מה בדיוק צריך לפרק?

פירוק זה בגלל שהבעיה לא בשחקן ספיציפי שיבוא או יילך. בגלל שהתלכיד שעליו נבנו הצלחות חמש השנים האחרונות נגמר

למה אני מתכוון בפרוק?

ב-2006, בסיטואציה מאד דומה: הדחה מוקדמת מאירופה ויריבה מאד דומיננטית בליגה, פרגוסון פירק את השיטה. המצב היה מעשית גרוע יותר: היו שתי יריבות ליגה חזקות יותר, וההדחה מאירופה לא באה אחרי שלושה גמרים בארבע שנים. הכותרת הייתה שואן ניסטלרוי סופסל ובמקומו עלו רונאלדו ורוני. אבל זה לא היה השינוי האמיתי.

השינוי היה שהובאו אברה ווידיץ' – שני שחקנים שהעולם בקושי שמע עליהם. הם הצטרפו לואן דר סאר ופארק, שכבר היו בקבוצה, ובקיץ הובא מייקל קאריק. מעבר לזה: הובאו שחקנים דווקא לעמדות כאילו לא בעייתיות. אברה הובא בתפקיד של היינצה, שנחשב אז טוב מאד, פארק הובא לתפקיד קיצוני שהיה מסודר, וידיץ' הובא כשיש את פרדיננד. ואן ניסטלרוי שוחרר ללא תחליף ישיר.

כי כשמחליפים שיטה ובונים שלד – לא מחליפים אחד באחד.

לכן אני אומר פרוק. לא צריך לחשוב מי חלש ולהחליף אותו. צריך לתכנן איך 5-6 שחקנים כתלכיד מחזירים ליונייטד את הבסיס הבלתי נשבר. וכן, חלק מהשחקנים הללו צריכים לבוא מבחוץ.

*

טעות תהיה לחשוב שחסרים ליונייטד שחקנים בתפקידים ספציפיים. לא כי לא חסרים, אלא כי כשאין שלד אז אין לדעת. ראינו הרכבים של יונייטד משחקים בתחילת העונה הזו כדורגל שלא נראה בכל ארבע האליפויות האחרונות.

ואוסיף לכך: גם בשלוש השנים 2004-2006 בהן יונייטד לא זכתה באליפות היא נתנה לא פעם כדורגל מבריק וכבשה שערים פנטסטיים. הצירוף רוני-ואן ניסטלרוי-רונאלדו היה לא פעם נפלא ואפילו מהנה יותר משנות האליפויות. אבל הקבוצה כמעט לא התקרבה לזכות במשהו. הם אפילו ניצחו לפעמים ניצחונות גדולים – אני זוכר למשל 2-4 בחוץ בהייבורי – אבל לא חיברו איום אליפות רציני.

פרוק זה כמובן פרוק והרכבה. התחושה מאז עזיבת רונאלדו היא שלקבוצה יש שלד יציב, אבל חסר לה הברק. דברים משתנים: הבעיה היא בשלד.

*

האם מה שאני אומר זו לא התפרצות לדלת פתוחה. הרי את העונה הנוכחית פתחה יונייטד עם הרכב ראשון שכלל שבעה שינויים לעומת ההרכב שהפסיד לברצלונה – ושיחק כדורגל גדול עם ממוצע גיל מתחת ל-24. אחר כך חלקם נפצעו ואין שום ספק שזה פגע בקבוצה. אולי יש כאן מהלך של "בניית קבוצה" שהכשלון באירופה רק יזרז?

אני אומר לא. ראשית, הצערה היא לא פתרון קסם. ראינו את זה עם ארסנל. וכדורגל מבריק הוא לא פתרון לבעיות אחרות. הקבוצה צריכה תלכיד מרכזי חדש שיוביל אותה. אם השלד לא יחוזק הצעירים – ג'ונס, קלברלי, וולבק וצ'יצ'ריטו – שהם כולם מעולים – יחטפו מכות מנטליות שהם יתקשו לצאת מהן.

דה באזר בפייסבוק

המשימה להצלת אירופה
לקראת הקלאסיקו 1: יהיה תיקו

73 Comments

דניאל 8 בדצמבר 2011

אם להיות יותר ספציפיים- מי ישלמו את המחיר כחלק מתהליך הפירוק והרכבה שאתה מציע?

דורפן 8 בדצמבר 2011

לא יודע אם מישהו יועזב – כשהובאו כל השחקנים שדיברתי עליהם ב-2006 דווקא לא הועזבו בראון ואושיי ונוויל – הם רק הורדו בדרוג. הם שוחררו בהדרגה.

אני חושב שבכל 6-7 העמדות האחוריות צריך להחליט איפה ג'ונס וסמולינג משחקים ומה עושים עם רפאל ופאביו. ואת היתר לחזק – בשחקן הרכב או תחרות על הרכב

דניאל 8 בדצמבר 2011

ג'ונס מרוויח הרבה אספקטים לארסנל שלו כשפרגי מטרטר אותו מעמדה לעמדה, אבל את היציבות שריו זכה לכה כשהגיע הוא מפסיד. האצבע חייבת להיות על הדופק איתו, כי מדובר בפרוספקט מדהים.

אני חושב שאין ספק שסמולינג את ג'ונס יהיה ציוות הבלמים שלכם בתקופה שאחרי ריו ווידיץ', אבל הבעיה היא הדלילות בעמדת המגן הימני והקשר המרכזי.

רפאל ופאביו הם צמד אחים מוכשרים עם גוף שביר, כך שאני בהחלט יכול לראות פספוס טראגי של קרירה גדולה. בעיניי הם מספיק התקפיים כדי לשחק גם בכנפיים, אבל בשורה התחתונה היציבות שהם צריכים להפגין נבלעת בפציעות השונות.

אבי 8 בדצמבר 2011

חיכינו להסבר הזה.

אני מסכים ששינוי גורף חייב לבוא, אבל חושב, שכמו במקרה רוני-רונלדו הנ"ל, רובו יבוא מבפנים. האיזור במגרש בו חסרים לנו שחקנים ידוע לכולם, ובשאר המערכים זה עניין של חילופי דורות שלא הושלמו (כוכבית: בהנחה התאומים דה-סילבה יחלימו מתישהו…).

דותן 8 בדצמבר 2011

שמעתי היום דיון בין מלר ליקובי בגלי צהל – מלר אמר שאין סיכוי שעכשיו פרגסון יעזוב כי הוא לא ירצה שהעונה האחרונה שלו תיזכר ככזו… מולו אמר יעקובי שאלכס יודע שלבנות קבוצה ייקח לו לפחות שלוש שנים והוא לא בנוי לשלוש שנים שנים עכשיו של מקום שני לסיטי… ככה שהוא יעדיף לעלות ליציע ולתת למישהו אחר להתמודד עם המציאות החדשה….

מה דעתך?

דורפן 8 בדצמבר 2011

שאבי מלר צודק לחלוטין (במקרה הזה). פרגוסון פתח את העונה עם הרכב בממוצע גיל הצעיר בהיסטוריה האישית שלו. זו לא התנהגות של מישהו שעוזב.

הוא גם לא יפרוש או ימשיך בגלל תוצאה טובה או גרועה. הפרישה שלו היא עניין שלא קשור לכדורגל עצמו.

יוסי מזרחי 8 בדצמבר 2011

לא שאלת אותי, אבל מלר את יעקבי, איך להגיד ולהשאר מנומס, הם מבינים אולי בברצלונה את ריאל.

avigol 9 בדצמבר 2011

גם לא….

דורפן 8 בדצמבר 2011

בהקשר לכתוב. אני תמיד חושב שכל "העידנים" למיניהם הם סתם הפסקה זמנית של איטליה…המדינה שיודעת כדורגל טוב מכולן. מאורגנת כמו הגרמנים, קשוחה כמו האנגלים ומבריקה כמו הספרדים.

תומר חרוב 8 בדצמבר 2011

לייק.

סימנטוב 8 בדצמבר 2011

לייק לייק

עומרי 8 בדצמבר 2011

ו-לייק

הופ 9 בדצמבר 2011

לייק ואז מהר אנלייק (נלחץ לי בטעות).

בכל שנות חיי אני לא זוכר נבחרת איטלקית אחת שהסעירה אותי (והרבה הסעירו, מהולנד דרך רומניה וצ'כיה ופורטוגל וצרפת וגרמניה ואפילו בלגיה, ועד ספרד)

טל 8 בדצמבר 2011

טעות לגבי האילקיות. לפחות במובן הזה שאתה שם את כולן בסירה אחת.

נאפולי נתנה קמפיין עצום. לא רק בגלל עצם העלייה, אלא בכך שהיא הייתה סופר מוצדקת, ללא גרם של מזל. למעשה, הפער הקטן מסיטי מאד מטעה לטובת האנגלים שהרוויחו משחקים נגד ההרכב השני של באיירן אתמול וויריאל בספרד והבקיעו שער ניצחון 10 שניות לסיום במשחק הביתי מול הספרדים.

להבדיל, הקבוצות ממילאנו הציגו יכולת מחפירה ועלו רק בגלל מזל (אינטר)והגרלה נוחה במיוחד (שתיהן).

עזי 8 בדצמבר 2011

התייחסתם לסייפא, הפחות חשובה. העניין הוא שפרגוסון לא פירק גם אז, אלא הביא רכש מדוייק ונ'ודתי ושינה סדרי עדיפויות כמו שכתב רונן, ולדעתי זה מה שהוא יעשה עכשיו.

טל – ההגרלה של יונייטד היתה נוחה מזו של אינטר, למעשה דומה לזו של מילאן. וגם בתקופת השליטה האנגלית כביכול האיטלקיות לקחו לא פחות גביעים, למעשה יותר. מתחילת עידן ליגת האלופות יש לאיטלקיות יותר גביעים מלאנגליות, מהגדלת המפעל ב-2000 יש לאיטלקיות יותר גביעים, בחמש השנים האחרונות יש להן יותר גביעים, וכו'.

ססס 9 בדצמבר 2011

בענייני מספרים: אמנם יש יותר גביעים לאטילקיות, אבל מאז חצי הגמר של 2003, עם מילאן אינטר ויובה, שים לב לכמות המשתתפות בחצאי הגמר (8 חצאי גמר, 32 קבוצות):

אנגליות: 14 (44%)
ספרדיות: 8 (25%)
איטלקיות: 4 (12.5%)
והשאר: צרפת(2), גרמניה(2), פורטוגל(1), הולנד(1)

כלומר נטיה גמורה לטובת האנגליות (כשבתווך יש 3 חצאי גמר רצופים עם 3 אנגליות).

ובחלוקה לקבוצות:
ברצלונה:5
צלסי:5
יונייטד:4
ליברפול:3
מילאן:3
ארסנל:2
אינטר:1
ריאל:1
לה קורוניה: 1
ויאריאל: 1

בנוסף, במספר הגביעים (שלא משקף את הנתון לעיל), יש תיקו בין האנגליות לאיטלקיות:
אנגליה:2 (ליברפול, יונייטד)
ספרד:3 (ברצלונה 3x)
איטליה:2 (מילאן, אינטר)

תומר חרוב 8 בדצמבר 2011

טל, מילאן בכושר מצוין מאז ההפסד ליובה. כמו כן, קח בחשבון שהקבוצה הטובה ביותר באיטליה כרגע לא משחקת במפעל. המשבר של אינטר הוא משבר רוחבי, הוא לא קיים רק באירופה אלא בא לידי ביטוי גם בליגה. הסריה א עדיין לא חזרה להיות מה שהייתה בשנות ה90 ותחילת ה2000 אבל היא מרימה את ראשה.

Avg. Joe 8 בדצמבר 2011

בתור אוהד יונייטד, התאכזבתי אבל לא התפרקתי. "עוד יום בהיסטוריה.. וגומר". אמנם יום מעונן עד שחור, בכל זאת אובדן הכנסות, יוקרה.

האמת עכשיו גם נראית – היונייטד פשוט קבוצה חלשה, לא מאורגנת, לא נחושה ולא יעילה – אולי אומר זאת בהיסוס תת-מאומנת!

אתמול, נחשפה שוב חולשת הקישור: גיגס,פארק, ג'ונס מתרוצצים ללא שום תועלת. ולחשוב שאני מיילל כבר חודשים להביא את סניידר שגמר באינטר את הסוס.

מכיוון שמדובר על היונייטד ועל מייבש השיער פרגי, הרי שלא נספיד אותם, אפשר לחשוב קדימה על גמר של הליגה האירופית בדרבי של מנצ'סטר (אגב, איך המפעל הזה, המשני בחשיבותו פתאום קיבל בוסט רציני – על כך, אני יותר מצר שהפועל, בגלל פתיחת עונה גרועה, לא הצליחה לעלות – היייתי שמח לראות את המצ'-אפ יונייטד VS הפועל)

LOL 8 בדצמבר 2011

אם מנתחים את המשחקים בפתיחת העונה מגלים שברובם יונייטד לא שיחקה כדורגל סוחף ונפלא אבל היא הצליחה לנצח,בחלק מהמקרים בעזרת המזל,ומכיוון שהצעירים הביאו רעננות והיה עיסוק רב בנושא הגיל הממוצע של ההרכב הראשון נשכחה העובדה שהשבחים שהורעפו על הקבוצה (כולל השוואתה לברצלונה) היו מוגזמים.

בחלק מהמשחקים התוצאה שיקרה ולא ייצגה את פערי הרמות והיה את המשחק נגד ארסנל שהיה ונותר בלתי מובן.

ליונייטד אין שום דבר שמתקרב לרונאלדו ורוני הצעירים כי הם הביאו גם רעננות אבל בעיקר איכות ברמה עולמית מה שהצעירים של יונייטד שהוזכרו לא יכולים להביא – שחקנים כמו ולבק או קלברלי לא היו אפילו יושבים על הספסל של ברצלונה או ריאל מדריד וזה צריך להיות המדד.

אני מסכים עם מי שסבור שאין לפרגי את הזמן ואת האמצעים לבנות קבוצה חדשה.
לפרגי יש חלק נכבד בכדורגל שיונייטד משחקת העונה ומצער שהוא נגרר למהלומות אישיות כנגד רוי קין שאמר אמש את מה שרוב אוהדי יונייטד חשים בחודשים האחרונים.

יואב 8 בדצמבר 2011

עזי,
אני לא חושב שקיימת יהירות ברמות האלה.פרגי מספיק שנים בעסק הזה בשביל להחיל עליו את זה. זה נשמע לי כמו איזה הסבר קל, פשטני ומוכן מראש שבא להתמודד עם הפתעה בסדר גודל כזה ובכלל, זוהי הגדרה שיותר מתאימה לאקלים הכדורגל בישראל ולא לשם.

אולי פרגי העריך יתר על המידה את עצמת הסגל שלו-כן.אולי סמך עליו מידי.זה קרה לו ולאחרים בעבר.זה נכנס לאותה קטגוריה של ההדחות הביתיות מול קריסטל פאלאס או קובנטרי (לפני שלוש שנים). אתה בודק את הסגל על רטוב, במשחק בייתי ומאמין שתעבור.

אבל הכדורגל בועט לך בתחת לפעמים.הרי לא היתה בעיה בסגל כאשר הוא הוביל 2-0 על באזל בבית או 2-1 על בנפיקה.התגובה של השחקנים לסיטואציה הזאת היתה בעייתית ונקודתית למגרש. לא הבחירה בהם מלכתחילה.והתגובה שלהם היא זאת שתגרום לפרגי לקבל החלטות.

אריאל 8 בדצמבר 2011

ואני חושב, שהתארים למינהם מסנוורים את האוהדים מלהסתכל למציאות בעיניים. והמציאות היא, שמאז שרונאלדו עזב, יונייטד אמנם לקחה אליפות אחת והגיע לגמר ליגת אלופות אחת, אבל את האליפות היא לקחה באחת העונות הכי חלשות של הפריימרליג (חמישה ניצחונות חוץ כל העונה) ובגמר ליגת האלופות היא הובכה לחלוטין וגם לשם היא הגיעה עם הגרלה די נוחה (כן, צ'לסי, אבל בעונת מעבר).

האמת היא שרונאלדו היה אחראי כמעט בלעדי לתקופה הגדולה של מנצ'סטר יונייטד (שלוש אליפויות, שני גמרי אליפות אירופה ואליפות אירופה אחת) ומאז שהוא עזב, היונייטד תלויה כמעט לחלוטין ביכולת של רוני ונאני ובמה שנשאר במיכל של גיגס וסקולס. זה, והפחד שהם מקרינים על היריבות.

תיקח מהם את הפחד הזה (שלאט לאט מתמוסס והולך. לפני שנתיים, באזל לא היתה אפילו מנסה לעבור את החצי מולם), תשלח את סקולס לפרישה ואת גיגס לפרישה על המגרש, תשים את רוני בתור שחקן טוב אבל לא יותר (בטח אם הוא הופך לקשר) ותקבל קבוצה טובה, טובה מאוד אפילו – אבל לא הרבה יותר מזה. בטח לא היונייטד המאיימת שהכרנו בעשור האחרון.

אולי פרגי יצליח להמציא את הקבוצה הזאת מחדש, אותו אף פעם לא הייתי מספיד, אבל זה ייקח הרבה יותר מאשר תיקון פה, תיקון שם. והוא גם ייצטרך לפגוע בול, כמו שהוא פגע עם רונאלדו. לא כל יום יש לך כזה מזל

יואב 8 בדצמבר 2011

אריאל,

להפסיד בגמר לאחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה של המשחק זאת לא מבוכה כל כך גדולה.
חולשתה( או לא) של הפרמיירליג לא מעניינת.זה תמיד הישג קבוצתי נהדר שדורש את היכולת והאיכות שלו.

המציאות היא שפרגי בנה קבוצה שלישית והשגית(ורונאלדו היה חלק ממנה כמו שקאנטונה וקינו היו חלק מהאחרות)ואולי עכשיו הזמן לעוד אחת.

אריאל 8 בדצמבר 2011

אולי, אבל לא תמיד נופל לך קנטונה או רונאלדו לידיים. לפעמים פשוט יש לך ברבטוב

אביעד 8 בדצמבר 2011

אז השאלה היא כזו – רונאלדו (כדוגמא) נפל לידיים של סר אלכס או נקטף?

יואב 8 בדצמבר 2011

שהיה שותף בכיר לשתי אליפויות אבל לא הוא יהיה הפנים של הקבוצה הבאה (ולא של הקודמת) כך שזה לא באמת משנה.

בקשר לרונאלדו, אני לא חושב שמדובר במזל. שלוש עונות הבוסר שלו היו יכולות לייאש לא מעט מאמנים ומועדונים. גם לא ממש עמדו בתור לרכוש שחקן לא מוכח(עשרים משחקים בבוגרים) ב12 מיליון פאונד. אתה מסתכל על סוף התהליך אבל בזמן אמת, שום דבר מזה לא היה מובן. עוד להטוטן אגף עם מספרים נמוכים.

יואב 8 בדצמבר 2011

ועוד משהו בקשר לרונאלדו,

סט היכולות איתן הגיע ליונייטד היה שונה לגמרי. משחק ראש שלא היה קיים, משחק גב לשער, בעיטה מדוייקת מרחוק, חוש הריח לשערים, בעיטות עונשין ,בוודאי חוכמת משחק פשוט שחקן אחר לגמרי שזה מדהים בפני עצמו(בניגוד למסי שפשוט משפר כל הזמן את הבסיס שלו). מה שכן, האחד על אחד שלו אז, היה מרגש וטוב יותר. היום, הוא עוד כלי נשק והוא נזקק לו פחות.

ועוד פרט שמשום מה נשכח, באזל העיפה את ליברפול ב02 באותו מחזור. השוני היה שליברפול היתה זקוקה לניצחון.

אריאל 8 בדצמבר 2011

אין שום ספק שהסר עשה מרונאלדו שחקן גדול, אני לא מתווכח עם זה. אבל בשביל להפוך לשחקן גדול, אתה צריך סט תכונות התחלתי מוצלח. אפשר להגיד על רונאלדו מה שרוצים, אבל מבחינה אתלטית נטו – עוד לפני שהוא היה כדורגלן גדול – האיש הוא פנומן אמיתי. היה פה פוסט שלם על איך רונאלדו הוא שחקן הכדורגל המושלם מבחינת הנתונים שלו. זה לא שהסר לקח פה איזה ילד מהרחוב והפך אותו לכדורגלן הטוב בעולם.

ומה לעשות, לא תמיד נופל לך בידיים אחד כזה

אביעד 8 בדצמבר 2011

אני חושב שמבין הצעירים שפרגוסון גידל או השחקנים שהוא הפך לכוכבים, רונאלדו הוא אתלט העל היחידי. אני מסכים שתנאי ראשוני לשחקן גדול הוא סט תכונות התחלתי מוצלח. נראה לי שפרגוסון הוא בעל עין טובה לשחקנים צעירים עם סטים שונים של תכונות כאלו. אז אין צורך לחכות שעוד רונאלדו ייפול לפרגוסון לידיים. צריך פשוט לסמוך עליו שהוא ימצא את השחקנים הנכונים.

יואב 8 בדצמבר 2011

האמת היא שהדבר האחרון שעבר בראש כשרונאלדו הגיע זה שהוא אתלט גדול. האחד על אחד שלו היה חזות הכל.אבל כן, זה היה שם בבסיס. קרדיט גדול גם לו (ולבקהאם) על החריצות והעבודה הקשה. זה קודם כל תלוי בהם.

יוסי מזרחי 8 בדצמבר 2011

השאלה הראשונה היא האם סיר אלכס רוצה להמשיך ולהתבסס על משחק מהיר עם שני קיצונים-"שחקני כנף".

אם כן, אז יש לו את נאני,וולנסיה,יאנג, ובמידה מסוימת את פארק.
לכן הוא צריך תוספת גיבוי לצד ש

אבי 8 בדצמבר 2011

שיחקת לא רע.

דורפן 8 בדצמבר 2011

יוסי – אתה לא ילד. אתה באמת חושב שיונייטד תקנה שניים מחמשת הקשרים הטובים בעולם (בלי קשר לעובדה שתמיד יש 10-15 שחקנים שהם בין החמישה בעולם)

יוסי מזרחי 8 בדצמבר 2011

רונן, אין לה ברירה אמיתית. העובדה שיש כנראה אפשרות לבחירה מתוך 10-15 תקל על העסק. אבל אם להודות על האמת, אחד יספיק לי ועם מה שיבוא מתוך הקבוצה ומהאקדמיה, נסתדר.ואם צריך לבחור, אז לחלק האחורי.

אבי 8 בדצמבר 2011

מספיק אחד חדש וטוב, והוא לא חייב להיות חמישי בעולם כבר עכשיו.

Shukrman 8 בדצמבר 2011

קשר אחורי ,מהטובים ,עם פוטנציאל וזול לדעתי יהיה מיגל וולוסו של נבחרת פורטוגל ,טוני קרוס של באיירן וגרמניה או סידני סאם של באייר ליברקוזן.

אמיר 8 בדצמבר 2011

יוסי – הרבה פנטזי….הרוב כנראה לא יקרה..ככה זה לנו האוהדים יש את המחשבות שלו ולו לסר יש את ההחלטות שלא תואמות ברוב המקרים את המחשבות שלנו.

1. פארק כבר במדרון ולא מתאים כשחקן כנף,ולנסיה אינו אותו השחקן שלפני הפציעה ומיאנג אתה לא יודע אף פעם מה תקבל…אם מי נשארנו בעמדה הקיצוני שהתפארה בשמות כמו גיגס,בקס,רונאלדו,קאנצלסקיס,סטיבי קופל……

2.לגבי ניתוח עמדת המגינים נכון בהחלט הצד השמאלי,לגביי רפאל אני אאמין כשארה אותו משחק עשרה משחקים רצופים(הגזמתי לא..?)

3.אף אחד מאיתנו לא יודע מה שווה פוגובה או מוריסון,מה שבטוח שקאריק ופלטשר יכולים רק להשלים אבל לא להוביל ואנדרסון כפי שציינת חייב ללכת.
שוב מי נשאר..? רק קלברלי…אז זו עמדה של לרכוש לפחות שני שחקני על…

יואב 9 בדצמבר 2011

"לסר יש החלטות שלא תואמות ברוב המקרים את שלנו".
נשמע מצויין.אבוי אם זה היה אחרת.

אביעד 8 בדצמבר 2011

בקיצור, "הפירוק" הוא רכש של נניח 2-3 שחקנים ושינוי מעמד של אחרים כתוצאה מכך.

אם כך, יש סיכוי סביר שזה ממילא היה בתוכנית – בקיץ הגיעו למעשה 5 שחקנים חדשים. לא בטוח שהיה תקציב ל-3 נוספים, מה גם שהרבה יותר קל להטמיע בחלקים.

דורפן 8 בדצמבר 2011

פרופורציות אנשים- וויוונדר שהווג שבר את השיא העולמי למשחקי יום אחד – 219 נגד הווסט אינדיז

עזי 8 בדצמבר 2011

לייק

אהרון שדה 8 בדצמבר 2011

נראה לי שהגזמת נכון מנצ'סטר הודחה אך כבר כתבתי ההדחה נגמרה בעיקר כתוצאה משאננות.

כמובן שיש שחקנים שעברו את השיא אך התהליך החל מייד לאחר סיום העונה הקודמת שלהזכיר לכולם הסתיימה באליפות ובגמר צמפיון.

ואז פרשו להם ואן דר סאר וסקולס ולפחות בעניין השוער היה ידוע שיקח זמן להחליף אותו. אגב הדבר היותר משותף בכישלונות בין 2006 ל 2011 זה עניין השוער אלכס פרדסון פגע פעם אחת בשוער צעיר קראו לו שמייכל אח"כ הוא ניסה אין ספור תחליפים צעירים ונכשל בכולם. עד שהגיע ההולנדי בגיל 36 ואז פרגסון הצליח.בקיץ כשהוא רצה שוב צעיר הופתעתי הייתי בטוח שהוא יילך על שוער וותיק ומנוסה שיוכל לתת לו 5 שנות שקט .בופון היה מעומד אופטימלי אך זה לא קרה.

כמובן שהבאים בתור הם פרדיננד וגיגס כמו"כ צריך גיבוי בצד של אברה.

כל שאר הסגל יכול לרוץ עוד כמה שנים טובות כשהבולטים ביותר יהיו וידיץ ג'ונס ולנסיה קאריק יאנג נאני הרננדס ורוני .

מעניין אותי מה יהיה גורלם של הברזילאים בהגנה.

וכמו בכל שנה יהיו כאלו ברוטציה שימצו עצמם וילכן למקום אחר בעונה האחרונה הלכו אושיי בראון והגריבס למשל .בעונה הבאה הם יכולים להיות אנדרסון אואן וברבאטוב.
אך הבסיס מצויין ולא צריך להתרגש ולהסיק מסקנות נמהרות למרות הכישלון המהדהד.

roei034 9 בדצמבר 2011

1-סר אלכס מדמם ואולי יודע ממרום גיל 70 שאין לו זמן לפירוקים.כשהוא מחזיק במאזן פנטסטי של 12 אליפויות ב18 העונות האחרונות יהיה זה די בריא לפנות את הבמה בגאון ולהעביר את הלפיד הלאה. וראוי שזה יהיה עם אליפות מספר 13 . בכל מקרה על הסר בגיל 70 לפרוש כמו גדול צריך לדעת גם מתי ללכת . מישהו אמר רוני קשר אחורי??????

2 – דורפן הייקר שאתה מדבר על "פירוק שלד" אילו שחקנים ספציפים היוו את השלד הנ"ל וכן איזה שחקנים מאותו שלד יש "להזיז הצידה" ולא בהכרח לשחרר.בכל מקרה פרגי צריך לפרוש בשיאו עם אליפות או בלעדיה בסוף השנה.

3- חסר לי שחקן על מנהיג למנ יונטד על מנת ליצור שושלת גדולה באמת- ראה העונות הגדולות של רונלדו וקנטונה ובקאהם. אין כרגע בסגל דמות כזו וברגע שיגיע גם רוני יחזור לפרוח.

אריק 8 בדצמבר 2011

לא הרבה יאהבו את זה אבל אני רוצה שפרגי יילך. לא בגלל שהוא לא טוב לא בגלל שהוא לא יביא עוד תארים. סתם כי נמאס לי וכי אני כפוי טובה. אני רוצה ריגושים והרפתקאות חדשות, אני משועמם למוות כבר 3-4 שנים מהקבוצה ורוצה רענון. אני בטוח שאני לא היחיד, וזה נאמר בלי לחשוד לרגע בפרגי שהוא לא המנג'ר הגדול בהיסטוריה והדבר הכי טוב שקרה לי כאוהד. סתם גחמה אישית שלי, אני פשוט סובל 8-5 מהזמן שאני רואה את יונייטד.

אריק 8 בדצמבר 2011

צ"ל – 80% מהזמן

עמיר 8 בדצמבר 2011

ולי קורזיץ עדיין במקום הראשון לאחר השיוט התשיעי באליפות העולם.

איתן בקרמן 9 בדצמבר 2011

זאת הנקודה, עמיר. פיצחת.

גיל מזימבבואה 8 בדצמבר 2011

הקבוצה כבר מפורקת מרוב פציעות. זה פשוט עסק ביש כל משחק אנחנו יוצאים מינוס שני פצועים.

נכון שצריך גם לחשוב רחוק אבל אני לא רואה עם מי עוברים את וולבס בשבת. כולם פצועים או חזרו מפציעה ולא מוכנים ל – 90 דקות.

דבר נוסף לגבי התאומים – טענה שנשמעה ע"י אנדי טאוסנד שיכול להיות שהוא צודק. הפציעות של התאומים נובעות לא כי מתקלים אותם אלא בגלל הצורה שהם מתקלים (תוקפים מהר מדי את השחקן).

תמיר 8 בדצמבר 2011

כיום רוב הקבוצות משחקות עם שלושה קשרים באמצע. פרגי מתעקש על ה4-4-2 שאין לו צמד שחקנים שמוסגלים להחזיק את האמצע הם לא מניעים כדור מהר לא לוחצים את היריב וזה פוגע בכל הקבוצה. ויותר מזה כבר שמונה שחקנים שיחקו בעמדות האלו וזה יוצר הרבה בלבול וחוסר תיאום או אם תרצו -קבוצה שלא מסוגלת לכבוש יותר משער אחד במשחק.

גיל 8 בדצמבר 2011

כשהקבוצה נראתה נפלא בתחילת השנה דיברו עליה במונחים היסטורים, אחרי כישלון יחסי באירופה מדברים עליהם במונחים היסטריים. אני ממש לא מסכים שצריך לפרק. אני חושב שצריך לתת הזדמנות לשחקנים שהוכיחו כבר (מה זה כבר, רק לפני חודשיים שלושה) שהם יכולים לשחק כדורגל לעשות את זה כשהם כשירים.

אני לא זוכר מכת פציעות כמו שהייתה ליונייטד השנה ושינויים כל כך תכופים בהרכבים. נכון שגם אם הפציעות הללו הם היו צריכים לעלות אבל השילוב של פציעות+צעירים+שחקנים חדשים כנראה קטלני מדי ולכן לא יכול להוכיח שהניסוי הזה נכשל עדיין.

עומרי 8 בדצמבר 2011

כישלון יחסי???

אתה מדבר כאילו זו הדחה מרבע הגמר על-ידי קבוצת עלית אירופית. זו הדחה משלב הבתים מבית קל מאוד על הנייר.

גיל 9 בדצמבר 2011

כן, זה כישלון יחסי. נכון שהמטרה היא להגיע רחוק בגביע אירופה אבל המטרה העיקרית היא עדיין אליפות. אם הם יקחו אליפות לא ממש יזכרו את זה.

עומרי 9 בדצמבר 2011

מי אמר?
יונייטד היא כיום מספר אחת באליפויות באנגליה אבל עדיין מפגרת אחרי ליברפול בגביעי אלופות שלא לדבר על ריאל ומילאן.
יש גם הפסד כספי עצום למועדון אנגלי באי הגעה לנוק אאוט.

אליפות תהיה נהדרת, אבל זה כישלון שייזכר כמה שנים טובות.

גיל 8 בדצמבר 2011

ואגב, פרופורציות, פוחולס הולכת לאיינג'לס בשביל 260 מיליון דולר ל10 שנים.

גיל 8 בדצמבר 2011

גם וילסון, וואו.

סימנטוב 8 בדצמבר 2011

נו יהיה לנו זיכרון סלקטיבי מהפסד הזה? יש מסקנות חדשות? :(

סימנטוב 8 בדצמבר 2011

לגבי התאומים הם עדיין צעירים, עם קצת יותר מסת שרירים העניין ישתפר.
רונן,
לפני כמה חודשים כתבת על ונגר שלא התגמש לרמות השכר החדשות, מעניין יהיה לראות איך העסק עם פוגבה יתנהל (סירב ל15K לשבוע). כמו כן מה קורה עם מוריסון יש רעש שהוא שדרך החוצה, סידרת האיפוס או קצת יותר רציני?

טל המנצ'סטרי 8 בדצמבר 2011

אני כבר לא יודע אם אפשר באמת לבנות על האחים דה סילבה. יש לנו בעיה אישית איתם והיא משפיעה לרעה על כל הקבוצה, הם לא מסוגלים להעביר עונה אחת רציפה בלי כמה וכמה פציעות, זה גורר שינויים כל הזמן בחוליית ההגנה, זה לא מאפשר לבנות איזה שיתוף פעולה קבוע עם הקיצוני על הקו, הם הפכו להיות פצועים כרוניים ברמות מטורפות.

הלוואי וזה היה שונה כי מבחינה מקצועית והפוטנציאל שלהם זה נהדר ומרגש אבל יש גבול לכמה נוכל לבנות עליהם כשהם לא נמצאים ברוב הזמן, במשחק האחרון כששניהם נפצעו ולא סיימו 90 דקות ביחד..זה היה עצוב ומביך.

אני לא מבין את ההחלטה אתמול שלא לעלות אתמול עם פלטצר, במשחקים האחרונים שכן שיחק זה עשה רושם שהוא חוזר לעצמו, אם אתמול הוא יושב על הספסל סימן שהיה כשיר ואם פרגי מעדיף את ראיין גיגס בן 38 ופיל ג'ונס שהוא בגדול בלם ולא קשר ועל פני פלטצר אז זה מעלה סימני שאלה לגבי האם פרגוסון החליט להוריד אותו בדרגה ואם כן אז למה עכשיו? ולמה לא להביא סוג של תחליף בקיץ? זה גם תמיד מרגיש לי שפרגי תמיד יעדיף את קאריק על חשבון פלטצר.

יהיו כמה החלטות קשות בקיץ ואני חושב שעזיבה של בארבטוב תהיה אחת מהן, השידוך לא הצליח, הכלה יפיפייה, החתן נראה טוב ובאמת הוא מסוג הגברים שמשקיעים במערכת היחסים אבל…זה לא זה ורוני צריך לידו באופן קבוע את הרננדז או וולבק או שניהם ביחד וכשהוא לא פוגע.

סימן שאלה נוסף הוא אברה, הוא לא רע כמו בעונה שעברה אבל הגנתית זה עדיין לא המגן שידענו קודם לכן, זה שהיה הטוב באירופה,

במילואים צומח לנו מי שאני חושב יהיה המגן השמאלי הבא לשנים קדימה, מאיירס שמאוד הרשים בהזדמנויות שקיבל בגביע הליגה, הוא בנוי חזק, גבוה, מהיר, נוח עם הכדור וחושב קדימה גם כן במשחק שלו. אני מאוד מקווה שהליגה האדריאטית הזו שנפלנו אליה תהיה במה לניצול השחקנים הצעירים הפוטנציאלים שלנו ולקראת קבלת ההחלטות שתהיה בקיץ, מורסיון, פוגבה ואחרים, זו קפיצת מדרגה מליגת המילואים שלהם וחייבים להריץ אותם שם. אני מתנצל מראש על הזלזול שלי בליגה האירופאית של פלאטיני אבל הלב לא יכול לשקר, היא לא מעניינת בגרוש, לא מרגשת ולא שום דבר, מחשבה על להגיע לגמר גביע הליגה בוומבלי עושה לי את זה הרבה יותר. זה גם יוצר לנו בעיה למשחקי הליגה העונה וגם פרגי דיבר על זה, אני מקווה שהקו באמת יהיה להפוך אותה לליגה לשחקני המילואים/חזרה של פצועים.

ואגב פצועים, זה לא רק צמד התאומים, ריו,וידיץ',אוונס,ג'ונס,סמולינג,קלברלי,אנדרסון,פלטצר,קאריק,יאנג,רוני,בארבטוב,אואן,וולבק,הרננדז, כל אלה כבר הספיקו להיות פצועים העונה ולתקופות לא קצרות, זה מטורף ומקשה על הכל, על הכדורגל שאנחנו משחקים, על כמות השערים שכבשנו, על הכל, אי אפשר לקבל יציבות והמשכיות כשכל הזמן פרגי צריך לתמרן בית קופת חולים והעמדת הרכב, זה לא תירוץ אלא עובדה ולמרות הכאב העצום מאתמול(כואב הרבה הרבה הרבה יותר מאשר אחרי ה 6-1 נגד סיטי העונה) אנחנו הצלחנו לנשוך שפתיים ולאגור נקודות בליגה שמשאירות אותנו במצב מצויין למאבק על הכתר, עכשיו אנחנו עומדים בפני אתגר ואתגר מרגש, לראות איך נצא מהדיכאון והמכה של אתמול, לפני שנתיים הדחה מוקדמת מליגת האלופות של צ'לסי עשתה לה רק טוב, היא לקחה את עצמה אז בידיים והמשיכה לזכות בדאבל מקומי, זה גם יכול הפוך וכמו שארסנל הוכיחה יותר מפעם אחת ולאחר הדחות מוקדמות, אני מאמין שאנחנו בהקשר הזה נדע להיות יותר צ'לסי מאשר ארסנל.

גפן 8 בדצמבר 2011

לא מבין למה יונייטד צריכה פירוק או שינוי כלשהו? בסך הכל יונייטד ופרגי הפסידו לאימפריה מבאזל ועפו מהמפעל הזניח הזה שנקרא צ'מפיונס ליג.הליגה האנגלית הרבה יותר חשובה.

חוצמזה עכשיו שיונייטד עוברת לשחק בימי חמישי,פרגי יוכל להוסיף לרשימת התארים הארוכה שלו את הליגה האירופית.זה תואר שאין אפילו למוריניו ופפ גווארדיולה.

הלאה מדריד

נעל קרועה 8 בדצמבר 2011

מה שמוזר הוא שכולם פה מניחים שיוניטד תסיים בין 4 הראשונות השנה בליגה האנגלית ,ותופיע בשנה הבאה בליגת האלופות

גם אחרי הדרבי חשבתם שיותר גרוע לא יהיה

ליאב 8 בדצמבר 2011

חייב לומר שההדחה אתמול התקבלה אצלי די בהבנה – היכולת שיונייטד הציגה מעט לפני הדרבי בו נטבחה, במהלכו ולאחר מכן משדרים דבר אחד שהוא חוסר ניסיון של קבוצה צעירה. קלברלי, שהיה הצלחה מסחררת בתחילת העונה, היה בשנה שעברה מושאל וכך גם וולבק. פרגי, כאדם התחרותי ביותר בספורט העולמי, אולי מאוכזב, אך הוא בעיקר יודע שאלה חבלי הלידה של השושלת החדשה שלו.

ההדחה של סיטי במקביל לזו של יונייטד תביא לכך שבמידה והתאוששות של יונייטד תהיה מהירה – צפויה לנו ליגה מעניינת מאוד עד סוף העונה. אני בטוח שקצב צבירת הנק' המטורף של סיטי יירגע ועם חזרת הפצועים סגל של פרגי, הרי שגם כך הפרש הנק' לר כל כך משמעותי.

אנחנו מתקרבים למשחקי חג המולד, באופן מסורתי זוהי התקופה בה גורל הצמרת מתברר. כולי תקווה שיונייטד תתאושש במהרה ובינואר פרגי יעבה את מרכז הקישור. לא בטוח שסניידר הוא הפיתרון, אני הייתי הולך על גורקוף, נכון – עברה עליו פציעה לא קלה וגם היכולת לא משהו לאחרונה, אך אין כמו פרגוסון לסחוט את המיץ מהיכולת של השחקן המבריק הזה – הוא בגיל הנכון כדי להוביל, לא אדן הזארד שהוא צעיר מדי וגם לא סניידר, שמלבד עונת הטרבל עם אינטר, לא נתן עונות של כוכב.

לגבי התייחסות הקבוצה לגביע אירופה, נכון האינסטיקט הוא לומר "רגע, מה חסר לנו בארון הגביעים?". בפועל, פרגי לא יסכן את שחקניו הבכירים על הטורניר הזה, כנראה שיריץ בו את אותם שחקנים צעירים/ פחות רלוונטיים שהיו צריכים להמשיך לשלבים המאוחרים של גביע הליגה ממנו הודחה הקבוצה. אין סיכוי שהוא יסכן שחקני הרכב ראשון בטורניר הזה.

שאלה שעומדת על הפרק עקב פציעת וידיץ' והיעדרותו הצפויה כמעט עד סוף העונה – מרכז ההגנה לאן? מדברים רבות על חוסר שביעות הרצון מיכולתו של פרדיננד והסתגלותו לצורת המשחק אליה נדרש בשל התבגרותו – לדעתי, במידה והקבוצה לא תצליח לסגור את הפער לאחר משחקי חג המולד, או חלילה הפער רק יגדל, פרגי יקדים את המאוחר ויצוות את בלמי העתיד של הקבוצה – ג'ונס וסמולינג.

השאלה תהיה בעניין עמדת המגן הימני – אני זוכר מס' משחקים שולנסיה הוסט לעמדה הזו, יש אפשרות שזו יכולה להיות הזדמנות מבריקה למצות את היכולות שלו.

רן 8 בדצמבר 2011

תקנו אותי אם אני טועה, אבל מעבר לפציעות ולבעיות המנטליות, ההבדל בשטף המשחק מתחילת העונה מתבטא בפאסיביות באגף של אשלי יאנג. אתמול ובתקופה האחרונה בכלל, הכל הלך דרך אגף ימין, ואי אפשר לנצח כזה משחק עם חלוץ אחד ואינסוף הגבהות של נאני.

אריק 9 בדצמבר 2011

יאנג הפך לשחקן הכי גרוע של יונייטד. רכישה איומה

דורפן 9 בדצמבר 2011

טוב, לפחות התייאשת ממנו יותר מהר מפרגוסון. קשה נורא להיות אוהד

עומרי 8 בדצמבר 2011

אני לא יודע. יכול להיות שמה שאמרת אתמול, בלהט הרגע, בין השורות, זה שצריך למצוא לקבוצה מרכז אחר מווין רוני.

אני מת על רוני. הוא כדורגלן מעולה ודמות שקל להתאהב בה. אבל הוא כבר בן 26- הוא לא ישתפר יותר או הרבה יותר. מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל.

ואני רואה כדורגלן שלעולם לא יזכה בכדור הזהב.

יונייטד צריכה סטאר-קווליטי לידו. הוא גם בנוי לזה מנטלית, בסופו של דבר הוא ורונאלדו היו צמד נהדר ולרוני לא הייתה בעיה להיות מספר 1B(עונות האליפות הראשונה והשלישית) או מספר 2.

לפעמים הדבר הטוקבקיסטי, הפשטני, הפנטזי-סוקר, הוא גם הדבר ההגיוני והנכון לעשות. כזו הייתה האפשרות להביא את סניידר בקיץ.

יונייטד הייתה צריכה ללכת את המייל הנוסף ולסגור את זה.

קבוצה שסניידר-רוני מנהיגים לא הייתה מודחת מול באזל.

במאמר מוסגר, גם הפציעה של צ'יצ'ריטו הייתה פטאלית, אין לו תחליף היום ביונייטד.

נ"ב
חבל שהוספתם את אפשרות התגובות מהפייסבוק. זה תמיד מעצבן אותי בבלוגים ומפצל את הדיון באופן מיותר.

גיל 9 בדצמבר 2011

מה שצריך לפרק זה את ליגת הנבא. ליגה חמדנית, מטופשת שלא יודעת להתנהל בצורה בסיסית. חודשים מזיינים לנו את המוח כמה המצב הקודם היה דפוק וצריך הסכם שיהיה לטובת הקבוצות הקטנות, וכל מה שאנחנו שומעים עליו מרגע סיום השביתה זה איך כוכב גדול עומד לעבור למיאמי/לייקרס/ניקס. ודיוויד סטרן, אלוהים בשבילכם, חוסם טרייד של כריס פול ללייקרס. אז נכון שהליגה היא הבעלים של הסיינטס אבל זה נראה הזוי לגמרי כל הסיפור ומתברר שבעלים של קבוצות אחרות לחצו עליו להטיל וטו. למרות שגם אני לא אוהב את מכירת החיסול של הכוכבים, מה לא לגיטימי להעביר את פול תמורת גאסול ואודום? אם זה טרייד לא הוגן אז מה היו הטריידים של גאסול וגארנט? שיא ההוגנות?

זיו 9 בדצמבר 2011

מה לא לגיטימי להעביר את פול תמורת גאסול ואודום?

הלייקרס מקבלים את השחקן הכי טוב, הכי צעיר וחוסכים 40 מיליון דולר.

לי גם נראה כי לניו אורלינס עדיף לתת לפול ללכת מאשר להיתקע עם החוזים שהם מקבלים ובחירת הדרפט של נ"י.

גיל 9 בדצמבר 2011

עזוב כסף, הטרייד הזה לא חד צדדי גם אם חושבים שפול הוא השחקן הכי טוב בטרייד. לא ברור למה סטרן מתערב.

עומרי 9 בדצמבר 2011

אני מסכים, זה טרייד טוב לשני הצדדים. ואתה יודע מה, כשונא לייקרס אני מעדיף אותו בהרבה על מצב בו הווארד היה מגיע לשם.
הווארד וברייאנט זה צמד שאוטומטית היה לוקח 2 אליפויות רצופות. אין לי ספק בכך.
כריס פול הוא אדיר אבל גם איתו ובלי גאסול ואודום הלייקרס לא מנצחים את דאלאס בעונה שעברה.

אביעד 9 בדצמבר 2011

לקבל את אודום, סקולה ומרטין בתמורה לשחקן שרוצה ללכת בסוף העונה? לא כזה רע.

אדם 9 בדצמבר 2011

אני לא חושב שמישהו פה לקח בחשבון ש-2011 זה לא 2006.. במיוחד בהקשר של חוקי הסגלים החדשים באנגליה. בגלל החוקים האלה אני לא חושב שיש מצב שבעולם שהאחים דה סלבה ואנדרסון יעזבו את יונייטד (נחשבים כשחקני בית).. גם למסי בתחילת הקריירה היו המון פציעות והבעיה הזו נפתרה בתוכנית אימונים אישית.
בגלל ההגבלה של 25 שחקנים רשומים – בעונה הבאה האחים דה סלבה יחד עם דה חאה יהיו בטופס 25 השחקנים האלה. לכן אני חושב שהפרידה של יונייטד תהיה דווקא מהשחקנים היותר ותיקים. עם כל האהבה, אני לא חושב שזה מוצדק שראיין גיגס יתפוס עוד משבצת כבן 39.. אואן בוודאי עם כל הפציעות. אם ברבטוב לא מתאים לשיטה החדשה של יונייטד ששוחקה בתחילת העונה אז כנראה שצריך לחתוך (אני אישית מאד מקווה שלא). שני שחקנים שהייתי מוותר עליהם -גם אם עם לב כבד- הם פארק וולנסיה- האקואדורי לא יכול לשחק מלבד באגף ימין וזה פשוט מגביל את האופציות.. לפארק אין את הברק וחסר לנו הרבה ברק. לבסוף, זה די ברור שמאמה דיוף וקוז'אק לא יהיו ביונייטד בעונה הבאה וזאת במיוחד על מנת לפנות מקום בסגל לצעירים שעברו את גיל 21.. לפרגי תהיה משימה לא פשוטה בתיאומים בסגל -לא בנייה- כי הרי בכללי יש לנו שלד מבטיח מאד לעתיד (צ'יצ'ריטו, וולבק, רוני, ג'ונס, סמולינג, נאני, יאנג, קלברלי, דה חאה, אבאנס ואנדרסון)

עידו 9 בדצמבר 2011

רונן, כאוהד יוניטד כבר שלושים שנה וכמעריץ של הבלוג, אני שמח שאתה לא מאמן את היוניטד אלא הסר אלכס. נהנה לקרוא את תגובותיו המתונות לאחר האירוע הקשה ביום רביעי. משוכנע שהוא יעשה את הצעדים הנדרשים כולל להרגיע את המערכת, להגביר את המוטיבציה להשתפר ולזכות באליפות, וכנראה גם רכש מתאים. לא פירוק אנו צריכים אלא להיפך איחוד השורות ופשוט לחזור להיות היוניטד שאנחנו ככ אוהבים. ובנימה אופטימית זו ובתקווה שביום שני הפער הוא שתיים מהשכנים הרעשניים אסיים.

יוסי מזרחי 9 בדצמבר 2011

רונן,
בדיון מה צריך לפרק ,תגובה מספר 9 שלי נמחקה בחלקה.
מאחר וציטטו אותי לא נכון,אני מבקש לתקן אם אפשר. האופוזיציה בבית צריכה חינוך מחדש ואני צריך את מה שכתבתי.

Comments closed