אל דייויס האגדי

מחר כשתתיישבו לראות פוטבול. זה יהיה בליגה שלו


חוץ מזה שהוא בנה את קו ההתקפה מחדש מהגנה על הראנר-בק להגנה על הקווטרבק,

ושהטייט אנד הוא תופס חשוב כמו כל האחרים ותפקיד של חשיבה,

ושמשחק המסירה הוא הדרך היעילה יותר לנצח,

ושמשחק המסירה יושיב את האנשים ביציעים ומול הטלוויזיה,

וגם הראנר בקס צריכים לתפוס עמדות מסירה,

וששחורים יכולים להיות מאמנים ראשיים,

ושהיספנים יכולים להיות מאמנים ראשיים,

ושלא צריך לבלבל לנו את המוח עם שחקנים שהם דוגמא לנוער,

ושקבוצת NFL יכולה להיות מותג אופנתי בעידן הראפ,

ושהנדס את הקמת הAFL שרעננה את הפוטבול המקצועני,

שהצליחה ברמה שכפתה איחוד שלה לתוך הNFL ליצירת הליגה הטובה בספורט המקצועני האמריקאי,

– חוץ מאלו אל דייויס היה סתם בן אדם רגיל בפוטבול המקצועני.

*

ועל פי המסורת היהודית, ואל דייויס היה יהודי, צדיקים גמורים נפטרים ביום הכיפורים.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

 

דה באזר בפייסבוק

33 Comments

מנחם לס 8 באוקטובר 2011

הוא גם בוגר אדלפי יוניברסיטי, וגם דפוק בראש.

גיל 8 באוקטובר 2011

הוא מאוד יחסר בנוף של הליגה, עצוב.

גלן 8 באוקטובר 2011

איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא…

Shukrman 8 באוקטובר 2011

רוני איבד כלים אחרי שהיה מצוין.. והתנהג כברברי אתמול ביחד עם הסיפור של אבא שלו , הוא נראה בדרך לפתיחת פסטיבל "האכזבוני!" שהוא מספק לנו באותה תקופה כל שנה.

השאלה היא כמה זה יפגע במשחק יונייטד בעידן של קלברסונס (קלברלי ,אנדרסון ,ג'ונס) שידועה בהנעת הכדור הפמלה אנדרסונית שלה

גלן 8 באוקטובר 2011

הוא אגב בוגר סירקיוז אבל באמת אימן באדלפיי וגם USC

עופר פרוסנר 8 באוקטובר 2011

באמת עצוב. אני חושב שלפני כמה זמן אתה כתבת רונן, ש"נהיה אופנתי לצחוק על אל דייויס", אבל את מה שהוא הביא לליגה אף אחד לא יכול לקחת ממנו. איש עצום.

דורפן 8 באוקטובר 2011

אכן כתבתי את זה באחת התגובות כי התעצבנתי מאד…

YB 8 באוקטובר 2011

בשש שנותיי בארצות הברית (1996-2002) ההתייחסות היחידה לאל דייויס הייתה כמושא ללעג, גיחוך, ואפילו רבים ראו בו דמות רעה ותאבת בצע במיוחד. אך הוא בעיקר נתפש כבעלים כושל ששנותיו הטובות הרבה הרבה מאחוריו. שום דבר שקרה עם אל דייויס ב-25 שנים האחרונות, בהן אני עוקב אחר ה-NFL, לא גרם לי לפתח תחושה אחרת בנוגע לו. אז אני יודע שהוא אגדה. ויודע שהוא היה מאוד חשוב בשנותיו הראשונות (ובשנות אוקלנד הראשונות). ואני יודע שהוא היה פורץ דרך עם ארט של, טום פלורס וה-CEO האישה הראשונה. אבל כבעלים, באופן הבסיסי ביותר, הוא היה בעיקר כושל- הרבה מאוד שנים.

מנחם לס 8 באוקטובר 2011

אל דייויס היה עוף מוזר, שומר טינה, רב עם כל העולם, עד שב-15 שנים האחרונות הפסיקו בכלל לנתייחס אליו. במשך כהוונתו כבעל ומאמן הריידרס הוא היה מעורב ב-22 משפטים עם הליגה, נגד הליגה, נגד ה-NFL, נגד ה-AFL, נגד אוקלנד העיר, נגד סן פרנציסקו העיר, ונגד כל מי שעלה לו בראש. כקומישיונר של ב-AFL הוא רצה "להשפיל" את ה-NFL כדברו. בגלל שהוא התנגד לחיבור שתי הליגות, הוא התפטר מעמדתו כקומישיונר. תארו לעצמכם שתי ליגות פוטבול מתחרות אחת בשנייה, וזה מה שהוא רצה, "עד שניבלע את ה-NFL" כפי שאמר.
אני התבלבלתי וכתבתי שהוא בוגר אדלפיי, אבל הוא רק אימן את קבוצת הפוטבול שלנו. אני זוכר שכל שנה הוא הוזמן כמרצה הראשי לטכס נתינת התוארים, וכמעט כל שנה לנשף ה-HALL OF FAME" שלנו. הוא אף פעם ב-33 שנותי באדלפי לא מצא לנכון להגיע ולעזור ב-FUND RAISING, ואצלנו הרי התחילה קריירת הפוטבול שלו.

גלן מצטרף לצבא הקונפדרציה 8 באוקטובר 2011

בחמש שנותיי (1945-1950) בלונדון כלם התייחסו לוינסטון צרציל כלוזר ארוגנטי חסר אחריות. שום דבר לא שינה את תחושתי  

דורפן 8 באוקטובר 2011

like

רפאל זר 8 באוקטובר 2011

double like

YB 8 באוקטובר 2011

אין צורך להשתמש במותו של אדם כדי להאיר אותו באור יקרות (מבלי לציין את כל חולשותיו). ב-NFL המודרנית לא היה לאל דייויס כמעט שום אימפקט חיובי. הוא היה דמות בעיקר שנואה. ככל הנראה בצדק. וגם אם לא בצדק, קבוצותיו, כמעט כולן, כשלו כאשר הוא בעיקר מפטר מאמנים כל הזמן.

דורפן 8 באוקטובר 2011

ובכל זאת – בעשור בו יש שתי קבוצות על בAFC -הוא אחד משני האחרים להגיע בכלל לסופרבול. אז אפילו הכשלון שלו לא מרשים במיוחד…

ald3 8 באוקטובר 2011

בתור אוהד ריידרס שרוף (נותנים לטקסנס מחר) אני מרכין את הראש בפני המוות של אל דייויס שאוהדי הריידרס אהבו שנאו והוקירו כמו אב.

ושאלה שתמיד לא מצאתי בביוגרפיה של אל דייויס – איך ממאמן, וקומישנר הוא הצליח לקנות קבוצת פוטבול – צריך סכומים עצומים בשביל לעשות את זה והוא היה בסך הכל, שכיר…. אשמח לתשובתכם

דורפן 8 באוקטובר 2011

תקופה שונה לגמרי. סביר שכמעט לא שילם עליה. הריידרס הוקמו ב-1960 – הזכיון ניתן לעיר שהצליחה לאגד כמה אנשי עסקים. היא די כשלה עד שהפך לג'נרל מנג'ר וקנה בכמה גרושים שותפות בה. הוא גם ממשפחה עשירה

זיזו 8 באוקטובר 2011

YB
אתה מה זה גבר, שוחט פרות קדושות.

אהבת הספורט פורצת ממך.

צריך עוד כמה כמוך בכדי להפוך את שיח הספורט ליותר חיובי ולמסד קצת נוסטלגיה ומורשת.

זיזו 8 באוקטובר 2011

הריידרס הם ממועדוני הספורט שהצליחו להפוך לאייקון תרבותי ולכן הם תמיד בתודעה, בלי קשר להישיגים ספורטיביים.

אם הפטריוטס לדוגמא לא ידעו לשמר את הדומיננטיות ההישגית שלהם, הם יעלמו מהמפה ויחזרו לגודלם הטבעי.

כי לריידרס יש משהו נוסף, אופי שונה שמייחד אותם משאר הקבוצות.

האופי של אל דייויס

it's my way or my way

או במילים יותר פשוטות

fuck you

YB 8 באוקטובר 2011

זיזו,
אני בסך הכל רציתי להביע את תחושותיי בנוגע לאל דייויס. לא רואה בכך קשר לאהבת ספורט. אני לא רואה בחיוביות ערך כשלעצמו. אם הדברים צודקים, אז נהדר. ואם לא, יש לומר את האמת המכוערת. ב-25 השנים האחרונות אל דייויס כמעט תמיד היה מעורב בסיטואציות רעות וכושלות.

YB 8 באוקטובר 2011

דייויס היה בסך הכל עוד דיקטטור. אז יפה שלא שים זין על התקשורת (מעריך זאת).ויפה שהתייחס לשחקני עבר כמשפחה. אבל בן אדם שמזיז את הריידרס האהובים כל כך מאוקלנד לאל. איי (ואז חוזר לאוקלנד עשור לאחר מכן רק כיוון שקיבל דיל טוב יותר), ובעלים שמפטר כל כך הרבה מאמנים (ולא נותן להם לעבוד כשהם אצלו), ובעיקר בעלים שקבוצותיו כושלות כמעט כל הזמן- מצטער מאד, קשה לי להיות מלא ריספקט לאיש שבעיקר היה מלא בעצמו.

גלן מצטרף לצבא הקונפדרציה אבל נזכר ביאנקים 8 באוקטובר 2011

דיקטטור? מסתבך עם כלם ועם המשפט? לא רואה פליאוף מיליון שנה? מפטר מאמנים כמו גרביים? ממש אפס ואנטי אייקון שכלם ישכחו וישקפו. כן העולם מלא אפסים כאלו כמו גורג סטיינברגר. אבל רגע הוא דווקא היה על הגל ב 97 שהיינו בניו יורק 

סימנטוב 8 באוקטובר 2011

לא אהבתי את רוח הקרב שבו אבל אי אפשר להתעלם מהרצון והמאמץ שלו לנסות להביא את הגביע.

אריאל 8 באוקטובר 2011

אל דיוויס אגדי מהרבה מאוד בחינות. כמו שאי אפשר לקחת ממנו את מה שהוא עשה בשנים הראשונות, את האליפויות והמהפכנות, ככה גם אי אפשר לקחת ממנו את 20 השנה האחרונות, את פיטורי המאמנים הסדרתיים, את ההפיכה של המותג "ריידרס" לבדיחה של הליגה ואת העובדה שכמו הרבה גדולים אחרים – הוא לא ידע לפרוש בזמן.
כמו פארב, גם הוא איש היכל התהילה וגם הוא ייזכר כגדול – וכדפוק.

דורפן 8 באוקטובר 2011

אריאל – רק שמנהלים דפוקים יש בעשרות ואם היה כזה כמה שנים זה לא מעלה ולא מוריד. בסופו של דבר הלגאסי ההיסטורי שלו רק חיובי.

אריאל 9 באוקטובר 2011

זה לא כמה שנים, זה כמה עשרות שנים. וזה לא סתם דפיקות, זה להפוך את עצמך לבדיחה. אם הלאגסי ההיסטורי שלו ייזכר כחיובי – את זה תשפוט ההיסטוריה

YB 8 באוקטובר 2011

דורפן- לא מבין את מקור הפאסיניישן המוגזם עם אל דייויס. אז היה יהודי, ביג פאקינג דיל. אגב, אתם יודעים מה מקור הריב הפילוסופי בין דייויס לג'ון מאדן? הראשון טען כי קב' פוטבול מתחילה מהסקנדרי והשני מהקו ההתקפי. אני חושב שמאדן צדק אבל הטיעון של דייויס יותר מעניין ומקורי.

דורפן 9 באוקטובר 2011

אריאל – ההיסטוריה תשפוט כבר עכשיו. אז גרם נזק נניח לפרנצ'ייז אחד – מה זה משנה. תמיד יש פרנצ'ייז גרועים. אבל התועלת שהביא היא לכל המשחק. אתה יודע – לג'יימס נייסמית' יש מאזן שלילי כמאמן.

YB – אתה כנראה לא יודע איזו תופעה מרעננת ומדליקה האוקלנד-לוס אנג'לס ריידרס היו. ודווקא במקרה שלהם המעבר ערים שיקף את זה שהם היו יותר מועדון ופחות "פרנצ'ייז".

וכן -היחס שלו למיעוטים הוא משהו שמאד מאפיין יהודים – כמו רד אורבך. לא דיבורים על שוויון אלא ההבנה שלהיות גזען זה לוזריות.

ET 9 באוקטובר 2011

רונן (או כל אחד אחר שיודע),
איפה אני יכול לקרוא עוד על ההשפעה שלו על המשחק עצמו?
תודה.

Sooner 9 באוקטובר 2011

עלו שם ביומיים האחרונים כמה כתבות טובות בעניינו.

Sooner 9 באוקטובר 2011

הכוונה כמובן לאתר של הניו יורק טיימס

ברגר 9 באוקטובר 2011

אנדי מארי זכה בטורניר טוקיו אחרי שניצח בגמר את נדאל.
ועוד איזה נצחון:לאחר שנדאל ניצח במערכה הראשונה 3-6,
אנדי מארי מארי פירק אותו עם 0-6,2-6!!!

ניינר 9 באוקטובר 2011

just win, baby!

Comments closed