למה פן סטייט תשחק היום נגד נברסקה?

אני תוהה למה המשחק של פן סטייט היום חייב להתקיים

כי מכרו את כל הכרטיסים.

כי כבר נקבע שידור טלוויזיה.

כי אי אפשר להעניש את השחקנים.

כי אי אפשר להעניש את האוהדים.

כי אי אפשר להעניש את נברסקה.

כי זה לא פוגע בחקירה.

כי כבר גמרו לחקור.

כי פוטבול זה משהו מאד מאד חשוב.

כי חייבים להמשיך.

כי חייבים להביע הזדהות עם מפעל חייו של פטרנו.

כי לקרבנות ההתעללות זה כבר לא משנה.

*

האמת היא שאף תשובה לא נכונה. התשובה היא אחרת:

כי שחקניה לא עברו על חוקי הNCAA. אם היו מגלים ששחקנים קיבלו הלוואה מפוקפקת מאוהד או רכב שכור בחינם – המשחק הזה אולי לא היה מתקיים.

דה באזר בפייסבוק

102 Comments

רון 12 בנובמבר 2011

וטוב שכך..
שיתחילו חקירה מסודרת, ואם יהיה מקום להעניש את המכללה אז שיענישו.. לעצור עכשיו הכל לא ייתן כלום.

גיל 12 בנובמבר 2011

אתה בטוח לגבי השורה האחרונה? קאם ניוטון המשיך לשחק למרות החשדות והכל. מקסימום היו נותנים מכה קטנה על היד וממשיכים לשחק.

אבל אם לענות לשאלה שלך, ממשיכים לשחק כי קודם כל השחקנים משני הצדדים באמת לא אשמים בכלום. דבר שני, זו דרך טובה לתעל את כל הרגשות של המעורבים למשחק. נכון, יש את העניין של הכסף אבל מי בדיוק אמור היה להורות על ביטול המשחק? הביג טן? פן סטייט? ובאיזו תואנה?

דורפן 12 בנובמבר 2011

רון – אני לא מדבר על להעניש. אני חושב שפן סטייט הייתה צריכה לבקש לא לשחק. כדי למנוע כל מיני "הפגנות תמיכה" לפני שהעובדות מתבררות.

גיל – כן. פן סטייט הייתה צריכה לבקש לא לשחק. אתה שוכח את האתוס שספורט המכללות כל כך מדגיש – שהוא מייצג משהו נעלה יותר מסתם ספורט לצרכי בידור.

אריאל 12 בנובמבר 2011

אני חושב שעכשיו ברור שהאתוס הזה מופרך מיסודו. זה ספורט לצורכי בידור ובדיוק בגלל זה ימשיכו לשחק אותו גם היום

גיל 12 בנובמבר 2011

אבל זה נכון במידה רבה. אני מבין את הרצון לשבור את הכלים ולהראות שאלו דברים שלא יכולים לעבור בלי שתיקה, מצד שני אנשים רוצים לחזור לנורמליות, הנה עובדה שאפילו פה בבלוגים לא מפסיקים לדבר על הנושא מכל הזויות.

ואגב, היה היום לא מעט ספורט מעניין. פלייאוף העלייה ליורו עם טורקיה שמפסידים בבית לקרואטיה. מוקדמות המונדיאל בדרום אמריקה וארגנטינה עם תיקו ביתי מאכזב נגד בוליביה, עונת המכללות התחילה באופן רשמי עם משחק ראשון אי פעם על נושאת מטוסים (קשור לוטרן דיי, כולל הנשיא ואישתו נוכחים). ופדרר משיג את הניצחון ה800 שלו.

יאללה, מחר סטנפורד נגד אורגון. אומרים שלסטנפורד יש איזה קווטרבק עם פונטציאל.

גיל 12 בנובמבר 2011

אגב, כמו שיש הפגנות תמיכה יש גם מחאות וצעדות תמיכה בילדים. זה לא שכולם מדברים בקול אחד.

אריאל 12 בנובמבר 2011

הרבה יותר תמיד קל להדגיש את השלילי. אני ראיתי אתמול תמונות מעצרת סטודנטים של פן סטייט, שאנשים בכו שם – ולא בגלל שפיטרו את פאטרנו.
ילדים מפגרים הופכים כמה מכוניות והופכים את זה לאישיו העיקרי

ניר 12 בנובמבר 2011

כן, התשקורת מתרכזת בקומץ של עשבים שוטים

דורפן 12 בנובמבר 2011

אריאל – מה שהיה יכול להכניס הרבה מאד כנות לעצב שלהם הוא לערוך את העצרת במקום משחק הפוטבול.

יובל (אחר) 12 בנובמבר 2011

רונן, אני חושב שלפני שמכתימים את כל ספורט המכללות כדאי לזכור שיש המון אוניברסיטאות ומכללות בארה"ב, ושרק חלקן הקטן נמצא בקטגוריה הבכירה שמגלגלת כל כך הרבה כסף.
עבור רוב המכללות קבוצות הספורט השונות (בטח אלו באתלטיקה, נניח, או למעשה בכל דבר שהוא לא פוטבול או כדורסל) לא משמשות כמכונת מזומנים אלא באמת כדרך לחנך לערכי ספורטיביות, לבנות מסורת לאוניברסיטה ולשמור על קשר עם הבוגרים.
אבי עשה את הדוקטורט שלו בקאל-טק, ויש שם סיפור מפורסם על קבוצת הכדורסל של האוניברסיטה (שמורכבת כולה מדוקטורנטים לפיסיקה, הנדסה וכיוצא בזאת) שלא נצחה משחק רשמי במשך עשורים. אפילו עשו על זה סרט פעם: http://www.quantumhoops.com

דורפן 12 בנובמבר 2011

אז אם הערכים הללו קיימים פן-סטייט נגד נברסקה יכול להדחות עד שיהיה קצת יותר מידע על הפרשה הזו

יובל (אחר) 12 בנובמבר 2011

אני לא טוען שהם קיימים בפן-סטייט. אני טוען שבעוד שיש חלק קטן מתוך כלל ספורט המכללות שהתנתק והפך להיות משועבד לכסף העצום שהוא מקבל מרשתות הטלוויזיה (וזה עוד לפני שדיברנו על תעשיית ההימורים סביבו), הרי שהרוב הגדול עדיין משוחק בצורה חובבנית אמיתית. הבעיה היא שפן-סטייט ודומותיה הם הפנים של הספורט הזה, ואף אחד חוץ מהמקומיים לא מתעניין במכללות הקטנות מהקטגוריה השלישית.

אפשר אולי להשוות את זה לכדורגל: אתה נוהג לכתוב הרבה, ובצדק, על ההשחתה שהכסף הענק של אוליגרכים, אנשי עסקים ציניים והטכנוקרטים של אופ"א ופיפ"א השיתו על הכדורגל המקצועני. אבל אני חושב שעדיין יש סיכוי שקבוצה קטנה מהליגה השלישית באנגליה מתקיימת לפי אותם אתוס וערכים שלפיהם היא שיחקה גם לפני עשרים שנה.

אריאל 12 בנובמבר 2011

לא, האמת היא שגם אם אחד השחקנים היה רוצח את המשפחה של הבוסטר הכי גדול של פן סטייט, תוך כדי שהוא לוקח ממנו הלוואה מפוקפקת – המשחק עדיין היה מתקיים.
אני חושב שצריך לעשות הפרדה. בדיוק כמו שג'ו פא הוא לא דמות חינוכית ולא איש גדול מהחיים, אלא מאמן מצוין ורב זכויות עם שיפוט מוסרי קלוקל, ככה חטיבת הפוטבול של פן סטייט היא קבוצת פוטבול ולא משטרה מוסרית.
כן, אני יודע, יש פה טעם לפגם. אבל בדיוק כמו שאני לא רואה סיבה לשילוב של הימנונים במשחקים של קבוצות כדורסל או מצעדים צבאיים במשחקי כדורגל, אני גם לא רואה סיבה לערבוב של משהו שקרה מחוץ למגרש – נורא ככל שיהיה – לבין מה שקורה על המגרש.
מה שצריך היה לקרות זה לא ביטול של משחק הפוטבול, אלא משהו מחוץ לו מצד האוניברסיטה והשחקנים. הקמה של קרן ענקית לתמיכה בילדים נפגעי תקיפה מינית. יציאה של השחקנים לעזרה בקהילה. אלוהים יודע מה, אבל לא חסר.

ניינר 12 בנובמבר 2011

כי ככה זה צריך להיות.פשוט מאד. הסניורים שזהו משחק הבית האחרון שלהם לא צריכים לסבול, מה גם שכל המשפחה של מנחם באה לצפות בהם

אפריים 12 בנובמבר 2011

לא מוצא אפילו סיבה אחת למה לא צריך לשחק.

AVG. Joe 12 בנובמבר 2011

LET THE GAME BEGINS
המשחק הוא החשוב.
מתוך התחרות הצמודה, מתוך ההתמודדות
צומח הדור הבא של האמריקאנוס קפיטליזמוס
THE SHOW MUST GO ON
התנועה של הדברים הכרחית
כל עוד יש תנועה יש חיים
JUST WIN BABY
תנצח, רק תנצח, בייבי
וההיסטוריה כבר תכתוב את עצמה

אלון 12 בנובמבר 2011

היתה פעם תערוכה במוזיאון ישראל של חומר מהגנזך הרישמי שראה אור בפעם הראשונה. ביןם היתר היה מברק של (נדמה לי) אבא אבן ממינכן מיד לאחר הרצח, או למצער אחרי החטיפה. הוא כותב שהמשחקים יימשכו כי: 1. לדעת הועד האולימפי אין להכנע לטרור והמשחקים חייבים להימשך. 2. לטלוויזיה הגרמנית אין משהו אחר לשדר.
סתם נזכרתי בזה
ולעצם הדיון, אריאל צודק.

אריאל 12 בנובמבר 2011

והכי חשוב, התחילה עונת כדורסל מכללות הלילה, לא? אפילו דיוק ניצחו..

גלן 12 בנובמבר 2011

מה זה כדורסל מכללות? המשחק הזה שהבאקייז מועמדים כל שנה?

גלן 12 בנובמבר 2011

למרות שהלוגיקה שלי בארוע הזה שונה משל רונן עד לשלב זה אני מסכים איתו בסופו של יום. המשחק הזה והעונה הזאת של פן סטייט הייתה צריכה להתבטל. האלומני יפגשו במסיבות שלהם ( למי יש בכלל מצב רוח לפגישות) והעולם לא היה נופל. שום דבר טוב לא יכול לצאת מהמשחק הזה וזה עוד שיש לי אינטרס שנברסקה יפסידו. שאלו מי היה צריך לבטל? בראש ובראשונה פן סטייט וההנהגה החדשה שלה. חוץ מהבנפיט שהשבוע הזה כל כך מטורף ולא בטוח שזה עלה לדיון בזמן אין לי הצדקה. ונדמה לי שדווקא במקרה הזה ה ncaa לא היה מתרעם אם המשחק היה לפחות נדחה.

מנחם לס 12 בנובמבר 2011

מה פתאום לבטל את המשחק? אין אפילו סביבה אחת לכך.

באבא ימים 12 בנובמבר 2011

נגיד שכל קו ההתקפה היה לוקח הלוואה מפוקפקת האם המשחק לא היה מתקיים?

גלן 12 בנובמבר 2011

באבא אני אגיד לך איפה הבעיה. ביטול כזה גם בסביבות נאורות יותר או פחות נתפס הרבה פעמים כסימן של אשמה וחולשה. נדמה לי שאשמה קיימת כאן והיא נהירה לקברניטי המוסד.החדשים
. זאת האפשרות שזה ייתפס כחולשה הם אינם סובלים.

גלן 12 בנובמבר 2011

ועוד משהו למה היה צריך לבטל את המשחק וזה משיחה שעשיתי עם פיגורה דיי מקושרת לעולם המכללות- בלאגן אטומי היום בביבר סטדיום ולמרות הציניות האינסופית של ה ncaa בהחלט עשוייה להביא בסוף את psu למקום שרק מכללה אחת הגיעה אליו לפני כן smu. יהיה יותר מדי על מה להגן. לא היה סקנדל כזה אף פעם ומיזעור נזקים יכלול צעדים קשים.

מנחם לס 12 בנובמבר 2011

עבורי, ועבור שאר בוגרי פן סטייט, לבטל היום את המשחק בגלל שעוזר מאמן התעסק באקט מיני עם ילד שלא קשור לפן סטייט, ועוזר המאמן עשה זאת כשכבר לא היה עוזר מאמן, ולא בתכנית של פן סטייט אלא רק בהשכרת מקום, והמאמן הראשי – כשנודע לו המעשה שנעשה בתחום האוניברסיטה – דיווח על כך לממונה עליו, האתלטיק דירקטור, שדיווח על כך לממונה עליו – סגן הנשיא – ושם זה נעצר, זה כמו שבגלל שכומר אנס ילד בתכנית דתית שלא שייכת לכנסייה אבל נעשתה בתחומי הכנסייה, והבישוף שנודע לו על כך הודיע זאת לקרדינל, ושם זה נעצר, ובגלל זה מבטלים את חג המולד בעולם לאותה שנה.

MOBY 12 בנובמבר 2011

לא הגזמת
כן מבטלים את המיסה השסועית עד הבנת המקרה.

גיל 12 בנובמבר 2011

הם לא יגיעו למצב של SMU, ולמה בדיוק? אין לפשעים קשר ישיר לפוטבול אז למה התוכנית אשמה? אולי בכלל שיסגרו את האוניברסיטה בכלל?

דורפן 12 בנובמבר 2011

גיל – בוא נגיד שלפני שבוע לא ידענו כלום על המקרה. אז בוא נחכה ונראה כמה אנשים ידעו

גיל 12 בנובמבר 2011

אוקיי, אז בוא נחכה, למה לשפוט אותם כבר עכשיו?

דורפן 12 בנובמבר 2011

אתה לא מבין – זה לא לשפוט. לשפוט זה לשפוט את היחידים. לבטל את המשחק והחגיגה זו איזשהי הצהרה של מוסד חינוכי – מ-ו-ס-ד ח-י-נ-ו-כ-י – שזה הדבר החשוב כרגע. לחקור ולברר מה קרה עם הקרבנות. כן – שחקנים ששיחקו ארבע שנים לא יקבלו את יום הסניורז שלהם. זה נורא נורא נורא נורא נורא נורא נורא נורא נורא נורא נורא נורא לא חשוב.

הדבר הכי פחות חשוב כרגע זה להוכיח שפן סטייט יכולה להמשיך. ביטול משחק אחד מול נברסקה או דחייתו בשבוע הם לא עונש. הם מינימום של מינימום של טעם טוב.

אבל לאט לאט אני משתכנע שאני באמת לא מבין שום דבר לעומת מי שחי באמריקה. קולג' פוטבול זה באמת דבר הרבה יותר חשוב מכל דבר בעולם

גיל 12 בנובמבר 2011

תראה, לי אישית באמת לא איכפת אם המשחק מתקיים או לא. אני לא חושב שביטול משחק משרת איזו שהיא מטרה כלשהיא מלבד היותו משהו סמלי. זה לא מקדם את החקירה, את ההבנה של הנושא, הזדהות עם הקורבנות או מה שזה לא יהיה. את כל הדברים הללו אפשר לעשות גם אם יש משחק וכחלק מהמשחק (כמו דקת הזדהות).

lester b pearson 12 בנובמבר 2011

osu had 6-7 players last year that were banned for a game and that was not canceld..
why punish young men that did notin'
jo pa is out/sandunsky will pay his debt in prison-and i have a hunch they dont like chiled mullesters in the big house and he will find it out the hard way;(

באבא ימים 12 בנובמבר 2011

אפשר לנתח את הפסיכולוגיה של הנהלת האוניברסיטה מכאן ועד לאן ארבור. אפשר גם לחשוב שהסיבות שרונן מנה בציניות הן אכן סיבות אמיתיות. מה שעדיין לא מצאתי זה את הטיעון שבאמת ישלול את התוקף של אותן סיבות.

אורי הברווז 12 בנובמבר 2011

אין צורך לבטל את המשחק. אם אתה באמת רוצה שסטייט קולג' תישרף עד היסוד, תיקח את הדבר הנורמלי היחיד שנשאר לאוניברסיטה הזאת – 60 דקות לשכוח מהכל ופשוט לשחק.
אתמול היתה עצרת הזדהות עם הקורבנות, אני באמת מאמין שהמשחק יהיה המשך לזה ונחזור לראות את פן סטייט שהכרנו תמיד – של האוהדים ולא של ההנהלה.
בעניין אחר – היום המשחק שחיכיתי לו כל השנה, סוף סוף יש לי הזדמנות לא לחשוב על עניינים אחרים ולהתרגש.

מנחם לס 12 בנובמבר 2011

מה שהכי מטרף את דעתי היא העובדה שכשכמרים ונזירים (ורבנים) – שהם, כאילו, שומרי ומטיפי המוסר של היעולם – עושים זאת, זה עובר לבישוף, ולקרדינלס, ואז מעבירים את החוטא לכנסייה אחרת. אבל כשזה קורה במוסק אקדמאי חשוב, ובספורט, כל העולם מתעסק בזה.

מסקנה? ספורט חשוב (ונחשב) הרבה יותר מדת.

AVG. Joe 12 בנובמבר 2011

מל, בדיוק בעניין זה..
תראה בתגובה לפוסט PSU

דורפן 12 בנובמבר 2011

מנחם (וגם אפרים ובאבא) – זה יהיה מסר נפלא לעולם שהדבר שמטריד את פן סטייט הוא לא שמה של האוניברסיטה, לא המורשת של המאמן הראשי שבמקרה הטוב הוא חסר אחריות בצורה מחפירה, לא זה שהבוגרים כבר הכינו את המסיבות שלהם, לא קבוצת הפוטבול המזויינת, אלא הילדים שזיינו אותם.

פן סטייט משדרת שהיא פגועה ותעשה הכל לנקות את שמה. אבל ששמה הוא הדבר החשוב פה.

ועוד דבר מנחם. זה שהכנסיה יותר גרועה זה טיעון מאד מאד עלוב. אתה מציע שבגלל שתפסו מכללה מחפה על אנס ילדים נדון עכשיו בכנסיה?

אורי הברווז – להגיד שהקבוצה שייכת לאוהדים מאד לא מדוייק. זה לא פרנצ'ייז מקצועני אלא קבוצה ששייכת לאוניברסיטה.ומכיוון שהיא אוניברסיטה היה עדיף שלא תעלה למגרש עד שלא תעשה בדיקה לגבי כל עוזר כל פקיד כל אפסנאי וכל בוסטר – לגבי כמה הוא ידע. אבל אולי השלימו את החקירה כבר והכל בסדר.

אני שמח שרק שבוע אחרי שלא ידעתם מהסיפור אתם כבר בטוחים שאין שום עוזר מאמן שם שידע. טוב נו, פוטבול, לנקות את הראש.

ניר 12 בנובמבר 2011

מפליא לקרוא את התגובות הסלחניות כאן. נדמה לי שהמגיבים לעיל היו כותבים לגמרי אחרת אם הספור הזה היה קורה בקבוצה בליגת העל, עם אבי לוזון שהיה מאשר להם לשחק ואיזה פמיליה מתפרעת במחאה על פטורי המאמן.

(אני גר בארה"ב כמה שנים, יש פה הרבה דברים שראוי להעריך ולאמץ, אבל לא הייתי בוחר את ההזדהות המוחלטת עם האלמה מטר כאחד מהם)

דורפן 12 בנובמבר 2011

בדיוק – אלו אנשים רציניים בחליפות. מדובר פה במורשת של ענק כמו ג'ו פטרנו. בתרבות של הקשר עם האוניברסיטה. לא עסק פרימיטיבי.

Amir A 12 בנובמבר 2011

ניר, ההזדהות הזו עם האוניברסיטה שיצאת ממנה היא הבסיס שמביא אנשים לתרום כספים לאוניברסיטאות האלו. וזה מה שמאפשר לארה"ב להחזיק מערכת השכלה גבוהה טובה יותר מאשר שאר העולם. בלי ההזדהות הזו לא היו תרומות של גורמים פרטיים (כמובן שאני לא מדובר על מקומות כמו ייל והארווארד אלא על מקומות פחות זוהרים) והרמה של האוניברסיטאות היתה הרבה יותר נמוכה.

ניר 12 בנובמבר 2011

פה אני יודע שאני בוודאות במיעוט בדהבאזר, אבל לדעתי המערכת השניה הכי דפוקה בארה"ב (אחרי הבריאות) היא ההשכלה הגבוהה. דוגמאות:

1. האוניברסיטה המדוברת גובה יותר מ 25 אלף דולר שכ"ל שנתי (אם אתה תושב פנסילבניה, חצי מזה). מאה אלף דולר לתואר, והיא זקוקה לתרומות.

2. את מאה אלף הדולרים האלו משלמים סטודנטים שיוצאים אח"כ לחיים עם שק כבד של הלוואות שצריך להחזיר, או ההורים שלהם שסחבו את השק הזה מאז שנולדו.

3. אבל אין להם ברירה, כי המערכת האמריקנית, בגלל הנאמנות המגוחכת לאלמה מטר (להשוואה: בישראל די מוזר לשמוע מישהו מעל גיל 25 מדבר על היחידה הצבאית שלו. בארה"ב אתה תכופות פוגש אדם בן ששים, שעשה משהו בחיים, ומגדיר עצמו כ Yalie או איש הרווארד) דורשת מהם תואר מאוניברסיטה ראויה. מה שגם משמר את פער המעמדות, כי אם אתה לא מרקע מבוסס ולא זכית למלגה, לא תוכל ללמוד במקום כזה.

4. ובסופו של דבר, איכות התוצר מוטלת בספק. עבדתי עם מהנדסים בוגרי MIT, הם לא היו טובים בשום דבר מבוגרי טכניון. כנ"ל לגבי בוגרי MBA של הרווארד או וורטון.

למה בעצם קולג' פוטבול זו הדרך הנכונה? למה כדורגלן במכבי חיפה שעושה תואר באוניברסיטה לא חי בעצם במערכת בריאה יותר, שבה יש הפרדה בין האקדמיה לספורט, אין חשש לקומבינות אקדמיות מחד ואין בעיה לקבל משכורת לפי השווי כספורטאי מאידך?

מנחם לס 12 בנובמבר 2011

אני מקווה שהפרשה תעבור למקום אליו היא שייכת – בית המשפט – והנאשמים לפי החוק יקבלו את עונשם החמור שמגיע להם, ושהפרשה תגביר פי מאה את המודעות בניצול ילדים למטרות מין.

ובינתיים, ועד אז – PLAY BALL!

!!!"WE ARE!!! PENN STAT!" – הקריאה בת מאה ועשרים השנים תמשיך להדהד לעבר הרי הניטאני המסובבים את האיצטדיון.

הערב – קרב אגרוף גדול בין פאקוויו ומרקיז בלאס ווגאס!

גיל 12 בנובמבר 2011

הבעייה היא שאתם מזהים את המעשים הנתעבים שנעשו עם קבוצת הפוטבול. נכון שמדובר בעוזר מאמן לשעבר ואסיסטנט של הקבוצה אבל אין קשר ישיר בין המעשים לספורט. אני לא מבין במה ביטול של המשחק יתרום במשהו לכל הפרשה הזו. אפשר להזהות ולמחות גם אם יש משחק ואפילו בזמן המשחק עצמו כפי שאני מניח שיקרה.

דורפן 12 בנובמבר 2011

גיל – איך אתה למשל יודע כמה אנשים היו מעורבים. למשל הקווטרבק קואץ' הוא הבן של פטרנו. אתה לא רוצה לדעת קצת יותר לפני שממשיכים?

אבל זו לא הסיבה שלא צריך לשחק. כל התזמורות, הדיבורים של הפרשנים "לנצח עבור ג'ו" זה מאד בטעם רע.

גיל 12 בנובמבר 2011

כן, בהחלט אני רוצה לדעת יותר. אבל יוצא שאתה ואחרים הפכו לשופטים לפני שהחקירה הסתיימה וזה נראה לי לא מוסרי לעשות. מאוד יכול להיות שכל קבוצת הפוטבול ידעה ושיתפה פעולה ומצידי שאז יסגרו את התוכנית, אבל למה לנקוט בצעד די קיצוני כמו ביטול משחק לפני בירור העובדות?

אני לא שמעתי דיבורים של פרשנים שאמרו שצריך לנצח בשביל ג'ו אלא שזה מה שהם חושבים שהסטודנטים מרגישים. אני אעקוב אחרי השידורים היום ונראה מה באמת יגידו.

דורפן 12 בנובמבר 2011

הדיון ביננו תם ברגע שאתה חושב שביטול משחק פוטבול זה צעד די קיצוני.

אני רואה את השידור של המשחק וכבר שמעתי את זה בפאנל.

כמובן שיש גם צ'ירלירדס ותזמורת. הרי אנחנו לא רוצים להרוס להם.

גיל 12 בנובמבר 2011

אני חושב שזה צעד די קיצוני כי הוא לא היה משרת שום מטרה מעשית, וכי הרבה מאוד אנשים מעוניינים בו. אני לא מדבר אפילו על ההשלכות הכספיות של ביטול כזה אבל אני מודה שאני מתקשה להבין את התועלת בביטול כזה.

מנחם לס 12 בנובמבר 2011

ה-VIGIL אמש בפן סטייט בהשתתפות 25,000 סטודנטים עם נרות לזכר קרבנות האונס, דקת הדומייה באיצטדיון בהשתתפות 110,000 צופים שלב כולם עם קרבנות האונס, הם התשובה למה המשחק חייב היה להתקיים, וזה כל מה שנותר לי לומר בעניין.

דורפן 12 בנובמבר 2011

אפשר לקיים דקות דומיה ועצרת באיצטדיון גם בלי פוטבול. אבל כן – עבור הציבור הזה המשחק חייב להתקיים. אלא הם ערכיו – פוטבול ופן סטייט מעל הכל.

אורי הברווז 12 בנובמבר 2011

דורפן אם היית צריך איזושהי הוכחה למה צריך לשחק את המשחק הזה, ראה את התפילה המשותפת לקבוצות פן סטייט ונברסקה לפני בעיטת הפתיחה.

דורפן 12 בנובמבר 2011

אורי – אני רואה טקסים. אני שומע דיונים "איפה ג'ו רואה את המשחק" והתפילה מרגשת אותי כמו תפילות הכנסיה הקתולית. באמריקה מתפללים לפני כל משחק ואחריו. זה רק מוסיף לצביעות.

בבית הכנסת בסוף הרחוב שלי מתפללים גם אם אין משחק פוטבול.

כמו שאמרתי – זה רק בגלל שאינני מסוגל להבין כמה חשוב לקיים משחק קולג' פוטבול.

אורי הברווז 12 בנובמבר 2011

אוקיי, מקבל את ההערה.
אם אינך מסוגל להבין זה בסדר גמור. כמו שאמרתי בהערה אחרת, בתור אחד שחי ונושם קולג' פוטבול, בשבילי זה ברור כשמש למה כן צריך לקיים את המשחק.
הרבה בשביל אוהדים ותיקים שבאים להראות – אנחנו כאן ואנחנו פן סטייט למרות הכל. הם חייבים את זה לעצמם. האווירה היום במשחק היא אווירה מיוחדת שהייתי יכול להשוות אותה אולי רק למשחק הראשון ב-וירג'יניה טק אחרי הטבח, ואפילו לזה כמות הרגשות לא מתקרבת.

מנחם לס 12 בנובמבר 2011

רונן, מספיק בבקשה. שמענו אותך, ואנחנו יודעים שלדעתך לא צריך היה לשחק, ושתפילות לא מרגשות אותך. זה לא הונגריה כאן, אוקיי? רובנו מאמינים בתפילות, בבקשות סליחה מאלוהים, ובהדלקת נרות להביע את כאבינו.

גיל 12 בנובמבר 2011

ואגב, רונן, אני חושב שאתה ממעיט ערך בחשיבות של אירועי ספורט לאחר טרגדיות ואסונות באיחוד הקהילה. אחרי התקפות הטרור ביטלו משחרים בבייסבול ופוטבול אבל כשהם חזרו, כל הטקסים על המגרש היו מאוד מרגשים ושחקנים וצופים זוכרים אותם כאחד הארועים הכי חשובים בחיים שלהם. טוב שיש את הספורט לדעתי לתעל רגשות ולהפגין הזדהות. יש משהו מאוד עוצמתי בדקת דומייה לפני איצטדיון של מאה אלף צופים.

דורפן 12 בנובמבר 2011

כל שאתה כותב הוא על חשיבות האירוע לפן סטייט. שאני מתרשם שזה הדבר הכי חשוב כאן.

אני יותר מכבד מי שמגיע לעצרת הזדהות בלי מופע אמנים או משחק פוטבול כצ'ופר

גיל 12 בנובמבר 2011

נכון, וזה השיקול העיקרי בעיניי, החשיבות של המשחק לאוניברסיטה.

דורפן 12 בנובמבר 2011

גיל, אורי – אני לא מזלזל בעניין הרגשי לפן סטייט. אני פשוט נותן לו חשיבות מועטה.

מה שהכי מטריד אותי. כשאנחנו רק כמה ימים אחרי הסיפור איך האוניברסיטה כל כך משוכנעת שבצוות האימון למשחק היום אין מישהו שגם השתתף בשתיקה? למשל ג'יי פטרנו. לרגע אינני חושד באיש – אבל אפשר להיות משוכנע שלא ידע משהו משיחות עם אביו? אני באמת לא רוצה להוסיף עליו כי אינני יודע עליו דבר- אבל להגיד שמשוכנעים ב-100 אחוז שכל המאמנים לא בעניין?

גיל 12 בנובמבר 2011

רונן, אתה בוודאי יודע שיש את עניין החפות. זה מאוד מסוכן להתחיל לזרוק האשמות לכל מיני כיוונים כשאין עדיין שום הוכחות. זה לא סותר שהאוניברסיטה מעוניינת בחקירה מקיפה של כל הנושא אבל לא מעוניינת בנקיטת צעדים דרסטיים לפני שיהיו ראיות לגבי מאן דהוא.

דורפן 12 בנובמבר 2011

אז למה שג'רי סנדוסקי לא יאמן בינתיים עד סיום משפטו?

גיל 12 בנובמבר 2011

כי נגדו יש האשמות ברורות ויש משפט. אם היה כתב אישום נגד מישהו אחר אז הוא בוודאי לא צריך להיות חלק מזה.

מנחם לס 12 בנובמבר 2011

רונן, סנדסקי לא מאמן בפן סטייט כבר שנים על גבי שנים.

דורפן 12 בנובמבר 2011

אני יודע את זה טוב מאד. קוראים לזה ציניות. מביאים דוגמא קיצונית כדי להבהיר נקודה. גיל דיבר על חזקת החפות והבאתי לו דוגמא בא לא מיישמים אותה.

תתפלא – אנשים יודעים את העובדות.

מנחם לס 12 בנובמבר 2011

לרונו-

למקרה שהחמצת את תגובתי שהתחבאה למעלה היכן שהוא:

רונן, מספיק בבקשה. שמענו אותך, ואנחנו יודעים שלדעתך לא צריך היה לשחק, ושתפילות לא מרגשות אותך. אם התפילה של שתי הקבוצות במרכז המגרש לא מרגשות אותך, למה שלא תחזה עכשיו באנגליה נגד ספרד? זה לא הונגריה כאן, אוקיי? רובנו מאמינים בתפילות, בבקשות סליחה מאלוהים, ובהדלקת נרות להביע את כאבינו.

להגיב

דורפן 12 בנובמבר 2011

ראית את התגובה למעלה וגם למטה

והיא אדיוטית וגסת רוח נבערת ומתנשאת למטה בדיוק כמו למעלה.

גיל 12 בנובמבר 2011

מנחם, זו לא תגובה יפה. אני אמנם לא מסכים איתו אבל זה הבלוג שלו והוא יכול לכתוב מה שהוא רוצה גם אם זה נתפס כפוגעני כלפי אחרים.

מנחם לס 12 בנובמבר 2011

בקשר ל-"למה לא לתת לסנדסקי להמשיך לאמן עד שיימצא אשם", לידיעתך רונן, הוא לא מאמן בפן סטייט כבר מ-1999. הדיווח על המקרה בחדר ההלבשה דווח לפטרנו כשסדנסקי כבר לא היה חלק מפן סטייט, לא שזה מקטין באשמתו, אבל אולי מסביר קצת את החלטתו של פטרנו לדווח על כך לאתלטיק דירקטור, וזהו.

YG 12 בנובמבר 2011

מעניין אם היו אונסים את הנכד שלך כשהיה בן 10 גם אתה היית מסתפק בדיווח ל-AD

מנחם לס 12 בנובמבר 2011

אף אחד לא דיווח לפטרנו על אונס. דיווחו לו על "UNUSUAL PHYSICAL ENCOUNTER BETWEEN JERRY AND A BOY"

דורפן 12 בנובמבר 2011

מנחם – למרות שכמובן אפשר להסתפק בהודעות של פן סטייט ושל פטרנו אני חושב שעדיף שהמשטרה תחקור. זאת בדיוק הבעיה בהצהרות הללו – פן סטייט חושבים שיש להם איזשהי אמינות כרגע. אמינות תהיה להם אחרי החקירה.

מסתבר שפטרנו קלט מספיק בכדי שסנדוסקי יורחק ממחנות אימון לילדים. אל תשכח שמדובר באדם סופר-אינטליגנטי-גאון. קצת מביך שעכשיו מנסים לצייר אותו כחסר כל הבנה בענייני העולם. על פי טור בניו יורק טיימס שהופננו אליו כאן על ידי YG מסתבר שממש בקהילה הקתולית אליה הוא משתייך הייתה בעיה כמה שנים קודם – אז הוא היה מודע שקיימים מקרים כאלו בעולם.

מנחם לס 12 בנובמבר 2011

ני יותר מדי מתרגש מהמשחק אז זאת הזדמנות להירגע לרגע. אלטונה נמצאת כ-50 דקות נסיעה מפן סטייט. פטרנו גר 100 מטר מהקמפוס. אני בטוח שהוא שמע על המקרה באלטונה, אבל אני מסופק אם היה שייך לכנסייה בעיר הכורים הענייה הזאת במקום לכנסיות המפוארות של סטייט קולג'.

YG 12 בנובמבר 2011

אגב הכנסיה הקתולית והמקרה של פן סטייט- טור סופר מעניין בניו יורק טיימס משווה בין שני המקרים:

http://www.nytimes.com/2011/11/12/opinion/nocera-the-institutional-pass.html?_r=2&hp

דורפן 12 בנובמבר 2011

אכן טור מעניין ואפשר להשוות למוסדות נוספים בהם "סוגרים עניינים בפנים" – מקרי אונס בקיבוץ, ביחידות צבאיות וכו'. וכשהם נחשפים אנחנו שומעים על כמה "הארגון עובר תקופה קשה אבל יתגבר".

גלן 12 בנובמבר 2011

אני חייב להודות. בפעם הראשונה בכמעט שלושה עשורים ש נמאס לי מקולג פוטבול. אני אראה את המשחק שלנו במיוט וזהו. אין לי כח או רצון היום לראות יותר.

מנחם לס 12 בנובמבר 2011

אולי נמאס לך מקולג' פוטבול, אבל אתה מפסיד משחק מצויין, עם פוטבול כמו של אז, 3 יארדס וענן של אבק!

מנחם לס 12 בנובמבר 2011

הדבר שנשאר לי מהמשחק היום בו נברסקה ניצחה 17-14 הוא שלמרות שג'ו פטרנו לא היה על הקווים, הקבוצה שיחקה "A HUNDRED PERCENT JOE PATERNO FOOTBALL" – הגנה חזקה ביותר, חוסר ויתור, משחק חסר שגיאות, RESILIENCY, משחק נשיאות כדור עם מסירות רק כשחובה פה ושם. לא פוטבול מלהיב, אבל פוטבול של פן סטייט שהביא להם 2 אליפויות, 4 עונות של רק נצחונות (ללא הפסדים ותיקו) ו-409 נצחונות, שיא המכללות.
טוב, הגיע הזמן לעבור הלאה.

דוני דארקו 12 בנובמבר 2011

ראשית כל , אני לא רואה שום פסול בקיום המשחק. אבל זוהי דעתי ומה כבר אני מבין .שישחקו .אם לא ישחקו הרי ישחקו בשבוע הבא , או בשנה הבאה. ולעניין אחר . מנחם ,ג'ו פטרנו עושה רושם של אדם אינטילגנטי למדי ,והוא כמובן אמריקאי מלידה . עכשיו ,לך תעמוד בבקשה מול המראה .כן כמו בסצינה ההיא מ"TAXI DRIVER" וSAY IT AGAIN :
I SAW AN "
"UNUSUAL PHYSICAL ENCOUNTER BETWEEN JERRY AND A BOY
עכשיו מנחם אתה מספיק זמן בארה"ב ואתה מספיק בקי ברזי ה"UNDERSTATEMENT" כדי להבין מה כרגע נאמר לך בראי ב"אמריקאית פשוטה" .גם אני הבנתי ואני מניח שרוב הקוראים ,במיוחד אלו שמכירים מקרוב את התרבות האמריקאית הבינו.
אם זה אכן מה שנאמר לג'ו פטרנו , אזי הוא הבין . בכלל מנחם לא מוזר לך לשחרר את האיש הזה במראה שאמר לך דבר כל כך מוזר ,והוא נראה כל כך נרעש .לא תרצה לשאול אותו למהות הדברים שראה . או אולי לא היה צורך בכך .כבר ידעת במה מדובר . או אולי לא רצית לשאול כי העדפת לא לדעת.

מנחם לס 13 בנובמבר 2011

כשהייתי מאמן כדורגל, ירדתי פעם לטריינר רום וראיתי שני שחקני כדורסל שלא היו צריכים להיות שם. תפשתי אותם בעת שעסקו בהכנסת תחבושות וכל מה שמצאו לשק פלסטיק גדול. הם ברחו כשראו אותי וכמובן קיוו שלא אכיר אותם. מה עשיתי? צלצלתי למשטרה שאני יודע על שני גנבים ואני יכול לזהות אותם? לא. הלכתי לפי הסולם האדמיניסטרטיבי: מאמן מדווח ל-AD. גם הוא לא צילצל למשטרה אלא דיווח לסגן הנשיא.

אני כמובן לא משווה בין שני הדברים, אלא רוצה סתם להבהיר שהליכת פטרנו לאתלטיק דירקטור זהו בדיוק הדבר שהיה עליו לעשות.

רני 13 בנובמבר 2011

גיל – לי יש סיבה טובה מאד שבגללה לא היו צריכים לשחק היום בפן סטייט. האמירה שלך שצריכים לשחק בגלל שזה חשוב לאוניברסיטה היא בדיוק הסיבה שגללה לא היו צריכים לשחק. אסביר. הגועל נפש הצבוע הזה שהתמשך שם בשנים האחרונות היה בגלל ש"זה חשוב לאוניברסיטה" – פוטבול הואהיה מעל הכל בפן סטייט, כולל אלוהים אחד בשם ג'ו פה (שאגב, זה תחת ברוסית). היום, אחרי שניקו את האורוות השבוע מבחינת הצוות המקצועי והנשיא, ראוי היה להוכיח לכל העולם שיוצאים שם לדרך חדשה ושיש להם דברים יותר חשובים מפוטבול וכסף. היה ראוי שיראו אמפתיה לילדים האלה ושיגידו, אנחנו המשכנו את הטירוף הצבוע והמגעיל הזה שנקרא קולג' פוטבול ושתקנו על חשבון הסבל שלכם במשך שנים, ועכשיו, נתנצל ונכיר בכם, ונראה שפוטבול לא חייב להיות משוחק כל שבוע רק כדי שאנשים כמו מנחם יקבלו את הסם שלהם ישר לוריד וגם יקנו כרטיס וסובניר של פן סטייט על הדרך.

מנחם לס 13 בנובמבר 2011

גיל, כמה פעמים אפשר להסביר לאנשים אטומים ש-VIGIL בהשתתפות 25,000 סטודנטים עם נרות אמש, והיום עמידה של 110,000 צופים כשחצי אומה חוזה, ובסוף המשחק כל שחקני פן סטייט ונברסקה מתחבקים באמצע המגרש ומתפללים יחד לשלום הילדים, הוא מחווה עצום פי עשר מביטול משחק שלא היה משיג אפילו דבר קטן ביותר אחד?

וכמה עוד פעמים אני צריך לכתוב שג'רי סנדסקי לא היה כבר מאמן פן סטייט בזמן שניתפש, ומה שג'ו פטרנו עשה היה בדיוק מה שהוא מצווה לעשות: להודיע על כך לממונים עליו, והם כבר יודיעו למשטרה או למשרד התובע הכללי? בכל מקום עבודה בעולם עובד הרואה משהו לא כשר, מדווח לממונים עליו, אלא אם זה דבר שחייב טיפול מיידי כגון רצח. תאר לך שעשרת אלפים העובדים במפעל אחד בג'נרל מוטורס בדטרויט יתחילו לצלצל למשטרה על כל דבר שהם רואים לא כשר במפעל.

גיל 13 בנובמבר 2011

מי שמך או כל אחד אחר לקבוע מה טוב לסטודנטים או לקהילה? אם הם חושבים שהמשחק חשוב אז זו זכותם ולמעשה הם היחידים שרלוונטיים בקביעה הזו. העובדה שפטרנו לא על הקווים היא ההוכחה שיצאו לדרך חדשה. במה ביטול משחק יוכיח את זה?

באבא ימים 13 בנובמבר 2011

אני לחלוטין לא היתי בז לכך שהאוניברסיטה פועלת ממניעים של הגנה על שמה הטוב. זה בדיוק מה שיבטיח שתהיה חקירה, יסודית, אגרסיבית ובעיקר, בלתי תלויה. ראשים יעופו, והרבה – שלא יהיה לכם ספק בזה. עתידה של האוניברסיטה תלוי בכך וללא ועדת חקירה שתזכה בניקוד גבוה במדד האמינות הציבורית לא תהיה תקומה לא רק לתוכנית הפוטבול אלא לאוניברסיטה בכלל. זה בדיוק מה שעורכי הדין ויועצי התקשורת של האוניברסיטה יגידו לה. ארה"ב היא בדיוק המדינה אשר בה ברגע שבו עלית על הרדאר של תשומת הלב הציבורית, זה כבר ממש לא משנה אם ההנהלה שלך מורכבת מל"ו צדיקים או מאנשים אדישים וערלי לב. אין סיכוי לטיוח. תהליך מירוק העוונות יהיה יסודי, כואב ושקוף. מאוד שקוף.

בקודים האמריקאיים (לא רק עבור תושבי סטייט קולג') ביטול משחק פוטבול הוא צעד קיצוני. רמת האמינות של האוניברסיטה כרגע שואפת לאפס. צעד מהסוג הזה יתפס כתרגיל זול ביחסי ציבור ורק יחריף את המצב. די דומה להודעה שהוציא פטרנו לפיה הוא מתכוון לפרוש בתום העונה. מבחינת ניהול משבר, מה לעשות, ההחלטה לקיים את המשחק היתה ההחלטה הנכונה. היא גם לא החלטה פסולה מבחינה מוסרית. היא תקל על ההתמקדות בחקירה.

דורפן 13 בנובמבר 2011

באבא- אני חושב על המסר. על ההבדל בין ילד ששואל את אבא שלו "מה זה הטקס הזה לפני המשחק" ולבין ילד ששואל את אבא שלו "אבא למה בוטל המשחק היום".

רני 13 בנובמבר 2011

מנחם – אני דוקא חושב שמשחק אחד שלא ישוחק היה משיג מסר גדול וחשוב בהרבה מכל הקטע הבנאלי הזה של נרות וחיבוקים ודומיות.. מסר של "המשחק הוא לא מעל הכל" הוא לדעתי המסר הנכון לנוכח מה שקרה.
ולגבי הפסקה השניה שלך, קשה להתייחס, ציפית ממך לרמה קצת יותר גבוהה. אבל בכל זאת, שאלה אחת כתגובה לעניין. אתה, ושים את כל הפופוליזם וההערצה העיוורת למאמן פוטבול בצד, אתה היית מתנהג בדיוק כפי שנהג ג'ו פטרנו?

מנחם לס 13 בנובמבר 2011

יש כאן דבר אחד שחובה לציין: ג'ו פטרנו לא ראה דבר. הוא רק שמע מה שגרדואט אסיסטנט צעיר אמר לו. אני בטוח שלו ראה משהו בעצמו הוא היה יודע בדיוק מה לעשות (אם כי עכשיו למדתי שלפי חוק פנסילבניה אסור לו לצלצל בעצמו למשטרה אלא להודיע לממונים עליו,הדבר שעשה בדיוק, אפילו שאני בטוח שלא היה לו מושג על חוק פנסילבניה המטופש הזה!

באבא ימים 13 בנובמבר 2011

זה לא נכון שאסור לו לצלצל למשטרה. החוק אומר שהוא לא חייב לצלצל למשטרה. יש הבדל בין הדברים. זה אומר שהוא לא ישב בכלא – זה לא אומר שהוא צריך להשאר בתפקידו. זה גם לא אומר שהוא לא חשוף לתביעות אזרחיות בגין רשלנות.

http://www.msnbc.msn.com/id/21134540/vp/45271055#45271055

שנית גם אם פטרנו לא עבר על חוקי מדינת פנסילבניה, לא ברור אם לא נעשתה כאן עבירה על חוקים פדרליים.

http://www.msnbc.msn.com/id/21134540/vp/45271055#45271047

מנחם לס 13 בנובמבר 2011

לפני רבע שעה, בשבת ב-6:45 בערב, התובע הכללי של מדינת פנסילבניה הודיע שלפי חוק פנסילבניה, ג'ו פטרנו פעל בדיוק כמצוות החוק. פנסילבניה היא אחת מחמש מדינות בארה"ב היכן שמורים, מאמנים, אחים ואחיות, רופאים (ועוד כמה סוגי עובדים) אמורים להודיע לממונים עליהם מקרי של CHILD ASBUSE ולא להודיע למשטרה בעצמם. זה נאמר להם בפרוש. מושל פנסילבניה הופיע מיד אחריו והודיע שביום שני הוא מציג לקונגרס פנסילבניה שינוי מיידי בחוק זה. אני לא מצדיק את פטרנו עכשיו בשום דבר מלבד לציין שהוא פעם בדיוק כפי שהיה עליו לפעול לפי החוק.
****************************************************

מנחם לס 13 בנובמבר 2011

אגב, אני בטוח שלפטרנו לא היה מושג על החוק האוסר על מורים ומאמנים לדווח CHILD ABUSE למשטרה אלא רק לממונים עליהם. גם אני הייתי מורה/מרצה בפנסילבניה (בפן סטייט) ולא ידעתי דבר אן חצי דבר על מה מותר ומה אסור לי לעשות כמורה. אפילו לא חשבתי על כך.

גיל 13 בנובמבר 2011

טוב, ערב ספורט עמוס עבר על כוחותינו. טייגר סיים חזק במקום השלישי ולמרות כמה חבטות גרועות אני סבור שהוא בדרך הנכונה סוף סוף. היה לי סיבוב אחד גרוע אתמול שאם היה רק בינוני בו היה זוכה.

פאקויו ניצח בקושי את מרקז בהחלטה מעוררת מחלוקת, מתאגרף שמיית'אוטר ניצח בקלות.

במכללות אורגון ניצחה די בקלות את סטנפורד ובויזי סטייט שוב פעם נדפקה בגלל בועט אימפוטנט שעלה לה במשחק BCS. נראה שהגמר יהיה בין אוקלהומה סטייט לLSU.

דורפן 13 בנובמבר 2011

מנחם – כמה פעמים צריך להסביר? כשההסברים חלשים כל כך ומופרכים כל כך הם לא מרשימים אנשים עם אינטילגנציה סבירה.

זה שאתה חושב שפטרנו כל כך בסדר – קצת סותר את זה שהאוניברסיטה קצת פיטרה אותו. אפילו לא קיבלה את הצעתו שיעזוב בסוף השנה. העיפה אותו מיד.

וזה שסנדוסקי לא היה מאמן כשנתפס זו בדיוק הבעיה. כשהיה בפן סטייט כנראה הסתירו את זה. כל הפרשה הזו היא לגבי השאלה למה לא דווח למשטרה כשהיה בפן סטייט.

אביעד 13 בנובמבר 2011

לי יש כמה תהיות משל עצמי – העובדות הידועות כרגע הן שג'ו פאטרנו קיבל דיווח מעוזר מאמן לפי הוא ראה "UNUSUAL PHYSICAL ENCOUNTER BETWEEN JERRY AND A BOY. פאטרנו נהג לפי "שרשרת הפיקוד" והעביר הלאה דיווח לאתלטיק דירקטור.
1. כשאני קראתי את הניסוח בו השתמש עוזר המאמן שדיווח היה לי ברור לחלוטין מה משמעות הדבר ואני לא אמריקאי ולא חייתי בארה"ב מימיי. מצד שני, אפשר לטעון שאני שמעתי על הדיווח הזה אחרי שהפרשה התפוצצה ולכן ידעתי מראש מה הכוונה. אם ג'ו פאטרנו, שהוא לא אדם טיפש ולא אדם חסר ניסיון, לא הבין בדיוק מה הכוונה, למה הוא לא שאל את עוזר המאמן שדיווח לו למה בדיוק הכוונה? למה הוא לא ביקש הבהרה? אם הוא ביקש, אז הוא ידע גם ידע בדיוק מה הכוונה ואין שום סיבה לטעון שהיה לו מושג "מעורפל". אם הוא לא ביקש הבהרה, אז זו חתיכת עצימת עיניים.
2. ג'ו פאטרנו העביר את הדיווח הלאה על פי שרשרת הפיקוד. האם הוא לא טרח לברר מה נסגר עם זה אח"כ? העביר לממונה עליו ובזה מבחינתו נגמר העניין? הוא דיווח. לא חשוב שבאוניברסיטה לא עשו עם זה כלום ושסנדוסקי המשיך לפגוע בילדים. העיקר שג'ו פא עשה את המוטל עליו ע"פ חוק.

דורפן 13 בנובמבר 2011

אביעד – ולהגיד שג'ו פטרנו העביר מעלה בשרשרת הפיקוד זה גם טיפה צבוע. כן – אתלטיק דירקטור אחראי על מאמן – אבל כשיש למאמן מעמד כמו של פטרנו זו לא שרשרת פיקוד רגילה. מה עוד שבמשך עשר שנים הוא לא ממש התעניין מה קרה עם הדיווח שלו.

האינטרס העיקרי נראה כמו חוסר רצון לפגוע בפן-סטייט היקרה והאהובה.

אביעד 13 בנובמבר 2011

אני לא מתייחס כאן למעמד של פאטרנו. אני מתייחס לטענה לטובתו שהועלתה כאן לפיה הוא מילא את חובתו על פי חוק. לא מטריד אותי המעמד המיוחד של פאטרנו כי מנקודת המבט שלי, כל מאמן שהעביר את הדיווח כפי שנדרש ממנו, בין אם הוא בעל מעמד מיוחד ובין אם הוא בעל מעמד שולי, היה חייב לבדוק מה קורה עם זה ומה נעשה עם מה שדיווח. ברגע שפאטרנו לא בדק, העובדה שפעל על פי חוק אינה רלבנטית עוד לשום דבר מלבד השאלה אם יש מקום להעמידו לדין.
המעמד של פאטרנו כן חשוב מבחינה אחרת – פאטרנו הוא כזה אלוהים בפן סטייט שאין ספק שהיו מקריבים בשבילו את האתלטיק דירקטור אם היה מצב – כלומר, אם פאטרנו כן היה מברר מה קורה והיה מקבל תשובה שקרית של "העברתי למשטרה, הם בדקו ולא מצאו כלום", אז בפן סטייט היו בשמחה זורקים את האתלטיק דירקטור לכלבים בשביל לגונן על פאטרנו.

אלון 14 בנובמבר 2011

אני לא משפטן ולא מכיר את החוק הספציפי הזה, אבל נראה לי שהתובע הכללי נותן כאן פרשנות מאוד מאוד מרחיבה כדי להכליל את המקרה בתוך מסגרת החוק, בדיוק בגלל המעמד של פטרנו. החוק מדבר על מורים שמעריכים שילד בכיתה שלהם עובר התעללות, או על רופא בבי"ח שמגיע אליו ילד כזה, ובכל מקרה מדובר על כך שאותו בעל תפקיד יודע מי הקורבן, ולא מי המתעלל. זה האם אמא של הטיוח להכליל את זה על מאמן שמדווח לממונה עליו ולא למשטרה על עוזר שלו

גיל 13 בנובמבר 2011

כמו שכתבתי בשרשורים קודמים, בניגוד למה שתופסים אותו, פטרנו הוא אדם בשר ודם עם כל החולשות שלו וכל ההטיות הפסיכולוגיות שצצות במקרה כזה. כשאתה שומע משהו שיכול להתפרש לכמה כיוונים (גם אם הסבירות לא בהכרח גבוהה שזה משהו תמים) ומדובר בחבר של עשרות שנים, אנשים נוטים לבחור בפירוש המקל, זה שגורם להכי פחות דיסוננס, זה שאתה רוצה שיהיה נכון. אולי זה לא הדרך שמצפים מאדם בעל שיעור קומה כמוהו לנהוג אבל מאוד קשה לי לשפוט אנשים במצב כזה כי אני בכנות לא יכול לומר איך אני הייתי נוהג למרות שהייתי רוצה לחשוב שכן הייתי עושה את הדבר הנכון.

אביעד 13 בנובמבר 2011

זה מה שמפריע לי – "כשאתה שומע משהו שיכול להתפרש לכמה כיוונים". ולא עלה בדעתו לשאול למה הכוונה בדיוק? הוא שמע מה ששמע מעוזר המאמן ואמר "אוקיי, נעביר את זה הלאה" בלי לשאול בדיוק למה הכוונה? הוא לא בדק אח"כ מה קורה עם זה?
אכן אדם בשר ודם, אבל קו ההגנה הזה של "הטיות פסיכולוגיות" ושל "אני לא יודע איך הייתי נוהג" לא בדיוק חל במצב בו ההחלטה של פאטרנו הובילה הלכה למעשה לפגיעה בעוד אלוהים יודע כמה ילדים.

גיל 13 בנובמבר 2011

אתה יודע על הפגיעה בילדים בדיעבד וקל לומר שהוא היה צריך לעשות אחרת. כמה פעמים בחיים אנשים מפרשים דברים לחומרה שמתברר שהם לא כאלו? זו סיטואציה מאוד מורכבת ואני לא יודע בדיוק מה המידע שעבר לו בראש ומה בדיוק חשב. אבל בניגוד לכם אני גם לא שופט אותו כשיש מידע חלקי על כל העניין.

אביעד 15 בנובמבר 2011

אתה שוכח שפאטרנו, גם אם לא "ידע" על הפגיעה בילדים בזמן אמת, יכל והיה צריך לדעת אם היה שואל שאלה פשוטה – "מה הכוונה במפגש פיזי מוזר/חריג?".
זה כמו בנאדם שנקלע לקטטת רחוב ועוצם את העיניים בשביל לא לראות ואח"כ טוען שלא ידע.

דורפן 13 בנובמבר 2011

גיל – בשר ודם. אבל בכל שירי ההלל שקראנו עליו במשך הדורות שמענו על מאות ואלפי שחקנים שעברו אצלו. ואיך דאג לכולם. וכמי שעשה גיוסים בוודאי נתקל בסיטואציות סופר-מורכבות. מעטים הם האנשים עם נסיון חיים כזה להכין עצמם לרגע מבחן שכזה. אז מה אתה, או אני, היינו עושים, זה פחות רלוונטי.

אני חושש שממהרים לשפוט את זה על פי המקרה עצמו והקשר שלו לסנדוסקי ולא לוקחים בחשבון עניין אחר: הוא והאתלטיק דירקטור וסגן הנשיא בחרו בקו הפעולה שהכי פחות יביך את פן סטייט. וזה מטריד.

גיל 13 בנובמבר 2011

אני לא יודע מה בדיוק הניסיון חיים שלו בנושא הספציפי הזה. כן, הרבה שחקנים עברו תחתיו אבל מי אמר שתמיד הוא פעל בצורה נכונה עם כל אחת מהן? אני בטוח שהוא עשה גם הרבה טעויות רק שהן לא הובילו לטרגדיות כמו זו.

דורפן 14 בנובמבר 2011

גיל – יש גם סיכוי שבתוך המערכת פשוט החליטו שלא להביך את פן סטייט. הרי אם היו פועלים נכון – זו הייתה מבוכה אדירה עבורם.

גיל 14 בנובמבר 2011

על זה אין חולק. מן הסתם רצו לפתור דברים בפנים או להמעיט בחשיבותם. זה חלק מהרבה תרבויות ארגוניות.

Comments closed