מקום בלי שטינקרים

זה מה שקורה במקום עם כבוד. בלי מלשינים

enviziondotnet. cc license

 

מי היה מאמין שאחרי כמעט שנתיים של פרשיות טייגר וודס וג'ון טרי ואחריהן פרשת ריאן גיגס שהייתה מכוערת מהן, תגיע פרשה ספורטיבית שבא נגיד שזה ממש לא הוגן אפילו להזכיר את אלו בנשימה אחת עם ג'ו פטרנו ופן סטייט. אין לי שני סנט על הדבר הזה. אולי רבע גרוש ישן: תפסיקו, לחלוטין, ולגמרי, ועכשיו, לחשוב שאתם יודעים משהו על איזשהו מישהו שעוסק בספורט או איזשהו מישהו שאתם מכירים רק בזירה הציבורית.

 

כן – מותר לנו כחובבי ספורט, כעיתונאים, ווטאבר – להמשיך לשבח אנשים שמצטיירים לנו כדמויות חיוביות. ואפילו על מעשיהם המתוקשרים למען הקהילה. כי קיימות לנגד עיננו רק העובדות המוכרות לנו. שמגיעות אלינו דרך מסננת של תדמית ציבורית. ואנחנו נמצאים בעולם – לא רק בספורט, בהכל –  בו מלשין הוא מילת גנאי.

 

בפן סטייט לא היה אדם מלשין. ולא היה אדם.

 

דה באזר בפייסבוק

הצד האפל של הגדולים מכולם
אנושי, אנושי מדי. בין פורום תקנה לג'ו-פא

58 Comments

Amir A 10 בנובמבר 2011

דורפן, לתובנה הזו לא הגעת בגלל כל הארועים המדוברים. לתובנה המעציבה הזו הגעת כי עברת את גיל 40.

מנחם לס 10 בנובמבר 2011

זה הרבה יותר מסובך משנראה לכם. כנראה אכתוב על זה פוסט הערב.

דורפן 10 בנובמבר 2011

מנחם – כולנו כאן במתח שרויים בחוסר ידיעה וללא יכולות אינטלקטואליות להבין את זה. מחכים בקוצר רוח לקבל הסבר מבעל הבנה במקרים כאלו. למשל מה כמות היארדים נגד הריצה שראויה לכך שתהווה הצדקה לאי דווח על מאמן הגנה שתוקף מינית ילדים.

גיל 10 בנובמבר 2011

אני לא חושב שהיא מחפירה, אלא היא טבעית. אפשר להתווכח עליה אם היא מוצדקת או לא, אבל פטרנו הייתה דמות גדולה מהחיים עבור רבים ולכן ההלם כל כך גדול.

דורפן 10 בנובמבר 2011

ניר – לחלוטין. זה אולי המקום הנמוך ביותר שראיתי חברה אנושית מגיעה אליו בגלל הערצה ללגיבורי ספורט. עוות מוחלט של המוסר.

גיל 10 בנובמבר 2011

אני גם מציע לא למהר להגיע למסקנות לגבי פטרנו כי עדיין לא ברור לגמרי מה הוא ידע. אני חושב שיש הבדל תהומי בין ידיעה שמישהו אונס ילד או אפילו מתקלח איתו לבין לשמוע משהו מעורפל לגבי העוזר מאמן לשעבר ולכן אני לא ממהר להסיק מסקנות לגבי כמה הוא חרא. מה שברור זה שהאסיסטנט אשם לא פחות מהתוקף כי הוא ראה במו עיניו, וגם שהפיטורין של פטרנו הם עניין מתבקש בנסיבות שנוצרו.

כדי לקשר את זה קצת לספורט, אני חושב שהעזיבה שלו מסמלת את תום עידן המאמנים הכל יכולים, גדולים מהחיים בקולג'ים האמריקאיים וטוב שכך. שיתרכזו רק באימון אבל שלא יבלבלו לנו את המוח עם כל מיני דיבורים על מוסר ושאר הדברים שלא קשורים לספורט.

אלון 10 בנובמבר 2011

45 שנים, 37 משחקי בול ונשיא מדינה אחד מסיטים אותנו מהעיקר. הדברים האלה כנראה קוראים הרבה, אנשים יודעים ואנשים סותמים את הפה כל אחד מהסיבות שלו.
אני לא זוכר מי מ espn אמר אתמול שאנחנו חיים בחברה שלא מסוגלת לשמור על הילדים שלה, אפשר כמובן גם להוסיף על הנשים שבה.

דורפן 10 בנובמבר 2011

גיל – אני לא יכול למצוא שום פרשנות לכך שאת מה שאמר לסגן נשיא האוניברסיטה לא אמר באותו יום ממש למשטרה.

והתגובה של הסטונדטים מטורפת. ניצחון במגרש הפוטבול מול אונס ילדים. זה מקום חולני מאד.

גיל 10 בנובמבר 2011

אני לא יודע מה נאמר לו ולכן אני לא נחרץ כמוך. אם אכן נאמרו דברים חמורים שמצדיקים התערבות אז הצדק איתך. והתגובה של הסטודנטים היא רגשית לא שכלתנית כמו שלך. כשמישהו שבטחת בו במשך עשרות שנים, מישהו שהיה דמות אב לרבים, מתגלה פתאום באור כל כך שלילי אז קשה לאנשים לעכל את זה.

Amir A 10 בנובמבר 2011

גיל, אתה נותן לסטודנטים של פן סטייט הרבה קרדיט. מדובר בילדים בני 18-22 שרובם הגדול לא מי יודע מה מבריקים. בממוצע הם נמצאים באוניברסיטה שנתיים (אם נניח שחלקם בשנה הראשונה וחלקם בשנה האחרונה) ונושאים כמו מורשת וכדומה לא ברורים להם, כי הם לא יודעים מה זה אומר. הם עושים מהומות כי זה מה שצעירים מטומטמים עושים. מהומות בלי להבין על מה הם עושים מהומות.

גיל 10 בנובמבר 2011

נכון, ולכן במידה רבה אני סלחני כלפיהם.

דורפן 10 בנובמבר 2011

גיל – זה היה ב-2002. היה לו עשור. הוא ביטל את מחנות הפוטבול לנוער של העוזר. הוא נתן לדברים פרשנות של "צריך להרחיק אותו מילדים אבל לא צריך לדווח למשטרה". העובדה שראשי האוניברסיטה מעורבים גם היא מחרידה. אם ברמות הללו אין לאנשים שיקול דעת אין כבר מה להגיד.

גיל 10 בנובמבר 2011

נכון, היה לו עשור אבל אני לא יודע בדיוק מה הוא כן ידע. אני חושב שקל לבקר אחרים כשאתם מנותקים רגשית מהעניין. תחשבו שאתם שומעים שהחבר הכי קרוב שלכם מואשם בדברים דומים, האם הייתם מסגירים אותו מייד למשטרה? קל להגיד שכן, אבל אנשים מוצאים רציונליזציות שגורמות להם לחיות בשלום עם עצמם כי אחרת יש אצלם שבר גדול. אני לא מצדיק דברים כאלו, שלא יובן אחרת, אבל להסתכל על זה בצורה של שחור ולבן לא ממש נכון בעיניי.

דורפן 10 בנובמבר 2011

אני רוצה להוסיף על מה שאמר אמיר. לפני שבוע הורשע הקפטן של פקיסטן בבית משפט אנגלי בהטיית משחקי קריקט. הפקיסטנים – שמספרים לנו כמה הם לא דמוקרטיה וכמה הם נבערים לעומת האמריקאים – הפגינו ברחוב ושרפו תמונות של הקפטן שלהם.

אלון 10 בנובמבר 2011

אמיר, זו אוניברסיטה ציבורית ורוב הסטודנטים שם גדל בפנסילבניה. מגיל 0 הם קיבלו פטרנו לתוך המוח כמו שהרבה ילדים ישראלים מקבלים הרב עובדיה לתוך הוריד. אתה מקבל בדיוק מה שהיית מקבל אם מישהו היה מנסה להתעסק עם הרב עובדיה.
זה לא הופך את זה לצודק רק ליותר מובן.

Amir A 10 בנובמבר 2011

כן, יש בזה משהו. עדיין, כשראיתי את המהומות בטלוויזיה זה נראה יותר כמו טמבלים שמצאו סיבה להפוך מכוניות ולהרגיש קולים מאשר אנשים שפגעו להם באיזו אידיאה.

גיל 10 בנובמבר 2011

ואגב, לפי מה שראיתי עכשיו בESPN הוא אומר שהוא רק ידע שהעוזר היה בקרבת ילדים, ונגע בהם בצורה לא נאותה, אבל שום דבר שקשור לניצול מיני.

אריק 11 בנובמבר 2011

רק

גלן 10 בנובמבר 2011

וכל זה עדיין גורם לי לשאול איפה אני הייתי כשהאיש שאחראי במידה לא מעטה לכך שמפעל חיי הוא כזה מפואר- כמה אני נותן למנגנון ההכחשה שלי לפעול. הקשר הזה פטרנו סנדוסקי לכמה אנשים היה אותו? מה אנחנו היינו עושים?

Amir A 10 בנובמבר 2011

קולין קוהרד שאל הרגע בתוכנית הרדיו שלו שאלה מצויינת. מדוע סנדוסקי פרש בשנת 1999, שנה אחת אחרי שראו אותו במקלחות עם הילד? הוא היה בן 55 – גיל שבו לא פורשים, נחשב למתאם הטוב ביותר בקולג' פוטבול, וסביר להניח שזכה למשכורת יפה מאוד. אז למה הוא פתאום פרש? זו שאלה מאוד מאוד מעניינת שתעשה הרבה גלים לדעתי בימים הקרובים.

גלן 10 בנובמבר 2011

חצי תגובה נמחקה לי. בגדול בשלב זה הפרשה הארורה הזאת הגיע לשלב הנכון. אין מחילה ולמרות שפטרנו – הוחלט שאין לו אחריות פלילית- לטעמי זה דווקא היה צריך לקרות ולוא רק על סמך ההודעה שלו הנוכחית.
אבל אני מסכים עם גיל- יש ביחסים בין שני האנשים הללו כל כך הרבה היסטוריה ומנגנון ההכחשה הארור , זה שבכל כך קלות הופך אותנו ל"לא בני אדם" יודע לעשות פלאים. אני שוא את עצמי איפה אני הייתי בכזאת סיטואציה? כל זה לא הופך רע לטוב והפוך. לא מצדיק כלום ולא נותן מחילה. רק נקודה למחשבה.

גיל 10 בנובמבר 2011

זה בדיוק מה שאנשים לא מבינים. זה לא רק מנגון הכחשה אלא גם רציונליזציה. כשיש לך דברים שלא מסתדרים אם הצורה שבה אתה תופס את המציאות אתה נוטה לפרש אותם בצורה שתפחית את הדיסוננס ותגרום להכי פחות בלאגן. מאוד קל לומר שהיית הולך למשטרה על דבר כזה, וברור שאם תפסו אותו על חם במקלחת אז זה משהו חד משמעי. אבל כשאתה שומע משהו מצד שלישי קל לך להדחיק את זה.

אריאל 10 בנובמבר 2011

לא צריך ללכת רחוק, יש לך פה נשיא מדינה שהורגע במעשים איומים שכל בן אדם צריך להתנגד להם, ועדיין אתה מוצא אלפים שיוצאים לרחובות וצועקים שהוא זכאי.
אריה דרעי גנב כסף של האנשים שלו והם עדיין הגנו עליו.
אנשים לא חושבים ברציונליות במקרים כאלו

אפריים 10 בנובמבר 2011

כמו שכתבתי אצל מנחם, בא לי להקיא.
מי שרוצה להבין למה שיקרא את זה- (גיל, במידה ועוד לא ראית את זה אז זה בשבילך).
23 העמודים של סיכום ממצאי המושבעים.
http://assets.espn.go.com/photo/2011/1107/espn_e_Sandusky-Grand-Jury-Presentment.pdf

(אזהרה, מכיל תיאורים מוחשיים די מזעזעים)

גיל 10 בנובמבר 2011

אכן מזעזע.

אפריים 10 בנובמבר 2011

לטעמי זה צריך להיות הבסיס לכל הדיון.
צי שרוצה לעשות את השיפוט המוסרי (של פאטרנו, של האוהדים, של השתיקה הקולקטיבית) שידע את העובדות קודם.
לדוגמא, איך אפשר להגיד שפאטרנו לא ידע במה מדובר אחרי ששומעים כי למחרת המקרה התייצב אצלו המאמן-מתמחה בבית וסיפר לו על כך?

גיל 10 בנובמבר 2011

כן, אבל החלק של פטרנו כאן שולי יחסית ולפי מה שמדווחים נשמע כאילו הוא אנס בעצמו. פה כתוב שהעוזר דיווח לו אבל לא ברור מה דווח. מאיפה אתה קובע בוודאות שפורנו ידע הכל?

אפריים 10 בנובמבר 2011

ממש לא קובע בוודאות שהוא ידע הכל.
פשוט מסיק מזה שהוא היה הראשון חוץ מאביו של המאמן-מתמחה (שהוא דמות המפתח בכל הנוגע למעורבות פאטרנו) ששמע את תיאור המקרה שהוא ככל הנראה ידע הכל ולא רק שמע דיווחים מעורפלים.

ודרך אגב, אני מסכים איתך.
גם אני קיבלתי את הרושם שפאטרנו הוא דמות מרכזית בפרשה ולכן חיפשתי את התיאורים הישירים. מה שעולה מהם זה שסנדוסקי הוא לא בן-אדם ושחלקו של פאטרנו אומנם מזערי אבל בהחלט לא שולי.
הוא (ורבים נוספים)יכל לעצור את המפלצת הזאת מלפגוע בעוד ילדים.

גיל 10 בנובמבר 2011

אני גם מסכים איתך שהוא כנראה יכל לעשות יותר, אבל מה שקורה עכשיו זה שהוא נתפס כאשם הרבה יותר ממה שהוא באמת, והאתלטיק דירקטור והסטודנט שראה במו עיניו מה קרה כמעט לא מוזכרים.

Amir A 10 בנובמבר 2011

הסטודנט שראה במו עיניו קיבל אישור לקחת חלק באימון הקבוצה במשחק נגד נברסקה.

Amir A 10 בנובמבר 2011

אנא עארף? תשאל את התובע המקורי שלא הגיש בסופו של דבר כתב אישום נגד סנדוסקי. רגע, אתה לא יכול כי הוא נעלם בשנת 2005 והוכרז מת באופן רשמי ב-2010 מבלי שמישהו יודע מה קרה איתו.
הסיפור הזה הולך להישאר כאן הרבה הרבה זמן

תום 10 בנובמבר 2011

אז כן? אם הסיפור הזה יממש רק חצי ממה שנרמז עכשיו זה הולך להיות בקנה מידה של או.ג'יי.

Amir A 10 בנובמבר 2011

אם השמועה שמארק מאדן מרדיו פיטסבורג דיבר עליה ולפיה סנדוסקי סירסר בילדים צעירים לתורמים עשירים תתברר כנכונה, ישראל יכולה בשקט לתקוף את איראן כי אף אחד כאן לא יתייחס לזה. אולי בעמודים האחוריים של הניו-יורק טיימס.

גיל 10 בנובמבר 2011

זה ללא ספק שערוריית הקולג'ים הכי גדולה אי פעם.

ניר 10 בנובמבר 2011

לא ברור למה משמשות ההשוואות המופרכות לקצב או אחרים בתגובות האלה. מדובר כאן על מאמן פוטבול שנמנע מלדווח למשטרה על כפוף לו שאנס ילדים, ועל סטודנטים באוניברסיטה נודעת, שמשלמים בה $25k לשנת לימודים, שמתפרעים בתגובה להחלטה לפטר אותו.

כשיקרה דבר דומה בישראל תוכלו למלא את כל האתר בהסברים על כמה הישראלים פרימיטיבים והמדינה רקובה. אני סומך עליכם. בינתיים זה קורה באמריקה.

אלון 10 בנובמבר 2011

אנשים ידעו והעלימו עין. קצת דומה.

ניר 10 בנובמבר 2011

אנשים ידעו שהוא רודף שמלות, לא שהוא אנס (ודאי לא של ילדים).

אלון 11 בנובמבר 2011

אם מישהו יודע ששר בממשלה מנצל מרות בשביל לשכב עם עובדות זה מספיק בשביל לפוצץ את העניין. העובדה שזה פחות חמור מאונס ילדים לא אומרת שזה בסדר.

MOBY 11 בנובמבר 2011

גם היום שרים וח"כ מקיימים יחסי מין תחת יחסי המרות. עד שאחת מהמשתתפות לא תקבל את מה שהיא רוצה ותחליט שזה לא בהסכמה אי אפשר לעשות דבר.

טל 10 בנובמבר 2011

חלק מתרבות הספורט האמריקאית. אבל הספר שיכתבו על זה? משהו.

מנחם לס 10 בנובמבר 2011

חבל שלא הגעתי בזמן להשתתף בדיון. זה המזל שלי: דווקא במקום שרינה (אשתי שניפטרה 4 שנים אחרי קבלת הדוקטורט) ואני קבלנו את ה-PH.D שלנו ובנותינו קיבלו את ה-BA וה-MA כל הדרק הזה חייב לקרות! הערב אכתוב פוסט נוסף על כך.

Danny - Long Island 11 בנובמבר 2011

So, I am happy that my son picked Wisconsin over Penn State

אביעד mets 11 בנובמבר 2011

אם היה זה נכדו או ילדו, האם גם אז היה מסתפק בלהודיע רק לבוס שלו? לא מצליח להבין איך בכלל יש דיון במקרה נורא כזה.  

דורפן 11 בנובמבר 2011

זה פשוט המבחן המדוייק ביותר: "מה היית עושה אם זה היה הנכד שלך"

גיל 11 בנובמבר 2011

ואם הוא היה אומר שהוא היה עושה אותו הדבר עם הנכד שלו אז כולכם טועים בהתקפות נגדו?

טל בן יהודה 11 בנובמבר 2011

אני עוקב אחרי הפרשה הזו מקרוב מתחילת השבוע וכל פעם שאני חושב על הסנדאסקי הזה, הקרביים שלי מתהפכים ואני רוצה להקיא.

אני לא כל כך מחובר לכל התרבות האמריקאית של פוטבול מכללות והידע שלי על פטרנו מגיע ממש שכתוב באינטרנט, אבל אני לא מסוגל להבין אדם שידע על מעשים כאלה ולא פנה מיד למשטרה (!!). לא למנהל או נשיא האוניברסיטה, למשטרה. זה פשוט אינו נתפס ומוחי אינו מסוגל לקבל את המעשים של כל כך הרבה אנשים במערכת המתואבת הזו של פן סטייט.

רונן, כרגיל הגעת למהות העניין בדיוק ומינימום מילים. אכן לא היה אדם… מזעזע.

אני ממליץ על שני הטורים האחרונים של בחור בשם מייקל ויינרב מ-grantland.com
הכותב גדל בשכונה ליד האונ׳, ליד פטרנו והתחנך על ערכי פן סטייט. מרתק לקרוא כיצד כל האמונות עליהם גדל התפוררו בתוך ימים ספורים בלבד.

אסף THE KOP 11 בנובמבר 2011

מזכיר לי בקטנה את האנס קצב.

במשך שנים אנשים ידעו על ההתנהלות שלו מול נשים, כולל עיתונאים שעכשיו חוגגים לו על הדם, ואף אחד לא טרח להלשין או אפילו לשלוח מכתב אנונימי למשטרה.

אורי 11 בנובמבר 2011

אני רק בן 28 אז אין לי את הנסיון להביע את דעתי באופן מלא, אבל תחשבו לרגע, פעם הוא היה השחקן שלכם ואיזה כוכב הוא היה. שלושים שנה עבדתם באותה המערכת והוא היה עובד מצוין. כמו שמנחם כתב, אכלתם איתו המבורגר עם בירה כמעט כל יום. אחרי שלושים שנים זה כבר לא קולגה, זה חבר.
אז צר לי, אבל למרות הכתיבה המאד יפה (באמת משפט חזק), לדעתי ההתנהלות בפן סטייט זה הכי "להיות בנאדם". רובנו אנשים אנוכיים, וברגע שהדברים נוגעים במישהו שאנחנו מכירים ההתייחסות שלנו שונה מאשר למישהו זר. אין לי ספק שמעבר להרחקתו של סנדסקי הוא גם קיבל 'פליק על היד', הצעות לעזרה נפשית ותמיכה בהתמודדות שלו עם הבעיה. הם חשבו שזה יספיק, וזה התפוצץ להם בפנים. אגב, אין לי ספק שזה רק סיפור יחיד ואולי הגדול ביותר שיש, אבל באמריקה יש הרבה קולג'ים והרבה מאמנים וכמו שאחרי קצב נשים פחדו פחות להתלונן ככה נשמע בקרוב על עוד מקרים בסגנון סנדסקי.

לפני עשור בערך דנתי ביני לבין עצמי בשאלה, אם אני השופט וחבר טוב שלי או קרוב משפחה נמצאים מולי במשפט והכל מראה על אשמתם, מה אני אפסוק? קיוויתי לגדול ולהפוך להיות האדם שיפסוק 'אשם'. כיום אני מבין עד כמה הדבר הזה קשה נפשית.

אורי 11 בנובמבר 2011

חשוב לי שלא תבינו אותי לא נכון, מה שנעשה בפן סטייט הוא נורא. הן המעשה של סנדסקי והן של המערכת.

אבל אין מה לעשות, מי שהיה מעורב בפרשה הם בני אדם, ומעשיהם היו הכי אנושיים שיש. והם יוענשו על כך, בין אם בכלא או בפגיעה בשמם.

אגב דורפן, לא רוצה לפתוח חזיתות, אבל האזכור שלך את גיגסי, תחשוב רגע, מה יותר אנושי. לנסות לטאטא מעשים רעים של חבר שעברתם ביחד 30 שנה בתקוה שהוא ישתנה או לשכב עם אישתו של אחיך במשך שנים? ההנהלה של מנצ'סטר גם לא באה ו'פיטרה' כחלק מחינוך למוסר.
אז נכון, אצל גיגס לא היה שום דבר לא חוקי פרופר, אבל בפן הרעיוני…?

ואגב, אין לי שום דבר נגד גיגסי

דורפן 11 בנובמבר 2011

אורי -ב-1976 פוטר מנג'ר של מנצ'סטר יונייטד שקיים מערכת יחסים עם אשתו של הפיזיותרפיסט, כשהוא נשוי. ובכן – שניהם התגרשו והתחתנו זה עם זה ואפילו חגגו חתונת כסף לפני כמה שנים. אז קשה לי לחשוב על פיטורין פחות מוצדקים. זו הסיבה שלא ניתן להחיל את העניין על מעשים שאינם פליליים – כמו גיגס. גם הנפגעים לא קשורים למערכת.

אז אין פה מה לטאטא. מה אמור לעשות שחקן שיודע על זה? ללכת למשטרה – אין פה שום עניין למשטרה. ללכת לעיתון?

אני חושב שהמבחן שהציע אביעד – מה אם זה הנכד שלך – זה המבחן הראוי. ואגב – לא כולם עומדים בו ואלימות מינית במשפחה היא נפוצה מאד.

גלן 11 בנובמבר 2011

רונן הכל נכון ויפה אבל אני אגיד לך משהו: אני חושב שאני חיי את גו פטרנו לא רע ב20 השנה האחרונות. אני דיי משוכנע שאם הוא היה שומע על מקרה דומה נאמר בקולומבוס אוהיו מכל המקומות הוא היה אומר את אותם הדברים הנכונים שכלנו אומרים כולל כמובן מה אם זה היה הנכד של…. ואתה יודע מה? הוא היה מתכוון להם. הוא נכשל לגמרי ואין לי גרם מחילה כי אין לכך מקום אבל הבנה של סיטואציה לא אומר שסולחים או ממעיטים בגודל העוול. זה פשוט העובדה שזאת מלאכה דיי מתסכלת להיות בן אדם.
ובאסוציאציה זה הזכיר לי מה עשה לי הספר לבד בברלין. כמה שבועות אחרי שקראתי אותו שאלתי את עצמי באובססיה איזה דמות הייתי בספר אם הייתי שם. החיים לא פשוטים אפילו כשכלם פה כבר החליטו שאין בכלל מקום לדיון.

גיל 11 בנובמבר 2011

דורפן, אצלך ואצל אחרים הכל שחור ולבן כי אתם לא חלק מהסיטואציה. אני לא יודע כמה אנשים פה התנסו בסיטואציות דומות אבל הן מאוד מאוד מורכבות מבחינה אנושית ולומר שצריך לעשות X וY זה הדבר הכי קל בעולם שגורם לכולם לצאת נאורים אבל מתעלם מזה שכולנו בני אדם. אני יכול לתת לך דוגמא מאישתי שעובדת עם ילדים ורואה הרבה פעמים דברים שאולי מעידים על הזנחה או אלימות כלפי הילדים אבל הם כמעט אף פעם לא 100% ברורים. אז היא הולכת לממונים עליה ולפעמים מבררים הלאה ולפעמים לא, אבל רק לעיתים נדירות באמת קוראים לרשויות להתערב.

אני חושב שיותר מהכל, המקרה הזה מלמד אותנו להיות קצת יותר חשדניים ופחות סלחניים אם חס וחלילה מקרה כזה יעמוד בפנינו. אני רוצה לקוות שבמצב דומה אני אתנהג אחרת אבל עד שזה יקרה, ובכל ליבי אני מקווה שלא, אני לא יכול לדעת.

אורי 11 בנובמבר 2011

אולי הפיטורין לא היו מוצדקים אבל בסופו של דבר זאת הייתה עוד לבנה שממנה נבנתה הגעתו של סר אלכס אז יצא לכם רק טוב מכל העניין :)

מבחינת רעיון הפלילים, יש מדינות שבהן ניאוף דינו סקילה (לא שאני מסכים עם זה אבל שוב רק להדגיש את עניין המבט הסובייקטיבי הקיים לסיטואציות שונות) והיו כבר חברות אנושיות בהן קיום יחסי מין עם המנטור/מדריך/מורה היה חלק מקובל בתהליך החניכה (אם אינני טועה בין השאר בחברה היפנית כאשר צעיר היה גדל להיות סמוראי אבל אל תתפסו אותי במילה).

אז כן, מנקודת הראות שלנו כרגע יש לנו חריצת דין אחת, ולדעתי זאת גם תהיה התוצאה וזאת גם התוצאה הנכונה, לפחות למען יראו וייראו, אבל אני ממש לא מאחל לאף אחד להיות בנעליו של פטרנו בבוקר בו הסטודנט בא לדבר איתו.

תרשה לי לחזור שוב לעניין הפלילים. אני בטוח שמבין המגיבים בחומרה יש לא מעט ששמעו על עבירה כזאת או אחרת בחייהם או אפילו עברו כזאת בעצמם. בין אם זה לא לעצור בעצור, להעביר שעור פרטי בלי לתת קבלה ולדווח למס הכנסה או להעביר 4 בלוקים של סיגריות במקום שניים כי זה מה שהחוק מרשה. אז נכון, אלף אלפי הבדלות מניצול מיני של קטינים אבל לכאורה בעבירות הללו יש יותר מהלא חוקי ממעשיו של גיגס, וכמו עם סמים שהטענה היא שמי שמתחיל בג'וינט יסיים עם מזרק אפשר לטעון שעבירה על חוק קטן חייבת דיווח כמו עבירה על חוק גדול. אז עכשיו בוא נחזור רגע לג'ו, שהכתם שיהיה עליו עכשיו הוא לטעמי אות קין יותר גדול מכל עונש אחר שיכולים לתת לו במערכת החוקית, האם לדעתך היה לו קל לחיות עם עצמו בידיעה שחבר טוב יושב מאחורי סוגר ובריח לשארית חייו ב"אשמתו הישירה" כי הוא הלך למשטרה? אז נכון, הרבה ילדים ינצלו אבל אותם ג'ו לא מכיר, את סנדסקי כן…

לעתים להיות אנושי זה כואב, גם אם זה מגיע באיחור של כמה שנים.

דורפן 11 בנובמבר 2011

גיל – אני בהחלט מבין את הלבטים של אנשים כשדיווחים על אלימות נגד ילדים יכולים להרוס משפחות, או חלילה לגרום לאלימות רבה יותר. במקרה הזה מה שעמד בצד השני היא איכות הההגנה נגד הריצה והסקונדרי. כל המקרה הוא תמונה מחליאה של חברה שהפכה את הפוטבול לאלוהים שלה. סגן נשיא אוניברסיטה – סגן נשיא אוניברסיטה! – לא מדווח. אנשים מפגינים בעד המאמן ולא נגדו.

סלח לי – כולם ירדו מהפסים ולא מורכבות אנושית. זה אובססיה מטורפת למשחק מטופש.

גיל 11 בנובמבר 2011

המערכת אכן דפוקה, אבל למה הפכו את פטרנו לאשם העיקרי? יש לך אסיססטנט בן 28 שראה את הדברים בצורה חד משמעית ועליו מוטלת האחריות לוודא שפטרנו, האוניברסיטה והמשטרה יודעים בדיוק מה קרה שם. לא מדובר באיזה סטודנט זב חוטם בן 18. אני מסכים לגמרי שהמערכת כשלה כשל חמור ואם משהו חיובי יצא מכל העניין אז זו תהיה חוסר האהלהה של מאמני קולג'ים.

לגבי ההפגנות, הן דווקא די מובנות לי. קודם כל, לא כולם מפגינים בעדו והסטודנטים חצויים. אלו שכן בעדו גם סובלים ממשבר והרבה יותר קל לתמוך בו מאשר להודות בפני עצמם שהוא לא מה שחשבו שהוא.

קורא 12 בנובמבר 2011

רונן, אלה בכלל לא לבטים, מדובר בדיסוננס קוגניטיבי. תחשוב על זה ככה, מדובר בבן אדם שהוא חבר מאוד קרוב שלך שלושים שנה או משהו כזה, והמבנה הרגשי שלך צריך להכריע בין ההכרה שמדובר בחרא של בן אדם, ומה זה אומר עליך שאתה חבר של הטיפוס הזה שלושים שנה, ומה זה אומר לגבי יכולת השיפוט שלך, ומה זה אומר על האדם שאתה אם אתה חבר שלו, לבין להגיד לעצמך, אוקיי, אז הוא חטא, אני ארחיק אותו מילדים ואדווח לרשויות ויהיה בסדר. אני חושב שרוב האנשים חושבים שהם היו הולכים למשטרה במקרה כזה, אבל מעשית, רובם מנסים להקטין את האש כי זה פחות מתנגש עם התפישה העצמית שלהם.

Comments closed