אליצור תל אביב. מועדון עם כבוד

איגוד הכדורסל הישראלי מונע מילדים חסרי אזרחות לשחק. אבל יש בישראל גם מועדונים עם ערכים ספורטיביים למופת

בממשלה ובמוסדות דנים כבר כמה שנים בגורלם של מהגרי העבודה, ילדי הזרים, שוהים, מרחפים, שקופים וכל מיני הגדרות כאלו. אתם רשאים לדעתכם למרות שדיעה שילד צריך להיות מגורש ממדינה בה נולד אני לא במיוחד מעריך.

אבל איגוד הכדורסל הולך צעד הלאה ומגביל את השתתפות חסרי אזרחות בקבוצות נוער גם כאשר הם לומדים במערכת החינוך הישראלית. כולל ילדים שנמצאים בישראל באישור הממשלה בחלק מההחלטות בעניין. כלומר הוא לוקח על עצמו להטיל הגבלות על ילדים שהמדינה כן החליטה בשלב הזה לחנך. בטח יש לו סיבות טובות. אולי לא רוצים זרים בקבוצות בוגרים?

יש כל מיני צורות ללוזריות בספורט – אבל דחיית ילדים מהשתתפות במסגרות ספורט היא לוזריות עלובה במיוחד. ואיכשהו זה לא מפתיע כשזה בא מארגון שהרבה מהמועדונים שמייצגים אותו בעולם דווקא מורכבים מערב רב של זרים, מאוזרחים, בוסמנים ובנבחרת הייצוג שלו גם שיתפו לא פעם מחותנים פיקטיבית.

הנה סרט שהמליץ עליו גפן אחרי שהפוסט עלה:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אבל אני אכתוב על מועדונים ווינרים:

מסתבר שמועדון הכדורסל אליצור תל אביב מקיים מסגרת כדורסל בבית ספר רוגוזין-ביאליק. והן התבקשו לבחור על פי תקנות האיגוד שתי לא אזרחיות, לא יותר, להשתתף במשחקים במסגרת איגוד הכדורסל. אז הן בחרו לא להשתתף.

והנה ההודעה שהמועדון הוציא:

"אנו, התלמידות, בחרנו שלא לשתף פעולה עם מסגרת שהתקנון שלה מפריד בינינו ומבדיל אותנו, ועל כן החלטנו להשתתף השנה רק בליגת מועדוני הספורט של התאחדות בתי הספר, שאינה מפלה בין תלמידות החיות בישראל ולומדות במערכת החינוך הישראלית. איננו מוכנות לבחור מי מהילדות תזכה להשתתף במשחקי הליגה של איגוד הכדורסל ואיננו מוכנות לגזור הדרה על שחקנית זו או אחרת. יחד איתנו במאבק נמצא גם מועדון בני יהודה תל אביב, שהקים קבוצה של תלמידים מבית הספר, ברובם ילידי ישראל במעמד של תושב ארעי, וכמו קבוצת התלמידות, גם קבוצה זו לא תשתתף בליגת הילדים של האיגוד לפי התקנון נוכחי."

אז כל הכבוד גם לבני יהודה.

*

אני מצרף פה הודעה על אירוע מחאה:

היום, יום ג', 27.9, בשעה 16:00 נקיים אירוע מחאה במגרש הכדורסל בגינת לוינסקי (גן הקווקזים) בדרום תל אביב. במסגרת אירוע המחאה נקיים משחקים בהשתתפות תלמידים ותלמידות חברי נבחרות הכדורסל של קמפוס ביאליק רוגוזין. קבוצת התלמידים, המשתפת פעולה עם מועדון בני יהודה, וקבוצת התלמידות, המשתפת פעולה עם מועדון אליצור תל אביב, כולם תלמידי כיתות ז'-ח' בביה"ס, ישחקו בקבוצות מעורבות של בנים ובנות. כמו כן, נבחרת התלמידות של כיתות י'-יב' (שמתאמנת לקראת האליפות העירונית של בתי הספר של תל אביב-יפו) תשחק נגד נבחרת התלמידות של כיתות ז'-ט' (שתשתתף בליגת מועדוני הספורט של התאחדות בתי הספר). בהפסקות בין המשחקים נקיים אליפות שלשות ואליפות הטבעות בהשתתפות תלמידי ותלמידות החטיבה העליונה, שכמו תלמידי חטיבת הביניים, אינם מורשים להירשם לקבוצות באיגוד הכדורסל.

רקע:

איגוד הכדורסל אינו רושם שחקן או שחקנית בגילאי נוער אם אין לו או לה אזרחות ישראלית. כלומר, פליטים, מבקשי מקלט, ילדים למהגרי עבודה אינם יכולים לשחק במסגרות איגוד הכדורסל רק עד גילאי נערים-נערות, וגם אז מתירים רק לשני חסרי אזרחות לשחק בכל קבוצה. חשוב לציין כי אף ילדים למהגרי עבודה שקיבלו מעמד בישראל במסגרת החלטת הממשלה ב2006 אף נחשבים זרים ואינם יכולים לשחק. ברגע שמלאו להם 16 שנים מצווים חסרי האזרחות לעזוב את הקבוצה לתמיד. עבור נערים ונערות רבים העיסוק הספורטיבי הוא מקור להנאה ולחוויית הצלחה והזדמנות יחידה לקחת חלק במסגרת חינוכית וחברתית משמעותית לאחר שעות הלימודים.

מארגני האירוע: "איגוד הכדורסל יוצר מצב של אפליה כואבת ולא צודקת כלפי ילדים שישראל היא ביתם כבר שנים רבות. ניתן לתקן את המעוות על ידי תיקון התקנון של איגוד הכדורסל."
לפרטים נוספים,

נעה גלילי
דוברת עמותת ילדים ישראלים
052-5913593

*
וגם דה באזר בפייסבוק

וגם הודעה למי שקיבלו פוסטים משוכפלים בRSS. הפיד תוקן אבל לפחות אצל אחד הקוראים הבעיה המשיכה כי השתמש בפיד לא נכון (מסתבר שיש כמה). הפיד הנכון הוא בכתובת: debuzzer.com/feed/rss

26 Comments

B. Goren 27 בספטמבר 2011

מיד הפכתי לתומך של אליצור (בלי כל ציניות).

זיזו 27 בספטמבר 2011

יפה מאוד.

אולי תוכל להציע לאנשים שאתה מכיר בערוץ הספורט שיעשו כתבות על דברים כאלו.

משהו בסגנון outside the lines או E60 שמציג סיפורים יפים ומעוררי השראה.

אני חושב שאנשים מאסו בתקשורת השלילית שמייצרים שם. קצת נושאים חיוביים לא יזיקו לשיח הספורט הישראלי.

גפן 27 בספטמבר 2011

הייתה כתבה לפני חודש בערוץ 5 על שחקן נוער בבני יהודה שנתקל באותה סוגייה בדיוק שדורפן כתב כאן.

הבעיה כמובן טמונה במשרד הפנים,המשרד של ש"ס כלומר.זה החברים של אלי סרוסי,ההוא שקרא למליקסון בוגד.

דורפן 27 בספטמבר 2011

הוא לא קרא למליקסון בוגד

גפן 27 בספטמבר 2011

הוא קרא לו בדברים יותר חמורים,לא רק בעיתון אלא גם בתוכנית עם הקוף.

גפן 27 בספטמבר 2011

לא שולח לכתבה

תרדו למטה קצת לכדורסל לכתבה בכותרת – אוכיח שפיספסתם שחקן.

דורפן 27 בספטמבר 2011

אוקיי. חשבתי שאתה מתייחס לטקסט שלו בישראל היום.

אריק 27 בספטמבר 2011

גפן, אני לא סובל את אלי סהר, הוא נראה לי איש לא חכם, והוא איש מקובע ומיושן שמקבל פתחון פה גדול מדי. אבל כשאתה קורא לו סרוסי אתה כובש גול עצמי. אל תתרגז תחשוב על זה אם זה היה אלי פוזננסקי לא היית ככל הנראה מציין את שמו הקודם. שוב מעבר לזה מסכים איתך לגביו לגבי שס והמקרה הנ"ל כ"כ מרתיח שכבר אין לי מילים, יותר עושה חשק להפוך את השולחן על מישהו. וחוץ מזה למה לעזאזל אהשים רואים יציע העיתונות

גפן 27 בספטמבר 2011

לגבי הפיד RSS

גם אצלי הייתה אותה בעיה
בפיד הישן עדיין יש בבעיה
בפיד החדש שרשמת כרגע זה תקין אבל אין כמו בפיד הקודם את כל הפוסט במלואו + התמונות.

דורפן 27 בספטמבר 2011

אהה…. זה כבר קל לתקן. מה היה הפיד הקודם debuzzer.com/rss

?

גפן 27 בספטמבר 2011

הקודם היה http://debuzzer.com/feed

עכשיו זה http://debuzzer.com/feed/rss

השארתי את שניהם לבדוק התפתחויות…
אגב בחדש,הפוסט החדש מופיע פעמיים…בפיד הישן 9 פעמים

dice 27 בספטמבר 2011

אותן בעיות בRSS.
הפוסט החדש מופיע פעמיים, האחרים לא.
בקודם כמובן שכל פוסט מופיע 10 פעמים.
יש אפשרות לאחד את היתרונות של שניהם (פוסט מלא בפיד ומס' פעמים סביר)?

יובל (אחר) 27 בספטמבר 2011

זה כל כך נהדר. רוח ספורטיבית במובן היפה ביותר שלה. תודה שדיווחת.

ניימן 27 בספטמבר 2011

מעניין לשמוע את עמדת איגוד הכדורסל בנושא. הרי מדובר בחוסר-צדק כל כך בולט לעין – משהו כמו תקנה בלי צודקת בעליל – שגורם לך לרצות לשמוע מה הנימוקים שאפשר להקריץ בנושא.

דורפן 27 בספטמבר 2011

טוב – אנחנו מתקרבים לפתרון בRSS. למעשה וורדפרס לא מאפשר פיד של כמה בלוגים שונים. אנחנו יצרנו כאן פיד מאוחד אבל הבעיה היא שכשיש שדרוג וורדפרס דברים מתחרבשים קצת. אבל איש הטכנולוגיה שלנו אורי צ'צ'יק מביס כל בעיה! (אחרי שהוא חוזר הביתה מהעבודה)

גפן 27 בספטמבר 2011

אם כך תראה לאורי צ'צ'יק את הלינק הבא ויש לך אפליקצית אנדרואיד ואייפון בחינם ותוך 10 דקות.

אתה יכול לקרוא על זה כאן – http://iandroid.co.il/hero-nexus/?p=8902

אתר הבית של החברה (הישראלית) – http://www.uppsite.com/

D! במולדת 27 בספטמבר 2011

אני מנוי לכל כותב בנפרד ועדיין לא נתקלתי בשום בעיה. (עובד דרך הפיירפוקס).

דורפן 27 בספטמבר 2011

תודה. זה בהחלט מאשש את התזה שהבעיה היא בממשוק בין הפלגין שמאחד את הפידים לוורדפרס החדש.

D! במולדת 27 בספטמבר 2011

כל דרך שאני יכול לעזור לכם שעוזרים לי יום יום – ובעיקר שהעזרה מסתכמת הלקבל הודעות שיש עוד ממתקים במגירת החטאים – תענוג. מתי שתרצה

עוז 27 בספטמבר 2011

קורא הרסס שלי (Pulse for Android) לא מתמודד בכבוד עם
debuzzer.com/feed/rss
– הפיד הזה מראה רק פסקה אחת ולא כולל אימגים

הפיד הישן
http://debuzzer.com/feed
כולל כתבות מלאות ואימגים, אבל מציג כל כתבה מספר פעמים (לא ספרתי)

נתי 27 בספטמבר 2011

אני מוחה!!
אני מודה שכל השיח שלכם על הפיד, זה סינית בשבילי (מיושן שכמותי) אבל הבלוג נוהג איפה ואיפה!!
בעבר, בעל הבלוג נזף בי אישית, על שקיצרתי בתגובה שנכתבה בעבודה, בשל חוסר כבוד לאתר. אם אני כך, אז גם צ'ציק. או שבעל הבלוג רומז לכך שתגובה שאני כותב פעם בשבועיים בערך תורמת פחות מעבודתו של צ'צ'יק ולכן אני צריך לקצר בעבודה, וצ'צ'יק יכול לדחות זאת לאחר העבודה?
שערוריה. זלזול בקוראים!!!

S&M 27 בספטמבר 2011

אם היה מותר לי רק משפט אחד, הייתי אומר – זו/זה הסיבה/התוצאה/ההסבר למה הכדורסל שלנו ניראה כמו פח אשפה בכל הגילאים.

איגוד הכדורסל לא אוסר שיתוף "זרים" בקבוצות ילדים בגלל שהוא גזעני, או בגלל שהוא מתנגד למהגרים או מתנגד לשוהי עבודה בלתי חוקיים או בגלל אידיאולוגיה. ממש לא, ומי שמייחס לו את זה שוגה ונותן לאיגוד הנחה.
איגוד הכדורסל אוסר שיתוף ילדים זרים כדי למנוע מצב שקבוצות ייבאו זרים כדי לקחת אליפות. תקראו את המשפט הזה שוב, ומי שרוצה לחשוב שאני אידיוט, זכאי לדעתו.

איגוד הכדורסל בנה הרים של חוקים ותקנות כדי להגביר את התחרותיות בגילאי ילדים ונוער, הגבלות שונות ומשונות, איסורים והיתרים שכולם נועדו להגברת התחרותיות, לכאורה יצירת שוויוניות (ומי שיירצה הרצאה ארוכה מעט יותר אוכיח לו שזה יוצר בדיוק ההפך מהכוונה), כדי שיהיה מעניין בליגות, ולא ייקנו אליפות בכמה זרים שיביאו.

מתעסקים באליפות, תחרותיות, מניעת "קניית אליפויות", ניצחונות בליגות, במקום לשאול את השאלה – מי בכלל צריך ליגות?! מי צריך הכרזה על אלופה בגילאי ילדים בני 10? 13? 15? למה זה הכרחי? למה בכלל אכפת לי – כאיגוד הכדורסל – מי לקח אליפות בילדים ב' מחוז השומרון, והאם עשה את זה תוך שיתוף שניים או שמונה סודנים שאבא שלהם גנב את הגבול?

בזה הם מתעסקים במקום לסגור את הליגות, להכריז על משחקי אימון חובה בלבד, ומתן היתר לכל ילד שרוצה לשחק וכו' ("אימפריה" מאת שלומית גיא מסביר את זה הרבה יותר טוב).

ובגלל שהאיגוד מתעסק בקקה במקום בכדורסל, נבחרות ישראל ורמת הכדורסל כאן בהתדרדרות עצומה.

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 27 בספטמבר 2011

כתב ערוץ הספורט, איך הרגשת כשנשארו לך 2 דקות לראיון עם השחקן הצעיר ופתאום נזכרת שעוד לא כתבת שאלות?

יהויכין פנדלוביץ' 28 בספטמבר 2011

לייק נלהב לפוסט, לאליצור ת"א ובני יהודה.

Comments closed