להיות דויד דה חיאה

אדם קם בבוקר ומגלה שיש שוער שדומה לו

התיישב בשולחן על ידי בבית הקפה מישהו ונעצתי בו עיניים בחוסר נימוס. עשיתי זאת באופן מתמשך. הוא לא כעס. רק הנהן בהבנה.

דיברנו קצת על העניין. לראשונה נודע לו העניין לפני כשנה – מישהו סיפר לו שהוא דומה, אבל דומה בדיוק, לדויד דה חיאה. אבל מסתבר שכל עוד דה חיאה היה באתלטיקו במדריד זה היה רק למביני עניין והזיהוי לא חזר על עצמו. הוא עצמו דווקא די אוהב כדורגל ואפילו ראה את המונדיאל. אני רשמתי בפני את העובדה שאנחנו מגדירים בצורה שונה את המלים "אוהב כדורגל". הוא המשיך לספר על העניין.

"הרבה יותר אנשים מזהים שחקן של מנצ'סטר יונייטד מאשר של אתלטיקו מדריד", הוא גילה לי. משפט שאם אתם קוראים כאן בבלוג נראה לכם כמו חוכמה קטנה. אבל הוא סיפר לי את הדבר בארשת פנים מאד יידענית של מישהו שלא סתם חשב על זה, אלא בעצם יודע. "מאז הקיץ הרבה מאד אנשים ניגשים ואומרים לי כמה אני דומה לדה חיאה הזה". הוא סיפר לי שהשחקן הזה הוא שוער.

נזכרתי בסיפור שפעם נשמע לי מצחיק אבל תפס מאז משמעות גרוטסקטית די מבעיתה. שאחיו של ריאן גיגס היה מתחזה לריאן גיגס בכדי להשיג בחורות. אבל זה לא המקרה כאן. בטח לא בבודפשט.

*

"לפחות אין לי את התספורת המגוחכת שלו", הוא אמר. אמרתי בלבי שלא יבנה על כך. אני זוכר שלאלן סמית' הייתה תספורת אדיוטית ופרגוסון חדל אותה. "אולי עדיף שלא תסע לאנגליה, או לספרד, אם אתה לא רוצה תשומת לב מיוחדת", יעצתי לו.

הוא דווקא רוצה לעבוד באנגליה, הוא לומד טכנאות רנטגן והמשכורות שם טובות מאד. אבל אם באנגליה זו תהיה בעיה חשב שאולי יעבוד באירלנד. זה שעשע אותי. הבחור עומד לגלות דברים כמו הפופולאריות של כדורגל אנגלי באירלנד. אבל המשכתי, בחוסר אכפתיות מרושעת, לא להסגיר בפניו שיש לי אולי ידע קצת חריג מהאוכלוסיה הכללית לגבי אותה קבוצת כדורגל בה משחק השוער שדומה לו.

והוא המשיך לספר על חייו ככפילו של דויד דה חיאה" "אולי כל הבעיה תפתר. יש שוער אחר, קוראים לו לינדסטרום, ואולי הוא יחליף אותו".

דה באזר בפייסבוק

למה העונה של מכבי חיפה כן משמחת
שקשוקה בלוז

47 Comments

חלפס 7 בנובמבר 2011

גדול!

זיגי (היחיד) 7 בנובמבר 2011

ככה לאחל לו ביום ההולדת שלו?
שועשעתי.

דורפן 7 בנובמבר 2011

היום היום הולדת שלו?

k_700 7 בנובמבר 2011

כן היום הוא בן 21, איזו מקריות!

זיגי (היחיד) 7 בנובמבר 2011

וגם של ריו פרדיננד

גמל (סתם גמל) 7 בנובמבר 2011

גם הוא בן 21?!

אביעד 7 בנובמבר 2011

הלוואי!!!!

רועי 8 בנובמבר 2011

21 בשנים של כלב

סימנטוב 7 בנובמבר 2011

ענק!
איזה תזמון…

red sox 7 בנובמבר 2011

יש בחור די מפורסם ודי מסכן שהיה מסתובב בוגאס ומספר לכולם שהוא מייק טייסון. הם היו כפילים ממש, כולל הקעקועים והכל. הבעיה היתה כשהבחור נכנס יותר מדי לדמות והתחיל להסתבך ולא מצא את מקומו בחיים שהם לא החיים של מייק טייסון.
היתה עליו פעם כתבה מצויינת ב"שם המשחק" ז"ל. סיפור די עצוב.

גלן 7 בנובמבר 2011

אמרה האם ההונגריה: לפחות טכנאי רנטגן זה מקצוע עם עתיד…..

הוא גדול 7 בנובמבר 2011

פעם יצאנו כמה חבר'ה לאיזה מקום שכונתי במרכז תל אביב. המקום שנבחר ע"י אחת מהחבר'ה שוקק ידוענים. היא קופירייטר ותמיד נהנית לפגוש שם קולגות מעולם הפרסום. פתאום ראיתי מישהו מוכר. העפתי מבט לעברו. הוא הצליב מבט. בחנו אחד את השני. הייתי משוכנע שאני מכיר אותו אבל אני לא מצליח להיזכר מאיפה. הוא היה שחום והייתה לו הופעה קצת מוזנחת ולא מגולח. הייתי חייב להיזכר מאיפה אני מכיר אותו. חשבתי שבטח שיחקנו כדורגל ביחד. אולי בשכונה שגדלתי בה, ליד בית ההורים, אולי בליגה למקומות עבודה, אולי בתקופה שהשקענו ושיחקנו בגולטיים. לא מצליח להזכר. החלטתי להתייעץ עם אחד החברים שגם משחק כדורגל שכונתי והוא החזיר בשאלה- מי? למי אתה מתכוון? זה לא כדורגלן, זה הזמר דודו טסה…
וואלה, נראה לי מוכר! תודו שיש לו לוק של כדורגלן…

רוני 7 בנובמבר 2011

מאכזב משהו, ציפיתי לפחות למישהו מסדר הגודל של קלמנס פריץ. כלומר, מישהו חצי-מוכר לאנשים שאשכרה אוהבים כדורגל.

B. Goren 7 בנובמבר 2011

דורפן, ארשת ולא ערשת. חוץ מזה, נפלא.

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 7 בנובמבר 2011

חוץ מזה ומ"תפתר" במקום "תפטר"

רון מהכפר 7 בנובמבר 2011

גדול :)

דוד מירושלים 7 בנובמבר 2011

ב'פינתי' בירושלים תלויות תמונות של מפורסמים (ומפורסמים למחצה) על הקירות. תוך כדי הניסיון לאכול מהר מספיק, העין משוטטת ומתעכבת על התמונות כשהמוח מנסה לסווג אותן, רובן עטר בתמונה זה מהזמן בו הוא שיחק בבית"ר או מהזמן שהוא אימן אותה?! (התשובה: מהזמן שהוא שיחק, יש לידו טלפון סלולרי שמסגיר את שנת אלפיים) וכו'.

פעם ישבתי ובהיתי בתמונה של מישהו איזה דקה עד שקלטתי שזה בייגה שוחט.

ניינר 7 בנובמבר 2011

ואני כל פעם אומר לחבר'ה בפינתי שזה לא לעניין שיש שם תמונה של משה סיני. איך אפשר לשים תמונה של האיש שגזל מאיתנו אליפות במעוז ביתרי?

יוסי מזרחי 8 בנובמבר 2011

דע את האוייב…

תומר חרוב 7 בנובמבר 2011

עדיף מלהיות הכפיל של קדאפי.

דורפן 7 בנובמבר 2011

קרה משהו לכפיל של קדאפי?

דוד מירושלים 7 בנובמבר 2011

דורפן, נראה לי שבתור נתנייתי תומר פשוט מביא את הזווית הטריפוליטאית של העניין.

תומר חרוב 7 בנובמבר 2011

תיאוריית קונספירציה לפיה ההרוג בלינץ' היה הכפיל של קדאפי בעוד קדאפי האמיתי נמלט לארץ מקלט שמסתירה אותו כמו ונצואלה או השוק בנתניה.

טל 7 בנובמבר 2011

אגב דה חאה, מאז המחזור השלישי-רביעי, הוא אולי השוער המצטיין בפרמיירליג. בטח המצטיין מבין שוערי הקבוצות הגדולות (זה גם מוכח סטטיסטית). וזה במצב שקבוצות הגיעו לשער שלו בעשרה מחזורים יותר פעמים משהם הגיעו לשער של ואן דר סאר בשלוש העונות האחרונות שלו בערך.

לעומת זאת, שוערי הקבוצות הגדולות האחרות עשו כל כך הרבה טעויות בתקופה הזו: הארט (נגד ויריאל, באיירן, וולבס), ריינה, צ'ך. מיותר לציין שהם לא זכו לעשירית מהאמבוש שעשו לדה חאה אחרי המחזורים הראשונים. רבאק, הארט במו ידיו כמעט עלה לקבוצה שלו בעונה האירופית שלה!

זו אפילו לא קסנפוביה (צ'ך וריינה הם לא בדיוק מקומיים) אלא סתם סימון מטרה מראש של תקשורת צמאת דם.

טל המנצ'סטרי 7 בנובמבר 2011

טל

דה חאה הגיע למועדון הגדול בעולם ונכנס לנעליים של שוער אגדתי,
רק טבעי שיבחנו אותו בזכוכית מגדלת והאמת, הוא "עזר" לתקשורת במשחקים הראשונים שלו ביונייטד ובגלל כמה שערים מביכים וגם מקרה הדונאטס לא ממש עזר לו, ככה שאני לא מבין על מה אתה מתלונן?
ביונייטד כל אחד נמדד בצורה חריפה הרבה יותר ורק בגלל שהוא שחקן יונייטד, אני רגיל לזה ואפילו אוהב את זה, עדיף מחוסר התייחסות מחוסר עניין לציבור.
דה חאה נראה הרבה יותר יציב, סביר להניח שקצת מבין יותר את השפה, בונה שיתוף עפולה עם שחקני ההגנה, אולי התאקלם יותר בנוחות בעיר(בטח אם כבר לא נמצא בבית מלון אלא מצא בית), אני לא יודע אם הוא המצטיין מבין שוערי הגדולות, הסטטיסטיקה יכולה גם לשקר כי למשל במשחק נגד אברטון כל הבעיטות למסגרת, להוציא אולי אחת של רודוול, לא ממש היו כדורים מאיימים באמת אז אולי בסטטיסטיקה זה נרשם אבל במציאות הוא לא ממש הוטרד במשחק.
דה חאה עם פוטנציאל גדול,בהחלט התחיל להראות ניצוצות ושקט נפשי, הוא צריך לעבוד עוד על ההתמודדות הפיזית ברחבה, גם משחק הרגל שלו לא נקי, הארט שוער נהדר שכבר הביא קבלות בברמינגהאם ובסיטי, אנחנו לפני תחרות מרתקת בינהם בשנים קדימה
על תואר השוער המצטיין, קודם כל בעיר ולאחר מכן באנגליה.

אביעד 7 בנובמבר 2011

האמת היא שטל ("הספרדי") צודק. יש עיגול מטרה ענקי על הגב של דה חאה. זה התחיל בגביע הצדקה כשהתקשורת ביקה על דה חאה על טעות בגול של דזקו ו"טעות" ביציאה בגול של לסקוט. באותו משחק החלטה זהה של הארט שלא לצאת נגמרה בגול של סמולינג והוא לא חטף שום ביקורת.
זה לא רק הכניסה לנעליים של ואן דר סאר, זה פשוט מרדף אחרי סיפור. הארט הוא הבייבי האנגלי (כל עוד לא יפשל בנבחרת), ריינה וצ'ך וותיקים באנגליה אז טעות שלהם "מתקזזת" מול שנים מוצלחות ולכן הם לא סיפור. גם שצ'סזני טועה לא מעט אבל טעויות שוערים בארסנל ז כבר לא סיפור.
דה חאה הוא ספרדי, צעיר, חדש בפרמייר ליג, משחק ביונייטד ומחליף את ואן דר סאר. כל טעות שלו תהפוך לסיפור ענק. הם רק מחכים לו בפינה. ואם לא יעשה טעות, הם ימצאו אחת.
אגב, איזה קבלות בדיוק יש להארט? שוער השנה בברמינגהאם? את זה יש גם לבן פוסטר. הארט צריך להוכיח את עצמו בדיוק כמו דה חאה.

ריקי רומא 7 בנובמבר 2011

קרול מניוקאסל לא נופל ממנו בסנטים
וגם וורם לא

מאיר 8 בנובמבר 2011

לפחות לגבי צ'ך, אני חושב שהעדר הביקורות היחסי נובע מכך שהדעה הרווחת היא שהוא שוער גמור, נשאר השם הגדול אבל היכולות כבר כמה זמן לא שם.

אריאל 7 בנובמבר 2011

"רשמתי בפני את העובדה שאנחנו מגדירים בצורה שונה את המלים "אוהב כדורגל" – כמה פעמים אמרתי לעצמי את המשפט הזה..

תiמר 7 בנובמבר 2011

כל הכבוד על קצב הכתיבה, דורפן!

סימנטוב 7 בנובמבר 2011

הכתיבה שלך יוצאת דורפן…
:)

דורפן 7 בנובמבר 2011

טל – כל רכישה של יונייטד נמדדת כך ואם הוא גם יקר אז עוד יותר. גם דמיטר ברבטוב רחוק מאד מלהיות הפלופ הכי גדול ב-30 מליון פאונד. בכל זאת מלך השערים פעם אחת והבקעות דו ספרתיות בכל עונה – אבל יורדים עליו כאילו גנב למישהו כסף.

אבל שיא השיאים היה יאפ סתאם – מילא העיתונות והאוהדים – אבל גדי ברומר (שהוזמן לאיזשהו מבחן ביונייטד שנה קודם) אמר לי שלנוכח המצב עם סתאם הוא מאמין שבתוך כמה שבועות יונייטד תקדם את העיסקה לגביו. כעבור שבוע גרנט זרק אותו לספסל לחצי עונה.

גיל 7 בנובמבר 2011

דורפן, הטענות אינן דווקא נגד ברבטוב (לפחות לא בשנה האחרונה) אלא יותר כלפי פרגוסון שלא מנצל אותו מספיק. להפך, אחרי התחלה חלשה הוא באמת התאקלם אבל הוא ממלא תפקיד יחסית צדדי למה שכולם חשבו שהוא ימלא. כלומר, הוא נשפט כפלופ יחסי בגלל שנראה שהוא לא ממלא את הפוטנציאל במלואו, ולא ממש באשמתו.

טל 8 בנובמבר 2011

הספקות מובנים. גם החיפוש עם זכוכית מגדלת של טעויות בשלב הראשוני. מה שמוזר במקרה של היחס התקשורתי לדה חאה, זה שהוא לא מקבל קרדיט על היכולת המצוינת שלו כבר חודשיים.

אגב, גדי ברומר היה הבלם הישראלי הכי מוכשר שאני זוכר. הפציעות הרסו לו את הקריירה, אבל מבחינת פוטנציאל ונתונים (מהירות לדוגמה) הוא היה יכול מאד להצליח באירופה.

יואב 8 בנובמבר 2011

רונן,
גדי התאמן עם היונייטד ב96. הוא בוודאי התייחס לפתיחת העונה המהוססת של סתאם בעונת 99.גדי אז, כבר היה יותר פצוע מבריא ובטח לא בכושר שגרם לו להיות מוזמן לאימונים.

יואב 8 בנובמבר 2011

אני זוכר את הדיבור על סתאם. הביקורות עליו ועל המחיר היו באמת שיא השיאים(ומדובר על החודש חודשיים הראשונים).

גיל 7 בנובמבר 2011

אגב, לחשוב שדה חיאה נולד אחרי המונדיאל של 1990. למה זה פתאום גורם לי להרגיש כל כך זקן?

אבו ציצריטה מהבלקברי 8 בנובמבר 2011

חלק מהעיגול מטרה על הגב של הבחור נובע מזה שזו היתב בחירה מאד נועזת של סר אלכס, ומטבע הדברים זה יוצר המון ענין והמון אנשים שששים לקבוע שסר אלכס הגדול פישל

לירן שבתאי 8 בנובמבר 2011

מזכיר לי שראיתי את משחק הבכורה של בואש בצ'לסי וחברה שלי הייתה איתי. המצלמה כרגיל התמקדה בראקשנים של וילש בואש וחברה שלי, שאין לה מושג בכדורגל, אמרה, "זה המאמן? הוא נראה ממש צעיר" השבתי לה "כןוהוא עוד המאמן הכי יקר בהיסטוריה" ובמשפט אחד, בלי להבין כלום, היא אמרה את הכול "מה מיוחד בו?"

גיל 8 בנובמבר 2011

סמוקינג ג'ו הלך, כל ערוצי הספורט מדברים רק על זה פה.

LEONIDAS 8 בנובמבר 2011

רונן.
ג'ו פרייזר נפטר ואנו מצפים לקרוא עליו משהו.

ניב שטנדל 8 בנובמבר 2011

אני רואה המון את הכפיל של אברם גרנט. זתומרת, אני מניח שזה הכפיל, כי אברם כל הזמן בראיונות עבודה בחו״ל, לא? 

ניב שטנדל 8 בנובמבר 2011

ובינתיים בצד השני של הקורות: לתומאס קושצ׳אק נשבר.

איברהים דורו 8 בנובמבר 2011

פעם אמרו לי שאני דומה לאחד החברה מהאח הגדול. זה היה נראה לי הזוי.
אבל אחרי שהפקיד בבנק התעקש וגם כמה מוכרות בחנויות התחלתי להאמין שאולי יש משהו. השיא היה שבנקודת הכינוס בצו ה-8 לעופרת יצוקה הילדים בביה"ס צעקו את השם שלו מאחורי הגב שלי וחיכו שאני אסתובב.
אחרי ש-15 דקות התהילה שלו חלפו גם המצבים המוזרים האלו חלפו מהעולם.
בתור אוהד ליברפול לא איכפת לי שגם לדה-חיאה יהיו משהו כמו 15 דקות תהילה בלבד.

איברה 9 בנובמבר 2011

מעולה, רונן.
זה הפוסט שמלמד עליך יותר מכל דבר אחר…

דולבסקי 9 בנובמבר 2011

פנטסטי

Comments closed