התיקו עם ניוקאסל

המשחק לא היה רע, אבל זה לא אומר שהתוצאה לא גרועה

ניתוח המשחק: בסדר פלוס. המחצית הראשונה הייתה לא טובה כל כך, אבל במחצית השניה היה שיפור גדול וכדורגל שהיה צריך להביא לניצחון בכמה שערים. היו הצלות של ניוקאסל וחוסר מזל משווע עם השיפוט. היו גם החמצות אבל לא הייתי מייחס אותן לעצבנות. אבל עצבנות היא מחלה מדבקת משהו.  זה משחק שני שיונייטד הייתה צריכה לנצח בדקות האחרונות ולא עשתה את זה.

ניתוח התוצאה: כמובן שזה לא טוב.

וזה מה שנכתב לפני המשחק:

 

 

בשני עשורים בהם הכדורגל הלך לקיצוניות של ציניות כלכלית והחלטות קרות – ניוקאסל הייתה לא פעם בקשת השניה. לאוהדים הייתה השפעה לא מעטה על החלטות מרכזיות ובצידן היו החלטות לא רציונליות. הגרועה שבהן הייתה הפרידה מבובי רובסון, בן האזור, אותה מעולם לא הבנתי אבל נראה היה שנבעה מקנאה פנימית. בדומה, למנג'ר כמו סם אלרדייס לא ניתנו הזמן והסבלנות להוכיח את עצמו. אבל לזכותם ייאמר – אלו לא היו תמיד הרצון לפטר ולחץ הזמן אלא לפעמים פשוט אהבה. למשל בדבקות בקווין קיגאן, האהוב מאד והמעודכן כדורגלנית פחות. למשל העובדה שדווקא במצב של סכנת ירידה הם נתנו לאלן שירר האגדי אך לא מנוסה את המושכות.

עכשיו יש לניוקאסל בעל בית שהאוהדים לא אוהבים ומנג'ר מטעמו שלא הגיע למועדון כאהוב במיוחד. ודווקא אז דברים השתפרו. פרדיו הוא אולי לא גדול המנג'רים בהיסטוריה אבל העובדה שהוא מקורב לבעלות מונעת את העימותים שכל כך הזיקו לניוקאסל בשנים האחרונות. ועל הקבוצה השתלטה קצת רוח קצת "ביזנסית" שאולי מאזנת את התשוקה האדירה של העיר לכדורגל.

 

וכמה החלטות היו רציונליות מאד: למשל כשהגיעה ההצעה המדהימה מליברפול להפוך את אנדי קארול לאחד מ10-15 הכדורגלנים היקרים בהיסטוריה של האנושות – הם החליטו שהבחור איננו אלן שירר חדש ומכרו אותו. עם שחקנים כמו יוהאן קבאייה ודמבה בה שהובאו בסכומים נמוכים בסדרי גודל מצבם טוב בהרבה. ומאד לא הייתי רוצה שהאטם בן ארפה יתחיל היום איזשהי התאוששות.

יונייטד מצידה איבדה את אנדרסון עד פברואר כשקלברלי בחוץ עד השנה החדשה. הם היו הצמד שהוביל את הכדורגל הטוב בתחילת השנה, וגם הצמד שהורץ בכל תקופת ההכנה. ההחלטה הגדולה היא אם רוני ישחק עם שניים מאחריו או שניים לפניו. יש לי תחושה שפרגוסון יילך על האפשרות השניה ונראה משחק טוב.

אולי כמו המשחק הזה?

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

דה באזר בפייסבוק

על עוגנים ומספרים
זמן של מספרים (סוף עונה בספורט המוטורי)

80 Comments

אביעד 26 בנובמבר 2011

בניגוד לבד"כ, אני אתמקד שניה בניוקאסל – זה משחק מאוד חשוב עבורם.
אפשר במידה מסויימת לשייך את פתיחת העונה הנהדרת שלהם ללוח המשחקים. עד המחזור ה-11 הם פגשו רק 2 קבוצות "גדולות" ושני המשחקים היו בבית – ארסנל (במחזור הראשון, בשיא הבלגאן סביב פברגאס ונאסרי) וטוטנהאם. המחזור שעבר סימן תחילת חודשיים קשים מאוד עבורם. בתשעת המחזורים (שהחלו בשבת שעברה) לוח המשחקים מזמן להם 5 משחקים מאוד קשים , סיטי בחוץ, ליברפול בחוץ, צ'לסי בבית ויונייטד חוץ ובית.
הפסד במשחק היום, אחרי ההפסד בשבוע שעבר ולפני המשחק בסטמפורד ברידג' בשבת הבאה עלול להכניס אותם למשבר. בניוקאסל צריכים נקודות וביטחון היום. זה משחק מאוד קשה ליונייטד.

טל 26 בנובמבר 2011

איזה לחץ יש על ניוקסאל? הם מובילים ב10 נקודות על הקבוצה הראשונה מ"הליגה שלהם". הרי אף אחד לא חושב ברצינות שהם יאבקו על הטופ 4 וגם הסיכוי שלהם להגיע לאירופה נמוך מאד בפורמט האנגלי לפיו רק קבוצה אחת מעפילה לליגה האירופית דרך הליגה. בקיצור, אין עליהם שום לחץ.

אם אם יהיו במצב דומה 10 מחזורים לסיום זה יהיה סיפור אחר. כרגע הכל בונוס מבחינתם.

אביעד 26 בנובמבר 2011

בניוקאסל לא חושבים במונחים של "מקומות 7-10 זה המקום הטבעי שלנו". הם חושבים יותר למעלה (מידת הריאליות של זה היא סיפור אחר).

ריקי רומא 26 בנובמבר 2011

חושבים שמקום 9 זה טוב
וכל דבר מעל זה : מצויין

סימנטוב 26 בנובמבר 2011

קיוויתי לראות את פוגבה או מוריסון על הספסל לא יצא (מתי יקבלו צ'אנס?) מילא הם אבל לפי Match Tracker (באתר הרשימי) הארגריבס פותח בהתקפה…

גמל (סתם גמל) 26 בנובמבר 2011

ניוקאסל = הפועל ב"ש
רובסון = לופא קדוש

אמיר 26 בנובמבר 2011

אני לא יודע איך הסר הולך לפתור את הקרייסס בקישור אבל התחושה הינה שזו החולייה שתכריע את המאבק על הטייטל העונה.
קלברלי הוא אובדן זמני אבל עם עתיד ורוד,לגביי אנדרסון נכון שהוא נתן חודש יפה יחדיו עם קלברלי אבל כמו בעונות הקודמות דעך ונעלם ומבחינתי זמנו ביונייטד מתקרב לקיצו אט אט….
קניות בינואר לא יהיהו לפי מייטב המסורת ויש כבר הצהרה של הסר בנושא.

אדם 26 בנובמבר 2011

אם הקץ של אנדרסון קרב יונייטד לא הייתה מחתימה אותו עד 2015 בעונה שעברה. חוץ מזה בתקופה המקבילה אשתקד היינו גם כן בחוסרים במרכז הקישור.. עדיין יש רוטציה במרכז של גיגס פלטשר קאריק ופארק כשגם ג'ונס ורוני יכולים לשחק שם.

שרון רזניק 26 בנובמבר 2011

מה ההצהרה בנושא?

רועי שהגיע אחר-כך 26 בנובמבר 2011

אני חושב שבהחלט חייבים לעשות שימוש נבון בחלון ההעברות של ינואר הקרוב, ולהביא תחליף הולם להווארד ווב. כבר יותר מדי זמן שהוא לא עושה שום דבר בשביל הקבוצה, וסתם עולה כסף.

אביעד 26 בנובמבר 2011

פרגוסון אמר שהוא לא יקנה בינואר קשר מרכזי כי הוא לא רואה שחקן בשוק שיכול לשפר את הקישור ויהיה פנוי בינואר.

אביעד 26 בנובמבר 2011

רוני משחק עם שניים מאחוריו אבל מבט על הספסל (ועל מי שלא נמצא שם) מבהיר למה. לא נראה לי שברבאטוב בחוץ בגלל סיבה אחרת מלבד פציעה ובנוסף לפציעות של וולבק ואואן לא נראה שהייתה לפרגוסון ברירה.
הקיצוניים לא באים לידי ביטוי כמעט בכלל וככה יהיה קשה מאוד ליונייטד להבקיע.

נעל 26 בנובמבר 2011

מחצית
למה הכדורגל של יוניטד כל כך משעמם?
איך בכלל אפשר לאהוד את הקבוצה הזו

אבישי 26 בנובמבר 2011

נעל, מה זה בכלל קשור לאהדה?

רועי שהגיע אחר-כך 26 בנובמבר 2011

סיכום מחצית: אחלה. נראה שיש רעיונות התקפיים ושקט בהגנה. אם זה ימשיך ככה, הגול יגיע. ליונייטד היו בשבועות האחרונים כמה משחקים שהיא פתחה מצוין ודעכה אחרי 10-15 דקות. היום הקבוצה הצליחה להימנע מהדעיכה הזו כמעט לגמרי ולשלוט במשחק. זה טוב מאוד.

רועי שהגיע אחר-כך 26 בנובמבר 2011

יופי, 1:0. שופט, אתה יכול לשרוק. תודה.

גיל 26 בנובמבר 2011

שוד לאור יום.

רועי שהגיע אחר-כך 26 בנובמבר 2011

כשאמרתי שהשופט יכול לשרוק, לא לזה התכוונתי.

אביעד 26 בנובמבר 2011

מלבד השיפוט הנוראי של הקוונים, היוייטד צריכה לבוא בטענות לעצמה. כזאת כמות של מצבים הייתה חייבת להסתיים בשער. מחצית שניה טובה של היונייטד, ניוקאסל לא ייצרה כלום חוץ מהבעיטה של קולוצ'יני עד שהקוון בא לעזרתה. משלל המצבים לפחות אחד היה חייב להיכנס.

Yair 26 בנובמבר 2011

עוד מישהו צפה בתשדיר הפרסומת למען הכנסת השימוש בטלויזיה ע"י שופטים באולד טראפורד עכשיו? אהבתי, אם כי התסריט קצת לא הגיוני, כלכך הרבה החמצות…

Shukrman 26 בנובמבר 2011

חוק חדש בכדורגל: שופט שפוסל שער בדקה האחרונה של תוספת הזמן,צריך לאסור עליו להתקרב לדשא (ברדיוס של 30 ק"מ) ,לזרוק אותו על אי בודד עם דילדו ,אקדע בלי כדורים ותמונה של קרלוס טבס בעירום.

יאנג צריך להתרכז יותר. פה זה לא אסטון וילה ,פה מאבדים תארים (לא נקודות) אם עושים שטויות.

תומר ש 26 בנובמבר 2011

מילה במילה

אבי 26 בנובמבר 2011

אין מה להגיד – רק להפנות לפוסט "עוד יום בניהול האינפנטילי של הכדורגל".

יואב 26 בנובמבר 2011

רוני נמצא באחת מאותן תקופות שבהן חסר לו סנטימטר במהירות, בספייס שהוא יוצר לעצמו ובמחשבה.הוא יצא מהן והוא גם יצא מזאת אבל הוא בהחלט חסר כרגע.
גם יאנג פחות זורם מתחילת העונה אבל לא מפסיק לנסות ולבקש את הכדור וזאת תכונה הכרחית כדי לשחק ביונייטד.
טעות השיפוט כואבת אבל היא חלק מהמשחק כמו גם ההחמצות המטריפות.
הבליץ בסוף הזכיר ימים יפים ובסופו של יום, אחד המשחקים הטובים של יונייטד(שליטה מוחלטת ללא סכיונים מצד היריב)בתקופה האחרונה אם כי עדיין חסרה היכולת לסיים משחק כזה הרבה לפני ההסתבכות וב1-0 היו לא מעט הזדמנויות כאלה.

היו הזדמנויות לגמור את זה ב1-0

תומר ש 26 בנובמבר 2011

עוד מישהו רוצה לדבר על השיפוט לטובת יונייטד?
שוד לאור היום

שרון רזניק 26 בנובמבר 2011

דקות אחרונות מהנות-מענות, יונייטד הקלאסית. חוסר מזל בלבד.

ניוקאסל שיחקה נהדר.

גיל 26 בנובמבר 2011

מה נהדר בדיוק משחק של ניוקאסל?

תומר ש 26 בנובמבר 2011

חוץ מטים קרול שהיה ענק אני נוטה להסכים עם גיל.

שרון רזניק 26 בנובמבר 2011

לא התכוונתי שהיתה יצירתית מי יודע מה, עשתה את מה שצריך, כמו שצריך, שיחקה עם שכל.

הרבה קבוצות היו יוצאות עם שלישיה ברשת, בלי קשר לנאחס שהיה היום למנ' יונייטד.

גיל 26 בנובמבר 2011

הם לא שיחקו בשכל. הם כיסחו לא מעט והיה להם בעיקר מזל. זה שהם לא הפסידו קשור יותר ליונייטד לא ליכולת של ניוקאסל.

Yair 26 בנובמבר 2011

זה פשוט לא נכון, ניוקאסל קיבלה פנדל שלא היה וכאן תמו נסיונותיה לתקוף.
אם אתה טוען שמה שהיא עשתה בהגנה, להוציא כדור מהקו ומהקורה מס' דו ספרתי של פעמים, זה לשחק בשכל אז יש לנו הגדרות שונות למילה הזאת, העובדה שהמשחק הזה הסתיים ב1-1 ולא ב1-5 לא כלכך קשורה לניוקאסל.
הדבר היחיד שנהדר מבחינתה של ניוקאסל היא התוצאה ואולי גם קרול.

צור שפי 26 בנובמבר 2011

סטיה סטטיסטית, זה מה שהיה החצי השני. פעם ב-X משחקים יש שילוב כזה של שוער מדהים, החמצות מטורפות ושופט לא מפוקס.

אמיר 26 בנובמבר 2011

לכל הנאיבים או אלו שעדיין חולמים תתעוררו….מה שראיתם היום ובחודשיים האחרונים זה מה שגם נראה בבאזל בעוד 10 ימים.
זה מה שהחברה מסוגלים לתת ושלא יספרו לכם משהו אחר,כמובן שגם הסר שותף כי איפה השינוי המיוחל שאנו ממתינים לו כבר כמעט חודשיים ימים…?
ניהול משחק לא מספיק טוב…ללא חילופים שנדרשו ועם הוספת חלוץ שלישי 5 דקות לסיום זה לא רציני…
פאביו לא שייך לדרג הזה ואם סמולינג על הספסל משמע שהוא כשיר אז למה לא על המגרש.?לאברה כבר אין מקום כמגן שמאלי והעמדה הנכונה לו אולי כגיבוי הינה בקישור בצד שמאל.
פעם קבוצות מהדרג של ניוקאסל והאחרות שהגיעו לאחרונה לטראפורד היום יורדות במחצית בפיגור של שניים ועולות בסיום לאוטובוס עם ארבעה או חמישה שערים בשק…
ליונייטד הנוכחית יש צורך שליריבה יורחק שחקן ע"מ לגלות עליונות.
דרך אגב כל מי שנתלה בשיפוט הגרוע כסיבה להפסד הנקודות משקר לעצמו.

יואב 26 בנובמבר 2011

פאביו היה מצויין.גם אברה(המצטיינים של יונייטד במשחק).

יונייטד לא נזקקה בהכרח לחילופים כי שיחקה מצויין את העשרים הדקות האחרונות וגם הספסל היה חסר אופציות באופן יחסי.

נאיביות וחולמנות? סתם מבין את מה שאני רואה ולחלום זה מצויין. כדאי לך לנסות גם.

אמיר 26 בנובמבר 2011

כנראה שאתה ואני אף פעם לא רואים את אותו המשחק !

אביעד 26 בנובמבר 2011

אז בוא נעבור נקודה נקודה:
1. זה מה שנראה בבאזל עוד 10 ימים – הלוואי. אתה באמת חושב שבהינתן כזו כמות מצבים במשחק נתון, זה שוב לא ייכנס?
2. אותו דבר לגבי "זה מה שהחבר'ה יכולים לתת". במחצית השניה מה שהם נתנו היה טוב מאוד. וזה עוד כשמהשחקנים על המגרש, גיגס, יאנג, נאני ורוני לא בשיא.
3. ניהול משחק לא מספיק טוב – הקבוצה מניעה כדור ומגיעה למצבים, למה חייב לבוא שינוי? כשאתה שולט במשחק, להכניס חלוץ שלישי ע"ח הקישור גם עלול להיות בדיוק הדבר שייתן ליריבה מרווח להחזיק כדור.
4. פאביו לא שייך לדרג הזה – לא ראיתי שום דבר שפאביו עשה היום שאפילו מרמז במעט על חוסר שייכות. יתרה מכך, לא ראיתי מכריס סמולינג משהו השנה שיצביע על יכולת התקפית כה מרשימה שבטוח הייתה עושה את ההבדל. אגב, יש הבדל גדול בין "כשיר לשחק" לבין "כשיר ל-90 דקות".
5. לאברה אין מקום כמגן שמאלי – אני מסכים שחלה אצל אברה נסיגה גדולה בשנתיים האחרונות. אני חושב שזו טעות שפאביו משחק בעיקר מימין ולא מהווה תחרות לאברה בצד שמאל. אבל היום אברה היה דווקא טוב בצד ההתקפי. אפילו החילוף שלו נועד בכדי להכניס את גיגס לשם לצד יאנג.
6. פעם קבוצות מהדרג שלניוקאסל היו סופגות 2 במחצית ו 5-6 בסוף – מעבר לעובדה שזה לא נכון עובדתית (אם כן אז ליונייטד היה ממוצע של 4 גולים למשחק), הרי שדווקא היום רק חוסר מזל והצלות נפלאות של קרול מנעו מניוקאסל לספוג חמישיה.
7. ליונייטד הנוכחית יש צורך שיורחק שחקן ליריבה בכדי לגלות עליונות – יונייטד הראתה עליונות על פני ניוקאסל גם ב-11 שחקנים. למעשה, מעטים המשחקים השנה בהם יונייטד לא הראתה עליונות. לא תמיד היא טובה מספיק, לא תמיד היא הגנה טוב מספיק מול מתפרצות, אבל העליונות שם.
8. אני מסכים שלא השיפוט הוא הסיבה היחידה, אבל תענה בכנות על השאלה הפשוטה בלי "לשקר לעצמך" – מה בדיוק במשחק של ניוקאסל גרם לך לחשוב שהשוויון אוטוטו מגיע? הם ייצרו מצב וחצי ב-60 דקות. יתרה מכך, במצב בו ניוקאסל צריכה להוציא יותר שחקנים קדימה בשביל להשוות, לא הגיוני לומר שהיה סיכוי יותר מסביר שהם יחטפו בצד השני?

אמיר 27 בנובמבר 2011

ראה תשובות:

1. בהחלט יכול לא להיכנס,מי מבטיח לך לכמה מצבים נגיע..?

2. למה הם בכלל לא בשיאם..? מה הם עושים באימונים..? היכן הם היום במחצית הראשונה..? גם ממנה ניהנת.?

3. אשלי יאנג היה חלש ביותר….היה צורך לשקול את הכנסת פארק או ולנסיה….

4.יכולת קבלת ההחלטות שלו לוקה בחסר,יכולת הבעיטה האחרונה שלו לשער גרועה….הכישורים ההגנתיים שלו חלשים!

5.נכון – כל מה שנשאר לאברה זו יכולת הפריצה,בהגנה הוא חור אחד גדול!

6.כשאתה לא מספיק טוב אז השוער גדול….ככה זה כשהסיומת שלך חשה…

7.ממש לא תמיד שיש לנו עליונות,חוץ מזה מה אתה רוצה שלוולבס ולנוריץ ולכל שאר הנמושות תהיה עלינו עליונות..? יש לך מושג מה הבדלי התקציב..?

8.ממש שום דבר זה העניין….כשאתה לא הורג את המשחק בשער שני אתה תמיד חשוף לגול מקרי כזה או אחר!

אביעד 27 בנובמבר 2011

1. המצבים לא נפלו מהשמיים. הם תוצר ישיר של האופן בו שיחקנו. רק שאתה מעדיף משום מה להתעלם מזה. אם נשחק ככה מול באזל, נגיע למצבים שוב, מה שמחזיר אותי לשאלה המקורית – אתה באמת חושב שבהינתן כזו כמות מצבים במשחק נתון, זה שוב לא ייכנס?
2. הם לא היו אתמול בשיאם כי הם בני אדם. וזה אומר שלא תמיד הם ישחקו טוב. אם הציפיה שלך היא אחרת, אז לא משנה מה יהיה כוח האדם בקבוצה, אתה צפוי לאכזבות לרוב.
3. יאנג יצר מצבים והגיע למצבים. הוא לא סיים טוב. בהחלט אפשר היה להכניס את פארק או ולנסיה, אבל עדיין זה לא עונה על השאלה המקורית – למה חייבים לשנות משהו כשהקבוצה מניעה כדור ויוצרת מצבים?
בנוסף, מצד אחד אתה תמידית מבקר את ולנסיה ופארק ומצד אחר מלין על כך שהם לא נכנסים.
4. אתמול לא עברו את פאביו אפילו פעם אחת אז הביקורת על חולשתו ההגנתית (לטעמך) לא רלבנטית. בהתקפה הוא יצר לפחות שני מצבים מצוינים ותמך באגף יפה מאוד. הבעיטה האחרונה שלו לא הייתה מדוייקת, אז? הוא לא ברמה הזאת כי החמיץ מצב נוח? כולם החמיצו אתמול, נזרוק את כולם?
5. ונניח שאברה כבר לא צריך להיות בהרכב/בקבוצה. שזו בערך הנקודה היחידה שאנחנו קרובים להסכים עליה. אז? זו סיבה לקטל את הקבוצה על אתמול?
6. תסתכל שוב על 3 ההצלות של קרול. הנגיחה של וידיץ' אמנם פגעה בו (מיקום טוב) אבל מול גיגס ואברה הבעיטות היו טובות והוא הגיב מצוין. גיגס בעט חזק ולפינה, אברה בעט גבוה ולפינה, קרול פשוט הציל מצוין. וכשהוא נכנע לנגיחה מצויינת של הרננדז, סימפסון זינק משומקום. חוץ מזה הייתה בהחלט סיומת חלשה ב-5 מקרים, מצד 4 שחקנים שונים. וזה משהו די נדיר. אני לא רואה איך אפשר להסיק מזה מסקנות ארוכות טווח.
7. אשמח אם תגיד לי איזו קבוצה הפגינה עלינו עליונות השנה. ממה שאני זוכר זה קרה בדרבי, זה קרה בחלקים מהמשחק מול צ'לסי וזה קרה מול ליברפול ובנפיקה בחוץ. וזה אחרי 21 משחקים בעונה הזאת. בזמן הזה נשלפו ליריבותינו למיטב זכרוני 4 אדומים (ב-3 משחקים) כשלפחות במקרה אחד (גלאץ' בחוץ) זה קרה רק אחרי שליונייטד הורחק שחקן וגם אז האדום השני היה דקה לסיום. אז היינו ביתרון מספרי בדיוק פעמיים העונה כשפעם אחת (נגד ארסנל) כבר הובלנו בבטחה. למעשה, היו יותר מקרים בהם היריב גילה עליונות בגלל שהורחק לנו שחקן מאשר ההיפך.
ולגבי הקבוצות הנחותות תקציבית – אני לא מבין את הטיעון שלך. בתחילה אתה טוען שאנחנו מגלים עליונות רק כשליריבה מורחק שחקן, אח"כ אתה טוען שאנחנו דווקא כן מגלים עליונות אבל זה אמור להיות מובן מאליו עם התקציב שלנו (לפי ההגיון הזה, לגיטימי שצ'לסי וסיטי יהיו טובות יותר מאיתנו, לא?).
8. אמרתי גם מקודם שלמרות השיפוט היינו צריכים לנצח כי יצרנו מספיק מצבים. אבל אי אפשר להתעלם מזה שניוקאסל לא יצרה כמעט כלום והבקיעה רק כתוצאה מטעות שיפוט. אתה תוקף את מי שמאשים את השיפוט בהפסד ולמעשה הולך לסקאלה הנגדית באופן קיצוני ומאשים אך ורק את הקבוצה. באותה נימה כמו המשפט המקורי שלך אני חושב שמי שמאשים רק את הקבוצה/מנג'ר באובדן הנק' ומתעלם מהשיפוט הגרוע משקר לעצמו.

גיל 26 בנובמבר 2011

אז מה, שפרגוסון שוב יפרוש?

דורפן 26 בנובמבר 2011

אמיר –

אתה מחכה כבר חודשיים שלמים????? אתה ממש אוהד פנאטי. והקבוצה ממש חצופה שהיא מיאנה להשתפר ולעשות את כל השינויים המחויבים.

ולמרות שפעם כל הקבוצות כמו ניוקאסל, אבל כולן, היו יורדות במחצית בפיגור 2-3 שערים, בטלוויזיה בביתי שידרו הרבה משחקים שיונייטד ניצחה בדקות האחרונות.

אמיר 26 בנובמבר 2011

קשה לך ולאחרים לקבל ביקורת על היונייטד אבל לא יעזור לכם לי לא תצליחו לסתום את הפה,אני אוהד יונייטד יותר שנים משלושתכם!הקבוצה לא חצופה היא פשוט לא מסוגלת ליותר!תהיו פעם אחת ולתמיד אמיתיים ותגידו טוב לא קרה כלום אנו פשוט לא מספיק טובים כעת..
לא חוכמה לבוא אחרי ארסנל או צ'לסי או כל מפגן טוב אחר ולצאת במחולות צהלה…ביקורת היא דבר לגטימי גם כשהיא מועברת על הסר ודעתי טובה לפחות כמו דעתך שלך של יואב או אביעד.
אתה רוצה להמשיך לומר שזו רמה טובה שמניחה את דעתך וגם גורמת לך הנאה קדימה זו זכותך לך על זה ושתף את החברה….
גם בביתי שידרו הרבה מאוד משחקים בהם היונייטד ניצחו בדקה התשעים ומעלה אבל זה עדיין לא משנה את העובדה שהמרחק בין היכולת בין הקבוצות ההן לקבוצה הנוכחית הינו רב.

גיל 26 בנובמבר 2011

אז עכשיו סופרים גם שנים של אהדה? אני קונה כל משחק יכולת כמו זו של יונייטד. בלי קשר לפנדל, הם היו צריכים לנצח את המשחק ואלו החמצות של פעם בכמה שנים. אם ימשיכו לייצר ככה הזדמנויות אז מצב יונייטד מעולה.

יואב 26 בנובמבר 2011

אני חושב שאתה מכופף את המציאות לראייה פסימית תמידית. זכותך.
במציאות, זאת תקופה פחות טובה אבל לא נוראית. אין שום בעיה ״להודות״. מה אנחנו ילדים? זה יוריד מכבודי לכתוב ביקורת? ממש לא.
וחוסר הסבלנות והפסימיות שלך מדהימים ביחס לאוהד וותיק(ובוא לא ניכנס להורדת הידיים הזאת-בזמן, אנרגיה , פזמ וכסף שיונייטד עולה לכל אחד מאיתנו). ככה בדיוק נשמע אוהד צעיר שכמעט לא נתקל במשברים.

אמיר 26 בנובמבר 2011

אין בעיה מקבל אבל איך זה שאני אף פעם לא רואה ממך ביקורת אמיתית ונוקבת אלא כזו שרק עוברת ליד במקרה הטוב..?אתה נהנה ממה שאתה רואה..?האם זו היונייטד שאתה מייחל לה..?
ראינו משברים ואפילו אחד ארוך מאוד של 26 שנה! אז קיבלנו באמת כחמש עשרה שנים מופלאות וגם היללנו את הסר וכל מי שמגיע לו…
העברת הביקורת כרגע אינה מורידה מכבודו או מכבודה של היונייטד
אלא מציינת עובדה פשוטה שהיום אנו לא טובים וזה צריך להאמר ואין צורך להסתיר זאת.
אני לא חושב שהיונייטד הזו מספיק טובה להמשיך את השושלת,מי שחשב בתחילת העונה שהבנייה הושלמה טעה….

יואב 26 בנובמבר 2011

אמיר,
הבנייה לא הושלמה אבל זה מעולם לא היה תירוץ לאי קריאת תיגר. לא תמיד זה מצליח כמובן אבל רונן ציין נכון-אין עונות אבודות אצל הסר. תמיד מתקדמים ולומדים לקראת האתגר הבא. התהליך וההמשכיות קיימים.לא שוברים את הכלים ומחליפים חצי קבוצה אלא יותר סביר שהמגן הבוסרי של אתמול יכול להיות המגן המצויין של מחר.
יונייטד טובה יותר מהחודשיים האחרונים ופחות טובה מהחודש הראשון.
לא תמיד אני נהנה. היו משחקים רעים העונה. גם בעונות אליפות יש כאלה.
וגם אם מתגנב החשש שהעונה הזאת יכולה להיות שחונה(חוסר המזל היום הוא סימן רע בכיוון הזה) אני מקווה שניתן לעצמנו לפחות את הצאנס להתמודד ואני יותר מבטוח שמסקנות יוסקו.

אביעד 26 בנובמבר 2011

באותה מידה ניתן לשאול מדוע אתה תמיד קוטל את הקבוצה.
אגב, "כחמש עשרה שנים מופלאות"? כלומר שנות הזהב נגמרו ב-2007? או שמא שנים פחות טובות בדרך לא נחשבות גם אם התרומה שלכם לשנים מופלאות היא מכרעת (2003-2006 לדוגמא).

יניב 26 בנובמבר 2011

2 מועדונים גדולים קיבלו מכות כואבות מברצלונה שנה שעברה- יונייטד וריאל.
הדרך שבה ריאל מתמודדת עם זה מרשימה הרבה יותר, ניתוח כואב של נקודות החולשה ובנייה של אלטרטיבה עמוקה .
יונייטד הגיעה לעונה הזו לאחר ההפסד בגמר, עם פרישה ודעיכה של העוגנים גיגס, סקולס וואן דר סאר.
והפתרון האיונרי של "מהפיכת הצעירים" לא מספק ולא נכון לאור האיום מכיוון הסיטי שהיה ברור שיבשיל עוד שלב .
זה נחמד שכולנו בונים על ינואר – אבל זה עובד ל2 הכיוונים – בינואר אולי צ'לסי תביא חיזוק ראוי ואולי גם האחרות.
התחזית שלי לעונה הזו – הדחה מוקדמת מאירופה ( רבע גמר?) ומקום שלישי בליגה .

אביעד 27 בנובמבר 2011

יניב, מה בדיוק ריאל עשתה שיונייטד לא עשתה?
ריאל חטפה מכה ושינתה סגנון מול ברצלונה לסגנון של אינטר בסן סירו מול ברצלונה. מבחינת רכש, 2 הרכישות הכי גדולות שביצעה הן של קשר מרכזי (בעמדה בה היו לה כבר 3-4 אופציות) ומגן שמאלי שמבחינת היתרונות והחסרונות שלו די דומה למגן שכבר יש לה. אף שחקן משמעותי לא שוחרר. אז איפה כאן ריאל עשתה ניתוח כואב ובניית אלטרנטיבה שהיונייטד לא עשתה?
היונייטד הגיבה באמצעות רכישת שוער במקום ואן דר סאר, רכישה של עוד שני שחקנים (אחד צעיר ואחד יחסית צעיר) והחזרה מהשאלה של עוד שלושה שחקנים צעירים. כלומר סוג של מהפכת צעירים שקצת קשה לומר שהיא לא מספיקה ולא נכונה ולו רק בגלל העובדה שהיא לא באמת נמדדה עדיין. המהפכה הזאת התחילה טוב מאוד וכרגע די נקטעה בגלל פציעות.
אגב, האוהדים אולי בונים על ינואר, לא בטוח שהמנג'ר בונה על זה.

קסיוס קליי 26 בנובמבר 2011

איזה נורא זה!
פנדל ואדום!!

גם ככה פנדל זה עונש כבד מאוד אז מוסיפים לזה אדום??

ועוד על עבירה שלא הייתה זוכה בכלל לכרטיס אם הייתה מתבצעת באמצע המגרש!

מה זה אחרון מה??
משומר בא בריצה מה מצפים שהוא יעשה??

היה צריך לתת פנדל וזהו.

Yair 26 בנובמבר 2011

על איזה משחק מדובר? ומה זה משומר?

קסיוס קליי 26 בנובמבר 2011

מכבי חיפה..

זה פוסט הכדורגל היחידי פה..

יש מקום לפוסט על הכדורגל הישראלי לדעתי.

ריקי רומא 26 בנובמבר 2011

אני מבין אותך קליי
אין לנו פה במה
הלוואי ודרור רייכר ירים את הכפפה ויסקר את הקבוצה קבוע
אחרי הכל יש פה לא מעט אוהדי מכבי חיפה

קסיוס קליי 27 בנובמבר 2011

הייתי רוצה סיקור של כל הקבוצות בישראל.
אחרי הכל זו הליגה שלנו ואפשר לתת פרשנויות מעל הרמה בשאר אתרי הספורט.

ובינתיים יש לנו ליגה מעניינת.

אתה גם כותב יפה אולי תעשה משהו משותף עם רייכר.

יוסי מזרחי 26 בנובמבר 2011

משומר זה מצב של אוכל שעובר טיפול כדי שאורך חיי המדף שלו יהיה ארוך.

בר שושני 26 בנובמבר 2011

ובאלגוריה, משומר זה סוג של כדורגל שעבר טיפול ככה שהוא בלתי אכיל.

טל המנצ'סטרי 26 בנובמבר 2011

אמיר

אתה בוודאי יודע למי ניתנה הנבואה, אתה אולי יודע מה אנחנו נראה בעוד עשרה ימים בבאזל, אני לא.

גם היום וגם נגד בנפיקה ולמרות התוצאות המאכזבות אני הרגשתי בשינוי לעומת משחקי ה 1-0 הקטנים שלא לדבר על התבוסה מול סיטי,
תוצאות מאכזבות ב 2 המשחקים האחרונים אבל היכולת מעודדת.

למה היום היה ניהול משחק לא טוב של פרגוסון? האם לא הגעת למצבים על גבי מצבים וכאלה קורצים?! והחילוף של מקיידה ותוך כדי הבליץ' של יונייטד הביא אותו ל 2 מצבים, האחד נגיחה שהיה חייב לשים במסגרת והשנייה הפריע לוידיץ' לנגוח, כלומר החילוף עבד, השחקן "נכשל"

פאביו לא שייך לדרג הזה, למה?אם אתה כותב כזה דבר אולי כדאי לפרט ובכדי שזה יראה רציני יותר? סמולינג ישב על הספסל וסמולינג בלם כששיחק כמגן רק כתוצאה מאילוץ.

פעם קבוצות של ניוקאסל היו מגיעות ויורדות בפיגור של 2 שערים במחצית אבל היום זה לא פעם, ניוקאסל עם פתיחת עונה טובה וגם בשבוע שעבר ולמרות ההפסד הראשון שלהם העונה בליגה, הם עמדו יפה גם מול סיטי.

יוסי מזרחי 26 בנובמבר 2011

נכון שאסור להיתלות בשיפוט כגורם יחיד להפסד הנקודות אבל זה היה מכריע.
הענין הוא שאין לנו יכולת לשנות באמת מהספסל.זה מוליך למסקנה עגומה, שזו בערך הרמה שלנו ובסגל הענק (מישהו אמר עמוק) אין יכולת יוצאת דופן שתבוא מהספסל.
בשנים קודמות זה הספיק יחד עם סיר אלכס ומה שהוא מביא,אבל השנה באופן בולט, היריבות סוגרות פערים ובהיבטים מסוימות פותחות פערים מאיתנו.
יהיה קשה מאוד להסתמך רק על רוני,שמצוי בתקופה לא טובה,יהיה קשה לא פחות להסתפק באברה בלי תחרות או כיסוי רציני, והשמועה אומרת,שקלברלי יחלים עד ינואר.

יואב 26 בנובמבר 2011

יוסי,
בנסיבות אחרות, יונייטד מחזיקה ספסל מרשים מאד-בארבה, וולבק , אואן, קלברלי, אנדרסון, ג׳ונס, פלטשר לא היו לבושים היום, רובם בגלל פציעות.

בר שושני 26 בנובמבר 2011

זה לא באמת רציני – אואן פצוע תמידית, אנדרסון נפצע כל שלוש דקות. ג'ונס תופקד עד עכשיו כמגן או בלם – לא קשר ובטח לא קשר שאמור לפתור את הבעיה בחלק ההתקפי. פלטשר שחקן שיגעון אבל גם הוא לא פורץ בונקרים או הגנות קשוחות.

אתה נשאר עם ברבטוב, וולבק וקלברלי. אל תבין אותי לא נכון, אני מאוד אוהב את וולבק וקלברלי, אבל הם לא מחליפים מהשורה הראשונה בליגה – עדיין (אולי וולבק קצת יותר, אבל קלברלי פשוט פצוע מדי בשלב הזה בשביל חוות דעת רצינית. ההתחלה שלו היתה מאוד מרשימה).

יואב 26 בנובמבר 2011

דיברתי על ספסל באופן כללי.
דווקא התנועה החכמה לעומק של פלטשר היא נשק לא רע.
וולבק(ברמתו של סטאריג) יכול לפתוח ברוב קבוצות הליגה ולדעתי חלוץ לגיטימי בסגל של יונייטד. לקברלי יש את הניצוץ אבל עוד מוקדם לקבוע.

בר שושני 26 בנובמבר 2011

ה-בעיה של הקבוצה הזאת זו אותה ה-בעיה שעליה מדברים כבר כמה שנים; אין קשר אחורי רציני ואין קשר התקפי רציני. וזה כל הסיפור. יש משחקים שבהם ההבנה הטאקטית של הקבוצה ושל פרגי מכסים את הקשיים האלה, יש משחקים שבהם מה שמכסה את זה היא האמביציה והרצון לנצח של השחקנים, אבל במשחקים שבהם הדברים קצת פחות דופקים, זו בעיה.

כתב פה רונן לפני כמה שנים (טוב, לא פה, אבל בבלוג הקודם או בזה שלפניו), כמה טוב לקבוצה שהיא מבקיעה שניים-שלושה שערים, כי אז היא יכולה "להרגע", לשמור כוחות. ליונייטד של השנה (למעט כמה משחקים) אין את הפריבילגיה הזאת.. היא מתקשה "לשבת" על קבוצות טובות והיא מתקשה לפרוץ בונקרים של קבוצות נחושות.

זה לא שאני חושב ש"אם יביאו את זה ואת זה אנחנו מנצחים כל משחק 3-0", אבל נדמה לי שהחסרון בקשיחות בקישור האחורי, והחסרון במעט יותר יצירתיות בקישור ההתקפי די ברורות בשלב הזה (ובשנתיים האחרונות.. לפחות מאז שאיבדנו את רונאלדו). זה די עצוב כשהפציעה של קלברלי כ"כ משמעותית לקבוצה בסדר הגודל של יונייטד.

אדם 26 בנובמבר 2011

זה כבר וויכוח די לעוס.. אותו קישור אנמי לכאורה של יונייטד הגיע לשלושה גמרים אירופאיים וזכה ב-4 אליפויות וכל זה בתקופה של חמש שנים.
את אינטר של מוריניו עם קישור מרכזי מהמשובחים באירופה הם טיאטאו בליגת האלופות, כנ"ל לגבי מילאן עם פירלו וסידור.
ובעונה שעברה עברו את צ'לסי עם אסיין-למפרד-רמירז/אובי מיקל.
מירב התיאוריה הזו לגבי מרכז השדה של היונייטד הגיעה יחד עם המאבקים של צ'לסי של מוריניו, שם באמת מדובר היה בקבוצה פיזית מאד, עם באלאק, אסיין ולמפרד בשיאם.
דווקא ברסה היא הדוגמא שלא חייב להיות לך מרכז שדה בהמי על מנת להצליח, אז ליונייטד אין איזה אסיין או באלאק בקישור.. אין לה גם אינייסטה או צ'אבי, אבל מייקל קאריק, ולמרות כל ההשמצות, שיחק נפלא ברבע הגמר מול צ'לסי אשתקד. דארן פלטשר הוא אחד השחקנים הכי אנדרייטד בעולם.. זה משגע אותי כל פעם מחדש שאנשים עוד מעבירים ביקורת על פרגוסון.. חזרתי על זה 1000 פעם לפני ואני רוצה להזכיר לאנשים שוב. עונת 2006/7 צ'לסי מביאה את באלאק ושבצ'נקו, יונייטד מוכרת את ואן ניסטלרוי ומביאה את מייקל קאריק.. אני זוכר שמאמן פורטו אז גיחך על פרגי שהוא קונה שחקן שאף אחד לא מכיר.. אמרו שהוא איבד את זה אז.. והשאר היסטוריה

אדם 26 בנובמבר 2011

סידורף*

בר שושני 26 בנובמבר 2011

לגבי התקופה הזאת של הגמרים – היה לך בקבוצה את השחקן הטוב ביותר בעולם. גם לשיקאגו לא היה סנטר, זה לא שומט את הקרקע מתחת לטיעון "לא לוקחים אליפות בלי סנטר טוב", אלא מוסיף לידו כוכבית "אלא אם יש לך את השחקן הטוב בעולם".

כנ"ל לגבי ברסה. כשמרכז השדה שלך הוא צ'אבי-אנייסטה, אתה באמת לא צריך קשר גרזני.

כשמרכז השדה שלך הוא לא הטוב בעולם, אין לך את השחקן הטוב בעולם, פלטשר בצניחה חופשית, קאריק נהיה עוד יותר איטי וחוץ ממנו אין באמת מישהו שיכול למלא את התפקיד הזה (אולי פיל ג'ונס?..), אתה בבעיה. זה לא משהו שאי אפשר לפתור במשחק כזה או אחר – אפשר – אבל לאורך זמן, אתה תיקלע למצבים בהם הנחיתות הזו תכאיב לך.

אדם 26 בנובמבר 2011

שנה שעברה הגענו לגמר וזכינו באליפות גם בלי השחקן הכי טוב בעולם.. עונה לפני כן, הפסדנו אליפות על חודה של נקודה וכולם יודעים מה קרה בצמד המשחקים מול ביירן.. חוסר מזל מעצבן.. גם בשתי העונות הללו לא היה לנו השחקן הטוב בעולם..
אל תשכח עדיין שיש לנו את המאמן הכי טוב בעולם.. מי צריך גרזן באמצע כשיש לך את פרגי?

אביעד 26 בנובמבר 2011

כדורגל זה לא כדורסל. אתה לא "פותר" נחיתות באמצע ע"י זה שיש לך קיצוני/חלוץ נהדר. רונאלדו לא מרוויח לך את הכדור אלא מייעל את השימוש בכדור כשהוא אצלך. רונאלדו לא יכל להעלים חסרונות של היונייטד.
להזכירך, קאריק התמודד בשנה שעברה מול הקישור של צ'לסי שכלל בדיוק את הבוקסרים שאתה טוען שצריך ויותר מיכל להם.

בר שושני 26 בנובמבר 2011

לא צריך לשייך לי דברים שלא אמרתי. לא אמרתי ש"אם יש קיצוני גדול הוא מעלים את הקושי בקישור" קבוצת כדורגל היא גוף אורגני, ואם היא גוף אורגני שמונהג כמו שצריך, היא יודעת לנצל את היתרונות שלה, ויודעת איך להגן כדי להקטין את החסרונות שלה. ככה זה עובד בכל מקום – בגוף של יצור חי כמו בקבוצת כדורגל.

כשליונייטד היה משחק אגפים נפלא (עם רונאלדו, למשל) היא היתה יכולה לסבול את הנחיתות היחסית באמצע. כשמשחק האגפים של יונייטד לא מדהים (כמו שהוא בתקופה האחרונה), החסרון באמצע הופך הרבה יותר משמעותי. למה זה דומה? שחקן כדורסל שהוא חודר גדול אבל בלי קליעה יכול לסבול את הקושי הזה לקלוע, כל עוד הוא חודר טוב. ברגע שמישהו לוקח לו את החדירה, פתאום החסרון הזה בקליעה הופך אקוטי. תחשוב על מה הלייקרס עשו למג'יק בגמר ביניהן, או ההוקס בפלייאוף האחרון. (ואני מתנצל שעולם הרפרנס שלי הוא כדורסל). היתרון של המג'יק על כל הקבוצות היה בצבע: הכדור היה מגיע לסנטר, ההגנות ממול היו מצופפות, והקלעים היו מפגיזים. ככה המג'יק הצליחו לנטרל יחסית את העובדה שאין להם יוצרים טובים מכדרור.

ברגע שהלייקרס וההוקס החליטו שלא באים לדאבל טים, ונותנים להווארד לנצח את השומר שלו – ואת הקבוצה שממול – באחד על אחד, פתאום כל החסרונות של המג'יק התגלו. פתאום התברר שאף אחד שם לא יכול ליצור לעצמו מכדרור, פתאום קבלת ההחלטות בעייתית, וכולו וכולו.

תחזור ליונייטד. כל עוד משחק האגפים שלנו היה מצויין, הקושי באמצע היה פחות ברור. בתקופה האחרונה יש בעיה. יש לנו את נאני באגף אחד, אבל ולנסיה ויאנג לא פוגעים, קלברלי פצוע, אנדרסון זה לא זה.. ופתאום אתה מגלה שהקושי במרכז השדה שלך אקוטי.

אז כן, ברגע שוולנסיה ויאנג יחזרו לכושר הרגיל שלהם (אם..), סביר להניח שזו תהיה בעיה פחות קריטית. אבל זה לא יאמר שזו לא בעיה, אלא רק שזו בעיה שאפשר להסתיר.

אביעד 26 בנובמבר 2011

בר, הניתוח הזה נכון להתקפה בלבד. כשקבוצה מגנה, לא יעזור לה משחק אגפים מצויין. ומשחק ההגנה של היונייטד עם מייקל קאריק טוב בהרבה מאשר בלעדיו. בדיוק היום השדרים האנגלים דיברו עליו – שחקן שהאוהדים לא מעריכים אבל השחקנים לצידו אוהבים לשחק איתו.
מרכז הקישור של היונייטד לא טוב מספיק התקפית עם קאריק ופלטשר למשל, הרבה בגלל שהם פשוט לא בועטים מרחוק, זה משהו שהיה הרבה יותר טוב עם קלברלי ואנדרסון בפתיחת העונה. זה גם משהושעבד טוב בסוף השנה שעברה עם קאריק וגיגס. יש שילוב אחד שלא ראינו השנה במרכז הקישור בגלל פציעות וזה קאריק את קלברלי. זה משהו שמעניין אותי לראות, או לחלופין קאריק ורוני.
כל הטיעון שלי במקרה הזה הוא פשוט – קאריק קשר אחורי טוב מאוד ואני לא חושב שליונייטד חסר כרגע שם בוקסר דוגמת אסיין. הייתי שמח לקבל כיום קין בן 25 שם, אבל בוא נודה בעובדות – רוי קין הוא שחקן של פעם בדור. אני לא רואה אף שחקן כמוהו כרגע…

אביעד 26 בנובמבר 2011

אני שומע פה תמידית טענה שאין ליונייטד "קשר אחורי". חבל על חוסר ההערכה התמידי למייקל קאריק, קשר אחורי מצויין. הבעיה שלו לחלוטין לא קשורה לקישור האחורי אלא לתרומה בהתקפה.
אמיר, לא זכור לי שניסיתי לסתום לך את הפה. למעשה זה נראה לי בדיוק ההיפך. אשמח אם תסביר לי לוגית איך משחק שכלל כמעט 20 בעיטות לשער, הצלה מהקו, קורה, 3 הצלות נפלאות של שוער היריבה ועוד לפחות 4 החמצות מטווח של 10 מ' שהיו צריכות להיות ברשת (ושער של היריבה מפנדל שלא היה), מבשר לנו על קבוצה חלשה/לא מספיק טובה.

בר שושני 26 בנובמבר 2011

מייקל קאריק נותן ליונייטד הנעת כדור מצויינת והוא מנהל משחק נפלא. אבל כשאני חושב על קשר אחורי שחסר ליונייטד אני חושב על "גרזן". אסיין, רוי קין (שהם גרזנים והרבה מעבר לזה), נייג'ל דה יונג. מסצ'ראנו. שחקן עם סטייט אוף מיינד של בוקסר.

אופיר 26 בנובמבר 2011

ברצלונה חתיכת קבוצה משעממת. משחק שלם מאוננים בלי להתקרב לשער. טוב מאוד שחטפו מחטאפה.

יואב 27 בנובמבר 2011

קאריק שחקן נהדר לצרכים של יוניטד.את קנייתו הוא כבר הצדיק מזמן כקשר המרכזי(בדקות משחק) שלוקח ארבע אליפויות וגמר ליגת אלופות אחד. הכל בסדר שם.
אני זוכר שיחת קיץ עם חבר קרוב, אוהד צלסי שרוף, באותו קיץ שהם הביאו את באלאק וסבצ'נקו לקבוצה אלופה שנתיים רצוף.יונייטד רק רכשה את קאריק(כמו שאדם ציין).
הוא שאל אותי- מה יהיה לכם להציע? אמרתי לו שרוני ורונאלדו התבגרו בעוד שנה.זאת היתה התשובה בדיוק כמו שאני כותב כרגע.
זאת היתה תגובה מיידית.
לא יכולתי לדעת אז שרונאלדו ורוני יהפכו באמת למפלצות(רוני כבר היה בדרך לשם אז).
לא ידעתי שהם וסהאה ישכיחו את רוד וישחקו כדורגל מרהיב(לא פחות מ-99).
לא ידעתי להעריך כמה איכות עדיין יש לגיגסי וסקולסי בקנה.
לא ידעתי על הקניות החכמות שיש לפרגי בשרוול.
בקיצור- לא ידעתי את מה שהסר כנראה ידע או לפחות לשם כיוון אבל לאחר שנים ארוכות איתו, אולי פגעתי בתחושה הכללית.ואולי עניתי מתוך דיפנס.

כשפרגי עלה באותם שנים עם גיגסי וקאריק מול מפלצות מרכז השדה של צלסי, תפסתי את הראש.פעמיים. כשההרכב הוצג ושזה נגמר בניצחון מוחץ באולד טראפורד.
אלו בדיוק הימים שלימדו אותי צניעות מהי בכל הקשור ליונייטד בפרט ובכדורגל בכלל. וואלה, אני כנראה לא שוס כזה גדול.
השיעור של פרגי בשנים האחרונות, מרתק יותר מהשנים הקודמות. בכל אספקט ומובן.
אז למה להיכנס למרה שחורה מתיקו בייתי(שקרה מולם במחזור הפתיחה לפני שלוש שנים)? לא למדתי כלום?

יוסי מזרחי 27 בנובמבר 2011

הכל נכון יואב, ועדיין,אין היום מישהו(בניגוד לפרקי זמן ארוכים בעבר)שמהווה "אס" ושיבוא מלמטה,מהספסל.
הדברים נאמרים לאו דווקא בהקשר לאתמול. זה יכול לקרות פה ושם,ואם ננטרל את התוצאה אז יש מקום להתעודד מהמשחק עצמו ככל שהתקדם והתקרב לסיום.
השאלה, בהקשר הרחב יותר היא,האם קאריק וגיגס שהיו אתמול בולטים לטובה, ועם אנדרסון ופארק פה ושם,וקצת פלטשר יספיקו במרכז הקישור? אני חושב שלא.
מצד שני, הנסיון שלי עם הזקן, אומר שהוא יודע כנראה עוד משהו ואני נאחז בתקוה הזו.

איש 27 בנובמבר 2011

יוסי- למה שיהיה "אס" על הספסל? אנחנו הרי מצפים שההרכב הטוב ביותר ישחק, לא שיישאר איזה כוכב על הספסל למקרי חרום.
מאקדה עלה אתמול במקום אברה, זה שינוי מערך משמעותי ואם הוא היה מצליח להביא גם לשער אז כולם היו מדברים עליו כאס. כל חילוף הוא כזה מין הימור, הצליח- המאמן גאון, לא הצליח- אין לנו אסהקבוצה על הפנים…
על קאריק נשאלות השאלות האלה בכל תחילת עונה. לקראת סוף נובמבר הוא בד"כ מתעורר ועונה לכולם (הוא היה מעולה גם ביום שלישי נגד בנפיקה).

יוסי מזרחי 27 בנובמבר 2011

איש.
קודם כל קאריק.
אני מסכים לכל מילה.
מקדה: אם הנגיחה היתה נכנסת… אבל יש לו פוטנציאל והלואי והוא יצליח.
המונח "אס" התכוון למישהו שיכול להביא שינוי משמעותי,וזה אין. יש הרבה מאותו דבר.

אביעד 27 בנובמבר 2011

יוסי, בהרכב יחסית נטול פציעות יש לך לא מעט אסים כאלו. וולבק, גיגס, ולנסיה, ברבאטוב ופארק.

גלן 27 בנובמבר 2011

חבל בהחלט. עזי מן הסתם זוכר אותו יותר טוב מכלם.

אביעד 27 בנובמבר 2011

פשוט וואו. בהחלט עצוב… :(

Comments closed