר מחשש ההסתלבטיות הקשות שאני הולך לספוג…את היונייטד התחלתי לאהוד כי סיני נבחן שם מתי שהוא בתחילת שנות השמונים וגם כניראה בתור ריאקציה לכל השכונה שאהדה ליברפול.
זה תמיד מצחיק אותי כמה שזה אקראי הבחירה ואיך היא משפיעה על האופי של הבנאדם.

סימנטוב 12 בספטמבר 2011

אכן קבוצה מיוחדת, רק חבל שהסכסוך במשפחת דבארטולו סנדל אותם.

גיל 12 בספטמבר 2011

אגב, נדמה לי שוולש בחר את מהלכי ההתקפה מראש ובצורה אקראית. כלומר, הוא קבע ש20 המהלכים הראשונים יהיו ריצה, ריצה, זריקה, ריצה, זריקה וכו'. זה גורם ליריבים לא לדעת מה תעשה כי המהלכים שלך לא נובעים מהמצב במרגש. אם צריך להשיג 10 יארד בדאון שלישי אז לא הגיוני לרוץ. לדעתי זו שיטה לא רעה ומעניין למה היא לא תפסה.

מנחם לס 12 בספטמבר 2011

15 מהמהלכים הראשונים היו קבועים אצלו, ומונטנה (ואח"כ סטיב יאנג) היו חייבים לזכור אותם.

דורפן 12 בספטמבר 2011

ובכן – בספר "ההיסטוריה של הסן פרנסיסקו פורטי-ניינרס" כתוב שהתחילו עם 15 וכשזה עבד יפה עברו ל-20.

גיל 12 בספטמבר 2011

למה לא לעבור לכל המשחק?

מנחם לס 12 בספטמבר 2011

4.5 מהמשבצות בשתי השורות הראשונות הן על פוטבול. זהו. פוטבול עבר את הכדורגל ברמת העניין של הישראלים.

זמן ללכת לישון (2:50 לפנות בוקר)

יובל (אחר) 12 בספטמבר 2011

Go Bills!

אחרי משחק הפתיחה אני אופטימי ומקווה שמתישהו בשנים הקרובות הבילס יצליחו להפסיד בעוד סופרבול.

יובל (אחר) 12 בספטמבר 2011

דרך אגב: אני לא יודע עד כמה אתה עוקב אחרי המכללות, אבל הקוורטבק של סטנפורד, אנדרו לאק, מסומן כבר זמן רב כדבר-הגדול-הבא. יתכן שכמו בעונה בה רג'י בוש עמד בפני בחירה בדרפאט נראה גם סוג של "מרוץ לתחתית" בין קבוצות גרועות לקראת סוף העונה. למרות שרג'י בוש הראה שהרבה פעמים הדבר-הגדול-הבא מגיע למקצוענים ומתגלה כסתם-עוד-דבר (והוא אפילו בסוף לא נבחר ראשון.)

במרוץ הזה סן-פרנסיסקו בעצם הפסידה אתמול.

דורפן 12 בספטמבר 2011

כן -זו התאוריה שלי – שממשיכים עם סמית כדי לקבל את לאק. אבל גם את זה החמור הזה יכול לחרבש.

חדש 12 בספטמבר 2011

קולטס חזק במירוץ

הוא זידאן המקורי 12 בספטמבר 2011

ג'ו מונטנה ישב על הספסל בעונת הרוקי שלו. למעשה ביל וולש תיכנן לבחור את פיל סימס בסבוב השלישי של הדראפט, ואף טס לאוניברסיטת מורהד סטייט לבחון אותו, אך הוא נחטף בסיבוב הראשון ע"י הג'ייאנטס.
אני מניח שהשיטה של וולש היתה מצליחה גם עם סימס, אבל מונטנה הוא לא היה. לצד המדע היה גם מזל.

Avg. Joe 12 בספטמבר 2011

הי גם לי חוויית הפוטבול הראשונה הייתה הניינרס (בעונת האליפות מול מרינו והפינס). זה לא לקח הרבה זמן להתאהב בעוצמה של לוט ורוג'ר קרייג, במהירות והרכות של רייס ובקור המצמית של ג'ו מונטנה (גילוי נאות-משם הכינוי).
ימים טובים נכונו לנו שבהם על הספסל התבשל קווטרבק שהיום כנראה מוערך הרבה יותר ולמרות חוסר היכולות ברוב המקרים להתגבר על היילי-אייקמן-סמית'-אירבין של הבויז השנואים עדיין המועדון נתן פייט ואפילו לקח ס"ב בשחיטה של הבולטס.
ומאז שממה, וכל שנה, השאלות. היתכן כי כך קורה למועדון הכי הייטקיסטי מכולם. גם העדנה הקטנה בזמנו של גארסיה הייתה כמו לזייף אהבה, במקום אהובה גאה עוצמתית ומדוייקת קיבלנו גרסה מיוזעת וחופרנית עם בוץ מתחת לציפורניים ובמקום ביצועים ללא אגו (רייס) קיבלנו אגו עם פה (אוונס).
ולחשוב שאני מתגעגע לזה. כי מה יש לי היום, לאלכס סמית' (לצערי, באמת הוא טיפוס נחמד..) אין אפילו אגו, לקרבטרי יש סוכן מעולה וכף רגל של פרימה בלרינה.
כן מזל (אנדרו) או לא, העיקר שיתנו להרבורו חוזה ל 3 שנים, אולי יהיה לו זמן לקפוץ להייאט לאיזה סיאנס קטן עם אחד ביל וולש.

דורפן 12 בספטמבר 2011

אני חושב שוורנון דייויס הוא שחקן טוב.

ניינר 12 בספטמבר 2011

אני אוהד ניינרס מ1987.ראיתי את המשחק אתמול ולמרות הניצחון נגעלתי. אלכס סמית מגעיל אותי כבר שנים ואני לא מבין למה מישהו חושב שייצא ממנו משהו. היה מביך לראות את כל המצבים ברד זון ולדעת שזריקה זו לא אופצייה בכלל. אני שראיתי את הניינרס הגדולים בזמן אמת, רוצה למות שאני רואה איך הפרנצ'ייז האדיר הזה הפך לפח אשפה. עם הרבו יש אופק אבל כל עוד סמית הוא הק"ב ,לא נגיע לשום מקום. כל פעם שמדברים על סמית אני חושב שיכולנו לבחור את רוג'רס במקומו…
אלעד, אין מצב שאני זונח את הקבוצה אבל אני מודה שבשנים האחרונות המחשבות הללו עברו לי בראש. הקבוצה הזו העניקה לי את חוויות הפוטבול הכי נפלאות ולכן אני איתם.

דורפן 12 בספטמבר 2011

ורוג'רס עוד אוהד הניינרס מהסביבה. זה עצוב אפילו לחשוב על זה.

אני מעדיף דאון שלישי ו-20 מה-25 יארד עם מונטנה ורייס מדאון ראשון מקו השני יארד עם סמית.

ניינר 12 בספטמבר 2011

אמרת הכל! כל כך צודק. הטרגדיה של הבחירה הזו תלווה את הניינרס איזה 15 שנה

YG 12 בספטמבר 2011

גם בריידי הוא אוהד ניינרס מהסביבה- ותחשוב שבדראפט 2000 הניינרה בחרו את חבורת האנשים הזאת כשבריידי עדיין היה על הלוח:

ג'וליאן פיטרסון (אחלה שחקן!)
אחמד פלאמר
ג'ון אנגלברגר
ג'ייסון וובסטר
ג'יובאני קארמאזי (QB!)
ג'ף אובריך
ג'ון קייט
פול סמית'
ג'ון מילם

גפן 12 בספטמבר 2011

נו ו..איך זה קשור בדיוק לניינרס?

בריידי נבחר בדראפט בבחירה 199 בסיבוב ה 6

כל הליגה פיספסה אותו,ובמשך 6 סיבובים

אלעד 12 בספטמבר 2011

והפטריוטס עוד הושיבו אותו על הספסל במשך שנה וחצי, ו..עוד חשבו לספסל אותו כשבלדסו חזר, ו… עוד חשבו פעמיים ממי להיפטר בסוף השנה לפני שנשארו עם בריידי. והשאר היסטוריה

ניינר 12 בספטמבר 2011

כבר זרו לי מספיק מלח על הפצעים היום…די בבקשה
בריידי, ילד מסן מתאו, גדל כמעריץ של מונטנה

הוא זידאן המקורי 12 בספטמבר 2011

עד כמה שידוע לי מייקל קראבטרי פצוע עכשיו. כשהוא יחזור משחק הזריקה ישתפר בהרבה.

Ole 12 בספטמבר 2011

אז טד גין ג'וניור נתן אתמול את משחק העונה שלו? מה הוא יעשה עכשיו 15 משחקים?

הוא זידאן המקורי 12 בספטמבר 2011

טד גין נכשל במיאמי בתור רסיבר אבל הוא מחזיר בעיטות לא רע. הם מכרו אותו לסן-פרסיסקו תמורת נזיד עדשים.

D! במולדת 12 בספטמבר 2011

מצטרף לאלו שגדלו על הניינרס של מונטנה. אני יכול רק להניח שזה קשור קשר ישיר לתחילת שידוקי פוטבול בארץ בתקופה הזו. אבל אני לא באמת זוכר…
מה שכן, מאז שיאנג הלך במקום להחליף קבוצה החלפתי ספורט..

אלון 12 בספטמבר 2011

יצא לי בשבת לשבת כמה מטרים מאנדרו לאק. שווה לניינרס להפסיד את 15 המשחקים הבאים בשבילו.

אלעד 12 בספטמבר 2011

אני מעריך שזה גם מה שהם חשבו לפני שבחרו את אלכס סמית'

ניינר 12 בספטמבר 2011

די בבקשה!!! לא יכול יותר עם הדיבורים האלה! סמית ייתן במונחים שלו עונה סבירה (איומה במונחים של כל ק"ב אחר) מה שימנע מאיתנו להיות הכי גרועים בליגה ולפספס את לאק. בטח נהיה שתיים / שלוש בדראפט ולאק כבר מזמן יהיה הסטוריה ואז נבנה על עוד שנה עם סמית כי בעונה האחרונה הוא היה יחסית סביר, כאילו :(

אלון 12 בספטמבר 2011

תהיה אופטימי, הקולטס או הפנתרס יהיו ראשונים בדראפט ויעבירו אותו אליכם בטרייד.

ניינר 12 בספטמבר 2011

את מי ומה ניתן עבורו? מי רוצה שחקנים של הניינרס? הפנתרס אולי יוותרו עליו, לא הקולטס. פייטון איז הסטורי

אלון 12 בספטמבר 2011

בחירות דראפט.
אם הרבו במקום סינגלטרי והצלב מעץ לא הפכו אותך לאופטימי אז גם לאק לא יעזור.

גיל 12 בספטמבר 2011

הקולטס לא יהיו זה בטוח. אי אפשר לדעת מי כן זה היופי של הפוטבול.

Comments closed