הים השחור

הניו זילנדים השתוו לאוסטרלים במאמץ. היסודות והגאומטריה עשו את היתר

השיטה הזו "שכל קבוצות הנוער משחקות באותה שיטה" קיימת כבר הרבה מאד שנים ובצורה נרחבת ביותר בראגבי הניו זילנדי. לפני 15 שנים בערך הכרתי שחקן ראגבי ישראלי – שגדל באותו מקום נידח בו גדלתי אני – שהוזמן להשתלמות בראגבי הניו זילנדי ושובץ שם בקבוצה מדרג נמוך. וכמו כל הקבוצות קיבלו הנחיות מההתאחדות על הדגשים בראגבי הניו זילנדי באותה עונה. צריך לציין שמקבוצות אלו שחקנים מתקדמים לדרג האזורי ומשם אולי לנבחרת.

שני דברים מעניינים הוא סיפר לי. האחד היה שלא היו אימוני כושר גופני בקבוצה ובשום רמה של הראגבי הניו זילנדי. אם אתה רוצה לשחק ראגבי ייצוגי בניו זילנד אז תביא כושר גופני מהבית. ייתכן שזה שונה כיום כשהראגבי הוא מקצועני אבל יש כאן משהו מאד מרענן לעומת הילדותיות המוחלטת של הרבה ספורטאים בענפים אחרים. להשאיר משהו באחריות השחקן.

על האימונים עצמם הוא סיפר לי שהיה שם דגש שעות על גבי שעות על זוויות הריצה. אפילו הביאו יום אחד איזה מפקח איזורי וכל מה שהוא התעסק בו היו זוויות הריצה. וזו התחושה שאתה מקבל כשהאול בלאקס משחקים. שבעוד האחרים רצים מתקלים ומחפשים נתיב פתוח ניו זילנד כל הזמן מרוויחה מטרים מהאלכסונים. זה מזכיר לי הן את אסכולת אייאקס-ברצלונה בכדורגל ומזכיר לי גם את התקפת המשולש. שליטה מוחלטת היא שליטה גאומטרית. להכניס את המשחק לתבנית בו היריב רץ יותר ובעיקר יעיל פחות.

והבסיס הוא לא התחכום או "השכל של השחקנים". הבסיס הוא יסודות. את הדברים האלו אתה יכול לבצע כשיש דבק מגע על הידיים של השחקנים שלך כמו שיש לשחקנים הניו זילנדים. והבטחון שהחבר שלך נמצא במקום הנכון. זה כל סיפור הטריי היחיד של המשחק – כשישראל דאג נראה כנזרק החוצה הוא זרק כמעט על עיוור למא-אה נונו שעמד שם. דבק מגע לידיו.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הנבחרת של ריצ'י מקאו לא שברה את האוסטרלים אחרי הטריי הזה מסיבה אחת פשוטה. "ספורטאי אוסטרלי שבור" זה דבר שלא קיים בטבע. אבל היא התישה אותה ושמרה אותה על החבלים. לא חשבתי שהם עלו על האוסטרלים במאמץ. אבל הם השתוו עליהם. האלכסונים והדבק בידיים עשו את ההבדל. 20-6 – למי שלא ראה.

 

ראיתי נבחרות ניו זילנדיות מהנות בהרבה: כשלומו, קאלן, רוקוקו ו-וינדירי רצו את האלכסונים הללו. אבל זו הנבחרת שחוזרת אל גמר הגביע העולמי וגם תזכה בו בהפרש גבוה מאד מול צרפת בגמר שהתוצאה שלו לא תכבד את המפעל. אבל לפחות נמנע מתחושה אחרת. כשמארחות זוכות במפעל בכל ענף ספורט לרוב זה משאיר אותנו עם השאלה האם זו באמת הקבוצה הכי טובה. אז כן – זו באמת הקבוצה הכי טובה.

דה באזר בפייסבוק

ליגת שוקי ההון: נבואות זה לא הצד החזק שלי
על סטטיסטיקה ופרשנות ספורט בצפון אמריקה

25 Comments

אבי 16 באוקטובר 2011

שיט! למה אני מגיע באוטומט לבלוג הזה? – הקלטתי את המשחק :(

דוד מירושלים 16 באוקטובר 2011

כל כך נכון העניין הזה לגבי 'ספורטאי אוסטרלי שבור', אני כבר מפחד ממה שיהיה בגמר מול צרפת.

יהויכין פנדלוביץ' 17 באוקטובר 2011

צריך לראות את המשחק של קוויד קופר כדי להבין שלכל כלל יש יוצא מן הכלל. האוסטרלי הספציפי הזה היה שבור כבר מבעיטת הפתיחה ששלח החוצה, והיה קטסטרופלי, מביך, מעורר רחמים וחשד כל המשחק כולו(כמו גם נגד דרא"פ).

אריק 16 באוקטובר 2011

"האלכסונים" השופט "והדבק בידיים עשו את ההבדל." זה המשפט הנכון לטעמי. Having said all that הקבוצה הטובה (בהרבה) ניצחה. משהו קרה לנבחרת האוסטרלית ב4 שנים האחרונות מעולם לא ראיתי כזאת נבחרת חלשה יוצאת מהיבשת.

ריקי רומא 16 באוקטובר 2011

עושה רושם שדאג ישראל הוא השגריר המצטיין שלנו
צריך לבדוק אפשרות לשלבו במערך ההסברה

דורפן 16 באוקטובר 2011

זה מוכיח שיש דבר כזה "ספורטאי ישראלי שלא נשבר"

ריקי רומא 16 באוקטובר 2011

חח..
אולי כדאי להצמיד אותו לדודי סלע
שיעזור לו לשמור על משחק ההגשה שלו

mnm 16 באוקטובר 2011

אני לא כל כך בטוח בניצחון הניו זילנדי למרות שהם עולים בכמה דרגות על צרפת וזה על פי המשחק היום, ניו זילנד לא הבריקה מול הגנה טובה מאוד אבל לא מצויינת כמו של צרפת וכל הנקודות מלבד הטריי שקרה חצי במזל חצי בגלל הבסיס כמו שאמרת היו מפנדלים די מפגרים מהצד האוסטרלי, הסקראמים והבעיטות הרחקה של אוסטרליה היו לרוב שערוריתיים ודווקא מאלה נבעו הפנדלים ולא כשניו זילנד התחילה את התתקפה מהחצי אז היא לא הכניסה אף פנדל או לא הצליחה לעשות נזק בהגנה האוסטרלית, והאוסטרלים למרות שלא נשברו שיחקו ממש לא טוב בהתקפה אפילו יחסית לזה שהם שיחקו מול החיות הניו זילנדיות שבליין הימורים יקבלו מול צרפת בטח +20 או משהו כזה.

דורפן 16 באוקטובר 2011

הפער בגמר נובע מהנבחרת הצרפתית, לא מכוחה של הניו זילנדית. הנבחרת הצרפתית ניצחה בקושי וספגה טריי מ-14 וולשים, היא הפסידה לטונגה ולמרות ההיסטוריה העגומה של המפגש הזה ניו זילנד תנצח בהפרש ניכר. האוסטרלים בעטו. אבל אם היו מרגישים שהם מסוגלים לרוץ היו עושים זאת. הם חסרי דמיון בצורה קיצונית. הם הדיחו את דרום אפריקה עם אותה נחיתות במגרש וייתכן שאם דרום אפריקה הייתה מצויידת במאמן היא הייתה מנצחת ומקשה יותר על ניו זילנד.

שודד 16 באוקטובר 2011

כבר בריקוד האקה המסורתי היה ברור שהניו זילנדים באים לזמבר את האוסטרלים הערב. האמת שאחרי מה שהעם הזה אכל השנה עם כל האסונות – גם מכאן במלבורן, ישמחו שהקווי יזכו באליפות

רפאל זר 16 באוקטובר 2011

שלושה מאמנים ניו זילנדיים היו בחצי הגמר, זה לטעמי סיפור האליפות.
נבחרת אנגליה וגם נבחרת דרא"פ היו מרוויחות ממינוי כזה.
ההפסדים של אנגליה ודרא"פ ברבע היו הפסדי מאמנים (עם כל הכבוד למרטין ג'ונסון השחקן האדיר).
נבחרת ווילס וגם נבחרת ארגנטינה ידברו בשנים הקרובות.
אנגליה תלך בעקבות נבחרת הכדורגל שלה :)

גידי ק. 16 באוקטובר 2011

בתקשורת הדרום-אפריקנית נשפכו כבר הרבה מילים על זה, אבל הראגבי הדרום אפריקני עדיין לא מוכן למאמן ראשי זר. יותר מזה, שאלת מאמן כלל אינה רלוונטית: יש דור חדש של מאמנים דרום-אפריקנים מוצלחים, שיכולים להחיות את המערכת (דיק מיור, היינקה מאייר, גארי גולד ואפילו ראסי ארסמוס); ובכלל, קשה לומר שהמאמן היוצא (אם אפשר לקרוא לו מאמן) משאיר נעליים גדולות.

ארגנטינה בהחלט תדבר בשנים הקרובות, בעיקר לאור ההצטרפות לטורניר הטריי-ניישנס. נבחרת וויילס, לעומת זאת, תדעך ותעלם, כיאה לכוכבת תורנית של שש האומות האירופאיות הגדולו; עד הטורניר הבא, תהיה כוכבת אחרת.

ולגבי ההפסד של דרא"פ לאוסטרליה: ראגבי הוא לא ספורט שנהוג לדבר בו על השיפוט — ולפיכך אני לא מתכוון לומר דבר על השיפוט השערורייתי, שמזכיר פלאים את המגמתיות הבוטה של ועדות המשמעת של הסופר-15 נגד דרא"פ. הס מלהזכיר!

אריאל 16 באוקטובר 2011

זה בכוונה ששני צידי ההגרלה זה חצי כדור צפוני וחצי כדור דרומי או שככה פשוט יצא?

ole 16 באוקטובר 2011

הסיבה המרכזית היא האירים שניצחו את אוסטרליה והסיטו אותה מהנתיב שיועד לראש הבית. הסיבה הנוספת היא ההפסד הסקוטי לארגנטינה ששלח את סקוטלנד בדמעות הביתה ואת ארגנטינה לרבע הגמר.

פולדש 16 באוקטובר 2011

מתי הגמר והיכן הוא משודר?

יאיר 16 באוקטובר 2011

יש כמה סיבות מדוע ניו זילנד צריכה לנצח:
1. ניו זילנד כבר ניצחה את צרפת בבית המוקדם 37:17
2. צרפת סיימה את הבית המוקדם עם שני הפסדים, הפסידה גם לטונגה.
3. צרפת הצליחה להגיע לגמר בלי משחק נוק אאוט נגד אף אחת מהחזקות, בעיקר בגלל הפסד אוסטרליה בבית המוקדם.

ניו זילנד בבית, בדרך לזכות באליפות העולם בספורט מספר 1 שלהם – קשה לי לראות אותם מפספסים את זה!

יאיר
עורך: http://allsportil.co.il

בני תבורי 16 באוקטובר 2011

בסוף השיפ שאגרס ניצחו את הקנגורו פאקרס ובכך התקיימה האימרה החמודה שראיתי על חולצה בקווינסטאון:
You do not cry in Rugby unless you're Australian…

יאיר 16 באוקטובר 2011

יש כמה סיבות מדוע ניו זילנד צריכה לנצח:

1. ניו זילנד כבר ניצחה את צרפת בבית המוקדם 37:17

2. צרפת סיימה את הבית המוקדם עם שני הפסדים, הפסידה גם לטונגה.

3. צרפת הצליחה להגיע לגמר בלי משחק נוק אאוט נגד אף אחת מהחזקות, בעיקר בגלל הפסד אוסטרליה בבית המוקדם.

יאיר

עורך allsportil

שלו 16 באוקטובר 2011

אי שם במרכז איטליה יצא לדרך הדרבי של הבירה.
שתי קבוצות שהן לא פאר הכדורגל, גם לא שיא הסובלנות, אבל מי שלא חזה בדרבי רומאי, לא חי אותו לא יבין את ההתרגשות.
משפחות נקרעות בין שני הצדדים, התכלת לבן המארח לצהוב אדום המתארח.
איזור ויה פלמיניה הלציאלי, ואיזור פורטה פוטזה הרומנסטי.
ביום הזה אתה נוסע לאצטדיון בדרכים הבטוחות לך כאוהד, אתה לא מתערבב.
לא המשחק הכי חשוב בעולם, לא הקבוצות הכי מענגות.
באמת?
סימן שאתה לא רומאי.
כי כאן יש רק דבר אחד חשוב, מי ינצח את הדרבי דלה קפיטל.
כל השאר זה א.רצון

יהויכין פנדלוביץ' 16 באוקטובר 2011

אחרי כל אסונות הטבע בשנה האחרונה, אחרי כל האסונות באליפויות העולם ב24 השנים האחרונות, מגיע לקיוויז קצת הרבה נחת. גמר 1987 ישוחזר (וגם אז אגב הגיעו גם אוסטרליה ווילס לחצי הגמר).
ניו זילנד לא הפסידה ב 25 משחקים באדן פארק מאז 1994. ההפסד האחרון – לצרפת ב 91… צרפת מררה לניו זילנד את החיים לאורך השנים, הגיע הזמן לסגור את החשבון.

יורם אהרוני 16 באוקטובר 2011

הרעיון הזה של להשאיר את אימוני הכושר לנערים עצמם הוא לא ייחודי לרוגבי. זו הייתה גם שנים רבות התפיסה בכדורגל האנגלי. אתה רוצה להגיע למקצוענים? אז תעבוד על כושר גופני! היא גם אפיינה כדורסלנים בישראל בשנות השמונים שהיו הולכים לבד למכוני כושר כי הבינו כי פיתוח כושר יעזור להם להשאר שחקנים בקבוצות שמשלמות להם כסף ויפחית את כמות וחומרת הפציעות שלהם. מאמני כושר בכדורסל הישראלי (באופן קבוע בקבוצות) זה סיפור של לא יותר מ – 25 שנים.

גלן 16 באוקטובר 2011

יבוטל יומן האליפות של הניינרס. הוא גובה כאן קורבנות. שלו יצא לי לראות איזה דקה מהדרבי. לרגע חשבתי שזה מדהים הרוב של לאציו באיצטדיון עד שהבנתי שזה כבאות ריקים. אם ככה נראה דרבי זה מסביר למה הכדורגל שם בצרות צרורות.

גלן 16 באוקטובר 2011

יבוטל יומן האליפות של הניינרס. הוא גובה כאן קורבנות. שלו יצא לי לראות איזה דקה מהדרבי. לרגע חשבתי שזה מדהים הרוב של לאציו באיצטדיון עד שהבנתי שזה כסאות ריקים. אם ככה נראה דרבי זה מסביר למה הכדורגל שם בצרות צרורות.

שלו 16 באוקטובר 2011

גלן הוצאו למכירה 55000 כרטיסים כשכבר יותר משבוע אי אפשר להשיג כרטיס.
המשטרה לראשונה זה הרבה מאוד שנים הגבילה את כמות האוהדים ביציעים המרכזיים כדי להקטין א
החיכוך בין המחנות.
נדמה לי שבאולימפיקו נכנסים בסביבות 80000 כשרישמית זה קצת פחות לכן זה נראה ככה.
הכדורגל מבחינת תחרות דווקא משתפר, לא מבחינת רומא, ששם כנראה אנריקה חושב שהוא עדיין בבארסה ב׳ ויש לו זמן לניסויים.
הוא עוד לא מבין באיזה ליגה הוא נמצא.

יהויכין פנדלוביץ' 16 באוקטובר 2011

"לא חשבתי שהם עלו על האוסטרלים במאמץ. אבל הם השתוו עליהם. האלכסונים והדבק בידיים עשו את ההבדל. ": השחקנים והמאמן האוסטרלים חולקים עליך. הם אמרו לאחר המשחק שהניו זילנדים עלו עליהם בשאפתנות, בפיזיות (אוקונור אמר שלא נתקל מעולם ברמה כזו של פיזיות וקשיחות) ובמשחק האוויר : כמעט כל בעיטה גבוהה הגיעה לידיים ניו זילנדיות, לא משנה מי בעט.
אני לא עוקב הרבה אחרי ראגבי, אבל אני חושב שגם בסטנדרטים של רגבי מספר הראשים המדממים במשחק הזה היה גבוה.
הדבק בידיים באמת היה פקטור רציני.

Comments closed